f LVAHLESE I I ivr ZANNEKIN Juikecii K.JAC0BJ HOPPESPUIT CANADA-AMERIKA Caisse Commerciale de Roulers HAIFMMNDELIJKSCHE REKENINGEN' Palace - Theater HEUBEbPAPIER A T ZEGELRECHTEN r. LEDERTOUWERIJ Willy Gombert MOORDPOGING TE NEER-WAASTEN /BERICHT aan de LANDBOUWERS^ In 't Binnenland H. Deroo-Olivier Iedereen zegt GUNARD LINE aisseJIypothecaireAnversoise Nat. Maatschappij van Bunrtspoorw Tijdperk van 25 Juni tot 12 Juli 1926 13,75 0 0 Chr. Middenstandsbond Geldplaatsingen Beursorders DE HELSCHE BLIK In de schaduw der Guillotine PRIJSKAMP voor PAARDEN football-club-poperinghe supportersclub HIER EN DAAR LOURDES en LISIEUX DARWIN HAD GELIJK De Vrouw met Gesloten Oogen Vermakelijkheden Vronw THERESIA PALYAERT IV! Vrouw Juliana Pieters Mijnheer Octaaf Phlypo. Priesterlijke Benoemingen. Jaarlijksche Monstering (Revue) BELANGRIJK BERICHT TABAKKOPPEN j) Berue goede ert J~pajazzaxm jLuJcerij moet WIJZIGINGEN Vans 21 Juni aanstaande worden de zegels van overdracht, faktnur en kwijtsc ift op eerelocnn in het algemeen verdubbeld. De taksen beloopen dus, naar gelang de soort2 en 4 of 2 %0. BIJZONDERE WIJZIGINGEN 1. De taks van overdracht nu ge bracht op 4 °/o wordt geheven zelfs bij den uitvoer van a) boter en b) plantaar dige voortbrengsels der inlandsche bebou wing ander dan fruit en groenten. 2. De taks blijft aan 1 voor tarwe, spelt, rogge en masteluin bestemd tot het maken van brood of door den voort brenger verkocht aan den molenaar. In ander gevallen is de forfailaire taks ge bracht taks gebracht op 4 3. Eene forfaitaire taks van 2 wordt toegespast bij levering van gas en elektriciteit. De kwijtschriften aan den verbruiker afgeleverd vallen vrij van zegel. 4. Weeldetaks in spijshuizen en hotels. Taks van 10 wanneer het bedrag de volgende sommen overschrijdt a) 12,50 fr. per persoon en per eetmaal. b) 12 fr. per dag en per persoon wegens verhuring van ééne kamer. c) 25 fr. per persoon en per dag verblijf Beneden deze sommen vaste zegel van 0,25 fr. in plaats van vroeger 0,20 fr. 5. Weeldetaks van 10 'jo op a) uitgaven in pasteiwinkels, tea-rooms enz. wegens verbruik ter plaatse wanneer het bedrag 3 fr. per hoofd .en per eetmaal overschrijdt. b) sommen betaald voor aankoop van voornoemde produkten wanneer het be drag 5 fr. overschrijdtdeze taks is bere kend van 5 tot 5 fr., de breuken daarge laten en is niet toepasselijk op aankoopen met doel tot wederverkoop. 6. Herstellingen van voorwerpen onderhevig aan weeldetaks, zijn bij het afleveren der faktuur onderhevig aan den taks van 10 °/o. 7. Eene forfaitaire taks van 4 wordt geheven op den verkoop van voor bereide mtdecijnen. 8. Taks op het slachten van beesten. Deze taks wordt van 11 op 17 cent. per kilo levend gewicht gebracht. H De forfaitaire tak» op de boekjes inge schreven wordt dus gewijzigd als volgt 1. voor kalveren 8, 16 en 24 fr. 2. runderen 55, 85, 85 en 105 fr. 3. biggens 4 fr. 4. verkens 17 fr. 5. schapen en lammeren 7,50 fr. 6. geiten en bokken 5,50 fr. 555 I Huidledsr ongezaagd en met schor» gelooid. - Tuigieder, wit leder Chroma of weistar, witte flanken SPECJAAL LEDER VOOR POMPEN FABRIEK van Betten en Tigen p. seriën en op maat. Kleuren en modellen naar keus BASTI EREN (BSohen)op alle grootten en op maat. Alle LEDEREN en TOEBEHOORTEN voor schoen- en gareelmakers. Koeihaar van de beste hoedanigheid Machlenerlemen in leder en balata. VRAAGT PRIJZEN EN STALEN BIJ Noordstraat, 29 -31, Popsrlnghe Telef. 48 I roêi"êh afval aan de hoogste prijzen. Aanhouding van den dader te Poperinghe. Donderdag ontmoette de agent Ver- cruysse een persoon wiens kleederen in bloed waren en die per velo de Boesche- pestraat op reed. De agent sprak hem aan en geleidde hem naar het Kommissariaat. Ziehier wat er gebeurd is. Behaeghel Petrus, koopman in oud ijzer, 45 jaar oud, geboortig van Lange- marck en thans wonende te Zonnebeke in de Spilstraat was sedert 7 maanden verlaten van zijne vróuw die haar was komen vestigen te Neer-Waasten. De t vrouw Louise Vanhaeverbeke had 4 kin F kleren uit haar eerste huwelijk en 2 uit het ijpiuwelijk met Behaeghel. Het huisgezin kwam slecht overeen, de man dronk her jiaaldelijk en mishandelde zijne vrouw. Reeds 5 maal bad de vronw, hem verla ten maar was toch telkenmale op zijn aandringen terug gekeerd, zonder veel moeite. Nu Donderdag laatst kwam Behaeghel op nieuw naar Neer-Waasten om te pogen zijne vrouw te overhalen het gemeen schappelijk leven te hervatten. De twee oudste kinders waien vertrok ken naar hun werk, Behaeghel kleedde het jongste aan en de vier kleinste trok ken naar school. Na nog de aardappels, hebben kwam hij binnen en vroeg zijne vrouw bij hem terug te keeren. Zij weigerde en verweet hem zijn wangedrag en zijne ruwheid zij begonnen te twisten en de vrouw werd vastgegrepen zij verweerde haar en beet zelfs in zijn linkeihand de ruzie vermeerde en de vrouw werd ten gronde geslagen Behaeghel werd woe dend, nam het stoofdeksel en sloeg zijne vrouw overal waar hij haar treffen kon. Het slachtoffer bloedde erg en den schurk werd bang en liep buiten. Hij sprong op zijn velo en landde aan te Poperinghe. Hij weende en drukte zijn spijt uit om het gebeurde. Aangehouden, werd hij Donderdag avond nog naar het gevang van Yper overgebracht. Het slachtoffer is zeer erg toegetakeld hef stoofdeksel is gansch stukgeslagen De vrouw werd bewusteloos op den grond gevonden door de kinders die van school kwamen. Hare toestand is zoo erg dat ze niet kon onderhoord worden. Een goede raad. hoofd-, schelehoofdpii" cu, ra zende tandpijn oi rheuma.iek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmid del u ervan heeft kunnen ontslagen,neemt zonder aarzelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredemo, G ooit Markt, en A. Kostoiyn, Gaai.hu ml aat Poperinghe, de doos 3,50 fr. en de i/2 doos 2 fr. Aardappelspuiters en Hoppespuiters te verkrijgen bij Cam. Dezaure, Priesterstraat, 5, POPERINGHE Pectoral Dupuis. 't ls de beste remedie bij het begin van eene kwaad aardige valling of griep zij doet spoedig den brand in de ademhalingsorganen ver dwijnen. De doos 3 fr. bij H Notresiame. Groote Markt, Poperinghe. V. O. S. en B. V. O. S HEDEN Zondag gaan we naar het Onthuilings- feest te Wulverghem-bij-Kemmel. Voor de fietsers, die in groep willen reizen: vertrek te 13'. uur bij makker Georges Merlevede, Reninghelststraat. We koinen bijeen te 14 Va uur bij Jules Ally, herberg Au Lion Beige te Wul- verghem. Zitten uw hennen inet een harden krop die niet schuiven wilt Dan 's avonds laten slapen zonder elen, 's mor gens 2 tinnen lepels en 's middags nog eens 2 tinnen lepels Pottier N' 4200 in hun elen mengen dit voor honderd hennen. Eischt wel het merk een HANE- KOP op iedere doos. Tebekomen bijde Apothekers: Notreda me enKestelyn te Poperinghe en Snoeck te Yper, en in alle Apotheken. Dief veroordeeld. Zekere Blon- deel van Gent die vertrokken was mei een som geld die hij moest overhandigen aan landbouwer Vasseur kreeg hiervoor te Yper 2 maand gevang en 3 maal 26 fr. boete. As gebroken. Zaterdag morgen reed een auto over de markt toen opeens de achteras doorbrak. De inzittenden be kwamen geen letsel. Gewoon gevolg van ongeregeld le ven. Marcel Breyne van Watou, 35 jaar, getrouwd met de weduwe D., had na korten tijd deze verlaten. Sedert dien ongeveer 4 Yt jaar woonde bij hem de 25 jarige Martha Bruneel, wiens ouders hier tegen de melkerij wonen. Zoo als gewoonte in zulke gezinnen ging vrede niet lang mee, en over eenige maanden kwam het meisje weer huiswaarts. Woensdag avond kwam Breyne hier bij haar en vroeg om het gezamentlijk leven te hernemen. Het meisje weigerde en er ontstond ruzie. Na bedreigingen uitge sproken te hebben sprong Breyne opeens recht wierp het meisje ten gronde en trok zijn mes. De moeder sprong ertusschen en wilde haar dochter bevrijden, maar kreeg aan armen en handen verschlllige stekende zoon die zijn moeder hielp werd in de handen gebeten. De gendarmerie die intussehen verwit tigd was kwam seffens ter plaatse en b hun zicht sprong Breyne op zijn velo en wilde vluchten. De gendarmen reden hem achterna,konden hem bij «'t Hooge» aan houden, namen zijn mes af en sloten hem op tot 's anderdaags. De messteken door de moeder bekomen zijn niet doodelijk maar aan de linkerpols heeft ze een heel erge wonde. Het meisje bekwam slechts lichte schrammen. Proces is over de zaak ingesteld. Harde kamp. Vier hoppepila gingen Dins dagavond om 5 uur eenen maach van kaarten aan, in de herberg Den Boulevard bij Julea Pailyn De twee slimste Adrien en ('.ami w aren zeker van te winnen tegen de twee ordinaire Emile en Jerome Een glimlach apeelde op de lippen van Adrien en van Cami. 't Was alsof zij compassie hadden mei hun schamele tegenstrevers. En hardnekkig ging de kamp 50 sprak Adrien 200 juichte Emile 300 klonk het vertier door Jeiome. Cami's hand beefde. Slag voor slag haalden de ordlndtre de ren de 1° partij. Maar nieuwen moed "opgevat, 't Was immers 2 van 5En opnieuw gingen ze er aan maar niet te doen. De tweede kregen ze ook legen hunne bollen. Mei razerni) gingen ze hel opnieuw aan: Nog maals 2 van 3. Maar al hun slimmigheid kon niet helpen. Ze werden weer deerlijk geklop!. Proficiat ordinaire. '1 Is een perel aan uwe kroone de slimste geklopt te kunnen hebben. te vullen, was er een die sprong met het ongelukkig gevolg dat de arme jongen deerlijk gekwetst werd aan de kaak. Op drie plaatsen moest de wang toegenaaid worden. Zondag 27 Juni a.s. in Sl Jacobskerk otn 7 1/2 uur Jaarmis voor Petrus Van- sevenant, slachtoffer der ontploffing van Wyischaete. Wilt gij eene goede Gewaarborgde, Gebrevetoerde Stadsnieuws Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Waarom kostbare uren verliezen met naar bed te gaan o ndat een hevige hoofdpijn u den moed wegneemt Gij zult ontfeilbaar van uw pijn genezen wor den met een enkele Algaopoeder, uitge- v oneen door den welbekenden Apotheker Libotte te Yper. Eischt Algaopoeder I In Poperinghe te bekomen bij Vandfi- plas, Apotheker. Inhuldiging. Heden Zondag ramiddag heeft de plechtige inhuldiging plaats van E H. Juliaan De Rycke alt- pastor van St-Jansparochie. Men is volop irj de weer om de inhuldiging prachtig en f lechtig te doen plaats grijpen. Waarom moet gij de Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet nemen Omdat zij 1C zacht en zonder buikpijn purgeeren, 2« de gal en de slijmen verdrijven, 3C het bloed zuiveren en vernieuwen. De doos3,50 fr.de halve doos 2,50 fr. bij H.Notredame, Gr. Markt, Poperinghe. l Zomer. Morgen begint den zo- ttpjrvolgens den almanak. We hopen dat* het ook in werkelijkheid zoo weze, want na al dat ellendig en schadelijk weder der laatste tijden zou een beetje warm en helder weder goed van pas ko nten; nu vooral dat de dagen reeds werkende met paard en met de hand wendt U in volle vertrouwen tot het gekend huis Bruggestraat, POPERINGHE. Laat u niet bedriegen door alle NA MAAKSELS. Yper. Diefstal. Stoutmoedige dieven hebben in den nacht van Zaterdag tot Zondag de koperen kranen weggeno men In den inopbouwzijnden Katholieken Kring, Rijsselstraat. Eene zekere hoeveel heid metsersgereedschappen werden ook gestolen De politie spoort ieverig de daders op. Weezenbloempje. Heden Zondag 20 juni, wordt in onze stad, ten voordeele HAr urp tiiuwn -- Jv.. -«» het Weezenbloempje verkocht aan 0,25 fr Niemand biijve ten achter,om ditgrootsch liefdewerk te steunen. Onthulling van 't Gedenkteeken. Aangaande de onthulling van 't Gedenk teeken, kunnen wij mêedeelen dat dit zal geschieden in de tegenwoordigheid van Belgische, Brltsche en Fransche Hooge Overheden. Eene plechtige hoogmis in St Pieters kerk met Vaderlandsch Sermoen zal de inzet zijn der feestelijkheden. Vervolgens concerten, stoet, vuurwerk, verlichting, enz. Verschillende muzieken zullen den stoet opluisteren, waaronderde Ypria- na de Philharmonie van Poperinghe, het muziekkorps van 't 4' llnleregement en de Koninklijke Harmonie van Wervick. Maandag avond gaf de harmonie Ypriana eene sérènade aan den Heer Gtuwezdie 's anderendaags het huwelijk ging intreden met Juf. Benoot van Pope ringhe. Wij wenschen de nieuwe echte lingen goed heil. Onnoodig te zeggen dat de muziekanten wel gedaan werden ten huize en 't overige van den avond in aller best verzet overgebracht te Julletjes op de markt. De bond der kroostrijke gezinnen heeft nu zijn bestuur. De Voorzitter is Advokaat Versailles. Ondervoorzitters Advokaat Lommez, J. Cornillle, hoofd der school, Cyr. Lemahleu, landbouwer. Schrijvers H. Desramault, onderwijzer, G. Flamey, griffier en Penningmeester Leon Santy, griffier. DIAMANT - GOUD -ZILVER 6, Boterstraat nevens; De Puppen YPER I— Herstellingen - Veranderingen Ter gelegenheid van de onthulling van het gedenkteeken, aan onze gesneu velde helden zal er op 27 Juni aanstaande een aller belangrijkste gewestdag gehou den voor onze V. O. S. onder de leiding van het hoofdbuteel van Brussel. Om 11 u. vergadering in 't Belfort, bij Hil. Verbeke, Rijsselstraat voor de bestuurs leden der bonden, 's Namiddags wapen schouw. Al de V. O. S. van heel de gouwe moeten daar tegenwoordig zijn. VELLEN voor Bedden en Wiegen, gele, zwarte, bruine, beste hoedanigheid, bij SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Arthur Rogge, wonende In St Ni- Beginnen in te krimpen en we nog steeds Maarstraat, werkt in de groote btouwerij hunkeren naar bet zomerweer. van Ro"cq. Toen hij bezig was flesschen Oorlogstuigen. De menschen van t front klagen, en met reden, dat al het oorlogs- en moordgetuig blijft slenteren largs wegen en straten. Gisteren kwamen we van Voormezeele langs de binnenwe gen naar Yper, en zonder overdrijven mogen we zeggen, dat daar langs de grachten er op zijn minst nog een honderd tal obussen, granaten, enz., liggen, 't En is waatlijk niet verstaanbaar, dat er nog net veel meer ongelukken gebeuren. Waarschijnlijk zal men zeggen, men moet maar de overheid verwittigen, ja goed, de menschen weten maar al te wel wat er daarvan in huis komt. Eenvoudiger ware het ons dunkefs aan ieder inwoner die :ulke getuigen inbrengt zoo of zooveel te geven, de zuivering ware spoedig gedaan en de kosten zouden zoo hoog niet op- loopen. Crombeke. Kermis. Vandaag begint onze kermis. Aan volksvermaken, ontbreekt er niets, eene groot programma vol. Den Zondag, groote schieting aan de pers en prachtige velokoers, omloop50km 200 fr. prijzen verschillende premiën De Kermis-Maandag verzettlge ring steking, 200 fr. prijzen. De volgende da gen allethande volksvermaken. De Koeke-Zondag, op 't gehucht De Leeuwerick is het eenen samenhang van feesten, waaronder een schoonen velo koers, 150 fr. prijzen met prachtige pre miën. Eindelijk den Maandag palmtje begraving van 't hespebeen, na de schoone prijsbolling in de boltraa der herberg De Voorstad bij de Kinders Regheere. (Zie de bijzondere plakbrieven voor deze twee dagen.) Nieuws. Zondag en Maandag, 20-21 Juni In den Engelbij Maurice Lermytte, Groot Zargconcert door den komieken en onovertiefbaren Zangers troep Gerardino, die overal den grootsten bijval geniet. Do beul die op 5 Oogst In 't cel- gevan te Parijs de haren afgeknipt had en den halskraag rond uitgesneden van Arthur Renard die onder de valbijl moest, bood hem een glas rhum aan. De rampzalige stootte met afgrijzen den drank af geen alcohol, geen alcohol jammerde hij. Moet ik nu het schavot beklimmen, die gevloekte drank heeft me daar gebracht. GEEF MIJ MAAR Miss Blanche VICTORIA 50 centiemen het pakje van 10 stuks. Dlckebusch, Erg ongeluk. Maandag avond om 7 ure, kwam Henri Cordonnier, oud 65 jaar, in dienst bij den landbouwer Lammerant, met paard en kar naar huis. Op een zeker oogenblik schrikte het paard met het ongelukkig gevolg dat de man van de kar stuikte en tiet wiel hem over het hoofd reed. Het bovenste en onderste kaakbeen washeele- maal vermorzeld, daarenboven droeg hij eene groote wonde aan het hoofd. Om 12 ure 's nachts werd hij naar het gasthuis van Yper overgebracht alwaar hij de laat ste H. Sakramenten ontving. Zijn toestand is bedenkelijk. Aiveringhem.— Bond der Kroost rijke gezinnen. Op Zondag 11. kwamen ie Bestuursleden van den bond Veurne, hier aan, met het doel nadere kennis te maken met de Kr. G. van onze gemeente ten. De Heer Voorzitter, stuurde den wel- komgroet aan de opgekomene 75 moeders en 25 vaders en ook aan den E. H. Pastor Volbout, die door zijne aanwezigheid toonde dat hij belang stelt in dat verheven werk. 't Springt iiv't oog dat de leden van dezen bond mogen gerekend worden onder zijne beste parochianen De H. H. Bouquillon en Gans zetten uiteen welke diensten de Kr. G. bewijzen aan Kerk en Maatschappij zij legden uit welke voordeelen reeds bekomen zijn door de werking van den bond en somden de verdere rechten op, welke nog te veroveren zijn. Uit dit alles deden zij de noodzakelijk heid uitschijnen voor iederen huisvader, lid te worden van de vereentging. Dat hunne woorden weerklank vonden bewijst het goed getal nieuwe toetredin gen. Aiveringhem belooft zijn aandeel te leveren nog een stootdeze zal ge geven worden door Meester Peeters en Fl. Coulier, die de overige Aiveringhem- naars zullen bijhalen. Na de vergadering werden een schoon getal loten verkocht van de Tombola van het Woningsfonds. 1 fr. per lot, te ver krijgen bij M. Bouquillon te Veurne. Poelcapelle. Muziek. Don derdag laatst zijn de instrumenten uitge deeld geweest aan de spelende leden van het muziek. Wij zijn er zeker van, de r.l-j.dv ivUw.. >.,vt tkl liUll UIVCU ZUIICIJ nu meer dan ooit zich beijveren om weldra op straat te komen en in processie en feesten hunne medewerking kunnen ver- leenen. Senator. Zondag, bijgevolg 3' Zondag der maand, komt Senator De ponthieu zitdag houden te 3V> uur in de bibliotheek. Wie iets te vragen heelt,mag er zich vertrouwelijk en alleen bij hem aanbieden, 't is gelijk voor welke zaak, 't zij voor schadevergoeding, militiekwes- tën er» ook voor de pensioenkas. Werkloozenfonds. Veie leden van het Christen Werkersverbond zijn ver trokken naar Frankrijk om te wfcrken, bijgevolg kunnen ze niet meer komen om te betalen in het Werkloozenfonds. Het is bijgevolg uw plicht, vrouwen, te zorgen dat gij of een uwer kinderen zendt om regelmatig te voldoen. Alle Zondag van 11tot 12 uren, wordt er gezeteld om de maandelijksche bijdrage te ontvangen alsook om u alle inlichtingen te bezorgen Merckem. Vooruitgang. Wij leven in eene eeuw van beschaving en vooruitgang I De Menapiers (zoo schol den z'ons binst den oorlog)..., de Mena piers gelooven dat, maar ze zien het toch niet. Reeds jaren studeert het hoofdbestuur van de Buurtspoorwegen naar het middel om den eersten tram aansluiting te doen geven met den sneltrein op Brussel van 6 45 u. te Dixmude. Ze waren zelfs reeds van gedacht een autobus nevens den tram ledoen rollen... En we zijn nu in het jaar Onzes Heeren 1926 en de studie in dat hoofdbestuur eindigt niet en ze studeeren maar altijd voort... Wat maakt die ge leerdheid toch vorderingen in onze eeuw van beschaving 1 1 Alia, toe, courazie, Menapiers, klaagt niet te veel I... De vliegmachienen vliegen al van Brussel op Merckem, Londen en terugZe staan nog niet te Merckem maar't zal komen. De beschaving vliegt al boven 't Menapiersland. Stavele. De Onvermoeibaren. En 't is geen leugen voor de leden der handboogschutters. Zondag laatst was 't groote schieting en daags nadien hun gildedag, ingezet met de koningsehieting. Dit jaar komt de eer tóe aan Remi Devos. Een gedachtIs 't niet spijtig dat zulke talrijke en uitgelezen vergadering niet meer verzet zoekt ter plaatse en door het beoefenen der liefhebberij en het verster ken der verbroedering zelfs meer leven op de gemeente terugbrengt. Waar is de goede oude tijd I Gheluwa. inhaling Maandag 21 dezer zal hier de plechtige inhaling plaats hebben van E. H. Louwaege als nieuwen herder der parochie. Aanstaande week geven wij Foto van den E.H. Pastor samen met 't verslag over het feest. Rousbrugge. KIEKENS van goederassen, wekelijks te bekomen bij Gilbert V1TSE-VANDENBERGHE. Vlamertinghe. Weesjesdag. Groote Amnestiemeeting. Alle Vossen worden dringend uitgenoodigd heden Zon dag te 8'/» u. te vergaderen in het lokaal V. O. S Het Paviljoen om in groep, met de vlag, naar de kerk te gaan, en de H. Mis voor onze dierbare Gesneuvelden bij te wonen. Onmiddelijk na delf. Mis, is er Alge meene Vergadering in het lokaal. De hee ren A. Van Sintj tn en Antoon Srrnyn, zullen er weisprekend de groote en bran dende Amnesiiekwestie bespreken. Vossen denken we aan den oorlog, den ken we aan onze lieve dooden, denken we aan de hulpbehoevenden die achtergeble ven zijn. Vossen denken we dat we Anti militaristen zijn uit volle overluiging, uit haat tegen dierlijk geweld van de we reld, maar nog meer uit liefde tot de menschheld. Vossen allen op post dus, en brengt zooveel mogelijk vrienden en kennissen mede, ook vrouwen, hoe meer hoe liever. Niemand onfbreke I Het Bestuur Weezenbloempje. Heden wordt het Weezenbloempje verkocht, ten voordeele van het Nationaal Werk voor Oorlogsweezen. 't ls te hopen dat eiken deen dit menschlievend werk mildelijk zal willen steunen. Ongeval. Verleden week Vrijdag rond den noen, kwam Prosper Wuylens winkelier in de Diksmuidestraat te Yper per moto uit Poperinghe op de Dorpplaats gereden, toen opééns de timmermanChar les-L uis Lorrain achter een kar té voor schijn kwam en door den motorijder omgestooten en zijn linkerbeen gebroken werd. Brielen. Inhuldiging. De Ge meenteraad heeft in zijne jongste vergade ring besloten den E. H. Pastoor Cracco In te huldigen op eersten Zondag van Juli De plaatselijke bestaande gilden alsook de anlere parochianen worden vriendelijk verzocht hunne medehulp te willen ver leenen ten einde den stoet zoo schoon en aangenaam mogelijk te maken. Op heden Zondag onmiddelijk na de hoogmis vergadering in 't gemeentehuis voor alleman die een handje wil toesteken voor 't vormen van den stoet. Volgens loopende gruchten belooft het zeer schoon te zullen zijn. Het muziek van Vlamertinghe zal den stoet komen op luisteren. Rousbrugge. Het baggeren van den Yzer. Na vele maanden is de baggerboot eindelijk aan den terminus gekomen de brug bij de loskaal. Heel wat menschen zijn eens komen zien naar dit curieus werk. Boerenfeest. Vandaag Zondag is het dus te doen. Belofte is schuld, dus Orde van den Stoet 1. Gendarmen 2. Groep Ruiters 3. Duivenwagen 4. Muziek van Elverdln- ghe 5. Wagen St Joris, schuttersgilde 6. Wagen Smids en Wagenmakers 7. Wagen Boerinnenleven 8. Groep de Meitak 9. Groep Oogsters 10. Wagen Graankuischers 11. Wagen Neerhof 12. Wagen Molen 13. Muziek Rous brugge 14. V. O. S. Rousbrugge 15. Boerengiiden van Bulscamp, Coxyde, Elverdlnghe, Isenberghe, Loo, Pollin chove, Poperinghe, St Jan-ter-Biezen, Steenkerke, Veurne, Watou, West-Vlete- ren, Woesten 16. Nieuw Vaandel, hoe rengilde van Rousbrugge. Voor de muziekliefhebbers willen wij er nog bijvoegen hetgeen gezongen word» T. Vleiffg' Hart van Jesus, vierstemmig (gemengd koor) R. Ghesquiere 2. O Saiutaris, tweestemmig (mannen alleen) 3. Adoro Te, vierstemmig, met Ave Jesu, vijfstemmig S. E. Vurmer O. S B. 4. Magnificat, driestemmig E. H. Oer. D 5. Tantum ergo Ed. Mechelaere. 6. O Kruise. Dranoutar. Kermis. Met vreugde vernemen wij dat het muziek der Vlaamsche Vrienden van Westouter, ter gelegenheid der jaarlij ksche gemeen tekermis op Zondag 27 Juni aanstaande, de Dranouternaars met een gulhartig bezoek zal vereeren en aldus de kermis feesten zal helpen opluisteren. 's Zondags dus om 5'. u. aan den in kom van't dorp,ontvangst vande muziek maatschappij van Westouter doorDra- nouter Fanfare waarna stoet rond de dorpplaats. Om 6 ure, op de kiosk, groot concert door belde muzieken. 's Maandags Prachtige baanbolllng 200 fr. prijzen, 's Dinsdags, St Pieters- dag, Vossenfeest, opgeluisterd door 't muziek volksvermaken, 80 fr. prijzen Den Donderdag om 9 ure voormiddag, dienst voor de gesneuvelde krijgers en burgerlijke oorlogsslachtoffers 's namid dags bolling voor de mannen en voor de vrouwen, 100 fr. prijzen, waarbij concert op de kiosk door 't muziek. Nieucappelle. - Kind eered Woensdag namiddag was de genaamde Henri Decoene met zijn volk aan het ko len lossen uit het schip toebehoorende aan H. Dobbelaere toen eensklaps het 3 jarig zoontje van den schipper in den Yzer viel. Een der losser» C. Ampoorter kon het kind van een gewisse dood red den. Elverdinge. Overlijden. Rosalie Behaeghel Wf Deplacie die reeds haar honderste jaar ingetreden was, is heden godvruchtig in den Heer ontslapen. De Heer schenke haar de eeuwige rust. Een paard op hol langs de Popering sche kalsijde niet ver van de Linde had kunnen erge ongelukken veroorzaken. De man die 't paard voerde werd van de kar geworpen zonder verdere letsels, de kar omgekeerd en voortgesleurd. Buiten adem hield het paard van zelf stil. Boasinghe. Staatslandbouw huishoudschool. Sinds veertien dagen is deze school in gang op onze gemeente. Zestien leerlingen volgen er de lessen ge geven door Mevrouw Verhelst en Juff. D' Haese. De Heeren Dr. Brutsaert en Landbouwingenieur Simoens geven er voordrachten. Dinsdag laatst kreeg de fchool bezoek van Amerikaanders die belangstellend, den pratieken geest der Belgen waardeeren. We wenschen goê succes aan onderwij zeressen en leerlingen. Boerenvereeniging. Veie boeren klagen dat hun niet, nf niet regelmatig toegekende oorlogsch/i van lan .vereffe nen of zelf nog vonnissen of ko.'.trakten worden uitbetaald, iedereen weet dat de Staat kort zit aan geld en dat hij maar meer betaalt als de macht turn er toe dwingt. Daarom boeren vereenigt u. Gij hebt een machtig organisme een der machtigste van het land de Boerenbond ven Leuven en gij blijft er onverschillig ^an. Zoo ge niet betaald wordt of niet bekomt wat ge verlangt is het uwe schuld. Wordt lid van uwe plaatselijke hoeren gilde, die zoo de centrale kan versterken en voor u eischen wat ge noodlg hebt. Anders dan zoo, gaat het niet meer. Roeselare. De uitgestelde H. Hariprocessie. De processie ter eere van het H. Hart van Jezus die op Vrijdag II 11 Juni moest plaats hebben en die ten gevolge van het slecht weder verhinderd werd, zal op Zondag daags voor Aller heiligen. den feestdag van het Koning schap van Jezus, den 31 Ociober a. s., uilgaan. Reckem. Gouden Bruiloft. Maandag a s. 22 dezer vieren de echtge- D-ctv-ck-Pynckat en Cbaerhout- Gousnine, hun gouden bruiloft. Te 4 uur plechtig lof, daarna optocht en ontvangst ten stadhuize, aanbieden van geschenken en van den eerewijn. Gedurende het feest zullen vliegtuigen over de dorpplaats zweven, 's Avonds muziekfeest. Kortrijk. Doodelijke val. M Liebatrt, njjveraar, wonende statiestraat, stond Dinsdag aan een venster van hei tweede verdiep, toen, ten gevolge van eene hoofddraaiïng, hij het evenwicht verloor en naar benecen stortte van eene hoogte van tien meters. Hij werd den sche del gekloven. Dadelijk kwamen de fami lieleden en dienstmeiden toegeloopen..M. Llebaert blies welhaast den laatsten adem uit. Voormezeele. LI. Bloedproces sie. Naar men zegt, is het gewoonte dat het weder dreigt niet uitgaan van de H. Bloedprocessie. En toch is zij uitge gaan overgoten met lachende zonnestra len. Schoon, rijk is de geestelijke stoet De samenstelling der verschlllige groepen getuigt van veel smaak. Het muziek alhoewel klein In getal, speelde heel goed De hoogst kostbare relikwie was gedra gen door de E. H. Kanunnik omring i door de priesters van het omliggende De toeloop van volk was heel groot en binnen afzienbaren tijd zullen wij ons mogen verheugen in een schoonen stoet en grooteren toeloop dan vroeger. De in woners van Vormezeele schijnen bewust te zijn van den grooten schat dien zi; bezitten. Oostende Schrikkelijk auto-on geval. Op den hoek der koerslaan werd een groep van twee moeders met hun kind in een kinderrijtuig, vergezeld van ten oude grootmoeder aangereden door een kleine vrachtauto van de firma Villers monopole De grootmoeder werd deerlijk gewond en was op den slag dood. De twee kinderrijtuigen werden verschillende meters ver meegesleurd en gansch verbrijzeld. Een der moeders als ook haar kind werd in zocgwekkenden toestand naar het hospitaal gedragen. De andere moeder met haar wichtje kwam er gelukkig met enkelekneuzingen van af Algemeen werd beweerd dat de chauffeur tn dronken toestand verkeerde. Brugge. Doodelijke val. Men is bezig het schaliedak van het lokaal van den soldatenkring te herstellen. Tegen den gevel was een schalk op gericht, om schaliën op te trekken De genaamde Michel Souliaert, 26 jaar oud wonende Battemboomst aai, stond in de dakgoot denkelijk tegen het schalk ge leund, dat met een koord aan het dak was vastgemaakt. Terwijl men een lading schaliën optrok brak plots de koord door, het schalk stó'" om en Souliaert viel van eene hoogte va 7 of 8 meters, op de straatsteenen. De ongelukkige was op den slag dood. Westcapalle. Cocdelijk Moto ongeval. A Pierloot, handelaar, 27 jaar, van B-ugge, kwam met een vriend per motocycle voorbijgereden. Op eens miek de moto een zwenking en de moto- cyclet die in volle snelheid liep, werd tegen den gevelmuur eener woning met uiterst geweld geslingerd, zoodat het machien nog slechts een verhakkelde en vervroegen klomp ijzer geleek. Pierloot lag bewusteloos tegen den muur, waarte gen hij het hoofd was te pletter geloopen de hersenen hingen uit het hoofd. Onnoo dig te zeggen dat de ongelukkige op den slag doca was. Het lijk werd in eene naburige woning binnengedragen. Hij laat eene weduwe met twee kinderen achter. Wat zijn reisgezel betreft, die insgelijks tegen den muur was geslingerd geworden bij werd zwaar gekwetst aan het hoofd opgenomen en heeft onder andere een oog verloren. Oostvleteren. Landbouwers neemt uwe schikkingen. Zondag, 20 kBh^^TJionjmJdda^^irtjJintS, Fl. Dequecker, landbouwleeraar, een voordracht geven over het gebruik van meststoffen. Landbouwers, het geldt hier uwe belangen. Komt in groot getal luisteren en ge zult het u niet beklagen Elk zegge het voort I Al de kapitalen, die aan de Caisse Hypothé caire Anversoisr (Antwerpsdie Hypotheekkas) worde» toevertrouwd onder vorm zoo van obligation als van stortingen in de Spaarkas der maatschappij, worden ALGEHEEL ge plaatst in hypotheken in eersten rang op igendommen, in en buiten de stad, zonder eenig speculatief karakter, en waarvan de gezamelijke waaide minstens het dubbel be draagt van het totaal der toege»tane leeningen Hypothécaire leeningen in loop op 31 Dec. 1925 Fr. 355.204.211,86 Obligatiën en Spaarkas in loop op 31 Dec. 1925 Fr. 350 917 929,18 Overwicht d.hypothécaire met Iteuzenschepen KORTSTE en SNELSTE weg. Slechts ZES dagen voor de overvaart, op andere schepen 12 tot 14. BELEEFDE en GOEDE bedie hing. TAALMANNEN op alle schepen OVERVLOEDIGEIen GOED verzorgde spijzen in ALLE klassen.—Bijna GEEN ZEEZIEKEN MELK voor KINDEREN, j NIET DUURDER dan andere lijnen. GRATIS reis door ENGELAND. Agent: Robert Duthoy, Zonnebeke steenweg. Tel .Yper 203. Langemarck. (ANTWERPSCHE HYPOTHEEKKAS) Gesticht In 1881 ZEER BELANGRIJK BERICHT 4.256.282,68 20 000 000, 21.368 071,58 6 65 .000,— 52.274.354,26 leeningen Fr. Maatichappelijk Kapitaal, volledig ingeschreven Fr. Reierven d. Maatschappij Fr. Meerwaarde op 31 Dec. 1925 van de Portefeuille boven de beraming dezer Fr. Bulten de volledige hypo thécaire waarb. bestaat en du» een overwicht van actief van Fr. tot meerderen waarborg der rekening Obliga tiën en Spaarkas Vertegenwoordiger» in al de bijzonderste Steden err Gemeenten dei Land» VoorPOPERINGHE C Delaleau, Melkerij be»tuurder PROVEN: H. Muyssen, rustend onderwijtar WATOU C Vanden Berghe Gemeente-Sekretaris WESTOUTRE R Delanote RENINGHELSTFL Camerlynck Gemeente-Sekretaris VLAMERTINGHE J Van Elslande; WESTVLETEREN: Jos. Acker man. Rustend-Onderwijzer; WYTSCHAETE Ch. Hassebroucq, Oud-Gemeente-Sekretaris OOSTVLETEREN B. Smis, Koster 1SEN BERGHE H. Baes, Gemeenle Sekretarls MERCKEM M Boucquillon BOESINGHE Al. Lepercque, Gemeente-Sekretaris YPER A. De Busschere, Waterkasteelstraat, 6 LEYSELE Vrouw Camiel Deziilie WOU MEN Vrouw Wed. Th. Boone'aes, liande laarster. Lijn Yper-Steenwerck-Waesten. ■■Vroeger ItonL van I^operïiiglie""" Voorheen G. DELAERE&C aangesloten bij de BANQUE DE BRIJXELLtS Kapitaal I 200.000.000 ihoh Reservefonds i 94.440 OOO Veranderirgen aan den uurtabel van 20 Juni tot en m<t 13 September 1926. De hierna vermt 1de treinen zullen rijden op Zo- - en Maandagen alléén en 's Zondags wordt trein Nr 287 aigeschaft tusschen Kemmel en Waas ten. Trein Nr 270. Kemmel, dorp V. Kemmel, Vierstraat Voormezeele, dorp Voormezeele, Crommenelst Yper, Kruisstraat, Yper, Statie A Stilstand aan de Tusschenstatiën. Het Bestuur. voor POPERINGHE en OMLIGGENDE De brochuren over de Taksen welke nog moesten rondgestuurd worden, zullen we voorioopig bijhouden. Eerst zullen we ze aanvullen met de bijzonderste wij zigingen welke de fiscale wetten onlangs ondergaan hebben. Hebt dus nog wat geduld. Binnen kort hopen we u te kunnen vergasten op een voordracht over de gewijzigde belastingwetten, alsook ee.r voordracht over de aangifte der inkom sten Reeds zijn we daarvoor in onder handeling met bevoegde mannen. Verleden week heeft de heer Verpoort de laatste zijner serie lessen over boek houding gegeven. Waarlijk gansch de reeks door kon men :et goed hooren dat de knappe lecraat zijn vak meester was, en het daarbij kor» verkoopen, op eene eenvoudige, lastbare manier, die de moeilijksten inoest bevre digen. Jammer dat veel van de 27 ingeschre venen zoo onregelmatig naar de les kw.i- :»en, of liever zoo regelmatig naar de les niet kwamen, 't zal hun spijten, want de boekhouding door den heer Verpoort aangeleerd is eene eenvoudige, een die gemakkelijk bij te houden Is zoowel voor handelaar als voor stieldoener. Wie de lessen tot het einde volgde, heeft het niet beklaagd en mag gerust de praktijk beginnen. De heer Verpoort weze van herte be dankt, en hij mag er van overtuigd zijn dat wij niets beters wenschen dan hem toekomende winter, eene nieuwe reeks lessen te zien beginnen. Onze Midden standers zullen er veel bij winnen. nel hoekte van oen Christen werkman. Heden Zondag 20 Juni, van 9 tot 11 uur zitdag voor 'tiontvangen van de bijdrage der leden van de Werklledenbondalsook voor de leden der boldersgilde voor 't be talen van het half jaargeld. De personen geboren in de maand Juni en weik lid zijn van de Pensioenkas moeten op van daag of zondag toekomende tusschen 9 en 11 uur hunne bijdrage komen storten. Te 11 uur vergadedng voor 't bestuur van den Geitenbond. Van 4 tot 5 uur is de Spaarkas open. Woensdag te 7 uur vergadering voor t Bes'uur der Coöperatief. Vrijdag 25 Juni, van 8 tot 10 uur zitdag van de Senator. Van 9 tot 10 uur Is de Spaarkas open. Zondag 27 Juni, te 5 uur vergadering voor 't bestuur van 't Textielsyndlkaat. De propagandist Is alle dage sprekelijk van 8 tot 9 uur in 't Volkshuls. Op Zondag 25 Juli nemen we deel aan de feesten te Meenen we moeten er zoo talrijk mogelijk naartoe. Men kan van heden af inschrijven reiskosten 2,50 fr. te benden bij de inschrijving. Mier.. 18. 5 18.42 18 49 18.53 19.00 19.05 Roeielare-Langemarck en terug Menigeen onzer lezers zal mogelijks reeds belet hebben dat in de opgave der tramuren er eene storende misslag begaan werd. De verzendteekons zijn misplaats. Waaronze Tiein-enTramurenbewaard worden, gelieve men onderstaande briefje uit te knippen en hiermede de vroegere aanduidingen te vervangen en te over- plakken. 4- Den Dinsdag 1 uur 20 min. vroeger. X Den Dinsdag alleen. -F Niet op Zon ag en Dinsdag. V Op Zondag en Dinsdag Zekerheid Vertrouwen OPGELET Wanneer gij spaarpnnningen te plaatsen te wenden tot Rem! MON AREY, 35, Albert Laan, vorst. Schrijft om inlichtingen. CINEMASPECTAKELS Familievertooningen en voor Kinderen. Zaterdag 19 uni om 8 uur Zondag 20 Juni om 4 en 8 uur. Groote Fedendaagsche fil in 7 deelen met Marie Prevost, Alice Lu^e, Johnny Walkeren Raymond Griffith. Groot r'rama in 6 deelen Volledige en schitterende weergave van de fransche Revolutie van 1793. STAD POPERINGHE. Dinsdag 6 Juli 1926 SPORT Donderdag ast. 24 Junf Jaarlijksche algemeene vergadering met als dagorde Kiezing van het Bestuur Alle leden zoowel spelende als eereleden worden vriendelijk verzocht aanwezig te zijn De vergadering vangt aan om 7';u Gewoon lokaal. Het Bestuur. Zelfde dag en uur als hierboven. Algemeene vergadering. Kiezing van het Bestuur. Gewoon lokaal. Alleman op post Het Bestuur bij 3ansan-Vanirie«t«» Gasthuisstraat, 15,Poperinghe Tagenslag bij de Socialis ten. Jan Bekaert, gewezen Arrondis- sqmentsecretarls bij de Socialisten is spoorloos verdwenen. Een onderzoek heeft uitgemaakt dat er methem 24.189,83 frank verdwenen is u t de kas. Dat is nu het tweede geval in eene week. Te Mechelen werden de socialisten verleden week opgelicht voor 30 000 fr. De Gemeenteklezingen. Woensdag hebben de kamers üen datum der gemeenteklezingen vastgesteld op den vierden zondag van September. Bezuinigingen. De Minister heeft een rondschrijven gezonden naar de Gouverneurs der Provinciën cm aan te drïngen streng te willen toezien dat door de gemeenten enkel de hoogst r uttige en meest dringende werken zouden uitge voerd worden. Vlaanderens Bedevaart gaat naar Lour- des van den 4 tot den 12 Oogst. Een trein keert terug langs Lisieux. Wie van deze gelegenheid wil gebiuik maken schrijve vroeg in. inlichtingen Bureel van Vlaanderens Bedevaart, Plein 13a. KORTRIJK. Maandag 21 Juni om 8 uur. Bijzonder film met de vermaarde Apen. (La femme aux yeux fermés) Hedendaagsche zedenschets in 8 deelen naar den pas verschenen roman van PIERRE L'ERMITE,deknaam van Eerw. Heer Loufii,Pastor van St Franciscuskerk te Parijs. Het gansche drama berust op de plicht van het geweten en is door den schrijver uKsluitelijk voor den Clnemo geschreven, ten einde de gekrenkte zeden wat op te beuren en - de christelijke moraliteit te doen zegevieren. De Vrouw met Gesloten Oogen is een stuk dat ieder Katholiek zou bewonderen. Ziedaar in korle woorden het verslag der groote Katholieke Bladen. Zondag 20 Juni Groote Velokoers. Gegeven door Jules Lenoir, Velomaker, Casselstraat. 400 fr. Prijzen en premlen. Begin te 3 uur. Afstand 60 Km. Herbergkermis. In den Busseboom bij Achille Ver poot, Busseboomhoek. Konijn te verhollen gegeven door de W' Depuydt. Abcele. Eerste Tap In den Nederdaalbij Maurice Matton. Dranou'er. Herbergkermis. A ma Campagne bij Cyriel Doise. Een Zwijn te verhollen. Vlamertinghe-Brandhoek. Herbergkermis. In de Oude Heide bij Felix Deplae- cie. 40 fr. te verkaarten in 't Bieden. CROMBEKE-KERMIS Zondag 20 Juni, Velokoers voor alle beginnelingen. 50 Km. 30 fr. premlen 200 fr. prijzen. Maandag 21 Juni, Ringsteking per velo vooralle liefhebbers. 200fr. prijzen. Maandag 21 Juni Combat. In den Katholieken Kring bij Camille Laconte, tusschen een twaalftal bolders van den Koekoekhoek en van de stad. Zondag 27 Juni St Jans Cappel. Kermis'. GROOTE BOLLING 560 fr. prijzen 150-100-80-60-50 40- 30-20-10 fr. Te verloten 4 prijzen van 5 frank. Inleg 4 fr. per peleton voor 4 bollen. Inschrijving van 3 tot 5 uur ter Estami- net du Commerce Rouwbei'icliten Juffrouw Marie DERYCKE en FA MILIE bedanken Vrienden en Kennissen om hun blijken van genegenheid door hun aanwezigheid bij de Begraving van Vrouw W AUGUSTE DERYCKE Zij bieden om verontschuldiging bij de Kennissen die bij vergetenheid geen Rouwbrief zouden ontvangen hebben. Madame Veuve Désiré LAMBELIN et ses ENFANTS étant dans l'impossibilité de remercler les nombreuses personnes amis et connaissances qui ont pris part au deuil cruel qui les a frappés en la personne de Monsieur DÉSIRÉ LAMBELIN les prient a'agrées l'expression de leu reconnaissance émue. De KINDERS THEETEN bedanken Vrienden en Kennissen om de blijken van deelneming door hunne aanwezigheid bij de begraving van hunne overledene Moeder Te Itoop. ulo Ford nieuw model Lux voiture de IWraison, conduite intérieure, dienstig voor taxi, 8 plaatsen onlangs nieuw bij P.Vandemoortele, Casselstr., 62, Poperinghe. choose Kindervatuur zoo goed als nieuw. Adres ten bureele. oituur op caoutchouc, 4 plaatsen, met har nas, bij Jules Hauspie, Brouwerij Middel burg Poperinghe. wee trekhonden met karre en een traam- karre voor peerd bij Fiar.£ is Buchet Meurisse in de Basse Ville te Westnleuw- kerke. Houten barak zoo goek als nieuw, met pannen bedektzinken goten groot 3m.50 x 3m. en 3 m. hoog. Inl. bij de Kinders Flauw te St Jan-ter-Biezen. Ford Torpedo, in heel goeden goeden staat, aan voordeelige voorw. Adres ten bureele. Schoone en allerbeste labakplanten aan gena dige prijs bij Julien Goemaere, herberg De Witte Mol Pilkemstraat, 17, Yper. oermansalaam wagens, karren,ressortkar, enz. Alles in goeden staat.Voor alle inlich tingen zich wenden tot August Phlypo, Mer ckem (kippe). Fagotten, takkebusschen, alsmede gevelde eiken boomen, ontschorst langwagens en staketstaken, te bevragen bij Francois Paréz, boschwachter te Woesten. Twee zwingelmolens zoo goed als nieuw, loo- pen op billen, laatste model bij Petrns Vandermeer»ch, Herbergier, Haegbosch, Lan gemarck. oteur 8 li. P. diiej 'ar rieuw eiken diie duim stukken van alles, brandhout, steek kar, schragen, windclas alle slag deel voor schrijnwer kers bij Cam. Huyghe, Vlamertinghe. wee pikmachtenenoi javeieuzen, 1 hooirakel, 2 maaimachi;nen, I ch coreisnijder en 1 dorsscher met dubbel kuisching bij Edm. Stevens-Pattou, Poperinghe en Yper. to Triumph 4 P. K. juist In 't nieuw hersteld, aan genadige prijs bij H. Lysy, v° Duinkerkestraat, 20, Poperinghe. Schoone herbergteog met rek, nieuw model, 1,75 m. lang, genadige prijs bij G. Vanro- J baeys, Rousbrugge. Gevraagd. Goede meid, goed loon, geen waschte. bij M. Lobelle-Daucby, Boterslraat, (Patisserie) Yner. Kind gevraagd om op Ie voeden bij goede en eerlijke menschen Adres ten bureele. Jongen om bakkerstiel te leeren, ot wat op stiel geweest. Zich wenden tot Em. Slem- brouck, bakker, St Jan-Yper. Hoede meid, 20 jaar, voor Yper, om in buis- Li d noccnci v,.,ncnoU houden zooder kinderen te helpen, goed c,H,^,r£ENOIIR0?,SFt' KINLPERSen loon. Adresten bureele. FAMILIEnoodigen Vriendenen Kennissen uit tót de eerste Zeswekenmis die zal Maandag, 21 dezer, te 9 uur. in Sint Berten'skerk Mis voor Vrouw achtgenoote C. Quaghbbeur Vriendelijke uitnoodiging aan kennis- -en en Vrienden van wege ECHTGE NOOT, KINDERS en FAMILIE. plaats hebben Dinsdag 22 Juni, te 10 u. n S -Bertenskerk voor Echtgenoote Heer Benoit Rosseel. De Familie PHLYPO noodigt Vrienden en Kennissen uit de laatste Zeswekenmis te willen bijwonen op Dinsdig 22 Juni, te 9v, uur, in St-Janskerk voor Zijn benoemd Tot onderpastor te Moor- seele, E. H. Vermeersch, onderpastoor te Eerneghem te Eerneghem E. H. Remaut, onderpastoor te Leffinghe te Leffinghe E. H. Haazen, onderpastoor te Oyghem te Oyghem, E. H. Defrancq, leeraar aan het klein Seminarie le Roeselare op St Jozef te Oostende E. H. Depuydt, onderpastoor te Knocke te Gulleghem E. H. Van der Ghote, onderpastoor te Watou te Knocke E. H. Keuckelinck, onderpastoor te Waasten te Watou E. H. Devriendt, leeraar aan St Lo- dewijkscollege te Brugge. B E B M C 11 T Het Stadsbestuur verzoekt vriendelijk doch dringend de belanghebbenden, be- geerig de graven hunner bloedverwanten op het kerkhof te verfraaien of versieren, niet te wachten tot de week die de kermis van 4 Juli aanstaande voorafgaat. De Bekwame deftige keukenmeid bij Maes-Rom- mens Yperstraat, Poperinhhe. Goede strijksters ter wasscherij Raes Aloise, Buikenstraat, Yper. Goede meid, adres ten bureele. Deftige meld in gesloten huis,zeer hoog loon. Schrijven M. Paul,20Zandstraat, Kortrijk. Goede, nette meid, een weinig keuken ken nend. Schrijven Britsche lei, 9, Antwerpen. Goede meld, reeds gediend hebbend, Franscb kennend, goed loon zich wenden M. De- vos, Onderzoeksrechter, Dlxmuidestr., Yper. Kindermeid, Fransch kennend, goed loon zich wenden 15, Ry^selstraat, Yper. Kind wordt gevraagd om op te voeden bij Henri Lowagie te Bixschoote. Goede landbouwersknecht en goede poester die kan melken, voor hofstede te West- vleteren. Adres ten bureele. Goede meid bij Paul Deraeve In de Nieuwe Wereld Watou. Over te nemen. Werkhuis van mekaniek ijzerwerk, met het loopende werk. Boomgaardstr., 9, Yper. Xe Pticliten. Twee gerievtge woonhuizen met poorten en stallingen, dienstig voor allen handel, gelegen bij de tramstatie «Lizerne» gemeente Boesinghe. Voor inlichtingen zich wenden tot Robert Laurens, gareelmaker, Boesinghe. Werkmanshuls te Oostvleteren bij den Kor- tekeer. Inl bij Achille Goenbeig die erbij woont. AMBTELIJKE BEMCHTEN Bij koninklijk besluit is tot pleitbezorger bij de rechtbank van eersten aanleg te Yperen reinigingsdienst der stad is gedurende die benoen,d, M. G. Berghman, advocaat, plaats- week overlast van werk zoodat het zou vervangend rechter in die rechtbank, ter ver- kunnen gebeuren dat de tijd niet gevon- vanging van wijlenden heer Begerem. den wordt om de vuilnissen, gras, wied, enz weg te nemen die de be'angheb-j benden op het kerkhof opstapelen. Gezond, kloek, natuurlijk BIER Te Poperinghe heeft de monsteringder hrouveriJ üniis' 1 plaats op Donderdag 1 Juli, te 7 uur s morgens. Slechts de klas 1910 worc",rPABAK]VIUIj 611 tot de monstering opgeroepen. I Het verkeer op den steenweg van Merckem naar Noordschoote, aan Driegrachten, zal vanaf Maandag 14 dezer, voor alle vervoer voor een 20-tal dagen geschorst worden (voetgangers uitgesloten), ter oorzake van het verleg gen van den steenweg op de werken van Driegrachten. om HOP te spuiten in g'oote hoeveelheid te koop bij Henri Masquelin-Lefebvre Tabakhandelaar, Ten Brielenstraat, KOMEN Tel. Komen 2 Stalen te bekomen bij den depothou der Jerome Leplnols, Gasthuis straat, Poperinghe. rnütthfaasaBg 17 Aleteersle kwaliteit grondstoffen gemaakt worden 27 Zorgvuldig gebrand zijn. 3/ ALenmoet er min kunnen gebrui ken, daar alle vreemde produkLen verwij derd zijn 47 moet droog inde pakken gedaan worden want anders i» bet een bedrog i op bet gewicht Al deze Koediini^W£ainjidlmmiRckQloTTigekeade

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1926 | | pagina 2