Bank Forrest L Snuif THERMOGENE Sladliuisrallen MAS-CAR,, BIER PRACHTIGE TOMBOLA Internationale Bidweek In t Buitenland FORTE BRUNE Katholieke Turngilde In t Binnenland HET KABOUTERKEN PENSIOENEN Ontploffing te Gheluvelt Hoefsmederij !en "vriendelijke,, Tegenvermaning. '1 Hoekje van tien Christenwerkman Clrr. Middenstandsbond Vrouw Marie Thoris JULIEN DEHOUCK. Vrouw MARIE DUMELIE )e nieuwe Burgemeester van Yper Heer Advokaat SOBRY Overwegen. Verwoeste Gewesten Vrouw Felicie Gesquiere Landbouwers en Neringdoeners, Bekentenis. In het Socialistisch blad de Volks gazet wordt bekend dat de Vlaam- sche socialisten in zake Vlaamsche aangelegenheden tegen de doening hunner Waalscheartijgenooten echte Lamme Goedzakken zijn. De Socialistische Volksgazet schrijit «Wij, Vlaamsche socialisten, zijn altijd klaar om water in onzen wijn te doen, We zeggen, terecht, dat ije taalkwestie een vrije kwestie moet blijven, maar we zullen ons wel wachten een franskiljonsch partijge noot, die onze partij in haar geheel vertegenwoordigt, een kaakslag toe .te dienen Op kongressen en landelijke verga deringen laten we steeds heel dee moedig onze taal op de tweede plaats schuiven. Een Vlaamsch socialist, die twee woorden Fransch kent, zal die nog gebruiken om zich voor zijn Waalschën kameraad verstaanbaar te maken. Maar intusschen lachen die zelfde kameraden ons duchtig uit, geven ons den ezelsstamp waar ze kunnen en hebben niet de minste be kommernissen om de eenheid in de partij als bet hun gevoelens als Waal betreft Van de socialisten hebben de Vla mingen voor 't herstel hunner taal rechten, weinig, niets te verwachten. Guido. MISSIE ACTIE (18-25 Januari). Op het aanstaande feest van St Pe trus' Stoel (18 Jan.) en eindigend op het feest van St Paulus' Bekeering jz5 Jan.) wordt -wederom over geheel de wereld, de z. g. Internationale Bid week gehouden die voor doel heelt dooi eene algemeene gebedsactie van God te bekomen de vereeniging van alle afgescheiden christenen en alle niet-christenen in den éénen waren schaapstal van Christus, de Katholie ke Kerk. Dringend wordt aangeraden gedu ende deze acht dagende H. Mis en Ken ontaarde moeder te Lorient, heeft haar kindje van 2 1/2 jaar, dat ze niet kon uitstaan, met een knuppel doodgeslagen. Een stootwagen werd te Rijsse' door een auto aangereden. De twe( werklieden die den wagen voortsta ken werden gedood. Te Croix vernielde een brand d< stapelhuizen van M. Copman d< schade beloopt meer dan een millioen frank. I11 de stad Earache, Spaansch Marokko, zijn honderden personri ziek geworden na alkooi te hebbm gedronken. Vijf en twintig hunner zijn bezweken. Het belgisch schoolschip is nabij de Bahama-eilanden op eene zané plaat geloopen en gestrand. Het kor gelukkig weer vlot geraken en zijne reis voortzetten zonder ongevallen Een groote gasontploffing t Berlijn, vernielde een woning va 7 verdiepen in appartementen ver huurd er zijn tot hiertoe 16 dooden Een ontploffing had plaats in eei vuurwerkmakerij te Monteux; 3 doo den en verscheidene gekwetsten Nabij Metz zijn twee kinderen die zich op het ijs gewaagd hadden verdronken. Te Lens werd een kind ilooilge reden door een autobus. Door brand werden in Australië drie groote fabrieken vernield de schade beloopt 26 millioen. Bij een brand te Norwich wer den drie personen verkoold.'' Donderdag namiddag had in de haven van Rotterdam, aan boord van den steamer Raarm» een ontzettend ongeluk plaats, daar een ammoniak leiding is lek gestooten in een kool ruim, waardoor twee mannen het leven hebben gelaten. Uit Tokio wordt gemeld dat te Taiku, in Corea, zeven-en twintig ptrsonen, die aan een bruiloftsmaal hadden deelgenomen, aan vergiftiging zijn gestorven. Te Bernardswiller in Frankrijk wuiMuiiu uiaiiu in een woonst wa; alleen drie kleine kinderen te huis warenhet oudste van 7 jaar kon vluchten, de twee anderen 3 jaar en 2 jaar zijn aan verstikking gestorven Door 't laten branden van een kachel, 's nachts op een slaapkamer is een oude vrouw verstikt te Romo rantin. Te Laon heelt een hovenier die ruzie gehad had met een werkgezel dezen bij zijn voorbijkomen, koe! bloedig doodgeschoten. Een groot hotel te New-York werd door brand vernield. Drie hotel gasten kwamen in de vlammen om en acht anderen ondergingen een begin van verstikking. Tijdens een vuurwerk in Spanje werd een bom tusschen de toeschou wers geworpen twaalf personen wer den gewond. welslagen der bidweek en gedurende len dag een of ander gebed er voor te bidden. Van eiken dag der week wordt een bizondere intentie aanbevolen iS Jan. Terugkeer van alle dwa- lenden tol den éénen schaapstal van etrus. ig Jan. Terugkeer der oostersche sekten tot de katholieke eenheid. 20 Jan. Terugkeer en onderwer ping van de anglikanen aan het gezag van den Paus. 21 Jan. Terugkeeren van de Lu theranen en andere Protestanten van furopa tot de H Roomsche Kerk. 22 Jan Dat alle christenen van Amerika één worden en zich onder werpen aan den Plaatsvervanger van Christus. i3 Jan.Blijvende bekeering van de slechte katholieken én afvalligen 24 Jan. Bekeering der loden. 25 Jan. Bekeering van alle heide nen. Bidden we dan samen met de heele wereld opdat Christus heersche alle landen en over alle volkeren. DRINKT en FEYS-CALLEWAERT'S Guldenbier en Extra Vlug en Vroom Poperinghe. Op Zondag 2gn dezer zal het jaar lijksch Turnavondfeest plaatshebben De Eereleden zullen persoonlijk verwittigd en uitgenoodigd worden. Het College van Burgemeester en Schepenen der gemeente Leysele maakt bekend dat de plaats van veld wachter open is. Alle aanvragen moeten bij gezegde college ingediend worden vóór 20 Januari. Getuigschriften van goed gedrag en zeden en desgevallend van Oud-Strij der of Oorlogsinvalied worden ver- eischt. gen drai Beste ENGELSCHE Pepermint Hoofdpijn La Kortademing Zenuwverzwakking enz. enz. 1 Te verkrijgen enkel nde beste winkels Vraagt het doosje met het IIAANTJR door WARDEN OOM. 260 Bladz. Prijs 15 fr. Met verzendingkosten 16 fr. Te verkrijgen bij Sansen-Vanneste, Pop. Postcheck 15.570. Zitdagen. Dr Brutsaert, Kamerlid, is spreke- lijk VOOR IEDEREEN Te Poperinghe, in zijn huis, 's mor- gens, den Maandag en Vrijdag. Te Yper, den ie en 3e Zaterdag der maand, van q 1/2 tot 12 uur, in den Katholieken Kring. TeWervick, den 2e Zaterdag der maand, van 9 1/2 tot 12 uur, in Het Kapitel Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpiin, zenuwlijden razende tandpijn of rheumatiek aan getast xijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aarzelen de MONO POEDERS en ge zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame.Gr. Markt n A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Pope ringhe, de aoos 4,5o fr. DAVIDSFONDS POPERINQE Maandag 16 dezer, te 6 uur, wordt een heel belangrijke voordracht ge h uden door Heer Dr H. Brutsaert volksvertegenwoordiger, over Land bouwcolonisatie in Congo. Lichtbeelden zullen de voordracht opluisteren. Victor in en. Op Maandag 23 en Dinsdag 24 Januari, voeren de Lan ghoirs Victorinen op in de feestzaal Palace het beroemd drama 0E HEIDEBOEREN met zang en koore en het blijspel Vader Pluimsteen Kaarten aan 5 en 3 fr. op voorhand te bekomen bij Maur. Benoot, Noord- straat, 1. HOESTEN en blijven hoesten, op gevaar uwe zoo kostbare longen te krenken De tering beloert u Opge past dus Neem zonder uitstel Sa maritaansiroop. In alle goede apotheken. Verbond der Christene Vrouwen. Wij nemen deze gelegenheid te baat aan al onze Leden een gelukkig voorspoedig Nieuwjaar te wen- chen God geveaan allen gezondheid un geluk. Niemand kan welen wat den dag van morgen ons brengen zalEen is er die het al weet en al schikt in Zijne groote wijsheid, Hij, ons aller Heer en Meester, en iederen dag zal Hij ons helpen, want niemand mag vergeten dat Onze lieve Heer met ons 's alle dagen en te midden van zijn volk leei'l met dezelfde liefde en de zelfde macht als vroeger als Hij onder de menschen wandelde. Daarvan be wust gaan we met gerustheid het on ekende te gemoet en zalig weze t nieuwe jaar voor ons allen en onze huisgezinnen. Onze jaarlijksche feest zal dit jaar jaar plaats hebben op Zondag 12 en Maandag 13 Februari. De algemeene Communie zal plaats hebben zooals naar gewoonte den 2 Februari (O. L V. I .ichtmis) onder de 7 ure mis. Gelijk vorige jaren zal men zitdag houden in 't Volkshuis om 't jaargeld te ontvangen en de kaarten te geven voor de feest. Zondag aanstaande geven we klaar en duidelijk al de schikkingen. Het Bestuur. Niet alleen voor kiekens maar ook voor duiven zijn Apotheker Ver mande re's Remedien merk de Hane kop geprezen. Poeier N° 4200 te ger. alle ziekten der ingewanden. Mar vol tegen het snot. Arsylol tegen de pokken. Te bekomen bij de apothekers No tredame en Kestelyn te Poperinghe, en Snoeck, Van Robacys en Wockesser te Yper, en in alle Apotheken. Bericht aan de Herbergiers. E wordt aan de verkoopers van gegiste en sterke dranken herinnerd dat zij ertoe gehouden zijn vóór het eind der maand Januari ten kantore der belas tingen, stadhui Poperinghe, aangifte te komen doen in de provinciale taks wegens hunne drankslijterij voor het jaar 1928. De belanghebbenden die hieraan geen gevolg geeft, stellen zich bloot aan moeilijkheden. Rijwielplaten. Op Zondag i5n Januari zal een bediende der belastin gen rijwielplaten ter beschikking hou den tegen io,5ofr. het stuk bij M. Ka- rel Degroote, Groote Markt, Pope ringhe. Voor nachtstoornis bij eene her berg in de Yperstraat. werd Zondag avond tegen zekere V... procesver baal opgemaakt. voor de eerste maal optreden met hunne verrassende kluchtliederen en kluchtspelen. Zaal open om 3 1/2 ure, gordijn om 4 uren stipt. Zorg intijds voor uwe kaarten want zeker zullen er plaatsen te kort zijn. Plaatsen te bekomen bij M. Saelen en D. Santy. Algemeen 3 fr. voorbehouden 4 fr. LEngemarck. Solo-Slim. Op Dmsdag 11. heelt Jerome Dovloo, handelaar, steenweg naar Bixschote ten zijne huize een solo-slim gespeeld met de twaalf hoogste hertens en kla ver twee. De medespelers waren zijn beide zusters en zijn gebuur Jules Balduck. West-Rooseboke. Overleden. M aandag had, onder groote belang stelling de begrafenis plaats van E.Z. Angela, die in 1926 haar jubileum vierde van 5o jaar kloosterzuster. On der de schoolwet van 1879 werd zij met haar 80 schoolkinderen buitenge- zet, uit het huis dat E. Past. Lemoine vroeger aan de gemeente geschonken had tot school voor arme ktnders. Dat hare gulden ziel thans in vrede ruste. Oost-Roosebeke. Branden. In acht dagen tijds hadden hier een drietal branden plaats. Eerst bij den landbouwer A. Verstraete, werden de stallingen met den inboedel vernield. bestrijdt wonderlijk HOEST, GRIEP, RHEUMATISM STEKEN inde 71JDE, LENDENPIJN In alle Apotheken 4 fr. en 2 fr. 75 Koopt uw Diamant, Goud en Zilver, 1 »ïj AI\LEI1E Goudsmid, Boterstraat, 6 Yper ter trouwe bediening en alles gewaar borgd. Pectoral Dupuis Van af de eerste dosis gevoelt de zieke verlich tine de hardnekl tee hoest bedaart de nranil in de keelt erifwijnr, deTfui- men komen los en worden gemakke lijk uitgespuwd. De doos 4,5o fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. De Medica zeep door vermen ging van genees- en gezondheidsstof- fen vormt de beste en fijnste toilet zeep die door alledoktoors aanbevolen wordtprijs 3 fr. 5o in alle apothelten (of stort op postcheck 86.494 van V. Embo te Ukkel). De Kunstkanarie. - In den Pro vincialen wedstrijd voor 't kampioen schap, gehouden te Thourout, op 8 Januari 1.1., behaalde Heer Kamiel Brabandts den eereprijs met vogel nr 1392 19, en werd kampioen voor 1928 uitgeroepen Onze beste gelukwenschen. Vrije Kanarie wedstrijd voor alle liefhebbers van Poperinghe en omliggende, op Zondag 22 Januari 1928, in 't lokaal (Café des Allies Kamiel Brabandts. Vogels inbrengen te laatste Don derdag avond 19 dezer. Inleg 3 frank per vogel. Het Bestuur. Vlaamsch Huis. De twee ver tooningen van Zondag laatst, zijn een echtsucces geweest. Zeldennogzagen wij in Poperinghe zoo een flinke op voering vaste rolkennis, zuivere uit spraak, trouwe karakterverbeelding, flinke samenhang, uitstekende figura tie, mooie tooneelschikking. Een enkel woord puik De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, purgeerend, bloedzuiverend, slijmafwerend, galafdrijvend, zijn de beste hersteller van het bloed. De doos 4,5o fr. de halve doos 3,5o Ir. bij H. Notredame, Gr. Markt, Poperinghe. bij Drinkt Wilt gij geldplaatsingen, zoodanig dat uw geld, geld blijft en vasten intrest opbrengt V Wilt gij toezicht over uwe waarden en inlichtingen ter trouw over alle apdere geldplaatsingen Wend U tot FONDSENBANK, agentschap te Pope- rirghe,Yperstraat, 5, tel.62. I)e bestuur der Jules Fiey-Lelieur begeeft zich op aanvraag ten huize om alle gewenschte inlichtingen te geven. stadsschouwburg. Zondag 5, Maandag 6 en Dinsdag 7 Februari, geven de Barbaristen drie prachti ge opvoeringen van «DE ONBEKENDE VROUW»! leroemd drama in 5 bedrij ven, naar het Fransch «LaFemmeX», Kaarten aan 5 en aan 3 fr. 5ozijn te bekomen bij de We Albert Denut. Casselstraat. Katholieke Vlaamsche Mcisjesbond Voor den Feestavond, op heden Zondag te geven in 't Vlaamsch Huis, was het afnemen der kaarten zoo groot dat ze uitverkocht zijn en besloten werd een Tweede Opvoering te geven van op Maandag 16 Januari, te 7 uur. Kaarten te bekomen in 't Vlaamsch Huis 3 fr. en 2 fr. De menschen klagen van dit en dat en men zou zeggen dat ze genoe gen er in vinden. Doch het is zoo nut teloos te klagen over zwaar hoofdpijn of zenuwkoorts. Algaopoeder zal u aanstondsgenezen. Onschadelijk voor de maag. De halve doos 3,25 fr., gr. doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vande- plas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaeys. De personen geboren in de maand Januari moeten heden Zondag mor-jZondag i5 Januari prachtig tooneel- gen naar't Volkshuis, Yperstraat, ko- feest door de katholieke vlaamsche men met hunne pensioenkaart of om groep, De Vlaamsche Vrienden hunne storting te doen. In de feestzaal bij Marcel Saelen, die Yper. Maandag nanoen werd een dief op heeterdaad betrapt toen hij in de kapel van St Jozetsschool de offerblokken geledigd had. Hij wilde vluchten doch werd achtergehaald en in de handen der politie overgeleverd Bij onderzoek bleek het A. Parmentier te zijn, afkomstig van Poperinghe, en had pas het gevang verlaten. Hij werd veroordeeld tot 3 jaar en 4 maanden Merxplas. De voordracht in het Davids- fonds door E. H. Decuypcr, leeraar aan de Normaalschool te Thourout, gehouden over de drie Koningen in de kunst, heeft de moeilijksten vol daan. Op aanvraag der Franciscanen derde-orae kwam E. H. Nobels, in het Volkshuis eene voordracht houden over KtiDens als Katholieke Kunste naar Na eene korte levenschets en beschrijving van de tijden welke hij beleefde, toonde hij ons in de reeks meesterstukken welke op het doek verschenen de vrome ziel van den prins der schilders die als predikant over de gansche wereld en door alle eeuwen neen onzen godsdienst zoo schoon heeft weten voor te stellen Ook spaarde het talrijk publiek zijn toejuichingen niet. Maandag rond den middag was den genaamde Koopman Jules, aarde werker, te Yper, Neerstraat, tijdelijk werkeloos, met eenen hamer aan het werken aan een obuskop. Deze ont plofte en doodde de onvoorzichtige. Bevolking. Op 1 Januari 1927 13.882 inw. op I Jan. 1928 13.910. Intredingen man. 470, vr. 614 1084 320 geboorten - 1.404 Uittredingen man. 53o, vr. 64a -f- overlijdens 1.376; dus 28 intredin gen meer vermeerdering 28. Huwelijken 107, echtscheidingen 4 Kiezerslijsten voor 1928-1929 Kamers 4.153 waaronder 12 vronw Gemeente m. 4.035 v. 4.761 8.7ó6 Brand. Woensdag morgen brak er brand uit in het voddenmaga- zijn van M. Denys bij de statie. Daar de pompiers spoedig ter plaats waren kon eeng roote brand vermeden wor den. Zondag i5 Januari te 5 uur in het Volkshuis, kosteloos tooneelfeest door de tooneelafdeeling der V. O. S. Er zal opgevoerd worden De boks kampioen» blijspel in drie bedrijven. Dijnsdag in St Maartens patro naat kwam Jufvr. V. van Gent spreken over katholieke actie. Prachtige voor dracht die de eendrachtige katholieke werking vorenstond. Jammer dat er niet meer toehoorders waren. Studiekring. Van volgende week af zetten wij een reeks studie avonden in, waar speciaal onze leden zullen optreden. Op Donderdag ig Ja nuari, te 8 uur, in 't BelfortRijsel straat, g, zal gehandeld worden over Hoe worden wij bestuurd Voor de volgende vergaderingen werd ons reeds beloofd Het Leger- vraagstuk Hoe worden wij gevon nist? Het belang der vereenvoudigde spelling Wij doen een warmen oproep tot onze leden voor deze vergadering, voor dewelke geen uitnoodigingskaar- ten meer zullen gezonden worden. Zondag 22 Januari grootp feest* vergadering in hel Volkshuis voor Volksadel. Al de Katholieke Maat schappijen zijn uitgenoodigd. Zondag 22 J anuari te 6 uur 3o 's avonds stipt in het Volkshuis, St Jacobstraat. Algemeene vergadering en ieest- avond voor al de aangesloten bonden en leden van Volksadel, of bond van V olksverzed elij king. Belangrijke voordracht door den Heer Griffier Maurice Dehem, Voor zitter van het aktiecomiteit van Volks adel. Verslag der werkzaamheden voor het eerste dienstjaar door Z.E.H. Proost. Het koor van den studiekring zal den feestavond opluisteren. A l de afgevaardigden in de Besturen der Katholieke Bonden van stad zullen het hunne willen bijbrengen opdat de leden zeer talrijk zouden aanwezig zijn. Kinderen beneden de r5 jaar zijn niet toegelaten. Ingang vrij. Dickebusch. Toonecl. Op Vervolgens werd in de Papegaaistraat een vlas magazijn vernield. Eindelijk heeft een geweldige brand bij B. Van Daele, eene schuur m asch gelegd. Ingelmunster. Doodelijk onge val. A. Dedeyne, dienstknecht, 5o jaar oud, wilde per velo de straat dweerschen. Hij werd door een auto gevat en medegesleurd. Vreeselijk gekwetst is hij 's anderendaags over leden. Woumen. Boerenbond. De leden der Boerengilde met al haar afdeelingen worden vriendelijk uitge noodigd de vergadering bij te wonen die zal plaats hebben in haar lokaal op Zondag i5 dezer, om 4 uur. Eerw. Heer Versteele, onderpaster te West-Roosebeke zal er een voor dracht houden met lichtbeelden over Rome. Tuinbouwlessen in de lagere land- bouwavondschoolMaandag 16 Ja nuari van 6 tot 8 uur 's avonds zal den E. Broeder Gabriel zijn ic les komen geven. Onderwerp Aanleg van een boom gaard Kiekenpark met fruitboomen beplant. De lessen zijn kosteloos voor iedereen. Volksboekerij. Sinds5 jaar is de Katholieke Volksboekerij in net kloos ter gevestigd 1745 Boeken werden in hetjaar 1927 uitgeleend. Dezen winter meer dan ooit wordt er een goed gebruik ge maakt van de boeken. Deze instelling verdient allen steun daar zij zooveel goed sticht onder de bevolking. Vele en prachtige boekwerken zijn voorhanden. Woestan. - V.O.S en B.V.O.S Alle leden en eereDden worden dringend uitgenoodigd, de algemeene vergadering te willen bijwonen, op vandaag Zondag i5 dezer, om 5 1/2 ure's avonds, bij makker Jan Bullens, in de herberg Den Os Dagordeinschrijving voor het jaar 1928. Besprekingen en mede- deelingen. Het Bestuur. Bevolking. Gedurende 1927 werden er 32 geboorten en i3 overlij- dens aangegeven 10 huwelijken wer den ingezegend. Elverdinghe. Tooneel. Op Zondag i5 en 22 Jan. a. s. zal de K. Meisjes tooneelgroep St Godelieve voor de eerste maal optreden, in de 1 u 11T-11„-rHiin om 5 1/2 uur stipt. Wordt opgevoerd Haar Offer familiedrama in 4 be- drij ven en Als tante verwacht wordt blijspel in een bedrijf. Kaarten aan 4 en 2,5o fr. te verkrij- fen bij H. Hauspie, M. Theirssen, Ollevier en Ach. Lowagie. Bedienden Werklieden. 't Leven is kostelijk. Daarom ver meerdert uwe inkomsten door eene goede bijbediening. Wordt agent van ae algemeeneVerzekeringsmaatschap- pij Le Pays en Le Pays Vie Zetel Poincarrélaan, 72, Brussel. Schrijven E. Vuylsteke, Opziener, Brugsche steenweg, 55a, Kortrijk. Vlamertinghe. Vlaamsche Wacht Groote Voordrachtavond met Lichtbeelden, door den VI. Toeris tenbond. Op Zondag 22 dezer, te 5 uur, in de H. Familie, richt het be stuur der VI. Wacht mat medehulp vae den VI. Toeristenbond, een prach tige Voordrachtavond met lichtbeelden over Elzas-Lotharingen, gegeven door den heer E. Gysehnckuit Gent. Talrijke uitgekozene en prachtige ille lichtplaten zullen ons de; vele merk waardigheden van het schoone Elzas- Lothanngen op het doek aantoónen, en een boeiende vertelling over dit land, over het volk en zijn wederva ren zullen die voordracht tot een waar buitenkansje voor onze VI. men schen maken. Wie dus mee wil naar Elzas-Lotha ringen neme bijtijds zijn kaartje oor Zondag 22'. Kosteloozen toegang voor de leden op vertoon hunner lidkaart voo: 1928. Kaarten I' plaats 2 Ir. 2' plaat l'r., te verkrijgen bij M. Jozef Va Elslande in 't Paviljoen 's Avond aan de zaal van af 4 1/2 uur. Het Bestuur Kiooslrijke Gezinnen De leden van den Bond der Kroostrijke Ge.in nen worden vriendelijk verzocht I un ne bijdrage als lid voor 1928 zoohaast mogelijk te storten bij den voorzittir Meester Van Elslande of bij den se ki etaris-schatbewaai der Remi Duflou Deze die reeds betaald hebben voor 1928 mogen hunne lidkaart bij vooi- noemde secretaris schatbewaarder afhalen. Donderdag namiddag waren ecnigi werklieden aan 't spitten op het veld en zoeken achter ijzer Al met eens had een groote ontploffing plaats en Oscar Broeck van Gheluvelt werd erg gekwetst, zijn gezellen bleven geluk kiglijk ongedeerd. Het slachtoffer wera naar het Gasthuis te Yper over gebracht. Aan de hand was hij slechts onbe duidend verwond maar gansch het hoofd was één wondede schedel was gekloven. Den zelfden avond nog rond 8 uur is hij gestorven. Een half opgebouwd huis te Lae ken is ingestort een arbeider werd gedood en 3 anderen gekwetst. Te Koekelberg is een orgeldepot vernieid door brand honderde ai zende frank schade. Te Rotselaer bij Mechelen werd een geheime stokerij ontdekt en aan H»>sla<ien Op den Waterloosteen weg te Brussel werd een ouderling, door een auto doodgereden. Een jager te Chatelineau sloeg met zijn geladen geweer op een ge kwetste reebok het schot ging af en de jager kreeg de lading in den buik en stierf. Venii!»luklijltliwl(kn HERBERGKERMISSEN. Zondag 15 Januari 1928. «A la Ville de Nice» bij Maurice Deneire, Meessenstraat. In de Kloet bij G. Vanuxem, Meessenstraat. Maandag Saucissen- kandeel. In de Vrede bij Emiel Dewach- ter, Casselstraat Au V'oyageurbij Theophile Goussey,Veurnestraat. (;Au Faubourg» bij Adrien Clabau (Verhaeghe). l'urwerlv van Basile So- hier te verhollen. In de Paardenmarktbij de Wed. Despeghel, Paardenmarkt. «In den Welkom» bij Cyriel Sae- sen, Statie. Maandag Kandeel. Au Café Royal bij Maurice Van- acker, Duinkerkstraat. In de Nieuwe Statte bij de Wed Bonduelle (Oscar Maes), achter de statie. In den Papegaey bij Jules Ver meulen, Veurnestraat. Maandag Kan deel. In den Walvisch bij Georges Lefever, Casselstraat In het Kasteelhofbij Adolphe Damour, Rekhof. Abeele. Au Chasseur bij de Wed. Saelen-Deraedt, Konijn te versmijten Vlamertinghe. In Cuba» bij Henri Vandevoorde. Vlamertinghe. Bij C. Logic, veloma- ker. Prijskaarting voor iedereen ver loting van een konijn door I. Deplae cie. Maandag Kandeel. DOOR DEN UIL TE VERBOLLEN. Konijn van 4 K. A l'Hirondelle bij Petrus Ryckc wrtert, Watoustraat. gegeven dooi Roger ('rombrugge ('t Ghnllie) He te 4 u., bekorting te 10 u. Loo.Begraving. Maandag is alhier begraven den welgekenden en van iedereen geëerbiedigden en be minden ouderling Pieter Depreeuw, geboren te Poperinghe en Overleden in den ouderdom van 88 jaar. Hij was meer dan 40 jaren briefdrager, hier ter plaats, en genoot eenieders ach ting. Gansch de bevolking was in de begraving aanwezig. Renlnghelst. Examen —De heer Beun Robert komt met goeden uitslag zijn examen af te leggen van Commis teckniek te Brussel. Hartelijk Proficiat 1 Ploegsteert. Toelaag. Een koninklijk besluit verleent een vijide toelaag, ten bedrage van 5o.ooofr. om de kosten te helpen dekken voor het houwen der brug van Houplines. Smokkelaars. De douaniers hebben een lastauto aangeslagen toe- behoorende aan een bewoner der ge meente. In een dubbelen «hemel was voor to.ooofr. moravietabak geborgen. St Julyns. - Storm. Ten gevol ge van den hevigen wind, Vrijdag avond, is de koermuur van de meis jesschool, omgewaaien. Rousbrugge. Geitcnbond. Vandaag, Zondag i5 Januari, te 5 1/2 uur zal dus de Geitenbond en de Ko nijnenhond gesticht worden voor Rous- brugge-Haringhe en aanpalende wij ken. De vergadering heeft plaats in 't lo kaal van den Boerenbond. De voor dracht zal gegeven worden door een kenner van 't vak uit Poperinghe. Wij noodigen alle werkmenschen uit en bijzonderlijk de vrouwen, tot die vergadering. Die geen geitenkweekers noch konijnenhouders zijn, zijn er ook welkom. Het nut van zulke bonden is door niemand te betwisten wij willen er de verzekering tegen dood en sterfte van dat kostelijk melkkoetje van den werkman en ook verbetering in den kweek en in 't ras die peinst dat hij niets meer te leeren en te verbeteren heeft in dien kweek is gemist't Is de vrouw die belast is met den geiten- en konijnenkweek, 't is dus de vrouw die hier op haar post moet zijn Westvleteren. De Tooneel- gilde u Op eigen vlerken geeft op i5 en 16 Februari twee opvoeringen van Dronkenschap en Zinneloos heid drama in 3 bedr. en «Jan Bol klucht in I hedr. Het feest wordt opgeluisterd door de Harmonie van Oostvleteren. Kaarten op voorhand te bekomen in 't lokaaf De Kruis straat bij J. Vlamynck. Brugge. Watersnood. Van Brugge tot Oostende, langs de vaart, staat alles onder water; op sommige plaatsen wel een meter hoog. Ver scheidene dorpen hebben het erg te verduren een menigte hoeven zijn overstroomd en de inwoners moesten met booten gered worden. Overstrooming is eene zeldzame zaak in deze streek en is te wijten aan het smelten der overgroote hoeveel heid sneeuw. Er zullen in Februari 1928, leergan gen van hoefsmederij geopend worden te Yper, in de smis van M. Leon Vander Marliere, Meester-Hoefsmid Rijsselstraat. Worden tot de lessen aangenomen al de hoefsmeden en personen, die er toe de vraag zullen gedaan hebben aan Mijnheer Scharlaken Louis, Dok tor in de Veeartsenijkunde te Roese lare, door den Heer Minister van Landbouw gelast met het geven der Leergangen Bij de vraag, die moet toegezonden worden vóór 3i Januari 1028, moet een uittreksel uit hun geboorteakt gevoegd worden. Zij zullen daarna een bijzondere uilnoodiging ontvan gen, meldende dag en uur van het beginnen der leergangen. De hoefsmeden moeten zich voor zien van de kleine v erktuigen, welke zij noodig licbben om het hoefijzer te maken en aan te zetten. De Poperingsche liberalen (oeiik was het bijna vergeten Ik wil dus zeggen onze Poperingsche «gemeente-belangd s») richten tot «zeker heerschap» een «vriendelijke» ver maning,die zeei onvriendelijk is en zeer sma delijk. Nu, van menschen die bewijs geven zoowel opgevoed te zijn, kunt gij niet veel beters verwachten, en we zullen hen op dien weg niet volgen, alhoewel we er ten over- loede stof zouden voor over hebben... Waarom moeten zij zich zoodanig ontstel len omdat De Poperinghenaar die alle drie de lijkreden opneemt de lijkrede over drukt van den Heer Van Eecke, Voorzitter an den Katholieken Kring, die, al is hij wat vrank, alleszins de verdienste heefi rechtzin nig te zijn en uit te komen voor wat hij is; waarom zich ontstellen, aangezien, volgens hun bevoegd (f) oordeel over het gedacht der Familie en der Geestelijkheid, de lijkrede slechten indruk verwekte en dus de versprei ding ervan voor hen niet te vreezen is Maar, 't is de waarheid die kwetstis 't zoo niet dat ze 't zeggen in 't fransch Menschen die leven van totetrekkcrij, kun nen die waarheid moeilijk dragen, en, als er hun iemand durft zeggen wat ze gansche dagen doen ons volk verlagen in plaats van veredelen en verzedelijken, alles toelaten en liever kwaad dan goed, het katholiek onder wijs tegenwerken, met één woord, voorbeel dige liberalen zijn. en daarbij, als vernis voor de facade, een godvruchtig gezicht trekken... als er hun iemand dat durft zeggen, dan zijn ze natuurlijk in eene heilige verontweer iiging. Alia, liberalen van Poperinghe, pi ent eens goed deze verzekens in uw hoofd Zijt wat ge zijt, Doet wat ge moet, Gebaren is niet goed. Wporf. Uitslagen van Zondag laatst. Twkede Afdekling S V Nieuwpoort Stade Kortrijk 1—1 F C Roeseiaere-F. f! Poperinghe 7 0 F. C Thlelt—Daring Blankenberghe 1—2 C S. Yper -F. Torhout 0 7 F. C. Heyst—A. A Moeskroen ti- 3 S. C. Meenen—S K Sweveghem 4-2 Waereghera—S. V Veurne 2—0 Derde Afdeeling Speciaal, Serie C. S. C Meenen F I' Poperinghe 3 0 Kortrijk Sport S. K. Sweveghem 16-2 Vpel l»silki*oiiijk 't Begint er geweldigbcrgaf te gaan bij ons. We hebben maar lievernietsteschrijvenover de zware pil van verleden Zondag eerstens omdat we er niet bij waren, tweedens omdat we er tot hiertoe nog geen goed over hoorden. Indien er absoluut geen beternis te ontwaren valt, zullen we eens vrij en vrank de oorzaken van dergelijk verval opsporen en uiteenzet ten. Wanneer het bestuur alles over heeft voor de club, moet het soms ook de moed hebben om de ziekte van rood en geel te ge nezen vooraleer ze overslaat tot een ongenees bare tering De ziektekiemen hoeven vcrwij» derd te worden, wanneer ze aanstekelijk zi jn moeten genezen wanneer ze geneesbaar ziin. Wachten we nu liever degebeurtenissen ai. Daar hebben we morgen op ons plein de ontmoeting Poperinghe-Heyst twee dikke vrienden Ónze gasten zullen van harte wel kom zijn zooals het met Thourout gebeur de. En binnen korten tijd hebben de keikoppen weer een uitstekende naam in de voetbalmiddens We weten niet vrelke ploeg optreedt wat we weten is dat ér veel kans is op zege, indien ja. indien nu eens werkelijk 11 kameraden optreden, wat seqert het begin van het seizoen negerden enkele maal gebeurde. Onze IIIe speciaal, met een onvolledige ploeg, bezweek eervol te Meenen met 3—0. Van nu af aan hoeven er vriendenmatehrn afgesloten te worden. KEIKOP. Matchen van heden Zondag TWEEDE AFDEELING. F C Poperinghe—F. C. Heyst Daring Blankenberghe Stade Kortrijk F. C. Roeselaere—C S Yper F C. Thielt—A. A. Moeskroen S. V. Nieuwpoort S V. Veurne S K Sweveghem Waereghem S C Meenen—F. C Thourout Groote Prijskamp in 't Bieden «In tie Koeimarkt» bij Vaneenoogho Gerard, Boescheeps'r.. Poptrinphe loo lr. Prijzen 3--22-18.j5-io 5. Inlet; t fr. Begin om 5 u. Bekorting om 8 u De Kommissie: Clahan Alidore Bouve Aug., Deplaedt Leopold, Gru wez Oswald, Vaneenooghe Gerard. Door onvoorii re omstardighede kon Zondag laatst, tien prijskamp niet doorgaan. Verkoopinj; van Duiven. Merkweerdige verkooping van gr heel het hok van Julien Vandevoorde, A heele. 14 Allerbeste Reis- en Kwuek duiven. Van gtot 12 uur tentoonstelling te 2 uur verkooping in den CASINO op heden Zondag. Tentoonstelling der Duiven. A la Cour du lvoi bij Maur. Devos Duiven van Oscar Depoorter, Remi Battheu en Maur. Delava. «In Westvlaanderenbij O. Melis. Duiven van Hector Vandenbergh en Hil. Lahaye. Zondag 22 Januari 1928. Rousbrugge. Groote Hanenkamp. Inleg 25o fr., terug 1000 fr. met 3 haans. - 32 Maatscnappijen nemen deel. Inschrijving van neden al l Desiré Gunst, Roesbrugge. Groot Hanenkonkoers. Op den Zwarten Berg bij Maurice Caulier. In 't Park te 4 uur. Christene Sociale Werken. Poperinghe. Volkshuis Vandaag i5 Januari tusschen 9en 11 uur zal den intrest uitbetaald wor. den aan deze welk geld in leening heb. ben bij de coöperatief. De boekjes der spaarkas moeten zoo gauw mogelijk ingediend worden ont den intrest te vereffenen. Heden Zondag, i5 Januari, te 3 ij uur belangrijke vergadering voor dn leden van den Hoenderbond en Werk van den Akker. In deze verga, dering wordt het bestuur herkozen, degenen die begeeren lid te worden van 't bestuur moeten zich aangeven vóór de vergadering, ook zal de ver. goeding voor konijnenaankoop uitbe. taald worden. üp Donderdag 19 J anuari te 71/2 u, vergadering voor 't bestuur der K, A. J. otters. Op Zondag22 Januari, te 5 uur alge. meene vergadering voor de K. A. J, De zanggilde der K. A. J, otters heeft iederen Maandag plaats te 71 j uur 's avonds. De Senator is wekelijks sprekelijl den Vrijdag van 8 tot 10 uur, ends propagandist bevindt zich dagelijks in't Volkshuisvan8 tot8 1/2 u. 'smorg, De Spaarkas is open 's Zondag; van,; tot 5 en's vrijdags van 9 tot ion, Loten der tombola zi jn te verkrijger in 't Volkshuis, in de coöperatief en bij al tie bestuursleden. MIF.L. Kuiin r-^oo prijzen Ter waarde van fr. Prijs van een boekje van 5 loten 5 fr. Omslag kosteloos tot deelname aan een BIJZONDERE TREKKING. Prijs voor één biljet1 fr. De trekking zai plaats hebben op 30» Maart 1928 en de prijswinnende nummert zullen verschijnen in« De Volksmacht De Poperinghenaar en in al de bij zonderste bladen der provincie. Loten zijn te verkrijgen op iedere Ge meente, en te Poperinghe in 't Volkshuis, in de Coöperatieven en bij al de Bestuur leden der christene sociale werken. Ook bij V. Sansen-Vanncste, Gasthuisstraat, Poperinghe. Ovprlijdens. t In het klooster der E. P. Redemp toristen te Esschen is overleden den gansch het Vlaamsche land door, gunstig gekenden gewijden redenaar Eerw. Pater GODTS. voor Poperinghe en Omliggende. FISCALE DIENST. - Inlichtingen te bekomen in den Katholieken Kring te Poperinghe. HEDEN ZONDAG te 11 uur. DONDERDAG a. s. te 8 uur. VRIJDAG a s. te 12 uur Tc ABEELE, bij M. Ducourant, Maandag te 18 1/2 uur. Houw berichten. De Familie KESTEMAN-THO- RIS bedankt Vrienden en Kennissen om den blijk van genegenheid betoond door hunne aanwezigheid bij de be graving van Wed. van Heer Charles Qtiaghebeur. Echtg. van Heer Petrus KESTEMAN De Eerste Zeswekenmis zal gedaan worden op MAANDAG, 16 dezer, te 9 1/2 uur, in O. L. Vrouwkerk. Heer Richard GELEIN,Kinders en Familie, bedanken Vrienden en Kennissen om den blijk van genegen heid, betoond door hunne aanwezig heid bij de begraving van hun overle den Echtgenooteen Moeder Vrouw LEONIE DE CROCK Beleefde uitnoodiging aan Kennis sen en Vrienden de Jaarmis te willen bijwonen op Zondag i5 Januari, te 8 1/2 uur, in St-Janskerk voor TImmmIoi-i- f tecrock en dochter Helene. Van Wege de Familie. Jules DEHOUCK-PITTELLI- OEN en Kinders noodigen beleefd Vrienden en Kennissen uit tot dc Jaar mis, op Zondag l5 Januari om 9 uur in de Parochiale Kerk van StB -itinus voor hun overleden Zoon en Broeder Familie, Vrienden en Kennissen worden beleefd uitgenoodigd, tot de plechtige Jaarmis, die zal gezongen worden op Maandag lb Januari,om 9 uur in O. L. Vrouwkerk voor Echtgenoote van René Quaghebeur. Van wege Echtgenoot en Kinders. M. Louis LF.MAHIKU, Kinders en Familie noodigen Vrienden en Kennissen uit tot de eerste Zesweken mis, op Maandag 16 dezer, te 9 1/2 u., in St Bertenskerk voor hun overleden Echtgenoote en Moeder Vrouw ELISA DESMYTTER. Foto Asa«rt, Ypet, Bij koninklijk besluit van 29 De cember laatstleden werd Heer Henii Sobry, schepene van onderwijs en geldwezen benoemd tot Burgemeester der stad Yper. In 't jaar 1903, den 18 Oktuh., kw am hij in den gemeenteraad en bleef er onafgebroken tot aan den oorlog. Den 24 Februari 19m werd hij tijdens de vergadering der Ypersche gemeen teraadsleden te Touquet bij Paris- Plage als schepene gekozen van on derwijs en geldwezen. Dit ambt wist hij tot aller voldoening te beoefenen. Ltd van verschillijn Vlaamsche matt schappijen was hij de eerste om »o« onze verongelijkte rechten op de tra te springen en ze te verdedigen, ten tijde zelfs dat niemand zulks died wilde. Hij was dan ook de aangnl duide kandidaat der Vlamingen üst hem van harte gelukwenschen ms zijne nieuwe benoeming en die voort op hem zullen steunen waar het dt verdediging hunner miskende rechte mocht gelden. Goed heil. AMBTELIJKE BERICHTEN De Dienst van Weg en Werken der maatschappij van Belgische spoorwe gen liet volgend schrijven aan het stadsbestuur geworden Het Beheer van Staatsspoorwe gen heeft, zooals gij weet, met het (loei besparingen te verwezentlijken de bewaking afgeschaft aan tal van overwegen waar het weinige verkeer deze bewaking niet verrechtvaardig de. Het tamelijk groot getal ongevallen die zich voordoen bewijst ten volle dat vele voetgangers, wielrijders, autoge leiders en voerlieden in 't algemeen niet met voldoende aandacht het spoor overschrijden Om hun gedacht op het gevaar te trekken, heeft het Beheer verwitti- gingspaien doen plaatsen en heeft voorgeschreven al het mogeliike te doen om de zichtbaarheid op zijn do mein te verbeteren, door het wegrui men van zekere gebouwen, afkappen van hagen, enz. Het ware wenschelijk dat de eigenaars en pachters, die gronden langsheen den ijzerweg bezitten, hieraan zouden meehel pen door, van hunnen kant, in de omgeving der onbewaakte overwegen, hagen, struik gewassen en lage hoornen te doen verin. nen. Er is hier natuurlijk geen spraalma verplichting maar enkel van eene!» leefde uitnoodiging, om uit belang va iedereen de gezichtskring aan tfct gevaarlijke punten te vergrcoten". Militie. Lichting 1928. Zij, die begeeren eene aanvraag: te dienen om hun stiel voort uit a! oefenen bij het leger, kunnen zich voc! inlichtingen wenilen naar het gemett- tesekretariaat. Leening van 1922 TREKKING VAN 10 JANUARI Serie 150.614 Nr3 is uitbetaalt»» met 250 000 fr. Serie 115.925 Nrs 17 en 20 zijn u uitbetaalbaar met 100.000 fr. De andere nummers van die t»« series, alsook al de nummers u> serie 169.242 zijn uitbetaalbaar 3oo frank. HANDELAARS, Plaatst uwe anoncen in DE POPERINGHENAiR ALGEMEEN AGENTSCHAP VAN HET GEMEENTEKREDIET VAN BELG1E ZetelYPER, Groote Markt, 9. - Telef. 304. VERHURING van BRANDKOFFERS Welgewaarborgde plaatsingen met hoogen interest Loopende rekeningen op zicht Loopende rekeningen met 14 dagen vooropzeg Kasbons aan 3 maanden netto 3.00 4.00 7, .80 °/o brutto Kasbons aan 6 maanden 4.25 c/0 netto 5. to "/0 brutto Kasbons aan 1 jaar 4.50 °/0 netto 5.40 °/0 brutto De kasbons voor I jaar worden afgeleverd in titels aan toonder van 1000 en 5ooo fr., zij kunnen kosteloos door de Maatschappij bewaard worde in open bewaargevingen. Al deze geldplaatsingén zijn niet onderhevig^' de veranderingen van den beurskoers. BIJHUIZEN Poperinghe, Bertenplaats, 10, tel. 89. Moeskroen. Static traat, 1, tel. 115. Westnieuwkerke, Plaats. Komen, Groote Markt, 7, tel. Wervik, Steenackerplaats, 3, tel. I* Wytschaete, bij Wed.J.Fournier,PW' AGENTSCHAPPEN Vrienden en Kennissen worden be leefd uitgenoodigd, op Dinsdag 17 Januari, te 9 uur, de plechtige Jaarmis te willen bijwonen in de Parochiale kerk van WESTVLETEREN, voor Echtgenoote van Cam iel RIEM. Atïbeht E Ganseman, Gemeente-Sekretaris Alvtringhcm - G. Vandeweghe. Gem.-Sekr. liever en J Tahon, Gemeente-Sekretaris. Hixschote R. Morlion, Gemeente-Sekretaris Boesinghe Th Van Eecke Gemeente-Ontv Boitshoucke J. Scheroereel, Gemeente-Sekr Brielen J David, Gemeente-Sekretaris Bulscamp E Butaye, Gemeente-Sekretaris Coxyde- A. Vandamme, Gemeente-Sekretaris Crombeke - C- Decae, Gemeente-Ontvanger. Dadizeele - P. Hoet, Gemeente-Sekretaris Elverdinghe - J. Bultheel. Meetkundige Gheluvelt - A. Beyls, Gemeente-Sekretaris. Gheluwe - Van Rijckeghem, Gemeente-Sekr. Herseaux - A Rys, Groote Straat. Ilollebeke - A. Brevne. Gemeente-Sekretaris. Houthem (V.) - J Vandoolaeghe. Gem.-Ont. Houthem (Yper) - H. Six, Gemeente-Sekr Isenberghe - H. Baes, Gemeente-Sekretaris. Komen - Aug. Becauart, Gemeente-Bediende. Langemarck Ch Vandenhoute, Gem -Ont Leysele - H Hoevenaeghel, Gemeente-Sekr. Locre - L Doucy, Gemeente-Sekretaris. Lombaertzyde - J. Ureel^ Gemeente-Sekretaris. Loo - V. Camerlynck, Gemeente-Sekretaris. Luingne - H Vanhoutte. 172, Plaats. Mannekensvere - L. Verhelst, Gemeente-Sekr. Meessen - L. Lemaire, Westnieuwkerke. Moeres Melis Gemeente-Sekretaris. Moorslede - A. Denecker, Gemeente-Sekr Neer-Waesten - J. Deprez, Gemeente-Sekr' NoorschoteMichel Butaye, Plaats Oostvleteren - R Smis, Gemeente-SekretariJ- Vasschendaele - G. Debrock, Notarisklerk- Poelcafelle - J Dehaene, Gemeente-Sekreta11, Ploegsteert - L. Lemaire, Westnieuwkerk. Polltnchcve - H. Anseeuw, Gem.-Bedien^ Proven - L. Forrest, Zondag voormiddag- Ramscapelle - A. Duron, Gemeente-Sekreta1' Rcckem - J. Meulemans, Geineente-Sekidai' Reninghe - A Wullepit Gemeente-Ontvang Rening helst F1 Camerlynck, Gem.-Sekr- Rolleghem-CaHelle - A Vandeputte, Gem.-S- Stavele - Pr. Franchoo, Hoofaonderwtjp.er-. Steeukerke A Thieren, Gemeente-Sekr^ Vinckem - C Ceulenaere. Geraeente-Sekr- Vlamertinghe J. Dehaeck, Ontv Godshn^' Wae<ten Paul Parmentier, Yperstraat. Watou - Bulthez, Gemeente-Ontvanger' Wervik - G. De Mazière, Steenacker, i* Westoutre- A. Declercq. Plaats. Westvleteren M. Vanlierde. Beheerder- Woesten - A. Vanhoutte, Gemeente SekJ; Wulverghem - Heughebaèrt. Gemeente^ WulveVinghem - J. Ceulenaere, Gem -Sek*' Zantvoorde - E. Vandermarliere, Gem -Se^t Zillebeke- H. Frimout, Gemeente Se^, Zuydschote - H. Costenoble, Geme^ite-S®' DE BROUWERIJ MaSSCHELEIN; Yperstraat, 87, Poperinghe, breng* U ter kennis dat van heden af een allerbeste brui» bier kan leverei i«' 65 cent. de liter, 90 fr. de ton van ril) there. 45 fr. de halve ton van 70 liters. lteta# bruin bier kan in de stad te huis besteld worden if 8 fr. den bak van 12 flesscben Bemint dus uw profijt en proeft eeni.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2