CBÉDIILÏOPS !i I Oogziekten HALFMAANDELIJKSCHE REKENINGEN f! «JlIVK ¥IH KftRVBIJK In t Binnenland. D«i«kt "FOUTF BRUNE" Caisse Commerciale de Roulers NEUBELPAPIER IJzeren Afsluitingen voor Weiden, Parken Wisselkoersen Cam. DEZEURE-PAUWELS Priesterlijke Benoemingen. - S PORT Ronde van Belgie bij J. Delannoy TENTOONSTELLING der DUIVEN - roegei* vaw I^operiihghe Burgerstand van HOPPE. Pol! de Bretsgne, MARKTPRIJZEN. Te Koop. Trnajct plaats» Te Koop Gevraagd Te en. Verloren. Hovingen Jaarlijksche plaatsingen, omtrent 30,000 meters. IJZEREN PIKFTTFN SP& m= Waarden Mus. Bistd. Woon Dosd. Vrijd Amsterdam 819 00 8 2 25 807 25 810 25 Berlin - Bocxrest Christtni» i"-K! (0 295 50 297 00 298 75 Keulss (mlllard) Csysnhigen 355.00 348 75 351.50 353 25 Ossève 392.45 38» 75 386 25 388.25 Italië 88 37 86 55 86 75 86 75 Londre» (Londen) 94 05 92 50 «2 90 93 50 Mndrli 278 06 273 75 274 50 276 87 Men treil 0 00 19 90 19 97 20 05 New-Tork 00 00 19 85 19 92 19 98 New-Tork cAble 20 31 19 87! 19 92 19 98 Pxri» (Parijs) 109.98 109 201109 47 109 97 Prxgne Stockholm 61 00 60 00 60 12 00 5» 516 8 7 536 60 538 00 I 540.00 Voor verdere inlichtingen wende men zich tot een der Agentschappen van de Bank TRANSINTER. MILITIE. Inlichtingen. De militieplichtigen, uitgestelden van 1924, leerlingen der gestichten van hooger onderwijs, die hun examens mislukt hebben in de zitting van de maand Oktober laatst, mogen bij uitzondering verzaken aan hun uitstel en dienst doen met de klas 1924. Zij zullen hunne aanvraag moeten sturen aan den heer Bevelhebber van het Wervingsbureel van Kortrijk, voor den 10 December 1924, en er een bewijs bijvoegen afgeleverd door het gesticht van hooger onderwijs waarvan zij de cursussen gevolgd hebben, en vaststellend» dat zij niet ge slaagd zijn in bun examens der zitting van Okto ber laatst. Bericht. De militieplichtigen van 1925, in den vreemde verblijvende, zullen voor het Wervingsbureel moeten verschijnen op 17 Maart 1925. Nochtans, zoo er onder hen zijn die er groot belang bij heb ben om naar Belgie terug te keeren op een ander ijdstip dan dit in het tot verschijning bepaald kunnen zij, mits zich te wenden tot het bestuur der plaats waar zij geteld werden, aangenomen worden tot een geneeskundig onderzoek, op ge lijk welk een der vergaderingen die, tusschen den 2 Januari en den 31 Maart aanstaande zul len gehouden worden. Klas 1925. De milliciens van 1925. die deel uitmaken van een gezin met ten minste 6 kinderen in leven en die verwaarloosd hebben onbepaa'd uitstel aan te vragen, mogen thans nog voor 10 December e. k. een vraag om een jaar uitstel indienen. Zoo zullen ze bij de lichting van 1926 gevoegd worden ee aldus in de gelegenheid gesteld om in de maand Augustus van 1925 eene aanvraag om onbepaald uitstel in te dienen. naamloos vennootschap Gesticht in 1863 Volledig gestort kapitaal 250 Mlllioen De Bureelen en Kas van het Agentschap van HAZEBROUCK worden met 15 December verplaatst naar de SLEUTELSTRAAT, 61 Alle BANK- BFURSBEWER- K1NGEN. INSCHRIJVINGEN BETA! ING van alle KOEPONS BEWARING VAN TITELS Verhuren van BRANDKASSEN. Naamloozo Maatschappij - Filiaal der Seciélé Générale de Beigique Kapitaal a 350 OOO.OOO Kr. Winitteevenile en zekere i eliljilaittiiinitpni HALFMAANDELIJKSCHE REKENINGEN (veranderlijke kroos) voor het tijdperk van 25 November tot 10 December 4,70 REKENINGEN 6 maanden 5 25 t. li. 1 jaar f$,50 t. h. ALLE BANK- en BEURSVERRICHTINGEN aan de BESTE VOORWAARDEN. TREKKINGEN. Stad BPHSSfi! 1902 (1-12-24) Reeks 26262 Nu 7 is terugb. door 10.000 Reeks 5666 N° 10 is 1.000 Reeks 10453 N° 14 is 500 Reeks 8891 Nu 9 is 500 De volledige lijst der trekking berust bij ons en is ter beschikking der belang hebbende. Af te knippen Koepons. Banque Beige pour l'Etranger 40,00 Buenos Aires cap. 8,16 div. 3,84 fond. 17,38 Ateliers de Boussu 42,50 de Godarville cap. anc. 42,50 cap. nouv. 10,62 ord. 29,12 de Wlllebroeck 29,75 Acièrles d'Art 51,00 Sambre et Moselle prlv. 191,25 ord. 170,00 Overpelt cap. 106,75 jouls. 95,68 Générale des Mines priv. 10,20 Verreries de Ia Marine 200,00 Hensies-Pommerceul cap. 34,oo fond. 26,15 Céram'que de la Dylc cap. 17,00 Auxillatre d'Electrlcité part. 32,00 prior. 29.75 Centrale Gaz et Electricitè anc. 47,50 nouv. 9,50 Etabllssements Gratry cap. 30,00 div. 500,00 La Nó cap. 35,oO fond. 112,50 Beige-Katanga cap. 5,10 Plantations Lacourt cap. 11 00 parts soc. 5,00 fond. 11,25 Ezbekich (acompte) priv. 105,00 ord. 80,00 Brazil Traction dol. 1,00 Barcelona oblig. pezetas. 13,75 Athus Grivegnée anc. 51,00 nouv. 25,50 Lnmlnoirs de Baume 10.20 Burbach anc. 150,00 'nouv. 131,25 Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, gebruikt ze om met goed gevolg te bestrijden Hoest, val ling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza, asthma, b nauwdheid, heesch- heid, keelpijn. De doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. S'e CeciliaJ'eesten. Het Katholiek Muziek, na met een flink aantal eereleden de Hoogmis bijgewoond te hebben, gaf op Zondag laatst, te 11 uur een Concert op de Markt. De roem en de faam van het muziek zijn reeds gemaakt, en dat bewezen de flinke uilvoering en de herhaalde toe juichingen van de talrijke en aandachtig toe luisterende menigte. Om 5 uur vereenigden zich aan een wei opgediend feestmaal de muzikanten en een overgroot aantal eereleden. Flinke aanspra ken werden gehouden en menige heildronk voorgesteld. Tot laat in den avond heerschte de meeste gezelligheid onder al de aanwe zigen. De Maandag- en de Dinsdagavond heb ben onze tooneelspele's, voor eene overla- dene zaal hiln oude faam van echte kunst spelers, hoog gehouden. Heden Zondag te 5 uur stipt begint de prachtige prijsbolling voor de Vrouwen De lijsten zullen afgeroepen worden vol gens de naamletters: A. B. C. enz. en zoo zal veel tijd ingewonnen worden en de bol ling met veel meer gemak van stapel loopen. Wil uwe gezondheid niet schaden. In dien gij aan hoofdpijn lijdt, neem in volle trouw de Algao poeder, der Apoth. Libotte, zonder de minste invloed op de maag. Be proef hare weldoende bewerking, daarom voorzie U vandaag van eene doos. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. Vraag! overal het lekker Bier van 't Patersvatje. Slijmafdrijvend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, verwijderen de slijmen welke in de maag de spijsvertering belemmeren. De doos: 2,50fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Baldadigaards hebben Zondag nacht biina al de pompen gebroken in de Boe- schepestraat. Triestig volkje dat daarin plezier zo kt. W stoutre, II. Zending. De H. Zending is voorbijen zeis wonderwel gelukt. Met muziek aan 't hoofd werd Zondag om ie sluiten, processiewijs, het prachtig M s- siekruis door acht jongelingen rond het dorp gedragen, gevolgd door de gemeenteraads leden, oud-strijders en eene groote menigte volk. Treffend was het toen de E. Pater Cyrille, der Passieonnisten van Kortrijk, eene aan spraak hield te midden van het dorp, om God en de Parochianen te bedanken voor het wel lukken der Zending. Hertelijken dank aan U E.E. Paters Cyril le en Dionysius, alsook aan onzen ievervol len Herder, E. H. D'Haese. Restitutie. -- In een onzer nummers der maand Juni 1.1. melden wij dat er eene jroote som geld verloren was. Nu met de Pi. Zending, heeft de vinder berouw gekre gen, en een groot deel, met een naamloos schrijven, aan den eigenaar teruggezonden Mocht eenieder, die moet restitutie doen, dit goed voorbeeld navolgen. Zoo ge begeert ons blad van nu tot Nieuw jaar kosteloos te ontvangen, hebt ge enkel ons een postkaart te schrijven om uw adres aan ie geven. Bij ons te verkrijgen alle slag van AGENDAS voor 1925. - Registers in alle grootte Ypsr. Davidsfonds. Donderdag 11 December aanstaande, om 6 u. 's avonds, zal het zoo bloeiende Davidsfonds, in St Maartenskring, het genoegen hebben den Heer Mechant, Kabinetsoverste van den Heer Minister van Economische Zaken, in zijn midden te ontvangen. Hij zal er spreken over den heropbeuw onzer verwoeste streek en door de lichtbeel den toonen den vooruitgang in het herstel teweeggebracht. De leden van het Davids fonds krijgen gratis toegang tot de zaal en niet leden mits eene geringe vergoeding zullen er ook welkom zijn. Nieuwe Schepen. Tengevolge van het niet toestaan van het inrichten c-ener latijnsche afdeeling in de Middelbare School door de meerderheid van den gemeenteraad heeft de liberale Schepen Vannieuwenhove ontslag als Schepen van Openbare werken ingediend. In tie laalsle zitting van den gemeentenad werd de Heer Robert Declercq, katholiek gemeenteraadslid tot Schepen aangesteld. Bevolkingsbeweging. De bevolking onzer stad groeit traag maar zeker aan, alhoewel sommigen er anders over denken En inderdaad, op 31 December 1923 lelde men 13.298 inwoners en op 1 November laatstleden 13.638, 't zij eene vermeerdering van 340 zielen. Op 't einde van dit jaar hoopt men op 14.000 te geraken. Reeks iooneelfeesten. Het Vlaamsche tooneel maakt hier meer en meer vooruitgang en zag steeds talrijke tooneelliefhebbers de tooneelzalen volloopen. Op 14 en 15 Dec. zijn het de V. O. Ssen, tooneelafdeeling Puinentroost die nog maals op de planken komen, met het zoo aangrijpend drama Hein Rakoe van Fabricius en het blijspel O, Mijnheer De vertooning begint den Zondag om 3 ure. Allen er heen I Om 6 ure van denzelfden dag is het de beurt aan Kunst adeltde tooneelafdee ling der Christene Werklieden. Men voert er op het meesterlijk drama Onschuld Ze gepraalt en het lachwekkend blijspelKo lonel Poerpotin de nieuwe feestzaal der beroepsschool, Hondstraat. Wie een deftigen en gezelligen avond wil doorbrengen, zal niet nalaten die prachtige tooneeifeesten bij te wonen. Ypersche Radioclub. Op Maandag, 8 Dec; mber aanstaande om 7 ure 's avonds gewone vergadering in het lokaal De Een dracht Elverdingbestraat. Iedereen is welkom. De radio is een der geschikste moderne middelen van volksontwikkeling juist omdat het in het bereik van iedereen Fgt. Daarom heeft de Ypersche Radioclub be sloten 1. De leden op te leiden tot flinke radio- liefhebbers door het geven van praktische lessen en onderlinge bespreken. 2. Bij het volk en vooral bij onze jeugd het aangename en het leerrijke van deze moderne uitvinding te doen beseffen, dit bij middel vanluisterkoncerten en voordrachten, a'sook door mededeelingen in de pers. Zoo hebben we besloten ieder Maandag namiddag cm 41/2 ure een lulsterkoncert in de Beroepsschool te geven voor de school- kinderen der hoogste klassen. Het Bestuur. Ongeluk en geluk. Maandag namid dag kwam Jules Baert voerman bij M. De Haeck-Mouton, te Rousbrugge, met zijn ge span van 3peerdenden Zwarten Berg neder. Het sluittoestel van den camion sprong en de peerden gingen op holdoch konden door een moedig jongeling, Goemaere Mar cel, tegengehouden worden, wat voorzeker ongelukken vermeden heeft. Deze moedige daad verdient beloond te worden. Clarcken. VeranderingDe parochie Clercken is deze week van 800 zielen verminderd. Immers de zoogenoemde Boschkantis bii de parochie Houthulst gevoegd. Zoo telt Clercken nog enkel 1600 parochianen. Het schijnt cfat de gedane verandering ver van welgekomen is, want de afgescheiden inwoners hielden aan hun parochie zij werden er gedoopt, gingen er ter school, bloedverwanten zijner begraven, ze vierden de kermis van Clercken mede. De mistevre denheid is zooveel te grooter daar de veran dering gedaan werd, zonder raadpleging der belanghebbenden. Klokken. Twee van de 4 klokken zijn aangekomen en zullen Donderdag gewijd worden. Binnen enkele dagen dus zal de groote klok 1500 kgr. zich 2 uren ia het ronde laten hooren. Vlamertinghe Brand. Dinsdag avond rond 5 ure zijn twee bouwvallige huisjes, welke met strooi gedekt waren, af gebrand. De pompiers zijn ter plaats geweest. Deze huisjes, welke serdert eenige weken onbewoond waren, stonden op den Brand hoek langs den steenweg en behoorden toe aan de weduwe Henri Beddeleem-Ampen. Er isverzekering en de oorzaak van dezen brand is niet gekend. Naar Congo. Verleden week Don derdag is M. J. Depoorter te Oostende in gescheept op weg naar Belgisch Congo, alwaar hij een ambt aanveerd heeft bij eene spoorwegmaatschappij. V. O. S. Op Zondag 15" December houdt deV. O. S. eene algemeene vergadering in het lokaal van den bond, Herberg Het Paviljoen te 5 uur namiddag. Deze vergadering zal hoogst belangrijk zijn. Een vreemde spreker zal uitvoerig handelen over de verandering die heeft plaats gehad in het hoofdbestuur V. O. S. te Brussel. De dagorde bevat verder Overzicht over het verloopene jaar en inschrijving voor het jaar 1925. Het bestuur noodigt dringend ALLE VL. OUD STRIJDERS uit op die algemeene vergadering aanwezig te zijn, om het toe te laten van het begin van het jaar af den bond stevigen grond te geven. Het Bestuur. iVlarckom. Onderscheiding. - Dinsdag avond werd in vergadering van den Gemeenteraad aan Mijnheer E. Bouciqué, rustend onderwijzer onzer gemeente plechtig het Burgerlijk Kruis van eerste klas dooi den Heer Burgemeester overhandigd. Deze herinnerde hoe gedurende bijna veertig jaren M. Bouciqué zich toegewijd heeft niet alleen aan het onderwijs der kinderen, maar ten dienste stond van gansch de gemeente waar maatschappelijk en sociaal werk te verrichten was. Onze beste gelukwenschen en nog lange jaren. Kemmal, Avondfeest. Op Zondag 14 en Maandag 15 December 1924, telkens om 5 ure zeer stipt, geeft de muziekmaat schappij Sint Laurensgllde een prachtig avondfeest in de nieuwe gemeentezaal. Men zal opvoeren De onschuldig Ver oordeelde, drama in 6 bedrijven en De Tandentrekker, blijspel in 2 bedrijven. Tusschenin muziek en zang. Prijsen 5-3-2 fr. Opgepast en op tijds de kaarten genomen. Boeulnghe. Ste CeciliaJeesten. Donderdag vierde het muziek Ste Cecilia, s Morgens om 9 u. werd eene Mis gezongen voor de werkende- en eereleden. In den dag bezocht het muziek eenige leden en 's avonds was er feestmaal. Honderd dertig genoodig- den waren vergaderd. Het feest werd ingezet met eenige muzieknummers. Tusschenin het opdienen kwamen eenige kluchtzangers de gasten verlustigen. Mooie zang, deftig en aangenaam. Opvoigentlijk richten den heer Voorzitter Dr De Kemeie en de Weledele heer Burgmeester het woord tot de genoodig- den, en deze laatste beloofde aan de maat schappij een vaandel voor aanstaande jaar. Op het einde van 't feestmaal hield de E. H. Pastoor eene korte aanspraak, waar door hij zijn genoegen uitsprak over de broeder lijke, deftige feestviering en allen aanwak kerde tot vereenlgd vooruitstreven tot heil van Boesinghe. De telegraaf zonder draad, bezorgd door het eerelid Joz. De Meester was ook eene nieuwigheid voor velen. Alles liep ten beste van stapel met een woord, een welgelukt feest. Ongeluk. Donderdag avond recht over De Zwaan viel P. Wydow over de gladdige baan en brak zijn arm. Boerengilde. Maandag 8 December, dus morgen om 5 u. vergadering in de feest zaal voor al de leden. Dagordezooals verleden week bekend gemaakt werd. Bemerkt wel dees de machienen die zul len verkocht worden, zifn zichtbaar heel Zondag en Maandag op de speelplaats der knechtenschool. AANSTAANDE WEEK geven wij een RAADSELPRIJSKAMP waaraan schoone prijzen te verdienen zijn. Wie nu 8 fr. 50 stort op onze postcheckre- kening Nr 15570 ontvangt ons blad van nu tot einde 1925. StadsnieuwN. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. VANDEPLAS. Vlaamsche Vrienden. Woensdag avond aanstaande, om 8 ure gewone veertiendaagsche vergadering In den Katholieken Kring. Onderwerp .- Reis door Zwitserland Spreker E. H. Vardarhaeghe. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn,zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote M^ikt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,60 fr. en de 1/2 doos 2 fr. Geschenk. Het schoonste kerstge schenk is wel een Corset D. W. De nieuwste modellen met elastiek op den rug zijn uit muntend. Bemint uwe gezondheid en drinkt Potpebronnan, Water Limonade door alle censesheeren voorgehouden en geprezen I In den Handelsbond. Zondag namid- dag hadden wij de langgewenschte vergade. 'ring voor den Handelsbond. Veel volk. i Waren tegenwoordig M. Colaert, volksver- tegenwoordiger, de heeren Butaye.Missiaen, Martens, volksvvhadden zich laten veront schuldigen. Verder waren daar de afgevaar- Idigden van 11 gemeenten, Merckem en Elverdlnghe uitgezonderd. Aan de dagorde stond de kwestie van de vaart. Nogmaals werd er op gewezen hoe bij gebrek aan water verscheidene nijverheden zich elders hadden weten te plaatsen en hoe noodig het bijgevolg was die zaak ter harte te nemen, daar ze een zaak van leven of dood was voor onze streek. De vergadering ging uiteen tot Zondag a. s., om dan den uitslag te vernemen van de aangekondigde voet stappen bij een drietal ministers. Die/te. De jonggetrouwden Van Exem, wonende in de Kaaistraat hebben tusschen Dinsdag en Woensdag het bezoek ontvangen van inbrekers die er 450 frank wisten te robberen. De Inwoners kunnen niet vermoeden wanneer het juist zou ge beurd zijn. Tot nu toe heeft men geen spoor ontdekt. F»Y«»©ali®wa«rt, Rousbrugga Passendaele. Klokke-wijding. Zondag laatst kwam de Z. E. H. Deken van Roeselaere de klokken wijden. Een groot aantal parochianen hadden er aan gehouden aanwezig te zijn. En over kort zullen nu de klokken weer hun lied zingen over de parochie dan zal wederom de groote stem der parochiekerk tot in de verste hoeken ronddragen al 't nieuws dat in het groote huisgezin der parochie voorvalt. —St Elooi. Maandag hebben de boeren St Elooi gevierd, 's Morgens te 9 uur Sol. Mis en met den middag vierden ze met ongeveer 60 in de groote zaal van de Patro nage boeren, smeden, waeemakers en eenige genoodigden. Zie dat doet nu eens deugd 't patroonfeest samen te vieren, dat brengt de vrienden nog nader tot elkaar, dat verhoogt den geest van overeenkomsr en van achting voor malkaar. Menig lied werd ge zongen, hartelijk werd gelachen en niette genstaande alles zoo in een koude viage opgekomen was, lukte 't feest bijzonder goed, Toekomende jaar zal 't nog wat anders zijn. Dat is zeker. Weetvleteren St Elooi. De Boerengilde heeft met St Elooi een prachti gen dag beleefd. Eersteen plechtige mis, als inzet, voor de leden van de gilde daarna een gezamelijk noenmaal, voorafgegaan door de gewone vergadering, 't W?s er danig gezellig aan tafel dezen keerhet nut tige en het aangename wisselden malkaar af: een gemoedelijke heildronk aan de gilde door den Eerw. H. Proosthet verslag door den zakenvoerder afgelezen, waaraan de leden hooren konden hoe belangrijk de wer king der gilde reeds is een tal van vlaam sche kunst- en kluchtliederen en tot slot een uiterst belangwekkende aanspraak van den Heer DeboodtAlles was er om ter best, en de leden die er niet bij waren hebben wel reden om spijtig te zijn. Mogen ze 't onthou den voor den naasten keer Rousbrugge. St Elooifeest. Maandag laatst was het een schoone dag voor de boeren. Hij werd volgens oude christelijke gewoonte goed ingezet met een plechtige H. Mis ter eere van hun patroou heilige. Daarna hadden ze een welgeslaagde feest- vergadering, waarvan het hoogtepunt de leerrijke rede was van den heer Deboodt, toeziener van den Belg. Boerenbond. De prachtige prijsloting, met een koste lijke eereprijs voor inzet en een schoone verrassing als opsluit bracht leute en gezel ligheid bij. Te 1 u. waren de talrijke leden van den boerenbond (de ruime zaal zat vol) rond den feesttafel geschaard, waar lekker geëten en deftig verzet gemaakt werd. Met een woord Het was een ware boe- renhoogdag 1 Ongeval. Maandag werd bij Leonard Lehouck winkelier wonende tusschen de twee bruggen, de vitrlen ingereden. Geluk kig, enkel stoffelijke schade te betreuren. ieenberghe.— Soloslim. Bij Julien Vlamynck In den Rooden Sleutel werd een soloslim gespeeld door Reml Simpers, met 13 Pijkens. Medespelers Jules Feys, Julien Vlamynck, Cyrille Vergote. Proficiat. Feestdag. De Boerengilde heeft goed St Eloolsdag gevierd. Na het bijwonen der Plechtige Mis had eene algemeene ver gadering plaats met voordracht door M. Defoort. De gezellige maaltijd werd ook ta'rijk bijgewoond en menig aangenaam lied gezongen. f He is te. hopen dat er toekomende jaar nog weer medevierders zullen zijn. NIEUWJAAR NADERT: Zorg op tijd voor uw Naamkaartjes, en bestel ze Ier druk kerij dezer. Ge zult er net en spoedig be diend worden. Proven, Jubileum. Dinsdag laatst vierden alhier de derde Ordellngen het jubeleum van 12 hunner leden. Om 9 uur was er eene solemneele mis opgeluisterd door de zanggilde, waarna uitreiking van medalien aan de jubilarissen waaronder er een het eerekruis bekwam voor 57 jaar lid in de orde te zijn, daarna stichtend sermoen door Eerw. Pater Constantinus. 's Avonds gaf Pater Sebastiaan van Ant werpen in mooie Vlaamsche taal een prach tige voordracht met lichtbeelden over hei leven van den H. Franclscus. Ellxschote. De leden der Boeren gilde worden, dezen Zondag, 7 December alien verwacht, na de Hoogmis, in de Knechtenschool niet, dezen keer, om naa» een groote voordracht te komen luisteren, maar wel om kennis te nemen van enkele zeer belangrijke zaken. Het Bestuur der Boerengilde is trouwens steeds ermede be zorgd, de leden op de hoogte te houden van wettelijke voorschriften, bepalingen en uit leggingen diesaangaande, die ook maar eenig betrek kunnen hebben met den Boe renstand en zijne belangen. Iedereen weet, dat hieren mag overtuigd zijn dat verder een waakzaam oog gehou den wordt, opdat niets ontsnappe van hetgeen de lan bouwers moeten weten, of hun kan nuttig en voordeelig zijn. Welnu, in onze Vergadering van Zondag, zullen er belangrijke mededeelingen gedaan warden over Belastingen over de Verzeke ring tegen Werkongevallen en een beslis send woord gezegd over Óverdrachttaks, daar wij ondervonden hebben dat menig verkeerd gedacht hieromtrent bijblijft. Eindelijk, zullen de verhoogingen der intres ten op spaarrekeningen, vaste en voor waardelijke geldbeleggingen bij de Spaar en Leengilde, met vreugde aangekondigd, en, zonder twijfel met niet minder vreugde, vernomen worden. Rartinghe. Volledige herleving. Heerlijk is ons dorp uit zijn oorlogspuren opgestaan. Daar w»ar onder den oorlog geen steen meer overbleef van de kerk, rijst nu een prachtvolle tempel omhoog wellicht d° schoonste van gansch West-Vlaanderen Daar waar over 5 jaar riet één huis was dat niet in puinen lag, staan nu heerlijke wonin gen die getuigen van den stoeren onderne mingsgeest en de taaie werkkracht van ons Vlaamsche volk. Op zedelijk gebied ook wilde E. H. Joyezijn parochiezien verrijzen. Daarom deed hij verleden jaar beroep op de Paters Redemptoristen om er de missie te prediken. Zij slaagde wonderwel. Nu zijn de Paters Vandurme en Lebast teruggekomen om het werk van verleden jaar te voleindi gen. Wederom stroomt ons volk iederen avond naar de kerk. Parochianen die ander half uur van de kerk wonen doen even goed hun best als die van de plaats en 's morgends en 's avonds zijn ze tegenwoordig in de ser moenen. Noch het veelvuldig werk noch de slechte wegen hruden onze brave bevolking tegen. Allen wedijveren om ter meest om te toonen dat het Reninghe van heden het pe- loovige Reninghe van vroeger wil blijven, en tevens een van de schoonste parelen in de k-oon van het bisdom Brugge. wanneer het geldt onze jongelingen te steunen en aan te moedigen. De feeste eindigde met een allerbeste noenmaal keurig bereid tn kundig opge diend op tafels waarop de schoonste bloemen der streek lachten op de mannen, die de smakelijke gerechten gulhertig binnen speelden. JACHSTOVEN LUXE - CALOR1FÈREN voor Salons en Herbergen Prl«sterstraat,6, Poperinghe Meer dan 101) stoven in magazijn Dlckebuscti. Wegen. Men is steeds neerstig öezig aan de herstellings werken der dorpplaats. Al de waterbuizen zijn in den grond en de afloop van het vuile water is verzekerd. De kerkstraat is gelegd in haar geheel en nu is men ijverig aan het werk in de vijverstraat. De gaanpaden der groote straat zullen twee meter breedte heb ben een deel der borduren staat reeds inge plant. 't Is te hopen dat onze doipplaats weldra de sierlijkheid der vooroorlogsche tijden zal terugvinden. ASSISEN VAN WESTVLAANDEREN. Onder de gezwoornen voor den naasten zittijd vinden wij vermeld M. Jules Decroos, land bouwer, Oostvleteren M. Gust. Rubbens, paar denkoopman, BulscampM. Em. Vandenbussche, landbouwer, Wulveringhem; M. Hector Vanden berghe, brouwer, Poperinghe. Rouwberichten Vrienden en Kennissen worden vriende lijk uitgeroodlgd de MIS te willen bijwonen, die zal gezongen worden, op Zondag 7 dezer om 7 ure in St Jans kerk, tot lafenis der ziel van Augusts MERLEVEDE en Eudoxle DEHAUT. Van wegens de klnders. Wordt benoemd tot eere-kannunlk der hoofdkerk E. H. Legrand, doctor in de godheid aan de Hooge- school te Leuven, Bestuurder van het Groot Seminarie te Brugge. Voatbal, HEEREN SPELERS Koopt uwe FootbaL- Schoenen en toebehoorten bij A. Cossey Van Mol, rechtover 't Gasthuis. Gij vindt er de meeste keus aan genadige prijzen. POPERINGHE Football-Club. Uitslagen van Zondag 30 Novemb. lil® Afdeelino. Poperinghe 5 Dixmude 2 Heyst 0 Remy Sport I Thielt 3 Ghtstel 0 Heule 1 Thourout 0 Afd. Scholieren Poperinghe 0 F. C. Brugge 9 Kortrijk Sport 2 Stade Kortrijk 1 C. S. Brugge 5 S. K. Roeselare 0 Onze reserven hebben moeten onderdoen te Abeele met 1-0 Heden Zondag om 2 uren. Afdeeling Scholleren F. C. Poperinghe Stade Kortrijk. Ons eerste verplaatst zich naar Thourout. Vertrek om 12,08 uur. LÖOPKOERS CROSS DU SOIR Zondag werd te Brussel deze loopkoers betwist op 7,5 kim. afstand. Er waren op 850 Ingeschrevenen 700 deelnemers opgekomen. Twee onzer sladsgenooten namen aan den strijd deel en kwamen er vol eer uil. De gekende Van denbroele was derde na Degrande en Ladot, en de jonge liefhebber Felix Lletaert was 90°, dus meer dan 600 deelnemers achter hem latend. Eere aan onze twee dapperen. In 't korte heeft te Geeraardsbergen een revanche match plaats waar Vandenbroele zou willen de eerste zijn rn den velo winnen. Daarvoor moet hij zich meer entralneeren De jonge sportll-fhebbers worden ge vraagd om alle Dinsdag en Donderdag om 6 uur, met hun velo te komen bij den makker Felix Lietaert In de Blauwe Duifom het entrainement van Vanden broele en Lletaert voor te bereiden. STAD POPERINGHE 9e Vlucht uit LCPHEM, Zond. 30 Nov. 192 55 duiven los om 9,02 uur, WindZ.-W. Aank. I' duif om 10,03 u. laatste prijs om 10,24u Afstand 47 Km. 1. Debyser M. 2 m., 2. Lava Adr. 5 m. en 6 p. 3. Siy Jul. 3 m., 4. Clabau H., 5. Dewachter G 3 m,, 6. Debyser Jer. 4 m., 7. Wullepit Pr. 2 m., 8. Hannebouw M. 3 m., 9. Vanbruaene G. 2 m., 10. Delannoy J. 4 m., 11. Creus H., 12. Creus H 13. Torfs J., 14. DesagherH., 15. Roeykens J., 16. Dobbelaere J., 17. Clabau H 18. Degrootte Ch., 19. Wullepit Pr., 20. Torfs J., 21. Six J., 22. Vanbruaene P 23. Decorte M., 24. Dobbe laere J., 25. Deraeve H., 26. Lequien Jul., 27. Debyser M., 28. Degrootte Ch.. 29. Laheye N., 30. Verpoot Em., 31. Desagher H., 32. Blondeei A., 33. Venneersch A., 34. Delaunoy J., 35. Bourgeois Em. ALGEMEEN KLASSEMENT. 1. Debyser Jer. 382p. 100 fr., Heef', verg. med. 2. Desagher H. 399 p. 90 fr., 3. Roeykens J. 401 p. 80 fr., verz. 4. Clabau H. 411 p. 70 fr., Heeft, 5. Lava Adr. 412 p. 60 fr., Br. 6. Delannoy J. I 50 fr., 6. Debyser M. 417 p. 45 fr., 6. Creus H. 40 fr., Heeft, 9. DobbelaereJ. 429 p. 35 fr 10. Dewachter G. 455 p. 30 fr., Een diplome voor de 10 eersten. 11. Bourgeois Em. 458 p. Heeft, 11. Vanbruaene G. 458 p. Heeft, 13. Blondeei Ach. 464 p., 14. Dewachter R. 472 p., 15 Wullepit Pr. 492 p., 16. Lequien Jul, 496 p. Heeft, 17. Degrootte Ch. 499 p., 18. Torfs J. 508 p., 19. Blanckaert M. 522 p., 20. Six Jul. 538 p. Heeft. NUTTIGE GESCHENKENVulpennen vanaf 18 fr. passerdozen, teekengerief, Verfdozen, bij Sansen-Vanneste, 15, Gast huisstraat, Poperinghe, te verkrijgen. Lanpama'-ck. St Elooi. Op St Elooi werd hier plechtig de GEWESTELIJ KE LANDBOUWBEROEPSSCHOOL GE OPEND. Meer dari 50 lee lingen werden ingeschrijven. Sommige zeggen 't is te geweldig 't zal niet houden. Mis zijn zij en grootelijks mis. Onze jongelingen zullen niet willen onderdoen voor de jonge dochters, die hier verleden zomer met zooveel iever als oplettendlied, de huishoudschool hebben gevolgd, zoodanig dat zij mocht als voor beeld gesteld worden voor de gansche streek. En als we daar die uitstekende mannen, deze plechtigheid zagen voorzitten, dan was alle vrees voor mislukking totaal verdwenen. Noemen wij enkel Den Heer Dr Brutsaert voorzitter van den provincialen raad, die nieitegenstaande zijuen hoogen maatschappelijken stand en zijn veelvuldige bezigheden, geweerdlgd, door alle weders en slechte wegen heen, naar hier te komen ten dienste van onze boerejongens. Den Heer Simoens, onze nog zoo jonge en reeds zoo gunstig gekende staatsland- bouwkundige, die zeker van onze gasten uitstekende landbouwers zal maken. Den Heer Dequecker die zulke nuttige en vooral aantrekkelijke voordrachten weet te geven. Den Eerw. Heer onderpastor Delanote, die de huishoudschool zoo wel wist te doen draaien, zal de landbouwberoepsschool met evenveel iever en taai geduld, weten tot een goed eind te brengen. De Voorzitter van den boerenbond den heer schepen Vulsteké en de leden van 't be stier zullen zeker ook niet ten achterea blijven ZONDAG 7 DECEMBER In West-Viaanderen Hector Vandenberghe. Bij M. Devos, Vanraes Gust. die 20 duiven uit ter hand zal verkoopen. Au Castno Delannoy Jules en Dobbelaere Jerome. TENTOONSTELLING DER DUIVEN van twee Kampioenen van Poperinghe, Julizn Thee ten en Florent Denis (Siessen) bij Leon Clabau, Pottestraat. Voorheen G.BE LAERE C aangesloten bi] de BANQUE DE BRUXELLES (Kapltaala 200.000.000 sic::i Reserven 55.650 000) Tijdperk van 10 DECEMBER tot 26 DECEMBER £3» o o Rekeningen 6 maanden 5,25 Rekeningen 1 jaar 5,50 Hei HoeKje uan den Cftfissen m<ra. Heden, Zondag, 7 December, te II uur voormiddag, vergadering voor het bestuur van het Syndikaai van Hout en Bouw. Te 5 uur namiddag, groote algemeene ver- POPERINGHE, van 30 Nov. lot 7 Dec. 1924. Geboorten. 302. Cappelaere André, z. v. Valère en Augusta Maerten. 303. Vandenber- ghe Raymonde, d. v. Oscar en Maria Dewachter. - 304. Bossaert Bertha, d. v. Jerome en Lucie gadering voor den VvOrkllüdrJritïGïid, Phlypo—305 Loncke Jules, z. v. Aimé en Alice 't is te zeggen voor allen die lid zijn van Dezeure,—306. Debruyne Madeleine, d. v. René 't Volkshuis. Er zullen belangrijke rnededce- en Lydie Vandermeersch. 307. Legrand Jozef, lingen gedaan worden op die vergadering. z. v. René en Alice D'hondt. 308. Leuwers ledereen doe dus zijn best om er te zijn. Maria, d v. Nestor en Madeleine Lovie. - 309. Morgen, Maandag, 8 December, van 1 tot DelavaWalther.z v.Joseph eu Maria Degrendel. 3 houdt onze S« n« tor, de heer Du- en Maria Deroo. 312. Jeanne Delalande, d. v. gaan spreken, in t Volkshuis. U ie dus Loon en Maria Laconte. klachten oj aanvragen U doen heeft, hij weze Overlijdens. - 229. Vancayzeele Irma, 46 j., lid v"n Volkshuis of niet, zal Senator Dn- landbouwster, echtg. v Alolse Crombez, Sektieiponthieu bereid vinden em te doen wat in A. 230. Bouckaert Elodia, 58 j., huishoudster, [zijne macht is om voldoening te bekomen. ecl tg. v. Emile Vincart, S'kiie L. jf Ook morgen, 8 December, ie 6 Ij2 uur, Huwelijken. 110. Veibaeghe Henri, 31 j.,[vergadering voor den Mfddartr» ad. Te werkman en Grossey Madeleine, 76 j., her- jé? uur, herhaling voor de Zangfjiida, bergierster, b. v. Poperinghe. 111. Boudeweel j Dinsdagavond, 9December, na 1 lofver- Camille, 28 j., landbouwer en Maes Juli»nne, '8 j., z. b., b. v. Poperinghe. 112 Vanhoucke Remi, 31 j., timmerman en Christiaen Elisa, 23 j. z. b., b. v. Poperinghe. Beloften. 163. Deneire Maurice, koetsier en Degraeve Emina, z b., b. v. Poperinghe. 164. Destailleur Oscar, pannenlegger en Haeler- meersch Rachel, naaister, b. v. Poperinghe. YPER, van 16 'ot 30 November 1924 Geboorten. Vandevivere Raoul, Dicke- buschsteenw. Devrrs Simone, Basculestr. Dhondt Roger, Posthoornenstr. Speybrouck Frans, Elverdinghestr. Masschelein Beattice, Bukkerstr. Van Kelrsbulck Irène, Bruggestw. Descamps Roger, Kalfvaa't. Deguel Char les, Posthoornenstr. DrcPrcq Joseph, Korte Meerschstr. Goes Maria, Kalfvaart (v. Bcce laere). De Plancke Mariette, Meenensteenw. Overlijdens. Coubronne Adele, 81 j.,z. b., wed. Merchie Louis, Meenensteenw. Symoens Stephanie, 65 j., kloosterlinge, oneeh., Malou- laan.Boen Joser h, 9 j., scholier, Frezenbergstr. De Groote Leonle, 84 j z. b., ongeh., Rljs- selstr. Allewaert Marie, 74 j z. b., echtg. Riem Au ruste, Rijs-elstr.Lebbe Eugenie, 60 j., huishoudster, echtg. Versavel Edmond, Kalfvaart (v. Vlamertinghe). Mahieu Marie, 10 m., Neermarkt. Jolyt Daniel, muziekant. echtg. Charron Marie, Minmplein. Loncke Camiel, 25 j., metser, echtg. Baron Rachel, Kalfvaart, (v. Poperinghe.Botye Armand, 3 m., Meenenstw. (v. Bevere Waes). Woussen Germana, 13 d., Dirkebuschsteenw. Huyghe Marie, 68 j., huis houdster, echtg. Vandevyver Cyr., Augustinestr. Terriere Eurelie, 78 j., z. b., wed. Gobert Joseph en Hoorelbeke Francois, Bruggesteenw. Huwelijken. Hopkins Josiah, hnvenier en Van Winsen Blanche, z. b., te Yper. Scheer- linck Alidor, leurder en De Scheemaecker Vic toria, leurster te Yper. ROUSBRUGGE-HARINGHF, m. Nov. 1924 Geboorten. Descamps Roger. Verheye Martha. Ryon Anna. Overlijdens. Vanstraeseele Désiré, 80 j., wed. v. Debevere Hortence. Provoost Cyrille, 31 j., echtg. v. Cayzeeie Maria. Debakker Rosalie, 73 j., wed. v. Auguste Vrombout en Ernest Vrombout. Huwelijken. Slosse Cesar en Desmicht Elisa, b. te Rousbruvge-Haringhe. Vanstra- ceele Alphonse en Verharghe Suzanna, b. te Rousbrugge-Haringhe. Gerber Louis, te Pope finghe en Liefooghe Elisabeth, te Rousbrugge- Haringhe. Beloften.—Bustraen Marcel, te Rousbrugge Haringhe en Bustraen Maria, te Poperinghe. Scharre Maurice, te Rousbrugge-Haringhe en Rousseeuw Ida, te Proven. WFSTBUT'ïE, m. Oc'ob. en Novamb. 1924 Geboorten. Vaneechoutte Anna, d. v. Mi chel en Capoen Maria. Fonteyne Germain, z. v. Romain en Hardeman Agnes. Overlijden. Struye Bvno.t, echtg. v. Van derhaeghe Julie. -Huwelijken. Truwant Camiel en Legrand Christine.Caulier Omer en Vandamme Julienne RFNI^GHE, maand November 1924. Geboortfn. De Beer Gaston, z. v. Jules en Petyt Julia, Waterhoek. Arteel Berniza, d. v Leo en Quartier Emma. LOO, m-and N'vember 1924. Geboorten. Page Georges, z. v. Jules en Lucie Pererstraete. Dequeker Julia, d. v Cornelius en Elisa Waeles. Vandenberghe Joa"nes, z. v. Saly en Martha Leroy. Overlijdens. Rooryck Michiel, 15 j., z. b., z. v. Henri en Eugenia Dequeker. Matthys Engelbertus, 79 j., rentenier, wed. v. Sidonie Depeser. Peel Pieter, 61 j., gemeenteraadslid, echtg. v. Silvia Lemahieu. Beloften. Feys Alphonse, daglooner te Loo, wed. v. Helena Dolphen met Vanderghote Martha, werkster te Alveringhem. Vander- faeillie Odiel, landbouwer te Loo met Verbrugghe Rachel, landbouwster te Leysele. Clarys Albin beenhouwer te Loo met Duponselle Maria, wed v. Joseph Vanleke, kosthuishoudster te Veurne. Boussemaere Marcel, landbouwer te Alverin ghem met Malbrat cke Adriana, z. b. te Loo. WATOU, maand Hovmber 1924. Geboorten. Butaye André, z. v. Jules en Elisa Peel. Depagie Norbert, z. v. Robert en Zoë Pinson. Coudron Suzanna, d. v. August en Elisa Duflou. Pattyn Gerard, z. v. Jerome en Madeleine Coulier. Delbaere Gerard, z. v. Camille en Maria Scherpereel. Decaesteker Valère, z. v. Julien en Ida Vandenberghe. Benauwt André, z. v. Maurice en Augusta Elle- boudt. Top Irma, d. v. Henri en Estella Dieu- saert. Overlijdens. Degraeve Germain, 8 u., z. v. Abdon en Julia Keickbof. -Huques Antoinette, 28 j., ongeh. (v. Calais). Delanghe Sylvie, 76 j., wed. v. Amand Wemmeeuw. Galliaerde Eugenie, 57 j., ongeh.Vancayzeele Julie, 67 j., echtg. v. Rachelle Lebbe. Huwelijken. Van Eecke Prosper, landbou wer le Boeschepe en Margareta Saint Germain, landbouwster te Watou. Struye Leon, metser te Poperinghe en Deprez Ma'ia, z. b. te Watou. Haelewyn Jules en Romanie Pinceel, werklie den, b. te Watou. Vanoost Leon en Saint Ger main ludith, landbouwers, b. te Watou. gadering voor het bestuur van den Zieken troost. Wij zien met voldoening dat zich gedurig nieuwe leden laten inschrijven als lid van den Ziekentroost. Er komen veel nieuwe, 't is waar, maar er komen er nog geerie genoeg, volgens 't groot getal werk lieden die nog niet tegen ziekte verzekerd zijn. Nu, 't zal hiermee gaan lijk met vele andere dingen in onze streke: langzaam maar zeker. Zondag aanstaande, 14 December, te II uur voormiddag, vergadering voor het bestuurder Cooperatiof Te 3 uur alge meene vergadering voor de leden van Höt werk van den akker». Er wordt eene voordracht gegeven door den heer Depuydt, Staatstuinbouwkundige, over groen* solkw 'i k. Ook niet leden zijn welkom op de voordracht; het geldt hier immers eene uiterst belangwekkende zaak, namelijk het b'bouwen van zijn hovetje, en iedereen stelt daar belang in. De ingang is dus vrij en kosteloos. Te 5 uur (altijd op Zondog toekomende) pr-ljskaarting voor al de leden van het Werkersverbond. Op 2' kerstdag wordt in 't Volkshuis een Kerstfeest ingericht voor de kinderen van al de leden die ten volle in regel zijn met hunne lidkaart. Degenen die nog ten achter staan, hebben nog tijd op Zond g 14 Decem ber om zich in regel te stellen. Miel. Lsest es Tsrsjrstét D; Püperispesair,, Dr JOS. VAN HOONACKER geeft raadple gingen in de kliniek der Zwarte Zusters, Wenninckstraat, YPER den Dinsdag namiddag, van 12 tot 16 uur. den Zaterdag voormidd. van 7 tot 10 v«. Saaz, 2 December. In de laatste dagen heeft de vraag naar goede hop toegenomen vanwege de handelaars voor het binnenland, zoodat de prijs daaromtrent 100 kronen verhooed is. Prima hop 2700 tot 2750 kr.; goede middelbare hop 2650 tot 2700 kr.; gewone hop 2600 kr. Stemming zeer vast, met langzamerhand stijgen prijzen. (De kroon 0.60 Belg. fr.) Neurenberg, 2 December. Markt onveran derd, met meerdere zaken, zoodat de stemming vaster geworden is: Hallertau gaat van 800 tot 1400 fr. volgens kwaliteit. Hagenau, 3 December. In cultuur is om trent alles uitverkochtde prijs schommelt van 900 tot 1150 fr. Londen, 1 December. Als men de kwali teit der huidige Engelsche hop en ook de over- groote opbrengst der hoptuinen in Kent be schouwt, moet men den prijs 8 pond 15 schellin- gen wel hoog vinden. Doch tot nu toe moet die buitenge» one hoeveelheid op de prijzen in Belgie, Frankrijk en Duitschland geen terugslag hebben, daar de Engelsche markt geheel onder het be dwang van de Hopcontrol staat. Poperinghe, 4 December. Veel leverings contracten op eindo November werden geregeld op den voet van 450 fr. In cultuur weinig zaken aan de ronde van 425 frank. fH bij S#»»#n Vannaaf*, tp Gasthuisstraat 15, Poperingke. te verkrijgen bij Sansen-Vanneste. POPERINGHE 5 Dec Tarwv 120-000; Rogge, 110 00; F ivej, 105 00 Aardappelen, 55-00 Boter, 18 0O-O1..00 Eieren de 25, 20.80-00.00 Hoppe 440 000 tr. KORTRIJK. 1 December. Witte Tarwe, 90 0- 120 00 Rogge, 110 112; Haver, 100 0 Paardeboon., 115 000; Hooi, 34 35; Strooi, 16 17; Aardappelen; 55-00; Boter, 17-18 Eieren, 81 0 90.0 Koolzaadolie, 500 000Hjnzaadolle, 400 00-000.00 Koolzaad, 000 Lijnzaad, 185.00 Koolzaodkoek-. n, 62 Lljnzaadk"e, ken,120 Sodanltraat, 112 Ammonlaksuliaat, '28 Chfcoreiboonen, 92 nieuwe. 95 Vee te koop en verkocht 305 eMk« ROESSËLAERE. 2 Decemb. Tarwe. 118 0; Maeteluln, 00.00 Rogge 110.00 ;Boekweit, 130 00 Haver, 95.00 Qeret, 120.00; Erwten, 00.00; Boonen, 113.00; Witte Boonen, 000.000 Lijnzaad, 180.00 Koolzaad, 2'5.00 Strooi, 15.00 Hooi 25.00 L»n meel, 123,00 Voederbeelen, 000.00 Aardappelen, j 50 00Ruw Viae. 90 0 Tabak, 8 50 Boter,17.50 t Rieten, 0.86 Koolzaadolie, 5 0.00 Lljnzaadolk, 395.50Chlcorel, oude en nieuwe 90, Klaverzaad i 1100; Nlinten, 113 0; Amm-'O'aV 127 Cjznamld» j 00.00 VlK»»n« den kilo. 5.75 Barak, wel geschikt voor schoenmakersstiel, gelegen te Poperinghe, Westvleterensteen1 weg. Inl. bij den bewoner Gustaaf Derouck. Koornwindmolcn in zeer goeden staat, om te verplaatsen 2 koppels steenen, cylinder en bulterij. Adres ten bureele. Kamion, kunnende van 5 tot 6000 Kil. dragen, z o goed als nieuw. Zich bevragen bij A. Louwaege te Cortemarck. Schoon herberggerief zoo goed als nieuw, waar onder Blllard Toulet, 1 jaar oud, toog in eikenhout, buffet met spiegel, 2 dozijnen esschen stoelen genadige prijs. Door uitsche ding bij Alois Bogaert (Duiten) herbergier, Bouckhout- straat, Clercken-Houthulst. Herbrrggerlef toog, bufetten en spiegel, 4 tafels, 20 stoelen, spel vloerbollen, 50 gla zen, spoelbak, bij Lucien Beun In den Hert Watou. inlichtingen bij Cam. Vandevelde. Moteur, 7 P. K. in goeden staat, alle dagen in werking. Adres ten bureele. |Uoteur 12 P. K., stroolsnijder, graanbreker, III dynamos, alles in goeden staat, bij M. Haii- spie-Lowyck, Brouwer, Middelburg, Poperinghe. Henneringen, beste kwaliteit, te verkrijgen bij Sansen-Vanneste, Poperinghe. Oude gazetten aan 1 fr. de kilo, bij Sansen- Vanncte, Gasthuisstraat, Poperinghe. Prijs vermindering voor 25 kilos. Plano en harmonium met 12 registers, bij C. Quaghebeur, 32, Yperstraat, Poperinghe. Keernwlel voor twee horden, met toebehoorten, zoo goed als nieuw voordeelige prijs adres ten bureele. lievransrti. M "id tr P' Ilinckove, kunnende m Iken goed lil loon. ko en inwoon Ad es ten bureele.'' D f'ige meid bij Delen, 6, Temi'l- tra.-1, vper. Onnood g zich zonde goede getuigschrilten aan te bieden. Goede mnd, reeds gediend hebbend, voor twee personenzich wenden M. Van Eecke, Brag- gestraat, 9, Poperinghe. Goede maalder voor Poperinghe. Nutteloos zich aan te bieden zonder volkomen kennis van den stiel. Adres ten bureele. Goede en eerlijke meid van 30 tot 40 jaar in de herberg De Pauw Zonnebekesteenweg, 34, Yper. Halve schoenmakersgast voor Vlamertinghe. Adres ten bureele. Reiziger voor het koopen en verkoopen van wel gebruikte artikelen. Adres ten bureele, Goede meid bij Mad. Decuyper, charcuteière, rue de Long Col. 239, Fives-Lille. inlichtingen Schaalstraat, 8, Poperinghe. Qo«fe meid bij Alois Lanssens, Elverdinghe. Smidsknecht, twee jaar op stiel geweest, voor Poperinghe of omliggende. Adres ten bureele. Jongeling, 22 jaar, voor chauffeurkan met tracteur werken, alsook smeden. Adres ten bureele. Bekwame paardengelelder, liefst om langs de baan te zijn. Ad es ten bureele. Jongeling, 23 jaar, ais timmermansgas' in Pope ringhe, Yper of omstreken. Adres ten bureele. Auto-Camion, 3-4 ton, in goeden staat. Schrijven met prijs en voorwaarden Marcel Bardyn, Clerckenstraat. Langemarck. Herberg De Waenebeek met land, gelegen te Boesinghe. Zich wenden tot M. Ch. Bonte, Elverdinghestraat, Yper. Monter met keten van aan de Kruisstraat tot aan de tramstatie Hoogstaede-Linde, in het jaar 1922. Tegen belooning ten bureele tern q brengen. Zwarte ptc, in Poperinghe-stad ooren verscb gesneden. Tegen belooning terug brengen bij Meersdom, Veurneslraat, Poperinghe. Goedgekeurd door den van Heropbcn». Dienst Vanaf 3.25 fr tii !«üop«n(!s mat«r voer opgodaan wmrk. s: ORMD, wz. Aan genadige prfjxea. Brngfestraat e«j Wervlcürstr&ftt v'

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1924 | | pagina 2