Albert Poperi Snuif Caisse Commerciale de Roulers HALFMAftWDELIJKSCHF REKENINGEN Duitscüeii HoieiM DoRier emiEi. peeüe TANDMEESTER W?NüFffl? J Vraa8t wel hetdoosje OMÏ "FOUTE BRUI" HILAIRE mm ALLEEN VERKGQPER VAN DUITSGHEN HOPPEDRAAD Twee Kinderen verkoold. Treinen ontriggeld De zonde van Kaïn. Grauwgasontploffing nabij Bochum De gebeurtenissen in Marokko VIER LEEUWEN LOS dén Echten liebr. ILOIFSF!EUt Hongersnood in Rusland DUIVEN. VAN LEDE, Yper De Vergoedingen voor Oorlogsschade De Fiskale Amnestie. Belangrijk Bericht. Specialiteit voor M0ND= en TANDZIEKTEN Gebitten en Misproeide tanden. Vermakelijkheden V met het "HA\NTJE„ Voorheen G. DELAERE&C Tijdperk van 10 tot 25 December «13 ,25 o|o Chr. Middenstandbond Poperinghe en omliggende gemeenten Gecreosoteerde KEPERS b.j J. IV!. DENECKER Hei nssHie uan oen christen uiernn. AAN "DE WESTVLAMING" EN ANDEREN iFEYS CALLEWAERT, ROUSBRUGGE Gegalvaniseerden DRAAD Jnti-oG ii vergoed door de BANK voor HANDEL NIJVERHEID N. V. Alois Debijser en Sophie Dubrulle Florimond JOYE DUMORTIER Maurice en Joseph PERMEKE AupstMERLEVEDE en EudoxieDEHAUDT OVERDEKTE PERS POPERINGHE LEDERTOUWERIJ Willy Gombert en afval aan de hoogste prijzen. B» Hork HOPFENDRAHT E I NG ETR. M ARKE Een houten huisje, gestaan te Versailles, werd door een hevigen brand inasch gelegd. Twee kinderen, 4 en 5 jaar oud, die zich alleen thuis bevonden, werden levend ver brand. Men heeft de verkoolde lijkjes in het puin teruggevonden. •u Vijf dooden Uit Altona (Pensylvanië) komt de tijding toedatopde groote spoorlijn van Pensylvanië twee treinen ontriggeld zijn. Vijf persoren werden gedood en drie anderen gekwetst. De gebroeders Joseph en Albert Pax, van Saverne (Frankrijk), beiden rond de 40 jaar oud, keerden 's nachts in den sneeuwstorm huiswaarts en kregen twist. Albert doodde zijn.broeder, wien hij 7 messteken toebracht. De dader ging zich dan gevangen geven. Hij beweert, dat Albert hem eerst aangevallen had. Zeventien slachtoffers In de mijn «Lothringen», gelegen nabij de Duitsche stad Bochum, heelt zich Maandag namiddageengeweldigegrauwgasontploffing voorgedaan. Vier mijnwerkers werden op den slag gedood, vijf erg en acht licht gekwetst, zoödat er in't geheel zeventien slachtoffers zijn. De Riffijnen vallen aan De Riffijnen hebben dees dagen een nogal groote bedrijvigheid aan den dag gelegd op verschillige punten aan het front, vooral in de streek van Doeahaeert, Maoedoer, Oeled- Goeghzad en Mezjoeadea. Het Fransch ka, nonvuur heeft verscheidene benden doen uiteen stuiven. Een Fransche post heeft een groep ruiters achteruit geslagen die op diie kilometers ten Westen van Rless-oyer, de Ouergha poogden te geraken. Bij eene circusvoorstelling in een stadje bij Le Mans ging het electrisch licht uit op het oogenblik dat een leeuwentemmer zich in de kooi begaf. De temmer schrok en liet de deur open toen het licht weer aanging bleken vier leeu wen uit de kooi ontsnapt te zijn, hetgeen zulk een paniek onder de toeschouwers ver oorzaakte, dat drie leeuwen, door het gegil der vrouwen verschrikt, onmiddellijk in hun kooi terugvluchten. De vierde liep in zijn angst eene vrouw en drie kinderen omver, zonder ze verder te deren, en vluchtle naar buiten, gevolgd door den temmeren eenige helpers. Buiten woedde een sneeuwstorm, en het dier bleek zoo blij toen het de stem van zijn meester herkende, dat hetajseen lam terug keerde achter de veiligetraliün. De voorstel ling werd'echter niet meer voortgezet. 1Wil uwe gezondheid niet schaden. In- s dien gij aan hoofdpijn lijdt, neem in volle ttouw de Algao poeder, der Apoth Libotte, zonder de minste invloed op de maag. Be proef hare weldoende bewerking, daarom voorzie U vandaag van eene doos. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. Bij dit blad behoort een It 1 .1 VO S<:«» S K I. Landhouwcr», MERK is thans alleenlijk te verkrijgen bij de Yperstraat, 118-120 Tel. 88. POPERINGHE Tel 88. Vijf miljoen lijders In de uitgestrekte gewesten van Midden- Rusland woedt weer de hongersnood. Op nieuw zullen de hulpkomileiten te Moskow bijeen komen voor het nemen der noodige maatregelen om vijf miljoen ongelukkigen bij te staan gedurende heel den Winter. Reeds voor den oorlog brachten de distrikten van Midden-Rusland te weinig graan op, om te voorzien in de behoeften. Het kommissariaat van geldwezen meldt, dat de plannen betreffend den invoer van koopwaren heelemaal moesten gewijzigd worden, tengevolge van het gedurig afnemen vanden graanuitvoer, waarvan de tegen waarde moest dienen om aankoopen te doen in den vreemde. Eert blad van Moskow schrijft, dat de kommunisten onderhandelen om in de Ve;eenigde-Staten 16.000 traktors te koopen. Er Vvorden ook pogingen aangewend om van tie Amerikaanscbe nijveraars kredieten te bekomenDe sov ietaankoopen i n den vreemde hangen dus af van de kredieten, welke hun zouden verleend worden. Zopdag 6 December algemeene Tentoon stelling van reisduiven. Inschrijving tot 1 u. 20 fr. gratis prijzen, Au Petit Paris bij Desiré Gunst, ROUSBRUGGE. Zondag 6 December Tentoonstelling der duiven van Remi Vanzeebrouck, met ver- krioping bij Maurice Devos, A la Cour du Rot» Boescbepestraat, POPERINGHE. Zondag 6 December tentoonstelling der duiven van Camille Vandevoorde in De asino In t Binnenland Stadsnieuws Zondagrust. Alle Apotheken open lot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Vlaamsche Vrienden. Woensdag avond aanstaande, om 8 u. 15 gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Under erp Over de H Cecilia en de Kerkvervolgingen (met lichtbeelden) door E. H Vanderhaeghe. Purgeerend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet purgeeren zacht maar zeker, zonder vermoeienis, ongesteldheid of buikkramp te ve.oorzaken. De doos 3,50 fr., de halve doos 2,50 ir. bij H. Nctredame, Groote Markt, Poperinghe. katholieke Kring De Sint Cecilia- feesten zijn goed van stapel geloopen. Ver gezeld door een tlink aantal Eereleden woonden de muzikanten de Hoogmis bij in Sint Bertenskerk. Te 11 uur werd op de Maikt een schopn Concert gespeeld dat door eene gioote menigte aanhoord werd en duchtig toegejuicht. 's Avonds te 5 uur werd een keurig en welbereid maal opgediend aan een 200 tal muzikanten en eereleden. De gulste broeder lijkheid en gezelligheid gepaaid met heerlijke zang en klank heerschte tijdens het feestmaal en bieef aanhouden tot aan het latescheiden. Zoöals gewoonte deden de Muzikanten Maand;gen Dinsdag een gezellig uitstapje Om aan de Familiededen alle gemak te verschaffen werd de Tooneelopvoering drie naeen volgende 'avonden gegeven. Onze spe lers gebben weer eens te meer het bewijs gegeven van hunne kunde en ervarenheid en bez igden de leden een feestelijke avond. Heden Zondag te 5 uur heeft de prachtige [M sbo! ing plaats voor de Vrouwen. Pectoral Pupüis Van af de eerste dosisge\relt de zieke verlichting de hard nekkige freest bedaart de brand in keel verdwijn' def'uimCn komen los en worden gemakkelijk uitgespuwd. De di i s 3 fr. l ij H. Nctredame, Groote Markt, Poperinghe. Jonge wijnen zijn schadelijk voor de gezondl e;d, flauwe of teedere menschen die zich moeten re kloeken, opgepast Bij Pj-erre VALCKE bekomt men oude wijnen gew„atborgc! quiver. Meisjeshand Hopper^nkje Zondag aanstaande 13 December onft u'. 30 gewone maandeliiksche vergadering bij deEerweerde Zusters Penitenten. I Leggen uwe hennen even wel als deze van uw gi. buur, die binst de wintermaanden wekelijks 2 oi 3 maal Apoth. Vermandere's Poeier Kr 4200 gebreveteerd merk den HANEKGP, wit op rood gebruikt??? Te (bekomen bij de Aj oth. Nolredame Pope ringhe, Snoeck Yperen in alle Apotheken. V. O. S. Van nu af tot Nieuwjaar zijn er altijd lidkaarten voor 1926 te bekomen in Peiit Paris». Groote hoeveelheid schoone groene persen zijn toegekomen bij J. en M. Denecker, Aheeie-Statie. B. V. O. S. Zondag 13 December te 7 uur 's avonds in de Zaal van 't Vlaamsch Huis, prachtige KUNSTLIEDERAVOND Treden op: M. A. Verhoeven, befaamd Liederkomponist en Mej. G. Supply, kunst zangeres. Inkomprijs 2 frank. Genummerde kaarten van heden af in het Vlaamsch Huis De leden kunnen eene kostelooze genum merde kaart bekomen mits vertoon van hunne lidkaart. Wilt gij weten of het waar is dat ChicO' rei Talpe de beste is, proeft ze. Stadsschouwburg. Zondag 20, Maandag 21, Dingdag 22 December 1925 voeren de Roeysche Barbaiisten op LCNA'S| groot befoemd drama in 5 tafe reelen en een voorspel, door D. Delcroix, en als blijspel Klaverenvrouw of de Brus- selsche Tooverheks door Van Peene. Kaarten aan 5 fr. en 3,50 fr. te bekomen bij de Wed. Albert Denut. Casselstraat, Op Zaterdag 26 December, tweede Kerstdag, om 7 uur, in Palace Hotel LUISTERLIJK AVONDFEEST gegeven ten voordeele van den Invaliden- bond van Poperinghe. Algemeene ingang, 5 frank. Men ge lieve zijne plaats op voorhand te bespreken in het Palace Hotel. Een goede raad. Indien gij var: hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. Zwijnenmarkt. Geen dieren mogen nog op de markt te koop gesteld worden zonder toelating van den veearts. Ingekomen bij VICTOR VERHELLEN, 36, Komstraat, 10.000 K. APPELEN. Bij 100 K. genomen Culmans 115 fr. Court- pendus 165 fr. Veurnaars 120 fr. Yper.— Het VleeschhuisHet v 1 eesch- huis, een onze; prachtigste gebouwen, is we der heropgebouwd volgens het oude plan. De aannemer Mathieu haalt waarlijk eere van zijn werk. Tot welke bestemming het nu zal overgaan weten wij nog niet. Het ware misschien niet kwalijk onze boter markt er in te richten. Zeker zijn wij dat verre het meerendeel der menschen daarmede zouden instemmen. Voortoopige Statie. In den loop van dit jaar werden de lokalen der voorloopige statie werkelijk verbeterd. Ook werden de petroliampen vervangen door den electrièk. Mochten nu weidra eenige schuilplaatsen aangebracht worden ten voordeele der reizi gers, om ze te beschutten tegen regen en wind 't Is de wensch van eenieder Stormweer. Zondag met den vroe gen morgen brak over de streek een akelig onweer los. Nadat 'heel den nacht de helle maneschijn met stormige sneeuwvlagen had afgewisseld kwam een ongewoon onweder los, gepaard met geweldige bliksem-en felle donderslagen. Alleen trok de bliksem de schoorsteen van een huis en veroorzaakte onbeduidende stoffelijke schade. Onder de vele schilderijen toebehoo- rende :ian het bestuur van Openbaren On dersta heeft men bij de herstelling, gedaan door M. Leegenhotk van Brugge, een prachtig primitief ontdekt. Bij de eerstko mende te: toonstelling zal deze de verwonde ring der kunstminnende Yperlingen verwek ken. Wanneer zal die zijn. De klokkenwijding van S' Pieters kerk heeft Zondag plaats gehad om 3 uur. Veel volk. Aandoenlijke plechtigheid voor de Oud-Vperlingen. Binnen kort zal het nieuw geluid in den toren opgehangen worden en nieuw geluid over de stad doen dreunen. IIOItLO<;K\ DIAMANT GOED ZILVER Huis van vertrouwen' Boterstraatnevens de Pnppen) De smeden hebben er aan gehouden bun jaarlijksch feest te vieren Om 9 uur, plechtige mis in S' Pieterskerk. Meer dan honderd mannen ten offer. Jammer dat de leerlingen der vakschool, om reden van de leergangen, niet konden tegenwoordig zijn. Woensdag dvond hadden wij in 't Volks huis de eerste vergadering voor de jeugd- vereeniging. Niettegenstaande het doorslecht weder, veel volk E. H. Sobry stond aan het woord. Deugddoende voordracht. Zaterdag 12 December begint de acht daagsehe plechtigheid der Heiligverklaring van de kleine Theresia. Geheel Yper stroomt daar zeker naar toe Kerk van S' Joseph. E. P. Discalsen. Den 14 en 21 December telkens om 8 u. 's avonds spelen de Onvermoeibaren in de zaal taj ierre. Wordt op 't tooneel gebracht Brigitta en Pier expres. Op Viij lag 25 December, zijnde Kerst dag. zal in het Volkshuis om 5 uur het ge zellig kinderfeestje van den Kerstboom plaats hébben, 't Zijn nog eens de V.O.8. die daarvoor zorgen zullen. En dat ze dat kun nen hebben ze reeds meer dan eens bewezen. Zondag 6 December vieren de Pom piers hunne patrones. En dat het daar altijd wel is weten de maatjes genoeg. Reninghetst, DANIEL PA l WELS maakt kenbaar dat hij hem van heden af bij zijn Ouders, Rei Pauwels, Vlam r:inghe- straat. komt te stellen als Timme man en dat hij hem ook ten huize zal begt-ven voor alle herstellingen. Door zijne zeer gematigde prijzen hoopt hij het vertrouwen van eenieder te winnen. Dickebusch. Tooneel. Zondag Ij. had de plechtige opening plaats van onze nieuwe tconeelzaal Werden opgevoerd vooi een bomvolle zaal Een beroemd Proces boeiend drama in zes tafereelen, en Kozijn Klaas in 2 bedrijven. Wat een bijval Welk eengeestJrifionderhet publiek. Waarachtig, de too leeelmannen van Dranouter, onder de wakkere leiding van Heer Louis Doucy, heb ben hier eens te meer hun naam eere aange daan. Hu.1 programma, fijn ineengezet, werd ook fijn afgewerkt. Keurige muziekstukken werden door .de fanfare van Dranouter uit gevoerd tijdens de rustpoozen. Zondag, 6 December a. s. komen zij terug. Veel volk zal er zijn en misschien wel plaat sen te kort. Daarom op vooihand en zoo rap mogt lijk kaarten gevraagd bij Henri Vander haeghe. Zaal open om 4 uur. Gordijn om 5 uur. Voor Damen en Kinderen. Belangwekkend einde-seizoen met groote prijsvc:laging minstens 100 fr. op alle win- terkostuimen en mantels-tailleur voor Damen; 201. h. op al het Overschot in Winterkieeien, Hoeden en Mutsen, Hemden voor jonge Ltede; Knapen en Meisjes, van morgen af m de Magazijnen der COMPAGNIE ANGLA1SE, 7 en 9, de Brouckereplaat: Brussel. Winter overjassen voor Heeren, op maat in 2 dagen 2(0 fr. Hoogstaede. Schieting. Aan de nieuwe liggende pers der Sint Sebastiaans- gilde zal binnen kort een buite, gewone schieting plaats hebben. Elk zegge het voort. Leyjeie. Tooneel. Op Zondag 13, Donderdag 17 en Zondag 20 dezer geeft de V. O. S een prachtig tooneelfeest in de Gildezaal, telkens te 5 uur. Programma. 1. Openingslied; 2. Naar den Afgrond, drama m 3 bedrijven 3. Kluchtlied 4. De Deteclief, blijspel 5. Hoe men Schilder wordt, blijspel Bluf en Blaai, tweezang. Kaarten aan 5 en 3 fr. kunnen bekomen worden bij Camiei Candaeie. Oostende. Plotselinge dood. Eene jonge vrouw van 24 jaar uit de Leffin- ghestraat, 52, te Oostende, is plotseling doodgevallen binst dat zij koffie opschonk. Zij had zich kwaad gemaakt op haar kiuje Deerlijk. Vlasmijt afgebrand. Maandag avond rond 6x uur is te Deerlijk op Driestatiewijk, dichtbij de herberg De Klok eene vlasmijt afgebrand. De oorzaak is onbekend. De schade bedraagt enkele dui zenden frank. Bixschote. Wat er vandaag in de maandelijksche vergadering der Boerengilde al te vernemen is Eerstens, zeer nuttige wenken en raadgevingen in een voordracht over kraehfvoeders in de winterrantsoenen. Verders, de schikkingen voor 1926 causa het Veesyndikaat. Eindelijk, veel belangrijke mededeelh.gen in betrek met de to rpassing van den over drachtsaks, deri Hoenderkweck, de kalveren voédi'-g, en de stallenzorg. 't Kan nog gaan, niet waar Gauw dan maar, er naar toe I Zuidscho'e. Oud-leerlingenbond. We Vergaderen Zaterdag 5 dezer om 5 VI u. in de Jongensschool. Aantrekkelijke voordracht. Ai de leden op post. V. O. S. Buitengewone vergadering voor al de V. O. Ssen en de oud-soldaten op Zondag 13 December, om 5 uur, bij Marcel Vandermeersch. 't Is heel belangrijk. V. O. Ssen en oud-soldaten allen op post Woesten. Voordracht. Zondag aanstaande den 13 December korrrt Eerw. H. Dejaegher, eene uiteenzetling geven over den overdrachttaks op den landbouw. Alle landbouwers der Boerengilde en andere worden er verwacht, om 8 V. ure stipt bij Désiré Staelen In 't Vlaamsch bierhuis Westoutre. Ingetrokken. Het verbod, waarbij alie verkeer van herkauwers stop gezet werd, is ingetrokken. Ijsbanen. Gezien de aanhoudende sneeuw welke wij sedert eenige dagen ge kregen hebben worden in 'tgebertede wegen in ijsbanen herschapen, zoodat alle verkeer met voertuigen schier onmogelijk is. Merckem. Trams. Ko Versuyt ging kwart voor den éénen naar de tram statie van Merckem en vroeg: «Meneere, wanneer-vertrekt den tram van ten éénen, ais 't u belieft Ja, Ko, zei men, de trams voor de vo/ageurs zijn nu afgeschaft met al die beeten, 't zijn nu al marehandisen; maar de menschen mogen nu ook met de marehandisen mee maar, ziet ge, de mar ehandisen hebben geen juist ure, en 't kan wel gebeuren Hat het twee, is eer dat de marchandise van ten éénen toekomt Ha, ja 1 meneere, zei Ko 'k wist da ttie,- ik bei; niet geleerd. N.u, meneere, geef me toen een vrcchtbriefje voor Dik- smuidie Vlamertinghe. Brand. Maan dag avond rond 9 ure is er brand ontstaan in eene tent, staande langs de Switch Road en bewoond door den Engelschman Reginald Smith, hovenier op de Britsche kerkhoven. De brand moet ontstaan zijn, door den slechti-n staat der stovebuis en aizoo het vuur der stoof meegedeeld aan den planken muur der tent. Seffens r ep de bewoner om hulp en ge holpen door eenige geburen poogde hij het begin van brand te dooven. De pompiers waren onmiddelijk ter plaats met de brand spuit en na een tiental minuten werkens was de brand gebluscht. De schade is geheel gering, een zestigtal frank, maar is niet door verzekering gedekt. Dieftc. In den nacht van Maandag tot Dinsdag hebben deugnieten de looden tooten afgebroken der pompen, welke langs den openbaren weg staan, bij de herberg 't Hoeksken en bij de Witte Molen 't Is te hopen dat de dader' van die schur kenstreek spoedig zullen ge^Uid zijn. St Cecilia. Morgfen Maandag wordt doordeMuziekMaatschappijDeVlaamsche Vrienden plechtig het Sinte Ceciliafeest gevierd. 's Morgens te 9 uur Plechtige Mis. 's Mid dags Feestmaal in 't Hoekje, 's Avonds te 5 uur in het lokaal der H. Familie Groot Concert en Tooneelfeest. Hetzelfde avondfeest voor niet leden wordt gegeven Zondag 13 December. Ingangkaar- ten zijn te verkrijgen bij HH. M. Van den Bulkke en Alt. Aernout. V. O. S. Op Donderdag 10e dezer, te 7 va u. in het lokaal V. O. S. Het Pavil joen Algemeene vergadering voor de Vossen. Eene korte rede zal uitgesproken worden over antimilitarisme en de internationale werking op dit gebied door de oud-strijders- vereeuigingen. De dagorde zal verder omvatten 1Nablik op den herdenkingsdag 11 Novem. 2) Inschrijving van leden voor 1926. 3) Opneming van klachten en wenschen. 4) Onderlinge besprekingen. Het bestuur noodigt alle vlaamsche oud strijders uit en rekent op eene sterke bonds- macht in 1926. Leve de V. O. S. Recht door zee Het Bestuur. Kemmel. De Boerengilde houdt op Zondag 13 December te 11 ure, seffens na de Hoogmis, eene buitengewone vergade ring. Daar zal eene belangrijke voordracht gegeven worden over de overdrachttaxe, de factuurboeken, en de aangifte voor bedrijfs belasting voor het gebóerte. Al de landge- bruikers zullen in de vergadering welgeko men zijn. Niemand mag verwaarloozen van zich in regel te stellen voor de o.erdrachttaxe de laatste dag is den 15 December. Beveren-aan-Yzer. Tooneel. Een warme proficiat aan de Tooneelgilde voor haar oprecht kunstige opvoering van Zondag laatstleden. Zondag aanstaande, 6" dezer, tweede opvoering. Elkeen bespreke bijtijds zijn plaats, omde groote drukte te vermijden in de zaal. Zanggilde. Om reden van het too neelfeest zal de herhaling voor de zangsters na de Vespers plaats hebben niet in de Zaal, maar in de Zustersschool. Pensioengilde. De leden van de Pensioengilde worden verzocht hunne stor ting onverwijld te doen bij den schatbewaar der Louis George, nog vóór Nieuwjaar. Die nog geen lid zijn, maar die tengevolge van de nieuwe Pensioenwet verplicht zijn te storten voor hun pensioen, of die vrijwillig willen storten om de groote voordeelen van de pensioenwet te genieten, behooren ook vóór Nieuwjaar zich te laten inschrijven bij onze pensioengilde St Audomarus, ten huize van voormelden schatbewaarder. Niet wach ten tot de laatste dagen a. u. b. Spaar- en Leengilde. De leden spaarders van de Spaar- en Leengilde (Raiffeisenkas) worden vriendelijk maar dringend verzocht hun spaarboekje in te dienen bij den Kassier, den E. H. Kapelaan om er de intresten van 't verloopen jaar te laten inschrijven. Rousbrugge. Paard op hol. Maandag avond laatst sloeg tiet peerd van brouwer Ruyssen op de vlucht in de Harin- ghestraat en kon enkel eerst aan Waven- burgstatie tegengehouden worden. De Zanggilde haalt eer van haar St Ceciliafeestje waarlijk op eft top flink werk voor den eersten keer. Niemand der talrijke aanwezigen is niet uiterst voldaan over het hartroerend dramatje en het leuke revue heengegaan. Wanneer nog eens I St Eloy. De boerendag is Dinsdag laatst boven alle verwachting gelukt Veel mannen in de H. Mis, veel genot in de prijsloting (54 prijzen), aan tafel bij de honderd ingeschreven deden veel eer aan den degelijken kost. Jongelingskring «Stjan Berchmans». Den 2e Zondag dezer (13 December) groote prijskampopbiljart,en;;eIsche biljart vogelpik en met de kaarten. Van nu af kan men zich laten inschrijven bij de leden van het bestuur. Clercken. Begraving. Verleden week had een aandoenlijke en droevige plechtigheid plakts, de begrafenis van Emiel Decuyper, oud-strijder en oorlogsverminkte. De bond der Oud-Strijders, de leden van de Boerengilde, een menigte vrienden en de leerlingen der Gemeenteschool waren tegen woordig. Aan de offerande werden 300 gedachtenissen uitgedeeld. Boesinghe. Avondfeest der Too neelgilde Meer Vreugde De spelers hebben Zondag laatst eere geihaald van hun werk. Had de bereiding vele avonden ge vraagd, de opvoering was er des te schoo ner om. Het groot getal toehoorders was tevens ook een bewijs dat hmn spelen in de smaak valt. Wanneer, jongens, zien en hooren we u nog dezen win ter op het too neel Naar we vernemen, apt len de meisjes opnieuw den laatsten Zonda g van de maand. Ceciliafeesten. Woensdatg laatst vierde ons muziek hare; patrones Ste Cecilia Om 9 uur had de Vaanclélwijding plaats gevolgd door de inia voor de afgestorvene leden der Maatschappij. In den dag deed het muziek eenige bezoeken bij leden muzi kanten. 's Avonds om 6 uur feestmaal, dat gezellig van stapel liep en waaraan een goê honderd werkende en eereleden deelnamen. Op het einde van 't feestmaal stuurde de E. H. Pastoor, op aandringen van Dr De- kemele een woordje tot de aanwezigen, waardoor hij toonde dat gezellige bijeen komsten het goed verstaan1 onder de inwo- nenden eener gemeente kun nen hoog houden en een woordje van lol <:n dank voor de zangers. De Eere-Voorzitter, de Weledele Heer Burgemeester, met zijne achtbare familie die aan de feestelijkheden geen deel hadden kunnen nemen,daar hij haastig naar Brussel was geroepen, deed zich varoatschuldigen. Boerengilde. Zondag 6 December, vergadering voor de leden in de feestzaal van den JongelingskTing, om 3 uur na de mannenvergadering in de kerk. Dagorde: Aaukoopen. Voordracht door Mr Meersseman van winterbitmesting en wintervoeding. Genadeverleoning.— Ter gelegen heid van het zilveren bruilottfeest onzer Vor sten verscheen volgende genadentaatreglein het Staatsblad van 27November: «Kwijtschel ding van drij maand hunner straf en van 300 frank boete, alsmede van de deciemen (wat zeggen wil 300 x 3- 900 frank), is ver leend aan de veroordeelden die vó ór 27 No vember 1925, bii een enkel vonnis tot eene of meerdere straffen werden verwe; en, welke samen niet hooier 'iepen dan ecu jaar en l 000 frank boet De schade met wederbelegging. Uit een antwoord door den Minister van Eko- nomische Zaken op eene parlementaire vraag verstrekt, blijkt het volgende Volgens de genomen nieuwe beschikkingen kunnen de ter#uitbetaling van aan wederbelegging onderworpen "oorlogsschade vergoedingen voor taan in specie tegen hun nominale waarden wor den uitgewisseld. Daartoe volstaat dat belangheb benden hunne titels bij den agent der schatkist van hunne verblijfplaats inbrengen. Wat de titels ter zake van vergoedingen voor schade aan roerende goederen betreft, deze kun nen slechts tot het bedrag van 20.000 in specie worden omgezet. Zoo ook kunnen de titels betref fende vergoedingen, die grootendeels wegens op- eischingen van wol en koper werden verleend, niet in specie uitbetaald worden. De vergoedingen voor industrieele en commer- cieele schade wor en als te voren vereffend in titels op naam, die aan de Nationale Maatschappij voor Krediet aan de Nijverheid in pand kunnen worden afgegeven of uitgewisseld, door bemid deling van de Nationale Vereeniging van Nijveraars of Handelaars* tegen obligaties 6 t. h. van de tedien einde uitgegeven speciale leening. De geteisterdeil die hun nominatieve titels overgelegd, hebben bij een agent der schatkist en di- daarvoor obligaties aan toonder der Staats schuld 5 ten honderd 1925 ontvingen, kunnen de betaling ervan in gelde bekomen indien zij gegeven werden ter betaling van wederbeleg- gingsvergoedingen. De belanghebbenden die in de vereischte voorwaarden verkeeren dienen zich daartoe te wenden tot mijn ministerie». Het Staatsblad kondigt het volgende bericht af Het beheer der rechtstreeksche betastingen en van het kadaster heeft vernomen dat zekere be- iastingschuldigden meenen, gedurende verschei dene jaren aande betastingen op de inkomsten ontsnapt te hebben, omdat geen enkel formulier van aangifte hun werd ter hand gesteld. Het beheer vestigt de aandacht der belangheb benden op de bepalingen van artikel 1 van het koninklijk besluit van 30 Augustus 1920, geno men ter uitvoering namelijk van artikel 60 der sa- mengeordende wetten betreffende de belastingen op de inkomsten luidens die bepalingen zijn de schatplichtigen die bij de algemeene inschrijving niet begrepen werden in de uitreiking der aangif ten, op de bij de wet voorziene straffen verplicht aan de betrokken ambtenaren eene dergelijke aangifte te vragen. Zij die zich in gemeld geval bevinden aillen dus goed doen. indien zij fiskale amnestie willen genieten, zich in regel te stellen uiterlijk VOOR 15 DECEMHER EERSTKOMENDE. Eens die datum overschreden zullen de straften voorzien voor niet aangifte, 't is te zeggen de verdriedub beling der verschuldigde belasting, onverminderd mogelijke rechtsvervelgingen streng toegepast worden. Statielaan, YPER Zondag 6 december. HERBERGKERMISSEN In de Voorstad bij Auguste Teehel, Bruggestraat. In St Sixmolen bij We Dewancker. In de stad Brugge bij Ernest Verstraete Veurnestraat. In den Achterwegel bij Jules Top, Trommelaarstraat. In de Kruisstraatbij Henri Lebbe, Westvleterensteenweg. Maandag, kandeel. «In de Vrede» bij Emile Dewachter, Casselstraat. In den Wegwijzer h': Achille Schmidt, Reninghelststeenweg. In den Faizantbij Jules Couwet, Noordslraat. Abeele In St Joseph bij H. Vermeulen. Konijn van 5 K. te verhollen door den uil. Watou (St Jan) In den Gasthuismolen bij Jerome Wullus-Deprez. frombeke In het Jagershof bij August Devos, Crombekesteenweg. Vlamertinghe In den Poeper bij Jules Crombez, Brandhoek. Crombeke In den Engel bij Maurice Lermytte. 1 K. Saucissen en 2 onbekende prijzen op den vogelpik te versmijten. Konijn van 4 K te verhollen. A l'Hirondelle bij Petrus Ryekewaert, Watoustraat. Prijskaarting voor de Leden. Coöperatief Spaarzaamheid 11, BruggestraatBegin te 4 uur. Konijn van 5 K. te verhollen. Café du Nord bij Cyrille Bonduelle gegeven door Edm. Inion begin te 5 uur. Yper. Aandenschieting Bij Med. Defever, Peerdenslachter, Elver- dinghestraat begin om 2 uur. leder schut ter is verantwoordelijk voor {le ongevallen door hem veroorzaakt. St Jan ter Biezen. Combat met de vloerbol voor een jong varken. «In den Hazebilck» bij Maurice Maerten. Zondag 13 December. Prijskamp in 't Bieden. In de Koeimarkt bij G. Van Eenooghe, Boeschepestraat. 100 fr. Prijzen. Inleg 1 fr. Begin te 4 uur. Gewone voorwaarden. Mnie VnixleiKlricssche van de Heelkundige Faculteit te Ryssel en de school voor Tandmeesters te Brussel 57, Dixmudestraat, YPER RAADPLEGINGEN Alle dagen van 8 tot 12 u. en van 2 tot 6 u. 's Zondags van 9 tot 12 uur. s p o it r Football-Club Poperinghe. Heden Zondag op ons terrein om 2 uur, match van III afdeeling tusschen F.C Poperinghe F.C. Heyst. Abeele. F. C. A. R. Zondag laatst hebben onze mannen (8 in getal) het onderspit moeten delven in fiaze- brouck, met 5-2. Heden Zondag, om 21 uur, op ons terrein Abeele-Watten. De volgende spelers worden verzocht zich op het terrein te bevinden, om 2 uur Baeckeroot, Couture, Derycke, Bucquoye Huyghe, Leys, Vanneste (cap) Vermeulen, Ducourant, Douchy, Sohier. UILETIE KEUS VAN WAPENS EN GARNEZOEN De militianen der lichting 1926 worden dringend verzocht naar het Sekretariaat te komen, of iemand hunner familie te zenden, met het trouwboekje hunner ouders om de huidige samenstelling hunner familie aan fe geven. BESTE ENGELSCHE Pepermint voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. Te verkrijgen enkel in de beste winkels. wmmm Vroeger It.-iuk van Poperinghe aangesloten bij de <BANQUF. DE BRUXELLhS ("apltaal 200.000.000 hb-.i Resorven t-5.650 OOO) Rekeningen 6 maanden 5.75% Rekeningen 1 jaar6.00 VOOR Zaterdag laaist vergaderde het Bestuur, er werd gezocht naar de beste mannen om het werk doelmatig le maken. Voorloopig is drï geschikt. Voor alwie in lichtingen begeert 0ver tie eene of de andere moeilijkheid iti zijji zaken en bijzonderlijk nu met de fise-zakei;, zullen regelmatige zit- tingen gehouden worden. Om toe te laten aan de leden der omlig gende gemeenten die naar de Vrijdagmarkt komen, hieruit ook nut te trekken zijn de twee zittingen geschikt op Vrijdag 11 Dei ember van 9 tot 12 uur. Vrijdag 18 December van 9 tot 12 uur. in ons lokaal den Katholieken Kiing Po peringhe. M. Vuylsteke van Kortrijken een bestuurlid van Poperinghe zullen daar zetelen om zoo zeel mogelijk in alle moeilijkheden raad te geven. De volgende zitdagen duiden we dan later aan. Eene tweede algemeene vergadering zal ook gehoudtn worden en wel op Zondag 20 December, om 15 uur, in den Katholieken Kring. lederen middenstanderwinkelier, stiel doener, groot of klein, wordt er toe uitge- noodigd. Elk zal kunnen zijn profijt trekken uit de inlichtingen die daar zullen gegeven worden. Middenstander. Maandag 7n dezer, om 5 uur, te Kortrijk, in het Middenstandhuis, Belangrijke verga dering voor al de mannen van bouwvak om schikkingen te nemen voor de fiscale amne stie. - Elkeen die in het bouwvak werkt moet er tegenwoordig zijn in eigen belang. Groote Keus van Btrpers IVi'M'ii ABEELE-STATIE Dépot te Proven, (bij de Statie) Zich wenden bij Marcel Swaels. Heden Zondag 6 December te 11 uur ver- gadetirig voor 't syndikaat van Hout en Bouw. Van 4 tot 5 uur is de spaarkas open Maandag 7 December, te 8 uur zanggilde. Dinsdag 8 December, te 7 uur vergadering voor de IVüddenraad. Vrijdag 11 December van 8 tot 10 uur, zitdag van de Senator. Van 9 tot 10 uur is de spaarkas open. Z ndag 13 December te 4 uur groote algemeene vergadering voor de leden van de Werkliedenbond en van de Geitenbond. De leden van de Geitenbond worden ver- wi.tgd dat de wijkmeesters in 't kort hen zullen aanbieden voor 't ontvangen der bijdragen. Zooalde voiige jaren zal er dit jaar met Keistdagren KERSTFEEST plaats heb ben in 'i Volkhirs voor al de kinderen der ledt n van de Kooperatief, Z ekentroost, Textielsyndikaat, Syndikaat van Hout en Bouw, Syndikaat van Y. P. T. T. Z,, Werk liedenbond, Werk van den Akker, Hoender- bond en Geitenbond. Al de leden zijn uitgenoodigd om op Zondag 13 December van 8 tot 11 uur naar 't Volkhuis te komen, voorzien van hun trouwboekje om dekinders aan te geven. Loten der Tombola van Pater Rutten zijn verkrijgbaar in 't Volkshuis evenals in beide winkels. De propagandist is alle dagen sp-ekelijk in 't Volkshuis van 8 tot 9 uur. BELANGRIJK BERICHT al de personen welke begeeren ingelicht te worden over de nieuwe pensioenwet, die in voege treedt met 1 Januari 1926. mogen zich iederen Zondag morgen van 9 tot. 11 uur aanbieden in 't Volkshuis voorzien van hun tiouwbcekje. Wij zetten al onze leden einstig en drin gend aan, om aandeelhouders te worden in onze Coöperatief Mifl. Sedert eenige weken worden we, net als van kwajongens, aangevallen en geprikkeld, inen zou zeggen om een pennetwist uit te lokken. Eene benaming die ons nog al veel toegezwaaid wordt is blad der vetbetaatde annoncenen 't gaat er nog van wacht maar. u e zullen u vindenVetbetaatde annoncen is- dat jaloersehheid (eene on deugd Ge moest u beteren. M'e zullen u vindendat is wraakzucht(nog eene ondeugd Dat versterkt onzen indruk dat wij te doen hebben met eenige ruziezoekers, vechters (nog eene ondeugd) die er maar op uit zijn met ieJeieen n met alles in ruzie en onvrede te leven, overal twist te zaaien, bij de tegen- st evers niets kunnen goedkeuren, altijd maar afbreken, alles neerhalen: gezag, in vloed, goede meeningen alles verketteren en uit den booze doemen en... niets in de pla.its stellen. De mensch is niet volmaakt en overal ge beuren misslagen maar zoo stelselmatig alles afbreken, zie dat sluit ons tegen de borst. En wij die meenden met vredesapostels te doen te hebben, die ieveren om den wereld vrede onder al de menschen te doen heer- scht n. En we zien dat ze met hun naaste be kenden niet over den weg kunnen. Treurige meutaliteit I De Poperinqhenaar We hebben de handelwijze van de mannen van De Westvlamingnagegaan in de eerste zitting van de Provincieraad. 1. Onbeleefdheid (ondeugd I) tegenover den Gouverneur. Men kan met den Heer Gouverneur verschillen van meening maar als men, als Lid in den provincialen raad zetelt, moet men den Gouverneur als gezag herkennen of men komt te kort aan de hof felijkheid en welgemanierdheid. 2. Voor het Sanatorium van Sysseele w oid t eene tot laag gevraagd om de tering lijders te heipen. De mannen van De West vlaming» stemmen tegen. 3. Nu vmgen ze eene toelaag van 500 fr. voorden Viaamschen Toeristenbond, 't Kan goeu zijn, maar 't voorgaande was nog; beter. 4 Een hunner stelt voor de Provincie toe te wijden aan het H. Hart. in de tegen woordige omstandigheden en op dit oogen blik gelijkt dit wei op schijnheiligheid. 5. Tot het volledigen der Vlaamsche cur sussen aan de Hoogeschool te Leuven wordt eene toelaag gevraagd. De mannen stemmen legen I Deze Vlaamsche cursussen moeten toch dienen om Vlaamsche geleerden te vor men die hunne wetenschap aan de minderen moeten mededeelen. Welke verblindheid 6. Over de landelijke veldwachters spre kende, vraagt een nationalist, dat deze veld wachtersgeen wapens zouden mogen dragen. Dit namens zijn verlangen om tot de alge meene ontwajening te komen. Kluchtigaard 1 Zoudt ge niet beter de boosdoeners ontwapenen 7. Door een katholiek wordt gevraagd toelagen te verleenen tot het beuwen van afzonderlijke huisjes voor oude echtelingen te laten samen wonen. Daar zou de Staat ook in tusschenkomen. De socialisten vragen dat de toelage zou verleend worden zonder naar den Staat om te zien. Dit laatste wordt verdaagd tot nader or.di rzoek omdatdekosten, zender tusschen- koinst van den Staat, te hoog zouden loopen De nationalisten willen eerst verdagen en dan stemmen ze meê met de socialisten. SPECIAAL GEMAAKT voor HOPPE EERSTE KWALITEIT GEWAARBORGD Door mij sedert 28 jaar verkocht MM •*»-• MM MM M&l Duinkerkstraat bij de Melkerij IkO|)eriii}fliF Zicht (vanaf den 1 December 4 t. h. Veertiendaagsche Rekeningen 5.25 t. h. (vanaf den 10 Dec. en tot nader bericht) 3 Maand 5.50 6 Maand 5.75 1 Jaar 6 t. h. REKENINGEN FRANSCH GELD. Zicht 4 t. h. 1 Maand 4.75 3 Maand 5.— 6 Maand 5.50 1 Jaar 6t. h. Rouwbei'ichtcn De Kinders DEBIJSER noodigen vrien delijk familie en vrienden uit de Mis te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 6 December, in de Parochiale kerk van S Bertinus om 9 ure 's morgens, tot lafenis der zielen van Dinsdag 8 December te 10 uur in O. L. Vrouwkerk Solemneel Jaargetijde voor Heer en Vrouw Vriendelijke uitnoodiging aan Vrienden en Kennissen van wege Heer en Vrouw Emile Boucquey-Joye, Heer en Vrouw Raymond Mullie-Joye, Heer en Vrouw René Callens-Joye. René PERMEKE en vrouw Romanie SCHABALLIE laten weten aan Vrienden en Kennissen dat er op Maandag 7 December eene Mis zal gezongen worden om 9 uur in de kerk van St Beitinus tot lafenis der ziel van De Kinders MERLEVEDE-DEHAUDT noodigen vriendelijk familie en vrienden uit. de MIS te willen bijwonen die zal gezon gen worden op Zondag 6 dezer, in de paro chiale kerk van St-Jan, om 7 u. 's morgens tot latenis der zielen van hun overleden Ouders Café Jan Priesterstraat. 23. Zondag 6 December 1925 's Morgens van 10 tot 12 uur. Sciiieting van 130 fr. Inleg 11 fr. -Terug 10 fr. Gew. voorwaarden. Nanoen van f uur. Groote Schieting van 1500 frank. 16 fr. inleg 15 fr. terug Zooveel vogels als schutters. Maandag 7 December Groote Schieting van 1500 frank. Inleg 16 fr. 15 fr. terug Zooveel vogels als schutters. Dinsd g 8 December (0. L Vr. dag) Schieting van 1000 frank. 11 fr. inleg 10 fr. terug Zooveel vogels als schutters. N. B. De Vrijdag, Zaterdag en Maandag avonden zijn altijd voorbehouden voor de Potje schieting. De Inrichter. Jan Roeykens. Huidleder ongezaagd en met schors gelooid. - Tuigleder, wit leder Chrome of weister, witte flanken FABRIEK van Getten en Tigen per seriën en op maat. Kleuren en modellen naar keus Alle LEDEREN en TOEBEHOORTEN voor schoen- en gareelmakers. Koeihaar van de beste hoedanigheid Machieneriemen in leder en balata. VRAAGT PRIJZEN EN STALEN RIJ Noordstraat, 29-31, Poperinghe Telefoon 46 Aankoop van alle ruwe vellen, roet

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1925 | | pagina 2