W' W T Coliseum Cinema. EDEN CINEMA, BROUWERIJ, - d/Epiceas sur Pied - van In 't Binnenland. Yluciiteliiigsgeld. Hoeve in het front te koop. Louis URBIN-CHOFFRAY, De iteropbouw van Yper. Burgerstand Philippe COLENS te Brugge. Eener Hofstede Op het fransche front reed een kamion over een houwitser. Drie werklieden werden gedood. Drie fransche vliegers die poogden Afrika te dweerschen zijn in de woestijn omgekomen. In Duitschland werd het graf van Bis mark geplunderd en de neergelegde zilveren kronen werden gestolen. Het proces Caillaux is nog altijd aan den gang. Men vreest voor eene algemeene werk staking in Roubaais en Toerkoenje. Men voorziet eene werkstaking der engelsche mijnwerkers. In Spanje is de staking algemeen op de spoorwegen In Amerika is men van gedacht een afzonderlijken Vrede met Duitschland te teekenen. De beroering in Duitschland die de verleden week aan 't uitwoeden scheen, is nog verre van gestild. De Spartakisten en de Regeeringstroepen zijn in volle oorlog en kondigen oorlogsberichten af. Waar dat al zal op uit loopen is den Heer wijs. In Berlijn zijn 8000 slachtoffers waarvan 850 dooden gevallen. De stad Leipzig staat in brand. Óveral onlusten, werkstakingen en rumoer. Hier er. daar begint de hongersnood hem te doen gevoelen. De Communisten rukken op naar de hollandsche grens. Men spreekt van eene nieuwe regeering. De Bondgenooten kunnen niet onverschil lig blijven aan de spartakistische revolutie en zullen ten slotte verplicht zijn zelf kracht dadige maatregelen te treffen om dit gevaar te dempen. Volgens een telegram uit Keulen, zou Maarschalk Foch een krijgsraad gehouden hebben met de bevelhebbers der bezettings troepen en bij den Hoogeren Raad aange drongen hebben tot eene gemeenschappelij ke aktie tegen het bolchevisin in Duitschlann, zooniet zou hij niet kunnen instaan voor de naleving van het vredesverdrag. Men zegt dat de oproermakers reeds handgemeen zou den gekomen zijn met het belgisch bezettings leger. -- In Duitschland wordt de toegang tot de Cinema verboden tot aan 18 jaar. ijke, natuurlijke, naar het ware leven ge schetste stukken. Ook daarmede is bijval te verwerven. Kon er eens voor goed afgebro ken worden met die draken vol onnatuurlijke en strijdende toestanden. Op het tooneel mag men niet blindelings slaaf zijn van het publiek maar men behoort dezes goest te leiden en te louteren. Mochte ook het stadsbestuur een handje toesteken om tooneel en zaal wat op te helpen, de spelers en het publiek ten nutte. Katholieke Kring Het prachtig Concert van Zondag laatst is wonderwel gelukt. Muziek, zang, declamatie, alles werd prachtig uitgevoerd. Kortom een vooroor logsch Concert dat buitengewoon bijval ver wierf. - Bericht. Het Schepencollege der stad heeft de eer kenbaar te maken dat eerst daags zal worden overgegaan tot het be noemen van een onderwijzer in de Stad school. De aanvragen kunnen in den loop dezer week ingediend worden V. O. S. Het Bestuur van den Oud- strijdersbond van Poperinghe zal öp heden 28 Maart in zijn gewoon lokaal van 9 tot 11 ure de aanvragen der rechthebbers op de begiftiging van 300 franken opnemen van de letter tot en met de T. Over 3 en 4 weken, de formulieren nog niet toegekomen zijnde werden de namen van eenige leden opgenomen, maar deze moeien terug komen daar de aanvraag door den belanghebbende zelf moet geteekenc worden. Niet vergeten het trouwboekje en de mili taire papieren mede te brengen. Klachten l van anderen aard worden heden of aanstaan J de zondag niet opgenomen. De Bestuurder VAN DEN EDE. Ongeluk. Zaterdag namiddag kwam een geladen wagen van Reninghelst naar Poperinghe. Philips Hubert, 35 jaar, wonen de te Poperinghe in de Briekedreef kwam van zijn werk, in velo achter den wagen ge reden. Halverweg de baan wilde hij den i vooruitsteken en, wat hij niet kon zien, juist kwam een reizigers-auto, door engelsche soldaten bestuurd, uit tegenover gestelde richting in dolle vaart aangereden. Philips werd gevat en overreden Toeschou wers zagen het ongeluk gebeuren en riepen den autogeleider toe die dan stopte. Het Ontploffing. Woensdag rond den middag kwamen de drie gebroeders Alfons, Oscar en Nestor Deleu, in gezelschap van twee geburen, met eene kar, geladen met frontijzer, langs den steenweg van Yper naar Meenen gereden. Op 't gehucht 't Hoo- ghe zagen zij plots rook uit het oud ijzer opkronkelen de mannen sprongen van de kar juist toen er een geweldige ontploffing plaats had. Tusschen het frontijzer moet er een geladen houwitser gelegen hebben. Al fons Deleu, gedemobiliseerde soldaat, was erg gekwetst aan den buik en de armen Oscar Deleu had erge verwondingen aan het linkerbeen en de linkerhand. De twee gebu ren waren ook deerlijk gekwetst. Alfons Deleu moest naar het gasthuis te Kortrijk gevoerd worden. De andere gekwetsten wer den thuis verzorgd. Oostotitle. Ontploffing. Werk lieden van den herzamelingsdienst waren bezig met munitie bij een te brengen, toen zich plots een geweldige ontploffing voor deed. Twee werklieden, huisvaders, waren op den slag gedood drie anderen waren levensgevaarlijk gekwetst. Mo* •\om. Ontploffing. Bij heer Lacroix, Van Straelenlei, worden ontladen obussen opgekuischt. De poeder, welke soms toch nog in de houtwitsers gevonden wordt, werd op eene tafel bijeengebracht. Bij 't afslaan van een capsuul, denkt men, moet een genster op de poeder gevallen zijn en eene ontploffing o'ebbeii veroorzaakt. Vijf werklieden werden verbrand aan gelaat en handen, gelukkig niet erg, zoodat zij na ver zorging - er waren onmiddelijk drie dokters ter plaats, konden huiswaarts keeren. Een begin van brand kon gemakkelijk overmeesterd worden. Ontploffing. - Dinsdagavond omstreeks 9 uur, wilde Robert Longenaerde, 34 jaar oud, wonende Oude Voetweg, 47, in zijne woning eenige granaten loschroeven. Opeens een ontploffing. Longenaerde was getroffen aan buiken linkerhand. Nog had hij de kracht in een huis rechtover het zijne te vluchten en viel er bewusteloos neer. Hij werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis gebracht. Deze week zijn 150 inwoners der ver woeste streek, te Antwerpen scheep gegaan voor Amerika. Te Linkebeek heeft vrouw Villa haren TIC MOOP ^oede week. Kerkboeken om de diensten te volgen ter onzer Drukkerij aan 3.25 fr. ent, A la Ville d'Ypres te St Jan ter Biezen, bij Jules Lauwijck. enten twee automat ieke piano-orgels, bij Jules Pattyn Meenen steenweg, Yper, tegen Zillebeke statie. Boon- en envtenrijzen bij Jules Deroo, wonend bij de kasteeldreef van M. Maurice Lebbe, Poperinghe. A ioonhuis in de Casselstraat nr 138. VV Voor inlichtingen, zich wenden WJe. Coppin, Bergenstraat, 48, Rousbrugge. Vijftig hoppekepers, en eene groote hoe veelheid battens van alle lengten, bij Leon Covemaeker, Watoustaat, Poperinghe. Schoone Karabien, onlangs nieuw, merk Herstal, bij Felix Liefooghe. Proven. Barakken, timmerhout,brandhout te koop bij Jerome Pauwels, in't Vrije Schut tershof, Watoustraat, Poperinghe. Blauwe tegels schorren!) aan genadigen prijs bij René Berat, Yperstraat, 117, Poperinghe. Cuisinièrestoof en breimachien te koop te Watou. Adres ten bureele dezer. Schoone werkmanswoningen te Poperin ghe, Babbelaarslraat (roodstraatje). Alle inlichtingen bij Henri Maes, Yperstraat, 28, Poperinghe. Schoone bouwgrond, bij de Statie te Yper, groot '180 m2. Alle vergoeding aan den kooper. Inl. ten bureele. Tent, ten dienste van handelhuis, staande te Watou. Inl M. Lemay, Poperinghe {straat 10, te Watou of Rysselpoort Yper. Erwtenrijzen, bij René Pareyn, Duinkerk straat, Poperinghe. Schoone keukenstoof, dienstig voor Re staurants. Zich te bevragen bij Achille Gruwez Proven. Op Zondag 28 Maart. Eersten Tap. Bij Evarist Leterme, \n het Locomotief Prootstiaatje. Konijn te verhollen de Wed, Cappoen, «Au Travers bij Meessenstraat. Te peerd Op Maandag ZePaaschdag Schoon schaap te verhollen. Westvleteren, In het Vliegende bij Pieter Pacco. Vefokoers te Abeele. Op Maandagö April (2e,Paaschdag). 100 Fr. Prijzen aangeboden door R. Gespuiere, velornaker, Inschrijving om 3 1/2 ure bij R. Salomez. Ringsteking met Velos, Te Reninghelst, in de Pastoorstraat. 00 fr. prijzen gegeven door de drie bazen van 't Rozendal, De Nieuwe Wereld en De auw. Begin om 3 ure. slachtoffer werd erg gewond opgenomen en schoonzoon waarmede zij inwoonde, tijdens door de autovoerders naar het hospitaal een twist, twee revolverschoten in het hoofd Remy gevoerd. De man is verschrikkelijk gelost en dezen zeer erg gekwest. aan het hoofd gekwetst en is een been Vanaf Donderdag 1 April 1920 hernemen de betalingen van het vluchtelingsgeld Mogen zich aanbieden de vluchtelingen die den Oogstmaand 1919 ontvangen hebben. De betalingen die zullen geschieden, zijn voor de loopende veertien dagen. Naderhand zullen de achterstallen ingehaald worden. De betaling geschiedt als volgt Donderdag 1 April, voormiddag 1-500 namiddag 501-1000 Vrijdag 2 April, voormiddag 1001-1500 namiddag 1501-2000 Zaterdag 3 April, voormiddag 2001-2500 namiddag 2501-3000 wel ops Dezen die zich binnen voormelde 3 dagen niet kunnen aanbieden, door ziekte of andere gegronde reden, moe ten een ander in hunne plaats zenden. Na de betalingen moeten de rekeningen seffens opgemaakt worden deze die zich dus niet zuilen aangèboden hebben verliezen het bedrag der 15 dagen. Werkloozenhulp. De dienst der werkloozenhulp wordt alhier ingericht Mogen zich van heden af ten stadhuize aanbieden 1. De vluchtelingen uit de verwoeste ge westen die onvrijwillig zonder werk zijn. 2. De vluchtelingen der verwoeste gewes ten waarvan het huisgezin minstens uit 5 personen bestaat en waarvan het'hoofd den eenigen geldwinner is. Het is het hoofd van 't huisgezin dat zich persoonlijk moet aanbieden om de opgave zijner inkomsten te doen en dezelfde te tee kenen Ieder persoon die zich aanbiedt moet voor zien zijn van zijn trouwboek, eenzelvigheids- kaart en vluchtelingsgeld-kaart. 't !s uwe eigene schuldindien gij nog aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wilt; want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd ge nezen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 tr. en van 3,00 fr. Voornaam bezoek. Wij vernemen uit goede bron dat wij Donderdag aanstaan de het bezoek zullen hebben van den Prins Regent van Océanie met zijn gevolg, be staande uit tien mannen, allen in de eigen aardige en prachtige kleeding hunner streek. De prms is gekomen om de verwoeste streek te bezoeken, en Donderdag, na den Kemmel- berg bezocht te hebben, komt hij hier het noenmaal nemen. Hij is gekend om zijne stiptheid en heeft zijne komst aangekondigd voor 11 en half ure. De Prins en zijn gevolg doen hunne reis, gezeten op Afrikaansche poneys. Volkshuis. Op Zondag 4 April, Hoogdag van Paschen, te 4 ure, groote maandelijksche vergadering voor al de leden van den Werkmansbond en voor al degenen die begeeren lid te worden. Terzelfdertijde stichting van den ziekentroost en Syndikaat tegen werkongevallen en sterfte.. Wij noo- digen ook de vrouwen uit van de werklieden klasse... Er zal muziek gedaan worden en liederen gezongen worden. Komt op in groot getal 11 Stadsschouwburg. De Victorinen gaven vijfnaeenvolgende vertooningen en telkens voor eene volle zaal. Dat bewijst dat de vertooningen puik waren en dat het volk houdt van tooneelopvoeringen. Wij wenschen de maatschappij geluk met hare uitvoeringen 't was zeer wel. De rollen wa ren goed ingestudeerd en in het spel was er samenhang. Wat er meest beviel kan ik on mogelijk zeggen, Prachtige tafereplen, mees terlijk vertolkt, kwamen voor en boeiden het aandachtig volgend publiek. Dat de maatschappij op dien weg voort ga en hare keus blijve stellen op gemoede- - -ra*. -w -tsar-arm--mm oar- n r. ge broken. De aanschouwers verklaren dat het ongeluk te wijten is aan de groote snelheid waarmede de auto reed, anders had het on geluk nog kunnen vermeden worden. Ontploffing. Eenige frontwerkersna schoot hij Hij Zekere Devos die een tijd lang verkeerd had met een meisje dat nu met hem afgsbro- ken had, heeft Zondag in de Noordstatie te Brussel het meisje doodgeschoten en hare tante die haar vergezelde erg gekwest. Daar- waren rond Yper in eene tent vergaderd toen een der werkgasten de domheid beging, het poeder die hij verzameld had om naar huis mede te dragen zooals hij zegde, het in 't vuur te werpen. Het poeder ontplofte, en drie werklieden werden verbrand, waaronder zekeren X.., van Poperinghe het ergst Hij wierd naar het gasthuis van Poperinghe overgebracht. Zijn toestand is erg. Verbrand. Vrouw Legrand-Labaere uit de Pottestraat nam woensdag eenen ketel met kokend water van de stoof. De ketel kantelde om en de vrouw werd erg over gansch het lijf verbrand. hem insgelijks een kogel in werd naar het hospitaal over- bij Emile Lobeau, groote markt, Poperinghe Zaterdag om 7 1/2 ure. Zondag om 11/2, 4 1/2, en 8 ure's avonds 1 De gepoeierde vrouw, prachtig drama in 5 deelen. 2. De edelman uit ranch, cow-boy drama in 4 dee len, uiterst schoon. 3. Prachtig comiek. Maandag en Dinsdag om 7 1/2 ure 1. De schaduw van het kwaad, drama in 4 deelen 2. De stalen klauw Les griffes d'Acier3e en 4e episode in 4 deelen. 3. Cendrillonnette, komiesche comedie in 3 deelen. VlaiiH'itiniïhe Ontploffing. Dinsdag morgend rond9 ure, was Theophiel Croquette, sinds enkele dagen uit Frankrijk metzijn gezin teruggekeerd, in zijnetent langs den Poperinghesteenweg, zoo onvoorzichtig poederbusjes los té draaien. Opééns had er eene ontploffing plaats. Croquette werd erg gewond aan zijne rech terhand en in 't aangezicht. Twee zijner kin ders welke bij hem waren zijn insgelijks ge kwetst, waarvan het eene nogal erg. De vader en het ergst gekwetste kind werden naar 't hospitaal Remijte Poperinghe overgebracht. Cinema De Vrede Zondag 28 Maart. 1 Gravin Maruschka, drama in 4 deelen. 2. 't Pleegkind van den Kolonel, dra ma in 2deelen.3. Alli-Baba, (in kleuren) 4. Germaine erft eenen oester, Vaudeville. 5. Les farces du marin, klucht. 6. Le fluidel recalcitrant, klucht. Les 7 lapins inoculés, klucht. 8. Le mogot, klucht. 9. Doe moeder niet schreien. Alle zondagen dagvertooningen om 3 1/2 ure; avondvoorsteling om 8 uur. Alle maan dag om 8 uur. Vlaamsch en tweetalige 'ilrnskeurige stukkenfijn bioskoopmuziek. Yper, Engelschoorlogskruis. De koning van Engeland heeft het gemeentebestuur der stad Yper bericht gezonden dat hij het in zicht heeft het Engelsch Oorlogskruis te ko men overhandigen aan de heldhaftige stede. Westvleteren. Werkliedenbond. De bleangrijke vergadering van den werklie denbond, waartoe wij vooral de werkende jonkheid uitnoodigden, en die zondag onver wacht moest uitgesteld worden, heeft plaats vandaag 28n kwart na 3 u. in de Ste Jozef school. ■oven. Overleden. De genaamde Camiel Vandentseendam zoon van Edmond over vijf maanden al werkende van de kerk toren van Ghistel gevallenis aan de gevol gen van zijnen val te Eerneghem overleden. De ongelukkige man laat eene weduwe achter met een kind. IloeMscltierc. Overreden. Alfons Saelen, 22 jaar, die per velo aangereden kwam werd door eenen auto van het A. R. K. gevat en medegesleurd. De auto stortte in de Mandelbeek en sleepte den jongen mede. Ooggetuigen konden hem gelukkiglijk nog redden. üloorseelc. Ongeluk. Een kolen losser werd tusschen een wagen met 2000 kilos beladen, en eenen muur gevat en de borst ingedrukt. Hij overleed korts daarna het hoofd, gebracht. In het Benediktijner klooster te Den- dermonde, is een bouwvallige muur omge vallen. die men aan 't herstellen was. Een werkman werd gedood en een andere alsook de Prelaat der Abdij erg gekwetst. Een bankbediende te Brussel heeft voor 40.000 frank titels gestolen. Hij is geknipt. Er zullen weer duiven naar Frankrijk mogen verzonden worded. De volledige in lichtingen aangaande de duivenverzendingen zullen een dezer dagen door de statieover sten aan al de duivenmaatschappijen van België die verzendingen doen bekend ge maakt worden. Het verdrag tusschen België en Holland werd deze week onderteekend. Er is verbe tering voor ons maar wij verkrijgen niet wat wij verkoopten of waarop wij meenden recht te hebben. Te Leopoldburg is een vijfjarig meisje dat over de spoorbaan liep, doodgereden. In den ministerraad werd het wetsont werp over de ouderdomspensioenen goedge keurd. Uit Amerika zullen lijkkisten gezonden worden om de 30.000 gesneuvelde Amerika nen op te nemen en naar hun land terug te brengen. - Het Engelsch pond staat tegenwoordig 55 fr. volgens onze geldwaarde!! In de ministerien te Brussel wonnen de bedienden in 's jaar 1914 de som van 94. 957.374 frank, en in 1919 de som van 191. 589.028 frank!? Uit Leuven kwam ons te. laat een verslag toe over het Studentencongres. We geven het aanstaande week. Schoone.uiteenneembarebarak van 8 meters breed op 14 m. 50 lang; in dubbel be slegen hout, bevattende 10 plaatsen en ge dekt met éternite: Zich te bevragen bij Aug Lombaert, Coxyde Baden of Zuidstraat, 22, Veurne. Zeer goede tent en hout voor tente. Inl bij Delforche, Horlogeur, [Meessenstraat, Poperinghe Zeer schoone .ent, dienstig voor winkel en herberg, met grooten hof van 5 aren, gelegen op het Poldershoekje. Inl. bij Wit- houck, Zonnebeke steenweg, Yper. Qroofe badkuip in zink.Inl. ten bureele. itte brieken, 150 duizend aan 35 fr. de duizend, steenweg van den Gapaard hoek naar Loo. Zich wenden Jerome Bucliele te Isenberghe. Oude gazetten bij Wullepit Prosper, Cas selstraat, 175, Poperinghe. Tweewielkar met patentas en kap, alsook een rijtuig met kap, voor vier personen harnasseering. Alles in goeden) staat. Bi Emile Verlijnde, handelaar te Rousbrugge Statiestraat Yperstraal, 11, l'opcringiie. Programma van Zaterdag en Maandag om 1 2 ure en Zondag om 11/2,41/2 en 8 ure. Asile de geurre, drama in 2 deelen. 2. ^a derniere des fées, drama in 2 deelen. 3, Lih-Minh 3e en 4e episode Les mystèresde a villa Cercé en L'homme dans la malle, 4 deelen. 4. LeTableau de Badinoir, komiek in 2 deelen. Dinsdag Programmaverandering. Vertoo ning om 7 1/2 ure. l.De Opoffering, drama. Uitzinnige historie, comedie in 2 deelen. 3. De klub der 13groot drama in 6 dee- en. 4. De kommissaris muziekliefhebber, comiek. Stad I*opering;l»c. BURGERLIJKE BEVOORRADING. Kooloaagazijaen in de Kerkhofst'aat. Op morgen Maandag, 29 Maart, zullen er kolen besteld worden van 8 ure 's morgens tot's middags en van 1 tot 5 ure 's namid dags. De prijs per honderd kilos is bepaald op 13 fr.. Men gelieve zich te voorzien van pasgeld. Hoeve van 15 ha. te Westroosebeke, ge legen aan den steenweg van Westroosebeke naar Poelcapelle, met oorlogsschade te koop. AanvragenBestuur, Belgische Boerenbond, Roeselare. Offïciëele Berichten. De wet van 17 Maart 1920 laat toe dat de moeders der voor het Vaderland gestor ven militairen, de eereteekens dragen welke aan hunne zonen werden verleend. Het K. B. van 15 Maart 1920, benoemt tot Burgemeester: te Oeren den heer A Ver helsttë Vladsloo den heer Ch. Van Hevel. ztmt r* m rara bevraagd. Toog voor winkel. Adres verkrijgen ten bu I reele. Werklieden lattenplijters,bij M. Dumon Gallet te Auchel, P. d. C Frankrijk Goede meid van 25 tot 40 jaar, keuken en naaiwerk kunnend, is gevraagd voor Oostende in gesloten huis. Inkten bureele dezer. Tweeden bakkersgast bij Louis Vandela- noitte, RijsseLpoort, Yper. Goede meid, 20 tot 25 jaar, reeds gediend hebbend gevraagd te Poperinghegoed loon, Adres ten onzen bureele. Lattensplijtres bij Paul Lapoule te Winne- zele (bij Watou), 2 ft. de bundel. Goede kantwerkstersbij Vernet, kerkstraat, 2, Rousbrugge. Daar te verkrijgen: ga ren, spellen, bouten, papier, perkementen, zwarte toile, enz. Gevraagd om tekoopen IJdele champagne- flesschen bij Pyck-Vercruysse, brouwer te Poperinghe. Per hoeveelheid zullen ze aan goeden prijs betaald worden. "VI-SiïÉg/t. plïïSïtS Oud-Strijder, gediplomeerde chauffeur-me canicien voor zwaar of lichte auto Adres ten bureele. Om uit gemeenzaamheid te scheiden. Uit ter hand te koop van M. Devos, MIDDELBURG, Poperinghe ïrEjss». tcuwm»» e/sammmaamamf^ Étude de Maitre Notaire a Houffalize. Administrations des Hospices Civils de Bruges. DOMAINE DE LA CEDROGNE. Vcnte par ad jiidieolion publhpie d environ 3671 metres cubes (Bois de sciage en grande partie) LE MERCREDI 34 MARS 1920, a 13 HEURES 1/4. REGISTRATIE EN DOMEINEN. Vjei*loi*eo KANTOOR ROUSBRUGGE. Vrouwenhalsdoek, tusschen de Poperinghe. Adres ten onzen bureele. Zwarte Wolfholle en Eene afvaardiging bij den Koning. De Koning heeft, Zaterdag morgend, in het Paleis van Brussel, eene afvaardiging van de inwoners van Yper ontvangen. De afvaardiging werd aangeleid door M. Rerrkin, minister van binnenlandsche zaken M. Colaert, volksvertengenwoordiger en burgemeester van Yper; M. Max Glorie, volksvertegewoordiger, en Brunneel de Montpellier, senator voor het arrondissement Yper. Zij was samengesteld uit: MM. Butaye, Delie, R. Glorie. Versailles, Vandermeersch en Gruwez. M. Colaert was de woordvoerder van de afvaardiging; hij legde den Koning de wen schen der inwoners van Yper voor. De Koning heeft geantwoord dat hij alles zal doen wat maar in zijne macht is om aan de wenschen der Yperlingen voldoening te zien geven. Het onderhoud met Zijne Najesteit duurde van 11 1/2 tot 12 1/2 ure. De afgevaardig I* O Ik T FOOTBALL. Priesterlij ke Benoemingen. Bisdom Brugge.Zijn onderpastoor benoemd In St- Amandus te Roesselaere, de E. H. Callemeijn, gewezen onderpastoor te Rousbrugghe;teAnseghem,deE, H. Dema- rez, id. te Autrijve;teAutrijve,deE H. Coe- man, gewezen leeraar in St- Lodewijkskolle- gie, te Brugge. Als coadjutor van den E. H.pastorte Westvleteren de E H. J Vuijlsteke POPERINGHE, van 20 tot 27 Maart 1920. Op DINSDAG 6 APRiL 1920, te 9 uur, zal ter stapelplaats van het leger te Hoogstaede Linde Tramstatie overgegaan worden tot de openbare verkooping van baksteenen, ijzerhut laat en verschillende barak ken voortkomende van het Belgisch Leger. Zie de aanplakbrieven. Kantoor van den Notaris M 8T TC I. Op Donderdag 15 April 4920, om 2 uren namiadag, in het gasthof De Gouden Hoorn Simon Stevinplaats, te Brugge, van I. Eene allerbeste en welgelegene 3IoI*4<mI«* met schoone gebouwen te Oost- kerke bij Brugge. Westcapelle, Ramscapelle bij Brugge en Dudzeele, groot omtrent 38 H. 90 aren 68 cent., gebruikt door M. Louis Meysinan tot 1 October 1920. Verdeeld in 10 koopen. II. Schoone Hofstede te Vlisseghem, groot 4 H. 39 aren 20 cent., gebruikt door Vrouw Weduwe Louis Becu tot 1 October 1920. III. Zaailand en Hehlc te Meetkerke, groot 6 H. 16 aren 60 cent., ge bruikt door M. Auguste Liebaert tot 1 October 1920. Verdeeld in 2 koopen. f/t£ o/o Inslelpemiing. den zijn vertrokken onder den indruk dat er t"^r5QayijUcquie Clemcnce' 80 wed- van nu voor den heropbouw van Yper doelmatig Huwelijksbeloften. 80. Ronse Charles en Du zal gaan gewerkt worden. hisIKMI» le POPERINGHE, nabij de stad, steenweg naar Yper, groot 12 heet. 57 aren 60 cent. verdeeld ifl 118 koopen. Gebruikt door Emiel Depoers I mits 1662 fr. 's jaars tot 1 October 1925. Eenige zitdag, Maandag 12 April 1920, om 2 ure namiddag, In den Nieuwen Gouden Arend bij Lobeau, Groote Markt, te Poperinghe. Door het ambt van den Notaris Van ordt aangeboden, woning voor een jaar. bureele. liefst aan bediende, Adres ten onzen Boussey Julia.87. Verstraete Marcel en Van Hoore-;Eecke, 36, Priesterstraat, te Poperinghe, te Poperinghe en Brion te Leuven. ■mnmn - Niels is meer aan te bevelen tegen Bloedsgebrek Bleekzucht, Gebrek aan Eetlust, Uitputting, en alle ziekten door overlast veroorzaakt, dan De versier- kendo J'illon van A. Montoyne, Apotheek H. NOTRE- DAME, Groote Markt, Poperinghe. ■Hat mm &SSB Zondag speelde de F. C. Brugge op eigen terrein de laatste match voor 't kampioenaat, tegen de Beerschot, en won met 3 - 0. - De F. C. Brugge is dus dit jaar kampioen van Belgie met 34 punten, gevolgd door de Union 32 punten, de Daring met 31 punten. Geboorten. 61. Bouckaert Alice, d. v. Jerome en Dujardin Elodie. 62. Loncke Maria, d. v. Rem! en Van Meenen Florentina. 63. Decorte Madeleine, d. v. Omer en Rousselle Helena. 65. Deheni Paul, z. v. Maurice en Andries Maria. Overlijdens. 53. Leuridan Irma, 35 j., echtg. van Dequeker Achille. 54. Delije Alice, 15 m. 55. Sobry Julienne, 7J wed. van Henri Maertens. Deboutte 56.Desmedt Emma, 50 jechtg. van Openbare Verkooping j melie Magdalena.81. Buseyne Cyrille en Wyffels Pharailde. 82. Bossaert Hector en Desmadryl Maria. 83. Everaere Achiel en Gavel Irma. 84. j Prinzie Maurice en Bruneel Lucia. 85. Debyser j Julius en Couwet Martha. 86. Vandeputte Cyriel en beek Pauline. - 88. Zyde Marcel tusschenkomst ie, Notarisse„ B0W«« 89. Van Assche Alfons en Leroy Merris Auguste en Boux Marie,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2