UgjtcM êist irinHtm\i iiir onder bail I «Mkecij fCJACOBJ Tandmeester TIEN PAARDENPRIJSKANP Oaisse Commercial© de Roulers HALFMAANDELIJKSCHE REKENINGEN lieden,het genot der sigaret Morgendit der premie Auto-ongevallen. Zendeling-Martelaar. Mme VANDENDRIES9CHE UNDBOUli KIM Belangrijk Bericht Hoptentoonstellingen. Vrije Vakschool van Poperinghe. Leening der Verwoeste Gewesten Gemeente WOUMEN. PROVINCIAAL CONGRES DER GROOTE GEZINNEN Buitengewone TENTOONSTELLING In t Binnenland Vlaamsche Vrienden Magasins de la Compagnie Anglaise HOPPEPLUK MOND- en TANDZ1EKTEN IJselijk Auto-ongeluk te Oudenburg Nieuws over de Hop De datum der Gemeentekbzingen HIER EN DAAR 'Vroeger ISmiL Villi IV>|Mïpillgll6®N Voorheen G. DELAERE&C""* Tijdperk van 10 lot 27 Sept. 192613 60 0 0 Een Christen Werkersfeest in 't Ypersche LEDERTOUWERIJ Willy Gombert Wisselkoers vso VrijiUg nam. om 31. Hei noekie ven ten ctimien merkman, De Verstoptheid o i* cl I ii e z e n VICII V - P1LLEM Rouwbericliten Leopold Verhaeghe en Huisvrouw Mijnheer JULES VAN MERRIS Mijnheer Joseph VAN MERRIS en Mevr. Beatrice van Reninghe de Yoxvrif Bij SANSEN-VANNESTE ill deze WdonigK£deat7uidlmmin(kaIoTngekzmi£ Vraagt aaaiuuen Rriudmu1^ LICHTE MALF-ZWAQE OF ZWADE 2. den Volkenbond en de Regeeringen te bewegen dezen detinitieven stap te zetten ten einde de wereld te verlossen van den militalrlstischen geest en om den weg te openen naar een nieuw tijdperk van vrijdom binnen de landen en van broederlijkheid onder de naties. Het internationaal Congres van den vrede, te Bierville gehouden, is tot het zelfde besluit gekomen. Het Congres heeft zich overtuigd ver klaard, dat de vrede niet kan verzekerd worden tenzij door den Volkenbond, die een echte bond der natiën moet worden en over eene Internationale politiemacht moet kunnen beschikken. Eerst dan zal men kunnen overgaan tot de geheele ontwapening van al de landen, door af schaffing van den gedwongen militairen dienst. Het is buitengewoon hoeveel auto-on gevallen er In de laatste weken gebeurd zijn. Meest alle laten slachtoffers en steeds Is er schade te betreuren. Als men nagaat het getal auto's welke dagelijks over de banen vliegen, als men de geweldige beweging ziet langs sommige toeristenbanen, als men opmerkt met welk eene vreeselijke snelheid deze dui zenden, kruisende, tuitende en stofma- kende auto's heen en weer stuiven valt het niet te verwonderen dat de bladen hun dagelijksche rubriek van auto-onge lukken regelmatig gevuld zien. Het wordt meer dan tijd dat er kracht dadige maatregelen genomen worden, is het niet in het belang van de zotten die zich zeiven moedwillig den dood in jagen, dat het dan weze ter wille van de arme voetgangers die veel te veel het slachtof fer worden der grillige kuren der hollende, bollende doodrijders. Op de eerste plaats zou men degenen, die geen bewijzen geleverd hebben van goed te kunnen rijden of van de noodlge lichaamsgestelfenlssen daartoe te hebben, moeten verbieden van een auto te bestu ren. Ten tweede zou men streng moeten zijn tegenover al degenen die gebruik maken van de straat, van den weg. De overtreders zouden moeten zwaar gestraft worden en de wetten die zulks regelen, zouden geen doode wetten mogen zijn. Het is niet genoeg van op alle hoeken en kanten der steden aan te dulden aan hoe veel Km. per uur er mag gereden worden. Het is maar als de overtreders weten dat de straf zal volgen op de overtreding dat zij eerbied zullen hebben voor zulkdanlg bevel. In geval een grove fout een doodelijk ongeluk ten gevolge had, zou de schuldige eene gevangenisstraf moeten krijgen. Zulke straf kan ten minste door verzeke ring niet gedekt worden en zou de gelei ders tot voorzichtigheid aansporen. Het is genoeg bewezen dat er veel ongevallen alleenlijk aan de Overdreven snelheid en aan de onvoorzichtigheid en geenszins aan het toeval toe te wijden zijn. De auto-bestuurders hebben hunne rechten, maar de voetgangers hebben er ook. Voorzeker zou er niemand met ge zond verstand er tegen opkomen moesten er schikkingen genomen worden om naast de rechten der auto-geleiders ook deze der voetgangers te doen eerbiedigen. Op 12 Augustus werd E. P. Camlel Ruyffelaert uit Eyne (bij Audenaerde), doorChineesche roovers vermoord. Sedert zestien jaren verbleef hij in 't gebied van Swl-Yuan, dat sinds twee jaren door de troepen van Feng-in-Siang (protestant- bolchevlk) bezet is. Guido. 97, Dixmudestraat. YPER Volledig pijnloos uittrekken. Volmaakte en gewaarborgde gebitten. Herstelling van alle stukken. Vernieuwen van plantzaad voor den aardappelteelt is onwederlegbaar een beste zaak en zelfs eene noodzakelijkheid om de opbrengst te bevoordeeligen. Om zeker te zijn dat het eene vernieuw de soort is, moet men zich kunnen met vertrouwen wenden tot een handelaar die eraan houdt zijne klienten met bezorgd hcid en zakenkennis te bedienen. Wij vernemen met genoegen dat de heer Nestor Lletaert, handelaar te Poperinghe, Yperstraat, N°96 van Polen teruggekeerd is alwaar hij eene omreis gedaan heeft in de aardappelstreek, voor het aankoopen van Poolsche planters (echte Industrie Origine Madrowa). Bij hem kan men dus echte Poolsche plantaardappelen aankoopen welke recht streeks van de poolsche velden zullen afgezonden worden. Deze vernieuwing van plantzaad kan veel bijbrengen tot het vermeerderen van de opbrengst en het verbeteren der hoedanigheid, dit tot wel zijn vandelandbouwersen deverbruikers Men kan bij hem ook alle soorten van Hollandsche Eesterlingen be komen uit de gekeurde velden van Fries land. Voor uwe aankoopen, wend U tot zijne agenten of rechtstreeks tot hem. Hij verhoopt met uwe aankoopen ver eerd te worden. N. Lletaert, Yperstraat, Poperinghe. OVER DE Het Hopverbond van het Land van Pope ringhe zal een PLAATSELIJKE TENTOON STELLING van hop inrichten den Zondag 19 September, in de gemeenten: Cronibeke, Proven, Kousbrugge, Reninghelst, Vlamer tinghe, Watou en Westoutre. Den Vrijdag 24 September en den Zondag 26 September is er GEWESTELIJKE TEN TOONSTELLING van geprimeerde hop te Poperinghe, in het lokaal der Vakschool, Rekhofstraat. Ai de leden der hopbonden die begeeren deel te nemen aan de tentoonstelling, moeten voor Zondag 12 September, hun naam aange ven aan den secretaris van den hopbond hun ner gemeente. De afgeveerdigden zullen bij die ingeschrevene leden, die hun naam aange ven, de stalen komen nemen den 13 September of volgende dagen. Meer dan ooit is het noodig dat de hop kort en zorgvuldig geplukt is, en ook wel gedroogd. Verleden jaar hoorde men veel klachten over het onvoldoende drogen bij verscheid'ene hopboeren van de streek; ook kloegen hande laars en brouwers over bet slecht plukken, zelfs met kleine scheeranken, vooral te Elver- dinghe, Woesten, Westvleteren, Rousbrugge en elders nog. Dat zal dit jaar het geval niet meer zijn te Rousbrugge-Haringhe, zoo hoopt de hopbond die aldaar tot stand kwam. De hoppeplukkers zullen nu voorzeker hun beste doen om kort te plukken, en de boeren zullen hun hop goed drogenboer en koopman zullen dan beste Poperingsche hop kunnen in den handel brengen. In den huidlgen tijd is er vraag naar bekwa me geschoolde stielmannen: de vakschool van Poperinghe is ten volle gereed en in staat om de jongens van Poperinghe en ook die der omliggende gemeenten in hun stiel te be kwamen. In de vakschool (leerwerkhuis), die gehou den .-wordt van 8 uur 's morgens tot 5 uur namiddag, wordt een praktische opleiding ge geven aan timmerlieden, schrijnwerkers, meu belmakers en houtdraaiers. Van af het tweede jaar worden de leerlingen betaald voor 't geleverd werk. In de avondleergangen (nijverheidsschool) worden volgens het Staatsprogramma vier op eenvolgende studiejare gegeven van reken- en meetkunde, meetkundig teekenen, machien teekenen, bouwkunde, bedrijfsleer, werktuig kunde, tot vakopleiding van houtbewerkers, meubelmakers, steenhouwers, metsers, werk tuigmakers, enz. De avondleergangen beginnen den 1 Octo ber. Voor inlichtingen en inschrijvingen wende men zich den Vrijdag voormiddag (10 tot 12 uur) tot den E.H. Bestuurder der Vakschool Rekhnfstraat 5, Poperinghe. 4 t. h. 1921 Trekking, van Woensdag 1 September. Het lot van 250.000 fr. is gewonnen door de obligatie Reeks 177.888 n. 8. Het lot van 100.000 fr. door de obli gatie Reeks 42.577 n. 13. De obligaties Reeks 42.577 n. 3 en 18 en Reeks 62.427 n. 7 winnen ieder 50.000 frank. De andere nummers van hooger ver melde Reeksen, alsook al de nummers der Reeksen 77.605 en 143.626, zijn uit- keerbaar met 250 fr. Woensdag 8 September 1926 PAARDENMARKT in den voormiddag, gevolgd van een groote algemeens voor alle Paarden 1100 Fr. Prijzen in geld en eeremetalen. Er zullen 2 prijzen toegekend worden voor deze die»het meeste getal paarden te koop bieden op de markt1° prijs 20 fr.; 2'' prijs 10 fr. 1. Meniën kachtels4 prijzen. 2. Merrtën aclittienmaanders5 prijzen. 3. Merrtën dertigmaanders5 prijzen. 4. Merrtën van 3 jaar en meer6 prijzen. 5. Hengsten kachtels 4 prijzen. 6. Rain achtienmaanier (Hengsten zijn toege laten)5 prijzen. 7. Ruin dertigmaanders 4 prijzen. 8. Ruin 3jaar en meer .- 4 prijzen. Een prijs van 10 fr. zal uitgeloofd wor den aan de verstkornende. Het Provinciaal Congres der kroost rijke gezinnen op Zondag 29 Oogst te Thlelt gehouden, was een triomf. De vergaderingen in den voormiddag en ook in den namiddag werden talrijk bijgewoond. De sprekers, de heeren Kerk hof, Depraetere, Lemayeur en Decock hebben zich wel van hunne taak gekwe ten. De heer Van Cauwelaert, burgemees ter van Antwerpen, wist geheel de massa toehoorders te betooveren door zijn mede slepend woord en M. Vandevyvere, Staatsminister lichtte de redevoering van M. Van Cauwelaert nog wat toe. In den namiddag trok een stoet met muzieken en banderollen door de stad. Het aantal deelnemers uit alle hoeken der provincie en van Oost-Vlaanderen beliep rond de tweeduizend. De volgende wensch werd op de voor- middagvergadering bij algemeene stem men aangenomen Het Provinciaal Verbond der K.G. van West-Vlaanderen, in congres vergaderd te Thielt, gehoord hebbende de verslagen van M. Depraetere, vraagt dringend aan 's lands bestuur, in naam zijner duizenden leden, eene spoedige regeling in 't voor deel der K.G. in zake ijzerwegen, belas tingen, legerwet. Vraagt voor de ijzerwe gen 50 t.h. afslag van af den eersten persoon en alleen reizendevereenvoudi ging der formaliteiten en afschaffing zegelrecht van 2,50 fr. Geldigheidsduur der kaarten voor drie jaar. Vraagt voor de belastingen, meerdere vermindering voor de groote gezinnen, in vergoeding der nieuwe onrechtstreeksche belastingen welke de K.G. het meest treffen. Aanvul ling dier ontslagingen te zoeken bij perso nen welke geen famillelast dragen en dringende aanneming der wijzigingen voorgesteld door senator Van Overbergh, in zitting van 12 Juli 1926. Vraagt de le gerwet, de onvoorwaardelijke vrijstelling van den eerst opgeroepene uit een huis gezin van 6 kinderen, en meerdere vrij stellingen voor de gezinnen met meer dan 6 kinderen. Heeft betrouwen dat de eischen van het beste deel der Belgische bevolking zullen ingewilligd worden, tot welstand en heropbeuring der gansche natie, waaraan de K.G. gaarne hunne medewerking zullen verleenen. FEYS-CALLEWAERT, Rousbrugge. T. Ti.Ov- te Iseghem. Met de IseghemscheKermlsweek, wordt er In hoogervernoemde stad eene buiten gewone Handel- en Nijverheidstentoon- steillng in de ruime zalen en koeren van 't S'-Jozefscollege ingericht, namelijk van 5" tot 12" September. Buiten de vier hoofdafdeellngen 1° vaks en nijverheidsonderwijs, 2" Machienen en werktuigen, 3" afgewerkte nijverheids productie, 4° boom- en bloemteelt, zal er een missiesectie alsmede een kunstschil dersalon worden aan toegevoegd. Zondag en Maandag opluistering der tentoonstelling door muziekkoncerten, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag voormiddag telkens te 10 y« u.een hoogst interessante voordracht gegeven in de rüime feestzaal der tentoonstelling door de beste iesgevets. De tentoonstelling is open alle dage van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur. Ingang 1 fr. B;j goed weder z il het «Vlaamsch Volks- to >neel op Woensdag te 3 uur op den koer der feestzaal in openlucht Don Qulchot opvoeren. Stadsnieuws Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Woensdag avond aanstaande om 8 u.15 gewone veertiendaagsche vergade ring in den Katholieke Kring. OnderwerpOver Het Vlaggeboek door V. De Byser. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, ra zende tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmid del u ervan heeft kunnen ontslagen,neemt zonder aarzelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperin ghe, de doos 4,50 Ir. Katholiek Muziek 't Was Zondag laatst een prachtig uitstapje langs Oos tende naar Blankenberghe. Mooi weder heerlijk verzetflinke uitvoering, dapper toegejuicht door talrijke aanwezige bad gasten goed onthaal en flink opgediend bij M. M. Desquand wiens hotel wij gaarn en welgemeend aanbevolen. In een woord welgezind en voldaan hebben de muziekanten hun uitstapje doorge maakt. Vaandel/eest. Het feest van de Briefdragers is wel gelukt en lokte heel wat toeschouwers en algemeene Instem- stlmg. Jammer dat het Katholiek Muziek ook geen deel kon nemen aan het feest. Maar ja hun uitstap was reeds lang voor bereid voor dit vaandelfeest werd beschikt en het vaandelfeest kon niet verschoven worden daar Yprianaenkel dezen Zondag vrij was. Overlijden. Deze week is hier op St Annaplein overleden Juffr. Mathilde Willemet, die vijftig jaar lang te bed lag ter oorzaak van verlamming in de beenen. In October 1876 werd zij door een plotse linge schrik met verlamming geslagen, en sedert dien heeft zij geen enkel stap meer kunnen gaan. Pectoral Dupuis. De griep, die begint met rillingen Is een algemeen on gemak. Zij wijkt voor de weldoende uit werking van den Pectoral Dupuis. De doos 4.50 Ir. bij H. Notredame, Gr. Markt, Poperinghe. K. VI. Meisjesbond. Heden Zon dag, 5 September, om 4 uur zeer stipt, gewone maandelijksche vergadering bij de Eerw. Zusters Penitenten. Vertrek. Aanstaande maand ver trekt E. Pater Paul Van Merrls op nieuw naar zijne Missie in Congoland. Wil uwen moed niet verliezen, om dat gij aan hoofdpijn lijdt. Neem in volle trouw een Algaopoederhare weldoende bewerking heelt geen invloed op de maag. Gij zult aanstonds genezen zijn, en onzen raad verspreiden. Eisch Algaopoeder der Oude Apotheek Libotte. in Poperinghe te bekomen bij Vande- plas, Apotheker. Pluktijd. Donderdag laatst is men in veel plaatsen beginnen plukken. Morgen Maandag zal men algemeen aan den gang zijn. Men bemerkt veel vreem delingen, en heel wat mansvolk. TOOMEEL Zondag 12 September, te 7 uur in het Volkshuis, ten voordeele van de missie van E. Pater Paul Van Merris, Opvoering van het bekroond missiedrama Padre- cito Zondag 26 September, in 't Vlaamsch Huis, (dagvertooning) opvoering van Piaskedoor den Meisjesbond van Kortrijk, ten profijte van de Amnestiebe weging. Zondag 26 en Maandag 27 September, in den Jongelingskring, opvoering van Gebroken Leven drama in 3 bedrij ven Vlug verdiend blijspel en Jo- chem Pezel klucht. Laffe daad. Maandag nacht wer den ten nadeele van Malbrancke, landge- bruiker aan Spanje, 600 hopblokken in vollen wasdom afgesneden. Laf. Wilt gij goed purgeeren, zonder buikpijn, zonder tijdverlies, op gemakke lijke, eenvoudige, zekere spaarzame wijze, neem de Roode Pillen van L. Dupuis- Jumet. De doos4,50 fr.de halve doos 3,50 fr. bij H. Notredame, Gr. Markt, Poperinghe Patroonfeest. Vandaag is het de Naamfeest van St Bertinus, patroonheilige der stad Poperinghe. Hoogdag in St Ber- tenskerk en 's namiddags te 3 uur pre cessie in stad. Elektrische-voordeelen. Voor het eerst deze week werden onze drukpers en vouwmachien waarop De Poperinghe- naargedrukt en geplooid is, in bewe ging gebracht door twee elektrleke motors. De elektrieke motors werden geleverd en tot onze algeheele voldoening geplaatst door den Heer André Cossey, Groote Markt, Poperinghe. Wij hebben van de eerste week reeds kunnen ondervinden dat het gebruik van elektrieke motors, als drijfkracht, veel voordeeliger, goedkooper en gemakkelij ker is dan gasmotors en bijzonderlijk dan naphte motors. Die drijfkracht noodig heeft, heeft er alle belangen bij met elektrische motors te werken. Kerkdiefte. In St Bertenskerk werden een paar offerblokken geruimd, waarschijnlijk binst het noenuur. Men heeft vermoedens op vreemde rondzwer vers. Zekere Vandaele en Vandamme, beide van Brugge, die in de kerk gezien werden rond het uur van den diefstal werden aangehouden en opgesloten. Het Parket van Yper kwam Vrijdag morgen ter plaats om de zaak te onderzoeken Diefstal. Zekete Duprez van St-Amandsberg-bij-fient, was ter herberg Den KeizeiWerfstraat. De bazin had haar porte feuille laten liggen en liet den kerel alleen deze ging loopen met den buit en had reeds 150 fr. verdronken als de gendarmen hem aanhielden. Hij werd veroordeeld tot Merxplas en vertelde met genoegen dat het de 14e keer was dat hij daar naartoe trok. Beste Lezers, (leze is uwe iutn- «IÏM-IiI wacurdig In uwe lielau^eii profiteert van mij ne ervarenheid om »wo £-<»l<lplstu(sinten - Beursorders - toe ie vertrouwen mm Remi MONCAREY 35, Albertlaan, VORST Omioodi^;- meer. mijne stipt- dfc juist - lieul in zalu^n i~s van overouds bekend. Nieuwpoort. Ontploffing. De genaamde Michel Rosseeuw, diete Nieuw poort, in een pannenfabriek arbeidzaam was, werd er gedood bij de ontploffing van een houwitser. De ongelukkige werk man laat eene weduwe met vier kinderen na. Ansegem. Ongeval. De auto- voerder Aimé Heffinck kwam nabij de statie over het spoor gereden aan den onfcewaakten barreel, teen het voorste van den auto gevat werd door den trein Waeregbem Ansegem. De radiator werd ingedrukt en het voertuig op zijde geslin- ge.d. De voerder, die met geweld uit het tijtuig geslingerd was, bekwam erge kwetsuren aan de zijde, welke door een geneesheer moesten toegenaatd worden. Yper. Vergadering. Heden Zondag 5" September, om 3 ure namiddag zal er eene algemeene vergadering plaats hebben voor de leden der samenwerkende maatschappij Spaarzaamheid In het lokaa! der Elverdinghestraat. Gezien de belangrijkheid van die ver gadering hoopt het bestuur op de tegen woordigheid van iedereen, alsook op deze van vele huisvrouwen. Missiedag. Ten voordeele van de mission van den Eerweerden Heer Pater van Merris van de Congregatie van Scheut zal op heden Zondag 5" September een missiedag gehouden worden in 't klooster der Paters Karmelieten, Mondstraat. In al de missen, korte onderrichting door den Eerweerden Pater zelf. Tot slot zal na 't lof van 5 ure een ser moen gepredikt worden door den Eerweer den Heer Pater Flamelgh, Scheutist. Iedereen steune de Missiën 1 Hongaarsche Kinderen. Op Woensdag 22" September komt hier ter bestemming onzer streek een trein aan met 600 Hongaarsche kinderen, gansch uitgeput en ondermijnd dooi de ontberin gen onderstaan. Kinderen kunnen voor enkele maanden aangenomen worden, mits aanvraag aan de Eerwaarde Dekens van Yper en Pope ringhe. Ook giften tot onderhoud dier havelooze ongelukkige kinderen worden met dank baarheid aanvaard. De Kandidaten der Katholieke lijst zijn de volgende: HH. René Colaert, uittr. BurgemeesterHenri Sobry, uittr. SchepenGaston Vandamme, Hoofdtrein wachter; Cyrille Lemahieu, u'ttr lid, landbouwer; Constant D'Huvettere,uittr. lid, gewezen notaris; Gustave Delahaey, uiltr. lid, smidRobert Declercq, ufttr. schepenJufvr. Irma Comillie, schrijfster vrouwenbond; HH. Eugene Blehuyck, Ingenieur; Joseph Vandermeerscb, uittr. schepen; Maurice D'Hollander, wever; Charles Zwyngedcuw, landbouwer; Va lere Seys, nijveraar; Joseph Bollingier. aannemer; Eugene de la Kethulle, nij veraar. Verleden week gaven wij de veran deringen gebracht aan het bestuur der Kroostrijke gezinnen en wij drukten de hoop uit wellicht de nieuwe werking aan den gang te zien. Zij Is reeds begonnen en laat ons toe het beste te verwachten, 't Was tijd ook. Want werken op 't papier en brengen niets voort. Wij moeten tast bare uitslagen hebben. Wanneer het feest nu? Hoe eer hoe liever. De nieuwe vakschool voor diamant slijpers is om zeggens reeds opgebouwd. Laat ons hopen dat vele burgersjongens er zullen naar toe gaan om den stiel aan te leeren en zich laten eene schoone win ning verzekeren. Dat de Zoo-Circus in onze stad is weten bijzonderlijk al de Inwoners langs waar die veertig-vijftig zware wagens des nachts voorbijreden. Was dat een geweld! Ook zou men niet gezegd hebben Donder dag namiddag en bijzonderlijk 's avonds dat wij een duren tijd|beleven, neen, het brobbelde van 't volk, 't Valt nu nog te zien of de circusmannen uit hunne onkos ten geraakten, want heel die doening kost per dag 22000 fr. Legt ze me daar. De werken aan Belle's Godshuis zijn zes jaren geleden begonnen. De Kapel staat daar nog lijk over die jaren. Nu echter door de bemoeiingen van den heer Verwilghen, Koninklijke Hoogcommissa- ris, zal er doorgevrocht worden en wei zoodanig dat alles nu op eenige weken tijd zal gedaan worden. Aan hem onzen besten dank. Ter herinnering dient gezegd dat Zondag den 5" September, om 2 uur na middag op het terrein SprietHoorn werk, het groot kampioenschap van West-Vlaanderen voor policiehonden zal betwist worden. Wij hebben er reeds op gewezen dat zulks het zien overwaardig is en dat de Yperlingen daar ook zullen willen bij zijn. Reninghe. Kermis. Zondag begint onze kermis. Onder de menig' vuldige feestelijkheden en volksvermaken dienen bijzonderlijk opgemerkt te worden deze gegeven op kermis Dinsdag onmidde- lijk na den rouwdienst van de gesneuvel den, ter gelegenheid van de herplaatsing van het gedenkteeken opgericht ter nagedachtenis van Mathias Devisch, kunstschilder geboren te Reninghe den 22 Maart 1701. Bestuurder der akadetnie te Brugge alwaar hij overleed den 23 April 1765. Deze plechtigheid zal vereerd wor den met de tegenwoordigheid van den Heer Burgemeester van Brugge die er eene redevoering zal doen. Dan hebben wij op kermis Donderdag feestviering ter gelegenheid van het daar stellen der electrificatie op de gemeente. Om 7 ure 's avonds prachtig Concert gegeven door de muziekmaatschappij Ste Cecilia van Oostvleteren. Om 8Vi uur algemeene electrieke verlichting der markt en open bare gebouwen. De inwoners worden vriendelijk uitge- noodigd op deze 2 dagen maar bijzonder lijk op kermis Dinsdag hunne hulzen te willen bevlaggen. De Panne. Bijna verdronken. Zondag laatst na de uitvoering vau een Concert door de «Meiomanen» van Veur- ne, gingen eenige jonge muziekanten in zee. Plots werden een paar jongelingen door een geweldige strooming meege sleurd. Een kon zwemmen en zich redden; de reddingsboot kwam ter hulp en na lang zoeken kon de laatstedrenkeling bewuste loos opgepikt worden. Overgebracht naar een hotel, werd hij door een geneesheer verzorgd de kunstmatige ademhaling moest toegepast en met behulp van vele inspuitingen kon hij tot het bewustzijn teiug gebracht worden. Beveren-aan-Yzer. jonge- lingskring. Op Zondag a. s. lc Zondag van September, gewone vergadering van J. K. De zaal is open van af 5 uur. De vergadering begint stipt 7 uur. Tooneel. De twee tooneelopvoe- ringen van Zendag en Maandag zijp opperbest gelukt. Ge haalt eer van uw werk, jonge spelers en moedige durvers. Ge verdient allen lof. Te meer dat defeest- avonden moesten gegeven worden in onge- wenschte omstandigheden en droevige stemming heerschte, is het een parel aan uw kroon. Uw edel streven, Jonge Yzerwacht is grootsch. Sterkt uwe hoop en uwe lief de Gode ter eere en ons Vlaanderen ten bate I Werkt voort, door wel en wee. Bixschote. Kermisnieuws al dooreen. Schoon weder en veel volk goe verzet, zonder ruzie of twlstpartij wat moet ge meer hebben Wie won er in develokoers'ëVallaeys van Staden kwam de 1e aan (50 fr.)aan Coppens van Yper (40 fr.), Lefere van Gits (30 frWinne van St Joseph (20 fr.) en Lenoir van Poperinghe was de5e(10fr.) In 't ringsteken waren G. Bulcke en G. Samijn aan 't hoofd. In den geiten prijskamp, onderschei den zich, voor 't inlandsch ras 1) ValckeJ. 2) Carreln J. 3) en 4) Wed. Verwarde 5) Martin C. voor geiten met 6 tanden en meer. Verders 1) Bulcke B. 2) Dherck C., en 3) Poissonnler E voor geiten met 4 tan den. Eindelijk Poisonnler E. enVerstracte C. voor gelten met 2 tanden en voor de lammeren le prijs aan Verstracte C. Woensdag avond, was't banket voor de hoerengilde, ter gelegenheid der over handiging der landbouwdecoratien aan Rene Vandermeersch en Henri Van Eecke. Zeer talrijke deelneming, met overvloed van alles, ook van aanspraken ernstige en luimige. Vandage sluit de kermis a"n 't Smis ke. Prijsuitdeeling. Dinsdag laatst, om negen uie voormiddag, had alhier in de gemeenteschool de jaarlijksche prijs uitdeeling plaats. Dezeplechtigheid, voor gezeten door de geestelijke en burgerlijke ovetheden e er plaats, werd tevens\erierd door de tegenwoordigheid van den hetr Kantonnalen Schoolopziener. Een keurig programma, bestaande uit zang-en voordrachtstukken, het zangspel Het Boertje alsmede de tocneellulm Naar Hoogstraten en het blijspel Of- roepvan Erfgenamen boeide geduren le een paar uren de aandacht der aanwezigen en was het voorwerp van herhaalde toe juichingen. Na een kort dankwoord van het schoolhoofd en een puike toespraak van den heer Opziener, werd de palma- rès afgekondigd, bij welke volgende onderscheidingen dienen vermeld 1. Lagere graad A. Louwagie Julien, Depoorter Albert, Muylle Gaston. B Verstraete Jerome, Mouton Daniel, Lietaert Oscar. 2. Middelgraad Muylle Georges, Cail- liau Sylvain, Smagghe André. 3. Hoogere graad. Louwagie Alphons, Beele Noël, Lahoutte Julien. Acht diploma's werden verworven bij het eindexamen en nu overhandigd. Eere aan meesters en leerlingen I Een die er was. Rousbrugge. V. O. S. Woens dag aanstaande om 7VI ure prachtig tooneelfeest, in de zaal Gouden Arend gegeven met de welwillende medewerking der Katholieke Vlaamsche Studentenbond De jonge Yzerwacht Opvoering van Padrecito, bekroond missiedrama in 4 bedrijven door R. Ysa- bie. en de Duivelsbrug, Moderne klucht in één bedrijf door H. Ghéon. Het drama speelt ten huldigen dage In Chili bij de Araukaners (Roodhuiden) er de klucht bij een kleinriviertjeinBretanje, in den tijd van de heiligen. Kaarten op vooihand te bekomen bi. Gilbert Vitse Onze vergrootingen die heden in gebruik komen, laten ons toe in onz- zeer veel vergroote toogvensters, 90 nieuwe Modellen van Winterkleeren voor Heeren, Damen en Kinderen ten toon te stellen. Daarenboven zullen wij nog het merk- weerdigste ten toon stellen van Wit goed en Hemden, 2 vakken die wij bijgenomen hebben en waarvan wij een overgroot- keus hebben genres en in alle grootten voor Heeren, Damen en Kinderen. 7-9-11-13 de Brouckereplaats, Brussel. Dessalghem. Brand. Op de wijk Leiekant is 's nachts brand uitgebro ken in de werkmanstweewoonst, betrok ken door de weiu*e Meersman en de weduwe Maltait. Daar de gebouwen met strooi gedekt zijn, liep het vuur snel voor: en schier gansch de inboedel Is de proei der vlammen geworden. Van de wed Malfait zijn vier bakken vlas, liggende op den zolder, in het vuur gebleven. De oor zaak van den brand is niet gekend. Moeskroen. Groote Brand. Bij J. Godltiabols, poelde-ier, is In zijn kweekerij brand ontstaan. Het vuur nam eene snelle uitbreiding. Tweeduizend hen nen waren reeds verpulverd als de pom piers van Toerkonje ter plaatse kwamen en zich nu spoedig van het vuur meester maakten na lang en moeilijk werken. Woesten. Brand. Wij meldden dat bij Gaston Hoedt, de veldvruchten afgebrand waren, wat een schade veroor zaakte van 3500 fr. In tegenstrijd met wat wij dan zegden zijn de vruchten niet ver zekerd en lijdt de man een onherstelbare schade. Vandaag om 5 v, uur vergaderingder hoerengilde bij Désiré Deney In de Commerce Dagorde: Allerhande mededeeling, be stelling plantaardappels Industrie Landbouwkalk, enz. Het Bestuur. Woensdag avond Is er begin van brand ontstaan in de afhankelijkheden bij de Wed. Cyr Clarys. Dank zij de spoedi ge hulp van de geburen is de brand spoe dig kunnen gebluscht worden. Watou. De Studentenkring van Watou, die verleden jaar met zooveel bijval in een Tooneelspel het beroemd drama De Priester uitvoerde, zal op Zondag 12 September nogmaals een avondfeest geven, waarop hij het roerend drama De Dolk» en het zeer aangenaam blijspel Een paard op Zolderzal voor het voetlicht brengen. Kaarten van 5 en 3 fr. zijn op voorhand te nemen bij den E. H. De Visscher, onderpastor. Reninghelst. Tooneel. De Kath. VI. Studenten van Reninghelst geven op Zondag 12 en Maandag 13 Sep tember, een luisterrijk Avondfeest ten voordeele van de Missles. Worden opgevoerd Padrecito be kroond missiedrama in 4 bedrijven, en 'k Ben ze kwijtgroote klucht. Dat alle Reninghelstnaren die het goed meenen met Vlaanderen en de Missies daar tegenwoordig zijh 1 Westoutre. Bericht. De per sonen die nog onwetend zijn aan het nieuw reglement wegens Mond-en Klauw zeer, in voege sedert 1 September 1.1 worden verwittigd dat zij geen melding meer moeten maken aan hun veearts, Ir, dien hun hof of welde door zulke ziekte besmet wordt. Alleenlijk moeten zij deze aangifte doen in het gemeente secretariaat van 9 tot 12 uur, alwaar een bulletijn ter hunner be schikken zal overhandigd worden. Onderzoek. Deze week werd alhier door de plaatselijke politie een on derzoek Ingesteld bij een landbouwer, welke plukkers bezit, vreemd aan de ge meente, ten einde tot de ontdekking over te gaan van den diefstal welke plaats ge had heeft te Poperinghe in de St Bertens kerk. Boasinghe. Noodlottige maand. De maagd Oogst anders zoo schoon en voordeelig heelt toch vele noodlottige dagen meêgebracht op Boesinghe Het eene ongeluk na het andere, doch, God zij gedankt, zonder erge gevolgen. Silvie Simoens en Silvie Thoma kwamen samen per rijtuig langs de Elver- dlngsche kalsijde, toen al met eens het peerd uitgleed en zij al over 't peerd de gracht invlogen. Wat verschot en eenige kneuzingen en na eenige dagen |rust, her steld. De landbouwer Henri Desrumeaux is. alhier van de dorschmachlen gevallen, waarbij hem twee ribben gebroken werden. Onze Eerw. Heer Pastoor ging naar Dixmude en stond op het verhoog daar bij het kruis opgericht. Krak... heel 't spel viel als een kaa-tipei ineen en bijna allen vielen op hun Onze pastoor bleef rechtstaan en had niets. Dinsdag laatst brak men in bij I.eon Grimmonprez en stool er eenige duizen- de franken. Man en vrouw waren afwezig en zoo had de dief ter die gelegenheid gebruik gemaakt om 'angs achter binnen te kruipen. Men is den dader op de hielen. Toen de landbouwer Camiel Van denberghe zijne koeien uit de weide naar den stal deed, werd hij omver gestooten door zijnen stier, met het ongelukkig ge volg dat hij drie ribben ingestuukt werd en hem de laatste HH. Sakramenten toe gediend werden. Thans is hij volop aan de beterhand. Prijsdeeling. Dinsdag om 2 1/2 uur had de plechtige prijsdeeling plaats voor onze schoolkinders Het feest was vorengezeten door E.H. Pastoor De gemeente was er vertegenwoordigd door Leonard Debacker, Schepen en Eug Coulier en Firm. Plancke gemeenteraads leden, Verders was de zaal bezet door Ouders, Brcers, Zusters en Familieleden onzer schoolkinders. De vertolkte num mers waren prachtig. Vooraleer de prij zen uit te deelen sprak E.H. Pastoor eenige woordjes tot de aanwezigen, be- dankle onderwijzers en onderwijzeresen, verontschuldigde Weledele Heer Burge- meelten en Mevrouw die belet waren, bedankte het gemeentebestuur, en moe digde da ouders aan met het bestuur mèe te werken. Na hem sprak Eug. Coulier namens de Gemeente en om 5 1/2 uur trok iede een tevreden huiswaarts. De Socialisten hebben een briefje rond gestrooid waarin zij beweren dat de pr js regeling voor 't plukken er gekomen Is dank aan hunne bemoeiingen. En och arme 1 Tot wat komen hun kwade aantijgingen en veralgemeeninhen strekken, tenzij tot verbittering en onver zoenbaarheid. Neen jongens, zoo niet I Sedert jaren reeds (von in 1920) werd door de chris- tene werklieden getracht naar prijsrege ling. Dit jaar is het gelukt, dank aan de be moeiing van welmeenende personen uit de wederzijdsche belanghebbende partijen zoowel boeren als werklieden. Eere aan wie eere toekomt en dank aan de echte volksvrienden die deze zaak in der minne en tot elks genoegen hebben kunnen regelen. O. W. Sebitten misgroeide tanden Statiestraat, 18, YPER. Te POPERINGHE, ieder Vrijdag in 't lokaal van vroeger Dr Feys Annexe Hotel Skindies, Pottestraat, Een schrikkelijk automobielongeluk Is te Oudenburg voorgevallen. De genaamde Lodewijk Desmet, werkman, wonent e te Ettelghem, had paard en kar gehuurd om voor eigen rekening cokes te gaan halen naar de cokes-fabriek te Zandvoorde. Op den terugkeer, gekomen aan de tramlijn, steigerde het paard geweldig bij het na deren van den zwaren auto-kamion der brouwerij Le Lac van Brugge. De geleider deed bovenmenschelijke pogin gen om bet dier te bedwingenhij slaagde erin het paard buiten de richting van den auto te trekken, doch de kar botste met geweld tegen het achterste deel van den auto, met het gevolg dat Desmet die op de kar zat, voorover werd'geworpen en onder het achterwiel van den zwaren auto-kamion viel, netwelk hem over het lichaam reed. De ongelukkige werd in verschrikkelijken toestand opgenomen de daimen hingen hem uit het lijf. Na de eerste zorgen ter plaats ontvan gen te hebben, werd het slachtoffer, dat het bewustzijn had verloren, naar St Janshospitaal te Brugge overgebracht, waar het eene uur nadien is oveiieden. Desmet was 26 jaar oud en laat eene weduwe met twee kinderen achter. ENGELAND (31 Augustus). Volgeds de berichten uit verschillende Engelsche bop streken moet de pluk nu reeds beginnen, om reden van schimmelziekte en van den valschen meeldauw, uie zich zoo snel verspreiden. Ver moedelijk zal deze hopoogst 3/4 van den voorgaanden hopoogst bedragen. BELG1E (2 September). In bet Land van Aalst zooais in de streek van Poperinghe heeft men den boppluk wat vervroegd uit vrees van de nieuwe roerde ziekte. Bijna overal geeft de eerst geplukte hop veel minder bescnot dan men verwachtte. Misschien oekumt men m bet Poperingsche omtrent zooveel hop op atae hoptutnen en inlegs te zamen als verleden jaar, toen er 24U hectaren min hop gekweekt werd dan thans. Voor Aalst rekent men op 3/4 van verleden jaar. BOHEMEN (31 Augustus). De opbrengst schijnt niet naar verwachting over veertien dagen raamde men de opbi engst op 145.UU0 centenaren thans schat men hoogstens 120.UU0 centenaren. Veel vraag naar gioene hop, prima, 30u0 tot o20u kronen (3IUU-33U0 fr.)goede kwaliteit 28UJ tot 30UU kronen. BEIEREN (1 September). in tiallertau woekert de nieuwe roode ziekte bijna overal in plaats van 8U.U00 centenaren rekent men alleenlijk op 35.UUU, die goede waar zullen opleveren. De andere streken van Beieren schijnen beter. De hop van Tettnang geldt reeds 400 mark (3400 fr.) bijaldien hel eerste klas groene waar Is. FRANKRIJK. In een groot deel van Elzas scbat men het gewas even overvtoedih als verleden jaar elders zal wen maar een halve opbrengst bekomen. In veel plaatsen moet men 'den pluk verhaasten om reden van de roode ziekte de bellen zijn bont en rosachtig gevlekt, zoodat men ze goudgeel en niet groenachtig drogen kan. In Burgondië en in het Ftansch Noorden verhaast men ook het plukken uit dezelfden reden als in Poperinghe. Weiezen volgend Kon. B.sluit inhei Staatsblad Artikel 1. De kiescolleges van al de gemeenten des Rijks, worden opgeroepen tegen Zondag 10 Oktober 1926, tusschen 8 en 14 uur, oin over te gaan tot de alge heele vernieuwing der gemeenteraden en om leder het getal raadsleden te verkle zen, bepaald in de bij de wet 20 Juli 1926 gevoegde rangschikkiugstabel der ge meenten. De kandidaten moeten voorgedragen worden voor Zondag 26 September. Iedere kandidaatsstelling moet onder teekend zijn door minstens 100 gemeente- taadskiezers, in de gemeenten van 20.000 inwoners en meer; door minstens 50 ge- meenteraadsklezeis in de gemeenten van 10.000 tot 19 999 inwoneis; door min stens 30 gemeenteraadsklezeis in de ge meenten van 5.000 tot 9.999 inwoners; door minstens 20 gemeenteraadskiezers in de gemeenten van 2.000 tot 4 999 in woners; door minstens 10 gemeenteraads kiezers in de gemeenten van 500 tot 1.999 inwonersen door minstens 5 gemeente raadskiezers in de gemeenten van minder dan 500 inwoners. De kandidaten mogen de lijst, waarop zij als zoodanig voorkomen niet onder teekenen. Art. 3. In iedere gemeente maakt de voorzitter van het hoofdbureel de verkie zing door een uiterlijk op 20 September afgekondigd bericht, den dag bekend dat hij de candidaatsstellingen op Vrijdag en Zaterdag 25 September van li) tot 16 uur ontvangt. Hat pensioan der onderwij zers. De heer Huysmans heeft een wetsontwerp ingediend houdende de op pensioenstelling van de onderwijzers op 60 jarigen leertijd. Voor de houders van titels van oorlogsschade. We verne men dat de heer Van Cauwelaert heeft aangedrongen bij de Regeering, opdat ook aan de houders van titels van oorlogs schade gelegenheid zou worden gegeven om deze te ruilen tegen bevoorrechte aandeelen van de Nationale Maatschappij van Spoorwegen. Het zou voor de getelsterden van den oorlog eene heuglijke voldoening zijn Indien de Regeering daarover gunstig wilde beslissen. Verhooging der ouderdoms pensioenenHet princiep van de verhooging der ouderdomspensioenen is aangenomen voor de ouderlingen die wer kelijk in nood verkeeren. De gemeente besturen zuilen moeten hun advies geven. De nieuwe verhooging van het pensioen Is nog niet vastgesteld, doch men denkt het met 150 tot 200 fr. te kunnen verhoo- gen, zoodat het kosteloos pensioen min stens 920 fr. zou bedragen. aangestoten bij de BANQUE DE BRUXELLES Kapitaal 200.000.000 nu» Reservefonds 94.440 OOO De laatste jaren zagen we West-Vlaan deren door vanwege onze christene Wer kersverbonden, grootsche feestelijkheden inrichten, ter gelegenheid van de wijding onzer strijdbanleren, Inhuldigingen onzer lokalen of inschrijving van het zooveel duizendste lid. En met den geestdrift dezer betoogingen, steeg de geestdrift in de werking, met als gevolg dat een onge kende bloei onze christene organisatie ten deele viel. Van dit alles bleef tot vóó kort eene hoekje onzer provincie verstoken. In den Westhoek van Vlaanderen's rijke gouwe werkten en wroetten onze jongens en geestelijke bestuurders dag aan uag, om de andere gedeelten ervan te benaderen In zake vooruithelpen onzer christene democratische beweging. De strijd was er ongemeen lastig. De bewoners van het verwoeste gedeelte hadden de eerste jaren na den wapenstil stand de handen vol om have ea goed weer recht te brengen, vandaar dat ze m.nder de aandacht vestigen konden op het tot stand brengen van machtige ver- cenlgingen. De nijverheid kreeg er om zeggens geen vasten voet en wie met wer ken in zijn dageli|ks levensonderhoud te voorzien had, moest dompelen van 't een gewest naar 't andere, van 't een werk op 't andere, een meerdere hinde,paal mee brengende voor de vestiging van de or ganisatie. En in die tusscuenruimte bleven o^ze tegenstrevers niet werkeloos. Hier en daar stelden ze een vertrouwensman p, die er enkele anderen bewerkte en op 't onverwachts dook een andere organisa tie op. Al die hinderpalen konden toch niet verhinderen dat er, al was 't soms in ue eenvoudigste stilte, gewerkt en geieveru werd van onzentwege, met als uitslag dat in menige plaats van 't Westland de orga nisatie wortel schoot, vooruit schreed en nu een degelijke christene inrichting is geworden. Op dit gebied schitterde de goed be- «oikte werkersgemeente Zonnebeke uit. uaar trof men onder 't wijs beleid van een tltnke levervolle geestelijke bestuurdtr, eene schaar koene werkersjongens aan, die offeren wilden voor hun zaak, zich noch tijd noch moeite spaarden om iets grootsch op re richten. En nu staan ze ^aar met hun stevig ingerichten Volksbond, nunne flinke mutualiteit, hunne immer voorultschrijdenoe syndikale organisatie, hun ruim en luchtig lokaal en hun^prach- t.ye vakschool. Waarlijk tets eenigs in ae streek I En onze jongens van ginder hebben ge meend dat ook voor hen de tijd van leest- vieren eens U aangebroken. En we zeggen .tun g'bebt gelijk I Na neerstig zwoegen :n wroeten mag wel eens de boog ont spannen wordeu. Uwe zusteioiganisatien zullen u daarbij steunen en we twijtelen er geen oogenoük aan of 12 September moet u een zegedag wordeo. Dien dag ^ordt de Vlag van den Volksbond ingehul digd. Uit geest van solidariteit en tot aan- moeuiging onzer In vollen strijd staande en opbloeiende zustervereeniging, zullen de atdeelingen van 't overige gedeelte der provincie, eraan houden, door hunne aan wezigheid met de vrienden van Zonnebeke te gaan verbroederen. Met dien blijk van genegenheid te gunnen, zullen we het onze hebben bijgebracht om die talrijke woruende vereenigingen nieuwen moed in te spreken om verder dea weg mee op te marcheeren van den triomf der chris tene democratie. Daarom op 12 September allen naar Zonnebeke Gaston Bossuyt, Senator der Werklieden. \ri:it Katholiek Volkshuis SI facobstraat. Zondag 19 Sept. 19z6 te 7 uur door de tooneelafdeellng Puinentroost ten voordeele der missies der E. P. Capucie- nen opvoering met inleidingswoord door E. H. Cyrlel Verschaeve van De Solde nier van Asslsi mysteriespel In 4 tafe- teelendoor Erdös René uithet Hongaarsch vertaald door E. H. Dr. S. Cardyn. Prijzen der plaatsen 6-4-3. Kaarten van heden af te bekomen in den boekhandel St Gerardus. Gustave de stuirstraat als ook bij de leden van 't besiuur. Ouderlingen-Pensioen De personen van Poperinghe geboren van 1 October tot 31 December 1861 mogen hun pensioen aanvragen bij den Heer Ontvanger der Belastingen op 't Stadhuis te Poperinghe, Woensdag aan staande, 8 September, van 2 tot 4 uur namiddag. Medebrengen Trouwboekje of eenzel- vigheldskaart en eigendomtifels voor dezen die huis of land bezitten. Huidleder ongezaagd en met schors gelooid.-Tuigleder, wit leder Chrome of weister, witte flanken SPECJAAL LEDER VOOR POMPEN FABRIEK van Gotten en Tigen p. serien en op maat. Kleuren en modellen naar keus BASTIE R E N B Achen) op al le grootten en op maat. Alle LEDEREN en TOEBEHOORTEN voor schoen- en gateelmakers. Koeihaar van de beste hoedanigheid Machlenarlemen in leder en balata. VRAAGT PRIJZEN EN STALEN BIJ Noordstraat, 29-31, Poparlnghe Telef. 46 Aankoop van alle ruwe vellen, roet en afval aan de hoogste prijzen. Heden Zondag, 5 September, is het den feestdag van 't Volkshuis. Om hem zoo luisterlijk mogelijk te vieren, worden de leden van al de verschlllige takken van 't Christen Werkersverbond uitgenoodigd de volgende vergaderingen te willen bijwonen 's Morgens te 9' uur vergadering in 't Volkshuls om te 9'i uur de Hoogmis te gaan bijwonen In St Bertenskerk. Te 3 u., processie uitgaande ultSt Ber tenskerk, ouzen patroonheilige ter eert de mannen worden verzocht de processie te vergezellen. Te 5 tur in 't Volkshuis groote feestver- gadering, vernieuwing oer Introning, jaarverslag, huldtbetoon aan ons medelid René Goodaert, ter gelegenheid der over handiging zijner dekoratie hem toegekend voor 25 jaar trouwen dienst als Suisse in St Bertenskerk. Zang en declamatie. Vrijdag, 10 September, van 8 tot 10 u, zitdag van den Senator, van 9 tot 10 uur is de Spaarkas open. Zondag, 12 September, te 8 uur in Si Bertenskerk, mis voor ons overleden be stuurslid Jeroom SutfisIn groot getal moeten we daar aanwezig zijn om eene laatste hulde te brengen en een gebed te storten voor Jeroom die steeds 't Volks huis grooten dienst heeft bewezen. Te 10'uur vergadering voor 't syndikaat van Hout en Bouw. Op Zondag, 12 September, richt het Christen Werkersverbond van Zonnebeke groote feesten in ter gelegenheid der In- nuldlglng zijner Vlag en Lokalen niet te dikwijls krijgen we een Chiistes Werkersfeest in ons arrondissement, op-1 dat we die gelegenheid niet zouden tt baat te nemen om te toonen dat onze Christen Werkliedenorganisatie in 't ar rondissement Yper ook een groeiende macht is Poperinghe gaat er naartoe, maar we moeten in groot getal zijn, waar dig van onze organisatiemen kan in schrijven in 't Volkshulsde reiskosten bcioopen 2,50 fr. te betalen bij de in schrijving. We vertrekken te 1 uur om rond 7 uur terug in Poperinghe te zijn. Gedurende den hoj pepluk is de propa gandist alle dage sptekelijk in 't Volks huis, 's morgens van 8 tot 9 uur en 's avonds van 6 tot 7 uur. Miei. met haren nasleep van noodlottige gevolgen buikkrampen, darmonste- king, hevige hoofdpijn, uitzetting der maag, stoornis in het gansche spijs verteringstelsel met, als eindelijk gevolg, het vermageren en verblee- keo, door de verzachtende werking der vermaarde (4 fr. 50 de doos). Te verkrijgen bij Fr. Van de Plas, Apoth.. Bertenplaats, 8, POPERINGHE, SNOECK Apoth., Groote Markt, Yper. Londen Ne nr-York 175 0 Partji 106 00 36 50 I Amiterdt i4.5< Heden Zondag, te 8 uur in St Bertens kerk plechtige Jaarmis voor Dochter en Zoon. Vriendelijke ultnoodiging aan Vrieocen en Kennissen van wege de kinders Augusta en Felix. Maandag 6 September te 9 uur in St-Btrtenskerk, Plechtige Lijkdienst es Begraving van M. Pieter DEBANDT Weduwaar van Vrouw Leonie Briche. Vriendelijke uitnoodiging aan Kennis-" sen en Vrienden van wegens de Familie. Maandag 6 September, te 9 Vi uur, in de parochiale keik van ROUSBRUGGE, plechtige lijkdienst en begraving van M. Itciir Dcsac^lHT Echtgenoot van Florence Deschuytter. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden et Kennissen van wege de Familie. De Vrienden die bij vergetenheid geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, ge lieven dit bericht als dusdanig t; aanzien- Vriendelijke uitnoodiging op Maandag 6 Sep ember, te 10 uur in St Bettens- kerk, tot de plechtige Jaermis voor en vcor zijne Ouders De Familien Bruntel en Cordenie'- noodigen Vrienden en Kennissen uit ts1 laatste Zeswekenmis op Dinsdag 7Stf temberie 9', uur, in St Janskerk voor Jt'rFROUW llrtrir ItiCt \Li;i 15, Gasthuisstraat, POPERINGHE. Te Verkrijgen Alle bureelgerief, registers, schooled hiers, vulpennen der beste merken, olbufi voor portretten, postkaarten, brodeerwe ken, Vlaamsche en Fronsche spreuken cl' hout en in koper, pijperekken, inklpotU in brons, koper, marmer. Kerkboete' in alle grootte, kleinen en grooten </ru' misboeken, gewone- en pruchtverbindinll Utwone en zilveren paternosters. Vergulde- zLveren- en gouden medalib der H. Theresia van Lisieux. Pork feuillen, porte-musiques, carnassieren.' Kaarten voor photos en péle-meles in al'1 grootten. Verders nog vele nuttige geschenken. v y) Ëerte goede eru jyojOELamz /Luilerij moet: 17 Met eerol» kwalitall yoneL»taffen gemaakt worden 2? Zorgvuldig gobrand. *tjn 37 Men moet er min kunnen gebrui ken., daar alle vreemde produkterv verwijderd rijn; 47 "Zij moet droog Vn dt pakkan gedaan warden want anders ie bet een bedrog op Het gewl cht

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1926 | | pagina 2