Hit Geheim tan He Lil) Burgerstand van I GEDACHTEM MAAN Geautoriseerde bewerking door J. BOONEN naar L. GROU. j Toen Carlo, vervolgde de jour nalist, dank zij zijn betrekking, ver nam dat de phonograafplaat in Frank rijk was, besloot hij er zich tot eiken prijs van meester te maken in overleg met degene, die hem het judasgeld gaf en wiens naam eveneens door de stem MBHBBSMBMi Wiejonge mensch=nde nabuur leert begrijpen en lief nebben, ve schaft hui een bron van rem en goedkoop genot die nooit gaat t -eenstaan. (G. Pleimans) Leer wat ge 1 eren kunt en ga ver der uw eigen weg. (Haide Wilt ge dat men u verdrage, ver draag ze.f een ander eerst. (Thomas a. Kempis) Misschien zijn we bevreesd voor iederen vorm vai eenzaamheid, om dat z jep stilstand lan het leven gelijkt. Een man zou er niet moeten van weten om iets te dragen dat zoo dik wijls opgetrokken mot worden als een kous, of iets dat zoo dikwijls naar beneden moet getrokken worden als rokken. HETMAMNEKE UiT DE Het manneken in de maan Is dezen morgen met veel zorgen En met koppijn opgestaan. Bah jamensehen dat moet ulder geen zierken verwonderen, zulle. Dat ge eens wist hoe mijn ooren gedurig toeten en fluitenImmers, duizend en ■duizenden keeren klinkt het op een dag: oh! loop naar de maan... Is er ruzie in 't huishoudende man zegt het tot zijn vrouw; de vrouw zegt het tot haar man... een schuldenaar zegt het tot zijn schuldeischer enz. enz. Daar is veel miserie op de wereld om dat de menschen elkaar veel miserie aandoen. DAAR WAS OOK miserie in 't huishouden van Balder de Reus. Balder had zijn madame afgetroefd met een paraplu. Waarom hebt ge die paraplu op den kop van uw mada me stuk geslagen, vroeg de zjuze •Omdat de steel zoo slappekens was, zei Balder. EEN ZEKERE JAN OLIE. woonachtig te Rotterdam zei dat hij hetleven moe was en dat hij zich zou verdrinken. Hij liep naar de Maas, sprong er in en verdronk waar achtig... Toen heeft het manneken in de maan bij zich zeiven gedacht: daar is prtang een spreekwoord dat zegt olie blijft boven... Boven rijmt' met gelooven. En daar zijn nog altijd sukkelaars die aan waarzeggerij en kaartlegsters gelooven. Bij nen boer in de Walen- streek. in de buurt van Couvin waren er malheuren in de stallen. Daar wa ren twee, drie koeien gestorven, de verkens lagen met de ziekte, de kie kens legden geen eieren meer en de konijnen vielen dood als vliegen. Alle! daar was geen twijfel meer aan of de kwade hand lag op de hoeve. In Charleroi woonde een kaartlegster die hulp zou brengen, 't Onnoozel volk trok er naar toe... maar die kaartleg ster zag subiet met welke snullen ze te doen had. Ze schreef remedies voor en zei wat voor zotte keuren die men- schen moesten verrichten om de plaag uit hun hofsteê te keeren. Maar na vier weken hadden die menschen twaalf duizend frank naar dat wijf gebracht... Toen heeft de politie er zich meê gemoeid en nu zit die mada me de waarzegster achter de gren dels... Met al heur kennis van waar zeggen had toch niet voorzien dat het zoo zou uitvallen. Dat volksken heeft anders nogal veel te doen. Ware 't zoo Mengelwerk v. De Poperinghenaar 23 Hij ging niet verder, maar maakte een veelbeteekend gebaar. Pardon, vervolgde Tortoran. Ik kom aan de beloofde onthullingen. Hij naderde de liftkast en drukke op den knop. Het toestel kwam lang zaam omhoog en stopte aan het trap portaal. Tortoran opende aangeko men. Daarin lag een volstrekte onmoge lijkheid want ik stel me voor, dat nie mand de uit de lucht gegrepen en 'wonderlijke verklaring van een che mische ontbinding ernstig heeft op genomen... Dus was een der beide tegenstrijdige beweringen onjuist. Iedereen, en ik ook, heeft zich koppig aan het tweede gehouden. Daarom verklaar ik vandaag: het uitgangs punt is onjuist; Gardenois is niet in de lift gestapt. Een algemeen protest onderbrak den spreker Bent u mal. -Iedereen heeft het gezien. Hij is er wel ingestapt. Alle gebeurtenissen stemmen overeen. Lucette alleen wachtte met klop pend hart en onbeweeglijken mond naar de gevolgtrekkingen van haar vriend. In dat oogenblik was zij de eenige, die hem geloofde... Toen het gepraat bedaard was, vroeg Tortoran zachtjes: Mag ik doorgaan? niet, het zou niet overal op de kermis sen staan... Menschen, menschen, hoort mij aan l.aat u toch niet foppen Laat u toch niet door zoo 'n wijf 't Geld uit uwe zakkn kloppen. VAN GELD gesprokenSisse van Snul moest met zijn zeuntje naar de stad. Sisse vroeg twee koepons want ze gingen met de vapeur. Toen Sisse betaalde zei de kaartjesgever: me neer, uwzoontje heeft nog maar een kort broekske aan, dus moet het man neken nog maar een half koeponsken betalen. Da's goed, meneer, zei Sisse. Maar daar stond nu een dikke pach- tesse die met een korf eiers naar de stad ging... En ze fluisterde tot den kaartjesgever: meneer, als 't zoo is... dan mag ik ook met een half koepons- kenrijden... want ik heb ook een kort broeksken aan... Als de vrouw de broek draagt in 't huisgezin dan is 't nogal dikwijls miserie. Daar staat immers geschrevengij zult aan uw man onderdanig zijn. Maar begin daar tegenwoordig 11e kèer mee, bij die schepselkens van nog minder dan duizend weken, die als ze achttien jaar zijn, per vive la force getrouwd willen zijn., Ik 't Manneken in de maan, zie nogal veel van die huwelij ken waarvan 't begin te vinden is in Dancing en Balzaal... Ohdie jonkheid weet het wel, Denktoch ..trouwen Da's maar kinderspel. Ge zijt er rvel meê... Dat zevende sacramentje is veruit het lastigste sa- cramentje van allegaar. Zeg, Jef; waar zijde gij aan uw vrouw geraakt? vroeg Eons. In den velodromant woordde Jef... ja, zei Fons, daargebeuren nogal veel ongelukken... EEN ONGELUK LIGT OP en klein plaatsken... Dat heeft Alfred Dumet, te Luik ook ondervon den. Hij was met familie op gang en ze zaten te drinken toen die Alfred wedde, dat hij, als de klok twaalf kee ren sloeg, hij twaalf pinten bier zou uitdrinken. Bom! daar sloeg de klok! En meneer Dumet begon zjn helden- toer,maar bij de elfde pint viel hij achterover. En het was met hem gedaan en afgeloopen Hij had zijn leven in Eenen demi verzopen. En zoo gebeuren er van alle soorten malheuren. IK BEN NU ne keer kurieus of dat er geen malheuren gaan gebeuren als die Amerikaansche ingenieur een bezoek zal willen brengen aan 't Man neken uit de Maan. Die ingenieur heet Focson en die heeft een groot gat la ten graven, wel van 20 meter diepte en vijf meter doorsnede. Daarin wor den stalen muren aangebracht en al lerhande machienen. Dan heeft hij een kogel laten maken van 2 meter breed te en 6 meter hoogte. In die kogel is en kamertje. Onder die kogel zullen ze poeier leggen of dynamiet -of zoo iets en dan zullen ze met den ellen- triek laten springen en dan wipt die kogel met Focson er in naar de maan. Zoo peinzen ze toch. In alle geval, welkom, meneer Focson en 't wijve- ken van 't manneken uit de maan zal u goed ontvangen... JAN NE KEN WAS MET ZIJN mama wel ontvan gen bij mijnheer den burgemeester waar ze moesten blijven noenmalen. En nu had moeder tot Janneken ge zegd onder 't eten moeten de kinde ren zwijgen. Nu wifde Janneken iets zegen, maar moeder deed teeken met de oogen aan Janneken en Janneken zweeg. Maar als ze nu 't leste stuks ken taart hadden opgesmuld zei moe der: hewelnu moogt ge klappen. Nu is 't laat, moeder; antwoordde Janne ken, nu is 't al in mijn broeksken... WIE DAT BIET EEELIJK aan zijn broek heeft zitten, dat is Neel De drievoudige Zwarte van Antwerpen. Die Neel is de zoon van doorbrave ouders, maar hij is door slecht vrouwvolk op den slechten weg geleid. Hij werkte bij een horlogiemaker en heeft daar voor meer dan 30 duizend frank dingen ge pikt en daarmee wou hij gaan kermis vieren in Parijs. Maar hij geraakte niet verder dan Brussel en daar werd hij geknipt en den bak ingefoefeld. Zijn moeder die ziek was, is door die heldendaad van heür zoon zoo ge schrokken dat het mensch plotseling' is gestorven. Nu heeft Neel van uit de gevangenis een hartroerenden brief geschreven en daarin moet hij tot zijn groot spijt bekennen dat hij door slechte gezelschappen op den doolweg is geraakt. Ouders, knoopt dat in uw ooren Want wilt gij dit niet aanhooren Dan bemerkt ge vroeg of laat Dat uw kind, Hoe gij 't ook mint Op de slechte wegen gaat. EN WAT IEDEREEN MOET ont houden dat is deze spreuk Eet wat gaar is; Drinkt wat klaar is Spreekt wat waar is. WAT OOK WAAR IS dat is de vol gende annonce die 't Manneken uit de maan heeft zien staan in een Ant- werpsche gazet Gemeente Vak- selaaraf tc loten een prachtige auto camion met toelating van den burge- meestr, die groen geverfd is en van achter kan gesloten worden. Halo menschen wat is er nu groen geverfd: de autocamion of de burgemeester en wat kan er van achter worden geslo ten. HIER NOG ZOO IETS: men vroeg aan Piet of hij het verschil wist tusschen ei en ij... Ja, zei Piet en hij sprakik liet mij door Siska naar het altaar LEIDEN en nu moet ik daar door lijden. NU WE toch van trouwen spreken mag ik wel een woordeken zeggen over 't verkeeren ookpapa Brom zei tot zijn dochterMarie ik wil niet dat ge nog met dien kom mie- vojazeur blijft verkeeren en alles wat ge van hem gehad hebt geeft ge hem terug, 's Anderendaags zag Papa dat ze heuren vent ferm stond te kus sen. Hewelriep hij uitwat heb ik u-gezegd? Dat ik alles moest terug geven wat ik gehad heb; zei Marie. en nu ben ik volop bezig. IN DE WA- LENSTREEK zijn ze volop bezig met de pokken te zetten en te Brussel ook. 't Schijnt dat er gevallen van pokziek- ten zijn vastgesteld. Alleevrouwen en venten Ik zeg mijn gedacht En niet gewacht U te laten enten. Zooals ge weet moet ge gratis ge beuren. WAT POTVERMI ELE MENTEN niet gratis is dat is het fruit. Voor den oorlog waren er boe ren blij als ze drie cehten kregen vöüif een kilo kersen en dit jaar zijn tof tien frank de kilo verkocht geworden, Owee, ons arme duiten. DE PAS-; TOR van Schittelscholleschuileghem was om duiten met de schaal rondge gaan in de kerk voor een goed werk, maar de opbrengst was maar pover- kens geweest. Den Zondag daarop kwam meneer pastoor op den preek stoel en hij zeials 'k van hier uit het vrouwvolk bezie, dan vraag ik me afzijn er nog wel arme menschen in de gemeentemaar als ik dan zie wat ik rondhaal met mijn schaal dan vraag ik me afbezitten die menschen nog wel iets buiten de kleeren die ze dragen Een oud vlaamsch spreekwoord zegt Om kleeren aan hun lijf te hangen. De maag willen ze prangen j Maar toch is niets nieuws onder de zon en dus ook niet onder de maan. Ten tijde van de Romeinen, dat is dus rond de twee duizend jaar geleden was er een keizer die moest voor schrijven dat het vrouwvolk hun ha- Dat is onnoodig, antwoordde droogweg mijnher Bravin, in wiens oor zijn secretaris eenige woorden had gefluisterd. Ik houd er niet van, dat men met mij spot en trek me te rug. Een oogenblik nog, beval mijn heer Legerbier met klem. Ga voort als 't u belieft, mijnheer Tortoran. Dank u wel, mijnheer de rechter, zei de journalist. Ik begrijp uw pro test, heeren. Ik heb me onjuist uitge drukt door te zeggenGardenois is niet in de lift gestapt. Ik had moeten zeggen: Gardenois was het niet, die in de lift is gestapt. Wie dan wel, vroeg een stem. Theodore Grascuit was opgestaan en scheen Tortoran uit te dagen. Een weinig geduld, ik zal het da delijk zeggen, beloofde deze. Voor een tiental jaren verzocht een jong man, die kermisreiziger was geweest en behalve een mooi kunstenaarsta lent de gave bezat om allerlei perso nen na te bootsen, om in het commis sariaat van politie aangesteld te wor den, waar hij... Ik zal u strak zeggen wat hij werd... Dat heerschap stond toen onder den naam Carlobe kend. Wat zijn waren naam betreft, dien zeg ik straks. WTat ik u dadelijk kan mededeelen, is dat hij op dit tijd stip de agent was van een macht, die later vijand zou rvordenvan Frank rijk. Daar hij smaak had gevonden in het spionnenbedrijf werd hij na den oorlog de agent van een wijdvertakte buitenlandsche organisatie, die be- stemd was om bij ons verwarring en [opstand uit te lokken. Zijn naam en zijn beroep stonden op een tamelijk zonderling document vermeld, waar van het me nu toegelaten is het be staan bekend te maken. Met eenige woorden stelde hij de toehoorders op de hoogte van het rond-en-platte voorwerp met de phonograafplaat, waarop eertijds te Berlijn de stem van den ouden daarna overleden Rus werd opgenomen. De woorden van Tortoran wekten nu bij de toehoorders de grootste be langstelling. rvan den ouden arnachist in de was was opgenomen. Ik bedoel Gaston Fa- verolles, die ongelukkig dezen avond hier niet aanwezig is. Faverolles en Carlo vielen met behulp van eenige medeplichtigen op een avond den ar men Gardenois aan, bij de brug van Coulanieourt en onderzochten hem vergeefs. Den volgenden dag braken ze in de wonig van den kassier, rue Damremont binnen... weer vergeefs. De plaat lag hier in de brandkast be neden. Men moest zich haasten René Lambert zou denzelfden avond te Pa rijs terugkpmen en de twee belang hebbenden met een opzienbarende phonografische uitvoering verrassen. Toen was het, dat Carlo die Gardenois in een hinderlaag had gelokt, hem op sloot, hem van zijne kleederen beroof de, den kop van den kassier nabootste, een kunstmatigen buik vol wind aan deed, zich in het pak van zijn slacht offer kleedde, zijn sleutels wegnam, en gebruikmakend van de schemering stoutmoedig in het huis binnentrad, de brandkast opende en er ter zelfder tijd als de plaat een groot bedrag uit haalde... Terwijl hij er was, nietwaar, hoefde hij zich niet te schamen Op het oogenblik dat hij met zijn buit zou ren niet mocht laten afsnijdendat het vrouwvolk niet te opzichtig mocht gekleed gaan en niet te veel aan dan sen mocht doenwant zegde hijals 't vrouwvolk den berg afgaat dan gaat alles den berg af... En waarachtig, het is waar, Doe maar eens uw oogen open En dan ziet ge goed en klaar Hoe we naar ons onheil loopen... Katholieke moedershier hebt gij en zware plicht te vervullen. Het Manneken uit de maan is geen kwe zelaar maar 't moet toch gezegd het wordt met de kleeren van 't jonge vrouwvolk toch een beetje al te erg... WAT OOK ERG IS dat is de aksiden- ten die er gebeuren aan de overwegen yan den trein en die niet bewaakt zijn. Onlangs werd te Bort bij Thienen een hoofdonderwijzer, de heer Vinckx in stukken gereden nu hoorden we weer te Zonhoven bij Hasselt hoe een oto door een trein werd gegrepen en twee dooden op de lijst zette... Daar gaat geen week voorbij of daar gebeuren van die ongelukken... Op passen is de boodschap en als ge een overweg oversteekt goed uit uw oogen zien. 't Is daarvoor dat ge ze in uw kop hebt. DE MENSCHEN DIE oogen in hun kop hebben konden op de gemeenteplaats van Kutteloore- ghem het volgende lezen: Bij Jan Smalshier tapt men het beste bier van gangch 't kanton. Bij Pier Dito hier tapt men het beste bier van 't land. Bij Jef Kraps: hier tapt men het beste bier van de wereld. Toen schilderde Zander Taps boven zijne deurhier tapt men het beste bier van de plaats. En Zander had het meest te doen. IETS WAT GIJ, aller liefste lezeres en beste lezer moet doen dat is. U w blad De Poperinghenaar Steunen, altijd steunen Zonder u ook maar Om gebabbel te bekreunen. Dat moet uw leuze zijnDoe wel en zie niet om... want van te veel om te zien krijgt ge een stijven nek en dat is ongezond. Daarmee wordt er u een plezierige Zondag gewenscht door uw toegene gen vriend. Het Manneken uit de Maan. Ziiiebeke, April, Mei en juni 1928. Geboorten. Wyiock Joseph, z. v. Gerard en Emma Gouminne. Garreyn Anna, d. v. Henri en Julia Grimonprez. Cannie Albeit, z. v. Alidor en Berlha Deroo. Comyn Godelieve, d v. P.eter en Rosalie Bosman. Vandenbroucke Robert, z. v. Auguitin en Ivorna Deboosere. Ballen Maria, d. v. Leopold en Irma Uzeel. Gallens Siivie en Pe trus, cl. en z. v. Leopold en Aurelea Vandermeersch. Platteeuw Llie, z. v. Gaston en Anna Gouwy. De- conynck Maria, d. v. Jerome en Irma Bevernage. Vandenbroucke Jac ques, z. v. Cyrille en Maria Pieters. Lemeire Marie, d. v. Joseph en Irma Pecceu. Overlijdens. Callens Joseph, 4 m. Deturck Henricus. echtg. Vandamme Mathilde, 71 j. Wydock Joseph, 3 d. Sarrasin Marie, echtg. Leire Petrus, 66 j. Lepla Henri, echtg. Degroote Sophie, 74 j. Bekaert Elisa, echtg. Bcurdeaux Henri, 64 j. Huwt lijken. Denorme Emiel en Van Exem Adrienne. Garreyn Louis en Vanthuyne Marta. Del- becque Jules en Pieters Laura. de Bethune Baron Jean, van Marcke en de Vinck Baronnes Louise, v. Ziiie beke. Leroy Achiel en Carreyn Adrienne. Verlinde Gustaaf en Deboosare Irma. Oudecapelle, van I April tot 30 Juni 1928. Geboorte. Luchie Michel, z. v. Cyrielen Marie Vanbelleghem. Woumen, m. Mei en Juni 1928. Geboorten. Antonia Seynaeve, d. v. Lranciscus en Juli Decap. Danise Deruy ter, d. v. Basile en Sylvie Garuig. Marie Tanghe, d. v. Victor en Lebronie Fraeym-n. Maria Bekaert, d. v. Petrus en Ma thilde Vermeersch. Maurice De- maet, z. v. August en Adronie Erie Maurice, z v. Henri en Wilder- meersch Madeleine. Lamerant Paul, z. v. Leon en Grimmonprez Eugenie. Ozeel Hilda, d.v. Michel en Juliana Bruneel. Sterfgevallen. Descamps Maria, 28 j., echtg. Vandemarliere Gaston. Cleenewerck Cyriel, landwerker, 55 j wed. Ch: erle Julienne. Vancay- kelo. Jeanne Messiac n, d. v. Oscarseele Florence, 65 j., wed. Behaeghel en Augusta Vantoortelboom. Mi-j Désiré Vacuxem Henri, 47 j-, chel Ryckebusch, z. v. Henri en Elo-echtg. Lesschaeve Valerie, die Standaert Gilbert Decock, z. Huwelijken. Delannoy Jules, v. Marcel en Augusta Decap. Ma- landbouwer en Denuwelaere Martha. ria Vanle-berghe, d. v. Pampbiel en Martha Vanlerberghe. Adelin Ver- straete, z. v. Julien en Maria Baes. Sterfgevallen. Vanaeker Elisa, 51 jechtg. v. Alcise Thevekin. Maria Bekaert, 10 d.,'d. v. Petrus en Lebleu Maurice, landbouwer en Depuy.it Maria. Nauwynck Au gust, landb., en Vandamme Maria. Bixschota, van I April tot 33 Juni 1928. I Geboorten. Cappelle André, z. v. Mathilde Vermeersch. Sylvie Firmin en Vandenberghe Julia. Beauprez, 77 jwed Désiré Tanghe. I Heughebaejt Maria, d. v. Bemi en R'chard Devos, van1 Lesfp Margareta. - Aernoudt Ro- Huwelijken Oostvletercn en Maria Hoornaert. A'fons Plcflack, van Oostvleteren en Maria Wallyn. vertrekken, verwittigde men hem, dat René Lambert naar hem vroeg. Eerst was hij van plan toen weg te gaan, maar vreesde daardoor een opschud ding te verwekken die hem onvermij delijk in de val zou laten loopen. Dus stapte hij in de lift met de geheime gedachte René Lambert met zijn re volver neer te >chieten en langs de trap de vlucht te nemen. In het toestel veranderde hij echter van plan. Een speldeprik in zijn gummibuik en hij werd weer mager. Zijn acrobaten- kunst van vroeger, toen hij als slan- genmensch zijn kost verdiende,bracht 'hem op het denkbeeld zijn geluk er mee te beproeven. Zonder de kostbare aktetascli los te laten,gelukte het hem door de opening tekomen,die u hier boven ziet,en waar [een normaal mensch nauwelijks het j hoofd kan doorsteken. Van daaruit 'bereikte hij het luchtverschingsgat, sprong- op de plaats die, gelukkig voor hem, verlaten was en u weet het overige. Een hartelijk applaus volgde op deze uiteenzetting. De chef der re cherche alleen, geërgerd dat hij niet ontdekt had wat Tortoran had gevon den, zei droog: j Dat alles is zeer vernuftig be dacht. Maar welke bewijzen kunt u overleggen j Ik wachtte op die tegenwerping, ging Tortoran voort. 1 Hij nam zijn portefeuille, haalde er papieren uit en sprak Ziehier een vingerafdruk, die ge nomen werd op de kast van mejuffr. Gardenois, hier is een andere, die voorkomt op een brief met bedreigin gen, dien hetzelfde jonge meisje heeft ontvangenhier is een derde, dien u zelf hebt ontdekt op het register van Gardenois, dat eenige minuten voor Slavale, van I April tot 33 Juni 1923. Overlijdens. Maerten Henri, 55 j., echtg. Decorte Helena. Coene Mathilde, 87 j., ong. Wille- jVercruysse André, 3 j myns Irma, 35 j., ongehuwd. Huweluket. Depuydt Marcel, v. Reninghelst en Verleene Maria, van bert, z. v. Jules en Depuydt Flavie. Stiypsteen Aimé, z. v. Èdmond en Degraeve Maria. Beeuwsaert Jo seph, z. v. Lucien en Tommelein Martha. Overlijdens. Florissoone Marcel, 8 d., Camille en Pauwels Germana. Alphons - z. v. en Devos Zulma. Platteeuw Irma, 19 j., d. v. August en Plancke Leonie. Huwelijken. Cools Georges, Stavele. Huypjhe Georges vanlandbouwer, 24 j., van Boesinghe en Beveren-Yzer en Sweertvaegher'Bisschop Magdalena, landbouwster, Magdalena, van Stavele. Coene 25, j., v: Bixschote. Dewitte Jules, werkman, 24 j., van Westroosebeke en Degfendel Louisa, werkster, 32 j., van Bixschote. Debacker I>eon. werkman, 33j., en Debergh Helena, dienstmeid, 23 j., 'd. v. Bixschote. Gntois Julien, landbouwer, 32 j., v. Bulscamp en Tommelein Emma, landbouwster, 3i j., v. Bixschote. Henri en Butaye Maria b. v. Stavele. Reninghe, Mei en Ju ii 1828. Geboorten. Soenen Frans, z. v. Henri en Bertha Kino. Gheeraert Joanna, d. v. Romain en Madelena Desmadryl. Deghandt Georgette, d. v. Achille en Irma Feryn. Huys- seune Margareta, d. v. Julien en Augusta Noppe. Lacante Eric, z. v. Oscar en Augusta Huygebaert. Overlijdens. Notredame Marie, 64 j., echtg. Aloisius Desmet, Wo s- tenstraat. Degandt Carolus, 80 j., wed. v, Julie Meulenaere, Groenestr. Huwelijken. Obin Julius, landb. van Staden en Noyen Elodia, landb. van Reninghe. Sticker Ju'ien, land bouwer en Bulcke Margareta, landb. Vandewalle Marcel, velomaker v. Westvleteren en Noppe Zoë, dienst meid van Reninghe. Wylschaetj, i.iaand Juni 1928. Geboorten. Leterme Agnes, d. v Henri en Maria Spenninck. Asse- man Christianne, d. v. Alphonse en Célestine Deconinck. D'hoine J ulia, d. v. Napoleon en Maria Deberdt Doise Maria, d. v. Gerard en Ida Comyn. Sterfgevallen. Heughebaert Hmr- tence, landbouwster, wed. v. Charles Deconinck. Ferla Emeric, z. b., wed. van Leonie Duflou en van Ma thilde Victoor, echtg. van Fanny Barbez. Tiersen Jules, landb., 62 i., echtg. Hé'ène Six. Depuydt Lucien, z. b. 22 j., ongehuwd. Huwelijk. GruwierAloise, strooi- dekker, van Vlamertinghe met Hoo- relbeke Celine, huishoudster Wytschaete. van z. v. Loo, maand Juni 1928. Geboorten. Platteeuw Charles, Auguste en Emma Bruwier. Cnockaert Yvonne, d. v. Emiel en Becllaere, maand Jani wilde, b. wonende te Langemarck. Des trooper Walter, z. v. Julius z. v. Geboorte. Bostyn Jules, Renatus en Balduyck Maria. Sterfgevallen. Debeel Désiré, 68 jTheuninck Edmond, 61 j. j Huweliiken. Vanhonacker Ro bert, v. Wervick en Vercaemer Ra chel. Stratsaert Gerard en Vanden- busscbe Maria. Depla Cyriel en Marcelina Vanhee. Reninghslst, Mei en Juni 1928. Geboorten. Deconinck Willy, z. v. Georges en Irma Spenninck. Depuydt Je mne, d. v. Theophiel en Alleman Julia.Minne Jules, z. v. Alois enGauquie Augusta.Lagache de verdwijning werd opengeslagen door de kassier zelf volgens u, door zijn dubbelganger volgens mij. Maar nu komt hierbij nog 'n vierde afdruk, die gevonden wercl in de papiermand op uw eigen kantoor en heelemaal met de drie eerste over eenstemt. Bij deze woorden drong en stootte Theodore Grascuit, die de bewijsvoe ring van Tortoran met spanning had gevolgd, zijn chef opzij en vluchtte zoo snel zijn beenen hen dragen kon den, door den gang weg. Toen men hem wou achtervolgen, maakte Legerbier een gebaar en sprak Onnoodig, agenten wachten hem beneden en zullen hem wel oppikken. Men hoorde inderdaad een veelbe teekend rumoer in de gang. Het is wel overbodig u te zeg gen besloot Tortoran, hoe de ware naam van den kunstenmaker Carlo is. Hij heeft zich verraden en dat is me ook liever. Maar ik heb nog een dub belen plicht te vervullen. Ten eerste, dit voorwerp, dat ik in de woning van onzen vriend Grascuit heb gevonden, waar ik zoo vrij was voor een paar uren binnen te dringen, aan mijnheer Legerbier te overhandigen. Dit voor werp is een phonograafplaat, de be ruchte plaat met de onthulling. Mijn tweede plicht, ging Torto ran voort, is mejuffer Lucette te ver wittigen, dat haar vader zich bij mij bevindt, in tamelijke goede gezond heid. Lieve vriend, lieve vriend. Het typistje sprong Alfred om den hals en omhelsde hem in aller tegen woordigheid. Was die arme man in de woning van Grascuit opgesloten, vroeg mijn heer Legerbier. PollinDhova, April, Mei en Juni 1928. Geboorten. Morlion Jozef en Maria, (tweelingen) z. end. v. Pierre en Devioo Bertha. Camerlynck Georgette, d. v. Gérard en Meersdom Martha. - Veramme Suzanne, d. v. Michel en Callens Maria. Demol Berenice, d. v. Jerome en Vander- lynck Urbanie. Vanhove Cecilia, d. v. Gerard en Vanhoutte Emelie. Dierijck Gabriel, z. v. Maurice en Toreile Maria.Ryckeboer Simonne d. v. Eduard en Ryckeboer Augusta. Hoorelheke Willy, z. v. Camille en Vermote Magdalena. Overlijdens. Girmyn B enjamin, rentenier, 85 j. echtg. v. Gheeraert Amelie. Houvenaghel Virginie, rentenierster, 73 j., ongehuwd. Wullen Emerence, werkvrouw, 71 j., echtg. v. Figoureux Florimond. Noterdaeme Elodia. rentenierster, 6g j., wed. van Ferijn Polidoor. Huwelijken. Simoen Jerome, molenaar te Reninghe, wed. v. De- moor Eugenie met Boudry Emma, landbouwster te Pollirciove. Smagghe Maurice, landwerker te Reninghe met Vanbelle, dienstmeid te Pollinchove. v. junus en Elvira Ghyselen. Ghyssaert Blan che. d. v. Mauritius en Maria Deleye. Huweliiken. D'Alleine Maurice, Jagl. van Poperinghe en Wackenier Augusta, werkster van Loo. De Joannes, Staatsbediende van Adin- kerke en Dewilde Godelieve z. b. te Loo. Beloften. Boonefaes Joseph, bankbediende te Woumen en Bouve Antonia, z. b. te Loo. Vantoortel boom, Ludovicus, suikerbakker te Brussel en Louw Andréa, z. b. te Loo. Jawel, mijnheer. Hij was opge sloten in een klein met matrassen be kleed kamertje, waarin zijn geroep werd gesmoord en waarin ik hem halfdood van honger en dorst heb ge vonden. Nog een woord, mijn beste mijn- her Tortoran. Waarom hebt u tot middernacht gewacht om ons alles te vertellen Alfred Tortoran raadpleegde zijn horloge en antwoordde Opdat de andere dagbladen dit bericht niet zouden hebben dat voor de Gazette de Parisis gereser veerd. En nu, heeren, ga ik mijn arti kel afmaken. NAWOORD. Faverolles pleegde zelfmoord toen de agenten kwamen om hem gevan gen te nemen. Max Durand, bevrijd van een laaghartigen schuldeischer, die hem met een pennestreek kon ten gronde richten, slaagde erin met be hulp ven René Lambert, die bij Gras cuit de gestolen waarden had terug gevonden, zijn vroegeren rang weer in te nemen. Alfred Tortoran huwde Lucette denzelfden dag dat René de echtge noot werd van Micheline. De Prada- velli's werden op de dubbele bruiloft uitgenoodigd, want Tortoran vergat niet, dat aan hen en het portret, dat ze hem overhandigd hadden, te dan ken was, dat hij Grascuit met Carlo kon identijiceeren en heel de waar heid raden. Wat Theodore Grascuit, Olga en hun verdere medeplichtigen betreft, deze eindigden hun leven in 'n gebouw dat den Staat toebehoort. - EINDE. 1i,r i

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 5