hoppe;, Cirk DE iUYWCK. In 't Buitenland. Burgerstand van VERMAKELIJKHEDEN. 1 Gemeenteraad. Coliseum-Cinema. In 't Binnenland. Hier en Daar. V. O* W. l^opeiriiïg'tie. MENGFLINGEN Zondag Oogst. Groote l*ri jsl>olliii$£ Maandag Oogst Speelkaarten ten bsreele dezer. Zondag 21 Oogst. Zondag 11 september Geele TOILE-CiRËE voor BEDDEN Me u b elpapier I* O R T Bezoekt tleia Groote Markt. Poperinghe. Gedresseerde Paarden. Artis- ten van le Rang. Clowns en Augusfes. Voorstellingen: He den Zaterdag om 8 ure 's avonds en volgende dagen. Zondag om 3 1)2 ure l>ag- verto 011 sa g*„ rJTe Koop. Te verkrijgen. Gevraagd. Verloren. Aatwerpen's Boiw= Hypotheekbank BANK VAN POPERINGHE regen of sneeuw ter bestemming komt in de: tegen eene vergoeding bestemd om degeda-'St Sixtus. Er zijn rond de 10 Ha. bosch door bronnen. Het huidig watergebrek komt voort vati den buitengewoon drogen winter, die weinig of geen sneeuw opgeleverd heeft. De tegenwoordige droogte zal dus binnen vijf of zes maanden hare noodlottige gevolgen doen gevoelen en 't zal bijzonder toekomenden winter zijn dat het gebrek het nijpendst zal wezen. Het vraagstuk van het drinkbaar water, in de verwoeste gewesten, bemoeilijkt groo- tendeels den heropbouw, bijzonder in dezen tijd van droogte. Er zijn tot nu toe meer dan honderd artesiaansche putten geboord; on gelukkiglijk is het water niet drinkbaar. In dc streek van Yper is er spraak van een watertunnel te maken, die het water van den vijver van Dickebusch, nabij den Kemmel- berg, aanvoeren moet. Tegenwoordig wordt de bevolking van drinkbaar water voorzien, bij middel van tankswagens, die éénmaal per dag voorbij komen. Er zijn dorpen waar geen druppel drinkbaar water voorhanden is. In Rusland is de toestand effenaf ijse- lijk. In het distrikt van de Volga is de toe stand onbeschrijflijk De inwoners leven nog slechts van gras en planten, die zij kunnen vinden. In de provincie van Samara hebben de bewoners van verscheidene dorpen, om aan de hongerdood te ontsnappen, hunne huizen in brand gestoken, na er zich in opgesloten te hebben. Gansche drommen van vluchtelingen zak ken naar Moskow en naar Turkestan af. Terwijl indedistrikten, aan de grens gelegen van de streek waarde hongersnood heerscht, de vluchtelingen, die op hunne baan cholera en typhus zaaien, met geweld pogen door te dringen, trachten de bolchevistische troepen de uitwijking naar het westen te stuiten. Volgens de dagbladen van Moskow heerscht, op dit oogenblik, de cholera in 24 staten of provincies van Rusland. De stati stieken, voor de groote steden alleen, geven voor Mei en Juni 150.000 gevallen van cho lera op, waarvan 52.000 kinderen. Het bolchevism, na den oorlog door het verraad van Brest verlengd en na het onge lukkig Rusland uitgehongerd te hebben, dreigt nu de cholera in gansch Europa te verspreiden. De policie van Chicago heeft eene bende treinschuimers aangehouden, die sinds een jaar treinen en postbureelen overvielen en plunderden. In dien tijd hebben zij rond de 6 millioen dollars verzameld. Van uit Genève kan men den bosch brand nagaan die het Fransche departement van de Jura teistert. De flanken van den Ju- raberg met hunne prachtige bosschen bran den teenemaal uit Uit alle streken van Frankrijk komen brandberichten toe en verneemt men dat de droogte overal de grootste schade aanricht. Uit de departementen Gard, Isère, de Aube, de Haute-Loire, den Dóme, ook in de om streken van Toulouse, gaan de branden volop hun gang. In Italië houdt de hittegolf, welke voor onze streek schijnt voorbij te zijn, nog steeds aan Te Triest alleen telde men Zaterdag 13 gevallen van doodelijke zonneslagen. Uit Londen wordt aan den Parijschen Matin geseind, dat er den 8 dezer in de munitiestapelplaats van Herochina (Japan) eene schrikkelijke ontploffing heeft plaats gehad. Er zouden meer dan tweehonderd doodeh en gewonden zijn. De dochter van den Gouverneur van Limburg heer van Renesse was op huwe lijksreis in Duitschland. Dezer dagen botste i de auto der jonggehuwden op een wagen met 2 paarden bespannen. Een der verschrik- j te dieren vloog met de voorpooten in de auto en verpletterde de jonge dame aan de zijde van haar echtgenoot 1 Om den opstand der Marokkanen te onderdrukken heeft Spanje reeds een leger van 100.000 man in Afrika. De bandieten die in Frankrijk de trei nen onveilig maken, zetten hunne brutale werkzaamheden onverpoosd voort. Een tijd lang was het opde Fransche spoor lijnen gevaarlijk te reizen, aangezien er geen dag voorbij ging zonder dat er een ongeluk gebeurde. Nu men daar schier niet meer van hoort, wordt het reizen per trein onvei lig gemaakt door de talrijke bandieten. Te Orleans is de groote fabriek Dela- grange, van wollen dekens, door een gewel digen brand in asch.gelegd. In de haven Casablanca, Marokko, is een geweldige brand uitgebroken. Verschei dene stapelplaatsen van de douanen zijn in puin gelegd en overtalrijke koopwaren bleven in de vlammen. De schade is haast onbere kenbaar. Bij het boren van een tunnel voor de Tokaidesspoorweg in Japan, werden door een instorting zeventien arbeiders levend be graven en bleven gedurende een week in dien hachelijkan toestand Toen zij werden be vrijd, waren zij nog tamelijk wel, ondanks het feit dat zij geheel van voedsel verstoken waren geweest. De uitgestrekte petroolvelden uit de streek Surakhanah, in de republiek Azerbeid- jan, zijn in brand geraakt. Het vuur kan niet doelmatig bestreden worden, daar de regee ring over de noodige middels niet beschikt, en de bevolking uit die streek eene dreigende houding aanneemt tegen dezen die pogen het vernielend element te keer te gaan. Maandag trokken 5,000 werkloozen, te Londen, in stoet naar de belangrijkste dok van East-end, met het doel te vragen om be zigheid te bekomen. Dit moest geweigerd worden en de werkloozen vertrokken in op gewondenheid. Eenige minuten na het vertrek der betoo- gers stond heel de dok, een der grootste var ganscd de wereld, in laaie vlam en alles brandde tot pulver. De schade wordt beraamd op ruim anderhalf miljoen pond sterling. In de maand Juni werden in de Veree nigd Staten 29.901 vreemdelingen ingebur gerd of genaturaliseerd en daaronder waren 9 433 Duitschers, 4.014 Oostenrijkers, 3 508 Italianen en 3.313 Engelschen. ne kosten te dekken. Het bestuur heeft de eer zijne leden uit te noodigen, op zondag 21 augustus 1921. den uitstap mede te doen naar Crombeke waar de Onthulling van het gedenkteeken en de Inhuldiging der Vossenvlag plaats heeft. Wij vergaderen om 13 ure bij Hector Al- laeys «In de Steenrots» Crombekestraat en vertrekken per rijwiel om 13 1/2 zeer stipt Onze vlag gaat mede Onze leden welke af zonderlijk zouden vertrekken worden ver zocht te Crombeke ons vaandel te vergezellen. De heer Marcel D'Heere, Bestuurder van ons gelegenheidsmuziek is als Kommissaris in het Bestuur aanvaard. De h. h. leden muziekanten worden vrien delijk uitgenoodigd aanstaande zaterdag 20 dezer in ons lokaal de herhaling bij te wo nen Bijzondere schikkingen dienen genomen te worden. Op zaterdag 20 om 20 1/2 ure verplichten de Bestuursvergadering. Heden zondag 14 oogst is ons klachtenbu reel gesloten. Het Bestuur. Schoolbezoek. Woensdagvoomoen heeft M. Lahaye, Burgmeester, vergezeld van M. Vandooren, schepen voor onderwijs en van M. Couttenier stadssekretaris, een bezoek gebracht aan de Gemeenteschool. Hij bezocht al de klassen, onderhield zich met meesters en leerlingen, en eindigde met zijne tevredenheid uit te spreken over de waargenomen toewijding bij de leermeesters en de leerzucht en tucht bij de schoolknapen Ouderdomspensioenen. Wij verne men dat in 't korte de eerste nieuwe ouder domspensioenen zullen kunnen uitbetaald worden aan de ouderlingen, 't Is tegen alle verwachting dat ze zoo vroeg komen, en de oudjes moeten enkel met ons, de ieverige Gemeentebedienden dank weten, die dit ontzaggelijk werk zoo neerstig hebben afge maakt. Poperinghe en is dezen keer de laatste niet Doodrijders. De dagbladen staan vol van ongevallen met en veroorzaakt door autorijders. Hoe er hier in stad niet meer ongevallen gebeuren is bijna niet te begrij pen, als men ziet met welke haast sommige autos, en dan nog meest vrachtautos, de stad doorvliegen. Kan daar niet tot wat voorzichtigheid aangemaand worden. Cirk De Muynck. De bekende cirk De Muynck heeft zijne tenten bpgeslegen op de groote markt, waar hij eenige dagen zal vertoeven. Heden Zaterdagavond oin 8 u. openingsvertooning. den brand gedeeltelijk vernield. Niettegen staande de gedurige waakzaamheid heeft de brand verschillige dagen herbegonnen IVoven. Hollende paarden Woensdag 10 dezer zijn de peerder. van Be- noit Dewickere op hol gegaan men heeft ze gelukkiglijk aan tijds kunnen tegen houden zonder dat er ongeiukken te betreuren zijn. Stavele. Inhuldiging. Heden 14 Oogst hebben groote feesten plaats ter gele genheid der wijding van de Vossenvlag en der plechtige inhuldiging van het gedenktee ken der gesneuvelde dorpsgenooten. Reninglie. Bericht. Verleden zondag schreef een briefwisselaar in de Po- peringhenaar» dat er hier op de gemeente tot nu toe noch schoenmaker noch wagenma ker was, en dat er nochtans goede toekomst bestaat voor elkeen dier twee bedrijven. Dat is heel waar, maar waarschijnlijk die dat schreef is geen velorijder, want hij zou er vooi zeker bijgevoegd hebben dat hier ook een goede toekomst wacht voor eenen velo- maker, die hem hier zou komen vestigen, daar er op de gemeente verscheidene honder den zijn die in velo rijden en die bij gebrek aan velomaker, op de gemeente niet kunnen bediend worden Dit bericht diene voor wie het aangaat. Velo. (Vomheke, —- Onthulling van een ge denkteeken en inhuldiging der V. O. S. sen vlag. - Wat we reeds mochten bijwonen in zoovele gemeenten, valt ons nu ook te beurt in ons dorp, op zondag aanstaande den 21 Oogst Dien dag zullen de V.O S sen, alsmede de gansche bevolking der gemeente, hunne ge vallen broeders plechtiglijk herdenken, en tevens, de V.O.S.senvlag inhuldigen. Om 2 1/2 uur 's namiddags, vorming in de Provenstraat van een prachtigen stoet samengesteld uit ruiterij, wielrijders, praal wagens, muzieken en V.O.Ssenbonden van 't omliggende. Wijding der vlag in de kerk, waarna gelegenheidssermoen door een ge wezen krijgsaalmoezenier. Daarna optocht door de straten der gemeente. Overhandi ging der vlag door het gemeentebestuur en Onthulling van een mooi gedenkteeken ter eere en gedachtenis der gesneuvelde oud strijders der gemeente. Aanspraken door de gekende sprekers Jeroont Leuridan en Ber ten Pil. Na de plechtigheid concerten door de aanwezige muzieken. Het martelaarsbloempje zal heel den dag te koop aangeboden worden door juffers der gemeente. Allo! V.O S. sen van 't omliggende allen op naar Crombeke. Niet een mag er ontbre ken en allen in den stoet, Een Vlaamsch Oud-Strijder. Roussttlacre. Betooging. De Een dorpsschoolmeester geeft aan zijne leerlingen eene les van fruitboomteelt. Meester. Zeg eens. Willemken, welk is het beste oogenblik om de appelen te plukken? Willemken 's Zondags, als de pachter en vrouw naar de hoogmis zijn. Als men eens anders kruis beziet, Dan klaagt men van het zijne niet. rw»rni»™wi*ifrswm»mimaetmmiBtrats*. CAdurlhde meer dan twee maanden lieeft de blad luizenplaag de hoptuinen geteisterd gedurende vier maanden heeft de aanhoudende droogte gronden plan ten verschroeidde zeldzame regenbuien hebben weinig verbetering aangebracht aan de zoo kranke bommelhoven. Zoo is de toestand niet alleen in Bel- gic, maar ook in Frankrijk, Duitschland, Engeland en Bohemen. Volgens de deskundigen zal er te weinig hop voortgebracht worden om in de behoeften der brouwerijen te voorzien misschien zal dit tekort wel 350.000 centenaren van honderd pond bedragen). En steeds komt er geen beternis om het knoppen der hop te bevorderen. Volgens het weekbericht van MM. Lemay en C' Londen 0 Aug hebben de regenvlagen de hoptuinen wat verfrischt, en mogelijks den bloei vooruitgeholpen: de plant is wel vrij van zwartziekte, de hoedanigheid zal goed zijn, alhoewel de bellen veel kleiner zullen zijn. Zoo zal de opbrengst onvoldoende zijn voor een middeimatigen oogst. De berichten van het Hopverbond van Bohemen wijzen op het verschroeien der bellen op de hoogvlak ten, doch ook op den redelijk goeden stand in de vallei van Eger en Goldbach. Op de markt van Saar is de prijs voor het gewas 1920 gestegen tot 4000 kronen. (7 Aug. 1921). In Beieren is de markt van Neurenberg zeer vast goede middelbare markthop geldt 3.200 tot 3 500 mark. (9 Aug. 1921). In België ontstond er sedert eenige dagen veel vraag naar hop van 1920. zoodat de prijs ervan klom van 250 tot 380 frank zelfs werd er Aalstersche prima hop vei kocht aan 400 frank. Voor het ni uw gewas was de vraag ook buiten matig op de Woensdagbeurs (10 Aug.1 noteerde de aanstaande hop (1021) op levering October 475 tot 500 frank. Sedertdien is er wat regen gevallen de markt was hier te Poperinghe veel kalmer, en de han delaars schenen op hun weerhouden, met onbestendige prijzen: 425 tot 450 frank volgens voorwaarden. De kopplanters behooren een oog in liet zeil (e houden om hunne waar wel koopyeerdig te maken zorgvul dig geptukt en wel gedroogd I POPERINGHE, var. 6 tot 13 Oogst 1921 Geboorten. 209. Derycke Gerard, z. v. Constant en Dumon Maria. - 207. Carlier Marguerite, d. v. Leon en Landuyt Emelie. 208. Decorte Lucienne, d. v. Maurice en Dehouck Elisa. 209. Decorte Mar cel, z. v. René en Goudenhooft Magdaiena. Overlijdens. 171Coppenolle Bertha, 4 j. Gast huis. 172 Garrein Hortentia, 82 j. van Zonnebeke. Huwelijken. 136. Boutez Gerard, 21 j. metser en Barbez Adrienne, 20 j. z. b beiden v. Poperinghe. 137. Depoorter Emile, 39 j. werkman en Baiiieu Maria, dienstmeid b. v. Poperinghe.-— 138. Pattou Raymond, 31 j. professor in de staatsmiddelbare schooi en Lobeau Augusta, 27 j. z. b. beiden v. Poperinghe. 139. Verstraete Henri, 38], werkman en Debeir Irma, een ton over het lijf rolde. S 29!- huishoudster b. v. Poperinghe.140. Malbrancke i-i.i.pi ilnflf,i Jeróme, 28 j. werkman v. Westvleteren en Cleenwerck n 'E!odie,24j.z.b.v. Poperinghe. lpii 4>os<eïtnlc. Werkongeval In del Beloften. 190. Suffys Julien, timmerman en A £1 C.. .1 A A— 1- fÏAIlHpiihnnff Pnirtia tiaalc.or 1, 1/ Prtnofir,rrhc. Regen. Woensdag nacht hebben wij bestatigd dat het nog kan regenen. Het] betooging derchristene werkliedenvan West weder is veel vefrischt en alhoewel de regen Vlaanderen werd door een heerlijk weder vlaag nog onvoldoende schijnt, was ze toch 1 begunstigd. De deelnemers aan den stoet uiterst welkom en zal veel deugd doer, aanworden geschat op 20.090. Al de christene velden en vruchten. sociale leiders waren aanwezig. Heerlijke en Processie van O. L. Vrouw. f verheffende aanspraken werden gehouden, Maandag O. L. Vrouw Hemelvaart gaat de]die de meeste geestdrift verwekten, jaarlijksche processie uit O. L V. Kerk om Siorlrijl., Ongeval. - De 45-jarige 10 u. 's morgens. f biervoerder Vandenheede H was Donder- In de voorafgaande Hoogmis om 9 u. zal-;dag aan het lossen van vaten bfer op de de Missa Te Deum Laudamus, in2.stemmen markt, toen de man uitgleed, ten gronde van Perosi, uitgevoerd worden door devjej zoo (]at hem e jonge dochters der parochie. Het liberaal schepercollege heeft gemeenteraad niet uitgenoodigd tot bijwonen der processie. betalen, is bezig met Belgie eenen toer te spelen Ons land zou, volgens een van die zooveel paaibeloften, de voorrang genieten in de betalingen Men komt daar nu tegen op en tnen vindt zelfs dat wij reeds te veel ontvingen. En al die schoone beloften 1 En die dure bezettingskosten die wij ons nog op den hals laden 1 14 In 't Vliegende Peerd, De Papegaai en De Kalkzak. 275 fr. Prijzen 100 - 60 - 40 - 30 - 25 - 20. Inschrijving om 1 ure In de Valk, bij Emile Decrock. Begin om 2 ure WAT0U. Herbergkermis en Konijn van 5 K. te verhollen. In den Helleketel» bij René Carnerlynck gegeven door Jerome van den Karel hoek Maandag 15 Oogst. Konijn te verhollen gegeven door G. D. WAT0U. Jonge geit te verhollen. In het Rattekot» bij Jeretnie Leys; gege ven door Henri Demey. 15 (O. L Vr. Hemelvaart) ABEELE. Te verhollen, Dn» ellen pane, voor broek en gilet Au Pont de pierres, bij We Declercq Canele. Schoone Geit te verhollen. In 't Abeelehof» bij Jerome Jacob; gege ven door Jerome Botthé. ABEELE. Geit te verhollen. «In de nieuwe straatbij Charles Verheyde. CLYTÏE-REMMJHELST. Velo van 300 fr te verloten. In de Fontein bij Constant Fiey, velo maker. Van lieden af. loten te bekomen 3 voor 2 fr. 1 voor i fr. bij Ent. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag 01118 ure. Zondag 6m4 1/2 en 8 u. r. De poorten der hel, indiaansch drama, 5d 2. Fantöme, montagne endormi dra ma, 5 d 3 Les joueurs fraudeurs, komiek i deel. Maandag om 4 l/2en8u. Dinsdag om 8 ure. i De bloodaard, oorlogsdrama 5 deelen, 2. De dochter van den dierentemmer, cow-boy drama, 2d 3. De dochter van den jachtwachter, drama, 5 d. 4. Komiek. Verslag der Zitting van den Gemeenteraad, van Vrijdag. 12 Oogst 1921. Bij het openen der Zitting wordt door M. Lebbe het K. B. afgelezen dat als Burgemeester onzer stad aanduidt M. Lahaye. M. Lebbe wenscht M. Lahaye geluk in naam der minderheid, en legt eene verklaring af om te bewijzen dat de meerderheid zijne rechten te buiten ging bij het toekennen der schepenzetels, en zoo daar geene overeenkomst over bestaat, het de schuld is der meerderheid. Af. Brutsaert brengt hulde aan M. Lebbe bij zijn aftreden als burgemeester, wenscht M. Lahaye geluk, hoopt dat hij al zijne jeugdige krachten ten dienste der stad zal gebruiken en somt de werken op die noodigst in stad uitgevoerd zijn. Af. Lahaye aanveerdt de gezegden niet van M. Lebbe en legt het geschil in de schepenkwestie ten laste der minderheid. Hij dankt de minderheid voor de gelukwenschen en belooft een onpartijdigen burgemeester te zijn ten dienste van iedereen. De Sekretaris leest verslag der laalsie vergadering. De Burgemeester zet uiteen wat tot nu toe gedaan en bestuudeerd werd over de waterkwestie (zie ons uittreksel daarover 1ste blad). 1. Kiezing van een Schepen in vervan ging van Mijnheer Lahaye, benoemd tot Burgemeester. De uitslag der stemming geeft Brutsaert 2 Beheyt 7 wit 4 M..Beheyt is dus ais schepen gekozen, legt den eed af en neemt zijne plaats ais schepen. 2. Advies nopens de rekeningen van de Kerkfabriek van O. L. Vrouw voor de jaren 1915, 1916, 1917, 1918, 1919 en 1920. Goedgekeurd. 3. Advies nopens de begrootingen der Kerkfabriek van O- L Vrouw voor de jaren 1915, 1916, 1917, 1918, 1919 en 1920. Goedgekeurd. 4. Stadsrekening voor liet dienstjaar- 1919, Inkomsten 434.287.12 Uitgaven s Overschot 252.448.42 201.638.95 De man werd erg gekwetst aan del VlatuertiiiAlie. Maandag Goudenhooft Emma, naaister b. v. Poperinghe. YPER. - Maand Juli 1921. Geboorten. Moniez Etienne, Bruggesteenw. Dutron Roger, Kalfvaart (van Oostende). Debeuf Marcel, Posthoorenstraat. Samoy Alice, Pope- ringhesieenweg. Van Marcke Cecile, Minneplein.— Kerrinckx André.Veurnesteenweg. Mahieu Blanche, Meenensteenweg. Neysens Henriette, Bruggesteen- weg. Desmadryl Maurits, Pilckemstraat. Titeca Jeanne, Statieplaats. Dits Hector, Zonnebekesteen- v.'ëg. Dauchy Ivonne, Dickebuschsteenweg. Coffyri Ivonne, Dickebuschsteenweg. De Corck Jacques, Cartonstraat.—Biebuyck Maria, Kaai (West). Vandenbriele Robert, G. de Steursstraat. Tytgat Ivonna, Oude Veurnestraat. Alleman Emile, Rijs- selsteenweg. Sterfgevallen Salomé Félicle, 56 j. wed. Sercu, Mttidtiiiicii u«. Zondagrust. —Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag alleen M. VANDEPLAS. Een goede raadl Indien gij aan hoofd- schele hoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonde aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig! en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Werkliedenbond. Door de feesten van Roeselaere werd de maandelijksche ver gadering verschoven tot heden Zondag 14 Oogst. De leden worden dus dringend ver zocht de vergadering bij te wonen. Begin otn 4 1/2 ure. Water. Gansch de week reeds kon er water bekomen worden aan de Melkerij, zagerij der firma Snauwaert, werd de werk- man Henri Roose, drie vingers van de rech- terhand letterlijk afgezaagd De ongelukkige Brand. Opikreeg de eerste zorgen in het hospitaal, j; Oogst rond 3 1/2 uren namiddagr< o,a stond opeens eeriestrooimijt in laaie vlam,!. pihLp VphI dicht bii de Herbert* Café Francais nnl ten geweldige brand een; den CrommenElsthqek. Weldrazette het f f b°onen VS'f staande tegen het gehucht vuur zich voort aan een dicht bijgelegen! v stapel hout. Dank aan de pompiers vari f -~ Ongeval. Een verschrik- Vlamertinghe, die onmiddelijk ter plaats jkelijk ongeluk is Zondag namiddag voorge- waren en het vuur hebben kunnen blusscheji; vallen in een werkmansgezin der Conscien daardoor is de herberg Café Frangais celaan. Het jongste der vier kinders van den eene houten tent, gevrijwaard gebleven. Dejgenaatr|de V had al spelend eene tas be- schadè wordt op een 1000-tal franken ge-jmachtigd half met terpentijn gevuld De schat waarvan niets verzekerd is. Men ver--knaap, onderging er spoedig de uitwerkselen Zonnebekesteenweg. Vandoome Daniel, u d- Pad- moedt dat deze brand veroorzaakt is door j van. Hij viel stuiptrekkend ten gronde. Het j echtgVeige, eene dorschmachien, die aldaar ter plaatse, arme wicht bezweek eene halve uur nadien (van Lebbeke) - Vedy Cyriel 48 j echtg. j-)ehoucki Kalfvaart (van Oostvleteren). Hardy Yolande, 7 m. Bruggesteenweg. Pauwels Joanna, 2 l/2 in. Dickebusteenweg. Desmadryl Maurits, 14 d. Pilckemstraat. Ghyselen Cyriel, 59 j. echtg. Vandenwyngaerde, Kalfvaart (van Langemarck). Pottie Marie, vrouw Chercliye, 41 j. Doorgangstr. Rotru Camille, 40 j. echtg. Tytgat, Meenensteenw. Moentjens Marie, 57 j wed. Devos, Pennestraat. Huwelijken. Bogaert Gustaaf, daglooner en Baert Johanna, z. b. te Yper. Tollenaere Joseph, werkman van den reinigingsdienst en Bonte Irma, z, b. te Yper. Ligrieel Jules, Iandwerker en Synty Magdaiena, z. b. te Yper. —Van Caeneghem Maurits, bakker te Gent en Laconte Adriana, borduurster te Yper. Vandepitte Jules, smid te Brielen en Fauvart Helena, z, b. te Yper.Morel Jean-Baptiste, timmer man en Verschoore Julia, kantwerkster te Yper. Muylle Emile, aardewerker te Yper en Vanspranghe Elisa, z. b. te Leysele. in werking was. Y§»er. Vreeselijk ongeluk heer uit Leuven die het front was komen bezoeken en Vrijdag op de Markt de puinen van de Halle stond te bezien, werd door een hollend paard aangereden en ten gronde geworpen Bij hoogdringendheid werd hij naar het hospitaal overgebracht, waar hij na eenige oogenblikken den geest gaf. Wesfduter. Brand Donderdag tegen den avond is eene barak afgebrand die diende als loods, voor de werklieden van den aannemer Kegelaert van Brussel. ELlv«tr<lim£li«N Aanbestedingen. De laatste aanbesteding voor den heropbouw behelsde Zaterdag j. 1. 17 burgershuizen en 8 hofsteden Het bestek bedraagt nagenoeg 1,100,090 franken. Het is den knappen on dernemer Podevain met zijn niet min flinke bestuurder Naché die het werk heeft aanbe steed. Zijn verleden is waarborg voor een rap en keurig werk. Woesten. Er is hier tegenwoordig veel gebouwd, maar niettegenstaande zijn er nog altijd woningen te kort. De bevolking groeit gedurig aan; thans zijn er reeds meer inwoners dan voor den oorlog. Men is thans ook bezig aan het herbouwen van eene schoone meisjesschool. Uurslag Eu>. Boerengilde. - Heden Zondag om 4 1/2 u. in 't lokaal De Zwaen maandelijksche vergadering. Een spreker van Roeselaere komt een voordracht houden over den heropbouw in de frontstreek. Wij verwachten AL de leden, te meer dat andere punten even belangrijk moeten besproken worden. Het Bestuur. Werkliedenbond. Bravo, mannen, 't was wel. Eerst waart gij wel wat bevreesd dat de automobiel niet zou komen, maar toch was hij er en gij kwaamt nog te vroeg in Roeselaere. Een stoet... en volk... en volk... rtog nooit gezien. En daartusschen is Boesinghe met 35 mannen, vorenafgegaan van eene vlag inet Zwarten Leeuw die een kruis in de pooten houdt, en een veel zeggende spreuk Men prijst een stuur begin, 't Was dan ook niet te verwonderen dat men van op het stadhuis U toejuichte. Misschien de jongste bond van West-Vlaandeien en reeds zooveel leven. De inzet is goed, vooruit 1 U moeten de woorden van Ministers Vandevijvere en Poullet, van burgmeester Mahieu en deken Desaegher, van Pater Ruiten en volksverte genwoordigers Degreve, Catteeuw, Heyman en zooveel andere mannen uit het volk ge boren, U deugd gedaan hebben en U eens te meer bewezen hebben dat de vereeniging alleen van U kan maken een ontwikkeld volk dat tevens zal zijn een groot volk. Gaat zoo voort, volgt den raad van Pater Rutten Uwe macht steunt op uw onderling vertrouwen uwe priesters zijn uwe raadge versmaar gij zijt het die werkt en beslist. bij SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. \Vcs<vlotei*eii. Boschbrand. Zondag voormiddag, waarschijnlijk door on voorzichtigheid van rookers, is er brand ontstaan in een sparrebosch en andere bosschen zich uitstrekkende van de Kalle- in afgrijselijke pijnen de ingewanden waren Een I 'e9erlijk verbrand. Het slachtoffer was 17 maanden oud. Mi nietes* Waiifers, In eene toe spraak Zondag laatst te Dendermonde ge houden, verklaarde de socialistische minister Wauters dat de regeering alleenlijk geleid was door de 4 socialistische ministers en dat de acht andere leden (de liberale en katholieke ministers) boeren en ezels waren 1 1 iScioogin^ te lErussel of> 28 Van wege de K. VI. Landsbond gaat een dringende oproep uit tot al de maat schappijen om hunne bijtreding en hunnen steun te verleenen tot het welslagen van die groote krachtmeting. Toetreding te zenden naar het A. V. V. Emiel Jacqmainlaan 109 te Brussel. Üonliiist; Sedert enkele dagen is de koning met zijne familie in Oostende Men ziet hem dikwijls op het strand wandelen en doorzijn buitengewone grootte kan hij maar moeilijk onherkend voorbijgaan Men verhaalt menig feit van zijn nederigheid. Zoo onlangs sprak hij op de vissscherskaai tot een ouden visseher Gedurende het gesprek nam de ouderling een rond doosje engelsche snuif waarop een haantje gedrukt stond uit den zak en bood het aan den koning. Hij aan vaardigde gre tig en toen de visseher hem zegde't is van de beste, mijnheer, 't is Doktoor Rum- nezs 1 dan wierd er nog een tweede snuifje genomen en ze scheiden als twee oude vrienden. De visseher varnam enkel later dat hij aan den koning gesproken had. Het staatsblad van 8-9 Augusti, kondigt het volgende koninklijk besluit af Overwegende dat, ten gevolge van het voortduren van bet droogtetijdperk, nieuwe verboden en beperkingen dienen gevoegd bij deze, opgelegd door artikel 2 van Ons voor meld besluit van 27 Juni, wordt besloten Alle vischvangst op minder dan 30 meters stroomafwaars van de sluizen, verlaten, stuwdammen, afvoerkanalen, afdammingei verboden.» jacht. De minister van landbouw heeft de opening der jacht voor gansch het land vastgesteld op den 20 Augusti aanstaan de. Bij uitzondering en om reden der schade aangericht in de beetvelden door de hazen, wordt de opening voor patrijzen en hazen op denzelfden dag bepaald. Onze vluchtelingen iit Franh- rijk. Volgens eene statistiek, vastgesteld op 1 November 1918, verbleven erin Frank rijk op dien datum 325,298 Belgische vluch telingen.'t zij: 121,786 mannen 116,995 vrouwen en 86,517 kinderen. Afseliaflins dcc Kleine 'innii- foricQes. De «Soir» deelt mee dat de bankbriefjes van 1 en 2 fr eerlang uit den loop zullen verdwijnen en vervangen worden door penningen van 1 en 2 fr. De conferentie van 6'ariji*, straat, aan het hofstedeken van Camille De finantieële conferentie voor de verdeelirrg Breemersch, tot dicht bij het klooster van der oorlogsschatting door Duitschland te Linoleum Toile Cirée bij SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. DRANGU.TRE, maanden Juni en Juli 1921. 'Geboorten. Dondeyne Flora, d. v. René en Maria Danchy. Huyghe Andreas, z. v. Isidore en Cecilia Janiet. Leroy Maria, d. v. Germanus en Ludovica Sollier. Vanuxem Marcel, z. v. Kamiel en Felicie Depoorter. Lemaire Magdaiena, d. v. Henricus en Maria Liefooghe. Dury Marcel, z. v. Benjamin en Odile Behaeghel. Overlijdens. Debacq Fiorimond, echtg. v. Val- laeysEmma.— Lambrey Matliilde, echtg. v. Derebreu Constant. Huwelijken. Robert Dochy, v. Poperinghe met Ludovica Cappon. Zyde Cyriel, wed. v. Belle met Febure Maria. Huwelijksbeloften. Camille Vandeputte, met Maria Depuydt v. Belle. WESTVLETEREN. van 1 tot 31 Juli 1921. Geboorten. Wyffels Maria, d. v Camille en Del- bor Helena. Masson Marguérite, d. v. Deodatus en Gomheir Enuna. Depoorter Maurice, z. v. Amedee en Snvers Maria. Calmeyn Magdaiena, d. v. Hector en Verbrigghe Maria. Meeuw Simonne, d. v. Richard en.Dewuli Irma. Vanbeveren Maria, d. v. René en Leuridan Zoë. Lamaire Josué, z. v. Leon en Cout- teure Rosalie. Sterfgevallen. Verlot Regina, wed. Pacco Karei en Bianckaert Ed. Sticker Fideel, 72], herbergier, echtg. Verdonck Leonie. Werbrouck Willy, 3 m, z. v. Ernest en Landsheere Helena. Regheere Arse- tiia, 88 j. z. b. wed. Deconinck Louis. Trensaert Augusta. 68 j. geb. te Vturne, overste-kloosterzusters. Huwelijken. Rolly Medard, spoorwegbediende, Vinckem met Roels Magdaiena, werkster Bouve Camille, aardewerker met Malbrancke Marguerite, werkster. Bruneel Hector, iandwerker, Poperinghe met Top Marie, meid, Westvleteren. Saesen Cam., Iandwerker met Dequeker Felicie, z. b. en fabrieksmolengoten, is in gansch het land, Belpften. - Bruneel Joseph, iandwerker, Pope ul/ijyi iiiia. uiuikli juoepii, iuiiu w Cl iyci l vzpe. rtnghe met Top Marie, meid te Westvleteren. Cat teeuw Michel, Iandwerker met Schoree! Ida, z. b. te Woesten. Bouve Camille, aardewerker met Mal brancke Marguerite, werkster. STAVELE. - Maand Juli 1921. Overlijdens. Lucas René, echtg. v. Haelewyn Febronie. Criem Justin, wed. v. Dewaele Zenobie. Huwelijken. Tiersoone Remi v. Moeres. (Fr.) met Delatre Magdaiena van Stavele. Toussaint Alphonse, met Lahaye Maria, b. v. Stavele. Beloften. Tiquet Cyrille i. Stavele met Loones Celina v. Crombeke. Wielrijden. Op Maandag 15 Oogst O L. V. Hemel vaart hrimlc %>ioho«*rw uitgegeven door de Stad Yper. De koers bedraagt vier maal de ronde Yper-Poperinghe Reninghelst- Clytte-Kemmel-Yper. 140 Km. In onze stad loopt de koers door de Yperstraat-Markt- Vlamingstraat-Bertenplaats naar Renin- ghelst. V«rtrek uit Yper om 1 nre. c; Zes eiken karteelen van 600 tot 700 liters, gediend hebbend voor biervaten. Adres ten bureele. Schoone uiteenneembare tent, dubbel in hout, gedekt met pannen, bij Alphonse Maerten, Landbouwer, Zonnebekesteenweg 28, Yper, Alle slach van herberggcrief: toog, buffet, tafels, glazen enz. bij Maurice Vander- faillie, herbergier «In de Nieuwe herberg» Leysele, Molentje. Slaapkamer in gebloemd, notelaren hout, zoogoed als nieuw; bij J. Debert, Boe singhe. Twee wielen met nieuwe banden en cham- bres-a-air, dienst/g voor kar of koersrij tuig; alsook vrouwvelo; genadige prijs, bij Jozef Latnmey, Casselstraat, 4 Poperinghe Vijfscharre met vier wielen, nieuw systeem, bij M. Dezeure, smid bij 't Hooghe, Poperinghe. Tent, 8 m breed op 8 m. lang zonder de keuken en 3 m. hoog, dubbel in hout, bij de We Pauwels, Dickebuschsteenweg, Yper. Keizei, gratis te bekomen op de loskaai van Jerome Adriaen, bij de Leene, Poperinghe. Deftige meid voor West-Vlaamsche fami lie te Antwerpen. Goed loon. Treffelijken en werkzamen man, wonende te Kemmel, voor den verkoop der naai- machienen, vast loon en kommissie. Zich wenden Singer Depot, Surmontstraat, Yper. Smids knechten bij Henri Adam te Vlamer- tinghe. Meid om te helpen in den Café bij Auguste Dezuttere, Groote Markt, Poperinghe. Meid voor burgerskeuken, te Antwerpen, bij inenschen van Yper, Patisserie Pinchart, Keyserslaan, 76 goed loon, kost en inwoon. Keukenmeid, eerlijken net, in goede dienst bij M. J. Derache, Steenpoort, 26, Kortrijk. Goede smidsknecht bij Mme Wwe Th. Elle- boudt, Callicanes, Godewaersvelde. Meisjes, reeds goed op de hoogte van den stiel van kleermaaksteron- noodig zich aan te bieden indien zeniet goed kunnen naaien «In den Franschen Soldaat» bij Staessen-Bottez. Vrouwenmonterzondag laatst van aan Vlamertinghe kerktot aan den Meiboom. Terug brengen ten bureele, tegen belooning. In den loop der aflezing stelt M. Vandooren voor, verbetering te brengen in de Politie, en strenger te zijn voor het onderhoud der stad Zonder de vuilkar betaalde ik voor 12 dagen 3 700 frank. Dat kan niet voortduren, ik heb geen geld en Gij moet zorgen dat ik er heb. Proces-verbaal moet gemaakt zijn waar het noodig is. Het kuischen der straten kost 17.000 frank. Dat kan niet. De inwooners moeten zelf meer meegaande zijn. Plaatsen voor politie-agenten staan dus open. Be richt aan al wie zich wil aanbieden. 5 Aanstelling van Kommissiën. Volgende commissies zijn ingesteld Geldwezen. Vandooren, Lebbe, Cleenwerck, Brutsaert, Dupont. Buurtwegen. - Dupont, Beheyt, Desomer, Lebbe Omer, Cleenwerck, Vandevoorde. Openbaar Onderwijs. Vandooren, Cleenewerck, Brutsaert Lefebvre, Tally. Openbare gezondheid. Vandooren, Brutsaert, Roffiaen, Beheyt, Dupont. Feestcommissie. Beheyt, Cleenwerck, Dupont, Brutsaert, Roffiaen. Elk aanveerdt. 6. Advies nopens de verbreeding der Gasthuis- Noord- en Casselstraat- De raad besluit geen voordeeiig advies te geven hierover Af. Lebbe voorziet dat het advies niet zal aanhoord worden. M. Lahaye Ze zouden dan beter ons gedacht niet vragen. BesluitDe kwestie overlaten en persoonlijk voet stappen aanwenden. 7. Aansluiting onzer stad bij het tus schengemeentelijk werkeloozenfonds van Yper Het inrichten van het werkloozenfonds wordt alge meen aanveerd, maar niet met aansluiting bij Yper. Poperinghe zal center zijn en trachten de omliggende gemeenten bij te krijgen. Dit op voorstel van M. Brutsaert 8. Deelneming der stad aan het Natio naal krisisfonds Zelfde beslissing als hierboven. Volgende punt wordt bijgevoegd met aigemeene goedkeuring. Er wordt besloten eene leening aan te gaan met het aan te gaan met het Gemeentekrediet van 250.000 fr. aan 6 op het geld te verkrijgen voor oorlogscha- de, want er is dringend geld noodig. 9. Mededeelingen. M. Lahaye stelt voor verbeteringen te brengen in het opkweeken der peerden, namentüjk de peerden papieren te geven om alzoo in de groote prijskam pen te Brussel en elders te kunnen deelnemen waar peerden soms honderduizend franken verkocht wor den 't gene ook kan met onze peerden. M Lebbe leest eene verklaring af over den flnan- tieelen toestand der stad en over al de gedane wer ken. Deze bespreking brengt nog al woeling bij. De ijzerwegbedienden die het feest hunner vlag- Inhuldigtng vieren op Zondag 4 September, deden aanvraag dat de gemeenteoverheid ze hun zou over handigen. Toegestaan. Aanstaande week geven wij volledig stenografisch verslag. RUST ROEST en.. WIE STIL STAAT GAAT ACHTERUIT... Alle verouderdeen zelfs verliesgevende geldplaafsingen moeten vermeden worden. Wendt u tot eene meer hedendaagsche instelling of in volle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en koste loos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0,0 's jaars. -- Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xll-Maandenstraat, N' 13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B.Waar de Maatschapbij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poneringhe: Vaubru- waene, Noordstraat, 16. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ Srlinalstraat, n° O, Geldplaatsingen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3.50 tot 5 vol gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS voor Belgie en in den vreemde. Aankoop en verkoop van Beurnweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van koepons Leening van geld op titels van Oorlogsschade alsook op beursweerden. Allerhande Wisselbewerkingen. Vethuring van Strandkoflï'rs, onder de volgende voorwaarden HALF JAAIt Nr 1 Hoogte 11 cm. - Breedte 21 ctn. Nr 2 12 cm. - 32 em. Nr 315 cm. - 32 cm. Nr 4 20 cm. - 32 cm- 25 Fr. 35 Fr. 40 Fr. 50 Fr. 15 Fr. 20 Fr. 25 Fr. 30 Fr. Al deze koffers hebben eene diepte van 6o cm, Deze koffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg van veiligheid op, tegen Brand en diefde.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2