BANK van POPERINGHE Vermakelijkheden. A 8 BERICHT. Trekkiugen Verwoeste Gewesten 4 Wisselkoersen. In 't Binnenland. NIEUW JAAR KAARTJES ALBERT DENYS, Burgerstand van Bet hoekje m de» Christen werkiran Hoefsmederij Bericht aan de Landbouwers M UOPPKDllAAD Extra goed Zaailijnzaad BERICHT AAN DE LANDBOUWERS. Medard Vermeulen Wij hebben de eer uwe aandacht te roepen op de geldbelegging onze Bank gedaan WATOU 1 bij M. We NEVEJAN, Kleine Markt, alle Dcmdeida^ 9 tot 12 uuf, heeft er hem dood gevonden, bezweken aan honger en koude. Én in zijn kamer ontdekte men een pak titels aan drager en een aan zienlijke som in banknoten, waarvan het to taal een fortuin uitmaakt. Te Villapourcon, inde FranscheNievre- streek, is eene afschuwelijke misdaad aan het licht gekomen. Het 3-jarig dochtertje der echtgenooten Marceau was spoorloos verdwenen. Alle opzoekingen bleven vruch teloos. De inwoners van het dorp werden ondervraagd, en bijzonder de familie Lodet, welke met het gezin Marceau in ruzie leefde, ten gevolge van een erfenisgeschil. De 9-ja- rige zoon Ludet heeft aldus bekend dat zijn vader, L. Lodet, 51 jaar oud, het meisje Marceau in zijn huis had gelokt en het kind had versmacht, uit haat tegen de ouders van het meisje. De moordenaar werd aangehou den. Hij legde bekentenissen af, doch wei gerde te zeggen waar hij het lijk van het kind heeft begraven. De afschuwelijke kerel werd in het gevang van Nevers opgesloten. Hebt gij onzen raad gevolgd W'aarom stedelijk Brandweerkorps. Nog vele BEURSKRONIJK medegedeeld door de Bank TRANSINTER. 1920 16.634.914 1921 17 463 921 1922 824.533 1923 10.884.434 1 703 1.750 1 515 1.650 42,50 76,50 Financieele Inlichtingen. OUGREE-MARIHAYE. Maatschappelijke zetelOUGREE. Doel Opzoeken en uitbaten van kool en ijzermijnen, voortbrengen van steenkool, gegoten ijzer, ijzer en staal. Het kapitaal is vertegenwoordigd door 150.000 actiën opgedregen in de balans voor 136.000 fr. Deze maatschappij is een der grootste en oudste metallurgische firmas van ons land, ingericht in 1835. Verscheidene smeltingen en opslorpingen hebben kapitaalsvermeer deringen vereischt. In 1892 smelting met Fabrique de Fer d'Ougrée», in 1900 met de Sociétë des Charbonnages d'Ougrée-Marihaye in 1903 belang genomen in de Hauts Fournaux de la Chiers en Vireux Moulins, in 1905 opslor ping van Hauts Fournaux de Rodange in Luxemburg. Deze onderneming bezit dus door deze verschillende veranderingen hetgeen haar noodig is aan kolen, ijzererts, gegoten ijzer. Het is in een woord een machtige mijn en metallurgische trust. De volgende cijfers geven ons een gedacht der winsten dezer maatschappij. Netto winst. Reservef. Koers Opbr. 15 729.310 8 873.196 176 867 3.444.172 De titels zijn gekwoteerd te Brussel, Ant werpen, Gent, Luiken Parijs. De onroerende goederen en materiaal zijn in de balans gemeld voor 187.714 518 waar 86.366 066 uitgedoofd zijn zoodat het werke lijk bedrag der onroerende goederen ge bracht is op 101.348.452 zoodus 55 van de waarden. Men moet ook opmerken dat het eisch- baar passief (obllgatien en kasbons inbegre pen) 169 362 fr. bedraagt terwijl het be schikbaar aktief 215.082.819 fr. bereikt, hetgeen bewijst dat de maatschappij op fi nancieel gebied op het gemak is, te meer dat de obligatien 47.929 000 aan het passief voorkomende terugbetaalbaar zijn aan lang- termijn. Beheerders en Kominissarissen G. Tra- senster, Mijningenieur, Ougrée P. Schmidt Advocaat, Luik A. Cremer, Nijveraar, Pe tit-Rechin C. de Ponthière, Advokaat, Ar- genteauBn. Maurice Lemonnier, Advokaat, BrusselG. Lamarche, Nijveraar, Luik A Wurth, Doctor in rechten, Luxemburg P. Amildieu du Clos, Nijveraar, Longwy-Bas A. Lamarche, Doctor in Rechten, Brussel G. Deprez, Ingenieur, BrusseiJ. Noulens, gewezen Ambassadeur van Frankrijk, Parijs; Trasenster, Ingenieur, BrusselX de Wael, Nijveraar, LuxemburgT. de la Fontaine P. de Neuville, Nijveraar, Luik J. Trasenster, Bankier, Luik A. Baar. Algemeene BestuurderJ. Van Hoegaer- den, Ingenieur Ougrée. 1921. Reeks 195,720 wint 1.000.000 7 reeksen zijn terugbetaalbaar aan pari vanaf 10 Januari 1924. Nr 36.542 39.266 46 947 72.491 151.048 176724 195720. Af te knippen koepons. Buenos-Ayres nutteloos aan hoofd- en tandpijn lijden, als ge weet dat een enkel Algao poeder uwe pijn aanstonds genezen zaï. 't Is het beste geneesmiddel, sedert meer dan 25 jaren geket d en geprezen. ln.Poperinghe te verkrijgen bij Vandeplas, Apotheker. Katholieke Kring. De Ste C- cila- feesten werden met geen al te best v, eder begunstigd, 's Zondags werd, om reden van de gladde straten, het muziek in de onmoge lijkheid gesteld zich te laten hooren en het Concert op de Markt te geven. Voor het feestmaal, kwam het weder niet in aanmerking en 't was met de meeste welgezindheid en broederlijkheid dat de 180 ingeschreven muziekanten en eereleden den avond doorbrachten. Prachtige aanspraken werden gehouden en menig heildronk voorgesteld. Heeren D' Brutsaert en Not. Van Eecke wisten in heerlijke woorden de geestdrift der dei Ine- nters op te wekken en genoten algenn ene instemming met hun treffende woorden. Het beste nieuws werd verkondigd door den geëerden muziekmeester Heer R. Neirinckx die verklaarde het besluit geno- m n te hebben als muziekoverste te blijven en alle andere aanbiedingen, die hem dat zouden beletten, van de hand te wijzen. De Tooneelvertooningen van den Maandag en den Dinsdag zijn ook ten volle gelukt wat ten anderen niemand verwonderde de namen op het programma waren borg voor de g< e 1e uitvoeringen. Met dat stuk zouden onze spelers gemakkelijk de kans van een Tooneelprijskatnp mogen wagen. Heden Zondag avond om 6 uur wordt een groot muziekaal Concert gegeven voor de Èere leden. Morgen avond, Maandag, om 5 uur stipt begint de Prachtige Prijsbolling voor de Vrouwen. De Roode Pillen De echte van L. Dupuis, Jumet, worden verkocht in alle Apotheken, in doozen omwonden met een rood lind vastgemaakt met een waarborg- loodje Ieder pil is gemerkt L. Dupuis, Jumet. De doos: 2f.50 en 1 f.50 bij H. Notredame, Groote Markt Poperinghe. 0 0 Ateliers de Boussu Detombay Laminoirs de Baume Sambre et Moselle Hensies-Pommeroeul Overpelt Verreries Marine Usines de la Dyle Auxiliaire Electricité Centrale Gas et Electricité La Nö Soieries de Maransart Belgo-Katanga Plantations Lacourt Ezbekieh accompte Etablissements Gratry Pharmacie Centrale Materiel Franco-Beige Burbach ancienne nouvelle Brazilian Traction Barcelona obi. 6 Générale des Mines ïr 35,00 cap. 6,24 div. 1,92 fond. 8,70 42,50 41,50 10,20 priv. 127,50 ord. 106,25 cap: 42,50 fond. 43,58 cap. 85,00 jouis. 74,38 125,00 25,50 prior. 29,75 part. 30,00 45,00 cap. 25,00 fond. 75,00 priv. 63,75 5,10 cap. 11,00 part. 5,10 fond. 11,25 priv. 85,00 ord. 60,00 cap. 30,00 div. 400,00 cap. 9,35 jouis. 25,48 62,66 120,00 45,00 dollar. 1,00 7,55 10,20 Waarden Wisselkoers der Week Mitn [Diosd. Woen. Dond. Vrijd Amsterdam Berlin Buoarest Christania Keulen (milliard Copenhagne Oenève Italië Londres (Londen) Madrid Montréal New-York New-York cdbles Paris Parijs Prague Stockholm Voor verdere Inlichtingen wende men zich tot een der A gentschaooen van de Ronk TRANMNTFR 823.25 810.25 825 821.— 000.— 325.25 321.37 324 12 323.- 000.- 000.— 000- 000 000.— 0.0- 390.75 385.- 390.— 383 50 000.— 378.87 373.62 379 50 377 000.-. 93.62 93.12 93 87 93.75 00.- 94.35 93.05 94.— 94 17 00.— '281.75 279.50 282 62 281.- 000.— 21.22 21.— 21.30 21.25 00 21.69 21 32 21.76 21.58 00.00 21.70 21 37 21.70 21.60 00 116.35 115 87 115.90 115 97 000.00 63.50 62.5') 63 75 63 75 00.— 570.37 562.87 573.— 567.- 000.— Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. VAN DEPLAS. Een goede raad I Indien gij hoofd-schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder a zelen de Monopoeders en gij zult spoedig volkomen genezen zijn. Te koop bi] H Notredame, Groote Markt, en A. K8ste!yn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,00 fr. Voor spoedige bediening van uwe wend u tot V. SANSEN-VANNESTE, Gast huisstraat, 15, Poperinghe. van aar- en Groote keus van jachtstoven, luxe-calorifères voor salons en her bergen, keukenstoven (cuisinièren). bij Camiel DEZEURE-PAUWELS- Priesterstraat, 5, POPERINGHE. IJzel. De plotse regen van Zondag morgen, veranderde de straten in echte en schier onbegaanbare ijsbanen. Veel personen werden verrasten menigetuimelaar gemaakt. Ongelukkiglijk hebben wij van 2-3 gevallen gehoord van personen die het been gebroken hebben. Pectoral Dupuis. 't Is de beste re medie bij het begin van een kwaadaardige valling of griep zij doet spoedig den brand in de ademhalingsorganen verdwijnen. De doos: 3 fr. bij H. Notredame Groote Markt Poperinghe. B. V. O. S. Verleden Zondag had hier de stichting plaats van een Bond van Vlaamsche Oud-Soldaten B. V. O. S. De bond heeft voor doel het groepeeren van alle soldaten van na den oorlog die akkoord gaan met volgend programma 1.)SamenwerkingmetV.O.S Poperinghe. 2.) Strijd tegen 't militarisme, zesmaan- dendienst in afwachting van algeheele ont wapening. 3.) Amnestie d. i. kwijtschelding aan oud-strijder en politieke veroordeelden. 4 Meewerken in zake Vlaamsche Bewe ging op volgende grondslagen vervlaam- sching van leger, bestuur, onderwijs, gerecht. Benevens dit programma komen dan nog de jaarlijksche feestlijkheden. Het bestuur doet een warmen oproep aan al diegenen die het goed meenen, om zich onverwijld aan te sluiten. Het voorloopig Bestuur. De Ondervoorzitter, De Voorzitter, Jer. Decrock. F. Kestier. De Raadsleden, Em. Devos. M. Ampen. L. D'heere. P. S. Eene eerste algemeene vergadering wordt belegd op Zondag 16 December, om 11 ure voormiddag, ter herberbeg De Nieuwe Lente Veurnestraat. Niettegenstaande moeielijkheden van verzenden en hooge inkom-j rechten, kunnen wij onze klanten mededeelen dat wij dit jaar, zoo-1 alsvroeger. de nechten zullen krijgen. Poperinghe. - Telefoon 61 Wilt gij eene goede lantaarn voor velo of moto, aan genadigen prijs, koopen; wendt u tot Maurice Devos, Yperstraat, 9, Pop. Voor landlooperij werd zekere Jules Peene van Merckém, 36 jaar, alhier aange houden en naar Merxplas overgebracht. Ons statiegebouw. Belangrijke ver beteringen zullen aan ons statiegebouw ge bracht worden. Een bijgebouw van 20 meters zal er aangemetst worden ten einde er be hoorlijke wachtzalen van le, 2e en 3klasse te maken alsook een bureel voor inschrijving van «bagage». De uitgang zal ook over dekt worden. Ziekten bij de paarden. Om deze ziekten, veroorzaakt door nieuwe haver of haver van slechte hoedanigheid, te voorko men, gebruikt Purgatinevan veearts Devloo. Te koop in pakken van 5 fr. bij veearts De vloo, Rekhofstraat Poperinghe en bij Apothe ker Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Wekelijksche aankomst van een wagon orangen en appels, van alle soorten. Winkeliers, Voortverkoopers voor uwe orangen en appels wendt u tot het huis Cyrille Theeten, Noordstraat, 12, Poperinghe, recht over de Stadsschaal. Gij zult ter trouwe en aan goedkoope prijzen dediend worden. Huis C. Uzeel-Moncarey, Watoustraat, 7, Poperinghe. Heropening van den Kruidenierswinkel, wijnen, likeuren, sterke dranken door Jerome Suffis-Top. Handel in granen, zaden, vetten, koeken, bloem voor rekening van C. Uzeei. Geheime Zitting van den Gemeente raad op heden Zaterdag, 8 December, te 5 uur namiddag. Eenig punt der dagorde Electrificatie der stad. Droevige Sinterklaas. Bij de echt genooten Cam. Defrancq-Vandevoorde aan den Vischput, gebeurde Donderdag morgen een vreeselijk ongeluk. Het kindje Gerard, omtrent 4 jaar oud, vermaakte zich met zijn wippaard dat het van Sint Niklaas gekregen had. De moeder beging de onvoorzichtigheid een ketel met warm zeepzon op den grond te stellen en haar te verwijderen om de geit te melken. Bij bare terugkomst vond zij het knaapje spartelend in den ketel, het was er achterwaart over ingesukkeld. Het knaapje werd naar het gasthuis gebracht waar het Vrijdag in den vroegen morgen overleden is. Yper. Onderscheidingen. Onze gekende stadsgenoot M. Lobelle Dauchy, suikerbakker Boterstraat komt in de ten toonstelling te Roeselaere eene reeks bekroningen te ontvangen, waaronder de eerste prijs in Ypersche beschuit, vier eerediplomas met kruis en een diploma van gouden en zilveren medalie.,Proficiat De Heer Felix Pinteion komt van wege het Staatsbestuur vereerd te worden met het eerekruis van 1° klas voor 25 jaar getrouw- vollen en onberispelijken dienst als lid van aren Opgelet leder eigenaar van een hord is volgens de wet verzocht er verklaring an te doen op het Politiehureel vóór einde December van dit jaar, waar hun mits beta- van 0,50 fr. de voorgeschreven medalie zal afgeleverd worden. Het tooneelfeest der Vlaamsche Jeugd (V. O S De vertooning van Maandag avond die door de VI. tooneelafdeelinp Puinentroost werd in gericht is een groet succes geweest Al de spelers en nam- lijk de Heeren O. Werrebrouck en G. Delahayé en Mejuffer Claeys Timmerman hebben het hunne bijgedragen, om het publiek, dat niettegenstaande het gure winterweder zeer talrijk was opgekomen, een lustigen avond te bezorgen. Het is waar dat het blijspel Zij mag niet (rouwen door de Heeren Louage, L. Syn- seve en M. Devinck en Mej. Claeys Val- cke buitengewoon knap is vertolkt gew est. Tot genoegen onzer vlaamsche tooneel- liefhebbers mogen wij hierbij voegen dat onze ijverige Puinentroost reeds een paar nieuwe toor.eelstukken bereidt met als titel De Wildstrooper en Het Bietje welke in de maand Januari zullen opgevoerd wor den. Een die er bij was. Kemmel. Tooneel. De muziek maatschappij St-Laurensgiide zal een prachtig avondfeest geven in de groote nieuwe Gemeentezaal op de Zondagen 16 en 23 Decembrr 1923, telkens om 5 uré 's avonds zeer juist. Benevens het Drama Gerardusde Zwarte wordt het Blijspel Mijnheer Achiel en de Kluchtige Drie zang Paraplu uit de andere Eeuw opge voerd en er is geen twijfel of de ruimezaal zal telkenmale proppensvol liefhebbers van tooneel zijn. Voormezeele. Inhuldiging. Zondag laatst 2 dezer was het alhier de in huldiging van onzen nieuwen Pastor. Eerw. Heer Alhponse Deleu, geboren te Winkel S' Eloi, sedert 15 jaar onderpastoor te Wyn- ghene, deed ten 2 1/2 ure zijne plechdge intrede. Een stretwierd voorbereid bes aan- deuitPeerden, Velos,OudStrijders Muziek, 3 Praalwagens, enz. met de overheden der Gemeente, Kerk en Disch. Geheel de ge meente was In Jaarschriften en Opschriftsn, gevlagt en gepint, verscheidene triomphe poorten. Jammer dat het juist den slechtsten dag was die komen kan, waardoor verschei dene genootschappen niet hebben kunnen regelmatig in stoetgaan maar daarvoor was de iever en de geestdrift der Parochianen niet verminderd noch belet. Omtrent 2 1 2 ure kwam toe per auto Eerw. Heer Delaere Deken van Yper, de Heer Hoofd Kotnmissaris van Oorlogschade en de Heeren Pastors van de omliggende gemeenten. Na de Plechtigheden in de Kerk werd in 't nieuw klooster aan de Overheden en Familieleden een maaltijd aangeboden. Westvleteren. Inhuldiging. Zondag laatst, 1" Zondag van den Advent, waarop de H Kerk in hare getijden zint Dauwt, Hemelen van omhoog, en wolken, regent den Heilige is onze goede Herder Eerw. H. Masure midden regen en sneeuw te Westvleteren toegekomen om er plechtig aangesteld te worden van den Hemel als middelaar gezonden, om 's Hemels vrucht baren regen van genademiddelen over ons te doen neervallen Dat weten onze diepge- loovige Westvletenaren, en al was de regen en de sneeuw in den weg om al dengewil- den luister aan het feest bij te zetten, toch heeft E. H, Masure gezien dat hij uiterst welkom was, en dat zij in hem met groot ge loove en oprechte liefde den Afgezant des Heeren begroet hebben. Hoe jammer dat de talrijke praalpoorten, uitgeweerd éène, niet konden opgericht worden 1 Hoe jammer dat de stoet, die zoo prachtig beloofde te zijn, niet heeft kunnen uitgaan Onze goede wil was er, maar Gods wil heeft het anders beschikt. De nieuwe Herder, vergezeld van Z. E. H. Deken van Mgr. Sentroul en E. H. Loo- tens, getuigen, van Z. Eerw. Vader Abt van S Sixt en andere priesters, werd inge haald uit bet huis van R. Vandermarliere rechtover de kerk, waar hem eerst innige welkomwenschen werden aangeboden door den Heer Voorzitter der Kerkfabriek en den Heer Burgemeester. De HH. van Kerkraad en Gemeenteraad, in wier midden wij ook den Achtb. Heer D' Brutsaert opmerkten, volgden de geeste lijken. In de kerk die buitengewoon prachtig met vaandels en bloemen en groen was versierd, kwam een groep meisjes te gemoet, die een jubelend Hosannah-lied aanhieven, en al zingend en palmtakken zwaaiend vorenop gingen tot aan het koor der kerk. En dan was het de schoone plechtigheid der aan stelling, door de talrijke menigte met inge togenheid gevolgd, met vooral de roerende aanspraak van Z. E. H, Deken, waarin hij ons zeide dat het uitmuntende verleden van E. H. Masure borge staat voor de toe komst, en dat de parochianen hem als den Priester Gods. die voor een christen alles is, moeten eeTen en beminnen. Wees gerust onze Pastoor mag daar vast op rekenen. Een plechtig lof met onberispelijke uitvoe ring van tweestemmige zangen, en een dreunend Te Deum sloten de plechtigheid, waarna de HH. Geestelijken met de HH. van Kerkraad en Gemeenteraad naar de school der Eerw. Zusters trokken, waar hun, in een liefdelijk opgesmukte zaai, een gezellige lunch werd aangeboden. Kortom, een prachtig feestniet prachtig van buiten, maar prachtig en vooral deugde lijk in 't diepste aller herten. Eenige Opschriften Autaar Draag op voor uwe schapen het Lam eindloos weerd, Dat at onze zonden en schulden verteert. Biechtstoel Heb, Vader, medelij met d' arme boeteling. Lijk Jezus die vergevend aanzijn kruise hing. Preekstoel Gods Woord als vruchtbaar zaad uit uwen pri.-ster- [mond Vall' weeldrig kiemend in Westvleterenschen grond Eetzaal Wij willen hier voor uwe vreugd jaarschrift. Uw schapen lêen in echte deugd Al uwe parochianen jubelen mêe Leef hier lang Achtbare Herder. (jaarschrift) Duivenwagen Ons duivenvolkjen is aan 't pronken, Wij hooren 'I luide en blijde ronken, En dra zal'tin de wolken zwieren, Om 's Herders intree te vieren I Op de poorten Hier is 't verste van 't dorp, Beste Pastoor Masure Naar de kerk is 't nog meer dan een ure. Heb geen vrees toch wij zien onze priesters zoo geren, En wij zoun voor 't Geloof ons nog weren i De Alwijze schenke den allerbesten Herder gelukvolle jaren. ^jaarschrift) Heer Masure welkom Uwe faam is U voor Met zulk een goên Pastoor dat kan er nog door De schapen volgen trouw, waar d' Herder toont de baan Ze vreezen geenen last, waar ze inet hem ook gaan O Herder lief, Julien Masure, Doe alles goed en op zijn ure Zoo wenschen w' U hier vele jaren, Tot welzijn der Westvleternaren Wij wenschen oprecht aan ons Pastoor Masure. Een heilvol verblijf dat veel jaren hier dure, En dat hij in wijsheid en vreê ons besture Poort bij de kerk. (jaarschrift). Alle verdwaalde schapen voeret Gij in de schaapstal Opschrift der Vossen Wij Oudstrijders. Vossen van Westvleteren, groeten en verwelkomen Eerw. Heer Pastoor Masure. Langemarck. Suikerbeeten. Veel werd er gejammerd en gevreesd voor het leveren der suikerbeeten en nogthans is alles zeer wel afgeloopen. Dank aan de bij zondere werkzaamheid en het strenge toezicht van den Heer Statieoverste en zijne bedien den zijn de honderden wagons geladen geweest en verzonden in de grootste orde e n zonder de minste bemerkingen. iedereen was te vreden en daarom werd er besloten op St-Elooisdag in de statie een goed avondmaal te laten bereiden. De beeten kweekers brachten allerlei goê dingen bijeen en op gestelde uur waren allen Op hun post. Kunstig bereid, lieftallig opgediend, fijn begoten, iedereen heeft zijn buikje een zielemisse aangedaan zoo gebeurde het dat iemand daar wat laat binnenviel een gan- schen emmer afgepeuzeldebeentjesontdekte, meer dan genoeg otn het water te doen in den mond komen. Zulke feestjes doen deugd, beuren op en brengen de landbouwers dichter bijeen, wat altijd goede gevolgen na zich sleept. Isertberghe. Boerenbond. Op 1* December laast, zijnde'Sint Eloïdag is de jaarlijksche vergadering van onze Boeren- gilde goed gelukt, niettegenstaande het slecht weder. De Boeren zijn i« groot getal bij een gekomen eerst in de Kerk alwaar om 9 ure de solemneele Mis plaats hnd voor de overle ien Gildebroeders dan in de ver gaderzaal waar Mijnheer De ILrtogh, Opziener van den Boerenbond van L' uven eene zeer welsprekende Voordracht gaf over alles wat den boerenstiel het meest betreft. Wij hopen dat onze yer#aderjngen meer en meer talrijk zul'err bijgewooftd worden. Crombeke. Mièsie. Binnen kort zal er hier et n heilige Missie gepredikt wor den door de Eerw. Paters Redemptoristen. Gedurende deze heilige dagen hopen we veel volk te zien. Vurige liefde moet ons bezielen om de sermoenen met vrucht bij te wonen. Vlamertinghe. V. O. S Alge meene vergadering op Dinsdag eerstkomen de 11 December te 7 u 's avonds in, het lokaal van den V. O S. het Paviljoen. De Vossen worden dringend verzocht er zoo talrijk mogelijk aanwezig te zijn. Dagorde 1. Toespraak over de wer king van den V. O S n het kiezen van een eigen program 2. Inschrijving voor 1924. 3. Opneming van kiachten. 4. Kiezing van een nieuw bestuurslid Het Bestuur Vlaamsche Wacht. Algemeene en zeer belangrijke vergadering voor allo leden alsook voor alwie t t de VUamsche Wacht wil toetreden, op Donderdag 13 December te 6 u. 'savondsin het lokaalHet Hoekske Deze vergadering zal zeer belangrijk zijn daarerzal gehandeld worden over de geheel, herinrichting derjVlaamsche Wacht, en eene hernieuwde werking zal inluiden. Alwie een greintje vlaamsch bewustzijn in zich gevoeld en niet geheel onverschi'lig is voor het welzijn van ons vlaamsche volk, zal zondertwijfel dlevergadt ringbijnwonen. Dagorde tv Htrnylcbting der Vlaam sche Wacht en bespreking over hare nieuwe werki-g. 2. Bespreking over het inrichten van feestavonden met lichtbeelden. 3. Inschrijving voor 1924. Uitreiking van standregels aan de nieuwe leden. 4 Ge zellig samenzijn. Ste Cecil iafeest.Het muziek «De Vlaamsche Vlienden gaf Dinsdag laatst, in 't lokaal der H. Familie, met de mede werking van een groep Baibatisten van Poperinghe, een weigelukt feest voor de beschermende en eereleden met hunne familie. Het muziek, nog maar sinds één jaar gesticht, heeft prachtig gespeeld en de muziekmeester Mijnheer Wenes van Yper, verdientallenlofmetzijnejonge muziek anten. De Barbatisten deden de toehoorders schaterlachen met hunne geestdriftige sa menspraken en kluchlspelen. Spijtig dat er in 't nienw stuk te onvoorzichtig gehan deld is gewet st met persoonlijkheJen die altijd bij gevoelige inenschen afxeur dwingt Heden Zondag zal dit feest hernieuwd worden en eikendeen wordt er toegelaten. Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij de leden van 't bestuur. Autoongeval. Nopens het ongeval van verleden week moeten wij melden dat Desseaux van Reckem zoo goed als hersteld is Veriynde van Vlamerlinghe is ook aan de beterhand. deeling V. O.S. vanBecelaere.tenvoordeele van het op te richten standbeeld der gesneu velde soldaten en burgerlijke slachtoffers der gemeerte West Nieuwkcrke. Er zal opgevoerd worden De zoon van den Werkstaker, boeiend drama in 3 bedrijven door Jaak Geertsen. De twee gardisten, Markenadel en de Velo blijspelen. Detusschenpoozen zullen door een schoon orkest opgeluisterd worden. Komen. Tragische brandramp. Viijilag namiddag ontstond hier brand in eene harak van het Albertfonds, bewoond door de fa milie Musschelein-Henniaert. Brandweermannen en gebmen snelden ter hulp. De 57-jarige moeder was nog in de barak toen de 17-jarige zoon Albert in de bank sprong en ten prijze van groote brai dwonden erin slaagde zijne moeder te red den, die zoo erg verbrand was, dat zij naar het gasthuis moest overgebracht worden en er 's avonds overleed. De schade, waarvoor geene verzekering bestaat,kon nog niet geschat w o den. Het gebruikelijk onderzoek werd gedaan. Brugge. Wreede verstikking. In het huis van Troostenberghe, Ezelstraat, had men voor de eerste maal de electritsche verlich ting gebruikt. Gisterenmorgen vond men de twee zoons, 20 en 22 jaar oud, verstikt in hun kamer. Alle pogingen om hen tot het leven terug te roepen bleven vruchteloos. De dood was sedert lang ingetreden. Naar verluidt zou de ramp veroorzaak zijn door een gasbuis, die men had onbruikbaar gemaakt daar de electrische verlichting het gaslicht kwam te vervangen niet goed te hebben opgestopt. Dit vreeselijk ongeluk heeft gansch de gebeurte in opschudding gebracht. Heule. Schrikkelijk ongeluk. De werkman J. Lagae is van eene 10 meters ho ge stelling gevallen. Zijn toestand is onrust wekkend Peurs. Vreeselijke kindermoord Te Peurs werd een 10 jarig meisje, medegelokt en na de ergste mishandelingen ondergaan te hebben verdikt in het slijk van een gracht. De vermoedelijke dader, een jonge deugniet uit een foorwagen werd aangehouden. Gansch de bevolking is onder den indruk van die boevenstreek, met de overtuiging, dat de moorder aar die een trouwe bezoeker van decine- ma was, daardoor tot zijn misdaad is gekomen. In de scholen is seffens gebod gegeven, dat de kinderen steeds in groep van en naar de school z' uden gaan. Dat ook de ouders dien wijzen raad herhalen aan hunne kinderen. POPERINGHE, van I Dec. tot 8 Örc. 1923dezen keer heel mijn hoekje moeten j vullen met mededeelingen nu tot daar, een Geboorten. 285 Pincèel André, z. v. alzoo en een keer anders. Ik begin dus Maurice en Elisa Goudenhooft. 28b. Vanpete- ghein Godelieve, d. v. Norbert en Ida Lebbe. i neme er uit wat hem aanbelangt. Overlijdens. - 213. Laconte Philomène, 85j. Vergadering voor de wijkmeesters van den landbouwster, wed. v. Charles Butaye. Sectie L 214. Dumoitier Félicie, 72 j.rentenierster, wed. v. Florimond Joye, Boeschepestraat. Huwelijken. 138. Gouwy Henri, 39 j., landbouwer van Proven en Danes Agnes, 39 j wed. v. Charles Dequidt, rentenierster van Pope ringhe. Beloften. Dewachter Julien, zinkwerket an Poperinghe en Santy Angèle, z. b. van Yper. WEST0UTRE, maand November 1923. Geboorten. Capoen Anna, d. v. Camiel en Huyghe Julia. Vandewynckel Roger, z v. Albert en Duquesne Josima. Dumelie André, v. Henri en Huyghe Lucien. Overlijden. Aernoudt Agnes, d. v. Louis en Bossaert Celine. Huwelijken. Lins Maurice met Verclyte Godelieve. Pyck Robert met Deschepper Martha. Mourisse Victor met Deriemaker Sophie.Croquette Michel met Decrock Maria WOESTEN, maand .October 1923. Geboorten. Poissonnier Maria, d. v. Jere- mie en Haelewyn Germana. Ampe Willirm, z. v. Gaston en Leuridan Maria. Dehaudt Ro gier, z. v. Camiel en Top Juliana. Annoot August, z. v. August en Demazeux Alice. Overlijden. Dehouck Andreas, 22 j. z. v Placide en Acquet Augusta. Huwelijken. Jozef Vlaemyrck en Verly Judith, b. v. Woesten: Camiel Bruneel en Dehaere Margareta, b. v. Woesten. Camiel Robyn, v. Boesinghe en Louisa Suffys. - Gaston Haelewyn en Sidonia Notredame. POLLINCHOVE, m. Sept. en Octob 1923 Geboorte. Vanstekeleman Gabrielle, d. v Modest en Van Maele Rachel. Overlijden. Vangteveling Omer, 2 m z. v. Karel en Adriana Camerlymk. Huwelijken.- Proot Maurice, landbouwer v. Merckem met Soete Alida, z. b. v. Pollinchove. Spruytte Silveer, handelaar v. P. sschendaele met Dournez, Maria, z. b. v. Ni-uwcapelle. Trooster Maurice, werker v. Pollinchove met Pollèy Z<-ë, z. b. v. Oudecappelle. Vanhiutte Marcel, bediende v. Hoogstaede met Schillewaert Jani 7. b. v. Pollinchove. belofte. Slo-se Cyriel, werker v. Pol linchove met Forrez Elisa, meid v. Stavele MINISTERIE VAN LANDBOUW. Er zullen in dén loop der maand januati 1924, leergangen van hoefsmederij geopend worden te Yper en gegeven zijn door M. Scharlaken Louis veearts te Rousselaere. De lessen zijn kosteloos, kunnen er toe aange nomen worden al de hoefsmeden en personen die ten minste 18 jaar oud zijnde ervoor aar hem de vraag zullen gedaan hebben voor 31 December aanstaande. Bij de aanvraag moet een uittreksel uit hun geboorteakte gevoegd zijn. Nadien zal aan de feedingen eene verwitiigingskaart gezonden worden De Hoefsmeden moeten zich voorzien van de kleine werktuigen welke zij noodig hebben om het Hoefijzer tt maken en op te zetten. Er wordt den belanghebbenden landbouwers ter kennis gebracht, dat een groole hoeveelheid [ZWAVELZUREN Ammoniak.opgeeischt in I Duitschland, eerstdaags ter hunner beschikking zal kunnen gesteld worden. Deze meststof zal uitsluitend 'Afgeleverd wor den op afkorting der vergoedingen voor land bouwooi logschade, met een maximum van 200 Kgr. per Ha. De prijs wordt vastgesteld volgens den markt prijs ter handelsbeurs van Antwerpen, op den dag der aflevering, verminderd van EEN frank de 100 Kgr. De levering geschiedt vrachtvrij te Yper zakken van 100 Kgr, De aanvragen, vergezeld der aanduiding van de beploegbare opnervlakte der landbouwu'tba ting, hoeven rechtstreeks gezonden te w rden aan den H, Consignataris der Gewestelijke Ver deelingskommissie van Yper. r>f aan M. L Boe reboom, Ministerie van Landbouw en Openbare Werken te Brugge, en dit UITERLIJK voor 10 December aanstaande. Boesinghe. Boerengilde Zon dag laatst was de vergadering om zeggens wel geslaagd, de leden haddden aan den op roer) op tijd te zijn goed beantwoord en waren daar om 3 ure seffens daarop begon de vergaring. Aan den bestuurstafel waren E. H. Proost, de schrnver Vandendotp1 en de le den Dev ieze, Vancanneyt, Van Eecke en Lcciuyse in de zaai een schoon aantal leden, doch niet genoeg gezien de bespre kingen die moesten plaais hebben. Er wer den geene aartkoopen gedaan daarna de inschrijving van den lan 'bouwalm; nak en allerhande besprekingen Men kwam aan .Jiet brandpuntde dorschmachien. De bespreking ging goed, doch men deed opmerken dat de grootste voorvechters afwezig waren 111! Men stelde voor eene afzonderlijke vergaring te houden met dees dagorde Beslissing Aankoop of niet van eene dorschmachien dit werd aanveerd en vastgesteld op Zondag 16 December om 3 u zeer juist. Al wie er belang in vindt moet ir z jn. Men verwachtte nog een spreker van Leuven, die zich door eenen telegram uit Staden veronts-huldigde om reden van treinontriggeling, men ging dus over met de betiling van het lidgeld voor 1924 en daar mee werd de vergaring gesloten. Dus op Zondag 16 dezer zeer belangrijke vergaring om 3 u. Woesten. Vandaag den 9stc en Zon dag den 16sll; December opent de tooneel- maatschappij Rust Roest hare reeks ver tooningen met de opvoering van het beroemd drama De zoon van den werkstaker, voorspel en 2 bedrijven. De Blauwe kiel, kluchtzang. Wat een donderslag, kluchtspel in 2 bedrijven. Prijzeri der plaatsen 3-2-1 franken. Kaarten op voorhand te bekomen bij htt bestuur, alsmede aan den infjbng der zaal, dorpplaafs. Reninghe. H. Missie. De H. 'Missie is voorbij Zij wierd meesterlijk ge- jwedikt door de EE. Paters Redemptoristen Bouckaert en Leys. Niettegenstaande het meest ongunstig weder, wierden al de oefe ningen met gretigheid gevolgd, zelfs door jbeze die vijf kwarts van de kerke waren. Reninghe heeft een nieuw en schitterend be wijs tegeven van zijn levendig geloof en diepen godsdienstzin. Twee kostelijke ge dachtenissen, door het mildadig volk ge schonken. wierden binst de missie in de nieuwe kerk opgerichteen prachtig itiis- siekruis en een wonderschoon drieluiken tafereel van O. L. V. van Gedurigen Bij stand. Geen twijfel of de H. Missie zal rijke en standvastige vruchten van zaligheid voortbrengen en van Reninghe maken het schoonste christen volk der Yzerstreek. Gheluvelt. Nieuwe Kerk. De nieuwe kerk wordt bij aanbesteding toevertrouwd aan M. Carron, van Ardoye, die reeds menige kerken bouwde, voor de som van 630 000 frank. En dat is een voordeel. De plans in romaanschen bouwtrant werden opgemaakt door den H. Coo- man, van Yper, hiertoe gelast door de Kerkfa briek en gekend als de beste bouwmeester der provincie, lid nog der Koninklijke Maatschappij der monumenten van België. En dat is een twee de voordeel. West-Nieuwkerke. Tooneel feest. -- Op Zondag 16 December groot tooneelfeest opgevoerd door de Tooneelaf- Senoeming. Heer Julien Verduyn, thans wachtmeester der Gendarmerie en sedert 11 jaren te Poperinghe ii dienst, komt bij Koninklijk besluit benoemd te worden tot Politiecommissaris te Avelghem. EERETEEKENS. Bij Kon. Besluit van 27 November worden de volgende gewezen Stadspompiers vereeremerkr voor meer dan 35 jaren dienst M. M. Alfons Creus, Gustave Thoor. Eugeen Hennaert, Jules Druant en Emile Rosseel. rIV ft* ZondagDecember. Tentoonstelling der Duiven van Rer.é Baliyn bij René Devos. Herbergkermissen Park S'Jorishij de kinders Merlevede Reninghelst steenweg. KALKOEN ie verbot len door den uil. In den Klemop bij Henri Kinoo, Crom bekestraat. In de Voorstad bij Auguste Ttchel Eiverdinghestraat. In den Achienvegol bij Jules Top Trommelaarstraat. Door den uil te verhollen Schoone Kalkoen. «Café Rubers» bij Henri Degraeve Hondstraatgegeven door Andté Dedrie begin om 5 uur. Konijn van 5 Kilos. In 't Vosje» bij Jerome Debaene, Vo gelhoek gegeven door Camiel en Mario Parein begin om 5 uur. Monter. A l'HirondelIe bij Petrus Ryckewaert Watoustraatom 5 uur 's avonds. Vet Konijn. In de stad Dixrnude bij Charles Worm Veurnestraatgegeven door Jer. Theeten. Twee engelsche Haans. «In Parnasnushofbij Hector Bruneel, Vturnestr,gegeven door Cam Jonckeere van 5 tot 9 uur. Konijn van 5 Kilos. Keer van den Ommegangbij Leon Samyn gegeven door Maurice Devosbe gin om 5 uur, bekorting om 9 uur. Herbergkermissen. Reninghelst. ln het boschkotbij Marice Deberdt. Konijn te verhollen. S. Jan ter Biezen. Inden Gasthuisrnolen bij Emile Deprez. Abeele. ln St Jozef bij Henti Vermeulen. Westvleteren. Au tour du Monde bij Leopold Dallei- ne, Crombeke stetinweg. Vlamertinghe. Zwijntje te verloten. in de vette Weide bij Emiel Rabeau. Konijn en een Hond te versmijten. In 't AbeeleltC'fbij Jerome Jacob. Zondag H> December 4923- cv Dickebusch. Groote Duivenschieting. ln 't Nieuw Hollebast bij René Ver- eruysse. Inschrijving om 1 uur. Inleg 10 fr. Prijzen 70-65-50-40-35-30-20-15-40 5s De 2 eerste ronden worden de duiven gerekend aan 3 frank. Twee aancenhoudende barakken, deels uit hout en steen, met platen hedekt16 m. op 5 in stallingen Zich wenden Pennestraat, 35, bij H Declercq, Yper. Vrouwvelo,zoo goed als nieuw bijLammey, Cas selstraat, Popeiirghe. Zware machien, dienstig voorschoen- of gareel maker, in zeer goeden staat, bij Joseph Lam mey, St Juliaan (Langemarck). Schoenmakers naaimachirn, zoo goed als nieuw bij Deraeve, Papeline, Watou. |U|otocyclette, beste merk, in geheel goeden lil staat, met mise en marche en snelheidsrege ling, bij Marie Defever, Duinkerkstraat, Pope ringhe (ln de Kloef). Uiteennecmbare tent bij Joseph Weuten, West- Nieuwkerke. Woonhuis bewoond door Amand Pin<;on, gele gen te Watou, plaats. Inl. bij Jer. Beke Casselstraat, 45, Poperinghe. Huis, tegenwoordig bakkerij en winkel, midden het dorp onmiddelijke in genottreding. Inl bij Van Kerckhove, 14, Bergenstraat, Rousbrugge Buffet, bei, toeplom'ende kindervoiture alles in goeden staat Zich wenden Garage, Mees senstraat, Poperinghe. Twee duizend kalkzakjes, zoo goed als r.ieuw, aan zeer voordeetige prijzen bij Gebr. Denec- j <er, Abeele-statie. oteur Lister 12 H. P nieuw sedert einde Oogst 1921, twee seizoenen gedorschen, zichtbaar in werking bij Cyrille Larszweert, wa genmaker, Oosvletertn. cordeon van Licht/rvelle, 10 bassen en 2 re-; ken muziek, bij Ferdinaud Clabeau, Yperstr. 88, Poperinghe. <4*0-* r-ïis^'ïS. Bekwame autogeleider ter brouwerij Feys-Calle- waert, Rousbrugge. geitenbond, en inbrenging van geld, op Zondag 16 December, te 3 uur namiddag. Op zelfden Zondag, 16 December, te 5 uur, tooneelfeest. Kaarten zijn nog te beko men in 't Volkshuis den zondagvoornoen aan 95 centiemen. Het feest is toegankelijk voor iedereen, ook voor hen die geen lid zijn. Op Zondag 23 December begint de Ko- ningbolling voor de leden van de Bolders- gilde ik zeg: begint; immers op dien Zondag zal er gebold worden tot dat we twee prinsen hebben 'k zou dus beter zeggen, prinsebollingEn dan, Zondag 30 De cember, heeft de eigenlijke koningbol- ling plaats, met, als slot het avond- maai. Leden en eereleden nemen deel aan de koningbolling, mits dat ze in regel zijn met hun jaargeld natuurlijk. Van heden afwordt in 't Volkshuis de toeleg ontvangen voor hel avondmaal. Onze Volkswinkei zal den 17e/t18 December gesloten zijn om reden dat de inventaris moet gemaakt worden niet om te onderzoeken oj we winnen of verliezen, maar om na te gaan hoevele we wel winnen! onthouden, hé Moederkes en dochterkes den 17 en 13 December gesloten. De zaken gaan Godzij gedankt goed vooruit met onzen winkel, en de Bestuurder heeft gezeia dat ik mag laten weten dat hij weer eer.ige duizenden franken kan aanveerden. Hij heeft er nog al vele moeten weigeren eerst, maar nu kan hij er weer wat in den handel steken. Maar, voren komt, voren maalt, menschen. Die eerst komen, zullen eerst I un geld geglaceerd krijgen. De kroos is vijf ten honderd, zonder lasten. Op 2 Kerstdag is er feest in 't Volkshuis voor onze kinders een prachtige kerstboom zal door de kleintjes kunnen leeggeplunderd worden. Mogen deelnemen aan dit feest, de kinderen van al de leden die luinne familie hebben laten inschrijvendat wil zeggen, die gekomen zijn over eenige weken, met hun trouwboekje om heel hun gezin aan te geven. Zijn er die dit nog niet gedaan hebben, ze hebben vandaag en zondag aanstaande nog de occasie, maar daarna is 't uit. Om deel te nemen moeten de kinders geboren zijn tusschen 1 Januari 1912 en 31 Decemb. 1920. Maandag zanggilde voor de mannen; Dinsdag voor de vrouwenWoensdag, zeer gewichtige vergadering voor den stu- diebond. Dat niemand ontbreke Miel. Jüi". Ji'il Tribunal de Commerce d'Ypres. Faillites. Par ordonnance de M. Joseph Matton, Juge- Commissaire de la faillite du sieur EMILE GAN- TOIS, ci-devant brasseur a Poperinghe, lescré- anciers admis au passif de ladite faillite sont con- voqués en assemblee générale le Mercredi 19 Déccmbre 1923, en l'auditoire du tribunal de pre mière instance d'Ypres, Caserne d'Infanterie, rue de la Bouche, a Ypres. a 9heures, pour entendre le rapport du curateur surl'état de la faillite etle résultat probable de la liquidation, lis seront. en- suite, appelés a se prononcer sur les propositions du failli, si celui-ci croit pouvoir en faire, pour obtenir un concordat. Pour extrait conforme. Le Curat/ur, J VAN DER GHOTE. Ik maak mijne achtbare klanten kenbaar dat ik altijd voorzien ben van allerbesten altijd gewaarborgd zooals vroeger. Hiiaire OSSTYN - CAMBIE, Duinkerkstraat, 21, Poperinghe. Twee goede dienstmeiden, van 17 tot 25 jaar, om in keuken te helpen. Hotel «Den Anker», LIEFOQGHE HENRI Groote Markt, Yper. Watoustraat, 10, Poperinghe ekwame reiziger voor de grensstreek, kennis weten dat hij nu verkooper is van het hebbend van Koloniale waren. Zich wenden i bier CHATEAU D'OR en van het Bier In de SterVandenpeereboompiaats, Yper. van M. Nevejan, Crombeke, in plaats van w/ede Bakkersgast, kost en inwoon bij Louis M. Nestor Verschaeve. Valenduc, 73, r. de l'Epinette,Marquette-Lil. Eerste Bakkergast, voor 't loopende werk, moet een weinig fransch kennen, kost en inwoon, te maande betaald mekanieke kneder met mot. ■rij M. Ghyselen, bakker, Place de l'Eglise, 10, tAarquette-Lille. Leergast in de Hedendaagsche Suikerbakkerij bij Verpoot-Gocmaere, Veurnestraat, Pope ringhe. Aanstonds. p9a»!^ Chauffeur, fransch en vlaamsch kennend, 12 jaar praktijk. Armand Depottere, Crombekestraat 74, Stavele. Bekwame Velowerker, voor Poperinghe of om liggende. Adres ten bureele. Te pachten Herberg Au Nouveau Passage Statieplein, Poperinghe. Inl bij M. Rommens-Delfosse, brouwer, Groote Markt, Pop. Herberg In den ouden Pompier Hondstraa', Poperinghe. Zich wenden tot Wc Em. Gantois, Priesterstraat. eiioren. Vulpen op 23 November, in de post of op de Markt. Tegen belooning ten bur. ter. brengen. Ros<e hond metzwarten muil, 6 maand, woens dag weggeloopen. Tegen belooning terug brengen naar Achille Pillaert, Westvleteren. Schaap, tusschen Donderdag en Vrijdag nacht uit de weide van We Henri Caenen, terug dragen tegen beiooning bij André Sohier. Bij hem is ook te verkrijgen merk RIGA en alle andere Zaaigra nen van het oud gekend huis Nlasselis van Rousselaere. Regelmatige aankomst BIJ Watoustr., Poperinghe van Inlandsohfl laarlirgen an voile Vanrzar. SPORT. FOOTBALL CLUB. F. C. Les Abeelois Réunis Door slecht weder kon Zondag niet gespeeld worden. Heden, om 2 ure nam. op ons terrein match, Abeele 1. Cassel 1. \v i:\kki.ielkh Ge zult de bromuren postkaar ten voor Kerstdag en Nieuwjaar GOEDKOOPST koopen te onzer bur. De NIEUWE VLAG van den INVALIEDENBOND van Poperinghe. Naar de teekening van H. Jules BOUDRY, Poperinghe. Zij mag een weigelukt stuk genoemd worden: zoo voor opvatting en teekening als voor kleu- renschakeering. Te midden staat een Invalied, liefderijk om armd door het verper soonlijkt Belgie dat hem terzelvertijde een palm tak aanbiedt. Aan weers zijden rijzen weelderigs hoppescheuten waaraan de gouden bellen te wie gelen hangen. Onderaan in de hoeken zijn 2 schil den aangebracht het wapen van Poperinghe en wapen van Belgie. Het is een prachtige v ag die haren rang mag innemen in de rij van mooie kunstvlaggen die Poperinghenaar 25 fr. te Poperinghe in bezit zijn. lc InschrijvingslijstD NAAIMLOOZE MAATSCHAPPIJ - KAPITAAL: 1.000.000 Postcheckr. 1750. - SCH AALSTRAAT, POPERINGHE. - Tel. 66- Geldplaatsing in Loopende Kekenin^;. Aankoop en verkoop van alle BeurNW eerden. Aflevering van Llieei«M voor België en in den Vreemde. Uitbetaling van HoepoiiN, vrij van bankloon. IVisNelnerldtij; aan de voordeeligste prijzen. Credietopeniitfj; en i friiiiiK van geld op titels van Oorlogschade, alsook op Beursweerden Verhuring van ltr»ndl«ofYerw. Geldplaatsing op Mpaar boeltje», waarop sommen kunnen gestort worden va° gelijk welk bedrag, aan den intrestvan3 1/2 tot 5°)0 voluens den duur der stortitó BIJHUIS te ttOlSBRlBGE-BEVEREW bij M. Jules LÜUWAGIE, Berge"' straatopen alle dage van 9 tot 12 ure. Telefoon 18. Hulpkantoren VLAMERTIMGHEt bij M. THEVELIN, alle Woensdag v.9Ua'

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1923 | | pagina 2