KATHOLIEKE GEKOZENEN HULDEBETOON SNUIF W' Riga Zaai lijnzaad van het Arrondissement In 't Binnenland. i» o tt x Coliseum-öinema. Hier en Daar. AAN DE Mijnheeren Mijnbeeren Mijnheeren LIEBAERT en VANDEVOORDF, Senators en VANDRÖMMË, Volksvertegenwoordigers BRUTSAERT, Provinciale Raadsleden. COLAERT LEBBE en Zondag, 1 December, brengen de Katholieken hulde aan de Katholieke gekozenen aan JOZEF der Kiezers de sta- VAN- Bestendige Heden hunne gekozenen. Om 2 ure Vergadering in het Volkshuis van om gezamentlijk met muziek aan 't hoofd, de tie te gaan afhalen. waarna feestzitting in liet Volkshuis. Feestredenaar DEN BEFlüIIE, Schepen te Rousselaere en l id Afvaardiging, Katholieken, allen om 2 ure naar 't Volkshuis, Yperstraat, 28, Vriendelijk verzoek de huizölP'te wijlen bevlaggen. Namens het Katholiek Kieskoniiteit De Secretarissen, De Voorzitter, W» O, JPoperiiiglie. MENGELINGEN, Autwerpen's Bobt»- Hypotheekbank Xe Koop. Burgerstand van BUBLELWEUBELS speelkaarten tea bareele dezer. Zondag Leest ea verspreidt "Be Poperisghenaar" VERMAKELIJKHEDEN. 14 December. Tentoonstelling der Duiven Zondag 48 December. Prijskamp op den Billard HOPPE» M Z' M Vi'aagt plaats. Verloren. OOGST 1921. BANK VAN POPERINGHE STAD, Volkshuis. De leden van den Chris ten Werkliedenbond worden dringend verzocht heden om 2 ure stipt te vergaderen in het volkshuis, om deel te nemen aan de betooging voor de Katholieke Gekozenen. Twee Voorzeggingen.— Maar zeg eens Karei hoe komt het, dat de sterrekun- digen nog zooveel warme en drooge zomers kunnen voorzeggen. AAaar zeg nu ook eens, mijn lief Katrientje, den Depot Jeremie voorzegt al meer, hij zegt en herhaalt altijd dat de pure crème kaasjes van 2 fr. voor altijd zullen vet blijven. liooge onderscheiding. Heer Dr Brutsaert, komt door de Provinciale Raad als Voorzitter gekozen te worden, van deze hooge besturende vergadering. Om zijn schrandere geest en zijn taaie wilskracht werd hij door de Raadsleden gekozen om aan hun hooid te staan en hen te geleiden. Door deze bediening, bekleedt de Heer Bnitsaert, na den Gouverneur, de hoogste waardigheid der Provincie. Het is een groote eer voor ons kanton, en wij kunnen er niets dan voordeel bij halen. Aan den Heer Brutsaert, onze welge- OPTOCHT DOOR DE Wilfried Van Eecke, Leon van Merris, Octave VaiMicM Rcrglie, Stadsnieuws. —Zondagrust.—Alle apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Stadsschouwburg. Op Maandag 19, Dinsdag 20, en Woensdag 21 December aanstaande, voeren de Barbaristen, het be roemd drama op Roze Kale of het Treur spel der Smeden, van N. De Tière. En tot slot De Vrouw die haren man doet her bakken, van Van Peene. Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij Alb. Denut, Casselstraat, 38, Poperinghe. Vlaamselie Vrienden. Woensdag avond, aanstaande, om 8 u. gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Reizen. Indien gij u op reis begeeft, verwaarloos niet- u van een of twee mono poeders te voorzien, want het is het eenigste en echt geneesmiddel tegen hoofd- en scheele hoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn en rhuinatiek. Te koop bij H. Nolredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 Ir. eri van 3,00 fr. Het Bestuur heeft de eer zijne leden van het jaar 1921 uit te noodigen tot de Alge- meene Jaar lij ksche Vergadering welke zal gehouden worden op Zondag 18 December 1921, om 11 ure, in ons lokaal Au Petit Paris Zeer belangrijke punten zullen er besproken worden en de inschrijvingen voor 1922 aanvaard. Vc-rleden Zondag zijn wij met de opname voor 1922 begonnen en reeds meer dan honderd leden hebben hunne bij drage gestort. De V.O.S heeft vanaf zijn bestaan steeds vrij en vrank de waarheid verkondigd, en niets dan het weizijn zijner leden ter harte genomen Geen Regeering dienen we, geen ministers, en daarom juist kunnen we een maximum van durf en hardnekkigheid aan den dag leggen. De V. O. S. is een syndikaat van Oud- Strijders. De Ouders en Weduwen onzer gesneu velde Makkers worden kosteloos onder onze bescherming genomen. Het weekblad V. O. S. wordt door ons Bestuur alsook in alle postbureelen inge schreven aan 10 fr. per jaar5 fr. per 6 maanden 2.50 fr. voor 3 maanden voor het binnenland. Reeds veel bekwamen we door onze V. O. S vereeniging maar nog meer moeten we veroveren en daartoe mogen we rekenen op de Volksvertegenwoordigers lid van de V. O. S te weten H. H. Brusseimans, Butaye, Catteeuw, Goedgebeur, Van Seve- ren (West-Vlaanderen) Heyman (Oost- Vlaanderen) Marck, Picard, Van Hoeck (Antwerpen)Blavier, Theelen, Van Cane- ghetn (Limburg)De Clercq (Brabant). Eén voor allen. Allen voor één. HET BESTUUR. Nachtvlinders. Sedert eenigen tijd fladderen 's avonds in de stad een paar nachtvlinders rond. Men vertelt dat heeren, bezorgd om de openbare veiligheid, zondag avond een nauwkeurig onderzoek instelden, erin gelukten de vlinders te ontdekken en ze op te sluiten. Bij de opsluiting werd een der moedige mannen lichtjes aan de hand gekwetst. We vernemen naderhand dat de vlinders toch oatsnapt zijn en opnieuw de straten onveilig maken. Droge Gist. Er is alle dage EiiftclniiiiiNter. - Doodelijk ongeluk. Van Keersbeek, die nog maar enkele dagen het soldatenpak aanschoot, kwam eergisteren naar huis in burger Ongelukkig lijk stapte hij uit den trein langs den ver keerden kant en werd onder de wielen van deri Brugschen trein vermorzeld. Jleenen. Zaterdag kwam P.Verseye, 53 j.,met zijn gespan van Gheluwe gereden, juist toen de tram aangestoomd kwam. Het paard verschrikte en steigerde op de spoor baan. Eene vreeselijke botsing had plaats Verseyewerd ijsclijk vermorzeld Het paard was aan de pooien gekwetst. Itloeskrocii. Gevecht. De 20 jarige Arthur Dejaeghere die verleden Zater dag in een gevecht gewikkeld was en erge verwondingen aan het hoofd opliep, is Zon dagnacht aan de gevolgen zijner kwetsuren gestorven. Doodelijke ontploffing.— Op 't gehucht Marliere (Moeskroen) gebeurde Donder dag namiddag een ontzettend ongeluk. De 34-jarige Van Thuijne wilde een hulsel van eene granaat op een steel steken en sloeg er op met eenen hamer toen opeens eene ont plotting knalde. De man, zijne 21-jarige zuster Helena, zijne twee jongste kinderen, 1 en 3 jaar oud, werden erg gekwetst naar het gasthuis overgebracht Bij zijne aan komst overleed het jongste kind Men hoopt de drie andere slachtoffers te zullen redden. llwrflHii —Drama. In het park van het kasteel Lippens werd het lijkont- dekt van den jongeling Vandevoorde Karei Men vermoedt een wildstroopersdrama. Een onderzoek is ingesteld. St liitiiiiiN. Smartelijk ongeval. Maandag namiddag is de tienjarige M te St Niklaas uit een vliegmolen gevallen ter wijl deze in vollen gang was. De kleine heeft slechts weinige oogenblikken meer geleefd. Usatde diep Traiiistaiiin^. De werkstaking der trambedienden van Brussel is geëindigd. Deze staking, door de socialis ten op touw gezet, en die buiten de ontred dering van vervoer en verkeer, aan de werklieden veel schade heeft veroorzaakt, loopt uit op een deerlijke fiasco. De voorwaarden der bazen zijn moeten aangenomen worden, 't is te zeggen afdan king van 198 bedienden in de Bruine trams deze zullen heraanvaard worden, naarmate er plaatsen open vallen 50 werklieden der Bruine trams voorgoed aan de deur gezet 15 afdankingen in de Brusselsche trams en 15 afdankingen in de Buurtspoorwegen Door de schuld der opruiers dus, die eene staking voor 6 schilders hebben uitgelokt, zijn er nu bijna 300 werklieden op straat. [Deze weten aan wie zij dit te danken rechtaan 21 jaar I De roode grootklap pers komen niet eens aan het derde der zetels, terwijl de katholieken, die naar den dieperik gingen, omtrent de helft dér plaatsen bekomen Leve de katholieken Een hartekreet. Ik zou maar een ding willen zei Pantoeffeis die zooveel van zijn vrouw te lijden had, maar één ding..., En dat is Pantoeffeis Dat ik eens vijf minuten met Landru alleen mocht spreken. Ach man, sprak overlaatst boerin Pak- kels, het is geen weer om er eenen hond door te jagen, ge zoudt gij eens naar de markt moeten gaan. Enkele drukfouten gedrukt in Vlaamsche bladen Zij wachtte hem met kloppenden bezem boezem. Baron X. houdt veel van de jicht jacht Voor deze opvoering zijn taarten kaar ten te bekomen aan den ingang. De Spaansche grap grip neemt meer toe in Amerika. Hij worstelde met een meid moed die alles overtrof. Er komen ons veel kluchten klachten toe over het treinverkeer. Door hare stem, door haar houding, maar vooral door hare oogen werd hij verlakt verlokt. Hij stond er op te kijken met zijn mand mond vol tanden. De trots van zijn park waren twee groote zwijnen zwanen die daar, blankgevederd, statig ronddreven. Me u b elpapier Linoleum Toile Cirée te verkrijgen ten onzen hureele. meendste gelukwenschen. Begin van brand. Woensdag mor-) gend wilde eene vrouw die op kwartier' woont bij Jeremie Wareyn, Pottestraat, de" stoof aanwakkeren met petrole op te gieten Eene ontploffing volgde, het roet in de schouw vatte vuur, en men vreesde voor eene ramp. De pompiers werden verwittigd en de noodfluitging aan't tieren. Gelukkig kon men het begin van brand spoedig dem pen en werd de hulp der pompiers niet noodzakelijk. PMIWO E.\ VIOOL. M. Neyrinckx, bestuurder van het Katho llek Muziek, biedt hem aan voor 't geven van Piano en Vioollessen. Alle inlichtingen kunnen in den Katholie ken Kring verschaft worden. St Jkii ter lïiezcn. Tooneel. De Oud-Strijders geven evenals verleden jaar, een concert om de schulden 2000 fr. gemaakt voor het standbeeld aan de gesneu velden te kunnen vereffenen DeTooneelgilde Eigen Krachten speelt opnieuw in de meisjeschool, den Zondag 1, MaandagS, en Dinsdag 3 Januari, met een heel puik programma; 4 blijspelen en 5 an- hebben. "Voetbal. Zondag laatst bracht ons knap elftal een bezoek aan de voetbalspelers van Haze- brouck. Goed onthaal. Aangaande het spel door onze mannen geleverd valt weinig over te zeggen in het algemeen was het zeer goed. En ware het ntet dat alle spel van die wis selvallige streken in zich heeft.onze wakkere makkers hadden luid op Hip.. Hip.. Hoerah.. kunnen roepen. Hun verlies met 3 éi 4 is bijzonderlijk te wijten aan de uiterst slechte ligging van liet terrein te Hazebrouck. Immers, op alle 2-3 meters stuikten de Poperinghe- naars op het onverwachts in eenen min of meer groo- ten obusput; van hunnen kant zijn hunne tegenstrevers door hun entrainement, reeds gewoon van die putjes en putten over te wippen. Goed op te merken dat onze équipe gedurende den ganschen tijd de Franschen domineerde. De goalkee per van Hazebrouck is opperbest TIJD IS GELD... en... MEN MOET HET IJZER SMEDEN TERWIJL HET HEET IS. Behoudt dus geen geld in huis, laat het vruchen afwerpen en vraagt het weer, indien gij het noodig hebt. Daarom wendt U in alle vertrouwen »tot onze Agen ten uwer streek, die met de meeste bereid willigheid en kosteloos, alle inlichtingen zul len geven. Verzekerde uitze((inj;eii ops a) Spaarboekjes op zicht aan 3,60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0/0 c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1 /2 0/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars. - Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten Rang van Hypotheek. g) Uitwisseling van vreemde munten en koepons, koop en verkoop van Fondsen, Inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voordee ligste voorwaarden. bohyt" Naamlooze Maatschappij. ROUSBRUGGE, maand November 1921. Geboorten. Maerten Robert. Verlet Maurice. Debremerie Robert. Bouthez Albert. Buseyne Marcel. Decaesteker Michel. Overlijdens. Gallllaerde Leopold, 85 j. ong. Qesqulere Julia, 54 J. echtg. v. Deneckere Henrl. Depouvre Auguste, 78 j. wed. Depouvre Matie- Therese. Huwelijken. Bruneel Cyrille, van Staden met Llefooghe Zulma, v. Rousbrugge. Hanipe Maurice, v. Passchendaele met Lamaire Augusta, van Rous brugge. Beloften. Ceenaeme Joel met Maes Marcellina. HU, «w, Smalle wagen, onlangs nieuw, in de Nieuw- straat, 167, Abeele bij Jer. Cornette. Barak, welgelegen en geriefrijk, dubbel hout, met pannen bedekt, groot 6x6,n, dienstig voor winkel, staande op 6 aren cijns- grond der Burgerlijke Godshuizen, steenweg van Roperinghe tegen de dorpplaats, Vla- mertinghe. Inl. ter barak zelf bij S. Cout- tenye. Tent, groot 8 m. op 6 m., in dubbel pan- neelen, afdraaiende in boulons; dienstig w i rrr.D ,Ar», voor winkel en herberg, vier groote plaatsen Kapitaal: VIJF MILJOEN FRANKS. Staande te Westouter, Molenberg. Inlichtin- Zetelxii tvlaandenstraat, Nr 13, ANTWERPEN-gen te nemen bij Petitjean, Westouter .1jj.int i/ Gesticht in 1909. - Postcheck-Rckening 019. Telefoon 3081. N. B. —Waar de Maatschapbij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte peiso- nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Pooeringhe: J. Yaabrti» waene, Noordstraat, 16. bij Ein. Lobeau, Groote markt, Poperinghe. Zaterdag om 7 1/2 ure en Zondag om l 1/2, 4 1/2 en 8 u. 1. De herberg der ellendelingen, wonder schoon drama in 5 deelen. 2. De Meester der wereld, 5° en Ce episode. 3. Komiek in 2 deelen. Maandag en Dinsdag om 7 1/2 ure. 1. De beproeving, cowboy drama in 5 deelen met Wiliiam Hart. 2. De zoon van Carzan, 4 deelen, 7e en 8e episode- 3. Komiek. De kinderen worden toegelaten. 0' POPERINGHE, van 3 tot 10 December 1921. Geboorten. 310. Debyser Henri, z. v. Georges en Gabrielle Ureel. 312. Carreyn Felix, z. v. Achtlle en Bertha Truant. 313. Vermeulen Gaston, z. v. Camille en Bertha Baekeland —314. Igodt Anna, d. v. Joseph en Julienne Verdonck. worden. De prijzen der plaatsen zijn 5-3 en 2 frank. De kaarten zijn van nu af te beko men bij Jozef Fossaert, en moeten op voor hand genomen worden. Vertrek. Dinsdag is onze achtbare Pastor Portier van hier vertrokken naar het gesticht van S4 Karei, vooroude priesters, te Kortrijk. .Menigeen was bewogen, hij ver wierf de achting van alle weldenkende bur gers. Niettegenstaand zijn gebrekkelijkheid en moeilijken gang, was hij altijd ten dienste van iedereen. Verlichting. De electriek is in volle werking. Niet alleen bedronken, maar ook anderen sukkelen we! eens In verblind door de sterke stralen licht uitwerpt Kan men niet wat sing geven. Verloting. De velo welke alhier verloot werd, is gewonnen door Cyriel Ooghe van Watou. West-^siciswkerke. Oudstrijder teruggebracht. Verleden week werd hier, onder toeloop van een groot getal oudwa penbroeders derstreek, de stoffelijke over blijfsels van sergeant René Geerardijn ter aarde besteld, 't Was een lid der achtbare Koningsgistte vetkrijgen bij den Depothou-familie die mocht roemen op een ander Beste Engelsche 'EPPERMINI voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing t Vermoeidheid, Zenuw verzwakking, enz. enz. Te verkrijgen bij E. BL0NDEEL P0LLEY Casselstraat, 67, Poperinghe. CijJer»» cHe te «lenken geven. In Het Laatste Nieuws verscheen een opstel van Amaat de Cort over de verschrik kelijke plaag der ongeleerdheid. Daarin wordt vastgesteld, dat het aantai der ongeletterde rekruten van land tot land verschilt. Voor den oorlog was dit aantal in t - Duitschland 0.05; in Zweden 0,1in Zwit- dere kluchtnummers, of er zal gelachen seriand0.1; in Denemarken 0,2in Enge Op Zondag 1! dezer, reist onze eerste ploeg mets supporters In auto-car naar Wevelghem, alwaar het Overhjdens. 252. Berteloot Florentine, 87 J. wed. de lokale team moet bekampen voor het winnen van Desquar.d, S. Michiel. 253. Decraene Pieter, 3 m. eenen beker. Poperinghe mag veel hoop stellen in zijn Bertenplaats. 254. Malesys Leonie, wed. Bonnet, PEPPERMINT: mannen, nu Ie meer dat van Zondag aan de sterkte Gasthuis. 255. Lahaye Maria, 45 j. ong S. Michiel. van onzen ploeg zal aangroeien door het inkomen in. 256. Quaghebeur Jeanne, 24 J. Lyssenthoek. f onze voorlinie van den heer Jack Reynolds-Cossey,257. Vantours Eugene, 69 J. wed. v. Eveline Debandt, goed bekende speler. t Groote Markt. 258. Kiecken Maria, 53 ong. Bel- Onze 2' en 3° ploegen zullen op ons terrein een lestraat. 259. Reynaert Maria, 75 j. wed. v. Jean entrainement match spelen. Moed mannen, steeds j Ottevaere, Boeschepestraat. voor de verbetering van onzen Club. i Huwelijk. 190. Lebbe Maurice, 28]. landbouwer Dinsdag 13 dezer, om 8 ure 's avonds, vergadering Ien Vancayzeele Martha, 25z. b. beid. v. Poperinghe. bij M. Joz. Ponseele, Boeschepestraat. De leden enj Beloften. 268. Masscheleiti Oscar, trambediende spelers worden aangewakkerd in zoo groot getal mo-en Lenoir Elvire, z. b. beid. v. Poperinghe. 269. gelijk die vergadering bij te wonen. Bouton Severin, landwerker en Favorel Leonie, z. b. w. iiimihm—imum*. beid. v. Poperinghe. 270. Merlevede Achiel, land- i bouwer en Duthoit Maria, z. b. beid. v. Poperinghe. WESTVLETEREN. maand October 1921 de gracht, welke het min pres- der Prosper Wullepit, Casselstraat, 175, Poperinghe. Men bestelt met een halt pakje. Miliciens. De miliciens der klas 1921, die begeeren hun ambacht uit te oefe nen bij het leger gedurende hunnen militairen dienst, moeten hunne aanvraag hiervoor doen vóór 1 Januari 1922. Het Staatsblad van 3 December 1921 bevat de lijst der gevraagde stielmannen voor de verscheidene diensten vati het leger. x\ i EL' WS-NI El U'S. - Vraagt in den Depot Jeremie der Pottestraat, Nr 62, Karswood Poultry Spice om de hennen te doen grooteren meerdere eieren leggen. Pensioenkas De Voorzienigheid. De leden zijn dringend verzocht hunne bijdrage voor het jaar 1921 zoohaast moge lijk te storten. Bij voorkeur worden de storttingen gedaan de Zondttg nuclitcdd. Ern. De Keirsgieter. S' Ceciliafeest. Ter gelegenheid van het Se Ceciliafeest geeft het Katholiek Mu ziek, heden Zondag, om 11 ure, een Concert op de Groote Markt. Programma. 1. Marche du Triomphe. 2. Lunavalse. 3. De lustige boer, fantasia 4. Cortege de Ballet. slachtoffer, een der vlaamsche gedachte, voor het Assisenhof van Antwerpen, namen lijk de Eerw. Heer Geerardijn. Bij het graf van den diepbetreurden mak ker hield een zijner strijdgezellen van Wul- verghem eene aanspraak vol verheven gevoelens en warme vaderlandsliefde. Inhuldiging. Op zondag 18 Decem ber, ten 2 ure 's namiddags w<yrdt de plech tige inhuldiging gevierd van Mijnheer René Barbry, burgemeester. De toebereidsels la ten vermoeden dat het feest zal prachtig zijn. Proven. Velodiefstal. Dinsdag tegen den avond werd de velo, van een han delsreiziger, weggerobberd van bij den win kel «In den goeden koop» terwijl hij bezig was daar zijne waren aan te bieden. Op gepast! lleninghelMi- Heropbouw. Na de reehtlijning der Yperstraat wierd Dinsdag 6n dezer in den gemeenteraad de rechttrek king der Poperinghestraat aanvaard, naar de ontworpene plans van den Staat, (Beheer van Bruggen en Wegen). Dat noemt men goed werk verrichten, en 't is wel jammer dat hetzelfde niet gedaan wierd met de Vlamertinghestraat, vooraleer tot den herop bouw derzelfde over te gaan. KesiiKtel. Bijna verdronken. De knaap Odent Georges, 8 jaar, vtel door het ijs in de grachten van het voormalig kasteel van M. Bruneel. Werklieden die het ongeval gezien hadden, snelden ter hulp met koorden, ladder, stukken hout, maar konden het kind niet bereiken. Dank zij de zelfsopoffering en de stoutmoedigheid van Gaston Blomme. beambte inde Motoculture, gelukte deze eindelijk het knaapje te vatten en op 't droog te brengen. Na goede zorgen kon het kind tot zijne ouders terug keeren. Oost vie terenDiefte. In den nacht van maandag op dinsdag zijn grappen- spelers of kwaaddoeners, met braak, in het hoenderhok gedrongen van M' Aimé Steke lorum, en hebben er eene prachtige gans van groote waarde mede genomen. land 1,0; in Holland 2,1in Frankrijk 4,0; in Finland 4,9; in België 10,2; in Oostenrijk 25,7; in Griekenland 30,0; in Italië 31,3; in Bulgarije 52,7in Servië 61,6; in Rusland 61,7; in Portugal 70,0; in Roumenië 70,0. De zwarte reeks begint met België; maar hoe onheilspellend is de toestand in de Zuid- oostersche landen 1 Het aantal personen die lezen noch schrij ven kunnen, bedraagt ip Noord-West Euro pa gemiddeld 2 petc.; in Zuid-West Europa 30 perc. en in het Oosten 55. Eri zie nu, welk belang de onderscheiden landen hechten aan het onderwijs 1 Nederland, met 1 1/2 miljoen inwoners minder dan België, besteedde voor den oor log 21 miljoen frank meer aan het lager onderwijs en telde 8000 leerkrachten meer 1 In 1913 bezochten 809,811 Belgische kin deren, op 3,43(1,000, van 6 tot 15 jaar, onze scholen, of slechts 61 p. c.nu is dat per cent gestegen door de toepasing van de leer plichtwet, maar slechts over een tiental ja ren zullen wij daarvan den uitslag bemer ken. Men heeft berekend, dat in gansch Euro pa in 't algemeen slechts 60 p. c. der kinde ren, die op schoolleeftijd zijn, de klas bezoe ken. In Duitschland wordt 1/3 der geheele landsbegrooting aan het onderwijs hesteed in Engeland 1/4 in Frankrijk 1/8; in Rus land 1/20; zoodat men hier weer een veefbe teekende verhouding kan waarnemen, wat aangaat de uitslagen der uitgegeven som men. En toch zijn er zoogezegde voorstanders van onderwijs en volksverlichting, die liever kazernen bouwen dan scholen, liever kanon nen bekostigen dan schoolboeken. Overdrachtsbelasting;. Volledi ge tekst der wet met uitleg ten onze bureele te verkrijgen, 1 fr. 50 per post 1 fr. 60 in postzegels (vooraf te zenden. Te vee! Staiididaten. De 186 zetels in de Kamer van Volksvertegenwoor digers werden door een leger van kandida ten nagejaagd. Sedert het Belgische Parle ment bestaat, zijn er nog nooit zooveel burgers op uit geweest in 't Paleis der Na tie te gaan zetelen. In 't geheel telde men 1021 werkelijke kandidaten en 549 plaatsvervangers, wat sa men 1580 maakt Maar 161 burgers waren tezelfdertijd werkelijk en plaatsvervangend kandidaat, zoodat er eigenlijk voor deze en kele wetgevende kiezing niet min dan 141TJ verschillende kandidaten waren. O© bom va!» llavny. Eenige we ken geleden hebben wij gemeld dat te Ha- vay, een Waalsch dorpje, een reusachtige bom opgedolven werd, welke de Duitschers er tijdens den oorlog van uit de lucht als proefneming hadden laten vallen. Het op delven van de naar genie officieren beweer den gevaarlijke bom, heeft 150,000 frank gekost. Thans heeft men de bom geledigd. Deze zat vol zand 1 Wat een bom (■ekozeneii. In geheel het land zijn er 670 provincieraadsleden, waaronder 327 katholieken 208 socialisten 129 liberalen 6 alleenloopers Waar is de socialistische meerderheid, welke men ons voorspelde bij het invoege brengen van het algemeen (mannen) stern- bij Sar.seti-Vannesie, Gasthuisstraat, 15 Pop. Van Maur. Desmadryl en Camilie Delaere In West-Vlaanderen van 9 tot 11 ure. Van Julien Truant Block A la Cour du Roibij Maurice Devos, Boeschepe straat. Herbergkermissen. In de Voorzienigheid hij Hector Du rant; O H. Boompje, 's Avonds saucissen. In de Voorstad bij August Techel, Elverdiiighestraat. In den Wegwijzer bij Achille Schmidt, Reninghelststeenweg. In den Achterwegel bij Jules Top, Trommelaarstraat. WATOU. In het Keizeltje bij Emiel Darou. G' J Nieuwe velolanteern te verhollen door den uil In de Hopperank bij de We Devos, Vogelhoek. Te versmijten. Au Chasseur Roodkruishoek goed voor kostuumnieuwe parapluieaccordeon in goede staatgegeven door Casimir Bartier. Prijsbolling met de vloerbol. In de nieuwe lente bij de We Dehuis ser, Veurnstraat; begin om 0 ure. 50 fr. prijzen. Konijn van 4 k te versmijten, In den Pauw bij Camille Clabau, Cas selstraat. Gegeven door Fran?ois Kesteman en Jules Boesinghe. Van 5 tot.9 uren Geit van 2 jaar te verhollen door den uil. In de Paardenmarkt bij Alois Despe ghel, gegeven door Cyrille Maet; begin om 5 ure. Westvleteren. Konijn van 5 k of 15 fr. te verhollen door den uil. In den Nachtegaal bij René Pyck; gegeven door Maurice Pacco. Oostvleteren. (Wuppehoek) Geweer te Verhollen. In den Hert bij Pieter Deroobegin om 7 ure. op twee Itillards, Bij Daniel Demarey, aan de statie, n. 126. 150 fr. Prijzen. Groote prijskamp met de vloerbol In de vier herbergen van den Luttertap hoek. 120 fr. prijzen 40 - 30 - 20 - 15 - 10 - 5. Inschiijving om 4 ure In het Abeelehof bij Jerome Jacobs. Londen, 5 December. De dienst van Hopcontrool heeft de soorteering der hop nog niet opgedaanintusschen is de handel bijna onmogelijk. Neurenberg, 5 December.Op deze Beier- sche markt blijven de prijzen vast, dewijl de- voorraad gewas 1921 zeer beperkt, en de inlandsche brouwers zoowel als Hollanders en Scandinaven steeds aankoopen. Hallertau (piima-waar) noteert 15000 mark-950 frank; middelbare waar, 12000 tot 13000. mark. Brussel, 7 December. In het begin der week, ondanks den kalmen handel, werden eenige loten Aalstersche hop verhandeld op (levering Januari aan 410 fr., en op levering Januari-Februari 420 frank alsook Pope- "ringhe (stadslood) Januari 400 frank, Janu i;ari Februari 405 frank. Op het einde van dezen beursdag valt de afslag in Aalst noteert tenauwernood 390- 400 frank Poperinghe 360 tot 380 frank. Geboorten. Sticker Rachel, d. v. Achille en Leroy Elisa Huyghe Albertus, z. v. Auguste en Delaplace Alberta. Overlijdens.—Hardy Julia, vluchtelinge v. Merckem 32 J. naaster, d. v. Charles en Vanlerberghe Silvie. Huwelijken. Debruyne Camille, landwerker, St Jan-ter-Biezen, Watou, met Dezitter Angella, werk ster. Decuyper Georges, koopman, Crombeke, met Huyghe Margareta, z. b. VLAMERTINGHE, maand November 1921. Geboorten. Bordeaux Godelieve, d. v. Aloïs en Hermanie Vandenbroucke. Vanhaste Irma, d. v. Constant en Maria Roelens. Crombez Marcel, z. v. Hendrik en Elodia Ciauw. Goemaere Bertha, d. v. Cyrille en Maria Debeuf. Vandorpe Marie, d. v. Leopold en Leontina Tytgat. Debruyne Hector, z. v. Emile en Margarita Feys. Vandenbussche Albert, z. v. Arthur cn Emma Logie. Van Exem Michel, z. v. Camiel en Hubertine Debal. Blootacker Maria, d. v. Eudore en Adeline Vanslembronck. Overlijdens. Bulckaert Margaretha, 18 dag. d. v. Charles en Louisa Kinget. Cleenewerck Arthur, 24 j. krijgsverminkte, ong. z. v. Heoricus en Clementia Bortler. Ingelbeen Jules, 31 J. landbouwer ong. z. v. Jean en Romanie Debaiuf.Moerman Marie-Louise, 67 J. hulshoudster, wed. v. Petrus Vertriest. Huwelijken. Hilarlus Van Ovenberghe, aarde werker en Maria Rassalle, spellewerkster, b. v. Via- mertlnghe. Camille Platteeuw, daglooner en Sido- nie Lehouck, herbergierster, b. v. Vlamertinghe. Hector Maricau, landbouwer en Martha Logte, z. b. b. v. Vlamertinghe. Julius Costenoble, statiewerk man en Emma Lorrain, z. b. beid. v. Vlamertinghe.— Joseph Hoflack, timmerman en Emma Delerue, dienst meid b. v. Vlamertinghe. Ezekiel Head, bloemist verblijvende te Vlamertinghe en Alixia Allewaert, z. b. v. Elsene en verblijvende te Oostende. RENINGHELST, v. 1 Octob. tot 8 Dec. 1921 Geboorten. Decaestecker Agnes, d. v. Camiel en Vannoote Julia. Six Jules, z. v. Camiel en Rommel Hortence. Dauchy Joel, z. v. Jules en Verhaeghe Zéile. Dumoulln Maria, d. v. Maurice en Depuydt Juliana. Caesteker Jeanne, d. v. Marcel en Carbon Martha. Plateau Rachelle, d. v. Hector en Denolf Julie. Dezeure Jules, z. v. Romain en Bulckaert Irma. Defrancq Jeanne, d. v. Maurice cn Louchaert Martha. Overlijdens. Meersseman Llvimis, 81 J. Del- porte Albertine, 19 j. Devreye Marcel. Struye Henrica, wed. Constant Wyd«in. Poissonnier Jeró- me, 10 m. Reynaert Antoynette, 5 m. Huwelijken. Brutsaert Maurice, landbouwer en Derekx Christine, b. v. Reninghelst Leeuwerck Victor,landwerker en Deberdt Marie, b. v. Reninghelst. Fiey Valère, voerman en Logle Martha, b. v Renin ghelst. Note Gaston, gazewerker te La Madeleine (Frankrijk) en Cleenewerck Zoë, v. Reninghelst. Vancauwenberghe Henrl, schatter v. Lauwe cn Brut- jj saert Marguerite, te Reninghelst. - Verdonck Mau- bl00tstellen uwen oogst totaafté zien mis Octavie. b. v.1 ude gazetten, minstens 25 K., aan 1 fr. dek. bij Prosper Wullepit, Casselstraat, 175, Poperinghe. Bakkerij op 't Front, in volle werking, verzekerd bestaan. Adres ten bureele. arak, 9x6 m., gedekt met pannen, dienend voor herberg, voerman, enz groote koer. Inl. bij Romain Verhaeghe, Boesinghe steenweg, Yper. Schoone motocycle van 3 vitessen, in goe de staat, bij Gustaaf Slosse, statie, 135, Poperinghe. Gerieflijk woonhuisdienende voor winkel en bakkerij, te Alveringhem in de Put straat, aan voordeelige voorwaarden. Om aanstonds in gebruik te treden. Adres ten bureele. Ledikant met ressort, in goede staat, voor honderd vijftig frank, bij Huis-Castryck, Rousbrugge. ansvelo, met nieuwe banden voor 350 fr. en vrouwvelo voor 240 fr. bij Jozef Lammey, Casselstraat, 4, Poperinghe. Twee zware beslagen voor vijfduimer, zoo goed als nieuw; ook nieuwe voituren met kop, bij Maurice Clabau, Komstraat, 81 Poperinghe. eshonderdplatte pannen, eerste keus, aan genadige prijs, bij Hector Verpoot, Groenirighestraat, Poperinghe. Velo, zoogoed als nieuw,, voor 3 0 fr. bij Delannoy, Abeele steenweg, 21 Pop. otor, gaz of essence, 6 H. P. dagelijks in werking te zien Gazogène voor motor, 8 tot 12 H P. bij L. Verlende, brou wer, Loo. Cïevr»agd. erkzame meid. de Keuken kennend, voor Tourcoing. Zeer goed loon. Adres ten bureele. H! alve kleermakersgast, kunnende broeks I en gilets maken. Standvastig werk, kost en inwoon, bij H. Parent-Boutten, Rousbrugge. Chauffeur mecanicien, voor Poperinghe. Adres ten bureele. Coiffeursknecht, bij Jozef Melis, Gasthuis straat, Poperinghe. Schilderseasten, bij de geör Debruyne, Veurnestraat, 70, Poperinghe. Maurice Rotn- Markt, Poper. oede brouwersgast, bij mens-Del fosse, Groote uffer, 16 jaar, als winkeldochter te Pope ringhe. Goed fransch en vlaamsch en briefwisseling Adres ten bureele. Picard hond, grauw zwart haar, iange ooren, korte staart, 45 cm. hoog,ömaan- den oud; toebehoorende aan Henri Vennin, Kemmel. Z warlekortharigepicard hond4 maanden, ooren nog niet gesneden, met naam Diane; lerug brengen tegen goede belooning. Schmidt-Baudrez, Bruggestraat Poperinghe. WAAROM is het de plicht van iedere landbouwer uitsluitelijk de voorkeur te geven aan het'merk Jolin RICHEIt «Sr C° tlfga. OMDAT dit huis van vertrouwen jaren lang gunstig gekend is. OMDAT ten allen tijde hun leveringen onberispelijk waren. OMDAT hun zaad altijd boven uit het allerbeste was. OMDAT hun handteeken als waarborg eene onbetwistbare waarde heeft. OMDAT er veel zoogezegd Riga zaad aan spotprijzen wordt aangeboden, van onbe kenden oorsprong, minstens 3 jaar oud, niet gereinigd en met onvoldoenden waar borg. OMDAT onder oogpunt van kiemkracht RUCKER's zaden alie andere overtreffen. Proefnemingen hebben bewezen dat sommi ge Russische zaden in 't geheel GEEN klem- kracht bezitten. LANDBOUWERS indien gij u niet wilt rice, handelaar en Vandermarliere Octavie, b. v. Reninghelst. W0ESTEN, maand November 1921. Geboorten. Vereecke Hendrik, z. v. Hector en Dezitter Adriana.—Poissonnier Hendrik, z. v Lieven en Julia.Fockenoy Urbaan, z. v Jeroom en Debeer Antonia. Steen Margaretha, d. v. Edinond en Mis- pelaere Elise. Overlijdens. Vanlerberghe Julia, d. v. Ainand en Merveillie Emma. Seghers Karei, echtg. v. Fas- seek Silvia. Huwelijken. Delefortrie Hector, v. Oostvleteren en Dewancker Maria, v. Woesten.Mispelon Achiel, en Noyel Margareta, b. v. Woesten. Demolder Hector, v. Beveren A/Y en Desmarals Judith, v. Woes ten. Blanckaert Prosper en Mari?o Bertha, van Woesten. lukken en deze ramp wilt vermijden, koopt allen de zaden van .Solset ItLTIil R ék Co, WILT GE GOED VLAS OOGSTEN KOOPT ENKEL HET ALLERBESTE ZAAD. c. verspreeuwen C», Hoogstraat, 69, Antwerpen. Algemeen Agentschap van John RUCKER C", Riga Eene pastij zaad is ingekomen. De lief hebbers kunnen het nazien, zonder verplich ting bij C. UZEEL MQNCAREY, Poperinghe --rrr(sryrx'f}aeg~!r«8|!r. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ Scliaalstrnat, n° <5. Geldplaatsingen in loopende rekening en op Spaarboekjes van 3.50 tot 5 vol- 1 gens den duur der storting. Aflevering van CHECKS voor Belgie en in den vreemde. Aankoop ers verkoop van Beursweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beursweerden worden Kosteloos aanvaard. Uitbetaling van kocpons Leening van geld op titels van Oorlogsschade alsook op beursweerden. Allerhande Wisselbewerkingen. Verhuring van filrandüLoffors, onder de volgende voorwaarden Nr 1 Hoogte 11 cm. - Breedte 21 cm. Nr 2 12 cm. - 32 em. Nr 315 cm. - 32 cm. Nr 4 20 cm. - 32 cm. ■lAitlt 25 Fr. 35 Fr. 40 Fr. 50 Fr. I 8A 1,1'' JAAEt 15 Fr. 20 Fr. 25 Fr. 30 Fr. Al dece koffers hebben eene diepte van 60 cm, Deze koffers, gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waarborg van <i veiligheid op, tegen Brand en diefde. if T,xiss-'j-jan;. i -- tTrr|l'..r.?,;

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1921 | | pagina 2