HET NOTARIEEL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD Nieuwsblad voor Popéringheen Omstreken. sU Isf Be Apotheek Frans Van de Plas Zondag* 5n September 1920. 15 Centiemen. 17° Jaar. Nr 36. Over ?t dure Leven. Braun zit in Werkeloozerifonds, Bouwnij verheden. In 't Buitenland. E. DUQUESME Zoon, A. bon nemen 1 Jaar in Stad tehuis besteld. 6.25 fr buiten Stad met de post 7.50 fr Buitenland 10.00 fr V. SATVSEW- MJES1*JK Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE, a iikondigingen z Berichten 50 cent. de regel. Notarieële berichten 50 cent. Rechterlijke Eerherstellingen en vonnissen 1 fr. 50 de regel.Rouwberichten, niet boven de 10 re ken 10 fr. Grootere herhaalde annoncen, prijzen op aanvraag. Gevaat*, Uit Het Volk De toestand ziet ervoor de komende maan den verre van rooskleurig uit Van nuaf is 'tzeker.datde aardappeloogst niet genoeg zal opbrengen voor onze bevol king alleen, en toch werden vele opkoopen voorden uitvoer gedaan, die nu eerst onder beperking gesteld is. De smetziekte in het vee laat verminderen van vleesch, melk en boter voorzien en als er geen verbodsmaatregelen genomen wor den, zal de ziekte worden overgezet aan de zwijnen, aan welke de melk der besmette koeien wordt te slorpen gegeven. Amerika belooft een goeden graanoogst, doch als wij geen eigen voortbrengselen in ruil te geven hebben, zakt de waarde van ons geld en zullen we dat graan peperduur te betalen hebben. De moedwillige Duitsche stakingen in het Saargebied beloven ons gebrek aan brand stof en aan nijverheidsvoortbrengselen. Als er geen keering komt, mogen we ons dus aan een winterken verwachten, dat ons aan de ribben zal hangen. Daarbij is het bolschewistisch gevaar hoe genaamd niet zoo ijdel als sommigen wel ge baren te denken. We mogen niet uit het oog verliezen dat de Duitschers. uit wraakgierig heid over hunne nederlaag, het uit alle macht in de hand werken en... dat die zelfde Duit schers, die nog over veel geheime legermacht beschikken, vlak naast onze deur wonen. De wijsheid zou ons dus voorschrijven 1. zeer gesparig te zijn om een overschot tegen den dreigenden noodtijd te hebben; 2. ons al len volkomen eensgezind te houden om sterk te staan tegen het dreigend gevaar. En wat zien we integendeel Nimmer werdt er gemakkelijker, zorge- loozer verteerd dan tegenwoordig. Voor som mige menschen, eilaas niet weinigen, schijnt het geld.geen waarde te hebben. Vroegertijd zegden de leutebroers dat het geld rond was om te rollen, maar nu 't plat te briefjes zijn, strooit men ze in den wind, of althans toch in de windmakerij. En waar men zoo eensgezind is om alle voorzorgen tegen den nakenden noodtijd te verwaarloozen, is men even eensgezind om alle eensgezindheid onder onze bevolking onmogelijk te maken. Zonderlinge gasten, waarvan sommige zich misschien zelf aan menig Duitsch vuur tje hebben verbrand, vormen bespiedings- en verklikkingskomiteiten, om de vroegere, tegenwoordige en toekomstige, echte of ver onderstelde misstappen hunner medeburgers na te speuren, aan te zwarten en op een of andere laaghartige wijze bij het gerecht vervolgbaar te maken. Adus het onderling vertrouwen ondermijnend, maken zij alle eensgezindheid onmogelijk. En om de breuk der eensgezindheid te vol trekken zijn er heeren, die zoodanig vergeten Belg te zijn, dat zij alle Belgische belangen opofferen aan hun uitzinnigen haat tegen de taal van de meerderheid der Belgische bevol king. Het is een uitbraaksel van zelfzuchti- gen haat tegen de Belgische taal van het Vlaamsche volk. 't Is een ruwe ophitsing der Franschsprekende Vlamingen tegen de mas sa van hun eigen volk dat Vlaamsch spreekt. Zoo wordt er t' allen kante gewerkt om eensgezindheid in België onmogelijk te ma ken waar de Belgen de eensgezindheid zoo noodig hebben als brood, tegenover het ge vaar dat hem binnenlands en buitenlands dreigt. Het Herstel der Verwoeste Gewesten in Frankrijk. De Fransche stad Arras heeft eenige dagen geleden het feest van haar wederopbouw gevierd. Daar was reden tot feesten. Op 5000 huizen die de stad telde werden er 4500 vernield of zwaar beschadigdthans zijn er reeds 1500 heropgebouwd. De Duit sche loopgraven lagen op slechts 600 meter van de stad thans oogst men op die plaat- en koren en de huizen zijn er terug opge trokken. Vóór den oorlog bedroeg de bevolking van Arras 25.000 inwoners. Op 1 Januari 1919 was dit cijfer gevallen op 1800. Op dit oogenblik zijn er 48.000 inwoners. Heel het departement van Pas-de-Calais heeft dien weg gevolgd. Het is een der meest verwoeste van Frankrijk, gedurende vier jaar werd het doorploegd door het geschut en omgewroet door de loopgraven. Van al die verwoestingen zijn de meeste sporen weggeruimd. Van de 180.000 ha. bebouwden grond, voor den oorlog, zijn er thans reeds 150.000 terug in staat gebrachttoekomend jaar zullen 170.000 ha. grond bebouwd zijn. Steeds komt men ons voorzingen dat de Franschen hun bewondering uitspieken voor wat in onze verwoeste streken werd verricht; bovenstaande cijfers zeggen klaar en duide lijk hoeveel West-Vlaanderen aan Pas-de-Ca- lais te benijden heeft. Vergelijk maar even Diksmude of Yper met Arras; vergelijk het aantal heropge bouwde huizen en teruggekeerde bevolking. En overdenk eens welke de verhouding is tusschen verwoeste en bebouwde gronden in beide gewesten. De steenen zelf van onze verwoeste stre ken roepen om erbarming. zijn Mengelwerk van «De Poperinghenaar» 26. Hier en daar, bij Pervyse en Ramscapelle, stonden er losse kanonnen die op goed-ko- me-'t-uit schoten, omtedooden 't zij op soldaten, 't zij op burgers, 't 'zij op gekwet sten op hun strooi. Alzoo vielen er eenige schoten op Veurne, heel dicht bij 'tklooster, en daaronder ruisch- te er een vlak in 't Hotel de la Noble Rose, plofte rechtop langs een lange gang en sloeg dan den muur open eenerslaapkamer. Bene den, juist onder die kamer, waren er eenige Belgische stafofficieren en toch werd er nie mand gekwetst. Fransche en Belgische verkenningsgroep jes, die behoedzaam voorwaarts kropen, ge raakten vlak onder 's vijands geweervuur uit loopgrachten, die verlaten schenen. Iets lijk een offensief begon weer, en 't eindigde met de onaangename verrassing van de in name van Dixinude door de Duitschers. Voor destadzelf, was die verovering geene waardvolle verovering voor den vijand. Ze hadden een erbarmelijke puinhoop ingeno- men, straten met geraamten van huizen, op- ^Syuldvan nitnrphfandp asschen. een Stad- Braun kwam thuis van de Kamerzitting, waar de wet op de talen in de besturen werut gestemd. In een Fransche koleire wierp hij hoed, overjas en paraplu aan den dienst knecht en scheide de meid. Eten, zegde hij. Wat wenscht mijnheer? -— Mon Dieu, je n'en sais rien. Kieken met Salaad? Non. Kalfsvleesch met appelmoes? Non. De meid werd verlegen. Geef hem een flamingant, hij zal hem binnenspelen met huid en al, fluisterde de knecht. Zwijg, antwoorde de meid, en zich tot haar meester wendend Kreeft met salaad? Non non, ga weg, ik heb geen appétit meer, notn d'un chien. Jean, kende gij de nieuws al-? Neen ik, mijnheer. - Eh bien, de wet op de Vlaamsch, artic le un, is gevoteer. Is de wet gestemd? riep de knecht ver baasd. Ja, de flamingants, de activisse, de neo-activisse, de boichivisse en de neo-bol- chevisse triomfeeren. Triomfeeren ze, Mijnheer? En met hoe veel stemmen twee of drie -- Non, non, geene twee of drie. 98 tegen 45. Toe, gij komt zeker lachen mijnheer. Non, non, nie lache, liever goeste om te schreeuwen. En Eedje Anseele? Eedje? Ook een traitre a la patrieEen double traitre. Hij heeft ook de wet gevoteer, met al de andere Vlaamsch socialist en al de Vlaamsch katholiek en vele Wallons. Moest ik hW-daarom zoo vleien op de banket Wat gaat gij daarmee doen, mijnheer? huis met gapende scheuren in 't dak, inet eene portaal dat opschoot uit gebroken zuiltjes lijk eene magere ribbe, en een mest hoop van glasscherven, steenen en ontbon den lijken. Kon er hoogmoed gelegen zijn in dat in nemen, 't was in de volledigheid der vernie ling van dit oud en schoon vlaamsch stadje. 't Onaangenaamste was, dat de vijand, afgeslagen van heel 't naastliggende, en die zijn aanval binst eenige dagen in dit deel der linie gestaakt had, zoo op eens eenen woeden stormloop in genoegzame sterkte durven doen bad om den grond te veroveren, die door Belgen en Franschen zoo heldhaftig verdedigd en gewonnen geworden was ten koste van zoo menige duizenden dooden en gekwetsten. Die vernieuwde aanval had voor gevolg eenige troepen der Verbondenen van de linie rond Yper af te trekken, en maakte deel uit van den algeheelen schok van offensief op de Duitsche linie ten einde eens te meer het weekste punt te voelen van der Verbonde nen sterkte, om er kost wat kost door te breken. XXV. De strijd in dit deel van Vlaanderen ver viel nu in de eentonigheid van den winter- veldtocht^Hwiiettegenstaande de Censuur Wat kan kik daarmee doen, Jean? Hard schreeuwen in dc|« Flandre Libérale en zegg«B-dakde< -volG5ve .vfc-waad is en ver der in mijn bedde kruipen, nom d'un chien. 'k Zou mijn ontslag nemen als burge meester om te protesteeren, mijnheer. Opvolger van S VANDEN BERGHE, Op 14 Augustus laatst, werd door het be stuur van den Christen werkliedenbond van Poperinghe een schrijven naar het Stadsbe stuur gericht om te wijzen eenerzijds op het gevaar van werkeloosheid hier in deze stad, en anderzijds op de zware verantwoordelijk heid van het Stadsbestuur indien het niet on- middelijk al de mogelijke schikkingen nam om die werkeloosheid te verhelpen Als na tuurlijk gevolg werd dus aan de Stadsover heid gevraagd dat in de eerstkomende zitting van den gemeenteraad, zou besloten worden tot het oprichten vaneen gemeentelijk wer- keloozenfonds. Het antwoord der Stadsoverheid was Dat er betrekkingen zouden aangeknoopt worden niet Brussel om inlichtingen te bekomen Het Bestuur van den Christen werklieden- bond was met dit antwoord hoegenaamd niet te vreden, en schreef nu den volgenden brief: Poperinghe 1 September 1920. Hooggeachte heer Burgemeester Na kennis genomen te hebben van Uw geëerd antwoord van 19 Oogst 1920oponzen brief van 14 Oogst 1920 waardoor wij Ued. vroeger datgij hetinrichten van eene gemeen telijke wefkloozenkas in de eerstkomende zitting voor den gemeenteraad zoudt te berde brengen en laten beslissen, verstouten wij ons, Ued. nogmaals ons uitdruklijk verlan- gep te kennen te geven om die zaak bij de eerstkomende zitting op het dagorde te zien komen. Vergeef ons onze vrijmoedigheid, geachte heer Burgemeester, U dit nog eens te herha len doch Uw antwoord gaf ons hoegenaamd geen waarborg, en de toestand laat ander zijds van langsom meer vreezen voor werk loosheid. Met de zoete hoop op spoedige voldoening, bieden wij Ued. heer Burgemeester, de ver zekering onzer gevoelens van verkleefdheid. Namens het bestuur van den Ch. W. b. De schrijver C. Butein. P. S. V/ij deelen met zelvde post dezen brief aan de plaatslijke pers mede. RUNDERPEST, Het College van Burgemeester en Schepe nen der stad Poperinghe, maakt kenbaar dat ter bestrijding der runderpest, door K. B. van 17 Oogst 1920 schikkingen genomen werden die stipt moeten uitgevoerd worden en waarvan de bijzonderste zijn Art. 2. Het vervoer en verkeer van Runderen, Schapen, Geiten, Zwijnen is door heel het land verboden langs de openbare wegen. Art. 5. Dieren die uit geen besmet ge bied voortkomen en bestemd zijn om ge slacht te worden, mogen naar het slachthuis of naar de markt gebracht worden, mits hun geleider een getuigschrift van den veearts heeft voor die dieren. Art. 10. Er mogen zelfs geene runde ren gebruikt worden voor het bewerken van het land van 24 Oogst tot 2 5 September. Art. 12.De dieren die het voorwerp zijn eener overtreding tegen een der voorgaande schikkingen, zullen aangeslagen worden en onmiddelijk afgemaakt worden voor reke ning van den eigenaar. Namens het Schepencollege, Bij BevelDe Sekretaris, De Burgemeester, De runderpest is aan 't afnemen en het grootste gevaar schijnt geweken. In onze> streek zijn geen nieuwe gevallen meer waar genomen. Op i5 Oogst 11. hadden wij in jj Belgie 1 068 runderen verloren. Deze lijst alleen, welke nochtans alles be halve volledig is, vertegenwoordigd reeds een waarde van 15 millioen, welke als pand dienen voor 5 millioën kasbons. Wat de eigendommen van de Nationale Maatschap pij der Bouwnijverheden betreft, volsta het hier te zeggen dat zij talrijke bedrijven, zoo als houtzagerijen, kalkovens, schaliegroeven enz., zelf uitbaat en dat zij heden ten dage meer dan vijftig bouw werven in volle bedrij vigheid bezit. Voegen wij de waarde dezer eigendommen bij die van den portefeuille, dan zietmendatde kasbons waarvan spraak, over een pand beschikken, waardoor zij met de beste hypothecaire obligaties kunnen ge lijkgesteld worden. De aantrek welke deze kasbons wegens hun voordeeligen intrest aanbieden, is dus ten volle gewettigd door de veiligheid, voort spruitend lilt de talrijke waarborgen die eraan verbonden zijn. van Merris, Coevoet Cie. Loopende Rekeningen. Geldplaatsingen op korte en lange termijnen Beursbewerkingen. Wissel van vreemde gelden. Leeningen op titels. veel afkeuring oogstte voor de schaarschheid van nieuws, was er waarlijk niets te verzwij gen nopens heldhaftige ritten van ruiterij, razende bayonetaanvallen of rappe tegen aanvallen van voetvolk in massa. Want too- neelen, waarnaar de openbare verbeelding haakte, gebeurden er niet. Wat er gebeurde was een huilende zee wind, razend over de duinen, 't zand op- wervelend in verblindende wolken en voort joelend over de platte meerschlanden, alsof al de onzichtbare goden uit de oude geesten wereld op hunne strijdwagens stormliepen. In de loopgrachten langs den Yser kropen de mannen diep in 't waterwakke slijk om schuil te vinden tegen eenen wind die veel harder om uit te staan was dan shrapnell-ge schot. Die wind teisterde hen met woedende wreedheid. En spijts al de wollen sjerpen of de gebreide vesten, die de vrouwenhanden van te huis* verzonden, de bijtende wind drong tot de beenderen en in 't merg door. De soldaten versteven, 's Nachts was 't doo- delijk koud, slapen was onmogelijk; en als 't verbeterde of liever min kwalijk ging, kwamen de houwitsers op dood azen met een helsch gesis. De kanonniers dolven putten in 't land, lom bij tusschenpoozen van kalmte daarin te fkruipen, en cigaretten te rooken door de gaatjes van de dauipe wollen dekens waarin I&e kasbons 6 0/° van de Matioiaale Maatschappij van Onder eie Voordeeli^e kelegginr» gen welke thans den bezitters van spaar penningen worden aangeboden, verdienen de 6 kasbons van de Nationale Maatschappij der Ronwnijverhe» desa eene gansch bijzondere melding. Deze maatschappij Société Nationale des Industries de Construction welke onlangs haar kapitaal met fl O millioen heeft vermeer derd, heeft eene reeks van 10,000 Las- bons van 50Ö frank uitgegeven, welke alle intrest 's jaars opbrengen en bin nen de tien jaar terugbetaalbaar zijn. Deze kasbons worden gewaarborgd door de portefeuille en de eigendommen van de Nationale Maatschappij. Deze portefeuille is bijzonder rijk voorzien en omvat alleen titels van bouwnijverheidsondernemingen, welke alle om te meest welvarend zijn. In deze portefeuille zijn namelijk voorhan- j| den3,246 kapitaalsaandeelen thans gekwo- teerd fr. 1,247.50 elk) van desteen- en mar mer groeven Merbes-le-ChSteau19,000 ka pitaalsaandeelen van 250 frank elk, 12,000 dividenden 3,500 stichtersaandeelen van de Groote Steenbakkerijen der Kempen5,873 kap-aand. van 250 frank en 1,545 div. aan- deelen van de Vereenigde Steenbakkerijen van Rupel en Nethe; 4,500 kap.-aand. van 500 frank en 1,550 dividend-aandeelen van de Werkhuizenen Steenbakkerijen Landuydt te Terhagen2,000 kapitaals aandeelen van 250 frank en 1,400 div.-aandeelen van de Vereenigde Steenbakkerijen en Dakpannen- fabrieken van Boom; 1,000 kap.-aand. van 250 frank en 1,000 div.-aandeelen der Ci- menteries Réunies de Marchienne-au-Pont et Halanzy; 1,920 kap.-aand. van 100 frank en 1,250 div.-aand, der Tuileries mécaniques de Huppaye; 1,400kap.-aand. van 100frank en 1,000 div.-aandeelen van de Tuileries mécanique de Ligne; 1,590 kap.-aand. van 250jfrank en 1,SOOdiv.-aandeelen der Brique- teries et Tuilerie du Brabant te Tweebeek; 8,600 kapitaalsaandeelen van 500 frank der Carrières de Sprimont. ze hun heele lijf gewikkeld hadden. Ze bonden bussels strooi rond hunne beenen en schoven oude nieuwsbladen tusschen hun- Cxaz. SSeHcht. Binnen enkele weken zul len de nieuwe inrichtingen van gasfabricatie voltooid zijn. Het bestuur van de Maatschap pij meent goed aan de inwoners der stad de maatregelen te herinneren die in iedere gas- uitbating in voege zijn en die hier in stad voor den oorlog zorgvuldig onderhouden werden. Ieder gasverbruiker is verantwoordelijk voor de toestellenmeter, komfoor en lei dingen die hij in huur heefthet is aan iede reen sireng verboden, gelijk om welkereden, eenige werken uit te voeren aan den gasme ter of aan de leidingen die binnen of buiten het huis het gas tot in den meter brengen. Het bestuur dringt nogmaals aan dat alwie, bij voorbeeld om reden van herstellingen aan hunne woonst daar te kort aan gebleven is onmiddelijk kennis ervan zou geven. Op eerste aanvraag van den verbruiker, zal de gasmaatschappij de noodige veranderingen doen Het bestuur doet wel opmerken dat, bij het hernemen der gasverlichting, het aan iedereen streng verboden is zelfs de kraan op den gasmeter open te doende bedienden der maatschappij zullen beurtelings bij al de verbruikers aanbellen om den gasmeter te regelen, open te zetten en verder over te gaan, zoo de verbruiker het begeert, tot het rege len der verlichtings- en verwarmingstoe stellen. Eens de verlichting begonnen, moet de verbruiker aan de Maatschappij onmiddelijk bericht geven van alle stooringen of breuken aan de gastoestellen, bijzonder als er gasont- snapping uitvolgt; in dit geval, vermijde men ze op te zoeken met vuur en vlamin dien de gasreuk geweldig is moet men. in afwachting dat de bediende der Gasmaat schappij ter plaats komt, de kraan van den gasmeter afsluiten, de deuren en vensters open zetten van de plaats waar de gasreuk zich voordoet en daar alle vuur of vlam uit- dooven. Wij herhalen eene laatste maal dat het in het voordeel is van iedereen die maatregelen stipt te volgen, dit om alle mogelijkheid van gevaar en ook verderen uitstel in de regel matige verlichting te voorkomen. Volgens een belgisch krijgsgevangen onlangs nog langs Polen uit Duitschland ontvlucht, zouden er nu nog in het dorp van Sleuzen, dicht bij de Poolsche grens, 4500 gevangenen vertoeven. In Rusland staan heele steden en dor pen in brandTe Valadja zijn 500 huizen vernield en 150 personen omgekomen. Rond Moskou hebben verschrikkelijke boschbran- den plaats. Er zou kwaadwilligheid in 't spel zijn. sten op de bleeke gezichten van menschen, die op de dood wachtten. Door de duisternis, langs de lange wegen, ne kleederen als borstlappen, en trachtten j trappelde't voetvolk naar de loopgrachten, op alle mogelijke wijze warm te hebben, al was 't maar in verbeelding. Daar was geen slagveld meer in den ouden zin. Hoe dikwijls hebben we 't moeten zeg gen aan te huis gebleven volk, die geen ander leger kunnen uitdenken tenzij in 't openveld gekampeerd tusschen bivouac-vuren en on der klokvormige tenten? De slag lag open- gespreid over een w?jd uitgestrekt vlak van uitgebrande dorpen en verpletterde steden met hier en daar verbrokkelde hoeven en bij uitzondering ergenseen net-en ongedeerd gebleven kortwoonsfje. De opene wegen waren zuiveruit noodwegen tusschen deze schuilpunten, waarin groote troepenbenden opgestapeld lagen dat waren de innerlijke vertakkingen diedeverscheidene strijdposten onderling verbonden 't Was bijna heeter dan koud te Oudeca- pelle en te Nieucapelle eri langs de linie naar Stuyvekenskerke en Lombardtzijde. 's Vij ands batterijen waren opnieuw hard aan 't werk om-een onuitputtelijke voorraad van geschot huilend te verkwisten. De duisternis werd doorboord door roode flikkeringen, en de lucht trilde onder golvingen van helle kleuren, die eenen aardicen elans wSerkaat- om andere regimenten in hunne ellende af te lossen. Ze stapten met ingetrokken hoofden, voorwaarts gebogen naar 't hart van de windvlaag, die nestelde aan de blauwe frak ken van deze Franschen en zoefde rond hun ne roode broeken, en in hunne aangezichten sneed met vlijmende grepe. Hunne blanke wapens grijnsden op de tanden van den wind, die schuifelend grinnikte op hunne bayonet en de geweren in hunne handen schudde. Ze hieven nooit hun hoofd op om de Rood-Kruis-rijtuigen te bezien, die ze overstaken. Nu en dan hoorde ik hier en daar een of ficier, die zijde aan zijde stapte nevens zijne mannen, een woordje zeggen door't gekreun van den wind. Courage, mes petits! Of wel:«11 fait mauvais temps pour les sales Boches In kamers van boerenwoningen dicht bij de vechtlinie —'t is te zeggen onder de vuur linie, die kronkelde langs vele dorpen en hoeven, waren Fransche geneesheeren, in lederen vesten toegeknoopt tot aan de kin, over de laatste-aangebrachte gekwetsten ge- boeen. Wordt voortgezet. POPERNGOENAAR Voor aankondigen der provincie Oost-Vlaanderen zich wenden tot Marnixstraat, 30, GENT. Telefoon 1669. UITGEVER Drukkerij - Papierhandel, postcheckrekeninq fft 15570. 'IISÊSÊSSB^SÊËSSSÊ Alle annoncen zijn vooraf te betalen en moeten voor den vrij dag noen inoezonden worden. Ge zult best bediend zijn van Meubelpa pier, Linoleum, Toile-cirée, bij Sansen-Van neste, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. naar het Engelsch. 'k Zal mijn demissie nie moeten geven, Jean, 'k Zal ze wei krijgen met de volgende kiezing. Laatste Nieuws. Bertenplaats, 8, (Kleine Markt), PO I» E R I BI E Volgende plakbrief werd deze week van wege de Gemeenteoverheid uitgehangen M. COUTTENIER. Et. LEBBE. SCHAALSTRAAT, 6, POPERINGHE. Bureelen open alle werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 4 ure. Den Vrijdag van 81)2 tot 12 en van 2 tot 4 u. Den Zaterdag van 9 tot 1 ure namiddag.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 1