SNUIF "V. s. Riga Zaai lijnzaad T' G' In 't Binnenland. Hier en Daar. WETGEVENDE KIEZING Burgerstand van Coliseum-Cinema. O' Wij hebben de eer de bevolking uit te noodigen om op 11 NO VEMBER a.s. Verjaardag van den Wapenstilstand, liuiine Hui zen te bevlnggoaDal zal een blijk te meer daarstellen hunner genegenheid jegens de Oudslrijders. Frans Van Cauwelaert HOPPE, P O li T VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 6 november. Tentoonstelling der Duiven Speelkaarten ten bnreele dezer. - Zondag 43 November. raagt plaats. Xe Koop. Gevraagd. Leest ea verspreidt "DePoperiflghenaar" Aitwerpen's Bonw- Hypotheekbank BANK VAN POPERINGHE Waarde Makkers, wij rekenen erop dat gij allen den inzet van deze feestviering zult steunen met uwe aanwezigheid. Deze dag moet met den tijd ons grootste volksfeest worden. Eti dat zal, zoo gij maar wil}. Was 11 November 1018 een der gelukkigste en blijdste dagen van ons leven, het herden kingsfeest er van moet even blij,even geluk kig zijn. Mochten onze nederige pogingen deez' jaar een goeden uitslag opleveren, dan zal het een spoorslag zijn voor ons om, aan staande jaren, op meer grootschen voet in te richten. En gelukt heden dit feestje, dan mogen wij stellig rekenen op dc medewer king der andere stedelijke maatschappijen voor de volgende jaren. Ziehier een beknopt programma der feestelijkheden 1°) DEN DAG ZELF VAN U NOVEMBER: Van 's morgens vroeg, bevlaggtng uwer huizen dat niemand ten achter blijve Te zes uur 's avonds Vergadering in ons lokaal, voor den fakkeltocht, inge- ri. ht door den V. OS. Te 0 1/2 uur optocht door de straten, met muziek en fakkels. Te 7 1/2 uur, na den fakkeltocht, CONCERT in den Stadschouw- burg voor de leden van den V. O. S. met hunne fa milie. Ingang vrij. 2°) ZATERDAG 12 NOVEMBER te 8 uur 's avonds in ons lokaal, vriendenmaal voor de leden. Om er aan deel te nemen moet men zich laten Inschrij ven in het lokaal of bij een lid van het Bestuur, ten laatste Zondag 6 November. Prijs per hoofd 7 fr. te betalen bij de inschrijving. Heden is ons klacbtenbureel opén tusschen 11 en 12 uur. Namens het bestuur van veertien personen, komende van een bruiloftsfeest, van Burnley naar Blackpool (Engeland), reed, werd door het sleepen van het voertuig omver geworpen. Twee personen, waaronder de vader der bruid, werden gedood, en elf anderen, ern stig gewond. DeSpaanschesteamer «TorredeLoro», met 24 man aan boord, heeft tusschen Ciu- delaen Clamorel schipbreuk geleden Slechts twee man zijn kunnen gered worden. Stadsnieuws. Zondagrust.Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Davidsfonds. Vergadering op Woensdag 16 November. Voordracht met lichtbeelden 1 China, en in bijzonder, de Ortos. 2 Missiewerk in die streken. Als voordrachtgever treedt op de Eerw. Pater G. Schotte, Miss. in den Ortos, Assis tent van den Aigemeenen O verste van Scheut. van Mottige Janus op 6, 7, 8 en 9n No vember door de Maatschappij van Rethori- ca Langhoirs Victorinnen. Geruchten wor den in omloop gebracht dat er geen plaatsen meer te verkrijgen zijn; integendeel; men kan nog schoone plaatsen voor alle vier de dagen bekomen bij Maurice Benoot, Noord straat, 1, Poperinghe. Volkshuis. Heden Zondag, om 3 ure namiddag, groote algemeene vergadering. Belangrijk#1 inededeelingen. Liederen. Al de leden worden DRINGEND verzocht de vergadering bij te wonen. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razendet andpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Dienst voor de slachtoffers van den oorlog. Een overtalrijke menigte heeft op Allerzielendag den dienst in S. Bertens- kerk bijgewoond. Stedelijke Overheden, oudsoldaten gilden en volk houden er aan een herkentelijke en blijvende hulde te bren gen aan dezen die met hun leven, onze vrij heid verzekerden. Allerheiligen. 't Was een somber weder gansch den dag, een echt Allerheili gen weer. Gansch den dag, van 's morgens vroeg propten de kerken van 't volk, en zeer velen hielden er aan, een ingetogen bezoek aan het kerkhof te brengen. Lijfrentkas. Nog nooit was de jaar- lijksche vergadering zoo talrijk bijgewoond als zondag laatst. Na het gewoon verslag, 't geven van inlichtingen en een aanmoedi gend woord, volgden eenige gezangen en liederen. Een belangrijke prijsloting, dank aan de mildheid van Mijnheer Hector Lebbe, voorzitter der lijfrentgilde, sloot deze welge lukte vergadering. De aanstaande kiezingen. Van mor gen af zullen de agenten ten huizen komen met de kiesbrieven. Hetgeen misschien nog nooit gebeurd is, gebeurt dit jaar, namenlijk dat dezelfde kiesbrief U zal uitnoodigen naar twee kiezingen, deze voor de Kamers en Senaat, den 20 Novemberen deze voor de Provincie den 27 November. Opgelet dus, Gij moet Uwen kiesbrief meehebben voor alle twee de kiezingen en als Gij den 27 November Uwen brief niet meer meehebt, dan moogt Gij niet stemmen, vergeet dit niet. Schoone vondst. Klaai Coussebant heeft maandag avond eene prachtige valies gevonden, inhoudende püre-crême kaasjes, en bevattende eenen brief dat die kaasjes verkrijgbaar zijn aan 2 fr. in den Dépot jerémie. Flauwe grap. Maandag avond von den voorbijgangers op de Groote Markt een valies toegebonden met een ijzerdraad. Seffens had eene samenscholling van volk plaats. De valies werd in het poütiebureel gebracht en de vertellingen en verzinsels gingen hunnen gang De valies bevatte niets anders dan een groot stuk hout en wat vodden. Oudemansgrülen. Een kostganger van het Oudemanhuis kwam Zondag avond veel te laat en in overdanen staat binnen Om zijne misnoegdheid bot te vieren sloeg hij een tamelijk aantal ruiten kapot. Feestviering De EendrachtOm alle misverstand te voorkomen, moeten wij over het feest van Zondagvoormiddag zeg gen dat het mank ging aan inrichting. De deelnemende maatschappijen waren niet in gelicht over de volgorde van den stoet, over de ontvangst op 't stadhuis en over wat er van hen vereischt of verlangd werd. Zoo moesten Bestuursleden van Maat schappijen den zaterdag namiddag zelf rondgaan van 't eene naar 't ander om in lichtingen en 's zondags deden zich een paar gevallen voor die komen vermeden worden, had aan iedereen de noodige inlichtingen ge geven geweest. Dit weze gezegd opdat niets verkeerd zou uitgelegd worden! Diefstal. Onbekende dieven zijn Maandag avond binnengedrongen bij Emiel Bruneel, wonende in eene houten barak in de Watoustraat. Terwijl hij afwezig was hebben zij ailes doorsnuffeld. Zij hebben ver scheidene kleedingstukken en andere voor werpen buit gemaakt, alsook lOkgr. vieesch. Men schat het bedrag van den diefstal op 10U0 fr. Een onderzoek is ingesteld. Ruzie. Vrijdag ontstond er twist, in eene herberg aan 't Hooge, tusschen twee geburen van het gehucht Canada. De eene bracht den andere eene lichte messteek toe in den rug. De rouwdienst voor de oorlogslachtof fers. Het Stadsbestuur, dat op Allerzie lendag eenen Rouwdienst liet zingen voorde Oorlogslachtoffers, houdt er aan, de bevol king in 't algemeen, en de Oudsoldatenbon- den gansch in liet bijzonder, zijnen besten dank toe te sturen vour de zoo talrijke op komst in deze plechtigheid Dat openbaar huldebetoog aan de oorlogslachtoffers, dat klaar bewijs dat de offers door onze gesneu velden gebracht, niet zoo licht vergeten zijn, laat de stadsoverheid niet onverschillig; en het is met innige voldoening dat zij heeft kunnen bestaligen dat haar oproep zoo tal rijk beantwoord werdwant zij is ten zeerste overtuigd dat deze plechtigheid eene bron van troost is voor de familieleden van hen die voor onze vrijheid stierven. Verlioiu! der chriütene vrouwen. Zondag aanstaande 13 November om 3 u. stipt is er feest in de groote zaal van het Volkshuis. Het programma bevat: muziek gezang een blijspel in 2 bedrijven en andere ver rassingen. Al de leden worden vriendelijk uitgenodigd voorzien van hun lidkaart, en alle andere vrouwen zijn ook welgekomen. Beveren aan Yz,er. Maandag 1.1. had de plechtige teraardbestelling plaats van ö^lfptemÊér'ïÖA?." fffj1 werd er ontgraven en ter ruste overgebracht op het kerkhof van zijn geboortedorp. Een groote massa volk, waaronder een goed deel V.O.S nam deel aan de plechtigheid, 't Was indrukwekkend. Toen in 1914 het gevaar losbrak, verstond Gaston z'n plicht lijk dui zenden zijner Vlaamsche broeders Z'n ieus klonk óf overwinnen öt sterven En zie... hij viel in 't kwijten van zijn plicht. Duurbare .Familie, zwaar is het ongeluk die u getroffen heeft, 't Zijn schoone woor den als men zegt hij is gesneuveld voor 't Vaderland Er blijft ons niets anders meer over dan den Heer te bidden voor de zielelafenis van den overledene. Met innige deelneming in uw droefheid ben ik Jacobijn. Ginds liggen hun lijken als zaden in 't zand, Hoop op den oogstO Vlaanderland 1 Westvleteren. Abdij Sint Sixtus. Dezer dagen werd de Hoog Eerw. Abt Dom Bonaventura De Groote vereerd met de medaille van Koning Albert, om wille der uitstekende diensten die hij tijdens den oor log bewezen heeft aan honderden en honder den ongelukkige vluchtelingen en weezen. -- Die hooge onderscheiding is welverdiend. Inderdaad, in de Octobermaand 1914 gaf de Hoog Eerw, Abt inwoonst en kost aan duizenden vluchtelingen soms aan meer dan 350 daags Het is ook bekend dat het allereerste toevluchtsoord van de weezen der geteisterde streek van Yper in de abdij van Sint Sixtus gevestigd werd, en dat een vijf tigtal weezen van Wytschaete aldaar ver toefd hebben tot in September 1919. Welk een gulhartig onthaal daarenboven aalmoe zeniers, studenten, brankardiers, soldaten van allen rang en natiën er ontvingen zullen zij zeiven best herinneren die het onder vonden hebben. Onze hartelijkste gelukwenschen dus aan den Hoog Eerw. Abt Dom Bonaventura voor de hooge onderscheiding die hem te beurt valt. Branouitre. Installatie. Zondag aanstaande, 13 November, heeft de plechtige inhuldiging plaats van Mijnheer D'Hoine, als burgmeester onzer gemeente. Woesten. Boerengilde. Vandaag om 4 ure stipt, vergadering van het bestuur der boerengilde om 4 1/4 uur, algemeene vergadering van al de leden bij We Arnand Hoedt In de Sparre Dagorde: Verslag; Betaling en bestel iing van veevoeders en meststoffen. Les over den hoenderkweek. Aanneming der leden voor het jaar 1922, alsmede betaling der bijdrage. Dat allen dus op hunnen post zijn. Boekerij. Alle zondage onmiddelijk na de hoogmis, zijn er, voor de liefhebbers van lezen, kosteloos boeken te bekomen in de knechtenschool barak Flverdin^he. Peerdenfeest. Al les doet voorzien dat onze oudvermaarde feesten zullen hernemen en worden lijk voor heen. Buiten aller verwachting waren er veel peerdebeesten Wel 150 en bij honderden koopers, verkoopers en liefhebbers, 't Is veel meer dan 't driedubbel van overjaar dat belooft voor de toekomst, want van te naas ten jare af zullen er verscheidene groote stallingen in orde zijn. Lessen van huishoudkunde. Bravo 1 meisjes en boerinnetjes er zuilen hier drie- maandelijksche lessen gegeven worden van huishoudkunde December, Januari en Februari). Die leergang bevat lessen a) van koken en stoven, b) van wasschen en strijken, c) van naaien en breien, n) over kinder kweek en eindelijk e) over 't planten en 't be zorgen van bloemen en groensels. Elverdinghe, met al zijn prettige persoon tjes, zijne smakeiijke frikotjes, zijne sierlijke bloemen en gebouwen zal welhaast een pronkjuweel worden van Vlaanderen. Brielen. Inhuldiging. Zondag laatst werd alhier onzen nieuwen Burge meester Mr Emiel Verbieze onder eenen grooten toeloop van Volk plechtiglijk inge huldigd. Dat onze nieuwe Burgemeester door zijn volk geacht en vereerd wordt, was Zondag laatst wel zichtbaarzoowel aan de schoone en prachtige stoet die niet min dan 28 groepen telde waaronder 11 wagens, alsook aan de voorloopige en reeds nieuw opgebouwde prachtig versierde woningen onzer kleine gemeente. Om een ure kwam onzen Heer Burge meester, omringd van de overheden op het dorp toe. Eene korte, treffende aanspraak wierd door den Sekretaris voorgedragenwaaron der hij zijnen nieuwen Burgemeester den driekleurigen gordel rond zijne lenden bond, den sleutel van 't gemeentehuis en den gemeentestempel overhandigde. Het neefje Caeftau Alida, en Modesta Vercaigneoverhandigden hem een bloemtuil. Vervolgen werd de stoet in gang gezet met muziek aan 't hoofd tot aan het Ge-( meentehuis alwaar de Geestelijke en Burger lijke overheden door den heer Burgemeester gulhartig ontvangen werden. Na eene wandeling door de welversierde .straten, nam hij van op het verhoog, den stoet in oogenschouw. Alle de groepez zonder uitzondering waren even schoon. Onder menige vreemde nieuws gierigen hoorde men zeggen; wat is dat wonderschoon, voor zoo eene kleine ge meente. Allen, Burgers, Boeren en werklieden hebben het hunne bijgebracht om den stoet, huizen en poorten op te luisteren Om 4 uur 1/2 werd den Heer Burgemees ter een smakelijk banket aangeboden waar aan 92 zijner vrienden en kennissen te zamen met de overheden deel namen. Binst het maal werd M. Charles van Raes, gewezen schepen, het burgerkruis van le en 2° klas, om zijne trouwe diensten, overhandigd. Het feest liep in de beste gemoedstemming af Welgekomen M. Verbieze ais Burge meester van Brielen en wij wenschen U een gelukkig en lang bestier. Den Maandag werden koeken en choco lade uitgedeeld aan de schoolkinders. Boesinglie Muziek. Bravo, het muziek is opnieuw weêr ingericht en dat op een allerbeste leest. De gemeenteraad stem de het herleven en beloofde tusschen te komen voor de noodige kosten dus... een gemeente muziek. Reeds zijn de oude lief hebbers bijeengekomen om de belangen te bespreken. Een voorloopig bestuur werd vorengesteld. Onder meer kennen wij als eere-voorzitterWeled. heer burgmeester en als voorzitter de ziel van de inrichting Dr De Kemele Vooruit, nu, mannen, Boesinghe herleeft. Vergeet niet op 22n dezer St Cecilia, dus reeds uw feestdag. Viert ge dan? Vijftig jaren getrouwd. Reeds zijn de gebeurs van vader en moeder Pluym toe bereidselen aan het maken voor het jubel feest der oudjes. Of men zal vieren heel binnen kort, naar men zegt mogelijks nog enkele dagen, 't Zal feest zijn. Reiiin$he. Heropbouw Ver scheidene woningen die men aan 't herbou wen is, beloven een mooi uitzicht te hebben. Jammer dat men in het Yperstraatje moet blijven wachten, om te beginnen bouwen, tot dat de beslissing genomen is nopens het verbreden der straat. We verwachten binneii noodigis "Óm VeyènJterP6o\Vws^onèn' al rond opgehoopt zijn. Aerlrijcke. Vreeselijk ongeluk. t- De 20 jarige Lievens Geeraard, uit Hoeve zede, was alhier maandag met zijn vader werkzaam aan het herstellen van een wind molen, toen plots een zwaar stuk ijzer neer plofte en de jongeling op het hoofd getroffen werd. Hij bleef op den slag dood. ïliorEiont. Overreden. De 35-jari- ge voerman R. De Keyzer werd Maandag avond op den steenweg zoo erg door een vrachtauto aangereden dat hij uitzijn wagen geslingerd en overreden werd. In ergen toe stand werd hij opgenomen. Antwerpen, Vreeselijke ramp. Zaterdag namiddag, ten 1 uur 35, is eene stoomboot van den dienst Antwerpen-Tem sche gezonken. De schipbreuk gebeurde ter hoogte van Burght. De stoomboot «August» zwenkte om eene motoboot te mijden, toen een zwaar dek zich aan bakboord verplaatste en de boot deed hellen. Het water stroomde in het machienenruim, en, op anderhalve minuut tijds. zonk de boot. Er waren 30 personen aan boord en slechts 7 konden gered worden. Katholieke pers. Wij lezen in de Gazet van Antwerpenhet volgende stren ge maar rechtvaardige oordeel over de Libre Belgique Spijtig, dat katholiek blad spaart zijne aanvallen niet tegen al wat Vlaming is, en al van 20 November 1921. In 't Arrondissement Yper zullen 5 lijsten vporgesteld worden, 1. Katholieken. SENAAT (veree- nigd met het arr. Kortrijk). Werkelijke kan didaten Liebaert, Bruneel, Vercruysse, d'Huvettere. PlaatsvervangersVercruysse, Brutsaert, Mullie, d'Huvettere. KAMER. Werkelijke Colaert, Vandroni- me. Van der Mersch A. Plaatsvervangers Iweins, De Baene, Leroux. 2. Chriülen Werklieden. KA MER- Werkelijk: Gheckiere, Deforce, Cot- tyn. Plaatsvervangers: Cottyn, Vanlerber- ghe, Flamént. 3. Front partij. KAMER Butaye. 4. Liberalen. KAMER Glorie, Colaert Sylvain, Billiet. 5. Socialisten. KAMER. Werke lijke Missiaen, Van Raes, Barbry. Plaats vervangers Mahieu, Heeckhout. De lijsten moeten heden Zaterdag inge diend worden en aanstaande week geven wij de volledige voorstellingen. Burgemeester van Antwerpen. Woensdag werd heer Frans van Cauwe laert, tot overgroote voldoening der bevol king, benoemd tot burgemeester van Ant werpen. Lang werd die benoeming verwacht, alge meen gewGnscht, eindelijk is ze gekomen. Enalhoewelze.uit franskiljonisme of naijver, op onridderlijke wijze werd bestreden door sommigen die, maandenlang, al de fiolen van hun toorn over den eerlijken en heerlij ken man hebben uitgegoten, en de deurpos ten van het Ministerie plat liepen om zijn candidatuur te bestrijden, toch heeft de wil van het volk den slag thuisgehaald en het recht gezegevierd. Het licht, vóór welk een storm van laster zijn vuile dampen had op- gedikt, is doorgebroken en wordt nu geest driftig begroet. Qok de Koning heeft over heel Vlaanderen, de stem hooren opklinken van zijnVlaamsche volk, en goedkeurend gezien dat de Vlaam sche democratie over de rechte baan oprukt. benoeming is niet alleen de triomf van een recntscffapen man, maar vooral de eerste overwinning der Vlaamsche democratische gedachte, en daarom zijn wij dubbel verheugd en weten dat het Vlaam sche Land die dubbele zege beseft, en zien zal dat «Vlaanderens zonne is aan't dagen.» Deze benoeming heeft voor gevolg gehad dat Vrijdag morgen de 3 liberale Ministers Franck, Neujean, en Devèze hun ontslag gaven Franck zegde ertoe gedwongen te zijn door de liberalen van Antwerpen en de an dere moesten mee 1 En dat is volgens die franskiljonsche libe ralen zorgen als Minister voor 't welzijn van het land Ze loopen weg als kw ajongens die hunne goeste niet hebben. Schoone partij van orde die 's lands zaken laat gaan omdat de Vlamingen beginnen recht te krijgen bewijs dus dat 's lands welvaart bun doel niet is maar wel eigen welvaart 1 Mannen, zwicht U van zulke mannen van orde en kiest voor katholieken, die de beste zijn en blijven. POPERINGHE. v. 30 Octob tot 5 Nov. 1921 Geboorten. 276. Denys Mlchellne, d. v. Carolus en Zuima Top. 277. Denys Camille, z. v. Emile en Maria Deraeve. 278. Dehaene Georgette, d. Georges en Maria Dumelie. 279. Hebrant Odette d. v. Louis en Germaine Poublanc- 280. Donche Marie, d. v. Maurice en Martha Verleye. Overlijdens. 228. Helena Lebbe, 62 J. wed. wat franskiljon is mag Zijn gal in zijn kolom- |gj van^e^i^Ve^rnestraat. -229. Polidore Thee. men uitspuwen. Dat stiet mij dikwijls tegen de borst Vlaamsche priesters, soms hoogere gees telijkheid, koene Vlaamsche strijders werden over den hekel gehaald. Die ongepaste uit vallen tegen zulke mannen maken somwijlen eenen christelijken Vlaming wakker. Dat liberale gazetten de priesters beschim pen, dat is hun dagelijksch brood; maar dat een katholiek dagblad de Vlaamschgezinde priesters in een somber daglicht wil stellen, dat is mij onbegrijpelijk. Wanneer er een of ander opstootje ont staat van eenige dwaze heethoofden, dan moet het de geheele Vlaamsche partij ont gelden 't zijn activisten Zoo doende, tracht men de edele Vlaam sche zaak hatelijk te maken. Het is weinig ridderlijk, dunkt mij, op zulke wijze hun onvlaamsche politiek te verdedigen. Dc krijgsmachten in de wereld Volgens officieele dokumenten zijn de werkelijke machten der verschillende legers de volgende. De belangrijkste veertien na ties tellen te zamen zes miljoen soldaten. China, 1.370.000 manschappen; Frank rijk 1.034.000; Engeland, 740.000; Rusland 538.000; Polen 450.000; Italië 350.000; Japan 300.000; Griekenland 255.000 Spanje, 253 000; Zwitserland, 170 000; Turkije, 150.000 Tcheco-Slovachië, 150 000 Ver eenigde Staten van Amerika, 140.000 Duitschland 100.000 en België Treffende lieeldspraa-. In een debat over de Duitsche schadevergoedingen sprak Lloyd Georges de volgende woorden uit: Er zijn twee politieker! De eene wil het koetje melken, zoolang mogelijk mel ken de andere zou het koetje willen slach ten en er beafsteaks van makenMaar dan is het koetje dood en de uiers zijn... weg De eerste politiek is toch de redelijkste 1 En daarop antwoordde Briand: Wij wil len het koetje niet dooden 1 Wij willen al leen, dat het ons de horens niet toekeert! Beken, dat deze dichterlijke diplomaten- beeldspraak ten minste uitmunt door juist heid En daar dient geen woord bijgevoegd 1 Het beeld zelf spreekt... boekdeelen en vooral... miljarden Aalst, 29 October. Sedert acht dagen schommelen de prijzen nu naar omhoog, dan naar omlaag nochtans {worden er weinig zaken verhandeld. Volgens de leveringster mijnen noteert de beschikbare hop van 450 tot 490 frank. Brussel, 2 November. De markt is op nieuw vastgestremd, 465 frank, op levering November-December. Londen, 31 October. Daar de afieve ringen van hop aan den dienst van Bevoor rading of hopcontrool gedaan is, blijkt het dat het gewas 1921 ongeveer 224.000 cente naren bedraagt, tegen 281 000 centenaren in 1920. Voor middelbare kwaliteit zullen de Kopplanters 18 pond sterling krijgen, hetgeen in onze munt daaromtrent duizend Basile Debaene, Casselstraat.232. Dequldt Melanie 75 J. ong. S. Michielstraat. 233. Silvie Desmadryl 86 j. Kloosterzuster, Boeschepestraat. Maerten Eugenie, 73 j. ong. S. Annaplein. Huwelijken. 172. White Albert, 24 j. bloemist en Room Martha, 24 J. huishoudster b. v. Poperinghe. Beloften. 248. Boerhave Pierre, voerman van Boeschepe en Vancayzeele Augusta, z. b. v. Poperin ghe. 249. Clabau Henri, werkman en Van Uxem Georgine, werkvrouw b. v. Poperinghe. 250. Taffin Honoré, werkman en Ooghe Elodie, huishoudster wed. v. Gombelr Maurice, b. v. Poperinghe. 25! Storme Marcel, werkman en Papegaey Rachel, z. b beid. v. Poperinghe. —252. Deniere Ernest, landbou wer v. Poperinghe en Dehaeze Julia, werkster v. Watou.—253. Coliez Gerard, werkman v. Poperinghe en Schriecke Nestorlne, z. b. v. Steenvoorde. WEST0UTRE, September en October 1921 Geboorten. Barbé Agnes. Delhaye Valeer - Heyman Qeorges. Caron Clara. Rassalle Maria, Dambre Roger. Overlijdens. Maes Henri, wed. v. Arnaert Melan 80 Mortier Louise, echtg. v. Jan Huyghe, 67 J. Vanpeene Leonie, echtg. v. Baron Theophiel, 60 j. Huwelijken. De Berdt Cyriei, met Delva Emma Verhaeghe Remi, met Ingeiaere Marle. Caron Henri, met Dondeyne Irma. Beloften. Bauw Jules, met Trioen Marie. Pe- nin Alphonse en Bouwet Augusta. R0USBRUGGE, maand October 1921. Geboorten. Vandenbroucke Antoine.Otterbeek Gerard. Dehaeck Paula. Blootacker Roger. Porreye Albert. Overlijdens.—Coevoet Emma, 38 J. ong. Loncke Désiré, 94 L wed. v. David Rosalie. Desmicht Gerarda, 3 m. Beloften. Denecker Maurice, v. Rousbrugge met Debergh Angele, v. Proven.—Sockeel René, v. Crom- beke met Leys Marie, v Rousbrugge. - Deturck Mar cel, v. Rousbrugge met Vermeulen Bertha, v. Beveren. Bruneel Cyrille, v. Staden met Liefooghe Zulma v. Rousbrugge. Descamps Maurice, v. Rousbrugge en Feys Celestina, v. Leysele. Voetbal-Match Wevelghem-Poperinghe. De eerste ploeg van onzen club heeft Zon dag laatst te Wevelghem de football club aldaar ontmoet. Pas 15 dagen geleden zagen wij te Poperinghe ons elftal, ter gelegenheid van een match tegen de Engelschen, bewij zen leveren van oprechte kennis van het voetbalspel. De puike uitslag dien zij alsdan bekomen hebben, mocht ons doen hopen te Wevelghem eveneens te zegenpralen. En wij werden er geklopt met 4-0 Wij leverden een spel dat niet aaneen- hing slechts nu en dan en te zelden vonden onze spelers eene gelegenheid om samen te combineeren Ter wille van de waarheid moet nochtans gezegd worden dat de centre-half, Papegaey van in het begin der match door een deer lijke stamp in de onmogelijkheid gesteld werd zijne makkers nuttig ter hand te staan, en dit niettegenstaande zijn buitengewonen moed. Verders dient opgemerkt te worden dat onze ploeg op het terrein kwam met plaatsvervangers en met spelers aan wie voldoende oefening ontbrak. De tegenploeg was goed, alhoewel van minder waarde dan het Engelsch elftal, dat wij hier met zooveel succes bekampten. Moed dan De uitslag van Wevelghem inschrijven in een prijskamp door die vrien den ingericht. Wij drukken de wensch uit en tevens de hoop dat de prijs een beker van groote waarde de reis naar Poperin ghe make. De Wevelghemnaars hebben ons aller vriendelijkst ontvangen. Op 13 November zal Wevelghem hier de tegenmatch komen spelen. Heden Zondag 6", om 2 ure, match F. C. Poperinghe, 2e elftal, tegen Kortrijk St Ro- chus, 2° elftal te voren entrainement voor eerste elftal. HET BESTUUR. Herbergkermis In den nieuwen Luttertap bij Nestor Goemaere, Abeele steenweg. Schoon geweer te verhollen. In 't Vinkenveld bij Medard Deswarte, Westvleterensteenweg gegeven door Julien Deroo (den kleinsten). 2 Vette kiekens te verhollen door den uil. Vet konijn te versmijten op den vogelpik. In den Roosendaal bij Theophile Goussey, Veurnestraat. Begin om 5 ure. 2 Konijnen te versmijten. Bij Georges Lefever, Casselstraat. Gege ven door Nestor Hosdey. Konijn en 15 fr. te versmijten. Bij Camille Hosdey, Hondstraat. Gegeven door Jules Vandevoorde( Courten. van M. Gaston Vanbruwaene* A la Cour du Roi bij Maurice Devos, 25, Boesche pe straat. VLAMERTINGHE. Eerste tap. Bij Alphonse Versavel, Brielen steenweg; van dan af verkoop van kruidenierswaren. WATCU-CALICANES. Herbergkermis Konijn te versmijten. Au Nouvau S Hubertbij Georges Top. S. JAN TER BIEZEN. Herbergkermis. In den Haan bij Cyriel Swertvaegher. AREFLE. 7wbar koniin to versmijten. Bij Henri Vancayzeele. Gegeven door Gaspard. 00STVLETEREW. Een sintmaarten en en een geit te verhollen. In den Hert»bij Pieter Deroo, Wiphoek. frank bedraagt. Nog altijd voorziet men niet dat er toelating tot invoer van vreemde hop»b?wlJst ^at in voetbalspel niets de oefening zal verleend worden Poperinghe, 4 November. - houdend. Deze laatste dagen er verhandelingen aan 435 tot 450 frank. In cultuur wordt er weinig aangekocht. of entrainement overtreft, verders dat de Markt prijs-(.spelers zorgvuldig moeten uitgekozen wor- geschiedden 1 den en dat elk speler het zijne moet bijbren gen. Onze club heeft zich te Wevelghem doen bij Em. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 u. 1. Rond een uitvinding, schoon lotgeval len drama in 8 deelen. Voor de eerste maal in Belgie vertoond. 2. De Doodsdragonder, 7 en 8 ep. in 4 deelen. Maandag en Dinsdag om 7 1/2 ure. 1. Het verbannen hert, cow-boy drama in 5 deelen. 2. Het verloren gewest, 11 en 12 ep. einde. 3. De Oom uit Amerika- Kinderen worden toegelaten. NfesawBEsaajMiBiga^^ Van zekere zijden wordt RIGAZAAD aan geboden in oude zakken, ongereinigd en met onvoldoende waarborg, zoogezegd voortko mende van het huis: JohnRücker C°,Riga Wij houden eraan dit misbruik aan de be langhebbende bekend te maken en nogmaals te herhalen dat alléén het huis JOH.\ ISK KER O, RIGA, het zaad levert zooals voor den oorlog, na melijk In geloode lijnwaden zakken van 82 k. net. Met kaarten als waatborg dragende het jaartal van den oogst 1921, ondertee kend door de afzenders De Heeren John Rücker C°, Riga. Dezelfde kiemkracht als voorheen Volkomen gereinigd en van allereerste hoedanigheid. Aangezien den oogenblik gekomen is de zaden te hernieuwen, is het in eenieders be lang de voorkeur te geven aan het oudgekend merk JOHN RUCKER&C», Riga. Gelieve de stalen te vergelijken met ande re merken ten einde in volle vertrouwen te koopen. C. VERSPREEUWEN C°, Algemeen Agentschap van John RUCKER C°, Riga Voor Poperinghe en omstreken M. UZEEL MONCAREY, Poperinghe. Beste Engelsche PEPPERMINT .{'tOlSTER^0, voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Vermoeidheid, Zenuwverzwakking, enz. enz. Te verkrijgen bij E. BL0N0EEL P0LLEY Casselstraat, 67, l*operinglie. Jongen van 17 jaar ais schoenmakersgast; een jaar op stiel geweest. Adres ten bureele. \hauffeur-mécanicien, goede getuigschrif- ten, vraagt plaats als autogeleider of om in garage te werken. Adres ten bureele. N. 16491. H Gerievig renteniershuis met hof, Cassel straat, 177 bis, Poperinghe seffens te bewonen. Zich wenden bij J. Vandermarliere, gasfabriek, Poperinghe. Barak, welgelegen en geriefrijk, dubbel hout, met pannen bedekt, groot 6x6™, dienstig voor winkel, staande op 6 aren cijns- grond der Burgerlijke Godshuizen, steenweg van Poperinghe tegen de dorpplaats, Via- mertinghe. Inl. ter barak zelf bij S. Cout- tenye. mtrent 120 kassen met elk 12 ledige flesschen van 80 centil. aan 5 fr. de kas, 1 civier, 1 koffietrommelbol alleen, 5 paar- deslieten. Adres ten bureele. Tien duizend K. koeibeeten, bij Camille Sohier-Vandewynckel, landbouwer te Poperinghe Crombekesteenweg. Schoone barakken uit het engelsch kamp bij S. Jozef' school40.600 kgr. kolen, houten billen, waterbakken, enz. enz. toe- behoorend aan Jules Verhaeghe, op het kamp verblijvende, Yper. Tent, groot 8 in. op 6 m in dubbel pan- neelen, afdraaiende in boulons; dienstig voor winkel en herberg, vier groote plaatsen. Staande te Westouter, Molenberg. Inlichtin gen te nemen bij Petitjean, Westouter. uis van 8 m op 7 m. verdeeld in 4 schoone plaatsen en stalling, gebouwd op 9 a. grond eigendom te koop Langs de baan van Yperhoekje naar de Wegwijzers, genaamd Oude Veurnestraat, Yper, bij Cyr. Leroy. Tent gedekt met pannen, 6x6 m. met 4 A. grond in pacht, gelegen bij 't Vliegende Peerd, Veurnestraat. Zich wenden tot den eigenaar Henri Tuyten. Schoone Tent10 m. 50, gedekt met platen in goeden staat, genadige prijs, Henri Leppinois. Elverdinghe Steenweg bij De Zon Poperinghe. Schoone wagen, zoo goed als nieuw, aan genadige prijs bij Ach. Huys Denecker, wagenmaker, Watoustraat, Abeele. Schoone witte toog met buffet, dienstig voor herberg of winkel, Duinkerkstraat 9. Een ovalen tafel, 1 keukenstoofje zonder oven, in goeden staat. Inl. ten bureele. Vrouwvelo, en vrouwvelo kunnendedienen voor mansvelo met baar), bij J. Lam- mey Casselstraat, 4, Poperinghe. Jachistoof, coulisse tafel,twee keukentafels in accajou. Yperstraat, 44. Schoone houten barak, dienende voor han del of herberg, gelegen Meenensteenweg 131, Yper. Kindermeid in burgershuis te Poperinghe, GOED LOON; Adres ten bureele. Bekwame smidsgast bij Jozef s Desmyter smid te Renighelstgoed loon. Qjoetfe meid, word gevraagd in de Ban- que de CourtraiGroote Markt, Pop. KLEERMAKERSGAST, wel kunnende broek en gilet maken, en voor de groote stukken wordt terstond of ten laatste tegen 15 No vember gevraagd bij M R E Y N A E R T, meester kleermaker te Chimay (vroeger te Vlamertinghe). Schilder gasten, goed in 't vak; goed loon, volgens bekwaamheid, bij Ferd. Perme- ke, 36, Boeschepestraat. Schildersgastenbij Maurice Baert, Schaalstraat, 22, Poperinghe. Boeremeid van 30 - 40 jaar, stil en eerlijk loon 120 fr te maande. Adres ten bur. Suikerbakkersgast bij Ernest Reniere- Tidrick, Hondstraat, 15, Poperinghe. Schrijnwerker, bij Achille Verhaeghe, Cas selstraat, 127 gansch den winter ver zekerd werk. immerman of schrijnwerker, halve gast, bij Menu-Breyne, Meesen. oede meid voor alle werk, groot loon. Adres ten bureele. bij M. Camer- Kruideniershan- del, Rousbrugge. Bekwame timmermansgast of halve gast, bij A. Leeuwerck, Garenstraat, Pop. Goede metsers en plakkers, voor werk op stuk uit te voeren, in en rond Yper. Zich wenden bureel van het blad of bij den heer Maertens, Poperinghestraat, Yper. TH MHATI'/TlimFITr ms», Derde reiziger, seffens, lynck-Desmarescaux, WAT HELPT KAARS EN BRIL, ALS DEN UIL NIET ZIEN EN WIL... maar... WILLEN IS KUNNEN... Vooraleer uwe spaarcenten in ingewikkelde zaken te plaat sen of jarenlange en onverbreekbare verbin tenissen aan te gaan, wendt U in volle ver trouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. "V erzekerde uitzeitin^en op a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee- ligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. ZetelXII Maandenstraat, Nr 13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B. Waar de Maatschapbij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Pooeringhe: J. Vanbru- waene, Noordstraat. 16. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ §clinalNtraat, u° 6. Geldplaatsingen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3.50 tot 5 vol gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS voor Belgie en in den vreemde. Aankoop en verkoop van Beurnweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van koepons Leening van geld op titels van Oorlogsschade alsook op beursweerden. Allerhande Wisselbewerkingen. Verhuring van ItrandkofTerN, onder de volgende voorwaarden U JAA» VI.JAAIt Nr 1 Hoogte 11 cm. - Breedte 21 cm. 25 Fr. 15 Fr. N' 2 - 12 cm. - 32 em. 35 Fr. 20 Fr. Nr 3 15 cm. - 32 cm. 40 Fr. 25 Fr. Nr 4 20 cm. - 32 cm. 50 Fr. 30 Fr. Al dexe koffer* hebben eene diepte van 60 cm, 1 Deze koffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg Vütl veiligheid op, tegen Brand en diefde. sSes

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2