TRALEN Politiek Overzicht. Hoppekweekers Hoppeplukkers Zitting van den Gemeenteraad In 't Binnenland Landbouwers en Neringdoeners, De echte vaderlandsliefde. Vlaamsche banken. Eene bekentenis. Henri IVeucIt BEVEREN-Yzer. op Zaterdag 18 Oogst om 6 uur *s avends. Stadsnieuws. V.O.8. Poperin^lie Huis Ern. LEEUWERCK, 38, Kemmel. Val. Bii 't inhalen van den oogst bij Camille Descamps, brak den reep en Marcel Ennaert viel van het voer. Hij kwam er nog geluk kig met den schrik van af. Doktei* W. Vanden Bassehe Rijsselstraat, VS), YPEIt RAADPLEGING Alle dagen 8-10 en 2-3 Ook Dinsdag, Donderdag 6-8. Yperen. Zondag laatst was het visschershoogdag. Van 's mor gens vroeg reeds waren de liefheb bers in groot getal opgekomen om deel te nemen aan den grooten prijs kamp van de Majoorgracht. Hun ge tal was vrij groot en de uitslag werd fel betwist. Boesinghe. Feestviering. Het is op 12 September aanstaande dat de Peerdenverzekering St Eloi van Boesinghe en omliggende het 25® jaar van haar bestaan viert. De leden die hunne bijtreding voor het feestmaal nog niet ingezonden heb ben, zijn verzocht dit zoohaast moge lijk te doen, om alle verdere schikkin gen te nemen. Na 1 September worden geen bijtredingen meer aanveerd. Viamertinghe. - Vlaanderen'j triomjtocht naar Diksmuide. Vla- me-tinghenaars, eere aan U Viamer tinghe was er We hebben er zand geëten en zweet gelaten, 't is waar. We hebben er dorst geleden, 't is r,og waar, maar we waren er, niet met twintig, maar met twee honderd vijftij, en we hebben het niet beklaagd. St-Jan-Yper.— Wraak. Toen Hector Deceuninck 's morgens ging om zijne honden te bestellen vond hij die dood ligger. De bijgeroepen vee arts stelde vast dat deze aan vergifti ging bezweken waren. Nogmaals lage wraak in 't spel. zijn da boste. DE BROUWERIJ MASSCHELF IN, Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis d it zij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren aan 65 cant, da liter, 90 fr. de ton van 140 liters 45 fr. de halve ton van 70 liters. Hetzslfde bruin bier kan in de stad te huis besteld worden aan 8 fr. den bak van 12 flesschen. Bemint dus uw profijt en proeft eene. Hier en ginder. Bij de Socialistische betooging zijn er en heel deel Duitschers naar Brus sel gekomen en daar zijn zij in groep gestapt door de straten onzer hoofd stad. De echte, de ware Brusselaars wa ren er het hart van in. Ook zijn er Brusselsche bladen die er niet uitge praat over geraken en er niets min in zien dan eene nieuwe inneming van Brussel door de Duitschers. 'k Geloof wel dat de verontwaardi ging en mogelijks wel de tegenbetoo- ging iets grooter zou geweest zijn hadden het nu juist geen Duitsche Socialisten geweest. Er moet echter ter eere der Brusselsche politie bijge voegd worden dat de Duitschers geene kennis gemaakt hebben met de matrakken, waarvan zooveel Vlamin gen reeds de kracht kennen. De verontwaardiging der Brus selaars en der Brusselsche bladen is geheel misplaatst. Ons land aanziet Duitschland als eene bevriende natie en als de Duit schers naar Belgie niet mogen komen dan moet eerst de Duitsche Gezant naar huis gezonden worden en dan moet men aanplakken dat geen enkel Duitsch schip in de haven van Brussel meer mag ankeren. Het eenige dat wij van den Duitsch mogen eischen is dat hij zich als vreemdeling in ons land behoorlijk gedrage. Maar daarover hebben wij niet hooren klagen. Het schijnt dat de Parijzenaars de Duitschers, die naar hunne stad gaan, geheel anders bekijken dan de Brus selaars. De Fransche hoofdstad heeft hare deuren wijd open gezet voor de Ber- lijnsche studenten die te Parijs het wederlandsch congres van Hoogstu denten zijn gaan bijwonen. De Duitsche Studenten werden door den Minister van Onderwijs ontvan gen en de Berlijnsche Professor Schartz heeft den Minister bedankt, omdat de Duitsche studenten zoo voortreffelijk onthaald werden in de Fransche gestichten. De Minister drukte in zijn antwoord de hoop uit dat de studenten aan hunne makkers in Duitschland zouden gaan vertellen hoe goed zij gekomen geweest waren in Parijs. Dit zou den vrede beves tigen zegde hij. Daarop noodigden de Duitschers de Parijzer studenten uit naar Berlijn, om eens te kunnen laten zien dat zij noch ondankbaren, noch onbeleefde rikken waren. Zeg wat ge wilt, maar aan zulke feiten, klein uit hun eigen, ziet men toch klaar dat er veel veranderd is sinds het ontstaan van den Volken bond, Vredebond. Hoe meer men de zaak bedenkt, hoe onredelijker men de houding vindt der Brusselsche franskiljonsche bladen. Opening der Jacht. De jacht op de patrijzen wordt ge opend op 1 Septemberdie op de ha zen op 8 September. De terugkeer onzer Vorsten. De prachtige reis welke onze Vor sten door Congoland gemaakt hebben is ten einde. Woensdag heeft de Albertville waarop Koning Albert en Koningin Elisabeth zich bevinden, Boma verla ten om naar Belgie terug te keeren. Men verwacht onze Vorsten te Antwerpen-Brussel op 31 Oogst. In beide steden zullen belangrijke plech tigheden plaats hebben om het blijde wederzien te vieren. Tijdens de Congoreis hebben onze Vorsten 2.300 Km. per vliegtuig afge legd. De Tunnel te Antwerpen. De Ministerraad heeft het ontwerp goedgekeurd waardoor een intercom munaal en interprovinciaal organisme wordt opgericht met het oog op het bouwen van een tunnel onder de Schelde te Antwerpen. De Spoorwegmaatschappij is ge neigd de kosten ervan op zich te nemen onder voorwaarde dat de Staat afstand zou doen van de gronden die noodig zijn voor het aanleggen der sporen en statiegebouwen en zelf de ophooging der gronden zou bewerk stelligen. Men voorziet dat de Staat deze voorwaarden zal aannemen. Ok in beide Provincies, Antwerpen en Oost-Vlaanderen alsook inNie be trokken gemeenten is men al in prin ciep akkoord zoodat- de zaak van den tunnel door de Regeering in de Kamer zal ingediend worden. Deze tunnel zou 500 millioen frank kosten en de duur der werken zou van 3 tot 4 jaar bedragen. Zoo zou Antwerpen in een betrek kelijk korten tijd over den zoo lang gevraagden tunnel mogen beschikken. De Roode Klucht. Deze week is ter Kamer de wagen aan 't rollen gegaan. In de twee zit tingen die gehouden werden is men vier artikels der legerwet verder ge komen. Nu is men aan artikel negen. De Socialisten zitten in een straatje zonder einde. Ze praten en houden geweld en lawaai en zouden hemel en aarde omkeeren opdat de menschen naar hunne zotte manieren zouden kijken, 't En pakt niet. De bevolking is fijn gerust in de Roode Klucht. De Socialisten toonen zich nu ge weldig verontweerdigd omdat de Re geering eene vergoeding voorziet van 400 frank per maand voor de leger dienst boven de 8 maand en 125 frank per week voor de terugroepingen. Ze noemen die vergoeding een judas penning». Ge moet echter nooit geloo- ven dat de Socialisten tegen dien ju daspenning zullen stemmenZe we ten maar al te wel dat de voorziene vergoedingen gunstig onthaald zijn bij de bevolking. En wanneer M. Vandervelde zegt dat er dan geen geld meer zou zijn voor sociale doeleinden, dat gelooven de Socialisten zelf niet want zij stel len andere vergoedingen voor die evenveel en misschien veel meer zou den kosten. Geheel de roode klucht van den zes- maandendienst is tegen de Socialisten gekeerd. Ze gevoelen meer en meer dat het volk onverschillig is aan hunne komedie. Ze gevoelen meer en meer ook hoe geweldig belachelijk zij zich maken en hoe ze toch gemist hebben met het Ministerie te verlaten. Elke maand ge-ft het Apostolaat des Gebeds, waarbij de H. Hartbon- den aangesloten zijn, een algemeen inzicht. Dit voor de maand Augustus was over het beoefenen der vaderlands liefde volgens geloof en kristelijke liefde. Schermen met het woord vader land of met de vaderlandsche vlag, of met het vaderlandsch lied, is nog geen teek en van echte vaderlands liefde; immers i dat woord, én die vlag, én dat lied werden, in den loop der tijden, zoo dikwijls misbruikt tot lage doeleinden. Zooals alle ware liefde, moet ook vaderlandsliefde worden getoond, meer door daden dan door woorden echte vaderlandsliefde moet dus niet enkel het tijdelijk welzijn behartigen der landgenooten en geen nadeel toe brengen aan tijdelijke goederen, maar moet meer nog het zedelijk welzijn, het zielenwelzijn ter harte nemen dus, die meewerken tot verspreiding van ongeloof en zedeloosheidtot ontwrichting van het huisgezin en tot bederf van de harten der jeugd, kun nen onmogelijk goede vaderlanders zijn, wat ze ook zeggen of schrijven zij worden ge1eid door zelfzucht en verkeerde hartstochten, en niet door geloof en kristelijke liefde, die toch de ware grondslagen moet leggen van echte vaderlandsliefde om den vrede in harten en huisgezinnen en maat schappij te kunnen bevorderen». Tot nu toe was de finantieele macht in België hoofdzakelijk in banden van de Société Générale en de Banque de Bruxelles. De geschiedenis van de laatste jaren heeft voldoende bewezen hoeveel gevaren aan die alleenheer schappij zijn verbonden, ook op poli tiek gebied. Sedert dien heeft meer en meer de finantieele macht van den Boerenbond uitbreiding genomen. De middenkredietkas van den Boeren bond beschikt op dit oogenblik over een milliard bewaargevingen. Ook de banken aangesloten bij die groep ne men uitbreiding. Aldus werd te Brus sel de oude Duitsche Bank aangekocht voor de groep voor een bedrag van 12 millioen en half. Te Antwerpen heeft de Algemeene Bankvereeniging de braakliggende gronden gekocht op de Schoenmarkt voor 3 400,00 frank de vierkante meter, alles te samen voor 8 millioen. De rebouwen moeten de aanduidingen volgen van de stad. Er is weer Brabanconne-nme ge weest in de Panne en protest tegen den Vlaamschen Leeuw. Maar met verrassend goed inzicht schri ft de franskiljonsche Flandere Libérale»: Wij hebben misschien ongelijk gehad, de Vlaamsche Leeuw te be schouwen als een oproerig of anti- patriotisch lied mits degenen, die het aanheffen, bedaard blijven, doet men best, kalmpjes toe te luisteren... Onder het volk redekavelden ver standige menschen, die de meening uitdrukten, dat men bij de feesten '11 beetje misbruik maakt van de Bra- banconne en van de Marseillaise En die verstandige menschen uithet volk hadden, zonder twijfel, voor een groot deel geliik, want verstandhou ding blijft slechts dan mogelijk, wan neer die gepaard gaan met een loyale erkenning van eikaars goed recht. GUIDO. M. Carpentier bevestigt dat de te genwoordige prijzen vastgesteld door aanbestedingen, onlangs uitgegeven, veel hooger staan. 1 M. Vandooren verklaart dat de meubelen van het oud1vredegerecht nog bestaan en thans gebruikt worden op het stadhuis. M. Brutsaert vindt dat er dringen der werken uit te voeren zijnb. v. overwelven der vaart, riooleeren der straten. Zou het herbeleg der oorlogs- i schade daarvoor niet kunnen gebruikt I worden I M. de Burgemeester: wij moeten toch dit gebouw heroptrekken. Een teekenschool hebben wij volstrekt i noodig. M. Brutsaert: kunnen geen andere lokalen gevonden worden Is het Stadhuis of de Gemeenteschool daar voor niet geschikt. M. Carpentier vindt dat de rioolee- ring der straten ook noodzakelijk is. M. de Burgemeester: als wij de riooleering aanleggen kunnen wij dan ook geld zoeken te krijgen, b. v. door een leening. Dit punt wordt goedgekeurd $iët 7 stemmen tegen 5 onthoudingen. Dé minderheid heeft haar onthouden oni de reden aangehaald door M. Brut1 saert. 3® Punt. Verkoop door de Com missie van Openbaren Onderstand van 16 vkm. grond voor rechttrekking van eenen eigendom. Een strook grond van 16 vkm. tus- schen St Michielsgesticht en den eigendom van M. Felix Cambie, wordt aan dezen laatsten afgestaan aan 15 fr. de vkm. Laatstgenoemde neemt al de kosten op hem en plaatst een ge- meenschappelijken steenen muur op de nieuwe lijnrichting. Algemeen aanvaard mits onthou ding vanM. Gombert, lid der Commis sie van Openbaren Onderstand. 4e Punt. Verkoop door de Com missie van Openbaren Onderstand van II aren grond, Sectie A, Nr 712, om er door den kooper een woonhuis te la ten oprichten. M. Felix Mahieu, wijk A, pachter van 4 gemeten land, koopt hiervan 11 aren voor 3750 fr.. Algemeene instemming mits boven gemelde onthouding. 5ePunt. Onteigening van grond, binst den oorlog ontnomen, tot het verbreeden der Casseldreef (Abeele). De Casseldreef is de Grensstraat tusschen Abeele dorp, langs de Statie, naar Boeschepe. Binst den oorlog werd deze straat verbreed en 30 aren grond ingenomen. Algemeene goedkeuring. 6e Punt. Algemeen rooiïngsplan der straten van de stad. Aan dit plan, vroeger reeds goedge keurd, worden enkele wijzigingen ge bracht. 7° Punt. Verlenging en verande ring van het bestaande kontrakt met de Gasmaatschappij voor de openbare en private verlichting. Dit punt wordt verschoven tot een volgende zitting; voorafgaandelijk zal een bijeenkomst met den bestuurder der gazmaatschappij gehouden wor den. Voor alle afmetingen en opmr ken van PLANS wend U tot Gezworen Landmeter PENSIOENEN. i De personen geboren in de maand Oogst moeten heden Zondag mor- gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot II uur, komen met hunne pensioenkaart of om hunne storting te doen. I Als men gezond is, is men ge lukkig, en aan pijnen denkt men niet. Maar toch wees voorzichtig en ver liest uwen moed niet, als de pijn u aantast. Herinnert u dat hoojdrijn of koorts veroorzaakt door griep of rheu- hnatiek kan verdwijnen met Algao- poedar. I De halve doos 3,25 fr., gr. doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bii Vande- plas, Apotheker. In Yper bij Haitekier en Yan Robaeys. Botsing. In de Gasthuisstraat botste Maandag namiddag een auto op de broodkar van Abeele. De auto voerder die nog al erg bedronken was, werd in 't droog gezet. Er ge beurde weinig schade. 8e Punt. Mededeelingen. Geen. N. B. -Na de openbare zitting: uiteenzetting en inlichtingen te geven nopens een ontwerp van algemeene riooleering der stad. M. Dumont, ingenieur, treedt bin nen om uitleg te geven. BELANGRIJK BERICHT. AAN In gemeenzaam overleg hebben hët Bestuur van het Hopverbond en het Bestuur van het Christen Werkers- verbond den loon voor den hoppepluk in 1928 vastgesteld als volgt 60 centiemen den Kgr.: Groen hop, voor deze die plukken zonder den kost 50 centiemen den Kgr.: Groen hop, voor deze die plukken op den kost, mits behoorlijk eten en slaping. In het belang van de goede faam onzer Poperingsche hop, behoeven de hopboeren en de plukkers vooreerst de hop net en zorgvuldig te plukken, en dan ook wel te drogen. VERSLAG. De vergadering begint te 6 u. 30 m. Een viertal toehoorders. De Heer Em. Desmyter is afwezig. Het verslag der vorige zitting wordt gelezen en goedgekeurd. 1® Punt. Goedkeuring der open bare aanbesteding voor het herstel van den steenweg naar Crombeke en van de Rekhofstraat. Deze aanbesteding, waarvan de uit voering toevertrouwd wordt aan M. Bataille, van Poperinghe, wordt goed gekeurd. 2e Punt. Goedkeuring van plans, bestek en lastenkohier voor den her opbouw van de Teekenschool en van het Vredegerecht. M. de Burgemeester zegt dat de op- merking van M. Carpentier overge maakt werd aan den bouwmeester M. Cooman. Deze verklaart dat de j prijzen niet te laag werden aangege- I ven. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. VANDEPLAS. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlij den- razende tandpijn of rheumatiek aan getast zijt en dat tot hiertoe niet een geneesmiddel u ervan heeft kunnen ontslagen, neemt zonder aarzelen de MONO POEDERS en ge zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Pope ringhe, de doos 6 fr. Hobpepluk. De hoppepluk is op 't laatste der week hier en daar begonnen en zal morgen Maandag schier algemeen aanvangen. Het plukken zal dit jaar nog al vlug gaan en men voorziet geen pluk van langen duur- Heden Zondag klachtenbureel open van ij. tot 12 uur. BOEKERIJ-DAVIDSFONDS. De personen die nog in 't bezit zijn van boeken onzer boekerij worden vriendelijk verzocht die in te brengen een van volgende dagen Maandag 2711, Dinsdag 28" en Woensdag 2911 Oogst, tusschen 9 en 12, 2 en 5 uur. De Bibliothecaris. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, verdrijven uit de maag de gal en de slijmen, die de spijsvertering en de goede vereenzelving van de voedingstoffen belemmeren. Zij bren gen de slechtste magen weer in orde. De doos 4,5o fr. de halve doos 3,5o fr. bij H. Notredame, Gr. Markt. Poperinghe. Militieklas 1929. Laatste Be richt. De aanvragen om vervroeg de oproeping, uitstel cf onbepaald uitstel moeten binnen de loopende maand Augustus ingediend worden. Waar verkoopt men alle schoone juweelen, enkel in plantine, goud, 18 karaat, en zilver met zuivere dia man tsteenen van eerste kwaliteit In het oud gekend huis bij J. DE- PUYDT-SCHMIDT, fabrikant-goud smid, 6, Gasthuisstraat, (rechtover het Gasthuis), POPERINGHE. V. T.B. De Vlaamsche Toe ristenbond bereidt een plezierreisje naar de eenig mooie streek van Tie- ghem en den Kluisberg, op Zondag 9 September a.s. De reis gaat door in auto-car aan voordeelige voorwaar den. De deelnemers gelieven hun naam ten spoedigste aan te geven in 't Vlaamsch Huis. Gasthuisstraat (nevens Fotowinkel) POPERINGHE. Fabricant van Juweelen in Goud, Platina, Zilver en Diamanten. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg. Schoonste keus van Brillen. Alle herstellingen. Vooraleer dat gij uw aankoop of verandering doet van juweelen, wend u rechtstreeks tot den fabrikantJ. DEPUYDT-SCHMIDT 6, Gast huisstraat, POPERINGHE (recht over het Gasthuis). Val. Jer. Debacker, timmer man, is Maandag namiddag, bij het opruimen op den koer van 't college, van een paar meter hoogte op de steenen gevallen. Hij klaagt van he vige pijnen in den schouder en zal eenige dagen onbekwaam zijn te werken. Pectoral Dupuis. De besmet tende kiemen van de griep, die soms erge verwikkelingen veroorzaken, kunnen niet leven noch zich ontwik kelen in de bederf weende balsems van deze voortreffelijke remedie. De doos 4,5o fr. bij H. Notredame, Gr00ie Markt, Poperinghe. Botsing. B j de kruissing van Rekhof- en Yperstraat, botste Dins dag een motocyc.le op een landbouw- wagen. De motorijder bolde tot tegen de huizen doch bekwam gelukkigliik geen letselhet goed gevolg van in de stad niet te sael te rijden. Onvoorzichtig. Door 't weg werpen van een brandend stekske, door een voorbijganger, werd het vuur medegedeeld aan een glaskist die stond tegen de woning van M. Costeur, Watoustraat. Het geval werd bemerkt en het vuur gedoofd reeds waren een paar ruiten gespron gen in de kist. Kerkdieven. In den laatsten tijd werden reeds herhaaldelijk in St Bertenkerk offerblokken geopend en geledigd. Opgepast. De leurders die hier veel rondzwerven, meestal de vrou wen it 't Zuiden van Frankrijk, heb ben reeds bewijzen gegeven van be hendigheid en aftroggelaarsmanie- ren. Winkeliers opgepast RENINGHE. Kermis. Zater dag 1 Sept., opening der kermis. Com- batbolling Reninghe-Noordschote bij Is. Merlevede. De volgende dagen allerhande vermakelijkheden. Donderdag 6 September: Inhuldi ging van het Gedenkteeken der Oor logsslachtoffers van de parochie. Te 9 uur Plechtige Dienst, waarna prijsloting voor de Oud-Strijders. 's Namiddags te 4y2 uurOptocht der maatschappijen, schoolkinderen en de muzieken van Oostvleteren en Merckem. Inhuldiging, aanspraken, concerten. Te 8 uur verlichting en te 9 uur groot vuurwrerk. GEWEZEN INTERN DER GENTSCHE HOSPITALEN. Voor de eerste reeks werden de prijzen betaald door de maatschappij «Poisson d'or» van Tourcoing, Op geruimde Visschers» van Rousselaere en Brème d'or van Wasquehal. Voor de tweede reeks, Roelens Hubert van Iseghem en Gaytant Pe trus van Roussel ere. Vlaggenprijskamp i. Oostende; 2. Eernegbem. Cantiniè-enRousselaere, Tour coing, Veurne. De Diamanten Pendentifs, Ringen, Oorringen en Baretten zon garantie in Diamant van eerste keus b i VAN LEDE, GOUDSMID, 6, Boterstraat, YPER. Jubileum. Maandag lood he* groot akkoord van St Pieterskerk om kond te doen dat Jufvr. Carolina, de overste van St Jans Godshuis, haar vijftigjarig jubileum vieren zou. Heel de buurt was bevlagd en binnen het klooster was alles op zijn best. Z. E. H. Kanunnik zoog de mis en deed eene gemoedel' ke aanspraak die aller harten trof. Na de plechtig heid inde Kerk was het volop.feest binnen het klooster. Talrijk waren de uitgenoodigde familieleden, vrienden en kennissen ook de heeren van de Commissie van Openbaren Onder stand waren gekomen om hunnen eerbied en dankbaarheid te betuigen voor dat edel f n onbaatzuchtig leven weg geschonken aan de oude schamele vrouwtjes van stad. En 't was ge meend. Ook schikken zij binnen tien jaren weder te keeren om aaa de overste, ter gelegenheid van haren diamanten jubileum, hunne dankbe tuigingen te hernieuwen. Engelsche oorlogsverminkten brengen op Maandag io September een bezoek aan onze stad. Zij komen in om iov» u. Maandag 27 Oogst te 6 uur is er openbare zitting voor den Gemeente raad. Zielmis. Hedeh Zondag om 7 V» uur in St Jacobsk<-rk, zielmis tot lafenis der ziel van Petrus Vansevenant. V. O. S. Het bestuur dankt de leden van den V. O. S. die zoo talrijk zijn opgetrokken naar den Beevaart van den Yzer. Boesinghe met zijn i5o man oudstrijders en andere, heb ben zeker wel hun deel gedaan om de 100.000 te bereiken. Laat ons hopen dat de V. O. S. steeds in deze gevoe lens zal volherden en door zijn milden steun, eveneens de werken van het Kruis zal bevorderen. Eene vergade ring daartoe te beleggen zal wel de gelegenheid geven aan elkeenhet zijne bij te brengen. Huwelijk. Dinsdag laatst werd alhier het huwelijk ingezegend van Dr Firmin Beuselinck uit Dixmude en Jr Bertha Van Eecke, dochter van M. Theophiel Van Eecke, Gemeente ontvanger alhier. E. H. Louwagie, oom der bruid, zegende het huwelijk in en onder het H. Misoffer, waren de familieleden, volgens oud vlaamsch gebruik, talrijk tegenwoordig. Antwerpen. Heden Zondag, zal Boesinghe op het Congres aan wezig zijn met 70 man. E. H. Kape laan is er naartoe met het puik ziiner jongheden. Ze zijn er bij als het geldt Godsdienst, Taal en Vaderland. Pro ficiat GEMEENTE BIXSCHOTE De plaats van Ontvanger der Com missie van Openbaren Onderstand, staat open. De aanvragen voor 't be komen dezer bediening moeten, vóór den 1 September 1928, schrifte lijk gedaan worden, aan den Heer Voorzitter der Commissie. OOSTVLETEREN. Botsing. Maandag morgen kwam alhier aan het kruispunt den Kortenkeer de vrachtauto Forte Brune en een Fransche automobiel in botsing. Ge lukkigliik kwamen de Fransche inge zetenen ervan af met schrik, ontred dering van hun getuig. Hun voertuig moest hersteld worden alvorens weg te kunnen. Forte Brune had het minst geleden. Alles bepaalde zich bij stoffelijke schade; maar het had kun nen erger zijn Wanneer zullen al de zeerloopers achter iets omzien; wanneer zullen zij vertragen, vooral daar waar het zoo gevaarlijk is en op allerhande wij zen bevolen wordt. Uurwerk. Eindelijk, naar het schijnt, krijgt onze gemeente weldra haar nieuw uurwerk op den kerkto ren. 't Is nu tien jaar dat elk het ver wacht Men heeft reeds de stelling ontwaard aan den torenmen kuischt en schildert er de oude uurwerkplaten, 't Is beter laat dan nooitmaar 't ware te wenschen dat men hier algauw juiste uur en late wete Boerinnegilde. Vandaag Zon dag 26 Oogst, om 3 uur stipt houdt de Boerinnegilde hare gewone vergade ring met voordracht over Eerste hulp bij ongevallen». Wij verzoeken vriendelijk de gildezusters het ont werp dezer nuttige en leerzame voor dracht in acht te nemen om zooveel te liever op de vergadering tegen woordig te zijn. Het Bestuur. We hebben er onze trouwe beluigd aan onze lieve Vlaamsche Dooden, Die zijn ons boven alles lief. Zijn we bij 't heengaan begroet ge weest als stommerikken, het geeft er niets om we stappen er onbekom merd over heen. Vlaamsche fetrciwen, tot 't naaste jare als 't Gode belieft. Ongeval. Zondag namiddag reed een jongentje per riiwi» 1 langs de Engelschestraat en viel in de Kern- meibeek aan de Pothembrug. Deze ooilogsche brug is zeer gevaarlik daar er geen leuningen op de ziids- kanten geplaatst zijn. 't Zelfde dient gezegd van de brug bij de Lissche- wallehofstede. Nieuw Orgel. Deze week is men begonnen met het plaatsen van een nieuw orgel op bet dcxaal der kerk. Vóór den oorlog s'ond het orgel op het dcxaal welke meT voorwaarts gemaakt was, boven de tegenwoor dige wijwatervaten. Ontploffing. Dinsdag rond 8 ure 's avonds ver-chrikti n de be woners van 't Hoeksken door een groote knalSteenhakkers welke in de nabijheid wrochten hadden wat strooi in brand gestoken en een obus- kop, wdke in 't vuur geworpen werd, ontplofte. Geen mgelukkeo ?ijn te betreuren, maar niettemin is dit eene gevaarlijke daad, bij? onderlijk dat dit niet ver van den openbaren weg gebeurd is. ZOMERTRAAN geeft frisch en kloek bloed door zijne ioodbestand- deelen. In de apotheek Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Opgelet: de naam Zomertraan staat op de flesch ge drukt. ZUIDSCHOOTE.Jongensschool- Prijsuitdeeling. Heden Zondag, om 3 u. namiddag prijsuitdeelingsfeest- Zooals ieder jaar worden ter dier ge legenheid declamatie, zang en twee tooneelstukjes opgevoerd. Ingang vrij en kosteloos. Allen vriendelijk uitge- noodigd. BIEREN "Lorraine,, &"Chasse„

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2