De Bank- van Poperinghe EDEN-CINEMA, In ?t Buitenland. ïn 't Binnenland. Coliseum-Cinema. Burgerstand van A. CROUSEL. Houten Woonhuis, De nieuwe Successierechten. VERMAKELIJKHEDEN. HOPPE. De Provinciale Wegwijzer In Rusland loopt het bolchevistisch stelsel rap naar den afgrond en begint de gezonde rede en het verstand de bovenhand te krijgen. Uit de frontstreek in Frankrijk worden ons weer ontploffingen gemeld, en slachtof- zijn te betreuren. —Te Burburg is de groote chicoreidrogerij Ledoux ten gronde afgebrand. De pompiers van Duinkerke die toegesneld kwamen, kon den slechts de aanpalende gebouwen vrij waren. In Engelsch-Indie hebben weer erge woelingen plaats gehad. Mgr. Dubois, aartsbisschop van Rou- aan is benoemd tot aartsbisschop van Parijs. In Spanje heerschen overal werksta kingen onder de werklieden en de bedienden om eene billijke loonsverhooging. Yer8ioogmi£. Van Meubelen en huisgerief op den koer van René Pareyn, Duirikerkstraat op Zondag S 3 October om 2 u. stipt. stadsnieuws. Zondagrust. Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. VAN DE PLAS. Een goede raad! Indien gij aan t... hoofd- schele hoofdpijn, zenuwlijden, razen- Bijstand en voor al de werklieden dei ge- Ruimingsdienst. Destedelijke politie herinnert er aan dat het uithalen van aal, mest en alle drekstoffen in de stad binst de wintermaanden moet geschieden den Dins dag, Woensdag en Donderdag voor tien uur 's morgens. Buiten dien tijd is het verboden. Mandaten. De ouders der hiernage- noemde militairen worden verzocht zich zoohaast mogelijk op het Stadhuis aan te bieden om mandaten te ontvangen voor den militiedienst hunner zonen in vredestijd: Landtsheere Leopold, Maes Theofiei, Roggé Marcel, Lebbe Henri Josef. Twist in de Pottestraat. Twee vrouwen wilden samen inden Dépot Jéremie Pottestraat N° 62 en gerochten in twist, om eerst de overal bekende pure-crême kaasjes van 2.00 fr. besteld te worden. Brand. Donderdag namiddag rond 5 1/2 ure, brak plotselings over de streek een geweldig onweder los, donder en blik sem gepaard met eene hevige stortbui. De bliksem viel in verscheidene plaatsen, zon der erg. Op de hofstede van Jules Sohier-Lo- beau, Wijk Vogeltje, stak hij de schuur in brand die ten gronde vernield werd met gansch den inboedel. De andere gebouwen konden gevrijwaard blij ven. Eenige pompiers met de nieuwe stoom- puit bleven ter plaats tot 2 ure van den nacht. Het vernield gebouw is verzekerd. Watoii. Vergadering. Heden Zondag namiddag, om 3 ure, inde oude katholieke school Nieuwstraat) groote ver gadering voor de leden van den Ouderlingen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig- en volkomen gezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Treinen. Indien men de veranderin gen aan de treinuren slechter had willen doen, 't ware voorzeker onmogelijk geweest. In Brussel kunnen wij niet vroeger geraken dan rond 10 1/2 ure. In Oostende zeer laat in den morgen. In Comen missen wij de verbinding voor Rijssel. Op de lijn van Hazebrouck, insgelijks slechter. Nu 'tis maar voor Pope ringhe, en ten anderen hier zijn alle inwoners aartsrijk... zoo vertelt men in het Brussels markenland, en ze hebben dus maar den trein noodig voor hun plezier! Hoe lang duurt die verwaarloozing onzer belangen nog? 't Is ook vreemd dat zoo dikwijls op de treinen in onze streek, de derde klas rijtuigen niet verlicht zijn terwijl de andere rijtuigen schitteren van het licht. Vraag. De inwoners der Yperstraat vragen indien de vuilnisdienst aldaar niet op eenen anderen dag, dan de vrijdag morgen, kan gedaan worden. Thans zijn ze verplicht, op den dag dat er meest beweging is op gansch de week, de vuilbakken voor de deur te zetten, wat eene belemmering te weeg brengt en de voorbijgangers hindert. Nopens de stadswerklieden van den rui- mingsdienst vernemen wij dat dezen, door tusschenkomst van de vereeniging der chris ten bouwwerkers, reeds herhaaldelijk, doch zonder gevolg, eene verhooging van loon meente. De Poperinghenaar is te verkrijgen bij Winnezee- lestraat, bij wie men ook allerhande Alma nakken kan bekomen. Watou. Onderscheiding. Onzen goeden vriend en medestichter van den Wa- touschen V. O. S. Gaston Vermeersch. komt met onderscheiding twee exaams te onder staan voor Apoteker. De Studiën van 4 jaar Hoogeschool, heeft hij met onderscheiding in 18 maanden ge daan. De beste gelukwenschen der Watousche V. O. S sen aan den wakkeren V. O. S. Ga ston en heel zijn achbare familie. Begraving. Donderdag laatst werd teS'Jan-ter-BiezenWatou)den4dtt"V O. S. begraven. Veel makkers hebben den dierba ren strijdmakker Michel Degraeve tot aan zijne laatste rustplaats vergezeld. YlamcrtiiigEie. Inhuldiging van het Vaandel der Oud-Strijders. Met Ker- mis-Zondag werd het vaandel der Oud-Strij ders ingehuldigd. Na de Hoogmis wierd dit vaandel gewijd en in den achternoen werd er eenen stoet gevormd op de Reninghelststeenweg. Op een verhoog aan de statie nam de Burgerlijke Overheid plaats met de bestuur leden van den Oud-Strijdersbond. De Heer Evarist Vande Lanoitte, burge meester overhandigde het vaandel en hield de volgende vaderlandsche en vredelievende aanspraak Beminde O ad-Strijders aan het Stadsbestuur aangevraagd hebben, ™e vaderlandsliefde, voor uwe gehechtheid aan den In de tegenwoordige levensduurte is hun loon echt ontoereikend en het is niet aan te? nemen dat stadswerklieden, om aan hun bestaan te geraken, verplicht zijn een verne derend drinkgeld gretig te aanveerden. Netheid. -- Er zijn ook lastigaards die lijks eene openbare hulde en onzen diepsten dank te j..i iiui__<_t _t..u threnuen aan de veertif pesneuvelde soldaten van Vla- klagen dat de openbare waterplaatsen slecht onderhouden zijn onder opzicht van netheid. Zonder te spreken van 't gevaar der schoen- kwetsende vuiligheid, is het niet aan te raden zonder antigazmasker die plaatsen in te treden. Nieuwe Spoorweglijn van Adinkerke- Panne naar Poperinghe. Het Beheer van Spoorwegen meldt ons dat de nieuwe lijn van Ardinkerke-Parme naar Poperinghe voor de exploitatie geopend is. Deze lijn is met enkel spoor en bedient de statiën of halten Elzentap, Isenberghe, Klein- Leysele, Waayenburg en Proven, welke bij vertrek en bij aankomst, open zijn voor de Goederendiensten per tarieven 2 en 3. Eamilieaandeel. - Volgende militairen mogen het bedrag van 300 fr. op 't stadsse- kretariaat komen afhalen: 56411 Deroo Camille CRCIC 52041 Allemon Maurice 3 linie 1182 Grysoti Maurits QD 12 DL Verkoop van boter. - Op Dinsdag aanstaande zal 500 kilos boter verkocht wor den in den Stadswinkel op de peerdemarkt Davidsfonds. De eerste vergadering van dit seizoen is gesteld op Zondag 17e October- Zij wordt gehouden in den Katho lieken Kring en begint te zes uur. De jonge en reeds hooggeprezen tooneel- schrijver Willem Putman zal optreden als voordrachtgever, kunstzanger en klavier speler. Het feest zal gelijken op een Hulle- broeckavond, maar met veel meer afwisse ling. OorlogsinvaliedenDoor onvoorzie ne omstandigheden werd de vergadering, der invalieden vereeniging te Poperinghe, uitgesteld. De vergadering zal nu plaats hebben op heden, Zondag 10 October, om 2 ure, in de herberg «Sas van Gent» Veurnestraat. Wij rekenen op de tegenwoordigheid van al de Invalieden. Namens het voorloopig bestuur. Springstoffen en wapens. De heer Gouverneur van West-Vlaanderen bericht dat alwie nog in het bezit is van oorlogswa pens, schietvoorraad, granaten, enz. verplicht is, de aangifte te doen in het stadhuis voor den 31 Oktober. Na dezen datum zullen strenge straffen toegepast worden tegen dezen die nog in 't bezit gevonden worden van dergelijke voor werpen. Burgerlijke gevangenen opgeëischten. De personen die onder éen oorlog door de Duitschers werden opgeëischt of meege voerd, worden verzocht zich heden Zondag of morgen Maandag op het poütiekomraissa- riaat aan te geven. De Uitspraak van het Nederlandsch ten ge rieve der West-Vl. Studenten, door E. H. E. Verhamme. 5" uitgave, te verkrijgen aan Daarna dankte de Heer Six, Hoofdman van den Bond, al deze die meegeholpen heb ben tot het welgelukken van dit feest. Dezen stoet, met de leden van den Boe renbond en S' Sebastiaansgilde meê begre pen, bestond uit een 500 personen en trok met 't muziek van Rousbrugge aan 't hoofd langs de Voormezeelestraat, eene nieuwe weg over de statie die uitkomt aan de Lan ding, vandaar langs de Dorpplaats tot aan het tegenwoordig Gemeentehuis, om terug te keeren tot rechtover den Kalvarieberg, waar eene kiosk opgeslegen was. Hier hield een vreemde spreker eene lange redevoering. Een concert door 't muziek van Rousbrug ge sloot dit feest De Maandag van de Kermis, werd eenen plechtigen zieledienst gezongen voor onze gesneuvelde soldaten en burgers. De kerk was proppensvol- Eerweerde Heer Denys, gewezen Krijgsaalrnoezenier, hield eene korte maar kernachtige rede, die den toe hoorders deugd aan 't herte deed Jammer dat men den naam van eenen on zer gesneuvelde inwoners op de gedachte nissen vergeten heeften dat 't nogthans gekend is dat sinds lang eene juiste lijst met portretten uitgegeven was Landbouwtentoonstelling-- Dinsdag morgend werd eenen lijkdienst gezongen voor de overledeneleden van de Boerengilde. De Eew. Heer Frémault, proost der gilde, hield eene belangrijke aanspraak over den groei en bloei van dezen bond. Na deze plechtigheid ging men over tot het openen der tentoonstelling van land- bouwvoortbrengels. Deze tentoonstelling was geheel wel, volgens den tijd en den toe stand der streek. 't Ware te wenschen dat er jaarlijks eene tentoonstelling gehouden wierd, niet alleen lijk van landbouwvoortbrengsels en groen- sels, maar ook van fruit en bloemen. Zoo eenige lessen en dat zal onze boeren volop doen herleven en vooral nuttig zijn. Dus, heeren voordrachtgevers, hoe meer hoe liever. Voor Yper De Engelsche Bond voor Yper heeft, ten voordeele der oorlogs weezen uit den sektor van Yper, eene som van 40.000 fr. ontvangen van wege de En gelsche hulpkassen. Voor de sigarillos zal de taks tot 2 fr. per duizend beloopen, voor deze die aan fr. 0.50 de tien verkocht worden; 4 fr. voor deze die van 0.50 tot 0.75 de tien kosten ;7 fr. indien de prijs van 0.75 tot 1 frank de tien beloopt boven den frank de tien, wordt de taks op 15 fr. de duizend gebracht. De sigaretten zullen, volgens de hoeda nigheid, van 10 tot 15 t. h. duurder moeten verkocht worden. lie u si tsi"» 't Is dus in den nacht van Zaterdag 23 op Zondag 24 October aanstaande dat de gewoonlijke wet tige uur zal hersteld worden. Gezien de overgroote besparingen, meest in kolen, dat dit stelsel te weeg brengt, onderzoekt men de mogelijkheid voor het aanstaande jaar, de nieuwe uur te blijven behouden. Bovendien wordt heripnerd 1dat de personen die bepaalde goederen, al, dan niet bewerkte tabak, waarvan de aangifte verplichtend is, wenschen in te voe ren, ze uit eigen beweging moeten aangeven aan de tolbeambten bij het onderzoek aan de grens, op straffe van verbeurdverklaring der goederen en van toepassing eener boete; 2) dat de personen die uit Frankrijk gaan, noch openbare fondsen, noch gemunte waarden van een grooter bedrag dan fr. 5000.00 mogen bij zich hebben. Elke som boven dit cijfer wordt in beslag genomen en bij niet aangifte, wordt eene groote boete geheven. Dein beslaggenomen som wordt, echter, ter beschikking gehouden van den belanghebbende bij zijn terugkeer. Engelsche bladen melden dat de «Battle Exploit Memorial Committee», dat zich be zig houdt met hetoprichten van monumenten tot aandenken der gevallen Engelsche solda ten in Europa en Azië, van de Belgische re geering de volgende belofte ontvangen heeft, De volgende streken mogen uitgekozen worden voor het oprichten van gedenktee- kensBoesinghe, Bixschoote, Langemarck, Poelcapelle, Passchendaele, St-Julien, Gra- venstafel, Zonnebeke, Polygone-bosch Bois du Sanctuaire, Gheluvelt, Hooghe, Heuvel 63, Nieuwcapelle, Meessen, Wyt- schaete, St-Elooi, Heuvel, 60, Kemmel, Klein Zillebeke en Yper. Laat ons niet vergeten dat de uitvoer der vroege aardappelen reeds van 1 Juli laatsle- den is toegestaan geweest. In den Senaat is minister Wauters daarover ondervraagd geworden. Hollansche kooplie den. voorzien van Duitsche Einverschein en in overeenkomst met de twee Mechelsche Syndikaten, hebben dan in eenige dagen tijds 1000 wagons, 't zij 10 miljoen kilos aar dappelen verzonden. Het schandaal ging zoo ver, dat men na acht of tien dagen den invoer naar Duitsch- land en Holland verbood. De Minister antwoordde, doch op eene aanveerdt van nu afAlle INSCHRIJVINGEN OP KASBONS 5 0)0 van het Gemeente krediet van Belgie, onder de waarborg van den Staat, en uitkeerbaar met 500 franken aan den prijs van 470 franken, zonder kosten. zeer onvoldoende wijze en daardoor zal hij niet veel sympathie bij de bevolking gewon nen hebben. In 't geheel zijn 15,512 ton uitgevoerd ge worden waarvan meer dan 11,000 naar Duitschland Moet het dan iemand verwonderen dat wij dit jaar dure aardappelen zullen te eten krijgen? Wij zouden haast durven vragen welke maat regelen men tegen den minister kan nemen. Men ziet dat de socialistische Minister er een handje van heeft om de strijd te voeren tegen't duur leven. Het ministerie van Financiën heeft den ta rief laten kennen van de nieuwe rechtten, die zullen geheven worden op de nalatenschappen j krachters de goedgekeurde wet in Augus tus 1.1. Voor nalatenschappen in rechtstreeksche linie (voor-en nazaten en tusschen echtge- nooten met gemeenschappelijke nakomelin gen) bedraagt de belasting van 1.65 t. h. af voor lO.OOOfr.*, tot 5.381. h. voorl3m-illioen. Nalatenschappen tuschen echtgenooten zonder gemeenschappelijke nakomelingen van 3.30 t. h. af voor 10.000 fr., tot 10.761. h. voor 13 miljoen Tusschen broeders en zusters: van 8.25. t. fr af voor 10. uOO frank, tot 26 86 t. h. voor 13 miilioen. Tusschen ooms en tanten: 9.90 t. h. af voor lO.OOOfr., tot 32.291. h. voor 13millioen. Tusschen groot-ooms of groot- tantes en kleinneven en kleinnichten: van 11. 55 t. h. af tot 37.67. Op de nalatenschappen tus schen andere verwanten, vollen neven en achterkleinneven inbegrepen, wordt respec tievelijk van 16 50 t. h af tot 72.25 t. h. geheven- Zaterdag om 8 ure Zondag om 11/2 4 1)2 8 ure. 1. La femme a travers les 5ges, drama in 10 deelen. 2. Méconnue, drama in 2 deelen. 3. Chariot, komiek. Maandag en Dinsdag om 8 ure. 1. Le forfait de Gypsy, drama in 5 deelen. 2. La maispn des danses, drama uit het far- West in 4 deelen. 3. Komiek. Met 17 October beginnen wijde Zaterdag en Zondag Les Mystères de Paris in 8 epi- isoden. De Maandagen Dinsdag: Le Bolide I du Far-West, hertroerende film in 15 episo- den (cow-boy). Zoouag 10 October. A l'Yser(bij den Boonaert), bij Cam. Feys, om 3 ure. In den Nieuwen Luttertap Abeele steenweg. «Ia den Hazebilckbij René Maerten, St. Jan ter Biezen. In den Hertog van Brabant bij Edou- ard Deweerdt, Westouter steenweg. Zondag 17 October. In het Keizeltje ».bij R. Darrou, Watou. Au Pont de Pierres» bij de We Declercq- Canele, Abeele. EXAMEN. Legden hun examen af aan de Hooge school te Leuven Kandidatuur in dewijsbegeerteen letteren, voorbereidend tot de rechten. le proef) Fransche Letterkunde. Justice Edward van Yperen, met vrucht. Kandidaat in Wetenschappen en genees kunde 3« proefMuyssen Antoon van Langhemarck, met voldoening. Eerste Doktoraat in de rechten. Bulc- kaert Michiel van Oostvleteren, met groote onderscheiding Lammez Armand van Isen berghe, met onderscheiding. Tweede Doktoraat in de rechten (2e on- derproef). Thevelin Emiel van Rening- helst, met onderscheiding. Gezamentlijke examens van kandidaat in natuurlijke wetenschappen voorbereidend tot de geneeskunde 1° proefVan Walle- ghem Antoon van Poperinghe, met vrucht. BENOEMINGEN. De Lieutenant Back, van 't Fransch le ger, overste van den Gravendienst voor de sektors der Vlaanderen en Kemmel, verblij vende te Poperinghe, komt tot Ridder van het Eerelegioen benoemd te worden. M. Th. van Iseghem is benoemd tot burgmeester van Nieupoort. In Elzas noteert de groene hop 700-750 frank; in Steenvoorde-Belle gaan de gewoo ne soorten 500 tot 520 frank. In Engeland is er weinig vraag naar vreemde hop. Vertooningen eiken Zaterdagen Maandag om 71/2 ure den Zondag drie vertooningen 1 1/2, 4 1/2 en 8 ure. Programma dezer week 1. Riquette se Marie, comedie in 2deelen. 2. Terrible vengeance du Domino noir, dra ma in 3 deelen. 3. Revanche des masques, cow-boy drama in 5 deelen. 4 Zigato bij de cow boys, komiek. m &3ÉNBBnBKfSMinim wisselagent, Schaalstraat, 14 te Poperinghe, Agent van het GEMEENTEKREDIET VAN BELGIË. Nieuwe uitgaaf van kasbons 5 aan fr. 470. Uitbetaalbaar na tien jaar aan fr. 500. De interest komt aan fr. 5,80 Inschrijving kosteloos. zal dit jaar alweer verschijnen, maar gezien de hooge kosten, zal maar het gevraagd ge tal worden gedrukt. Dus, wie een Weg wijzer begeert met alle adressen van West- Vlaanderen, wordt vriendelijk verzocht het ons seffens te laten weten. Ten onzen bureele ook te verkrijgen Scheurkalenders, zakagendas, registers en alle bureelgerief. Xe paclïten. A Ierkmanshuis met een half gemet land. 7V Inl u:: steenweg. */V Inl. bij Robert Lelieur, Elverdinghe Xe Stoop dienende voor RESTAURANT, Zich wenden HOTEL FLANDRIA, Yper. XE KOOP Barakken, dubbel in hout 20 m. op 6; 2 m. 50 hoog alsook mindere; uiteen neembaar en in goeden staat. Bij Jerome Pauwels, Watoustraat, Poperinghe. Dorschmachien met manege; zich wenden tot Ach. Denecker-Cordonnier. Locomobile, retour de flamme, 10 peer den kracht, timber 8, met dorscher en binder, bij Henri Samyn, landbouwer te Watou, Abeele, Woonhuis met hof in de St Michielstraat. Inl. Boomgaardstraat 19. Houten tent, gedekt rnet platen, dienstig voor woonhuis, 6 x 4 v% in. ook nog 2 schildersleeren 8 en 5 meters bij Donck Gustaaf, Veurnsche steenweg, Yper. Twee rijtuigen: landau en victoria in goe den staat, door uitscheiding van het huurhouden. Hotel du Nord, statiestraat, Yper. Twee mansvelos bij Jozef Lamey, Cassel- straat, 4, Poperinghe; zoo goed als nieuw. Twee occasie pianos bij Abel Berat, Peper straat, Poperinghe. GeYramgd. Goede meid, voor alle werk, reeds gediend hebbende, bij C. Verhack-Dumon, Bertenplaats 15. Goede meid, voor alle werk, reeds gediend hebbende. Inl. ten bureele. Metsers, Plafonncurs, Timmerlieden, enz., voor den heropbouw van de streek van Dixmuide en omstreken. Zich wenden Hotel de la Ville de Dixmude te Dixmuide, bij Billiet, tegenover de statie. Vijf goede chicoreidrogerswerk voor drie maandenin daguur of per 100 K. Zich aanbieden bij Hub. Moyaert, Poperinghe. Metsers en aardewerkers voor 't noorden van Frankrijk, drie frank ter uur. Zich aanbieden zondag morgen A la Poupée groote markt, Poperinghe. Kleermakersgasten, bij Arthur Verbeke te Westnieuwkerke. Goed loon en stand vastig werk. Men geeft ook werk ten huize- Eerste bakkersknecht, goed zijn stiel ken nend bij M. Gyselen bakker te Mar- quette-bij-Ryssel, place de l'Eglise. Me- canieke trog met motor. Goed loon, kost en inwoon. Goede meid, voor herberg te Pop. Goed loon. Adres ten bureele, In ben gelukkig in naam van het Gemeentebestuur en in naam van al de inwoners van Vlamertinghe U in dit feest openbaar hulde te mogen brengen voor I Toen België in nood was, hebt gij edelmoedig uwe jonge, maar kloeke krachten geschonken toi verdedi ging van het Vaderland, dat door de legers vau eenen eedverbrekenden Keizer gesehonden werd Van deze gelegenheid, maak ik gebruik om insge 50 cm. per stuk ter drukkerij Sansen-Van- neste, Poperinghe. brengen aan de veertig gesneuvelde soldaten van Vla mertinghe die heldhaftig voor hun Vaderland vochtten en hunne vaderlandsliefde met hunnen dood bekoch ten 1 Aan de vrouwen, ouders, broeders en zusters der gesneuvelden onze eerbiedigsfe groeten en verzeke ring onzer eeuwige verkleefdheid en dankbaarheid Aan de glorierijke verminkten, de zekerheid onzer toegenegenste gevoelens. Uw Vaandel, Beminde Oud-Strijders, waarop de puinen van onzen ouden Kerketoren afgebeeld staan, als gedenkenis van de schrikkelijke verwoesting onzer gemeente, tijdens dezen wereldoorlog, zal voor U eene herinnering zijn van het schoon en rustig Vlamertinghe van vroeger, maar bovenal een zinnebeeld van Ge trouwheid en Eendracht 1 Getrouwheid aan onzen Koning, uwen voorbeeldi- gen ouden wapenbroeder, die tegenwoordig met de alomgeachte Koningin, door vreemde volkeren feeste lijk gevierd wordt tot meerdere roem van ons Land Getrouwheid aan het eene en onverdeelbare België De oorlogsgebeurtenissen hebben maar al te wel be wezen hoe noodig het is dat het Land zich kan steu nen op al zijne kinderen Oud-Strijders, jonge mannen, de steun van het Va derland, de toekomst onzer gemeente, weest en blijft ééns met al uwe medeburgers, zij ook hebben geleden en hunne slachtoffers gehodgij streedt voor den vrede, gij hebt ze gewonnen, aan ons allen van zé te onderhouden en te bewaren I Werkt allen eendrachtig en met vereenigde krachten tot de heropbeuring van ons geliefd België, tot de her vorming van ons zoo beproefd West-Vlaanderen, tot de heropbeuring en den heropbouw van ons lief Vla mertinghe, juist gelijk gij, Belgen, met de verscheidene legers van de verbondenen, aanééngesloten, eendrach tig vochtet en den machtigen Overweldiger over de grenzen weersloeg Zoo werkende, allen te zanren, met dezelfde gevoe lens van eendracht in onze pogingen, zullen wij van Vlamertinghe maken een der schoonste, een der aan genaamste, een der bloeiendste dorpen van het Arron dissement Yper de gebeurtenissen van den oorlog, de omstandigheden geven ons daartoe eenen machti gen hulpmiddel 1 Aan U, jonge mannen, is de toekomst, op U dus gerekend voor het welvaren onzer gemeente En nu, Beminde Oud-Strijders, overhandig ik U, diep ontroerd, deze vlag 1 Bewaart altijd in uw doel eene zuivere vaderlands liefde, streeft altijd voor de goede zaak, wel indachtig blijvende onze Belgische leusEendracht maakt macht. Dat uit onze monden galmen de blijde kreten Leve de Koning en zijne Oud-Strijders Leve België 1 Leve Vlamertinghe 1 floosingiie. Boerenbond Zondag laatst hadden wij onze maandelijksche ver gadering. De heer Noppe sprak over het toedienen van meststoffen. Puike en vooral leerrijke voordracht. FoelettpoBle. Doodelijke ontploffing. De 19-jarige Puype C. van Oostcamp, was aan het front (e Poeleaaéüe werkzaam, toen hij er een granaat vöneN»n poogde'deze te ontladen. Doch eensklaps knalde eene ge weldige losbranding en de jongeling werd ijzelijk verminkt en op den slag gedood! Onder de ustpen§. De datums voor de binnenroeping der milicianen van de klas 1918, van de bijzondere lichting van 1919, zijn vastgesteld als volgt: voor de mi licianen getrokken voor het voetvolk, den 1 December 1920; voorde milicianen van de andere wapens, den 2 December 1920. lie taks op den tabalk. De belas ting op den tabak zal den 1 November voor de fabriekanten en den 1 December voor de kleinvcrkoopers toegepast worden. De prijs van de sigaren zal ais volgt vermeerderd worden eene sigaar fr. 0.20 zal I centiem taks betalenvan 0.20 tot 0.30, 2 centiemen van 0.30 tot 0.45, 4 centiemen van 0.45 tot 0,70, 6 centiemen; van 0.70 tot 0.95, 8 cen tiemen van 0.95 tot 1.50, 10 centiemen, en boven de fr. 1.50, 20 centiemen lie veepest. Hetschijntdat degeesel der veepest bijna uit ons land verdwenen is. Op honderd dertig besmettingsmiddens, die er bestaan hebben, zouden er maar drie of vier meer overblijven. Nog wat geduld en binnen een maand zal de kwaal waarschijn lijk heelemaal overmeesterd zijn. Des te beter. Voor de reizigers naar Frank rijk. Ten einde moeilijkheden aan de grens te vermijden aan de personen die zich naar Frankrijk begeven of er van komen, herinnert het Spoorwegbestuur aan het pu bliek dat de reizigers van en voor Frankrijk moeten voorzien zijn van een paspoort in regel; zulks is verplichtend. Indien zij niet voorzien zijn van dit bescheid, zullen zij, aan de grens, door plaatselijke politie ge weigerd en naar hun punt van vertrek terug gezonden worden. En^ehclie gedenkteekens. De Onze aardappelen. Men kondigt nu aan dat de aardappeie dit jaar zoo zeld zaam zullen zijn en dat de landbouwers er zich op voorbereiden om ze ons ten duurste mogelijk te verkoopen. SBaimMHMm Konijn van 4 K te verballen. In 't Abeelhof bij Jerome Jacob bij de Luttertap Abeele steenweg. Combat met den Vogelpik. Eerste tap en een engel, haan te verloten. Herberg Kermis. Herberg Kerm's en Konijn te verhollen. Konijn te verhollen en 5 fr. te versmijten. Herberg Kermis. POPERINGHE, van 2 tot 9 October 1920. Geboorten. —236. Debyser Marie d. v. Jerome en Vanhoucke Rachel. 237. Gackiere Simonne d. v. Etienne en Merlevede Julia.238. Schaballie Anne- Marie d. v. Maurits en Vallaeys Alphonsina. 239. Jacob Ida d. v. Achille en Caron Marie. 240. Gauc- quie Alice d. v. Marcel en Brouckaert Elisa. 241. Bruneel Leon z. v. Achille en Pottié Emma. Overlijdens. 200. Charles-Louis Verslype 78 j. z. b. wed. van Rosalie Vermote. 201. Leonie Decarne 47 j. z. b. echtg. van Isidorus Vanhoutte. 202. Alphonse Inion 19 j. z. b. 203. Emerence Devloo 66 j. echtg. van Emile Lelieur. Huwelijken. Lauwers Vülère metser 37 j. wed. van Godaert Helena en Scherpereel Maria kantwerk ster 35 j. b. v. Poperinghe. Dehouck Theophile frontwerker 23 J. en Onraedt Alice huishcudster 19 j. b. v- Poperinghe. Huwelijksbeloften. Van Assche Henri metseren Gontier Helena huishoudster b. v. Poperinghe. Dauchy Lucien autodrijver en Druant Marguerite z. b. b. v. Poperinghe. Uzeel Remi landwerker en Liebert Irma huishoudster b. v. Poperinghe. Inion Jules werkman en Vanderbeke Leonie huishoudster b. v. Poperinghe. Oostvleteren, van 1 Oogst tot 30 Sept. 1920. Geboorten. Deroo Ivonne. Vandenbussche Clara. Vanhee Gaston. Lanszweert Roger. Longueville Gerinaine. Dehouck Roger. Bedde- leem Robert. Sterfgevallen. Debruyne Godelieve 14 d. Deroo Valeer 16 j. Notredame Pieter 83 J. Marey Henri 67 j. Huwelijken. Glorie Cam.-Delva Julie. Veree-1 cke-Rommelaere. Vanoutrive-Dumon. Weyne- Meersseman. Huwelijksbeloften. Colpaert-Samyn. Devloo- Coppin. Debruyne-Vlaeminck. Aalst, 2 October. Sedert eenige dagen is de handel kalmer geworden. Beschikbare waar op levering October-November noteert 510-515 fr. De late hopsoorten zijn zoo groen van kleur en zoo goed van hoedanigheid niet als de vroege witte Rank en Groene Bel. Poperinghe, 8 October. Volgens de ra ming van enkele kooplieden is de helf van het gewas 1920 reeds verkocht Thans gaan de zaken zeer kalm aan 500 tot 525 frank voor gewoone soortensteeds geldt de groene hop werkelijk meer. 11Yperstraat POPERINGHE. niiiuuoiiuLO uiti Qt-ii ucui ïuiju, pgf Openbaat* ie Koop Op DINSDAG 12n October, om 12 ure, ter hofstede Alois Synaeve, te Elverdinghe. langs den keizei van Vlamertinghe7 be- kalfde Koeien, 3 Veerzen, 2 Stiers, 8 Kalvers, 4 Zwijns en Alaam.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2