BRANÜKOFFERS. De Poperinghenaar Raadselprijskamp 8UREELIWEUBELS Riga Zaaiii jnzaad In ?t Binnenland;* Ontwapening' Burgerstand van VERMAKELIJKHEDEN. Hier en Daar. Goliseum-Cinema. Nieuwe Boeken. C' O' G' S' S' D' Den namiddag van Allerheiligen open alleen bif M. KESTELYN EXAMENS MENGELINGEN. Zondag 30 October. Zondag november. De eerste reeks Brandkoffers zijn aangekomen in de "SSühbï»' 4(114» Cou*'tr*«ïi groote miiirkl te S*o- pcringlie, ten dienste van bet. publiek. Nopens de verhuuring, gelieve men zich te wenden aan hel win ket gelast met dezen dienst. MET BESTUUR HOPPE. Vergelijkend examen voor de betrekking van teekenaar-kopist. in Pope- omliggende ge wordt algemeen gelezen ringhe en al de meenten. Hij wordt wekelijks gedrukt op 8100 nummers. Handelaars i Neringdoeners Wilt gij uwe zakeu uitbreiden, zendt ons uwe aankondigingen. üe reklaam in DE POPERIN- heeft eenegoudweerde. G11 EN A AR» Vraagt een abonnement op het blad, 'l zij in ons Bureel, Gasthuis straat 13, Poperinghe, 't zij in liet postkantoor uwer uwen briefdrager. gemeente of aan SPORT. Football-Club Poperinghe Te Uoo|>. BELANGRIJK BERICHT K' Gevraagd. Vraagt plaats. Antwerpen's Bonw= Hypotheekbank Stadsnieuws. Zondagrust.Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddagalleen M. VANDE PLAS. Prijs. Verledene week mochten wij meêdeelen, dat den derden prijs van .den kampstrijd, tusschen de ottd-ieerlingen der Kantnormaalschool van Brugge, gewonnen werd door eene Kloosterzuster der stad, nn komen wij te vernemen dat de eesten prijs ook eene onzer stadsgenooten te beuit is gevallen, namelijk aan Zuster Iruelda, van het klooster der Paulinen binnen stad. Een goede raad! Indien gij aan hoofd- schelehoofdpijti, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat 'tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij K. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 (r. en van 3,00 fr. Lijfrentkas Heden Zondag om 3 u. is er algemeene vergadering, in het Volks huis, voor al de leden der lijfrentkas. Allerhande inlichtingen en mededeeüngen zullen verschaft worden en de vergadering zal veraangenaamd worden door gezang en door eene prijsloting. 1 Inhuldiging. Heden huldigt de maat schappij De Eendracht» hare nieuwe vlag. Om 9 3/4 wijding der vlag in S Bertens- kerk. Om 11 ure ontvangst op 't stadhuis, waarna optocht rond de stad, door de deel nemende maatschappijen en muzieken. VSaatiixclie Vrienden. Woensdag avond, aanstaande, om 8 u. gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Victorinen Om deel te nemen aan de Vlaggen inhuldiging der maatschappij De Eendrachtworden de leden der Vic torinen verzocht, namens het bestuur, te vergaderen om 10 3/4 ure bij M. Auguste Dezuttere, op de Groote Markt. Stadsschouwburg. Vertooningen van Mottige Janus op 6, 7, 8 en 9n No vember door de Maatschappij van Rethori- ca Langhoirs Victorinnen. Geruchten wor den in omloop gebracht dat er geen plaatsen meer Ie verkrijgen zijn; integendeel; men kan nog schoone plaatsen voor alle vier de dagen bekomen bij Maurice Benoot, Noord straat, 1, Poperinghe. StatiekermisWare destatie kermis, met een goed weertje bedeeld geweest, dan zou ze prachtig gelukt hebbenwant de Zondag niettegenstaande het koud weder was er zeer veel volk op wandel We hoor den verscheidene personen hunne verontwaar diging uitdrukken over de barbaarscheid waarmede men levende hennen, uren lang, aan de mast liet bengelen. De Maandag was het weder meer dan slecht en toch werd de peerdenkoers geloo- pen. Behaalden prijs: Eerste koers 1. Perrier, Hazebrouck; 2. J. Verstraete, Isenberghe; 3. E. Pauwels, Sleyhaeghe. Tweede koers 1 Daniel Verstraete, Oost ende; 2. Em. Pauwels. Sleyhaeghe 3 Jer. Var.decasteele, Hoogstaede. Derde koers: 1. Jer Vandecasteele. Hoog staede^ Fl. Dumortier, Poperinghe; 3. Karei Degroofe, Poperinghe. Appels. Aankomst eener lading van 20.000 Kilos inlandsche APPELS bij Mau rice Theetcn, Pottestraat, 125. Voordeelige prijzen. Trouwen. Indien gij een goed Viaamsch en treffelijk meisje wilt veroveren, biedt haar dan een püre-crênie kaasje van 2 franken aan, van uit den Dépot Jérémie, en zij zal U met haar liefde en hart beant woorden. Verbond der christene vrouwen. Geheel in 't kort zal een mooi feestje de leden van het Verbond der christene vrouwen, aangeboden worden. Al de leden worden vriendelijk verzocht neerstig op te komen, ze zullen het niet be klagen. Wij verzoeken ze, hunne vriendinnen en kennissen mede te brengen en deze kun nen op dien dag, ook als lid aanvaard worden. Wij durven ook verhopen dat vele vrou wen uit de burgerij de feest zullen bijwonen en opluisteren door hunne tegenwoordigheid, dat zal leidster en speelsters aanmoedigen en bijzonderlijk dat zal iedereen indachtig maken wat Jezus zelf gezeid heeftBemint elkander, ge zijt immers allen kinderen Godsen de groote Paus Leo XIII gaf daar raan den besten uitleg als hij zegdeVer broedert en verzustert, want onder de men- schen, is meer toenadering, meer liefde, meet levensblijheid noodig!Voor eenige dagen nog hoorden we Hoogleeraar Carnoy Alle standen moeten zich vereenigen dat is rechtvaardig en echt christelijk!» Veel volk is dus verwacht en zondag zal juisten dag en uur van het feest kenbaar gemaakt worden. Voor de slachtoffers van den oorlog. Op allerzielendag, te negen uur in Sint-Ber- tinuskerk, wordt ten verzoeke van het.Stads- bestuur een plechtige rouwdienst gezongen voor de zielerust onzer militaire en burgerlij ke oorlogslachtoffers De bevolking zal er aan houden den eeni- gen doelmatigen blijk van hulde en dank baarheid te brengen aan hen die voor ons aller vrijheid stierven, namelijk bij deze ge legenheid voor onze gesneuvelden te gaan bidden. De besturen der Oudstrijdersbonden wor den verzocht hunne plaats te gaan innemen in het koor voorbehoudenen de faniiliele den der gesneuvelden zullen gelieven zich te scharen vooraan in den middenbeuk, waar eveneens plaatsen zullen worden voor behouden. Ypersche club. Woensdag werd een puik Concert gegeven voor deleden en andere uitgfenoodigden uit stad De symphonie van Yper met Mej. Van Egroo vertolkten hunne beste stukken, afgewisseld met zang en declamatie, en alles genoot de meeste bijval. Een warm woord van den voorzitter Adv Butaye dankte uitvoerders en uitgenoodig den en in de beste stemming ging de verga dering uit een. Kerkhoven. We vernemen dat het Fransch gouvernement besloten heeft, de lijken van al de gesneuvelden die nog in den vreemde rusten, naar iiet geboorteland terug te voeren. Verscheidene groote verza meiplaatsen zijn aangelegd en men hoopt spoedig de overbrenging te kunnen volein digen. Ypcr. Herleving. De Rechtbank van J c aanleg komt in de eerste dagen alhier weer. Deze week begint men te veriiuizen de rechtbank zal voorioopig zetelen in de Kazerne van het voetvolk, waar men binnen kort ook de Politierechtbank verwacht De bureelen der Registratie en der Hypo theken zullen binnen korten tijd volgen Oorlogsschade. Als ondervoorzitters bij deze Rechtbank hebben de H. H. Bergh- man en de Tavernier hun ontslag genomen; i zij worden vervangen door de H. H. Jozet Matton, rechter te Yper, en Van den Daele, vrederechter te Ardove. Elverdinghe.Nieuwe leerling. Tusschen Donderdag en Vrijdag, rond mid dernacht, hoorde Meester Tamboryn een buitengewoon getrappel niet ver van zijnen kamervenster. Hij staat op en wat ziet hij? Omtrent recht over de schooldeur stond er daar een nieuwe leerling me! vier pooten. Pas de ie?on de flamand a cette heure! riep de meester. Maaa! maaa! was het antwoord, en met eenen kei of twee op zijn bakhuis verdween de nieuwe leerling door de warande van 't klein kasteeltje. 't Was een bruin jaarlingstiertje dat ievsrs uitgebroken en verdoold was. Wanneer zal men onthouden dat men moet zes jaar oud zijn om toegelaten te worden in de lagere school Wylschaete. Inhuldiging. Wyt- schaete vierde Zondag laatst zijn nieuwen Burgmeester: Mijnheer Julien Fournier. Er moest niemand vragen of Mijnheer Fournier welgekomen is als Burgmeester van Wytschaete. De Wijtschaetenaars heb ben het getoond en bewezen en de vreemde lingen hebben het kunnen bestatigen. Alle huizen houten en steenen, zonder uit zondering, waren bevlagd de poëten van Wijtschaete hadden hunne lijre gespan nen en men telde niet min dan 95 opschrif ten, jaarschriften en gedichten. Om 2 1/2 u. kwam de Heer Burgemeester toe in auto. Hij wierd begroet en verwelkomt door aller lei aanspraken en van M. Callens. den ln scheper, van zijne kleine neven, van de schoolkiiulers en van de Oud Strijders Hij wierd overmand van bloemtuilen- Een prachtige stoet, met muziek aan 't hoofd, geleidde den Heer Burgemeester, voorafgegaan van een groot getal peerden, door de voornaamste straten van het dorp. ledereen bewonderde den praalwagen der kinders, dezen van de Oud Strijders, van de dtiivenüefhebbers en de zinnebeeldige groep, met twee wagens, van de eerst terug geko men naar Wytschaete na den Wapenstilstand. Om 4 u had de ontvangst plaats op het Gemeentehuis der geestelijke en burgerlijke overheid door den Heer Burgmeester. Om 4 1/2 vereenigde een smakelijk banket de talrijke vrienden van M. Fournier. Om 8 u. een schoon vuurwerk, afgescho ten door den H Deriemaecker van Ardoye, sloot de herfelijke inhuldiging van onzen nieuwen Burgmeester. 't Was al verloren, M. Julien Fournier moesteen zou Burgemeester zijn van Wyt schaete t Was de roep van't volk. Trou wens M. Fournier is ne volksvriend, ne man die alle achling verdient, ne man van ver trouwen, altoos bereid om iedereen dienst te bewijzen. Welgekomen M. Fournier, als burgmees ter van Wijtschaete en wij wenschen U een gelukkig en vredevol bestier. Men neme 't wel in acht Uit de eendracht vloeit de. macht. Loere. Werkongeval. Woensdag gebeurde hier een jammerlijk ongeval Geor ges Pittelioen 25 jaar, van Poperinghe, zoon van Remi Pittelioen- Ooghe, wrocht hier voor den aannemer Poidevin van Elverdinghe aan den heropbouw der hofstede Locrehof» Eene bétonbaik sloeg om en trof den jongen op den voet die erg gekwetst werd en waar van de knoezel gebroken werd Hij kreeg nog verwondingen aan hand en wang. en werd ter verzorging naar het Gasthuis van Pope ringhe overgebracht De wonde aan den v.oet is zorgwekkend. Wul o>ia. - Examen De lieer Knudde, bestuurder der Gemeenteschool, heeft te Brussel met vrucht zijn examen afgelegd voor Kantonalen Schoolopziener. Heel Wa- tou wenschl zijn knappen schoolmeester hartelijk geluk, doch betreurt zijn heengaan. ISeuie. Brandramp. Op het ge hucht Samenkomst heeft een verwoede brand gewoed. De groote stoomvlaszwinge- iarij van Arthur Callens stond in lichte laaie. De brandweermannen konden eindelijk den vuurpoel blusschen en de machinekamer vrijwaren. Eene aanzienlijke hoeveelheid vlas kwam in de vlammen om De schade beloopt ettelijke duizende frank, gedeeltelijk door verzekering gedekt MoorMH'Ie. Drama. Dinsdag ontmoette de schilder Duthoit zijne vrouw Adelina Degraeve van wie hij sinds eenige maanden gescheiden is. Duthoit haalde een revolver te voorschijn gn loste vier schoten in de richting van de vrouw deze werd door een der kogels in het hoofd getroffen. Zij werd in bedenkelijken toestand naar de wo ning harer zuster overgebracht. De dader wordt door de policie ièverig opgezocht. YIaiIkIoo, Vreeselijk ongeluk. Een zeer schrikkelijk ongeluk heeft plaats gehad in omstandigheden die tot hiertoe niet gekend zijn. De genaamden Jules Joye, 15 jaar, en Pieter Pleisier, 13 jaar,"werden door de ontploffing van een oorlogstuig erg gewond Beide slachtoffers zijn naar Brugge overgebracht. Deoudste is Vrijdag bezweken; de toestand van zijn makker is verbeterd. Waregliem. Ongeluk. Vrijdag nacht gebeurde hier een droevig ongeluk. Om dieven te verjagen loste de landbouwer H Desmet een revolver en legde deze toen op de schapraai doch door een zonderling toe val ging nog een schot af en liet 8-jarig knaapje werd zoo erg getroffen in het oog dat het in allerijl naar een kliniek moest worden over gebracht Zijn toestand is zorgwekkend. ItrisK^rl. - Inbraak bij klaren dag. Donderdag, rond 12.45 ure, werd op de Louizalaan, door onbekend gebleven bandie ten een stoute streek uitgemeten Terwijl de echtelingen Willems, die in het numtner37, een juwelierswinkel houden, aan het noenmaal zaten, hoorden zij meteen hevi- gen slag hun vitrien verbrijzelen. Terzelfder tijd vernam de juwelier het ronken van eene auto die in de nabijheid op stoom moest zijn gehouden. Hij sprong den winkel in en stelde vast dat rende dames en heeren. Een kaalhoofdige ex-gouverneur van een provincie en zijn vrouw staan achter het buffet, terwijl ex-of ficieren van de garde en graven en gravinnen de gasten bedienen. Ilt'itiiigrljk bericht an si «Ia «!cl- rijdersi. Er wordt ter kennis gebracht aan de wielrijders dat, bij beslissing der Be stendige Deputatie, ieder rijwiel gansch het jaar van eene veloplaat moet voorzien zijn. Hei tijdstip van uitzondering van l9t™ Oktober tot 31st™ December is bijgevolg afgeschaft en de personen die, in het 4Je kwartaal den aankoop maken van een rij wiel, zijn verplicht zich nog te voorzien eener plaat voor het loopende jaar. Diiivenringen. Binnenkort zullen bij koninklijk besluit, voorzien in artikel 97 der wet van 28 Augustus 1.1.., de bijzondere voorwaarden bepaald worden waaraan het vervaardigen en de verkoop van duivenrin gen onderworpen zijn tevens zullen daarbij bepaald worden de formaliteiten, welke te eêïvullen zijn, door de Vereenigingen en Verbonden, tot het verkrijgen van de erken ning, voorzien bij art. 90 van voornoemde wet. fcuuKtinMige ledematen In de fabriekatie der kunstmatige ledematen is er in den laatsten tijd groote vooruitgang ge daan geweest. Op dit oogenblik wordt er te Westminster, in Engeland, eene tentoonstel ling gehouden, waar men een kunstmatigen arm kan zien die toelaat viool en piano te epelen en elk andere bezigheid te verrichten. Die arm weegt min dan twee pond. De hand kan worden afgeveven, en een haak kan de hand vervangen. Met dien haak kan men alle werk verrichten, timmerij, smederij, enz Een invalieij, die zulken arm draagt, verklaarde dat er grooter gewichten kon opheffen, dan met zijn gezonden arm. En uit de macht de rust en vrede en niemand lzÜn f?ro°f toon venster in gruis lag en twee vreest er Dit springt vooral in 't oog, waar burg- en prochierneester Te zamen hand in hand Voor 't goede zijn verwant. BrielenInhuldiging. Heden wordt onze nieuwe Burgmeester door gansch de gemeente eensgezind gevierd en ingehul digd. Om 1 ure zal een prachtige stoet met paarden, wagens en muziek de gemeente doorwandelen. Na den stoet wordt den heer Burgmeester een Banket, waar al de over- neden aan deel nemen, aangeboden. Lan&heniarek. Herleving. Met verwondering en bewondering hebben wij deze week bestatigddatdegemeenteelektrisch verlicht is 1 We vernamen ook dat geheel binnen kort de aanbesteding voor den herop bouw der Kerk zal plaats hebben. Roe»iriglio. -- Ziekenkas. Zondag laatst was er vergaring voor de werklieden bij C. Markey in de Brugstraat. Eenige wa ren opgekomen ver het grootste deel was afwezig.-Rond halfzeven kwam de heer Gekiere van Wervicq binnen met Maurice Ccttyn die geen onbekende meer is. Eerst zagen zij verwonderd op dat er zoo weinig volk was maar binst hunne uiteenzetting over ziekengilde en hare voordeden, waren zij welhaast overtuigd dat ze te doen hadden met mannen die het goed meenden en dat niet alleen de werklieden zelf, maar burgers en landbouwers evenveel die belangen be- hertigen. Verder kwam nog een woord over algemeene organisatie en de aanstaande kiezingen. Kortom men mocht zeggen dat die gezellige vergaring de schoonste was die we nog beleefden. Vriend Gekiere, dank om uw bezoek en tot de naasten keer als 't God belieft. Boliemen. Verleden week was ons dorp vereerd met het bezoek eener eigen aardige soort frontreizigers, mannen, vrou wen, kinders, peerden en wagens, het krioelde al dooreen en al om ter zwarts en vuilst, 's Avond was het volop in de wilder nis. Twee, drie groote vuren en daarrond die bruine menschen. Echte spoken. Wat zullen wij hier nog al tegenkomen. Waarachtig 't is intefessant op het front te wonen. BeningEie. Heropbouw. De wo- ningenbouw vordert hier snelde werklie den werken met vlijt, en verdienen allen lof. De Pastorij, het Gemeentehuis, het Kasteel van M. Pieters, het huis van Notaris Pieters, de brouwerij Criem zijn reeds in orde. De aanbesteding van Kerk en School heeft ook reeds plaats gehad, en dank zij den ie- ver van E- H. Joye, pastor, zal men daaraan dus spoedig kunnen beginnen. De herstelde hofsteden en landerijen beginnen ook een schoon uitzicht te verkrijgen De landbouwers krijgen er moed op en werken gelijk de mie ren, niettegenstaande de aanhoudende droogte. De groote steenweg is men aan 't vernieu- wep, en daarna zullen de keizeis volgen. Met de zomer worden al de hagen op hunne wettelijke hoogte gebracht. De Kemmelbeek, die sedert 50 jaren niet meer gekuischt werd, is nu uitgedolven en verbreed. Het gemeentebestuur beoogde ook de Boesinghegracht niet uit het oog te ver liezen. De lijnrichting op de plaats behoorde ook nog herzien te worden kleine, nuttige verbeteringen kunnen daar nog aan toege bracht worden. IVoven. Ongeval. Zondag laatst is er alhier wederom een ongeval gebeurd door het snel rijden per velo De genaamde J. M. ging, bij den duisteren, nog al snel per velo naar huis toen in tegenovergestel de richting, en te voet, de genaamde R. V. huiswaarts ging. Deze werd zoo ongelukkig omver gereden dat hij bedlegerig is, geluk kiglijk is het maar uitwendig maar met de snelrijder gaat het slechterdeze klaagt veel over inwendige pijnen. ~4lvericgiiciii (Forthem). Onweder. Over deze gemeente en omliggende heeft er Zondagavond, een hevig onweder gewoed, dat overal groote schade heeft aangericht. De bliksem is gevallen op de hofstede be woond door den landbouwer, Camiel Decous- semaeker. De oogst, aardappels en een vet zwijn, zijn de prooi der vlammen geworden. Niets is door verzekering gedekt. snoeren met paarlen, een van 200.000 en een van 100.000 frank, verdwenen waren. De stoutmoedige dieven waren er in auto mede weg en tot op heden heeft men hun spoor nog niet ontdekt. Lodciinsart. - Mijnramp. Zater dagmorgen rond half tien, stortte de boven- wand van eene mijn teLodelinsart in, op eene lengte van 38 meters, op eene diepte van' 435 meier, van den put n' 7 der Charbon- nages Réunis de Charleroi Vijf arbeiders werden onder de instorting bedolven M Brewerckx Paul, van Keminel, heeft met onderscheiding zijn eindexamen afge legd als Geneesheer. t Maandag om 9 ure, in St Bertenskerk, eerste zeswekenmis voor Jufvrouw LOUISE SANSEN. Wij lezen in den Matin dat de Engel- sche Admiraliteit besloten heeft, kleine vaartuigen te bouwen, die geene bemanning zullen hebben,-maar volgepropt zullen zijn met ontplofbare stoffen Zij zullen geen an dere drijfkracht dan de Hertz golvingen hebben en moeten de vijandelijke oorlogs schepen aanvallen. Men zal zich herrinneren, dat de Duit- schers onder den oorlog zulke vaartuigen hebben gebruikt, om Zeebrugge te bescher men. Dat voorbeeld schijnt Engeland's na ijver te hebben opgemerkt dus maargauw aan het werk 1 Ilrieijc voor SI. Niklaai. Allerbeste Sint Nik'laai Aanboor toch mijne bede, Als Gij alhier uw ronde doet Breng voor mij speelgoed mede Ook allerhande lekkernijen Chocolade, spekjes, pasteien. Ach Sint Niklaaske lief en zoet, Ik ben zoo braaf en 'k leer zoo goed En ik zal U immer loven Nu, en later ook Hierboven Madeleinfje. ÏSij had goed Ie spreken. Moe, wat zoudt ge doen, als de schoo ne witte vaas werd gebroken? vroeg Jantje. Ik zou hein die 't gedaan heeft, een flink pak slaag geven, zei moeder, haren zoon streng aankijkend. Dat zou ik eens willen zienriep Jantje uit, vader heeft ze gebroken! Begrijpelijk. Eerste studentHet is toch verwonderlijk hoe vlug de telegraf werkt. Tweede student: Wat vlug? Ik heb reeds zes weken mijn oom om honderd frank getelearafeerd, maar tot nu toe nog geen cent ontvangen. POPERINGHE, van 23 tot 29 October 1921. Orboorthn. 272. Indervuyst Albert, z. v. Daniel en Maria Debruyne. 273. Prinsle Marcel, z. v. Jerome en Augusta Duflou. 274. Ballieu Martha, d. v. Arthur en Maria Verwaerde. 275. Dutliieuw Julien, z. v. Arthur en Flavle Claerebout. Ovkrlijdens. 224 Candaele Leonie, 24 j. echtg. Jules Desegher, Brabanthoek.225. D'Haene Emelie, 74 J. wed. Dcscamps Isidore, Yperstraat. 226, Wullenis Louise, 64 j. wed. v. Verwaerde Justin, Cas- selstraat. 227. Gaillaerde Willy, 3 m. Huwelijken.— 167. Defrancq Julien, werkman, 24]. v. Reninghelst en Terry Julienne, werkvrouw, 20 j. v. Poperinghe. 168. Lobeau Remi, landbouwer, 40 j. en Vanoverberghe Leonie, landbouwster, 29 J. b. v. Poperinghe. 169. Delbeque Jeróme, wagenma ker, 30 j. en Suffis Jeanne, 20 b. v. Poperinghe. Beloften. 240. Poissonnler Georges, timmerman v. Poperinghe en Boussy Mathilde, z. b. v. Waton. 241. Vanspranghe Eudore, lattenkllever v. Poperinghe en Vanderplaetse Maria, dienstmeid v. Passchendaele. 242. Sedeyn jeróme, werkman v. Poperinghe en Verhoest Gabrielle, werkster v. Watou. 243. Beheyt Henri, houthandelaar en Lobeau Flora, z. b. beiden v. Poperinghe. 24-1. Foort Medard, ijzerwegbe- diende en Merlevede Julia, z. b. beid. v. Poperinghe. 245. Cappoen Nestor, werkman en Larrou Mauri- tia, z b. beiden v. Poperinghe. Suffis Joseph, werkman en Truant Ivonnne, z. b. beid.v. Poperinghe. uwMMj'Hwr eiymw wtLHawreiw—li* Eerste tap. In den Keer van den Ommegang bij Leon Samyn. Eersts tap (Heropening). In het Vijverhuis Paardenmarkt, bij Julien Debeir-Carron. Men kan er slaapkamers verkrijgen voor reizigers. Herbergkermis en Twee Korentekoeken te verhollen. «In den Brabant» bij de W° Quaghebeur- Riem. WATOU. Konijn van 5 k. te ve'bollen. In den Helleketelbij René Camerlynck; gegeven door Cam. Lemahieu. St JAN-TER-BIEZEN. Herbergkermis. In den Groenenspriet bij Camille Woutters, Werfstraat. WFSTVLETEREN. Prijsbolling Met de vloerbol50 fr. prijzen. In S. Hubert bij Richard Meeuw. ABEELE, Ferste tap. Au Pigeon rapide bij G. Beddeleem. Een konijn van 5 k. van echt Bretoensch ras te versmijtten op den vogelpik. Schoon geweer te verhollen. In 't Vinkenveld bij Medard Deswarle, Westvleterensteenweg gegeven door Julien Deroo (den kleinsten). Markt kalm verhandelingen, gr aan Aalst, 22 October, stemd, met beperkte 450 tot 460 frank. Neurenberg, 22 October. Sedert half- October is de koopwaarde der marken gedaald onze hopmarkt is fel gestegen markthop geldt 7.800 tot 8.100 mark; Berg- hop, 8.300 tot 8 500 mark beste Hallertau en Wurtemberg 9 000 tot 9-.500 mark. Hagenau, 24 October. Sedert de mar ken in waarde gedaald zijn, hebben de Duitsche handelaars hunne aankoopen vari Elzasser hop gestaakt. Nochtans noteert de goede hop steeds 750 tot 780 frank, eerste kosten. Brussel, 26 October. Op de vrije markt te Assche werden er 47 balen verkochtpri ma 575 frank middelbare soorten 525 tot 550 frank. De handel blijft kalm gestemd Poperin ghe, beschikbare waar, 440 - 450 frank Aalst, op levering November-December 450- 460 frank. Ministerie van Openbare Werken. Beheer van Bruggen en Wegen. In de tweede helft der maand December 1921, wordt een vergelijkend examen afge nomen voor het begeven van 50 betrekkin gen van teekenaar kopist. Voor verdere inlichtingen zich te wenden vóór 10 November 1921, tot de bureelen van het Bestuur van Bruggen en Wegen, Mond- straat Yper. 8)e jirovincieverki^zin^eii. De provinciale raden worden op 30 November ontbonden. De kandidatenlijsten voor de nieuwe provincieraden moeten vóór 13 No vember voorgesteld worden. Sk EtoIcnri,j1i(!oin vnu België. Voor den oorlog schatte men den rijkdom onzer noorderkolenbekken op acht miljard ton. Die van het Zuiden zouden nog 2 miljard ton bevatten. In de veronderstelling dat de jaarlijksche voortbrengst,die thans nauwelijks 25 miljoen ton bedraagt, tot 40 miljoen wordt opgedre ven, zouden we nog kolen in België vinden gedurende 250 jaar. Ovcrgsven van Ilniulel. De per sonen die een handel overnemen moeten 2.70 fr. ten honderd betalen op de som van overneming. Overgever en overnemer moe ten dit op de enregistratie aangeven binnen de drie maanden zooniet vervallen ze alle twee in een boete van hetzelfde bedrag als het recht van overname. Vergane glorie. In het centrum van Rome is een Russisch koffiehuis geopend, welke geheele personeel bestaat uit gevluch te, tot den hoogen Russtschen adel behoo Nu de lange winteravonden aangebroken zijn, hebben wij besloten, tot genoegen van een groot getal onzer lezers, nu en dan een Raadselprijskamp te gevèn- Voor elke prijskamp geven wij verscheide ne prijzen, die bij loting zullen toegekend worden, aan de volledige oplossingen. De oplossingen moeten ons telkens tegen den volgenden Zondag toekomen. Het is niet noodig de raadsels uit te schrij ven Bij elke oplossing voege men de Raad sels, uitgeknipt uit De Poperinghenaar anderswordtdeinzending nietin aanmerking genomen. Telkens zullen de oplossingen en de prijswinnaars in ons blad verschijnen. Óm te beginnen geven wij geen te moei lijke raadsels. Indien er soms raadselvrien den zijn die ons hunne raadsels willen mede deelen, wij zullen ze met genoegen aan- veerden. En nu vrienden, scherpt uw zinnen en aan 't zoeken en peinzen. Eerste Elandsdprijsliamp. 1. Wanneer zit men tot over zijn ooren in de schulden? 2. 'k Verschaf aan kinderen soms vreugd, soms pijn, Hoewel ik tnaar ben een diertje klein, Keer mij nu om, denk dan gewis Op eenen boom, of gij zijt mis. 3 Iemand zonder oogen ziet op eenen boom appels staan. Hij plukt er geene appelen af, hij laat er geene appelen op, hoe doet hij dat. 4. 'k Ben altijd bij de vreugd In 't midden van de jeugd, Maar bij vermaak en pret Ik nooit mijn voetjes zet. 5. Waar schiet den jager gewoonlijk een haas Voor deze prijskamp. 1?Prijs: De Dood in Vlaanderen van A. Hans. 2e PrijsEen boek van Hendrik Consicence. 3e Prijs een leesboek. bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om Sure en Zondag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 u. 1. In den nacht, cow-boy drama in 5 d. 2. De doodsdragonder5 en 6 episode. 3. Komiek. Maandag om 8 ure. 1. De Leermeester, cow-boy drama in 5 deelen met William Hart. 2. Het verloren gewest9 en 10 ep. in 4 deelen. 3. De listige tapfer, komiek. Dinsdag om 4 1/2 en 8 ure. Verandering van drama. 1. De goud Val lei, cow-boy drama in 5 deelen. 2 Het ver loren gewest, 9 en 10 ep. in 4 deelen. 3. Komiek. (iinderen worden toegelaten. Heden Zondag gaat onze eerste ploeg spelen naar Wevelghem. Onze 2e en 3C ploeg zullen hier samen entraineren om 2 ure. Dinsdag om 2 ure entrainementmatch tusschen ons le en 2e elftal. Gerievig renteniershuis met hof, Cassel- straat, 177 bis, Poperinghe; seffens te bewonen. Zich wenden bij J. Vandermarliere, gasfabriek, Poperinghe. Omtrent 120 kassen met elk 12 ledige flesschen van 80 centii. aan 5 fr. de kas, 1 civier, 1 koffietrommelbo! alleen, 5 paar- deslietcn. Adres ten bureele. Traamkar, in goede staat, 500 kilos draag vermogen bij Louis Bodein, Sfeenvoor- destraat, Watou. Schoone barakken uit het engelsch kamp bij S. Jozef' school40.000 kgr. kolen, houten billen, waterbakken, enz. enz. toe- behoorend aan Jules Verhaeghe, op het kamp verblijvende, Yper. Sehoone nieuwe vaten, bij Jules Louwagie- Lepée, wijn en likeurhandel. Rousbrugge Twintig groote zware kisten, aan voordee lige prijzen, bij Et. Moncarey-Sansen Poperinghe. Tent, groot 8 m. op 6 m., in dubbel pah- neelen, afdraaiende in boulons; dienstig voor winkel en herberg, vier groote plaatsen. Staande te Westouter, Molenberg. Inlichtin gen te nemen bij Petitjean, Westouter. Huis van 8 m op 7 m. verdeeld in 4 schoone plaatsen en stalling, gebouwd op 9 a. grond eigendom te koop Langs de baan vari Yperhoekje naar de Wegwijzers, genaamd Oude Veurnestraat, Yper, bij Cyr. eroy. uisinière met oven, zoo goed als nieuw, bij Aug. Merlevede, in Pare St Georges. ccasie Vrouwvelo in goede staat, voor 240 fr. bij J. Lammey, Casselstraat. Nieuwe driewielkar, staande bij d' oude smis, Crombekesfraat, Poperinghe. Schoone Tent10 m 50, gedekt met platen in goeden staat, genadige prijs, Henri Leppinois. Elverdinghe Steenweg bij De Zon Poperinghe. Tent gedekt met pannen, 6x6 m. met 4 A. grond in pacht,.gelegen bij 't Vliegende Peerd, Veurnestraat. Zich wenden tot den eigenaar Henri Tuyien. Schoone wagen, zoo goed als nieuw, aan genadige prijs bij Ach. Huys Denecker, wagenmaker, Watoustraat, Abeele. eukenkasje in keerselaar, ronde tafel en kamerstoof. Adres ten bureele. Jachlsloof, coulisse tafel.twee keukentafels in accajou. Yperstraat, 44. bij Sansen-Vanneste. Gasthuisstraat, 15 Pop Naar de ware Democratie, door prof. A. Carnoy. Ten onzen bureele tegen 3 fr. 50 met de post verzonden 3 fr. 75. Dit boek mag in Vlaanderen niet onbekend blijven. Het is eene uiteenzetting van de ware democratie. Iedereen behoorde dit boek te lezen Burgers, sociale werkers, kortom alle katholieke Vlamingen het zal veel goed te weeg brengen. Zelfde boek is ook te verkrijgen in het fransch. De Pauwenschreeuw, door Edward Ver meulen. Ten onzen bureele tegen 12 fr. met de post 12 tr. 50. Het iaatste werk van den gevierden Vlaamschen Volksschrijver is een prachtige roman die een zekere bijval te gemoet loopt. In gemoedelijke taal geschreven, vol boeien de, levendige toestanden, met vereffende strekking, zal dit volksboek in een adem verslonden worden door iederen lezer. BIJ «A'S TE VEHüllIJGErV t DE DOOD IN VLAANDEREN, oorlogsroman door A Hans, schrijver van De Bloem uit het Vrijbosch Prijs 7 fr. Met de post 7 fr. 50. DU1MPJESALMANAK voor 1922. na- Van zekere zijden wordt RIGAZAAD aan geboden in oude zakken, ongereinigd en met onvoldoende waarborg, zoogezegd voortko mende van het huis John Riicker &Co, Riga. Wij houden eraan dit misbruik aan de be langhebbende bekend te maken en nogmaals te herhalen dat aléén het huis JOIIIV BECKER C°, RIGA, het zaad levert zooals voor den oorlog mei ijk In geloode lijnwaden zakken van 82 k. net. Met kaarten als waarborg dragende het jaartal van den oogst 1921, ondertee kend door de afzenders De heeren John Rücker C°, Riga. Dezelfde kiemkracht als voorheen Volkomen gereinigd en van allereerste hoedanigheid. Aangezien den oogenblik gekomen is de zaden te hernieuwen, is het in eenieders be lang de voorkeur te geven aanhetoudgekend merk John RUCKER C" Riga. Gelieve de stalen te vergelijken met ande- merken ten einde in volle vertrouwen te koopen. C. VERSP*EEUWEN& C" Algemeen Agentschap van John RUCKER C0 Riga. Schoone houten barak, dienende voor han del of herberg, gelegen Meenensteenweg 131, Yper. Bekwame smidsgast bij Jozef Desmyter smid te Renighelstgoed loon. oede meid, word gevraagd in de Ban- que de CourtraiGroote Markt, Pop. Bekwame vakmannen, voor toezicht van werken in de omstreken van Yperen. In lichtingen te bekomen bij den heerBiebuyck, Toeg. Kon. Commissaris, te Yperen. KLEERMAKERSGAST, wel kunnende broek en gilet maken, en voor de groote stukken wordt terstond of ten Iaatste tegen 15 No vember gevraagd bij M REYNAERT, meester kleermaker te Chimay (vroeger te Vlamertinghe). Schilder gasten, goed in 't vak; goed loon, volgens bekwaamheid, bij Ferd. Perme- ke, 36, Boeschepestraat. childersgastenbij Maurice Baert, Schaalstraat, 22, Poperinghe. uikerbakkersgast, bij Ernest Reniere- Tidrick, Noordstraat, 15, Poperinghe. erde reiziger, seffens, bij M. Camer lynck-Desmarescaux, Kruideniershan- del, Rousbrugge. Bekwame timmermansgast of halve gast, bij A Leeuwerck, Garenstraat, Pop. Goede metsers en plakkers, voor werk op stuk uit te voeren, in en rond Yper Zich wenden bureel van het blad of bij den heer Maertens, Poperinghestraaf, Yper. Naarstig jongman, om timmermansstiel of iets dergelijks te leeren. Adres ten bur. Jongen van 22 ja#r, om den bakkerstiel te leeren. Adres ten bureele. Jongen van 17 jaar als schoenmakersgast; een jaar op stiel geweest. Adres ten bureele. Juffrouw, als winkeldochter of in herberg te Poperinghe of omliggende. Marie Bonte, Yperstraat, Zonnebeke. Chauffeur mecaniciengoede getuigschrif ten, vraagt plaats als autogeleider of om in garage te werken. Adres ten bureele. N. 16491. 5 0/0 taksen. JONGE LUIAARD OUDE BEDELAAR daarom... werk en zwoeg om... EEN AP PELTJE VOOR DEN DORST TE BEWA REN... Het is niet genoeg met spaarcenten te vergaren, men moet ze ook in volle ge rustheid weten te plaatsen Wendt U in alle vertrouwen tot onze Agenten uwer streek, die melde meeste bereidwilligheid en koste- loot, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op t a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 's jaars. Alles Vrij van e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Naainlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xll-Maandenstraat, Nr13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B. Waar de MaatschapWj nicf verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe: 4. Vanbru- Noordstraat, 16. waene,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2