"TRANSINTER MEUBELPAPIaR S M Tl Sansen-Vanneste rroiramma Net ouidensporen Feest. Kermis Poperingne. G Hier en Daar. Linoleum MENGELINGEN. Burgerstand van 55 Banque pour favoriser les Transactions Internationales Bank tot bevordering van Internationale Handelszaken NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Voorheen 0. VANDEN BOSSCHE C° KAPITAAL 3.000.000 - Maatschappelijke ZetelKoestraat, 10, Gent. Alle bankverrichtingen aan de beste voorwaarden. Wissel. A G i; A T S 19 A 9» I» R A s Algemeenen Bestuurder voor West-Vlaanderen FORREST lv. Elverdinghe. Vlaamsche Vrienden. Droevige Tegenstelling. Toilecirée voor tafels en bedden Gecaoutchouleerde schorten bij Sanseii-Vannestc EXAMENS. HOPPE. i* o x BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. Medard Vermeulen VERMAKELIJKHEDEN. Zondag 46 Juli. Maandag 47 Juli (Pameltje.) Pameltje Dinsdag 48 Juli. Zondag 23 Juli. Verkoop in 't groot0. BERLAMONT, Antwerpen's Bouw- Hypotheekbank öïrumne?'* E Blondeel Polley, 0 A Verloren. MAUh TP RU ZEIS. Gasthuisstraat, 15, Poperinghe. Poperinghe, Gasthuisstr. 16, Telef. 89 90 Dixmude, Zwartenonnenstraat, Telef. 44 Veurne, Ooststraat, 64, Telefoon 7 76 Moeskroen, Toerkoenjestraat, 109. Beveren, Leysele, AgentHeer Joseph TAHON, Gemeentesekretaris, Beveren. Langemarck, Poelcapelle, Bixchoote, Boesinghe voor alle inlichtingen wende men zich bij den Heer MUYSSEN, Gemeentesekretaris, Langemarck. Wytschaete, Meesscn, Hollebeke, Kemmel, Wulvcrghem, Locre. Agent Heer FOURNIER, Burgemeester, Wytschaete. der Concerten gegeven op de Groote Markt, op 21 JULI 1922. Om 7 u. door het Katholiek Muziek. 1Fantaisie op Carmen C. Bizet 2. L'Eblouissante, Mazurka voor Klarinet Solo Solist M. M. D'Heere. 3. Fantaisie op Hamlet 4. Groote Fantaisie op La Traviata 5. Grande Marche Triomphale Bousquier. Verdi. Dagnelies. 2. Om 8 u. door de Philharmonie 1. «Cavalerie marche» met trompetten en trommels E. Van Elslande. 2. «Une maitressefemme», Ouverture Suppé. 3. Grande fantaisie sur 1' Opéra «Rigoletto» G. Verdi. 4. «L'Hirondelle», solo voor fluit; Solist M. A. Oreel Gobbaerts. 5. «Nuremberg», Suite de Valses Orlamunder. 6. Brabangonne. het lichaam maar kon toch 's avonds met den trein huiswaarts keeren. Zijn velo en kleederen zijn gansch aan stukken. Kent gij een dorpken, niet vermaard, Met zestien honderd zielen Gij vindt het op ons Vlaandrens kaart Nabij het plaatske Brielen. Zijn lichte kanten torenspits, Pas uit zijn puin herboren, Rijst uit de vlakte als een gids Om 't dorpken op te sporen. Heel rustig leeft het ongestoord In vrede weer zijn dagen Gefluit van trein het nimmer hoort, Wel 't schomm'len Van een wagen. Er rijdt nochtans naartoe een tram 'Maar 'k zal er niet naar wachten Zijn effen nieuwe macadam Geen fietsen zal minachten 't En is geen Stad het nimmer zag Een drukte langs zijn straten Bij ieder ure van den dag Is 't eenzaam en verlaten. Wat houten brakken langs de baan Een strate rechtsom keere Doch pas die strate ingegaan Ge zijt reeds 't ende alweere De gard is roodgestreept heel gaaf Op broek en op zijn klakke. Maar kom de lieden zijn te braaf Dat hij een boef daar pakke 1 Een winkel rechts bij 't eind der straat Van allerhande waren. Daar kocht ik koeken, chocolaad, Twee eiers en cigaren. X. Antwerpen. De bevolking wordt vriendelijk verzocht met de feesten van 21 Juli hunne huizen te willen bevlaggen. Omver en erover. Maandag werd de gazlanteernpaal, aan den hoek van M. Muylaert, op de Groote Markt, door een trybal omver gereden. Woensdag avond, aanstaande, om 8 ure gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Die flinke dichter van Antwerpen doet ons Ongeval. Vrijdag namiddag, om Weeleer aan Elverdinghe te beschrijven. Doch 5 uur, kantelde,door het te kort omdraaien,blijft die brave man altijd in de waarheid Ons aan de post, een wagen met flesschen bier Elverdingsche volk is te fier om daar geen woor- en limonade van At. Osw. Gruwez van deken op te zeggen. Dichter spreekt van Een Crombeke, omver. Een groot getal flesschen dorpken niet vermaard», bij ieder ure van den waren, natuurlijk, gebroken. Iuag,,is teenzaam en verlaten Wat houten brakken enz. Volkshuis. Heden Zondag, om 4' De geschiedenis van Elverdinghe bewijst het ure, is er groote prijsbolling voor de leden tegenovergestelde lc Romeinsche heirweg 2" van de Boldersgilde. I versterkt kasteel en heeren graven hoofdplaats Reizen. - Indien gij u op reis begeeft,der; A?,h< prochiën in Veurne-Ambacht(El- verwaarlnns niet 11 van een nf twee mnnnl verdlnkhe. Vlamertinghe, Watou, Noord- en verwaarloos niet u van een ot twee mono zuidschote, Reninghelst, Locre, en Woesten. poeders te voorzien, want het is het eemgste hoofdplaats van Kanton, enz. Elverdinghe is en echt geneesmiddel tegen hoofd-en scheele Verre van eenzaam en verlaten peerdefees- hoofdpijn, zenuwlijden, razende tandpijn en ten, S' Livinus, en honderden en honderden Onsteiiilc Doodgereden. Maan dag avond werd de knecht van den beenhou wer Versluys aangereden door een automo biel. De ongelukkige verdween heelemaal onder het zware rijtuig en werd in zeer zorgzamen toestand opgenomen. Hij werd dadelijk naar het hospitaal gevoerd, maar, toen hij er aankwam, was hij reeds dood. Wi«»lMl»ek<s Brand. In de vlasfa briek van M. Hector Lannoo is er Maandag brand uitgebroken. In een oogwenk stond het gebouw in laaie vlam en werd dan ook gansch vernield; de machienkamer kon gevrijwaard worden. De werklieden hadden juist den tijd zich door eene overhaaste vlucht te redden. Eene groote partij vlas en al het werkgerief zijn de prooi der vlammen geworden. De schade is zeer aanzienlijk en slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. De nieuwe nickele penningen Goed voor 1 fr. die geslagen zijn, dragen alleen een Fransch opschrift. De regeering heeft besloten er ook met Vlaamsch opschrift te slaan. In afwachting zal de nieuwe munt niet in omloop gebracht worden. Den 15 juli is het trekking voor het groot lot van 1 millioen der eerste leening van de verwoeste gewesten. Er zijn nog altijd 16.000 voorloopige titels in omloop, die dus geen deel aan de trekking mogen nemen. De heer Mabille, katholiek volksverte genwoordiger van Zennick en hoogleeraar te Leuven, is Dinsdag avond schielijk over leden. Woensdag morgen overleed te Brussel de heer Paul Errera, hoogleeraar aan de Universiteit dezer stad. - De onderhandelingen tusschen België en Duitschland nopens de terugname der marken, waarmee Duitschland binst den oorlog onze markten overstroomde, zijn af gebroken. 10.000 voorloopige titels werden tot heden nog niet aangeboden ter ruiling tegen definitieve obligatiën aan de lotingen deel nemend. De lotting, met lot van EEN MIL LIOEN, heeft plaats op heden Zaterdag 15 Juli, ten 10 ure, in het gewoon lokaal Na tionale Bank Te Gent en in de omstreken, evenals te Antwerpen, zijn thans op zijsporen, hon derden wagens aan 't vervallen, zoo lezen wij in de dagbladen... hoeveel zouden er wel in het omliggende van Poperinghe, se dert een paar jaar, te rotten staan 1? Donderdag werd in de Kamers de datum van 11 November als nationale feestdag aangenomen in plaats van 4 Oogst. Ongehuwde moeders, minderjarige ge slachtszieken, jonge rekels in verbeterings- scholen opgesloten, dieven en moordenaars in de gevangenissen, kosten den Staat dage lijks ieder vijf tot zes frank. Heel ander is het gesteld met de oorlogs weezen, ten getalle van 18,645, die ieder 10 frank te maande krijgen als zij in hun huis blijven en 20 frank als zij bij vreemden uit besteed zijn. Deze toelaag, samen met het burgerlijk of militair peneioen, verzekeren het kind een inkomen van 1,50 fr. daags, waarmede het moet gevoed, gekleed en gehuisvest worden. De vaders dezer arme kleinen hebben na tuurlijk ongelijk gehad zich voor hun land te laten vermoorden. Waren zij thuisgebleven, zij hadden van hetWerkloozenfonds» kun nen trekken en hun kinderen een glanzender toekomst kunnen verzekeren. Maar deze laatsten hebben toch nog altijd de gelegen heid zich te laten inlijven bij de bende schel men die door den Staat zoo flink vertroeteld worden. Ziedaar op welke wijze men bij ons de heldhaftigheid beloont en de deugd aan moedigt. Het Guldensporen-Komiteit betuigt zijn hertelijksten dank aan de besturen der maatschappijen die tot den optocht op 11 Juli zijn toegetreden, en bedankt al de leden in 't bijzonder die aan den oproep van hun bestuur hebben beantwoord. Onzen besten dank ook aan al de inwo ners die hunne huizen hebben bevlagd. Aan allen die tot het welgelukken van dit feest hebben bijgedragen zeggen wij dank, en TOT TOEKOMENDE JAAR». Het Guldensporen-Komiteit De Schrijver A. Baert. De Voorz.: J. Merlevede De Leden Oct. Vandenberghe. Alf. Creus. Plac. Follet. rhumatiek. Te koop bij H Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn) Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Willem-Teil. Donderdag vierde de maatschappij haar gewoon kermisfeest met medewerking van het muziek. Ter dier gelegenheid werd ook hulde ge- auto's, moto's, camions, locomobielen en aller hande gerij en gerots. Ook de houten barakken verdwijnen langzamerhand worden vervangen door lieflijke en bevallige gestichten en gebou wen C. T. Vlamertinglie. Guldensporenfees ten. Maandag avond hield de Vlaamsche Wacht hare feestvergadering. Na eene wel komrede van den Voorzitter Dr Verbeke aan bracht aan M. Butaye van Beveren sedert vijftigtal aanwezigen, hield Heer O. Car- 50 jaar roeper en schutter. Hem werd geluk j gewenscht en een eereteeken aangeboden. Botsing. Donderdag namiddag was de tram van 2 ure wat verachterd en reed nog al dapper statiewaart. Aan Brittania botste hij op den zwaargeladen wagen van voerman L. Danneel. Er is alleenlijk wat schade aan den tram. ItoesinglK». Heropbouw. Wij lezen in De stem uit het Vaderland dat de minister de boeten wegens vertraging in het bouwen welke door het lastenkohier voorzien zijn zal doen opleggen ten einde de aangenomen gebouwen te doen voltooien. Zou Boesinghe niet kunnen van de broks- kes deelen?.. God gave't. En a propos van bouwen, er zijn hier nog al eenige menschen die niet geheel gerust zijn over de schavergoedeing die zij kochten om een huis te bouwen. Volgens de zelfde gazette schijnt de minister maar alleen ge' kant tegen de speculaties en niet tegen deze die zorgen voor hun zelve. Daar kunnen wij uit besluiten dat hij tegenover geteisterden heel goed gesteld is en zijn omzendbrief niet tegen hen gericht. Een oogske in 't zeil houden is toch nooit slecht Ministerieel bezoek. Verleden week zagen wij hier minister Vandevyvere en zijn kabinetoverste op gang met onze pastoor. De Minister bezocht de knechtenschool en daarna het klooster met de meisjesschool. Hij zag er zeer tevreden uit en hij bewon derde beide gebouwen die zeker als model scholen mogen dienen. Na een toezicht der nieuwe pastorij en een kort bezoek bij den Eerw. Heer Pastor, vertrok de Minister in de richting van Zuydschote. Zulke bezoeken kunnen maar deugd doen. Examen. Wij vernemen dat heer Oscar Vandeputte, zoon van Wijlen Cyriel en Marie De Backer zijn vijfde examen voor geneesheer, te Gent heeft afgelegd. Profi ciat. pentier eene voordracht over de beteekenis van den slag der Gulden Sporen en de reden waarom de Vlamingen 11 Juli moeten her denken. Eene inschrijving voor het Debeu- ckelaerefonds bracht 97 fr. op. Daarna had den we 'n puik gezellig samenzijn waar vele mooie en schoone liedjes werden gezongen en veel leute en jolijt tot laat in den avond. Dinsdag avond deden de padvinders een uitstap door de straten der gemeente ter ge legenheid van 't sporenfeest. Zij stapten fier methunnen leeujj/envaandel door het dorp onder de bewonderende blikken der menigte en werden soms toegejuicht. Eerst zijn ze naar het huis van R. Six gegaan, waar ze het vaandel V. O. S. groetten, daarna naar de Brandhoek, waar Fl. Bouton ze op eere wijn vergastte, om weer te eindigen op de plaats waar ze,na groet en Vlaamsche Leeuw uiteengingen. Hunne houding was kranig en verdient allen lof. Men zag te Vlamertinghe min vaandels dan verwacht was. Mocakrocii. Drama. Tusschen de echtgenooten Bostoen, wederkeerig 22 j. en20j. oud, met 1 kind, waarvan de vader nog soldaat is, ontstond Vrijdag twist, toe te schrijven aan de jaloerschheid van den man, die met verlof zijnde, zijne vrouw ver dacht van ontrouw. Hij loste op haar een revolverschot en ziende dat zijne vrouw slechts licht gekwetst was, keerde hij het wapen tegen zich zelf en was op den slag dood. Vraagt CHICOREI VANTIEGHEM- DUPONT, Rousselare. Let wel op 't inerk Wcvcl^licm. Auto ongeval. Zondag namiddag kwam M. S. met gansch zijn familie, zeven personen, alhier in auto voorbij. Een anderen auto willende voren steken gleed hij uit en kantelde om. Dezeven inzittenden werden te midden de straat ge worpen en lagen in bezwijming. Een bijge roepen geneesheer diende hen seffens de noodige zorgen toe. De zoon S..., die erg Yper. De slag van Yper. Den 30 gekwetst is aan den rug en aan het achter- Juli zullen er te Yper feestelijkheden plaats hoofd en wiens toestand zeer gevaarlijk hebben voor de herdenking van den derden scheen, werd aanstonds per auto naar het Yperslag. Maarschalk Douglas Haig en de heelkundig gesticht van M. Lauwers, te generaais, die de Belgische troepen in dien slag aanvoerden, zullen aan de herdenkings plechtigheid deelnemen. Brand. Maandag is eene huistent afgebrand op den Kalfvaart bij personen nog Kortrijk overgebracht. Maandag was zijn toestand niet verbeterd. <>hnHarwich - Londrea leNord de IM nglelerre. Journa- lierexceptélundi. Service rapide,économique maar onlangs uit Frankrijk afgekomen. Het et confortable. Communication de Harwich vuur onstond tijdens de afwezigheid der be- vers le Nord. Great Eastern Railway, 41 woners en vernielde tent en inboedel; niets Boul. Ad. Max, Bruxelles. Wat onze officieren zooals ver dienen. Een luitenant general, 26.400 fr. 's jaars, een generaal-majoor, 19.800 fr. een kolonel, 16.200.een luitenant-kolonel, 13.200een majoor, 12.000 een kapitein, minimum 8.040, maximum 10.920een lui tenant, en onderluitenant, minimum 6.120, maximum 8.040 fr. Maar daar komt wat bijvoor gehuwde officieren 2.100 fr. verblijfsvergoeding jaar lijks, voor ongehuwde, 1.200 fr. Voor de uitrusting 500 fr. 'sjaars wegens de duur te der levensmiddelen, 800 fr. 's jaars ge zinsvergoedingen 187.50 fr. per jaar en per kind. Bereden officieren krijgen daarbij nog een jaarlijksche vergoeding ten bedrage van 600 fr. Generaal Gillair vindt, dat de officieren te weinig betaald worden. Voorwaart»! In «La Republique Frangaise» geeft de gewezen Fransche mi nister van Koophandel eenige cijfers, die tot nadenken stemmen. Frankrijk telt op het huidig oogenblik een aantal van 11.699.000 huisgezinnen; 1.830.000 hebben geen kinderen; 3.268.000 hebben een kind; 2.776.000 hebben er twee; 1.646.000 hebben er drie; 2.176.000 enkel hebben er meer dan drie. Hoeveel Franschen zullen er binnen een twintigtal jaren nog zijn Sprin£»iofieii. Van de 125.000 ton munitie door de Duitschers achtergelaten, werd reeds 66.000 ton vernietigd door ont ploffing en 27.000 ton door ontlading. Dit werk kostte het leven aan 86 werklie den 143 werden gekwetst en 150 zijn door gas ziek geworden, op de 1200 man, die er aan werkzaam zijn. 't Grootste liutcl (Ier wereld. De stad Chicago stelde er prijs op het grootste hotel van de wereld te bezitten en op 1 Mei werd de eerste steen gelegd voor een hotel van 3000 kamers met bad. Van deze zullen er 2000 verhuurd worden voor 3,5 tot 4 dollar per nacht. Een vergaderzaal voor 4000 personen en een eetzaal voor 3600 personen zijn in het plan begrepen. De uitgaven zullen 150 millioen bedragen. f>n prijzenlij-lje om van le duizelen. De prijzen voor de voor naamste levensmiddelen op de markt te Moscow, toonen wederom eene belangrijke stijging. De sowjet-bladen geven de volgende prij zen voor 30 April Roggebrood, 170.000 roebels per pond tarwebrood, 380.000 tot 400.000 roebels het vleesch, 700.000 tot 800.000 roebels; boter, 1.200.000 roebels, en spek 1.000.000 roebels. De prijzen van andere artikelen waren op 25 April Aardappelen, 35.300 roebels per pond broodsuiker, 775.000 roebelspoedersuiker, 415.000zout, 63.700 zeep, 550.000 kof fie, 380.000 roebels. Eene kan melk kost 180.000 roebels een doos lucifers 10.700 roebels, en een paar manspantoffels, 22.500.000 roebels. Wat vrcdeskonfcreiicie!* kus ten. Volgens eene verklaring gedaan aan het Lagerhuis door M. Hilton Young, sekretaris van de Engelsche Schatkist, zijn de kosten der Vredesbijeenkomst van Parijs van 608,840 pond sterling geweest. De an dere internationale bijeenkomsten hebben de volgende sommen gekost aan den Engel- schen Schat: is verzekerd. Dicht bij de tent stonden nog 3 groote obussen en men vreesde voor eene nieuwe ramp, wat miek dat in plaats van te helpen blusschen, de geburen op de vlucht sloegen. V. O. S. Zondag laatst heeft de V. O. S. van Yper, op de inhuldiging van het vaandel van Nieupoort, op 35 vlaggen de lc prijs bekomen voor de schoonste vlag. Hartelijk proficiat 1 WylHclinete. De slachtoffers. Minister Vandevyver, is van wege de regee ring aan de familien van de slachtoffers de eerste hulp komen aanbieden. Er werd 500 frank verleend aan de echtgenooten en 100 fr. aan ieder kind beneden de 16 jaar. Itivscliote. Overreden. Eric Des- camps, 19 jaar, alhier wonend bij zijne ouders, reed Zondag per velo op de baan Yper Meenen, toen hij door een auto al achter gevat en omgereden werd. De jongen werd buiten bezinning door de autogasten opgenomen en naar 't gasthuis van Yper gevoerd. Hij was licht gekneusd over heel Waermaerde. Overreden. De landbouwer De Lobel reed met zijn gespan naar huis en stond in de kar. Door een plot- selingen ruk van het paard verloor de man het evenwicht, stuikte uit de kar, rolde onder de wielen en werd een been vreeselijk ge- pletterd. De ongelukkige is aanstonds naar eene kliniek overgebracht. Waarschijnlijk zal het verminkte been moeten afgezet worden. I.chhcii Verschrikkelijke moord. In eene herberg ontstond twist tusschen een vlaamsch werkman en een schepene no pens de vlaamsche kwestie. De twist was nog al hevig, en bij het naar huis gaan werd de werkman afgewacht door den sche pen en een paar handlangers, en met een knuppel het hoofd ingeslagen. De schepen is aangehouden. Indien arij in een goeden krui- ilenierwu'inkel vraagt welk het meest aanbevelenswaardig Corned Beef is, zal men U antwoorden «Het merk «Fray Bentos» der Cic Liebig I San Remo Boulogne Brussel en Spa Lympne Calais Parijs (Aug 1921) Hythe 850.18.11 p. st. 375.00,00 p. st. 360.02,11 p. st. 142.19.05 p. St. 138.09,00 p. st. 326.02,03 p. St. 877.10.06 p. st. Parijs en Cannes (Jan. 22) 357.11,07 p. st. Groute en kleine Genieenlen. Er zijn in Belgie 26 steden of gemeenten die meer dan 30.000 inwoners hebben. Daarentegen zijn er 58 die geen 200 inwo ners tellen en daaronder 7 met minder dan 100. Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. Hebben hun examen afgelegd aan de Hoogeschool te Leuven Eerste jaar HandelsschoolM. Iweins d'Eeckhoutte Luciaaan, Yper, met voldoening. Eerste proef in geneeskunde M. DeSaegher Marcel, Watou, met voldoening. Twee proef van kandidaat in wijsbegeerte en letteren, voorbereidende tot het doctoraat in de rechten M. DevosEmiel, Poperinghe, met onderscheiding. Laatste proef. Doctoraat in Geneeskunde: M. Valeer Billiau, Poperinghe, met grootste onderscheiding. De gepensionneerden worden verzocht hunne levensbewijzen voor het derde trimes ter 1922 te gaan vragen in 't Stadhuis op volgende dagen Den Woensdag 19 Juli, voor de wachtren- ten voor nationale orden en militaire wacht- pensioenen. Den Zaterdag 22 Juli, voor ouders van gesneuvelden. Den Dinsdag 25 Juli, voor de burger lijke slachtoffers van den oorlog. De Donderdag 27 Juli, voor de weduwen en weezen van gesneuvelden, en voor de Chevronsrenten. De belanghebbenden worden verzocht niet langer dan drie dagen uit te stellen van naar 't Stadhuis te gaan, indien zij regelma tig hun geld willen ontvangen. In het land van Aalst evenals in de streek van Poperinghe staan de hommelhoven nog altijd goed weliswaar hebben de ijzerdraadvelden veel geleden van den wind, en ook komt er hier en daar wat meer insectenplaag. Dat heeft maar weinig invloed op den handel, wiens prijzen voor het aanstaande gewas niet veel veranderen. In Engeland zijn de twee laatste weken niet voordeelig geweest voor de hoptuinen in veel plaatsen hebben de planten geleden door den stormwind de koude nachten bevorderen jhet uitbrengen van scheeranken niet. In eenige plaat sen is zooveel bladluizenplaag, dat men verplicht is te besproeien. Itondu van Frankrijk 3e Rit. Cherbourg-Brest 405 Km. Jacquinot, Bar- telemy, Bellenger, Heusghem. 4C Rit. Brest-Les Sables d'Olonnes 412 Km. Thys, Gay, Heusghem, Christophe. 5° Rit. Les Sables-Bayonne 482 Km. Alavoine, Lenaers, Heusghem, Thys. 6e Rit. Bayonne-Luchon 326 Km. Alavoine, Le naers, Lambot, Christophe. 7° Rit. Luchon-Perpignan 323 Km: Alavoine, Tl- berghein, Lambot, Masson. 8° Rit. Perpignan-Houlon 4il Km. Thys, Sellier, Lenaers, Alavoine. 9e Rit. Touion-Nizza 281 Km.: Thys, Alavoine, Masson, Lambot. Algemeen klassement Alavoine, Lambot, Le naers, Christophe, 10° Rit. Nizza-Briangon 274 Km. Vrijdag aanstaande, Metz-Duinkerke, trekken de renners door't Fransch Noorden. In den namiddag rijden zij door Cassel. Beter diere als nievers te koope. Vandendingen is ten eten gevraagd bij madam Toertjes. Als ze aan tafel zitten, zei hij: Ah! Ah! Madam Toertjes... Ge hebt gelijk eene nieuwe meid. Hoe weet ge dat? zegt Madam Toer tjes. Ze is eerst van dezen morgen binnen. Wel ik vind een ros haar in de soepen tot hiertoe heb ik er nooit andere in gevon den dan zwarte, gelijk de uwe. Wel Charles, uw zoon heeft snel zijnen weg gemaakt. 'k Geloof het wel, Melanie, over drie jaar droeg hij nog mijn afgedragen kleede ren, en nu draag ik... de zijne 1 POPERINGHE, van 8 tot 15 Juli 1922. Geboorten. 166 De Coninck Adrien, z. v. Flo rent en Alberiine Bulckaert.—167. De Byser Jeannette d. v. Alphonse en Julia Santy. 168. Cossey Leo pold, z. v. Emile en Maria Delerue. Overlijdens. 111. Verstraete Willy, 3 w. z. v. Aloïse en Julia Keygnaert, Sectie A. •- 112. Marchand Palma, 20 j. huishoudster, echtg. v. Camille Deroo, Veurnestr. 113. Vandromme Marie, 76 j. z. b. wed. v. Augusie Deboudt, Gasthuisstr. 114. Dewachter Apoleon, 86 j. z. b. wed. v. Philomena Toussaint, Pottestr.— 115. Chys Jean, 82 j. z. b. wed. v. Rosalie Hoorelbeke. Huwelijken. —74. Platteeuw Oscar, 23 i. werkman en Cappoen Maria, 24 j. z. b. beid. v. Poperinghe. 75. De Bruyne Jeróme, 27 j landwerker v. Watou en Top Julienne, 21 j. kantwerkster v. Poperinghe. Beloften. 103. Chateiet Daniel, bediende v. Po peringhe en Lapinne Thérèse, naaister v Gent.—104. Saclein Marcel, velomaker v. Dickebusch en Comyn Martha, z. b. vroeger te Poperinghe. 105. Boudeele Albert, landbouwer v. Hondeghem (Fr.) en Heuge- baert Germaine. z. b. v. Poperinghe. 106. Druant Albert, autogeleider en Vandevoorde Yvonne, z. b. beid. v. Poperinghe. VLAMERTINGHE, maand Juni 1922. Geboorten. - Desinarey André, z. v. Camille en Magdalena Hoflack. De Brabandere Robert, z. v. Joannes en Julia Vandooren. Vermeersch Robert, z. v. Camiilus en Magdalena Bouve. Debruyne Maria, d. v. Gentiei en Margareta Cauliez.Vanden- bussche Albert, z. v. Cyrilie en Marie Ingelbeen. Clauw Magdalena, d. v. Theophllus en Hermanie Ferla.-Patou Jozef, z. v. Nestor en Felicia Bossaert. Louwyck Gabriel, z v. Aloise en Eugenie Verslype Bouwe Albert, z. v. Cesar en Rachel Quaghebeur. Overlijdens.- Steeiandt Jozef, 2 tn. z. v. Emiel en Julia lngelbrecht.—Ramaut Jeanne, 17 m. d v. Lucien en Martha Vermeersch. Malbrancke Maria, 19 d. d. v. Maurice en Christina Goemaere. Versavei Ivonne, 21 m d. v. Alfons en Zoë Pinceel.De Braban dere Robert, 18 d z. v. Joannes en Julia Vandooren. Huwelijken. Alois D'huister, landbouwer te Kem mel en Margareta Bouve, landbouwster te Vlamertin ghe. Carolus Geudens, schrijnwerker te Gheel en Maria Tahon, z b. te Vlamertinghe. RENINGHELST, maand Juni 1922. Geboorten. Vermeire Fernanda, d. v. Henri en Goddemaer Bertha Clarysse Albert, z. v. Leon en Seresia Hortence. Ozeel Maria, d. v. Camiel en Bruneel Juliana. Depuydt Camiel, z. v. René en Gontler Irma. Camerlynck Origène en Maurice, z. v. Florent en Camerlynck Celine. Overlijden. Teyte Angelus, echtg. v. Marie- Therese Couseln, gehuisvest te Kortrijk. Huwelijk. Verdru Elie, aardewerker en Chaerle Augusta, dagwerkster, b. te Reninghelst. WESTNIEUWKERKE, I Jan.-22Juni 1922 Geboorten. Irenceus Timperman, z. v. Julius en Anna Frettingham. Frans Vandelanotte, z. v. Ri chard en Irma Vandemaele. - André Slembrouck, z. v. Camille en Gabrielle Bondue.— Martha Salembier, d. v. Henri en Aurelie Vermeulen.-André Behaeghel, z. v. Isidoor en Romanie Dewilde. Gaston Bereyne, z. v. Emiel en Marie Leroy. Maria Deschildér, d. v. Victor en Louise Wgeux. Jeanne Vaeyens, d. v. Karei en Marie Van Bossuyt. Rosa Houvenaeghel, d. v. Juliaan en Marie Goudezeune.- Karei Debruyne, z. v. Henri en Marie Barbez. Georgette Bruneel, d. v. Henri en Mathilde Lehaer. Simonne Maes, d. v. d. v. Prosper en Julia Koukuyt Cyrilie Bruneel, z. v. Theodoor en Adronie Vandoorne. Louis Bat- teu, z. v. Désiré en Adelaide Verfaillie. Magdalena Braem, d. v. Camille en Zoë Neuville. Anna Bru neel, d. v. Richard en Marie Koukuyt Amandina Deknudt, d. v. Norbert en Marie David. André Braem, z. v. Juliaan en Julia Van Eeckhoutte. Leo Deschildre, z. v. Jules en Coeclle Careye. Joseph Lalleman, z. v. Juliaan en Leonie Carnel. Overlijdens. Julius Van Eecke. Marcel Gou- deseune. Stephania Lambin. Margarita Mest dag. Gaston Bereyne. Karei Rossel. Huwelijken. Camiel Casteele met Maria Lebleu. Camiel Deprez met Maria Aernaert Achiei Fer- tein met Emma Gruson. - Camiel Ooghe met Eugenie Vendru. Nestor Baelden met Hortense Careye. Camiel Donse met Emerence Vandenbusscbe Joan nes Busyne met Magdalena Desmet.—Karei Bethuyne met Suzanna Forceviile. Ludovicus Chombart met Coraline Dambre. Theophlel Le Houck met Valerie Leroy. Jules Durieuw met Germana Laleman. Benoit Hardeman met Julia Driessens.—Hector Poor teman met Magdalena Verheyn. --Henri Depuydt met Nathalie-Adolphine Verbeke. Marcel Crombez met Maria Depuydt. PROVEN, van I Mei tot I Juli 1922. Geboorten. Peutevinck Maria, d. v. Camille en D'Ooghe Louise.—Peutevinck Julien, z. v. Camille en D'Ooghe Louise. Soenen Paula, d. v. Emile en Verhaeghe Magdalena.—Viane Margareta, d. v. René en Lust Urbanie. Overlijdens. Cornette Gerard, 4 m. z. v. Camille en Delepiere Irma Looten Reine, 90 j. wed. v. De- graeve Henri. - Garmyn Petrus, 72 j. ongeh. rustend pastoor v. Meetkerke.Verhaeghe Auguste, 72 j. wed v. Melanie Vanhee. Peutevinck Maria, 15 d. docht, v. Camille en D'Ooghe Louise. Peutevinck Julien, 30 d. z. v. Camille en D'Ooghe Louise. Liefooghe René, 64 j. echtg. v. Dever Therese. Huwelijken. Vandenbussche Albert en Vienne Elisa, b. v. Proven. Vanneste Emeric v. Proven en Prlnzie Zoë v. Watou. Forster Wilfrid-Georges v. Coalport (Engeland) en Vestibule Marie-Louise v. Proven. Belofte. Warlop Arthur v. Proven en Mostert Marie v. La Calamine. WESTVLETEREN, maand Juni 1922. Geboorten. Joseph Ivona, d. v. Joseph en De bruyne Bianca. Quaghebeur Maria, d. v. Jules en Platevoet Marie. Six Michel, z. v. Camille en Van- renteghem Bertha. Overlijdens. Maerten Madeleine, 15 m. d- v. Henri en Herman Emandie. Scharre Jeróme, 47 j. landwerker, echtg. v. Notredame Octavie, z. v. Joseph en Marle-Therese D'Artois. Huwelijken. Gombeir Acliille, 23 j. landbouwer met Gruwier Angella, 17 j z. b Schakman Camille, timmerman te Buiscamp met Verghote Rachel, z. b. le Westvleteren Kin'O Maurice, 24 j. molenaar te Oostvleteren met Meeuw Gabrielle, 18 j. z. b. v. Westvleteren. Aangekomen hij Watoustraat, Poperinghe, 20 tnlandsche Jaarlingen en volle Veerzen. Ter gelegenheid der Stads Kermis. Groot Bal in de Palace, met prachtige orgel in uitnemende groot zaal, prachtig verlicht en uitgekozene bieren van, eerste kwaliteit. Dansers opgelet het is alleenlijk in de Palace voor E. Duponcelle, Yperstraat, 38. Groot Bal. Prachtige nieuwe orgel van Cyriel Thêe- ten-Clabau, in de Cinema zaal van Mr Georges Degroote (oud huis Lobeau). 's Avonds electrische verlichting. Groote Bolling. In den Vetten Osgegeven door de maatschappij. Groote Baanbolling. Wijk Rood Kruis 225 fr. prijzen en 7 bijzondere prijzen. Inschrijving van 2 tot 4 uur In den Chicoreiast bij Remi Mer levede. Jaarlijksche Combatbolling. «In de Concorde» bij de We Cyrilie David, Casselstraat. Groote Baankoers Yper-Veurne-Yper. Vooralle beginnelingen, gegeven door den velomaker Isidore Leroy, Yper-Hoekje. 60 Km. 300 fr. Prijzen. t4 Prijzen: Eerste 75 fr. en bloemtuil! tweede 50 fr. enz. Inschrijving van heden af aan 3 fr. bij I. Leroy, velomaker, Veurnesteenweg, 98. Den dag der koers aan 5 fr. Assebrouck - Brugge. TIJD IS GELD... en... MEN MOET HET IJZER SMEDEN TERWIJL HET HEET IS. Behoudt dus geen geld in huis, laat het vruchten afwerpen en vraagt het weer, indien gij het noodig hebt. Daarom wendt U in alle vertrouwen tot onze Agen ten uwer streek, die met de meeste bereid willigheid en kosteloos, alle inlichtingen zullen geven. Verzekerde uitzettingen op t a) Spaarboekjes op zicht aan 3.60 0/0 b) Spaarboekjes voor 5 jaar aan 4 0") c) Kasbons voor 5 jaar aan 4 1/2 C/0 d) Grondobligaties 10 jaar aan 5 0/0 's jaars.Alles Vrij van taksen. e) Check-Rekeningen op zicht. f) Leeningen op Vaste Goederen, alleen in eersten rang van Hypotheek. g) Uitwisselingvanvreemde munten en koe pons, koop en verkoop van Fondsen, inschrijvingen op Leeningen, en aller hande finantiëele zaken aan de voor- deeligste voorwaarden. Naamlooze Maatschappij Kapitaal VIJF MILJOEN FRANK. ZetelXH Maandenstraat, Nr 13, ANTWERPE N Gesticht in 1909. - Postcheck-Rekening 019 Telefoon 3081. N. B. - Waar de Maatschappij niet verte genwoordigd is, kunnen alomgeachte perso nen zich voor een agentschap aanbieden. AGENT voor Poperinghe J. Vanltruwaene, Noordstraat, 16. (''ECcsteREÖ, Beste Engelsche PEPPERMINT voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. Te verkrijgen bij Casselstraat, 67 l'operinglio Xe Itjoop. ude gazetten, 1 fr. de kilo, ter Drukkerij dezer. uto-kamionette, Draagkracht 400 K. Adres ten bureele. Parchemin boterpapier, mag in 't water liggen, ter drukkerij dezer. Barak in goeden staat, met pannen bedekt, 4 plaatsen. 2 boven en 2 beneden bij Arthur Menu, Boesinghe. Schoone en gerievige tent. mer pannen bedekt, vier benedenplaatsen, zolder en werkplaats met poort en stal, bij Ach. Lesage, loodgieter, steenweg Abeele, Poperinghe Bijzonder goede occasiegaz-motor, sijsteem Otto Deutz, 8 H. P.bijW0 Allaeys, Priesterstr.Pop. Renteniershuis gelegen in de Bruggestraat, n' 2, te Poperinghe, 1 are 52 centiaren, met aan houdenden hof, groot 5 aren 75 centiaren. Voor alle inlichtingen zich wenden naar bovengemeld adres. Prachtige automatieke orgel in zeer goede staat, Veurnestraat, 80, Poperinghe. Nieuwe ressortkar, voor twee diensten, Yper straat, 44, Poperinghe. Gansch nieuwe keukenstoof met 2 ovens, per occasie te koop. Adres ten bureele. Groote versclie draven, wekelijksch te verkrijgen aan genadige prijzen in de brouwerij Feys- Callewaert, Rousbrugge. Bij ocasie 1 stoomketel met 2 foyers intérieurs getimbreert op 8 atmospheren, 60 m 2 opper vlakte, merk Brouchon 1 machien Boilings van 50 P. H. 1 dynamo van 160 amp. 120 volts bij Cyrilie Huyse-Goethals, Gentsche steenweg, 87, Kortrijk. Twee vrouwvetos, een van 140 fr. en een van 290 fr. alsook een koersvelo van 350 fr. en een nieuwe jongensvelo met 1 jaar waarborg voor 375 fr. bij Josef Lammey, Casselstraat, 4, Poperinghe. Driewielkar zoo goed als nieuw bij Hector Cat- teeuw, Reninghelst. Gevraagd. oede meid, moet geen keuken kennen, ten bureele. Adres Goede meid, te Poperinghe, goed loon. Adres ten bureele. Timmermansgasten en leerjongen bij Modest Huyghe In den Sultan Reninghe. Mecanicien bij Pierre Vandemoortele, Cassel straat, Poperinghe. Agenten voor Poperinghe en omliggende, vbor sterke, belgische, algemeene Verzekerings maatschappij. Zich wenden tot I. John Everaert, Paulusstraat, 5, Oostende. Jonge meid, bij M. Delanghe, Pharmacien, 14, rue des Chats bossus, Lille. Goed loon. Dochters van goede familie om den stiel van modiste aan te leeren, bij Riem-Debusschere, Kortrijkstraat. 54, Wevelghem. (Liefst inwoon). Bekwame timmermansgast en halve gast bij Eugeen Schreel, Veurnestraat, 43, Yper. Meid voor alle werk, 20 tot 30 jaar, bij jong huishouden. Avenue de la Gare, 10, Wam- brechies-lez-Lille. Aardewerkers (seffens) voor Ham (Somme),grond vereffenen 25 tot 30 fr. daags kost en in woon voor 7. fr. 50 daags. Ook railplaatsers aan 2 fr. 25 per uur werkdag van 10 uren. Zich wenden tot M. Oramie, Skindies, 16, Gasthuis straat, Poperinghe. Gevonden. Portefeuille met geld, te Poperinghe. Adres ten t bureele. Overtrek voor autokap, Dinsdag morgen, op den steenweg naar den Busseboom. Terug bren gen tegen belooning naar Julien Vannieuwenhuy- ze, Noordstraat, 2, (Petit Paris).Poperinghe. Porte-feuilte, op de markt te Yper, Zaterdag 8 dezer. Tegen belooning terug brengen ten bur. Opgepnst. De persoon die eene vrouwschoen mede geno men heeft uit de zwijnenslachterij bij Lieven Da ve, is gekend, en wordt vriendelijk verzocht ze aldaar of ten bureele dezer terug te bezorgen. POPERINGHE. - 14 Juli. Tarwe, 70-00; Rogge, 69.00; Haver, 70.00; Aardappelen, 85.00; Boter, 13.00 Eieren de 25, 8.75 Hoppe, 1920 000.00. 1921280.00. 1922 195-200. KORTRIJK. - 10 Juli Witte tarwe, 00-70; rogge, 60-05; haver, 65-72; paardeboonen, 75.00; hooi, 30-40; strooi, 7-10; aardappelen, 25-30; boter, 11-12; eieren 0.36-0.36 koolzaadolie, 230-000; lijn olie, 243.50-245.00 koolzaad, 100.00; lijnzaad, 100 105; koolzaadkoeken, 45; lijnkoeken, 72 sadonl' traat, 75.00; ammoniaksulfaat, 090; duivenboonen. 093; nieuwe oogst, 57. Vee te koop en verkocht: koeien, 98 vaarzen, 90; stieren, 92ossen, 37. ROESSELAERE. 11 Juli. Tarwe, 68.00; masteluin, 64.00; rogge, 59 00; boekweit, 88 -OOI haver, 73.00; gerst, 70.00; erwten, 00.00boonen, 76.00; witte boonen, 120.00; lijnzaad, 102.00: koob zaad, 110.00; strooi, 8.00; hooi, 40 00; lijnmeel, 76.00; voederbeeten, 00.00; aardappelen, 45,00 ruw vlas, 95,00 tabak, 4.50 boter, 12,50 eieren, 0.36; kooldaadolie, 235.00; lijnzaadolie, 250; chicorei, oude en nieuwe, 90 klaverzaad, 575nitraten, 72 00 ammoniak, 090; cyanamide, 65.00; viggens, den kilo. 7.50. Beurs van Brussel. Wisselkoers op 11 Juli. Amsterdam 490.00 500.00 Londen 56.00-56 50 Keulen 2.40-3.40 I N.-York 12 50-12 65 fienève 243.00 247 00 Parijs 105 00-105.50 GROOTE KEUS van |l<erkeboeken, Registers, Spijskaarten, zil-| Iveren en andere Paternosters, Serviettenl Ivoor Scholieren, Passerdozen, Porte-mon-l Inaies en Porte-feuilles, Albums voor por-l Itretten en postkaarten, Portretkaders, |pêle-Mêle's, enz. enz. iti.i

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1922 | | pagina 2