Albert DEflVS mrmmm ZANNEKIN De Daitsebe Hoppedraad RAADSELPRIJSKAMP Palace - Theater 56 Alleenverkooper Paardenmarkt, POPERINGHE. HALTE LA R. Lietaert, Meessenstr. 52 Poperinghe Aan onze Abonnenten In 't Binnenland V.O.S. Poperinghe Belangrijk Bericht. VERBOND der CHRISTENE VROUWEN Voor St Niklaasfeest Nieuws over de Hop. Missiekring - Afdeeling Naaikring MISSIEAVOND VOORDRACHT met LICHTBEELDEN Gezond, Kloek, Natuurlijk BIER A. u b. houdt uw kant voor het afste ken zooals dit al duizende keeren aange plakt staat. HIER EN DAAR LUCIFE I* Chr. Middenstandsbond Nagemaakte Bankbiljetten BOND DER TARL1JKE GEZINNEN GEWESTELIJKE VERGADERING V ermakelijkheden Duivententoonstelling CINEMASPECTAKELS EEN MIRAKEL DER H. THERES1A van het kindeke Jesus MIJNHEER PASTOOR AMBTELIJKE BERICHTEN Heer CHARLES CAMERLYNCK zijne huisvrouw LOUISE DEBYSER en dochter LUCIE Jnfvroiw JULIA COUBRONNE Mijnheer Achille Sanson AFLEVERING 1 Het Leven van de H. Theresia van 't Kindeken Jesus. Het Hoekje uan den Christen Werkman. Burgerstand van IN 'T SAYETTE WIJVEKEN FOURRUREN in echte Skungs KERKBOEKEN bij SANSEN-VANNESTE. Poperinghe. w Wisselkoers vao Vrijdag aan. oib3i «t*4 er versirre'df De fcfp.riacltfjt' Gegalvaniseerden DUINKERKSTRAAT, bij ds Melkerij, - Teltfoon 150 - POPERINGHE. iciituiixivv Naphte voor Auto's FORD -De electrtciteitwerken in St B-rtens-i Bezorg nieuwe Verbruikers kerk zijn gedaan en geven de ke Kbezoe- indien ge de chicorei Talpe beter vindt kers veel gemak. Ze werden ultgeoerd dan andere merken, beveel ze aan vrien door den Heer André Coss y, eleetiicien den en kennissen aan. Zij werden voorgetrokken bij de Italia-1 ners die in de Gers vele domeinen koch ten,maar ingezien hunne wijze vankoopen en boeren het niet zullen volhouden. Ik wijs een eigendom aan. in 't bijzon der, In de welke ik belang stel4 hofste den In één blok, tamelijke gebouwen, allerbeste land, te samen 150 hectaren, wel gelegen, te koop 450 000 fr. on- middelijk vrij. Ik wensch voor dien eigen dom 4 doorkristen boeren, die elkaar verstaan voor aankoop, schikking en verdeeling. Daar die hofsteden maar 20 kilometers gelegen zijn van Arcamont, zou ik 's Zondags, na de mis, voor mijne B tlgen, Fianschen, Itialianen, in de Kapel van 't Kasteel van Arcamont, per auto komen een tweede mis doen voor mijne Belgen van... Nutteloos te schrijven zonder goed getulgschrllt van E.H. Pastor der paro chie. Op alle vragen doe ik antwoord ge worden mits 1,50 fr. in fransche of belgische timbers. Ik heb het uitgedaan alle dage vijf frank of meer onkost te doen voor timbers Vele boeren schrijven mij uit Belgle Wij zouden willen iets vinden in Frankrijk maar wij zijn be nauwd bedrogen te worden. Mijne 9 jaar- ondervinding heeft mij geleerd dat die vrees zeer gegrond is! Sedert maanden schrijf ik allerhande inlichtingen over de Midi in het Vakblad van onzen Boeren bond in Frankrijk De stem uit het Va derland gedrukt bij Deleu-Loncke Meenen. Voor wie begeert op de hoogte te zijn van den toestand onzer boeren in Frankrijk, raad ik dat blad aan. Het doet aan geene nieuwsbladen konkurrentie Het is enkel en alleen een Vakblad voor de Vlaamsche boeren in Frankrijk Dagelijks, ontvang ik uit Frankrijk en Belgle 5, 10, 15 brie ven van boeren, die mij eene reeks vra gen btellen, op welkeer soms lObladzijden te antwoorden valt. Dat is mij onmogelijk met de beste wil en de meeste liefde van de wereld voor mijne boeren. Wie eene beschrijving over het Gersdepartement wil, leze wat ik schrijf in de Stem uit het Vaderland nr 28 November over de Valleien van het De partement der Gers. Dat nummer is mo gelijk nog te bekomen bij Deleu-Loncke. In West-Vlaanderen zijn er ook eenlge Pastors die het blad hebben. Karel VANEECKE, aalmoezenier der Vlaamsche Boeren van Zuid-Frankrijk, Ctateau d'Arcamont, par Ste Christie, d'Auch, GERS. is <le bosle TOOKEEL Palaoe-Poperinghe. Maandag 20 en Dinsdag 21 December, opvoering door de Langhoirs-Viciorinen van DE BROODDRAAGSTER beroemd drama' in 9 Tafereelen en het blijspel CESAR EN BRUTUS Zangspel. Nog altijd plaatsen te bekomen Kaarten te bekomen bij M. Benoot, Noordatraat, 1 »n In Palace» Yperstraat Waarom is het dat (bij den travers van den iizerenweg) de hoogste prijzen kan geven voor mols, fisehouwen, fluwijnen en alle slag van andere vellen OMDAT hij in handel is met de grootste Magazijnen van Holland en Frankrijk, waarde vellen afgewrocht zijn. Onmogelijke concurrentie. Elk zegge het voort De prijs van het papier, loonen, enz. hoogt gestadig. Met 1 December worden omtrent al de dagbladen verkocht aan 30 centlemen. Wij voorzien dat wij in den naasten tijd ook tot daar zullen moeten komen. Onze lezers hebben er dus alle belang bij een abonnement te nemen voor het jaar 1927. Abonnement voor een jaar n Stad te huis besteld, 12,50 fr. In Belgie (In de post te vragen) 15 fr. Lerst en verspreidt De Poperinghenaar Stadsnieuws Zondagrusi. Alle Apotheker open tot den middag heden Zondag namiddag alleen M. VANDEPLAS. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden, ra zende tandpijn of rheumatiek aangetast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmid del u ervan heeft kunnen ontslagen,neemt zonder aarzelen de Monopoeders en gij zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt en A. Kesteiyn, Gasthuisstraat, Poperln ghe, de doos 4,50 fr. Davidsfonds. Vrijdagavond trad Juffrouw Francesca van Leer, de oud communiste en bekeerde Jodin, op als spreekster. Meer dan een anderhalf uur vertelde zij ons zoo boelend over hare bekeering en het werk dat zij aangevat heeft, namelijk de bekeering van hare broeders. Zij deed dit zoo schoon en zoo roerend dat de zaal onder haren invloed geraakte en nu meer dan ooit ook den schat van het Geloof leerde waardeeren, waarvoor de spreekster zooveel geleden heeft. - Alle slag van Zak- en Bureel agen das, Mementos, te verkrijgen ter drukkerij dezer. Indien uw Apotheker de remedien den Hanekop, niet bezit tegen alle ziekten der kiekens, schrijft rechtstreeks naar het Huis VERMANDERE, Avelghem, men zal zorgen vcor spoedige bediening. Te bekomen bij de ApothekersN otreda me en Kesteiyn te Poperinghe en Snoeck te Yper, en in alle Apotheken. Vlaamsche Meisjes. Hun eerste optreden was flink en de volle zaal toe schouwers betuigde luid hare tevreden heid koor, zang, declamatie, een dege lijke gloedvolle aanspraak enHet nieuwe Sprookje en alles opperbest opgevoerd en voorgesteld, wat zoudt ge meer kunnen wenschen. Hopperankje gij baalt eer van uw feest De Roode Pillen van L. Dupuls Jumet, dank aan hunne zachte maar voortgezette werking, veroorzaken de regelmatigheid van den dagelij kschen stoelgang. De doos4,50fr., de halve doos 3,50 fr bij H. Notredame, Gr. Markt, Poperinghe Toeristenbond. M. Dr Stan. Leurs leerde de V. T. B. het Kempenland ken nen den grond, de bewoners, de gebrul ken, de merkwaardigheden. Met mooie platen opgeluisterd genoot de voordracht veel bijval. Oudste burger. Deze week is de oudste bewoner der stad overleden Mijnheer Joannes Vanden Berghe, gebo ren in 1832 en nu in den ouderdom van 94 jaar afgestorven. Pectoral Dupuis. De besmettende kiemen van de griep, die soms erge ver wikkelingen veroorzaken, kunnen niet leven noch zich ontwik keien in de bederf werende balsems van deze voortreffelijke remedie De doo» 4.50 fr. bij H. Notredame Gr Markt, Poperinghe. Katholieke Kring. Heden begin nen de Ste Ceciliafeesten met het Feest maal 's avonds te 5 uur. Maandag te 10 uur Jaargetijde voor de afgestorven leden. 's Namiddags evenals den Dinsdag uitstap voor 't Muziek en 's avonds Groot Tooneelfeest. De Prijsbolling waarvoor prachtige prijzen werden aangekocht zal Zondag 5 December te 4 uur plaats hebben en de Vrouwen worden vriendelijk verzocht hen zoo gauw mogelijk te laten inschrij ven. Gezien het groot getal leden en deelne mers aan de bolling zal deze stipt te 4 u begonnen worden. De inschrijvingslijst de voor bolling berust in den «Katholieken Kring men kan dus daar nog altijd in schrijven. Het Concert op de markt zal gegeven worden op Zondag 12 December en op zelfden dag, 's avonds tot slot der Ste Ce ciliafeesten, heeft een Prachtig Concert plaats in de Zaal. Het jaargeld werd daaaromtrent overal reeds afgehaald. Moest hier of daar per vergetenheld iemand achtergelaten zijn hij mag zich seffens aangeven in den Katholieken Kring of bij een der Be stuursleden. Nieuwe leden worden ook aanveerd. Serenade. Ter gelegenheid zijner intrede in de Kamers wordt aan Dr Brut- saert, Volksvertegenwoordiger, Maandag te 11 uur,door het Katholiek Muziek, een serenade gebracht. Waarom kostbare uren verlinzen met naar bed te gaan omdat een hevige hoofdpijn u den moed wegneemt Gij zult onfeilbaar van uw pijn genezen wor den met een enkele Algaopoeder, uitge vonden door den welbekenden Apotheker Libotte van Yper. In Poperinghe te bekomen bij Vande- plas, Apotheker. in onze stad en geven alle voldoening. BrievenbestellingenMet nleuw- aar komen hervorming in voege bij de post. We krijgen van dan af maar twee bestellingen meereen 's moigens en een s namidd8gs rond 4 uur. Ste Cecilia. Ter gelegenheid van iet Jaarfeest wordt te 11 uur op de Groote Markt, door het liberaal muziek De Koninklijke Philharmonle een concert gespeeld. Aanbesteding. De aanbesteding voor het vergrooten van het Moederhuls gaf den volgenden uitslag Vanwijnsberghe, Poelcapelle 182.500,— Maddelein, Boesinghe 202.956,— Declerck, Westouter 208 332,50 Deweerdt, Brielen 214 086,31 Maerten, Poperinghe 216.700,— Butln, id. 222 000,- Delem, Yper 224 094,04 Vergote, Rousselacre 234.796, Vandekerckhove, Ingelmunster 237.106,26 De laagste aanbieder die de aanbeste- Jing werd toegezegd is dezelfde aannemer an de Midderbare School. Beveren-aan-Yzer. Boeren- gilde. Woensdag avond had dus de stichtingsvergadering p'aats. Voorwaar ,i schoonen Inzet en 'a welgelukte eerste dag 28 en Maandag 29 Nov. geven de vergadering. Dat belooft 1 Voor een goed Vlaamsche Vrienden een Groot Tooneel- gevulde zaal sprak de heer Schot, aige- feest.Opvoerlng van Gebroken Leven vaardigde van Leuven, zijne voldoening drama in 3 bedrijven en Een tooneel- ult ook te Beveren 'n boeienvereenlng te feest in de Kazerne blijspel in 2 bedrij- De lidkaarten voor 1927 liggen li ren dag ter beschikking der leden, ons lokaal. Heden Zondag van 11 tot 12 uur klachtenbureel open. in Ten gevolge van verbeteringswerken die men bezig is uit te voeren aan de brug gelegen over de Poperinghe vaart Switch Road is alle verkeer opgeschorst tot het eindigen der werken op den weg gelegen tusschen de Komstraat en de herberg Het Vliegende Peerd Woensdagmorgen na een kortstondige ziekte Is Mevrouw CAM ILLE VAN DAM ME- ACCAERT, overleden te Yper. Zij was lid van het Bestuur en ook een der eerste en getrouwigste en bedlenstigste leden van het Verbond. Wij betreuren grootelijks hare dood en wij voegen onze gebeden en onzen rouw bij deze van Mijnheer Camille Vandamme en van die twee aangenomen lieve klein tjes voor wie ze eene ware, eene zorgvolle Moeder was. "God zal ze rijkelijk beloonen voor hare goede werken en ze weze voor ons allen eene voorspreekster in den Hemel. We herinneren dringend aan onze ge- ad,te Lezers onzen oproep tot liefdadig heid voor het Sint Niklaasfeest. Wie ons nog Iets wil geven of zenden wil het doentegen Donderdag aanstaande. Er is veel nood helpt om in eenige hulsgezinnen de kindjes op dien dag ge- pdukklg te maken. Sedert een tiental dagen is de hopmarkt in Bel gie kalmer geworden en steeds gebleven, als ge volg op den kalmen zakengang in Nurenberg Voor beschikbare waar noteert Poperinghe, Oc tober-November, na5 lr December-Januari, li 25-li So fr. In de laatste dagen gingen er veel balen Poperingsche stadshop naar Frankrijk eenige kleine loten cultuurhop werden nog naar Duitschland verzonden. Volgens de schatting van somm-ge handelsagenten zou er nog 80.000 tot 100.000 pond hop te boere te koop zijn op Pope ringhe, en ook wel 125.000 pond nog op de om liggende dorpen. In Engeland en in Amerika gaat de handel even kalm als hieroveral speelt de kredietkwestie thans een belangrijke rol De Woensdagbeurs te Rijssel verliep ook zeer kalm Boeschepe 976 tot 1100 fr. Elzas 3 000 tot 3 "oo fr. Burgonaie 2 700 tot 3 r»oo fr FEYS-CALLEWAERT. Rousbrugge Donderdag 9 December 1926, te 5 uur in het Klooster der Zusters Peniienten ten voordeele van den Missienaaikrlng der stad, vereerd met de tegenwoordig heid van Monseigneur ROELENS, apos tolisch Vikaris van Opper-Kongo. doorEerw. Zuster Juliana. Onderwerp: Het Apostolaat der Witte Zusiers bil de M'jzulmaiïnsche Vrouwen van Noord-Afrika. Tentoonstelling van kerkgewaad voor de missles bestemd. Prijzen der plaatsen le Rang 5 fr. 2e Rang 3 fr. Kaarten te verkrijgen In 't Klooster der Z. Penitenten, Katholieken Kring, Volks huis en bij Sansen-Vanneste, Gasthuisstr Peerd en rijtuig gestolen. De landbouwer Pr. Vercruysse was Vrijdag naar de markt gekomen met gespan en had dit gelaten in De Gouden Poort T<.en, na de markt hij erom te-ugkeerde, was peerdzwart, 3 jaar, en rijtuig verdwenen. Een heer, dl»; zegde goed landbouwer Vercruysse te kennen bad het gaan ha'en en was er mede ve. trokken We-touterwaarts, denkelijk Frankrijk in. Opzoekingen werden seffens gedaan. St Eloi. Woensdag wordt hot pa troonfeest der landbouwers en landwerk- lleden gevierd. Yper. Maandag ontvingen de Hongaarsche kindertjes het bezoek van bunnen grooten weldoenerrZ. E. H. Ka nunnik Reynaert, die aan de pleegouders spreken kwam over dat volks zijn land, zijne geschiedenis en even over de oorza ken van zijne tegenwoordige ellende. De tafereelen welke hij voor de verbijsterde oogen deed opdoemen waren verschrik kelijk en menigeen voelde zich gelukkig die schoone daad gesteld en een kind aan den dood onttrokken te hebben. De kin dertjes wilden allen verwelkomen en zongen met fierheid hun nationaal lied en het klagende weenendeAan Moe der De vele toehoorders verlieten de zaal niet zonder door een luid handgeklap den Z.H.E. Kanunnik bedankt te hebben om zijne zoo schoone en leerrijke voor dracht. Den 15 Dec. komt een nieuwe trein aan met arme kinderen en reeds zijn nieuwe aanvragen gedaan. Het geteister de Yper geeft een schoon voorbeeld. Firmin Misslne, oud 50 jaren, knecht in St Josephsschool, was bezig met te werken op het land, toen hij eene bloed spuwing krseg. De bestuurder van voor meld gesticht kon nog juist bij tijds ko men om hem de H. Olie toe te dienen. Op algemeene aanvraag zal Plaske, het zoo grijpend spel van Juffer Helle mans, op Zondag 5 December om 4y. u opgevoerd worden, om zoo gelegenheid te bieden aan de inwoners der omliggen de gemeenten dit zoo pakkend drama bi] te wonen. Iedereen die Vlaamsch voelt moet daar naar toe. Onze Vlaamsche Meisjes die bet stuk speelden hebben zich overtroffen. Woensdag morgen kwam een reizi ger zich bij M. Bonte, goudsmid, de Stuerstraat, zijne waren aanbieden. Toen hij de betaling wedergevsn moest besta tlgde bij dat zijn brleventesch inhoudende 5000 fr. verdwenen was. Hij wist te ver tellende dat hij geslapen had op den trein komende van Gent en dat twee heeren met hem op het zelfde rijtuig zich bevon den. Zeker zijn zij afzonderlijk in ver scheldene staties afgestapt. Op Vrijdag 3 Dec. zal er overgegaan worden tot de aanbesteding der noodlge waren voor het bureel van Openbaren Onderstand, in de zittingszaal van Belle's Godsbuis. Lepels en fourchetten in Zilver en bezil verd wit metaal, alsook de schoonste keus geschenken bevindt zich bij VAN LEDE, 6, Boterstraat, YPER. S" Ceciliafeesten. De Harmonie en Symphcnle Ypriana begint hare Ceciliafeesten, met op heden 28" Novem ber in St Pieterskerk, om 11,15 ure eene Mis te doen opdragen voorde gesneuvelde Ypersche Muzikanten. Daarna om 1 uur namiddag Banket in hel Hotel Continen tal voor de werkende leden. Ten slotte op Dinsdag 30 November, in de feestzaal Oud Yper groot Bal en kostelooze tombola voor de damen. Vischmarkt. Dank zij de tus- schenkomst van onzen befaamden stads- bouwkundlge Heer Coomans is onze vischmijn hersteld in denzelfden mooien bouwtrant van vroeger, De Vischpoort uitgevende op de Boter straat is ook heropgericht, doch jammer genoeg wordt ze, uit besparing, niet voltooid. der brouwerij StLoaisL. Verlende Loo West-Roosabaka. Tooneel Voor een bomvolle zaal, heeft de K. VI Tooneelkiing opperbest het beroemd dra ma PRIESTEREED vertolkt en een ongewonen bijval gewonnen. De talrijke zakdoeken bewezen genoeg, dat taal gedachten, gebaren en muziek de gemoe deren hadden geroerd. De leiders en de spelers bewijzen een fijn gevoelde tooneelkunst, zoo voor too- neelschikking als voor opvoering. Profi ciat En de lachtspieren bij de Advokaten- rekenlng ze loechen dat ze kraalden Elk zei 't smaakt naar den trog, om nog 1 Ongeval. Sedert enkele weken Is een autobus ingericht voor werkvolk naar de fabrieken van Robaals. Vrijdag 11. was de wagen, geladen met 35 man, tusschen Moorslede en Dadizeele, bij het afsteken voor een ander voertuig, te dicht bij de gracht genaderd en zakte er met den oever in, zoodat de autobus omkante'de Enkel eenige schrammen aan het volk, doch de wagen b'eef drie d 'gen bulten dienst. Elverdinghe. Heden Zondag 28" November, te 6 uur stipt 's avonds, in ons gewoon lokaal Vlaamsch Huls bij Henri Hauspie, is er vergadering vooi de leden van den Katholieken Vlaarnechen Bond. Dagorde 1. Betaling van 'i lid geld. 2. Voordracht. 3. Mededeelingen. Alle rnan weze op post. Het gaat er om beter onzen Viaamschen strijd te lee- ren kennen Dus beter te leeren meele ven. schelven gevrijwaard worden. Na onder zoek werd een gewezen dienstknecht, af komstig van Moorseele, die in de nabij heid bedronken had rondgedoold, aange houden en als vermoedelijke dader In het gevang opgesloten. Reninghelst. Tooneel. Zon- zien tot stand komen. Na het doel en het nut der hoerengilden te hebben bewezen, toonde spreker dan dat de boeren er alle belang bij hebben in die plaatselijke gil den vereenlgd te zijn, alzoo Ieder voor allen en allen voor Ieder hand aan hand, medewerkend aan de vervulling der grootsche taak dieden sterken Boerenbond van Leuven te vervullen heeft en In de toekomst niet minder te ve-vullen zal bben. Daarna werd het voorlooplg bestuur voorgesteld en 49 leden Heten zich in- chtijven. De E.H. Kapelaan, als proost, bedankte den heer Schol en noodlgde de gilde uit tot de plechtige mis die op Sint Elool om 9y« uur zal opgedragen worden. De zanggilde zal er aan houden tegen woordig te zijn om de mis te zingen. Tooneel. Vandaag, 28 November en Zondag a s. 5 Dec. telkensom 5u., geeft de tooneelkring zijn eerste tooneel- avonden voor dit seizoen. Het program- mi is goed gevuld en belooft het beste. Genummerde kaarten zijn te verkrijgen bij Meester G. Neudt en 's avonds in de zaal. Weesten. Boerengilde. Op 1" December St Eloialgemeene ver plichte vergadering der boerengilde. Om 8y, ure samenkomst In de kerk voor 't bij wonen der H. Mis gezongen voor 't wel zijn der leden van de boerengilde Daarna algemeene vergadering bij Kam. Boudrij In den Os met voordracht door Inge nieur Heyman, welke er zal handelen over de Electricitelt en hare toepassing op hoeve, en verders belangrijke mededeelin gen. De leden welke hunne bijdrage voor 1927 nog niet vereffend hebben, worden verzocht dit ie doen, vandaag Zondag of wel op 1" December aanstaande, willen zij voort met nieuwjaar regelmatig hun weekblad ontvangen. Het Bestuur. Dlckebusch. Soloslim. Zon dag werd in Den Herteen soloslim gespeeld door Jules Timperman met de 8 hoogste klavers, een derden van herten aas, zeven en de acht. Medespelers Jules Cuveller, Henri Barron, Camille Backe. Langemarck. Heden Zondag te 3 uur stipt, tweede en laatste opvoering van Zijne Strafen Het Testament Verleden Zondag oogstfen spe ers en muzikanten een ongehoorden bijval. Dit maal zal de zaal nog eens vol zijn. Kaar ten aan 4 fr. en aan 2.50 fr- te bekomen bij M. Medard Muyssen Staden. Maandag, 22 November vierde het Katholiek Gemeentemuziek zijn jaarlijksch Ste Ceciliafeest. Een prachtig gelukt feest. 44 muziekanten 104 eereleden. Om 9 ure trok de maat schappij met haar leden naar de plechtige mis. Daarop volgde een bezoek bij eenige eeteleden. in den namiddag werden nog een drietal leden bezocht, en de dag eindigde met een aangenaam fa millefeest in Patrla. De beste zangers kwamen op de scène en een heele reeks welgekozen liederen werden uitgevoerd Of er dien avond gelachen werd 1 Oprecht, een eerlijk en deftig verzet. Den vol genden dag tegen den avond werd het feest voortgezet door het muziek alleen De overige leden werden bezocht ge zang en gefluit en tot slot een lekker avondmaal. Boesinghe. Boerinnegilde De vergaring van Zondag is, zooals men verhoopte zeer goed van stapel geloopen, Een zeventigtal vrouwen en dochters waren tegenwoordig, waaronder een schoon getal boerinnen 't geen tot heden te wenschen liet. Na een kort woord van den Eerw. Heer Pastoor kwam Eerw. Heer Storme van Elverdinghe aan het woord. Overtuigd toonde hij aan hoe noodig het is dat ten heden dage de vrouw zich met de boeren stiel bemoeie en niet onverschillig blijve Hij kon slaan en genezen, doch droeg de goedkeuring mtê van eenieder. Na een slotwoord van den Eerw. Heer Proost werd het bestuur vorengesteld en de opname gedaan der leden voor 'i j aar 1927. 86 lieten zich inschrijven. Een sort gebed en de vergadering ging uiteen om 4 y> uur. Loo. Inhuldiging. De plechtige inhaling van Eerw. Heer Vandromme, als pastor, zal plaats hebben op O. L. Vrouw Onbevlekt, Woensdag 9 Dtcember. Poelcapelle. Botsing. Zon dag voormiddag kwam een motoclclist uit de richting van Langemarck gereden; toen nabij het standbeeld gekomen een rijtuig afkwam uit de Wallemolenstraat. Beiden botsen op malkander zoodanig dat moto en man terecht kwamen onder het paard. De moto was ten deele ver brijzeld, terwijl de man opgenomen werd, klagende van Inwendige pijnen. Muziek. Liefhebbers van muziek, steunt onze jonge maatschappij met eere lid te worden en stort uw bijdrage bij den heer Pauwels. Dank op voorhand I Rousbrugge. Het St Cecilia zanggild haalt alle eer van zijn feestvie ring: alles was keurig en verzorgd, maar ontegesprekelijk het schoonste en stich- tendste was de de H Misse met algemee ne H. Communie. Waarlijk hiermede is er als een n-'euwe, deugddoende geest van vrij en vranke godsdienstigheid over de parochie gekomen. Woesten. Gemeenteverkiezingen. Bij besluit der bestendige deputatie in datum van 19 November II. wordt den uitslag der gemeentekiezlng gewijzigd efi Delbeke Sylv. gekozen verklaard. Ranlnghe. Goede vangst. —Zon dag nacht heeft den hond van Alois Dediie, landbouwer, bij De Knocke een moerotter gevangen en gedood. Voor een hond is dat eene groote zeldzaamheid. Locre. Inhuldiging Zondag 5 December wordt hier de E. Heer René Derijckere, gewezen bedienaar van Oude- Capelle plechtig ingehuldigd als pastor. Te 2 y. uur zal een prachtige stoet gevormd worden met peerden, velos, wagen en opgeluisterd door het muziek van Dra- nouter. Alwle een opschrift begeert kan zijn keus komen doen ter drukkerij van dit blad en zal spoedig bediend worden. Leysele. Feest - Zondag 28 November en Woensdag 1 ven, benevensalleenspraken en gezangen. Meenen. Veroordeling. Zater dag had te Brugge de uitspraak plaats in het proces ten laste van zekere Staelens die 's avonds een persoon had aangeval len en erg toegetakeld. Het slachtoffer, geleld door zijne vrouw en twee broeders Is in de zitting tegenwoordig en heeft er aan gehouden de straf te hooren uitspre ken legen zijnen aanvaller die hem voor zijn leven ongelukkig maakte. Staelens werd veroordeeld tot levenslange opslui ting. Brielen. Doodelijk ongeval. Zondag toen de buurttram van Veurne- Yper te Brielen de plaats doorreed, kwam het oudste kindje van Maurice Devos het huis bultengeloopen. Onbekend met het gevaar liep het den tram te gemoet, werd omgeworpen en nog een twaalftal meters ver medegeslcept. De ouders die het on geluk hadden zien gebeuren sr.elden toe en vonden het ongelukkig kindje met bel de beenen afgereden en den linkerarm gebroken. Na een eerste verband werd het naar het hospitaal van Yper overgebracht, waar het een uur later overleed. De droef heid der ouders is hartverscheurend. Het was het oudste van twee kindertjes. Oostvleteren. Boerinnengilde. Op St Elool v ert de Boerinnengilde haren feestdag I Om 7 ure plechtige mis met gezamenlijke communie, daarra smakelijk ortbijt en gezellig samenzijn. Een goed befaamde spreekster zal er het woord voeren luimige al.'e.'n. praken en liedjes zullen opgedischt worden een schoon feestje waarop geen enkel lid mag afwezig zijn benevens de leden worden ook diegene toegelaten dij verlangen zich te laten inschrijven in de Boerinnengilde. Allen op post op 1 December. Sie Cecilia. Met veel sukses vier de de muziekmaatschappijSte Cecilia», Woensdag haar feestdag. Het eerste deel van 't programma na- mentlijk de muziekultv lering was puikl en verworf allen lof bij de muzieklief hebbers Waarlijk onze fanfare verwerft een beste faam I Het tooneelfeestje was ook opperbest I We zien ree Is verlangend uit naar het groot foonttl der Vleter- zonen op Lichtmis I van 28 November 1926 1. Woordraadsel Ik draag mijn hoofd verbeven in de lucht. Een rib uit mij gedaan,dan maak ik veel gerucht. 2. Zoekraadsel. Met 2. 3, 4, 5, of 6 letters van het wooruje stroom, maak eens 17 vlaam sche naamwoorden. Elke letter behalve de letter O, mag slechts éénmaal voor komen. 3. Strikvraag. Wi.t is rapper dan een vloo 4. Zoekraadsel. Noem een aantal woorden, minstens 15, die rechts of omgekeerd gelezen, gelijk zijn. 5. Strikvraag. Wat zeggen geleerde menschen, In onze streek, tegen eene telefoonstaak Er zullen tusschen de volledige oplos- se/s vijf schoone prijzen te winnen zijn De oplossingen moeten hier hij ons toe komen vóór den 15 December a. s. Nieuw tijdschrift. Een nieuw, flink en degelijk weekblad Hooger Leven komt te verschijnen. Het is een algemeen weekblad met binnen- en bui- teulandsch politiek overzicht, weten schappelijke artikelen, kunst, literatuur, sociale wetenschap, vrouwenbeweging, mode, alles wordt er ln behandeld. Het blad Is volledlgd door mengelwerk, ver halen, tooneelnieuws, rebussen, enz. In een woord 't Is een flink opgebouwd blad In den aard der groote, prachtige, hol- landsche weekbladen. Het verschijnt op 32 bladzijden ter Abdij van Aver bode en kost voor een jaarabonnement 50 frank. De Pokken. In Belgie werden in den laatsren tijd verscheidene gevallen van pokken waargenomen. Verhooging. Waarschijnlijk zul len de vervoerprijzen van den ijzerweg binnen kort verhoogen. Voor de goederen 25 t. h. en voor de reizigers 101. h. Patria-Rousselaere. Zondag 5 December, te 3 y> uur, opvoering door het Vlaamsche Volkstooneel, van bet treurspel van Vondel Het machtig sukses dat deze opvoering overal verwerft, bewijst genoeg dat deze kunstgebeurtenis op gebied van tooneel- spelkunst wordt geprezen door de vlaam sche bevolking. De vertooning eindigt voor 7 uur. Kaarten aan 10-8-6-4 fr. op voorhand te bekomen in Patria voor POPERINGHE en OMLIGGENDE Flskale dienst. Inlichtingen te bekomen ln den Katholieken Kring Donderdag a. s., van 7 tot 9 uur 's avonds Vrijdag a. s., van 12 tot I uur 's middags te Reninghelst, Woensdag a.s. 's avonds van 6 tot 7 uur bij Wed. Baes. Rechtskundige dlenet. Zit ting eiken Vrijdag morgen. Ruim een 200 tal leden woonden de algemeene vergadering bij op Zondag 11. Veel vragen werden er gesteld, waarop de heer Van Biervliet dan telkens den noodlgen uitleg verschafte. Dat vragen en antwoorden mlek allemans belangstel ling gaande. Ook kwam menig lid ons zijne tevredenheid uitdrukken om de veel nuttige kennissen die hij bij deze bespre king had opgedaan. Onzen oprechlen dank aan den heer Van Biervliet en aan het Secretariaat var den Burgersbond van Rnusselaere dat ons immer zoo hulpvaardig ter zijde staat BERICHT medegedeeld door het Parket van Gent. In de laatste dagen zijn in Gent talrijke nagemaakte bankbiljetten van 20 frank uitgegeven geweest Ten einde de opsporingen tot het ont dekken der uitgevers en gebeurlijk der namakers te vergemakkelijken, geef ik hieronder de bijzonderste kenteekens der nagemaakte bankbiljetten Kenteekens der nagemaakte bankbiljettan 1. Zijn 7 mm. grooter in de grootste afmeting 2. Geen watermerk 3. De datums en nummers bestaan uit zeer onregelmatige cijfers met de hand geschreven 4. De woorden Le Gouverneur Le Tré3orieralsmede de naam- teekenlngen zijn met de hand ge schreven. (Afdeeling VEURNE) voor VEURNE, DIXMUDE. NIEUPOORT en OMSTREKEN op Zondag 28 November 1926 om 2 y, ure ln 't Hof van Commerce Klaverstraat te Veurae. Geestel. en burgerl. overheden, gem. secretarissen, onderwijzers en andere weldenkende burgers worden er toe drin gend uitgenoodigd. Dat iedere gemeente, in alle geval, een afgeveerdigde zende I Zondag 28 November. HERBERGKERMISSEN In de drie Koningen bij Modest-Van Brabandt, Yperstraat. in de Locomotief bl] Emile Teetaert (Brugge) Statieplein. «Pare St Georges» bij GeorgesMerlevede, Reninghelst steenweg. In 't Vinkeveld bij Medard Gezwarte, Veurnestraat. In de Stad Dixmude bij W" Ch. Worm, Veurnestraat. In 't Zweerd bij Marcel Cleenewerck. Crombeke steenweg. In den Hovenierhofbij Alois en René Decorte, Pottestraat. Au Cheval Boulonnals» bij We Henri Huyghe, Abeele - Statie. WATOU In den Helleketelbij René Camerlynck. DICKEBUSCH In de Concorde bij Jules Keygnaert. RENINGHELST In den Bosseboom bij Achille Vanloot. KONIJN te verhollen, gege ven door W' Emma Depuydt. VLAMERTINGHE In de Landing bij Henri Haeyaart. In den Casino bij Gust Silvert, Groote Markt. Duiven van MarcelTallyenGustaveSilvert, van 9 tot 12 uur. A la Cour du Roi bij Maurice De- .vos, Boeschepestraat. I Duiven van Jules Vanhoucke en Nestor Lahaye. «In de Vlaamsche duif bij C. Merle- December vede, Rekhof prachtig tooneelfeest In de zaal van Henri Duiven van Jerome Dewancker en Nestor Deman, Beverer straat, gegeven door de Verschaeve. Cecilia Vrienden. Na elke vertooning, I Woensdag 1 December, vermakelijkheden. j HERBERGKERMISSEN. Wevelghem. Brandstichter. In de Halve Maan bl] Maurice Loncke- Bij V. Vanneste, landbouwer, was brand Lermyte, Elverdinghe steenweg. VET KONIJN uitgebroken en werd een groote haver- door den uil te verbottengegeven door M. schelf vernield. Dank het flink optreden Bouw. der pompiers kondea de zestien andere WOESTEN ln den Os bij Kam. Bondry. Om alle vergissingen te vermijden weze nog maals herhaald dat den oud bekenden Merk NEPTUNE» v roeger verkocht door den heer Jer. Debeir (opvolger M. A. Denys) thans ALLEENLIJK te verkrijgen Is bij de Gebr. ROFFIAEN Yperstraat, 118-120, POPERINGHE - Tel. 88 EISCHT het lood met nevenstaande merk aan elke rol. Familievertoonlngen en voor Kinderen. Zaterdag 27 November om 8 uur, Zondag 28 November om IVt, 4 en 8 u. en Maandag 29 November om 8 uur. Voortzetting van het groot sukses Dinsdag 30 November om 8 uur Woensdag 1 December om 8 uur. BIJ DE RIJKEN (Mon Curé chez les Riches) naar het groot werk van Clement Vautal met de vedette Lucienne Legrand en de artlsten Donatien en Georgts Melchior Een stuk dat reeds heel Parijs en Brus sel te been bracht. Een der grootste fransche filmen. Het is een wonderbare Creatie. STAD POPERINGHE. Overdekte staande Pers Café Jan Priesterstraat, 23. Zondag 28 November, om 2 uur. Groote schieting van 1500 fr. 16 fr. inleg. Woensdag I Deoember, Si-Eloisdag Groote scbietingvan 1500 fr. 16 fr. inleg. Donde drg 2 December. Groote schieting van 2000 fr. 26 fr. inleg. De Inrichter, Jan Roeykens. Mijnheer Fraeys G notaris te Westnieuw kerke is benoemd te Thourout en wordt te Westnieuwkerke vervangen door Mijnheer Decock E., kandidaat notaris te Cortemaick, Rouwberichten De Familie Camille DRUANT VER FA1LL1E bedankt de Vrienden en Ken nissen om hunne tegenwoordigheid aan den lijkdienst van hun vader August. IH'iiaiil Beleefdeuitnoodiglng tot de Solemneele Mis die zal gezongen worden in St Bertenskerk op Zondag 5 December, te 8 uur. Vrouw Weduwe Charles CAMER LYNCK en KINDERS, noodlgen Vrienden en Kennissen uit de plechtige Jaarmis te willen bijwonen op heden Zondag, om uur, in O. L Vrouw Kerk, tot lafenis der ziel van hunnen overleden echtgenoot en Vader. Vriendelijke uitnoodiglng aan Vrienden en Kennissen de Mis te willen bijwonen He zal gezongen worden op Zondag 28 November om 9 uur ln de parochiekerk van St Bertlnus tot lafenis der zielen van J\. ut ooii I>ei*oo Van wege Klnders en Familie. DeFamilieCHARLES DELBOO-VANDE- W1ERE, laat weten dat or op Maandag 29 November, te 9 uur in St Janskerk een Solemneele Mis zal gezocgen worden voor hun overleden Ouders en Zoon Cyriel (gesneuveld op het slagveld). Maandag 29 November om 9 y, ure In O. L. Vrouwkerk, Laa'ste Zesweken mis voor Vriendelijke uitnoodiglng aan Vrienden en Kennissen van wege de Ouders en Familie. Dinsdag aanslaande, in O L V. Kerk om 7 uur, zal eene SOLEMNEELE MIS gezongan worden tot lafenis der ziel van Mevrouw NICAISE van wegens het Verbond der Chrlstene Vrouwen. Mevrouw Weduwe ACHILLE SANSEN- DECORTE, Kinders, Kleinkinders en Fa milie noodigen beleefd Vrienden en Kennissen uit, de Laatste Zeawa- kenmls te willen b'iwonen op Dinsdag a. s. 30 November, te 10 uur, in St-Ber- tenskerk, voor Beleef le uitnoodiglng aan Vrienden en Kennissen te willen aanwezig zijn In de laarmis op Zondag 5 December, te 7 y> uur, te WOESTEN, voor lleuri Vereeeke. Van wegens Vrouw en Kinders. DEZE WEEK VERSCHIJNT van De afleveringen worden 60 c. verkocht. Dit werk over deze Heilige, de Roos van Garmel, waarvan iedereen spreekt, zal zich ln een reusachtlgen bijval verheugen. Deze van onze Lezets van PoperHghe die deze wekelijkscheaflevering begceren, wo den zerzocht ons seffens te verwit igm, en zullen deze wekelijks ten onzen bureele moeten afha- fen. Onze Lezers van andere gemeenten moe ten onze verkoopers verwit igen en onze ver koopers worden vriendelijk verzocht ons in den loop der week te laten weten hoeveel af leveringen zij wekelijks begeren Heden L ndag 28 November, g:-Pt| vergadering voor den L nde aarsbocij Oe Spaarkas Is open van 4 t t 5 uur. Maandag 29 November, te 7Vi uut vergadering voor 't bestuurder Spaarkas Te 8 uur vergadering voor 't bestuif der K.A.J.otters. Woensdag 1 December te 7'. uut vergadering voor 't bestuur der Cooperal tlef. Vrijdag 3 December van 8 tot 10 uur zitdag van den Senator. Van 9 tot 10 m) is de Spaarkas open. Zondag 5 December te 10yt uur, ver, grdering voor 't Syndlkaat van Hout en Bouw. Te 3 uur vergadering voor 't besluip van 't Textlelsyndlkaat. Te 4 uur vergadering voor 't eyndikaat van Y.P.T.T.Z. Te 5 uur, groote algemeene ver. gaderlng voor ien We>k Heden bond Te 6 uur groote prljskaartlng; men kan van heden af inschrijven. De propigandi.-t is alle dage sprekelijk ln 't Volkshuls van 8 tot 9 uur. De leden der boldersgllde worden vriendelijk verzocht liun jaargeld te beta, len aan den schatbewaarder, tegen den 2" Zondag van December. Ons hestuurs- en gemeenteraadslid Hilalre Lefebvre wordt ook Pjovlnciaa! raadslid aan HhaLe orze beste gelui wensc' en zijre werking in den gemeen, teraad staat er borg voor, dat Hilalre ooi op eenedoe'matlge wljz de belangende werklieden zal verdedigen In den Provin- tlpiaad. Miel. POPERINGHE, van 19 tot 26 Nov. 1926 Geboorten. 269. Lermytte Anna, d. v. Emile en Bertha Hovaere. 270. Debouise Jean, z. v. Raphael en Jeanne Vanderstichelen 271. Saesen Maria, d. v. Michel en Helene Aeck. Verstraete Paul, z. v. Aloise en Julia Keygnaert. Overlijdens. 220. Boidin Marie, 83 j., z b.,ong., Gasthuisstr. 221. Annoot Jutte, 88 j z. b echtg. van Henrl Verhitte, Gast huisstr. 222. Delanghe Jules, 67 j., koop man.ong., Boeschepestr. 2.3. Vandenber- ghe Jean, 93 j., rentenier, wed. v. Maria Meersseman. Veurnestraat. Huwelijken. 102. Keygnaert Leon, 25 j., werkman en Boutez Gabrielle, 24 j., werkster b. v. Poperinghe. Beloften. 143. Titeca Ernest, overste aan den buurtspoorweg van Yper, en Gouwy Madeleine, z. b. van Poperinghe. YPER, van 19 tot 25 Novembsr 1926. Geboorten. Delaprat Suzanne, Poperin- ghesteenweg. Angilles Cecile, Cartonstraat. Lermyte Marcel, riundstraat, 21 (van Zille- beke). Lenoir Oscar, Zonnebekesteenweg Bollengier Mariette, Dickebuschsteenweg. Blootacker Gerard, Veemarkt. Overlijdens. Rosseel Arthur, 49 j., tim merman, echtg. van Dewancker Ursula, Waterkastc e straat. Victoor Gilbert. 4 m., Zonnebekesteenweg. Devos Julie, 3 m., Lange Thouroutstraat (van Brielen). Lenoir Carolus, 70 jbrouwersknecht, wed. van Vlaemynck Sylvle. Accaert Leontine, 64 j echtg. van Vacdamme Camille, Lange Thou routstraat (van Poperinghe). Mlssinne Firmin, 50 werkman, echtg. van Ingels Marie-Louise, Meenensteenweg. Huwelijken. Notebaert André, fabriek werker en Doolaegbe Helena, huishoudster, b. te Yper. Buysse Camlet, landbouwer te Boesinghe en Vulsteke Adela, z. b. te Yper. HUIS VAN VERTROUWEN VER R'JYSS' - VANHEULE Ooststraat cp ROESELARE ^0 Onmogelijke concurrentie in prijs en in kwaliteit Specialiteit van Groote keus Ingang vrij Ooststraat, 56, 58, Roeselare mmmmmmwmm fr. 350.947.929,1- fr. 4.356.282,8 Xe liooj). Drie goede jachtstoven bij Paul Deraeve Nieuwe Wereld Watou. Vottuurkar in goeden staat bij Alfons Ameel, suikerbakker, Boesinghe. Poll de Bretagne of anti-rumatische wol bij V. Sansen-Vanneste, Gasthuisstraat, Po peringhe. 9.50 fr. den pak. Motor Otto Deutsch 6 P. K. in goeden 9taat, bij Julien Oouwy, Vlamingstraat, Poperinghe. Hernemingen bij Sansen-Vannsats, Gasthuis straat, 15, Poperinghe. Schoone toog en allerhande winkelgerief, zoo goed als nieuw. Adres ten bureele. Uotcur, 18 peerden. Inl. ten bureele. Motor 'Lister 3 H.P. slechts eenige maan den gebruiktPriesterstraat, 17, Pop. Ov rdekte traamkar in zesr goeden staat, draagvermogen 1000 K. Watoustraat, 38, Poperinghe. Moto Rusch 3 P.K.. motor JAP, ganscbj nieuw. Zich wenden tot Fr. Leman, Kort-1 WAREN rijkstraat, 165, Meenen Gevrunjkjd. leder vraag naar inliohtingen moet ver gezeld worden van een postzegel van 50 cent. Anders antwoorden wij niet. Bakkersgast kunnende afwegen, 15-16 jaar, bij Marcel Haghebaert, Dlckebusch steen weg, 140, Yper. Metd-gouvernante, jonge dochter of weduwe zonder kinders, van 20 tot 50 jaar, voor gemakkelijk hutswei k niet wasschen btj Cyrllle Van Elslander, Bakkerij, Vlamertinghe. Meisje, 16-20 jaar, geen wasch goed loon bij René Lietaert-Lietaert, Meesenstraat, 52 Poperinghe. Meld, 16-18 jaar, bij M. Oscar Vandevoor- de-Defever, boucher, 37, rue de l'Abbe Desplanques a Cantelen-Lambersart. (Tram nemen aan de statie te Rijssel). Goede meid reeds gediend hebbend, voor beenhouwerij, M. Verstraete, Koestraat, te Gent. - Alle werk, geen wasch, hoog loon Vraagt Plaatn Jongen van 15 jaar om bakkerstiel te leeren. Adres: Cuvelier L. werkman, Polllnchove, Smidigast, reeds op stiel geweest. Adres ten bureele. 16 jsar. Charles De- Gaisse hypothecaire Anverssis- ANTWERP8CHE HYPOTHEEKKAS Gesticht in 1881. ZEER BELANGRIJK BERICHT Al de kapitalen, die aan de Caisse Hypotbt caire Anversolse (Antwerpsche Hypotheek!» worden toevertrouwd, onder vorm zoo re obligation als van stortingen ln de Spaatkt der maatschappij, worden algeheel ge plaatst in hypotheken in eersten rang, tj eigendommen, in en buiten de stad, zonder eenig speculatief karakter, en waarvan dt gezamenlijke waarde minstens het dnbbe bedraagt van het totaal der toegestane le ningen. Hypothécaire leeningen in loop op 31 December 1925 fr. 355.204.211,S Obligation en Spaarkas op 31 December 1925 Overwicht der Hypothé caire ieeningen Maatschappelijk kapitaal, volledig Ingeschreven Reserven der maatschappij fr. Meerwaarde op 31 Decem ber 1925 van de Porte feuille boven de beraming deier Buiten den volledigen hy pothécaire waarborg be staat er dus een overwicht van actief van tot meerderen waarborg der rekening Obligation en Spaarkas Vertegenwoordigers In al de bijzonderst! Steden en Gemeenten des Landt: Voor Poperinghe C. Delaleau, Melkerijh stuurd.ProvenHon.Muyssen,rast.onden Watou C. Vanden Berghe, Gem.-Sefc WestoutreR. Delanote Reninghelst: f- Camerlynck. Gem. Sekr. Vlamertinghe:ja Van Elslande Westvleteren Jos. Ackenni: Rustend-Onderwijzer Wytschaete Ch. H» sebroucq, Oud-Gem.-Sekr.Oostvleteren1 Smis, Koster IsenbergheH. Baes, Oei Sekr.Merckem M. Boucqutllon Botsi gheAl. Lepercque, Oem.-Sekr. Leyuk Vrouw Cam.-Michel Dezlllie. fr. 20.000.000,- 21.368.071,» fr. 6.660 000,- fr. 32.274.354» MARKTPRIJZEN \a V X) 31 s-8 •2 B 'Pc - S, n E s O O m O 3 O sz sz Ci ca Ktq >2 0-< Leerjongen-smidsgast, grijse, Loo. Jongen van 16 jaar, goed geleerd en met goe de getuigschriften, vraagt plaats bij stiel doeners adres ten bureele. Over te nemen. Werkhuis van mekaniek ijzerwerk, met het loopende werk. Boomgaardstr., 9, Yper. ijnhandel in Brussel, vaste klienteel na gemaakt fortuin. Noodtg kapitaal 130.000 fr. Adres ten bureele. Xe Pachten. Zich Herberg De Faisant Pottestraat. wenden bij Madame Masschelein. Nieuwgebouwd woonhuis met stage en groote poort. Inl. bij Albert Vandevoorde tn 't Roosje Crombekestraat, Poperinghe. Huis met hof, kunnende dienen voor herberg of winkel, met groote remise, dienstig voor alle stieldoener of koopman te Ëoesinghe- dorp, dicht de kerk. Zich wenden tot den eigenaar Firmin Plancke. Schoon groot en gerie/ltjk rentenier: huts ook dienstig voor allen handel, te Yper, Elver- dinghestraat, 62, met uitgangpoort op het Minneplein met serre, afhankelijkheden en grooten hof, gaz, electriciteit, stads- en regen water. Vrij met 1 Januari a. s. Yei-loi-eii. Som geld, 5-600 frank. Tegen goede belooning ten bureele terug brengen. Jachthond, zwarte Letter, lang haar, bruine pooten Tegen bel terug brengen bij R. Van Eegroo, jachtwachter, Reninghe. Tarwe R°g«e Haver Lijnzaad Koolzaad Hooi Strooi Aardappelen Boter de kilo Eieren 't stuk Boouen Lijnzaadolie Koolzaadolie Ammoniak Sodanitraat Cyanamide 215 180 150 250 120 215 195 140 220 213 225 182 00» 180 152 139 140 237 - - 000 - - 50-00 40-55 54 00 5540 - 30-00 29-35 30-00 28 30 - 60-00 05-00 62 00 62-65 6V 26-00 25-26 24-00 25 26 25*' 1.53 1.51 1.50 - 185 - 525 - 000 - 195 153 H 420 800 197 193 143 Poperinghe. Hoppe 1200 fr. Kortrijk. Veemarkt. Te koop gestelde dier® Koeien 143, Vaarzen 123, Stieren 026 Ossen# Totaal358 stuks. Belgas Franken Londen 34.87 17435 Parijs 26 21 151-5 New-York 7.18 35.93 Amsterdam 2.87 14 36 Om het bedrag in franken te kennen moet het getal Belgas vermenigvuldigen door 5. JO Hrï- A- XD speciaal gemaakt voor Hoppevelden, Earste Kwalltslt GEWAARBORGD door mij sedert 29 jaar verkocht Hilalre OHWXV.X', Mon vraagt op ieder Gemeente Wijk een winkelier oi leurder voord'; verkoop van Amerikaaninhe Petrol, M': krijgt alle benoodigheden in kostelC; gebruik Goede winst verzekerd. Schrf naar Lucien Craye, dorp, Kemm®1- Gebruikt de Carburant Nation' base d'Alcool. Men wint 200 frank 1000 fr. Prijs 270 fr per 100 litei' t'huis gebracht in vaten van 200 liters- Te verkrijgen bij ALBERT VANHAELE, Dorp,Zonnet Te bekomen alle minerale OIR en Vetten voor Auto's, Motors Machienen, aan de voordeeligste prK bij Hector ALLAEYS, Priesteretraat, Poperinghe. Goede agenten voor finan'1' maatschappij van le rang, worden f vraagd voor Poperinghe, Y per en Dix®' de; goed loon. Adres ien bureele Henrl DECOENE te Ni ucapf laat het geëerd publiek wsten dat er hem (e verkrijgen Is ALLE SOORT1,1 HOUT, voortkomende van afbraak v' een schip, zooalsluiken met go" eiken staken, eiken halken van 5 me" lang, eiken planken v an alle lengte, l® planken van 6 tot 7 meters, enz. Verd' eene groote hoeveelheid eiken brand!"® Goede warklledan-dakle0g*r! worden gevraagd, rue Charles de M") saert, 27, Lille. Crsmilts Moauw Westvleteren-d1 is kooper van alle slau; van veil®",, Kelijk welke hoeveelheid, Mol- Konijn e" QeUcvellen,

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1926 | | pagina 2