ZENDT OHS1 fr. SO Linoleum, Toile clrée Fourruren Bank Mandei en /Nijverheid N. V. DE KRUIWAGEN VAN VIDER MARTIN DE MOORD VAN NYLEN, OCCASIE SOLDEN J.Verewysse-Vanheule BALLONS LANTEERNS H. GieenewercK - uandermariiere Vermakelijkheden Palace-Theater OE UWIFFFÜIS m DE DOODE IA KWATTA-SOLDATEN Apotheek Frans Van de Plas Henen zondag 1 Volkshuis-Poperinghe 26 I YPERSTRAAT morgen maandag 27 OPVOERING VAN Trekkiagea Verwoeste Gewesten 4 Wisselkoersen. Jammerlijk ongeluk. Dokter FEYS ZUIDSCHOTE, Bericht. In 't Binnenland. Vlaamsche Vrienden. VERBOND DER CHRISTENE VROUWEN Cam. DEZEURE-PAUWELS bij Etienne MONCAREY Hier en Daar. '1 Sayette Wijveken Burgerstand van Koopt nuttige Geschenken SANSEN-VANNESTE S PORT Ronde van Bflgie bij J. Delannoy Groove Velokoers in de Veurnestraat „IN DE BRONZEN KLOK" B E R I C H T Voor alle BEURS- en BANKZAKEN Belangrijk Bericht. De Bank voor Handel en Nijverheid N. V. Poperinghe, Hei Hoekte van den Christen werkman. Verkooping van 22 Duiven!fl^ee/(n^ffl mekaar in den weg loopen. Het voortkomenc van het hok Jerome Bestuur van den Landenaarsbond zal dan Debyser, Poperinghe, op Zondag ook samengesteld worden uit afgeveerdigden UEHICKITKW. CINEMASPECTAKELS PACIFIQUE1 Xe Koop. De ZAAK van den KOERRIER van LYON Cievraa^d. HOPPE. MARKTPRIJZEN. Verloren. October, te S u October, te 6 u. I Beroemd drama In 3 bedrijven. Zangspel in 2 bedrljvefn. PRIJZEN DER PLAATSEN 5 - 3 en 2 frank &EURSKRONMK Medegedeeld door de Bank TRANSINTER Wij hebben de eer onze klanten en lezers te laten weten dat wij van heden af twee hulpkantoren openen 1. te Reninghelst gehouden door Heer F. CAMERLYNCK, Gemeentesekretaris. 2. te Nieuwkerke gehouden door Heer L. LEMAIRE, Bellestraat. Alle Bankverrichtingen (Geldplaatsingen, Rekeningen op zicht en op termijn, enz...) zullen er verricht zijn. Voor alle Bewerkingen Inlichtingen wendt U tot onxe Agentschappen en Hulp kantoren. 1921. 19-10-24. R. 156.626 Nr 10 is terugb. d. 1.000.000 fr. Verwoeste Gewesten 5 1923 (20-10-24) Reeks 341.370Nr 3; R. 24.614 Nr 1 te rugbetaalbaar door 100.000 fr. Reeks 231.260 Nr 2 R. 278.430 Nr 3 R. 17.259 Nr 2 terugbet. door 50.000 fr. Reeks 379.120 Nr 1 279.321 Nr 3 R. 10.738 Fr 5 R. 99.285 Nr 3 R. 39.292 Nr 3 R. 389.283 Nr 4 R. 53.347 Nr 3 R. 308.808 Nr 1 R. 166.603 Nr 4 R. 265.737 Nr 5 R. 101.947 Nr 4 R. 177.449 Nr 2; R. 75.085 Nr 2 R. 13.238 Nr 2 R. 134.871 Nr 3 terugbetaalbaar door 10.000 fr. De andere nummers der hierbovengemel- de reeksen zijn terugbetaalbaar door 550 fr. STAD LUIK 1905(15-10-24). R. 12.964 Nr 7 is terugb. door 15.000 fr. R. 6.542 Nr 1 1.250 fr. STAD LUIK 1897 (20-10-24) 1475 loten zijn terugbetaalbaar vanaf den 1 September 1925 waarvan Reeks 17310 Nr 6 door 100.000 fr. De volledige lijsten der trekkingen borus- ten in onze kantoren en zijn ter beschikking der belanghebbenden. Af ts knippen Koepons. Lamlnolrs de Ruau 63,65 Forges de Clabecq 510,00 Verreries Chausteur cap. 127,60 fond 106,25 Fabrication du Gaz 42,50 Aciéries de Longwy F.F. 46,95 Jenet 400,00 Hollande-Belge Fours k Coke 76,80 Waarden Wisselkoers der Week Main. [Dinid.'WoMi. Dond. Vrijd. Amsterdam Barlin Baoareat Qhriftinii Kanlen (mlllard) Copenhagen Genèvi Italië Loniree (Londen) Madrid Mentrdal Kew-Tork Hew-ïork cSble Parte (Parije) Pragne Stockholm 816 25 818 25 299 00 359.50 401 50 90 75 9375 279 75 20 81 20.87 20 87 108.72'108 70 62 20: 62 20 555 87 555 25 297 50 356 25 400 62 90 77 93.70 279 75 20.80 20.81 20 82 817 50 297 00 357 50 399 00 90 45 93 48 279 37 20 72 20 74 20 75 108 97 62 00 553 25 818 37 297 75 359*50 400.12 90 50 93 65 279 50 20 80 20 77 20 78 109 00 62 12 553 87 Een schoolknaao al spelen verongeluk». Een pijnlijk ongeluk gebeurde Donderdag mor gen rond 111/2 ure, op het terrein in gebruike gehouden door den vervoerdienst van den D.V.G. gelegen langs de Korte Reninghelststraat, juist over de Meessenstraat. Rechtover de garage nu niet meer gebruikt, van de D. V. G. staat in een meersch eene rij platte Decauville wagonnetjes, vroeger gediend hebbend om bilen van de oorlogtramlijnen te vervoeren. Die bilen werden tot daar gebracht op groote wagons en om de kleine Decauville wa gonnetjes op zelfde hoogte der groote te brengen, om het laden en lossen te vergemakkelijken, had den de werklieden vroeger daar op het uiteinde een verhoog gemaakt waar ze bij het werk de kleine wagonnetje opstaken, en, eens geladen, lieten neerloopen. Sedert eenige tijd nu werd die dienst opge schorst en garage, barakken, opeengehoopte bilen, wagons staan daar onbewaakt te vervallen De meersch waar die kleine wagonnetjes staan was de speelplaats geworden der jongens uit de buurt, en na de schooluren der jongens der Mid delbare school, afdeeling Meessenstraat, waarvan de speelplaats aan die meersch paalt. Donderdag morgen dus gelijk naar gewoonte, na 't eindigen der klassen, liepen de jongens de weide in naar die wagonnetjes, hoewel dit hun reeds dikwijls door Meesters en Politie verboden werd. Een wagonnetje werd de hoogte opgestoken, de jongens zetten er zich op en lieten het dan in volle vaart de helling afloopen. Tweemaal reeds hadden ze dit gedaan de tweede keer echter was het wagonnetje door te snelle vaart bijna ontriggeld. Voor de derde maal werd het wagentje de 15 meters lange helling opgesteken en dertien kna pen zetten zich erop. E»n hunner die voren links zat, liet den voet op de riggel slepen om te rem men en weer reden ze het af. Omtrent beneden gekomen haperde zijn voet en de knaap viel af en verdween onder het Zware voertuigdit hield stil twee meters verder... een verwrongen, bloedend lichaamtje lag eronder en gaf geen tee ken van leven meer; het linkerwie! was over een been gereden en het hoofd was door het rechter- achtorwiel vermorzeld ff*wooot. Vergruwd, liepen de andere jongens weg, om hulp schreeuwend. De tolbediende Dereygher, aldaar van dienst, kwam toegeloopen en vond den kleine, dood, ijselijk gekwetst aan hoofd en schedel en een been gebroken. Seffens werd de heer Politie-kom missaris verwittigd die ter plaatse kwam de noo- dige bestatigingen doen en het lijkje deed wegha len. Een groote volksmenigte was intusschen ter plaats der ramp toegeloopen. Het ongelukkig slachtoffer is Maurits Ges- quiere, geboren te Poperinghe op 7 September 1911, zoontje van Elie en Derensy Emma, wonend langs de Beleedstraat. De vader, timmerman voor den Staat, was aan 't werk op Poperinghe statie, en werd met alle mogelijke voorzorgen verwittigd van het ongeluk dat hem kwam te treffen. Het verdriet der ouders is niet te beschrijven. Maurits was hun eenig zoontje benevens twee zustertjes. De Poperinghenaar biedt de diepbeproefde ouders zijne deelneming aan in rouw en in gebed. De begraving van het slachtoffer zal plaats hebben Maandag om 8 1/2 u. in St Janskerk. Ter gelegenheid van ALLER HEILIGEN, groote keus van Kro nen en Rouwartikelen bij Et MONCAREY, Gasthuisstraat. Electriciteit. Alvorens uwe inrich tingen te doen aannemen, wendt u tot André Cossey, Groote Markt, Poperinghe, die u zonder de minste verplichting, prijs en bestek zal geven. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot een der Agentschappen van de Bank TRANSINTER. Het kabinet der taDdarsenij van te Poperinghe, wordt voor goed gesloten. Desnoods zich te wenden tot nr 32 Leo- poldlaan, Telefoon 842, Oostende. Men vraagt een Veldwachter. Aan- vangsjaarwedde 2100 fr. Indiensttreding 1 Januari 1925. Schriftelijk aan te vragen voor 20 November 1924. Bij art. 22 der wet van 28 Februari 1924 wordt de herziening bevolen van het kadastraal inkomen en bijgevolg moeten de huurakten der pachters onderzocht worden Daar dit werk aan de Politieagenten onzer stad, voor het grondgebied Poperinghe, opgelegd is, zal een hunner zich binnen enkele dagen ten huize aanbieden om de inlichtingen voor de her ziening van het kadaster op te nemen. Daar de eigenaars en pachters veplicht zijn aan voornoem de agenten, die alle geheimhouding opgelegd zijn, hunne pachtbrieven te toonen, worden de inwoners eerbiedig verzocht, om de taak der agenten te bespoedigen, van nu af hunne pacht brieven ter beschikking te houden. Stadsnieuws. Zondagrast. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Woensdag avond aanstaande, om 8 ure gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. OnderwerpAntlmllltarlsme(Lezing) Een goede raad. Indien g!j van hoofd-, schelehoofdpijn,zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zuit spoedig en volkomen genezen z.jn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt in A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. Onderscheiding. ln de Hoenderten toonstelling te Chaudfontaine (Luik) heeft M. Jeremie Waryn, onze stadsgenoot, een Eereprijs en een Eerste prijs behaald met zijne Zilver Braekels en een Eerste prijs met zijne Mechelsche Coucous. Belangrijk. Ouders waakt over uwe kinderen Voor de St Maarten en de St Niklaas geschenken eischt gezonde Cho colade, zonder ijzer draad vervaardigd. Dit jaar heeft het huis de Werkende Ble Yperstraat 24-28-30 eene bijzondere schoone keus van fijne Chocolade in huls vervaardigd en gewaarborgd zonder ijzerdraad. Onze Marsepein is uitnemend goed en gewaarborgd zuiver amandels en suiker. Biscuits H. Maes-Rommens. Kerkhof. Ter gelegenheid van Allerzielen zal het Kerkhof geopend zijn Vrijdag namiddag, Zaterdag, Zondag en Maandag, heel den dag, telkens tot 5 uur. Vraagt overal het lekker Bier van 't Patarsvatje. Davidsfonds. Het winterseizoen is goed begonnen. De voordracht van E. H. Hanssens over Rhyn en Roer werd met gretigheid aanhoord en met voldoening ge smaakt. 't Was een ware reis die we door het Rhyngebied maakten, want de zichten waren prachtigen een vroolijke reis, in gezelschap van een aangenaam vertellend gids. Bij dit blad is een Bijvnegsel gevoegd het bevat uiterst nuttige Aankondigin gen, Burgerstanden, enz. Zondag 9 November, om 3 uren feest voor onze leden. Voordracht met lichtbeelden over «Rome» door Eerw. Heer Bonte van Yper. «Zusterliefde» blijspel. Prachtig slotkoor. Ingang vrij voor de leden voorzien van hun lidkaart. Geen kinders zullen toegelaten worden. Men aanvaardt nieuwe leden van af 16 jaren. Drinkt overal het smakelijk Lorral- nan-bier D. 6. C. Nadienst. Op Maandag 3 November te 10 uur in St Bertenskerk, zal zan «ege hel Stadsbestuur een PLECHTIGE ROUW DIENST gedaan worden tot zielerust der Burgerlijke en Militaire Slachtoffers van den Oorlog. JACHSTOVEN LUXE - CALORIFÉREN voor Salons en Herbergen Prlosterstraat,5, Poperlngho Meer dan 100 stoven in magazijn Yper. Geen garnizoen. Om de bezuinigingspolltiek te handhaven, zal onze stad, volgens de verklaring van Mininster Forthomme, zijn garnizoen niet meer terug krijgen. Bezuiningingspolitiek En zeggen dat hier de kazerne, die ten deeie hersteld is, zal moeten ledig staan en dat de puinen van de rijschool, militaire gasthuis en kool magazijn, ammunitie, enz. onopgetrokken blijven, terwijl ze elders vruchtbare akker gronden aankoopen, om nieuwe militaire gebouwen te plaatsen, ten prijze van onzeg lijke kosten. Verkeerde bezuinigingspolitiek Heropbouwingswerken. Volgende voltooiïngswerken werden in aanbesteding gegeven en zullen binnen kort aangevangen worden. Het gevang voor 274.300 fr. door M. H. Vandercruysse van Brugge. Het gast huis met afsluitingsmuur, dooden- en wasch- huis voor 145.900 fr. door M. Henri Delhem van Yper en een houten huis voor 85.940 fr. ook door Henri Delhem. Puinentroost. Aangaande het opvoe ren van het nieuw zangspelDe Wolf in het Gebergte herinneren wij nog eens aan de tooneelliefhebbers van Yper en omliggende, dat dit stuk heden Zondag om 3 u. en Maandag om 8 ure in het Yper-Palace, Groote Markt, opgevoerd zal worden, door onzen bloeienden Vlaamschen Oudstrijders- bond, afdeeling Puinentroost Wie zich nog eene plaats wil verzekeren zorge ten spoedigste voor zijn ingangskaart, die te bekomen is bij H. Waterbley, Boom gaardstraat. De'vertooning van Zondag eindigt vóór 6 ure. Marktdag. - De wekelijksche markt dag zal ter oorzake van Allerheilligen, die dit jaar den Zaterdag is, deze week plaats hebben op Vrijdag 31 October. Kammol. Kar tegen tram. Don derdag morgen rond 10 V, ure kwam de landbouwer Achiel Simoens, rond de 45 jaar, met peerd en kar van Kemmel naar huis ge reden, bij de Vierstraat. De landweg naar zijne woonst intrekkend, werden peerd en man gevat door den tram ook van Kemmel komend. De landbouwer werd seffens opge nomen en binnengedregen, wijl het peerd, erg gekwetst, ter plaatse moest afgemaakt worden. De landbouwer klaagt erg van inwendige kneuzingen en zijn toestand laat niet toe hem naar het hospitaal over te brengen. Vlamertinghe. Onthulling van het Gedenkteeken. Op Zondag 2de" No vember zal de plechtige o thulllng plaats hebb Ti van het Gedenkteeken, opgericht als dankbare erkentelijkheid aan de dierbare Gesneuvelden der Gemeente. Te 10u. plechtige H. Mis, waarondereen Eetw. Heer oud-Aalmoezenier, een geeste lijke toespraak zal houden. Onmiddelijk na de plechtige H. Mis, zal het heerlijk gedenkteeken, kunstgewrocht van den beeldhouwer Ernest D'Hondt te Gent, door Eerw. Heer Pastoor gewijd worden. Na eene korie toespraak door den heer Rafael Six, voorzitter van den vlaamschen oud-strijdersbond, zal de feestrede gehouden worden door den zoo beminden en verdienst- vollen Heer Prof. D' Daels, die met zooveel lieide en offervaardigheid, de jaatlijksche vlaamsche bedevaarten naar de Graven aan den Yzer heeft geleid. De talrijke vrienden uit het omliggende zullen eraan houden naar den gevierden redenaar te komen luisteren. Daarna zal de kommissie liet Gedenkteeken aan de Gemeente overheid overdragen, en zullen bloemengarven door overheid en maatschappijen aan dei: voet d< r Gedenkzuil neergelegd worden. 's Namiddags te 5 uur, in het lokaal der H. Familie, Groote konferentie met licht beelden over de Vlaamsche Bedevaarten naar de Graven van den Yzer, door Prof Dr DAELS (door toedoen der Vlaamsche Wacht). Vóór en na de Hoogmis zullen er zicht- kaarten van het Gedenkt eken vei kocht worden, met op de nevenzijde de namen der Gesneuvelden. N. B. Alhoewel het onthuülngifeest plaatselijk is, en er dus geen stoit zal ge vormd worden, noodigt de kommissie vriendelijk iedereen tot het feest uit. Er zullengeeneplakbrleven.noch uitnoodigings- kaarten rondgezonden worden men gelieve dus deze mededeeling als ultnoodiging te aanzien. Namens de Kommissie voor het Gedenkteeken. In een volgend nummer geven wePHOTO zan het Gedenkteeken. V. O. S. Ter gelegenheid van het onthullingsfeest van het Gedenkteeken, zul len de Vossen vergaderen in hun lokaal Het Paviljoen na de mis van 9 uur. Het bestuur rekent er vast op, en voor U Vossen, is het een plicht, dat allen er bijtijds zouden aanwezig zijn, om samen metde vlag vóórop, de plechtige H. Mis voor onze dier bare Dooden te gaan bijwonen. Na de H. Mis, zullen de Vossen zich, in orde, aan den voet van het gedenkteeken plaatsen Een lid, broeder van gesneuvelden, zal in naam van den V. O. S. eene bloemengarve aan den voet der gedenkzuil neêrleggen. 's Avonds zullen de Vossen er ook aan houden bijzonder talrijk aanwezig te zijn om den geliefden redenaar en vossenvriend Dr Daels te hooren spreken. Het bestuur herinnert den Vossen ook dat op Zondag 9 November te 9 uur de jaarl jk- sche plechtige H. Mis zal gezongen worden voor onzedierbare Dooden, waarna opnieuw eene bloemengarve aan den voet der gedenk zuil zal gelegd worden. Het Bestuur. Bij onze Pompiers. Zondag bracht onze gemeente hulde aan vier dapperen die zich in 't Pompierskorps sedert 25 jaren, tot welzijn van eenieder ten dienste stellen, na- mentlijk de heeren Charles Delplace, Luit.-Bevelhebber Henri Pareyn, Luitenant Henri Pinceel, Onder-luitenant Emiel Barroo, Brigadier. Om 3 u. werden zij door het muziek en de Overheden ten huize van den heer Charles Delplace afgehaald en per rijtuig naar het gemeentehuis geleid waar hun door de heer Jules Delie, eerste schepen in vervanging van den heer Burgemeester, ongesteld, het wel- verdiendeeeremerk werdopde borst gespeld. In een prachtige rede bracht de heer Ca- miel Duflou hun de hulde aller medeburgers en muziek aan 't hoofd werden de vier ge decoreerden weer huiswaarts gevoerd. van alle Verlakte artikelen en Gegoten ijzer \Gasthuisstrant, Poperinghi I Komen ten-Brielen. Wanhoops daad. De 18-jarige Rachel Deleye sprong Zondag te Wervik op een eenzame plaats in het Leyewater. Het lijk der wanhopige werd kort nadien opgevischt Meenen. Zelfmoord. Zondag na middag, rond 5 1/2 uur, heeft de genaamde Ernest Velghe, 35 jaar oud, kleermaker, zich van het leven beroofd door hem een kogel in het oor te jagen. De man was in het hoofd geraakt. Reninghe. Begraving. Verleden Donderdag had alhier de plechtige begraving plaats van Mijnheer Armand Sticker, Bur gemeester der gemeente sedert Maart 1897. Aan alle huizen waren de vlaggen halftop en de brandende lanteerns, in zwarte floers ge huld, deelden mede in de algemeene rouw. Prachtig was de lijkdienst door onzen E. H. Pastoor gezongen, aan het altaar bijgestaan door vijf priesters. Veel volk ook men mag zeggen dat al de huizen der gemeente verte genwoordigd waren. Eene roerende lijkrede wierd op het graf uitgesproken door het schoolhoofd Meester Alidor Van Nieuwen- huyse. Heer Sticker, die in de gemeenteraad zetelde sedert October 1881, was vereerd met de herinneringsmedaiile van het riik van Leopold II, met de burgerlijke medaille van le Klasse en met het burgerkruis van 1' Klasse. Dat zijne ziele in vrede ruste De Poperinghenaar biedt zijnen rouw- groet aan de geachte familie Sticker-Merle- vede. Westouter. Schielijke dood. Vrijdag morgen, rond 7 u. verliet de 70 jari ge Benoit Struye zijn huis om eene bood schap (e doen. Een uur later langs daar op dienst zijnde vondde veldwachter, denouder ling dood ter gronde liggen, langs den weg gaande van Locre naar den Zwartenberg hij moet aan een beroerte gestorven zijn. De vrouw werd met alle voorzorg ver wittigd. Zuidschoota. Groote schieting. Op Zondag 2 November aanstaande, groote schieting. Oppervogel 80 fr., Zijd vogels 40 fr., Kallen 20 fr. Verders gewone gebruiken en voorwaarden. Zie afzonder lijke kaarten. Passerdozen, alle teekengerief ten onzen bureele te verkrijgen. Elvardinghe. Een nieuwsje, vertelsel of waarheid doet de ronde gelukkigiijk een licht is opgegaan uit de duisternis, en ware 't daarvan niet geweest zoo luidt het nieuwsje zou er een herberg- winkel al met eens tot stand gekomen zijn, en dan nog zulk een gevaarlijke doening dat volgens 't nieuwsje alle herbergen en winkels er zouden door lam gelegd geweest zijn I welk eene gelukkige vondst om zulk een vondst te doen moet men jaren tijd heb ben... en hadde het eens zoo geweest, dan zou garanti zeker de herberg genoemd heb ben In de bedrogene en garanti zeker zou het een winkel geweest zijn van nieuw- modenbeloften Misschien krijgt men later nog meer nieuws daarover. Wytschnete. Nieuwe kerk. De aanbesteding voor het opbouwen der nieuwe kerk werd uitgesteld tot Woersdag 5 No vember. Lange ma rek. Het Staatsblad bracht ons dees week de blijde mare dat de Heer Arthur Detavernier notaris benoemd was op onze gemeente. Toen onze vorige notaris Mijnheer De- wuif ons zoo schielijk werd ontnomen, hoorde men te allen kante zeggen we zul len nooit zoo een meer hebben». En nogthans dit vraagstuk hoe moeilijk ook, Is ten volle digste opgelost door de komst van Mijnheer Arthur Detavernier,gewezen notaris te Poel- capelle. En inderdaad, onze nieuwe notaris is geen vreemdeling voor de Langemarcknaars iedereen hier kent zijn vriendelijk en gedien stig karakter, zonder het minste beslag, en van zijne bijzondere beroepsbekwaamheid heeft menigeen reeds de ervaring opgedaan. Hij weze hertelijk welkom onder ons en voor vele jaren. Gheluwe. Bij eene ruzie kreeg M. Verbeke een aantal borstelslagen op het hoofd, bij zoo verre dat men zijn toestand als erg beschouwt. in een ander gevecht werd Thomas D. zoo erg met verscheidene hamerslagen be werkt, dat zijn toestand onrust baart. De gendarmerie heeft een onderzoek inge steld. Diefte. In de beenhouwerij Delrue werd een hesp en het geld uit de tooglade geroofd, op Donderdagnacht. Bij den velo- maker Pinoy werden allerlei velobenoodig- heden en 15 lanfaarnen gestolen. Boeslngha. Jongelingskring. Op Zondag 26 October 1924, 's avonds om 6 ure zeer juist komt E. H. Bonte, Pastoor van St Pietersparochle te Yper ons eene VOORDRACHT geven met lichtbeelden over het H. LAND PALESTINA waar Jezus werd geboren en het geloof predikte. Daar hij deze reis heeft gedaan, zal hij kunnen spreken over hetgeen hij zelf heeft gezien. Kaarten zijn op voorhand te bekomen aan 2 fr. (zetels) en 1 fr. (stoelen) bij JEROME HOLLYNCK. Groote Zending. Op 1 November, Hoogdag van Allerheiligen zal er In onze ge meente eene groote Missie van tien dagen gepredikt worden door E. P. Van Linden, gewezen legeraalm. en E. P. Devriendt, alle twee redemptoristen. De laatste zending greep plaats in het jaar 1913 en vele bejaarde menschen hebben er nog eenen goeden indruk van bewaard. Laat ons hopen dat deze reeks sermoenen, nu vooral na dien schrikkelijken en nooJlot- tigen oorlog goed zullen gevolgd worden en veel deugd zullen doen aan iedereen. Thlalt. Smartelijk ongeluk. De 3-jarige Madeleine Schepers speelde Zater dag in den huisvloer, waar een ketel mei kokend water stond, toen de kleine bij het spel er in sukkelde en zich zoo erg verbrand de, dat het na enkele uren aan de opgGoo- pen brandwonden bezweek. Oostende. Knaap doodgereden Een auto met kamion aan vast van den foor kramer Van Overmeer reed door de Kerk straat. De knaap Durand, 11 jaar wilde tusschen beide voertuigen doorloopen, maar werd door het wiel gevat en vermorzeld. Dlxmuide. De burgmeester overle den. Dr Van Houtte, burgmeester, is Zaterdag plotselings overleden. Zondag was heel de stad in rouw en de aangekondigde elektriekfeesten uitgesteld. Een groot Bisschop. Op 30 October, viert Mgr. Heylen, Bisschop van Namen, zijn zilveren bisschoppelijk Jubile um. Onder zijn wijs bestuur groeien en bloeien de katholieke werken in gansch zijn bisdom. Mgr. Heylen is een echte volks vriend, een stoere vlaming en een diep god vruchtig Zielenherder. Hij draagt de vereering mede en de hoog achting van grooten en kleinen, niet alleen uit zijn bisdom, maar van allen die Hem om zijne edele zielesgaven hebben leeren waar- deeren. De eerste veldslag van Yper. Veldmaarschalk lord Plumer zal den 31 October op het Cenotaaf te Londen een krans neerleggen, ter herinnering aan den lOen verjaardag van den eersten Yper veldslag. Op den weg van Meenen naar Yperen. Tengevolge der herstellings werken die op de baan van Meenen-Yperen gedaan worden tusschen Gheluwe en Mee nen, zijn de voertuigen verplicht te rijden tusschen het gehucht Koekoek en de Hooge Weg Bllan eenar aardbeving. De Japansche regeering heeft de statistiek afge kondigd der slachtoffers van de laatste aardbeving. Het getal dooden beloopt op 90.000 dit der gekwetsten op 50.000. Er zijn 14.000 verdwenenen, 700.008 huizen en paleizen werden vernield. □e bande Nauwelaerts. Voor het Assisenhof van Antwerpen komen binnen kort 23 leden te recht. Ten hunnen laste hebben zij meer dan 200 diefstallen, tal van moordpogingen en twaall moorden. Rouwberichten. Euoene D'Hondt en Vrouw, noodigen beleefd ai de Vrienden en Kennissen uit, om de plechtige Jaarmis te willen bijwonen, op Maandag 27 Octo ber, ten 9 1/2 u. in O. L. Vrouw kerk, tot ziele- lafenis van hunne ouders Justin Verwaerds en Louise Wullems. De Familie De Wulf noodigt Vrienden en Kennissen uit. het Ptechtigjaargetijde te winnen bijwonen op DONDERDAG, 30 October, te 10 uur, in St Janskerk, tot lafenis der ziel van Heer Dr Henrl De Wulf. De Familie Bottez-Crombez, bedankt Vrien den en Kennissen om de blijken van rouwbetui ging bij de begraving van M. Charles Bottez. Priesterlijke Benoemingen. BISDOM BRUGGE. Zijn benoemd tot dienstdoende pastoor te Avecapelle, de E. H De Sloovere, pastoor te Oudecapelle, in vervanging van den E. H. Schram, die zijn ontslag geefttot pastoor te Oudecapelle, de E. H. Gyquiere, on derpastoor te Coolscamp. Tot opzieaers voor het vrije lager onderwijs voor de dekenij Dixmude (Zuidkant)de E. H. Bylo, pastoor te Eesgen voor de dekenij Poperinghe (Oostkant)de E. H. Verhamme, principaal van het kollege in dezelfde stad. Wilt gij t e r t r o u w en goedkoop bediend worden, doet uw aankoop in HUIS Ooststraat, 56, ROESELARE. I Onmogelijke concurrentie Lg? 57 I Volledige waarborg. I 'zi- in postzegels en Ge zult van nu tot Nieuw jaar De Poperinghenaar den Zaterdag of Zondag morgen door den postbode TE HUIS GEBRACHT worden. POPERINGHE, van 19 tot 26 Ootober 1924. Geboorten. 270. Vandecasteele Robert, z. v. Arthur en Alice Clabau. 271. Beele Beatrice, d. v. Maurice en Maria Mllleville. 272. Qua- ghebeur Jeanne, d. v. Jeremie en Helene Bafcop. Overlijdens. 202. Huyghe Anna, 7 j., scholierster, d. v. Jerome en Julia Blanckaert, Sektie G. 203. Waeles Joseph, 18 j., student, ongeh., Boeschepestr.204. Gesquierr Maurits, 13 j., scholier, Sektie E. Huwelijken. 88. Denturck Germain, 24 j., aardewerker en Minne Zoë, 27 j., dienstmeid, b v. Poperinghe. 89. Mahieu Jeremie, 23 j., werkman en Verhaeghe Bertha, 18 j., werkster, b. v. Poperinghe. 90. Decrock Jerome, 22 j., bankbediende en Gelein Antoinette, 23 j., z. b., beiden v. Poperinghe. Beloften. 136. Sterkens Gustave, brouwer ingenieur v. Merxem en Duflou Marie, z. b., v. Poperinghe. 137. Deroo Julien, slachter en Deschodt Marie, z. b., beiden v. Poperinghe. 138. Beun Gerard, koopman en Ryckewaert Julia, z. b., beiden v. Poperinghe. Met St Maarten, St Niklaas, Nieuwjaar. Pennedozen, Passerdozen, Teekengerief Albums voor Portretten, Postzegels, Plan ten, Postkaarten Werkatbums. Groote keus van Printenboeken, Teekenboeken, Leesboeken. Gekleurde Potlooden, Verf- doozen, Boektasschen, Portefeuilltn, schoone Spreuken op koper of op hout, enz. enz. voor Sint Maarten, 15, Gasthuisstraat, Poperinghe. HEEREN SPELERS I Koopt uwe Football- Schoenen en toebehoorten bij A. Cossey Van Mol, rechtover 't Gasthuis. Gij vindt er de meeste keus aan genadige prijzen. Voetbal, Uitslagen van Zondag 19 Oct. Ill Afd. Poperinghe 0 - Thourout 5. Thlelt 3 Dixmude 1 Heule 3 Heyst 0. Reniy Sport 3 Obislel 1. POPERINGHE Football-Club. HEDEN ZONDAQ om 10 uren. terrein Kouier, match F. C Poperinghe II Sch lieren. Scb-1 e ren allen op post voor uwe laatste training. Zondag aanstaande eerste match voor het kampioenschap Om 2 1/2 uren, op het terrein de Kouter, te Pope ringhe match van 3" afdeeling: F. C. Poperinghe F. C. Heyst, Scheidsrechter Van Severen. Football-club Les Abeelois Réunis Uilslagen van verleden Zondag. Abeele 11 2 Watten III 3. Match voor vandaag, om 3 ure Abeele II Hazebrouck II. HEDEN ZONDAG na de hoogmis algemeene verga dering. Vriendelijk verzocht allen tegenwoordig te zijn. Lnopen DE RONDE VAN GENT, werd Zondag geloopen 10 kim. voor Seniors en 4 kim. voor Scholleren. Voorde 10 kim. waren 49 mededingers. Georges Vandenbroele, onze stadsgenoot, hield bijna heel de koers kop, gevolgd door Defleurquin, toen in de laat ste 3 km. de zool van zijn staffer loskwam en tegen deze heisteld was, waren er hem reeds zes voorbij. HIJ won een na een in en eindigde toch tweede op 100 meters van Defleurquin Op 30 November zal Vandebroele te Brussel mede kampen voor den Cross van Le Soir STAD POPERINGHE 3Je Vlucht uit Luik van Zondag 19 Oct. !92< 96 duiven los om 8 uur. Wind Z- W. Aank. I' duif om II,35u. laatste prijs om 11.56 u. Afs'and 202 Km. 1. Lequien Jul. 2 m., 2. Delannoy J. 5 m., 3. Lava A. 5 m. en 5 p., 4. Bourgeois Ent. 5 m 5. Onraedt Cyr. 3 m., 6. Dobbelaere Jer. 3 m., 7. Vermeulen Jer. 1 m., 8. Debyser M. 3 m., 9. Truant Jul. 3 m., 10. Verpoot Em. 1 m., 11. Hannebouw M. 3 m., 12. Vermeersch A. 2 m., 13. Onraedt C. 3 m., 14. Vanhoucke J. 5 m., 15. Vanbruaene G. 2 m., 16. Cambie J. 3 m., 17, Roeykens J. 3 m., en 4 p., 18. Deheegher Jer. Watou 2 m., 19. Pittellioen Cam. 2 m., 20. Ver haeghe H. 2 m., 21. Lava A. 1 m., 22. Lequien Jul. 1 m., 23. Blondeel Ach., 24. Handpoorter Hil.25. Desaegber H., 26. Sohier B., 27. De- wickere K., 28. Dewachter G., 29. Deheegher Jer., 30. Clabau Pittellioen H., 31. Vanbruaene Paul., 32. Coucke Edg., 33. Creus H., 34. Wul- lepit Pr., 35. Blanckaert M. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1 Deheegher Jerome, Watou. Ill p., 2. Roey kens Jean, 124 p., 3. Bourgeois Etn. 124 p., 4. Lava Ad'ien, 124 p., 5. Delannoy Jules, 139 p., 6. Debyser Jerome, 140 p., 7. Vanhoucke Jules, 141 p., 8. Desagher H. 145 p.. 9. Dobbelaere Jer. 147 p., 10. Coucke Edg. 152 p., 11. Debyser M. 153 p. Stad Poperinghe. Op Zondag 26 October 1924. voor alle onderbeginnelingen. Afstand 50 km Inschrijving bij H. Bruneel, velomaker, Veurne straat, van 1 tot 1 1/2 uur. Vertrek om 2u. stipt. Wilt gij goed bediend worden, doet' uwe aankoopen bij Smid, Yperstraat, 43, POPERINGHE. Kloeke JACHTSTOVEN LUXE FOY ERS - COLORIFERES voor salons en her bergen. Alle slach van hand- en timmer- alaam. D^ndkistperief. Beetmolens «De Paepe» Wasch- en Boterkeerns, Keukengerlef. Zeer genadige prijzen Oproeping der Manschappen der klas 1924, van het 2de Linieregiment. Zullen opgeroepen worden 1' den 29 November 1924, de verdaagde de uitgestelde, de militianen der volgende klas sen, toegelaten tot vervroegde indiensttreding, en de militianen, geboren van 1 Jan. 1904 tot 23 Juni 1904. 2° Den 31 Juli 1925, de militianen geboren van 24 Juni 1904 tot 31 December 1904. DRINGEED BERICHT. Daar Allerheiligen dit jaar den Zaterdag valt, zal ons blad ve-schijnen op Vrijdag 'aanstaande. Alle mededcelingen en berichlen moeten i ons dus toekomen 1«»f» laatste tegen 1 Donderdag middag. wendt u tot de Vlamingstraat, 15, POPERINGHE. In uitvoering der voorschriften van §2, art. 43 der wet 24 Juli 1921, gewijzigd door de wet van 10 April 1923, heeft het Nationaal Kantoor voor Roerende Waarden, de lijst uitgegeven der titels welke zonder eigenaar bevonden zijn en na den 31 December 1926 kunnen vervallen verklaard worden, zoo de eigenaar zich vóór 31 December 1924 niet bekend maakt. Zijn in deze belangrijke lijst van omtrent 200 bladzijden aangeteekend, de volgende aandeelen en schuldbrieven, uitgegeven vóór den 1 Januari 1920, door maatschappijen welke in België hun hoofdzetel hebben, te weten 1° De nummers der titels aan toonder waarvan geen enkel dividend noch kroosbriefje na den 31 December 1919 en óór den 1 Januari 1923 betaalbaar gesteld, vóór den 30 Juni 1923 werd uil betaald 2° De nummers der titels aan toonder, welke niet verwisseld, uitgekeerd noch met een nieuw couponblad voorzien werden vóór den 30 Juni 1923, alhoewel deze bewerking kon geschieden tusschen den 1 Januari 1920 en den 31 December 1922. stelt luire diensten ter beschikking van al diegenen die meenen dergelijke titels in hun bezit te hebben, om de lijst met de nummers hunner betwijfelde titels le onderzoeken en na te zien. Zondag 2(5 October. Herbergkermis. In den Brabantbij de Wed. Quaghebeur- Riem. DOOR DEN UIL TE VER80LLEN. Schoon Konijn van 5 K. Estaminet du Nord bij Cyriel Bonduelle, Statie. Gegeven door Lucien D'amour. Konijn van 4 Kilti en 5 fr. ln den Cinema bij Julien Verhaeghe, achter de Statie. Vlamertinghe. Herb?rgkermis 2 prijzen te verhollen. ln den groenen Jager bij Arthur Vanden- bussche. Abeele. Drie haans te versmijten. ln St-Joseph bij Henri Vermeulen. Begin om 5 uur. Watou. Herbergkermis. In den Groenen Spriet bij Cam, Woutters, Werfstraat. Vlamertinghe (Brandhoek) Herbergkermis. In den Steenputbij Robert Cleenwerck. Zondag 2d October. 't Is een jaar geleden dat ik, hier in mijn hoekje, sprak over hei stichten van een Landenaarsbond in ons Volkshuiseen lan- denaarsbond die al de belangen der buiten- menschen, der kleingebruikers en boeren- werklieden zou groepeeren en die zich dan volgens den aard dier belangen xou onder- verdeelen, te weten, in Hoenderbond, in Geitenbond en in Groenselkweekersbond of iets dergelijks. Het is nu een jaar geleden dat ik daarover schreef, mijne trouwe lezers weten het zeker nog welen de landenaars- bond was tot nu toe nog een doode letter gebleven. Men geraakte er 'lijk niet aan, om hem te stichten.Goddank, nu is die stichting een voltrokken feit, sedert verleden Zondag. De Landenaarsbond is gesticht, en 'k heb goê hoope op zijn groei en bloei: 't voorloopig bestuur staat daar borge voor. Verleden jaar zei ik wat de Landenaarsbond had moet n zijndat is hij nu gewordenik herhaal het dusDe Landenaarsbond it eene der hoofdtakken op den greoten boom van onze Christene-Werkliedenorganisatie. Die hoofdtak nu, die de Landenaarsbond is, groeit zelfs nog uit in drie vertakkingen, drie onderafdeelingen, te weten1° de Geitenbond, 2° de Hoenderbond en 3° het onlangs gestichte, en reeds zoo bloeiende «Werk van den Akker», Elkeen dezer drie vertakkingen heeft eigen bestuur, eigen kas en eigen boekhouding Tentoonstelling van 8 tot 2 uur, van 37 Reisduiven in De Snip bij Julien Messiaen. Verkoopdag later te bepalen. De duiven zijn alle geteekend door Renébet bestuur van den Landenaarsbond staat Dupont en Camiel Merlevede. er alleen boven voor 7 behertigen van alge- meene belangen en 't nemen van algemeene xrschikkingen om te vermijden dat de drie 9 November, om 2 ure, ln West-Vlaande- 'ivan de drie afdeelingen. En nu, daarmee ren». De te verkoopen duiven zullen luit, tot een naasten keer. tentoongesteld worden bij Jules Delannoye, I Zondag laatst had de plechtige prl|s- Casselstraat, op Zondag 2 November, van Jen diplomauitdeeling plaats, aan de 10 tot 12 uur. bekroonden van de tentoonstelling, ingericht door het «Werk van den akker». Heden Zondag 26 October, van 9 tot 11 u. 'zitting voor 't ontvangen der bijdragen van Daarna eene zeer vruchtbare vergadering voor den Hoenderbond eene goede Het bestuur van den Duivenbond Recht tZZ'e ThliJa TLtZlTejZli en Vrede laat weten dat de Drachtige nieu- xer^ene richting, te weten samenaankoop a -rooi Ki; rorrrini Morio Doizbrvfchoof VQTl hoendervoederdat is het vermelden we zaal bi Camiel Merlevede, Reknofstraat Poperinghe, zal ingehuldigd worden opdunkt me. Zondag 2 November. Om2u.J TENTOONSTELLING VAN DUIVEN.:,, Syndlkaat vanHoat en Bouwevenals 's Maandags, groot Bal met Tombola. 'voor den Werkliedenbond. De liefhebbers die voor 1925 begeeren aan Te 11 uren vergadering voor 't bestuur te sluiten bij den bond, mogen aan deze'der Coöperatief te 5 uren stipt opvoe- feesten deelnemen. j ring door den tooneelbond, van Da Krul- -[wagen van Vader Martin boeiend Karabienschntters Gilde. drama in 3 bedrijven en van De Moord van Nljlen zangspel in twee bedrijven; Maandag om 6 uren zelfde opvoering. bljCAMILLE MERLEVEDE, De liefhebbers van het doelschieten met karabien worden vriendelijk verzocht hen als lid aan te geven. Er zijn reeds talrijke inschrijvi igen. Het voorloopig bestuur. Yper*lrft*t, -i- rOl'MlIVDIIE Famlllevertoonlngen en voor kinderen. Prachtige Succesfilmen. Zaterdag 25 October om 8 uur, Zondag 26 October om 1 1/2, 4 112 en 8 ure. Groote dramatische komedie in 5 deelen. Gefilmeerd in de schilderachtige deelen van het Arizona-gebergte met den bekenden Amerikaan- schetooneelspeler Charles Jones in de hoofdrol. Boeiende super-produktie van de beroemde tooneellist HARRY MILLARDE, in 7 deelen. Mordern spel van beschaving in het begin onzer eeuw. Zaterdag, zijnde Allerheiligen 1 Novem ber, te 5 uren groote alqemeene vergadering voorde Werkliedenbond Dit wil zeg gen voor al de leden van 't Volkshuis. Zondag 2 Novemberte 11 uren, vergade ring voor 't bestuur van 't Syndlkaat van Hout en Bouw. Miel. BIJ SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Henneringen, beste kwaliteit, te verkrijgen bfl Sansen-Vanneste, Poperinghe. Maandag en Dinsdag om 8 uur. DE GROOTE EPISODEN FILM treurspel in 3 tijdperken naar den beroemden roman van Paul Carloux, met Roger KARL en Daniel MEUDA1LLE in de hoofdrollen. Woensdag 5 November, om 8 uur. Het Overgroot Lachsucces Lustige operette in vier bedrijven door DIRK JANSE. RegieHenri CASPEELE Bewerking van Maurice CORNELIS. De Lustige Operette KWATTA-SOLDATEN heeft, duizende keeren, te Brussel, te Antwerpen, 'alleen goed loon te Oostende, te Mechelen, te Leuven en in Hol-'Kaai, Yper. land, overal een buitengewoon succes behaald lierschoonste barak gedekt met eternit vier plaatsen beneden vijf kamers boven achtsr- keuken met kelder cimentvloeren en inrijdende poort. Mag blijven staan. Inl. te bekomen M| Cam. Platleeuw, 86, Meenensteenweg, Yper. Twee nieuwe zaaieegden, voor 1 of 2 peerden, bij H. Boudry, Bixschotesteenweg, Lange- marek. Geheel voordeelige prijs. Tent, langs de Watoustraat, hoek de Switch road. Zich wenden bij Maurice Lams, Statie plein, Poperinghe. Schoone kindervoituur en groot watervat bi] E. Verpoot, Casselstraat, 89, Poperinghe. Barak tusschen stijlen met 3 a. 75 ca. grond. Zich wenden tot Hector Lefebvre, steenweg naar Boesinghe, Langemarck. Q choone slaapkamer en keuken met keukenstoof, O door vertrek, bij Firmin Lemahieu, Molen- wegen, Woesten dorp. 1 Xlitrien, deur en twee vensters in gehesl goeds» staat een ijzeren bakoven »oo goed aU nieuwfototoestel en toebehoortenkeukenstoof; jonnestoor. Zich wenden Noordstraat, 27, Pop. Beenhouwersgast van 15-16 jaar bij Delroye- Ampe, Rysselstraat, Yper. Tweede bakkersgast, 17-20 jaar, en leergast, 16-18 jaar voorde bakkerijen om brood tl huis te voeren, goed loon bij H. Debevere, Bo*- langer, 17, rue de Lille, La Madeleine, Nord. Goede en treffelijke meld, rond de 40 jaar, goed de burgerkeuken kennend, voor Yper bij Dame SchrijvenMadame Doom, Bekwame smid bij Ed. Stevens-Pattou, Poperin ghe en Yper. Goede meid, voor Jette bij Brussel. Inlichtingen Pottestr, 2, Poperinghe. Chauffeurs voor auto-camions gevraagd bij C. Feys-Callewaert, brouwer, Rousbrugge. Deftige meid voor alle werk, niet beneden de 18 jaar, liefst van den buiten, bij de Zusters Benedictienen in stad. Goede meid voor kleine boerderij te Dranoutre, hoog loon. Adres ten bureele. Q ekwame boerenwerkman, alsook jongen van O 15 tot 17 jaar voor Watou. Adres ten bureele, Vraagt plaats. Jongeling, 21 jaar, voor chauffeur, kan werken mettracteur, alsook smeden. Adres ten bur. gediplomeerde chauffeur. Adres ten bureele. X© Paclif en. Twee goede herbergen te Rousbrugge onmid delijk a; Callewaert. 1 I delijk aanslag. Zich wenden tot M. Fey»- Opvolger van S. VANDE BERGHE, Bertenplaats, 8, (Kleine Markt), - POPERINGHE - POPERINGHE. 24 Oct. Tat* 120-000 Rogge, 110 00; Haver, 100 00Aardappelen, 48 00 Boter, 19 00-00 00 Kleren de 25, 25 00-00.00 Hoppe 450 tr. kalme markt. KORTRIJK, 20 October. Wilte Tarwe, 90.00- 130.00 Rogge, 100 105; Haver, 93 94 Paardeboon-, 000-000; Hooi, 24-27; Strooi, 14 15; Aardappelen, 48 50 Boter, 18-19 Eieren, 0 90 0 92 Koolzaadolie, 500 000Lijnzaadolie, 412 50 000.00 Koolzaad, 000 Lijnzaad, 180 00 Koolzaadkoeken, 55; Lijnzaadkoe ken,124 Sodanltraat, 110 Ammonlaksullaat, 128 Chlcorelboonen, 93 nieuwe, 92, Vee te koop en verkocht 334 efeikf. Aalst, 18 October. De hopcompagnie is bijna ten einde weinig of geen hop blijft te koop op de dorpen rondom Aalst en Assche te boere worden de laatste balen, gewone pluk, verkocht aan 500 tot 550 frank op de markt gaat de pri- ma-hi>p, die glad groen en belleken één geplukt is en geen zaad bevat, steeds verkocht aan 600 tot 850 frank. Londen, 21 October. Uit de leveringen van de hop naar de warenhuizen kan men opmaken dat de hopoogst sedert vijftig jaar nooit zoo groot was als dit jaar op 25.897 gemeten 445 000 cen tenaren in 1923 integendeel brachten de 24.893 gemeten maar 229.000 centenaren voort Saaz, 22 October. Ter hopwaag van Saaz werden reedj 34.000 balen gebracht. De stem ming der markt is vastprima-hop 1730-1765 fr.; middelbare soorten 1635- 1700 frank. Neurenbero, 22 October. Voor gewone waar, blijft de handel kalm, doch zeer vast voor gladgroene hop. Markthop (prima-hop) 1495 tot 1550 frank Hallertau, prima-hop 1495-1560 fr. middelbare soorten 1295 tot 1400 frank. bij den bewoner. Poper.nqhe, 24 October. - Op de Woensdag- M "ls d,enstlg voof allen handel' ook V00f her' beurs werden er weining balen aangeboden, de wijl iedereen op zijn weerhouden blijft uit reden van het klein getal geperste balen Poperinghe- stad, met lood en getuigschrift. Poperinghe-stad (geperste balen) noteert 480 frank. In cultuur zoeken de agenten voor Duitschiand nog steeds gladgroene hop, met kleine of middelmatige bel len, waarin er weinig of geen zaad steekt, zulke loten werden dezer dagen nog aangekocht aan 600 frank. Assche. 21 October Vandaag was het de laatste vrije hopmarkthet meestedeel der balen n"ï"v" 3? rre 1 Boeschepestr.at, Keer. Groot, beloof streek aijn *1 4e hopselders geledigd. Bemeubelde herberg, vrij van Brouwer, Café de Londres» Dixmudestraat, Yper; inliehting berg schoonen hof, weide en een gemet land, naar beliefte gelegen te Becelaere tegen de kerk. Adres ten bureele. Bruine jachthond (moeder) sedert 26 Sept. naam Diane, steert 15 cm. Terug teg. beloon. Fr. Em. Cnapelinckx, Gebr. Veurnesteenweg, 60, Yper. Gouden kruis met diamanten bezet, aan dubbele gouden ketting, verloren op Zondag 12 Octo ber, 's namiddag, van O. L. V. kerk, CasseNtraat voor d.zen die het ten bureele terugbrengt.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1924 | | pagina 2