T "FÖRTE BH" L G Palace -Theater JSasar-.'CSKiiC ïn ,-t Binnenland Verwoeste Gewesten 5 1923. Vuor de begaafde Kinderen. [LECTRIFICAIIE. GROOTE PRIJSKAMP If0 PRIJZEN 1155 Fr. PREMIEN OUDERDOMSPENSIOENEN VEURNE BOETPROCESSIE BIJ ONS TE VERKRIJGEN LOTEN dergroote Tomliola GROOTE BRAND TE YPER MUM», SMiMies vper. Hier en Daar. E E BETE E K E M M Klas 1926. Belangrijk Bericht. Heer JULES FOLCQUE Noël MILLEVILLE. H O Ifc r RONDE VAN FRANKRIJK Vermakelijkheden Burgerstand van Hei uoeKle van den Christen werkman. rflV T H B' (■ovoiideii CINEMASPECTAKELS HOE IK MIJN KIND GEDOOD HEB EEN MAKKER VAN HET REGIMENT IS HET GELD MEESTER?? FEYS-CALLEWAERT, ROUSBRUGGE leerling van den Abeele, nu Prolessor aan Stadsnieuws de Katholieke Hoogeschool te Rijssel door ondagrustAlle Apotheken open A\. Baekeroot, leerling der laatste jaren van tot den middag; heden Zondag namiddag Aleesters schoolhouden door een der jonge alleen AA. VANDEPLAS. leerlingen der huidige school en door de pzen g0e(je raad. Indien gij van heer Meier van Boeschepe. hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen- Oud en jong vierde mede, en toen He tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en Meester Persyn met bloemen overladen werd en aan Eerw. Heer Raphael Persyn een prachtige kelk wierd aangeboden, was het een niet op te houdën toejuichen. In naam der familie bedankte ster weerde Hoer Raphael Persyn in 't Vlaamsch de in richters en de heele bevolking en maande ze bijzonderlijk aan goede geloovigen te blijven van den ouden stempel en altijd eensgezind te waken en den ouden geest der Abeelenaars te bewaren. Schoon feest; welverdiend voorde familie Persyn. Het muziek van Staden, onder geleide van E. H. Mostaert, pastoor te Staden, ook een van Meesters oud-leerlingen, hielp veel bij tot het wellukken van deze voor de Abeelenaars heugelijken dag. Medegedeeld door Hoofdagent van het Bel He. Heer FORREST I Gemeentekrediet van TREKKINGEN. (20 Juli 1925) Serie 398,797 N.4uitkeerb. met 100,000 fr Serie 84,071 N. 1 100,000fr Serie 125,758 N. 1, 24,663 N. 2 en 97,161 N. 1 zijn uitkeerbaar met 50,000 fr. Serie 211,222 N. 1, 360,589 N. 1, 357,470 N. 5, 372,037 N. 2, 187,666 N. 5, 352,532 N. 2, 153,904 N. 5, 257,816 N. 4, 208,163 N. 4, 118,982, N. 2, 59.342 N. 2, 154,457 N. 4, 3,274 N. 3, 30,303 N. 4, 23,086 N. zijn uitkeerbaar met 10,000 fr. De aanvragen voor het Fonds der Aleestbegaafdenmoeten- uitgaan van de ouders en vóór 5 Augustus gericht zijn aan bet Gemeentebestuur. Artikel 26. In de aanvraag wordt de aard aangeduid van de studies waarvoor ze gedaan is en ook de instelling waar het kind schikt school te gaan. Bij de aanvraag behooren a) Een uittreksel der geboorteakt van het kind b) Bewijzen afgeleverd door de hoofden v.ui de onderscheidene onderwijsinstellingen gedurende de drie laatste jaren bezocht. Deze bewijzen melden de uitslagen door den betrokkene ter school bekomen, zijn b'jval in de prijskampen, enz. Zij wijzen zoo nauwkeurig mogelijk den verstandelijken aanleg en de zedelijke hoedanigheden aan welke tijdens zijne studies bij hem werden opgemerkt, de bijzondere begaafdheden waarvan hij bewijs gaf, en zij verstrekken de ncodige inlichtingen nopens zijn vlijt en zijn gedrag c) Een, afschrift van het gezondheids- b< ekje dat, krachtens het Koninklijk Besluil van 25 Maart 1921 over het medisch school toezicht moet gehouden worden d) Zoo 't geval voordoet, het schoolboekje dal in de bezochte scholen, in voege was. In de buitengewone vergadering van den Provincieraad van 22" Juli 1925 heeft D Brut: aert. Voorzitter van den Raad gehan deld over de electrificatie van de streek gek gen bezuiden Poperinghe-Yper-Waesten tot aan de fransche grens. Cm die belangrijke kwestie spoedig op te loss en roept hij op Zaterdag 1" Oogst, on *11 uur in het Hotel Continental te Yper eenc vergadering bij een van al de provincie- raadsheeren van het Arrondissement Yper en al de burgmeesters der bovenvermelde streek. Gewestelijk verbond der Geiten kweeksyn dicaten van het Arrondissement Yper. VOOR Kokkpn en 4>(kilcn te YPER, Koeimarkt, V jensdag, 5 Oogst, 1925 om 9 uur stipt. Hel volledig programma verschijnt in het eerstkomende nummer. De ouderdomspensioenen van het 3C kwar taal zullen uitbetaald worden als volgt Op Maandag 3 Oogst voor de belanghebbende wier raam begint met een der letters A tot D inbegi epen pop Dinsdag 4'Oogst voor dezen wier naam begint met een der letters E tot S en op Woensdag 5e voor de overige. De betalingen zullen plaats hebben van 1 tot 3 uren. De Ontvanger. E. Lambrix. p ZONDAG 26 JULI 1925. |{i[ Aoii(l(M*<' Traint. HEEN TERUG. Loo V. 13 Veurne V. 18.20 20.50 Veurne A. 13.59 Loo A. 19.20 21.45 Stilstand aan alle s'taties. Lijn POPERINGHE-VEURNE HEEN 12.30 14. TERUG 18.25 19.04 19.15 19.46 20.23 Rousbrugge V. Veurne Veurne Le\ sele Rousbrugge (Moienwal) Watou 20.55 21.42 22.20 20.55 uitgegeven dodrE. P. RUTTEN 1 Prijs Een huis van 45.000 frank. 2 Prijs Een huis van 32.000 frank. Prijzen ter waarde van 175.000 frank. Prijs van het boekje met 5 billeden 5 frank Omslag kosteloos deelnemende aan bij zondere trekking. Hotel en garage Dinsdag avond rond 1 vernield. ure werden het Metropole Hotel en een garage, bestaande uit verscheidene barakken, gelegen aan de Meenensche Poort te Yper, door een gewel digen brand ten gronde vernield. De pom piers waren meer dan twee uren aan 't werk om de vlammen te blusschen en hun taak werd uiterst bemoeilijkt en gevaarlijk ge maakt door de ontploffing van een menigte naphtekruiken. Alen weet niet wat aanleiding tot den brand heeft gegeven. Zonder de spoedige en krachtdadige tusschenkomst der pompiers, had men hier wellicht een echte ramp te be treuren gehad. Inderdaad de naburige woon sten zijn in hout opgetrokken en men kan denken welke moeite het gekost heett om ze van het vuur te vrijwaren. Er zijn ook geen persoonlijke ongevallen te betreuren. De stoffelijke schade is zeer aanzienlijk. dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijp. Te koop bij H. Notredame, Grooie Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de 1 2 doos 2 fr. Overreden.Het kind Maurice Pollev dat over enkele dagen onder een auto ge- rocht, langs den Watousteenw., is reeds zoo goed als hersteld en heeft het gasthuis verlaten. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, pnrgeerend, bloedzuiverend, slijmafwerend, galafdrijvend zijn de best herstellers van het bloed. De doos 3,50 t'r., de halve doos 2,50 fr. bij H. Notredame, GrooteMarkt, Poperinghe. Droevig geval.Achille B., Watou- straat, die sedert een tijd reeds min of meer leed aan vervolgingswaanzin was in den laatsten tijd meer droefgeestig geworden. Dinsdagavond in een vlaag van waanzin heeft hij gepoogd hem de keel af te snijden. Erg gekwetst werd hij naar het gasthuis overgebracht waar hij deu Donderdag eene goedgelukte heelkundige bewerking heeft onderstaan. Men hoopt hem te redden. Landbouwers. Te verkrijgen bij Apotheker Vandeplas NEDERLANDSCHE NICOTINE van 500 graden aan 89 fr.. dus goed voor eert kartee! van 500 liters. Zie op de derde bladzijde de aankon diging over een belangrijke uitverkooping aan prijs van faktuur. Hondenliefhebbers. Wij vernemen dat de maatschappij, «De Afgerichte Hond eiken Dinsdag avond en eiken Zondag mor gen africhting doet met rashonden bij Daniel Demarey, Yperstraat. Alle liefhebbers zijn er welkom. Hebt gij onzen raad gevolgd Waarom nutteloos aan hoofd- en tandpijn lijden, als ge weet dat een enkel Algao poeder uwe pijn aanstonds genezen zal. 't is het beste ge neesmiddel, sedert meer dan 25 jaar gekend en geprezen. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas. Apotheker. Ongeval. Woensdag avond werd de knaap Strine die per velo van 't College huiswaarts reeds, langs de Reninghelst steenweg door een auto gevat en overreden. De auto werd schuins geslingerd door de rails van de Decauvillelijn die den steenweg dweerscht. De voerder was het stuur niet meer meester en de auto wierp den jongen den dijk in, botste op een boompjedat plooide en stuikte den dijk in. D' Dewulf kwam den jongen seffens ver zorgen. Buiten een aantal kneuzingen had hij een been gebroken. Wanneer wordt die steenweg daar nu eens hersteld en die lijn uitgebroken anders blijft het daar een gevaarlijke plaats. Pectoral Dupuis. Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlichting de hard nekkige hoest bedaartde brand in de keel verdwijnt de fluimen komen los en worden gemakkelijk uitgespuwd. De doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Goed Nieuws. Voor Bruiloften, Maatschappijen, Scholen, en voor alien die begeeren een uitstapje te doen aan goed- koope prijs, wende men zfch tot Cyrille HOSÖËYRekhofstraat, 25bis, Tel. 8, POPERINGHE. Nieuwe Auto-Limousine niet 20 plaatsen (Besloten Luxevoituur) ten dienste van iedereen. Doe uw aanvraag op voorhand om verze kerd op gestelde dag' en uur te kunnen uitrijden. Elk zegge het voort. Yper.Nieuwe klokken. Met ge noegen zullen de Yperlingen vernemen, dat binnen kort, de nieuwe klokken bestemd voor de St Pieterskerk zullen verzonden worden. De grootste weegt 2800 Kgr. de tweede 2000 en de derde 1800 Kgr. Ook zal 't niet lang meer duren, of wij zullen er de wijding van hebben en het eerste klokkenakkoord zal in onze stad weergalmen. Pompierskongres. Zondag aanstaan de, len Zondag van Tuindag, zal hier een groot feest plaats hebben van 't brandweer korps, gevolgd door een algemeen Kongres. Onder de feestelijkheden, melden wij enkel den stoet, oefeningen uitgevoerd door't Korps van Yper, opgevolgd door koncerten gegeven door de deelnemende maatschappijen, waar na keurig banket, indien 't weder meêwil, zal er aan volk niet ontbreken. Concert. Zondag aanstaande 2" Oogst, zal hetgemeentemuziekvan Audruicq (Pas-de-Calais) deelnemen aan het Poni- piersfeest en twee concerten geven op het Statieplein den Zondagavonden den Maan- dagnamiddag. - Engeische Kadetten. Op Donderdag 30 dezer, komen uit Dover ongeveer 1250 Engeische Officieren en kadetten aan van de Junior Division en het Officiers Trai ning Corps», staande onder het bevel van Generaal R. B. Colvin. Op Maandag 3™ Oogst komen ze in onze stad aan, waar zij verscheidene grafsteden van Engelschen zul len bezichtigen en er kronen zullen neerleg gen. In den namiddag vertrekken zij naar Diksmuide, om vervolgens langs Brussel naar hun land zullen terugkeeren. Julien Van Hecke, van Brielen, 32 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen Teed met een verhuiswagen naar Zeebrugge. Aan 't Wieltje gekomen, moet hij van zijnen wagen gestuikt zijn, want men heeft hem gevonden met gebroken rechterschouder en de hand deerlijk gekwetst. Dadelijk werd hij opgenomen én naar het burgerlijk hospitaal overgebracht om er verzorgd te worden. Zondag hadden wij in den oud-militai ren kring eene voordracht over de nieuwe pensioenwet. Tamelijk wel volk. Jammer dat, vele menschen de noodzakelijkheid daarvan niet inzien zich daarover meer inlichtingen te verschaffen. Maandag avond hadden wij in de groote feestzaal van de vakschool Geert Dils, de Nederlandsche Botrel, die door het voordra gen van oudeen moderne liederen, ons'een buitengewonen schoonen avond bezorgde. Wij hopen hem nog meer te hooren. De echtgenooten Van Winsen hebben Dinsdag in familie hunnen gouden bruiloft gevierd. Om 11 ure mis van dankzegging in St Niklaaskerk.Geburen en vrienden vierden mede. Wij wenschen ze nog vele jaren. Dinsdag, 21 Juli, was de stad bevlagd. s Morgens op de groote markt monstering en optocht van de schoolkinderen. Om 11 u. het gebruikelijk Te Deunt. Daarna overhan diging van het vaandel aan de aloude Koninklijke handboogmaatsschappij St Se- bastiaan. Daarna aan de British Club, welke door ons muziek naar hun lokaal geleid werden, 's Avonds concert op de groote markt, verlichting en vuurwerk. Denzelfden namiddag, gaf de British een sportfeest op het Hoornwerk bij de Skannon. Schoon sport en veel volk. Vrijdag namiddag hadden wij in het gemeentehuis de eerste vergadering voor het oprichten van ons oorlogsmuseum. Heer Verwilghen woonde de zitting bij. Laat ons hopen dat het daarbij niet blijven zal. E. Zuster Juliana van O. L. V. Hospi taal komt haar examen van ziekendienster te doen met onderscheid'tig te Kortrijk. Opstijging van den Luchtballon Le Rêve bestuurd door M. GHEUDE. op 21 Juli 1925, te POPERINGHE. Zondagavond hadden wij in het patro naat van St Maartens de feestzitting van het genootschap van den H.Vincentius. Heer So- bry las de feestrede af(De Kerk). E.H. Pas toor van St Jacobus wakkerde de leden aan voorts te werken tot groei en bloei van het genootschap en na eenige gemoedelijke woorden door den Voorzitter sloot de verga dering met het lezen der verslagen van schrijver en penningmeester. Geeneereleden genoeg aanwezig. Westoutre. De plaats van gemeente secretaris is open. Aanvraag aan het Sche pencollege van Burgemeester en Schepen vóór 15 Oogst aanstaande. Wettelijke jaar wedde. Qranoutsr. Alwie inlichtingen be geert in zake oorlogschade, militiekwestien, ouderdomspensioenen, huishuurzaken en zoo meer, begeve zich gerust in 't Volkshuis, Yperstraat, 29, Poperinghe, bij een onzer Senatoren, den Vrijdag van iedere week, tusschen 8 en 10 uur. Viamertinghe. Geitenbond. Op 5 Oogst gaat de geitenbond deelnemen aan den prijskamp te Yperen. Alle leden die ver langen mede te gaan, gelieven hun naam aan te geven aan de H. H. wijkmeesters. De leden van de plaatsen er rond vergaderen aan 't Paviljoen de Brandhoek bij den H. Flou-Bouton. De geiten zullen gevoerd wor den, maar elk moet om 7 ure op zijn stand plaats zijn. Reninghe. Eeréteekens. - Onze zeer verdienstelijke en nooit volprezen Pastoor E. H. Jules Joye bekwam liet bij zonder landbouw-eereteeken van Uu klas. onze Burgemeester M. Victor Pieters het bijzonder eereteeken van voorzienigheid van Utl' klas. M. Henri Pauwels het landbouw- eereteeken van is,e klas voor langen en trouwen dienst bij de familie Wullepit. M. Pieter Coenen het landbouweereteeken van 2Je klas voor trouwen dienst bij de familie Dekien. Alois Dekeirel hetzelfde eereteeken voor medestichter van den Geitenbond Mevrouw Louise Dequeker met het nijver heids-eereteeken van 2d/ klas voor trouwen en goeden dienst. Aan alien onze beste gelukwenschen. Merckem. St Sebastiaan. Onze aloude gilde werd heringericht. Eene prach tige ijzeren pers werd geschonken door den Heer Baron de Coninck. Dit jaar zal onze instellatieschieting ge geven worden den 30 Oogst. Aanstaande jaar hernemen wij onze gewone dagen 3' Zondag van Oogst en 2e Zondag van October Dickebusch. Aardappels. Een inwoner vond Zaterdag aan een enkelen hut 3 Kgr. aardappels 2 stukken van 1 Kgr 2 van een j Kgr. en nog verscheidene kleinere. Men verwacht een overvloedigen Oogst. Opening der herberg De Pelikaan het oud gemeentehuis bij M. Saelen. 1 Velokoers te 3 uur, voor de parochianen verscheidene prijzen en premies. 2. Prijs kaarting, verloting van een volaard. 3 Vermakelijkheden. Poeicapelle. Kerkinhald ging. De nieuwe kerk is verre gezet - weliswaar nog geen vloer noch vensters, maar in 14 dagen is alles klaar. De kenners van stijl en bouwtrant zeggen dat onzen nieuwen tempel, den schoonsten is der streek. Welnu ons oud voorloopig kerkje, die ons allen heel goed van pas gekomen heeft, werd allengs kens te klein. De parochianen verlangen hun hert en ziel uit, om te verhuizen, en 't zal zoo zijn. Men is beslist op den le Zon dag van September, de nieuwe kerk te betrekken en plechtig in te huldigen met processie en een solemneel lof rond 3 uren 's namiddags. De nieuwe kerk is zeer groot en bijgevolg moeten er veel meubels noodig zijn om prachtig het huis Gods te versieren. Daarom hebbep eenige brave menschen der gemeente samengekomen en beslist eene omhaling te doen, ten einde eenige schoone beelden aan te koopen, die dan processiewijsde in de kerk zullen gedragen worden. Wat zai die eenvoudige plechtigheid toch schoon zijn en ieder parochiaan zal er aan houden Itegenwoordig te zijn, om hunnen Heer en Schepper te vergezellen in zijn prachtig huis. Voorzeker zullen de omhalers uit geen huis der geheele parochie met ijdele handen moeten weggaan, als Poeicapelle wil, het kan. Zie ne keer, hoe schoon en geldrijk men hier de wereldsche feesten kan inrich ten Waarom toch zou men ook 't zelfde niet kunnen, voor een kerkelijke feeste, nament lijk, om allen luister en eer te geven aan God, Schepper van hemel en aarde, en van wien wij alle goed en welstand ontvangen. Onze brave parochianen zijn nu allen wel gesteld neen niemand zal ten achter blij ven. Eenieder zal wedijveren om elk volgens zijn vermogen, het zijne bij te dragen, om aan hunne kerk den grootsten luister te geven. Kristene menschen van Poeicapelle, God zegt een glas water in mijnen naam ge geven, zal niet onbeloond blijven Ommegang. Dinsdag morgen waren er veel menschen mee, met den bedevaart naar O. L. V. van Westroosebeke. 't is goed en 't naaste jare zullen er nog meer menschen meegaan. Westoutre. Rijwiel ongeval. Verleden Zondag kwam Julien Depoorter van Poperinghe, vergezeld van zijn vrouw, per rijwiel den Zwarten berg afgereden. De vrouw het. remtoestel niet meester zijnde, kwant in duizelingwekkende snelheid af. Gekomen aan een korten draai, viel de vrouw zoo geweldig, dat zij moest per rijtuig huiswaarts gebracht worden. Het rijwiel is gansch ontredderd. Meenen. Auioongeval. Vrijdag avand kwam de kleine George Ameye van achter een, wagen gesproken en werd door een auto gevat en overreden. Het kind werd onder den auto geslingerd en had een arm en een bil gebroken. Geheimzinnig overlijden. G. Ver- t>eke, 23 jaar, van Gheluwe had de wekelijk- sche bokslessen gevolgd in eene herberg. Hij kwam beneden en voelde zich onpasse lijk Ondanks de geneeskundige zorgen blies hij weldra den laatsten adem uit. Een onderzoek is ingesteld. Oyghem. Ongeval. Zondag met Ümntegangkefmis werden hier fietswedstrij- den gegeven. De genaamde Ostyn, uit Wieisbeke die wat al te nieuwsgierig was, door een renner aangereden en omverge worpen. Hij bleef bewusteloos liggen en de geneesheer had veel moeite om hem tot be zinning te brengen. Veurne. Boetpr cessie. Heden om 3 j uur doet de vermaarde boetprocessie haar ommegang. Deze processie eenig in haren aard dagteekent van 1644. Haar doel is Eerherstel door openbare boetvaardig heid. Zij bestaat uit meer dan 40 groepen die het Oud- en Nieuw Testament verbeelden De deelnemers spelen hunne rol gelijk in den ouden tijd, en de boetelingen van beide geslachten in bruin boetekleed of met zwar ten sluier dragen kruis en beeldgroepen. Velen gaan biootvoets. Coxyde. Ernstig ongeval. De genaamde G. Vandevoorde, oud 55 jaar aannemer te Nieuwpo^ort, kwam per velo van De Panne naar mus". Aan St Idesbaide, wijkende voor zijn hond, werd hij door de stoomtram gegrepen en overreden. Wanneer de tram stilhield zag men dat het slachtoffer een arm verloren had en erg gekwetst was aan het aangezicht. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Vichte. Erg auto ongeluk. Zondag avond, aan het kruispunt gezegd Molen had eene botsing plaats tusschen een auto en een motorijder. Deze laatste had een been afgeslagen. Bisseghem. Brand. Dinsdag morgen rond 3 uur is een achtergebouw van den landbouwers Camille Thiers, wonende gehucht Knok te Bisseghem, afgebrand. De pompiers zijn ter plaats geweest en hebben de woning van den landbouwer kunnen vrijwaren. De oorzaak van den brand is onbekend. BixschoteMeester Dequeker ter eer el Den 16 dezer kwam alhier het be richt over, dat aan Meester Dequeker een nieuw Eereteeken geschonken was en wel heX Bijzonder Eereteeken van le klasse voor Landbouwverdienste. Het is een hoog eereteeken, en het is wel verdiend, 't is niemand onbekend, in heel de streke, wat Meester al verricht heeft op het gebied van landbouw vóór den oorlog, jaren lang en het staat frisch vóór den geest van iedereen, en telken dag kan men het nog nagaan, wat hij, sedert den oorlog, gedaan heeft, en nog steeds doet. Uitgebreide kennis van zaken, vlugge en onvermoeibare werkkracht, beproefdeonder- vinding, gemak van spreken met k'aré uiteenzetting en practische toepassingen, voegt daarbij zijne groote dienstveerdigheid en g'hebt vóór u Meester Dequeker. Ja 't is verdiend en, in afwachting dat het nieuwe kruis overhandigd worde, zeggen wij in aller naam Beste gelukwenschen, Meester, lang en gelukkig leven, immer vruchtbare loopbaan. Woesten. Verleden week legde J. Maria Godderis hare laatste proef voor on derwijzeres af voor de jury pret onderschei ding. Hartelijke gelukwenschen. Voor den oorlog telde onze gemeente eene bevolking van 1360 inwoners verdeeld onder 320 tal huisgezinnen, welke'rond de 310 huizen bewoonden, waarvan 45 herbergen, 7 bakkers, 3 schoenmakers, 3 smeden, 1 wagenmaker, 1 drukker-photograaf, enz. enz. Als maatschappijen en genootschappen noemde men de H. Familie, de Derde-Orde, de Gaaiboldérs, St Sebastiaan, de Pijpégil- de, Werkmanskring, de oud-soidatengilde De ware vaderlanders de syndikatenvan Suikerbeeten en Veekweek, de Geitenbond en de Studentenbond. Het jaar 1914 met zijne oorlogsgruwelen is gekomen heeft één voor één als deze vereenigingen stilgelegd, onze woonhuizen vernield zoodat op de 310 er 127 ten gronde vernietigd werden, een 90 tal meer dan de helft verdwenen en de overige meest allen erg beschadigd. Onze bevolking moest gedeeltelijk naar het leger optrekken, andere wierden door het bombar dement gruwelijk vermoord of verminkt, een andere deel wierd uit hunne haardsteden verjaagd 'en sloegen op de vlucht naar Frankrijk. Een onzer inwoners gevlucht in de om streken van Rouaan gaf er regelmatig in het weekblad Ons Vlaanderen nieuws uit onze parochie, waaronder zelfs eene reeks bijdragen getiteld Die excellente Chroniek van Woesten Woesten. Benoeming. Meester Annoot, Schoolhoofd, voordien Reserve- Onderluitenant, heeft thans den graad van Luitenant bekomen bij het le Jagers te voet. Proficiat. Boesinghe. Met onze kermis deze week grijpen allerhande vojksvermaken en ander plechtigheden plaats. Eenige der bijzonderste zijn: MAANDAG om 9 ure, plechtige jaardienst voor alle overleden parochianen. DINSDAG om 9 ure, plechtige wijding in de kerk der twee zijdsautaren door Zeer Serw. Heer Vandenberghe, Vicaris Generaal DONDERDAG om 9 ure-'s avonds: bui tengewoon Vuurwerk. Aan allen eerlijk verzet St Julyns. Onze .velokoers voor parochianen, Zondag laatst, werd' door de 15 mededingers erg betwist. De gebroeders Bouckaert waren de eerste op rijwiel Yolande geleverd door Joseph Lammey onzer gemeente. Alveringhem. Auto-ongeluk. Woensdag morgen rond 8 uur kwam Maria Cleire, oud 17 jaar, per velo van Alveringhem naar de vrije snijschool le Veurne. Aan de herberg de Violon gekomen, wilde zij afsteken voor een auto, doch zij werd door een anderen gegrepen. Zij bekwam enkel lichte wonden aan knie, arm en hand. Haar velo werd geheel vernield. Beroepshof van Gent. Lom- baert August, autogglejder te De Panne, bracht onvrijwillige kwetsuren toe aan De- prez Maurits te Poperinghe. Hij werd door de rechtbank van Yper verwezen tot 450 fr. boete of 45 dagen gevang. Het Hof heeft de straf behouden en de burgerlijke partij 18.500 fr. schadevergoeding toegekend. Oe barakken van het Koning Aïbert-Fonds. Naai verluidt werden er door het Koning Albert-Eonds iu gansch liet land 13.000 barakken opgericht, waar- Wan er thans nog 10.000 bewoond zijn. In 'de provincie West-Vlaanderen werden er 18.000 geplaatst. Voor'het oogenblik worden in deze provincie nog 4.700 barakken en paviljoenen van het Fonds bewoond. De werkstaking in de Metaal nijverheid. 75.172 Werkstakers.— Volgens eene officieele optelling, den 17 Juli vastgesteld, zijn in gansch het land, 75,172 metaalbewerkers in staking, waarvan 56.190 in den tnekaniekbouw verdeeld over 259 werkhuizen, en 18.982 in de ijzerbewerking, verdeeld over 23 ondernemingen. Dr Van de Perre bediend van de laatste Heilige Sacramenten. Dr Van de Perre heeft op zijn uitdrukke lijk verlangen, Zaterdag namiddag de laatste Heilige Sacramenten ontvangen. Wij ver zoeken om een gebed. Zijn benoemd tot Ridders in de Leopolds orde MM. Dequidt K. gemeenteraadslid te Loo, Storme J. schepen te Lichtervelde, Vanneste L. Burgmeester te Ingelmunster. De militieplichtigen der lichting 1926, die onbepaald uitstel, uitstel voor 1 jaar of ver vroegde oproeping wenschen te verkrijgen, moeten hunne aanvraag daartoe indienen in de maand Augustus, in het stadssekretariaat. Itmiwhoriclitrn Vrouw Wc J. FOLCQUE en Kinders vragen beleefd aan Vrienden en Kennissen te willen tegenwoordig zijn in de Solemneele Jaarmis, die zal gezongen worden op Maan dag 27 Juli, om 9 ure, in de de parochiale kerk van St Bertinus, tot lafenis der ziel van hunnen overleden echtgenoot en vader Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen de Plechtige Jaarmis te willen bijwonen op Zondag 26 Juli, te 8 uur, i St Bcr'.enskerk vóór EXAMENS De HeerCyriel Decreus, van Poperinghe iicenciaat in handelswetenschappen, eerste examen, (St Ignatius, Antwerpen). Met onderscheiding. De Heer Daniel Laconte, van Poperinghe Iicenciaat in. handelswetenschappen, eerste examen, (St Ignatius, Antwerpen). Met voldoening. De Heer Daniel Osteux, van Poperinghe iicenciaat in handelswetenschappen, tweede proef, (St Ignatius, Antwerpen). Met vol doening. De Heer André Cambfe, van Poperinghe Iicenciaat in handelswetenschappen, eerste proef, (St Ignatius, Antwerpen). Met vol doening. De Heer André Vermeulen, van St Jan bij Yper, kandidatuur in de wetenschappen voorberijdende tot het doctoraat in de scheidkunde, eerste proef, (Leuven). Met groote onderscheiding. De Heer Basiel Soenen, van Poperinghe kandidatuur in natuurlijke wetenschappen eerste proef, (Leuven). Met voldoening. De Heer Jozef Sansen, van Poperinglu examen voor ingenieur in de burgerlijke bouwkunde, derde jaar, (Leuven). Met onderscheiding. De Heer Antoon Van Walleghem, van Poperinghe, eindexamen voor geneeshee (Leuven). L 'otsie Pit. Duinkerke-Parijs 343 Km Bottechia, 2 Bellenger, 3 Aymo, 4 Buysse 5 Buysse J. Algemeene rangschikking1 Bottechia, 2 Buysse L., 3 Aymo, 4 Frantz, 5 Dejonghe, 6 Beeckman. Win ten Bottechia 37.980 fr. Buysse L. 19.790 fr. Avmd 10.764 fr. Martin 7.100 fr. Erantz 10.226 fr. Dejonghe 3.635 fr. YPER Groote Baankoers voor Onafhankelijken op Maandag 3 Oogst. Reeds zijn 30 der beste onafhankelijken ngeschreven. De koers bedraagt vier maal de ronde Yper-Kemmel-Reninghelst-Pope- ringhe-Vlamertinghe-Yper. Om 11 ure, zelfden dag, wordt aan den Café de l'Yser dicht de statie een hulde gebracht aan den vroegeren kampioen Cyriel Van Hauwaert die dan ook om 12 u, het ver treksein aan de renners zal geven. Zondag 26 Juli. Trabolling. in De Warande en De Papegaey 125 fr. Prijzen 50-35-25-15. Inschrijving in De Warande van 2 tot 2 y» uur. Groote Gaaibolling. In de Lelie bij Hector Benoot, Veurne straat. Groote Velokoers. In de Barriere bij Gebr. Lenoir, Renin ghelststeenweg, Poperinghe. 60 Km. voor beginnelingen, op goede baan (Westouter en Reninghelststeenweg). Prijzen 90-70 55-40-30-20-10-5-5 fr. en veel premien. Yper. Eerste Tap. In de Molenwal bijgenaamd de Stuik- veste bij de Wed. Cappoen, Frezenberghe- straat. Reninghelst. Groot Concert. Ter gelegenheid der kermis op 26-27 Juli, door de troep Gerardino, in de groote zaal bij de Wed Baes, in het Hof van Commerce. Watou (Steenvoordestraat). De groote Bolling (300 fr. Prijzen) vast gesteld op heden, is uitgesteld tot Zondag 9 Oogst, wegens eene bolling gegeven (e Steenvoorde op dezen dag. Zondagen 26 Juli en 2 Oogst. Callicanes. Kermis. Groote vermakelijkheden bij Ach. Becaert Zondag 2 Oogst. Reninghelst. Groote Ringsteking. In de Vlamertinghestraat 125 fr. prijzen: 40-30-20-15-10-5-5 fr. Inschrijving in De Nieuwe Wereld bij Remi Poissonnier. POPERINGHE. van 19 tot 26 Juli 1925. Geboorten.—177Baudrez Roland, z. v. Albert en Ivonne Sansen. 178. Druant Maria, d. v Ernest en Marie Battheu. 179. Destailleur Norbert, z. v. Oscar en Rachel Hailemeersch. 180. Taffin Albert, z. v. Camille en Julienne Clnbau, 181. Opsomer Michel, z. v. Jules en ilélène Soenen. 182. Gaucquie Maria, d. v. Jules en Maria Phlypo. Overlijdens. 134. Bakeroot Gabrielle, 20 j. b., ongeh., Gasthuisstr. 135. Artois Marie 68 jz. b., ongeh., Gasthuisstr, Beloften. 79. De Rynck Joseph, handelaar en Battheu Alice, handelaarster, b. v. Poperinghe. 80. Six Raphat'l, handelaar van Viamertinghe en Verbeke Esther, bijzondere V. Poperinghe. -z- 81. Beke Etienne, bankbediende en Quaghebeur Germaine, z. b., b. v. Poperinghe, STADEN. maand Juni 1925. Geboorten. Vanheule Victor, z. v. Petrus en Madeleine D'Heer. Vanthomme Irena, d. v. Abel en Anna D'Hondt. Vanmaele Ivetta, d. v. Gustavo en Rosa Jego. - Slosse Edmond, z. v. Joseph en Augusta Deserano. Vandeputte üermana, d. v. Floritnond, en Augusta Seynaeve. Bardyn Elza, d. v. Franyis en Louise Vande voorde. Huyghe Elisabeth, d. v. Camiel en Magdalena Vandecandelaere. Deruytter Emma, d. v. Henri en Zulma Lernahieu. Despeghel Roger, 7. v. Edmond en Marie Vanheule. Mandeville Godelieve, d. v. Cyriel en Julie Lefever. Huwelijk. Marcel Taillieu en Maria Snaet v. Staden. Overlijdens. August Deshöuck, 75 jaar. Vrouw Petrus Parmentier, 28 jaar. Vhotiw Henri Cappelle-Verac, 68 jaar, WESTOUTRE. maanden Mei en Juni 1925. Geboorten. Senechal Alice, d. v. Firmin en Adam Julia. Goudeseune Roger, z. v. Henri en D'Hpjne Maria. Knockaert Marius, z. v. Etniel en Desomer Martha. Capoen Marie, d. v. Arthur en Swaels Gabrielle. Vandromme José, d. v. Omer en Deschepper Marie. Huwelijken. Cuvelie Charles en Quaghebeur Hélène. Behaeghel René en Hardeman Made leine. Keyngnaert Maurice en Quaghebeur Maria. Overlijdens. Capoen Henri, echtg. Hissel Marin. SavaeteCh.-Louis, echtg. Cruywenaere Octavie. STAVELE, van I April tot 30 Juni 1925. Geboorten. A- De Came Nelly, d. v. Joseph en Van Raepenbusch Elisa. Swertvaegher Walter, z. v. Raphael en Cantreule Grayienne. Huwelijken. Dever Ernest en Deroo Roma nia, b. v. Stavele. Corneille Oscar, v. Rous brugge en Lahaye Maria van Stavele. Overlijdens. Lelieur Maria, d. v. Jéronieen Coene Augusta. Vandevoorde Rosalie, echtg. Vanthourout David. Belofte. Depyper Achilles, van Stavele en Dequeker Maria van Oostvleteren. WATOU, maand Juni 1925. Geboorten. Goussey August, z. v. Léon en Augusta Vanacker. Vandaele Gilberte, d. v. Emile en Irma Oeprez. Camerlynck Uérard, z. v. Emile en Julienne Deroo. Bellynck Mau rice, z. v. Julien en Zoë Vaeskens. Ruckebusch Michel, z. v. Richard en Madeleine Vanacker. Overlijdens.Douchy Servaes, 75 j., echtg. Prudence Bolle. Gruwier t-'lavie, 75 j., echtg. Rene Deprez. Vanden Boogaerde Leon, 49 j., echtg. Sidonie De Brouwer. Deiaeve Elisa, 52 jaar, wed. Remi Mazereel. Kinget Silvie, 58 j., wed. Désiré Thery. Quetstroey Louis, 75 j., echtg. Eugenie Otlevier. Petit hloia, 84 jaar, ongehuwd. Huwelijken. VVullus Jerome, landbouwer en Deprez Agues, z. b., b. te Watou. Vanden bussche Felix, werkman van Proven en Goussey Maria, z. b. v. Watou. Doolaeghe Silvère, handelaar en Derycke, landbouwster b. te Watou. L00, maand Juni 1925. Geboorten. De Bruyne René-Prosper, z Julius en Leonie. Yercamer, foorreizigers Veurne. Beloften. Degrave Emile, daglooner cn Ver- straete Margareta, werkster b. v. Loo. Cuvelie Alphonse, kleermaker v. Loo en Mollet Rachel winkelierster v. Beveren a/Yser. Vanden berghe Julien, geh. te Handsaeme en Cuchet Palma, nuitsemuakstcr v. /.arren Huwelijk. Maton Julius, bureelbediende Veurne en Matthys Germena, bijzondere v. Loo. Sterfgevallen. Deprez. Petrus, daglooner, 70 j., wed. Cayzeele Pharailde. P0LLINCH0VE, maand Juni 1925. Geboorte. Vanstechelnian André, z Modest en Rachel Van Maele. Huwelijk. - Ryckebaer Florent, landbouwer en Boudrij Maria, b. te Pollinchove. BIXSCHOTE, van I Apil tot 30 Juni 1925 Geboorten. Louwagie Maria, d. v. Odilon en Bryon Irma.. Vercruysse André, z. v. Al phonse en Devos Zulma. Verstraete Gas.on, z. v. Alois en Decoene Augusta. Strooibant Georges, z. v. Michel en Van Paemel Martha. Vandenbtftcke Constant, z. v. Arseen en l'rovoost Zijlma. Depoorter Roger, z. v. Cyriel Verhoest Pharailde. Huwelijken.Bruynsteèn Benoni, landbouwer en Allemon Felicie, landbouwster, b. v. Bixscho te. DelvaOdiel, landbouwer te Reninghe en Buseyne Bertha, z. b. van Bixschote. Deiva Lucien, landbouwer le Reninghe en Buseyne Paimyre, z. b. v. Bixschote. Overlijden. Descamps Gabrielle, 17 j., d. v. Jules en Lesage Lucie. CROMBEKE, maanden Mei en Juni 192 Geboorten. Meulenaere Andreas, z. Acnilie en Wybou Emma. Decuyper Andreas, z. v. Cyriel en Cappoen Elisa. Overlijden. Caillicz Henri, 45 jongehuwd WOESTEN. maanden Mei en Juni 1925. Geboorten. Urbain Meeuws.z. v. Firmin en Blanca Deroo. Delen Leon, z. v. Maurits en Maria Loonis. Deroo Germain, z. v. Henri en Emma Sedeyn. Bernet Achiel, z. v. Eric en Magdalena Dewancker. Deroo Louis, z. v. Joris en Blanca Merveiilie. Morlion Maria, d. v. Maurits en Laura Vandenberghe. Vereecke Emeric, z. v. Remi en Emma MotHon. Van- denbussche Godelieve, d. v. Jozef en Maria Deweerdt. Mervailüe Martha, d. v. Pieter en Eugenie Debergh. Coquel Raymonda, d. v. Jules en Dehouck Maria. Overlijdens. Deheni. Rosalie, wed. Alouis Vandromme, 80j. Braem Rosalie, wed. Placi de Vandooren, 80 j. Pattyn Karei, echtg. Lucie Caenen, 58 j. Donche Pieter, echtg. Lucie Haerebrouck, 66 j.Slembrouck Henri, wed. Dequeker Lucie, 75 j. Mylle Maria, d,- v. Henri en Julia Haetewyn, 8 j. Vandenbussche Godelieve, d. v. Joseph en Maria Deweerdt, 15 d. - Meersdom Julia, d. v. Kamiel en Pollèy Hermeny, 1 jaar. Huwelijken. Ameel Leo en Staelen Bertha, b. v. Woesten. Deroo Firmin, timmerman v. Westvleteren en Deleu Marguerite, herbergier ster van Woesten. ROUSBRUGGE. maanden Mei en Juni 1925. Geboorten. -4 Rosseeuw Roger, Vanstrae- seele Joseph. Delerue Madeleine. De Kindt André. Ryon Michel. Hampe Pieter. Gribbe Gerard. Christiaens Willy. Huwelijk. Maerten Henri en Lamote Angela b. v. Rousbrugge. Sterfgevallen. Alderweireldt Desire, 76 j., wed. Debever Pelagie. Decoker Gabrielle, 28 j., echlg. Couvreur Alois. Delmaere Emma, 58 jechtg. Deschuytter René. Dekindt André 14 daf^en. Beloften. Cambier Camille en Verbrigghe Margaritev. Proven. Mollet Urbain, v. Rous brugge en Deséamps Maria v. Proven. Devloo Cyrille, v. Ghyverinchove en Ryon Germaine y. Rousbrugge. Corneille Oscar, v. Rousbrugge en Lahaeye Maria van Stavele. WYTSCHAETE, maand Juni 1925. Geboorten. Dhoine Marie, d. v. Emile en Marie Dumont. Spinnewyn Roger, z. v. Leo pold en Marie Caignie. -Delporte Genoveva, d. César en Martha Catteau. Huwelijken. Coene Robert, landbouwer, v. West-Nieuwkerke en Martha Parein, landbouw ster v. Wytschaete. Henri Vermeire, landwcrk- mnn, v. Ruysselede en Alida Comyn, dienstmeid, van Wytschaete. Overlijdens. Valenduc Henri, z. b., 82 j echtg. Leonie Behaegel. Vande Lanoitte Odile, rentenierster, 83 j., ongeh. Deconinck Henri, landbouwer, 61 jechtg. Hetène Goethals. Tiersen Phiioméne, 61 jwed. Floriinond Trève, overleden te Kortrijk. VLAMERTINGHE, maand Juni 1925 Geboorten. Claeys Omer, z. v. Carolus en Helena Demolder, Bouckenhove Paula, d. v. Jules en Elodie Berquin. Six Cyrille, z. v. Gaston en Jeanne Leterme. Baert Nestor, z. Henrï en Maria Vankemmel. Logie Emma, d. v. Camille en Martha Debruyne. Rabaut André, z. v. Herman en Helena Rommens. Huwelijken. Antonius Hoflack, schildersgast en Maria Buytsaert, dienstmeid b. te Viamertin ghe. - Omer Berlamont, peerdengeleider en Maria Stragier, werkster, b. te Viamertinghe. Florentinus Smagghe, peerdengeleider en Marie Pype, werkster b. te Viamertinghe. Overlijdens. Deraedt Juliaan, 81 j., z. b., echtg. van Louise Defrancq. Bouckenhove Paula, I dag, d. v. Jules en Elodie Berquin. Haeyaert Rosalie, 75 j., huishoudster, echtg. Carolus Demarey. PROVEN, maanden Mei en Juni 1925 Geboorten. Harding William, z. v. Isaac en Adams Doris. 'Batchelor Charles, z, v. Richard en Skidmore Minnie. Quaghebeur Marguerite, d. v. Remi en Inion Sidonie. Camerlynck Oqila, d. v. Jules en Taffein Julia. Olivier Alice, d. v. Maurice en Vandroemtne Paimyre. Cambier Maria, d. v. Camille en Verbrigghe Marguerite. Huwelijken. Lesap Hector van Proven en Secelle Godelieve v. Poperinghe. Cuffez Os car v. Rousbrugge en Lernahieu Zulma v. Rous brugge voQrgaandelijk fe Proven. Neut Gaston en Matton Martha, b. v. Proven. Lebbe Joseph v. Poperinghe en Faes Gabrielle v. Pro ven. Mollet Urbain v. Rousbrugge en Descamps Maria v. Proven. Cambier Camiel v. Rous brugge en Verbigghe Marguerite' v. Proven. Vandenbussche Felix v. Proven en Goussey Maria v. Watou. Coene Michel v. West-Nieuw- kerke en Dequidt Maria v. Proven. Descamps Marcel v. Proven en Dewaele Angele, v. Beveren ï/Yzer. Kinget Hilaire en Demaerel Sidonie, beiden van Proven. Sterfgevallen. Verhaeglie Alois, 69 j., wed. Vandamme Hortense. Thoré Emelie, 74 j., ongeh. Aldeweireldt Désiré. 76 i., ,wed. Van veren Pelagie. Demaerel Theophlel, 74 j., wed. Bus'traen Virginie. Ryckeboer Rosalie, 83 j., wed. Maes Edmond, Lievens Marie, 75 j., wed, Soenen Charles. De vergadering die Zondag laatst gehou den werd als voorbereiding tot de grqpte tentoi nstelting van September, heeft ons een goeden stap dich'er gebracht bij den mooi en uitslag die wij van deze onderneming ver wachten De handen uit de mouwen, groen- selkweekers en hoenderkweekers Uw u erk wordt heel zeker met een grooten bijval be kroond. Heden Zondag, 26 Juli, te 11 uur. verga dering voor het bestuur der COOP ER A TI EE. Te 2uur vergadering voor het bestuur v n het TEX Tl ELS YND1KA A T. Te 4 uur, alge meene vergadering voor het Textielsyn- dikaaf. Morgen, Ma ndag, 27 Juli, te 8 uur, her haling voor de ZANGG1LDE. Dm - d g 28 Juli, le 7i uur, vergadering voor het bestuur van den ZIEKENTROOST. Vrijdag. 31 luL, van 8 to' 10 uur, houdt Onze Senator zilt ng in Volkshuis wie in moeilijkheden zit, ga er vrij naar toe. Zondag aansb aride, 2 Ocgst, wordt de mis van 8 uur in S' Bertenskerk i ezongen voor de zielerust v n een onzer ge frouws te leden, namelijk van Henri Mahieu, vanwege het volkshuis. Wij zullen het als onzen plicht aan ien in die mis tegenwoordig te zijn. Zondag aans ai nde, te 11 uur. vergade- ling voor het Syndikaat van hout en bouw. Het algemeen Sekre ar iaat der Christene Sociale Werken van Belgie waarvan Pa er Putten de bestuurde* is richt een GROOTE TOMBOLA in 2057 prijzen zijn er te win- en warronde een h is van 42.000 fr. en een Irds van 35.000 f waarde. Loten Zijn e verkrijgen n 'i Volkshuis alsook bij den propagandist Alfons Slerckx aan 5 f. t boekje van 5 loten. Voor de omslagen T er eene bijzondere trekking. Miel. yiiegenvangers, bij üoop. SANSEN-VANNESTE, Po peringhe. wee nieuwe motors Lister 8-9 P. K. niet meer d.in twee maanden gewerkt 6 maanden waarbdTg voordeelige prijs, Cesar Vanmarck. Electricien, Hondstraat, Yper. Motor Otto-Dcutz 12-15 P. K. Schaafmachien, Lintzaag, Touppie, Van dikte rnachien Pennestraat, 59, Yper. Volledige Bakkerswinkel met kneedmachien te Watou in de Coöperatief «Volksbelang nr3. fcj ieuwe kamion, 2-3000 K. draagvermogen bij lï M. Ilauspie-Louwyck, Brouwerij Middelburg, Poperinghe. Duizend goede oude groote pannen, aan halve prijs bij Emile Degrou, Aannemer in dakwer ken, Eigenïieerdstraat, 1, Yper. Burakt geheel in hout, bedekt met platen 5m.75 breed en 8m.50 lang. Zich te bevragen bij Ch. Willaert, Znidschoote (Lizerne). Nieuwefritekar rondom in glas 3 m. op lm.60 bij Verhellen, Komstraat, 36, Pop. Afroomer MHotte, zoo goad als nieuw, 125 litefs ter uur afroomend, voprdeelige prijs door uitscheiding te koop. Adres ten bureele. Dubbele poort 2m.50 vierkant,2 poulrellen 18 cm hoog 3m.l0 lang, voordeelig te koop bij M. Derycke, Schrijfmachienen, Wennickstraat, 3, Yper. Volledig materiaal voor stoofbenoodigheden, Moteur 8 H.P., draaibanken, slijpmachien, cylinder,.marteau-pilon enz. enz, bij W' H. Van Waetermeitlen en K's, Plaats, 71, Lootenhulle, O.-Vl. enneringen bij SANSEN-VANNESTE, Gast huisstraat, 15, Poperinghe. rij ettcn voor blazers aan 4 fr, lx honderd, 3,75 fr. bij duizend genomen, t'huis besteld. Verhellen, Komstraat, 36, Poperinghe. Schoone nieuwe toog met marmeren plaat, ver hoog en twee kranen, buffet in geslepen spie gelglas, laatste nieuw model. Adres ten bureele. Goedé kleerkas 200 x 212 in accajou gemilderd; te koop bij gebrek aan plaats. Ook nog een kloeke en getiiakkelijke berrie, als nieuw 225X70. Yperstraat, F27, Poperinghe. licvrai Goede schildersgast bij A. Delamane, Dranoutre. eekwame smidsgast bij Alidore Demol, Rening helst steenweg, Poperinghe. f'akkersgast leerjongen, 14-16 jaar, bij Vlaam- D sche familie te Roubalx. Inwoon en goed loon. Adres ten bureele. eer gast van 16-.18 jaar, reeds in de bakkerij geweest Seffens aanbieden Zeelaan, 126, De Panne. Goede meid voor stad, gemakkelijke dienst goed loon adressen bureele. ryit'id van rond de 20 jaar voorde keuken, in lïl hotel Skindies, Poperinghe. 'Halve schoenmakersgast, kosten inwoon, bij (1 Achille David, Kleine Markt, Watou. Pasteibakker, 17-18 jaar, een weinig den stiel kennend bij C. Claerebout, 57, Statiestraat, Komen 0e/tige meid voor Veurne. Adres ten bureele. Plaats. areelmakérsgastAdres ten bureele. '■'e I'at'hten. Herberg Café des Bouchers Statieplein, Po peringhe. Voorwaarden bij M. Maur. Rom- mens-Delfosse, Groote Markt, 27, Poperinghe. Groote magazijn, dienstig voor allen handel bij Roperinghe-statie. Adres ten bureele. Zeer gerievige herberg Het klein Locrehof» met deel land volgens beliefte te Locre zich wen den Yperstraat, 94, Poperinghe. Porte-monnaie, zaterdag op de markt, terug ha len Peperstraat, 18, Poperinghe. V erloiNMi. Hond, Groenendael, Dinsdag in deVeurnesfraat. Tegen bel. terugbrengen bij m. Marcel Six, Bertenplaats, Poperinghe. Yperstraat, POPERINGHE. Familievertooningen en voor Kinderen. Zaterdag 25 Juli, om 8 uur en Zondag 26 Juli^f tn 4'x (SR 8 uur. (Comment j'ai tué mon Enfant) Groot boeiend drama in 9 deelen naar de roman van den E. H. Pi8rre l'Ermite die de rol vertolkt van Biechtvader. Wekelijks verschijnen van hem in het groot fransch katholiek dagblad La Croix schetsen en novellen die alle fijn doordacht hoogst zedelijk en soms luimig den lezer boeien en veel goeds "slichten. Alle zijne schriften zijn in boeken vereenigd geworden waarvan bijzonderlijk een Hoe ik mijn kind gedood heb het meest bijval genoten heed niettegenstaande er alles van godsdienst doordrongen is. De film van dezen roman is zoo kunstig dat de priester-schrijver het zelf bekend heeft en het met overtuiging schrijft daar, volgens zijn zeggen hij de uit voering ervan bijgewoond, de filmartist op zijn reizen vergezeld, en hij priester vol on dervinding, zelf de rol van Biechtvader wedergegeven heeft. Het is de biecht eener rouwvolle moeder, een les van een priester aan vele ouders. Werkt de roeping uwer kipders niet tegen, maar laat ze vrij hunne loopbaan kiezen. Maandag 27 Jul\ om 8 uur. Verandering van Programma. Groot avonturendrama in 5 deelen met den bekenden Tom Mix in de hoofdrol. Groot hedendaags drama in 7 d. met George Machathorne en Eleanor Baardman in de hoofdrollen. Het is een Universal Jewel film.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1925 | | pagina 2