HET NOTARIEËL EN NIJVERHEIDS ANNONCENBLAD Nieuwsblad voor Poperinghe en Omstreken. ft, De bloem van bet Vrijboseh Apotheek Frans Van de Plas S5 9 Zondag 12» Juni 1921. 15 Centiemen, 18' Jaar. - N> 24. 3 Bond de eerste bijeenkomst onzen nieuwen Gemeenteraad. a 3> '"*1 S«i« aw a. c& fcö Cfc -'Cv •"S O (-K. 5*~«. S3 S O s S3, '2?« r& 3C es rt> =C> ct> Cc ■*s <u> 335 SC -3, O «U C3 •!S sU .3s CD <C ■CD 335 CU Uj «c •S2 E. DUQUESNE Zoon. hoiiiienioiitpri|8 aar in Stad tehuis besteld. 6.50 fr. buiten Stad met de post 8.00 fr. Buitenland 10.50 fr. I'IT GE VEI* V. SAMSEi^ - VA1VIVESTE Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. n 11 Ik o Bidig: in$?e bis Berichten 50 cent. de regel. Notarieeie berichten 50 cent. -Rechterlijke Eerherstellingen en vonnissen 1 fr. 50 de regel.Rouwberichten, niet boven de 10 re ken 5 fr. Grootere hei haalde annoncen, prijzen op aanvraag. Si, cu cc Cu <u O Ft «c O ÓJ <55 e^, O S3 ftj ft., O*» 3?5 «D O S3 N3 De Schepenkwestie. Zaterdag 4n Juni, had de eerste vergade-1 ring plaats van onzen nieuwen Gemeenteraad' Volgens wij vernemen kwamen voor de openbare vergadering van 4 ure, de beide groepen van den nieuwen gemeenteraad te samen, om in der minne eene overeenkomst te treffen over de verdeeling der zetels van het schepencollegie. De verklaring afgelegd door de Katholieke groep kan men samen vatten als volgt Het ligt in den geest der wet en 't is de vurige wensch van het hooger gezag dat ook iti de samenstelling van het schepencollegie de evenredige vertegenwoordiging toegepast worde. «Wij hebben vanwege de meerderheid, van U, een voorstel in dien zin verwacht wij werden in onze verwachting bedrogen. Onderhandelingen van groep tot groep, die overal plaats grepen worden hier niet eens aangezocht. Niettemin, om zoowel vanwege vrienden als van tegenstrevers het verwijt te vermijden dat wij den last en de verantwoordelijkheid van eene medewerking in het schepencoüe gie niet dragen willen, verklaren wij nog steeds bereid te zijn om een vriendelijk ak koord te slaan dat rekening houde met het waardigheidsgevoel en de sterkte van onze groep aan de meerderheid de plaats van burgemeestereri schepen, aan de minderheid twee zetels van schepen. Wij doen dit voorstel omdat wij overtuigd zijn dat de belangen der Stad, die ons zoo nauw aan 't harte liggen ais aan de tegen partij, eischen dat er vrede en eendracht heersche op het Stadhuis. Verwerpt gij ons voorstel en bijgevolg on ze medewerking, om meteen zetel meer, al leen al het meesterschap op het Stadhuis uit te voeren, dan moogt ge verzekerd zijn dat noch het hooger gezag, noch de openbare meening uwe handelwijs zullen goedkeuren.» Da tegenpartij weigerde hardnekkig die eerlijke vredeslievende overeenkomst ts slui ten Ze verzocht enkel den heer R. Devos, het lastig en slavelijk ambt van schepen van den burgerstand te willen bedienen wel Brutsaert, Leïever, Roffiaen, Vandevoorde, Beheyt. Cleenewerck, Desomer, Dupont, Lahaye, Tally, en Vandooren, raadsleden M Couttenier, secretaris. Volledig dus. M. Lebbe verzoekt de leden van den raad den wettelijken voorgeschreven eed af te leggen. De formule luidt als volgt Ik zweer getrouwheid aan den Koning, gehoor zaamheid aan de Grondwet en aan de wet ten van het Belgisch Volk. M. Lebbe legt eerst zelf den eed af in han den van M. Devos. M. Devos in handen van M. Lebbe. Dan is het de beurt van M. Lahaye. Af. Lebbe. De wet laat toe de eed af te leggen in een der tweetalen het vlaamsch of het fransch. M. Lahaye. In onze taal, in 't Pope- ringsch. Na M Lahaye opvoigentlijk de H.H. Van dooren, Dupont, Beheyt, Desomer, Cleene werck, Tally, Vandevoorde, Brutsaert, Lefe- ver, Roffiaen. M. Lebbe. -- De eed afgelegd zijnde, verklaar ik de nieuwe leden in dienst. Gelief te zitten. De Secretaris leest verslag der laatste zit ting, waar we 't volgende uittrekken, uit eene aanspraak van den heer burgemeester Lebbe. Vooraleer deze vergadering te Verlaten, houd ik er aan u allen te bedanken voor de diensten welke gij aan de stad bewezen hebt. Ik houd er zooveel te meer aan daar het grootste gedeelte onder ons zich voor de herkiezing niet meer zullen op rang stellen. Gelijk welke de uitslag der kiezing zal zijn, zal ik zelf mijne kandidatuur als Burg meester niet meer laten voordragen. Op aandringen van onzen diepbetreurden Burgmeester, Mijnheer Felix van Merris, nam ik in 1916 de zware taak op mij der burgerlijke bevoorrading. Spijts vele ernstige moeilijkheden, heb ik aan de stad die over geene geldelijke middelen beschikte, het noodige kunnen verschaffen voor de bevol king. Na de wapenstilstand, toen deinwoners terug naar de stad mochten keeren wierd ik door zijne Majesteit den Koning, als Burg meester aangesteld. Nadat wij samen binst den bloedigen oorlog het onze bijgebracht hadden voor het welzijn onzer bevolking, hebt gij na de vijandelijkheden, en tot nu nog toe, ten prijze van groote opofferingen en in de moeilijke omstandigheden waarin de M. Devos. -- 'k En zal maar alleene zij-, en 'k en kan dat alzop niet aan veerden. i j M. Lahaye. -- We kunnen toch geen twee zetels geven aan U en maar een houden voor ons. M. Lebbe. Zult ge den eed afleggen? M Devos. Neen. Er wordt overgegaan tot eene nieuwe stemming voor den tweeden schepenzetel. Uitslag: M. Lebbe 7, Dupont 1, witte, 5 M Lebbe. Het is nog eens te herbegin nen. M Lahaye Ik zou wellicht het beste karakter hebben van allen, ik heb aanveerd. M. Lahaye laat verstaan aan M. Devos] dat hij het zou moeten aanveerden. M. Devos. Alleen zal ik het niet aan veerden. Gij betrouwt ons niet en ais gij ons niet betrouwt, moeten wij U ook niet betrouwen. M. Lahaye. We hebben bewezen dat we U betrouwen gezien we allen voor U ge stemd hebben. We willen van U, maar an ders niet. Het volk heeft ons gewild en we doen het gedacht van het volk. Ge gingt daar misschien nog compagnie krijgen. M. Devos. Waarom dien daarbij Gezien M. Lebbe ook weigert wordt een derde maal voor 't zelfde gestemd. Uitslag: M. Vandooren, 7, wit 6 M. Vandooren is dus schepen benoemd en legt den eed af. Stemming voor den derden zetel. Uitslag: Dupont, 7, Roffiaen, 1, wit 5. M. Dupont wordt derde schepen en legt den eed af. Voorstelling der Kandidaten tot de benoeming van Burgmeester. Er moeten twee kandidaten aangeduid worden op ieder briefje moeten er dus twee namen geschreven zijn. Uitslag 5 witte briefjes. 7 briefjes met Lahaye en Beheyt. 1 briefje met Lahaye en Vandooren. Dus: Lahaye 8 stemmen, Beheyt 7, Van dooren 1. Mededeelingen. M. Lebbe. Als mededeelingen is enkel zult het dagorde opstellen ik zal het dus zien als ik het ontvang. Voor alle inlichtin gen echter ben ik '"altijd" nog ter Uwer be schikking. Over het punt «kasteel D'Hondt» wordt eenigen uitleg gevraagd. M. Lebbe. M. D'Hondt begeert zijn kasteel, met het herbeleg der oorlogschade, te veranderen in 12 werkmanshuizen hij vraagt ons enkel zijn voorstel bij de bevoeg de overheid te willen steunen. Na deze woorden trekken al de toehoor j dersweg; de raadsheeren steken een pijp lof cigaret aan en. de vergadering wordt ettens I voortgeZgj. I M. Lebbe geeft eenigen uitleg over eenige punten hierboven aangehaald en waaronder vele eene dringende oplossing vragen, zegt hij. Het boek der bewerkingen van het Com niiteit dat binst den oorlog zorgde voor de bevoorrading vari Poperinghe en omliggende, stelt M Lebbe ter beschikking van den schepen van finantiën. Over het Standbeeld ter nagedachtenis der gesneuvelde soldaten onzer stad wordt volgende medegedeeld. Er werd 20.000 fr. in stad rondgehaald. som van 30.000 fr. onkosten te helpen zal dus kunnen aan open bare werken besteed worden Wij hebben er reeds 19.071,22 fr uitgetrokken en gebruikt. rekeningen 1 £e Kommissies werd de schade op Bn Angasti 11914, als volgt vastgesteld voor de liierna- vermelde geteisterden POPERINGHE Jb tr werd 20.000 tr. in misschien Daarbij mag nog eene I gevoegd worden om de c ri nrAf/lf 1 i.. 1.1 - dekken. Het ontwerp goedgekeurd door de Com missie van Schoone Kunsten is dat van M. Geysen van Brussel, die reeds aan het j werk bezig is en 50(H) fr. cp rekening ont- ng. Dan werd lezing gegeven van een fran- schen brief uitgaande van bet Coiniteit van I Schoone Kunsten en waar de redens opgege- ven zijn waarom, uit al de aangeduide plaat- isen, als de beste uitgekozen is de plaats op jde markt waar vroeger de herberg Het Stadhuisstond. Over de werken in overtuigd dat nooit iemand met zooveel be-?oorlog ons gesleept heeft, mij trouw ter zij reidwilligheidzoo veel dienstveerdigheid, f de gestaan om door alle mogelijke middelen zoo veel stiptheid en nauwkeurigheid als dieide stad herop te beuren. De finantieele toe alorngeachte en alombeminde grijsaard die bediening zou waarnemen. Niemand en eersten vooral schepen Devos kon zulk onvoldoende baatzuchtig voorstel aanveerden. In de openbare zitting die volgde nam de meerderheid de drie zetels van 't schepencol legie in beslag. Hierbovengaande regelen zullen klaarder toonen, waarom in de vergadering zelf, zoo weinig nog over die zaak te zeggen viel. Verslag der Vergadering. De vergadering van den nieuwen Gemeen teraad had belangstelling bijgebracht en om 4 ure, uur waarop de vergadering was vast gesteld, waren een 40 tal nieuwsgierigen ter vergaderingszaal. Het was echter 16 u. 40 toen de raad bin nenkwam, na voorgaandelijk samen gekomen te zijn. Kwamen opvoigentlijk binnenH.H Leb be, Cleenewerk, Dupont, Lahaye; laatst H. H. Brutsaert, Devos. De zitting wordt geopend onder voorzit terschap van M. Lebbe. Zijn tegenwoordig: de HH. Lebbe, Devos, stand'heeft ons nochtans belet vele dringen de werken uit te voeren die door de vijande lijke beschietingen genoodzaakt werden. Onze taak loopt ten einde daar op den 24 dezer de herkiezing plaats heeft Ik dank U, achtbare Heeren, in mijnen naam en in naam der bevolking, voor uwe kostbare medewerking in het beredderen der gemeen tezaken. Na de lezing. M Lebbe. Heeft er iemand over dat verslag opmerkingen te maken M. Lahaye. 't Is altijd wel. M. Lebbe. 't Is dus aanveerd. MM. Lahaye en Dupont. Ja, ja Kiezing van Schepenen. Er wordt overgegaan tot de stemming. Voor ieder schepen moet er een afzonderlijke kiezing zijn. Uitslag: le zetel. M. Lahaye, 7 stemmen, Dupont, 1, witte briefjes, 5. M. Lahaye is dus schepen gekozen en legt den eed af. 2e zetel. M. Devos, 8 stemmen, Brut saert, 1witte briefjes, 4. Mengelwerk van «De Poperinghenaar» Louis heeft nooit iets te stellen gehad met Clemence, er eens mee geklapt en gelachen -- Hoor eens, 't is nu genoeg Louis zet mij aan de deur... En hij had gelijk! Ik was er toen trie stig om, maar nu zie ik in, dat hij verstandi ger was dan ik. Goed nu zet ik u aan de deur. Buiten boort ge! Ik zal alles aan vader vertellen. Heel goed, ik heb hem ook nog wat te zeggen... Gij verdient, dat Louis u bij de politie aanklaagt Dat durft hij niet, want hij weet wel, dat ik de waarheid zeg. Vertrek nu, ga naar uw schoone villa, ge kunt er nog de maarte worden van een Iepersche of Rijselsche madam! Louis telt u niet meer of mij, gij zijt ook maar een boerinne voor hem. Godeüeve had haar tranen gedroogd. Over het dorpsplein wandelden groepjes of stonden meisjes en jongens te babbelen, anderen zaten buiten voor een herberg. Vlug stapte de jonge mevrouw voorbij al Godeüeve alleen in de I - j - 24 jdat volk. Ze wist, dat ie'der naar haar keek len van haar sprak. Hoorde ze daarden naam niet van Clemence Vervloet En dan werd er gelachen... Eindelijk was dreef. Ik zal alles aan Louis overzeggen, mompelde ze. Wat een gemeen wijf. En dat is dan familie Doch weer kwam de twijfel. Was haar man schuldig had hij haar bedrogen, toen hij zoogenaamd wachtte op haar. En Gode üeve dacht nu aan zijn voorstel, om met hem te vluchten. Had hij haar dan maar gehuwd, omdat zij weigerde te doen als Clemence Vervloet! In treurige stemming kwam zij thuis. - Vader is veel ernstiger geworden, zei Louis. Ik heb om een dokter naar leper ge zonden. Maar wat hebt gij Hij zag eensklaps tranen in haar oogen. En Godeüeve vertelde wat er gebeurd was. Zoo dus zijt gij naar dat wijf geweest Ewel, 't is we! besteed, zooals gij erontvan- gen zijt geworden, heel wel besteed! -- Maar Louis toch! -- Dat zal u leeren met laag volk om te gaan. Ge zult zoo begrijpen hoe de mevrouw van de villa zich moet gedragen. Maar is het waar, Louis, wat ze zegt! Dat klonk als een kreet uit 't hart. Wat vraagt gel snauwde de jonge man op te noemen de punten van het dag orde dat in de naaste vergadering zou inoefen be sproken worden, en "die ziin de volgende Legaat Dufloer; brooddeeüng 200 fr., Ontslag onderwijzer Merlevede, Duurtetoeslag gerueentebedienden, lsten trimester 1921. Duurtetoeslag Bureel van Weldaad, 4«n trimester 1920, Moederhuis, Staatsmiddelbare school, Politie agenten, reglementen aanvraag, Onkosten openbare verlichting7107,19 fr. Buurtspoorwegjaardoodingen: 25 559:03 fr Krijgsbevoorradingsdienst8581,28 fr. Melkdruppel onkosten, Kolen voor verwarmingstoestel Onteigening Keer van den Ommegang, Kuischen der stad, Reglement vervoer ale, Vroedvrouwen, Kasteel 'D Hondt. M. Vandooren. Dat is toch niet al voor eene zitting. M. Lebbe. Ja, we hebben soms nog meer gedaan eenige dier puntjes zijn maar enkele minuten werk we kweeken hier geen leegaards. M. Lahaye't Had misschien beter soms zoo zeere niet gegaan. M. Lebbe Ten andere, 't is gij die De stad begint men maandag te kuischen de keizei van den Brabant is hersteld men is bezig aan dezen rond de stad en dezen aan den Nachte gaal. De Schaal en het Kazerne der Pom piers, beschadigd door bombardement, zijn te hersteilen. Riolen moeten op de markt ge legd worden van aan de herberg De Hert» tot de Fontein. Op vraag van M. Lahaye hoeveelgeld als schadevergoeding er reeds toegekomen is, luidt als antwoord. M .Lebbe In't geheel kregen we tot nu voor alles .30.000 fr. Er is een vonnis uit gesproken dat ons 500.000 fr. toekent als voorschot maar de bureelen zelf van den Hoofd Kommissaris zijn ertegen in beroep gegaan, ik weet niet waarom, doch geheel waarschijnlijk om de betaling te vertragen. Al. Lahaye. Wie van U heeft de be- loopen schade geschat AU Lebbe. - Wij onder ons: M, Bataille voor de wegen M. Van Welden voor de gebouwen en zoo werd voor ieder vak een specialist geraadpleegd. De finantieele toestand der stad is, in ver- j gelijking met andere steden, zoo slecht niet. Er is voor den oogenbük niet veel geld in de kas van stad dat komt door dat we reeds veel te betalen kregen, onder ander 84.000 tr voor het aanleggen der cbautfage M. Lahaye. Zijn ai die hier. M. Lebbe. - Natuurlijk we zullen toch niets betalen zonder rekening ervan te bezit ten. Wat ook veel geld vereischen zal, is het'Crombez Alphönse toepassen der nieuwe sociale wetten. Weet ge dat het ouderdomspensioen aari stad jaarlijks eene kleine 100.0GÓ fr. zal kos ten de melkdruppel, ruim 15.000 fr. De kwestie van het Moederhuis moet ook opgelost worden. M. Lebbe vat in korte woorden den toe stand van het moederhuis samen. De uitga ven zijn tot nu toe altijd gedekt geweest door den Staat. Nu zullen ze op de stad gelegd worden. Deze instelling zal nu toegankelijk zijn voor iedereen, mits betaling. Onze vroedvrouw is ziek en krank en kan geen dienst meer doen ik weet waar lijk niet wat de onvermogende gezinnen zullen doen. M. Brutsaert doet uitschijnen dat dien er barmelijker. toestand niet mag voortduren. M. Lebbe Ge ziet Mijn heeren dat er veel punten zijn van heel dringenden aard. Voor het ambt van schoolmeester zijn tot nu toe maar twee aanvragen toegekomen. Mijoheeren. ik geloof dat voor nu alles gezegd is en dat we de vergadering mogen sluiten. M. Couttenier secretaris, tot de. leden die opstaan. - Mijn heeren er is onder U nu nog een schepen van den Burgerstand te be noemen, die maandag moet dienstdoen. h\. Lahaye. -- Moet dat zoo zeere gaan, we zullen wij dat maandag eens bekoutten onder malkander. M. Lahaye. Kan niemand dat doen maandag. Daarop gaat de vergadering uiteen na het register van tegenwoordigheid geteeker.d te hebben. O orlogss ch a cle In de laatste zitting der Scheidti rechter lij- 491 4 735 1078.50 656.16 685.95 6728 70 714 03 115i50 17 010 50 645.84 1 685 1823 - 745 2898 1 292 - 3280 2731 64 1 460 780 640 2060 1 145 5 500 3225 - 3626 2225 op het stadhuis en 26.000 fr. voor het aan koopen eener brandweerpomp, waarop eene toelaag van 13.000 fr. gegeven werd. Dat alles hebben we moeten betalen met onze gewone ontvangsten. Wel werd eene leening van 76.330 fr. aangegaan, maar we hebben nog geen geld ervan gekregen. Ook is er nog voor 69.709,20 fr. koopwaar in het magazijn van stad, dat nu in likwidatie gaat door dat de handel in bloem vrij zal komen met Oogst, liet geld dat daar uit zal komen nuragaginajJMMH iMiiiiiiMjteaaB Opvolger van S V3NDF.N BERGKE, Berténplaits, 8, (Kleine Markt), - S" O 2» 15 'ii a K II 5-:. Oorlog! Ten gevolge van den oorlog werden in Belgie het volgende aantal private woonhui zen vernield. Gansch vernielde woonhuizen Westvlaanderen 38 431 Antwerpen: 4.692 Luik: 3.141 Limburg: 330 Luxemberg1.937 Oostvlaanderen 3.315 Namen: 4.924 Brabant: 5.175 - Henegouwen4.162. Onbewoonbaargemaakte huizen Westvlaanderen: 5.273 Antwerpen: 1.827 Luik: 107 Limburg: li Lu xemburg: 727 Oostvlaanderen 1.965 Namen: 384 Brabant: 334 Henegou wen: 1.001. Totaal Westvlaanderen 43.707 Antwerpen 6.519 Luik: 3.548 Limburg: 341 Luxemburg: 2 664 Oostvlaanderen: 5.280 Namen: 5. 308 Brabant: 5 507 Henegouwen: 5.163. Lowynck Achille herbergier Ghesquiere Théophile timmerman Deman Maurice handelaar Vancayseele jules slachter Meerseman Alois landbouwer F1 H. Verhamine leeraar Wwe Ghiilebaert Théophile han delaarster Vercruysse Prosper landbouwer Boudeweel Maurice herbergier en werkman RENINGHELST Verkruyse Théophile werkman Vandooren Henri werkman REN1NGHE. Vrammont Achille Verbeke Charles OOST-VLETEREN. Wwe Deblock Desmytter Aleersseman Charles Grimelprez Achille WOESTEN Staes Benjamin Desmadry! Henri Henniart Honorè j Baes Syl vie Notre Dame Jules Wwe. Ampe Renè Ortit Catteeu Hoorelbeke Henri De Poorter Amandus BOESINGHE. Vandevyvere Julie 1995 Notredame Cyriel Gouwy 10700 D'Hooghe Octavie 2650 Degrende! Léo 2100 Baelden Emma 1 475 MESSIN ES. Letiere Henri 2705 Braem Emile 4 548 WESTOUTRE. Barbry Téophile 3 050 Ennaert Pieter 3210 Vanbacke Sylvie 180 D'Haese Emeric en Emma Godderis vrije knechtschool 2090 Comyn Henri 100 Savaete Charles 12365 Vandevoorde Slephan 270 Pluvm Isidore 1 875 LOCRE. Folcque Cyrille 1010 Pauwels René 3840 Wwe. Benoit Deschilder Buret 6605 Wyllemet Jacob Louis 2425 St JAN. Notredame Cyrille 1 675 Letenne Charles 1 502 Bendel Eugénie Wwe. Ververken L. 7 100 Deweerdt Camille 1800 LANGEMARCK. Bourdeau Pierre 350 Verschoore Emile 2815 Claerebout Aloïs 6500 Verschoot Jules 3714 Morent Henri Augustes 5627 V/we. Titeca Désiré, Ceuninck Alaria 362 Wwe. Deltombe Henri en kinders 8561 Vandamme Leonard Dultinck Honoré D1CKEBUSCH. Capoen Jules David Emile brutaal. Of het waar is wat die vuiltonge uitstrooit? O, ga twijfelt dus, ge vertrouwt mij niet! Ja Louis, ja... Neen, ge doet nog mee met al die klap- peien, waar ge groot gekweekt zijt. 't Is goed, dat ik het weet en ik zal mijn maatre gelen nemen. Neen, Louis, ik geloof het niet. Zwijg nu maar, ik heb genoeg gehoord. Gij zijt zeker naar die Lotte gegaan, om het eens fijn te vernemen. Zou ik dan zóó gesproken hebben 1 Wie weet, wat gij er al gezegd hebt O, Louis... Toe, toe, ik heb nu geen goesting over dat alles te twisten. Vader is ziek en mijn hoofd staat wel naar wat anders... Nijdig liep hij weg. Godeüeve begaf zich naar haar kamer. Rosalie, de meid moest haar tranen niet zien. Een gevoel van verlatenheid kwam over haar En toch was ze nu meesteres van dit prachtig huis, van al deze meubelen, zou ze zeer benijd worden En ze dacht aan boerendochters, die he den met hun vrijer den blijden Zondagmiddag in genot mochten overbrengen, aan jonge] vrouwen, die met hun man eens aan't ouder lijk huis gingen. Nu was de oude heer De Vuist ziek, maar zelfs als ware hij gezond geweest, hoe zou ze dan den middag door gebracht hebben 1 Verveling zou haar deel zijn. Louis begreep haar niet, wilde haar niet begrijpen. Godeüeve trok een eenvoudig gewaad aan, Rosalie kwam kloppen voor het eten. Eri 't jonge echtpaar zat nu aan tafel. Is vader erger geworden vroeg Godeüeve... Ik had tenminste verwacht, dat ge sef fens eens zoudt komen zien zijn. Maar ge ging liever zitten mokken. Toe, begin nu weer niet te bleeten. Er is niets dat nijdiger op me werkt dat al uw goedkoope vrouwen tranen. Ik heb niets misdaan. Gij zijt begonnen met een vuile klappeite gelooven, dat ik Clemence hier in huis ontving en ik nu in die smerige zaak zit En 'k zou dat niet kwalijk mogen nemen. Maar ik geloof het niet Louis 1 Waarom vroegt ge dan of 't waar was? Ge hebt mij in uw hart laten lezen. Ook had ik u verboden nog naar die tante te gaan, toch deedt ge het. Ze vroeg me mee 1 O, van eigen! Zij wil u wel uithooren? Ge moet doen, wat zij zegt, tegen mijn goe 5735 2 110 2500 - 18 Ki sting. En als ik dus daartegen opkom, schreemen, nietwaar! Dan ben ik de booze Pier! We kennen dat, maar ik zeg u van te voren, dat het op mij niet pakt, en ge 't niet moet probeeren. Godeüeve schoof haar bord weg en stond op. Blijf zittengebood Louis. Rosalie moet onze ruzie niet zien. Daarom loopt ge weg... Maar zij brak weer in tranen uiten wilde die voorde meid verbergen, ze keerde naar haar kamer terug. Wat scheelt meVrouwe? Is ze niet wel? vroeg de dienstmaagd, die eten binnen bracht. Een beetje ziek. Maar 't zal niet erg zijn. Misschien van verschotover mijnheere 'k Peinze het. Dat is zeker een beroerte bij mijnheere. Wij zullen hooren, wat de dokter zegt. Hij blijft lang weg. Hij was misschien niet thuis. Louis eindigde op zijn gemak het noenmaal en dronk een stevig glas. Eindelijk ging hij bij zijn vrouw. Is het nu gedaan met die kuren? vroeg hij. O, laat me gerust. Ha, ge gaat uw kop uitwerken Als ge ieder keer weer begint kan ik niet kalm worden, Louis 1 Begin met uw ongelijk te bekennen. Ik had dat niet mogen vragen, maar toch is het waar, dat ik niets van al het ge- babbel geloof. j Laten we er dan over zwijgen. Die za ke moet niet meer aangeraakt worden. Ik zal bij vader gaan zitten. Er komt een non uit het klooster. Maar ik zal vader wel verzorgen Neen, een non dat is zoo 't gebruik. Omdat vader ziek is, moet gij uook niet ziek maken. Voor een non, is 't een stiel. De dokter uit leper kwam en onderzocht den zieke. Hij schrok van diens toestand, en verborg het niet voor den zoon. Hoog ernstig, zei hij. Is er gevaar vroeg Louis. Ja... Een hevige hartkwaal. Had vader dan een hartkwaal O, ja.. Heeft hij 't nooit gezegd? - Neen, nooit! Ja, 't moet al geruimen tijd zijn. Ge moogt hem geen oogenbük alleen luiten, de zieke kan in een benauwdheid blijven. Is 't zoo erg Ik verberg u niets. Het kan zoowel de zen namiddag eindigen als van nacht. Er? is er dan geen hoop meer? Zeer weinig, zorg onmiddellijk voor de berechting, en moet ge familie verwittigen, wacht dan geen oogenbük De dokter schreef een kalmeerend middel voor. Daarna vertrok hij. Louis ging haastig bij Godeüeve. Vervolgt. •1». fc* O- as <>w as a> Voor aankondigingen der provincie Oost-VIaanderen zich wenden tot M'arnixstraat, 30, GENT. Telefoon 1669. Drukkerij - Papierhandel, PoSTCHECKREK£NlNG nr 15570. Alle annoncen zijn vooraf te betalen en moeten voor den Vrij dag noen ingezonden worden. cu cd CU «Sffc'i t» C>4» van Achtbare Heeren, door A. HANS. M. Lebbe. Ik kan M. Devos aan dien dienst niet meer zetten, gezien zijn ontslag. M. Lebbe. Ik zil het dan zelf doen maar ge moet tegen dinsdag iemand aandui den

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 1