iüüesi ippeM I HILAIRE OSSTYfl Albert Penys, I operinghe andmeester BÊf! lillEL PEEflE ZEVEN JAAR ONGELUK BIJVOEGSEL Caisse Commercial© de Roulers Palace -Theater HALFMAANDELIJKSCHC REKENINGEN ALLEENVERKOGFER VAN DUITSGHEN HOPPEDRAAD HOPFENDRAHT E I NG ETR. MARKE TREKKING WYTSCHAETE. VERBOND DER CHRISTENE VROUWEN. Landbouwers, In 't Binnenland 1 Mme VANDENDRIESSCHE Aan onze Abonnenten Specialiteit voorM0ND= en TANDZ1EKTEN Gebitten en Misgroeide tanden. VAN LEDE, Yper Uusivieieren. gen zal njemand de A. Vandermarliere=Merlevede Moord te Westnieuwkerke Voorheen G. DELAERE&C De moordaanslag te Antwerpen De Overstroomingen Tijdperk van 25 Jan.tot 10 Februari 1026 ^>,5 0 0 0 CINEMASPECTAKELS MANEBLOEM BET SPOOK YAN DE MOULIN ROUGE Rond de voordracht van E. P. V. Lebbe China voor Christus Vermakelijkheden OVERDEKTE PERS POPERINGHE De Inrichter, «Jan Roeykena. HM üOijHie van den Christen uierRman. .lulieii UEIIOUCK Burgerstar^ Gegalvaniseerden DRAAD LEDERTOUWERIJ Willy Gombert en afval aan de hoogte prijzen. Merk gegeven waarde, welke in gelijkaardige voorwaarden zal werken als dezelfde dienst in het verkeer met het buitenland. Voor deze doosjes wordt een vooraf betaalbaar recht geheven, hetwelk bestaat uit a) het port van 10 centiemen per 50 gram of gedeelte van 50 gram, met minimum van 1 frank b) het vast aanteeaenrecht (50 centiem); c) het evenredig verzekeringsrecht van 20 centiem per 1.000 frank of gedeelte van 1.000 frank tot het maximum van 100.000 fr. Daar de schepen welke tusschen Antwer pen en Matadi varen, niet meer aanleggen te Casablanca, kan de luchtvaartlijn (Tou louse-Casablanca) niet meer gebruikt wor den voor de verzending van de poststukken voor de kolonie. Zaterdag 9 Januari had de 44c trekking plaats van de leening 5 t.h. (1922) van de ve;woeste gewesten. Reeks 16037 n. 5 wint 250 000 fr. Reeks 14057 n. 20 wint 100.000 fr. Reeks 14057 n. 4 wint 100.000 fr. De andere nummers der uitgekomen reek sen, alsmede reeks 133.699 zijn uitkeerbaar met 300 fr. De drie winnende titels werden te Ant werpen verkocht. Duivenfeest. Heer Marcel DOHEYN Koning van den Zuiderbond (Zijn duiven stammen af uit het ras van Jos Bielen, te St-Gillis). De .eeii^onige, zondagen zijn dees week onderbroken geweest door een lijn, gezellig feestje: De Zuiderbond vierde zijn jaarlijksch koningsfeest. Op klokslag twaalf, wapperden de vaandels op de huizen der talrijke duivenliefhebbers en een paar uren later zag men de troepjes duivenpiets, met lachen de gezichten, druk pratend onder mekaar, naar het lokaal opstappen, trok op een geestig namiddagver/et. De muziekmaatschappij was op post en zoo stapte een heele bende volk op. naar het huis van den nieu wen koning Marcel Doheyn. Buiten '(t lokaal, verraste ons, het luimig opschrift Welkom, proficiat. Koning onzer duivers en duivin- nen De heeren Commissieleden haalden onzen koning uit zijn woning, waarop een dreunende Brabanconne weerklonk De ^tkretaris van den bond, nam daarop het woord. Hij bedankte de leden voor hun talrijke opkomst, als ook de muzikanten gaf een kort overzicht van den steeds sterker komenden Zuiderbond spoorde de leden aan om eendrachtig samen te werken en zei ook dat den nieuwen koning Heer Marcel Doheyn, steeds met eerlijke wapenen streed en glorierijk overwon. In roerende bewoordingen bracht onzen sekretaris hulde aan Burgemeester Fournier zaliger, die de stichter en steunpilaar geweest is van onzen bond. Had hij nu nog moeten leven, hoe geerne ging hij er zijn om door zijne tegenwoordigheid het feest op te luisteren, De Heer Voorzitter Kamiel Ifessel overhandigde aan den koning een prachtig diploma en deklameerde een goede gemaakt omstandigheid gedichtje. De schrijver, Heer Hilaire Fournier, bezong in dichterlijke, rijmende verzen de overwinningen van den Koning. Daarna was het generale inkorving van glazen lek keren wijn, en met een geurenden sigaar, trok heel de bende, de koning erbij, op bezoek, naar duivenlief- bers-herbergiers. Daar wierden lekkere teugjes gedronken op 't lang leven van den koning, van zijn duiven, en zijn porte- monnai, zoodanig dat men nog laat in den avond het effekt zag van dat gezellig en genoeglijk feestje. Een hartelijk dankwoordje vanwege de Koning sloot dit hertelijk feestje Hij bedankte allen, doch inzonderlijk de muziekmaatschappij Waarlijk zij is altijd gereed. Maar dat is dank grootendeels aan onzen wakkeren muziekleider. Het past hier eens zijn zelf opoffering en moed te roemen, want wat onzen mu ziekleider nu doet in Wytschaete zal door niemand nagedaan worden. Hij verdient den dank van geheel de gemeente, en heeft hem zekerlijk. BIJ DIT BLAD BEHOORT EEN Het bevat belangrijke mededeelingen en aankondigingen, een aantal Burgerstanden en den uitslag van onzen laatsten Raadsel prijskamp. Groole hoeveelheid schoone groene persen zijn toegekomen bij .J. en M. Oenecker, Abeele-Statie. StadsschouwburgDp Maandag 8, Dinsdag 9 en Woensdag 10 Februari, geven de Barbaristen 3 g-oote vertonningen. Op voering van DRONKEN LOT beroemd drama in 8tafereelen en DE BOEZEM' VRIENDEN blijspel in een bedrijf. Kaarten van 5 fr. en 3 fr. 50 op voorhand te bekomen bij de Wed. A. Denut, Cassel- straat. Vandag 17 Januari mogen de leden van hetVerbonü naar 't Volkshuis gaanomhunne kaart voor het groot fooneelfeest. Niet ver geten a.u.b. de roode lid kaart alsook het jaargeld mede te dragen. Opdat al onze leden de gelegenheid zouden hebben het feest bij te wonen zullen wij den Zondag 31 Januari onze vertooning beginnen om 3 uur, alzoo voor al de menschen van te lande en voor deze die 's avonds noodig 't huis zijn. Den Maandag 1 Februari te6 u. 'savonds. Het Bestuur. DEN ECHTEN MERK is thans alleenlijk te verkrijgen bij de 4 »ebr. iU>ri l AK\ Yperstraat, 118-120 Tel. 88. POPEHIMGHE Tel 88. Stadsnieuws Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Een goede raad. Indien gij var. hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. B.V.O.S. Op Zaterdag 23 dezer te 7 - uur groote Feestavond waarop al de le den van B.V.O.S. - V.O.S. en Keikoppen uitgenoodigd worden met hunne familie, te 7 Va uur in 't Vlaamsch Huis. Zaterdag 30 dezer te 7 uur Bolling en daarna Dansfeest. De leden van de B.V.O S. die verlangen, aan de bolling deel te nemen, kunnen hen van heden af laten inschrijven mits betaling van 50 cent. Volkshuis. Zondag 17 Januari, te 6 uur 's avonds, groote tooneelopvoering De Wraak der twee broeders,drama in 4 be drijven en Jocrisse de Vondeling, blijspel in een bedrijf. Kaarten aan 5-4-2fr. alle dagen te bekomen in het volkshuis. Wilt gij weten of het waar is dat Chico- rei Talpe de beste is, proeft ze. Palace-Theater. Op Maandag 25 en Dinsdag 26 Januari geven de Victorinentwee buitengewone vertooningen. Opvoering van De Orgeldraaister wereldberoemd drama in 10 fafereelen, en 't Is uit liefde blijspel met zang in 1 bedrijf. Er zijn nog gewaarborgde plaatsen op het balcon, aan 3 fr., te verkrijgen voorbelde vertconingen. Hebt gij zonder uitslag alles gedaan tegen het SNOT uwer vechthanen, beproeft eens Vermandere's Marvol gebreveteerd merk ('en HANEKOP. Altijd zekeren uitslag. Te bekomen bij de ApothekersNotredame Poperinghe en Snoeck Yper, en in alle Apotheken. Pectoral Dupuis. 't Is de beste re medie bij het begin van eene kwaadaardige, valling of gtiep zij doet spoedig den brand in de ademhal:: gsorganen verdwijnen. De doos 3 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Waarom kostbare uren verliezen met naar bed te gaan omdat een hevige hoofdpijn u den moed wegneemt Gij zult onfeilbaar van uw pijn genezen worden met een enkele Algaopoeder. uitgevonden dpor den welbe kenden Apotheker Libotte van Yper. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. Vertrokken wet het geld. Zekere Blondeel Louis van Gent hier met pluktijd achtergebleven bij landbouwer Vasseur, bij 't Hooge, moest eene boodschap naar stad doen om wat winkelwaar. In den winkel was nog geld van boter voor Vasseur, 250 fr. de winkelier gaf het met Blonceel mede. Deze droeg de winkelwaar naar Vasseur's moeder en vertrok met de 250 fr. zonder adres na te laten. Galafdrijvend. De roode pillen van L. Dupuis, Jumet, verjagen de gal opge hoopt in de maag, die zij reinigen en weer gezond maken. De doos 3,50 fr., de halve doos 2,50 fr bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe Invalidenbond. Heden Zondag 17n dezer, van 10 tot 12 uur, betalen van lidgeld voor 1926. Zondag aanstaande, 24" dezer, om 2'A u namiddag, algemeene verplichtende verga dering. Namens het Bestuur. rtr 57, Dixmudestraat. YPER Volledig pijnloos uittrekken. Volmaak e en gewaarborgde gebitten. H 'rstetling van.al e stukken. Yper. Liefdadigheidsfeest. Ten voordeele der geteisterden door den water snood, zal op heden Zondag, 17 Januari, te 7 ure, in het Christen Volkshuis, St Jacobs- straat, een groot weldadigheidsfeest gegeven worden. Al de vlaamsche maatschappijen onzer stad hebben tot het welgelukken van dit feest, hun welwillende medewerking toegezegd. Pensioenwet. Heden Zondag 17 Januari, om 4 ure namiddag, zal in het Kristen Volkshuis St Jacobsstraat, eene be langrijke voordracht gegeven worden over de toepassing der nieuwe pensioenwet. Alle werkgevers en werklieden zijn er toe uitge noodigd. Vrijen ingang voor iedereen. Studiekring Door de zorgen van Yperschen Studiekring zullen eene reeks lessen gegeven worden over De Geschie denis der Nederlandsche Letterkunde in Het Belfort Rijsselstraat eiken Donder dag om 8 ure zeer stipt. In verband met dit onderwerp zal Adv. Leuridan op Dond.21 januari spreken over «De BurgelijkeKunst» en Adv. Waterblee op Donderdag 28Januari over De Wereldlijke en de Geestelijke Kunst Al deleden van onzen zoo bloeienden studiekring zullen er aan houden die hoogst nuttige voordrachten bij te wonen. Zondag avond hadden wij in 't Volks huis eene vergadering voor de middenstan ders. H. Delahaey gaf er een voordracht over de pensioenwet. Geen verspilling van woorden, maar zaakrijk en deugddoende waren zijne geztgden. Nu toch konden de toehoorders er iets van meedragen. Daarmee kwam de kiezing voor het bureel. Werden gekozen als voorzitter, H. Delahaev als ondervoorzitter, H.H. Bollingleren Vander- schelden als proost, E. H. Faes als schrij ver H. Verleyn. Maandag liederavond op touw gezet door het Davidsfonds. Wijkenden H.Van- tigt niet,wij moeten het zeggen, wij hadden er nooit van hooren spreker. Maar nu dat wij hem zijne allerschoonste liederen hoorden voordragen, mogen wij zeggen dat het een eerste artist is. Denzelfden avond om 9 ure kwam E. P. Ildefons, Capucyn. van den trein In gezelschap van Meesier Verrnet rsch, haastte IK OEN VREEMDE. De p'ijs van een abonnement op De Popeni ghenaa'#-» is 15 fr. (18 fr. 50 in lüaiisch géld). We verzoeken vriendelijk onze abonnen ten van FRANKRIJK hen in rege' te stellen. hij zich huiswaarts. Nauwelijks hadden zij een eindje wegs afgelegd, of ze hoorden een noodgeroep. Dadelijk keerden zij op hunne stappen weder en gekomen aan de vesting hoorden zij een slaan en plonsen in 't water. Zij gingen die richting, en in den duister meenden zij iets te zien. Op gevaar zelf in 't water te schieten, daalden zij de scherpe helling af en konden met veel moeite eene vrouw bovenhalen, die waarschijnlijk door de den donker misleid in 't water gesukkeld was. Zij brachten ze in het Hotel Skindels, waar de bijgeroepen Dr Snick haar verzorgde. Dinsdag in het patronaat van St Maarten gaf E. P. Ladislas Kerkhove eene voordracht over de noodlijdenden van Ar menië. Met oïficieele statistieken in de hand, beschreef hij die stelselmatige uittnoorderij en verwekte door zijn prachtig redenaarsta lent algemeen mèdelijden. Laat ons hopen dat de omhaling den spreker ruimschoots zal beloond hebben. In het Volkshuis kregen wij denzelfden avond om .8 ure de langverwachte voor dracht over spiritisme door Dr Bessemans. En wij moeten het zeggen dat van al de voordrachten welke wij zien kregen door tusschenkomst van den studiekring, deze zeker wel de meeste belangstelling gekend en den grootsten bijval gehad heeft. Op 17 dezer komen 157 hoogstudenten van Zuid-Afrika een bezoek brengen aan onze stad. Hevige Brand. Woensdag om 10 ure brak door eene onbekende oorzaak brand uit in de houten loods bewoond door der. genaamden Assez, op het Minneplein. Door den geweldigen wind aangewakkerd breidde de brand zich snel uit en de barak ruim 30 m. lang en in verscheidene plaatsen verdeeld en door de familien Santy, Tyber- ghien en andere bewoond werd weldra de prooi der vlammen. Dank zij de richting der wind en onmid- delijke tusschenkomst onzer wakkere pom piers konden de aanstaande barakken gered worden.» De meubels en inboedel werden gedeelte lijk gered het overige is de prooi der vlammen gebleven. Statielaan, YPER Kemmel. Soloslim. In Den Pompier» bij Camille Gou»y, werd een soloslim gespeeld door Victor Behaeghel n et een vijfde van pijken aas en de acht, een derde van koeken aas met de tien, zeven, zes en vijf. Medespelers Camille Touqet, Henri Beckaert en Henri Bossaert. Vossen. Zondag laatst heeft Cyr iel Arnot.t op den Kemmelberg een prachtige vos geschoten. Het dier had eene lengte van ongeveer 1 meter en woog 9 Kgr. Profi ciat Cyriel. Alveringhem. Autoongeval. Woensdag namiddag i er hier een automo bielongeluk gebeurd die erge gevolgen had kunnen hebben. Leon Cremer, bandelair te Stavele, kwam per moto op de dorpplaats gereden. Aan den hoek der Putstraat en orpplaats, een zeer gevaarlijke draai, kwam hij terecht onder een auto die uit de Put straat gereden kwam. 't Mag een wonder genoemd worden dat hij er met eenige lichte kneuzingen van af gekomen is. Zijn moto is gansch ontredderd. DIAMANT GOUD ZILVER Huis van vertrouwen Boterstraat nevens de Puppen) Stavele. Voordracht.Zoudag, 17 aanstaande, om 5 ure 's avonds, zal er in het lokaal der knechtenschool eene voor dracht gegeven worden door Eerw. Pater Bertholdus, C. D. met prachtige lichtbeel den, voorstellende het leven der Heilige Theresia van 't Kind Jezus. Meer dan 80 tafereelen zullen vertoond worden. Of er volk zal zijn 1 Eiverdinghe. Bevolking. In den loop vatr't vervlogen jaar '25 zijn er 43 kinders gedoopt ;30menschen zijn overleden waaronder 5 kleine kinders en 5 die elders gestorven zijn en hier begraven 13 huwe lijken werden ingezegend. Zijne Doorl Hoogw. Mgr. Waffelaert heeft er 148 kin ders van Eiverdinghe gevormd. Vlamertinghe. Ziekenbond. Heden Zondag om 4 ure in de Kooperatieve algemeene vergadering voor al de leden van den Ziekenbond, zoowel mannen als vrou wen. M. Gaston Bossuyt. senator, zal er het woord voeren. Na de vergadering wordt een kaartavond (50 fr. prijzen) gegeven door de Kooperatieve voor al de leden en liefheb bers. Vrienden brengt allen viiend of kennis mee om te komen luisteren naar het heerlijke woord van onzen senator. Voor en na de vergadering is M. de senator sprekelijk voor al wie hem wil raadplegen van af 3 ute fot 5 ure. Alaar Congo. De gebroedors Henri en Achiel Logie melden dat ze goed in Congo aangekomen zijn bij hun brotder Marcel, die daar reeds 2 jaar verblijft en waar ze samen zullen werkzaam zijn aan et leggen van den ijzerweg in Kasai. Een spreekmachien en een fototoestel van hier medegenomen zal hen ginder het leven veraangenamen. Goed heil en gezondheid. Diefte. Over eenige dagen werd er bestadigd dat er een stuk brons, voortko mende der klokken en welke bij de schuur van 't Oude-Mannenhuis lag, verdwenen is, alsook den looien darm uit den steenput langs de Switch R >ad. De daders zijn tot nu toe onbtkend. V. O. S. Algemeene vergadering voor de Vlaamsch Oud-Strijders op Woens dag 20s' n, te 7 uur in het lokaal V. O. S Het Paviljoen De lidkaarten voor 1926 zullen uitgereikt worden. Mededeelingen. 't Bestuur. nnctulatoran Met de Antoniusda- gelegenheid laten voorbijgaan de bui tengewone uitstalling te gaan bezien van diamanten, brillanten en andere Juweelen, alsook zak- en arm banduurwerken in het huis Dranoutre. Voordracht. Zondag 24 Januari aanstaande, om 2 ure namiddag, bij Petrus Huyghe, zal E, H. De Jaegher van Poperinghe, eene belangrijke voordracht geven over de nieuwe pensioenwet en over de bedrijfsbelasting, ledereen wordt er ontboden, want landbouwers, stieldoeners, werkgevers en werklieden hebben er het grootste belang bij in de vergadering tegen woordig te zijn. Beide zaken zullen er klaar •:n duidelijk tot eenieders voldoening uiteen gedaan worde::, AhN DE LEKKERBEKKEN. - Voor versch, gedroog.i en ingelegd visch, oesters, mosselen, garnalen, enz. gaat naar de Oostendsclie Vi:chwinktl bij CYRILLE HOSDEY, Yperstraat, 41, Poperinghe, Hotel D'Anvers Tel. 147. Levering op commande. Ti ouwe bediening. West-Roosebeke. Aangevallen. Zekere A. F. was naar Waereghem gaan nieuwjaren, toen hij op den weg van Vichte, s avonds rond 8 ure, van zijn rijwiel werd geslagen door twee mannen, die van hem 150 fr. eischten of zijn velo. A. F., een kloekgespierde jongeling, ver stond het echter zoo niet en gaf andere dingen, totdat de laffe baanstroopers op de vlucht sloegen per fiets, bij het naderen van voorbijgangers. Zij hadden noch geld noch goed kunnenovermeesteren maar veel slagen. Fiat Lux En het hcht schijnt over de geloovigen in de kerk, Tegen de verriieu wing der zending wérden'18 elektrieke bekken aangebracht. Gedurende 8 volle dagen heeft E. P. Joos,, red. het licht der waarheid doen flikkeren tn "den geest der 450 mannen, die Zondag 1.!.,,voor den opsluit, zoo aandoenlijk ingetogen en ordevol den Liefdekoning in hun hart ontvingen. Proficiat Waasten. Verdrenken. Uit de Leie werd het lijk opgetrokken van den 27 jarigen Baeche, gehuwd en huisvader, die sinds enkelen tijd vermist werd en wiens rijwiel hier dicht de Leiebrug gevonden werd, hitgeen liel vermoeden dat de man door de duisternis misleid werd en zoo in het water terecht kwam. Harelbe1 e.—Doodelijk auto ongel k. Maandag, rond 12 uur, kwam te Harelbeke, langs de Gentsche baan, een man per rijwiel gereden. Toen hij aan de herberg Velo- drom kwam w erd hij door een auto verrast en doodelijk gekwetst opgenomen. Het slachtoffer is herkomstig uit Gruyshautem, gehuwd en vader van 5 kinderen. Halewyn. t Vrouw overreden. Bij het dweerschen der straat werJ Mud.Gil'es, 71 jaar, omvergereden door een auto, die in snelle vaart verdween. Men heeft de vrouw naar het gasthuis overgebracht en men vreest dat een been zal moetin afgizet wor den. Deonvoorzicbtige voerder wordt ieverig opgezocht. Gostroosebeke. Brand. Waar schijnlijk door kwaadwilligheid is de onbe woonde hoeve der kinders Lauwers, opge vuld met vlas, ten gronde afgebrand. Poeicapelle. Xhtdbotsing. —Dins dag morgen kwamen Awee auto's, de eene van de stafiekalsijde, de andere van de dorp plaats samen gereden aan den hoek der stati straat, recht over Guynemer's stand-' beeld toen opeenseene botsing plaats greep Alles liep af met eenige stoffelijke schade aan beide tuigen. Autogeleiders, a.u.b in bevolkte kwar tieren en aan draaien rijdt traag en trompt, en vele ongelukken zullen vermeden worden. Reklaamverkoop 1 2 Seizoen Vanaf Maandag 18 dezer, aan bijzondere prijzen, te koop stelling van de nieuwe mo dellen en ife nieuwe geweefsels had seizoen, in de Groote Magazijnen der COM PAGNIE ANGLAISE, de Brouckere Plaats, Brussel. Voor Heeren Kosluum Veston, nieuw gc weefsel, op maat 240 fr. Bovenjas 190 fr. Voor Damen Kostuum Tail'iur, nieuwe mode, op maat 290 fr. Mar t ITai leur 250fr Voor Kinderen Kostuum, Va reus, Boven jas 1/2 seizoen, aan zeer gunstige prijzen. St Jelyns. St Antoniusdagen. Heden Zondag Prijskamp voor Geiten 125 fr. prijzen. Oude Geiten 75 fr. Lammeren 50 fr Inschrijving te 2 uur. Maandag te 8 uur Plechtige Dienst voor de Slachtoffers van den oorlog. Te 10',. uur Prijskamp voor Verkens 190fr. prijzen. Vollezwijns 35-20 fr. Grootste getal te koop geste'd 35-20 fr. Jonge zwijns (3) 25-15 fr. Grootste getal te koop gesteld 25-15 fr. Woensdag 20 Januari Feestdag der Var kens'; ooplieden. Clytte. Diamanten Bruiloft. Mor gen Maandag viert men hier den diamanten bruiloft van Henri Carton en Rosalie Van damme. Plechtige Feestmis te 9 uur. Alle heil aan het geërd en gezegend paar I Becelaere. Feestavond. Heden Zondag, te 4 uur 's namiddags, geeft de Vlaamsche Kring een prachtige Feestavond in de Patronagezaal. Eene reeks onzer schoonste kunst- en Volkslieden, en kluchten zullen voorgedaan worden. Twee vreemde kunstzangers ver- leenen hunne medewerking. Het zal dus on getwijfeld een aangename verzettelijke avond zijn. Ingangprijs1 fr. Voor de leden der VI. Kring kosteloos. Beveren-aan-Yzer. Trid turn en Biddag. Ter gelegenheid van den plech- tigen Biddag zal er in onze kerk een plechtig Eucharistisch Triduum gevierd worden. De sermoenen zullen gepredikt worden door E H. Juliaan, van de Congregatie der H. Harten, St Antoniusberg, Leuven. DenZaterdag 23 eucharistische dag der schoolkinderen, gevolgd door een algemeene H. Communie der kinderen den Zondag 24" De brave ouders van Beveren zullen er aan houden dat hun kinders daar met veel vrucht aan rnêdoen. Den Zaterdag avond opening van het tri duum lof en sermoen te 6 uur. Sermoen den Zondag in de HH. Missen en de Vespers te 2 uur, den Maandag in de HH. Missen en het Lof te 6 uur. Den Dinsdag 26 plechtige Biddag sluiting van het triduum in het Lof (gezangen in muziek.) Mochten al de parochianen het triduum en den Biddag neerstig meevieren ook de inwoners van Beveren-einde, deHoogeSeine, de Geldzak, Cappelhoek en de Fransche Balie. Lichtbeelden. Zondag 24 te 6 uur 's avonds zal E. P. Juliaan in de Zaal van 't H. Hart een belangwekkende voordracht geven met lichtbee'den over den grooten Pater Dainiaan zijn missiewerk, zijn leven en sterven onder de melaatschen van Molakaï. Allen welkom H. Brigida. Den Zondag 24 begint de novene ter eere van de H. Brigida, die sedert vele jaren te Beveren met veel vrucht aanroepen wordt voor de beesten. Alle dagen hoogmis te 9 uur. Bijzondere toeloop den Maandag 1 Februari Brigida's Maandag. Zuydschoote. Heden Zondag van 10's uur tot 12 uur komt Heer Bossuyt, Senator, bij Basile Thierssoone. Alwie in lichtingen begeert kan zich in volle vertrou wen tot dien heer wenden. Missievoordracht. Heden Zondag avond" om 5% uur stipt voordracht met lichtbeelden over de missiën mannen vrou wen en kinderen worden dien avond in het gemeentehuis verwacht. St Sebastiaan. Op Woensdag 20" Januari vieren we ons gildefeest. Om 5 uur 'savonds bijeenkomst in het lokaal, eetmaal en daarna vermaak. Alle gildebroeders en gildezusters worden vriendelijk uitgenooJigd. Namens het Bestuur. Wulveringhem. Tooneel. He den te 5 uur bij Emile Anseel groot fooneel feest OpeningsliedBoer en Advokaat, kluchlige tweespraak Bloempap, klucht lied Hij gaat Procedeeren, blijspel in 2 be- d rij venSoldatenlevenboertige tweespraak Een vijfentwintigjarige, blijspel jn J bedrijf Een reisje naar Amsterdam Slotlied. Proven. Inhuldiging. Heden na middag heeft de plechtige inhuldiging plaats van den nieuwen Pastor. Te 2 uur zal de étoet aanzet'en en hij belooft prachtig te zijn muziek, versierde velos, paarden, wa gens, geestelijke stoet, overheden, niets zal ontbreken. De kerk is prachtig versierd en al de parochianen wedijveren om den nieu wen Herder welgemeend en feestelijk te ontvangen. Bixschote. De Heer Sioen, veearts, heeft ongewonen bijval genoten met zijne prachtige redevoering, Zondag laatst in de Boeri ngilde uitgesproken. Hij sprak rechtuit,zonder de waarheid te ver; leemen maar, in hetgeen hij zegde en in de manier waarop hij het zegde, stak er zooveel kennis, zooveel ondervimFng, zoo- eel gloed en overtuiging, zooie.l liefde voor de belangen van den Boerenstand, zooveel b. kommernis er mcê, dat al de toehoorders, zoo talrijk zij waien, hem gelijk gaven in het binnenste van hun hart, en de krachtdadigste voornemens maakten. Ziet, zoo iets, dat is om vooruit, dat zijn nagels met koppen. Wel bedankt Heer S oen en tot wederziens I Eerw. Pater Butaye, Redemptorist, die lange jaren in Congo vei bleef, houdt hier een Mi-siedag op Zondag 31 Januari. Ser moenen over de Missiën onder de Missen en 's dvond groote voordracht met prachtige lichtbeelden in de Feestzaal van de Meisjes school. Later meer hierover. Boesinghe- Missiedag Zondag laarsc is E. Pater Verkest, zendeling uit Congo hier een Missiedag komen houden. Deze is wonderwel gelukt en heeft dan ook een gunstigen indruk gelaten bij den missio nary. De omha'ing gedaan in de kerk bracht eenen schoonen stuiver op en kenmerken voor Boesinghe, 't was de penning door iedeieen gejeund. 's Avonds na zijn belang rijken voordracht met lichtbeelden over Congo,bedank'e hij de bevolking van Boe singhe voor hare deelneming in het bekee- ringswe' k der heidensche zwartjes. E P. Verkest, geboortig van Eddewalle bij Cortemarck, deed zijne studies in het klein seminarie te Roesdaere, waar hij gedurende acht jaar klasgenoot was van onzen E. H Pastor, en trad binnen bij de Paters van Scheut en vertrok naar Congo in 1910. Ver- Ie len jaar keerde hij terug om zijne gezond heid te herstellen en vertrekt nu opnieuw in Maart. f Rousbrugge. Jongelingskring St Jan Berchmans Zondag toekomende 24" dezer vergadering te 5 ure in de patronage. Alle ernstige jonkheden, die houden van spel en onderrictit zijn welkom. 1925 was een goed jaar voor de paro chie 28 doopen en maar 12 overiijdens. Verheyde Jeanne, 22 jaar, dochter van Cv.ille en Felicie Muylle, geboren te Re- ni ighelst en h er wonende, werd Zondag avond komende van het Concert, dicht bij hare woning, weg naar Steenwerk, aange vallen door Robert D'Hoine, 24 jaar, gebo ren te Wytschaete en wonende te Kemmel De vrouw is moeder van 2 kinderer. Door jaloerschheidgedreven loste D'Hoine twee revolverschoten op zijn slachtoffer. Een kogel doorboorde de hersenjian en de tweede vloog door de wang. Een eerste ver band werd gelegd door D' Ostyn, waarna de gekwetste naar het Gasth ris van Yper werd overgebracht, waar'men 's nachts nog de schedelboring deed. De toestand van de gekwetste is nog altijd hopeloos. De dader sloeg op de vlucht en niettegen staande de naarstige opzoekingen is hij tot heden onvindbaar. Hij is dezer dagen ineen winkel geweest te Kemmel. Dinsdag moet hij den nacht doorgebracht hebben in de verlaten barakken der gendarmen te West nieuwkerke en heeft aldaar zijn velo achter gelaten. Vroeger Itank v;»i» I»operinghe aatgesloten bij de BANQUE DE BRUXELLES De toestand van heer advokaat G., schijnt hopeloos. Eene heelkund ge bewerking werd op het slachtoffer uitgevoerd, en ruim l'i u. werd tevergeefs naar den kogel gezocht, niettegenstaande hij zeerdui lelijk voorkwam op de radiografische plaat, dfe genomen was. Verder blijkt het, dat de kogel diep inge drongen isin zekere organen, die reeds in erg ziekelijken toestand verkeerden. Da Toestand. In sommige gewesten van Wallonië en meer nog in 't Vlaamsche gedeelte van 't land staat nog water op de heel laag gele gen gronden, maar de tot stand is overal in zooverre gebeterd dat de watersnood als geweken mag beschouwd worden. Het water rrekt weg, maar de aangerichte schade blijft. De geesel, die 't land geteisterd en geslagen heeft, laat puinen na en een ontzaglijken sleep van allerhande ellenden. Dat degenen die gespaard gebleven zijn niet aarzelen hun gilt te storten ten bate van hun min gelukkige landgenooten waarvan velen niets anders hebben kunnen redden dan hun kleederen orn 't lijf. De liefdadigheid heeft thans wonderen te verrichten. Men kan steeds zijn penning zenden aan het bureel van het blad of storten op onzen postcheck nummer 155.70. INSCHRIJVINGSLIJST TWEEDE LIJST Vorige lijst 132.00 fr. Onbekend 3.00 Camiel Vandamme 20.00 Uit den spaarpot van Lena 2.00 Onbekend 3.00 Urbain Allays 5.00 Henri Verbieze 5.00 Naamloos 50.00 Voor de geteisterden 3.00 5.00 Jonas Kinoo, Crombeke. 5.00 D. D. Opdat God ons van alle onheil spare 10.00 J. M. H. Caroen 15.00 Uit Zonnebeke voor de gezondheid te bekomen 15.00 Pierre Valcke 50.00 A. Baert 10.00 Familie Berat-Vancayzeele 10.00 Onbekend 25.00 Voor de geteisterden 5.00 J.G. P. 10.00 Van wegens het Verbond der Chris- tene Vrouwen 20.00 J. Suffis 10.0 M. Ampen 5.00 j. D. V. voor een goed werk 20.00 Tolgal 438.C0 fr. F. C, Poperinghe, Gezien al de offlcieele matphen van heefpn Zondag uitgesteld zijn, hebben wij op ons terrejn om 2 ure de Vrienden Match tusschen onze 1" équipe en een gemengd elftal van Yper, waar van al de opbrengsten moeten gestort zijn ten voordeele der geteisterden wegens de overstroo mingen. 'I Bestuur. Yperstraat, POPERINGHE. (Kapitaal 200.000.000 Reserven i 5S.660 OOO) Rekeningen 6 maanden 5.75 Rekeningen 1 jaar6.00 Familievertooningen en voor Kinderen Zaterdag 16 Januari om 8 uur Zondag 17Januari om 4 en 8 uur. Groot liefde en avonturendrama in 5 deelen Het is een liefdegeschiedenis in Mexiko afgespeeld die boeit en verrukt door zijn lieve tafereelen en zijn overdreven gevoelens. Groot super komiek in 5 deelen met den betreurden MAX LINDER den meester in lachen. Maandag geen vertooning. Aanstaande week, Zaterdag en Zondag Een schitterende film. In 't jaar 1552, op het strand van een klein eiland bij de kust van China zieltoogde de groote wereldzendèling de H. Franciscus Xaveer en stervend overschouwde hij Jiet gedroomde land dat hij ook nog voor God hoopte te winnen. Zielen, zielen, China, China I waren de laatste verzuchtingen van zijn apostelhart. Vele Chineezen mochten sinds dien het Licht en de Warmte van ons Christen ge loof ontvangen, maar China is nog aan Christus niet, het Hetnelsche Rijk zit nog onder satans juk 400 tot 450 millioen z:e- len wachten daar nog het uur van 't H. Doopsel af. Eu nu is het de beslissende tijJ voor Chi na's bekeering. Binnen 25 jaar is het he slist, zegt een oud-rnissionaris uit China, of in dit land de grondslag der maatschappij christelijk zal zijn of niet Na den Bokseroorlog was het oude China als dood, er ontstond nieuw leven in China en met rasse schreden ging het den weg op Ier beschaving. China waar men vioeger zoo afzijdig was van alle vreemde mogendheid, zou nu in korten tijd ondei hevig worden aan alle Europeesche invloeden. Tal van Chineesche jongelingen gingen op den vreemde studeeren en brachten dan naar hun land de gedachten en levensopvattingen uit die streken mede. Ze kwamen ook naar Europa over, studeerden in Engeland, Duitschland, en Frankrijk en zrcliten er naar de geheimen van onze westersche hooge be schaving op gebied van nijverheid, handel, krijgskunde enz doch helaas ze droegen naar hun land niet mede den ondergrond, de ziel van onze Europeesche 1 eschaving namelijk ons christen geloof. Wel integendeel, ze kwamen in hun land terug als protestanten, als antiklerikalen, als vijanden van het katholicisme Ze waren er machtig omdat ze de gestudeerden waren, ze bekleedden er de hooge bedieningen in 't onderwijs en 't be stuur van 't land en zoo waren ze ook mees ter over het volk en zij deelden het hunne godsdienstige opvattingen mede. Doch God die ook uit het kwade weet het goede te trek ken zou van dien toestand gebruik maken om zijn Rijk uit te breiden en om zijne macht ook in het Hemelsche Rijk te vestigen. Tot het verwezenlijken van dit groot werk gebruikte God een onzer landgenooten, de E. P. Lebbe die zich volledig wegschenkt tot het vormen eener uitgelezene keurbende van christen leiders die het Chineesche volk voor Christus zullen winnen. Zondag 17 Januari. HERBERGKERMISSEN In den Papegaai bij Juics Vermeulen, Wtstvleteren steenweg. A la Ville de Messines bij A phonse Bonduelle, Meessenshaat. Konijn door den uil te verhollen, gegeven door A. Bonduelle. In den Voyageur bij Th. Goussey, Veurnes raat. Bij Theophile Samyn, Statieplein. Konijn van 4 K. door den uit te verhollen, gegeven door René Loncke. in St Omaars bij Hector Lesy-Lermyt- te, Bertenplaats. In de Paardemarkt bij Alphonse De spegel, Paardenmarkt. Brandhoek. Bij Cyrille Logie Prijskaar- ting zon ier inleg. Maandag Saucissen- kandeel. Abeele. In den Inga g van Poperinghe bij Theophile Devos. DOOR DEN UIL TE VERBOLLEN Konijn. In den Sultan bij Jozef Teehel, Veur- nestraaf, gegeven door Achille Techel. Groot Konijn, in den Fezant» bij Jules Couwet, Noord straat gegeven door André Dedrie (Sissen) van 5 tot 10 uur. Konijn van 5 Kilo. In Vlaandeien bij Fiorent Couttenier ien dikken) Kerkstraatgegeven door Nes tor Laheye van 4 tot 9 uur. Schoon Konijn. In te SpaarzaamheidBruggestraat, 11 gegeven door Julien Decorte van 6 tot 10 u. Monter. In 't Locomotief bij Emilp Teiaert, (Brugge) Meesseistraat gegeven door Ali- doie Brabandtg, Stafjeplein van 5 tot 9 u. Oostcappel, Groote Hanenkamp. Bij Jules Patiyn. Inleg 250 fr. 24 Maat schappijen. Prijzen 3 van 1000 fr. - 3 van 700 fr. - 6 van 400 fr. Begin te 1 uur. Men kan zich laten inschrijven bij Désiré Gunst, Rousbrugge. Tel. Rousbrugge 22. Weitoutre (Zwartenb.) Groote Hanenkamp. Bij Maurice Goulier. Begin om 4 uur in goed verwarmde en verlichte zaal. Groote Prijskamp in 't Bieden. Pij Arthur Samyn en Cy rille Bonduelle, Statieplaats. 200 fr. Prijzen 75-50-30-20-15- 10 fr. Genoeg tafels beschikbaar om rond 9 uur gedaan fe krijgen. De inrichters A. Samyn en C. Bonduelle. Zondag 24 Januari. GroUe Prijskaarting. Iu den Cine na bij Julien Verhaeghe achter de Statie. 100 fr. Prijzen, 1 fr. inleg Combat met de vloerbol. In den Jager bij René Mahieu, Jager straat. Groote Kaar.'prijskamp, Dranouter. Bij petrus Huyghe, te 4 uur. Zondag 31 Januari. Prijskamp in 't Bieden. Café des AMiés in de groote zaal bij Cam. Brabanls, Yperstraat, Poperinghe. 150 fr. prijzen 50-40-25-20-10-5 fr. Inleg 1 fr. oer man. Beginte4 u. Gewone voorwaarden. De Kommissie Aug. Bouve, Toeziener Ai. Clabau, SecretarisM. Brabants, J Decaestecker, C. Brabandis, Leden. Groote Prijskamp in 't Bieden. In de gouden poort» bij Hilaire Ver- cruysse, Bcesehepestraat. 100 fr. Pi ijzen. Café Jan Priesterstraat, 23. Zondag 17 Januari 1926. Voormiddag om 10 1/2 u. SCHIET1ING van 1000 tr. 11 fr. inleg. Nanoen ten I 1/2 u. 3" GROOTE KALKOLNSCI BETING. Inleg 13,75 fr. Verdeeling zooals naar gewoonte. Let wel op Ingeval er geene Kalkoens te bekomen zijn, zal Jan de prijz. in geld geven. Donderdag 21 Januari 1926. om I 3/4 u. GROOTE SCHIETING van 1500 fr. 16 fr. inleg. Alle Zater- en Maandagen potjeschieting. De werkzaamheden der pensioengilde of lijfrentkas vorderen regelmatig, 't Is een tijd van opeengehoopt werk, maar met goeiën wil en offerveerdigheid van verscheidene bestuursleden gaat het goed vooruit. Binnen enkele dagen hopen we een eerste duizendtal kaarten te kunnen uitzenden om aan die leden het nummer van hunne rekening be kend te maken. Daarmee zijn die leden dan voorloopig geriefd zij kunnen dat nummer mededeelen aan hunnen werkbaas, en die kan beginnen te storten op hunne rekening. Hebben die leden geen werkbaas, en zijn ze dus vrije verzekerden, ze kunnen reeds bin nen enkele weken beginnen fe storlen op hunne eigene rekening. Wat nu dé personen betreft die nog maar sedert enkele dagen of weken aansloten bij de lijfrentkas, deze moeten geduld hebben tot dat Brussel hun nummer afzendt. Zoodra dtt wordt gedaan, zullen wij het hun ook per postkaart laten kennen. Aangezien deze formaliteiten altijd eenige weken aanslepen, raden wij de per*onen,die n g will n aansluiten, ernstig aan, dit zoo spoed'g mogelijk te doen. Eiken zondag van 9 tot 11 uur, en eiken weekdag van 8 tot 9 uur kan dit gedaan worden in 't Volkshuis. lieden, Zondag, 17 Januari, van 9 tot 11 uur, zitdag voor het ontvangen der bijdragen van den Christen Werkliedenbond. Van 4 tot 5 uur is de Spaarkas open. Te 5 1/2 uur dezen avond in 't Volkshuis, luisterrijk tooneelfeest, door een vreemde tooneelgroep, met medewerking van een orkest van het muziek uit den Katholieken Kring, Prijzen der plaalsen 5, 4 en 2 fr. Morgen, Maandag, 18 Januari, te 8 uur, herhaling voor de zanggilde. Dinsdag, 19 Januari, te5'/« uur, vergade ring voor het Bestuur van den Ziekentroost. Vrijdag, 22 Januari, van 8 tot 10 uur, zit dag van onzen Senator van 9 tot 10 is de Spaarkas open. Zondag aanslaande, 24 Januari, te 4 uur, vergadering voor de leden van den Lande- naarsbond Voordracht over hofbouw en hoender kweek door M. Depuydt. De laatste loten der tombola van Pater Rutten zijn te verkrijgen in 't Volkshuis. Alle dagen van 8 tot 9 uur is de propagan dist sprekelijk in de voorkamer van 't Volks huis. Aan de volgende leden van onzen bloeien den hoenderbond, onze beste gelukwénschen om den schitterden uitslag behaald in den prijskamp voor hoenderhokken Caroen Edmond, le prijs. Baelde Marcel, 2e prijs. Vanexetn Maria; Delbaere AlbertWaryn Jeremie Druant Henri Caesteker Emiel en Vandamme Camiel, 3e prijs. Proficiat I MieL, Itomvberichtcn Zondag 17 Januati, te 9 uur, in St Ber- tenskerk, plechtige Jaarmis voor Zoon van Jules en Clemence PITTELIOEN Vriendelijke uitnoodiging aan Kennissen en Vrienden van wege de Ouders. POPERINGHE, v.8tot 15 fanuari 1926. Geboorten. 2. Gryson Maria, d. v. Elie en Gabrielle Deprez, 3. Christjaen Joseph, z. v, Valere en Anna Dequeker. 4. Debaene Albert, z. v. Maurice en Irma Wyffels. 5. George Joel, z. v. René en Elvlre Polley. 6. Dcmaeghj Hubert, z. v. Georges en Maria Vanheule, Overlijden», 2.Sarlens Hector, 11 j., scholier Gasthuisstr. 3. Hennin Pieter, 8 j., z b., on gehuwd, Sectie E. 4. De Coninck Gustavo, 5 m., Sectie D. 5. Caenen Silvie, 63 j., i. b., ongeh., Pnestefslr. 6. Vandevoorde Charles, 85 j.,z. b., echtg. v. Dequidt Flavie, Bruggestr. Huwelijk. 4. Hillewaere Reml, 26 jbureel overste v. Watou en Thoor Godelieve, 23 j., z. b. van Pop. Beloften. 2. Volkaert Prudent, veesnijder v. Pop. en Boucneau Julienne, z. b. v. Westvleteren. 3. Malesys Bruno, werkman v. Pop. en Baillet Juliette, z. b. v. Etaples. 4 Ryckebosch Mau rice, werkman en Vandevoorde Elisa, z. b., bei den v. Pop. 5. Delannoye Arlhur, werkman en Donche Irma, werkster, b. v. Pop. 6. Despe- ghel Alphonse, werktuigkundige en Vanderbeke Alise, z. b., beiden v. Pop. YPER, van den 8 tot den 14 lanuari 1926. Geboorten. Khyrati Albert, Hondstraat (van Engelsch Indië, Bombay). Isenbaert Laura, St Jacobsnieuwweg. Berghman Emma, Min neplein. Riem Valere, Rijsselstraat (van Westvleteren). Oyerlijdens. Lemon Selina, 50 j., z. h-, echtg. v. Packer Albert, Siqdenstraat. Devis- scher Irena, 10 m., Zonnebekesteenweg. Huwelijk. Caepeele Franciscus, steenbakker en Waes Madeleine, huishoudster, SPECIAAL GEMAAKT voor HOPPE EERSTE KWALITEIT GEWAARBORGD Door mij sedert 28 jaar verkocht. t«»l l«»l M»l 14»! M»l l«»l KW Duinkerkstraat bij de Melkerij 1 ®0|»4'|-ï i> LI i v x Zondag 17 Januari. Au Casino bij Gustave Silvert, Qrooté Markt Tentoonstelling der duiven vqn Jan Roeykens van 9 tot 12 uqr. A la Cour du Roi hij Maurice Devoh, Boeschepestraat Tentoonstelling der duiven van Nestor Provo en O car Samyn. Huidleder ongezaagd en met schors gelooid. - Tuigleder, wit leder Chrome of weister, witte flanken Speciaal Leder voor pompen FABRIEK van Gotten en Tigen per seriën en op maat. Kleuren en modellen naar keuS BASTIEREN (Baclien) op alle grootten en op maat. AlleLEDEREN en TOEBEHOORTEN voor schoen- en gareelmakers. Koeihaar van de beste hoedanigheid Machieneriemen in leder en balata. -VRAAGT PRIJZEN EN STALEN BIJ Noordstraat, 29-31, Poperinghe Telefoon 46 Aankoop van alle ruwe vellen, roet

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1926 | | pagina 2