Groot Zaïs Concert B MEUBELPAPIER HOPPEDRAAI) Palace-Thealer m Cl N EM ASPECTAKELS I Wisselkoersen. Zitting van den Gemeenteraad Geachte Inwoners van Poperinghe en omliggende Gemeenten. Te Moop. !¥T NIEUWJAAR KAARTJES In 't Binnenland. LIEFOOGHE HENRI Extra goed Zaailijnzaad ALBERT OENYS, UT EERETEEKENS. T 0 B B "Te jtacltten Burgerstand van Het hoekje van den Christen werkran. Vermakelijkheden. Zondag "2 December Tentoonstelling der Duiven van Erge Autoongeluk HERBERGIERS WINKELIERS, koopt uwe Speelkaart» tea bireele lezer. Bureel - Ag-endas en Plakalmanakken Gasthuisstraat, z5, POPERINGHE. Succes! Kid Roberts Succes! film- RISQUETOUT succesDe Doodelijke Kus»- v kaarten te bekomen. Van de 2.000.COO vroegere uitgegeven obli- gatien 308.500 fr blijven nog terug te beta- Sen zoodus 1/7°. Koers1450 ongeveer. Winstaandeel van 1921-22 29,75 netto. Het dalen van onze frank en ook zeker de hoedanigheid van onze fabriecaten maken onze textiel nijverheid in het algemeen bloeiend- Voor velen is het orderboek voor lang nog gevuld. Het is het geval ook voor de Filature du Canal die onder andere de katoenen van Indiën en Amerika bewerkt Men mag een vermeedering van winstaan deel verwachten, te meer dat deze firma een groot deel harer opbrengst uitvoert, het geen de totale winsten gunstig zal beinvloe- den. Alle andere inlichtingen worden bij ons kosteloos verschaft maar altijd zonder ver antwoordelijkheid. Af te knippen koepons. Aciéries Allard 75,00 Norvegienne Azofe kr. 15,13 Obligatien Tramways de Salonique betaling van 5 achterstelde koepons N" 57 tot 61 Inschrijvingen. Intercommunale Beiged'Electricité. Van den 26 tot 6 December is de inschrijving open. De prijs is gesteld op 700 fr te beta len als volgt300 fr. bij de inschrijving, 200 fr. den 31 Maart 24 en 200 fr. den 30 Juni 24. Het inschrijvingsrecht is verdeeld als volgt Intercommunale Beige d'Electricite geeft recht aan 1 Kapitaalactie 1/8 nieuwe kapitaal actie 1/100 stichtersaand. 1/25 nieuwe kapit actie Electricité du Bassin de Charleroi 1 bevoorrechte, 1 gewone of 1 stiehtersaan- deel 1/5 nieuwe kapitaal actie Electricité Ouest Belgique 1 bevoorrechte, 1 gewone of 1 stichtersaan deel 1/5 nieuwe kapitaal actie. De rechten van de eene of andere soort titels mogen vereenigd worden. 7 183,'2 r> 88i, fit 1.868,44 5.K81.fi 13 <31,74 Waarden Wisselkoers der Week Mann Dinad. Woen. Dond Vrijd. 823.75 805.— 817 75 824.— 000.— 321. 309.— 323.— 321 75 000.- 000.— '>00.- ooo- 000. 0.0- 377.75 372 75 382 50 389 50 000.- 379 370.00 37.6 50 379 - 000. - 94.25 92.25 93 35 93 65 00. 91.45 92 75 93 57 93 97 OO.-r 282.75 274 25 279 75 282. 000 21.22 20.62 26.96 21.22 00.— 21 68 21.62 21 33 21.56 oo.oo 21.67 21.11 21 33 21.' 5 00 116.65 115.95 116 46 116 30 000.00 63.- 60.12 62 75 63 50 00.— 573.- 556 565 50 569.- 000.— Amsterdam Berlin Bocarest Christania Keulen (milliard Copenhagne Oenève Italië Londres (Londen) Madrid Montréal New-ïork New-York cAbles Paris Parijs Prague Stockholm Voor verdere inlichtingen wende men zich tot eer Urr A rrnfirhapprn vort dp Rnrlr TPANS1NTPP. Op Zaterdag 24 November 1923. o VERSLAG De vergadering begint om 5 1/2 uur. Zijn afwezig M. Lebbe voor gezondheidsredens; M. Cleenwerck. De heer Burgemeester, vooraleer de vergadering te openen, deelt mede dat Jules Vermeulen, stadswerk man, heden middag op het werk schielijk overleden is, brengt hulde aan den overledene en biedt de familie zijne rouwdeelneming aan. M. Brutsaert in naam der minderheid voegt zich bij de woorden van den heer Burgemeester. Daarna geeft de heer Secretaris verslag der laatste zitting, dat goedgekeurd wordt. I. - Aanveerding van het ontslag als ge meenteraadslid, aangeboden door den heer Albert Cleenewerck. De heer Burgemeester deelt mede dat eene klacht gegaan is naar den heer Gouverneur van Westvlaan deren, tegen het feit dat M. Cleenewerck te Yper ver blijvend,hier gemeenteraadslid blijft. Hij voegt erbij dat dit onwaar is, maar dat M. Cleenewerck, voor ziende dat daar soms moeilijkheden zouden uitsprui ten en om dat te vermijden, zijn ontslag gaf. Hij brengt hulde aan M. Cleenewerck en danst hem voor 't gene hij voor de stad deed De minderheid voegt zich bij deze hulde- II. - Gebeurlijke aanstelling van den plaatsvervanger als gemeenteraadslid, in vervanging van den heerCleenewerck Albert Volgens de uitsiag der laatste gemeentekiezing is M. Sylvain Colaerl eerste plaatsvervanger van M. Cleenewerck. M. Colaert wordt binnengeroepen en legt den eed af. De heer Burgemeester wenscht de heer Colaert welkom, en zegt te verhopen dat hij daar veel dienst zal kunnen bewijzen, bijzonderlijk in de kwestie der electriciteit, waarin hij hem zeei erva ren weet en in industrieele belangen. M. Brutsaert in naam der minderheid voegt zich bij de woorden van den heer Burgemeester, en zegt ver heugd te zijn hier zijn Confrater van den Provincie raad te vinden. M Colaert bedankt en zegt zijn beste te zullen doen voor 't welzijn van de stad. Er wordt medegedeeld dat de «TeDeuin» Dins dag, ter gelegenheid van 's Konings naamfeest, om 12 3/4 uur plaatsheeft, in plaats \an om II uur. M. Brutsaert vraagt aan den heer Burgemeester hem te willen verontschuldigen daar hij, (als Voorzit ter van den Provincieraad) den «Te Deum - gaat bij wonen te Brugge. III. - Vaststelling van den prijs per dag onderhoud der behoeftigen in het Burgerlijk Gasthuis onzer stad voor 1924. De ingediende prijs is 4.71 fr. Deze zal aan de Be stendige Afvaardiging medegedeeld worden. IV. - Ontwerp van openbare verkooping door de Burgerlijke Godshuizen, van een perceel grond te Poperinghe, sectie C, Nr. 806 b/2, groot 16 aren 80 ca. Er is kwestie van een hof gelegen bij den Eklips a en vroeger gebruikt door August Verpoot, en waar voor een liefhebber 5000 fr. aanbiedt. - Goedgekeurd. V. - Openbare verkooping door het Bureel van Weldaad van negen eiken boomen op het bosch De Wildernis te Poperinghe. M. Colaert, Voorzitter van het Bureel van Weldaad, geeft eenige woorden uitleg, waarop de zaak goedge keurd wordt. VI. - Begrooting der kerkfabriek van Sint Jan voor 1924. Ontvangsten. Gewone ontvangsten Buitengewdne ontvangsten Uitgaven. Gewone uitgauen Buitengewone uitgaven 10.806,46 343.251,94 354.058,40 11.058,40 343.000,00 354.058,40 De buitengewone ontvangsten en uitgaven zijn van de schadevergoeding voor de herstellingswerken han de kerk. Goedgekeurd. VII. - Vezet tegen het ontwerp der regee ring om het Vredegerecht te Poperinghe af te schaffen. De heer Burgemeester bespreekt het wetsvoorstel waarbij een aantal vredegerechten, waaronder dit van Poperinghe, afgeschaft worden. Als bijzonderste stad van 't Arrondissement mogen we zulks niet laten ge beuren. Er moeten voetstappen aangewend worden bij onze Volksvertegenwoordigers. Ver van eene be zuiniging te zijn, zou deze maatregel, hier toegepast aan den Staat meer onkosten veroorzaken, onder ander door veel grooter en nuttelooze reiskosten naar een ander stad. M. Brutsaert teekent ook protest aan tegen dien maatregel en zoekt welke de beste middel is om zulks te beletten. VIII. - Verslag over de werkzaamheden van het tusschengemeentelijk Fonds voor Meestbegaafden te Poperinghe. Uit ons kanton hebben zich 14 leerlingen aangebo den op het examen tot het aannemen bij het Fonds der Meestbegaafden geen één echter lukte. M. Brutsaert.—We hebben het recht niet de beslis singen van de heeren van de Commissie te beknibbe len. maar we moeten toch bestatigen dat Poperinghe de eenige stad is van heel het land waar geen een kandidaat het examen doorstond en dus van de toela gen kan genieten. Misschien zou er kunnen ge vraagd zijn aan die heeren wat min streng te zijn. Misschien zou ook kunnen rekening gehouden wor den van getuigschriften door de schoolhoofden gege ven en die soms beter bewijs zijn dan een examen. M- Brutsaert zegt onder ander een der leerlingen ie kennen van Watou over wie hij heel goede inlich tingen kreeg en die ook mislukte- Op eene vraag van M. Brutsaert aan M. Vandooren schepen van onderwijs, of deze daar meer uitleg kan opgeven, en of hij de antwoorden der leerlingen gege ven heeft, antwoordt deze ontkennend. M. Vandooren. Te Meenen, waar er een Profes sor van 't College van Poperinghe in de Commissie is, was er verleden jaar ook maar één die lukte. Hoe komt dat M. Brutsaert. Dat weet ik niet maar ik geloof dat er te Meenen maar 6 kandidaten waren dat was toch 1 op 6 en hier Is er geen een op 14. (De vergelijking die M. Vandooren miek tusschen den uitsiag hier nu en te Meenen verleden jaar vinden Wti niet gegrond, immers te Meenen in 10ZR booden zich enkel 2 kandidaten aan en 1 ervan lukte hier booden zich 14 kandidaten aan en men liet er geen door. Nota der Redactie). Het dienstjaar 1923 van het Fonds sloot volgens voorgaande verslag, met een overschot van fr. Er zal voor het loopende dienstjaar bijkomen (zie Bestuurlijk Memorial, tweede deel, 1923, blz 13 de volgende sommen Aandeel der gemeenten Aandeel der provincie Aandeel van dsn Slaat Hetzij zanjen, inkomsten fr. Waarvan te minken is te verleenen studiebeurzen aan de keurleerlingen verleden jaar aangenomen dus: fr 13 331,74 3.600, - Er zal dus een batig slot zijn fr. U. 73 i ,74 Af te trekken, uitgaven voor bestuur- dienst 1 i80,l" Blijft fr. s 51.>4 Het beheer van het Fonds drukt zijn spijt uit. te moeten bestatigen dat verscheidene aangeslotene ge meenten, alhoewel reeds nuermalen aan hunne ver plichtingen herinnerd, tot heden nog het aandeel niet hebben gestort dat hun ten laste valt voor het vierde kwartaal 1922 en.het jaar 1923 een laatste en drin gend- oproep zal tot deze ten achter blijvende ge meenten in de eerste -dageh v-rajm geijcht. Na eene bespreking óm dirlir?slagèn van «énige scholen der streek, stelt iedereen zich 't akkoord dat er zou aangedrongen worden bij de Commissie om zoo streng niet meer op te treden IX. - Goedkeuring van den sta»t der on inbare taksen op honden voor 1922 De staat van de oninbare taksen voor 1922, bedra gende 258 fr. wordt goedgekeurd. X - Vernieuwing van een vijfde der leden van het Armbestuur. M. Willy Gombert, uittredend lid, wordt herkozen met 10 stemmen tegen 1 onthouding. XI. - Verplichte periodieke verhooging der wedde van den sta-isekretaris. Goedgekeurd. XII. - Verplichte periodieke verhooging der wedde van den stadsontvanger. Goedgekeurd. XIII. - Periodieke verhooging der jaar wedde van de politieagenten Gerber Louis en Eerdekens Jacques. Goedgekeurd. XIV. - Goedkeuring der benoeming van Juffrouw Patfoort als onderwijzeres in de aangenomene school van St-Jan-ter-Biezen. Goedgekeurd. De punten IX tot en met XIV werden afgehandeld met gesloten deuren, i XV. - Aanvraag om toelage vanwege de inrichting De Ziekentroost De Ziekentroost s is ingericht in het Volkshuis en heeft voor doel de werklieden, door eigen stortin gen, te verzekeren tegen werkeloosheid in geval van ziektekosten van geneesheer en gedeeltelijke dag huur worden den werkman betaald, en dat ontslaat den vooruitzienden huisvader de hand te moeten gaan reiken naar Disch' of Armbestuur <of etders, ■bij' de minste werkeloosheid. Zulke instellingen verheffen den werkman en zijn een uiterst geschikte middel om tot verzedelijsing van ons volk te helpen, ledereen is er als lid aanveerd. We geven dit woordje uitleg opdat onze Lezers nu beter zouden verstaan om wat het gaat in de bespreking die volgt De heer Burgemeester zegt dat hij niet genoeg dat goed, liefdadig, verheven werk kan bewonderen maar vindt het gevaarlijk dat het gemeentebestuur daar zou toeDgen aan geven hij vindt het ookonnoodig daar we den Disch hebben waar ieder in nood zijnde om hulp mag gaan vragen M. Brutsaert vraagt of er mag lezing gegeven wor den van den brief. M. Colaert ivoorzitter van den Disch) doet opmer ken dat al de zieken zich bij den Disch mogen aangeven. M. Lefebvre. Dat is eene misnpvattingwij wil len dat de werkman niet moet gaan bedelen dat hij zich verheffe en voor zich zelf zorge. Ieder l d stort, en zoo bij ziekte is er niet seffens nood in het werkersgezin 't Is beter of den Disch en t is terzelfdertijde eene groote ontlasting voor den Disch. M. Lahaye. Ik herhaal dat het een heel schoon en goed wera is, maar ik herhaal ook dat ik het prin ciep van toelage niet kan aanvoerden. Ieder werkers gezin mag kosteloos den Geneesheer vragen mits er liet Dischbestuur kennis van te geven het Is zelfs niet noodig dat ze op de lijst der Dischgenooten aan geschreven zijn. M Brutsaert. Het is toch als vernederend aan zien naar den Disch te moeten gaan het is veel edeler door stortingen zich zelf te verhelpen. M. Lahaye. Ik vind dat niet; bijzonderlijk dat de noodlijdenden dat niet moeten opentlijk doen. Ze moeien daar raar het bureel niet gaan staan als ze niet willen ze mogen zich ten huize der Heeren Dischmeesters begeven die ze heel geern zullen ont vangen. Hel ware eene vernedering den Disch door ons aangedaan, moesten we die toelage toestaan MM. Colaert en Roffiaen, voorzitter en lid van den Dischraad, verklaren dat de noodlijdenden altijd bij hen hunnen nood mogen gaan klagen. M. Lahaye. We moeten den Disch niet ontlasten die inkomsten en Staatstoelagen heeft. Beginnen we aan de eene private inrichting toelagen geven, ander lokalen zullen er ook stichten en we moeten ze dan ook steunen. M. Beheyt tot M. Lefebvre die zijne zienswijze verdedigt;: Doet gij dat op uw eigen, ge zijt daar meester van. M. Brutsaert. Er is veel geid voor feesten dat werk verdient ook en nog eerder steun, waarom zou er daarvoor geen geld zijn. M. Lahaye. Ik wil de zaak niet bevechten, het is een edel werk, maar geven we toelagen we moeten er dan geven aan alle dergelijke instellingen die er zullen vragen. Het is toch geen schande naar den Disch te gaan. De bespreking gaat in dien zin voort en herhaalde malen wordt hetzelfde gezegd. M. Lefebvre doet het edel doel van Ziekentroostinzien. M. Beheyt. Ge hebt den Disch. wat moet ge meer hebben. M. Lefebvre. Niet alle menschen gaan geern naar den Disch, ik ken menschen die nood hebben en die er niet willen komen. M. Lahaye. Ik versta niet waarom M. Colaert. Ge moogt ze ons aangeven. M. Brutsaert. De Disch is een noodzakelijk kwaad en we zouden dat moet kunnen afschaffen Een der middels die - in de verre verte daartoe kunnen hel pen is ons volk verhetfen. Ziekentroost is daar één middel ioe. - Feesten, Hondenloopen worden door ons stadsbestuur gesteund, deze inrichting verdient het evenveel en meer. M. Lah-aye vreest hiarin politiek zich te zien men gelen en kan daarom het princiep niet goedkeuren. Hij gelooft niet dat andersgezinden zich daar ooit zullen aansluiten.' M. Lefebvre. - Er is geen politiek daar in te zien iedereen wordt er aanveerd. M. Brutsaert. We moeten subsidie geven aan alle dergelijke instellingen die het vragen M. Beheyt. We zullen nu hier een uur zitten pratelen voor iets dat geen zin heeft. M. Vandooren. We hebben geen statuten daarvan en we weten niet wat die menschen willen. M. Lefebvre. De statuten zijn altijd ter uwer be schikking. Wij vragen als toelage 1 fr. per lid, 't zij 280 frank. M. Lahaye. We zullen het in stemmen leggen. M. Beheyt. - Laat ons zeere klappen van de elec triciteit. M. Lefebvre. Ik steun de aanvraag omdat ik ver sla hoe lastig het moet zijn voor een' werkman te gaan schooien naar den Disch. M. Lahaye. De nood is niet altijd seffens zoo grooteen baas die een knecht heeft die ziek valt, zal toch wel hem voort betalen. M. Lefebvre. Veel bazen zouden niets geven. M. Beheyt. Ze zijn niet allen van dat gedacht M. Brutsaert. De zaak verdient steun, ten be wijze, de Provincieraad heeft voor steun aan de mu tualiteiten 400.060 fr. gestemd. M. Lefebvre. De werkman verdient steun en hulp zonder naar den Disch te moeten gaan. De heer Secretaris geeft lezing van de aanvraag AL Lefebvre. Ge ziet dat het eene ontlasting is voor den Disch. M. Brutsaert. 't Is eene assurantie voor den werkman. M. Lefebvre. De Disch verleent enkel steun om den zieken werkman te onderhouden; wij betalen hem zijn loon opdat ook zijn, vropw en finders geen nood zouden lijden. M. Vandooren. Moest ge vele zulke hebben dan ware uwe kas opeten. Na nog verder redekaveling wordt ter stemming overgegaan. De toelage wordt verworpen met 8 stem men neen (de meerderheid en M. Roffiaen) tegen 4 stemmen ja (M. Brutsaert, Devos, Lefebvre, Vande voorde.) XVI - Mededeelingen. Electrificatie der stad. Eerst worden eenige maatregelen besproken over de gezondheid der woningen, ontsmetting van niet net gehouden woningen. Heer Dr Brutsaert te dezer gelegenheid, steunt op de volstrekte;noodzakelijkheid alle huizen te ontsmet ten bij het afsterven van een teringlijder, omdat we reed» zooveel treurige voorbeelden gezien hebben van gansche huisgezinnen d< or die vreeselijke kwaal uit geroeid. Doeltreffende maatregelen hadden dit kunnen beletten. Kleederen door teringlijders gedregen mo gen volstrekt niet weggegeven worden om nog te dragen ze moeten, hoe schoon ook, en hoe weinig ze niet den teringlijder in aanmerking* kwamen, on- veibiddelijk verbrand worden. Er zal met den provincialen dienst van ontsmetting een overeenkomst gesloten worden om, zoo het ge val zich voordoet, de noodige ontsmettingswerken hier te komen doen. Een brief wordt dan afgelezen waarin de inwoners van S -Jan ter-Biezen de gemeenteraad bedanken voor eenige verbeteringen aangebracht aangebracht aan de gaanpaden. Wordt ook medegedeeld dat men bezig is Abeele van goede, gezonde schoolbarakken te voorzien. De heer Burgemeester geeft het woord aan M Brut saert, die het heeft over Electriciteit in onze stad. We verhalen in 't korte De Provintie zal waarschijnlijk aan onze stad voor t lectriciteit niet tusschenkomen daar ze enkel tus- schenkomt bij de kleine gemeenten. Niemand meer betwist het grootgemakderelectriciteit als licht; n het groot nut in stad en in de hofsteden als drijf kracht. Watou Proven, Rousbrugge en nog aan palende gemeenten zijn in onderhandeling om onder hun eene inrichting te plaatsen. We zijn verbonden met M. De Brouwer voor verlichting met de gas tot lietjaai ld35. Moeskroen, Yper, die ook in 't zelfde geval waren als Poperinghe, mieken akkoord met de maatschappij waaraan M. De Brouwer zijne rechten overliet en hebben reeds electriciteit. Willen wij er. wij moeten doen als die steden, anders hebben we er geen in lange jaren. Die maatschappij stelt voor dat Poperinghe eene leening aanga aan het Gemeentekrediet voor de in richtingskosten. maar zij neemt alle onkosten van die leening m betaling van intresten op haar. De stad heeft dus geen onkosten voor de insteilatie M. Brutsae*t denkt dat dit de eenige manier is van werken willen we in 't korte electriciteit hebben M. Lahaye is van een ander gedacht. Het kontrakt - De Roode Pilln uit samengetrokken jplantensappen, zuiveen de maag, door de 'gal, fuinien en vettig; stoffen die de maag Ibezwaren eri de vertering bemoeilijken, te verwijderen daardopr herstellen de ROO DE PILLEN snel derertering. De doos, 2f.50 en kf.bobij H. Notredame. Groote Markt Popefiighe. Herinnert Rij U nog den Oorlog? Wat al verlies, schrik, lijden gn ontbeeringen gij te verduren gehad hebi. Herinnert gij U nog hoe de soldaten, uwszoons, verplicht wier- den de wapens op te geinen en huis en 't huis j te verlaten en gaan leven in 't gevaar van 't geschut en gaz, en in het slijk en koude, regen en sneeuw, den nacht op te trekken tegen den vijand of te werken om beschut tingen te maken tegen de vijandelijke kogels vervolging van Pater Seghers in China was even indrukwekkend en het slot Het' drama en de klucht kwamen verrassend Twf aancenhoudevde barakken, deeis uiit hout en oe Ktucnt icwamen verrassenu j en steePi mel p|atvn bedekt16 m. np 5 m stallingen. Zich wenden Pennestraat, 35, bij H. Declercq, Yper. hoorert wij ronken vati een tweede met Kerstdag Een iooneetfeestWij verlangen reeds. iedereen voldoen en de lachspieren losmaken. I Dit is nu ons eerste avondfeest en reeds met M.De Brouwer kan verbroken wonden vermits rijbh md 7n,,Lt,Jn Van rWnn ziin or er bewezen wordt dat de stad op eene ander manier L"tLn- <*n dezen Zijn velen gedood in den tjloci des leven, ai deren gekwetst en eerji; kan licht verkrijgen aan 15 °/o min dan dit g leverd door M. De Brouwer. Welnu, een ingenieur van Brus sel heeft na grondige studie hier t-r fOa.-.i...«en devis opgemaakt volgeifc denwelken de volledige itisleIHng van electriciteit hier Kan gedaan worden voor 426.0(10 fr. Wordt de electriciteit dan geleverd aan de ver bruikers aan zelfde prijs als de maatschappij waarover M. Brutsaert spreekt en die ze levert aan Yper en Moeskroen dan is er jaarlijks voor Poperinghe eene winst te maken van 199.006 fr. Moest de electrici teit geleverd worden aan 1 fr. 10 de kilowat (te Yper is het 1,75 fr.) dan is er nog eene jaarlijksche winst van 69 000 fr. Die werken zouden kunnen samen gain met de wa- terleidingswerken waarvan de onkosten op 356.000 fr. geschat worden. M. Colaert die het ontwerp der electriclteiisinrich- ting naziet, denkt dat die heer zich in zijne schatting erg misgrijpt. Er werd besloten den ingenieur te vragen bij den raad zelf zijn plan Ie komen uiteenzetten. Eenige aanvragi n tot verbetering in licht en gaan paden worden nog gedaan en daarmede wordt de zitting geheven om 8 u. 10. M. de Burgemeester noodigt de gemeenteraadsleden en ons uil om de vlag van den Invaliedenbond te gaan bewonderen, gemaakt naar teekening van onzen stads genoot heer Jules Boudry, kunstschilder, die voor zijne opvatting alle gelukwenschen verdient. De vlag Is heel goed gelukt en we hopen wel ze aanslaande week voor onze Geachte Lezers hier te laten verschijnen. Voor spoedige bediening van uwe wend u tot V. SANSEN-VANNESTE, Gast huisstraat, 15, Poperinghe. *»4ad<>mi<*uw>« Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag «lieer» M. KESTELYN. Vlaamsche Vrienden. Woensdag avond aanstaande, om 8 ure gewone veertiendaagsche vergadering inden Katholieken Kring. Onderwerp NEDERLANDSCHE STAM. 't Is uwe eigene schuld I indien gij aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wilt want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd genezen. Te koop bij H Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. St-Janskerk. Bij de herstelling van p'akwerk in de kerk heeft men verschillige bevindingen gedaan die gansch het plan der herstellingen hebben doen veranderen. De Commissie van Praalgebouwen is ter plaats geweest De pilaren en de bogen zullen ontbloot en hersteld worden, het gewelf moet in hout, de groote moerpilarén die den toren dragen moeten ontbloot en hersteld worden Eens de werken uitgevoerd, St-Janskerk zal een echt pronkjuweehje zijn en wel de schoonste onzer drie kerken. Watoustraat, 10. Poperinghe laat wet°n dat hij nu verkooper is van het bier CHATEAU D'OR en van het Bier van M. Nevpjan, Crombeke, in plaats van M. Nestor Verschaeve. Bij hem is ook te verkrijgen merk RIGA en alle andere Zaaigra nen van het oud gekend huis Masselis van Rousselaere. Eerste sneeuw. Deze week kregen we de eerste sneeuw en daardoor viel reeds veel werk stil. Mocht de winter niet te guur zijn want anders staat er veel armoede en gebrek te verwachten. Niettegenstaande moeielijkheden van verzenden en hroge inkom- rechten, kunnen wij onze klanten I mededeelen dat wij dit jaar, zoo-1 alsvroeger. de nechten zullen krijgen. Poperinghe. - Telefoon 61 Woei des 'Viatel zijn nu gebrek- ebtrn ze eene vereen i- kig. In hun ongi ging gesticht oré.iw^mksbroeders, samen elkander te helpen door raad en daad. Aan die vereeniging heeft het stadsbestuur op aanvraag van het bestuur van den bond, een milde gift geschonken tot het aankoopen van eene vlag als eeuwige hulde en erken tenis. De vlag is gemaakt en is wel gelukt. Wij hebben echter verder gesprongen dan dat onzen stok lang was en meer besteld dan wij met de toelage van stad kunnen betalen, omdat wij overtuigd zijn dat de inwoners va-> Roperinge en omliggend»» gemeenten er zullen aan houden dat de Invalieden een prachtig vaandel hebben en dat zij het zullen aanzien als eene eer ook persoonlijk eene gifte te k-unnen storten in ons vlaggefonds De gift'n worden bestrld op het bureel van dit Blad en wij vragen de. welwillende gevers ons de toelating te verleenen hunne naam te laten vermelden in dit Blad. Namens het Bestuur. Yper. Ter bestrijding der geslachts ziekten De geslachtsziekten mogen zeker en vast als een der grootste kwalen van den tijd beschouwd worden. Daarom heeft het Nationaal Verbond tegen deze vreeselijke kwaal, het prijzenswaardig gedacht opgevat in onze stad, het welgekend stuk De doo- delijke kus op te voeren. In meest al de steden van België, Amerika en Frankrijk, werd dit stuk met de meeste belangstelling gevolgd. De opvoeringervan zal plaats hebben op Maandag 10" December in de Yper-Palace Groote Markt door de best gekende toofied/ffelers vari Gent, Ant werpen en Brussel. Gezien den aard van dit stuk zullen maar alleen de volwassen personen toegelaien worden. S' Ceciliafeest. Het St Ceciliafeest werd Zondag laatst door de bestaande mu ziekmaatschappij Ypriana luisterlijk ge v ierd. Na eene plechtige zielmis in de St Maar tenskerk voor de overledene muziekanten der stad, togen onze feestvierders naar 't Hotel des Brasseurs waar hun een lekker feestmaal opgediend werd. Het feest sloot Maandag met een bal en groot orkest in de feestzaalOud Yper» welk in de beste stemming eindigde. Tooneelfeest der Vossen. 't Is dus heden Zondag om 3 ure en Maandag om 8 ure, dat door den tooneelkring Puinen- troostder Vossen, een grootsch tooneel feest gegeven wordt in de zaal Yper- Palace Groote Markt. Er worden namentlijk opgevoerd De Vrijbuiter en een kluchtspel Zij mag niet trouwen Alle liefhebbers van waar kunstgenot en muziek, daarheen Brand. Woensdag avond om 9,30 ure brak door eene onbekende oorzaak brand uit in een achtergebouw, staande in de Lange Meerschstraat, behoorende aan den Heer Lobelle suikerbakker. Het duurde niet lang of het gebovw stond in lichte laaie. De pompiers seffens ter plaatse bepaalden zich, niet zonder moeite de aanpalende wo ningen en bakkerij te vrijwaren, waar zij dan ook in gelukten De schade is nogal aanzienlijk doch door verzekering gedekt. Instorting. In het Sint jozefsge- sticht waren de metsers hier Maandag aan den arbeid toen een in opbouw zijnde muur instortte en drie der werklieden bedolf. Twee waren enkel licht gewond doch een derde uit St-jan had kneuzingen over heel het lijf opgeloopen en kloeg van inwendige pijnen Voormezesle. inhuldiging. Hedenheeftde plechtigeaanstelling plaats van onzen nieuwen Pastor. Mocht het weder medewillen en met de parochianen mede werken om hem geestdriftig en welgemeend te verwelkomen. Wytschaete. Obusontploffing. Den genaamden Joseph Reylandt, daglooner oud 26 jaren, gehuisvestigd t Brugge, werk zaam op het munitieveld te Wytschaete (Kroonaert) werd op Zaterdag 24 November II. gedood door een obusontploffing de ongelukkige laat eene jonge weduwe met een kind in 't verdriet. S'e Cecilia's feest. Maandag II. vierde onze muziekmaatschappij hare jaar lijksche feest 145 ingeschrevenen namen deel aan het lekkere noenmaal daarna ge- volgt met een vernuft gezang 's avonds vermakelijk danspartijtje waaraan oud en jong deel nam met Vicken aan 't hoofd. (Leve Wytschaete) Rousbrugge. Rijkslandbouwwin- terschool. De lessen over landbouw, vee teelt enz. zullen beginnen op Maandag 10' December, en gegeven worden den Maan dag, Woensdag enVrijdag van iedere week, van 1 1/2 tot 3 1/2 uur. Het bijwonen der lessen is kosteloos, be halve dat de leerling- n moeten voorzien zijn van schrijfgerief. Er worden nog steeds nieuwe inschrijvingen aanvaard. Langemarck. Over Prijskampen Ten gevo'ge van alle mogelijke pogingen aangewend door onze gemeente, gevolgd van bez( eken van groote, middelmatige en klei ne toezieners zal de kalsijde van Langemarck naar Bixschote gansch hersteld, vernieuwd en in eene echte bollebaan herschapen wor den. 't Is te hopen dat de werken zoo rap niet zullen gaan als ze aangekondigd zijn, want 't ware oprecht spijtig Indien de drie schoone prijskampen, Zondag laatst aangekondigd in De Poperinghenaar geen plaats konden hebben. Tooneel. Het concert van Zondag laatst is zeer wel geluktprachtige uitvoe ring, fijn muziek veel en schoon volk Die Zondag belet was kan nog komen op Zondag 2 December otn 3 urë. Voor heen en terug alle gemak met trein en trams. Bixschoote. Dagorde der Verga dering der Boerengilde op Zondag 2 Decem ber, te 11 uur, in 't gewoon lokaal. Vooreerst, een Voordracht over Land- bouwboekhouden, kort en zeer practisch, Wilt gij eene goede lantaarn voor velo of moto, aan genadigen prijs, koopen; wendt u tot Maurice Devos, Yperstraat, 9. Pop. Ste Cecilia Ter gelegenheid van het Ste Ceciliafeest in den Katholieken Kring, geeft het muziek heden na de Hoogmis, op de Groote Markt, het volgende Concert. 1. Marsch, X. 2. La Flute enchantée, Openingstuk Mozart. 3 A la plus Belle, Wals, Govaert. 4. Les Saltimbanques, Fantasia, Ganne. 's Avonds om 5 u. heeft het Noenmaal plaats voor de Leden en Eereleden. Maandag 3, en Dinsdag 4, Tooneelfeest voor al de leden met hun huisgezin. Zondag 9 December, Groot Concert. Maandag 10 December om 5 uur stipt, Prachtige Prijsbolling voor de Vrouwen. Ziekten bij de paarden. Om deze ziekten, veroorzaakt door nieuwe haver of haver van slechte hoedanigheid, te voorko men, gebruikt Purgatinevan veearts Devloo. Te koop in pakken van 5 fr. bij veearts De vloo, Rekhofstraat Poperinghe en bij Apothe ker Notredame, Groote Markt, Poperinghe. De inwoners der Nieuwstraat vragen ons Welke is de bevoegde Overheid, die ver antwoordelijk is voor den erbarmelijken toestand waarin de Nieuwstraat achter de Goederenstatie, zich bevindt reeds voor de vierde maal leder winter is deze in een echten mod derpoel herschapen, ter oorzaak bijzonderlijk der bevuilde rioolen en het niet ouderhouden van het verbindingsspoor op die straat. 't Schijnt dat de neringdoeners uit die wijk. zoowel handelaars als herbergiers, een geding wenschen in te spannen voor geleden schade. Hebt gij onzen raad gevolgd? Waarom nutteloos aan hoofd- en tandpijn lijden, a's met een klaar geschreven en eenvoudig mo ge weet dat een enkel Algao poeder uwe del op een groot bord. Iedereen zal ZIEN pijn aanstonds genezen zat. 't Is het bestedat het niet moeilijk is het boek op te maken geneesmiddel, sedert meer dan 25 jaren met een beetje goe wil en koeragie. Dit gekend en geprezen. wordt voortgezet in de volgende vergade- In Poperinghe te verkrijgen bij Vand' pla'- j ringen. Verders, mededeelingen, van wegens Apotheker. j den Arrondissementsbond, betrekkelijk Pectoral Dupuis. De besmettende winstcijfers over't jaar 1921, belasting op kiem n van den griep, die soms erge vcwik- inkomen, loontaks enz. Zeer belangrijk, kelingen veroorzaken, kunnen niet teven Eindelijk nadere bespreking over veever- noch zich ontwikkelen in de bederfwerende j zekering. t Is een geheele reke, nietwaar balsems van deze voortreffelijke remedie. P'® daarmee nog niet tevreden is, enwel, De doos: 3 fr bi| H. Notredame Groote 's nen raren Markt Pnperin.'ó. Boasinghe. Avondfeest. De ■■■■—■■■uw nu ii inzet van onze winterfeestjes is wel geweest. Wij kregen een interessente voordracht met Boerengilde. Algemeene vergadeting heden Zondag om 3 u. zeer juist, i - de zaal van den Jongelingskring Dagorde Aankoo pen en voordracht door den Heer Peetersvan den Belg. Boerenbond Inschrijving voorden Landbouwalmanak en betaling van het lid geld voor 1924. De leden zijn verzochtoptijd tegenwoordig te zijn, gezien de vergadering op juist uur zal beginnen Sint Cecilia. Onze muzieken, de oude traditie getrouw, hebben dees jaar weerdig hunne patrones gevierd 's morgens in de kerk, door het opdragen van eene H. Mis en dan 's avonds in een gezellig bijeen komen en feestmaal De genoodigden waren zeer talrijk en voorgezeten deor den Welea. Heer Burgemeester, die de feestvierders geluk wenschte met hun feest en den voor uitgang van het muziek waardeerde. De avond eindigde met zang- en klucht liederen. Watou. H. Missie. Op Zondag 9 December aanstaande begint alhier degroote H. Missie die zal duren tot Maandag 17 December, de sermoenen zullen gepredikt worden door Eerweerde Paters uit lseghem. 't Is te hopen dat veel volk de sermoenen zal bijwonen. Duivenliefhebbers van Watou Op- gtlet De wet luidt als volgtAlwie een hok voor reisduiven houdt of wil houden, 't zij ze vliegen of niet, moet zich laten inboe ken ais lid in een duivenbond. Derhalve wendt u tot Georges Huysen voorzitter der Grensduifte Watou. Westoutre. Messengevecht. Zondag avond na eene erge woordwisseling, bekwam Caron Maurice, vier messteken in het hoofd, welke door den geneesheer zijn toegenaaid geweest. De bovenvest van den dader, welke gansch bebloed was werd door den veld wachter aangeslegen. Oostvleieren. Ste Cecilia. Woensdag vierden de muziekanten hun feest Sinte Cecilia Wat een verrassing 1 voor d'eerste maal bevond ik mij in de Nieuwe Feestzaalprachtig I lk zag zag rondom mij, de zaal was bolvol. 't ls 6 u, het concert begint heerlijk... Pronciat muziekanten de" drie stukken, voorwaar geen gemakkelijke, hebt gererfekt uitgevoerd. Een iofwoordje voor M. Wenes komt hier niet ten onpas De tooneeluitvoering slaagde evenwel. het ware moeilijk, hier afzonderlijke pluim- tjes uit te deelen, want ieder in 't biizondur en allen in 't algemeen verdienen grooten lof Leve lang Ste Cecilia 1 Westvletersn. V. O. S. Het bestunr doet eenen dringenden oproep tot u allen te willen deelnemen aan den stoet op Zondag 2 De cember voor de inhuldiging van ozen nit u- wen Herder. Vergadering in 't lokaal bij Vlamynck Raphael om 1 ure juist. Elverdinghe. De H Zending heeft gegeven al wat men van een geloovend, Godgetrouwig volk verwachten mochtvan af den eersten dag was ons volk met den stroom mede en geen wonder of was de Kruistriomph een ware zegepraal, met recht en waatheid mochten E E. Paters zeggen Elverdinghe spant de kroone. Dank aan de E. E. Paters, wiens harde, krachtig overtuigend woord, ieders hart wist te raken en ieders geest wist te openen voor de waarheid. Dank aan ons jong muziek, wiens eerste uitstap, God ter eere was. Dank aan ons goede volk, dat zijn chris ten verleden waardig gebleven is. Mocht de toekomst getuige zijn van dt. gevoelens die ons volk nu bezielen, en de christen vergaderingen m-1 de H. Zending opnieuw in 't leven gerot pen hun vooroor- logschen luisteren getrouwum id ve kriigen. wat zeg ik, nog luisterrijker zqn oodi r Gods zegen en dien der Moeder van aitijJduren- den bijstand. Dranoutre. Treins. We verne men dat de treinlijn van Waasten-Zwijnebak met nieuwjaar volledig zal uitgebaat worden en dat de uurtabel in het officieel treinboek zal opgenomen worden. Dat is goed nieuws 1 Kon het 't begin der uitvoering zijn van het plan Waasten-Adinkerke. Verhopen wij het. Abeele. Nieuwe School. De nieu we tenten die moeten dienen als voorloopige schoollokalen zijn dus aangekomen, 't Was tijd, want allengskens werd de school meer en met r verlaten ze was ook min dan vol doende en zou dezen winter schier onbe reikbaar geweest zijn voor de leerlingen. De nieuwe tenten in cimet t, met woonhuis voor den onderwijzer worden langs ue groote baan Poperinghe-Abeele, dicht bij Abeele plaats, opgetrokken. Caeskerke. Ongeval. M. Ca- miel Vamiewaude kwam van Dixmude met zijn bespannen rijtuig. Aan den onbewaak- ten overweg werd het rijtuig door een loko- motief gevat en gansch verbrijzeld, het paard ging op hol. M. Vandewaude en zijne doch ter werden uit het rijtuig geworpen op de straatsteenen en bekwamen lichte wonden. Men mag het een wonder noemen dat deze beide personen aan den dood ontsnapt zijn. AAaorseele. Ongeval. Maandag is André Hoestyn 19 jaar, met zijn moto tegen den tram gebotst. Hij werd ten gron de geworpen en bekwam een grocte wonde aan het hoofd, werd gekwelst aan de beenen en kloeg van inwendige pijnen. Neer-Waasten. Inhuldiging. Zondag 1. 1. hadhier de plechtigeinhuldiging en aanstelling plaats vanEerw. H. Candaele als nieuwe dorpsherder. Een stoet deed den nieuwen herder naar de kerk uitgeleide,waar Z. E. H. deken Delaere de gebruikelijke aanstelling deed. Antwerpen. Ongeval met den Blok- trein. In de statie te Antwerpen is de bloktrein in volle geweld te pletter geloopen tegen den doodlooper de remmen werkten niet endelokomotief kwam erboven op vallen. Een dertigtal personen werden gekwetst, gelukkig niet erg. Turnhout. Priester verstikt. Door gasuitwasemingen uit de stoof is de E. H De Bruyne 's morgens verstikt gevonden in de keuken. De meid was bewusteloos en kon tot het leven terug geroepen worden. oteur Douglas met Dynamo en tahleau, 25 lichten, 50 volts,voor 1300fr. bij Remi Lie-| vois, Casselstraat, 174, Poperinghe. Moteur <Lister*, 12 H. P., nieuwsedert einde Oogst 1921, twee seizoenen gedorschen, zichtbaar in werking bij Cyrille Lanszweert, wa genmaker, Oostvletereu. Vrouwvelo,zoo goed als nieuw bijLammey, Cas selstraat, Poperinghe. Zware machten, dienstig voor schoen- of gareel maker, in zeer goeden staat, bij Joseph Lam- mey, St Juliaan (Langemarck). Schoenmakers naaimachien, zoo goed als nieuw bij Deraeve, Papeliue, Watou. [UI otocyctette, beste merk, in geheel goeden lïl staat, met mise en marche en snelheidsrege ling, bij Marie Defever, Liuinkerkstiaat, Pope ringhe (In de Kloef). Uiteenneembare tent bij Joseph Weuten, West- Nieuwkerke. Woonhuis bewoon? door Amand Ringon, gele gen te Watou, plaats. Int. bij Jer. Beke, Casselstraat, 45, Poperinghe. wee motos Sarolea in goeden staat bij H. Lysy, Watoustr^it, 20, Poperinghe. ude gazetten aan 1 fr. 25 de Kgr. Bij ons te verkrijgen. oomenzich wenden Yperstraat, 51, Poperin ghe. Huis, tegenwoordig bakkerij en winkel, midden het dorp onmiddelijke in genottreding. Inl bijVan Kerckhove, 14, Bergenstraat, Rousbiugge. ufftt, bet, toeplooiende kindervoiture alles in goeden staaf. Zich wenden Garage, Mets- senstraat, Poperinghe. Hoeveelheid Lime Juice citron, aan de waar de van flesch en kas Inl ten bureele. ieuwe sialinstelling in ijzer voor 5 peerden Inl. ten bureele. Geschilderd bed voor 2 menschen, 2 zijden rechts, met ressortGasthuisstraat, 18. Twee duizend kalkzakjes, zoo goed als nieuw, aan zeer voordeelige prijzen bij Gebr. Denec ker, Abeele-statie. «U 'V S!-*> Ï-# j»'lIL Leerjongen, of gast reeds op stiel geweest, om aan velos of motos te werken, bij H. Lysy, Duinkerkstraat, 20, Poperinghe. Ernstige meid van den buiten, wat keuken ken nend. Adres ten bureele. Suikerbakkers gast van 14-16 jaar bit Meurette, rue Pierre Legrand, 96, Fives Lille. Bekwame autogeleider ter brouwerij Feys-Calle- waert, Rousbrugge. Twee goede dienstmeiden, van 17 tot 25 jaar, om in kiytken te helpen. Hqtel Den Anker Ge zult de bremuren postkaar ten voor Kerstdag en Nieuwjaar QOEDKOOPT koopen te onzer bureele. lichtbeelden over de vervolging der eerste krisienen te Rome, dooronzenE. H. Pastoor Daar hij zelf de reis naar Rome deed onder den oorlog kon hij vele zaken beter dan een ander uiteenzetten. Het tweede deel, de i Is benoemd tot Ridder in de Orde van Leo pold II Mijnheer Eugene Van Elslande, muziek- bestuurder te Poperinghe. Rouwberichten. Rene PERMEKE-SCHA BA LLIF. laat weten dat op Maandag, 3 December, om 9 uur, in Sint Bertenskerk een PLECHTIGE MIS zal gezongen worden tot lafenis der ziel van Maurits en Jozef PERMEKE. De Familie VERMEULEN bedankt Vrienden en Kennissen en al dezen die haar een blijk van genegenheid geschonken hebben met tegenwoor dig te zijn in de begraving van Jules VERMEULEN. Heer en Vrouw Emile HERMAN noodigen Vrienden en Kennissen uit op heden Zondag, 2 December, de PLECHTIGE MIS te willen bijwoner, in St-Janskerk, om 7 uur, en die zal gezongef worden tot lafenis der ziel van hunne overledene OUDERS. N' keuken te Markt, Vp Armand Depottere, Crombekestraat Groote Markt, Yper ekwarne reiziger voor de grensstreek, kennis hebbend van Koloniale waren. Zich wenden ln de Ster Vandenpeereboomplaats, Yper. 8*sas»t4rtl Chauffeur, fransch en vlaamsch kennend, 12 jaar praktijk. 74, Stavele. ongen van 16 jaar in of rond Poperinghe of Yper, om te leeren gareelmaken.Casselstraat 174, Poperii ghe. oneeting van 17 jaar.om den schoenmakersstie! te leeren. Zich wenden tot Achiel Vervaek, 44 Canada, Proven. Jeune fille, comptable, bonne instruction, con naissant le flamand, demande écritures ou calcul 5 faire chez elle. Ecrire bureau du Journal A. L. Herberg Au Nouveau Passage Statieplein Poperinghe. Inl hij M. Rommens-Delfosse brouwer, Groote Markt, Pop. Herberg In den ouden Pompier Hondstraat, Poperinghe. Zich wenden tot We Em. Gantois Priesterstraat. liuvoiulun. op de Marktinlichtingen ten bureele. ederen vest, Zaterdag morgen, rond 4 uur Tegen belooning terug brengen bij Henri Dalleine. Pottestraat, 28, Popeiinghe. hij Sanseri-Vsnneste, Gasthuisstraat, 15. Poperinghe. POPERINGHE, v. 25 Nov. tot 2 Dec. 1923 Geboorten. 282. Maerten Esther, d. v. Leon en Maria Lóticke. 283. Beauprez Mar guerite, d. v. Medard en Alida Adam. Overludens. 208. Hennin Charles, 70 j. z. b. ongeh. Sektie E —209. Vermeulen Jules, 57 j. stadswerkman, ongeh. Sektie A 210. Giliebert Auguste, 77 j. z. b. wed. v. Bervoet X, Boe- schepestr. Huweliiken 134. Sterckx Alphonse, 22 j. autogeleider en Hoevenaeghel Maria, 29 j. z b. beiden v. Poperinghe 135. Heyte Jules, 31 j. metsersgast v. West-Vleteren en Pannekoecke Maria, 34 j. bareelwachtster v. Poperinghe. 136 Suffis Jerome, 38 j winkelier en Top Mar tha, 25 j. z. b. beiden v. Poperinghe. 137. Debruyne Gasto", 35 j. schilder en Vander- meersch Martha, 26 j. z. b. beid v. Poperinghe. Beloften. 200 Claeys André, ijzerwegbe- diende van Poperinghe en v erghote Angele, dienstmeid v. U est-Vleteren. 201. Carpentier Joseph, werkman v. Poperinghe en Vandersyppe Martha, werkster v. Zarren, Maandagnamiddag komt Senator Vande- voorde zitting houden in 't Volkshuis, van I tot 3 uur Menschen die m< t iets in nesten zit, gaat hem vinden. Die man heeft reeds .vele menschen diensten bewezen; en hij klaagt nooit dat er te vele gaan, of dat men hem te vele vraagt. Een keer heb ik hem nochtans hoeren klagen dat was le Yper, als we daar met een vijftigtal naartoegegaan zijn over een ge weken daar deed hij zijn beklag.omdat hij een keer een achternoene gezeteld had te Yper, en dat er maar twee menschen gekomen waren daarom kloeg hij Dus, niet verlegen zijn, menschen die iets te vragen hebt. hé Aan de ge'itsnboeren moet ik laten weten dat de Geitenkeurdcrs hunne ronde doen en meteen het jaargeld otvangen voor 4 fr. is uwe geit ver ze! er d Ugen sterfte, en gij geniet meteen al de voordeelen van het kweeksyiidikaat Heden Zondag, 2 I >ea mber, te 4 uur na middag, Voordracht over Hoen- d ar kweek, door den teer Simoens, land bouwingenieur. Op uwen post, landenaars dat belangt u aan. En in geval dat 't is gelijk t'onzent, 't is te zeggen dat moeder-de-vrouw de hennekes bezorgt, hewel, dat moeder-de- vrouw dan maar mee kome. Louize zegt als dat mansvolk ievers naartoe geweest is, dan zoudt ge de woorden wel met eene trek tang van tusschen hunne tanden moeten ha len als ge wilt weten wat nieuws ze verno men of geleerd hebben 't Akkoord Louize, heb ik gezeidGaat gij maar gerust mee Ge zult het dan allemaal zelf hooren.—- En a propos van trektangen, weet je waar voor ge ook wel eene trektang zoudt noodig hebben Dat is om het ja woord uit den mond te l al-n van die onwijs-beraden mak kers die no I iliijd geen lid zijn van den Zie kentroost. Die instelling is nochtans zoo nuttig, 't Is voor dien Ziekentroost dat er aan het Stadsbestuur eene toelage werd gevraagden geweigerd, in zi ting van Zaterdag 24 November laatst. Dit is spijtig; spijtig voor ons, en spijtig voor de heeren die ze ons weigerden Hier past een woord van dank aan de Heeren Gemeenteraadsleden die onze aanvraag hebben gesteund, en vooral aan onze vertegenwoordigers Hilaire Lefeb vre en Camiel Vandevoorde die zoo wakker en zoo bevoegd onze belangen hebben verde digd Om te eindigen, herhaal ik dat de kaarten voor het AVONDFEEST van 16 Decem ber, van heden of te verkrijgen zijn in 't Volkshuis, den Zondagvoornoen, aan den prijs van 95 Centiemen, voor iedereen. Vdndaag en' acht dagen den 9 December, te 8 u solemneele missie in S' Beriinus, tot lafenis d r ziel van onzen afgestorven mede broeder Jules Vermeulen. Het betaamt dat heel het Volkshuis daar tegenwoordig zij. De leden van 't Volkshuis worden vriende lijk verzocht de sermoenen binst de Octave van O.L.V. Onbevlekt te volgen in S'Bertens kerk, om daarna hun aanbidding te houden. Mijn hoekske is nog al lang van de weke, maar met die vorst en die sneeuw zit ik zon der werk en 'k heb dus veel tijd om te schrij ven. Gelukkig dat ik in 't Syndikaat k/i en met andere vooruitziende werklieden, ten minste nu een klein daghuurke trek. Woensdag is er geen Studiebond. Miel. Eerste Tap. Konijn van 5 K. te verhollen door den uil. Au Saumon bij Alois Verwaerde, Yperstraat van 3 tot 9 uur gegeven door Camiel B rssaert. Herbergkermissen. In de Steenrots bij Achi.il Gaucquie, Crombekestraat. In de Stad Veurne bij Emile Lecl.re, Veurnestraat. In de Kruisstraat bij Henri Lebbe, Westvl teren steenweg. In 't Jagmshof bij de Wed. Beddeleem, Crombeke steenweg. Door den uil te verhollen. Nieuwe Accordeon. In St-Omaars» bij Hector Lesy-Lermytte, Bertenplaats van 4 tot 9 uur. Konijn van 5 Kilos. Au Café Royal bij Maurice Van Acker, Watoustraat begin om 5 u gegeven door Jozef Handpoorter. 50 frank. In den Ouden Haan bij Boer van 't Hooghe, Groote Markt begin om 5 u gegeven door Em. Lieberten Ach. Pittelioen. Schoon konijn van 4 1)2 Ki'os. Estaminrst du N;>rd bij Cyrille Bon- duelle, Statieplein gegeven door Emile Masschelein. Elverdinghe. Konijn te verhollen en 20 fr. te vers mijtten. In de Wandeling bij Omer Bekaert. Watou. Konijn te verhollen. Hof van Commerce bij CamilleGous- sey, gegeven door Camille Matthys. Watou. Herbergkermis. ln den Helleketel bij René Camerlinck. Ook op St-Eloisdag. Westvleteren. Prijsbolling met de vloerbol. ln St-Hubert bij Richard Meeuw. Charles Degroote, bit René Devos. Alidor Brabandts en Leopold Logie, in Westvlaan- deren. Nestor Lietaert en Hector Creus, in den Casino. Van 10 tot 12 uur. Ie Vlamertinghe. Vrijdag morgen rond 11 ure kwam een auto waarop 3-4 fransche boterkoopmans waren van Poperinghe gereden. Aan den Brandhoek botsten zij op Verlyn- de, baas van De Warande die in,velo hun te gemoetreed. De man verdween onder den auto de auto droei om, sloeg in den diik en de inzittenden vlogen in de velden. De toestand van Verlynde is hopeloos. Een der autorijders is erg aan het been, en de andere slechts licht gekwetst. Vraag ten onzen bureele Voor Moeder en Zuigeling, door Dr DAELS Prijs Fr. 8.00 Met verzendingskosten Fr. 8.50 O R T - FOOTBALL CLUB. ln 3" Afdeehng miek ons elftal hier gelijk spel tegen Moeskroen met 2—2. -- In 4L' Afdeehng trokken onze mannen met 8 spelers naar Roeselaere en verloren et met 8—0. Heden Zondag, te Poperinghe om 2 ure, mitch in 3e Afdeeling tegen Thourout. F. C Les Abeelois Réunis Zondag behaalde ons I,e elftal een schoone zege praal op het III" elttal van Poperinghe mei 4-2. Heden Zendag op ons terrein, match tegen hei II' elftal van Pop ringhe, Schoone match in 'I vooruit zicht en we rekenen op de tegenwoordigheid Vrijdag algemeene vergadering Spelers, koopt uwe voetbalschoenen en de toe- behoorten hij ALB COSSEY-VANMOL, recht over het Gasthuis. Gij vindt er de meeste keus aan voordeelige prijzen. Overgroot® keus van Stad Poperinghe. ZONDAG 2 DECEMBER 1923, bij M. Pierre Verly, Hotel Pavilion, Statieplaats, POPERINGHE, om 5 1)2 ure stipt, Liefhebbers van Komieke Zangen, komt op en ge zult er Lnrlu'ii lettellen! Ik maak mijne achtbare klanten kenbaar dat ik altijd voorzien ben van allerbesten altijd gewaarborgd zooals vroeger. Hilaire OSSTYN - CAMBIE, Duinkerkstraat, 21, Poperinghe. Yp«>ri«Jr»at, -i- POPEItLMïllE Familievertooningen en voor kinderen. Prachtige Succesfilmen. Zaterdag I December, om 8 u. en 2 December, om 1 1/2 4 1/2 en 8 ml- Het verlof van Hector, uiterst ko miek in 2 deelen. Passé Partout, groot cow-boy drama van avonturei en liefde. Gentleman van den Ring. 3 en 4 Round van dezen prachtige sport Maandag en Dinsdag telkens om 8 uur. Match Carpentier Beckett van 30 October 1923. GLADYS BROCKWILT in Weerwraak, groot hedendaagsche dra ma in 5 deelen. Met de kundige Charly Hutchinson. 6 deelen. Binnen kort «De Brooddraagster» Het onvergetelijk drama getrokken uit den oe" roemden roman van Xavier de Montépin- Op 14 December laatste opvoerin'gvanj1^

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1923 | | pagina 2