Albert Denys, Poperinghe TANDMEESTER oner URIEL peehe HILAIRE OSSTVfl Caisse Commerciale de Roulers IHAIFMAPDELIJKSCHF REKENINGEN j| L B Palace -Theater DAVID GOLIATH ALLEENVERKOOPER VAN DUITSCHEN HOPPEDRAAD E I NG ETR. MARKE Regeling der overdrachttaks. In t Binnenland 11 November - Vredefeest. Specialiteit voorMOND= enTANDZIEKTEN Gebitten en Misgroeide tanden. Bank voor Handel Nijverheid N.V. Ontploffing te Wytschaete Vreeselijke Ramp in Engeland Hier en Daar. Burgerstand van Bericht aan de Landbouwers. Tijdperk van 10 tot 25 November o 0 Hei imm van nen imm verttMi. OVFRDEKTE PERS POPERINGHE W Priesterlijke Benoemingen. Kosteloozen Geneeskundigen Dienst. Vermakelijkheden LEDERTOÜWERIJ Willy Gombert EENE UITMUNTENDE VROUW Het KIND-KONING CREDO Gegalvaniseerden DRAAD GEWAARBORGD Merk f HOPFENDRflHT 4. Rekening van klerk tot meester door de Besturen der Burgerlijke Godshui zen en Armbestuur der stad opgemaakt en aan de nieuwe Commissie van Open baren Onderstand aangeboden. De rekening der Burgerlijke Godshuizen sluit met een inkas van 451,50 fr. De rekening van het Armbestuur sluit met een inkas van 7778,08 fr. 5. Aanveerding van den ontworpen open baren regelmatigen autobusdienst, in te richten tusschen de gemeenten Locre en Poperinghe, en terug. Goedkeuring wordt verleend tot het in richten van dezen dienst. Twee reizen heen en terug, alle Vrijdagen. Vertrek uit Locre te 6.30 u. en te 7.30 u. Terug uit Poperinghe te 10 u. en te 11 u. 6. Benoeming van de plaatsvervangende leden der Kommissie van Openbaren Onderstand. Worden benoemd als plaatsvervangers van M. R. Devos M. Em. Boucquey 7 st. en M. Dr Brutsaert 1 st. M. J. Cassiers E. H. Lelieur 7 st. en M. G. Feys 1 st. M. L. van Merris M. E. Roffiaen 7 st. en M. B. Thevelin 1 st. M. Ch. Beheyt M. J. Vandooren 7 st. en M. S. Colaert 1 st. M. O. BatailleM. R. Benoot 7 st. en AL. A. Crousel 1 st. M. W. Gombert M. M. Van Cayseele 7 st. en M. C. ALarkey 1 st. Er waren 4 onthoudingen. 7. Goedkeuring der benoeming van den Sekretaris en Ontvanger van Openba ren Onderstand. De benoemingen worden bekrachtigd van M. Oscar Fiers als Secretaris en M. René Verscheure als Ontvanger. 8. Goedkeuring der benoeming van.dege- neeshecren en heelmeesters der Kom missie van Openbaren Onderstand. Er werd geen besluit genomen. Uitgesteld tot eene latere zitting. 9. Mededeelingen. Geen. Si jcl lulhouvveps, I DEN ICHTENC MERK is thans alleenlijk te verkrijgen bij de C-ebr. ROFFIAEN Yperstraat, 118-120 Tel. 88. POPERINGHE Tel 88. M,ne VniHlcntlriessclio '-van de Heelkundige Faculteit te Ryssel en de schooi voor Tandmeesters te Brussel 57, Dixmudestraat, YPER RAADPLEGINGEN: Alle dagen van 8 tot 12 u. en van 2 tot 6 u. 's Zondags van 9 tot 12 uur. Om de landlieden te helpen voor de regeling van de overdrachttaks sedert 1921 tot 1925, geven wij hier eenige nuttige inlichtingen. 1De landgebruikers, die min dan een hectare land (2 gemeten en 1 vierde) gebruiken, moeten niets betalen. 2. De landbouwers, die eene boerderij hebben van 1 tot 5 hectaren (11 genietenen 1 vierde), kunnen al de verschuldigde taksen vereffenen mits 1,25 fr. per jaar en per hectaar te betalen. Voor eene hoeve van 2 hectaren, betaalt men 10 frank voor de vier jaar te zamen voor 3 hec taren, 15 frank voor 4 hectaren, 20 frank voor 4 1/2 hectaten, 22,50 fr. 3. De landbouwers, die eene hoeve van 5 hectaren en meer beboeren, betalen voor al de verschuldigde taksen 2,50 fr. per jaar en per hectaar hetzij voor eene hoeve van 5 hectaren 50 frank voor 6 hectaren, 60 frank, enz. Doch heeft men facturen van aankoop van vee (peerden, koeibeesten en zwijnen) men mag ze aanbrengen, en deze reeds betaalde taksen komen nu in aftrek van de thans verschuldigde som. Alzoo een landbouwer van een hoeve van 20 hectaren zou tot vereffening 200 fr. schuldig zijn, maar hij kan eene factuur van aankoop van vee, ten beloope van 120 frank, aanbrengen dan moet hij maar 80 fr. meer betalen tot regeling van de overdrachttaksen. Voor de frontstreek, wordt die taks op 1/4 ge bracht voor de gemeenten die midden in het front lagen en op 1/2 voor de gemeenten, die op bo ird van de frontstreek lagen. De landbouwers, die meenen dat zij geheel in regel zijn vopr AL de facturen van aankoop of van verkoop van dieren, vruchten, meststolfen, zaai- g.ian, plantgoed, alaam, enz., moeten zich niet o ;dermerpen aan deze regeling van de overdracht taks. Maar hoeveel zijn er op 100, zelfs op 1000 landgebruikers Integendeel degene, die de voorgestelde rege ling aannemen, en hunne aangifte doen als ltd eener hoerengilde, bij den schrijver van de plaat selijke hoerengilde, kunnen NIET MEER VER DER VERVOLGD WORDEN. Om de belanghebbenden in te lichten worden er nog belangrijke voordrachten gehouden Zondag den 15 November, te 8 1/2 uur voormid dag, in het lokaal der hoerengilde te Proven, en 's namiddags te 3 1/2 uur, in de knechtenschool te Crombeke. Stadsnieuws Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen AL. KESTELYN. Allerzielen. Het kerkhofbezoek neemt van jaar tot jaar toe. 't Was een uit gelezen prachtig weder en een stroom van volk bracht een huldebezoek aan de dierbare afgestorven. 't Is een mooi gedacht de afgestorvenen te gedenken en te huldigen, bijzonderlijk als het gepaard gaat met een vroom gebed. Na den Jaardienst voor de Gesneuvelden had een optocht plaats naar het kerkhof Van jaar tot jaar groeit ook het getal deel nemers aan. Van wege de V. O. S. werden bloemen neergelegd op de graven en eene huiderede uitgesproken. Aanbesteding. Heden Zaterdag heeft te Brugge de aanbesteding plaats voor her stellingswerken aan het Moederhuis. Stadsschouwburg. De Victorinen stellen het Winterseizoen in, op de Stads schouwburg, Zondag 15, ALaandag 16, Dins dag 17 November, met Kranke Zinnen, drama in drie bedrijven en een voorspel door Miel Frantsen, en De Schouwvager en zijn Lieveken, blijspel in een bedrijf, door Jac. Ballings. Twee stukken van eigen Vlaamsche Too- neelschrijvers. Kaarten aan 5 en 3,50 fr. te bekomen bij AL. Benoot, Noordstraat. NIEUWE PENSIOENWET. Voor alle inschrijvingen, aanvragen en inlichtingen zetelt er in 't Volkshuis een bestendig bureel, gedurende geheel de maand November. De Zondag van 9 tot 11 en van 3 tot 4 u De ALaandag en Dinsdag avond van 6 tof 7 uur. Iedereen is welgekomen. Electriek. Tusschen Vlamertinghe en Poperinghe liggen de staken gereed voor de electrieke spanning, 't Is te voorzien, in dien er geen verdere moeilijkheden tusschen komen dat wij tegen Nieuwjaar overal van licht zullen bediend zijn. Bij dit blad behoort een ES E .0 YO 1-5 G§E I. Het bevat den uitslag van den Raadsel prijskamp, een aantal Burgerstan den en Sieol belangwekkende Aankon digingen. Ongeval. ALijnheer P. Valcke kwam door de Yperstraat gereden, toen hij dicht bij de statie, om een groep kinders te vermijden, op zij reed en met zijn auto terecht kwam in de vitrien van het huis Jules De man, waar samen met de gebroken vitrien de pijpen en tabak van de uitstalling werden vermorzeld en beschadigd. De auto bekwam weinig letsel. Concert. Zondag aanstaande te 6 n wordt in den Katholieken Kring het eerste groot winter concert gegeven voor de leden en hun familie. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, dank aan hunne zachte maar voortgezette werking, veroorzaken de regelmatigheid van den dagelijkschen stoelgang. De doos 3,50 fr.de halve doos 2,50 fr. bij HNotredame, Groote ALarkt, Poperinghe. De schoonste verjaardag van gansch het jaar is toch wel deze van den Wapenstil stand die een einde stelde aan al den gruwel en aan al het wee van den ellendigen oorlog. Bij die (eestviering kan iedereen zich aan sluiten gelijk van welke gezindheid of ge dacht. Men toont zijn instemming en zijn genoe gen met op dien dag zijn huis te bevlaggen. Leve den Vrede. Verjaardag van den Wapenstilstand. De V. O. S. noodigt zijne leden, alsook de niet-leden vriendelijk uit zoo talrijk mo gelijk te willen meêstappcn in den lichtstoet welke ingericht wordt, ter gelegenheid van het Vredesfeest,op Woensdag 11 November, te 6 uur 's avonds. Waarom kostbare uren verliezen met naar bed te gaan omdat een hevige hoofdpijn u den moed wegneemt Gij zult onfeilbaar van uw pijn genezen worden met een enkele A'gaopoeder, uitgevonden door den welbe kenden Apotheker Libotte van Yper. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker V. O. S Lidgeld 1926. Van nu af kunnen lidkaarten verkregen worden voor 1926. Indien uw Apotheker de gebreveteerde remedien, tegen alle ziekten der kieksns, merk den HANEKOP wit op rooa niet bezit, schrijft rechtstreeks naar 't HUIS VER- MANDERE, AVELGHEM. Men zal zorgen voor spoedige verzending. Te bekomen bij Apotheker Notredame te Poperinghe en in alle Apotheken. Poter. Op de markt van Vrijdag werd de boter onderzocht, en van de honderd sta len die genomen werden, werd geen enkel vervalscht bevonden. Bravo Muil- en pootplaag is uitgebroken op de hofstede der Wed. Vandenbruaene-Mer- levede. Statielaan, YPER Yper.Welverdiende eereteekens. Aan de brievenbestellers Dubois en Kerinkx van het postbeheer Yper werd door het Staatsbestuur.de burgelijke medalie 1914 1918 verleend en hen door den postmeester overhandigd, voorde vrijwillige briefuitrei- king, tijdens de vijandelijke beschieting der stad. Beste gelukwenschen aan die dapperen. Voor sillei Beurs- en Baiikveriehlingen wendt U tot de Filiaal van de Volksbank van Leuven Betrokken bij de Algemeene Bankvereeniging te Antwerpen MMi Rekeningen Feanscli geld - Zielit t. li. Veertiendangsche Rekeningen 4.8u t. li. 1 Jaar 5.50 -/. 6 Maanden 5.25 Spaarkas 4.75 "/oZicht 3.50 Verjaring van den slag van Yper. Ter gelegenheid van de verjaring van den grooten slag van Yper, waren Zaterdag 31 October laatst vele huizen bevlagd. Allerheiligen. Troostend en stich tend was het te zien, hoe talrijk de geloovigen tijdens de dagen van Allerheiligen en Aller zielen de kerken bezochten en hoe ijvervol de godsdienstoefeningen gevolgd werden. Dit jaar was het kerkhofbezoek zeer druk. Voor de begraafplaats der gesneuvelden was het een onafgekroken heen- en weergaan en hun grafsteden verdwenen onder een weelde van bloemen. Al de maatschappijen der stad met de geestelijke en wereldlijke overheden aan t hoofd hebben onze gesneuvelde Ypersche helden, benevens de Fransche en Engelsche op 't stedelijk kerkhof rustend gaan huldigen. Te dier gelegenheid sprak Heer Burgemees ter eenige gemoedelijke woorden op die gra ven. De plechtigheid sloot meteen roerende De Profondusgezongen doorE. H. Deken. Zondag morgen was Vrouw Desmedt op den Kaifvaart, te weeg haar stoof aan te steken. Zij goot petrol op het vuur en het onvermijdelijke gebeurde. Ontploffing, en de vrouw erg verbrand, werd naar het gasthuis gevoerd. Zondagavond was er groote vergadering in het volkshuis. Ongepast uur en toch wel volk. De kandidaten der Katholieke standen namen er het woord en oogstten den groot sten bijval. Met de overtuiging der nakende zegepraal verliet het volk de zaal. Dinsdag avond, kwam Heer Verfaille, bakker uit de Bukkerstraat, met zijn auto gereden langs den grooten steenweg van Waasten. Door het slecht weder, zag hij niet dat de barreelen van den ijzerweg gesloten waren. Hij botste er op, en zijn auto werd fel beschadigd. De man was een weinig gekwetst aan het aangezicht door de glas scherven. De strook onbebouwde grond aan den ingang der Dixmudestraat z.d naar alle waarschijnlijkheid kunnen benuttigd worden. Men is van gedacht, aldaar het houten huis, gekend onder den naam van O. L. Vrouwen huizeke op te bouwen. Het uitzicht is prachtig. Het zou dienen voor de bibliotheek tehuizen. Laat ons hopen dat de gemeente raad er in toestemmen zal. - Zondag en Maandag telkens om 7 en 8 uren, opvoering van het welbekende dra ma De wraak der twee gebroeders». Daarna het blijspelJocrisse de Vondeling». Wie de spelers van den Katholieken Volks bond kent, zal daar naar toe gaan Van deze week heeft men op den toren van'St Niklaaskerk den haan gezet. Alles gaat daar rap vooruit en in korte maanden zullen wij de inwijding van Gods huis zien. Groot nieuws. Op het laatst verne men wij door een telegram van den Heer Minister, dat de schadevergoeding weer als vioeger zal uitbetaald worden. Uitneming zal er gemaakt worden voor de overnemers die uit winstbejag te werk gingen. Tafelgerief in zilver of bezilverd metaal vindt men bij VAN LEDE, 6' Boterstraat nevens De Puppen YPER. Altijd de schoonste keus aan de genadigste prijzen. Loo. Muziek. ALet den 15 Novem ber beginnen de lessen. De jongelingen, die nog begeeren de lessen te volgen, worden verzocht onmiddellijkhun naant aan te geven aan den Voorzitter of bestuurleden. Proven. Tooneel. De muziek maatschappij geeft op Zondag 8 en Maandag 9 November een prachtig tooneelfeest. Men voert op Vergeven en vergeten, drama in i 1 edriiven Eene Zitting te Boschbeke, klucht in 1 bedrijf. Kaarten op voorhand te bekomen in 't Lo kaal op Zondagen 1 en 8 Nov. van 9 tot 12 uur en gedurende de werkdagen bij Felix Liefooghe. Rousbrugge. Inhaling. Zondag 25 November luisterlijke inhaling van M. C. Verpoortevan Wulveringhem en M. J. Vas- seur van Beveren, als Koningen Kampioen van den Duivenbond De Verbroedering Rousbrugge. S'e Godelievegiide. Op Woensdag 11 November, feestdag van den H. Martinus, patroon der parochie, wordt om 2 u. namid dag in 't klooster een algemeene vergadering gehouden voor de Christen Vrouwenbond S" Godelievegiide Al de leden der gilde alsook de landbouwstersen andere huishoud sters, die nog begeeren lid te worden, zijn tot deze hoogst nuttige vergadering uitge- noodigd. Een vreemde spreekster zal een belang rijke voordracht houden. Allerheiligen en Allerzielen zijn hier buitengewoon wei gevierd geweest. Al de leden van den Christen Jongelings kring bedanken éénparig den E. H. Kape laan Devisschere voor den schoonen avond welke hij hen verschaft heeft prachtige lichtbeelden, aangename deugddoende voor dracht en daarbij waarlijk iets dat paste in den kader van Allerheiligenavond. De C udstrijdersbond viert dit jaar den dag zelve (11 November) het einde van den wereldoorlog en wel, naar 't schijnt op een deftige christelijke wijze. Oud-Strijdersbond. Programma der feestelijkheden van 11 November 1. Mis voor de gesneuvelden, om 9 ure. 2. Bezoek aan de gedenkplaataanspraak. 3. Uitstap naar 't Beveren-einde. 4. Broeder- maal, in den Gouden Arend 5. Zangfeest en tombola, om 7 ure's avonds. De muziekmaatschappij zal de feestelijk heden opluisteren. Poelcapelle Het Oudenmannenhuis is hier over eenige dagen geopend, onder de leiding van eenige offervaardige klooster zusters. Het is eene schoone zaak, en tevens een troost voor onze behoeftige ouderlingen, hunne laatste jaren, midden hunner vrienden en dorpsgenooten te mogen slijten. God geve hun vrede en geluk I Staden. Tooneel. Op Zondag, 15 November, geeft de katholieke tooneel- gil ie De Vriendenkring haar eerste ver tooning. Er wordt opgevoerd Harde Strijd, drama in 3 bedrijven door Werners De Detectief, en Antonin moet trouwen, twee schoone kluchten. Het belooft heel wel te zijn. Volk zal er niet ontbreken. Begin te 2 1/2 u., einde rond 6 1/2 u. Feed. Heden Zondag, Volksfeesten op de Sparre, opgeluisterd door het muziek. Allerhande vermakelijkheden. Allomannen, ('t is juist stemming) eerst goed gestemd en dan een partij plezier. West-Roosebeke. Middenstand. Vrijdag 30 October had een zeer belang rijke vergadering plaats, voor het stichten van een Middenstandsbond. Honderd vijf en twintig manren vulden de zaal. Benevens de geestelijke en de bur gerlijke overheden, namen aan het bureel plaats, E. li. Dumortier, heer Senator Van Collie en andere leiders der mid lenstands- beweging te Rousselare. Met pittige grepen uit het praktisch leven, belasting op het inkomen, takszegels, sup r- taks, samenaankoop, bewezen de talent volle sprekers, op klare en eenvoudige manier, de dringende noodzakelijkheid der vereeniging. Wvtklieden en landbouwers hebben door hun bonden reeds een macht gevormd en veel bekomen. Waarom zouden de stielman nen, neringdoeners en vrije burgets dat voorbeeld niet volgen. Waarom zouden ze blijven elk afzonderlijk klagen en wenschen, zonder de middelen te gebruiken tot zelfver heffing. Alleen de macht der bonden weegt op bij het op naken der wetten en besluiten. Slechts de macht der vereeniging kan vol doe: ing geven. Allo! Middenstanders van goeden wil, blijft niet langer bij woorden; weest man nen van <!e daad. S icht pen bond I yeree- nigt u! 't Is in uw belang; 't is uw onderlin ge zelfhulpel Helpt u zelf, zoo helpt u Godl Wilt gij weten of het waar is dat Chico- rei Taipa de beste is, proeft ze. Des winters. Een schoon kleed, niettegenstaande alle grondstoffen aan hoo- gen prijs staan, blijft in ieders bereik, in de magazijnen der (Jonipn^nie Aii}jl«isc de Brouckere plaats, Brussel. Bovenjas, gekruist, onberispelijke snede, op maat ge maakt,in goed wolgeweefsel.met wolstof ge voerd, aan den goedkoopen prijs van 210 fr. Kostuum Veston, nieuwe kleur, 250fr. Ge- kleede broek, 25 tr. Kostuum en Mantel tailleur voor Dame, 350 fr. Vlamertinhge. Gouden Bruiloft. Vrijdag laatst was het vijftig jaar dat de echtgenooten Jules Ferrand-Mailliard ge huwd zijn. Jules Ferrand is geboren te Yper, den 11 Oogst 1848 en zijne vrouw Sophie Mailliard insgelijks te' Yper geboren den 15 April 1852. Hun huwelijk werd te Yper vol trokken op6 November 1875. Jules Ferrand is geen onbekende op de gemeente Vanaf November 1877 deed hij hier dienst als briefdrager tot in 't jaar 1914, dus gedurende ruim 36 jaar Tegenwoordig is Jules ^epensionneerd en is drager van het burgerlijk eereteeken (medalie le klas), de herinneringsmedalie Ier regeering van Leopold II en van deherin- neringsmedalie van den eersten postzegel 1849-1924. Wij wenschen de echtelingen Ferrand- Mailliard nog vele gelukkige jaren Nog goude bruiloften. Onder de inwoners die sinds vijftig jaar gehuwd zijn, treft men nog de volgende echtparen aan Alfons Beele, geboren te Vlamertinghe, den 20 Januari 1849 en Clemence Mahieu, geboren te Yper, den 20 Februari 1852, te samen gehuwd te Vlamertinghe, den 28 Mei 1874. Henri Flou, geboren te Vlamertinghe, den 31 Mei 1845 en Adela Cannaert, geboren te Vlamertinghe, den 19October 1850, tesamen gehuwd te Vlamertinghe den 4 October 1870. Electricieteit. Deze gemeente zal ook weldra electrisch verlicht zijn. Roeds zijn er hier en daar palen gelost voor de elee trieke leiding. Men is reeds bezig met het plaatsen van draden en lampen in de kerk alsook in eenige burgershuizen. V. O. S. Heden 8 November te 9 u. mis voor de gesneuveJjJe en overledene oud strijders. Alle oud-strqdere en ook alle bur gers worden dringend uitgenoodigd. Na de mis vergadering voor de V. O. S in Het Paviljoen Moeskroen. Schrikkelijk ongeluk. De echtgenooten Dejaegher, wilden met den laatsten tram naar Kortrijk weerkeeren Zij kwamen wat laat en detram was reeds in beweging. Aldus sprongen zij op de voet treee, doch zij konden de deur niet open krijgen. De vronw viel eerst ten gronde en kwam er met gescheurde kleederen vanaf. De man viel daarna, doch rolde onder den tram en werd het rechterbeen aan den knie afgereden. De ongelukkige werd naar eene kliniek gedragen, waar hij Maandag mor- gend overleden is. Een Doode. Zaterdag in den vooravond is hier weera! eenvreeselijk ongeluk gebeurd. Henri Leroy 17 jaar, zoon van Jerome en Emma Mvlle, geboren en wonende te Voormezeele were op het Schietplein te Wytschaete, door hel ontploffen van een obus, aan stukken geslegen. De onvoorzichtige wilde, niette genstaande zooveel droevige voorbeelden den obuskop afslaan. Het stoffelijk overschot werd naar Voor mezeele overgebracht en Woensdag, te 9 uur, aldaar ter aarde besteld. Woesten. St Maerten - 11 Novi-m ber-feest. Dees jaar komt St-Maerten zeli zijne lekkernijen aan de schoolkinderen uit- deelen. Om 4 s, uur zal de stoet, gevormd in de beide scholen onder toezicht der Heeren Onderwijzers, optrekken over 't dorp naar de tooneelzaal. Daar zal de schooljeugd aan den Heiligen zijne hulde aanbieden waarna eene puike vertooning zal plaats hebben ten einde de onkosten te dekken. Op 11 November zal een dienst plaats hebben om 9 uur voor de gesneuvelde solda len en burgers der gemeente. Zon-'ag a s, wordt dit feest herdacht door de (ooueelgilde waar eene gelegenheidsvoordracht zal ge houden worden gevolgd door tooneelopvoe- ring. Voor de leden der V. O. S. ingang 1 fr. voor de oorlogsverminkten kosteloos. Nie mand zal willen afwezig zijn op een dezer feesten. Vandaag in den namiddag zitdag bij den schrijver der Boerengilde voor het in orde brengen van den overdrachttaks op den landbouw. Westouter. Maandag kwam een voerman uit Poperinghe, met een beladen wagen met twee peerden bespannen, den Zwarten Berg afgereden. Aan de groote hel ling, werkte het remtoestel niet. Gelukkiglijk door krachtinspanning en geweld, kon de voerder zijn gespan op eene partij land jagen en alzoo ongelukken vermijden. Mond en klauwzeer zijn uitgebroken ter hofstede van Theophiel Deramaut. Elverdinghe. De paardefeest van 2November, kon gemakkelijk opwegen tegen die feeste van voor den oorlog. Er was vee volk, en ook vele paarden, doch de verkoop was niet grootvoorzeker is de schommeling van den wisselkoers daar de meeste oorzaak van. Ghyverinchove. Nog een Solo- slim. Zondag avond, in de Saucisse-ker- messe, bij Achiel Deweerdt-Sevaete, werd een Solo-slim gewonnen, door M. Bernard Dehollander, gemeente-Secretaris, met 12 Koekens en Pijken-heere I Aiedespelers Camille DehollanderPiel Schottey en Camille Wydoodt. Oostende. - Ongeval. - Vrijdagavond is een zekere Leon Goes, van Oostende, in 't lossen van kolen, van een wagon gevallen. Men heeft hem opgeraapt met gebroken been en eene erge hoofdwonde. Dadelijk werd hij naar het hospitaal gevoerd. Thielt. Brand in het Bisschoppelijk College. Een begin van brand is ontstaan in het Bisschoppelijk College, te Thielt, Zon dag voormiddag om 11 uur. Voorbijgangers bemerkten het eerst de brand en verwittigden het personeel van het gesticht. De vensterbehangsels op de kamer van een leeraar waren reeds opge brand en een groot deel uit den plankenvloer. Bij middel van Minimax apparaten kon de brand gebiuschl wor.den en aldus een groote ramp vermeden. Langemarck. Tooneel. Woens dag 11 en Zondag 15 November in het lokaal Clerckenstraat, door de V. O. S. Groot Tooneelfeest. Opvoering van Beul en Martelaar, drama in drie bedrijven. De twee Blinden, tooneel- grap, Nr 33, 333, blijspel in een bedrijf. Volledig orkest. Kaarten zijn op voorhand te bekomen aan 3 en 4 tr. bij M. Medard Muyssen. Isenberghe. Biliard. In deze gemeente wordt het biliardspel veel in eere gehouden en sedert den oorlog worden eenige spelers waarlijk artisten. Zondag laatst heeft AL. Marcel Moeneclaey in de herberg van P Vandenbussche eene serie gemaakt van 114 punten. Dit getal werd tot hede tog nooit bereikt. Likearenbandelaars Registers 152e en 152c nieuwe mo dellen, in voege komend met 1 November, ter onzer drukkerij te bekomen. Bixschote. 't Is jammer dat ze. ge daan is Zoo hoort men ten allen kante en iedereen bedoelt de H. Missie. Als 't volk zoo spreekt na tien dagen lang zijn zalig heid gekregen te hebben den nagel op den kop't is een teeken dat de Eerw. Paters DESMYTER en DENOLF, REDEMPTO RISTEN, hun roem van volks-missionna- rissen, eens te meer bevestigd hebben. Inderdaad, om te zeggen gelijk of het is, hunne Missie was, effen af, boeiend en over tuigend gegeven. En 't volk stroomde toe van uit de verste hoeken der Parochie, en van heel liet omlig gende. Wie zou gedacht hebben in het kleine Bixschote te zijn,bij het zien van al dat volk in de kerk en, bijzonderlijk, bij het zien voorbijgaan van die eindelooze kruisproces- ste Zondag laatst Van waar komen toch al die menschen vroeg men zich gestadig af Er zal nog lang gesproken worden van die plechtige avond-vergaderingen de honder den keerskens der verlichtingen in de kerk zullen verder in de oogen blijven flikkeren en de onverbiddelijke leering van Gods ge zanten blijft voor altijd geprent in den geest en in 't hert van onze geloovige bevolkng. Na de vele blijken van eerbiedvolle gene genheid welke zij dagelijks ontvingen, wer den de Eerw. Paters diep getroffen, door het bezoek, dat hun Burgemeester en Schepenen der gemeente, bij hun heengaan, brachten, om hen te bedanken voor al het goede dat zij hier gesticht hadden. Er lag dan ook in den laatsten handdruk... de heel bijzondere uitdrukking van dezen vurigsten wensch «Tot wederziens, toeko mende jaar I Eene dijkbreuk. Talrijke slachtoffers. Ontzaggelijke schade. In 't land van Wales is een hoogedijkmuur, die een kunstmatig meer ophoudt, Maandag avond doorgebroken. Het water stroomde met een donderend gedommel nederwaarts door de valei. De onstuimige vioed had alras de elektri- citeitfabriek bereikt, welke heelemaal over stroomd werd. De machienen verdwenen onder het water en plots was heel het land ik de duisternis gedompeld. Met vervaarlijk gedommel hoorde men de watermassagedurig aan uit het gebergte nederklotsen. Het over rompelde in de nabijheid der electriekstatie eene aluminiumfabriek,waar verscheidene smeltovens met gloeiend en kokend metaal gevuld waren. De ovens werden door het water ingenomen. Talrijke vreeselijke ont- plolfingen hadden plaats en heel de fabriek vloog de lucht in. De muren werden omge- beukt en heel de massa wrakken werden meegevoerd verder dalwaarts. Op eene on metelijke uitgestrektheid vormde heel de streek een razenden vloed, waarin blokken, metselwerk, rotsklompen, boomen, balken en allerlei wrakken met omgemeene kracht werden meegevoerd. Op den doortocht werd alles verwoest en vernield. Boomen werden als strooihalmen gebroken, steenwegen uil- gespoeld, huizen omgebeukt. 't Was een gruwelijk en akelig tooneel Te midden van de duisternis, bij het holle ge klots van water, het kraken der invallende huizen en gebouwen, weerklonk het strie mend gehuil der vluchtelingen en het nood geschrei der slachtoffers, die in den vloed gegrepen werden., 't Was een echte helle nacht, een nacht van dood en vernieling. Men weet nog niet hoeveel slachtoffer deze ramp heeft gemaak*. Dinsdag morgend telde men twintig dooden, doch men vreest dat er vele lijken ver weggespoeld zijn of in tiet slijk en onder het puin der huizen bedolve- liggen. Men weet niet hoe dereddings-en op ruimingswerken aan te vangen. Het leger en de vloot worden ter plaats gestuurd. Henry Ford de amerikaansche auto mobielfabrikant, welke tot heden meer dan (waal' miljoen automobielen op de markt geplaatst heeft, komt zijne modellen te ver anderen volgens de europeesche smaak. Onnoodig te zeggen dat Ford bij die ver anderingen ook vele verbeteringen gevoegd heeft. Och die Ford POPERINGHE. v. 30 Oct. tot 5 Novem. 1925. Geboorten. - 253. Leys Leona, d.v. Maurice er Marie Boone. 254. Uzeel René, z. v. Camille en Rachel Verstraete. 255. Vanderheyde Gil hert, z. v. Albert en Irma Logie. 256. Couwet André, z. v. Gerard en Germaine Legrand. 257 Merlevede Maria, d. v. Emile en Maria Vender- berghe. 258. Deroo Marie, d. v. Julien en Marie Deschodt. 259. Geerardyn Maria, d. v Jules en Zul ma Proot. Overlijden. 199. Labaere Angèle. 4 dagen, Pottesiraat. 200. Bail Emma, 56 j. echtg. van Simoens Urbain, Yperstraat. Huwelijk. 85. Willemyns Honoré, 65 j.,z.b., wed. v. Marie Bardyn v. Bixschote en Georges Louise, 53 j., z. h. v. Poperinghe. Sterfgevallen t H. Jules Delbove. geboren te Poperinghe, 14 September 1846, is overleden te New-York in Amerika, den 16 September 1.1. Rouwberichten Vrouw Wed. TRUANT-VANELSLANDE en Kinders bedanken langs dezen weg de (alrijke Vrienden en Kennissen die aanwezig waren bij de begraving van Heer „lilies TltUAAT. Zij kondigen tevens aan dat de eerste ZESWEKENMIS zal gelezen worden in St Bertenskerk, MAANDAG, 9 November, te 10 uur. Maurice BAERT en Familie, laten eer- biediglijk weten aan Vrienden en Kennissen dat op DINSDAG 10 November, te 9 uur, in St Bertenskerk, een PLECHTIGE JAARMIS zal gezongen worden tot zielelafenis van zijne overledene huisvrouw Itsicliel IftKIft YMKIfi. Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd het JAARGETIJDE te willen bijwonen dat zal gedaan worden,DINSDAG 10 November,om 9'/, u., in O.L.Vrouwkerk, tot lafenis der ziel van Yeliille POLLEY. Van wegens de Wed. Irma KINO. MAANDAG. 9 November, te 10 uur, in St lanskerk, PLECHTIGE LIJKDIENST ge volgd van de begraving, van Mevrouw Urbain SIMOENS geboren Emma BAIL. De Vrienden en Kennissen die bij verge- tenheid geen Rouwbrief zouden ontvangen hebben, gelieven dit bericht als dusdanig te willen aanzien. in mijne nota van verleden week, over den handel in meststoffen, was het mijne be doeling niet, de hande'aars van Reninghelst, Bixschoote enz... persoonlijk te treffen, daar zij ook kunnen bedrogen worden m iar wel, in 't algemeen, al de landbouwerte waar schuwen tegen vervalsciing der meststoffen en, in bijzonder, van die waarover spraak De Staatslandbouwkundige U. SIMOENS. Vroeger Itank vsm Popei'iugbe ""Voorheen G. DELAERE&C0 Leest en verspreidt "De Poperingtienaar,, aopgeslote" bij de <BANQ(JE DF BRUXEl.LbS I (kapitaal) 200.000.000 uu» Reserven i 55.690 000) 1 Rekeningen 6 maanden 5.25% Rekeningen 1 jaar 5.50 Te Koo|). Hout, voortkomende van eene barak, dienstig voor timmerhout, schoon en droogbij Lucien Vandermeersch, Bizet. ocomoh el in nieuwen staat. Adres ten bureele. Brandhout, drooge houtbundels. Zich wenden Frangois Parez, boschwachter, Woesten. Twee breede voermanswagens en nog ander voermansgetuig bij We Grinimonprez te Boesinghe. U atocycle, zoo goed als nieuw, per occasie te 171 koop. Adres ten bureele. Zesduizend schoone gewortelde pop. planten, 12 a 18 cm. dik, leverbaar Nov. Dec. Zich wenden bij Dr Cadet, Denterghem of bij J. Knockaert, Westoutre, Meerschstr. Henneringen bij SANSEN-VANNESTE, Gast huisstraat, 15, Poperinghe. Motocycle B. S. A. met side-car. Adres ten bureele. akkersvoiture bij Jerome Hallynck, Boesinghe. Tent langs Ouderdomsteenweg gelegen. Inl: bij Lucien Douchy, Edouard Fiersstraat, Yper. Schoone en gerieflijke winkeltoog Adres ten bureele. Auto-Torpedo Overland 5 plaatsen, 2 jaar nieuw, Ecl. Dem. Electr. nieuwe banden 6 500 fr. Coin S!e Barbe Veemarkt, Yper. Gevraagd. Stitle meid voor Juffrouw alleen. Adres ten bureele. Reiziger voor verkoop van kleine essence mo toren gevraagd door de Firma Doorns Mahieu, Yper. Me'rf voor gesloten huis, twee personen, groot loon. Adres ten bureele. Gast om in de bakkerij te hel pen en brood te voeren, Rijsselslraat, 99, Yper. Kukenmeid, deftig en kristelijk, voor kasteel en de.stad getuigschriften. Adres ten bur ele. De othouder op Rousbrugge en Oostvleteren voor den verkoop van naphte en Amerikaan sche Petrole. Schrijft naar Henri Reubens, 7, Steenkaai, Brugge. Jongen om den bakkerstiel te leeren geen brood dragen. Zich aanbieden bij Em. Slembrouck, bakker, St Jan-bij-Yper. Bakkersgereedschap en winkeltuig, alles in nieu wen staatgenadige prijs. Adres ten bureele. Eerlijk huisgezin van Boesinghe vraagt een kird om op te voeden. Adr. vragen aan E.H Pastor. Goede keukenmeid aanstonds gevraagd kost en inwoongoed loon. Hotel du Coq Hardi, Place de Ia gare, Roubaix, Nord. Goede meid vooralle werk, goed loon Vanden- peereboomlaan, 18, Kortrijk. Jongen van 16-16 jaar bij Ernest Mahieu, Pastei bakker, Neermarkt, 4, Yper. Goeie meid voor alle werk, wat keuken kennend, niet wasschen, goed loon. Bij M. Vnndeïa noite, Notaris, Vlamertinghe. Te IVieJitoii. Drie woonhuizen, te Boesinghe; een ten dienste van Herberg met werkwinkel dienende voor alle stielen, vrij van bier en ten dienste van win kel of renteniereen voor klein huisgezin. Alle drie met hof en dicht bij de kerk. Zich bevragen bij den eigenaar Firrnin Plancke. Schoon en gerief ijk burgershuis met hof, ook welgelegen voor winkel,te West-Nieuwkeike, Marktplaats. Voor inlichtingen zich wenden tot Mad. Cyr. Vandelanotte, winkelierster, West- Nieuwkerke Plaats. Igelegen gerievige herberg met ingangpoort. Adres ten bureele. W igelegen gerievige herberg De Voerman Dickebuseh Plaats. Zich wenden Yperstraat, 94, Poperinghe. Vraagt Plaats. Jufvrouw van 19 jaar, voor winkel- of bureel- bediende, goed op de hoogte. Adres ten bur. Gevonden. Kleine som geld, Vrijdag avond bij St Janskruisse. Terug te bekomen in 't College. We herhalen nog eens dat over eenige weken bij ons. Gasthuisstraat, 15, op een Vrijdag morgen, eene gouden borstspeld gevonden werd. Aan wie behoort ze toe. Heden Zondag van 9 tot 11 uur, betaling voor al de leden van den Christen Werklie- denbond. Van 4 tot 5 uur is de Spaarkas open. Maandag 9 November te 8 uur, zanggilde. Dinsdag 10 November te 7 uur, vergade ring voor 't bestuur van den Ziekentroost. Vrijdag 13 November van 8 tot 10 uur, zitdag van den Senator. Van 9 tot 10 uur is de Spaarkas open. Zondag 15 November te 11 uur, vergade ring voor 't bestuur van den Geiten bond. Te 3 uur p'achtige prijsbolling voor de vrouwen der leden welk in regel zijn met hunne bijdragen. Men mag van heden af inschrijven mils 0,50 fr. te betalen. De vrouwen boven de 14 jaar inwonende bij de leden mogen aan de bolling deelnemen. Ter herinnering Gedurende gansclt de maand November wordt er eiken Zondag jvan 9 tot 11 uur en van 3 tot 4 uur, en eiken j Maandag en Dinsdag van 6 tot 7 uttr, zit daggehouden in 't Volkshuis, om al dezen jdie't begeren in regel te stellen volgens de nieuwe pensioenwet. De propaganuist is sp'ekelijk alle dage j van 8 tot 9 uur in 't Volkshuis. Miel. Café Jan Priesterstraat, 23. Zondag 8 November, om 1 y, uur. Groote Schieting a i 1000 frank. 11 frank inleg, j Dinsdag 10 November, om 1u tr, Groote Schieting van 1500 frank. inleg 16 frank. Woensdag 11 Novenber, Verjaardag van den Wapenstilstand om 1 uur. Groote Schieting van 1000 frank. inleg 11 frank. NILT VERGETENDe schietingen heb ben plaats alle Zondagen en Dinsdagen telkens om 1 V» uur stipt. 's Zaterdags en 's Maandags potje schieting. De Inrichter Jan Roaykens. SSÏiSMt"? 111 II f gij goede diensten bekomen voor b¥ i L Belgie of Frankrijk, wendt U Rys- selstraat, 81YPER. Tot onderpastoor op S. Baafs bij Brugge, de E. H. Geerardijn, S.C.B, OPENBAREN ONDERSTAND. De personen die meenen recht te hebben op den kosteloozen geneeskundigen dienst, voor het jaar 1926, moeten hunne aanvraag komen doen, vóór I December, in het Bureel der St Annastraat (Trouwboekje medebren gen). Al de bestaande toelatingen moeten ver nieuwd worden. Het Bureel is open alle werkdagen van 8 tot 9 uur. Voor het Bestuur, Alb. BAERT. Zondag 8 November 1925. Eerste Tap. In 't Geel Huis bij Germain Wales (Soubry), Werfstraat. HERBERGKERMISSEN In den Luitertap bij Nestor Goemaere- Vandevoorde, Abeele steenweg. In den Meiboom bij Maurice Decreus, Ypersteenweg. in de Kruisstraat bij Maur. Verdottck, Reninghelst steenweg. Abeele. In St Maerten bij Honoré Van- neste. Dickebuseh. In Canada bij Jules Keyg- naert. Vlamertinghe. In de Landing bij Henri Hayaert. Konijn en engelsche Hen op den teerlingbak te versmijten. Elverdinghe. In de Linde bij Achille Minne. Westvleteren. Twee groote kiekens door den uil te verhollen. In de Kruisdreef bij Gaston Cappoen. Huidleder ongezaagd en met schors gelooid. - Tuigledet'. wit leder Chrome of weister, witte flanken FABRIEK van Getten en Tigen per seriën en op maat. Kleuren en modellen naar keus AHeLEDEREN en TOLBEHOORTEN voor schoen- en ga:eelmakers. Koeihaarvan de beste hoedanigheid Machienariemen in leder en balata. VRAAGT PRIJZEN EN STALEN BIJ Noordstraat, 29-31, Poperinghe Telefoon 46 Aankoop van alle ruwe veilen, roet en afval aan de hoogste prijzen. Yperstraat, POPERINGHE. C I N E M A S P E C T A K E L S Familievertooningen en voor Kinderen. Zaterdag 7 November om 8 uur en Zondag 8 November, om 4 en ure KKHST lie PIJCIIT Groot sentimentaal drama in 5 deelpn met WILLIAM FARNUM in de hoofdrol. Prachtige fox super fi|m in 8 deelen uit de Bijbelsche Geschiedenis met Violette Messereau en Nerlo Bernardt In de hoofdrollen. Groote tooneelschikk. van Gordon Edouards Maandag 9 November, om 8 ure. Ophefmakend drama in 5 d. met Miss Dupont (L'ENFANT - R0I) Louis XVI 5e en 6C tijdperk van het beroemde roman van Pierre Gilles. Dinsdag 10, Woensdag 11 en Donderdag 12 November, telkens om 8 uur en Donderdag namiddag vertooning om 3 u. Prachtige Gala voorstellingen met het grootste succes tot hiertoe vervaardigd. HET TREURSPEL VAN LOURDES Senario bewerking van Julien Duvivier. Groote Godsdienstige film in 8 deelen door H. D. H. de Bisschoppen aan de Cinema uitbaters aanbevalen. Het is eene film die aan al die reeds te Lour- des zijn geweest zoete herinneringen ver schaffen zal, en aan dezen, die dat vermaard oord nog niet bezochten een juist denkbeeld geven zal van de pracht der natuur, van de grootste plechtigheden die daar geschieden ter eere der H. Maagd. Dat niemand de gelegenheid verzuime de zen prachtigen stichtenden band te komen bewonderen. MARKTPRIJZEN POPERINGHE. —6 November. Tarwe 100 000, Kogge 090 00, Haver 090-00, Aarduppclen 32 00. Bo ter 8 50-00-00, Eieren de 25 28 75-0-00, Hoppe 800 fr. VEURNE- 4 November. Eieren het stuk 13 1 15 Boter den kilo 19 50-2 00. Aardappelen 10-45, 1 arwe 104 106, Haver 092 094. Gerst 110 000 Waardebonnen 108 000, Hooi de 1000 kilo 280 300, -itrooi id. 130 150 ROESSELAERE. 3 November. Tarwe 110- )00, Rogge 083-000, Boekweit 115 000, Haver 093- 000- Gerst 095-000, Erwten 110-000. Boonen 097-000 Lijnzaden 172-000. Koolzaden 000 000, IJjnmeel 121-000, Vlas 090-0. Voederbeeten 0-00. Aardappelen 35-00, Klaverzaad 1QQ0, Strooi 18, Hooi 23,Chicorei- toonen 101, Tabak den kilo 6 00, Koolzaadolie 475 0, Lijnzaadolie 397 50, Nitraten 000-00, Ammoniak 126-00, Cyanamide 00-00, Viggens de kilo 9 00, Boter 17-50, Eieren het stuk |.15. D1XMUDE- 2 November. Boter den kilo, 18- 0-19 50, Eieren het stuk 1.10-9-00, Aardappelen le ioo kilos 35 00, Tarwe 107-000. Rogge 092-000, Haver092, Strooi de i.ooo kilos lhO, Hooi de i.ooo kilos 280- KORTRIJK 2 November. Witte Tarwe 108 110, Kogge 085-0,86 Haver 092-093, Paardeboonen 1'8 110, Hooi 20-2', Strooi 17-18, Aardappelen 33 35, Boter 18,50 19-50, Eieren het stuk 1 10-1-15, Koolzaadolie 475-000, Lijnzaadolie 390 000, Lijnzaad- granen 170-000, Koolzaadkoeken 72. Lijnzaadkoeken 118, Sodanitraat 122.00, Ammoniaksulfaat 124 00, Chicoreiuoonen 102-0, nieuwe 92 00 Veemarckt, Te koop gestelde dieren: Koeien 121,Vaarzen 088, Stieren 28, Ossen 74, Totaal3|1 stuks. HIMUt T VOETBAL. Football-Club Foperinghe. Heden Zondag geen otficieele Match. Om 2 ure Match tusschen 2 gemengde ploegen (op ons terrein). Om 6 ure supportersvergadering in ons lokaal. Alleman op post. SPECIAAL GEMAAKT voor HOPPE EERSTE KWALITEIT 14^1 1441 *441 1441 1441 Door mij sedert 28 jaar verkocht. 1441 «44* 1441 1441 t44< 1441 1441 Duinkerkstraat bij de Melkerij Iko|xtrin^lie

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1925 | | pagina 2