Jubeiieesi ie uiaiou. Bill flï IflflIIM' Wissfölkoorsen, HOOG COMMISSARIAAT VLUG en VROOM DIAMANTEN BRUILOFT AAN DE HEEREN SCHOENMAKERS. V. O. 3. Poperinghe. Ontploffing te Zonnebeke Ontploffing te Kemmel Ontploffing fe Wervick !d. 't Binnenland. Voor de Vlsschers. Wij lezen m des Christel werkiui. Hier en Daar. Burgerstand van EXAMENS. V ermakelijkheden. Zondag 18 Mei 1924. Zondag 25 Mei 4924. Zondag 4 Juni 4924. BERICHTEN. MITCHELL'S RAINCOAT 35 AGENTSCHAPPEN EN BUREELEN IN DE TWEE VLAANDERS Filaal der Société Générale de Belgique --- Kapitaal Fr. 350.000.000 Deze hooge bescherming, bet overvloedig vermogen, de rechtstreeksche en gedurige betrekkingen met al de machtigste inrichtingen i an 't land en den vreemde, de diensten bijzonder ingericht en gemoderniseerd waaroven de BANK VAN KORTRIJK beschikt, doen uitschijnen bij ieder kapitalist de zekerheid die zij aanbiedt bij ieder zaak waak tu rner, de bevoegdheid en de snelheid in de uitvoering van Bank- en Beursve rrichtingen. j Om te vóórkomen dat t-; veel plaatsen door kinderen ingenomen worden, zullen 1 kinderen beneden de 16 jaar geen toegang hebben. Wie zeker wil zijn van eene plaats te hebben, wez dus bijtijds in het lokaal of zorge voor eene kaart. Het Bestuur. i ,aura ei Vereeniging Vieille Montague acompte Federated Floridienne Cb. de fer Déparmentaix F F. Thessalle (coup 74 75) drachmas Assurances Générales Auto Transports Liège Seraing Produits Flénu Mines Réunies Auxtllaire des Mines Gaz et Electr. de Roubaix vie prlv. ord. 216,00 Niets beter om het geraak en de beval- 51 'üQ Hgheld te verzekeren. Vr. de Corsets D.W. 15.00 25.001 18,16 12,501 175.00 25 50'^ Je 8Uns f; Gaz de St Josse Filatures Réunies Escaut cap. dlv. fond. cap. (solde) jouis. pnv. div. F F. 9,56 39,95 425,00 13,00 15,00 6,20 2,50 2,33 72,25 72,25 34,70 29,75 20,00 14,32 Brasseries de Haecht Omnibus Bordeaux TREKKING VERWOESTE GEWESTEN 5 22 Reeks 155965 Nr 1 terueb, door 250 000 fr Reeks 59307 Nr 9 17904 Nr. terugb. door 100 000 fr. Deandere nummers der hlerbovengemelde reeksen zijn terugbetaalbaar door 300 fr. van af 1 Juni. BRUSSEL 1905 15-5-24. Reeks 124 314 Nr 13 wint 10.000 fr. 88.509 Nr 13 2 500 fr. 21.998 Nr 7 1.000 fr. Waarden Amsterdam Berlin Bcoarest Christania Keuten (milliard) CoperthijM ötmèvs Italië Londres (Londen) Madrid Mentréal New-fork New-York cSbles Paris Parijs Prague Stockholm Wisselkoers der Week Maan |Din«d.| Woen.i Dond. jVrijd. 793.— 787.25 749.- 762.— 293. 288.— 277.75 282.75 359] 50 358.— 340.75 347.— 375 374. 355.- 362.- 93.50 92 87 89 9'! 91.— 92 80 92 25 87 2" 88 70 20 .75 291.— 278.— 282 5'' 20.90 20.25 19 77 20.30 21 28 21.11 20(6 21.41 21.31 21.1' 2).ll 20.38 119 95 118 20 117.90 120.35 62.— 61.50 58.87 60.50 £62 75 512 1 535 545. Beurs van Parijs 16 Mei 1924. Staatsfondsen, Fran«che renten 3 010 52.85 3 o[0 (ultk.) 66.— 5 0(0 (15-16 68.20 4 010 1917 56.30 4 010 1918 55.— 5 0i0 1920 (Ultk.) 82.15 8 010 8340 Schatkistboni 6 0[0 1922 483.75 6 010 1923 487.25 Crédi! aatfonai 5 010 1919 415,— 1 5 0|0 1920 417.— 5 010 1921 465.- Boni décen. 6 OIO 1922 463.— Boni 6 010 1922 492.— J. A.6 010 1923 452 50 A.0.6 0(0 1923 451 Voor verdere inlichtingen vende men zich tot een der ArrmfsehflÓBRii «on de Ban® T het ambt van Toege- Heog Gommisssriaat Met 15 Mei werd voegd Koninklijk afgeschaft. Woensdag 14 dezer had de laatste aar.be steding plaats door de zorgen van het Hoog Commissariaat van Poperinghe. Na de aanbesteding trad Mijnheer P. Huyghe, aannemer te Dranoutre vooruit om, in aller naam, den Heer D1 Brutsaert te bedanken. Hij sprak in dezer voege. Mljnheeren, Vooraleer heden deze zaal te verlaten, voel ik mij gedwongen een woord van oprechten dank toe te sturen in naam van ons alten,aan den onvermoeibaren Toegevoegden Koninklijken Hoogkomtnissaris D' Brutsaert. Het is ruim vier jaren geleden dat gij, geneesheer, als Hoogkomissaris aangesteld werd, niet om ons van lichamelijke ziekten te genezen maar wel om onze ziekte aan geld- en woningnood te heelen. Maar zegden wij binnenmonds, wat kan een geneesheer daaraan nu doen Buiten onze verwachting, na van dien Heer eenige beroeken ontvangen te hebben, zonder te denken dat het zelfs voor ons welzijn was, zagen wij algauw honderden mannen hand aan 't werk slaan om onze ineengestorte huizen en gebouwen op te ruimen terzelvertijde hoorden wij dat de werken van heropbouw aanvang namen en dat alle geteister- den mochten optrekken om geld te halen. En waarlijk, bet was geestig om zien, hoe allen naar huis keerden, niet met beloften maar met geld in den zak. Weldra zagen wij ten allen kante kleine en groote gebouwen uit den grond rijzener was werk en er was brood winning. Zoo heeft het vier jaren geduurd en nu wij hier voor de laatste maal in deze zaal voor eene openbare aanbesteding zijn bijeengekomen laat mij toe te zeg gen dat den Weledelen Heer Brutsaert, in die vier jaren, het reeds zooverre heeft gebracht dat het grootste gedeelte der geteisterden voldoening beko men heeft. Nu is het aan ons dien Hooggeachten Heer voor de bewezene diensten te bedanken en te vergoedendat kunnen wij, met aan de niet begrijpenden, die gez- g- de diensten te doen beseffen en met hen den arbeid en de taak van den Heer Dr Brutsaert voor oogen te leggen, om steeds voorts onze belangen behartigd te zien door deze wien ik hier nogmaals eenen vurlgen dank, in naam van ons allen, toewijd. Namens een groep aannemers. P. HUYGHE. Door Koninklijk besluit van 15 Mei is Dr Brutsaert, als belooning van zijn uitste kende diensten als Toegevoegd Koninklijke Hoog Commissaris, Officier in de Kroon orde benoemd. Dr Brutsaert is reeds Officier de instruc tion publique de France, Ridder in de Leopoldsorde, vereerd met het Burgerkruis Op St Sixtus Abdij. Zondag laatst, door een hemelsch Mei- rijn onze Vlugge en Vrome Turners O. L. Vrouw gaan groeten en huldigen in haar druk bezochte beêvaart- plaats van St Sixtus. Poperinght's katholieke jeugd bidt en zingt luidkeels voor de grot Wat is dat schoon, begeesterend schoon. Hoe moet dat die honderden en honderden (een paar dui zend) aankorners van heinde en verre, ge sticht hebben. Na de vrome bede kwam het vlugge werk. Onder het spelen van vreugdige muzlek- deuntjesen bijgewoond door een overtalrijke menigte, voerden zij heel stipt en corn et hunne prachtige oefeningen uit. 't Was met valavond dat de jonge schaar weiger ind de s'ad inkwam, onder de blijde tonen van bun prachtige Turnmarsch, fo'sch en medeslepend getoonzet door Meester R. Neiriflckx. Het refrt in galmde opgewekt over de stad Waar onze vlag ontvouwt Naar deugd en eere tracht. Daar staan ons jonge scharen Steeds vlug en vroom te wacht. Groote aankomst van Plantmaïs, Peer- detand Bordeaux bij Cam. De Rynck- Van develde, Gasthuisstraat, 1, Poperinghe. De roode pillen uit samengetrokken plantensappen, bereid volgens de theoriën van Pasteur, zijn samengesteld uit sappen getrokken uit gezonde planten, zorgvuldig kiemvrij gemaakt. De doos: 2,50 fr. bij H. Notredame,Groote Markt, Poperinghe. Pompiersfeestdag. Heden Zaterdag avond stellen de Pompiers hunnen feestdag in met om 7 l/2u.konongeschuten om 81/2u fakkeltocht rond de stad. Zondag om 8 1/2 u. mis, om 10 u. optocht, om 1 u. middagmaal en om 4 u. vuurvogel schieting. Maandag om 7 u. 's avonds priisboliirig voor de vrouwen, gevolgd van Zang- en Dansfeest. Heden wordt de diamanten bruiloft ge- vi rd van Techel Alois, 84 jaar en Artois Rosalie, 80 jaar wonende op den Volkenberg, gehuwd te Poperinghe den 13 Oogst 1864. Per rijtuig door den heer Burgemeester afgehaald zullen de oudjr s naar O L.Vrouw- kerk gevoerd worden waar zij de Hoogmis zullen bijwonen. Van wege de stad zal hun het gebruikelijk geschenk toegezonden worden. Aan de feestvierders, die gansch hun leven een toonbeeld geweest zijn van werk zaamheid en eenvoudige piichtvervulling wenschen wij nog een flink aantal jaren, zonder kommer en in volle gezondheid. Muit- en pootplaag uitgebroken bii Richard Dujardin, Wolfholie gedaan bij Camille Lemahieu, Eiverdinghe kalseide. Madeleine Stechele wonende Cas- sslstraat 117, heeft de eer U te laten weten als dat zij haar komt te stellen als schoenen- stikster. Pectoral Dupuis. De griep, die be gint met rillingen is een algemeen ongemak Zij wijkt voor de weldoende uitwerking van den Pectoral Dupuis. De doos: 3fr. bij H. Notredama, Groote Markt Poperinghe. Brand. Woensdag is er brand ent staan in de tent van Emile Derycke aan De Vischput Gansch het dak is uitgebrand De muren en de meubelen konden gevrij waard worden. Vraagt overal het lekker B5«r vzm 't Patarsvatja. Wil uwe gezondheid niet schaden. In dien gij aan hoofdpijn lijdt, neem in volle trouw de Algao poeder, der Apoth. Libotte, zonder de minste invloed op de maag. Be nroef bare weldoende bewerking, daarom voorzie U vandaag van eene doos, bij Apoth Vandeplas, Poperinghe. De makkers V. O. Ssen worden vriendelijk uit genoodigd te willen deelnemen aan den stoet te Dranoutre ter gelegenheid der inhuldiging van het gedenkteeken aldaar. De V. O Ssen, die per fiets in groep naar Dranoutre willen gaan, kunnen bijeenkomen bij makker Geor.es Merlevede, in de herberg St Joris Vertrek om 2 1/2 uur. EEN DOODE. I Dinsdag namiddag aan de Polygone, dicht i bij Gheluve'it, gebeurde weer een vreeselijk ongeluk. Twee ijzerrapers, vader en zoon Ticced van Werkvick-Ktulseecke waren bezig aan hun gevaarlijk werk. De zoon 19 jaar, was eenige stappen van zijn vader ver wijderd ongetwijfeld heeft hij aan een oorlogstuig beginnen te peuteren eene ontploffing volgde en de jongen vloog, deerlijk verminkt en verhakelt, de iucht in. De vader liep als waanzinnig om hulp. Wanneer zullen al deze rampen nu eens ophouden. EEN 000DE. Op Woensdag 14 Mei 11. rond den middag werd den genaamden Gustave Vienne, tim- mermansgast, oud 41 jaren, weduwaar van Sylvie Debyser, gehuisvest te Poperinghe (Kom) gedood te Kemmel door eene grenaat- ontploffing bij het opzoeken van ijzer In het bosch genaamd de Kweekerij (bij Wyt- schaete eigendom van Mijnheer Morgon. EEN DOODE. Eergisteren namiddag was de genaamde HonoféDecroix.lS jaar, van Wervick, bezig met delven, toen hij met zijne spade op een stomp voorwerp, een obus, stak, die eene ed< HEDEN ZONDAG avond om 8 uur in PETIT PARIS openbare voordracht door Jeff. Rosa Do Guchtenaere. VRIjE INGANG. Bemint uwe gezondheid en drinkt Pnpsbronnan, Water Limonade door alle geneesheeren voorgehouden en geprezen Yper. Perum Novarumfeest. Op Donderdag 29M-4, zijnde O. H. Hemelvaart, zal het Rerum Novarumfeest in onze stad plechtiglijk herdacht worden. 's Morgens zal voor de afgestorvene leden der Christen Werkersvereeniglng, eene plechtige H. Mis gezongen worden. Een groote stoet waaraan de leden der werkersvereeniging zoowpl vrouwen als van le klas 1914-1918 en de bijzondere j mannenbenevens de St Michielsturngilde landbouwdecoratie. uitgenoodigd zijn deel te m men, zal op dien Wij wenschen hem hartelijk geluk met dafi de voornaamste straten der stad door die nieuwe onderscheiding en hebben de vaste overtuiging dat hij voorts, zooals vroeger, als Gemeenteraadslid, als Voor zitter van den Provincieraad, als Geleerde en als invloedrijke Persoon zijne diepe be kwaamheid en zijne taaie werkkracht ten dienste zijner medemenschen zal stellen. Nog eens onze beste gelukwenschen. 8Ud«Rl«uw>. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Een goede raadIndien gij van hoofd- schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders eri gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Nojredame, Groote Markt, en A. Keaielyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3,OS fr. Vlaamsche Vrienden. Woensdag avond aanstaande, om 8 ure gewone veertiendaagsche vergadering inden Katholieken Kring. Onderwerp Letterkunde. Onweer. - V/oensdag avond brak een onwec boven de streek los. Het hield om-, zeggecs gansch den nacht aan Devreeselijke bliksemstralen en den rammelenden donder hebben menigeen wakker gehouden en velen doen ooschrikken. Wij hoorden van geen trekken, 's Namiddags, groot feest in 't lokaal der christen werkersvereeniging, Elverdinghestraat. Mooi Tooneelfeest. Het laatste wln- tortooneelfeest ingericht door den Yperschen Studiekring had Donderdag laatst de mooie feestzaal Oud-Yper nog goed met volk doen vullen De vertolking van het wereldberoemd kluchtsnel Het Eindexamen door de groep De Gruyter was meesterlijk weerge geven De voldoening der toeschouwers na elk tafereel bewees dat alles hun verwachting iieeft overtroffen. Vlamertingho.Vlaamsche Wacht. Voordrachtavond door E. P Callewaert. Op Zondag 25 Mei te 7 uur, in het lokaal der H. Familie, richt de Vlaamsche W. cht, een zeer belangrijke voordrachtavond in, waarop de groote redenaar E. P. Callewaert het woord zal voeren. Dit is voor de bevolking van Vlanirrtinghe zeker een buitenkansje. We hebben de volle zekerheil dat E P. Callewaert, door zijne groote welsprekendheid en de klaarheid van de gedachten die hij zal vóóruitbrengen, de aandacht d> r toehoorders tot het einde zijner redevoering ten ze. rste zal boeien. Men iette wel op dat de voordrachtavond ingericht wordt voor h-.t volk,e~ dat de toe gang kosteloos is. Gezien nochtans h beperkt getal plaat sen, en de komst uit de omliggende ge meenten van menig bewonderaar van den groote r redenaar, zullen cr 50 plaatsen vóór- orvoor kaarten te be-' Moorslede. - Inhuldiging van onzen nieuwen Pasthr.— Nog heel orider den in druk van 't gtpn ik gister Zondag zag schrijf ik deze regels Van na den middag stroomde het volk naar Moorslede, de alom en oud- gekende parochie 't was feest, 't was hcog feest. Geheel de week hadden de parochianen nog naarstig jjewrocht, en nu Zondagnamid dag, straalde de vrucht van hun werk Overal een Smaakvolle versiering, en zoo schoone, ais/koddige gedichten jaarschrif ten, bloemep, vaandels en kranzen, niets wasgesp3aid Neen, zelden of nooit heeft Moorslede zulke hoogdagen gekend of be leefd. Een kermis is een geesellng waard, zegt het spreekwoord, en inderdaad, 't was een soort geesellng van gedrom, gesloot en getrappel van onafzienbare menscher scha ren. Boven dit alles keek de nieuw gebouwde kerk als met welbehagen op allen neder, en als een koningin stond zij daar midden haar jubelend volk. Daar zijn ze Daar zijn ze I weerklonk het al met eens, en inderdaad, 't was 2 1/2 en de stoet ving aan. Een welgemeend woord van hulde aan de inrichters ervan alsook aan allen zonder onderscheid die meegeholpen hebben. In de volledigste orde trok de stoet door de dicht opeengepakte massa regelmatig, zonder onderbreking. De toeschouwers kre gen daar te zien meer dan dat zij hadden durven verwachten. Bontgesierde ruiters kunstig samengestelde groepen, en praal wagens. De twee muzieken, en van Dadi- zeele, en van Ledeghem, wisten door hun blijde tonen de vreugde en feeststemming hooger en hooger te houden. Allen hadden hun uitsterst best gedaan en alles was wei- gelukt, 't is wel besteed. Eerwaarde Heer Pastoor was tevreden, en hij had reden er toe ook, want in die uitwendige feestviering geweldige ontploffing veroorzaakte en waar- zag jjjj de inwendige genegenheid die zijn door de jongen op den slag gedood werd. Blxschoote. Prachtige uitslag. De inschrijving voor het gedenkteeken der gesneuvelde soldaten heeft buitengewonen bijval genoten. Van nu af, staat het vast, dat het schoone ontwerp een wezenlijkheid zal worden. En nu, verder aan 't werk om alles klaar te hebben voor den gestelden dag der onthulling, waarschlinlijk op koeke Zon dag van onze groote kermlsweek van 1924, Wat al herinneringen dan op die dagen 1914-1924 Welverdiende Hulde. Op 15 Mei 1.1. zoo men weet, moesten de Koninklijke Hoogkommissarissen aftreden. Ter gelegen heid, werd, in naam van al de Bixschocte- naars, een brief gestuurd naar Heer D. de Haene, Kon. Hoogkommlssaris, te Veurne, om hem onze hulde van eerbied en dankbaar heid aan te bieden, 't Is verdiend, want wij zijn veel verschuldigd aan zijne krachtige klaarziende en practische werking. God loone hem. Noordschote. Schutersgilde Noordschote-Merckem. In de koning- schieting van Donderdag 8 Mei werd de oppervogel neergehaald door Jerome Pau wels van Merckem. Proficiatniei wen koning. Merckem. Brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag brak er brand uit in de broeikamer van M. René Opsomer. Vijf broeikassen, in volle werking, evenals een aantal duiven en konijnen werden de prooi der vlammen. De schade is aanzienlijk en er bestaat geene verzekering. Rousbr ugge. Boerenbond. Zeker verdient den boerenbond een bijzonder bloempje bij ieder vergadering is er voor uitgang te bestatigen talrijker opkomst en meer belangstelling. Het bestuur ten ande ren, laat e iets ongelegen om de bijeenkom sten zoo aantrekkelijk en leerrijk mogelijk te maken. Zondag laatst was er niet enkel een buitenkansje in het verloten van schoone beetenzakken maar vooral een heerlijke voordracht door den heer Simoens over het kweeken van huisdieren, en in 't bijzonder van het peerd. Over dit laatste punt viel er voor iedereen, die peerden houdt, veel te leeren niet enkel om te weten maar.... om te doen, toe te passen. Te naaste maand zullen er, twee opvol gende Zondagen, hoogst belangrijke voor drachten gegeven worden, vast en zeker zal iedereen die kan, eraan houden van geen dezer 2 voordrachten te missen. Proven. Mond- en klauwzeer is ge daan hij de landbouwers Top Amand en Indevuyst Theophiel. Onderscheiding. Bij koninklijk be sluit van 8 April 1924 wordt aan E. Broeder Donatus, Missionaris in Congo, zoon var Meester Thiers van Proven, de Gouden Dienstster» verleend voor uitstekende dten- sten bewezen in zake van Onderwijs eh op voeding der negers en voor het opstellen van schoolboeken in de Lingalataal Dat is reeds de 3Je onderscheiding waarmede E Br. Donatus vereerd wordt Wij bieden onze beste gelukwenschen aan Broeder Donatus en aan zijnen vader. Woesten. Het tooneelfeest van Zon dag laatst is allerbest afgeloopen. Het treffend drama Filippina van Vlaan deren de blijspelen De Telefoon en De Gezusters Kwik de liedjes V'aan- deren en De mode der Hoeden alles is waarliik zeer wel geslaagd. De talrijke toeschouwers waren 't eens om te getuigen dat de rollen om ter best vervu d werden. Zelfs de meest-eischenden spraken hun tevredenheid uit over 't genot van dien aangenamen avond. Heden Zondag, ten 5 1/2 u,, zal de zaal nog eens vol zitten wie liefhebber is van iets schoons te zien, weze daar op tijd. Kaarten worden niet verkochtelkeen heeft gelegenheid tijdens de omhaling zijn bijdrage te geven voor het werk der Zende lingen. Een toeschouwer. Langemarck, Het standbeeld. Ons standbeeld zal er komen de laatste geldeliike moeilijkheden zijn thans overwon nen. Uit goede bron vernemen wij dat het schoon en grootsch zal zijn, weerdlg van de prachtige herwording van onze geliefde ge meente maar wat ons bijzonder aanstaat is, dat het standbeeld een godsdienstig karakter zai hebben De mannen van 't bestier en zijn niet voor die inrichtingen, waarop een halfnaakte vrouw zoo gezegd de vrede verbeeldt of de victorie, en re hebben overschot van gelijk. De markt. Dinsdag laatsthadden wij een goede marktiedereen was ten volle tevreden. Op de voorlaatste markt waren de boterkoopers niet in groot getal. Het is ook de moelh'iksten tijd van 't jaar, daar de boter, alhoewel er reeds veel is, nog niet deugt voor den inleg. Het bestier heeft geene moeitegespaard om bestendig opieder markt ernstige boterkoopers te hebben en is er thans ten volle in gelukt. De landbouwers mogen gerust opkomen en ze zullen zeker al hunne boter op eiken marktdag aan goede prijzen kunnen verkoopen, de boter zoowel als de eiers, die lederen keer waarlijk als uitgevochten zijn. De menschen komen geern naar de markt van Langemarck, omdat zij overal een bij zonder gunstig onthaal genieten, bijna geene onkosten hebben en als het verlaAn tijd is, in twee drie uren weder te huls zijn. Komt dan maar gerust op de markt staat thans vast en er zal voortdurend gezorgd worden dat allen inde mate der mogelijkheid ten volle voldaan zijn. Voor de Boter was de prijs 13 fr. en voor de eiers 42 en 43 centiemen schoone prijzen voorwaar voor de verkoopers op dezen tijd van het jaar, maar niet zoo aangenaam voor de koopers, dat is verstaanbaar. Deze week werd er eene eigenaardige vondst gedaan in de puinen, namelijk eene medalie herinnerende aan de stichting van de aloude markt van Langemarck. Op de eenezijde staat prachtig gegraveerd Markt van Langemarck 1853 behouden worden, l ome- 7ijn aan 1 fr hij Mr Jozef Van 1 (ip de andere Meest vlas verkocht lieve parochianen hem toedragen. Doch zijn zij hun herder genegen, de herder, is, en blijft niei minder zijn schapen genegen Jaren reeds kent hij ze, en 't verleden, als hulppastor, is reeds een borg voor zijn lief de en toegenegenheid voor zijn parochianen. Eerwaarde Heer, heil en zegen op uw wegen blijft lang onder uw goede parochianen. Wij hoorden in de kerk een prachtig ge legenheidslied, uiterst wei gelukt en kunstig aangeleerd door Meester Reuse, die er veel eer van haalt Benevens de aanstelling van den Eerw. Heer Rnffiaen als pastor was het ook nog de instelling van de nieuwe kerk. Een pracht- gebouw, dat nu onder zijn breede beuken de biddende parochianen zal zien knielen om te bidden voor hun herder, maar ook wel voor Zijn Excellentie, Minister Vande Vyvere. door wiens toedoen dit pronkjuweel is opgerezen. Het is de honderdste nieuwe kerk in de verwoeste gewesten. Den koenen strijder Heer Vande Vvvere, zij hulde en dank gezeid. Ook heeft Hij eraan gehouden de plechtigheid door zijn tegenwoordigheid te vereeren. Na de plechtigheid in de kerk, werd den uitgenoodigden een smakelijk ontbijt aange boden in de versierde zaal van het klooster 's Avonds laat, weerklonken de schoten van het vuurwerk, eind en ver, en verkor digden nog eens de blijheid en vreugde over den afgeloopen dag. Moorsledenaars, van harte proficiat Ziehier enkele van de schoonste opsch. if- ten. Bij Meester Reuse O Herder dien den Heer ons gaf Draag lang en fier uw herderstaf Geleid uw schaapkens naar het groen Gelijk de goede herders doen. Bij Jules Vandamme Wees welkom, Ja wees welkom in ons midden Aanvaard dien groet op dezen schoonen dag Wij zullen vaak en vurig voor u bidden Dat God uw werk hier ruimschoots zeg'nen mag. Bij E. H Depoorter, onderp Heel Moorsleê is in prachtig feestgetooi. Alles jubelt hier, want Herder Roffiaen blijft. Bij E H Flipts, onderp Laat liefdenacht u leiden langs veilige wegen. Bij Meester Sennesael Make veler liefde uw plicht hier licht Bij M. Boucquet Alles juicht u, achtbare herder, blij welkom Bij Meester Denys Lang leve nieuwe Herder Roffiaen in dees grootsch schoon christen dorp. Bij Wed Lampaert Alle schapen juichen jubelen om hunnen nieuwen herder Bij Af. Beernaert Proficiat achtbare herder leid al uw schapen in vrede. Een die het wel meent. Om eene kleine opmerking ovfr zeker deel van den stoet, opmerking door onzen berichtgever welge meend, en door ons ter goeder trouw opgenomen krijgen we in het Nieuws van den dt^» een lagen artikel op den nek. Laag zijn of schelden dat kan iedereen, maar dat willen wij niet. Zonder verbittering nemen wij de zaak op. De beschuldiging dat Poperinghe de vluchtelingen heeft uitgebuit is teenemaal valsch en voor iemand die weet wat er hier al voor de vluchtelingen gedaan werd, is ze wraakroepend en allerhatelijkst. Dat er hier harleloozen zouden geweest zijn. 't zij nog, maar overal vond men er, in a'le steden en dorpen en van Belgle en Frankrijk Te Moorslede zoo goed als op de bureelen van Het Nieuws van den dag is toch ze ker bekend dat nagenoeg elke gemeente van heel het land groote of kleine oorlogswoekeraars telde maar het Is niet eerlijk daarom te zeggerf"dat ons land een nest van oorlogswoekeraars was Is Moorslede een leugenaarsnest omdat er daar iemand woont die met de waarheid overhoop ligt? Dan is het ook moedwil lige, vu'ge laster, aan de stad Poperinghe aan te wrijven, hetgeen misschien een paar enkelingen op hun geweten hebben. Dit ter wille der waarheid en om de zaak te sluiten Aanstaande week geven we de foto der prachtige nieuwe kerk van Moorslede. Loo. Begraving. Op Woensdag 7 dezer werd alhier door zijne medemakkers pompiers ten grave gedragen het stoffelijk overschot van M Emiei Briche geboren te Beveren op 27 Maart 1853, bracht hij ziine jonkheid over te Poperinghe, alwaar velen voorzeker nog een aangenaam aandenken van den overledene bewaard hebben. In 1887 kwam hij zich te Loo vestigen en werd hier algemeen goed gezien en geëerd. Staden. Uitstap. Heden Znndag 18 Mei, doet het Katholiek muziek een uit star) naar Bovekerke festival De eereleden zuben er aan houden de maatschappij te vergezellen. Vertrek uit de zaal om 1 uur Hooglede. W'erkersbetooging Zondag werd de vlag van den Christen werkliedenbnnd gewijd en ingehuldigd. On- derd»'hoogmis waser gelegenheidsaanspraak van Pater Tillo Om 11 uur feestvergadering gevolgd van banket Om 3 uur kwam een prachtige sUet met muzleken en turners in beweging daarna concert door de deelne mende muzieken. Een welgeslaagd feest. Gheluwe. Alhier had de indrukwek kende begrafenis plaats van den soldaat Cyriel Durnez, wiens stoffelijk overblijfsel werd overgebracht. De held, die soldaat was bij de Karabi"iers, werd rioodeliik gekwetT bij het verlossings-offensief te Beyihem en overleed in het hospitaal van Hofstaden in Oktober 1918. Waesten. Verminkt lijk. Uit de Leie, te Waesten-Zuld. is het lijk ongehaa'd van een manspersoon, schijnende rond de 30 jaar oud. Op den drenkeling werd geen cen tiem gevonden, zoo min als eenzelvigheids papieren de broekzakken, waren omgekeerd. Het slachtoffer had eene gapende wonde aan het hoofd en ook nog acht ribben ge broken men vermoedt eene misdaad. Het lijk heeft een tiental dagen in bet water verbleven. Stesnput. Heiligschennende dief stal. Men zal de wandaad zich herinne ren die voor enkelen tijd hier in de kerk voorviel. De vermoedelhke daders zijn aan gehouden, namelijk de 33 jarige landwerker I Leopold N en de vrouw Barbare D... die. in Het Visschersblad Van 1 Mei tot Sinksen mag men visschen a) met één handlijn, voorzien van een enkelen haak; b) van den boord van het water (niet op een boot)c) zonder gebruik van bet schepnetd) alleen op de bevaarba re (met merscbenhanden gegraven) kana- fen;e) alleen op het grondgebied van gemeenten, welke meer dan 15.000 zielen tellen; f) alleen op Zondagen en wettelijke feestdagen (O. H. Hemelvaart). Het is dus verboden te visschen op beken, rivieren, en alle andere niet bevaarbare of vlotbare wateren (als vestingwateren, fort wateren) waarop het vlschnet toepasselijk is. Da nieuwe belastingen. Ge meld wotdt dat de Regeering de volgende nieuwe belastingen zou heffen Henrl Wagenmaker-Bodin. Over enkele dagen werd te Watou plech tiglijk het gouden btulloftfeest gevierd van van Heer en Vrouw Henri Wagenmaker- Bodin. Het Vossenmuzlek trok rond 9 uur met een flinke stoet naar de Winnezeelestraat om de Jubilarissen en hunne talrijke familie uit hunne woning af te halen. Om 10 uur werd eene plechtige dankmis gezongen de ke-'k was proppensvol. Wij bieden de Jubilarissen onze beste ge lukwenschen en wenschen hun te zanten nog veie ge'ukkige jaren. Dranouter. Plechtige Onthulling. -- Op Zondag 25 Mei 1924 zal alhier de onthulling plaats grijpen van de Gedenk zuil, opgericht tot nagedr- chtenis en verheer lijking der Gesneuvelde Krijgers en Burger lijke Oorlogsslachtoffers. De feestelijkheden zullen aangekondigd worden, den Zaterdag avond en Zondag morgend, door klokgeluid en kanongeschut. Deelneming van al de bewoners der dorp plaats wordt verzocht door het bevlaggen en versieren van woningen en straten en 's avonds door eene algemeene verlichting De leden der machtige Boerengilde, de Oud-Strijders en de Ou J-soldaten, de school kinderen de leden van Gemeenteraad, Bu reel van Weldaad en Kerkfabriek en al de inwoners der gemeente worden vriendelijk tot al de feestelijkheden uitgenoodigd, om deel te nemen in de groepen tot dewelke zij behooren, tijdens de plechtigheden van 's morgens en derr stoet van 's namiddags. Al de familieleden onzer dooden worden ingelijks verwachtin de kerk en bij de ge denkzuil zullen zij de eerepiaats bekleeden De jonge m isjes mogen zich vrijelijk aanbieden om bloemrjes, programmes en photrs van 't standbeeld te verkoopen hoe meer, hoe liever Ziehier 't kortbondig programma der fes stelijkheden Om 10 ure vóórmiddag, plechtige hoog mis niet kanselrede door een Z. E H. Oud- Kriigsaalmoezenler. Om 11 ure, wijding van de gedenkzuil en gelegenheidsrede door een Z. E. H. Oud- Kr jgsaalmoezenier. Om 2 ure slipt namiddag vorming van den stoet langs de Hooghofkalsijde het hoofd van den stoet zal staan bij de herberg van Maurits Pauwels onder andere de Vlaam sche Oud-Strijders van Dlckebusch, H 11e- beke, Kemmel, Locre, Poperinghe, Proven, Watou, West-Nieuwkerke, We stouter, West- Vieteren, Wulverghem, Wy'schaete, Zant- voorde, Dranouter; de Vlaamsche Vrienden van Reninghelstde muzieken van Kemmel, Poperinghe, Watou, Westouter. Wytschaetê en Yper verders al de plaatselijke bonden, scholen, overheden de familieleden onzer doodende kronen der 26 gevallenen de bijzondere kronen de maagdekens met palmtakken en bloemtuilen enz... enz... Om 2 1/2 ure stoet rond de dorpplaats onmid lijk daarna plechtig!- onthulling van de gedenkzuil kunstgewrocht van den ku->stbeeldhouwer Antoon Van Parys van Delnze; klaroengeschal en kanongeschut; Vaderlandsch lied Neerlegging der kronen; gelegenheidslied en bloemenhulde door de schoolkinderen verscheidene aanspraken Vlaamsche Leeuw en groet der vlaggen. Om 4 ure, prachtig muziekfeest op den kiosk gegeven door de hoogergenoemde muziekmaatschappij n Om 9 ure 's avonds algemeere verlich ting. ZUIDSCHOOTE. Val. Zondag voormid dag kwam vrouw Dezeure van den trap, deen een misstap en brak haar rechter voet. Dit zal haar eenige weken te bed h uden. Boesingh 9. Het Kruis op den toren en 't haantje boven op. Daar zie... 't is gepast Woensdag namiddag rees stalig het zware kruis naar den top van onze scherpe naaldetoren, en spijts de LTewind plaats'en tien machtige gespierde armen den ijzeren staaf in den grooten steen boven op den top Het gevaarlijkste werk was af, nu nog wachtte men naar het haantje Eerst... werd de bevolking de gelegenheid gegeven het beestjete bewonderen en Donderdag mlddac gi-g ons klokje aan 't luiden, 't Was de oogenbiik. A's slangen kropen de manner langs de stellingen na eenige mi uten was de haan aan 't draai n, zoekend naar rb wind. Pas viel hij stil of Mr de Pastoors haar ging aan 't kraaien om zijn weerga te hul digen Nu prijkt het kruis met bovenop de haar p de prachtige naald van onzen toren Prachtig, voorwaar, want ver in Westvlaan deren moet men zot ken om zoo iets te vin den als het kunst gewrocht van Boesinghe's torenspits Kemmel. Heropbouw. Sedert eenige weken is men alhier volop aan 't werk aan den heropbouw der Kerk. Éindelijk toch, na lang, zeer lang wachten, krijgen de Kemmelnaren hunne Kerk terug. Het werk gaat heel vlug vooruit, en alwle het ziet staat in bewondering er voor. Thans is men bezig met het maken der vensterbogen. Mocht het zoo snel voort gaan, dan zou de tempel des Heeren, lang nog voor den Winter, onder dak rijn. 't Is heigeen alle burgers van Kemmel uit ter harte wenschen. Eiverdinghe. Ongeval Een ongeval zonder erge gevolgen gebeurde Woensdag namiddag. Een gespan werd ver rast door den tram Elverdinge-DIksmuide met eenige kwetsuren aan de beenen kwam de man ervan af. Ons Gemeentehuis dat in heropbouw is heeft defiig overwinterd, en er was zoo wei nig beweging rond dat men begon te denken dat het alzoo blijven moesteen dezer laat ste dagen kwam er heel wat geweld, en 't kon nu niet te rap gaan om 't dakgespan satm n te voegen en erop te plaatsen,., en nu is alles weer rustig, en de menschen zeggen 't zal al gelijk nog een dak opkomen, waarschijn lijk als 't goed overzomerd heeft. Beloven is niets, beloften houden dat is Iets anders Reninghelst. Onweer en brand. Woensdag avond, tijdens het ht--. ig .mweder dat hier gewo°d heeft viel de bliksem op de hofstede van Florent Deley langs de Neer- graafstraat. Daar de daken in strooi waren, stond allés welhaast in laaie vlam. Buiten wat kleedingstukken en eenige meubels, is gansch het menagie en de ingeoogste vruch ten de prooi der vlammen geworden. Dank zij de spoedige tusschenkomst der geburen, zijn de beestialen kunnen gered worden. Alleenlijks de keet en een aanhoudend stal zijn bewaard gebleven, gansch het overige van het hofstede is plat gebrand. Er bestond verzekering Zondaglaatst hebben we met onze vlagge de feesten van het werkersverbond bijge woond te Hooglede, en we zijn naar huis gekomen met de eerste premie van verstko- mendeVandaag gaan we naar Roeselare, om aldaar het vijftienjarig beslaan te helpen vieren van het Christen Syndikaat der Sp. T.T Z. We vertrekken met de vlag, per trein van 12 uuren het Bestuur verhoopt dat er eene flinke vertegenwoordiging zal mee zijn. Daarom heeft het besloten zei} de helft der reiskosten te betalen voor al dege nen die meegaan. Heden Zondag, 18 Mei, te 5 uur namid dag, algemeene verplichte vergadering voor ae leden van het Weverssyndikaat die reeds in werke zijn. Er zijn belangrijke Eene taks van 2 per duizend op de meer- Purhjsn te bespreken; niemand blijve ten waarde van de Beurswaarden. Vermeerdering van de taks op het inko men der vennootschappen. Deze laks zal worden gebracht van 2 op 15 t. b en zal worden berekend per schijf var. 5.000 fr. Verhoogde taks op de honden. Er zijn er zoo maar 1 500 000 in België. M. Vlsart de Bocarmé ernstig ziek.M. Visatt de Bocarmé. furge- meester van Brugge, is door een beroerte getroffen Zijn toestand is zorwekkend. Leening van oorlogsschade.— 1 achter. Maandag, 19 Mei, te 8 uur, Zanggilda voor de mannen. Donderdag, vergadering voor het bestuur van den Ziekentroost, En dat brengt ons alweer eene week nader bij ons grootsche feest op 15JuniHet Re- rum-Novarum feest. De werklieden overtuigen wat de wereldbrief Rerum Nova rum voor hen al beteekent, dat gaat niet als men slechts over een schamel werkmans hoekje in de gazet beschikt Daarvoor wordt wel bij gelegenheid eens breeder uitgeweid. Het weze thans voldoende er op te wijzen dat De Leenif g van 2 miljard frank, bestemd deze wereldbrief het Cristelijk maatschappe- voor het Nationaal Nijverhf idskrediet datlijk programma is voor heel de samenleving voor zending heeft de ooriogschade der rij- Het is opgemaakt na grondigebe1 aadslaging verheid te vereffenen, zal In Juni aar-staancle met vooraanstaande sociologen uit bijna al u'tgeschreven worden ide landen van Furopa. Tusschen haakjes Ter eere van den Z. E. Kardi-e hie\ Vlaonderen ter eere gezeid, dat naai Mercier. - Men zal in de dag-( Vlaamsche geestelijken er voor een heel bladen de merkwaardige redevoering gele-\rmm ?fe/, toe, bijdroegen En dat d,e brief zen hebben die maandag laatst, te M< chelen over alle landen en in alle standen en partij- uitgesproken wierd door Mijnheer Cnore- en ln, H!, welen we door de artikels man, Staatsminister, bestuurder der Société die de dagbladen van dien lijd er over schre- Mart hart nuilern crtfirtlicriorh hl/in orhraat Générale de Belgique en Voorzitter der Bank van Kortrljk. Overdrachtstaks. Wij verne men uit goede bron dat de heffing dier taks zal worden gewijzigd. Men spreekt namelijk van 2 °/0 of meer te heffen bij den eersten verkoop en de verdere verhandelingen vrij te laten. De Nikkelen Geldstukken. Het slaan der nikkelen geldstukken is nu geëindigd. Al de slukken die moesten in omloop gebracht worden zijn ru in handen van het puMlek. Er zijn 73 miljoen stukken van 1 frank. 30 miljoen stukken van 50 centiem en 15 mitjoen s1 ukken van 2 frank in omloop. Naklank van de leuvensche ven. Een duitsch socialistisch blad schreef De Paus heeft nu in de volheid van zijn gezag den weg gebaand naar de oplossing van het maatschappelijk vraagstuk. Hij heeft het opgelost voor zooveel het aan eenige macht mogelijk zij, hel op te lossen. Een franschman schreefDe wereldbrief rerum novarum is als het evangelie, de grondwet eener nieuwe socialekatholieke werking Christene Werklieden, ik keer terug op De Tijd Dat is uw dagblad Waarom leest gij een ander dan 't Uwe ga heden, Zondagmorgen naar 't Volkshuis, en laat U insch ijven om gratis eenige weken De Tifd te ontvangen ge zult er te vreden over zijn. Onze Volkswinkel is nu op de Peer- hebt ge hem al be- Moordpartij.-Brtn Vallaeys heeft m1el de operaiie goed doorstaan Hel bloed dat nog in de longen geblev n was, is wegge- or.gevalle- op h -t grondgeued vac Pop - Elsia: Zonnebeke.In uw eigen belangte Moeskroen werd aangehouden. Een derde singhe. D leden der Vlaamsche Wacht hebben proef en vergelijk, hoedanigheid en prijs, I verdachte persoon werd te Lourde door de Mooie Damen I Verliest uwe bevallig-tkosteloozen toegang ook tot de vóórste Camenbert extra-fin, der kaasfabriek, j Rijkswacht van Recltem Zaterdag aange- I plaatsen. Brandhoek bjj Vlamertinghe. houden. Koop! de Corftfttft D. W. Eene gedenkplaat- Op Zondag 18" M. i e. k., om 3 u.'s nam. zal te Brugge, het Beheer van Posterijen eene gedenkplaat ir huldigen opgericht ter eere der 62 West- Vlaamsche postbedienden, gestorven voor het Vaderland in den loop van het oorlogs tijdperk 1914-1918. ruimd De dokters meenen dat de toestand bevre digend is De koorts heeft afgenomen. Men schrijft anderzijds uit Leuven aan Het Laatste Nieuws H; t gerucht doet hier de ronde, dat zijn moordei aar, van de Akademische overheid van de hoogeschool, toelating zou hebben verkregen om met Juli zijn rxamen af te leggen. Men vraagt zich te Leuven of zooiets wel mogelijk is. 't Is waarlijk ongelooflijk! Inderdaad, wij kunnen niet gelooven dat de Akademische overheid, die pas enkele maanden geleden drie studenten voor een maand aan de deur zette, omdat zij niet hadden iechtgestaan voor een Braban- gonne die een schunnige revue besloot, den revolverheld Colback thans tot het examen zou toelaten. Rouwberichten. t Vrouw Weduwe Louis Vanlierde, Klrders en Familie bedanken Viienden en Kennissen om de blijken van genegenheid door het bijwonen van de Plechtige Jaarmis op Maandag laatst, te Westvleteren. t Vrienden en Kennissen worden uitgenoodigd de Plechtige Jaarmis te willen bijwonen op MAANDAG 19 MEI, om 9 uur, in St-Janskeik, tot lafenis der ziel van wijlen Heer Vital LONCKE. t Vrienden en Kennissen worden uitgenoodigd de Plechtige Jaarmis te willen bijwonen op MAANDAG 19 MEI, om 9 uur, in St-Beitens- kerk, tot lafenis der ziel van Marguerite BRABANDTS. Van wege de familie. POPERINGHE. van II tot 18 Mei 1924. Geboorten. 121 Hennln Roger, z. v. René en Marie Depoorter -- 122 Van Eecke Denise, d v. Wil- fried en Jeanne Sauvage -- 123 Merlevede Gerard, z. v. Achille en Madeleine Butaye -- 124 Donnay Elisa beth, d. v. Alexander en Bertha Swertvagher 125 Six Gernialne, d. v. Henri en Lucie Muylle -- 126 Van Peperstraete Maria, d. v. Joseph en Irma Verscbaeve 127 Vanloot Maria, d. v. Achille en Bertha Corselis - 128 Timperman Roger, z. v. Alphonse en Hélène Clauw - 129 Demaeght Simonne, d. v. Georges en Maria Vanheule -- 130 Six André, z. v. Charles en Maria Pittillioen 131 Fiey Gerard, z. v. Florent en Irma Vandoolaeghe-- 132 Boudry Michel, z. v. Al phonse en Zulma Cordonnier -- 133 Vermeire Olivier, z. v Cyrille en Marie Van Oudenhove -- 134 Truwant Maurice, z. z. Nestor en Anna Vandermarl ere - 135 Quagbebeur Gerard, z. v. Remi en Martha Vande- wynckel -- 136 Louwagie Eugenie, d. v. Oscar en Eveline Casier Overlijdens. lh5 Ballyn Emma, 48 herbergier ster, wed. v. Julien Boeket, Doornstr. -- l< 6Laureyns Henri, 67 J werkman, eebtg. v. Maria Vanspranghe, Sektie D - 107 Vanhove Louise. 65 j., huishoudster, echtg v. Henri Scherpereel, Sektie G Huwelijken. 32 Bouckenooghe Oscar, 23 j. ijzer- wegbediepde v. Langemarck en Lemenu Honorine, 24 j., z. b. v. Poperinghe -- 33 Devos Achille, 32 j., werkman en Temperville Rachel, 27 j., leurster, b. v. Poperinghe -- 34 Liebert Juli n, 23 j metser en Tem perville Agnes, 21 j., z b beiden v. Poperinghe 35 Vandewynckel Maurice, 36 j landbouwer, wed. van Mahit u Flora en Hauspie Emma, 23 J., z b beiden v Poperinghe -- 36 Merlevede Maurice, 36 bakker en Vanpeteghem O inda, 34 j z. b. beiden v. Pop. Beloften 62 Vancayzeele Maurice, autogeleider en Coutigny Julienne, z. b.. beiden v. Poperinghe-- 63 Plaete Robert, werktuigkundige en Demarey Ger- maine, z b beiden v Poperinehe--64 Horrie julien, bediende v. Rijssel en Van Houcke Antoinette, z. b., beiden v. Poperinghe 65 Blanckaert Julien, metser diender en Vanhee Maria, z. b., beiden v. Poperinghe. CROMBEKF, m. Ffb Maart en April 1924. Geboorten. Ganne Andreas, z. v. Achille en L'évois Z - Meersseman Maurits, z. v. Leon en Derouhaix Maria Overlijdens -Goudenhooft Pharaïlde, 41 j., echtg. v. Demtulenaere Arsile -- Vandaele Bertha, 16 j. - Regheere Elisa, 47 j., echtg. v. Vandenbroucke Flo rent -- Temperville Maria, 3 j.d. v. Petrus en Decae Elisa - Derensy Frederic, 81 j wed. v. Gailliaerde Octavie en echtg. v. Verwaerde Silvia -- Borra Anna. 6 m., d. v. Florentinus en ^armentier Ida Huwelijken - Butaye Julianus, 34 j. met Regheere Angèle, 24 j., b. v. Crombeke Meersseman Maurits, 24 j., van Staden met Vienne Marcellina, 23 J., van Crombeke - Vanhalme Alphonse, 34 j. met Dehollan- der Elisa, 29 J., b. v. Crombeke -- Vanhalme Julien, 27 j., met Dumon Emma, 23 j., b v. Crombeke. Vienne Theophiel, 57 j wed. v. France Emma met Demeersseman Maria, 34 j., b. v. Crombeke -- Van denbroucke Leon, 37 j., v. Stavele met Dumon Alida, 30 j., v. Crombeke PROVEN, maanden Maart en April 1924. Geboorten. Dasseville Gerarda, d. v. Camille en Ackai-rt Rachel -- Leroy Simonne, d. v. Sylvère en Sys Rachel -- Goudenhooft Jeannette, d. v. Cyriel en L'Epée Elisa - AllerwHreldt Simonne, d v. Alois en Viane Celesta--Leny Julia, d. v. Alfons en Develter Maiia Rappelet Anna, d. v. Camiel en Tamboryn Marie - Quaghebeur Maria, d. v. Camiel en Cambier Lucie - Deschrevel Raphael, z. v. Seraphin en Thoré Elisa Overlijdens. Desomer Leopold, 4f> echtg. v. Matton Eudoxie. - Vandenbruwane Madeleln§, 34 j., echlg. v. Pieteis Arthur - Joos Leonard, 77 j wed. v. Vermersch Albertina - Nowé Carolus, 82 j wed. v. Herrewyn Rosalie Dev s Maurice, 1 j., z. v. Omer en Thoma Emma - Dequeker Achlel, 42 j ongeh. Dever Petrus. 78 J wed. v Bultheel Phllomena Huwelijken Gryson Camiel en Degraeve Angela, b. te Proven - Verdonck Rornain, te Poperinghe en Desmyter Maria, te Proven REMNGHE, maand April 1924. Geboorten. Declercq Julien, z. v. Leon en Marie Delanghe, Pypegale - Defever Emiel, z. v. Henri en Magdalena Gheldof, Halve Reninghestraat Overlijdbns. Desmadryl Leopold, 84 j., wed. v. Joanna Oreel -- Pieters Henri, 7u J., wed. van Smal Louise STADEN, maand Maart 1924. Geboorten. Vanmaercke Germaine, d. v. An- schari en Flavie Willemyns -- Pattyn Marcel, z. v. Maurits en Zulma D'Hondt -- Vanheule Suzanne, d. v. Joseph en Godelieve Hendrickx Debacker André, z. v. Leon en Madeleine Vandersype - Ramaudt Rachel, d. v. Edward en Alida Vandenbussche-Samyn Maria d. v. Emiel en Alice Vandenbussche -- Demuynck Augusta, d. v René en Alida Deprez -- Bouttelgier Roger, z. v. Urbain en Emma Pattyn - Despeghel Georges, z. v. Aloïs en Elisabeth Gunst Overlijdens. - Magdalena Deruytter, 10 j. - Sibille Lucien, 7 J. Beloften. Jerome Vandecandelaere te West- Roosebeke met Emma Trybou te Staden -- Hector Vandecasteele te Rousselaere met Maria Vandepor- taele te Staden Paul Willemyn te Staden met Mag dalena Soenen te West-Roosebeke WATOU, maand April 1924. Geboorten. - Vancayzeele Paula, d. v. Maurice en Zoë Saint-Germain - Dobbelaere Andrea, d. v. André en Madeleine Deruytter - Odeel Raoul. z. v. Georges en Madeleine Carton -- Ruckebusch Roger, z. v. Lucien en Martha Viane -- Vancayzeele Michella, d. v. Georges en Flora Russe -- Jacob Martha, d. v. Maurice en Juliana Demey - Vandenabeele Agnes, d. v Jerome en Maria Deschilder Overlijdens. Demol Adrienne, 41 j., echtg. van Henri Paresys - PUnche Rosalie, 73 j., wed. van Edouard Olilvlw Hebben hun diploma bekomen van landbouw- huishoudkundige regentes: Juffrouwen Josephine Monthaye van Staden met groote onderscheiding en Matie Dael van Poelkapelle met voldoening. Eerste tap. In de Koeimarktbij G. Van Eenooghe- Houwer, Boescbepestraat. Konijn te verhollen door den uil. In de stad Dixmulde bij Charles Worm, Veurnestraat; pegeven door G. Degraeve, Abeele. Hanenkamp. Ingang 4 fr. begin om 4 u. in het park. Abeele (Statie) Vliegende en stilhangende "Fleschschieting. Au Cheval Boulonnais bij Henri Huyghe. Westvleteren. Schaap te verhollen. In den Hil bij de Wed. Devloo. Vlamertinghe (Brandhoek) Groote Velokoersen. Gegeven door Cyrille Logie, Velomaker; voor alle beginnelingen. 250 fr. prijzen en verschiliige schoone premies. Inschrijving nm 2 u. 30. Vlamertinghe (Brandh Schaaplam te ver- bollen doer den uil. bij Cyrille Cappoen. Westvleteren (Leeuwcrek) Stilhangende en vliegende flescnschleting. In den Hil bij Florimond Devloo ge geven door Maur. Meeuw en Achille Gom- bert, begin om 2 uur. Gostcappel. Groote Hanenkamp., Bii Ueslié Gunst. 6 misen van 35 te rug 100 12 van 20 terug 60. Daarna Groote oorlog inleg 7 50 fr. Ingang 5 fr. Kemmel. Veiokoers voor alle beginnelingen. In de k'eine Polka bij Jerome Wilder- meersch Omloop van Kemmel, 50 Km, 225 fr. prijzen. BAANB9LLING. Poperinghe. Op 25 Mei 1924, wijk Rood Kruis, geg. door De Landbouwersgilde. 175 fr. prij zen verdeeld in 7 prijzen van 25 fr. Inleg 2 fr. per peleton. Inschrijving van 4 tot 5u In den vuurmolenbij H Steverlyr.ck. O It T Bordeaux-Parijs. Heden Zaterdag begint de groote koers van 500 Km. in een enkelen rit. Deze koers heeft reeds eene ge schiedenis van dertig jaren. Er zijn slechts 18 rijders Ingeschreven. De ouderdomspensioenen van het 2e kwar taal zullen uitbetaald worden als volgt: op Maandag 19e dezer voor de personen wier naam begint met de letters A tot D inbegre pen. Op Dinsdag 20c voor de belanghebbende waarvan de naam begint met een der letters E tot S inbecrepen en op Woensdag 21e voor de overige. Het zegelrecht is afgeschaft. De kinders Dave laten weten dat de persoon die in hunne slachterij, Yperstraat, 33, Vrijdag morgend acht kilos smeer gekocht heeft er twee kilos van achtergelaten heeft, het Is ter zijner beschikking. DE VERMAARDE GABARDINES worden gemaakt en verwrocht in Belgie door bevoegde engelsche vakmannen. 1 Te Koop in alle goede Kleerwinkels en I HoedenwinkelsI In 't grootMitchels'Bros Ltd-j 97, Zuidlaan, 97 BRUSSEL, i

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1924 | | pagina 2