BANK van POPERINGHE POPERINGHENAREN SNUIF ml J In 't Binnenland. Burgerstand van Meubelpapier R IV! ander licht werk. Adres ten bureele. VERMAKELIJKHEDEN, Hier en Daar. MARKTPRIJZEN. Zondogrust.—Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag alleen M. NOTREDAME Zitting van den gemeenteraat op Za terdag 16 April om 2 ure. Verslag: 1. Stadsrekening voor 1918. De stadsrekening bedragende in ontvangsten 238,095,56 in uitgaven 83,800,14 en in overschot 154.291,42 wordt met eenparigheid van stemmen goed gekeurd. 2. Stadsbegrooting voor 1920. Deze begrooting wordt goedgekeurd als volgt ontvangsten 802,636,13 uitgaven 801,617,42 en overschot 18,71 3. Goedkeuring der achterstellige be grootingen en rekeningen der Kerkfabriek van S. Bertinus. De Begrootingen en rekeningen van voor melde kerkfabriek voor de jaren 1914 tot en met 1920 worden met voordeeüg advies ver zonden voor goedkeuring naar de Bestendi ge afvaardiging. 4. Hernieuwing van den fabriekraad en van het bureel der kerkmeesters van S. Bertinuskerk. De Fabriekraad wordt als volgt ver nieuwd M. M. Maurice Lebbe Voorzitter, Mau rice Coevoet, Oscar Fiers, Henri Beck, Hector Vanden Berghe, leden en den Eerw. Heer Vervaeke, Pastor-Deken, lid van rechtswege, eri het bureel der Kerkmeesters als volgt M. M. Maurice Lebbe, Voorzitter, Mau rice Coevoet en Oscar Fiers, leden en den Eerw..Heer Vervaeke, Pastor-Deken lid van rechtswege. 5. Wijziging aan het reglement op het vervoer van ale en meststoffen. De wijzigingen welke men aan het regle ment wil brengen worden voor eene latere zitting verschoven. 6. Goedkeuring van een werkreglement voor de stadswerklieden. Een werkreglement voor de stadswerklie den wordt opgemaakt en goedgekeurd. 7. Herinrichting van een maandelijk- sche zwijnsmarkt. De herinrichting van de maandelijkschè zwijnmarkt op den ln Vrijdag wordt be sloten. 8. Ontwerp van overneming eener waterleiding. De raad drukt den wensch uit dat de wa terleiding komende van den Boeschepeberg, thans nog door de Engelsche troepen uitge baat, overgenomen worde, ten einde aan de stad drinkbaar water in voldoende hoeveel heid te verschaffen. Dit ontwerp wordt aan den heer minister medegedeeld. 9. Opcentiemen vast te stellen voor 1920 op de dienstboden en paarden. De 95 centiemen opcentiemen op de dienstboden en paarden, reeds door de belastingschuldige betaald, worden voor goedkeuring aan de bestendige afvaardiging gezonden. 10. Begrooting der burgerlijke Gods huizen voor 1921. De begrooting der Burgerlijke Godshui zen voor 1921 wordt met voordeeüg advies als volgt vastgesteld en naar de Bestendige afvaardiging gezonden ontvangsten 281,928,92 uitgaven 281,718.90 overschot: 210,92 Leert stemmen. Heden Zondag kan men leeren stemmen in den Biatiisolieliein E&rin^ en in het Volkshuis. Daarook kan men rijtuigen aanvragen voor het ver voeren van kranken en ouderlingen. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razendet andpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Kepers. Te bekomen bij Denecker, Abeele-statie, groote en kleine op alle dikten. Opgepast. Vrijdag morgen werden op de markt verscheidene personen hunner; porte monnaie genomen. Opgepast voor de gauwdieven Kiezing. Het uitdeelen der oproep ingsbrieven van de stemming is geëindigd en eenige personen hebben nog geen oproep ingsbrief ontvangen, uit reden van adresver andering of afwezigheid toen de besteller ten huize kwam. Deze personen, als ze op de kiezerslijst ingeschreven zijn, mogen Zondag morgen, tusschen 8 uur en twaalf uur hun nen brief naar het stadhuis gaan halen. Deze die er reeds geweest zijn, en die weten dat ze op de kiezerslijst niet staan, moeten natuurlijk niet weerkeeren, het kan toch niet helpen. Voor de winkeliers. Te bekomen bij Cl. I>el«!e»u-Vasucavzeele, 9, Gast huistraat, alle slag van kaas en in het bij zonder Paterkaas. Drie maal per week inkomst van Camen- bertkazen; De winkeliers welke er bij mij koopen hebben geen gevaar van verlies. Ook te bekomen Chocoladen, beschuiten, kruidekoek en alle slag van suikergoed van de beste merken. Verkoop in het groot en in het klein. Ongeluk. Vrijdag morgen was de meid uit de Messagerie, Groote Markt, op het eerste verdiep, en keek door het open staande venster met het kind een en half jaar oud, van het huis. Plotseling viel het kind naar beneden gelukkiglijk kwam het kind op eenen voorbijganger terecht, zoodat het enkel wat kneuzingen bekwam, 's Namid dags was het reeds volop aan 't spelen. Voor de Kiezers en Kiezeressen, •I. Hoe moet men stemmen? Aan het hoofd der Katholieke lijst, boven den naam van Devos, niet nevens den naam. Dus het puntje zwart maken in het boven de seheele Katholieke lijst. II Wat moeten de kiezers en kiezeressen den dag der stemming medebrengen? 1) hun oproepingsbrief, 2) hun eenzelvigheidskaart De kiezers en kiezeressen die geen oproe pingsbrief ontvangen, moeten hem gaan af halen op 't stadhuis De stemming is verplichtend, zoowel voor vrouwen als v.oor mannen. V. O. Poperinglïé. Op Maandag 11 Dinsdag 12 en Woensdag 13 April 1. 1. gaf de Tooneelkring van de V. O S. van Poperinghe de sluitingfeesten van zijn winterseisoen. De ruime zaal van den Stadsschouwburg was eiken avond proppensvol en de vertoo-, -. ning was merkwaardig, dank zij de welwil-f ^e,me.ns^hen welgezind, ware al lende medewerking, van al onze leden, der ir 1!1 - winter a,s t koud is Brusselsche tooneelspeelstcr Mad. Cuypers en der veelbelovende kleine Juffer Bruynoo- ghe E van Poperinghe welke in het drama «Het Blinde kind» hunnen rol opperbest vertolkt hebben. Het roerend drama Het Rouwkleed genoot insgelijks veel bijval De kluchtspelen van: Wannes en Kobus, Vodden en Beenerf en de 2 leurders deden de lachspieren rekken en nog meer bij val genoot de scene De Cirque Barnum. De Ronde van België en De Groote levënde Orgel werden met smaak uitgevoerd en de liederen en al leenspraken werden geestdriftig toegejuicht. Tot slot werd «De Vlaamsche Leeuw» al rechtstaande en met ontblooten hoofde door al de aanwezigen gezongen. Vooruit Poperingsche Tooneelkring van de V. O. S., U hebt het aangedurfd, U zijt op het goede spoor, uw naam is gemaakt en wij koesteren de hoop, U, de naaste winter, allen opnieuw op de planken te zien om ons nog andere kunsten laten te bewonderen tot spijt van wie 't benijdt. Een die er gaarne bij es. Op Zondag aanstaande 1 Mei 1921 doen wij een uitstap naar Oostvleteren waar aan de Vlaamsche Oud-Strijders eene vlag over handigd wordt. Onzen van iederen Vlaamschen Oud Strij der beminden leider heer Dr Verduyn zal er het woord voeren alsmede onzen V. O. Ssen afgevaardigde in het Strijdersfonds de heer L. Clerckx advokaat. Wij vergaderen om 13 ure stipt in de Veurnestraat bij ons lid Hoevenaeghel Hector In den Watermolen vanwaar wij per rij het! dat er geen plaats is voor 10 kandidaten zoo ware alles effen geweest, iedereen gekozen zonder strijd en de gemeente van ve'e onkosten gespaard. Doch 't zit in 't bloed. In Boesinghe is er altijd kiezing geweest en-... kwa gewoonten zijn moeilijk om laten. Bouwen. De Staat gaat bouwen 1 Waar? Wanneer?... Wat?... het blijft een raadsel. Vindt gij niet dat het een beetje rap ware, moest men nu al met eens aan 't bouwen vallen, 't En is nog maar bijna drie jaar dat men ophoudt van vechten en al dat officieel is heeft de gewoonte niet zoo haastig te zijn. 'k Wedde, verdonders, dat het nog al door de mande zal vallen. Daarbij bouwen in de zomer, als 'it schoon weder is en de dagen lang, als de wegen net zijn en te dom is en vuil en dat het heele dagen regent. Dan moeten de metsers 't water niet verre halen en zoo kan men gemakkelijker het acht uren stelsel toe passen, de dagen zijn van zelfs kort. Sa, menschen, als gij een huis verwacht van den Staat en nu in een beestekotje woont, koopt rap nog eenige rollen terrepapier, om uw dak te dekken, veel mastic om de gaten te stoppen en., peist dat men voor u alles doet. WoGit-Xieiitticrlip. Kiezing. De Katholieken staan onder n° 55, op de lange lijst. Gansch de gemeente smacht en roept, sedert den oorlog bijzonderlijk, achter een beter bestuur. Wilt ge dat, stemt onder n° dat is voor René Barbry, Prosper Therry, Jules Olivier, Emiel Goudezeune, Louis Fortrie, Léon Louf, H. Verhee, Léon Six, Jules Leroy. Onder een muur bedolven. De 10-ja- 111111 om zijn naam niet openbaar te maken. H et derde werd door M. Ortmans in Ver viers verkocht, aan M. F. Persiaux, bureel overste, 42 jgehuwd en vader van een kind De tweede winner van één der loten van een miljoen is de heer Jean Hunerbein, 46 jaar, gehuwd en vader van drie kinderen, die samen met zijn twee broeders een winkel van velo's en velo's-benoodigheden, in de Ensivalstraat, te Verviers houdt. De gelukkige winner zal zijn handel uit breiden. De lichting 1919 zal onder de wapens ge roepen worden op 1 Juni, de infanterie; op 3 Juni, het 16e linieregiment, het le jagers te voet en de genie van de 3C legerdivisie; op 6 en 7 Juni, de miliciens van de 6e legeraf- deeling; op 6 Juni, het 17c linieregiment en het 4° jagers te voet; op 8 Juni, het 8e, het 9een het 13e artillerie en het 3e jagers te paard; op 16 Augustus, de gediplomeerde miliciens en de leerlingen van de Hooge Handels scholen. nd er w Ij m Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper TE POPERINGHE. Nr 77 der Greffie.Nr 3371 van het Parket. wiel stoetsgewijze met onze Vlag aan hoofd naar Oostvleteren rijden. Wij dringen ?£e aan opdat al onze leden 1072 man zich zou-' den scharen rond ons Vaandel zinnebeeld van vereeniging en dat zij welke per tram of rijtuig afzonderlijk zouden gaan, onzen V. O. S bond in den stoet zouden vervoe gen. Heden is ons klachten bureel gesloten ter gelegenheid der kiezing en aanstaande zon dag is het open tot 10 uren. nen, klauterde op een in opbouw zijnden muur. Deze stortte eensklaps in, den bengel meesleurendeen hem onder de puinen bedel vend. In erbarmelijken toestand werd de 1 knaap gered doch spijts de spoedige genees- j kundige zorgen overleed de jongen enkele uren nadien. i geleden beloofden ze aan hunne strijdmak Brwgg«. Nog een zot Verleden kers gevallen voor 't vaderland, te denken Zaterdag stond een Engelschman omringd met voor hen een gedenkteeken opte richten.i van eene menigte volk voor het venster van En zie hun wensch is reeds vervuld. Daar, eenen winkel in de Geldmuntstraat. Hij stond staat de zuil met een prachtig voetstuk,volop te schreeuwen en te roepen in 't En- waaronder schijnen te rusten de 16 gesneu-^ gelsch De agent kwam bijmaardie kon hem velden van S4 Jan. i niet verstaan. Een koetsier die Engelsch kon De kosten bedragen hoog. Dit deden we;naderde en vroeg den schreeuwer wat hij door eigene krachten. Het dankbare volk wilde De Engelschman vertelde hem dat hij van S4 Jan ter Biezen, heeft aan zijn geval-'reeds een halve uur lang getracht had de len soldaten gedacht. menschen te doen verstaan dat de witte doo- Ze stierven voor hun vaderland, en wat sjes peppermint snuif met een haantje er op hebben ze tot nu toe gekregen Hun eigenwelke in de vitrien stonden de beste en meest bevolking, eigen ouders hebben nog niet'gekende in Engeland waren. Gedurende den genoeg gedaan met hun zoon op te offeren,oorlog was hij soldaat geweest, tweemaal z'hebben nog geholpen om voor hen één gewond en tweemaal had die snuif hem ge in 't geheugen blijvend teeken op te richten.nezen 1 De koetsier en de agent antwoorden Om de kosten te voorzien, hebben de Vos-yes, yes, en den kerel wierd bedaard, sen de gedachte opgevat eene schieting aan de pers te geven, ten voordeele van het ge- j denktee^en. Nogmaals Sint Jannaars, wij' roepen U toe: Helpt ons daarin, en brengt; nog vrienden mee, die de zaak goed willen verstaan Sterfgevallen. Te Watou is deze week gestorven en be- 'jgraven, een alom geëerd en zeer verdienste- Inschrijving van 3 tot 4 ure in de Smisse Inleg 7.50 fr. Terug 6 fr. Zie uitplak- brieven. Proven. Begraving. Maandag laatst werd alhier onder eenen groofen toe loop van volk begraven: Alfons Deschrevel, oud strijder. Menige Vossen hebben er aan gehouden hunnen makkar eene laatste hulde van genegenheid te brengen. Bij het graf, werd door den bestuurder Daniel Ryckeboer in naam van den bond eene puike lijkrede uitgesproken. De diepbedroefde familie houdt er aan de talrijke aanwezigen om hunnen blijk van genegenheid van harte te bedanken. V O. S. De leden mogen niet ver geten dat wij Zondag le Mei in groot getal in Oostvleteren moeten zijn om hulde te bren gen aan onzen koenen leider dokter Verduyn. Vergadering op de markt om 1 ure stipt. Oostvleteren. Vossenfeest. Op Zondag len Mei wordt er een gewestelijke gouwdag belegd door het hoofdbestuur van den V. O. S. van Brussel. Al de Vossen van de verwoeste gewesten, van Veurne-Ambacht en Westiand worden er op uitgenoodigd. 't Zal de eersle groote machtsvertooning zijn, in den voorzomer 1921, van het ontzaggelijk Vossenleger onzer streek. Om 1 uur, ge wichtige bestuursvergadering, bij Em. Sina- ''e. Te 2 1/2 uur, vorming van stoet en optocht naar de markt. Overhandiging van de nieuwe Vlag der Oostvletersche Vossen. Meeting in open luchtsprekersDr Ver duyn Adv. Clerckx. Berten Pil. De muzieken van Alveringhem, Rous- brugge en Oostvleteren zullen 't feest op luisteren. Welke Vos, van aan Nieuwpoort tot de Leie, zou willen de kans missen, den gevier- ken Dr Verduyn te zien en te huldigen, den man die voor de Vlaamsche Vossen in de Brusselsche kerkers gezeten heeft! Op len Mei zal Oostvleteren te klein wezen geschikt lijk man: MEESTER Ernest VANDEVEL- DE in een gezegenden ouderdom en na een leven vol belanglooze opoffering en ongeë venaarde toewijding. Onder een grooten toeloop van volk heeft de begraving plaats gehad. De Heer schenke hem de belooning zijner! verdienstelijke levensbaan! Aankoop en verkoop van beursweerden, Aflevering van checks voor Belgie en in den vreemde. Uitbetaling van koepons. Wilt gij uwe weerden vrijwaren tegen hrand en «liefte, huurt een brand» k offer aan den geringen prijs van vijftig centiemen per week. U K rr T REK81'J L van een vonnis tegensprekelijk uitgesproken door de Rechtbank van Eersten Aanleg van het Arrondissement Yper, Provintie West- Vlaanderen, zetelende ie Poperinghe, den 15 Maart 1921.— Eenige Rechter.— In zake het Openbare Ministerie, ten laste van De Rechtbank bij toepassing der artikelen 1, 2 en 3 van het Koninklijk Besluit van 12 November 1920artikelen 1, 2 en 3 van het Ministerieel Besluit van 14 Juni 1920 arti kelen 9 en 10 van het Koninklijk Besluit van 21 Januari 1919; artikel 5 Besluit-Wet van 5 November 1918 artikel 1 Wet van 11 Oc tober 1919 artikel 1 Wet van 16 Augustus 1920; artikel 6 Koninklijk Besluit van 31 Maart 1919 artikelen 60, 85 en 40 van het strafwetboek, 194 strafvorderingswetboek veroordeelt hem fot Eene geldboete van zes en twintig frank hoofdens feit A eene geldboete van zes en twintig frank hoofdens feit B eene geldboete van honderd frank hoofdens feit C eene geldboete van zes en twintig frank hoofdens feit D. En tot de kosten begroot in het ge heel op vier frank. Beveelt de bekendmaking van het vonnis ten koste van den veroordeelde, bij middel van inlassching in het weekblad De Pope- ringhenaar en van plakbrieven op het lo kaal bestemd tot den verkoop. Zegt dat de boeten van zes en twintig frank zullen mogen vervangen worden door eene gevangzitting van acht dagen voor ieder en die van honderd frank door eene gevangzitting van eene maand. Voor gelijkvormig uittreksel afgeleverd ten verzoeke van het Openbaar Ministerie. Poperinghe, den 12 April 1921. De Greffier der Rechtbank, Alb. Wil loert. j Geboorten. Yvonne Maes, d. v. Prosper en Julia Kouckuyt. - Prosper Vandroemme, z. v. Carolus en Margaretha Thibaut. - Floris Windey, z. v. Tfyïopbtlus en Wilhelmina Doise. - Mauritius Ver- meeren, z. v. Clementinns en Bertha Derebreu, j Huwelijken. - Germanus Leroy van Locre met Ludovlca Sohier van Dranoutre. - Alphonsius Lam- i brecht van Ruysselede met Germana Becuwe van j Dranoutre. - Mauritius Pauwels, met Martha Huyghe, b. v. Dranoutre. JONGE LUIAARD-OUDE BEDELAAR. Daarom., werken zwoeg om.. EEN APPEL TJE VOOR DEN DORST TE BEWAREN.. Het is niet genoeg met spaarcenten te ver garen, men moet ze ook in volle gerustheid weten te plaatsen. Wendt U in alle ver trouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0 0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Anttwerpen's Bouw= Hypotheekbank Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xll-Maandenstraat, NM3, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B.—Waar de Maatschapbij nirt verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe: J. Vanbrn- waone, Noordstraat, 16. TE KOOP Groote Keus Genadige Prijzen bij SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Windmolen, zoo goed als nieuw, twee perspompen voor bier, bij Parasote- Vancayseele, Abeele-statie. Koffietrommel, (bol alleen), 1 civier voor camion en volledige installatie voor 5 peerdensüeten. Inl. ten bureele dezer. Twee voltaren, Hotel du Nord, statiestraat, Yper. Koppel zware paarden, een van 7 jaar en een van 10 jaar, bij Eisen Kerkhoven, 55, Veurensteenweg, Yper. Essence moior van 8 H. P. alle dagen in werking te zien bij J. Druant Abeele. I I zerwerk van eene druivenserre van 7 J meters lang op 4m20 breed. Adres ten bureele. Oude hoppedraad, zware en fijne, zoo goed als nieuw; alsook inleghout, bij Hector Hoevenaeghel, Veurnestraat 81, Poperinghe. Woonhuis te Poperinghe, Peperstraat, Sectie F. n 987a, met 1 are onder be bouwde grond en erf. Uit der hand te koop en vrijkomende met 1 Mei aanstaande. Paardenkar, draagkracht 1000 kilos, in goeden staat; bij Henri Deleye, Crom- bekesleenweg, Poperinghe. wee honderd groote inleg persen, 1 jaar gestaan en 50 nieuwe hoppepersen bij Julien Battheu, Pottestraat, 52. Lintzaag en ronde zaag, met zagen, bij Jerome Prinsie, Casselstraat, 68 Pop. Burgershuis, zonder verdiep, met koer en achtergebouwen, gelegen Crombeke- straat, 3, Poperinghe. Inl. bij den bewoner.. iercamion voor J4 tonnen,dubbele rang, in zeer goede staat. Adres ten bureele. Coulisse tafel, onlangs nieuw, 1 m op 1 rn 30, gesneden hout. Inl. ten bureele. Nieuwe koersvelo Bury met 2 pions, voor 400 fr. bij Jozef Lammey, Casselstraat, 4, Poperinghe. Schoone occasie motocyclettein zeer goede staat F. N. Herstal, metmanktout 3. H. P. voor 1600 fr. Adres ten bureele. ijtuig. in zeer goeden staat. Adres ten bureele. Schoon houten huis, drie plaatsen beneden en vierplaatsen boven, Veurnesteenweg, 7, Yper. Nieuwe stekkerdraadkrammen, 1 fr per 50 K. Vermindering per grooter hoe veelheid, bij Jerome Pauwels «In 't Vrije Schuttershof» Watoustraat, Poperinghe. Kevraagd. Schiidersgast, terstond, bij Maur. Baert- Debyser, Schaalstraat, 22, Poperinghe. Meubelmaker bij Jerome Prinsie, Cassel straat, 68, Poperinghe. Goede keukenmeid voor de omstreken van Mons, - klein huishouden van 3 perso nen, goed loon: schrijven: Douxchamps, Frameries Mons). Goeden knecht bij Jules Vandevoorde, Meessenstraat, 1, Poperinghe. Dienstmeid, reeds gediend hebbende, 20 tot 30 jaar voor Poperinghe. Adres ten bureele. Meid voor Poperinghe, 25 tot 30 j. reeds gediend hebbende. Adres ten bureele. Vraagt plaats. ongeling vraagt plaats als stoker. Adres ten bureele. etsje van 15 jaar, voor kindermeid of Bakkersknecht van 17 jaar, 2 jaar op stiel geweest. Adres ten bureele. Weduwe, vraagt plaatsen om te wasschen en te steeperen. Adres ten bureele. Gevonden. Porte-monnaie, met geld in de Brugge- straat, 31, Herberg Den Transvaal bewoond door Julien Lermyte. Portefeuille met groote som geld 15 tot 1600 fr. alsook verb lijf kaart, stembil jet, papieren van den troep, enz. dinsdag 19, komenden van den Vogelhoek naar de stad en toebehoorende aan Cyriel Vandevoorde, Crombekesteenweg, 163, Terugdragen tegen bel. Beste Engelsche PEPPERMINT Zondag OpSrpiistDe olympische postze-^ gels van 20 gemeenteraad was zoodanig geschikt dat men van meenirig was eenieder voldaan te M. A. Hulin. «zien. Maar. zooveel menschen, zooveelj Een ander beviel aan een klant der Ban- zinnen en van daar een tweede lijst. Jammer1 que de Paris et des Pays Bas. Deze aanzocht AANBESTEDINGEN. UITSLAGEN. Crombeke. Herstellen der gekalseide 10 centiemen die men tegenwoordig1 buurtspoorwegen bestek 313.304 fr. in al de postkantooren verkoopt, zijn nietLaagste aanbesteding, DebaenstSchaerbeek, geldig voor het frankeerender briefwisselingj260.000 fr.; hoogste aanb., Bernier, Tabize, voor het buitenland. i 348.000 fr. vervoer tier kiezers in de j»»!""!»jnnin.» iu!»"»™ verwoeste streek. Ten einde het ver- voerder kiezers in de verwoeste streek te/ O OIIS 0 Li lil w IIX L IU co verzekeren, rijdt Zondag 24 aanstaande een ;bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. buiterigewoone trein van Komen (Vertrek: n:. 10.20) naar Waasten (Aank. .10.26) Pont- Bijzonder schoon programma. Rouge (Aank. 10,33) en Le Touquet (Aank.4 Zaterdag om7 1J2 ure. Zondag om 4 1)2, 10.41Bij de terugreis vertrekt de tiein ten 8 ure. 13.20 uit Le Touquet om ten 13.50 te Komen 1. Een droevig lot, drama tn 4 deelen.. 2. aan te komen. De Nieuwlander, dramatische comedie in 3 1>« van !.«t groot Ui. - ^ee,en- 3 D,e Bezieler, comedie. 4. De Hon- Een lot van 1 miljoen werd gewonnen door denvanger, komiek in 2 deelen. een... millionair van Péronnes-les-Binche, Maandagen Dinsdag om 8 ure. 1 De Verdenking, drama iri 4 deelen. 2. Gedaanteverwisselingen, komiek in 2 deelen. 3. De Verlosster, drama in 4 deelen. 24 April. In 't Hooghe bij Cam. Gesquiere, Pro vensteenweg; gegevendoor Val. Lauwers. A l'Union bij Jules Delanoy, Cassel straat, bekorting om 7 ure, In de Barriere bij Cyriel Deprez. Watou Geit te verhollen. In de Papelinde bij Leop. Deraeve. Zondag 1 Mei. «In de Vrede» bij Damas Deconinck. Een halve frank het lot. Gegeven door Marcel Dequirey en Camille Bouckenove. In de Kat bij Jeremie Leys. Donderdag 5 Mei 0. II. Hemelvaart. Gegeven door Jerome Wildermeersch. 100 fr. prijzen 30 25-15-12-8 5-5 fr.drie premien 10-8-7 fr. Inleg 2 fr. Inschrijving om 3 ure Inden Sportvriend» bij Jer, Wildermeersch. Zondag 8 Mei. Bij Auguste Gryson. 2 fr. het lot. - Weerde 350 fr. iÉ&Mflö voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Vermoeidheid, Zenuwverzwakking, POPERINGHE, 22 April Tarwe, 00.00 rogge, 00 00; haver70; aardappe len, 30; boter, 10 tot 11 fr. de kilo Eieren 40 cent. 't stukHoppe, 200 fr. niets beschikbaar. KORTRJJK, 18 April. Haver, 57,50 a 65; paardeboonen, 70 a 75; aardappelen, 25 a 30 boter, 11 a 12 eieren, 0 40 a 0.42; lijnolie, 139 a 140; lijnkoeken, 79 a 80; sodanitraat, 100 a 101; ammoniaksul- faat, 100; suikerij, 50; hooi, 15 a 20; strooi, 9 a 10. Koeien, 61vaarzen, 59; stieren, 55; ossen, 6. ROESSELAERE, 19 April. Tarwe, 90; masteluin, 83; rogge, 86; boekweit, 75; haver, 68gerst, 80; erwten, 7^; boonen, 72; witte boonen, 83; lijnzaad 70; koolzaad, 71; strooi, 10; hooi, 20; lijnmeel,85; aard appelen, 27 ruw vlas, 45; tabak, 3.25; boter, 12; eieren, 0.37 a 0.40; koolzaadolie, 215; lijnzaadolie, 150; chicorei, oude, 50; nitraten, 100; ammoniak, 102; cyanamide, 85; Viggens, den kilo, 5.25. Stadsnieuws. «enen. Ontploffing. Zaterdag was Fr. Kindts, 21 j. v>onende Trakeiweg, naar Zonnebe gegaan om er op het front wat afval te zoeken. Aan het Hooghe zag hij eenige personen rond het lijk van een onbe kende staan mogelijk ook een slachtoffer zij neronvoorzichtigheid Hij ging eenige meters verder en raapte er eenen obus op, waaraan hij begon te draaien om er den koperen ring of te rukken. Eensklaps had eene onploffing plaats en Kindst werd ten gronde geslingerd. Het volk, dat nog rond het lijk stond, kwam toegeloopen. De ongelukkige, die de rechter bil afgeslagen was, werd op een automobiel geladen en naar het gasthuis van Meenen gevoerd, alwaar het been werd afgezet. 8>e bijzondere lichting S9I0. Locre. Een Onderwijzer wordt ge vraagd voor vrije school, vergoeding door de wet bepaald. Aanvraag aan het schoolko- miteit. Namens den V. O. S. Poperinghe, De Schrijver, Léon VAN DEN EEDE. Hieuwpoort. Ontploffing. - Dins- j dagnamiddag, rond 3 uur, was de baggerboot van den aannemer Decloudt uit Brugge, aan 't baggeren in de havengeul te Nieuwpoort, toen plotseling een granaat, met vreeselijken knal, ontplofte in een der ophaalbakken. Sint Jan tUrr Biezen Voor de) Twee werklieken zijn doodelijk gekwetst gesneuvelden -- De Vossen van Sint Jan jende baggerboot zonk eenige oogenblikken zijn fier! En .Vhebben redenen Geen jaarfGaarna. GSoesia&iic. Gemeentekiezing. In ons werkzaam dorp was men volop van meening dat er dees jaar geene kiezing voor de gemeente zou plaats gehad hebben Ten anderen de lijst der kandidaten voor den €p«IKI§>!anti*iis£-en in loopende reke- j ning en op spaarboekjes van 3 1/2 tot 5 t. h. véf$)üs den duur der stoftitg. POPERINGHE, van 17 tot 23 April 1921. Geboorten. 109. Dekeirsgieter Marie-Louisa, d. v. Joseph en Maria Quaghebeur. 110. Vancayseele Valère, z. v. Maurice en Euphrasie De Corte. 112. Pyck Georges, z. v. Henri en Lucie Dumelie. Overlijdens. 93. Gaston Lelieur, 35 j. echtg. v. Anna Delanote, Elverdinghe steenweg. 94. René Quaghebeür, 70 j. echtg. v. Louise Gesquiere, Statie. 95. Juliana Tuyten, 68 j. echtg. v. Henri Mahieu, S. Sixstraat. -- 96. Emile Lermytte, 44 j. echtg. v. Honorine Inion, Gasthuis 97. Romanie Papegaey, 44 j. echtg. v. Achille Logie, statie. 98. Lucie Lahaye, 73 j. echtg v. Alois Delbaere, Duinkerkstr. 99. Theophile Lecleire, 77 j. wed. van Silvie Carton, Provensteenweg. 100. Philomena Hennico, 83 j. wed. van Louis Bossaert, S. Michiel. 101. Nevejans Jeanne, 20 d. Boeschepestraat. 102. Papegaey Charles, 66 j. echtg. v. Leontine Deschodt, Casselstraat. Huwelijken. 62. Dejonghe Henri, bediende, 23 j. van Middelkerke en Top Irma, z. b. 22 j. van Poperinghe. 63. Vandemoortele Pierre, handelaar, 38 j en Cambie Sidonie, modemaakster, 34 j. b. v. Poperinghe. 64. De Reighere Maurice, boekhande laar, 27 j. van Brugge en Truant Alice, 28 j. z. b van Poperinghe. 65. Whipp Georges, bediende. 37 j. van Eigthunt en Thoor Maria, z b. 24 j. van Pop. - 66. Muylaert Julien, werkman, 23 j. en Vermote Maria, dienstmeid, 25 j. b. v. Poperinghe. 67. Abeele Jerome, metser en Van Landschoot Helene, z. b. b. v. Poperinghe. 68. Devos Camille, werk man, 24 j. en Blanckaert Aline, z. b. 22 j. b. v. Pop. - 69. Donche Maurice, ijzerwegbediende, 27 j. en Verieye Martha, z. b. 22 j. b. v. Poperinghe. 70. Delva Georges, bediende, 29 J. en Deschodt Elisa, z. h. 30 j. b. v. Poperinghe. Huwelijksbeloften. 88. Vancayzeele Odile, landbouwer en Rosseei Julienne, z. b. b. v. Pop. 89. Vandooiaeghe Hector, landwerker van Poperinghe en Decröix Leotiie, iandwerker van Zillebeke. 90- Vandecasteele Maurice, landbouwer van Poperinghe en Decorte Ida, z. b. van Elverdinghe. 91. Lehouck Camille, metser van Vlamertinghe en Buickaert Rachel, huishoudster van Poperinghe. 92. Dervyn Georges, timmerman van Westnieuwkerke en Matten Louisa, z. b. van Poperinghe. 93. Indervuyst Daniel, verlakkeren Debruyne Maria, z. b. b. v. Pop. - 94. Dezeine Jules, schoenmaker van Becelaere en Lefever Bertha, kantwerkster van Poperinghe. 95. Debacker Isidore, landwerker en Elslander Maria, dienstmeid, b. v. Poperinghe. 96. Vanderbeke Julien, bediende van Poperinghe en Mazereeuw Denise, z. b. van Perenehies. 97. Bourgeois Julien, smid van Poperinghe en Michiels Madeleine, z. b. v. Rousselaere. 98. Van Hecke Florent, hoofdtrein wachter van Poperinghe en Goemaere Augusta, dienstmeid van Veurne. WOESTEN, van 1 Januari tot 15 April 1921. Geboorten. Derijcke Maria. - Vanderstraeten Adrién. - Fonteyne Rollandus. - Henriaert Margareta. - Masson Josef. - Bamout Germana. - Dehouck lvonna - Pouillie Angela. - Bamelis Joëi. - Gykiere Maurits. - Deroo Joanna. Huwelijken. Stallaert Jan van Schaarbeek en Ampe Margareta van Woesten. Desmadrijl Sylvere en Ghemaere Renilda, b. v. Woesten. Overlijdens. Gesqiere Lodewijk. Pouillie Angela. Decorte Cyriel. Fonteyne Rollandus. Hillewaere Karei. Lombaerd Rosalie. Hindrijkx f Julia. Vaneayzeele Maurice, geboren te Poperinghe, den 20 September 1888, zoon van Jules en van Depoers Rosalie, beenhou wer, en wonende, Dunkerquestraat, 12, overtuigd van te Poperinghe, den of rond den 24 December 1920, A. in overtreding met artikel 1 van het Koninklijk Besluit van 12 November 1920 in dezelfde slijterij versch vleesch en bevrozen vleesch te hebben ver kocht B. in overtreding met artikel 2 van van het Koninklijk Besluit van 12 November 1920, vleeschslijter zijde, in zijne slijterij in groote letters en op in 't oog vallende wijze, niet te hebben opgehangen welke vleesch- soort hij te koop aanbiedt C. woekerprij zen te hebben verlangd voor noodzakelijkste levensbehoeften D. in zijne slijterij de ma xima prijzen van het vleesch op eene zicht bare wijze niet te hebben aangeplakt. KEMMEL van 1 Januari tot 31 Maart 1921 Geboorten. Storme Marcel - Dauchy Jeanne - Sengier Derycke Godelieve - Behaeghel Marcel Lucien - Cattrysse Gérard - Leire Bertha Overlijdens. Vandevoorde Jan, 81 j. - Dumoulin Jules, 54 j. - Wed. Goudeseune Désiré, Aeck Ocfavie <74i. Huwelijken. Struye Cyriel met Theeten Irma. - f Deconinck Florent met Ennaert Aline. - Baudewyn j Valère met Mallisse Madeleine. DRANOUTRE, van 1 Jan. tot 1 April 1921. 5 Overlijdens. Josephus Ingelbeen, wed. van Leonie-Silvie Pattijn. Verzekerde uitzettingen op (^egister^ Iïo« umistal £<enie«n4eïfciez;ei'!*. Kemmel. Bouwen van duikers bestek Uit, officieële gegeven blijkt, dat er 2 milli-; 15.04L Laagste aanbesteding, Parmen- oen 076,750 mannelijke en 2,152,403 vrou- tier, Voormezeele, 13.400 fr.; hoogste aanb., welijke kiezers zijn. i Debaere, Moeskroen, 20.000 fr. Konijn te verhollen. Geit te verboden. ABEELE StatieSchoon konijn te verhollen. KEMMEL Geit te verloten. WATOU (Rattekot) Schoone Geit te y^rbollen KEMMEL. Velokoers. KEMMEL. Velo le verloten. enz. enz. Te verkrijgen bij E. BL0NDEEL POLLEY Casselstraat, 67, S'operinglie. Wisselkoers der Beurs van Brussel op 22 April. Amsterdam 464.75 -474.40 Londen 52.77-53.02 Keulen 19.40- 21.40 N.-York 13 45-13.55 Genève 232.50 - 236.50 Parijs 98.40-98.90

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2