MEUBELPAPIER HOPPEDRAAD geranten BRIJKEN DER STREEK Palacc-Theater marina uiillaert. Boesinghe. Drankbestrijding. Taalregeling in het leger. Waarom dit verschil Wullus tegen Pallieter. Nog over Vlaamsche Processen - Spaarboekjes. In 't Buitenland. tERICHT AAN BE LANDBOUWERS. In 't Binnenland. V. O. S. Popering-he Albert Denys Tel-61 Poperingsclie Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade, Hier en Daar. Sterfgevallen. Priesterlijke Benoemingen. Eereteekens. Gewijzigde dienstregelingen Zitting van den gemeenteraad VERMAKELIJKHEDEN. Riugsteking met peerd en riituig TE KOOP Henegnnwsche Boomsche Vlamertinghe Yper Boesinghe. MARKTPRIJZEN. Het hoekje van den Christen werkman. Burgerstand van Zondag had te Antwerpen een congres voor drankbestrijding plaats. Als men weet dat erin Belgie jaarlijks vooreen milliard en half aan drank besteed wordt en er slechts 280 millioen aan het onderwijs komt mag men wel zeggen dat er voor de drankbestrij ders een breed veld te bewerken ligt. Er werd vooral gehandeld over de herberg. Veel goed werd er echter niet van gezegd. De vrouw kan veel in den strijd tegen de herberg met te zorgen voor een aangenaam en aantrekkelijk te huis. De kommissie van landverdediging heeft het wetsonderwerp op de taairegeling in het leger onderzocht. De officieren die de militaire scholen ver laten hebben en ook deze die in het kader korps komen zullen een examen over beide landstalen moeten afleggen. Over de taalkennis van het lagere korps zal men in eene volgende vergadering spreken. Op Witten Donderdag heeft Mad. Stein- mann, bij bijzondere toelating, in eenen auto, te harer beschikking gesteld door de familie Aulit, een bezoek gebracht aan hare kinderen en aan een paar familieleden. Mad. Steinmann was op dit autoritje ver gezeld door de Eerw. Zuster-Overste van de gevangenis. Onwillekeurig denken wij, wanneer wij zulks vernemen, op het dievenkarretje van den vrijgesproken frontheid De Beuckelaere en op de behandeling van Hainaut, die tus- schen gendarmen de begrafenis van zijne vrouw mocht volgen, die hij op haar sterfbed niet had mogen zien. Het spottend weekblad Pallieter heeft over enkele maanden een vleiend portret en wat al te scherpe bijzonderheden gegeven over Wullus-Rudiger. Deze heer gevoelde zich gekrenkt in zijne eer en spande een proces in tegen Pallieter. Het gerecht heeft Pallieter veroordeeld tot 1000 frank boete, de onkosten van 't proces en inlasschingen van het vonnis in dagbladen De aanklager van De Beuckelaere, aan wien tien maand voorarrest niet werden ver goed, krijgt dus 1000 frank voor zijne ge kwetste eer 1 Hoeveel zouden de Yzersoldaten wel krij gen van Wullus voor hunne gekwetste eer Het proces ingespannen door baron Ullens tegen Ward Hermans is, bij uitspraak van het tribunaal van Antwerpen, geschorst tot een later te bepalen dag. Er moet eerst uit spraak gedaan worden over den aanklacht j gedaan tegen baron Ullens wegens de feiten waarop Ward Hermans zich gesteund heeft Het proces door D' Daels ingespannen tegen de Flandre Libérale voor laster en eerrooverij is ook uitgesteld tot 7 Mei. Zulks is gedaan op aanvraag van de verdediging van Dr Daels daar de Minister van Justitie zijn onderzoek aangaande het afgeven van I geheime dossiers aan de Flandre LibéraTe I nog niet gesloten heeft. Uit eene statistiek van de Spaar- en Lijf- rentkas blijkt dat er op 31 December 1922 voor geheel het land 121596 spaarboekjes waren Gezien de kinderen vanaf hunne ge boorte een spaarboekje mogen bezitten is het getal van dezen die in den Postsparen buitengewoon klein. Guido. BEURSKRONIJK medegedeeld door de Bank TRANSINTER. 4 i De bisschop van Belize, twee klooster- I zusters en zeventien andere personen zijn j verdronken bij het omslaan van een motor- boot door het plotseling opsteken van een storm nabij Belize aan de Oostkust van I Yucantan. Vijftig andere opvarenden werden gered. Uit Johannesburg wordt gemeld dat eene instorting gebeurd is in eenen put der Randmijn. Drie inboorlingen werden gedood en vijftien bedolven. De reddingswerken zijn faanden gang om de slachtoffers boven te f halen. i Een groote brand woedde Dinsdag te Ruanger, een dorp in West-Noorwegen. I Dertig huizen werden geheel verwoest. Op ongeveer 80 kilometers ten Noorden ivan Basra, in Mesopotamia, is een brug in- jgestort toen er een trein over reed. Drie inlandsche soldaten werden gedood en 10 gekwetstzes reizigers liepen kwetsuren op. Heel de Oostelijke kust van Corea is foor een geweldigen springvloed geteisterd geworden. Meer dan 400 visschers zijn ver mist. Men kent het juist getal dooden nog niet, doch het moet zeer hoog loopen. Eene school te Sacramento, hoofdstad /an Kalifornië (Noord-Amerika), werd door |;en geweldige brand in asch gelegd en negen icinderen zijn in de vlammen omgekomen. I Een der pakhuizen in het Victoria-dok te Londen is totaal uitgebrand. Zesduizend Ion tabak is ten prooi der vlammen gewor- len. Men schat de schade op meer dan een nillioen pond sterling. Een hevige aardbeving werd waarge nomen in het dal, tusschen de Staten Vera- Ürnz en San Louis Potosi, in Mexiko. Muchtelingen uit een dorp van Iaatstgenoem- jen Staat, verhalen dat de bevolking door jjaniek aangegrepen hare haardsteden erlaten heeft. 1 In de koolmijnen van Rewanwara, i Iritsch Indië is een vreeselijk ongeluk ge- eurd. Een der gaanderijen is gedeeltelijk igestort. De werklieden die er aan den ar beid waren, werden bedolven. 15 hunner lieven op den slag dood. Tarlijke anderen jerden erg gekwetst. 1De vulkaan Tumgaraug (Ecuador) is I volle werking. Reusachtige vlammen aan uit den krater op. Gloeiende steenen j Uilen tot in de omstreken van Riobamba, |e reeds met asch overdekt zijn. j,De heele streek van l'Is le Jourdain iers) werd door eene hagelvlaag geteisterd, e steenen groot gelijk noten kapten de uchten af, brachten zooveel schade aan daken toe, dat het meerendeel der zolde- ïgen van de stad naar beneden kwamen. (Jï laag hagelsteenen bedroeg 20 centime- r. M. Delapierre, 30 jaar oud, te Marcq- ,-Barceul, was bij middel van eene soe- 'erlamp ijzer aan 't stuk snijden, toen alop- .ns eene vreeselijke ontploffing plaats leep. Tusschen het ijzer lag een houwitser deze was gesprongen. M. Delapierre rd ijselijk gekwetst en stierf kort nadien 'Vee andere werklieden werden evëheens kwetst. in de portland-cementfabriek te Aal- rg is een vreeselijk ongeluk gebeurd. De meters hooge schoorsteen in ijzerciment ■rtte plotseling in en bedolf het ketelhuis •J ar vele werklieden aan den arbeid waren. en werden onder de puinen meegesleurd de reddingswerken zijn zeer moeilijk, j Zaterdag werd te Keulen, in vollen dag 3ie bank overvallen door drie kerels die in gelukten met vijftien milliard mark de t cht te nemen. jelmatige aankomst BIJ Financieele Inlichtingen. Railways et Electricité. De rekeningen van 1922 welke op de vergadering van 25 dezer zullen voorgelegd worden sluiten met een brutte winst van 7.138.293 fr. tegen 5.951 267 fr. in 1921. Na aftrekking der on kosten blijft er nog eene zuivere winst van 4.496.758 fr. tegen 1.811.814 fr. voorgaande jaar. Gelijk vermeld zullen de dividenden heelwaarschijnlijk het volgende bedragen 30 fr. bruto aan de kapitaalaandeelen en 26,20fr. aan de dividendenaandeel. Verleden jaar ontvingen de kapitaalaandeelen 20 fr. en de dividendaandeelen niets Ciments de Visé. De zuivere winst van 1922 beloopt 1.190 526 fr. tegen 2.176,732 fr. in 1921. De raad zal de volgende dividen den voorstellen 75 fr, aan het bevoordeeld aandeel en 20 fr. aan het gewoon aandeel. Verleden jaar bedroegen de dividenden on derscheidenlijk 110 en 190 fr. Glacés Nationales Beiges.De maatschappij heeft voor één millioen frank ingeschreven op de nieuwe maatschappij welke de Verre- riesde Dampremy zal opslorpen. Courcelle Nord. De zuivere winsten van 1922 bedragen 3 850 827 fr. tegen 3.251.660 fr. 1921. Men weet nog niet op welk manier deze winst zal verdeeld worden. Koolmijn Abhooz. De winsten van 1922 welke op 860.658 fr. bedraagt laat toe het vorig verlies op 159 244 frank te brengen. La Floridienne. Het boekjaar 1922 heeft eene zuivere winst van 1.600.000 fr. tegen 2 075.619 fr. in 1921. Het dividend zal heel waarschijnlijk 40 fr. bruto tegen verleden jaar 45 fr. bedragen. Koolmijn Fonteynel'Evêque. De rekeningen van 1922 welke op de vergadering van 25 dezer zullen voorgelegd worden sluiten met eene zuivere winst van 5.585.950 fr. tegen 6.917.879 fr. in 1921. Er zal een dividend van 425 fr. bruto voorgesteld worden tegen verleden jaar 500 fr. Carrières Unies de Porphyre. Op 1 Mei zal er eene algemeene buitengewone verga dering plaats hebben waarop er zal voorge steld worden het kapitaal te verdubbelen om het van 8 op 16 millioen te brengen door de uitgifte van 8.000 nieuwe aandeelen wel ke dezelfde rechten zouden hebben als de reeds bestaande. Af te knippen Koepons. La Comilière capl. 51.00 fond. 42,50 Banque'd'Outremer 40,37 Tramways d'Anvers capl. 4,38 jouiss. 0,98 fond. 1,03 divid. 0,84 Tramways de Gand capl. 5,95 divid. 2,55 jouiss. 5,55 Vicinaux Beiges capl. 5,95 fond. 8,50 Lampereur et Bernard 106,25 Willem Sophia 214,20 Ciments North 34.00 Coloniale Anversoise 34.00 Brasseries Les Peupliers capl. 35.00 Brasseries Les Peupliers divid. 15.00 Produits Chimiquesde Wilsele priv. 72,75 ord. 51.00 jouiss. 29,75 Impregnation des Bois 75.00 Madrilena de Tr. s acompte. 18,05 Economique du Nord prior. 12,37 ord. 10,21 Savigliano 5K00 Lujar solde. 8,15 Couporie Belge-Américaine capl. 134,40 fond. 132,48 KtadsnieuwH. Zoridagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Een goede raad!Indien gij van hoofd-schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Zaterdag 28 April om 8 uur algemeene verplichtende bestuursvergadering. Het bestuur noodig al zijne leden uit tot den uitstap, met vlag en muziek, op Zon dag 13 Mei om 2 uur. Groote kostelo ze tuinbolling bij C. Ler mytte In den Boonaert en bij E. Doom In 't Hoekje van Vrede. Goeden raad voor landbouwers en Paar denkweekers. Waarom is Purgatine in dit sezoen onmisbaar voor jonge en oude paarden Omdat Purgatine de paarden, die door den zwaren arbeid van dit tijdstip overlast zijn zuiver houden van bloed. Omdat Purgatine het muiten vergemakke lijkt. Omdat door Purgatine de jonge paarden min lijden bij het schieten hunner tanden. Te koop bij Veearts Devloo, Rekhofstr bij Apotheker H. Notredame. Groote Markt. van eerste kwaliteit te verkrijgen bij Peerdemarkt, POPERINGHF. cwrEischi dit merk met lood aan iedere rol. idard toustr., Poperinghe Iniandsche Jaarlingen en volle Veerzen.i Bleendrank zuiverdrank. Zuivert de koe van allen inwendigen brand, wekt den eetlust op, doet de melk in grootere hoe veelheid aankomen en neemt allen sterken smaak der boter weg. Onfeilbaar hulpmiddel om in korten tijd goede en vaste boter te keernen. Bijzonder aanbevolen als uitmuntend zui veringsmiddel, na het kalven. Prijs 2 frank. Te verkrijgen ter Apotheek Monteyne, opvolger H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Buiten gevaar. Met genoegen verne men we dat Arthur Baeckeroot, van Abeele, slachtoffer van het gemelde inotocyclette ongeval, buiten gevaar is. Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, gebruikt ze om met goed gevolg te bestrijden Hoest, val ling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza, asthma, benauwdheid, heesch- heid keelpijn. De doos: 3 fr. bij H. Notredame Groote Markt Poperinghe. Voor de werklieden der streek. Een volledigassortimentwerkkleeren van het huis Adolphe Lafont van Lyon, is toegekomen in De Fransche Soldaat bij Maurice Star s- sen. De eerste kalanten hebben de groot ste keus voor de echte Lafont. De roode pillen uit samengetrokken plantensappen, zijn het eenige bestaande middel dat het heele lichaam doet herople ven, en alzoo bij degenen die ze gebruiken, vele gevaarlijke en erstige ziekten doet voorkomen. De doos: 2f.50 en 1 f.50 bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Gestolen. Bij Karei Beddeleem Abeele kalsiede, is dinsdag nacht een stoot kar gestolen geweest. Botermarkt,, JL. De Poperingsche Samenwerkende Ven nootschap voor Oorlogsschade laat aan al hare leden weten, dat de jaarlijksche alge meene gewone vergadering plaats zal heb ben op Zondag 13 Mei om 3 ure in de bovenzaal van het Stadhuis te Poperinghe met volgende dagorde 1. Verslag van den Beheerraad. 2 Verslag der Commissarissen. 3. Goedkeuring der Balafi'S 1922. 4. Verkiezing van twee Beheerders. 5. Verkiezing van één CöttftiYfksaris. 6. Mededeelingen. N. B. Het Bilan ligt ter 'Inzage der Sa- menwerkers in het bureel* Botermarkt 1. Open den Maandag, Dinsdag, en Woensdag voormiddag van 9 tot 12 ure. Verdwenen. De 15,-jarige Dewilde van Woesten, leerling aan de Staatsmiddel bare school onzer stad is dinsdag avond naar huis niet gegaan en sedert dien heeft men er geen nieuws kunnen over vernemen. Die jongen die wat geld gevraagd had aan zijn vader zoogezegd om boeken te koopen en dinsdag namiddag ook naar school niet ging, is denkelijk per fiets naar Limburg vertrokken, waar hij eene zuster wonen heeft. —Inbraak.— Donderdag nacht werd in de wachtzaal van het statiegebouw, bij middel van valsche sleutels ingebroken. De geldlade van de dagbladverkoopster werd ook met behulp van valsche sleutels geopend en eene som van 45 fr. ontstolen. Berichten. Het gemeentebestuur maakt de inwoners bekend dat op donder dag 3 Mei aanstaande, de kostelooze koe pokinenting zal gedaan worden aan alwie zich op dien dag ten huize van den heer dokter Devos aanbiedt tusschen een en vijf uur namiddag. Volgens bericht van het Ministerie van Landsverdediging zullen de wervingsburee- len, ingesteld door de wet van 10 Maart 1923, overgaan tot hetlichamelijk onderzoek der dienstplichtigen van 1923 van 15 Mei tot 31 Juli 1923. Zaaimachienen Rud Sack en Simplex, nieuw systeem bij Achille De- necker- Cordenier, Abeele. Boesinghe. Begraving. Verle den week maandag had alhier de begraving plaats van E. Z. Philomene van ons kloos ter. In den lijkdienst was er heel veel volk tegenwoordig wat niemand verwonderde, gezien iedereen wist dat het zusterke jaren lang, veel diensten had bewezen aan de bevolking van Boesinghe. Vóór den oorlog immersgingzusterPhilomène regelmatig alle dage weg en weer naar Pilkem, en gaf daar een klas van spellewerk, zeer druk bezocht door de meisjes onzer gemeente. Het was dan ook met droefheid dat Óns zusterke den oorlog zag komen, die gansch haar werk uiteen sloeg. Het moest dit geliefde Boesinghe verlaten om op 't vreemde een schuilheerd te zoeken; doch pas de wapen stilstand geteekend of het verlangde reeds weer te keeren. Als in 1919dë aangekomen pastoor naar Beveren ging om zusters voor het herlevende Boesinghe, sprak zuster Philomène schoon aan moeder overste de uitverkoren zuster te mogen vergezellen naar het front, en het bekwam die gunst. Meer dan eens is zuster Philomène naar Pilkem gegaan, maar daar was niets meer te vinden of zien. Ten jare 1921 vierde zij heel in 't stille hare jubilé van 50 jaren kloosterzusterschap, en spijts de jaren, goed bewaard, stak waar hier waar daar een handje toe. Maar nie mand wist dat eene onverbiddelijke ziekte onze zuster; beloerde heele nachten moest zij rechtzitten op haar bed om te kunnen ade men doch 's anderendaags was 't zusterke weer welgezind... tot op zekeren nacht de dood kwam en in 't bijzijn van de medezus ters en een priester zij de wereld verliet en Gode hare schoone ziel gaf. En nu... wel nu zal 't zusterke zooals zooveel die leefden voor het goed aan ande ren gedaan, vergeten zijn tenzij nog hier en daar een rare ziel voor haar een Wees Gegroetje bidt. Sameneierverkoop. Van af maandag mag iedereen die lid is van Boer- of Boerin- negiIde eiers brengen bij de gezusters Lacour zaakvoersters van den samenverkoop, eiken maandag van de week. De leden dienen wel in acht te nemen dat van deze week af de aangiffeh regelmatig moeten zijn. Daarom zijn dédeden verzocht het getal hennen op te geven, en telkens het gebeurt de reden der verandering van het getal eiers. De leden die soms eiers achterhouden of niet regelmatig komen, worden van de lijs geschrapt. Yper. Hooge Bezoekers. Binnen enkele dagen zal Yper het vereerde bezoef ontvangen der Senaatlteereh, mét het dot den heropbouw der stad te komèn bezichti gen. Eene afgevaardiging zal namens hi Verbond der Geteisterden hare grieven wenschen aan de Senaatleden blootlegger De Prins van Wales, Kroonprins va> Engeland zal zondag 22 April de eerst steei legging van 't Engelsch gedenkteeken ie Zeebrugg'e bijwonen. Van de gelegenht i' zal Engeland's Troonopvolger in den Ioo( derzelfde week waarschijnlijk gebruik make om Yper te bezoeken en bloemkransen ntê- te leggen op de graven der gesneuvtl engelschen.in den sectt ur van Yper gevalh Langemarck. Tooneelfeest Heden Zondag, om 4 uur. heeft in het loka. der Patronage de tweede opvoering plaa van Gerardus de Zwarte, boeiend drama i 3 bedrijven en Per Telefoon, kluchtspel i een bedrijf. Proven. Muziek. Heden Zondag, om 5 uur (Zomeruur) zal onze Muziekmaat schappij «De Volksvreugd onder de leiding van M. Marcel D'Heere, haar eerste uitstapje doen en eene serenade brengen aan haren geachten Voorzitter, Heer Georges Verfaillie, ter gelegenheid van zijn naamfeest. Reninghelst. Hert gevangen. Maandag, dichtbij het dorp, in het stekker draad der weide Verdonck werd een hert levend gevangen. Hij kwam uit de richting van Westnieuwkerke en had achtervolgd geweest op den Rooden Berg. Na eenige uren opsluiting werd het dier afgemaakt door den slachter Alfred Ignaes. Het beest woeg 40 kilos. Elverdinghe. Ontslag. Meester Jules Bultheel neemt zijn ontslag als onder wijzer hij heeft meer dan 40 jaar dienst. 't Groot Kasteel. Het groot kasteel zal binnen kort in heropbouw komen. De plannen liggen gereed wederom werk voor een groot getal Elverdinghenaren: De Kerk. 't Is bijna twee maanden dat er weinig of niets meer gewrocht wordt aan de kerk. Men meende nochtans ze te kunnen betrekken met Palmenzondag laatst leden. Een Vos. Men vertelt dalgr een der gendarmen een vos geschoten heeft op Elverdinghe. Zilletaeke.— Goed nieuws. Dikwijls reeds heb ik moeten klagen over toestanden die veel te wenschen laten, maar dezen keer kon ik wat goed nieuws vertellen. Nog eenige dagen geduld en wij hebben zooals vro< ger een treinstilstand. Men is reeds vol op aan 't werk voor het aanleggen-der kaai. Zes treinen gaande naar Kortrijk en evenveel gaande naar Yper zullen hier stilhouden. Men is ook begonnen met de afbraak van de puinen der oude kerk en de eerste bouwstoffen zijn reeds aangekomen om eene splinternieuwe op te maken juist dezelfde als vóór den oorlog. Dit ook zal eene deugde lijke verbetering zijn, als ze eens gemaakt geraakt 1 dan zal men 's zomers niet meer verstikken van de hitte noch 's winters ver stijven van de koude. Kemtnel. Uitslag van den Veeprijs- komp op Donderdag 12 April 1923, voor de gemeenten Dickebusch, Dranoutre, Kemmel, Locre, Reninghelst en Westoutre. V Stieren zonder tanden: 1' Premie, 50fr. en bronzen eermeetaal, Ch. Arnoudt teWes- toutre 2 id. Ch. Wyffels te Dickebusch 3- id. Marcel Coene te Dickebusch 4' id. Elie Heens te Reninghelst. 2" Stieren met 1 en 2 tanden 1 Pr. 100 fr. en zilveren eermetaal Deraedt Arth.ie Dicke busch 2l 75 fr. en bronzen eerm. Vandoo- laeghe Henri te Kemmel31' 50 fr. en bron zen eerm. Soenen Henri te Locre. 3" Stieren met ten minste 3 tanden 1' Premie, 150 fr. en zilveren eermetaal Bru- neel Jacques te Kemmel2' 100 fr. en bron zen eerm. Verhaeghe kinders Casimir te Re ninghelst 3C 75 fr. en bronzen eerm. Naelde AL te Kemmel4C' 50 fr. eri'bronzen eerm. Vanleene Benjamin te Reninghelst. 4' Melkkoeien le Premie, 100 fr. en zilve eermetaal Verhaeghe kinders Casimir te Re ninghelst2" 75 fr. en bronzen eerm. Morel Apollinaire te Kemmel3U 50 fr. en bronzen eerm. Maerten Jules te Kemmel4U id. Tru- want te Dranoutre 5L' id. Morel Apellinaire te Lemmel, 6l id. Simoen Ach. te Kemmel. Kemmel Veeprijskhmp. Op 2" Mei 1923 ten 10 ure vooruiddag, heeft er te Kemmel een groote Veeprijskamp plaats, ingerichtdoorhet LandbouwcomiceKemmel- Yper. Aanstaande week geven we het omstandig programma. Gemeente LOO. Keuring en omschrijvingsprijskamp van stie ren en koeien te Loo op Dond. 12 April 1923. Voorgestelde stieren 54. Aanvaard 46. Geweigerd 8. 1° Stieren zonder tand van volwassene 32 mededingers. le Pr. 50f. en br. eerm., Decuyper C. Beveren. 2" Pr. 50 f. en br. eerm.Garmyn A. Oostvleteren. 31 Pr. 50 f. en br. eerm., Lelieur V. Pollinchove. 4" Pr. 50 f. en br. eerm., Loones Cyriel Loo, 2° Stieren met een of twee tanden van volwas sene 12 mededingers. 1' Pr. 100 f. en z. eerm., Maeyaeit A. Hoogstade. 2U Pr. 75 f. en br. eerm., Wc R. Doom Reninghe. 3' Pr. 50 f. en br. eerm., Veebond Nieuwcapelle. 4' Pr. 50 f. en br. eerm., Degry Henri Loo. 5" Pr. 50 f. en br. eerm., Vanderfaeillie Hip. Loo. 3° Stieren met ten minste drie tanden van vol wassene 2 mededingers. V Pr. 150 fen z. eerm., Demol Remi Loo. 2C Pr. 75 f. en br. eerm., W' Rooryck Hoogstade. 4° Melkkoeien 19 mededingers. 1" Pr. 100 f. en z. eerm., Decuyper Cam. Beveren. 2' Pr. 75 f. en br. eerm., 3' Pr. 50 f. en br. eerm.Vandenbèrghe A.Pollinch. 4' Pr. 50 f. en br. eerm., DecroosJ. Oostvleteren. 5* Pr. 50 f. en br. eerm., Dewaele Julien Loo. 6° Pr. 50 f. en br. eerm.. Veramme Robert Loo. Merckem. Vreeselijke ontploffiug. Op 't gehucht Draaibank hadden werk lieden eene niet ontplofte mijn uitgegraven. Donderdag namiddag bij het opnieuwgereed liggen van deze mijn ontplofte ze en trof twee werklieden. Cyriel Vanaecke van Oostroosebeke werd gedood en Charles Vandevoorde, ook van Oostroosebeke, werd vreeselijk gewond, Bixschoote. De menschen hier vra gen zich nieuwsgierig af waf'er al in den eersten steen gestoken werd,die. Woensdag, door Z. E. Heere Deken van Yper gewijd werd. Ziethier de lijst der familiën die nu hier woonachtig zijn de portretten, met namen erbij, der gesneuvelde soldaten van Bix schoote de lijst der burgers m ballingschap gestorven onder den oorlog een herinne- ringsgeschrift op echten perkemijn van de wijding, geteekend door al de'uitgenoodigde Overheden. De plechtigheid lukte opperbest, in tegenwoordigheid van Heer Baron Van der Gracht, afgevaardigde van Heer Mini ster Vandevyvere van den Heer Esquelin. Hoofdstaatskommissaris en Heer de Haene Kon. Hoog Hommissaris. Voorwaar, een roerende plechtigheid die een diepe indruk zal nalaten.- Beste gelegenheid. Zondag 6 Mei, te 4 1/2 uur komt Ingenieur Heyman, van Leuven, in de Boerengilde, eene leerijke voordracht geven ove Electriciteit op de Hoeve 't Is nu al Electriciteit dat de klok ke slaat dus een buitenkansje om het fijn te weten. Aan tijden vermaand, opdat allen hun schikkingen zouden kunnen nemen, om erbij te zijd. WOUMEN. De nieuwe Burgmeester. wagen, dat zijn kar omsloeg. Scheerlinck werd te gronde geslingerd en botste met het hoofd op de straatsteenen. De man bleef op den slag dood. Op Zondag 15 April, had te Woumen de plechtige inhuldiging plaats van den heer Honoré Vanoverschelde, Burge meester der gemeente. Nog nooit werd te Woumen zooveel volk gezien. Een prachtige stoet bestaande uit vele groepen, verschillige muzieken en een vijftigtal praalwagen, vertrok om 2 ure uit Jonckershove, opganschdendoortochtwaren al de huizen bevlagd. De heer Burgemeester werd met eene on- beschrijvelijke geestdrift ontvangen. Om 4 ure defileerde de stoet voor de tribune. Woesten. Prachtig Tooneelfeest. Vandaag 22 April en 29' April in de nieuwe zaal buitengewoon tooneelfeest, gegeven door de V.O.S. ten voordeele van 'tgedenk- teeken der gesneuvelde soldaten en burgers, met de welwillende medewerking van den tooneelkring Rust Roest vap Woesten. Kaarten zijn te krijgen in de nienwe zaal tusschen de missen. Watou. Openstaande plaats als schoolhoofd, gebeurlijk van onderwijzer. Wettelijke wedde. Aanvrègen vóór 30 April. Komen-ten-Brielen. Kind doo- delijk verbrand. Vrouw Depoorter-Mon- teyne had Zaterdagavond een kom melk te koken gezet op de stoof. Binstenkele stonden afwezigheid was haar driejarig dochtertje Suzanna op een stoel geklauterd en had de kom omgeworpen. Het kokend vocht kwam de kleine grootendeels op het lijf die zeer erge brandwonden bekwam. Ondanks de spoedige en beste zorgen van Dr. Wyseur is de kleine aan hare branwonden gestor ven. Wevelgem. Doodelijk ongeluk. De 35 jarige O. Scheerlinck, visch-engroen- tenhandelaar, wonende op de Plaats, nam in de Kortrijkstraat een proef met een inge spannen paard, dat hij wilde koopen. Zijn gespan botste echter met zulk geweld op een □e zomertijd en het treinver keer. M. Neujean heeft Woensdag na middag in de Kamer medegedeeld dat tengevolge van hetinvoerenvanden zomertijd in België op 21 e. k. de internationale treinen met een uur vertraging uit Belgie naar Frankrijk en Holland zullen vertrekken. Wat de arbeiderstreinen betreft, de Com pagnie du Nord is bereid eene overeenkomst te treffen ten voordeele van de Belgische ar beiders die in Frankrijk gaan werken. Die overeenkomst zal eerst na een tiental dagen kunnen gesloten worden. □e Senators naar de Ver woeste Gewesten. Om de leden van den Senaat toe te laten zich rekenschap te geven van den vooruitgang der herbou- wingswerken in de verwoeste gewesten, richt de kwestuur der Hooge Vergadering, t'akkoord met den minister van ekonomische zaken, een uitstap in naar West-Vlaanderen tegen Maandag aanstaande. Er zullen 70 senators aan deel nemen. Het vertrek heeft plaats te Brussel ten 7 ure, om te Kortrijk aan te komen ten 9 ure 5. De senators zullen zich per auto naar Meenen, Wervick, Komen, Waasten, Mees- sen, Yper, Passchendaele, Moorslede en Roesselaere begeven. In laatst genoemde stad zullen zij het ontbijt nemen, 's Namid dags zal een bezoek gebracht worden aan Staden, Dixmude, Nieuwpoort, Westende, Middelkerke en Oostende, waar men rond 7 ure zal aankomen. De Senators zullen ten 10 ure 44 's avonds te Brussel, Noordstatie, terug zijn. IN DE KAMERS. M. Butaye drong deze week aan op het algemeen invoeren van den vierden graad in het onderwijs. Hij vroeg eene ondersteuning voor den onder wijzer van Abeele en eene nieuwe school voor de lt.O leerlingen van dezen wijk. Er werd wel eere gendarmerie opgericht te Watou, maar voor eet:.- se ooi is er geen geld. De gemeenteschool van Wat u heeft ook dringend herstel noodig. li j vroeg verbetering aan de pensioenen voor onderwijzers. Het schooltoezicht diende ook beter ingericht, en het is gevaarlijk dit toe te vertrouwen aan schepenen van onderwijs, die van onderwijs geen benul hebben. Hij drong aan om de dossiers der afgestelde onderwijzers te doen herzien. Ambtelijk Bericht Alle eigenaar, pachter, huurder, vrucht gebruiker of andere gebruiker, die zijne eigene erven of die van anderen beheert, is gehouden, onmiddelijk na den bloeitijd en uiterlijk vóór 15 Juni, de boomen, struiken, hagen of kreupelhout, op gemelde erven staande, te ontrupsen, en dadelijk de beur- ven of webben, die rupsennesten uitmaken te verbranden De ondernemers van het onderhoud der beplanting langs de wegen zijn aan dezelfde verplichting onderworpen. Dinsdag is alhier overleden in den ouderdom van 76 jaar Mijnheer Louis BATAILLE. De plechtige lijkdienst, gevolgd van de begra ving zal plaats hebben MAANDAG 23 APRIL 1923, in de par. kerk van St-Jan, om 10 1/2 uur. Dit bericht dient als uitnoodiging voor vrien den en kennissen. Van vvege de Familie BATAILLE. Rouwberichten. De familie Oiner BATTHEU, noodigt vrienden en kennissen uit om de Plechtige Mis bij te wonen die zal gezongen worden, op Maandag 23 dezer, om 9 uur, in St Jans kerk, tot lafenis der ziel van Agnes Battheu. Zijn benoemd Pastoor te Wyughene, in vervan ging van E II Devos, die zijn ontslag geeft, E. H. Six pastoor te Westnieuwkerke, die aldaar vervangen wordt door E. H. Louwagie onderpastoor te Eer neghem. Pastoor te Moerkerke, E. H Bruyneel, doctor In de godsgeleerdheid, bestuurder der katholieke scholen te Wynghene. Pastoor te Uytkerke, E H. Lefèvre, onderpastoor op S Walburgate Brugge Pastoor te Vladsloo, E. H. Surmont, onderpastoor te Ichteghem. Pastor te Beerst E H Vatckenaere, dd. p. aldaar. S I» O It T VOETBAL Beker van Poperinghe. Uitslag van Zondag laatst Poperinghe III 3 Poperinghe IV 2 HEDEN ZONDAG om 3 3 4 uur, Finaal tusschen Wevelghem en Meenen. Om 2 u. Vriende-match Poperinghe III -Duin- kerke (Malo). Mijnhepr Suber Edmond, Bestuurder van de Staats-Middelbare school wordt benoemd tot ridder der Leopoldsorde. •p onze Reizigerstreinen ten gevolge van het zomeruur vanaf 22 April. Trein Trein Trein Trein 3674 3698 3382 3690 Hazebrouck V. 8,46 12,30 15,38 18,38 jodewaersv. V. 9,10 12,55 16,02 19,05 Abeele A. 10,16 14,01 17,08 20,11 V. 10,26 14,16 17,20 20,21 'operinghe V. 10,37 14,27 17,30 20,31 ümeitinghe V. 10,47 14,37 17,40 20,41 7per A. 10,53 14,42 17,46 20,47 V. 11,20 14,56 18,00 20,53 Trein Trein Trein Trein 3673 3685 3699 3693 Rousselaere V. 13,57 Moorsl.-Passch. V. 14,11 Zonnebeke V. 14,19 Yper V. 14,39 17,30 Vlamertinghe V. 14,41 17.39 Poperinghe V. 14,52 17,49 Abeele V. 6,22 11,33 15,05 18,03 Godewaersv. A 5,31 10,39 14,11 17,11 V. 5,41 10,53 14,21 17,26 Hazebrouck A. 6,00 11,12 14,30 17,45 Le Touquet V. 7,7 10,27 16,14 Armentiers A. 6,31 10 15,36 Armentiers V. 7,25 11 ,15 16,26 Le Touquet A. 8,48 12,35 17,41 op Zaterdag 21 April, om 6 u. 's avonds. DAGORDE: Punt Advies nopens het princiep eener tus- schengemeentelijke school op te richten in gemeenen overleg met de gemeente Watou. 2' Punt Toelaag toe te staan aan de kantwerk school der Zusters Penitenten 3' Punt Afstand van grond door de Burgerlijke Godshuizen aan den Belgischen Staat om het spoor wegnet uit te breiden 4Punt Afstand van grond door de Kerkfabriek van Sint Bertinus aan den Belgischen Staat om het spoorwegnet uit te breiden 5e Punt Afstand van grond door h#t bureel van Weldaad aan den Belgischen Staat, om het spoorweg net uit te breiden 6' Punt Advies nopens de Openbare Verkooping door de Burgerlijke Godshulzen van bouwgrond le Poperinghe 7' Punt Advies nopens de nieuwe borg gegeven door den Ontvanger der Burgerlijke Godshuizen 8' Punt Vervolg van 't onderzoek van het nieuw rooiingsplan der stad Zondag *22 April. Eflrste tap. In den Klimop bij H. Kino-Hoorelbeke. Konijn (e versmijten. In 't Abeelehofbij Jerome Jacob, Abeele steenweg. Schaap te verhollen. In den Suikerijast bij Remi Merlevede; vanaf 5 uur. Accordeon te verhollen. In de Clylte bij René Senechal, Bra- banthoek. Door den uil te verhollen. Schoone Geit. In 't Zwijnland bij Maurice Bonduelle, gegeven door Adrien Top. Geif. Au Nouveau Passage bij Pierre Bee- rens, Statieplein van 6 tot 10 uurgegeven door Maurice Samyn. Konijn. In de Steenrots bij Achille Gaucquie, Crombekestraatgegeven door L Theeten. Vlamertinghe (Brandhoek) Haan en Velo te verhollen. Bij C. Logie, (Notje), gegeven door Miel- tje van Sietes. Reninghelst Stithangende en vliegende Flesschenschieting. In 't Hoppeland bij Achiel Saesen Kriekstraat. Cromheke Stilhangrnde en vliegende Flesschenschieting. In de Kruisstraat bij Maurice Dumon; inschrijving om 2 1/2 uur. Watou Pateeltjeschietinq. In de Papeline bij Paul Deraeve (Mat- thijs). Reninglielest Herbergkermis In 't Lindengoed Watou Schoone volle geit te verhollen. In den Helleketel bij RenéCamerlijnck S. Jan ter Biezen Gans te verhollen. In 't Hof van Commerce bij Cyriel Rosseeuw van 6 tot 8 uur gegeven door Camille Butaye. Zondag 2!) April. Groote Velokoers in de Veurnestraat. 200 fr. prijzen. Inschrijving van 1 tot 2 uur bij Hector Bruneel (Parnasse). Groote Gaaibclling. In de Lelie bij Hector Benoot, Veurne straat. Begin om 2 uur. Oppervogel 40 fr Zijvogels 20 fr. Kallen 10 fr. Westouter. Velo door den tuin te verhollen. bij Cyriile Heze begin om 4 uurinleg 1 fr. voor 4 bollen. Westvleteren. Schoon schaap te verhollen. Au Tour du monde bij Pol Dalleine gegeven door Georges Dewancker. Zondag li Mei. in De halve Maan jSgierf'ilhTrf K'j Maurice Lemahieu- Degroote. 200 fr. Prijzen inleg 2 fr.in schrijving om 2 uur. Vlamertinghe Groote Vdokoe-s voor beginnelingen bij Remi Ghesquiere, Velomaker, dorp. 200 fr. Prijzen. ■Men»! der erwoeitle Gewesten alsook in de Gemeentemagazijnen te 7irh fthfifrpvpri h\i rfpn hpstijnrrfpr Vpxrstrnat, l>OPERI\GHE m CINEMASPECTAKELS Familieverlooningen en voor kinderer. Zaterdag 21 April 1923 om 8 uur. Zondag 22 April 1923 om 4 en 8 uur. Programma der Cinemavoorstellingen. De Bewaker, Prachtii drama in 3d. De Belgische Wederwraak, schóón film van de Belgische producten, v r'alkt door Belg'sche Artisten met Mmt' Bella, bijzonderste Danseres van den Muntschouwburg uit Brussel. Vader- landsch Drama in 5 deelen. Chariot in pensioen, Komiek. Maandag 23 en Dinsdag 24 April om 8 u. Ham, Komiek. Het licht van den Haard, boeiend drama in 5 deelen. De kleine T1TI LUBIN, 10 jaar oud in ZIJNE MAJESTEIT HET KIND buitengewoon drama in 6 deelen, naar het werk van Mach. Twain overgroote Too- neelschikking. Prijzen der Plaatsen Balcon 2fr. Eerste pi. 1.50 - Tweede pi I fr Prijsvermindering voor kinderen. l»i.| SjuiseH-Vannestt» Gasthuisstraat, 15, POPERINGHE. laat weten dat zij haar komt te stellen als Modiste, bij hare ouders, recht over de Bruggestraat. Keus van Modelhoeden. Alle toebehoorten en herstellingen. POPERINGHE- 20 Apiil. Tarwe, 85-00; Rogge, 75 00 Haver, 75.00; Aardappelen, 10 00; Boter, 10.00 Eieren de 25. 8.00; Hoppe, 1922 155 00-169.00 1923 245 00 2'50 «0. KORTRIfK. —16 April - Witte tarwe 80-81 rogge, 66-67; haver, 70-76 ;,paardeboonen, 85 90; hiol. 25-40 strooi, 20 24 aardappelen, 10 00; boter 12-13: eieren 0 32-0.35 koolzaadolie. 380-000; H)r- olie, 375 00 000.00; koolzaad, 100; lijnzaad, 140 01' 000; koolzaadkoeken, 52; lijnkoeken, 76 sodani traat, 105.00; ainmonlaksnlfaat, 136; duivenboonen 74-00; nieuwe oogst, 70 00. Vee te koop en verkocht 368 stuks. ROESSELAERE. 17 April. - Tarwe, 80 00 masteluin, 73.00; rogge, 64 00; boekweit, 95-00 haver, 80.00; gerst, 74.00; erwten, 90.00; bor n:n, 85 00; witte boonen 120.00 lijnzaad, 140 00 kool zaad. 170.00 strooi 0.22 hooi, 40.00. lljnmeel 88 00; voederbeeten, 275 00; aardappelen 10.00; ruw vlas, 65 00tabak, 4.50 boter, 12.50; eieren, 0.32; koolzaadolie, 36-.00 lljnzaadolle, 370.00 chlcorel, oude en nieuwe, 75 klaverzaad, 800 nitraten, 102 0 ammoniak, 135 cyanamide, 75.00 vlggena den kilo. 14 50. Drie, vier weken geleden hadden talrijke muren der stad de eere, beplakt te worden met plakkaten van de Socialisten, waarop er te lezen stond dat wij, Christene werklieden, en ook de liberale werklieden, moesten de oogen openhouden, daar ons kosteloos ouder domspensioen in gevaar was, en dat we moesten eens rekening vragen aan onze volksvertegenwoordigers daarover. Ons gedacht daarover werd hier reeds be kend gemaakt. Maar nu, nu is er wat anders gebeurd, oprecht triestig voor wie 't aan gaat'k wil zeggen voor de Socialisten die die plakkaten uitgehangen hebben. Gelijk we allen weten, is die wet van het kosteloos ouderdomspensioen de wet van den Socialis- tischen Minister Wouters. Welnu, diezelfde Mijnheer Wouters heeft verledene week aan afgeveerdigden der groote dagbladen ver klaard La pension gratuite, c'est une blague Une blague dat beteekent in 't Vlaamsch iets dat ge wel zegt, maar dat ge zelf niet gelooft. Had hij Vlaamsch gesproken, hij zou gezeid hebben dat het prietpraat was, of dwaze klap, of iets in die goes te Wat belieft er U, Criticus Ho, 'k peisde dat ge entwat zeidt Ik vind dus dat de Socialistische werklieden ook zullen moeten rekening vragen aan M. Wauters die hun vertegenwoordiger is wel te verstaan, als 't bok geen blague was,dat ze op hunne plakkaten gedrukt heb ben. Nu, ze moeten 't weten. Maar 't is algelijk een deerlijk affront, vind ik Ge maakt U hier dikke voor 't kosteloos ouder domspensioen, en de groote koppen zeggen te Brussel dan dat het onnoozel is van dat te willen. Den eerste keer dat ik tijd heb zal ik de Socialisten van ons arrondissement beklagen. Miel. POPERINGHE, van 14 tot 21 April 1923 Geboorten 91. Ryckbosch Suzanna, d. v. Désiré en Aline Labaere 92. Hardeman Geor ges, z. v. Maurice en Irma Verdonck 93. War- lop Maria, d. v. Marcel en Celina Huyghe 94. Prinsie Marcel, z. v. Auguste en Asteria De- wilde 95. Demol Bernise, d. v. Alidor en Ga- brielle Brabandts Overi.ijdens 77. Steverlynck Louise, 65 j. dienstmeid, ongeh. Groote Markt 78. Clabau Marie, 2 m. d. v. Joseph en Augusta Vercamer, Sektie G 79. Bataiile Louis, 75 j. rentenier, wed. v. Leonie Lyoen, Yperstr. Huwelijken38. Dezeure Hector, 27 j. werk man en Bruynooghe Gabrietle, 20 j. werkster, b. v. Poperinghe 39. Billiau Maurice, 35 j. wed. v. Cambie Martha, landbouwer en Sohier Maria, 31 j. z. b. beiden v. Poperinghe Beloften 58. Monsy Hector, werkman v. Popeiinghe en Degryse Urbanie, kantwerkster v. Watou 59. Bamelis Maurice, smid v. Pope ringhe en Delannoy Lydie, landbouwster v. Re ninghelst60. Ceuleers Nestor, kleermaker en Beernaert Maria, naaister, b. v. Poperinghe. WYTSCHAETE, maand Maart 1923 Geboorten. Dequidt Agnes, d. v. Georges en Rachel Catteau. Flantand Simonne, d. v. Orner en Marie-Louise Patou.—Vervisch Jerome, z. v. Camille en Marie Dupont. Overlijdens. Dequeker Charles-Louis, 85 j. z. b. echtg. v. Marie-Therese Vervisch. Le- cluyse Georges, 24 j. aardewerker, echtg. v. Elisa Hullebuyck. Huwelijk. Adrien Vansuyt, landbouwer met Julie Leuglaert, z. b. beiden v. Wytschaete. WESTVLETEREN, m. Febr. en Maart 1923 Geboorten. Meeuw Charles, z. v. Richard en Dewulf Irma. Doise Paul, z. v. Aimé en Vanbeveren Felicie. Minne Alice, d. v. Cyriile en Delplace Lucie.Vandecaveye Marie-Louise, d. v. Octaaf en Quaghebeur Irma.— Metsu Anna, d. v. Jerome en Thores Rachelle. Danneel Margareta, d. v. Camille en Havere Zulma. Vandenbussche Benoni, z. v. Aloise en Deraedt Margareta. Overi.ijdens. Meulenaere Benjamin, 79 j. z. b. wed. v. Sophie Tillie en Hennebeir Nathalie. Warlop Theresia, 86 j. wed. v. Moekelbergh Pieter. Huwelijken. Cloet Henri, landbouwer v. Bulscamp met Cornette Palma, z. b. v. West vleteren. Deberghe Alexius, landbouwer met Quaghebeur Maria, z. b. beiden v. Westvleteren. Vanmaekelbergh Achille, bakker met Vanden- broele Felicie, z. b. beiden v. Westvleteren. Vandenbroele René, landbouwer met Verghote Emma, z. b. beiden v. Westvleteren. OOSTVLETEREN, m. Febr. en Maart 1923 Geboorten. Laleeuwe Jeanne. Pauwels Magdalena. Smagghe Daniel. Stekelorum Paula. Dezeure Maurits. Overi.ijdens. Decorte Joanna, 6 m. De Block Urbanie, 66 j. Leroy Bertha, 32 j. Covemacker Marguerite, t j. Vandewinckel Amelia, 84 j. Beloften. Temperville Remi met Bamelis fcleonora. De Jonckheere Jeroom met Lainaire Leonie. Desiere Jeroom met Devinck Irma. Vandamme René met Bonte Helena. WESTOUTRE. m. Februari en Maart 1923 Geboorten. Liefooghe Martha, d. v. Ri chard en Dansy Julia. Billiet Jeanne, d. v. Jules en Goetghebeur Irène. Caron Joseph, z. v. Henri en Dondeyne Irma. Kesteman Paula, d. v. Julien en Lejeune Adrienne. Overlijdens. Kesteman Frederic, echtg. v. Coolzaet Euphrasie. Knockaert Madeleleine, d. v. Theophiel en Sonneville Noëmie. Van- elstlande Prudence, d. v Livin en Mahieu Bar bara.— Maes Eudoxie, echtg. v. Hardeman Jules. Huwelijken. Deleu Marcel met Boudry Adrienne. Florie René met Uzeel Mathilde. RENINGHE, maand Maart 1923 Geboorten. Notredame Adrien, z. v. René Notredaeme-Hovaere, Woestenstr. Clève Marie-Therese en Maiie-Louise, d. v. Jules Clève-Goemaere, Broekstr. Lemahieu Gode- lieve, d v. Camiel Lemahieu-Merlevede, Loo Steenw. Glorie Camiel, z. v. Henri Glorie- Mazereel, Bulscampstr. Deghandt Henri, z. v. Achiel Deghandt-Feryn, Groenestr. Overlijden. Demoor Charles-Louis, 74 j. wed. v. Arnelie Dochy. PASSCHENDAELE, maand Maart 1923 Geboorten. Hallewaert Andrea, d. v. Leo en Vandelanoote Victorina. Vanlerberghe Maria, d. v. Anthiem en Vandelanoote Maria. Vuylsteke Ivonne, d. v. Marcel en Vermeulen Irma.Verhaeghe Pieter, z. v, Camiel en Ramon Irma. Bossaert Maria, d. v. Valeer en Bos- saert Flavie. Overlijdens. Meernout Amelia, 79 j. wed. Blondeel Jan.Vanhoorne Désiré, 74 j. echtg. v. Vanhecke Amelia. Vanwalleghem Helena, 25 j. ongeh. L00, maand Maart 1923 Geboorten. Degry Joseph, z. v. Amatus en Adrienne Ghyselen. Vandecasteele Jeanne, d. v. Jeróme en Celesta Boudry. Overlijdens. Huyghe Jules, 63 j. landbou wer, echtg. v. Samyn Flavie. Lelieur Fidelia, 80 j. rentenierster, wed. v. Lootvoet Auguste. Beloften.—Vanbeveren Gaston, dienstknecht met Feys Emma, dienstmeid, b. v. Loo. De quidt Joris, beenhouwersgast v. St-Gillis met Barbier Anna, z. b. v. Loo. Louwers Gustave, metser met Dobbelaere Rachel, z. b. beid. v. Loo. KEMMEL, maand Maart 1922 Geboorten. Lemahieu Michel, z. v. Theo- phile en Worme Helena. Struye Maria, d. v. Cyriile en Theeten Irma.—Depuydt Albert, z. v. Julien en Verbecke Lydie. Huwelijk. Pringels Joannes, v. Beirvelde (Oost-Vl.) en Mortier Julia, v. Kemmel. ISENBERGHE, maand Maart 1923 Belofte. - Marcel Alderweireld, stoker op den buurtspoorweg v. Isenberghe met Irma Ron- vaux, z. b. v. Alveringhem. ZONNEBEKE, m. Februari en Maart 1923 Geboorten.Vandevelde Martha,d. v. Cyriel. Six Michel, z. v. Charles-Louis. Ghyselen Maria, d. v. Valeer. Saelen Ivonne, d. v. Ca miel. Claerebout Madeleine, d. v. Camiel. Desmedt Marcel, z. v. Valeer. Vercaigne Os car, z. v. Cyriel.Cornatdt Norbert, z. v. Cyriel. Nutten Jules en Blanche, d. v. Alois.Boxart Gerard, z. v. Emile. Leleu Cecile, d. v. Arseen. Rosselle Paula, d. v. Prudent. Overi.ijdens. Santy Pelagie, 84 j. Calle- mein Maria, 3 m, Bostyn Marie, 73 j. Cruydt Sidonie, 60 j. Samain Marie, 76 j. Huwelijken. Durnez Leon en Boncquet Leonie. Meeuws Gaston en Abeele Marie. Wittouck Honoré en Vermeersch Leonie. Ban den Gaston en Bryon Lydie, Beaucarne Albert en Maveau Augusta.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1923 | | pagina 2