A' G' G' EDEN-CINEMA, Hiei* en Daar. Burgerstand van L' D' B' Coliseum-Cinema. Speelkaarten De Heeren Apothekers laten weten dan voortaan alle apot heken open zijn van 7 u. tot 12 1(2 ure voormiddags en van 1 1(2 u. tot 8 u. 's avonds. Buiten deze uren zullen alleen geneeskundige voorschriften ter uit voering ontvangen worden, zoowel bij dage als bij nachte. Goed opmerken dusde apotheken zijn 's noens binst één uur gesloten. Werkloozenhulp. Maandag 4 April, om 9 ure, maande]ijksche betaling in het bureel der S* Annastraat, voor dezen die vroeger reeds betaald werden. Post. Van Maandag te beginnen zal het postbureel, voor het publiek gesloten zijn, van 5 u. namiddag in plaats van 6 ure Kepers. Te bekomen bij Denecker, Abeele-statie, groote en kleine op alle dikten. Voor de Vrouwen. Op Zondag 17 April, 's namiddags om 3 uren, groote en belangrijke vergadering in de zaal van het Volkshuis. Al de leden van het Verbond der Christene Vrouwen zijn er natuurlijk verwacht. De ingang is ook vrij en kosteloos voor al andere vrouwen van alle standen. Elk zegge het voort. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razendet andpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Verbond der Wagenmakers. Heden Zondag om 21/2 ure, algemeene vergadering in het lokaal Sas van Gentp» Veurnestraat, bij Maurice Lobeau te Pope'ringhe. Echte Hoppedraad van eerst kwaliteit is ingekomen bij Albert Denys, Peerden markt, Poperinghe. Te verkrijgen HOPPEDRAA», eischt dit merk eerste kwaliteit als voorden oorlog, BIJ ALBERT DENYS jPeerdenmarkt, Poperinghe, T.61, en W* I». [»e groote, Abeele Burgersbond-Poperinghe, POLL Heden Zondag, van 2 1/2 tot 4 ure, poll voor aanduiding onzer twee kandidaten voor de aanstaande gemeentekiezing. Iedereen op post. Burger 's Morgens, in 't zelfde lokaal bij Arth. Osstyn, heeft de poli plaats vooraanduiding der vier leden van den Boerebond. O. Heden Zondag 3n April Algemeene vergadering der Vossen in de Schale om 10 uur. Iedereen moet op zijn post zijn. Zeer belangrijke vergadering. 's Namiddag om 1 uur vertrek naar de vlaggenfeest te Dranouter Vergadering in Sf Joris, bij Georges Merlevede, van waar wij in velo naar Dranouter vertrekken. lleninglielst. Verbetering in het onderwijs. Ter voldoening van alle wel denkende inwoners der gemeente zijn de schoollokalen, die tijdens de beschieting van het dorp nog redelijk goed gespaard bleven, tegenwoordiglijkgansch hersteld en vernieuw Wat meer is door de benaming van eenen derden onderwijzer wierd een eerste stap ge daan om de overbevolking der klassen te verminderen, welke met den oorlog nog toe genomen was. Hij weze dus op hier harte lijk welkom, de nieuwe Heer Onderwijzer met zijne achtbare familie. Tlnmcriinglio. V. O. S. Op Zondag 3dcn April zullen de Vossen bijéén komen te 1 uur in de herberg De Vette Weide» (bij Theodoor Herman) om samen per fiets ofte velo een uitstapje te doen naar Dranoutre. Daar is het Vossenfeest, en zeker als het schoon weder is, zullen onze jonge moedige Vossen uit Vlamertinghe er met blij gemoed naartoe gaan. Op dus Vossen, hoe meer hoe beter, hoe talrijker hoe meer plezier. Onze Vlag gaat mêe. Poll. Vandaag zondag, in de oude kerk, houden de Kristene werklieden eenen poll, voor het aanduiden der werkers-kandi daten voor de gemeenteverkiezing. Alle werk lieden worden er dringend op uitgenoodigd. Messenhelden. Verleden zondag nacht, in de danszaal «De steenoven ont stond er twist, met het ongelukkig gevolg dat A. Pluyin verschillige messteken in den buik kreeg, alhoewel hij niet in de kwestie gemengd was. De toestand van Pluym, die naar't gasthuis van Yper overgebracht is, is, alhoewel zorg wekkend toch bevredigend. De dader is, na confrontatie en verhoor van parket, ter be schikking van het gerecht gesteld. Elverdingbfis Vossenfeest. Op Maandag, 2C Paaschdag, vierden de Vlaam- sche Oud-Strijders feest. Het was immers de wijding en de inhuldiging van hun vaan del, een prachtig stuk, geschenk van den Heer Graaf Antoon de Laubespin, Oud Strij der, die er aan hield dit feest bij te wonen. Zijn achtbare vader, Graaf Camiel de Lau bespin, vereerde ook deze inhuldiging met zijne tegenwoordigheid. Om 10 uur solemneele mis, gedaan door een priester Oud Strijder bijgestaan door twee zijner wapenbroeders. De kerkzang werd kunstig uitgevoerd door leden van den V. O. S. Een gelegenheidssermoen door E. H. Deconinck had den meesten bijval. Na de mis, roerende aanspraak van den Heer Burgemeester en overhandiging der vlag door de gemeenteoverheid. Nadat de voorzitter der Vossen eenigen woorden van dank uitgesproken had, hield de Heer Jerome Leuridan eene rede over de Vlaam- sche zaak. De gevierde spreker wist zijne toehoorders volkomen te overtuigen en in hunne herten de liefde voor Vlaanderen en zijn taal aan te vuren. Daarna optocht der Oud Strijders met vaandel en muziek door de dorpplaats. Hoe geestig dreunden de zoete tonen over onze verwoeste gemeente Op het gezamenlijk feestmaal deden de deelnemers eer aan de goede en welbereide spijzen terwijl hun hert overvloeide van vreugdeen genoegen. Na het feestmaal veiokoers waarin de on vermoeibare Jer. Defoor primus was Eindelijk geleidden de Muziekanten de schutters naar de gaaipers waar er weeral gulhertig gelachen werd en alzoo eindigde dit plechtig feest in geestigheid en deftig heid. Woestcn. Begraving. Verleden maandag had hier de plechtige ter aard be stelling plaats van den Heer Heli Soenen, luitenant bij 't zesde linieregement, gesneu veld vóór Iseghem den 15 October 1918; be graven te Iseghem werd zijn lijk alhier over gebracht, de oudstrijders en eene groote me nigte brachten aan hunnen wapenmakker en medeburger hunne laatste hulde. Boerengilde. -r- Zondag 3 April, om 4 ure, algemeene vergadering der leden onzer Boerengilde, bij Desiré Devey. Dagorde: Verslag; Voordracht over be mestingsleer door meester VerrïieerschUit leg over het invullen der formulieren van be lasting. Vriendelijk verzoek uwe formulier mede te brengen. De Schrijver. Westvleteren. Werkliedenverga dering. Vandaag zondag, te 4 u. worden alle werklieden van Westvleteren verwacht in de St Jozefschool. Elkeen zal er zijn ge dacht mogen zeggen over de belangen der werkersklas in betrek met de aanstaande gemeentekiezing. Werklieden, uwe toekomst hangt er van af. Die te 4 u. er niet zijn kan, kome toch tusschen 4 en 6 u.dat niemand achterblijve. üoesinghe. Boerengilde. Heden Zondag namiddag maandelijksche Boeren gilde. Zeer belangrijke vergaring. Eenieder brenge zijne papieren van oorlogschade, ontvangsbewijzen, enz. mede De vergaring zal plaats hebben seffens na 't lof. Bouwen. Men vertelt... Meze week aanbesteding voor eenige gebouwen te plaat sen door Staat stelsel Renkin zal 't waar zijn..? S' Joris gilde. Bravo... de perse ligt er en... welhaast staat ze er; dan zullen de Boesinghenaars gaaien schieten, en groote 't Is beter aan de perse dan elders. ten bureele «ï«?jeer. I naitlf millioens weezen. Het Amerikaansch Rood Kruis dat onzeggelijk veel deed en nog immer voort doet om 't lij den van de oorlogsslachtoffers te,verzachten, heeft uitgerekend dat de oorlog aan 12 mil joen kinderen hun ouders ontnomen heeft. Twaalf miljoen weezen. Wat kost ««tv lioed?Op bladz. 2610, Bijlage van het Staatsblad van den 17 dezer, komt de bilan voor op 31-12-1919, van de S. A. Américaine pour la preparation des Matières premières de la chapellerie, rue de la Victoire, 59, Bruxelles. Deze heeren maakten in 1919 met een ka pitaal van 1,500,000 fr. een zuivere winst van 2,553,695.65 frank. Wat kost uw hoed?. katholkdif jtHrerden. -- De jury gelast met het verleenen van den tien- jaarlijkschen prijs van wijsbegeerte heeft Zaak VlooaiM. Wies Moens, de veelbelovende dichter, die sedert twee jaren ziek in de gevangenis zuchte, en veroordeeld werd om een paar Vlaamsche meetingen te hebben bijgewoond, werd in voorloopige vrijheid gesteld; maar moest reeds van ae vijfde dag naar '1 leger optrekken Thans volbrengt hij zijn militaire dienst plicht in een kazerne te Brussel. Bèta salami. Het snuiven. 't Schijnt dat de mode van snuiven in Engeland weer opkomt. Men ziet de rijkste menschen in hotels en cinemas een snuifje pakken. Zooals doktoor Remney het uitlegde worden vele ziekten vermeden met een wijs gebruik var. peppermint snuif te maken. Inderdaad het is door het adem halen dat de microben opge slorpt worden en zoo de ziekten mededeelen: Peppermint snuif brengt daar goede orde in. Belgische gelijkheid In 1920 kocht België voor 135,000 frank Fransche boeken voor openbare leeszalen en voor 21,949 frank Vlaamsche boeken. Oaigeheorri en loch waar. Het verluidt dan de jonge advokaten welke door de Regeering werden aangesteld tot staats- kommissaris bij het «Tribunaal voor Oor logsschade» in hun funktie benoemd zijn zegge TIEN, besloten hem toe te kennen aan M. Maurits De Wulf, van Poperinghe, de befaamde voor een tijdperk van 10, leeraar van de Katholieke Hoogeschool van l jaar Leuven. i Zou hel daaraan te wijten zijn dat er met Zoneklip» 'Vrijdag 8 April. TA] het uitbetalen der schadevergoeding zoo wei- Men herinnert zien de zonsverduistering vat» Jni£ komaf wordt gemaakt. 12 April 1912. Dces jaar is de verduistering ringvormig, en zal in België bijzonderlijk in West-Vlaanderen, bijna totaal te zien zijn; zij begint om 7 uur dus nu 8 uur's mor gens, om te eindigen om 11 u. 30. Zij zal haar hoogtepunt om 8 u. 45 bereiken. IJjlienvei'voer. -— Gisteren namiddag is te Antwerpen een 40 wagons lange trein aangekomen, waarin het stoffelijk overschot vervoerd werd van 400 Amerikaansche offi cieren en soldaten, die in 1918 bij Soissons gesneuveld zijn. De doodkisten werden over geladen op een schip, hetwelk dezer dagen naar Amerika vaart. I>e Shiliu; van de (Prijzen. Aan de hand van onderstaande tabel kan men nagaan in welke mate de prijzen in den Belgischen Groothandel afgenomen zijn Deze tabel werd gepubliceerd door het Mi nisterie van Economische Zaken. De gemid delde koers in October j, 1. werd op 100 gebracht en de gemiddelde koers in Februari j. 1. werd uitgedrukt in verhouding tot den eerste. Prijskampen voor Stieren en Koeien. Voor het jaar 1921 zal de keuring der stieren plaats hebben Te Alveringhem op Dinsdag 19 April, te Loo op Woensdag 20 April, te Proven op Dinsdag 26 April, te Yper op Woensdag 27 April. De prijskamp voor de bewaringspremie van 2400 fr. zal plaats hebben Te Loo op Dinsdag 3 Mei, te Proven op Woensdag 4 Mei, te Yper op Vrijdag 6 Mei. Prijskamp voor koeien te Yper op Vrijdag 6 Mei. KOJOfA Ge zult best bediend zijn van Meubelpa pier, Linoleum, Toile-cirée, bij Sansen-Van- neste, Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. De familie BATAILLE-LYOEN, laat aan vrienden en kennissen weten, dat op Woensdag 6 April, om 10 ure, in St Jans- kerk, te Poperinghe, een Solemneel Jaargetijde zal gezongen worden tot zielelavenis van Mndiime ILwsiüm Itatailie, geboren, Leonie Lyoen. Yper. Doodelijk ongeluk. Een groep werklieden, die rond leper bezig was bommen en granaden op te ruimen, werd Vrijdagavond uiteengeslagen door het ont ploffen eener bom. De bom was ontglipt aan de hand van werkman Debacker en ge vallen op een hard voorwerp, wat de ont ploffing veroorzaakt heeft. Debacker werd op den slag gedood en zijn gezel De Groote gevaarlijk gekwetst. Deze verkeert in ster vensgevaar De gebroeders De Ciercq wer- (JCT llinrÜtl t wcYt) gvK ïvcLöI Allo oycxcLic/ï fers zijn afkomstig van Wallegem Oost- VI. Het lijk van Debacker werd Zaterdag naar zijn huis te Kleit overgebracht. Warwick. S mokkelen. Dinsdag werd een auto aangeslagen, schijnbaar met kalk beladen. De autovoerder kon ontsnap pen. De kalk werd van de auto geladen. Spoedig kwamen 55 kleine balen Maryland- tabak te voorschijn. De waarde van de 1400 kilo tabak wordt geraamd op 35,000 frank. Ook de auto is een tienduizend frank waard. S, iKii'ies-by-ltrii^c. Vree- selijk ongeluk. Dinsdag nacht werd de kommissaris van politie van Sl Amands-bij- Brugge naar een woning in de Schoolstraat aldaar ontboden, bij zekeren Van Gheluwe, die vrouw en kinderen buiten het huis had gezet, na geweldige tooneelen. Terwijl de kommissaris naar zijn best vermogen den man tot bedaren trachtte te brengen was de 29- jarige zoon onbemerkt binnen geslopen om het geweer van zijn vader weg te halen, daar hij vreesde, datdeze er gebruikzou van maken. De jongen vatte het geweer bij den loop en sloeg het met alle geweld tegen den drempel om het te verbrijzelen. Het geweer echter was geladen. Door den schok ging het af en de zoon kreeg de lading in de lin kerbil. Afzichtelijk gekwetst is hij een half uur later bezweken. »Iabbek«. Schrikkelijk ongeluk. Woensdag namiddag had op het amunitie- kamp eene geweldige ontploffing plaats. Soldaten snelden terstond naar de plaats der ramp en vonden er het afzichtelijk verminkt lijk van onderofficier Kam. Hillewaert, van het 3e lanciers. Armen en beenen waren hem van het lijf gerukt. Men denkt, dat een groo te granaat ontploft is op het oogenblik dat de onderofficier er voorbij kwam. Het slacht offer is twee en twintig jaar oud. Oostende. Doodgereden. Albert Van Doorn, 15 jaar oud werd door en jeug dig wielrijder omvergeworpen en eenige me ters medegesleept. Van Doorn, die een ga pende wonde had aan het hoofd is bezweken terwijl men hem overbracht naar het hospitaal. Koffie, de 100 kg Witte extra Plata haver, de 1 100 kg. (Dec.) Maïs Bessarabië, beschikb. Gerst Plata 62/63 beschikb. Nitraat, beschikbaar. Ammoniak sulfaat, beschikb. Spaans, terpent. geest, tara Lijnzaad Calcutta (Jan Ran goon-rijst Zeepol ie Benzine voor ontvetting Brusselsche baksteen Kunstm. Portland cement l vanr astinpmw Keper in staven, het kilo Bania tin Wit ruw ijzer, de ton Handelsstaal, de 100 kgr. Handelsijzer nH2, int. 100 kgr. Ruw lood, de 100 kg Zink in staven Raffinaadsuiker Vlasgaren, 30 strengen, 't pak Warkgaren, 16 strengen, 't pak Vlasgaren n° 25, het pak Gesponnen Am. katoen 36 A./2 Amerik. lijnk.beschikbaar Glas, kwalit. n° 5 Oct. Febr 1920 1921 100 77.03 100.0 81.2 73.5 101.0 77.7 45.6 67.5 50.9 68.2 90.1 95.0 100 0 T&.V 76 4 63.9 58.6 60.5 78.9 61.8 111.1 57 5 58.8 63.5 53.1 89.8 72.2 t De familie GHILLEBAERT - VAN EECKE, laat aan vrienden en kennissen weten, dat op Dinsdag 5 April 1921, om 9 1/2 ure, in O. L. V. kerk, te Poperinghe, een Solemneel Jaargetijde zal gezongen worden tot zielelavenis van fiijnheci' Tbeophile (iillelmert. bij Afslag op de boter. Te beginnen van Maandag zal de boter van het ministerie 2 frank per kilo afslagen. Zij zal dus aan de uitverkoopers geleverd worden aan 12 fr den kilo. De vorige prijslijsten zijn dus voor de koopers van geen tel meer. Dezer dagen zal de nieuwe verkoopprijs vastgesteld worden, f 7In,geI,s,Herlri' r?innep,'eiIV ^ync^e,tf Alb,er,t J kasteelstraat. - Demunter Maria, Kalfvaart Geele TOILE-CIRÉE voor BEDDEN zelfde kwaliteit als voor den oorlog SANSEN-VANNESTE, Poperinghe YPER. Maand Maart 1921. Bericht. Uuizitiid jonge kiekens van echt inlandsch ras te bekomen, vanaf Woensdag 6 April, bij CYR1LLE VERMEERSCH, been houwer, Steenvoorde-straat, Watou. Bestel lingen op voorhand zullen voorbehouden worden. Later en op aanvraag zullen er al tijd te bekomen zijn. Bedevaart naar Oostacker. Uren der treinen Uit Poperinghe om 6 u. 20, aankomst te Gent om 9 u 13. Terug uit Gent om 17 u. 05, terug in Poperinghe om 20 u. 55 Dagorde: om5 u. mis in 't Gasthuis; om 10 u. bijeenkomst aan 't stadhuis van S. Amandsberg; om 11 u. hoogmis; om 13 u. 30 lof. De reiskaarten gelieve men den Woens dag af te halen bij M. Vandenplas, Berten- plaats. Die ze dan niet kunnen afhalen, zullen ze 's morgens in de statie van hem. kunnen ontvangen. Veertb'li «ïrojr« jaren. Volgens nebeke) - Ceuninck Albert, Poperinghesteenweg. - servatorium van Bourges, zullen de veertien L Couture Julia, Slachthuisstraat. - Leroy Albert, oude komende jaren, droge jaren zijn. Veurnestraat. - Dekyndt Maria, Meenensteenweg. - Volgens zijne meening wisselen de droge Moerman André, Minneplein. - De Jonghe Louis, en de natte perioden elkaar regelmatig af. Hij voorziet koudere winters en heeter zo mers met droger weder. I»e belasting op liet Zakencij- fer, De heer Theunis, minister van Geldwezen, heeft uitgelegd hoe de belasting op het zakencijfer zal opgevat worden. Een belasting van 1 t. h. zal gelegd wor den op allen omzet, inkoop of verkoop, be halve in openbare veilingen en verkoop van eetwaren meel b. v. en verkocht door no taris die met het registratierecht getroffen worden. Van de belasting zal men zich kwijten door zegels, waarvan elke handelaar een voorraad zal koopen. Bij eiken verkoop wordt een gedeelte van den zegel op de rekening geplakt, het andere gedeelte op een stam boek. Cat stelsel werkt met goeden uitslag in Frankrijk, in Duitschland en in Italië Men verwacht dat het 200 millioen ople veren zal. De tusschenhandelaar, in den geest van j het wetboek van Koophandel, moet de belas- ting niet betalen. Afwijkingen van «Ie Kinemai» De personen die meenen te kunnen rech- wet. Krachtens aan de parketten van het ten doen gelden op de erfenis van Jufvrouw Rijk gegeven onderrichtingen, is de toegang SOPHIE COULIER van Killem, en die hen tot de kinernazalen niet verboden aan meer- nog njet kenbaar gemaakt hebben, moeten derjarigen die door kinderen beneden de zich aanstonds wenden tot Mter Emile Blan- twee jaar vergezeld zijn. fckaert, notaris te Bergues (Nord). Kaak t'oppée. De barons Coppée, die millioenen vergaderd hebben binst den oorlog en die beschuldigd waren van handel belgisch Parijs-Iloubaeis. Zondag werd de jaarlijksche groote baankoers gereden VEEL MEERSTERVEN VAN TE VEEL DAN TE WEINIG DOOR DE KEEL. daar om VERZINT EER GIJ BEGINT. Zijt niet roekeloos, wanneer gij wat spaargeld hebt, met het in ongekende ondernemingen te storten, maar wendt U eerst in volle ver trouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzelicrde uitzeltin^eu op a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0,0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Astwerpén's Bouw= Hypotheekbank Naamiooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: XII Maandenstraat. Nr13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rek ning 019. Telefoon 3081. N. B. Waar de Maatschapbij nie erte- genwoordigd is, kunnen alomgeachte rso- nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe: J. Vanbru- viaciie, Noordstraat. 16. VERMAKEL1JKH EDEN. Alle zondagen om 10 ure Haanpreuving in Hotel d' Anvers» Yperstraat, bij Maurice Bonduelle. Zondag April. Eerste tap. bij Arthur Denut A la Ville d' Ypres Pareyn, Yperstraat. 1 Konijn te verhollen en 1 te versmijten. In den wielrijder» bij We Milleville, Wa- toustraaat. Gegeven door Achille Flament; begin om 3 ure. Accordeon met 3 reken te verhollen. «In het hooghe» bij Camille Gesquiere Gegeven door Albert Deraeve. Konijn te verhollen door den uil. In de nieuwe haag bij Arthur Carton. Gegeven C. Vandevoorde, begin om 6 ure 2 Vette konijnen te verhollen door den uil. «In de leene» bij de We Maerten. Gege ven door Charles Mareybegin om 6 ure. Konijn te verhollen door den uil. In de lelie» bij Hector Benoot, Veurne straat. Gegeven door Henri Noppe; van 7 tot 9 ure. Geit te verhollen. In't Vosje» Vogelhoek Florent Decoker. Velo te verhollen. «In de Violette» bij Oscar Verfaille, keer van den ommegang, Gegeven door Marcel Techel. Konijn te verhollen. In den Werkman bij de Wc Aug. Van decasteele, Veurnestraat. Gegevendoor Aug. Laconte; begin om 6 ure. Watou Calicanes Groote Hanenkamp. In S. Eloi bij Ridez-Merchier. Inleg 35 fr., winnende haan 100 fr. De inleg moet ten laatste betaald worden op 27 Maart. CR0MBEKE. Groote Flesschenschietlng. In het lekkertje» bij Odile Dekeizer. Be gin om 3 ure. 200 fr. Prijzen 50 40-30-25-20- MENGELINGEN Och Mie, zei de piot tegen Stooters rnaske, uw hert is gelijk de maan, het veran dert alle vijf voet! Da's waar, zei Mie, maar er zit toch altijd een manneken in TE KOOP indmolen, zoo goed als nieuw, twee perspompen voor bier, bij Parasote- Vancayseele, Abeele-statie. Essence molor van 8 H. P. alle dagen in werking te zien bij J. Druant Abeele. I i zerwerk van eene druivenserre van 7 I meters lang op 4m20 breed. Adres ten bureele. in £7 en gazogène voor motor van 8-12 p CL volmaakten toestand. Een motor voor auto, 24 p Dion-Bouton, volledig met em- bryage, bij L. Verlende, brouwer, Loo. Brand hout, opgemaakt in kruishoopen en fagoten, alsook eiken boomkroonen bij A. Soete, 5 Vlamingstraat, Poperinghe. [oonhuis, met 13 a. 90 ca. huisgrond, gelegen in den Braband, Westouter. Voor inl. zich wenden tot Ernest Bourgeois, Braband, Poperinghe. utomobielFiatlaatste sijsteem, nooit gereden 15 H. P. waarde 32 000 fr. te koop voor 25.000 fr Schrijven: H. Vanloot, 8, Impasse rue du Cygne, Tournai. Bakkershout, bij Henri Verbeke, Potijze, Yper. Uiteen neembare tent, bewoond door Arth. Couttenier, Ouderdom steenweg. oede lintzaag, A. Garsou, karrols van 1200 mm doorsnede. Bij gelegenheid te koop voor 2500 fr. bij Walschaerts Zoon, Frankrijkstraat 63, Zuid, Brussel. Zware en jijne, oude hoppedraad, zoo goed als nieuw bij Hector Houvenagel, Veurnestraat, 81, Poperinghe. Koffietrommel, met bol, civiere, installatie voor 5 paardenslieden. Inl. ten bureele. intzaag en ronde zaagmachiep met za gen Casselstraat, 68, Poperinghe. Tent, van 5 op 8 m 25 te Locre-Hoekju, uiteenneembaar en bedekt met Inl. bij Cyrille Barbry. Jonge, zware paardenmuil, goed voor alle diensten bij Firmin Godderis, Isenberghe. Goede keukenstoof, In den Gouden Leeuw bij Maurice Lermyte, Abeele steenweg. Een Occasie-Velo, (3 fusils B. S. A.) voor 275 fr. bij Jos. Lamey, Casselstraat, 4. Gevraagd. Dienstmeid voor pastor uit de frontstreek, moet zeer net zijn en zekere kennis heb ben van neerhofdieren. Inl. ten bureele. oede stoker mecanicien ter brouwerij FeysCallswaert. Bekwame keukenmeid, bij H. Maes-Rom- mens, Yperstraat, 28, Poperinghe. ienstmeid bij L'ievin Daeve, zwijnen- slachter, Yperstraat, Poperinghe. |Y oede keukenmeid voor Yper; goed loon. s Adres ten bureele. /"i oede meid, voor Yper voor alle werk. G Adres ten bureele. Bovenmeid voor Westvlaamsche familie te Antwerpen. Adres ten-6ureele. oede meid, voor stad. Inl. ten bureele. akkersgast voor stad Inl. ten bureele. pannen. D 15-10-5-5 frank. Oproep van Erfgenamen RENINGHELST Veiokoers voor beginnelingen. Gegeven door Ach. Taillieu-Lamerant; Bouckart j igO fr. prijzen. Inschrijving om 2 u. «A la Belle vue bij Max Fiey. Begin om 3 u. Inleg 2 fr. ABEELE 2 Konijnen te verhollen «In den Vinkenier» bij Pierre Vanrenter- ghem, nieuwstraat; gegeven door Nutje Vercaigne. Zondag 10 April. CROMBEKE. Mansvelo te verhollen. In de Hoogzaag» bij D. Wylleman, Pro- vensche steenweg. Gegeven door J Peper- straete 50c de bol. Zondag 1 Mei KEMMEL Geit te verloten. «In de Vrede|» bij Damas Deconinck. Meid, 25-30 jaar, bij M. Fache, 10,Yper straat, Poperinghe. rukkersgast, ten bureele dezer. Leden van het Nationaal syndicaat worden Gegeven dcorniet aanvaard. Keukenmeidoi bovenmeid, voor Engeland. Adres ten bureele. Alle stag van ledige kisten. Fabriek van Zeemkoek, Yperstr. 24-28-30Poperinghe. Gevonden. Geldbeugel en zakboek, met 1041 frank, Vrijdag morgen op de markt, door Inge nieur T. B. Minnaert, Skindies hotel, Pope ringhe, die deze vondst ter beschikking houdt der rechthebbende. Verloren Groote, zwarte picardhond door Emile Verhaeghe, Leene-Molen. n eldbeugel met som geld. Maandag laatst, i van aan de groote tot' de kleine markt. Terug brengen tegen belooning bij Maur. Desmytter, Duinkerkstraat, 3. H«Kmi met den vijand, komen door het gerecht vrij gesproken te worden. Staatsminister Colleaux schrijft daarop een protest, waarin hij onder meer, zegt: De Coppée's hebben advokaten gevon den om hen te verdedigen en rechters om hen vrij te spreken. Het is een uitdaging! Ik beschuldig de Coppée's van handel met den vijand, van landverraad ik beschuldig hen van duizenden so'daten te hebben doen dooden Ik eisch straf voorhen als verraders. De gedachte der gerechtigheid mag niet gedood. De Coppée's zullen in de gevangenis gaan of ik keer er zelf weer terug. Het klassement gaf1 H Pelissierin 9 u 2 m. 33. s 2. Fr. Pelissier. 3 Scieur. 4 B. Vermandei Voetbal, Sport Vereeniging. POPERINGHE. Zondag lun April om 11 uur vertrekt het le elftal van onze sportvereeniging om mede te dingen aan de Coupe van den Yzer gespeeld tusschen 9 elftallen uit West-Vlaan deren en 1 elftal uit Duinkerke. Mochten onze spelers ginder wel onze kleuren verdedigen. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Bijzonder schoon programma. Zaterdag om 7 1/2 ure. Zondag om 4 1)2, 8 ure. 1. De schim in den nacht, spaansch drama in 5 deelen. 2. De ridders van den nacht, 17 en 18 ep. in 4 deelen, einde. 3. Chariot, bri- seur de grèves, komiek in 2 deelen. Maandag en Dinsdag om 8 ure. 1. De schoft, cow-boy drama in 5 deelen. 2 Koningin Draga, 11 en 12 ep. in 4 deelen, einde. 3. De Wonderroos, comedie in 2 deelen. 4. Rapin en Modêle, comedie in 2 deelen. 11Yperstraat POPERINGHE. Zaterdag om 8 ure. Zondag om 4 1/2 en 8 ure, en Maandag met programma verande ring om 8 ure. Bijzonder schoon De twee Weezen. Stadsmagazijoeii Poperinghe. Kolen zullen besteld worden in de Kerltbofeiraat, op Maandag dezer week van 8 tot 12 ure en van 1 tot 5 ure. 15 fr. de 100 kilos. Bloem zal besteld worden in de H«p- pesebaal op Dinsdag en Woensdag dezer week aan dezelfde uren. MARKTPRIJZEN POPERINGHE, 1 April. Tarwe, 00.00; rogge, 00.00; haver65; aardappe len, 35; boter, 14 tot 15 fr. de kilo Eieren 39 cent. 't stukHoppe, 200 fr. niets beschikbaar. KORTRIJK, 29 Maart. Haver, 57,50 a 65; paardeboonen, 70 a 75; aardappelen, 25 a 30 boter, 14 a 15 eieren, 0 30 a 0.32; lijnolie, 180 a 190; lijnkoeken, 83 a 85; sodanitraat, 113 a 114; ammoniaksul- faat, 109; suikerij, 49; hooi, 15 a 20; strooi, 9 a 10. Koeien, 48; vaarzen, 33stieren, 35; ossen, 8. ROESSELAERE, 29 Maart. Tarwe, 85 masteluin, 80 rogge, 75boekweit, 75 haver, 70; gerst, 80; erwten, 80; boonen, 70; witte boonen, 85; lijnzaad 85; koolzaad, 85; strooi, 11hooi, 20; lijn meel, 92; aard- appelen.\30 ruw vlas, 3.75; tabak, 3.00; boter, 16; eieren, 0.37 a 0.38; koolzaadolie, 250; lijnzaadolie, 190; chicorei, oude, 50; nitraten, 112; ammoniak, 113; cyanamide, 75; Viggens, den kilo, 4.50. Wisselkoers der Beurs van Brussel op 1 April. Q5 fi7-0fi 17 Namens den V. O. S. Poperinghe, De Bestuurder. Antoon LAMBRECHT. POPERINGHE, van 26 Maart lot 2 April 1921. Geboortf.n. Staelen Nestor, z. v. Alois en Rachel Leniahieu. 90. Bollengier Isabella, d. v. Silvain en Augusta Vanderrnarliere. —91. Isaac Daniel, z. v. Florent en Maria Techel. 92. Warlop André, z. v. Marcel en Celina Huyghe. 93. Deroo Urbain, z. v. Robert en Valentine Pousele. Sterfgevallen. 71. Rassalle Eugenie, 69 j. echt. van Désiré Dumelie, Peselhoek. 72. Persoone Emma, 16 J. Vogelhoek. 73. Demeester Emerence, 72 j. ong. St Annaplein. 74. Moeneclaey Désiré, 77 j. wed. van Denexter Clemence, Hamhoek. 75. Debandt Carolus, 42 j. ong. van Yper. 76. Werquin Maria. 65 j. ong. Werfstraat. 77. Devos Achille, 42 j. echtg. van Van Straeseele Augusta, Vlamertinghe steenweg. 78. Mahieu Leonie, 63 j. ong. Yperstr. Huwelijken. —44- Van Eecke Maurice, 23 j. land- werker en Willems Martha, 21 j. z. b. b. v. Pop. 45. Willems Alois. 23 j. landwerker en Van Eecke Bertha, 19 j. z. b. b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften. 60. Tallin Jerome, landb. van Poperinghe en Boussery Flavie, landbouwster van Stavele.61. Bouthé Ëlie, landgebruiker van Poperinghe en Decrock Maria, landgebruikster van Watou. 62. De Reighere Maurice, boekhandelaar van Brugge en Truant Alice, z. b. van Poperinghe. 63. Ooglm Maurice, werkman van Reninghelst en Ooghe Helene, z. b. van Poperinghe. 64. Wipp Georges, postbediende van Sunderland en Thoor Maria, z. b. van Poperinghe. Bollengier André, beenhouwer en Delautre Marie-Josephine, z. b. b. v. Poperinghe. 66. Berquin Julien, ijzerwegbediende en Bouton Irma, z. b. b. v. Poperinghe. 67. Delva Georges, bediende en Deschodt Elisa, z. b. b. v. ten Cambie Sidonie, modemaakster, b. v. Poperinghe. Geboorten. Vollebout Georges, Meenensteenw. Water- (van Zon- - s&UWW&fr* de ineeninp van den bestuurder van het oh- Alleman Leon, Hoornwerk. - Van Meenen Henri, oude ae meening v<m oen oesiuuraer van net ud veurnestraat. - Mens Fernanda, Dlckebuschsteenweg. II ""I i" II 'ii IIi'IHII Kalfvaart (van Gent) - Larnou Maria, Veurriesteenweg. Vandamme, Dickebuschsteenweg. - Degryse Simonna Zonnebekesteenweg. - Lecieer Robert, Zonnebeke- steenweg. - Maertens Gabriel, Miuneplein. - Ronsse Marguerite, Minneplein. Huwelijken. Van Kelst Raymond, meubelmaker te Mechelen en Maria Godt, z. b. te Yper. Wenes Camille, metser, en Vandecasteele Julia, z. b. te Yper. Pinte Albert, meestergast, en Debrouwer Maria, z. b. te Yper. Tauven Camille, metser te Boesinghe en Deleye Madeleine, z. b. te Yper. Bouckart'OO tr. Albert, bediende, en Bouckart Marie, z. b. te Yper. Ugilie Achille, landbouwer, en Adam Florida, z. b. te Yper. David Achille. postklerk, en Pyncket Rachel, z. b. te Yper. Overlijdens. Heene Franciscus, 54 j. wed. van Degraeve, echtg. Buyck, Kalfvaart (vanEecloo) Declercq Ivonne, 20 j. ong. Dickebuschsteenweg. Vanoudendycke Emma, 20 j. ong. Meenensteenweg. Depuydt Sophia, 86 j. wed. Philip, Bukkerstraat. - Synaeve Henri, 58 j. wed. Richers, Esplanade. Tytgat Isidore, 67 j'. echtg. Garreyn, Kalfvaart van Zonnebeke) Legrand Clementine, 51 j. vrouw Casteleyn, Poperinghesteenweg. Legrand Jeanne, 2 Vs J- Poperinghesteenweg. Staelen Pelagie, 80 j wed. Vandamme, Zonnebekesteenweg. Devisscher Valère, 27 j. ong. Zonnebekesteenweg. Werbrouck Remi, 22 j. ong. Rijsselstraat (van Pitthem) Hullaert Marguerite, 4 j. Dickebuschsteenweg. Amsterdam 466.50 -475.50 Londen Keulen 20.85- 22.85 N.-York Genève 235.85 - 239.75 Partis 53.65-53.90 13.60-13.70

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2