BRANDKOFFERS. Riga Zaai lijnzaad B De Toestand Bedriegers. In ?t Binnenland. Coliseum-Oinema. Burgerstand van Eenige uitslagen der Kiezing. Provincie West-Vlaanderen Samenstelling der nieuwe Kamer. .2 Enkele Bestatiging De Werkende Bie. Vrienden Landbouwers, EMILE TRUWANT (Block) H0PPEDRAAD Merk AiA ÏEI ALBERT DEkYS li - POPERINGHE- VERMAKELIJKHEDEN. Zondag %1 November, S. Eloisdag 1 December. Zondag 4 December. HOPPE, S I* O R T Te l^oop. Gevraagd. Vraagt plaat». Gevonden. Meubelpapier Linoleum Toile Cirée Antwerpen's Bouv= Hypotheekbank De eerste reeks Brandkoffers zijn aangekomen in de "Ban- que de Courtrai groote markt te I*o- pei-ïffsgflie, ten dienste van publiek. Nopens de verhuuring, gelieve men zich te wenden aan het win ket gelast met dezen dienst. HET BESTUUR OOGST 1921. V BANK VAN POPERINGHE kUHlt 1919 Kath. 8,785 Kr. Werkl. Liberalen 2,(523 Socialisten 2,691 Onafhank 428 Front 3,392 1921 YPER 9,478 2,593 3,326 3,829 SENAAT 1919 192 Zie Kortrijk Kath. 26,729 Liberalen 4,701 Socialist. 18,029 Demokr. 818 Front Kr. Werkl. Kath. Liberalen 1,316 Socialisten 6,383 Scheurlijst 1,672 Front Bostoen 5,610 KORTRIJK 15,884 36,484 4,460 20,590 17,769 582 1,184 15,167 ROUSSELARE-THIELT 27,675 29,017 29,903 F,045 4,515 6,ü69 24,270 9,577 21,445 16,588 32,347 1,233 6,918 5730 544 OOSTENDE-VEURNE-DIXSMUDE Kath. 14,883 Liberalen 9,760 Socialisten 5,294 Front 3,273 Geteisterd. 1,149 Kath 14,280 Liberalen 2,402 National 3,450 Socialisten 8,502 Democr. 4,134 Front 3,968 19,911 11,433 5,470 3,077 542 BRUGGE 19,700 7,021 9,119 698 2,251 17,110 22,083 12,911 13,763 Schitterende Katholieke overwinning. De uitslagen kunnen als volgt samenge steld worden Katholieke winstBrussel 3 zetelsDen- dermonde 1Hasselt 1Virton 1Aalst 1 Gmt 1; Dinant 1; Oostende 1 en Turnhout 1 Totaal«Hf. Katholieke verliezenRoeselare 1 en Mechelen 1. Totaal Liberale winst: Namen 1 Hoei 1 Char leroi 1 Mechelen 1 Thuin 1 en Brussel 1. Totaal Liberale verliezen Dinant 1 Yper 1 Hasselt 1 Turnhout 1 Gent 1 Virton 1 Zinnik 1 en Luik 1. Totaal nclil. Socialistische winst: Luik; Zinnik 1 en Gent 1. Totaal drie. Socialistische verliezen: Thuin 1Brugge I Charlerai 1 Hoei 1Namen 1 Oosten de 1 en Dendermonde 1. TotaalZeven. De Frontpartij wint een zetel te Roeselae- re en een te Yper. Doch verliest er een te Aalst en een te Gent. De nationalisten, de oud-strijders en de middenstand hebben elk een zetel verloren. De katholieken mogen tiiomf vieren De kiezing van 20 November was vooral een gevoelige nederlaag van het socialism, lieten d<> Kntlinliekenl Geen strijd 20,883 7,782 8,711 Cat- (De Arrondissement Yper. Kamer 3 zetels. Gekozen 2 katholieken (Colaert en Van- dromme) 1 fronter (Butaye). De liberalen verliezen een zetel (Glorie). De fronter wint hem. Arrondissement Kortrijk. Kamer 5 zetels. Gekozen 3 katholieken (Reynaert, teeuw en Duchatel2 socialisten Bunne J Vandevelde). Statu quo. Senaat 4 zetels. Gekozen 1 katholiek (Xiebaert)1 kris ten werkman (Vandevoorde) 2 socialisten (Martens en Dufossel). Arrondissement Brugge. Kamers 4 zetels. Gekozen 2 katholieken (Visart de Bo- carmé, R. De Bruyne) 1 liberaal (Boedt) 1 socialist (Mostaert). De socialisten verliezen een zetel (De Klerck) Hij wordt gewonnen door den libe raal Boedt. Senaat - 2 zetels. Gekozen 2 katholieken (Ruzette en Pec- steen). Arrondissement Oostende-Veurne-Dixsmude. Kamers 5 zetels. Gekozen 3 katholieken (Baels, Brussel mans. Goetgebuer) 2 liberalen (Buyl en Van Glabbeke1. De socialisten verliezen een zetel (Van Vlaanderen). De katholieken winnen een zetel. Senaat 2 zetels. Gekozen 1 katholiek (Hamman), en 1 li beraal (Serruys). Arrondissement Roeselare-Thielt. Kamers 5 zetels. Gekozen 3 katholieken (Van de Vijvere, De Greve, Sap) 1 socialist (Dierkens) 1 fronter (Van Severen). De katholieken verliezen een zetel, die bezet wordt door een fronter. Senaat 3 zetels. Gekozen 3 Katholieken (Mahieu, Van den Bussche en Gilles de Pélichy). a O) se o J3 ---» ca x2 O co u- Antwerpen 5 3 6 Mechelen 2 1 2 Turnhouj 4 Brussel 10 6 8 Leuven 3 2 2 N ij vel 1 1 2 Brugge 2 1 1 Kortrijk 3 2 Oost.-Veurne-Diks.3 2 Roeselare-Thielt 3 1 Yper 2 Gent 6 2 4 St-Nikolaas 2 1 Aalst 3 1 1 Oudenaarde 1 1 1 Dendermonde 3 1 Tongeren 3 1 Hasselt 3 Bergen 1 1 5 Charleroi 2 2 7 Doornik-Ath 2 2 2 Zinnik 1 3 Thuin 1 1 1 Luik 3 2 8 Verviers 2 1 2 Hoei-Borgw. 1 1 2 Aarl-March-Bast.2 1 Neufch.-Virton 2 1 Namen 2 1 2 Dinant Philippev. 3 1 co 3 O 1 1 81 33 66 1 1 Vla»m*>elic Vrieiuleri. Woensdag avond, aanstaande, om 8 u. gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. De katholieken winnen 8 zetels (van 73 op 81). De liberalen verliezen 1 zetel (van 34 op 33). De socialisten verliezen er 4 (van 70 op 66). De frontpartij behoudt haar 4 zetels de kristen-demokraten behouden hun eenigen zetel. De oud-strijders verliezen eveneens een zetel. De middenstanders en de nationalisten verdwijnen. In gansch Westvlaanderen boeren de Liberalen achteruit. In het Arrondissement Veurne-Oostende, waar ze de beste ver wachtingen koesterden, behouden ze met moeite hunne stellingen. In Brugge halen zt een kandidaat erdoor, dank aan zijne over tuigde Vlaamschgezindheid. In Rousselaere behalen ze ternauwernood 1045 stemmen. In Kortrijk-Yper worden de 2 Senatoren Vandevenne en Nolf buiten ge kegeld. En in Yper vliegt de liberale franskiljon Glorie aan de duur. Hun rijk is uit. Kiezers stemt nooit voor liberale franskiljons. We komen terug op een punt waarover we in de twee laatste weken reeds spraken, namentlijk over de woorden uitgesproken door Mr Max Glorie, op den landdag der liberalen, verleden jaar te Brussel. M. Glorie de vlaamschhater, heeft intusschen van de vlaamsche kiezers, zijn verlofgekregen, toch houden wij eraan te toonen welk ver schil er bestaat tusschen de manier van spreken dier liberale heeren te Brussel en hierhoe ze te Brussel medespannen met de godsdiensthaters en hoe ze dan hier in hun ne gazetten doen schrijven dat ze niet tegen priesters en kloosters zijn. Dus, we zegden reeds dat In 1920, op den landdag der liberalen te Brussel, zegde M. Glorie, in openbare vergadering In verwoest Vlaanderen vindt men niets anders dan klerikale en flamingantische onderwijs gestichten. Beste Lezers, voelt ge in die woorden den haat tegen de zusterscholen in heel verwoest Vlaanderen met de hulp van ievervolle priesters opgericht. Heeft iemand edeler werk gedaan in de frontstreek dan onze nonnetjes met het be zorgen en onderwijzen der kinders. Frontbewoners, gij weet best welke dien sten de kloosterzusters U bewijzen met voor uwe kinders zoo goed te zorgen, ook hebt ge wel gedaan van U niet meer te laten ver tegenwoordigen door iemand die tegen uwe; belangen werkt. Wij beweren dat M. Glorie de woorden die wij hooger aanhalen uitgesproken heeft te Brussel. Kan hij ons logenstraffen Maar te Poperinghe veranderen de libe ralen van gezicht en van spraak ze weten wel dat ze bij ons volk geen kwaad mogen zeggen van de kloosterzusters. Te Brussel mogen ze dat voor een hoop opgejagen en door framassons en socialisten, die nooit met kloosterzusters in aanraking komen en ze dus haten omdat gasten als M. Glorie ze als hunne vijanden en uitbuiters voorstellen. Die onwetenden ginder gelooven dat totdat ze in ellende of ziekte geraken en dan hunne oogen wijd openzetten bij het zien der rnenschüevendheid waarmede ze, ziek en ellendig, door die engels op aarde bezorgd worden. Maar in onze streek is het zoo nietieder een weet welke diensten gasthuis en kloos terzusters bewijzen, en de liberale opjager M. Glorie weet dat ook en waar hij te Brus sel bedoelt dat de klerikale scholen en zusters een zwarte vlek in Vlaanderen zijn, komt hij dan in Vlaanderen weer en daags voor de kiezing doet hij 't volgende schrijven M. Glorie is hoegenaamd niet tegen de kloosterscholen en hij heeft nooit een woord gesproken of geschreven tegen het vrij on derwijs (Zie liberaal orgaan der gemeeti- tebelangers van Poperinghe van 20 November 1921). Voelt ge de kruiperij in dien zin in dien zin zit M Glorie op zijne knien de stemmen af te sineeken der kiezers. Maar het heeft niet gepakt; de katholieke Vlamingen willen van geen kloostervervolgers en hebben als beste antwoord M. Glorie aan de deur gezet. Er is nog een puntje We hebben over eenige maanden den socialist Destrée, als minister van'tonderwijs gehad. Het blad onzer liberalen komt ons nu wijsmaken dat de zusterscholen voordeel zouden gedaan hebben met op gelijken voet gesteld te worden met de officieele scholen Laat ons eens zien wat socialist Destrée daar zelf over zegt Over 14 dagen te Gent sprak Destrée, toen geen minister meer. en uit een verslag over die redevoering trekken wij 't volgende: Er zijn twee manieren om den oorlog te voeren tegen het geloof der schoolkinderen, en dezen te ontchristenen. Er bestaat eene ruwe brutale manier, die de liberale minister Van Humbeeck in 1878 tot 1884 toepaste en die bestaat in het leven der katholieke scholen onuitstaanbaar te maken door allerhande of ficieeleknevelarijen. Er bestaat echter nog eene andere, en naar ons inzien, veel gevaarlijker manier om op het gebied van het onderwijs oorlog te voe ren tegen de katholieken: zij bestaat in de vrijheideer katholieke scholen af te schaffen, en ze evenals de officieele scholen onder de macht te schuiven van een ongodsdienstigen minister. Ziedaar dus de bedoeling van socialist Destrée en nu goedgekeurd door de liberalen van Poperinghe. Ziet ge, beste Lezers, waarin degelijkheid bestaat waarop de liberalen fier zijn. Die gelijkheid bestaat in de kloosterscho len gelijk te zetten met de officieele scholen, 't is te zeggen de jongen opvoeden zonder hun te spreken van God; zonder hun tijd te laten om naar de Catechismuslessen te gaan voor hun eerste Communie Dat is liberale gelijkheid en vrijheid. De stemming van Zondag laatst heeft be wezen dat ons Katholiek Volk in België die fopperij moede geworden is De katholieke partij is een grooten stap vooruitgegaan en van 73 leden is de katholieke groep op 82 gekomen, wijl de socialisten verminderd zijn van 70 op 66 en de liberalen van 35 op 33 Kiezers der streek Zondag heb ge ook be wezen dat ge als de beste partij van orde aanziet de Katholieke partij Heden Zondag hebben we de Provintiale Kiezingen! Liberalen en Socialen trekken weer ten strijde tegen onze Katholieke ir.an nen. Geef nieuw bewijs dat ge van ons land een land van vrede en voorspoed wilt maken, en het eenige middel daartoe is: STEMMEN VOOR DE KATHOLIEKEN. Keikop. lÜtaiIsnii'iittN. —Zondagrust.—Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddagalleen M. NOTREDAME. Nieuwe Politieagenten. De stad Poperinghe vraagt twee nieuwe agenten. Aanvragen worden op het stadhuis aanveerd tot 30 November aanstaande. Voorwaarden: Oud-Strijder, tusschen 21 en 35 jaar oud, 1 m. 70 groot zijn, een klein examen ondergaan. - Aanvangswedde4500 fr alle 2 jaar eene verhooging van 3 1/2 t. h. op deze wedde; boven de kleedij, Wilt gij uwe zaken uitbreiden verkoopt goede waar, verlangt niet altijd naar vreem de waren als wanneer gij betere hoedanig heid kunt vinden in uwe streek De echte Honingkoek van de Wer kende Miu Yperstraat 24 28-30, Pope ringhe is de beste van het land. Bijzondere prijzen' voor Poperinghe en omstreken. Kiezing. De Kiezing is Zondag laatst heel kalm en stil afgeloopen. In al de bureelen had men alle geinaknievers was er overlast en iedereen vervulde in stilte zijn plicht Nievers had de minste stoornis plaats. De avond was uiterst kalm en de uitslagen konden den zelfden avond geene vaste ver deeling der zetels doen vooruitzien, 't Was enkel de Dinsdagavond Iaat, dat men de ge kozen en der Kamers en Woensdag deze van het Senaat met zekei heid kende. De groote oorlog. Had Pieten den Duitsch geschoten met püre-crême kaasjes van 2 frank van den Dépot Jérémie in plaat se van met koolzakken, de eene of de andere ging maar rond loopen met een kaashoofd of kaasneus; hij ging beter kunnen betalen of gemakkelijker zelf winnen, en minder slacht offers gemaakt hebben. Omdat ik cenen nieuwen ben laat ik aan mijne kalanten weten, dat ik van heden af, begin te betalen aan dezen die hunne suikerijbeeten uitgeleverd hebben. Bij mij is ook te verkrijgen eerste kwa liteit kalk voor den landbouw alsook 8'ersen en Kepers. Alles aan prijzen boven concurrentie. Statie, Poperinghe. Stadsschouwburg. Op Maandag 19, Dinsdag 20, en Woensdag 21 December aanstaande, voeren de Barbaristen, het be roemd dranja op Roze Kate of het Treur spel der Smeden, van N. De Tière. En tot slot De Vrouw die haren man doet her bakken, van Van Peene. Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij Alb. Denut, Casselstraat, 38, Poperinghe. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razendet andpijn en rhumatiek. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3.00 fr. Verlichting. Sinds den zondag der Kamerkiezing is onze gemeente verlicht. De lanteerns zijn wel is waar geene electrieke lampen, waarbij men zijn dagblad kan lezen, maar toch, als 't niet te donker is, kan men goed den weg vinden. Asa, de situatie is toch gered... op hoop van beter voor later. SttJ Cecilia. Ewel, muziek en mu ziekanten, waar bleef het Ceciliafeest Waarom hebt ge dees jaar reeds niet gevierd? Zulke gezellige dagen moeten er komen en zijn btkwaam de liefhebberij ne keer goed vast te zetten. Er bestaat een muziek, zegt men, en waar een muziek is zijn muziekanten en wordt Ste Cecilia gevierd Waarom hier niet Bouwen. De steenovens op de plaat se gebouwd door Vooruit gaan steeds ach teruit Deze van den heer Notaris staan daar nog steeds lijk bloote jongens.zonder klakke. 't schijnt dat het eerste van die hui zen een cinema zal zijn, met een kijkkasse op 't dak. Proficiat, M. den Architect, gij m^F'Aitarvoor van Brussel niet komen, zulle. Maar a propos, hoe lang zullen die propa gandisten, 'k wil zeggen socialisten hier nog nestelen onder voorwendsel van te bouwen. Is hun termijn niet uit met 1 December? En als ze niet gedaan hebben, wat zal er dan gebeuren Wij zijn nieuwsgierig oesten. Boerengilde. Al de leden der boerengilde worden dringend ver zocht op Donderdag 1" DecemberS' Eloi tegenwoordig te zijn in de mis van hun patroon om 9 ure. Na de mis vergadering in 't Vlaamsch bierhuis, bij Des. Staelen. Dagorde: Verslag van het verloopen jaar; Inschrijving der leden voor het jaar 1922 Bestelling en betaling. Een voordracht zal gegeven woiden door Mijnheer Simoens over veevoeding. Werkmanswoningen. Dank aan de welwillende, tusschenkomst van den Adjunct Koninklijken Hoog Com missaris D' Brutsaert zullen er hier gelijk te Yper in eenen grooten hof een vijftigtal werkmanswoningen opgebouwd worden Daar den dienst met dusdanige werken belast volop aan't werk is in andere gewesten zal den opbouw van die woningen te Ploeg- stee,rt slechts met de aanstaande lente kunnen aanvangen. l£o<>ss«>Iat»r«v Messengevecht. Zondag namiddag had een gevecht plaats in eejje danszaal in üe Spaniestraat. Zekere )4 IJtiI/ori-i.'n- rl/N/iri W §m~ L^TciJ Te verkrijgen bij Cp. Yj xS; - ë'Bkcker werd het linkeroor doorgesneden en eene vreeselijke wonde in het hoofd toe gebracht De dader is aangehouden. Kortrijk. Doodelijke val. Maan dag viel zekere Vandenbogaerde van den zoldertrap en werd met gekloven schedel op genomen. De dood was oogenblikkelijk. Schielijke dood. Maandag namiddag is de genaamde F. Devos, bezetter, toen hij aan het eten was, plotseling overleden. De Senaat. Er werden 93 Senatoren door het volk herkozen. Door de provinciale raden worden 41 leden bijgekozen, door West Vlaanderen 4 Door de Senaat zelf worden dan nog 21 leden bijgenaamd. De Senaat zal dus 155 leden tellen. Henri en v. Maria Beun. Roetynck Roger, z. v. Camille en v. Marie Charbey. Óverlijdens. Leyzier Louise, 57 j. ong. Lanoo Roger, 16 in. Foort Marguerite, 6 m. Torrelle Sophie, 71 j ong. Demaerel Karei, 87 j. wed. v. Mathilde De Beer. - Bakeroot Simona, 10 j. Kino Louis, 85 j. wed. v. Sophie Camerlynck. Decrock Sophie, 80 J. etjitg. Karolus Debeyne. Portier Julien, 63 j. echtg. Marie Schipman. Verlynde Marcel, 18 j. ong. Huwelijken.— Vanbelle Henri en Roetynck Renilde, Derycke Henri en Kesteman Helène. Decaeste- ker Cyriel en Gesquière Marie. WOESTE N, maand October 1921. Geboorten. Verijzer Albert, z. v. Alois en Louisa Laconte. Roger Bulens, z. v. Jan en Martha Focke- noy. Óverlijdens. Lacante Leonie, echtg. v.. Leonard Verrijzer, 73 j. Deramoudt Maria, d. v. Julien en Martha Leroi. Huwelijken. Gaston Vlamynck met Martha De len. - Hector Hael'ewijn met Magdalena Carton. Debeer Remi v. Woesten met Denis Sellier v. Schaar beek. Blanckaert Gaston met Alida Vandecaesteele. OOSTVLETEREN. maand October 1921. Geboorten. Hermans Simonne. Capoen Elias. Ballieu Maria. Maes Leopold. Van Eecke Benoni. Óverlijdens. Devjoo Seraphln, 77 j. Hoflack August, rustend pastoor, 68 j. Huwelijken. Soenen Henri met Kinoo Bertha. Polssonnier Marcel met Verly Eleonora. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om 1 1/2, 4 1/2 en 8 u. 1. De goede prinses, comedie in 1 d. 2. De Geslachtofferde, bijzonder schoon dra ma in 4 d 3. Begin van het wonderschoon drama De nicestler der wereld in 18 episoden met de hercule ELMO LINCOLN, 1 en 2 episode in 4 d. 4 Hoe Robinet ko miek werd, komiek in 1 d. Maandag en Dinsdag om 7 1/2 ure. 1. De wanhoop van het 29ste, bijzonder drama ib 4 d. 2. De Zoon van Tarzan, 3 en 4 episode in 4 d. 3. Tartarin van over zee, komiek in 2 d. De kinderen worden toegelaten. Tentoonstelling der Duiven van Julien Verhaeghe «In West-Vlaande ren» van 9 tot 11 ure. Van René Devos en Jerome Decoker «A la Cour du Roibij Maurice Devos, Boe- schepestraat. Nlanshorloue en 10 fr. te verhollen door den uil. In de Faisantbij Jules Couwet, Noord straat. 2 konijnen te verhollen door den uil. In de stad Dixmude» bij Charles Worm begin om 5 ure; gegeven door M. Suffis. 2 konijnen te versmijten. «Au Retour de la Gare» bij C. Vanhee; van 5 tot 9 ure; gegeven door H. Vander- straeten en H. Handpoorter. Konijn en accordeon te versmijten. «In den keer van den ommegang» bij Leon Samyn. 2 konijnen te versmijten met den vogelpik. «In de Spreeüw» aan 't Zwijnland. bij Remi Matton van 5 tot 9 uregegeven door Maurice Papegaey.- RENIN6EL8J. Veio te verloten. ln de Nieuwe Wereld bij Maurice Poissonnier. Loten aan 2 fr. en 3 voor 5 fr. te bekomen van heden af. Herbsrgkermis «ln den hert» bij Barbez-Dauchy, voerman DRANOUTER. Te vetbollen. Een prachtige naaimachien ter waarde van 460 fr. bij Cyriel Doise. WESTVLETFREN Geweer te verhollen In St Hubertbij Richard Meeuw. WAT0U. Herbergkermis In den Helleketelbij René Camerlynck. ABEELE WAT0U. Prijskamp op den vogelpik bij Charles Verheyde, nieuwstraat. - 1 Prijs: Konijn van 5 k. - 2 Prijs 5 fr. - 3 Prijs 3f. Gegeven door de mannen van een speciaal syndicaat. Namens de Commissie Depièce en Neantie. Herbergkermis. «In de halve Maan» Elverdinghe steen weg, bij Maria Degroote. O Prijsbolling met de vloerbol. «In Spanje» bij Honoré Druant. Doslvletereii. - Missie. Zondag 13" November was er alhier Missie dag Ter dier gelegenheid kwamen twee Paters van Scheut, Eerw Heer Schotte.en Eerw. Heer Flameyh. op wonderschoone manier preeken over 't werk der Missonarissen in de verre, vreemde landen, en ook over den plicht dien ieder oprecht katholiek tnensch tegenover het missie werk te vervullen heeft, 'k Geloof wel dat die gloedvolle aanspraken een diepen indruk gemaakt hebben. De voordrachten met lichtbeelden waren ook druk bijgewoond en met alle aandach tigheid gevolgd. Mochten die goede Paters, die zoo ieverig werken voor 't heil der zielen van die onge lukkige tnenschen, hier, waar de missiën nog te weinig gekend wierden, het vuur der lief de voor het missiewerk in de harten ontsto ken hebben, nu dat groot werk aan allen is bekend. Dank de medewerking der Vlaamsche meisjes, waren zang, muziek en deklamatie, tusschen de deelen der voor dracht eene zeer aangename verrassing. Ik ben ook een Vlaamschgezinde, en wensch uit ganscher harte, dat alle plicht bewuste meisjes zich zouden aansluiten bij den bond van ons dorp Een dreunende Vlaamsche Leeuw eindigde het avondfeest. Yper. Moord. De wijk Kaai te Yper werd zondag avond in opschudding gebracht door een vreeselijk messengevecht. Een 15 tal jongelingen waren zondag rond 7Vt ure 's avonds vergaderd in de danszaal der herberg In de wegwijzer», toen er eene hevige woordenwisseling ontstond nopens de kiezingen. Van woorden kwam men tot daden; de messen werden getrokken. Een 22 jarige jongeling, Cyriel Desimpe! kreeg een vreeselijke messteek in de buik en was weldra een lijk. Een ander verbruiker werd aan het aangezicht door messteken gewond en de baas der herberg aan den hals Een 12 tal personen waaronder men meent dat de vermoedelijke dader is werden aangehouden. Twee aanhoudingen bleven behouden. Het onderzoek werd door de politie en de gen darmerie ernstig voortgezet. Ontploffing. Donderdag werd zekere Vermeersch, 2ü jaar, die aanstaande week naar het leger moest en thans op het front werkt, erg gekwetst naar het gasthuis over gebracht. Ten gevolge van eene ontploffing werd hij een hand afgerukt en een oog uitge slagen. Do£sin$hc. Loffedaad. - Donder dag had alhier de begraving plaats van het slachtoffer van den laffen aanval, zondag laatst te Yper gepleegd. De droefheid der ouders is onbeschrijvelijk. Camiel was een eenige zoon, braaf en stil van karakter. Nauw twee en twintig jaren en werkzaam. Zijne zusters gehuwd zijnde, zou hij de steun van zijn oude vader en zieke moeder wezen. Donderdag laatst werd de arme jongen te Boesirighe ter aarde besteld, onder een grooten toeloop van volk. Wat den moordenaar aangaat vernamen wij alleen dat de politie de lafaards op de. hielen zit, maar dat tot heden nog geen bekentennissen werden gedaan. Laat ons hopen dat het gerecht eens duchtig zai straffen tot voorbeeld van vele andere. Football Club Poperinghe. Zondag gingen de liefhebbers van den «ouden tijd een match aan tegen de jonge spelers; niet tegenstaande hun taaie hardnekkigheid wer den de oude geklopt met 6-2. Heden Zondag om 2 ure, speelt onze le ploeg tegen een Engelsch elftal Vanaf 1 ure, entrainement voor alle spelers Dinsdag 29 dezer gewone wekelijksche vergadering, dezen keer In de Reisduif» bij M. Dewachter, Casselstraat. EERETEEKENS. M. Versavel Ernest, Secretaris-Ontvanger van het Weldadigheidsbureel van Passchen- daele, wordt vereerd met de medalie van le Klas, voor meer dan 25 jaren trouwen dienst. Jufvr Lucie Dedrie, wordt vereerd met het nijverheidseereteeken van 2 klas, voor 25 j. trouwen dienst bij de Familie van Merris. t De familie Ryspeert, laat aan vrienden en kennissen het afsterven weten van Juf vrouw Louise Ryspeert, overleden te Brugge, in den ouderdom van 78 jaar de begraving zal plaats hebben te Poperinghe, op Dinsdag 29 November, om 9 1/2 ure, in St Bertenskerk. Ter zelvertijde melden zij het overlijden van Madame Weduwe Kint Ryspeert, over 14 dagen godvruchtig overleden te Brussel, in den ouderdom van 83 jaren. POPERINGHE, van 20 tot 26 Novemb. 1921. Geboorten. 295. Christiaen Willy, z. v. Achille en Rachel Debacker. 296. Lebbe André, z. v Mar cel en Bertha Saesen. 298 Lambelin Emmanuel, z. v. Desiré en Augustinia Vanhuysse. 299. Decorte Roger, z. v. Julien en Goudenhooft Maria. 300. Salomé Marie-Louise, d. v. Jules en Alice Malyster. 301. Tailly Alphonse, z. v. Prosper en Gabrielie Tuytten. 302. Laire André, z. v. Achille en Emelie Debeuf. 303. Persoone Roger, z. v. Gaston en Angele Parreyn. Overlijderts. 239. Delava Nestor, 14 m. 240 Sophie Couture, li J. wed. v. Henri Deprez, Abeele steenweg. 242 Reniere Amelie, 73 j. wed. v. Mor tier, S. Michiel. 242. Vandevoorde Eugène, 87 J. wed. v. Sylvie Vanleene, Meessenstraat. 243. Devos M.v»ice, 26 j Veurnestraat. 244. Carton Julie, 78 j. wed. v. V. Rouseré, S. Michie Huwelijken. 183. Taffin Honoré, 30 j. werkman en Ooghe Elodie, 43 j. landbouwster wed v, Maurtce Gombeir b. v. Poperinghe. 184. Boerhave Pierre, 24 voerman v. Boeschèpe en Vancayzeele Augusta, 28 j. z. b. v. Poperinghe. 185. Bailleul Jules, 35 j. molenaar en Vandenabeele Lydie, 34 j. huishoudster wed. van Gheeraert Julien, b. v. Poperinghe. Beloften. Melis Joseph, coiffeur en Gerber Ga brielie, winkelierster b. v. Poperinghe. 261. Orbie Felix, bediende der accijnzen en Melis Alice, z. b. beiden v. Poperinghe. 262. Coppenoile Achille, wed. v. Beauprez Urbanie, marktganger v. Poperinghe en De Jonckheere Martha, z. b. v. Rousselaere. M. JOHN VAN DEN H0ECK opvolger van Dr DE ROO, 1, Vischmarkt te Brugge, zal ontvangen te rekenen van 15 November, van 9 tot 12 ure en van 2 tot 4 ure, 's Zondags uitgezonderd. WAT0U, maand October 1921. Geboorten. Bekaert Maurice, z. v. Alois en Eve line Ferla. Beddeltem Maria, d. v Nestor en v. Gabrielie De Taeye. Heyman Alice, d. v. Joseph en v. Felicie Gos. De Baene Adrien, z. v. Remi en Rachel Merlevede. Vuylsteker Albert, z. v. Maurice en v. Eudoxie Gadeyne. - Roose Madeleine, d. v. arak, welgelegen en geriefrijk, dubbel hout, met pannen bedekt, groot 6x6m, dienstig voor winkel, staande op 6 aren cijns- grond der Burgerlijke Godshuizen, steenweg vdn Poperinghe tegen de dorpplaats, Via- mertinghe. lnl. ter barak zelf bij S. Cout- tenye. Schoone barakken uit het engelsch kamp bij S. Jozef' school'tO.ÜOO kgr kolen, houten billen, waterbakken enz. enz. toe behoorend aan Jules Verhaeghe, op het kamp verblijvende, Yper. Tent, groot 8 rn. op 6 m., in dubbel pan- neelen, afdraaiende in boulons; dienstig voor winkel en herberg, vier groote plaatsen. Staande te Westouter, Molenberg, inlichtin gen te nemen bij Petitjean, Westouter. Oude gazetten minstens 25 K., aan 1 fr. deK. bij Prosper Wullepit, Casselstraat, 175, Poperinghe. Twee nieuwe motobanden van 26x2 1/2 met chambres a-air en motolanteern, voor 300 fr., alsook vrouwvelo genadige prijzen, bij Jozef Latnmey, Casselstr. 4, Pop. Bakkerij op 't Front, in volle werking, verzekerd bestaanx Adres ten bureele. Tien vensterkassijnen in goeden staat, met ruiten in, bij Georges Dave, Boesche- pestraat, Poperinghe. Vier koppels wielen, een splinternieuw rij tuig met kap, een camion (2000 kos draag kracht) in goede staat bij Maurice Clabau, Komstraat, 31. Barak, 9x6 m., gedekt met pannen; dienend voor herberg, voerman, enz groote koer. Inl. bij Rornain Verhaeghe, Boesinghe steenweg, Yper. Nieuwe jachtstoof met oven, gansch ge- nikeleerd, aan voordeelige prijs Adres ten bureele. S~ loof occasie), nieuwe motocycle en 2 occasie motocycles, velosbij Bruneel, Veurnstraat, 62, Poperinghe. Motor van 8 H. P. (Fetu Fefize) met gaz of naphte, zoo goed als nieuw. Nog eenige dagen in werking te zien bij Jerome Prinsie, Casselstraat, 68, Poperinghe. Schoone motocycle van 3 vitessen, in goe de staat, bij Gustaaf Slosse, statie, 135, Poperinghe. Moto-HerstalF. N. in zeer goede staat; Occasie-rijwielen aan zeer voordeelige prijzen, met waarborg op de banden, bij Gebr. Devos, Meenenpoort, Yper. oeremeid, stil en eerlijkloon 120 fr te maande Adres ten bureele. Schrijnwerker, bij Achille Verhaeghe, Cas selstraat, 127 gansch den winter ver zekerd werk. Derde reiziger, seffens, bij M. Carrier lynck-Desmarescaux, Kruideniershan- del. Rousbrugge Goede meid; zich wenden den Foyer Americain S. Elisabethstaat, Yper. Jongeling van 22 jaar, goede bekwaam heid, vraagt plaats als bediende in bu reel of magazijn. Adres ten bureele Gouden bracelet ie. Dranouter. Inlichtingen bij den veldwachter. B' te verkrijgen ten onzen bureele. Brussel, 23 November. Markt kalm Aalst 410- 420 frank Poperinghe 400-405 frank. Weinig zaken. Londen, 21 November. De optelling van de Hop- controol heeft uitgewezen dat de Engelsche hopoogst 240.000 centenaren bedraagt. De Hopcontrooldienst zou nu toelaten de vreemde hop in te voeren, die voor j net Mei-laatstleden aangekocht werd. Op de hopmarkt is er nog bedrijvigheid. "UW!' i'WWPW Hl'UI De nieuwe provinciale raden worden bij eengeroepen tegen 30 November. De provincieraadsleden, gekozen ver klaard, zullen dus vergaderen in het Provin ciaal Hof, te Brugge, op Woensdag 30 dezer, om 10 uur voormiddag. Het tegenwoordig bericht dient tot uitnoo- diging. Medegedeeld DOE WEL EN ZIE NIET OM... en, STEL NOOIT UIT TOT MORGEN WAT VANDAAG KAN GEDAAN WORDEN. Wacht geen oogenblik, wanneer gij wat spaargeld over hebt, en wendt U in alle ver trouwen tot onze Agenten uwer streek, die met de meeste bereidwilligheid en kosteloos alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op s a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht, t) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. a g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee ligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij. Kapitaal VIJF MILJOEN FRANKS. Zetel: Xll-Maandenstraat. Nr13, ANTWERPEN Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019. Telefoon 3081. N. B.Waar de Maatschapbij nitt verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Pooeringhe: Vanhru- warne, Noordstr tat. 16. De eerste lading gereinigd RIGA ZAAI- LIJNZAAD verscheept per S/S. Libanon door het huis JOEIN ItlCKIIt O. RIO t, is in Antwerpen aangekomen. Wij hebben beschikbaar in magazijn de gekende marken CHOIX SUPERIEUR 1921 EXTRA PUIK J. R. C. RIGA C. V. C. EXTRA PUIK 1921 J. R. C. RIGA C. V. C. In geloode linnen zakken van 82 Kilos Netto inhoudende de onderteekende waar borg van de Heeren John Riicker C°, Riga. De markt blijft vast, de aanvoeren ver minderen merkelijk en de prijzen vertoonen eene neiging tot rijzen. Wacht u voor konkureerende merken met onvoldoende waarborg, want er wordt veel zaad verstuurd, dat twee, drie jaar oud is. C. VERSPREEUWEN C<>, Hoogstraat, 69, Antwerpen. Algemeen Agentschap van John RUCKER C°, Riga Voor Poperinghe en omstreken C. UZEEL-MONCAREY, Poperinghe. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ Sclioalstraat, n° 6. Geldplaatsingen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3.50 tot 5 vol gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS voor Belgie en in den vreemde. Aankoop en verkoop van Beursweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van koepons Leening van geld op titels van Oorlogsschade alsook op beursweerden. Allerhande Wisselbewerkingen. Verhuring van lirantlkoflcrg. onder de volgende voorwaarden Nr 1 Hoogte 11 cm. - Breedte 21 cm. Nr 2 12 cm. - 32 em. Nr 3 Nr 4 15 cm. - 20 cm - 32 cm. 32 cm. .lyi/iit 25 Fr. 35 Fr. 40 Fr. 50 Fr. IIJ4IJ' J.tAU 15 Fr. 20 Fr. 25 Fr. 30 Fr. Al deze koffers hebben eene diepte van 6o cm, Deze koffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg van veiligheid op, tegen Brand en diefde.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2