De Bank van Poperinghe EDEN-CINEMA, MS' A. CROUSEL. C oliseum-Cinema Houten Woonhuis, Belastingen. Burgerstand van L' T' In 't Binnenland. ters, of compteurs, is gebracht op het dubbel van voor den oorlog, dus 1 compteur van 5 bekken: 0,70 te m. 1 van 7 tot 10 b. 1,00 te m. 1 van 20 bekken 1,60 te m. 1 van 30 2,00 te in. enz. De geabonneerde betaalt 0,75 voor kom foor met oven, en 0,50 te maande voor een komfoor zonder oven. De geabonneerden, die buizen in huur hebben, betalen maandelijks Voor de leidingen van een bek en kom foor 0,50 te maande. Voor de leidingen van twee bekken en komfoor 0,85 te maande. Voor de leidingen van drie bekken en komfoor 1,25 en 0,50 voor ieder bek boven de drie eerste. Het bestuur der maatschappij doet aan de geabonneerden bijzonder opmerken dat die huurprijzen voor meters en komfoors, ver beneden deze elders toegepast, slechts voor- loopig vastgesteld zijn voor een termijn van zes maanden, en raadt iedereen aan zooveel mogelijk zorg te dragen voor de toestellen die hij in huur heeftindien de kosten van onderhoud te hoog beloopen, zal de maat schappij vast die prijzen moeten verhoogen. W aarborg. leder geabonneerde zal, als waarborg ten eersten voor de toestellen die hij in huur heeft, ten tweeden voor het betalen van de hoeveelheid gas die hij in de maand gebruikt, eene som van 5 fr. storten per getal bekken van den gasmeter bij hem geplaatstdit maakt 25 fr. voor de geabon neerde bij wien een compteur van 5 bekken staat. De maximum der te storten waar borg is vastgesteld op 100 fr. Het bestuur herinnert eene laatste maal dat iedereen ver antwoordelijk is voor de toestellen der maat schappij in zijn woonhuis geplaatst, niemand mag er eenige verandering aan brengen. De geabonneerden, bij wien de bedienden der maatschappij den gasmeter nog niet opengesteld hebben, worden verzocht nog eenige dagen geduld te hebbenhet bestuur doet alles om de werken te bespoedigen en iedereen de gasverlichting te verzekeren. Keuringenen prijskampen voor llen^üten van inlandse!» ras. De heer gouverneur brengt ter kennis der belanhebbenden dat de gewone keuring der hengsten van inlandsch ras, bestemd tot den openbaren dekdienst in West-Vlaande- ren gedurende 1921, zullen plaats hebben als volgt Te Brugge, den Woensdag 9 November. Te Thonrout, den Woensdag 3 Nov. Te («bistel, den Maandag 8 November. Te Veurne, den Woensdag 10 Nov. Te Kortrijk, den Donderdag 11 Nov. Te Yper, den Donderdag 4 November. De prijskamp voor de provinciale pre mier! en voor de buitengewone bewarings- premiën van 6000 fr. zal gehouden worden te Brugge den Dinsdag 16 November 1920 te 10 uur ter Burgplaats. De kweekers die begeeren hengsten ter keuring of prijskamp aan te bieden moeten een inschrijvingsbulletijn zenden naar het provinciaal bestuur te Brugge, ten minste tien dagen voor den dag der vergadering. Formulen voor dit inschrijvingsbulletijn mogen gevraagd worden in het 7e bureel van het provinciaal bestuur. Tabak. Te verkrijgen ter drukkerij van De Poperinghenaar Passavents voor Tabak, van het vereischte nieuw model. Diefstal. Twee veekooplieden on zer stad werden Dinsdag laatst, door een vreemdeling, twee zoogezegde fransche os sen te koop geboden Achterdochtig nopens de herkomst der dieren, eischten zij van den verkooper, een bewijs van den landbouwer of van den Burgmeester der gemeente van den eigenaar der dieren. Ondertusschen ver wittigden zij de gendarmerie van Poperinghe die na een spoedig en ieverig onderzoek de zaak in den klare trok. De dieren die eene waarde hadden van 6000 fr. waren uit eene weide bij Reninghe gestolen. De dader M. Jodts van Reninghe, die bekentenissen aflegde, werd door de gendarmerie van Oostvleteren aangehouden. Hij wordt ook beticht teWoesten een paard en rijtuig gesto en te hebben. Velorijders opgepast. De gendar merie heeft deze week herhaalde malen pro ces opgemaakt tegen velorijders die 's avonds zonder licht rijden Zij is beslist tegen dit misbruik streng in te gaan. 'Waanzinnig. Maandag heeft vrouw V. uit de Zwijnlandreke, in eenen aanva van heete koorts, gepoogd haar de keel over te snijden met een scheermes. Zij is ter ver pleging naar het gasthuis overgebracht. —De Uitspraak van het Nederlandsch ten ge rieve der West-Vl. Studenten, door E. H. E. Verhamme 56 uitgave, te verkrijgen aan 50 cm. per stuk ter drukkerij Sansen Van- neste, Poperinghe. Veepest. Van heden af, mag de Bur gemeester toelatingen geven voor het verkeer van vee, op het grondgebied der gemeente en in de aanpalende gemeenten, voor alle dagen tnsschen zonopgang en zonondergang De kosten van aflevering van elke toela ting beloopen 1 fr. Vrijgeleiden voor Frankrijk. Deze worden alleenlijk 's voornoensafgeleverd door den heer Arrondissementskommissaris te Yper. Degenen die zich aldaar aanbieden moeten meehebben Twee foto's; hunne eenzelvigheidskaart; een getuigschrift van den heer ontvangerder Belastingen. waarop hun vlaamsch, fransch, en reken kunde wordt aangeleerd. Onze jonge gasten zijn goed op gekomen, wij wisten echter niet dat er zoovelen waren die reeds verstandig en geleerd genoeg zijn om naar de lessen niet meer te moeten ko men. Te beter, dat zal de tijden van onwe- endheid verbeteren Wntoti. Smartelijk ongeluk. Zondag middag vond vader Emiel Hernaert )ij zijne 't huiskomst, zijne eenige 18 jarige dochter Valerie zeer erg verbrand. Naar 't schijnt had haar voorschoot vuur gevat, toen zij de kokende aardappelen van de stoof wilde stellen. De ongelukkige is aan hare ijselijke won den overleden en Donderdag laatst te Watou begraven. Opgelet van vuur!... Vergadering. Op Zondag 10 Octo ber had de groote vergadering plaats van den zieken- en werkliedenbond. Een zeer groot getal personen woonden deze dering bij. De afgevaardigde van den onderlingen bijstand kondde den bloei dien ge bijstand aanveerdt van nu afAlle INSCHRIJVINGEN OP KASBONS 5 0)0 van het Gemeente krediet van Belgie, onder de waarborg van den Staat, en uitkeerbaar met 500 franken aan den prijs van 470 franken, zonder kosten. Landbouwverbond der verwoeste streek van West Vlaanderen. Bericht aan de landbouwers. Ter oorzake van al de formaliteiten welke het ministerie van bevoorrading stelt bij het verzenden en het uitdeelen van de zaaigra nen, denken sommige landbouwers dat de zaairogge te laat zal komen, en zij zaaien van hun eigen zaaigraan. Aan de landbouwers, die van hun eigen zaaigraan gezaaid hebben, mag er door de verga-hoerengilde geen zaairogge meer gegeven worden, doch er zal aan die landbouwers der frontstreek, in plaats van het zaaigraan, de onderïin-j eene geldelijke premie van 150 fr. per hecta- verworven heeft na 24 jaar be-re toegekend worden. staan. De verslaggever wakkert de werkende! De landbouwers, die van hun eigen zaai- ieden aan te bidden voor hunne medebroe graan gezaaid hebben, moeten seffens zulks ders, slachtoffers van den oorlog. De bejaar- kenbaar maken aan den schrijver der plaat- de leden zouden goed werk verrichten met selijke hoerengilde, op hunne gemeente, om hunne kiiiders van af de 15 jaar onder het!*e kunnen eene premie bekomen, vaandel te scharen van hunne gilde om ook j Evenwel Zaterdag, Maandag en Dinsdag deel te laten nemen in de lijfrentkas. komen er minstens 60.000 kilos zaairogge Voorde vrouwen van Poperinghe, Op Zondag 24sten October om 3 u. stipt is er eene belangrijke vergadering in 't Volkshuis voor de vrouwen van alle standen, Al de vrouwen en dochters; boven de 18 jaar, worden er vriendelijk uitgenoodigd. De vergadering zal leervol en ook verma kelijk zijn. De ingang is kosteloos. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Sedert 1 October worden de Apotheken 's morgens om 7 ure geopend en 's avonds om 8 ure gesloten. Dringende gevallen wor den geheel den nacht aanveerd. Werkloozenhulp. Maandag 18 Oct. om 9 u. zal de gewone veertiendaagsche uit betaling gedaan worden in het bureel der Ste Annastraat. Aankomst van gegoten stoven, cuisiniè- ren en calorifères Godin bij Aibert Denys, Peerdenmarkt, Poperinghe. Reizen. Indiea.gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razendet andpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, "Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Uur. Bij besluit van 1 October zal het wettelijk uur van 60 minuten verachterd worden in den nacht van 23 tot 24 October. Vlaamsche Vrienden —Heden Zondag om 2 12 ure in de Katholieken Kring hou den de Vlaamsche Vrienden eene groote vergadering, waar al wie Vlaamsch voelt op heel de streek uitgenoodigd wordt. Dat elk zijne vrienden mede brenge, zoo talrijk mo gelijk. Heer Jerome Leuridan van Oostvlete ren zal 'het woord voeren. Davidsfonds Maandag 18 October om 6 ure, treedt de jonge en reeds hoogge- prezene tooneelschrijver Willem Putman op in de Katholieken Kring, als voordrachtge ver, zanger en klavierspeler, 't Belooft een prachtige avond, want bij zijn optreden ge niet de heer Putman, overal de meeste bijval Wie geen lid is van het Davidsfonds, mag toch deze vergadering bijwonen, mits een inkomgeld van i fr. te betalen. - Gist. Aimé Gombeir en Zuster uit de Casselstraat n. 8, laten weten dat zij hunnen gisthandel voortzetten in de S' Michielstraat n. 29. Levure royale en Biergist aan zeer voordeelige prijzen. Mandaten. De ouders of rechtheb benden van de volgende gewezen militairen worden verwittigd dat een betalingsmaan daat voor hen berust op het. Stadhuis, en dat zij maar tijd meer hebben tot 31 October 1920, om het te halen. Na dien datum is het vervallen. Coutteure Henri Cyriel, Landts- heere Leopold, Maes Theofiel, Roggé Mar cel, Goemaere Maurits, Lebbe Henri jozef, De oudstrijder S>i*uar< wordt verzocht binnen de twee dagen zijne 34IO fr. te ko men halen naar het Stadhuis. Gemeentckiezing. Naar alle waar schijnlijkheid zal de aanstaande gemeente- kiezing slechts plaats hebben in de maand j die veel nut bijbrengen lloninglielst. Gedenkteeken aan onze gesneuvelden. Zondag aanstaande 27e dezer, zal de Onthulling plaats hebben van het glorierijk gedenkteeken der gesneu velde soldaten en burgers van Reninghelst, gevallen door den oorlog. De moedvolle strijdmakkers twijfelen er geenzins aan of de gevraagde V. O. Ssen der omliggende gemeenten zullen talrijk deze vereerlijking kunnen bijwonen. Van den eersten dag af na de terugkomst der bevol king was de eerste gedachte, en deze gedach te was als een plicht aangenomen, van onze vrijmakers, die hun bloed geschonken heb ben, te roemen. Dank zij hen die hun milde gift geschonken hebben, dank zij de gemeente die nipt geaarzeld heeft zijne zonen te herdenken. Bloemtuilen en kronen zul len het gedenkteeken versieren. Om 10 ure wordt de Hoogmis gezongen door E. H Almoezenier Vuylsteke waartoe al de V. O. Ssen uitgenoodigd worden. De vereenigde bonden zullen stoetsgewijze naar de Kerk gaan. Na de H. Mis zal E. H. Vuyl steke een aanspraak doen, die durven wi i verhopen door een groot getal burgers za bijgewoond worden. Een hulde lied wordt door de schoolkinde ren gezongen waarna het Belgisch nationaa volkslied door het muziek van Poperinghe zal gespeeld worden. Makkers der naburige gemeenten, hand in hand, om in goede trouw uwe vrienden te vereerlijken. Vlamertinglie. Ongeluk. Ver leden Zaterdag, rond 5 ure 's avonds, werd Remy Gheldof, 20 jaar, van Moorslede, door eenen automobiel omgeworpen, rechtover de woning van Maurits Desodt. Deze jongeling kwam per rijwiel van Po peringhe gereden, stak af voor een rijtuig en werd gegrepen door eenen auto die ach ter hem kwam. De jongeling bekwam ver wondingen aan 't hoofd en kloeg over pijnen aan den schouder. Hij werd door eenen auto van 't rood kruis van Yper afgehaald. De gendarmerie van Vlamertinghe heeft seffens een onderzoek geopend om de ver antwoordelijkheid vast te stellen. Aanvullend verslag der feesten van Zondag 3 October. Ongetwijfeld heeft de verslaggever de feesten niet bijgewoond. Hij zegt een vreemde spreker hield eene lange redevoering en zoo wil hij alle belang aan de rede ontnemen. En toch, hingen de toe hoorders aan de lippen van den spreker en het deed hen deugd eens de ruwe, rake, maar juiste waarheid te hooren. Recht voor de vuist heeft hij gesproken, zooals het Vossen past en geen bloemen gestrooid waar een klad modder dient geplaatst. Het mag het Albertfonds of de Regeering gelden de waarheid moet gekend worden. De rede van E. H. Denys was ook zoo kort niet als hij schijnt te doen gelooven. Ze was prachtig, treffend, beantwoordde aan de omstandigheden, en was voor ons eene treffende zedeles. We zijn er den E. H. Oud- Almoezenier uiterst dankbaar voor, en belo ven hem de edele gedachten vruchtbaar te maken. Nog een vraagje Weet de verslaggever die zegt dat de naam van een gesneuvelde op de lijst vergeten was, dat er voetstappen gedaan werden om hulp in 't verzamelen der portretten Waarom werd ons niet broeder lijk een handje toegesteken Ten anderen wij zijn gelukkig te kunnen melden dat de naam van dien gesneuvelden oud-strijder, te Brielen op de lijst staat, en dat hij dus zoowel als hier dankbaar zal herdacht worden. Boesinglie. Avondschool. Dins dag laatst zijn de leergangen voor jongelin gen op nieuw begonnen. Goed ingezet zullen Drie avonden in de Iedereen doe de stortingen ten laatste voor 1 December. Waren u. die de, met meerder heid gestemde verhooging, niet aanveerden zij kiezen ook dezen dag om billijken uitleg aan den afgevaardigde. Mster Vandevelde te geven hunne zaken vereffenende. Na dit verslag komt de heer Baert aan het woord. Met klare woorden doet hij verstaan dat vereeniging noodig is. In zaak van toegela ten, verfrisschend, vermaak zelfs, zijn er gilden, of verbonden. De werklieden ook moeten zich vereenigen, 't Is in het deugde lijk getal dat de macht gelegen is. Bewijzen zijn er bij de vleet, dat de verbondene werk lieden vele voordeelen hebben bekomen. In hunne maandelijksche vergaderingen zullen de werklieden verbroederen, te zamen nutti ge veranderingen betrachten en zonder wrok tegen iemand hoegenaamd, hunnen stand veredelen en verbeteren. Na eenige woorden van den heer proost; E. H. Decroix worden vele nieuwe werklie den ingeschreven. Proven. Laf. Tusschen Zondag jen Maandag nacht hebben eenige baldaadi- aards vuiligheid gesmeerd aan sommige eurenZulke schoone daad zou moeten uitkomen en streng gestraft worden. Brandweer. Sinds eenigen tijd be zit de gemeente van Proven eene nieuwe handpomp. Zondag toekomende, ten 3 ure, oefening op de markt. Gaz Sedert eenige dagen is onze dorpplaats met gaz verlicht; klaar is het ge noeg op de plaats; maar toch rond het kerk hof niet. Ware het niet mogelijk daaraan een weinig verbetering te brengen? Westnieuwkerke, Yzerweg. Met 140ctoberwerd destatie Zwijnenbak geopend voor alle vervoer heen en weer, van volle ladingen, (wagons) Yper. Nieuwe Beiaard. Een bond in Engeland gesticht zal aan de stad Yper eenen nieuwen beiaard schenken Het gansch and stemt met dit voorstel in. Het zal gemakkelijk vallen aan een ploeg beiaardiers zich op de verjaardagen van de groote slagen van Yperen naar de martelaar- stad te begeven ten einde de klokken te doen luiden ter herinnering aan de vele dooden. Die beiaard zal duizende pond sterling kosten. Nieuwe trein. Met ingang van 16 dezer rijdt eiken zaterdag een nieuwe lokaal- trein van Yper (V. 12. 13) naar Thourout 14). Boesselaere. Vaderlanschef eest. Zondag aanstaande, 17 October, heeft de plechtige onthulling plaats van het Gedenk teeken op 't kerkhof van Roesselaere opge richt ter eere der Fransche gesneuvelden, 's Morgends, ten 11 ure, optocht naar deS'-Mi chielskerk; mis met militair muziek, gelegen heidsaanspraak door den E. H. Neirynck, gewezen krijgsaalmoezenier; 's namiddags, 3 ure, onthulling van het Gedenkteeken Vcnrne. Ontriggeling. Donder dag nacht is de koopwarentrein nabij de sta tie van Adinkerke ontriggeld. Vier wagons werden verbrijzeld en twee anderen, met aardappelen, werden door den schok omver geworpen. Wulpen.— Veepest.— De pest neemt in deze gemeente nog steeds uitbreiding. Honetj. Doodelijke ontploffing. Werklieden stookten te Roncq buizen van den herinzamelingsdienst. Opeens knalde eene geweldige ontploffing. Een der buizen bevatte dynamiet. Een 15-jarig meisje werdt gedood, twee werklieden erg gekwetst' Templeuve. Ontploffing. De 40- jarige boer A. had Maandag een obus van 75 gevonden en poogde deze te ontladen en sloeg erop meteen hamer. Opeens knalde een hevige ontploffing. Het huis stortte in terwijl hij en de nieuwsgierige Dherinnes G. 33 j ijselijk verminkt en op den slag gedood werden. Twee anderen waren zwaar ge kwetst, een hunner Georges Dherinnes, broe der van het eerste slachoffer stierf in het gasthuis Zondag avond. toe te Poperinghe, die onmiddelijk aan de bonden van den omtrek van Poperinghe en Yper zullen verdeeld worden'. VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 17 October. Konijn te verhollen en 5 P. te versmijten. In het Keizeltje bij R. Darrou, Watou. Herberg Kei mis. bij de We Declercq- Au Pont de Pierres» Canele, Abeele. Konijn te versmijten. In den Nachtegaal» bij René Pyck, St. Sixstraat, Westvleteren. Reuzeekonijn van 4 'A kilo te vesmijten. Au bien Venu bij Jean Vanhoucke, Statieplein. Om 4 1/2 ure. Konijn te verhollen. In de Voorstad bij René Couwet. Ge geven door René Dumelie. Bekorting om 5 u. Herbergkermis. In de Sparre bij Gargon Room, Bra- bandhoek. Eerste Tap. In den Ondank bij René Pyck. Zonuag 24 October. Eerste Tap. In de Gouden Poortbij Hilaire Ver- cruysse, Boeschepestraat. Luisterlijke tuinbolling. In den Nederdaelbij de We Deprez- Matton, Watoustraat. Begin om 4 u Te verholleneen koppel vette hanen. Te ver smijten op den vogelpik: 10 fr. WESTOUTRE, van 1 Juli tot 31 Oogst 1920. STAVELE, van 1 tot 31 Oogst 1920. Verkoop! ng. Van Meubelen en huisgerief op den koer van René Pareyn, Duinkerkstraat op Zontlag 8 "S October om 2 u. stipt. wisselagent, Schaalstraat, 14 te Poperinghe, Agent van het GEMEENTEKREDIET VAN BELGIË. Nieuwe uitgaaf van kasbons 5 aan fr. 470. Uitbetaalbaar na tien jaar aan fr. 500. De interest komt aan fr. 5,80 Inschrijving kosteloos. (13. Zaterdag om 8 ure Zondag om 1 1/2 1)2 8 ure. Bijzonder schoon programma. Wij begin nen het beroemd stuk Les Mystères dc Paris, waarvan de le en 2° episoden zullen gespeeld worden in 6 deelen Daarna een bijzonder schoon drama in 5 deelen, en ge volgd van Chariot vend des saussisons, komiek. Maandag en Dinsdag om 8 ure. Bijzonder schoon programma Le Bolide du Far-West, le en 2e episoden in 5 deelen. Daarna een drama in 5 deelen, gevolgd van Chariot bon tout faire, komiek. Vertooningen eiken Zaterdag en Maandag om 7 1/2 ure den Zondag drie vertooningen 1 1/2, 4 1/2 en 8 ure. Programma dezer week 1. Rivaux commiques2. Barque de la mort, cow-boy in 3 deelen 3. Tanks de guerre 4. Nuit de tempête, groot drama in deelen 5. Lapillule Plombier, comiek. HBWiip. miihmii iitiffi Xe Koop dienende voor RESTAURANT, Zich wenden HOTEL FLANDRIA, Yper. EXAMENS. Legden hun examen af aandehoogeschool te Leuven Handelschool3e jaar. M- Valeer Muyssen, van Proven, met onderscheiding Doktoraat in Wijsbegeerte en Letteren 2e proef. M. Jozef Denijs, van Crombeke, met groote onderscheiding. BENOEMING, Heer Froidure Robert is Staatscommissa- ris benoemd bij de Rechtbank van Oorlog- schade te Yper. WIJNHANDEL II. Cuvelier l il*, Maait. week Dinsdag, Woensdag en Donderdag Medegedeeld door den Heer ontvanger der belastingen. Wie in bezit komt van eene aangifte wegens belasting op de inkomsten, is vriendelijk ver zocht ze, behoorlijk ingevuld en ondertee kend, binnen de acht dagen der ontvangst terug te bezorgen op het kantoor der belast ingen. Alle nalatigheid zou onvermijdelijk groote onaangenaamheden voor gevolg heb ben Zie keerzijde der aangift, 7e alinea Alwie inlichtingen begeert nopens het invullen zijner aangifte mag zich den Woens dag van 10 tot 12 en van 14 tot 16 ure begeven ten kantore van den toeziener der belastingen, Wateringstraat, 1, ofwel ten kantore van den ontvanger, Boeschepe straat, 30. De militairen die, ingevolge art. 88 der wet, ontslagen kunnen zijn van de bedrijfs belasting, zijn toch verplicht gelijk Iedereen, volledige aangifte van hunne inkomsten te doen. POPERINGHE, van 10 tot 16 October 1920. Perkament Karton toot Speldenwerksters bruin en blauw, ter drukkerij dezer. VLAMERTINGHE. Maand September 1920. M TE KOOI» Dorschmachien met manegezich wenden tot Ach. Denecker-Cordonnier. (ychoone houten barak op de plaats te Vla- Cj^inertinghe Cafés des trois Soeurs» groot 26 m. op 6.50 met 5009 vierk. m. grond. Als ook al de meubels en al het gerief. Yzeren ploeg, in goeden staat, voor muil of paard, te Abeele, Nieuwstraat n. 167. Goede automatieke orgel, Yperstraat, 8„ Poperinghe. ocomobile, retour de flamme, 10 peer- denkracht, timber 8, met dorscher en Dinder, bij Henri Samyn, landbouwer te Watou, Abeele, Woonhuis met hof in de St Michielstraat. Inl. Boomgaardstraat 19. wee mansvelos bij Jozef Lamey, Cassel straat, 4, Poperinghe; zoo goed als nieuw. T wee occasie pianos bij Abel Berat, Peper straat, Poperinghe. Gevraagd. etsers, Plafonneurs, Timmerlieden, enz., voor den heropbouw van de streek van Dixmuide en omstreken. Zich wenden Hotel de la Ville de Dixmude te Dixmuide, bij Biiliet, tegenover de statie. Kleermakersgasten, bij Arthur Verbeke te Westnieuwkerke. Goed loon en stand vastig werk. Men geeft ook werk ten huize. Goede meid, voor herberg te Pop. Goed loon. Adres ten bureele. Goede meid, voor alle werk, rond de 30 jaar oud, goed loon. Bruggestraat, 90, Poperinghe. Leergast voor suikerbakkerijbij Verpoot- Goeinaere, Veurnestraat, Poperinghe. A ferkman kunnend land bewerken met V peerden, bij Daniel Demarey, Statie, Poperinghe. Goede meid, voor alle werk, goed loon, voor villa der omstreken van Doornik. Schrijven met aanbevelingen aan M Cesar Mahieu te Gaurdin Ramecroix bij Doornik.. Verloren Paternoster met rose beiers en gouden' ketting en gouden medaliealles in een- blauw beursje. Verloren Zaterdag laatst gaande van de post naar naar O. L- V, kerk. I Terug brengen tegen bel. naar Advokaat 'Vandermeersch, Boeschepestraat, Pop Portefeuille met papieren en eene geld waarde van boven de 2000 fr. Maandag laatst om 10 1/2 ure, van aan het Vodden- magazijn tot aan het Zwijnland. Terug bren gen tegen bel. van 200 fr. naar Georges. Lefever bij 't Zwijnland. Catniel z. v. Actiiel en Emerence Vandenbroucke. Torrez Maurits z. v. René en Emma Metsu. Logie Maurits z. v. Cyriel en Rachel Bouton. Nuyttens Gerard z. v. Theophiel en Louise Bryon. Bouton Raphael z. v. Oustaaf en Marie Vlamynck. Overlijdens. Maricau Juliaan 55 landbouwer echtg. van Marie Engelaere. Dejonghe André 4 m. z. v. Camiel en Zultna Muyttens. Degroote Bertha 5 m. d. v. Henri en Alida Qouwy. Debal Alida 28 j. huishoudster, gehuisvest te Jemappes, echtg. van Jules Meunier. Huwelijken. Cyriel Valcke en Mathilde Van- kemmel. Cyriel Berteloot en Maria Pattou. Marcel Desmedt en Martha Pertry. Achiel Logie en Anna Debrycke. Omer Delanote van Oudezeele [Fr.] eri Irma Antheunes. Cyriel Lehouck en Irma Deprlnce. Geboorten. Raekelboom Marcel. - Roose Robert. Overlijdens. Descamps Romanie wed. v. Henri Huyghe oud 74 j. Huwelijken. Nevejans Louis met Verbeke Rachel. - Castrique Maurice met Flauw Blanche. - Barbry llenri met Lesschaeve Marie. - Lehouck Henri met Declercq Maria. Huwelijksbeloften. Poot Cyrille en Vandromme Valerie. - Gruwez Urbaan en Neyrinck Margriet. - Verbeke Henri en Lempiere Maria. - Raeke Achiel en Marchand Martha. - Bucquoye Gaston en Deleu Adriana. - Dondeyne René en Dauchy Maria. - Biiliet Julius en Goetghebeur Irena. Geboorten. De Came Maria-Rosa d. v. Aimé en Van Raepentrasch Léa. - Parmentier Paulad. v. Camllle en Matten Maria. - Verbrigghe Joseph z. v. Leon en Slosse Marcellina. Overlijdens. Timperman Eugenie echtg. van 1 Hertsoen Edouard. - Devos Augusta echtg. van De- heegher Henri. Huwelijken Comeyne Arthur van Pollinchove met Verdonck Marie van Stavele. - Verpiancken Maurits van Ronse met Verdonck Pelicie van Stavele. - \anacker Cesar van Cortemarck met Caeyzeele Paima van Stavele. Huwelijksbeloften. Porez Camille van Stavele met Suvée Martha van Drongen. - Lelieur Jerome met Coene Augusta beiden van Stavele. best gekend huis van Frankrijk Vertegenw. Alb. Baert, Poperinghe. Geboorten. 243. Van Eecke Marie-Louise d. v. Wilfrid en Sauvage Jeanne. 244. Clabau Julien z. v. Camille en Debyser Clemence. 245. Jonckiere Irma d. v. Hector en Keyngnaert Elisa. 246. Cam- bron Paul z. v. Albert en Ruyssen Godelieve. 247 Huyghe Robert z. v. Maurice en Clabau Flora. Overlijdens. 204. Inlon Leonie 73 j. wed. van Lefever Franciscus. 205. Favorel Georges 4 m. 206. Lemalileu Florent 35 echtg. van Swaels Zulma. 207. Santy Melanla 82 j. ongeh. 208. Couttenier Maria 44 j. echtg. van Maalbrancke Petrus. Huwelijken. Desegher Nestor werkman 23 j. en Bekaert Irma z. b. 23 j. b. v. Poperinghe. Deroo Robert werkman 21 j. en Pousseele Valentine z. b. 20 j. b. v. Poperinghe. Orbie Alfons groense- lier 25 j. en Wyffels Marie werkvrouw 25 j. b. v. Pop Debyser Marcel tabakbewerker 32 j. en Decap Marie naaister 31 j. b. v. Poperinghe. Debyser Emiel werkman 29 J. en Decap Godelieve naaister 26 j. b. v. Poperinghe. Declercq Henri stoker 26 j. en Deberdt Martha dienstmeid 23 j. b. v. Poperinghe. Onraedt Emiel werkman 19 j. en Verbieze Elza kant werkster 20). b. v. Poperinghe. Vercruysse Hilaire landbouwer 22 j. en Dochy Rachel z. b. 20 J. b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften. 281. Vermeulen Remi aarde werker van Poperinghe en Ligniel Valentine kantwerk ster van Boeschepe. 282. Baert Maurice aardew van Proven en Assez Zoé kantwerkster van Pop. 284. Lebbe Maurice landbouwer en Vandorpe Bertha z. b. b. v. Poperinghe. Dequidt Elie werkman van Boeschepe en Vanacker Elisa z. b. van Poperinghe. 285. Lobeau Firmin landbouwer en Defever Julia z. b b. v. Poperinghe. 286. Quaghebeur Jeremie landb en Bafcop Hélène z. b. b. v. Poperinghe. 287 Dumelie Georges treinwachter en Decrock Maria z. b b. v. Poperinghe. Geboorten. Rabau Joanna d. v. Juliaan en Louise Dellobel. Creus Jules z. v. Theophiel en Marie Cheval. Peperstraefe Agnes d. v. Achille en Maria Rouserez. Coene Maurits z. v. Henri en Madeleine Dewulf. Callens Maria en Marcel d. en z. v. Leopold en Aulelia Vandermeersch. Bau Maurits z. v. Valeer en Sidonia Lehouck. Scholeer Achiel z. v. Henri en Marie Berteloot. Haezebrouck i

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2