De Bank van Poperinghe EDEN-CINEMA, In 't Binnenland. Coliseum-Cinema. Burgerstand van A. CROUSEL. Te Vieux-Berquin, nabij Rijssel, wer den 3 soldaten die op 't front werkzaam wa ren, door eene ontploffing gedood. Te Rijssel zijn thans 16.539 werkloo- zen meest al uit de textielnijverheid. —Op de grens bij Rijssel wilde een vracht auto, met tabak geladen, Frankrijk in. Een gevecht ontstond tusschen de douaniers en de smokkelaars. De autovoerder werd ge dood en de zes anderen gevangen genomen. In eene voorstad van London woedde eene hevige brand in de stapelhuizen. De schade is van ruim 12.000 pond. Vijf pom piers werden gedood en een tiental andere gekwetst. In Spanje zijn de mijnwerkers, metaal bewerkers, eri dokwerkers nog steeds in staking. Daar ook duren de anarchisten aanslagen voort. Geen dag gaat voorbij of er vallen slachtoffers onder dc dolken of revolvers der woelgeesten. Te Rambersvillers heeft de vrouw van den Statieoverste in een aanval van waan zin hare beide kinderen, 3 en half jaar en 18 maanden oud, den hals afgesneden. In Venezuela is er volop revolutie. De toestand in Ierland is erger dan ooit. 't Is eene echte veldtocht te vuur en te zwaard. Langs alle kanten hoort men van aanslagen, plunderingen, moorden, wraak Maandag 8 Nov. voormiddag 1-1400 namiddag 1401 2100 Dinsdag 9 Nov. voormiddag 2101-2700 namiddag 2701-2900 Mogen zich aanbieden al de vluchtelin gen (vreemdelingen) die de laatste 14 dagen ontvangen hebben. Verzoek trouwboekje en eenzelvigheidskaarten mede te brengen. 1) De rechtstreeksche aankoopen uit eerste hand. 2) Verkoop zonder overdreven winst. Argentijnsehe ingelegde üüoter gewaar borgd zuiver eerste qualiteit is te verkrijgen bij H. Maes, Yperstraat, 28, Poperinghe. Aan 15 fr. de Kilo per doosvan 5 Kgr. Aan 15,50 fr. de Kilo, uitgewogen. Z™,r 1! mLKf?' ,erechlSle"'n1 Donderdag 18 November. Kaarten op voor- gen... ht vuur t ijlt .aaien jhand te verkrijgen bij A. Denut, Cassel- Het leger van vVrange! is op vlucht straat. Men voert op Roger de Geschand- gedreven door de bolsjevisten in Rusland en s V|ekte, drama en Goddank de tafel is gedekt, dreigt gansch vernietigd te worden. j blijspel. De groote werkstaking in Engeland isj geëindigd. De werkstakers hebben een for tuin in dagloonen verloren en het land een verlies berokkend van 14.000.000 ton kolen. In 't Zuiden van Frankrijk hebben groote overstroomingen plaats gehad. Gan- sche streken zijn verwoesthier en daar zijn EB 15 «SIC OFF. Ik verwittig de landbouwers, dat al de ge ruchten, die door sommige lieden rond ver spreid worden over het huis Mélotte, totaal valsch zijn het Huis Mélotte te Remicourt, niettegenstaande de Duitschers al de machie- ongelukken te betreuren en de schade is nogjnen medegenomen of vernield hadden, heeft onberekenbaar. Uit de middeniandsche zeeJzich sedert lang weten erop te richten als seint men verscheidene schipbreuken. I vóór den oorlog, en is in staat alle aanvragen -fp vnldnen zoowel voor nieuwe machienen, Ia]s voor herstellingen. De Agent voor Poperinghe en Omstreken, Albert DENYS, Peerdenmarkt, Poperinghe. §»s onze streek. Zondag werd in den Katholieken Kring j alhier eene vergadering gehouden met het! doe! in 't mogelijke te voorzien aan dei woonstcriscis die heerscht in onze streek. Een honderdtal personen van staderi afge- vaardigden van de 19 gemeenten die in de maatschappij zouden besloten zijn, hadden j den oproep van den Heer Koninklijke Hoog Commissaris Brutsaert beantwoordt. De manier van te werke gaan, de tusschen- komst van ieder deelnemende partijStaat, Provincie, en dan Gemeente of burger werden klaar door M. Brutsaert aangetoond;; die dan een warme oproep deed tot de ge- j meenteoverheden en de bijzonderen om de! woonstcrisis als heel ernstig te willen aan- zien en tot het voorzien ervan te helpen. De heer Cyr. Garmyn keurt dit werk vol komen en zou de gemeenten ongelijk geven moesten zij de hulp van de hand wijzen hun zoo milddadig toegereikt door den Staat. Doch gezien er beroep gedaan wordt op de fondsen der gemeenten, zoohaddehijgeerne geweten welk recht van controle zij zouden hebben in de zaken der maatschappij, Eene bespreking en nog eenige vragen over uitleg volgden en verschillige gemeen ten schreven reeds in, andere afgevaardigden moeeten eerst de zaak aan hunne gemeente- overheid voorleggen en beloofden ze voor te staan en antwoord te brengen op eene naaste vergadering te houden op Zondag 28 November, om 2 ure, in zelfde lokaal. Wij manen iedereen aan deze vergadering te willen bijwonen en elk volgens zijn ver mogen deel te nemen aan dit menschlievend werk. En om dit kortbondig verslag te sluiten laat ons zeggen dat wij ten volle goedkeu ren den uitleg gevraagd door de leden. Zoo ten minste zal de afgeveerdigde der Natio nale Maatschappij de onopgeloste vragen na instudeering en verwittiging kunnen be antwoorden en eenieder voldoening geven. §tadsni(>uas. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. V. O. I*operiughe. De Formulieren voor de begiftiging zijn nog niet toegekomen. Wij zullen deze invul len zoohaast zij toekomen. Daarom moet ieder Vos dezer dagen een oog in 'tzeil hou den van zoohaast de plakkaten uit gehan gen zijn moet hij naar't lokaal Petit Paris» komen van 7 uur tot 9 uur 's avonds. Iede reen moet zijn Identiteitskaart van 't leger en zijn verlofbrief medebrengen. De gehuw de brengen hun trouwboekje mede. Weest dus allen op post Vossen. Die het eerst ingediend heeft zal het eerst zijn geld ontvangen. Namens den V. O. S. De bestuurder. fioesinghc. Vooruitgang. Ge lukkig zien wij dat onze pastoor niet alleen beloven blijft, anders zouden wij op onzen poot spelen. Men is dus begonnen de kerk te vergrooten. Het was meer dan tijd. De dagen van Allerheiligen en Allerzielen heb ben ne keer te meer getoond dat er nog veel geloof zit in de Boesinghenaars en 't moet deugd doen aan een priesterhart te zien dat zijne woorden niet hol klinken lijk iemand die preekt in de woestijn. De kerk was te klein en alhoewel onze pastoor vóór de mis sen zelf suisse speelt, toch kan hij het volk niet al binnen krijgen. Dus rap vergrooten. Ixto. Muziek. Zondag laatst is hier 't muziek, dat sinds den oorlog totaal uit eengeslagen werd, voorden eersten keer uit gegaan. Bijna al de instrumenten en toebe- hoorten zijn vernield geweest. Eenige lief hebbers, met de gilt van instrumenten, pupiters, boeken, enz., ter waarde van ruim tweeduizend frank, door de familie Vander- gucht gejond, zijn bijeen gekomen en heb ben het weer ingericht. Bloogstaede. OngelukMen heeft hier een onbekend man dood vinden liggen langs de baan van Yper naar Veurne Een onderzoek is ingesteld. Oostemie. Moord. Men heeft alhier het lijk opgehaaldvan eenen onbeken de die er zeer netjes gekleed uit zag en eene groote wonde droeg aan het hoofd. De ver- dronkende droeg geelkleurige schoenen en een regenmantel. Men vermoedt dat er eene misdaad zou in het spel zijn. Storl fijii. Doodeiijke val. Dinsdag avond viel de kleine Rogier Vancauwenber- ghe, 23 maanden oud, in de woning zijner ouders, Kleine Leiestraat, van de trappen met het ongelukkig vevolg dat hij met het hoofd voorwaarts op de steenen plofte. Een geneesheer bestatigde dat de kleine, die geen teeken van leven meer gaf den schedel ge kloven was. Woensdag is het kind overle den. Langltemark. Ontploffing. De gebroeders Raes waren eene staat aan 't her stellen nabij de statie. Achille Raes stootte met zijn punthouweel tegen een in den grond stekende houwitser, die tersfond ontplofte. Achille werd op den slag gedood. Hij was 22 jaar oud. Zijn broeder Jules, 19 jaar, was nogal erg gekwetst. De Koning is Woensdag namiddag per vliegmachien te Brussel aangekomen. M. Delacroix, hoofdminister, heeft den; Koning het ontslag darrninisters aangebo-i den 't Schijnt dat de Kaning aangedrongen heeft opdat M. Delacroix terug het ministe rie zou samenstellen. De werkstaking in de koolmijnen heeft zich nog nitgebreidt Tot hiertoe zijn er 47,400 stakers; alles blijft kalm. De weer •bots doet zich reeds in de nijverheid gevoe len. Fabrieken zijn reeds verplicht te sluiten. -— Een geweldige brand heeft een der schoonste gedeelten van de opper-vennen, in het Luikerland vernield. De schade is overgroot, daar 1,200 hect aren bosch volkomen vernield zijn De ramp wordt toegeschreven aan de onvoorzichtig heid van een wandelaar. Te Aye, nabij Marche is een koopwa- rentrein ontriggeld, wat aanzienlijke stoffe lijke schade veroorzaakt heeft. Te Hastière is een reizigerstrein ontrig geld. Een vrouw werd gedood en een 30 tal andere reizigers gekneusd. De onlangs uitgedeelde suikerkaarten hebben aan den staat 3 000 000 fr. gekost. Met November zijn ze van geen nut meer. Men voorziet dat de gemeentekiezingen met Januari aanstaande zullen plaats hebben. JH. M. De Koningin is gisteren avond in Brussel terug gekeerd. aanveerdt van nu afAlle INSCHRIJVINGEN OP KASBONS 5 0)0 van het Gemeente krediet van Belgie, onder de waarborg van den Staat, en uitkeerbaar met 500 franken binnen de tien jaar aan den prijs van 170 franken, zonder kosten. ZORGEN VOOR MORGEN... maar... SPAREN BAART ZORGEN... Wilt gij zon der de minste bezorgdheid nopens uwe spaarpenningen leven, wendt U in volle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en koste loos, alle inlichtingen zullen geven. iiltzettiii^en op s a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Antwerpen's Bouw= Hypotheekbank Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xll-Maandenstraat, Nr13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B. —Waar de Maatschapbij niet verte genwoordigd is, kunnen alotngeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. Gemeente Wijtschaete. Onderwijzer voor aangenomene school wordt gevraagd. Wettige jaarwedde aan vraag voor 15 Nov. 1920. Gemeente Viamertinghc. Onderwijzer gevraagd voor gemeente school. Jaarwedde ingevolge de wet. Aanvragen dienen gedaan te worden aan 't college van Burgmeester en Schepen. De Burgmeester E. Vande Lannoitte De Secretaris C. Dambre. I* O II X Voel K»»l. De I uitslagen van Zondag en Maandag laatst 1 Equipe tegen den nieuw gevormde 2 Equipe 2 - 0. 2 Equipe tegen gernengelden van de 1 en 3 Equipe 4 - 2. De toeschouwers zullen goed bemerkt hebben dat wij er sterk aan houden ernstig t spel te leveren en ook strenge maatregelen nemen om op uur te beginnen. Heden Zondag, nogmaals entrainernent 'match om 2uur tusschen hervormde en ver- 1 beterde equipen, Wij mogen het publiek in 't kort schoon (voetbalsport beloven, want binnen korten I tijd zullen wij onze eerste match tegen de Engelschen aandurven. Namens het bestuur. Groote tentoonstelling van VERMAKELIJKHEDEN. S. Niklaas en S. Maarten Artikelen, bij lil. flOiVCAREV - SAIHSEIK.i Zoddag 7 November. Oproep tot schiiidesschers. De Schuldeischers van wijlen Heer René ALLEMON, in leveiv handelaar, te Pope ringhe, Yperstraat. Worden verzocht hunne goedvindens ken baar te maken ter studiën van M. Cassiers, notaris te Poperinghe Boeschepestraat, of van M. Butaye, advokaat te Poperinghe, Yperstraat 51. Bede hunne bewijzen en voorgaande con vocation mede te brengen. De verklaringen die later dan den 1 de cember naast zouden ingediend worden, loopen gevaar van niet meer in rekening te kunnen komen. Notaris CASSIERS. Advokaat BUTAYE. Opgelet. Nieuwe 2'ostarieven. Brief: 20 centiem per 20 gram. Briefkaart: 15 centiem; met betaald ant woord, 3o centiem. Zichtkaart; 10 centiem met vijf woorden, buiten naam, adres en handteekening. Visitekaart, met geschreven tekst: i5 cen tiem. Visitekaart, met beleefdheidsformule (vijf woorden5 centiem. Spoedbestelling (brief) 70 centiem (5o centiem vast recht, 20 centiem vrachtsom. Spoedbestelling (kaart): 65 centiem (5o-(-i5). Aangeteekende brief: 60 centiem 404-20. Drukschriften: thans 2 centiem, tot 25; van 25 tot 100 gr 5 centiem; verder tel kens 5 centiem voor elke aanvullende 100 gr. Te beginnen met 1 Januari 1921, 3 centiem tot 25 gram5 centiem van 5 tot 5o gr.5 centiem voor elke aanvullende 5o gram. Dagbladen: 1 centiem per exemplaar; het dubbele te beginnen van 1 Januari 1921. Handelspapieren 20 centiem minimum, verder 5 centiem voor elke breuk van 5o gram, dus 20 centiem tot 200 gram. Stalen: i5 centiem minimum, tegen 5 cen tiem per breuk, dus i5 centiem tot i5o gram. Verzekere blieven; 40 centiem zegel 20 centiem voor elke verzekere 1000 frank. Galavertooningen. Een groep artisten die overal het meeste succes behaalden zullen deze week eenige vertooningen geven in onze stad en te Yper. De groep bestaat uit: BEN - AL1 - BEY, de vermaardste mag netiseur onzer dagen; twee uren zot-lachen. MISS GEORGETTYS, die als spiritiste op treedt, MISS OLGA LUMIERE, de too- vergodin uit Duizend en een nacht. Groote familievertooningen te YPER in de feestzaal Synave op Zondag 7 November om 4 en 8 1)2 ure en op Maandag 8n om 8 ure 's avonds. Prijzen 4, 3 en 2 fr. Te POPERINGHE in de zaal der Phil- harmonie-Eden Cinema, op Dinsdag 9n, Woensdag 10n en Donderdag 11", telkens om 8 ure. Prijzen 5, 3 en 2 fr. Kaarten zijn op voorhand te bekomen in de vertoo- ningzalen. Konijn van 5 K. ie verhollen. In de Hopperank bij de We Devos, aan 't Vogeltje. Gegeven door A. Parinecoucke. 3 Konijnen te versmijten van 5 tot 8 ure. A l'Univers bij Ferdinand Clabau, Yperstraat. Gegeven door Cam. Verstraete, (Mossieu). 2 Konijnen van 4 K. ieder te versmijten. In den Faizant bij Em. Deburggraeve, Pottestraat. Van 5 tot 9 ure. 30 fr. te versmijten. In den Ingang van Westouterbij Me- dard Deraedt, Westouterstraat. lc prijs 15 fr. 2e prijs 10 fr, 3° prijs 5 fr. Herbergkermis. In den nieuwen Luttertap bij Nestor Goemaere. Ook nog 2 vette konijnen van 5 K. ieder, gegeven door Julien Lemahieu, te verhollen. S. Jan ter Biezen. Herbergkermis. In den Haan bij Cyriel Swertvaegher. Stavele. Dansfeest Herbergkermis. Zondag 7 en Maandag 8, in de tent bij L Deraeve (Matthys). Watou. Konijnenschieting. In de Molendreefbij Louis Sergier. Begin om 2 ure. Inleg 7 fr. 50. Abeele Konijn van 4 K. te verbolien. In het Keizeltje bij Remi Darou, Wa- tóustraat. Geroepen voor den Rechtbank, komt Henri Snakvoet te voorschijn en haalt uit zijnzak een dolk een revolver en een hand- granate. Waarom brengt gij al dat gewelt mêe vraagt hem de voorzitter. Wel, Menheere, zegthij.op mijn briefje staat er dat ik mijne verdedigingsmidde len moet meê brengen en ge ziet dat ik voor zien ben. bij Em. Lobaeu, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 u.; Zondag om 1 1/2 4 1)2 7 1/2 ure. 1. Black-Billy au Canada, cow-boy dra ma in 4 deelen 2. De Geheimen van Parijs, 4e episode in 4 deelen: De Parel van Girold- stein, einde. 3.DeGraafvan Monto-Christo, lc episode in 3 deelenEdmond Dantes. (Welgekende roman die overal veel bijval geniet). Maandag en Dinsdag om 7 1/2 ure. 1. Kinderhart, gevoelig drama in 5deelen; 2. De Luchtsteen van het Verre-Westen, 8 en 9 episoden in 4 deelen: De gapende Af grond, De Stem der dooden 3. De Graaf van Monte-Christo. Gezien het lang programma,zullen de ver tooningen op stipte uur beginnen. POPERINGHE, vari 30 Okt. tot 8 Nov. 1920. Perkament karton voor SpeJdenwerksters YPER. - Maand Oktober 1920. Oostvleteren. Maand Oktober 1920. STAVELE, van 1 tot 31 Oktober 1920. Gemeentekrediet van België. Kasbons 5 °)0 uitgegeven aan 470. Te rugbetaald na tien jaar aan 500. InsGhrij- ving zonder kosten bij Wisselagent, Beursorders, Agent van het gemeentekrediet, Schaalstraat, 14, Poperinghe. 11 Yperstraat POPERINGHE. Vertooningen eiken Zaterdag en Maandag om 7 1/2 ure den Zondag drie vertooningen 1 1/2, 4 1/2 en 8 ure. j Programma dezer week t 1. A travers le pays barque. 2. Voie sans issue, cow-boy in 2 deelen 3. Chant d' amour espagnol, comiek colorié 4. Calvaire doré arec Maë Murray, drama in 6 deelen;5. Farouche rivalité, comique fou-rire. XE KOOP ESouwgrond, Bruggestraat, 22. Uiteenneembare Tentgedekt met pannen, dienstig voor winkel of herberg, staan* de langs de Poperinehestraat. te Watou BW» erg gekwetst. Een tweede had plaats nabij Chartres 1 doode, 40 gekwetsten waarvan 13 nog al erg. Vluchtelingsgeld. Boter. Het is de plicht van ons allen het duur leven wat te verzachtenziehier de eenige middelen Avondschool. De Burgmeester doet een-dringenden oproep tot de jongelingen, die nuttig de avondscholen behoorden bij te wonen. Dat de ouders en werkgevers een handje toesteken en de jongheden zenden en aansporen. Nog veel te weinig zijn er die de geleerdheid naar waarde schatten en van de gelegenheid gebruik maken om wat nut tige en noodige kennissen op te doen. Te laat zullen zij het beklagen. Stadsschouwburg. Voor de vertoonin gen van de Barbaristen waren de kaarten spoedig uitverkocht en de maatschappij heeft - ,ii,besloten eene vierde opvoering te houden op Zondagrust. Alle apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Volkshuis. De leden vergeten de algemeene vergadering niet op heden Zon dag om 3 u Belangrijke mededeelden. Kiezing van het bestuur. Om 4 u. isVlër voordracht met Lichtbeelden Cinema waar de familieden mogen aanwezig zijn. niemand weze te kort. Aankomst van gegoten stoven, cuisiniè- ren en calorifères Godin bij Albert Denys, Peerdenmarkt, Poperinghe. Davidsfonds. Maandag8 November, om 6 u., in de Katholieke Kring, voordracht met Lichtbeelden, met als onderwerp Met de Genie rond Nieuwpoort. Daarna vioolspel en zang. Er worden steeds nieuwe leden aanveerd. De prijs is 3 fr. voor de zes ver gaderingen waar de familieleden mogen aanwezig zijn. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razendet andpijn en rhumatiek. Uurwerk Wanneer krijgen we nu een stadshorloge 't Is erbarmelijk 1 Het uurwerk aan de uitstalling van M. Depuydt, •deze week onzichtbaar zijnde ten gevolge van herstellingswerken, zoo loopt alles overeind. Het scheelt twintig, vijf en twintig minuten van het eene werkhuis tot het ande re; de scholen, kerken, bureelen alles is onregelmatig en verschillend Wat erg onge makkelijk is en uiterst vervelend. Naar trein en tram, komt men te laat of een half uur te vroeg. Verscheidene stadsgenooten vragen om eene inschrijving te willen openen om de stad een uurwerk als geschenk aan te bieden. Doodeiijke val. - Zaterdag laatst was Charles Pittelioen hoppe gaan zakken naar de hofstede R. Lebbe, S. Sixstraat. Door 't breken zijner touwen viel de man naar bene den en botste met het hoofd tegen eene openstaande deur. Hij lag in bezwijgiing en" gaf na korten tijd den geest. De begraving heeft dinsdag in S. Bertens plaats gehad, onder eeneh grooten toeloop van volk. Revolverschoten. Maandag avond toen G. Delbeke die eene tent bewoont bij de Zandputten op 't punt was naar bed te gaan, werden van op straat drie revolver schoten door den muur en de deur gelost. Gelukkiglijk werden geen der bewoners ge troffen. Men vermoedt de oorzaak niet van dezen aanslag. De gendarmerie heeft een onderzoek ingesteld en meent op het goed spoor te zijn. Zinneloos. Vrouw V. die onlangs in eenen aanval van heete koorts gepoogd had haar den hals over te snijden, was ter verzorging in het Gasthuis. Donderdag morgen heeft zij aan de waakzaamheid ont snapt en gepoogd haar te verhangen. Men kon haar nog juist op tijd redden. Thans is zij naar een zinneloozengestichovergebracht. Lambrecht Aantoon. Biddag. Op Woensdag 10 November is het biddag in ons dorp en dus een hoogdag voorBoesinghe. Ter dezer gelegenheid wordt een triduum gepredikt die Maandag begint, Iedereen er naartoe, de kerk moet te klein zijn Werken. Het schijnt dat de werken die de Engelsche admiraliteit nog uit te voe ren heeft te Oostende en te Zeebrugge 70, 000 fr. per week bedragen. Men vraagt zich af voor wiens rekening dat allemaal is. rharlsToi. Moord. Zekere Pie- rard, 47 jaar oud, gehuwd en huisvader, had betrekkingen aangeknoopt met eene slechte vrouw. Uit jarloerschheid heeft hij deze doodgeschoten en daarna gepoogd zich te zelfmoorden. Hij werd naar het gasthuis overgebracht üniNM'I. Krach. De bestuurder der «Banque Transatlantique» had voor meer dan 2 miljoen in speculatie verloren. Hij is aangehouden. De beheerraad der bank heeft het te kort aangevuld. Sportvereeniging - Poperinghe. Geboorten. 268. Bonduelle Maurice z. v. Michel en Boudry Adeline. 269. David Maria d. v. Remi en Vandamme Magdelena. 270. Capoen Robert z. v. Theophile en Carperitier Lucia. 271. Sniagghe Maria d. v. Alois en Capoen Emma, 272. Vanden- abeele Camille z. v. Achille en Lermytte Emma. Overlijdens. 216. Pittelioen Charles 53 j. echtg. van DelavaEmma. —217. DesodtEmiel 31 j. ongeil, van Merckem. 218. Waels Leon 78 j. echtg. van Six Romanie van Westnieuwkerke. 219 Derycke Henri 54 j. echtg. van Duyver Clotilde. 220. Sohier Alois 84 J. wed. van Vandecasteele Maria. 221. Van Eecke Désiré 74 j. van Passchendaele. 222. Steichier Leonie 71 j. wed. van Simoen Ludovicus. Huwelijken. Camerlynck André24 j. paardenge- leider van Caestre en Wils Adrienne 19 j. z. b. v. Pop. Pittelioen Alois 23 j. leurder van Poperinghe en Vergeiien Gabrielle 21 j. breister van Wetteren. Quaghebeur J'-remie 33 j. landbouwer en Bafcop Hélène 34 j. z. b. b. v. Poperinghe. Samyn Sylvère 44 j. koopman en Vandenbllcke Eugenio58 j. herber gierster b, v. Poperinghe. Dequecker Achille 44 j. landbouwer en Vermeersch Marie 34 j. landbouwster b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften- Vallaeys Charles trambe- diende en Cleenewerck Irma z. b. b. v. Poperinghe..— Covemaecker Leon handelaar en Delaleau Irma z. b. b. v. Poperingho. Gunst Alidore handelaar en Sohier Maria z. b. b. v. Poperinghe. Decorte Mau rice autogeleider en Dehouck Elisa z. b. b. v. Pop. Vuylsteke Maurice werkman van Reninghelst en Ga- deyne Eudoxie z. b. van Poperinghe. Lams Prudent smid van Oostende en Crombez Maria z. b. v. Pop. Merlevede Jozef timmerman en Bouttez Helena z. b. b. v. Poperinghe. Mahieu Emeric lattenkliever van Poperinghe en Boutoille Ivonne z. b van Barlin. Lebbe Marcel landbouwer en Saesen Bertha z. b. b. v. Poperinghe. Vanderstraeten Henri aardewer ker en Keignaert Irma z. b. b. v. Poperinghe. bruin en blauw, ter drukkerij dezer. Geboorten. Verrezen Florent Dixmudesteenweg. Vandenbriele Georgette Kalfvaart (van Brielen). Cremer Volande Veurnesteenweg. Cherchye Emi- i iienne J. Capronstraat. Rosseel Petrus Rijsselstraat. Verhaege Andréa Veurnesteenweg. Bouchaert Paula Minneplein. Lietaert Simonne Paddeooel- straat. Droulans Clara Sint-Jacobstraat. Huwelijken. Rossier Emile mekanlekwerker te Roubaix en Callens Alice z. b. te Yper. Notebaert Hilaire diamantslijper en Libberecht Bertha z. b. te Yper. Carrein Camille schrijnwerker en Verkindt Philomène z. b. te Yper. Vercruysse Adolphe handelaar en Vandevyvere Idaz. b. te Yper. Gis- quiere Alberic metser en Craet Suzanne z. b. te Yper. Heughebaert Georges timmerman en Koois Gabrielle z. b. te Yper. Vermeulen Anna aardewerker en Goemaere Lucie z. b. te Yper. Bailleul Victor landbouwer teZillebeke en Laire Clementine z. b. te Yper. Overlijdens. Matton Valère 6 j. Posthoornen steenweg. Laton Auguste 3 j. Poperinghesteenweg. Sergier Victorine 32 j. vrouw Van Roy Kalfvaart (van Brussel). Devos Ernest 53 j. echtg. van Noë Mathilde Kalfvaart (van St-Amandsberg). Ceuninck Henri 71 j. echtgenoot Van Becelaere Florence. Lams Emile 60 j. echtgenoot Maes Hélène Minneplein. Dewaele Augustin 8 j. Paddevijverstraat. Ver- faillie Edmond 18 jaar Kalfvaart (van Ruysselede). Kerckhove Maria 25 j. weduwe Bertiaux Louis Veurne steenweg. Coene Daniel 16 j. Minneplein. Geboorten. Declerck Agnès. Sterfgevallen. Geiregat Maria 3 maanden. Huwelijken. Lootvoet Raphael met Hovaere Irma. Deraedt Jules met Hauspie Martha Huwelijksbeloften. Poissonnier Oscar-Donche Orta. Traversier Carolus-Verstraete Rachel. Geboorten. Depuydt Ivonne d. v. Jules en Verbrigghe Elisa- Beddeleem Joseph z. v. Camille en Vanlaeres Eudoxie. Sterfgevallen. Dewaele Zenobie echtgenoote van Criem Justin. Huwelijken. Gesquière Emifa-met Vangheluwe Celina beide te Stavele. Props Feliciaan met Van- hoorne Maria beide te Stavele. Pianos, Accordeons en Harmonium bij Abel Berat, 18, Peperstraat. Motocyclette, merk N. S. U. in goeden staat bij Apotheker Vande Plas, Ber- tenplaats, Poperinghe, aan den prijs van 2700 fr. Kern bij Rene Catteeuw, Hooge Brug, Westvleteren. Handelsbarak, gewezen café Chalet de la Victoire boven 6 plaatsen, bene den 3 plaatsen en keldering; Veurnsche steenweg, Yper. Tabakmachienom te kerven, in goede staat bij Alexis Debeun, Beveren steenweg, Rousbrugge. Rollewagen (Roulotte) met 2 plaatsen, meubels en keukenstoof, bij Wildeng, Meencnpoort, Yper. Auiocamion, merk «Ansback» draagkracht 4000 k.in goeden staat. Zich wenden Grande rue, 105, Montaleux fMoeskroen I i zeren en houten Barakken, van en- I gelsch kamp, aan zeer voordeelige prijzen. Zich wenden In de Voorstad bij Auguste Techel, Bruggestraat, Poperinghe, Zelfde inl. bij Huygghe, Wieltje, Yper. Vrouwen Mansvelo, bij J. Lamey, Cassel- straat, ook nog luchtbanden chambre a airaan 6 fr.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1920 | | pagina 2