BELGA lomer iiiiel peek Tandmeester inhi "FGRTE BRilEtE" I I JUiRerij EC-JACOm Caisse Commerciale de Roulers HALFMAANDELIJKSCHE REKENINGEN Palace - Theater DE MOEDERLIJKE V. T, O. POPERINGHE De Vlaamsche Bedevaart IJZERBEDEVAART 22 0 06ST 1926 Het Bedevaartlied In 't Buitenland MOND- en TANDZ1EKTEN L UITSTAP NAAR BLANKENBERGHE VERBOND der CHRLSTENE VROUWEN Boekerij Davidsfonds Iedereen zegt HIER EN DAAR St Jozefs Vrije Beroepsschool te Yper Kerkvervolging in Mexico Een postabonnement van nu tot Nieuwjaar Wat bevoegde menschen er over denken ■"Vroegpi* Itanli van f*op«^i*iiig;liC'll,lllliifi Tijdperk van 10 tot 25 Oogst 1926 £>,75 0 0 Chr. Middenstandsbond Bijkomende grondbelasting. fl. Tberesia van Lisieux Thérèse VERBIEZE DEBEIR Clisii'leH YVOltM. Julien LESTIENNE Lietaert-Beun-Vollebout. Xelie DEVOH Lucien CLABAU. Henri DE PÜYBTSANSEN BOND DEK KROOST RiJKE GEZINNEN Eenige inlichtingen Het itoeK'e uan nee Christen yjemman. De Verstoptheid ICH Y - Militie. Klas 1927. Sluiten der Herbergen Gemeente Alveringhem Alcohol en levensduurte HEVIG MAAR EERLIJK TRAGISCHE TANGO Priesterlijke Benoemingen. EEN WILD DIER Iberue goede ere Jz j-paarzorrve juiiuerij moet ill deze Wdxim^lkedeaui^iTvmijackQlflmqekeiuie Vraagt ze, aart uxuen Rriadenier1 Onze groote voorraad waarborgt U steeds een onveranderde kwaliteit smm naar DIXMUDE OP 22 OOGST 1926. Voor alle gemak heeft de V. T. B. van Poperinghe een bijzondere tram aange vraagu waarop prijsvermindering zal toegestaan worden. We vertrekken uit Poperinghe te 8 uur van de Markt en komen toe te Dixmud te 9 u. 45 m. We keeren terug te 7 u. en komen hier toe te 9 u. Aan al de tusschenstatien kan volk opgenomen worden Daarom is het vol doende dat iemand hem belaste met de nanten op te nemen. Al de lijsten moeten zoo vroeg mogelijk en minstens vier dagen op voorhand gezonden warden naai De Poperinghenaar Gasthuisstraat, Pop. In 't Vlaamsch Huis te Poperinghe, waar de prijs van de reis kan betaald worden, is eene lijst geópend. Kosten heen en weer Poperinghe 7 fr. 80. Crombeke 6 fr. Westvieteren 5 fr. 40. Oostvleteren 4 fr. 80. enz. Het Komiteit van de Bedevaart naar de Graven van d.n Yzerhoudt eraan uitdrukkelijk en bij herhaling mede te deelen dat de Bedevaart buiten alle poli tiek staat en zooals vroeger in een geest van ingetogenheid en van hulde aan onze gesneuvelcen zal plaats grijpen. Namens het Komiteit De Sekretaris, De Voorzitter, C De Landtsheer. Prof. Dr Fr. Daels. Het Komiteit der Yzerbedevaart doet nogmaals dringend beroep tot het aanlee- ren van het BeuevaartliedGEDACHTE NIS muziek Jef Van Hoof, gedicht Cyrtel Verschaeve. De muziek is tamelijk moeilijk om aanleeren, en het istenzeerste gewenscht dat meerdere herhalingen door de VOS- en andere bonden zouden plaats her ben. Verder moet aangeleerd worden TROUW AAN VLAANDEREN, HET LIED DER VLAMINGEN en GROEN1N- GHE. De zang (tekst en muziek) uezer 4 liederen is gedrukt op formaat dubbel postkaart op karton en verkrijgbaar op het Sekretariaat aan 25frank het honderd. De pianobegeleiding van «Gedachtenis» (p ijs 3 fr.) en Trouw aan Vlaanderen prijs 2 fr.) voor het aanleeren der liede ren. te bestellen op het Sekretariaat. Men drale niet langer met de herhalin gen. Dat elke bond of vereeniging die nog niet begonnen is, onmidüelijk de liederen en 't muziek bestelle en het aanleeren er van onverwijld aanpakke I SekretariaatCl. De Landtsheer, Groo- t Kaai, Temsche. Postcheck Nr 113.465. Mme VANDENDRIESSCHE 57, Dlxmudestraat. YPER Volledig pijnloos uittrekken. Volmaakte en gewaarborgde gebitten. Herstelling van alle stukken. |jh Drieschepen vergaan iBij den jongsten storm zijn op de reede van het eiland Saona drie sloepen gezon- ke De zee heeft reeds 54 lijken op het strand geworpen. Schrikkelijk onweer De bladen geven een radio, meldende, dat de hoofdstad der Bahama-Eilanden M ;andag II. door een ontzettend onweer werd geteisterd. Er zijn 8 dooden, en de stoffelijke schade wordt op 4 miiioen dol lar geraamd. Afschuwelijk drama van godsdienstwaanzin In de provincie Santander heeft een dorpeling in een aanval van godsdienst waanzin zijn dochtertje onthoofd, terwijl zijne vrouw en zijne zonen gebeden opdreunden. Staking in het Bouwbedrijf in 't Noorden van Frankrijk Te Roubaix heeft de staking in 't bouw bedrijf grooten omvang genomen. Er waren 2.450 stakers. Ongeveer 1.000 werklieden zijn aan den arbeid gebleven, m; ar die werken aanoj)enbaregebouwen. Overstrooming in China De Chineesche provincie Hou-Peh wordt dcor overstrooming geteisterd. Het Is ten ramp, waardoor onberekenbare schade aangericht wordt. Bijna heel de j rovincie staat blank. TeLo-Yang, hoofd kwartier van generaal Woe-Pei-Foe, zijn al meer dan 4.000 personen verdronken. Een stoomboot gezonken Volgens een telegram uit Londen aan 1 den Matin wordt uit Rio de Janeiro gemeld, dat óp de Amazone-rivier een stoomboot is gezonken, 25 passagiers vonden een graf in den schoot der wate ren. Hevige aardschok te Tokio Dinsdag om half zeven werd te Tokio een zwaren aardschok gevoeld. De inwo ners liepen de huizen uit. Een in aanbouw zijnde spoorbrug bij Tokio werd bescha digd. Te Yokotuka werden grondverzak kingen waargenomen. Kabelballon verongelukt Bij 't neerkomen van een kabelballon, geraakte de kabel vast in een boom, en h> t riet, dat 't schuitje tegenhield, ging I" Het schuitje viel neer van een hoogte van 20 meter. Vier van de personen, die j er in zaten, werden gedood, een vijfde zwaar gekwetst. Brand in den Dierentuin van Parijs Vrijdag avond is in den Dierentuin brand uitgebroken De schade wordt op 560.000 trank geraamd. Om 22 uur 40 I was do brand gebluscht. Twee bedienden Werden licht gekwetst. Bijna al de apen en vele andere dieren ontsnapten, endolen Inu rond in het Bois-de-Boulogne. Vier automobilisten verkoold 1 Een auto, waarin zich viar personen bevonden, werd op een overweg teTurijn, ie Iulic, dooreen lokomottef verrast en aangebotst. De auto schoot in brand en Gebitten misgroeide tanden Statiestraat, 18, YPER. Te POPERINGHE, ieder Vrijdag In 'I lokaal van vroeger Dr Feys Annexe Hotel Skindies, Pottestraat, Ke v! er izj'toa ten-verdra ve kooid. In 't Binnenland Stadsnieuws Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, ra zende tandpijn of rheumatiek aangetas! zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmid del u etvan heeft kunnen ontslagen,neemt zonder aarzelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperin ghe, de doos 3,50 fr., de 1/2 doos 2 Ir. Vlaamsche Vrienden Wojasdag avond aanst tan Ie om 8 u 15 gewone veertleidaagsche vergade ring in den Katholieke Kring. Onderwerp Over 1830 door M. Ghyselen. W/7 uwen moed niet verliezen, om dat gij aan hoofdpijn lijdt. Neem in volle trouw een Algaopoeder hare weldoende bewerking heeft geen invloed op de maag Oij zult aanstonds genezen zijn, en onzen raad verspreiden Eisch Algaopoeder der Oude Apotheek Libotte. In Popermgbe te bekomen bij Yande- plas, Apotbeke Verhangen. Zekere H. D. van Poperinghe, die in Frankrijk verbleef n et vrouw en kinderen, had dezen verlaten en doolde hier sedert enkele dagen rond. In een vlaag van zinsverbijstering heeft hij hem verhangen en werd Maandag morgen gevonden in het paardenstal van de her berg De Wegwijzer Het Katholiek Muziek gaat op Zonoag 29 Oogst naar Blankenberghe. De eereleden die verlangen de reis aan verminderde prijs mede te maken, moeien hun naam aangeven in den Katholieken Kring, Poperinghe. Verdere schikkingen zullen later mede gedeeld worden. Ongeval. - Zondag avond werd N. Deleye langs den steenweg van Vla- mertinghe gevonden nevens zijn velo uit gestrekt. Hij was gansch bebloed eu, buiïèn kennis. Met een auto werd trij naar stad gebracht. Bij het rijden moet hij van zijn velo gevallen zijn en op het hoolo gestuikt wat hem bewusteloos miek. Pectoral Dupuif. A! die om zijne gezondheid bekommerd is, gebruikt ze om met goed gevolg te bestrijden Hoest, valling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza, asthma, benauwdheid, heeschheid, keelpijn. De doos 3 fr. Dij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Het is dus volgens gewoonte op den Zondag na O.L.V. Hemelvaart den 22 Augustus dat plaats heeft onze groote jaarlijksche bedevaart naar de grot van O. L. V. van Lourdes, bij de Paters van St Sixtus. Bijeenkomst vóór het klooster om van daar om 4 uur stipt te vertrekken naar de grot, biddende en zingende, Maria ter eere Aan de grot, sermoen door den zeer E. P. Prior, en daarna plechtig lof in de Kapel van 't klooster. AI de leden van het verbond moeten er aan houden deel te nemen aan die schoone Bedevaarten Vrienden en Kennissen aan moedigen om mede te gaan, want meer dan ooit moeten we bidden en de zegenin gen van Maria afsmeeken voor ons volk, voor onze streek. Iedereen mag zich vervoegen bij de Bedevaart, want het weze eigentlijk eene aigemeene liefdehulde van de Poperin- ghenaars aan O.L.V. van Lourdes te Westvieteren. HET BESTUUR. De Roode Pillen van L. Dupuis. Jumet, verdrijven uit de maag de gal en de slijmen, die de spijsverteering en de goede vereenzelvigheid van de voeding stoften belemmeren. Zij brengen de slechtste weer in orde. De doos: 3,50fr.,de halve doos 2,50 fr. bij H. Notredame, Gr. Markt,Poperinghe. Dronkaard. Maandag namiddag was een dronkaard bezig de vensters uit te slaan van de herberg Au Faubourg Hij gebruikte daarvoor een slagvenster, die hij van den muur afnam. Bij honderden..., wat zeg,ik bij dui zenden, worden de pakken POEIER Nr 4200, merk den HANEKOP nu verkocht tegen plaag, cholera en alle ziekten der kiekens. MARVOL, merk den HANEKOP geneest het ergste snot. Te bekomen bij de ApothekersN olreda- meen Kestelyn te Poperinghe en Snoeck te Yper, en ln alle Apotheken. Op Donderdag aanstaande 12 Oogst wordt de boekerij heropend. De lezers zijn vriendelijk verzocht de volgende aan merkingen in acht te nemen a) De papieren omslagen der boeken rein te houden en dit door middel van het boek in een gazet of in een ander omslag te bewaren. b) De boeken niet In handen van kleine kinderen te geven. c) Ze niet op een onreine tafel te leggen en ze na lezing aanstonds weg te bergen. d) De laatst gelezen bladzijde riet om te vouwen maar deze met een stukje papier of een lintje aan te duiden. Voortaan zal een boete toegepast aan deze die de boeken bevuilen of bescha digen Op het inhuldigingsjeest van ons Ge- denkteeken der Gesneuvelden werden een aantal aanhoudingen gedaan. Tegen 13 dezer personen is proces opgemaakt. Einde verle den week, kwam deze zaak hier voor den Heer Vrederechter; 12 zaken, die zullen ver dedigd worden door een advokaat, werden uitgesteld. Eene ging door: Carrein Cyrille was ook komen zien en kwam al wandelen met zijn vrouw de Veurnestraat uit. Hij hoort de Vlaamsche Leeuw zingen en zingt mee. Hij stond echter juist bij een gendarm, die zich omkeert en zegt: Ge zingt Ja. zegt Carrein, mogen we hier niet zingen Neen-je, zegt de gendarmallé der, bak in 1 Carrein wordt meegedaan en opgesloten en krijgt daarvoor 10 fr. voorwaaid lijk 1 GEEF MIJ MAAR Miss Blanche VICTORIA 50 centiemen het pakje van 10 stuks. Yper. Nieuve Nijverheid. - - Bin ten ut zuilen op oe gronden waai roeg r 't Wateikasteel stond (hoek det Elveidinghestraat) eene nieuwe diamant slijperij gebouwd worden. Onze beste wensch is dat deze instelling tot grooten bloei kome tot meerder voor deel onzer stad en streek. De Rousselarestraat. Dank zij de welwillende tusschenkomst van den Heer Hoogkotnmissaris Verwtlghen bij den Heer Minister Baels, heeft men de werken aangevangen tot herstel der Roussselare- straat Zoo geraakt de moedige bevolking dier straat uit dien heilloozen moderpoel en Is onze stad in rechtstreeksche verbin ding met de handelsstad Roeselare. 't Is de Heer H. Mahieu, aannemer Rijsselstraat, welke met dit reuzenwerk belast is. Prijsuitreiking. - Woensdag laatst was een heerlijke dag voor de onderwij zers en leerlingen der Stadsjongensschool, immers de prijsuitreiking greep plaats, in de mooie feestzaal Oud-Yper De Hter Colaeit, Burgemeester, zat de plechtigheid voor, omringd van de Heeren Schepenen, eenlge gemeenteraadsleden en andere voorname personen. De flink gedrilde kinderschaar opende 't feest met het vaderlandsch lied. Deieer- lingen voerden daarna een franschen en twee vlaamsche koolzangen uit. De vlaamsche Belgiö 's strijd woorden van Heer Schepen Sobry, en Yper woorden van Jef Vanden Driessche, zoo kunstig en meesterlijk uitgevoerd vielen in den smaak van 't publiek en behaalden een geestdriftigen bijval. Ziehier de uitslagen voor 't schooljaar 1925-1926 Is de le in de 1" klas De Buysere Robert 2e klas Verschooie Roger3e klasTurck Albert 4" klas BonduweArthur5eklasCardoen Roger; 6e klas Bonte Georges 7e en 8e klas Ver Eist Charles. Huis VANLEOE. Boterstraat, 6, YPERhet ter trouwste huis, voor al wat diamant-, goud-en zilverwerk aangaat. Thuyndag. Niettegenstaande de lastige tijden welke wij beleven zijn de Tnuyndagfeesten goed verloopen. Veel, zeer veel volk. De Ypriatia heeft ons gewoon gemaakt aan schoone concertos. De processie van O. L. Vr. van Thuyue heeft onder een heerlijk weder haren oud- gekenden ommegang gedaan. Bijzonder 'alrijk waren de fakkeldragers. Algemeen was de eerbied. De betooging voor afge- Hchte honden is dezen keer buitenmate gelukt. Wij kregen daar wondere dingen te zien. Jammer mag het heeten dat het publiek daarvan niet genoeg ingelicht was. De menschen dachten immers dat wij lijk andere jaren ons gingen moeten vergenoegen met den afgezaagden hon denloop. Doch neen, wat we hier te zien kregen en was ons nog nooit gegeven geweest. Onthouden wij dat voor toeko mende jaar. Intusschentijd weze de inrichters allen lof toegezeid. De velokoers had niet min dan veertig coureurs bijeen gebracht. De welgekende Rebiy gaf het vertreksein. Een heel eind wegs bleven ze te saam. Doch aan den Kemmelberg gekomen mieken ze eene heele tuimelper- te. Dan begon er verandering te komen. De eindsprint was prachtig. Demyser van Wervick was de eerste en Ghesquiere van Yper, in de hoofdgroep was de eerste der Yperlingen. Die zal nog van hem doen spreken. De cantate kreeg haren vroegeren bijval. Een aparte woord moet er gezegd worden voor de harmonie van Aalst die hier twee dagen verbleef en verschillige concerten gaf. Die verdient goed haren naam, want ze groeit en ze bloejt 't eene gader. Zij is zeker een der béste muzieken wel ke onze stad bezoch ten. Blijft nog Zondag die voorzeker duizenden naar onze stad brengen zal 't Is Immers om 3 uur dat het feest der briefdragers plaats heeft, stoet en over handiging van het nieuwe vaandel. Daar na concert door de Koninklijke Philhar- monie van Poperinghe. Om 6 uur op de Vanden peereboomplaats groot zang- en muziekfeest door de welgekende muziek maatschappij van Chesterfield (150 uit voerders) onder leiding van Dr I. F. Staton. Het koor vergezeld door een 150 eereleden zal hier aankomen, uit Oostende metdentrein van 10.30u. Zondag 150ogst om 2 uur prijskamp in 't lijnvisschen. Zaterdag voor Thuyndag was het de opening van den nieuwen Katholieken Kring Een prachtige nieuwe t'huis. En veel bezoekers. Laat ons hopen dat het geld wellicht zal voor handen zijn om het gebouw te kunnen voltrekken. Dan krij gen wij de plechtige inhuldiging. Hoe eer hoe beter. Dinsdag nacht hebben eenig bedron ken wiestergaais die wellicht uit de eene of de andere danszalen kwamen eenige jeugdige boompjes afgebroken, welke kortelings in de Rijsselstraat geplant werden. Mochten die nietdeugers weldra gekend zijn en eene welverdiende straf oploopen. FEYS-CALLEWAERT, Rousbrugge. Zuydschoote. V. O. S. en B. V.O S. Heden Zondag vergadering om 8 uur bij H. Thierssoone-Lizerne. Alle leden worden er verwacht en wat meer op tijd dan naar gewoonte. Westvieteren. V. O. S. en B.V.O.S. Gij wordt dringend ultge- noodigd te willen deel nemen aan de jaarlijksche bedevaart naar de Graven van den Yzer op Zondag 22 Augustus te Dixmude. Niemand mag ontbreken. Namens het Bestuur. Poelcapelle. Vreeselijke ont ploffing. Verledene week was zekere Paul Watlot in 't bosch van Houthulst aan 't werken, toen al met eens een schot knalde. Zijne werkgezellen kwamen zien en vonden enkel nog een misvormde vletschklomp, al de kleederen van het lijf gerukt met verscheidene lichaamsdeelen. De ongelukkige, wonende te Houthulst, laat eene weduwe met 4 kinders achter. Obussen en schrapnels, koppen en ban den, poer en dynamiet, wanneer zal het gedaan zijn Veurne. Verdronken. Woens dag namiddag, den 4" dezer om 4 u. na middag, werd alhier uit den vaart van Veurne-Nieuwpoort, het lijk opgevischt van den genaamden Heschentier Hektor, weduwenaar met twee kinders enwonen- de in den omtrek van de steenbakkerij van den Heer Calliau. Men heeft het lijk naar het hospitaal gebracht, waar het parket tot de noodlge schouwingen zal overgaan. Westoutre. Bolling. De baan. bolling wei ke moest plaats grijpen op 8" Oogst Is verschoven tot 15" Oogst. Herbergen sluiten. Gezien de nieuwe wet voor het sluiten der herber gen reeds in voege is, worden de herber giers verwittigd dat een afdruksel moet uithangen in hunne herbergen voor 15" Oogst aanstaande zoowel als dit over de openbare dronkenschap Deze wetten z :n te verkrijgen bij den veldwachter. Rousbruggo Deugddoende dagen. Zondag en Maandag hadden we hier ter gelegenheid van den dag der gedurige aari jidulng (2 Oogst) en Por- fioncula 2 heerlijke dagen vol geloof en godsvrucht. Heel veel volk ter H Tafel de 2 dagen, alsook talrijke opkomst voor de verschei dene goddelijke diensten en sermoenen en ter aanbidding merkelijk beter dan de laatste jaren Koor en hoogaltaar waren zonder over drijven lulsteilijk overprachtig versierd inet licht en levende bloemen. Een bijzonder bloempje verdienen de studenten van Hatingtte en Rousbrugge, die de Hoogmis gezongen hebben, zelfs het eigene der mis niet uitgezonderd. - De Jongelingskring Sint Jan Be-ch- mans houdt Zondag toekomende,' 15 Oogst, een fetstvergadeiing te 6 uur (nieuw uur), 's avonds In de patronage. De studenten, die nog iets kunnen en aandurvenzorgen voor tnoneel en gezang. Het zal er aangenaam en gezellig zijn. Alle jonkhetlen die het wel meenen, zijn welkom. F. O. S. Op Zondag 22 Oqgst gaan we ter bedevaart naar Dlksmulue. Vertrek van Rousbrugge markt om negen ure min een kwart. De leden die begeeren mede te gaan, gelleven hunnen naam te geven aan makker Gilbert Vitse tegen Zondag 15 Oogstinbegrepen. Verschillen de auto's zijn te onzer beschikking. De reisprijs is bepaald op acht franken. Het Bestuur Oostvleteren. Eere. Eere wie eere toekomt Vrijdag was het mu ziek op slap, en wel om een serenade te geven aan den jeugdigen en dapperen Jozet Pauwelyn, die zijn studiën op het college te Veurne, bekroond zag met het gulden eere-teeken. Aan hem en zijii ge lukkige Ouders en Familie de beste geluk- wenschen. Holiebeke. V. O. S. De Franschc Oud-Strijders van Saitly lez- Lannoybegroetenonsvtaamsch monument! 10 uurDaar zijn ze, die Fransch Ftères ü'Armts met 4 kollossale aulo bussen en 120 man. De melodieuse ak koorden onzer 3 klokken begroeten ze van verre, een wemeling van Belgische- en Leeuwenvlaggen wenscht henWelkom Seffens wordt een stoet gevormd. De Leeuwenvlag der V. O. S. van Holiebeke, tamboers en klaroenen voorop, de stiijders stappen voorwaarts, gevolgd van de Gemeenteoverheid van Holiebeke. Daarna volgt de flinke Fanfare van Siilly-lez-Lannoy in prachtuniform, dan de Fransche Oud-Strijders, damen en juffrouwen. Een stapmarsch, en nu recht naar 't Monument. Aandoenlijk oogenblik De Fransche Maire leest een rede en legt een prachtige gerbe aan den voet van het gedenkteeken. Schoone geste van onze Fransche verbondenen I De Braban- yonne dreunt I Heer Burgemeester Vermes dankt lit naam van fle Bevolking. Meester Geo De Vlsscher doet een rede in naam der V. O. S. van Holiebeke. De Fransche: bedanken met de Marseillaise Daarna plechtge Hoogmis, waarin E H. Pastoor Hinnekens een diepgevoelde gelegen heidsrede doet. Menige Franschman pinkt een traantje weg. Na de Hoogmis heeft de Fanfare ons verrast op een puik concert, door dave rend applaus beantwoord. Daarna vlaam sche en Fransche leute I Dickehusch. Duhbel ongeluk.— De gebroeders Victor en Cyriel Schelde- man, 19 en 18 jaar oud, waren Maandag 1.1., gelijk naar gewoonte, vo'gens hunnen stiel en dagelijksch broodwlnnen, bezig met obussen en allerhande oorfogsgetui- gen op te zoeken in de frontstreek rond Wytschaete, toen 's namiddags rond 2 uur het noodlottig ongeluk gebeurde, te Wulverghem. Victor Scheldeman bezig met een obus de kop afdraaien, vloog plotseling de lucht in; de obus ontplofte en de arme jongen werd op den slag ge dood, zijn lichaam afgrijzelijk doorzaaid met obusscherven, terwijl de andere broeder Cyriel Scheldeman zeer erg ge kwetst naar het hospitaal van Yper over gebracht werd, alwaar hij 's nachts over leed. Het is nog maar een jaar geleden dat Monsy Oscar, ook van Dickebusch bijna op de zelfde plaats door eene obus ontploffing vreezelijh gedoodigd werd, en die twee jongens Jachten er niet meer aan, 't gene hun ook is overgekomen. Kon deze les voor eens begrepen w orden voor diegenen die ook 't zelfste gevaarlijk stieletje doenzooniet zal het ook eens hunne beurt wezen. Oostende. Zonderling. Een wagonkuischer heeft onder een rijtuig van den expres, komende uit Riga, ten lOjarige knaap ontdekt, die alzoo de verre reis had meegemaakt. De jongen werd in het kabinet van den statieoverste geleid en verklaarde, dat hij van Przemysl kwam. De jeugdige reiziger is ter beschik king van den onderzoeksrechter gesteld. Nieuwpoort. On'ploffinr. M. Z. wandelde Zaterdag namiddag door de duinen en trof er een koperen buisje dat hij met de llkerband opraapte. Door de warmte der binnenhand ontplofte het tuig en de wandelaar werd drie vingers en een duim afgerukt. Zeebrugge. Schrikkelijk auto ongeluk. Maandag kwam M. G. De- conir.ck van Schaarbeek, uit Knocke gereden. Hij bleef aan eene garage staan Zijn zoontje van 5 y» jaar sprong ook uit den auto en werd gevat en overreden door een auto die achter gereden kwam. Het knaapje is na 3 uren overleden ten gevolge eener schedelbreuk. Woesten. Brand. Maandag middag is er brand uitgebroken aan de vlasmijt van Firm. Noppe. Gezien de groote afgelegenheid waar het vlas zich bevond, is er niets kunnen gered worden. De schade wordt geschat op een 8000 fr. Een onderzoek is ingesteld. Vichte. Ontroering. De bazin uit In 1302 had moeite om eenige twistzoekers aan de deur te zetten. Ze was zoo ontroerd dat ze onpasselijk werd en te bed moest gaan. 's Anderendaags is zij overleden. Merckam. Afreis naar Congo. Te Antwerpen Is ingescheept M. Mau rice Becarren, 24 jaar, inboorling van Merckem. Aan het schip werd hij vaarwel gewenscht door zijne Familie eri Vrienden die tot hier waren gekomen om hem gene gen den afscheidsgroet te brenger. Langemarck. Rioolen. Ein delijk is er snellen vooruitgang de steen weg van Langemarck naar Boesinghe is weder vrij voor 't vervoer, 't Is eene ware ontlasting voor Langemarck en de omlig gende gemeenten. Ongeluk. Vrijdag had alhier de be graving plaats van Aloise Bruynsteen, welke door zijn peerd zoodanigen Hoefslag gekregen heeft dat hij te Yper in 't hospi taal overleden is. Herbergen De herbergen moeten volgens het K. B. van 24 Juni 1926 om 1 ure gesloten zijn en een uittreksel van dit besluit moet in alle herbergen uithan gen. Boesinghe.— Voor de Geitenhou ders. Heden Zondag om 4 ure, komt Meester Dtquecker van Bixschote, Staatslandbouwleeraar, eene voordracht geven over Gjitenkweek. ledtreen kent hem genoeg om te weten dat hetgeen hij zeggen zal, leerrijk en ru'tig is. Allen dus naar de zaal van den Jongelingskring om 4 ure. Boekerij. Van af heden Zondag is de Boekerij opnieuw open 's Zondags van af 8 ure tot 10 ure. De lijsten der Vlaam sche en Fransche boeken hangen ter in zage in het wachtzaaltje der Boekerij. Eene heele reeks nieuwe Vlaamsche boeken, ondermeer de werken van Snie- ders, komen op de vernieuwde lijst. Er valt op te merken, dat elke lezer zal moe ten drager zijn van eene lidkaart, die persoonlijk in de boekerij zal moeten af gehaald worden en telkens meêgebracht bij hetafhalenen terugbrengen der boeken. Deze kaart is een bewijs van verantwoor delijkheid voor de ontvangene boeken. Gelogen of... gefopt Op het Kermisprogramma kwam het regiement (en het hing ook aan de deur bij de feest zaal) van den prijskamp in groensels en neerhofdieren. Daar stond gedrukt, zwait op wit, 200 fr. prijzen en 50 fr. premie. Hoe komt het dat deze premie gebracht werd op 25 fr. Ofwel heeft men gelogen, en dit willen wij niet veronderstellen, of- wei is de toelage der Gemeente van den helft verminderd en dat noemen wij, ge fopt zijn immers, van ai de prijskampen, was deze van de Boerengilde de eenige die fel had toegenomen bij verleden jaar terw ijl al de andere de toegekende premie zonder verandering hebben ontvangen. Roussslaere.— Brand Woens dagnamiddag is er brand omstaan in de Chicorei'abriek van t en heer Verburgl.- Decool. De politiewacht verwittigd, gaf het noodsein aan tiet pompierskorps dat in zeer korten tijd met alle materiaal ter plaats snelde. De brand kon beperkt worden. Diie beuken zijn ingestort de schade is zeer groot. Desselghem. Wreed ongeluk De landbouwer R Van Lancker ging jgngs de spoorbaan en werd verrast doot een irelti De arme man werd het hoofd letterlijk van het lichaam gereden. De stoffelijke overblijfsels werden bijeen ver gaard en Donderdag morgend naar zijne woning te Deerlijk overgebracht. Wit brood voor de zieken. De inlnisterieele diensten onderzoeken thans onder welken voim het bakken van wit brood voor zieken toegelaten kan worden. Misbruik valt te vreezen. De moeilijkheid bestaat In het vinden van een doelmatig kontroolmiddel- In krijgsgevangenschap ge storven. Een tiental militaire vrachtauto's zijn naar Duitschland ver trokken om er de lijken ie halen van de in krijgsgevangenschap overleden Belgi sche soldaten, die op Belgische kerkhoven zullen worden bijgezet. Het einde der Staatsuitba- ting. ln oen nacht van 31 Augustus op 1 September zal het Brheer van di Nationale Maatschap ij van Belgiscue Spoorwegen deleidlng van de spoorwegen overnemen. Dit neemt niet weg dat het Kabinet van den minister van spoorwegen zal blijven vooitbestaan. Paardenrennen Een prijs van 4.000.000 Men meldt uit den staat Illinois De Amerikaan- sche derbij werd gewonnen door het paard Boot to Bootdat aldus aan zijn eigenaar, kolonel Bradley.de aardige som van 100.000 dollar ongeveer 4 milltoeni heeft bezorgd. Display volgde om 2 lengten Derde was Black Maris KROOSTRIJKE GEZINNEN Provinciaal Verbond van Westvlaanderen C()!\ 16 Ktt te TH IEL T, op ZON DA G 29 OOGST 1926 Sprekers Kamerheer, Frans VAN CAUWELAERT, Burgemeester van Ant werpen Staatsminister, A. VAN DE VYVERE. OUDERS, wier kinderen thans de school verlaten om een ambacht te leerer, op U doen wij een warmen oproep zendt uwe kinderen naar de Beroepsschool, want vakonderwijs is zoo noodig als brood. Alleen de bekwame vakmannen worden nog gezocht, terwijl de onge schoolde werklieden, bij de minste werk verhindering het eerst kunnen gemist wq'rden en van baas tot baas mogen trek ken om nergens lang aan 't werk te blij ven. Geeft daarom aan uwe kinderen gelegenheid de lessen te volgen in de St Jozefs Vrije Beroepsschool te Yper Theoretische en praktische opleiding van schrijnwerkers, meubelmakers, pas- werkers, mecaniciens, enz. Leergang van snijden en naaien (Coupe- en Confectieleer). Het onderwijs is gansch kosteloos en wordt gegeven 1. Voor hout- en metaal bewerken, alle werkedagen van 8 tot 18 uur, gedurende drie jaar. 2. Voor kleermaken, den Zondag voor middag, van al 8 uur, gedurende 2 jaar. De dagschool heropent op Maandag, 13 September te 8 u.de Zondagschool, met October. Voor verdere inlichtingen, wende men zich tot den heer Directeur der Beroeps school, 5, St Jacobsstraat, te Yper, bij voorkeur 's Zaterdags en 's Zondags, van 9% uur tot 's middags. De vervolging, die van staatswege tegen de Roomsche Kerk van Mexico werd ingesteld, blijkt haar hoogtepunt genaderd. De katholieke hierarche heeit Zondag haar standpunt officieel bekend gemaakt en positie gekozen tegenover het invoege stellen der anticierlca'e bepalin gen in de grondwet vau 1917 vervat. Deze bekendmaking werd onderteekend door Mgr Morn y del Rio, aartsbisschop vau .VUxieo, door zeven andere aartsbisschop pen en negen en twintig andere bisschop pen. Hun optreden geschiedde in ver standhouding met Z. Hgw. den Paus en Krachtens hun beslissing zal, vanaf 31 juli, gansch het land onder interdici worden gesteld. Dit Is een uiterst gewicti tige sanctie, waarvan de gevolgen zich thans reeds laten gevoelen. Aan den anderen kant laten de Mtxl- c tansche katholieken zich niet onbetuigd. Zoo besloten zij een economisch boycot in te stellen in dezen zin, dat ze hun aan knopen tot een uiterst minimum zullen beperken. Zoodoende zullen ze den handel van het land in aanzienlijke mate treffen. Dat het katholiek verweer, zoo op geeste lijk als op stoffelijk gebied, zijn Invloed lieeft, b ijkt dadelijk uit het feit, dat dt regeeririg onmiddellijk een onderzoek deed instellen om uit te maken of het her derlijk schrijven niet ln strijd is met de grondwet. Zoo ja, dan zullen alle onder- teekenaars worden aangehouden en ge vangen gezet. Wat de boycot betreft, heeft de president een lang maniefeest aan de bladen gericht om te betoogen, dat du moet mislukken. Hij deeit eveneens mede, Jat de aartsbisschop wegens opruu ig zal vervolgd worden, dat de regeering de be staande wetten met de meeue krachtda digheid zal doen naleven. Inmiddels stroomen degeloovigen naar de kerken en woiden in de kathedraal te Mexico doorloopend missen gelezen. Uit het binnenland komen honderden India nen om van hun geloof te betuigen. Daar het Interdict een bittere uitzond ringstoe- stand uitmaakt vervroegt men aller t egen vorm en huwelijksplechtigheden. op ons blad kost 6 frank. Betaal die som aan de postbode of stort die op onze postchechrekening 15.570 en ons blad zal U regelmatig wekelijks te huis gebractit worden. De Consolidatie der Schatkistbons Le Peupleheeft aan enkele finan ciers hun 00'deel gevraagd over de ge dwongen consolidatie der Schatkistbons. Uit het oordeel geopperd door een der leiders van de Nationale Bank, halen we het volgende Al degeneD, nijveraars, handelaars, bankiers, instellingen van openbaar belang, private perso nen -die zullen bewijzen dat ze waariyk betalingen hebben te doen, zullen hier met de meeste tege moetkoming worden ontvangen en zullen, in de mate van het mogelijke, voldoening ontvangen. Wij willen aan niemand schade berokkenen. Wanneer de noodzakelijkheid zal bewezen zijn, zullen wij gewaarborgde kredieten openen. Dit werd vanaf Maandag reeds gedaan Maar wij zijn vast besloten alle misbruiken te vermijden. Zoo zijn er vele personen gekomen om de uit wisseling vau hun Schatkistbons te vragen onder voorwendsel dat zij een huis wilden koopen Tot de verplichte konsolidatie werd besloten om de inflatie stop te zetten. Het kon niet worden toegelaten dat langs een omweg, to^h aan inflatie wordt gedaan Het socialistisch kamerlul Msx Hallet, censor van de Nationale Bank, verklaarde onder meer Het is zeker dal wij een krisis krijgen"die nog zal verergeren na de siabilisat e. Zij ie umerrmjde- Ityk en iedereen zal er min ofn^eer onder lijden. De beheerder van de Bar.q te d'Outre- mer M. Félicien Cattier, gaf ook zijn oordeel, waaruit we het volgende lichten Een ekonomische krisis Zeker zij is onver mijdelijk. Indien wij den op weg van de inflatie waren blijven wandelen, kregen wij ook de krisis, langer en gevaarlijker, de krisis van den dood. Indien wij nu volhouden zal de krisis, een krisis van herstel zijn. Voorheen G. ÜELAERE&C aangesloten bij de *BAN'QUE DE BRUXELLES Kapitaal 200.000.000 mui Reservefond» 94.440 OOG voor POPERINGHE en OMLIGGENDE Fiscale Dienst. Inlichtingen kunnen Uekomen wotden te Watou, bij L.ebbe Achiel, Donderdag a. s. van 7 tot 8 uur 's avonds. te Poperinghe, in den Katholieken Krii g Viijdag a. s. van 12 tot 1 uur. Door de wet van 7 juni 1.1. werd voor vier naeenvolgendejaren eene bijkomende grondbelasting gevestigd gelijk aan 50 opcentiemen op de gewone grondbelas ting voor de bebouwde- en 75 voor de de onbebouwde eigendommen. Art. 3 van deze wet bepaalde verder dat eene vermindering van 25 "j, op de geheele som zou toegestaan worden aan degenen die deze bijkomende grondbe lasting voor de vier jaren in eens en voor lu Oktober a s. zouaen betalen. Ingevolge een Koninklijk Besluit van 27 Juli wordt deze vergoeding tot 30 a verhoogd voor degenen, die de belasting In eens zullen afbetalen voor 1" Septem ber a s. Zooals hooger gezegd, is die belasting gelijk aan 50 ot 75 opcentiemen op de gewone belasting, (50 opcentiemen wil zéggen 50 frank op 100 frank gewone belasting) en daar deze laatste 10 van het kadastraal Inkomen bedraagt, zoo wordt de bijkomende grondbelasting vooraf berekend op 5 van het kada straal inkomen der bebouwde eigendom men en 7,50 ri/o der onbebouwde eigen dommen. VoorbeeldEen eigendom waarvan het kadastraal inkomen 1500 fr. bedraagt, 't zij 1000 fr. bebouwd (huis, gebouwen) en 500 fr. onbebouwd (land) zal als volgt belast wordenInkomen. Bebouwd: 1000 X 5 50 fr. Onbebouwd: 500 X 7,50% 37.50 fr. Te betalen 87 50 fr. 't zij voor 4 jaar: 4 X 87,50 350 fr. Indien deze som ineens betaald wordt voor 1 September: eene vermindering van 35& X 30 105 fr. ware dus in dit geviiEte betalen350 - 105 245 fr. De belasting wordt berekend op het kadastraal inkomen van 1926. Daar dit in vele gemeenten nog niet vasgesteld is en daar van den anderen kant veel eigenaars het onderscheidenlijk bedrag niet kennen van het bebouwd of het onbebouwd in komen wordt het toegelaten ten einde van de vermindering te kunnen genieten bij den Ontvanger der belastingen, eene som op afkorting te betalen, bere kend tegen 5 van het totaal kadastraal inkomen vermeld op de belastlngs biljet ten, voor het jaar 1925. Bijvoorbeeld. Kadastraal inkomen 1925: 15Ó0 fr. (lijk hierboven). Belasting 1500 X 5 75 fr. voor 4 jaar 4 X 75 300 fr. vermindering 300 X 30 90 fr. ware te betalen voor 1 S. pt mber op afkorting: 210 fr. Wanneer naderhand de juist te betalen som zal bepaald zijn, zal de eigenaar die hoogvermelde afkorting gestort heett Insgelijks van de vermindering van 30 genieten op hetgeen hij moet bijleggen voor zooverre hij dit voldoet binnen de maand van het toezenden des waarschu- wings uittreksel. Beelden in alle grootte tot lm80. en allerhande gebeden, leesboeken er, gedenkenissen der Heilige, ter drukkerij dezer. Rouwberichten Heer en Vrouw Isidore VANHOUTTE- VERMEULEN en de Kinders DELAU- TRE-VERMEULEN bedanken al dege nen die bewijs gegeven hebben van deelneming in den rouw die hun komt te treffen door het overlijden van hunnen zoon en broeder Heer Germain DELAUTRE en verontschuldigen zich bij deze die bij vergetenheid geenen rouwbrief zouden ontvangen hebben. De Kinders VERBIEZE en Familie oedanken Vrienden en Kennissen om den blijk van deelneming door hunne aanwe zigheid bij de Begraving van Vrouw Vrouw Wed. Charles WORM en Kin ders noodigen hiermede Vrienden en Ken nissen uit tot de plechtige Jaarmis, welke zal gezongen worden op Zondag 8 Oogst, om 8 uur 's morgens, ln de parochiale kerk van St Bertinas, tot latenis der ziel van hunnen overleden Echtgenoot en Vader, Op heden Zondag 8 Oogst, te 9 uur, wordt in de kerk van Het Vogeltje, eene mis opgedragen tot lafenis der ziel van stadswerkman. (Met uitdeeling van ge dachtenissen). Heer en Vrouw René LIETAERT LIE- TART noodigen Vrienden en Kennissen uit tot de plechtige Mis die zal gezongen worden op Maandag 9 Oogst, te 9 uur ln St janskerk, voor de famiiien Maandag 9 Oogst, te 9 u jr, in St Be:- tenskerk, Solemneel Jaargetijde voor Echtgenoote Wlaurico Hauwen Vriendelijke uitnoodiging aan Kennis sen en Vrienden van wege Echgenoot en Kinders. Gustaf CLABAU-VANSPRANGHE en Huisgezin noodigen hiermede Vrienden en Kennissen de gezongen Mis te willen bijwonen, op Maandag 9 Oogst, te 9 u., in O. L Vrouwkerk, voor hun overleden zoon en broeder Rouwberlcht aan Vrienden en Kennissen. Dinsdag aanstaande 10 Augustus, om 10 uur in St Bertenskerk zal een Solem neel Jaargetijde gezongen worden tot zielelavenis van Heer en Vrouw Dank op voorhand en beleefde groeten van v egens de Familie. voor Poperinghe en Omliggende Niettegenstaande de late uitnoodiging en de talrijke feesten in den omtrek waren een heel bevredigend getal huisvaders en huismoeders naar de Vergadering gekomen. M. Depraetere, dien we vioeger reeds hier hoorden, deelde mede dat eene tombola uit gegeven is door het Hoofdbestuur om geld te vergaderen ten einde de bewoners der onbe woonbare grootsteedsche krotten van deze plaag te verlossen en door bouwen van werk manswoningen, deze gezinnen op zedelijk en gezondheidsgeDied te nelpen. leder moet het als plicht aanzien deze edele poging te steunen door eenige lotjes der tombola aan te koopen. Na M. Depraetere, kwatn M. Kerkhots, bestendig secretaiis voor onze Provintie, aan het woord. Jammer dat we zijne overtuigde, gemoeds volle aanspraak niet heel kunnen geven, leder aanwezige beleefde er een genoeglijk urntje. Na eene welgemeende hulde aan de Ouders der Kroostrijke Gezinnen en bijzonderlijk aan de edele taak der Moeders, bewees de geachte spreker ons met aanhalingen van Ueneeshee- ren en Geleerden dat de gezondste kinderen te vinden zijn daar waar er veel zijn dat de geleerdste koppen komen uit groote benden dat de onbezonnen ouders die er maar ééntje of ten hoogste twee willen omdat het fortuin te grooter zou zijn, dikwijls door hun ééntje hun erfdeeltje in nietigheid zien verspelen dat de beste en meest durvende karak ters gevormd worden in een grooten noop kinders dat op 100 operaties door vrouwen on derstaan, 90 veroorzaakt zijn door er maar eentje te willen. Luimig waar 't paste, striemend waar noodig was en ernstig bij den laatsten optoep tot stevig oprichten hier van onzen Bond, ge noot M. Kerkhots uitbundigen bijval en werd zijn flinke rede met algemeen handgeklap toegejuicht. Hopen we dat we die twee heeren hier nog zullen te hooren krijgen. Volgde kiezing van het Bestuur het voorloopig Bestuur werd eenparig aangeno men en uit dit moet door het Bestuur zelf het Bureel worden gekozen. Om te eindigen werden omtrent een hon derd inschiijvingsbulletijnen ingevuld en geteekend. Het Bestuur. Woensdag avond kwam het Bestuur samen en in algemeen overleg werd het Bureel als volgt samengesteld Eere-Voorzitter Heer De.vos René Proost E. H. Debevere Voorzitter Heer Van Eecke Wilfried Onder-Vooizitter Devloo René Penningmeester Notredame Hilaire Schrijvers BoarKeois Jules 1 Desmadiyl Maurice Hauspie Maurice Leaen Sansen Valère. Het Bestuur belooft de belangen der Kroost rijke Gezinnen doelmatig te verdedigen. Inschrijvingen. Alwie begeert lid te worden mag zich aan geven bij een der bestuurleden. Op elke omliggende gemeente zal iemand gezocht worden om op zijne gemeente de zaak te behertigen door inschrijvingen en aanvragen op te nemen. ln 't korte meer daarover. Loten der Tombola zullen bij de Bestuurleden en ten onzen bureele te krijgen zijn. De trekking beeft plaats In December. Beschermleden. Een dringenden oproep wordt gedaan tot alle weldenkende personen om onze werking geldelijk te steunen. Wie het met ons goed meentsteuneons niet eene jaarlijksche bijdrage van 10 of 20 fr. Vriendelijk verzoek aan wie dit wil doen zich aan een der Bestuurleden te willen aangeven. Afslag in de winkels. De talrijke huisgezinnen zijn natuurlijk goede klanten voor de winkels. In een groot huisgezin is er veel noodig, en aan wie veel koopt kan een kleine prijsvermindering toe gestaan worden. ln alle steden wordt eene prijsvermindering aan de leden der Kroostrijke Gezinnen door vele winkels toegestaan. Wie volgt dat voorbeeld hier We zullen de lijst geven der winkels die aan dezen oproep beantwoorden en die dus willen eene prijsvermindering van 5 °f meer geven aan onze leden mits vertoon van hunne lidkaart bij den aankoop. Lidkaarten zullen zoodra ze uit Btussel toekomen ter beschikking gesteld worden. Aan 't Werk Dat ieder lid zich dus als propagandist aan- stelle en in zijne omgeving nieuwe leden aan- werve. Zoo krijgen we een machtigen bond en zoo moeten we onze eischen veroveren. HET BESTUUR. Heden Zondag 8 Oogst, van 9 tot 11 u., I zitdag voor 't ontvangen der bijdrage I van de leden van den Werkliedenbond. i Heden ook van 9 tot 11 uur zitdag voor jde Pensioenkas. Al de personen die ver jaren in de maand Oogst moeten vandaag komen met of zonder hunne kaart De I volgende Zondagen dei maand is er belet om te zetelen. Dinsdag 10 Oogst, (e 7 uur vergade ring voor 't bestuur van den Ziekentroost. Vrijdag 13 Oogst, van 8 tot 10 uur, zitdag van den senator. Van 9 tot 10 uur is de Spaarkas open. Zondag 15 Oogst is 't bureel gesloten, ter gelegenheid der processiefle leden moeten er aan houden in zoo groot getal mogelijk de processie te vergezellen. De propagandist Is sprekelijk alle dage van 8 tot 9 u. in 't Volkshuls. Miel 1<: X A M K w Kath. Hoogeschool van Leuven. Gra.d van Burgerlijk Bouwkundig ingenieur, tweede proetSansenjozef, Pop. met ondeischeidirg. M. Leon Jegers van Poperinghe heeft met voldoening zijn examen afgelegd als regent voor de Middelbare School. Juffer Estelle Fagöo van Reninghelst heeft met vrucht haar 2" ex aam voor regentes in landbouw huishoudkunde, in het Hooger Nor maal Instituut van Laken, afgelegd. met haren nasleep van noodlottige gevolgen buikkrampen, darrnonste- klng, hevige hoofdpijn, uitzetting der maag, stoornis in het gansche spijs verteringstelsel, met, als eindelijk gevolg, het vermageren en verblee- ken, iv o i* <11 j;' ii «e z c» li door de verzachtende werking der vermaarde (4 fr. 50 de doos). Te verkrijgen bij Fr. Van de Plas, Apoth. Bertenplaats, 8, POPERINGHE, SNOECK. Apoth., Groote Markt, Yper. Vervroegde Oproeping. Ontepaald Uitstel. Uitstel voor één Jaar. Vernieuwing van Uitstel voor I Jaar. Vervroegde Oproeping wie 18 of 19 jaar oud wordt, mag vragen om zijn dierst te doen met de lichting van 1927 Onbepaald Uitst'l (f.t z vrijstmirg van werkelijken dienst In vredestijd) ue la- miiien van minstens zes kinderen en wier Inkomsten niet te ho g zijn', hebben recht op zulkdanige vrijstelling voor één h .inner zonen, mits deze het aanvraagt Uitstel voor een jaarom allerhande re denen, mag men dusdanig uitstel vragen. Al deze aanvragen moeien gedaan of ingediend worden op het Stadssekretari- aat, binnen de maand Augustus. Le aanvragers van onbepaald uitsel worden beleefd verzocht zoohaast moge lijk hunne aanvraag te willen doen. Er wordt tevens herinnerd aan hen, die reeds vroeger een Uitstel voor een jaar gekregen hebben, dat ze, om een nieuw uitstel te verkrijgen ook gedurende de maand Augustus een aanvraag daartce moeten indienen. Bij ons te Verkrijgen. Besluit op het Het uithangen van dit besluit is ver plichtend voor al de herbergiers. Het kollege van Burgemeester en sche penen laat weten dat de plaats van waar nemend onderwijzer openslaat. De aan vragen, tot het bekomen dier plaats, moeten aan 't gemeentebestuur overge- gemaakt worden tegen den 23 Augustus aanstaande. Op bevel De Sekretaris, De Burgemeester, Vanden Weghe. H Opsomer Wil men de levensduurte doen afne men, dan moet men sparen, minder pa- pieten geld in omloop brengenMaar alcohol doet het papieren geld met volle handen weggooien en 't geld verbrassen. Alle jaren veroorzaakt hij in ons land de enorme luxe-uitgave van 4'. milliard fr. Die kolosale som wordt op de markt ge gooid, en doet mede de levensduurte stijgen. LINOLEUM - BALATUM TOILE-C1RÉE - BEDDEVELLEN MEUBELPAPIER OROOTE KEUS TBR TROUWÏ bij SANSEN-VANNESTE OAS THUIS.STRAAT, 15, POPERINGHE I ALLE BUREELMEUBELEN I CINEMASPECTAKELS Familievertooningen en voor Kinderen. Zaterdag 7 Oogst om 8 uur en Zondag 8 Oogst om 4 en 8 uur. groote cow-boy film in 5 deelen met JACK PERRIN. Zeer aandoenlijke en hedendaagsch drama in 7 deelen met BEBE DANIELS en RICARDO CORTEZ, de mededinger van Rudolph Valen tino. Naar het werk van Vicenti Birsco Ibanez. Zijn onderpastoor benoemd in St25alvators te Brugge, de E. H. Sobry, S. T. D., leeraar aan 't Kollege te Veurne in St-Mlchiels, te Roesselaere, de E. H. Van Gheluwe, leeraar aan 't Klein Seminarie aldaar. Klas 1926. GOED NIEUWS. Volgens art. 5 der Wet van 2 8-26 zijn de miliciens van 1926, die aangewezen werden voor den hulpdienst, thans vrijge steld van dienst. Maandag 9 Oogst om 8 uur. Een prachtdrama in 5 deelen met GERAL- DINE KARRAK. FRANCE DHÉLIAen LUCIEN DALSACE in een schoon fransche film groot hartroerend drama in 7 deelen. Naar het beroemd werk van Léon Frapie. Kinematografische aanpassing van Gaston Roudis. Een schoone strijd tusschen moeder lijke liefde en eigen belang. Een echt meesterstuk s yj j_ze/rus wo 17 Al et eerste kwaliteit grondstoffen gemaakt warden 27 Zorgvuldig gebrand zijn S7P\.exi moet er min kunnen gebrui ken, daar alle vreemde prod uk ten venwrj d«rd zijn 47 "Zij moet droog ln de pakken gedaan worden want anders isKet een bedrog J[ op het gewicht.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1926 | | pagina 2