Tandmeester Meubeipapier Buitengewone Reklamestoet De Verstoptheid Gaisse Commerciale de Roulers LUISTERIiIJK FESTIVAL HALFMAPDELIJKSCHF REKENINGEN Hei mm m een Men weriiman. f E. H. Camiel Lootens In 't Binnenland M0ND= en TANDZIEKTEN Chr. Middenstand Poperinghe Driedubbele verstikking in een aalput Aan de Oorlogsinvalieden van het Arrondissement Yper Ouderdomspensioenen Albert CLEENEWERCK Juff. FeIicïe=Rachel GODDERIS ^PÈRtfJ Leon Motredame-Bagein LEDERTOUWERIJ Willy Gombert Grot van 0. L. Vrouw van Lourdes en der Zeven Weëen GROOTE OCCASIE UITVERKOOP beneden prijs van factuur Meenenstraat, 7, Poperinghe. V ermakelijkheden Vrouw Maria Vandenberglie=DeIailean. Mme VANDENORIESSCHE 1876 - gemeente staden 1926 Tijdperk van 12 tot 26 April 1926 £3,50 0 0 ■WggWMP» Heden Zondag, 11 April, van 9 tot 11 uur, zitting voor het ontvangen der bijdragen van de leden van den Christen Werklieden- bond. Ook voor de pensioenkas wordt van 9 tot 11 uur gezeteld. Van 4 tot 5 uur na middag is de Spaarkas open. Christene arbeiders, aan die spaarkas is het dat Gij Uwe spaarpenningen moet toevertrouwen, want het is de Uwe. Niemand had ooit durven hopen dat deze spaarkas na enkele m aanden reeds tot zulken bloei zou gekomen zijn de stoutste verwachtingen zelf zijn reeds overtreffen. Maar er zijn er nog die achterblijven vooral kleine spaarders, ik herhaal het. Toe makkers, neemt een spaar boekje daarmee is de eerste stap gezet, en ge zult eeneinrichting helpen steunen, waar van de protijten U ztlf ten bate komen. Morgen, maandag, 12 April, te 8 uur, vergadering voor den Middenraad. Dinsdag, 13 April, te 6 uur, vergadering voor het bestuur van den ziekentroost. V' ijdag lti April, van 8 tot 10 uur, zitdag van den Senator. Van 9 tot 10 uur is de Spaarkas open. Zondag 18 April, te 11 uur, vergadering voor het bestuur van den Geitenbond. Miel. 10 000 bezoekers op vier dagen tijds. Deze tentoonstelling heeft blijk gegeven van eene nooit te vermoeden vaardigheid van wege onze bevolking. Een kort overzicht. In de kunstmiddens hebben wij heer Quisthoudt kunnen bewonderen die met zijne portretten vooral de hoogste waardeering van het publiek weggedragen heeft. Wij vernoemen insgelijks Mr Deraedt, beeld houwer. die alhoewel schuchter aangelegd, prachtig werk geleverd heeft. Van de heeren Delahay, Delmotte en Tanghe, mogen wij gerust hetzelfde zeggen voor hun smeed werk. De meubelmakers Dewilde, Dthaene, Procureur en Vankelst hebben getoond dat wij naar den vreemde niet moeten uit zien om ie koopen wat wij van doen hebben. De standen van de Ypersche Weverij, Confise rie des Flandres,(die binnen drie weken aan het werk gaat) en de lintenfabriek der ge broeders Seys hebben aan de leperlingen laten zien waartoe ze bekwaam zijn. Ja, ons volk mag daar met fierheid op wijzen, want van daar uit zai eene bron van welstand spruiten voor onze stad. Werden ook opge merkt om de prachtige tentoongestelde pianos, de stand van M.Neirinckx om zijne schoone broedmachienen de stand van den heer Nestor Desegher, en de sterke Kap- pel schrijfmachienen. Al de andere standen zouden wij hier moeten aanhalen, om hun schoon en degelijk werk, doch wij moeten ons beperken. Echter kunnen wij de kanten- school niet verzwijgen die den ouden Yperschen kant zijn roem bewaren wil. In de stad hadden wij voor het minst een honderdtal winkels die door hunne kostelijke uitstallingen de aandacht van het publiek wisten te vestigen. Hier en kunnen wij in geen bijzonderheden treden, want wij zouden waarlijk niet weten waar beginnen en hoe eindigen. Zeggen wij enkel dit, dat onze winkeliers allen, zonder uitzondering mede gewrocht hebben tot het welgelukken van het te bereiken doel. Om te eindigen kunnen wij de inrichters niet genoeg bedanken om het goede dat zij te weeg brachten en den E. H. Bouteca mogen wij niet vergeten onze hulde te brengen om de bereidwillig heid met dewelke hij de lokalen van de vakschool ten dienste stelde van de tentoon- stelleis en het hun mogelijk miek deze machtige prestatie te weeg te brengen. Dinsdag schoof de caravane van de Fordautomobielen door onze straten. Wat een pracht. De middenstand heeft nu in de Thor- houtstraat een schoon huis gepacht waar ze al hare bureelen zal onder brengen. Immer vooruit Mogen wij niet te weten komen waar de commissie van openbare gezondheid haren zetel heeft Wie er deel van maakt en welke hare werkzaamheid is 't zou nu zeker wel het oogenblik zijn Niet te vergeten dat Hooger Op 1 het lustig zangspel Zondagen Maandag, telkens om 7 uur in de zaal van het Volkshuis zal opgevoerd worden. Bij tijds kaarten nemen wilt gij binnen kunnen. Dit stuk, dat over 3 jaar voor de eerste maal te Yper opgevoerd werd en zulk overgrooten bijval verwierf is nu met een vierde bedrijf volledigd. Dit nieuw bijvoegsel doet het stuk nog meer in waarde stijgen. Ruim 100 uitvoerders nemen deel aan 't orkest. Dat allen, die liefhebber zijn van prachtig muziek, van schoon en luimig too- neel, niet nalaten die meesterlijke vertoonin- bij te wonen. Studiekring. Tijdens de maar.d April zullen de reeks voordrachten voor de leden van den Yperschen studiekring, in 't Belfort voortgezet worden. Op Donderdag 15 April, om 8 ure, spreekt Professor R. Buckinx, over Bilderdijk, Beets en Van Lennep. Op Donderdag 22 zullen wij E. H. Faes hooren over Vlaanderen (tot G. Gezelle) en eindelijk zal adv. Leuridan voordragen op 29 Mei over Holland (tot in 1880). Om ter trouw gediend te worden in het koopen van uw diamant, goud- en zilverwerk wendt u bij VAN LEDE, 6, Boterstraat, (nevens de Puppen) YPER. Het best geken de huis der stad. Langemarck. Keuring en Prijs kamp van Stieren. Er werden 28 stieren aangeboden. De prijzen werden behaald als volgt Jonge Stieren. le pr.Masschelein C. landb. Langemarck 2e pr. Descheerder koopman Langemarck 38 pr. idem Groote Stieren. le pr. :VanlerbergheTh. landb. Langemarck 2e pr. Cailleau landbouwer Langemarck 3e pr. Vandewalle landbouwer Langemarck 4e pr. Vanhaverbeke landb. Poelcapelle De stieren die de 2 eerste prijzen behaal den werden aangekocht aan Henri Vander- heeren te Langemarck. sip verzonken met 22 man is een telegram uit Melbourne aan de ily Express is de steamer Dori- go -^1 dezer dagen aan de Australische kust^l Cinken. Het is te vreezen, dat de 22 koppei.% ier bemanning zijn verdronken. A - leen de kapitein met zijn zoon werden gered. Een nieuwe vorm van Griep Volgens een bericht uit Soviët-Rusl <nd komt daar in den laatsten tijd een nieuwe en eigenaardige vorm van griep voor, welke gekenmerkt wordt door een tijdelijke krank zinnigheid in het overgangsstadium. Deze krankzinnigheid houdt 2 tot 3 weken aan, waarna als regel algeheel herstel in treedt. Aardschokken bij Siena Naar de Romeinsche Tribuna meldt zijn bij aardschokken te Siena in de stad zelt tien huizen beschadigd. Een kerk dreig' in te storten. Ook in de omgeving van Siena werd een reeks woningen getroffen De bevolking wei gerde aanvankelijk terug te keeren. Noodlottige brand in Pruisen Op een landgoed in Oost-Pruisen heeft een ontzettend ongeluk plaats gehad. Het huis vloog in brand, en de vrouw des huizes kwam bij haar pogingen om iets van haar have en goed te redden, in de vlammen om. Haar beide kinderen, die hun moeder poog den te redden, ondergingen hetzelfde lot. Auto onder een sneltrein Uit Zazine Wisconsin wordt gemeld, dat aldaar een automobiel door een sneltrein is overreden. Alle zes inzittenden werden ge dood. Pastoor van St-Jan's parochie te Poper nghe Alwie photo-1 iet hebber is en meent dat het nuttig kan zijn toenadering te brengen tusschen de phot liefhebbers onzer stad kortie heden Zondag morgen om 11 u. naai Café de l'Yserbij Canitlle B ttheu, dicht bij St Bertenskerk. Eenige liefhebbers zijn beslist daar rege*- rn.atig een uurtje samen te komen om over photo-liefuebberij te spreken en eikaar met raad en daad bij te staan. Er is dus geen verplichting, geen stichting van iets, enkel een regelmatig samenkomen om elkaar door raadgevingen te steunen. Wie het zoo goed meent, kome naar deze eerste bijeenkomst. Van wege eenige photo-liefhebbers. VOETBAL - SUPPORTERS-CLUB Betaling der bijdragen voor de maand April na den match Poperinghe-De Panne Stadsnieuws Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Vlaamsche Vrienden. Woensdag avond aanstaande, om 8 u. 15 gewone veertiendaagsche vergadering in den Katholieken Kring. Onderwerp Het Protestantisme in de Missielanden. De afgerichte Hond. Alle Maandag namiddag vanaf 4 1/2 uurafrichting van hon den op het nieuw terrein bij D. Demarez Yperstraat. Apache, den geker.den liefhebber E. Sohier. Ingang vrij. Bloedzuiverend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, samengesteld uit plantensappen ontlasten hrt bloed van alle onzuiverheden. De doos 3,50 fr., de halve doos 2,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Brieven van berankirig en getuigschrif ten komen dagelijks toe in het HUIS VER- MANDERE te Avelghem voor bekomere genezing van ziekten der kiekens, door de gebreveteerde remedien het merk den HANEKOP. Te bekomen bij de Apothekers: Notredame en Kesteiyn te Poperinghe en Snoeck te Yper, en tri alle Apotheken. Hoppekweekers. Wilt gij echte Hol- landsche Nicotine gewaarborgd 290-300 graden per Kilo? Koopt bij Frans Van de Pias Apotheker, Kleine Markt. Ook te verkrijgen pullen van 90 tot 100 graden nicotine gewaarborgd per Kgr. Allemaal in pullen van 1 Kgr. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, razen de tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aar zelen de Mocopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij N, Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe. de doos 3,50 fr. en de 1/2 doos 2 fr. 15. V. O. S. Tot sluiting van het seizoen richt onze bloeiende bond een prachtig tooneelfeest in, voor Zondag 18 dezer, te 8 u. 's avonds in de zaal van 't Vlaamsch Huis Onze jonge tooneelbond, die met de op voering van Lamme Goedzak reeds bij iedereen bewondering wekte, zal thans, met de zeer gewaardeerde medewerking van Mej. Jeanne Van Exem, liefhebster, optreden met een hee! mooi programma. Worden opgevoerd 1. DE CIRK BAR- NUM kluchtig zangspel met spraak door Pol Van Gavere 2. KOLONEL POER- POT kluchtspel in 1 bedrijf door Fr. Loncke 3. KAÏN prachtig anti-oorlogs spel in 2 bedrijven door K. Van Bockel. De poozen zullen door ons eigen sympho- nisch oikest opgeluisterd worden. Van heden af, kaarten te bekomen in het lokaal Vlaamsch Huis aan 3 fr. en 2 fr. Ter gelegenheid van dit feest, maakt het bestuur kenbaar dat alle jongelingen van Poperinghe en omliggende gemeenten die sedert den oorlog hun legerdienst gedaan hebben, lid kunnen worden van den B. V. O. S. van Poperinghe. Het lidgeld bedraagt maar 5 fr. per jaar. Het Bestuur. Wit uwen moed niet verliezen, omdat gij aan hoofdpijn lijdt. Neem in volle trouw een Algoapoeder; hare weldoende bewerking heeft geen invloed op de maag. Gij zult aan stonds genezen zijn, en onzen raad versprei den. Eischt Algaopoeder der Oude Apotheek Libotte. !n Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. Donderdag voormiddag is de E.H. Pastor, sedert enkele dagen door de ziekte op zijn lijdensbed neergeveld, zachtjes in den Heer ontslapen. Hij werd geboren te Anseghem in 1862; was opvolgentlijk onderpastor te Reninghe en te Ingelmunster, pastor te Westkerke, werd op St-Jan's parochie benoemd in 1922 en plechtig ingehuldigd op 13 Oogst. In den korten tijd dat hij hier verbleef, had de Eerw. Heer Pastor de achti'-g en de genegenheid verworven van al zijne paro chianen en van al dezen die hem kenden. Hij beminde den luister van Gods Huis en door zijne bemoeiing werd de kerk van St-Jan herschapen in een prach juweel. De piechilge begraving zal Dinsdag aan staande te 10'A uur p'aats hebben. De Heer schenke hem oe eeuwige rust. STAD POPERINGHE ingericht door JONG POPERINGHE OP ZONDAG 18 APRIL 1926 om 3 ure namiddag (Zomeruur) Tot nu hebben volgende firma's hunne bijtreding toegezegd Fabriek van Béton en Ciment-armé, Jérémie Verhaeghe, Poperinghe. Huis Dan. Gruwez, Crombeke, bieren, limona de, stout en pale-ale. Fabriek van Chicorei Verburgh, Roesselare. Autovervoer Cyr. Hosdey, Poperinghe. G„rage César Motriv, Yper, Agentschap auto mobielen Chevrolet Brouwerij Veilende, Loo, bieren Zonnekin Huis H. Lysy, Poperinghe, Agentschap motos Sarolea Brouwerij Masschelein, te Poperinghe, bieren Mas-Car Cigaretlenfabriek W. D. H. O, Wills, Ant werpen, Gladia, Flag, enz. Brouwerij Germain Dcvos, Poperinghe, bieren Cecilia Tabak, cigaren en cigaretten, Van der Eist, Antwerpen. Garage Oct. Devos, Poperinghe, Agentschap automobielen Imperia Cat s-Bronnen, Limonaden, Stavele, dépothou der C. Batiheu Ghespuière, Poperinghe. Fabriek van Honingkoek en Biscuits H. Maes- Rommens, Poperinghe Huis Gaston Feys, Poperinghe, pijpen. S. A. L'Alliance, essence en oliën B.P. depot houder C. Battheu-Ghesquière, Poperinghe. Cdernaaimachienen Singer, Arthur Verdoene, Poperinghe. Huis Cam. Battheu Ghesquière, Poperinghe, merceriën-bonneteriën pelsen. Gebitten en misgroeide tanden 26,Statielaan (Boulevard delaStation)YPER Te POPERINGHE, ieder Vrijdag in 't lokaal van vroeger Dr Feys Annexe Hotel Skiridles Pottestraat. Een voordracht over de nieuwe pensioen wet werd ons toegezegd door den heer DECLERCQ Alfons, sekretaris van het Verbond der Maatschappijen van Ouderlin gen Bijstand van het arrondissement Rous- selaere. Deze voordracht zal waarschijnlijk gege ven worden op Zondag 25 April a. s., te 3'i uur 's namiddags, in den Katholieken Kring te Poperinghe. Leden-middenstanders, wij kunnen u niet genoeg aanwakkeren op deze vergadering aanwezig te zijn: in de laatste weken, werden verschillende veranderingen aange bracht aan de nieuwe wet, voornamelijk betreffende de stukwerkers, halvedagwer- kers, waschvrouwen, kuischvrouwen, enz. Ook werden aanvullende reglementen uitge- vaardig nopens de Vrije Verzekering Al die nieuwe bepalingen ziju van 't grootste belang voor de Middenstanders, Wij zullen dus op onze vergadering eenr t: Irijke opkomst verwachten. te Kessel (bij Lier). Dinsdagmorgen heelt zich te Kessel, op de hoeve van Louis Nicolai, Steenweg van Nylen, een vreeselijk ongeluk voorgedaan. Terwijl de pachter en zijne .echtgenoote aan hun werk waren was hun vierjarig kind onbemerkt buiten geloopen. Na eenige minuten bemerkte de moeder de afwezigheid en ging ongerust op zoek. Zij zag het hoofd van het schaapje uit den aalput uitsteken. Zij riep om hulp, nam ondertusschen eene ladder en daalde zelf in den put af om haar kind te redden. Zij werd echter door degas- uitwassemingen gevat en viel ook in het stikkende vocht. Nu snelde de boer toe wilde hulp brengen err viel op zijne beurt in den kuil. Op het hulpgeroep van een meisje van 8 jaar dat het ongeluk zag gebeuren, snelden de geburen ter hulp. Vruchteloos, slechts diie lijken werden bovengehaald. Van het huisgezin blijven 6 weesjes achter waarvan het oudste 8 jaar is. Ten einde alle verwarring te vermijden in de aanvragen tot vergoedingen of hulp brengt het Arrondissements Comiteit van het Natio naal Werk der Oorlogsinvalieden ter kennis der invalieden dat er in Belgie twee afzon derlijke inrichtingen bestaan welke voor doel hebben hulp te verleenen en in de noodwen digheden der oorlogsinvalieden en vermink ten te voorzien. 1) Het Asile des Invalides (A. S. I. B waarvan in het Arrondissement eenige afdeelingen bestaan, namelijk te Yper en te Wervick, dat kostelooze woningen ter be schikking stelt der oorlogsinvalieden die ten minste 70o/° invaliditeit hebben. 2) Het Nationaal Werk der Oorlogsinva liden (O.N.I.G.), waarvan een Comiteit in ieder Arrondissements-hoofdplaats bestaat, verleent aan al de oorlogsinvalieden de vol gende voordeelen a) Huwelijksvergoeding 250 fr. b) Geboortevergoeding 100 fr. per kind. c) Hulp in geld in geval van nood. d) Buitengewone hulp voor overvoeding (verkloeking). e) Geneeskundige zorgen. f) Kunstmatige toestellen. g) Verzorging in een hospitaal of sana torium. h) Leeningen voor aankoop van huizen, handelsinrichiingen, enz. i) Begravingskosten en hulp aan de wedu we 250 fr.-f-100 fr. voor ieder kind beneden de 18 jaar. Het Arrondissements-Comiteit van Yper, van het Nationaal Werk der Oorlogsinvalie den, vergadert regelmatig den len Woensdag van ieder maand alle aanvragen tot vergoe ding, hulp of leening, mogen rechtstreeks gericht worden, hetzij tot den Voorzitter of den Secretaris-schatbewaarder, hetzij aan een lid van het Comiteit. Om de vergoedingen voor huwelijk, ge boorte of sterfgeval te bekomen, moet men de volgende stukken voorleggen 1) Een uittreksel uit den akt van huwelijk, geboorte of overlijden. 2) Een afschrift van het getuigschrift van invaliditeit. Sedert de stichting van het Comiteit van Yper, in Juni 1920, werd er tot heden meer dan 125.000 fr. aan de invalieden van het Arrondissement Yper uitbetaald. HET COMITEIT De Voorzitter, ROBERT CL1NCKEMAILLE, Elverdinghestraat, 25. De Secr.-Schatbew., De Onder-Voorzit., J. VAN DER MERSCH, E. BIEBUYCK, de Sfuersstraat, 8. Meenensteenweg. Leden Edmond Caenepeel.Aimé Gruwez, Isai Gruwez, Dumon Amédée, allen te Yper. Dezegber Emile, 28, Gr. Markt, Poper. AMBTELIJKE BERICHTEN. Bij koninklijk besluit is tot notaris benoemd ter standplaats Veuine, de heer Aug. Floor, doctor in de rechen, notaris te Atveringhem, ter vervan ging van den heer René Glorie, die als zoodanig aftreedt. met haren nasleep van noodlottige gevolgen huikkrampen, darmonste- kinp, hevige hoofdpijn, uitzetting der miag, stor rnis in het gansche spijsver- teringsrelsel, met, als eindelijk gevolg, het vermageren en verbleeken, \v o i*<11 g'eneze n door de verzachtende werking der vermaarde V ICHY-PI I. Ia KY (3 fr. 50 de doos). Te verkrijgen bij Fr. Van de Plas, Apotheker, Bertenplaats. 8, POPERINGHE, SNOECK, Apotheker, Groote Markt, Yper. De personen die verlangen eene aanvraag tot het genieten van een ouderdomspensii er in te dienen kunnen zich hiertoe aanbieden bij den ontvanger der belastingen, Stadhuis, Pop ringhe, den tweeden en vierden Woens dag van elke maand, tusschen 2 en 4 uur 's namiddags Bij uitzondering, zullen de aanvragen der personen geboren vóór 1861 en die nog van het ouderdomspensioen niet genieten, ook aangenomen worden op Dinsdag en Don derdag aanstaande 13" en 15" April 's na middags. Itouwberichlen t De Familien CLEENEWERCK en BENTIN melden met diepe droefheid htt pijnlijk verlies dat zij komen te onderstaan in den persoon van Mijnheer Geboren te Adinkerke den 16 Oogst 1889, tn na eer.e kortstondige ziekte, te Yper overle den op 6 April 1926, voorzien va i de HH aatste Sacramenten. De pl.chtige Lijkdienst, gevo'gd va t de Begraving heeft plaats gehad in de Paro chiekerk van Si-Niklaas, te Yper, Zaterdag 10 Ap il. De Vrienden en Kennissen die bij verge- tenheid geen rouwbrief zouaen ontvangen hebben, worden verzocht dit berijht als dusdanig te aanzien. Hotel Skindies Yper. FEYS-CALLEWAERT, RGUSBRUGGE Reninghslst. Paschen Zondag, te 4 uur, in 't lokaal 't Hof van Cassel had de aangekondigde vergadering plaats, inge richt door den Christen Middenstand van Poperinghe. Advokaat Devos handelde er over 't nut, demogelijkheiden de noodzakelijkheid van de Middenstandsorganissatie. De heer lierpelinck, aangewezen om er de lessen over boekhouden te geven, handel de over 't nut en de, noodzakelijkheid van het boekhouden. Daarna werden enkele nieuwe leden inge schreven voor den bond, en voor de lessen. Overal spreekt men er van en gij weet het nietVraagt dan een proefnum mer, tegen 1 fr. van ONS VOLK ONT WAAKT het schoone Vlaamsche geïllu streerde weekblad om er kennis te maken met den nieuwen roman van Warden Oom MIETJE MANDEMAKER's en C°. Abonnement van N° 8 tot N" 52 42 fr. Rousbrugge. Oud-Strijdersbond. Op vandaag, Zondag 11 April, om 2 u. alge- meene vergadering bij makker Marcel Deturck. DagordeVoorstelling vernieuwd bestuur. Bijzondere bespreking over te geven feesten. Inning der bijdrage. Uitdee'ing van lidkaar- ten. Na de vergadering zal eene surprise verlot worden. Her Bestuur BESTE ENGELSCHE Pepermint Café Jan PH"sterstraat. 23. voor Neusverstopping Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. Te verkrijgen enkel in de beste winkels. Kampioenschap De algemeene rangschikking zal na den 18e April in ons blad verschijnen. Zijn opgeroepen om te schieten op Zondag 11 April tusschen 9 en 12 uur. IngelmunsterlenlI.pl.C'aerhoutAbeele, pi. Couture Oostvleteren, p1. Gherquiere Wevelghem, pl BatailleLedeghem. pi. Soetaert Vive St Eloy, pl De Kuipe R. Daarna schieting van 1503 fr. 16 in. Maandag 12 April, Thourout 1 en II, pl. Bek-e t. Daarna schieling van 1500 fr. 16 inleg. N. B. De laatste dag van bet kam pioenschap is vastgesteld op Zondag 18' April. De dag der bekorting zal later kenbaar gemaakt worden. De inrichter, Jan Rosykans. Dt Familie GODDERIS GLISSOUX heeft «le eei U uit te noou^en tot ue Plechtige Zielmis die zal gezongen worden op Maan dag 12 April, te 9 uur, in O. L. Vrouwkerk voor (Kleindochter COFFYN GLISSOUX). Vraagt wel het doosje re; het "HAANTJE,, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgeuood'gd het Solemneel Jaargetijde bij te wonen op Maandag 12 April, te 9 uur in St-Janskerk voor Rosalie USARLKT echtgenoote van Jules Vandermarliere. Van wegens Echtgenoot en Kinders. Beelden op alle grootte (tot lm80) dragende den stempel van Lisieux en allerhande gebeden, leesboeken en ge denkenlssen der Heilige, ter drukkerij dezer met Reuzenschepen Pectoral Dupuis. 't is de beste re medie bij het begin van eene kwaadaardige valling of groep zij doet spoedig den brand in de ademhalingsorganen verdwijnen. De doos 3 fr bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Maandag 12 April, te 10 uur, in St-Ber- tenskerk Solemneel Jaargetijde, tot lafenis der ziel van Mijnheer en Mevrouw Vriendelijke uitnondiging aan Kennissen en Vrienden, daar te willen tegenwoordig zijn. Van wege de Familie. RI'JRICIIT aan ce bewoners van barakken van het Koning Albertfonds. Vanaf 1 Juli aanstaande worden de huur prijzen der barakken van het Koning Albert fonds met 75 o/° verhoogd. Het likvc i Jatiekomiteit van het Albertfonds wijst erop. dat deze verhooging van huur slechts een eerste sta p is een nieuwe opslag zal hoogst waarschijnlijk volgen met 1 janu ari 1927. WESTOUTRE -- ROODEN BERG Huidleder ongezaagd en met sohors gelooid. - Tuigleder, wit leder Chrome of weister, witte flanken Speciaal Leder voor pompen FABRIEK van Getten en Tigen per seriën en op maat. Kleuren en modellen naar keus BASTIEREN (Bachen) op alle grootten en op maat. Alle LEDEREN en TOEBEHOORTEN voor schoen- en gareelmakers. Koeihaar van de beste hoedanigheid Machlenerlemen in leder en balata. VRAAGT PRIJZEN EN STALEN BIJ Noordstraat, 29-31, Poperinghe Telefoon 46 Aankoop van alle ruwe vellen, roet en afval aan de hoogste prijzen. 51 jaar geleden werd de Kapel van O. L. Vr. van Lourdes en de kapel van O. L. Vr. der zeven smerten gesticht door wijlen Eerw. Heer Noliet, Pastoor der Parochie. Deze goede Heer doopte ze op den gevel van zijn huis als Westvlaanderens Lourdes Deze bidplaats is altoos de toevlucht ge weest in allen nood, en velen vonden er troost. In 1918 was deze grot door het ontploffen van zeven obussen gedeeltelijk vernietigd het oudste gedeelte bleef recht. Dit is nu gansch hersteld en de omheining ervan is vermeerderd. Zijne Hoogweerdig- heid de Bisschop van Brugge heeft toege staan dat er jaarlijks in de meimaand eene mis zou gedaan worden in deze- kapel. Deze zal op Dinsdag 4de Mei aanstaande om 10 ure plaats hebben. Verscheidene bedevaarten en andere bedevaarders in groot getal zullen vergaderen aan de wijk De Volksvriend om 9 ure en half. Vandaar biddende en lofzangen zingende ter eere der H. Maagd zullen zij den berg optrekken, zooveel mogelijk met waslicht. Dit zal ter plaats te verkrijgen zijn en zal dienen om te branden na de plechtigheid ter eere van O. L. Vr. Na de mis zal er in open lucht een sermoen gepredikt worden door den Zeer Eerw. Heer Camerlynck, deken van Oosten de en daarna zal de Zeer Eerw. Heer Ver- vaeke, deken van Poperinghe de plechtige wijding doen van de nieuwe beelden van O. L. Vr. van Lourdes, van O. L Vr. dei- zeven smerten, van de statiën der 7 weëen en ook van het overschoon Kruisbeeld. Als slot zullen de bedevaarders het gezang aan heffen ter eere van het H. Kruis Glorie aan God, enz... Deze plechtigheid zal steeds in het geheu gen blijven van de aanwezigen, en mochte zij dienen tot vermeerdering der godsvrucht totO. L. Vr. Toekomende week geven wij de geschiedenis der kapel met eenige bijzon derheden van binst den oorlog.Vereerders van Maria, maakt propaganda. Allen naar den Roodenberg op 4 Mei aanstaande. Om reden van woonstverandering van Robein, Mantels, Blousen, enz. Alles naar de laatste mede AU PALAIS DES BLOUSES bij de Wed. BOUTEN-PAPIN, LINOLEUM - BALATUM T01LE-CIRÉE - BEDDEVELLEN MEUBELPAPIER GROOTE KEUS TER TROUWE bij SANSEN-VANNESTE GASTHUISSTRAAT, 15, POPERINGHE Mijnheer en Mevrouw Jer VAN CAY- SEELE-KESTEMAN en KiNDERS noodi- gen hierbij Vrienden en Ken issen uit, te wil 'en aanwezig zijn in de laatste Zesweken- mis, op Dinsdag 13 April, te 10 uur, in St-Bertenskerk, voor Mijnheer Joseph Y.-m Cayseele ALLE BUREELMEUBELEN Zondag 11 April. EERSTE TAP. Café des Sports Hotel Restaurant, bij Julien Hosdey, Yperstraat, 52. In de Valk bij Ju'es Chaerle, Veurne- straat. A la Nouvelle Fro- tière bij A. Casier- Dury, Ca'icanes, WATOU. Nieuwe Pypegalete verhollen In den Wegwijzer bij Achille Schmidt, Reninghelst steenweg begin te 3 uur. Combat met de Vloerbol. In de Warande bij Maurice Lebbe, Veurnestraat. Bolling. In de Vischmarkt bij Alois Derae it, Bertenplaats; van 7 tot 10 uur. Prijzen: 1. Voor de laatste nul, 2 K. Palingen 2 voor 't grootste getal samei gerekend, 2 K. Snoecks; 3. voor grootste getal bollen, 1 K. Paling. Westvleteren. Sohaapte verhollen In den nieuwen Eik bij C. Peperstraeie. Proven. Schaap te verhollen. ln Canada bij Seraphien Vernicre. Westroosebeke Herbergkermis In de Spriet bij Emiel Blomme. ln den Bellevue bij Henri Pieters. Zondag 18 April. Westroosebeke Herbergkermis In St Crispijn bij Alfons Willemyns. Watou Vliegende Fleschschenschhtinq In den Gasthuismolen bij Jerome Wul- lers. Begin te drie uur. Mond en klauwzeer is uitgeborsten op de hofsteden van Willy Bouquey (Zwijn- land), Wed. Edmond Buseyne, Camiel Adriaen (Zandputten), Marcel Meerseman, Douchy (Hooghe), Van Elslande (Weide achter herberg Spanje), Wed. Germain Van- cayseele-Vandromme (Krommen boom). Alle verkeer van herkauwers, varkens, vig- gens, honden en pluimgedierte is verboden in den omtrek dezer hofsteden en weiden in een straal van drie honderd meters. Ruzie. In den nacht van Maandag tot Dinsdag is er in de herberg van Maurits Boudeweel (Zwijnland) ter gelegenheid van de wijkkermis, ruzie ontstaan tusschen eenige verachterde drinkebtoeders. Van woorden kwam het weldra tot daden en een der twistzoekers kreeg nog al wat slagen. Zijn aangezicht had nog al te lijden. Op zijne klacht heeft de Gendarmerie een onder zoek gedaan en proces-verbaal opgesteld. Heer Maurice VANDENBERGHE en KINDER -ï bedanken Vrienden en Kennissen om hunne tegenwoordigheid in de Begraving van hun overleden Eechtgenonte en Moeder D eerste Zeswekenmis zal plaats hebben Vrijdag, 16 April, te 10 u. in O.L Vr kerk SANATORIUM ELISABETH De trekking der tombola ten voordeele van het Sanatorium Elisabeth heeft plaats Zondag 18 dezer, te 3 uur namiddag, in de voorzaal van het Provinciaal Gouvernement, Groote Markt, te Brugge. Toegang vrij. We hebben nog eeni ,e loten te koop,maar met de aanvraag moet ons het geld opge zonden en 30 cent. voor verzendingskosten, anders zenden we er geen. Aan wie de laatste nummers. De persoon die Vrijdag morgen te t onzen bureele 24 loten van de aanstaande Tombola van het Sanatorium Elisabeht gekocht heeft, wordt verzocht zich eens ten onzen bureele aan te bieden en het loten- boekje mede te brengen. VELOS. Baankoers Parijs-Roubaix. Dj jaarlijksche Baankoers genoot Zondag van een prachtig weder. Met meer da.i et n uur voorsprong op het voor ziene uur komen onze vluchters te Robaais toe. Toch ziet de aankomst zwart van volk. Ziehier de orde der aankomsten 1 JULIEN DELBECQUE (B.), in 7 u 34 m. 42 s., op rijwiel Armor Dunlop (Gem. snelh. 36 km. 780) 2. Van Slembroeck Gust mf (B.), op 4 lengten, op rijwiel Gouden Hand-Pouchois 3 Rebrij Gaston (B in 7 u. 35 in. 40, op rij wiel Peugeot Dunlop 4. Eelett Louis (B.) op 1 lengte, op rijwiel Griffon-Dunlop 5 Notter (Zwit.), in 7 u. 38 m. 50 s 57, Dixmudestraat. YPER Volledig pijnloos uittrekken. Volmaakte en gewaarborgde gebitten. Herstelling van alle stukken. Vroeger Itank van Poperinghe Voorheen G. DELAERE&C" aangesloten bij de BAN QUE DE BRUXELLkS Kapitaals SOO.OOO.OOO nsi! Reservefonds! 90.000 OOO Op Kermis-Zondag 27 Juni 1926 voor Muziekmaatschappijen. bij Sansen-Vanneste Gasthuisstraat, 15, Poperinghe,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1926 | | pagina 2