Snuif! IIOPPEDAAAD MEUBELPAPIER Drinkt "FORTE BRUNE" NIEUWJAARGESCHENK E J Wisselkoersen. In 't Buitenland. Feys-Cailewaert, Rousbrugge. Hé Nog goed nieuws; voor Poperinghe. Wesioutre. - Val - Verleden week Woesten. Boerenbond. Vandaag Een Fransch Luchtschip vergaan. Hier en Daar. Sterfgevallen. Zondag 80 December. Tentoonstelling der Dniven van mi GRATIS Posttarief der Naamkaartjes. Burgerstand van NPOttT. BERICHT. Zondag 0 Januari 4924. Zaterdag 2 Februari 1924. Grooten Hanekamp. in de beste winkels j._. Poperinghe m m V Gevraagd. Wraast plaats. Verloren. machien opklommen (0,50 m. hoogte) en zich op een cylinder neerleggen om door de beweging van dezen verder verschoven te worden en te verdwijnen. De voorbrengst van de werkhuizen is te genwoordig van 170.000 m2 en als de 6 voor ziene machienen in gang zuilen gesteld worden zal de voorbrengst 500.000 m2 be dragen. Eene filiaal is in Zwitserland gesticht met werkhuizen te Moustier. Eene Fransche filiaal is aan het bouwen van werkhuizen te Saint Etienne. Het doel is dus het uitbaten van het be sproken Amerikaansch brevet in de bijzon derste landen van Europa en de Koloniën en de produkten ervan uit te voeren naar alle landen der wereld behalve de Vereenigde Staten, Japan en Canada. Den uitvinder van deze werkwijze is den Amerikaan T-W Colburn. De eerste werk huizen zijn gesteld geweest te Charleston (Virginie). De groote uitbreiding genomen door deze en de uitslagen nu in Belgie beko men maken dat de zaak betrouwenswaar- dig is. De titels zullen binnen kort ter, beurs van Brussel gekwoteerd worden. De kapitaalactie geldt nu ongeveer 2 000 fr. Over geldplaatsingen. Leeningen. Deze begrijpen de leenin gen op hypotheek, zonder hypotheek aan partikulieren. Geld gegeven onder vorm van rekeningen aan Spaarkas, Banken, publieke instellingen, Staat, Provinciën, Steden, (Staatsfondsen) aan handelsmaatschappijen (Obligatien). De leeningen op hypotheek leveren om zoo te zeggen volledige zekerheid voor het geen kapitaal aangaat en voor zoovele de geleende som door de waarde van het goed gewaarborgd blijft. De rekeningen in Spaar kas en Banken hebben het voordeel aan kort termijn te kunnen vereischt worden. De Staatsfondsen aan korten termijn bieden ook zekerheid aan maar men moet altijd in aan merking nemen dat den Staat een bevoor- deeligde schuldenaar is. De obligatien van maatschappijen waarvan de zekerheid van de gang der zaken afhangt, en ook van den staat der maatschappij. Al de wel gekozene plaatsingen aan kor ten termijn bieden het voordeel aan geen verlies op te leveren op het kapitaal papier. Wij steunen op het woord papier want het betalingsvermogen is tegenwoordig zeer ver anderlijk. Laat ons een geldbezitter veron derstellen die sedert den wapenstilstand zijn fortuin in Schatkistbons zou geplaatst hebben. Zijn kapitaal is gelijk gebleven maar de hoedanigheid ervan is t ch we! van meer dan den helft verminderd. Wij hebben in vroegere artikels op wissel de waarde van papiermunte nagezien. Om dit belangrijk punt te bevestigen herhalen wij een feit dat in Duitschland voorgevallen is en zeker meer dan eens. Drie erfgenamen krijgen 10.000 Mks. Den eersten voorzichtig (of liever hij dacht het) draagt het onmiddelijk naar de Spaarkas. Den tweeden houdt het bij,niemand betrouwende. Den derden koopt er maatschappij aandee- len mede. De twee eerste kunnen met hun fortuin geen brood meer bekomen, den derden heeft den helft in Spekulatie verloren maar behoud nog een deel van zijn vroegere fortuin met het zelfde betalingsvermogen dan vroeger. Het tegenovergestelde had ook kunnen voorkomen, zeker, maar hadden deze drie menschen hunne plaatsing verdeeld ten zou toch in de zelfde maat niet voorgevallen zijn. Ja wij zijn hier in Duitschland, noch in Rusland niet zeggen sommigen. Te beter en laat ons hopen en wenschen, alhoewel het mogelijk is, dat het hier niet voorvalt maar verzekert U, want tegenwoordig zoo wel als voegerdrie pijlen voor een schutter verzekeren hem tegen breuk en verlies. Waarden Wisselkoers der Week Maan Dinsd. Woan. Dond. I Vrijd. 000.— 000.— 836.25 846.50 000.— 000.— 000.— 339.75 333*.— 000.— 000.— 000.- 000 000.— 0.0— 000 000.— 393.— 399.- 000.— 000.— 000.- 385.— 391 000.- 00.— 00.— 95.50 97.— 00.- 00.— 00.- 96 32 96.72 00.— 000.— 000.— 288.37 290.75 000.- 00.— 00.— 21.40 21.75 00.— 00.— 00.— 22.02 22.75 00.00 00.— 00. - 22.02 22.33 00 000.- 000.- 113.45 112.35 000.00 00.— 00.— 64.45 65.62 00.- 000.— 000.- 581.- 594.- 000.- Amsterdam Berlin Bucarest Christania Keulen (milliard Copenhagoe Genève Italië bondres (Londen) Madrid Montréal New-Tori New-York cables Paris Parijs Prague Stockholm Voor verdere Inlichtingen wende men zich tot een der Acentechaonen van de Bank TRANSINTBR. De drie Mexikaansche eilanden, Gra- nadas, Huasbas en Opoto, in de provincie Sonora zijn Donderdag avond door ee,n aardbevinggeteisterdworden. Er zijn talrijke dooden en gekwetsten. Samuel Roscoe, zijne vrouw en zeven kinderen werden allemaal levend verbrand, te Confluence, toen hun huis in een der heuvelen juist buiten de stad .gelegen, af brandde. Al de lijken werden door toegesnel de geburen wedergevonden. Men kon de oorzaak van den brand niet ontdekken. Een spoorwegongeluk heeft zich voor gedaan tusschen het station van St-Denis en dat van St-Raoul, ten gevolge van een losgeraakte spoorstaaf. Een gemengde trein ontspoorde. Een personen wagon en 12 goe derenwagons kantelden om. Niemand werd gewond, maar het verkeer was heelemaal belemmerd. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. Het personen vervoer wordt zooveel mo gelijk tusschen Limoges en Ussel door over stapping verzekerd. In Italië heeft met thans ook met de koude af te rekenen Te Napels is de sneeuw in groote hoeveelheid gevallen en uit den Vesuvius, omgeven met een witten mantel, stijgt onophoudend rook op. Talrijke toe risten zijn ter plaats gekomen óm dat zon derling verschijnsel te bewonderen. Te Cooperersmills (Maine) Vereenigde- Staten, heeft Zondag morgend een vreeselijk drama plaats gevonden. Een man van Pod- sche afkomst, Snoll genaamd, werd opeens zinneloos en doodde met geweerschoten zijn meester, dezes vrouw en hun zoon. Dan reed hij met den auto van zijn meester naar huis en vermoordde er zijn vrouw, zijn schoonmoederenzijne schoonzuster. Daarna pleegde hij zelfmoord. Terwijl de oude wereld, Italië inbegre pen, onder den hiel van den Winterman ligt, is het in Canada zoo warm als in 't heetste van den Zomer. Een hittegolf hangt over dat land en heeft erde Lente merkelijk vervroegd. Op andere jaren wintert het daar ook volop rond dezen tijd, terwijl nu de vlinder rond de bloemen fladderen en de aardbeziën aan 't rijpen zijn. De stad Tokio is door een nieuwe aardtrilling in opschudding gebracht. De inwoners vluchtten verschrikt, voor een nieuwe ramp deducht. Zij bleven vevschei- dene uren buiten de stad, totdat de experten in sismologie hun gerustgesteld hadden. De aangerichte schade is onbeduidend. Te Wattrelos, in Frankrijk-Noorden, heeft Donderdag avond een ongemeene ge weldige brand gewoed inde konstruktiewerk- huizen Haustrote, rue Carnot. Ze zijn met heel den inboedel ten gronde vernield. De schade beloopt ruim 1 miljoen frank. In een smeltoven van Palermo (Italië) verwerkte men oud oorlogsmateriaal. Daar onder moet er nog niet afgesprongen hou witser geweest zijn, want plots had er een zoo geweldige ontploffing plaats dat de smeltoven stukken van een vloog. Twee werklieden werden gedood en vier gekwetst. Volgens een bericht uit Athene zal de repupliek uitgeroepen worden, onmiddelijk na den teiugkeer van M. V nizelos, terug keer, hoopt men, die nakend is. Een reizigc— 'n een goederentrein zijn nabij Bhaw;%"fl fe (in Engelsch-Indie) op elkaar geioopeu' Vijf personen werdenmet vreugde za! vernomen worden, en zoo Yper. Handels foorDe leden van den zoo bloeienden nijverheids- en handels- bond onzer stad hebben in hunne laatste vergadering besloten, dat er in den loop van 1924 eene handelsfoor zal ingericht worden in onze stadhetgeen door alle neringdoeners gedood en 29 gekwetst. Te Glogau, in Duiischland, heeft de veiligheidspoljene een bandiet aangehcmden - genaamd, afkomstig Karl Schei finer van Berlijn. Hij werd sinds lang opgezocht voor tjes heeft ten voordeele der geteisterde 1... i i t-.ia.,,,. A AAI Af\ f, LIvv* medehelpen zal om den handel en de nijver heid in onze stad te doen heropleven. Voor de Japaneezen. '1 arrondissement Yper van - De verkoop in kleine vaandel- ene lange reeks misdaden en misdrijven, niet minder van 30 tot 40 1 AI de diefstallen bij middel van rniuorö gepleegd, in Brande- burg en in SehL.zië. Dat is nu wel de record man van de misdaad 1 In 't Binn^HncL 5 StaTIWanréuwé.' Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middagheden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Nieuwjaar M. NOTREDAME. Stadsschouwburg. Tooneelopvoering. Voor 14. 15 en 16 Januari kondigen de Victorinen nu de opvoering aan van het drama Elza en het blijspel Napoleon Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij M. Benoot, Noordstraat, 1. Zitting van den Gemeenteraad op Za terdag 29 December 1923 om 5 a namiddag. DAGORDE le Punt. Rekening der Burgerlijke Godshuizen voor 1922. 2' Punt Begrooting der Burgerlijke Godshuizen voor 1923. 3U Punt. Rekening van het Kantenleer werkhuis der Zuster Benedictine.! voor het schooljaar 1922-1923. 4e Punt. Rekening van het .Kantenleer werkhuis der Zusters Paulinetn voor het schooljaar 1922-1923. 5" Punt. Begrooting van het Kanten leerwerkhuis der Zusters Paulinen voor het vierde kwartaal 1923 en het dienstjaar 1924. 6e Punt. Begrooting van het Kanten leerwerkhuis der Zusters Penitenten voor het dienstjaaar 1924. 7e Punt. B. grooting van het Kanten- leerwerkhuis der Zusters Berffi;dïK*r>en voor het vierde kwartaal 1923 en het dienst jaar 1924 8e Punt. Begroodng der Staatsmiddel bare school voor 1924. 9e Punt. Vernieuwing van een vijfde der leden van het Keuriiygsbureei der hop. 10e Punt.Aanvraag van wege de kerk fabriek van Sint Bertir/us om onroerende goederen openbaar te mogen verkoopen. llc Punt. Aanvra.ag vanwege de Stads- bedienden om duurtetoeslag. 12e Punt. Mededeelingen. 't Is uwe eigene schuld! indien gij aan hoofdpijn of rheumatiek lijden wilt want iedereen weet nu dat de Monopoeders deze pijnen onmiddelijk stillen en altijd genezen. Te koop bij H. Notreóarm., Groote Markt, en A. Kesielyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr, en van 3,00 fr. Wekelijksche aankomst van een wagon orangen en appels, van alle soorten. Winkeliers, Voortverkoopers voor uwe orangen en appels wenclt u tot het huis Cyrilie Theetesi, Noordstraat, 12 Poperinghe, recht over de Stadsschaal. Gij zult ter trouwe en aan goedkoope prijzen dediend worden. Er leurt niemamd voor ons. Samenwerkt inde Melkerij St-Bertinus. Wij verneme.n dat verschillende leden hun lidmaatboe'xje verloren hebben en daar om ten onrecht e meenen dat zij hunne aan- deelen niet m eer kunnen terugtrekken. Zi mogen nog i<m alle tijde komen. Verders oog ondervinden wij dat, op weinige uitzonderingen na, er maar meest dezen afkomen die uitgescheid zijn van het landbouwbedrijf ofwel buiten de streek gaan wonen zijn, voor wie dus de melkeri; niet meer kan te pas komen, en dat het meeste gedeel'.e der landbouwers oud-leden van voor den oorlog die nog op hun hof wonen en tot hiertoe nog twijfelachtig waren en nog geen melk geleverd hebbem, er aan houden vaui lid aandeelhouder te blijven met het gedacht, met de aanstaande lente melk te leverejj, gezien zij nu van den bijval der melkerij overtuigd zijn. Om alle vergissingen te vermijden weze nogmaals herhaald dat wij alleen Duitschen Hoppedraaa verkoopen of immer verkocht hebben. Albert Denys, Tel. 61 Soorte zoekt soorte. Bij René Billiau, landbouwer, Reepje, worden twee vossen gekweekt, vroeger als jongen uit een hol gedolven. Er werd opgemerkt dat 's nachts ander vossen hun maatjes kwamen bezoeken en trapen werden gezet. Dinsdag werd de landbouwer gewekt door een vreemd ge schreeuw hij keek buiten en zag in het maanlicht een grooten vos die in de traap vastzat. Voor hij er bij kwam had het dier zic'a kunnen losmaken en vluchten. Op Nieuwjaar, al die vreugde en lawijt geeft u 's anderendaags een hevige HOO FDP1JN Daar tegen een enkel ALGAOPOEDHR en 't is gedaan. ALGAOPOEDER der oude Ap.otheek Li- botte, alleen bij Mr Vandeplas. Katholieke Kring. Zonda/j laatst in algemeene vergaderi ng werd Mij n heer Julien Cassiers, Notaris, met schier algemeene stemmen tot Voorzitter van den Katholieken Kring gekozen. Geestdriftig werd dezen uitslag.toegejuicht en met algemeen handgeklap begroet. Maandag, nienwjaaravond ora 7 1/2 u. en Zondag aanstaande, Driekoningdag om 6u. wordt f:en Concert gegeven d'oor de Sym- phonie, afgewisseld met kluchtzangen. We vernemen dat Pierre VALCKE, ter gelegenheid van Nieuwjaav, om aan al zijne kalanten toe te laten zijne fijne koffie te proeven, van den Zondag 30 December tot de Zaterdag 5 Januari aanstaande, niet elke kilo beste koffie, eene flesch lekkere witte wijn zal toevoegen. De ledige flesschen zijn gerekend aan 0.50 c. en aan dien prijs teruggenomen. Acnillii uerpoot-DeiJuancNer laat weten dat zijn winkel over gebracht is naar DE PUPPEN 7, Vlamingstraat, 7, Poperinghe dicht bij de Groote Markt Bij hem 2,ijn te verkrijgen, als vroeger Vtirsche en droge gist Ellegoe deren, Gebreide goederen, Kruidei tierswaren, Koorden, enz. Japaneezen 4.647,40 fr. opgebracht. Het concert gegeven door de maatschappij Ypriana onzer stad bracht 348,65 fr op. Deze som werd aan den Heer Joseph Cop- pieters overhandigd, provinciaal secretaris van het Komiteit tot hulpverleening aan de apaneezen. VI. Tooneelnieuws. Heden Zondag 30 December om 2 1/2 ure geeft de tooneel- maatschappij der V. O. S. Het ijzerbloem- tje genoemd, uit Kortrijk, een enkele vertooning van 't beroemd drama Sonna Indisch tooneelspel in 3 bedrijven door Fa- bricius. Op 7 Januari krijgen wij te zien De Kaasbaron door het gezelschap Van Daele uit Gent. Op20en21 Januari voeren de V. O. Ssen van Yper op Willy's vrouw of De Gro'pot kluchtig familiespel in 3 bedrijven, vooraf gegaan door Het Rouwkleed drama in één bedrijf door Ernest De Tière. AI deze hoogergenoemde stukken worden opgevoerd in de feestzaal Yper Palace Groote Markt. Het vlaarnsche tooneel maakt steeds meer en meer vooruitgang in onze stad. Opvoering van Sonna in kinemazaal Palace Vandaag Zondag om 2 1/2 wordt het drama Sonna van Jan Febricius opgevoerd in de kinemazaal Palace Die vertolking heeft plaats door de zorgen van de Kortrijksche troep Het IJzerbloem- tje en zal een echte kunstgebeurtenis wezen. Aan alle tooneelliefhebbers van het West land bevelen wij de opvoering ten zeerste aan. Zij zal een echte kunstgebeurtenis wezen. Let wel op om 2 1/2 Gordijn. Kaarten aan 5, 3 1/2 en 2 1/2 frank. Aan den ingang der zaal verkocht Slechts één enkele opvoering alle too neelliefhebbers zullen van de eenige gele genheid gebruik maken. PROVEN. Verdronken. Op 2" Kerstdag is er alhier een pijniijk ongeluk gebeurd. De W Am. Vandenbusche is alhier zoo ongelukkiglijk in eenen put met water gesukkeld en verdronken. Een bijgeroepen geneesheer kon enkel de dood bestatigen Het lijk werd naar het gesticht der ouderlingen overgebracht waar die vrouw ook verbleef. Combat. Woensdag avond was er alhier eene groote combat op de schuiftafel bij Henri Struye; 34 speelders lieten zich inschrijven. Dit spel werd bekampt twee tegen twee. Omer Bossuwe was de overwinnaar. Proficiat Omer. Ontriggeld. Donderdag is de tender ontriggeld, van den goederentrein die hier rond 5 1/2 u. 's morgens toekomt; men heeft aanstonds getelefoneerd om eene andere machien naar Poperinghe en na wat werkens kon de goederen trein met vier uur vertraging zijnen weg voort zetten naar Adinkerke. ELVERDINGHE. Vossen. Verleden week werd door Ach Gruwier, boschwachter van Graaf de Laubespin, in de Galgebosschen eenen vos geschoten. Watou. Veloclub. Velokaarten voor ingang in Frankrijk voor 't jaar 1924 zijn te bekomen aan 1,50 fr. bij Alphonse Sitoor, schrijver der Maatschappij, Rous bruggestraat, Nr 8 te Watou. Langemarck De Markt. Onze gemeente heeft thans eene der grootste en schoonste marktplaatsen van Vlaanderen Geene opofferingen werden gespaard om die ruime plaats te omrlngeD met sierlijke ge bouwen. Weldra zullen talrijke boomen en sieraad planten des zomers, eene frissche schaduw afwerpen over de aloude markt van Langemarck. Maar eene zoo schoone marktplaats zon der wekelijkschen markt ware oprecht onzin Vroeger was hier een bloeiende markt druk bezocht door kooplieden van alle slach De ligging, ver van steden, te midden van groote landelijke dorpen, is uiterst wel ge schikt om een bloeiende markt te verkrijgen en te behouden. Wat hebben onze boeren niet te verduren die den Dinsdag naar de markt optrekken Velen moeten van 's morgens ten vijf ure op de been zijn en door slechte straten, te mid den der duisternis en slecht weder, sVenteren om den tram te nemen van zes ure 's mor gens. Het is waar'ijk pijnlijk om ze te zien afkomen, net lijk slijkhonden en doorzweet van klare dragen. En wat gebeurt er Vele menschen van Langemarck gaan ook naar de markt en koopen daar, ook aan Langhemarcknaars hunne waren. Zegt zulks niet genoeg hoe voordeelig ja hoe noodzakelijk het is hier een wekelijk sche markt te hebben. Wij hebben uit goede bron vernomen, dat de gemeenteraad alle mogelijke pogingen en opofferingen zal doen om hierin te ge lukken. De markt zal er komen en volgens dat wij gehoord hebben met den eersten Woensdag van Mei aanstaande. 't Zal eene bron wezen van welstand voor de Langhemarcknaars, die zoowel hun best gedaan hebben om hunne gemeente zoo schoon ja grootscher te maken dan véór den oorlog. Alle weldenkende ingezetenen zullen en moeten van nu af mêewerken, opdat alles op tijd zou gereed en in orde zijn en dan zijn we zeker tegelukken. Eeremis. Woensdag laatst had hier een aandoenlijk feest plaats ter gelegenheid van de plechtige eeremis van den Eerweer- digen Heer Geeraerd Devoldre. De barak, die nog altijd voor kerk moet dienen was prachtig versierd en niettegen staande het slecht weder, was zij gansch vol met het puik der bevolking. Hoe schoon, hoe aandoenlijk was het, de jeudige priester, zoo statig, zoo ingetogen het H. misoffer te zien opdragen voor zijne brave ouders zijne zes broeders en zuster en voor zijne talrijke bloedverwanten en vrienden. Een bloempje werd zeker verdiend door de zangsters en zangers, 't was net lijk in eene groote stad de duo, na de mis moet in 't bijzonder vermeld worden. Na de plechtigheid werd in het huis van den nieuwen priester een gulhertig feest maal opgediend 't was onder alle oogpun ten uitmuntend. Een tiental eerweerde Priesters, eene tal rijke deftige schaar familieleden en eenige vrienden van Langemarck waren daar ver gaderd. Korte, maar doeltreffende redevoeringen werden uitgesproken en toen de Eerweerdi- ge Heer Devoldre zoo zacht, zoo ernstig, zoo smaakvol antwoordde, blonk menig traan in aller oogen. Er wierd gezongen, muziek gespeeld, en echte vlaarnsche leute gemaakt tot laat in den avond en iedereen die vertrok, ten hoog ste voldaan, zegde vaarwel tot binnen enke le jaren, Vlamertinghe. Auto-ongeval. Maandag avond, rond 6 ure, rechtover de herberg De Engel werd Jules Del va, die per rijwiel naar 't dorp kwam, langs achter aangereden door een auto uit dezelfde rich ting, behoorende aan den Heer Dunn te Yper en welke gevoerd was door Lucien Mesdom. Het achterdeel van het rijwiel was geheel ontredderd daar de auto erover gereden had en de landbouwer Delva is er gelukkig van af gekomen met lichte kneuzingen aan 't linkerbeen. De brigadier-veldwachter Soijbry heeft seffens een onderzoek ingesteld. was E. Huygghe aan het werk langs binnen aan het dak van zijn huis, door eene verkeer de zwenking, viel de arme tnan naar bene den, en bezeerde zich aan de knieën, Ontvreemding. Over eenige dagen bemerkte men dat er vele schoone erwten rijzen verdwenen waren tjit een bo«ch toebe- hoorende aan de kerkfabriek van Westoutre. De veldwachter op ronde, ontdekte deze vier bussels bij een (Jer naaste gebeurs van het bosch. Poalcappal'e. H. Missie. De Heilige Missie hier verleden week begonnen eindigde Kerstdag onder een ongehoorden toeloop van volk. De eerweerde Paters Re demptoristen en de geestelijke Overheid is ten zeerste verhrugd te hebben kunnen be statigen dat hier het oude geloof nog stevig in de harten zit. De aanbestediging der kerk had deze week plaats in het hoog koninklijk Kommis- sariaat te Rousselare. Er waren 13 aanbo den waarvan de laagste was MM Declercq <S Zonen Ardoye met 85JJ.900 fr. Onbekende kcre*.-. hebben Dinsdag nacht twee looden pompèdarmen ontvreemd uit inopbouw zijnde huizen. Vlamertinghe. Feestavond. De feesta vond met lichtbeelden die op Kerstmisavond niet is kunnen doorgaan door eene onvoorziene oor zaak, zal plaats hebben op Maandag en acht dagen 8 Januari te 6 1/2 u. in het lokaal der H. Familie. De toegangskaarten die verkocht waren voor Kerstmisavond, blijven geldig voor de feestavond van Maandag 8 Januari. Er zijn nog eenige kaar ten te bekomen bij Heer Jozef Vanelslande en in 't Paviljoen De voordracht over Ierland zal waarlijk wetens waardig en aangenaam zijn. Boesinghe. Ons Kerstfeest. Zooals andere jaren is ons Kerstfeest er dees keer weêr prachtig door. Reeds sedert de wapenstilstand is deze hoogdag in onze gemeente gevierd zooals het bij een kristen volk behoort, en de gedurige aanwakkerin gen van onze priesters braenten er veel aan bij deze gevoelens in onze bevolking te be waren en te doen aangroeien Het was aandoenlijk de massa volk naar de middernachtmis te zien stroomen in eene voorbeeldige stilte schoon dit groot aantal kommunies die onder de mis werden uitge deeld, treffend de rede van den herder, kortom, aandoenlijk heel de plechtigheid, die steeg naarmate den dag verder door ging. in de morgendmisse, de hoogmis en s namiddag voor het sermoen liep de kerk vol. Troostend voor de oudjes, om 4 1/2 ure vergadering der hoerengilde bij Benoit Notredame In de Zwaan Mededeeling. Bestelling van Sylvyniet, Veevoeders, Meststof fen, Betaling, Vooidracht. Onmiddelijk daarna algemeene vergadeiing der Spaar- en Leengilde, met als dagorde Verhooging van intrest spaar- gilde en uitleeningen. Mededeeling over het bouwen van goedkoope woningen Het Bestuur. Andere klanken. IHst ho6kj@ van des Christes werkman. Diefstal. Onbekende gebleven kwaad doeners hebben in den nacht van Zondag een be zoek gebracht aan de brouwerij Vandeste, en hebben er verscheidene koperen kranen en looden buizen buit gemaakt. Een onderzoek is ingesteld. Men vreest dat het Fransch Luchtschip Dixmude dat Zaterdag vertrokken was om een kruistocht te ondernemen boven Tunisie eene ratnp overgekomen is. De Dixmude is een der grootste Zep pelins van de wereld. Het was een Duitsch luchtsctiip, de L 72 Het werd in Duitscnland gebouwd op het einde van den oorlog. Deze luchtreus is 226 meters lang en heeft een inhoud van 68.500 kubiek Deze week verleende de Provintie eene toe- laag van 225 fr. aan den Ouderlingen Bijstand De Broederbond gevestigd in het Volkshuis te Poperinghe. De gerneentebelangers weigerden de toelaag omdat de katholieken vroeger toelaag weigerden a=.n liberale ziekenbonden. En wij die menigmaal hoorden zeggen dat ze niet deden aan politiek! Wat is dat anders dan In twee wooiden die vroegere zaak Er bestond en bestaat eene pensioengilde met zetel in de Gemeenteschool, buiten alle politiek, en tot bewijs, nu gelijk vroeger maakt er meei dan een liberaal deel van. De katholieke gemeen teraad schonk eene toelaag. In Ons Huis werd dan ook eene pensioengilde opgericht, tegen de bestaande voor de liberale leden alleen. De stad weigerde de toelaag. Was dat niet zooals 't behoorde Nu ontstaat een Onderlinge Bijstand De Broederbond buiten alle politiek er maken ook liberalen (leden uit Ons Huis) en socialist! scbe gesyndikeerden deel van; de Onderlinge Bijstand is wettelijk erkend door den Staat. Er wordt eene toelaag gevraagd aan de liberale meters. Langs onder zijn er zeven schuiten Kemeentebelangeis en ze wordt geweigerd omdat sranht FIUa cehnii iQ de zetel der maatschappij m't VóIksIiuis is. Maak oraent. tutte scnuit sdie heerendoen aan geen politiek voorzien van een motor en de zeven schui-1 s F ten zijn onderling verbonden met overdekte loopbruggen. Elke motor heeft 260 paarden kracht, zoodat de zeven motors gezament- itjk 1820 paardenkracht ontwikkelen. In het ministerie van Zeewezen te Parijs) verklaarde men, dat er negen kansen zijn op tien dat de Dixmude» in de zee verloren is. De bemanning omvat 36 personen, plus 14 passagiers, aus 50 personen. voor de jeugd en stichtend voor de kleinen 2e Kerstdag was vooral belangwekkend voor de kleinen. hun kerstboom, beschon ken door den E. H. Pastoor met hulp van eenige milde zielen. Dat beschrijven is on mogelijk enkel kan men zeggen dat de zaal vol zat en omtrent een goed 300 kinders aan den prachtigen boom mochten plukken. Ja, zoo feestdagen blijven in het geheugen van ouders en kinders. Boerengilde. Zooals gemeld werd, heeft de vergadering heden Zondag in 't lo kaal plaats om 3 u., zeer juist. Dagorde Aankoop van meststoffen als er vraag is. Voordracht door den heer Meersseman, landbouwieeraar te Thourout over winterveevoeder. Aankoop van dorsch- machien (welke soort). Geitenbond Ons Koeige Alge meene vergadering van onzen bond op heden Zondag om 4 1/2 u., met als dagorde; Voordracht door den heer Meersseman van Thourout over geitenkweek. Betaling van het lidgeld 1924. Aanneming van nieuwe leden. Het Bestuur. Westvieteren. Overlijden. Op Kerstdagavond is alhier overleden den alom geëerden en gegeerden Heer Jules Quaghe- beur, sedert 35 jaar Gemeentesecretaris van Westvieteren. Aan zijn ontroostbare Weduwe en zijne talrijke Kinderen onze gevoelens van innige deelneming. Rousbrugge. Eerste H. Mis. Zondag laatstleden zong de E. H. Maurits Geerardijn hier zijn eerste H. Mis waarlijk een stichtende en aandoenlijke plechtigheid De twee nog thuis zijnde broeders van den nieuwgewijde dienden de H. Mis treffend zinnebeeld van wat een priester voor onze door christer.e huisgezinnen nog is. De priesterin Vlaanderen immers is als de bloem van het huisgezin, wier leden allen blij zijn van hun priester door gebed en werk in zijn grootsch ministeriewerk bij te staan en te steunen. Aan de achtbare familie Geerardijn wen schen wij een hartelijk proficiat en aan den nieuwen priester een godgevallige, heilige loopbaan. Boerenbond. Heden Zondag om 2 uur, vergadering voor de Leden. Aankoop van granen en vetten. Hoogdag van Kerstdag. Buitenge woon wel is de blijde Hoogdag van Kerst dag hier gevierd geweest. Vooreerst was er veel, heel veel volk in de H Kerstmis, mer kelijk meer zelf dan op andere jaren. Mooi was het hoofdaltaar en het koor met levende planten en bloemen versierd (een buitenkansje voor den tijd van 't jaar) in 't bijzonder een eigenaardig, gansch eenvou dig maar, niet te min schilderachtig-lief, en zinnebeeldig-rijk kribbeken. Maar bovenal kregen we heerlijkveelstem- mig gezang te genieten het mannenkoor voor Gloria en Credo wedijverde met het vrouwenkoor voor 't overige der H. Mis, Opmerkwaardig was het altijd nieuwe er altijd lieve Adeste met driestemmig koor. Als slot bracht een oud Vlaamsch kerstliedje ons als in verrukking. Goed zoo 't schoone en kunstige is ner gens of nooit beter op zijn plaats dan in den dienst van 't Allerhoogste, van het goddelijk Kindeke Jezus. sooneiiiK ongeval ie merenem. Petrus Rosselle, 26 jaar, zoon van Theophile en Emeiie Cornette, wonende te Staden, Hoog veldstraat was Donderdag alhier aan Den Draaibank bezig met koper te zoeken. Bij het kloppen ontplofte een obus en de on voorzichtigaard werd op den slag gedood. Wanneer wordt die bloedige reeks nu eens gesloten. Oostvleteren. Nieuwe Muziek- en Tooneelzaal. De Maatschappij van Let ter- en Tooneelkunde De Vleterzonen zal d'eer hebben op Zondag 13" en Maan dag 14" Januari 1923, twee luisterrijke vertooningen te geven: Spelwijzer; le Opening voor Orkest. 2eVergeet mij niet lied, of romance. 3C Kroon prins en Martelaar geschiedkundig drama in 4 bedrijven en 3 tafereelen. 4° Meester en Knecht Blijspel in één be drijf. 5e De Schijndfoóde kluchtspel in een bedrijf. 6C Ziifi en zijn wonder- fuig groote komische scena met Zang. Eerste plaats voorbehouden en genum merd 4 fr. Tweede plaats 3 fr. Kaarten op voorhand 1" plaats te be komen bij Heer Marcel Luyssaert. D. uren open om 5 1/2 ure. Gordijn om 6 ure stipt. liet Burgerlijk Eereteeken, medalie van lc klas, is overhandigd geweest aan Theophile Sobry, gemeentebediende (licht- bezorger); de medalie van 2e klas aan Augu t Bousemaere, grafmaker, voor meer dm 35 j tar trouwe dienst. Het muziek bracht aan beide eene serenade. Oostniauwkerkei Doodelijktrami- ongeluk. Maandag avond werd Jea.n Stubbe tusschen de dorpplaats en den Mos.t- lioek, rechtover de herberg Vlaanderen bewoond door Odiel De Grijse, door den tram gevat en verpletterd. De dood was oogenblikkeüjk. Men veronderstelt dat bet slachtoffer den train zal aanzien hebben voor een auto en plaats gemaakt hebben op de tramlijn zoo zou hij aan zijn droevig einde gekomen i zijn. i Een vereerende onderschei ding. Wij vernemen zoo even, dat Dr H. Ailaeys, van Antwerpen, een flinke Westvlaming uit ons Westland, geboortig van Woesten, en oud-leerling van het Colle- gie van Poperinghe, de wel bekende wetenschappelijke voorman, met eenparig heid van stemmen en als een blijvende nulue aanzijn wetenschappelijk werk, briefwisse lend lid genoemd werd van de Academie van Stomatologicvan Finland, t. w. de Suomen Hammaslaakariseura tijdens haar plechtige jaarvergadering, verleden week gehouden in de Aula der Hoogeschooi van Helsiiigfors (Finland). D'. Ailaeys, die misschien op dit oogen- blik de meest bekende Vlaming is in de voorbeeldig (wetenschappelijke mii/dens van het buiten land, was reeds eerelid of biiefwisselenü lid, sinds lang, van een groot getal buiteniand- sche Academiën of Wetenschappelijke ge nootschappen, onder meer van Vereenigce Staten, Frankrijk, Engeland, Italië, Hon- garie, Duitschland, enz. Deze nieuwe, hoogst gewaardeerde onderscheiding zal alle Vlamingen welkom wezen, want zij vereert ook Vlaanderen. Priesterwijdingen. Bisdom Brugge. Zaterdag morgen heelt Mgr Waifelaert, bisschop van Brugge onder an dere de volgende HH. Wijdingen toegediend Priesters EE. HH. Daniel Ailaeys, Poperin ghe René Butaye, StaveleFelix Delanote, Proven; Gerard Devoldeie, Langemarck Leo pold Dujardin, Ten Brielen, Maurits üeerardyn, Noordschoote. Diakens EE. HH. Herman Bruloot, Wulve- ringhem; JosephSobry, Yper; August Vereecken Yper. Onderdiakens EE. HH. Georges Devriendt, Merckem Joseph Lommez, lsenberghe Michel Muyssen, Langemarck Alberic Vandenberghe, Leysele. t Op Kerstdag is overleden te Kortrijk, de Eerw. Heer H. Reynaert, pastoor van 't hospi taal, in den ouderdom van 54 jaar. Wij lezen in De Ontwaking 5 (blad der So cialistenvan 23 December 1923, onder den titelWAT GEESTESTOESTAND. De Gazet van Poperinghe het orgaan dei meerderheid van de gemeenteraad, in ue plaats van beschaamd te zijn, om de enorme domheid die zijne vrienden in den gemeenteraad uitstaken met eene toelage te weigeren, aan een zieken oond als argument nemende, dat de aime ziekin maar naar den disch moeten gaan, schijnt ei integendeel fier op le zijn, dat ze die gioote beestigheid uitstaken. De menschen die nog de politieke zeden van voor vijftig jaar, in eere houden, meenen nu, dat het voor een werkman minder vernedetend is wanneer ze de aalmoes uit hunne handen ont vangen, dan uit deze van hunne legenstreveis! Ze zijn onbekwaam, die gemeentebestuurueis om te begrijpen dat een aroeider evenveel een gevoel kan bezitten, niettegenstaande zijne ar moede, als een rijkaard, midden zijne weelde en zij zijn even onbekwaam, om het schoone der poging te begrijpen, wanneer een werkman vooruitziende genoeg is, om door eigen sparen, zich tegen de moeilijktieden des levens wij bevrijden en in dergelijke oogenblikken van geene medelijdende handen wil leven, maar van bekomen recht wil gebruik maken. Ze hadden beter gedaan, met selfens zich te ontmaskeren, zooais zij nu misschien wel onwe tend gedaan hebben, door te zeggen dat Poets wederom poets is, die ze spelen, en nu aan eene katholieke mutualiteit toelagen weigeren, omci^ide klerikale# yjo^rsuhsii/ien weigelden, aan de~ liberale ziekenbonden Wat ellendige dorpspolitiek. Och wat zou ik nu voor een paar uren willen een talentvol schrijver zijn in plaats van Miel, den hoekjevulder te zijn En wat zou ik dan geren, niet over mijn hoekje maar over eene halve gazet beschikken, m het heerlijke feest te beschrijven van Woens dag, 2e Kerstaag! O, wat was dat eene weelde voor het oog en voor het hertEen weeide was het voor ate driehonderd paar stralende kinderoogjes die als pinkelende diamantjes op de gerekte halsjes te vlammen stonden van onstuimig verlangen naar dien over vloed van speelgoed en lekkernijen, op het tooneel uitgestald. Hoe tooveracliug schoon was dat zicht, in het licht der dansende keersenvlammeijes woarmee ae Kerst boom opgesmukt was. Wat een vloed van kindergelukHeel de volle zaal baadde er in. En Louize zei het me zoo treffend, ja 'k denk er nog aan Miel, zei ze, moeten we in zulke oogenblikken Uns Heer met be danken omdat we niet rijk zijn Waren we nu rijke lieden, dat overvloedig geluk, dat innig geluk, Miel, dat hemeiscn ouaerge luk, aut we nu zelf smakendat zou ons ontzegd zijn want'rijke kinaers aie gewoon zijn m weelde te zwemmen, en kunnen met niets meer blijgemaakt worden Hoe waar is dat toch Nooit heeft rijkemans beste sa lon zooveel vreugde geziennooit hebben rijke ouders zooveel plezier aan hunne I in- ders beleefd, als aaar op 2e Kerstdag in 't Volkshuis. Uch kom, wat heejt onze lieve Heer toch alles wel geschikt, nietwaar? Ik maak mij hier tut toik van ouders en kinders om de mrichteis van dit feest van herte geluk te wenschen en te bedanken. Het loon uur weldoeners en uer inrichters weze gezien te hebben welke vreugde, welk oprecht geluk zij met hunne edele aaad aan on?g Hinders en moeders hebben aangebracht. Heden Zondag, te 5 uur, Honingtiol- ling. Daarna, rond 7 uur alzuo, avund- mciül voor de bolders, in den Katholieken Kring. V oor dit laatste punt is het zeker niet noodig dut ik er fel op steune, dat niemand mag ontbreken En op voorhand, proficiat aan aen koning Maartdag, geen zanggilde. Woensdag, studiebond. Mieu Ik maak mijne achtbare klanten kenbaar dat ik altijd voorzien ben van allerbesten altijd gewaarborgd zooals vroeger. Hilaire OSSTYN - CAMBiE, Duinkerkstraat, 21, Poperinghe. Vermakelijkheden. THEETEN Julien en DEHAENE Theophile in Westvlaanderen. DESENDER Auquste bij M Devos. SOH1ER Basile bij Gaston Houwen. Recht en Vrede. Tentoonstelling der duiven van Jerome HUYS, Camille HOSDEY en henri GUUDEZEUNE van 9 tot 12 uur bij Camille Merlevede, Rek- hofstraat. Konwbericbt. f Vrienden en Kennissen werden vtiendelijk uitgenoodigd tot de JAARMIS, die op Woensdag 2° Nieuwjaardag, om 9 uur in St-Bertenskerk, zal gezongen worden tot lafenis der ziel van overleden ZOON en FAMILIE van Gustave Variderbeke-Haghebaert. t Vrienden en Kennissen worden bedankt om de blijken van genegenheid bij de begraving van Mijnheer Emile Lombaert en terzei vertijde uitgenoodigd tot de EERSTE ZESWEKENM1S op Dinsdag aanstaande, le Januari, om 9 uur, in St-Janskerk. Van Vrijdag 28 tot 31 inbegrepen, zal men in den Bazar, Huis Delhaize, Noordstraat, 18, hoek der Hond straat, een pak goede chrcolade DEN LEEUW gratis ontvangen op ieder koop van 10 frank. ALLE KRUIDENIERSWAREN 'li' iibii l<rit1ffit«^jiim«ri*«lwapfltanilttfi1i*n'i''trh-' - -v-i" i r- Binnenlandsche dienst: Naamkaartjes, gedrukt, zonder mededee ling, onder band 3 centiem. Naamkaartjes, gedrukt, zonder andere gc schrevtm mededeeling dan eene beleefd heidsformule, in ten hoogste 5 woorden vervat,, onder band of onder open omslag 5 centiem. Naa.mkaartjes, gedrukt, met om het even welke geschreven meldingen, onder band of onder open omslag 15 centiem. Ver scheidene kaartjes met geschrift mogen in eene zending vereenigd worden, het is evenwel niet toegelaten er eenige ander drukwerk of voorwerp bij te voegeu in dit geval is het tarief 15 centiem tot 10 gram. Prentkaarten zonder op de voor- of keer zijde een ar.idere geschreven melding dan de handteekening van den afzender; alsmede den datum der verzending 3 centiem Prentpostkaarten met op de voor- of keer zijde ten hoogste 5 woorden geschrift, bene vens naam, adres en handteekening van den afzender, alsmede den datum van verzendin 5 centiem. Prentpostkaarten met op de linkerhelft van de voorzijde alleen meer dan 5 woorden geschrift, terwijl op de keerzijde enkel de prent voorkomt, met uitsluiting van eiken geschreven tekst10 centiem. Diunst met het buitenland Naamkaartjesgedrukt, onder band of PüPERIwGHE, v. 22 tot 29 Decemb. 1923. Geboorten. 303. Masselus Denise, d. v. Micnel en Maria Couttenier. 304. üaucquie Paula, u. v. Jutten en Hortense Phlypo. 305. Vaneayscete Maltha, d. v. Maurice en Enphrasie De Corte. Overlijden». 230. Bruneel Adeline, 68 j. b. oiigen. Gasthuisstraat.—231. Van Cayzeele Matcel, 4 m. i. v. Maurice en Agnes Truwant, Duinkerkestr. 232. (Juaghebeur Fiai.s, 15 d, z. v. Henri en Rachel Noppe, Sektie H. Beloften. 206. Gillioen Hunoté, tediende v. Puperinghe en Didier Agnes, z. b. v. Yper.— 207. Keyngnaert Medatd, lanuwerker v. Pope ringhe en Bouw Maria, huishoudster, v. Renin- ghelst. Voor de Vlag van den Invaliedenbond. Volgende inschrijvingen kwamen ons r.og toe. L>' Brutsaeit, Voorzitter Provincieraad 25,tl) Heer René Devos, Schepen 20,00 Meester Butaye, Kamerlid 20, De Bond bedankt de milde inschrijvers en sluit de inschrijvingslijst. -j o—JA*»»-.uxjfcdWitfSfiMBiB* ■WzütfJ'rr IWlllriilWltWl B—i F. C. Les Abeelois Réunis Uitslagen van Zondag Abeele 1 2 Cassel 1 2 Hazebrouck II 2 Abeele II 1 Heden Zondag. Om 2 1/2 ure, op ons terrein match Abeele 1 tegen Belle mixte. Ons tweede elftal sp.elt te Poperinghe tegen de Scolaites, op Kouter, om 2 t/2 ure. HERBERGKERMiSSEN. In 't Vosje bij Jerome Uebaene, Vogelboek. Maandag: Saucisseirkauueel. In den Snoek bij Jerome Decoker, Yperstraat. In 't Vliegende Peerd bij Henri Deheegher, Veurnestraat In 't Kasieelhofbij Adolf Damour, Rekhof Eerste TAP en PRIJSSMiJTING. Café Au Boucher bij Emile Zijde, Statie plein. Prijzen 12 Ir. t Kilo Saucissen 1 Kilo bloedworsten. De verliezers ktijgen een |glas Dier. Inleg 1 fr. voor 5 pijlen. TE VERBOLLEN DüOR DEN UIL. KALKOEN. A la longue Alieé bij Omer Batlheu gege ven door Marcel Papegaey en Ernes; Truant van 6 tot 9 uur. 2 KONIJNEN van 8 K. ln de Kloefhij L. Vanuxem-Lietaert, Mees- senstraat, gegeven door Gust. D'amour van 5 tot 9 uur. SCHOON KONIJN. i ln 't Vinkeveld bij Medard Dezwarte, Westvieteren steenweg, gegeven door Medard Delbaere. VET KONIJN. 1 Au Voyageurbij Theophiel Goussey, Veur- nestraat, gegeven door Maurice Pruis. ZILVEREN MONTER. ln Vlaanderen bij Cam. Couttenier, gegeven door Cam. Clabau. Spelers, koopt uwe voetbalschoenen en de toe- behoorten bij aLB. COSSEY-VANMOL, rechto ver het üastnuis. Gij vindt er de meeste keus aan voordeeligste prijzen. Gezien de opstijgende duurte der granen, hoppe en rechten alsook üe andere brouwcr- artiKelen heeft de brouwersbond van Pope- rtngheen Urnstreken besloten in zijne laatste vergadering ue prijs van het bier te verhoo- gen van 0.10 fr. per liter en dit met 1 Jan. 1924. Eene verhooging is reeds toegepast in andere gemeenten. In de Leene 1 Vlamertinghe. Combat met de Vloerbol. bij de Wed. Maerten. Mansvelo door den uil te verhollen. Au Casino bij Jan Van Houcke. Abeele-Statie HERBERGKERMIS. ln de Barrière bij Deprez Cyrilie. HERBERGKERMIS. ln 't Schaapstal bij Nestor Moyaert. Mon- en velo te verhollen. Maandag Stad Poperinghe. De Burgemeester laat weten dat het den 31 December en 1 Januari aanstaande toegelaten is te dansen, mits voorafgaandelijke toelating te vragen bij 't Stadsbestuur. Het dansen is eehter slechts toegelaten van 5 ure namiddag tot 11 ure 's avonds de herbergen moeten te middernacht gesloten worden. ter te verloten Kandeel Vlamertinghe-Brandhoek. Herbergkermis. In de Wellustbij Cyrilie Ramout. Geweer te verhollen door den uilgegeven door Theo- phil Vermeersch. Maandag Kandeel. KALKOEN te verhollen. ln den Busseboom bij Achille Vanloot gegeven door Cam. Vandromme. Hondschoote. A l'Omnibus prijzen. 24 Sociëteiten. bij Fonteyne 250 fr. 1 winnende haan 450 fr. - 2 id. 7O0 fr..- 3 id. 1000 fr. inleggeld wordt aanveerd,bij Leopold Maei onder open omslag, zonder andere geschre-1 staf. te lsenberghe, tot 15 Januari, ven mededeeling dan eene beleefdheidsfor mule, in ten 10 centiem. Kerstmis- of Nieuwjaarskaarten zonder geschreven mededeeling of met eene beleefd heidsformule, in ten hoogste 5 woorden vervat, op de keerzijde of op de linkerhelft van de voorzijde 10 centiem. hoogste 5 woorden vervatBERICHT BESTE ENGELSCHEI Pspermint voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. Te verkrijgen enkel Vraagt wel het doosje met het «HAANTJE». 1 ZicMkuriu ln bimle tau. Reneserat Yperstraat, (bij de statief Eenige verkoop tvan de ECHTE Amerikaanschi Oorlogs schoen bekend voor de sterkste, de gemakke lijkste, de waterdichtste dienstig voor alle werk. Prijs: 65fr. Begint van steek 39 - 48. k 'Vvi «p* - k iff: Xe tioop. Vrouwvelo,zoo goed als nieuw bijLammey, Cas- selstraat, Poperinghe. Zware machien, dienstig voor sehoen- of gareel maker, in zeer goeden staat, bij Joseph Lam- mey, St Juliaan (Langemarck). Schoenmakers naaimachien, zoo goed als nieuw bij Deraeve, Papeline, Watou. Uiteenneembare tent bij Joseph Weuten, West- Nieuwkerke. Huis, tegenwoordig bakkerij en winkel, midden het dorp onmiddelijke in genottreding. lnl. bij Van Kerckhove, 14, Bergenstraat, Rousbrugge. Twee duizend kalkzakjes, zoo goed als nieuw, aan zeer voordeelige prijzen bij Gebr. Denec- ker, Abeele-statie. Puike Wilgen en canadaplantsoenen met worte len, bij Julien Vandenbroucke-Deganck, land bouwer, Wielsbeke bij Kortrijk. Keukenstoof (cuisiniète) met waterbak, in goeden staat. Adres ten buteele. ssencemotor 11/2 H. P. Nieuwe draaibanken alaam voor werktuigkundige bij Feys-Calle- waert, Rousbrugge. Ernstige reiziger wotdt gevraagd voor den ver koop van dagelijks verbruik bij de landbou wers goed loon. Zich wenden tot J. Burgho" Vierstraete, Ypet. ongeling om met de peerden Ie gaan in het Eure departement (Frankrijk). Adres ten bureele. gyieid, 18 tot 25 jaar, in den AnkerGroote lil Markt, Yper. Chauffeur, fransch en vlaamsch kennend, 12 jaar praktijk. Armand Depottere, Crombekestraat 74, Stavele. Bekwame Velowerkcr, voor Poperinghe of om liggende. Adres ten bureele. Jongen van 18 jaar om den bakkerstiel te leeren. Adres ten bureele. Te imcliten. Herberg ln den ouden Pompier Hondstraat. Poperinghe. Zich wenden tot W' Em. Gantois. Priesterstraat. Twee goede herbergen te Bousbrugge. Te bevra gen bij Feys-Callewaert. Gevonden. Portefeuille met geld, zilveren keten met me- daille terug halen bij den steenkapper aan 't Kerkhof. blauwen steen, van aan de itatie terugbrengen naar Cam. Gouden spel met Markt tot aan de Statie. Tegen belooning Degroote, Statie, Pop. KHotocycleplaat, nr 5981, Woensdag op de 111 Woesten kalsiede, door Bruneel (Parnasse) Veurnestraat, Poperinghe. ning terugdragen. Bij hem tegen beloo- bij Sansen-Vanneste. L Gasthuisstraat, 15,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1923 | | pagina 2