Snuif I De Wilde Kuiler Kalender der uoüDoimeicnen f— f Scl 'ief I Schoolgerief Burgerstand van GEDACHTE IV Onmogelijk is een ongelukkig woord. Van hem die het dikwijls in den mond heeft, kan men niets goeds verwach ten. Thomas Carlile. Het groote hart, het helder diep- ziende oog dat zijn de kenmerken der grootheid. Nooit kan een man slagen zonder deze. Thomas Carlile Voordat men zich in gevaren stort, moet men nadenken en voorzichtig zijn. Maar is men eenmaal midden in het gevaar, dan moet men het weer staan. Fenelon Richt u op in 't ongeluk, buig u neer in 't geluk. Seneca. HET MANNEKE UIT DE De dagen korten stap voor stap, En zoetjes, zoetjes aan Daar wentlen nu van boom en struik De geel geworden blaan. En als het klokje zesse slaat Komt 't Manneken uit de Maan En moeder steekt in 't huizeken Algauw het lampken aan. Ja, ja! we zitten al omtrent in Oc tober... Daar kunnen nog wel ettelijke schoone daagskens komen, maar op gepast October is een kwade maand... Bij 't vallen van de blaren Dan kent het lichaam van den mensch Zoo allerlei gevaren. 't Is dan toch dat de griepgriep Begint zijn kwade ronde... [griep! En wie niet oppast, die heeft dan Gauw ziekte en dood gevonden. Manneken, zegt Marenta, gij gaat de menschen benauwd maken en hun vrees en angst op 't lijf jagen. Bijlange niet, Marenta, maar 't is toch lang geweten, dat de menschen bij 't vallen en bij 't schieten van de bla ren dubbel voorzichtig moeten zijn, dus is 't maar met recht en reden dat ik huider daar nu ne keer attent op maak... EEN JAARKEN is gemaakt van 365 dagen. Hoeveel dagen zouden er alzoo op een jaarken zijn dat ge ne keer moogt zeggen Vandaag is dat voor mij geweest Een dagsken zonder zorgen? Maar ach wie weet wat houdt de Van morgen weer verborgen, [dag Een vriend van 't Manneken uit de Maan had alzoo ne keer het voorne men gemaakt alle dagen van 't jaar op te teekenen hoe de dag voor hem verloopen was. Hij heeft dat een jaar volgehouden. Hewel op die 365 dagen waren er juist zestien dagen dat hij eens mocht zeggenvandaag is 't een dag geweest komielfo 't is te zeggen een dag zonder miserie ot tegenslag. Nu ne keer had hij koppijn, dan was 't zijn mage die revolutie maakte, dan waren het zijn tanden die hem den duivel aandeden... dan was 't iets met zijn kinders, dan weer iets met de ander helft van zijn bedde... Was 't niet in den stal, dan was 't op zijn duivenkot... en was 't niet op zijn duivenkot dan was 't in zijn porte- menee. Alle dagen iets, Alle dagen wat, Zorgen en verdriet Meer dan genoeg gehad Enzoo is 't met iedereen. Maar alleedat is nu eenmaal de wereld. Mengelwerk v. "De Poperinghenaar,, xo ROMAN door A. HANS. Maar Lamoens is toch een onbe schaafd man, met wat vernis over- streken, zei de heer Campens, wat driftig wordend. Ge hebt me verteld, dat ge niet met hem wildet omgaan... Neen, dat wilde ik niet! Zoo hebt ge hem ook niet leeren kennen en ik verzeker u, dat ge u zeer in hem vergist, hernam van Maere. En vader en dochter zijn voor mij hartelijk. Dan hebben ze een geniepige be doeling jonker, gij zijt jong... laat u niet misleiden Ik ben jong, dat is waar, maar voor onderneming tellen mijn jaren dubbel. Wel, notaris, daar is een bosch verdwenen, als ik het goed voor heb vervolgde Robert, plots van onder werp veranderend. Nu en dan komt me een beeld uit mijn jeugd voor den geest. Hier was toch een bosch, waar ik eens een jachtpartij bijwoonde. Onze hoofdjager werd er gewond. De Franschen hebben^dpjj b<|J<|n gerooid, deelde de heer Campens mee. O, ze brachten hier* gemeene dieWn nasniJdoilni alls 100 En de MqfWÜ'ëliï&g-* En als ge dan den moed laat vallen En zonder hope daar blijft staan Dan, vrienden lief, is uw koeragie, Ook naar... de maan... Dus maar denkenwe staan er voor en moeten er door. WIE DAT ER 'OOK van door is gegaan dat is die Agnes Sumour. Drie en twintig jaar oud en 't schoonste meiske geweest van gehepl FrankrijkZe is in Zuid Amerika gestorven. Haar schoonheid heeft geen vat gehad op Pietje de Dood, want al stonden er ook de ge leerdste bollen bij, toch sprak Pietje de Dood Uw schoonheid kan niet baten, kind, De wormen zullen heel gezwind Met u gaan doen, gelijk dat zij Met anderen deden te allentij. Sic transitEn van 't schoonste meisken blijft er niets over dan wat stof en asch, al was ze ook maar drie en twintig jaar oud. MOEDERKEN van Maan te Weert in Holland is ouder geworden, 't Mensch is gestor ven in haar 105® jaar. Dat moederken van Maan was geen familie van 't Manneken uit de Maan. DE VA CANTIE voor de schoolkinderen is ook naar... de maan. Goed leeren en braaf zijn, zulle gasten... dan krijgt ge van mij met de koek een kermis. MlELEKEN was niet braaf en zijn moeder zeige hadt nochtans ge zegd, jongen, dat ge nu braaf zoudt zijn. Ja, moeder, zei Mieleken, maar na de vacantie. DOKTER PIL- LEMANS was ook op vacantie ge weest en nu ging hij zijn zieken weer bezoeken. Hoe is 't Jan, vroeg hij aan pachter Bobs. -- Niet goed, me neer doktoor, zei Jan, ik verlies mijn geheugen en vergeet alles. Betaal dan maar rap mijn rekening, zei de dokter. AAN DE KANTEN VAN Na men hebben de dokters de handen vol werk. In het dorp Heer zijn er niet minder dan 23 typhusgevallen vastge steld. Wij bidden en vragen het Keer op keer Van zulke kwalen Verlos ons Heer. RUZIE IN 'T HUISHOUDEN is ook een leelijke kwaal. Ge zijt een ezel, een domoorzei Mie tot haar man. Ik weet het, zuchtte de man. Hage weet het, treiterde Mie en sedert wanneer weet ge dat? Se dert den dag dat ik zoo stom was u te vragen otn met mij te trouwen... Lappedaar stond Mie met haar mond vol tanden. WIE DAT OOK aardig stond te zien, dat was Arthur Pijpers. De jongen wandelde te Brus sel over den bollevaar en hij had een sigaretteken in den mond. Hij wierp het eindje weg en sloeg er naar met zijn stok om het zoo in de lucht te zwieren. Dat lukte. Het stukje sigaret vloog omhoog, maar viel op het lichte kleedje van een madameken dat daar voorbij kwam en in een oogwenk stond het vrouwken in brand. Geluk kig kon men de vlam dadelijk doo- ven... en alles is nog in 't zoete ver gaan. Maar ge ziet het, he! En ik zeg het in een klein gedicht, Dat een ongeluk op Een klein plaatsken ligt. He! Jan... ge zijt getrouwd, heb ik gehoord. Waar hebt gij uw vrouw leeren kennen? Bij een voetbalspel. Ha! Ja, zoo... Daar gebeuren veel ongelukken. MANNEKEN, lamenteert Marenta, ge begint weer op de vrouwen af te geven. Ge noemt het huwelijk een on geluk. Ja, Marenta, want zoovelen Komen daardoor in den druk, En zoovelen ook bekennen 't Huwelijk was mijn ongeluk. Maar dat komt dan ook, omdat zij zoo maar getrouwd zijn, zonder goed te overpeinzen wat ze gingen doen. Velen denken dat 't zevende sacra- ment je vonnis over de mannen van, vrijheid, gelijkheid, en broederschap welke nieuwe, verderfelijke denkbeelden in de wereld brachten. Robert voelde dien steek wel. Maar hij was het debatteeren moe en sprak weer over de streek. Daar staat de hoeve van Huige, waar we moeten zijn, sprak de nota ris, toen ze Boesinge naderden. Een vriend uit de jeugd. De koets hield op de hoeve stil. Een jonge, kloeke man kwam uit de schuur geloopen. Wel, Toon, riep hij tot den koet sier, kan uw paard nog zijn asem be houden tot hier? Misschien beter dan gij, bromde Toon. Dat is de zoon van den boer... een losbol, zei de heer Campens tot Robert, 't Is het best te doen of we hem niet zien. Hij is het verdriet van zijn vader en door zijn schuld moet de boer de eene partij land na de andere verkoopen. Deftig opende Toon, de koetsier, het portier en liet hij de voettrede neer. Uit de schuur was nog een fodrge man gekomen, en hij sfói|d nit bE,-Tte4 zoon van den boer../ Ej Y^Y"300y Robert-stapte hef eorsjfeyit'.qp Hoeve tot den ander zeggen: - I^ËÖeItïIdeeéch^0^Qok De notê£teniVe¥Pifef^041101 JÖë®i^e^k; 11 Niets anders dan een speelreis is... Maar dan moeten op later dagen Zij toch zeggenwe waren mis. JEFKEN HAD van zijn vader een rammeling gekregen en had een half uur gejankt. Hebt ge eindelijk ge daan, vroeg de vader. Neen, zei Jef- ken, ik rust even. WAAROM ZIT ge altijd met uwe vingers in uw neus? vroeg nonkel Toon aan zijn kozijntje. Hewel antwoordde kozijntje, waarom zijn er anders gaten in mijn neus. De Vlamingen hebben ook een neus, Maar bij Walen, franskiljons, rijken [en grooten, Hebben zij hun neus, helaas Al te dikwijls reeds gestoten. Minister Vander Velde heeft het eens gezegd't is geen schande Vla ming te zijn, maar 't is een ongeluk. Dat ongeluk heeft ons Nu bijna honderd jaar, Gebracht voor taal en stand, In allergrootst gevaar. Want dat zult ge toch met het Man neken uit de Maan moeten bekennen, beste lezers en alderliefste lezeressen: een vlaming is in zijn eigen vaderland toch maar geteld voor 't vijfde wiel aan nen wagen, 't Zal beteren zei de boer en hij viel met zijn achterste in de doornen. PLERKEN TOPS viel omtrent omver van alteratie toen hij hoorde wat het broerken van zijn al derliefste hem vroeg. Ge moet weten Pierken ging te verkeeren bij Melanie uit den Drijpikkel, maar hij kwam er bijna als een hond in een kegelspel. Melanie zag hem pertang wel een beetje geerne, maar de moeder van Melanie zag liever Pierkens rug dan zijn aangezicht. Nu had moeder weer ne keer over Pierken afgegeven en toen Pierken weer te vrijen kwam vroeg Melanie's broerken: Zeg, Pierken... iets uitvinden is dat moei lijk? -- En waarom vraagt gij dat? vroeg Pierken. Omdat moeder zegt dat gij ook precies het poeier niet hebt uitgevonden. EEN DOKTER IN SPANJE heeft iets uitgevonden dat veel menschen plezier zal doen. Daar bestaat reedsniespoeier, maagpoei er, luizenpoeier, schietpoeier en nog veel andere poeiers. Hewel die dok ter, een zekere Isabono uit Sevilla, heeft een poeier uitgevonden dat u doet dansen. Willen of niet Hebt ge van dat poeier ingenomen... Dan voelt ge subiet In uw beenen een kriebeling komen En hebt ge plezier Of hebt ge verdriet, Dansen moet ge Willen of niet. Dat mankeert er nog aan, zegt Ma renta. De menschen zijn waarachtig reeds zot genoeg, zonder dat poeier. - Zeer waar, Marentage spreekt wijze woorden. EN WIJZE WOOR DEN zijn het ook, die 't Manneken uit de Maan lest heeft gelezen, 't Gold een meisken dat geverfd en gepoeierd naar een feest ging en precies geen al te goeie reputatie had. Uw lippen zijn te rood, mijn kind. Uw lippen zijn te rood, En wie die lippen kussen zou, Die kust wellicht de dood. Uw oogen zijn te zwart gerand... Uw oogen zijn te zwart... En oogen zijn, o weet het wel De spiegel van het hart. Uw wangen zijn te bleek, mijn kind Uw wangen zijn te bleek... Zoo'n pop, met kleursel in 't gezicht Die laat ik in de steek. Goed gelapt, zegt Marenta, die ook niet van die geverfde, geschilderde modepoppen moet hebben. Dat een meisken af en toe wat poeier op haar wangen en neusje strijkt om den vet- tigen glans te dooven, dat kan er nog door, zegt ze. De kwafeur doet dat bij de mannen ook, maar voor de rest Eeve de natuurlijkheid Een flinke vlaamsche meid, Heeft voor die ijdle pralerij Geen zin... en ook geen tijd. koets. Hij gaf Zela den arm en sprak ejaagd Kom mee in huis en kijk die schobbejak niet aan Robert was verontwaardigd Hij wendde zich tot de jonge mannen en zei Sedert wanneer is het in Vlaan deren mode geworden bezoekers te beleedigen, Raoul, nu krijgen we een ser moen, spotte de boerenzoon. De ander sloeg echter de blik neer. Robert keek hem scherp aan... Waar had hij dat gezicht meer ge zien? Het moest lang geleden zijn. Plots wist hij het... Hij wenkte den jongen man ter zijde en sprak Gij zijt Raoul van Héilbeke. Ja... bekende de ander... Een vriend uit mijn jeugd... En Raoul stak hem gul de hand toe. Hoe gaat het u vroeg hij. Slecht... Gij zijt altijd in 't land gebleven. Ja. En uw Ouders .Zijn dood... nusaoqa com ■r— .Z'óoalS dé mijnt... - 1 F,n ü,w/zujstèr^Géjaldine... $- Zé is bij familie in Duitschland... Rrtoivl van Hei 1 bekec au t artkl e ge - dwee« en Robert keek hem vreemd aMj bs.ü ölsadralLü ,xt3wuoct3a rvyhrb-Gin DE DIEVEN HEBBEN maar luttel tijd noodig om hun slag te slaan. Mon- sjeu Tournai van Valencienne had zijn oto even aan laten staan voor een win kelhuis. Toen hij buiten kwam was er een valies uit verdwenen waarin as- temblief voor meer dan 200 duizend frank zilver en goudwerk stak. De dief loopt nog en wie hem kan aan houden krijgt 10 duizend frank beloo ning. Allee't is rap te verdienen. IN NEN THEATER te Brussel verdient er een vent zijn centen met spelden te slikken. Ik slik liever biefstukken. DAAR ZIJN MENSCHEN die liever te voet voyageeren dan per vliegtna- chien. Ze hebben misschien geen on gelijk, want als ge van hooge valt kunt ge u ferm zeer doen. Maar 1111 is er weer een niéf soort vliegmasjien uitgevonden, een zonder vleugels Bo ven het vliegmasjien staat er nu een ding in den vorm van nen paraplu en dat ding draait, draait, draait en daar- meê gaat het vliegmasjien vooruit en omhoog. Ze zijn er al meê van Enge land naar Frankrijk gevlogen. HEBT GIJ OOK al 11e keer gevlogen vroeg Zander aan zijn vriend Judocus. Ja, zei Judocus. Waar, te Wevel- ghem Neen, zei Judocus... in 't huis van Marieken, toen ik aan haar vader ging vragen om te trouwen... toen ben ik buiten gevlogen. OVER AMERIIvAis er gepasseerde week een windeken gevlogen, zoo een windeken dat huizen en torens en kerken omver wierp. Gepasseerde jaar zijn ze daar nog zoo nen keer getrakteerd ge weest. Allee't moet niet plezant zijn als ge zoo met uw bed en gansch de santerbotiek door 't dak op de straat vliegt.Wat het ergste is, dat is, dat er honderden menschen het leven hebben bij ingeschoten. Waakt en bidt Want ge weet dag noch uur De dood zal komen Door water, wind of vuur. GELEZEN IN EEN GAZET: Te koop een drapostok bij den sjampetter van Parrapommelen die vroeger op den toren heeft gestoken. KR KLIS was ne keer naar den theater gegaan 0111 er een schoon stuk te zien. Ze speelden «De Dierentemmerhart roerend drama in 5 bedrijven en 7 ta- fereelen. Op 't programma stond het 2e bedrijf speelt 24 uren na het eerste. Krelis stapte het af. Ja maar, zei zijn gebuur, 't is nog niet gedaan. Dat weet ik wel, antwoordde Krelis, maar daar staat: het tweede bedrijf speelt 24 uren na het eerste en zoo lang kan ik niet wachten. MADAME KRIEPLING zat bij den dokter te wachten tot het haar toer zou zijn. Eindelijk werd ze binnengelaten. Ge moet mij een remedie geven, zei 't vrouwken. Maar mensch, ge zijt niet ziek, zei de dokter, ge moet maar alteen wat rust nemen. E11 mijn tong dan vroeg het vrouwken en ze stak heur lap uit. Ja, zei de dokter, die vooral heeft rust noodig. ZOO HEEFT de tong van veel haatdragen de franskiljons ook rust noodig. Ze roepen en schreeuwen tegen de rech ten van 't vlaamsche volk, maar ze kennen van de zaak niemendalle. Dat is nu weer ne keer te zien met die kwestie van amnestie. Maar 't zal be teren, zei de boer, en hij gaf zijn wijf rijstpap met engelsch zout. En liever lui dan moe Doe ik de boeken toe. Het Manneken uit de Maan. Beste Engelsche PEPERMINT v. Neusverstopp. Hoofdpijn Kortademing Zenuwverzwakk. enz. enz. Te verkrijgen enkel in de Beste W i n k e 1 s Vraagt het doosje met het haantje. 'h En ik zal blijde zijn iets voor u te kun nen doen. Ik moet nu voor zaken naar binnen. Robert liep den boerenzoon voorbij en trad met den notaris in huis. In de lage, sombere keuken zat bij den haard boer Huige, verouderd voor zijn tijd, zooals men dadelijk zag. Norsch keek hij naar de bezoekers. Hij kende den notaris wel, hij was al meermalen bij hem geweest. Goeden dag, groette hij. Dag boer Huige, sprak de heer Campens, wat zalvend. Ik beii hier met jufvrouw Zela en met een jonker, wiens vader ge wel gekend hebt. Onverschillig keek Huige naar Ro bert en bromde Ja, dat kan zijn, ik heb veel men schen gekend. 't Is jonker van Maere... Ha, ja... Zet u allemaal! r Zijt ge niét wél? vroeg dc no taris. Och, ik ben ,al lang ziekelijk... en 't zal gauw. niet mij gedaan fijn- Kom, kom Ge weet wel waarvan notaris. Betert uw zoon. zich nóg nigf - ,Pier zal ziqh nooit beteren Die verdoemde, Franschen.,; Zs hebben hem bedorven, hem leeren drinken ,en moorschen'j 'al waf 'niët dbugU En krijgt hët"er 'malf Tfif 1 "Ett Ptï-riS'ver duiveld meester over mij,, s1 Dat ligt toch aan u, oordeelde de Ja, ja... zóó spréken ér veil; rMaar kan ik altijd ruzie majcenEn ik heb geen moed meer me niet de zaken bczig-leJiQudem I2e.r.s,t jde_Fran- LOCRE, van 1 Mei tot 1 Sept. 1928. Geboorten. Devos Albert, z. v. Jules en Wvllemet Bertha. Hom- mez Maria, d. v. Camiel en Ghesquiere Julia. Wyllemet Germain, z v. Achiel en Dondeyne Julia. Sohier Gaston, z. v. Camiel en Baecke Maria. Lebleu Hendrik, z. v. Nestor en La- gache Maria. Miniaïlo Maria, d. v. Pieter en Malfait Irma. Samyn Karei, z. v. Achiel en Temperville Alixe. Sterfgevallen. Croquette Stepha nie, ongeh., d. v. Lodewijk en Hove- lynck Maria. Labbé Eugenia, wed. v. Lenoir Petrus. Huwelijken. Cuvelier Feliciaan v. Locre met Arnout Bertha v. Kemmel. Cuvelier Georges met Van Eeck houtte Martha. Verhaeghe Hendrik met Desmulie Maria. Ozeel Mau rits v. Vlamertinghe en Lenoir Maria v. Locre. Lenoir Marcel met Delfly Martha. WYTSCHAETE, maand Oogst 1928. Geboorten. Vanderhaeghe Mar c.ella, d. v. Marcel en Magdalena Bil liau. Lemaire Albert, z. v. Henri en Maria De Byser. Dewilde Simonne, d. v. Polydore en Madeleine Moerman Costenoble Suzanne, d. v. Emile en Jeanne Bracqué. Duriez Albert, z.v. Joseph en Maria Desbuquoit. Overlijdens. Lemaire Marcella, 1 j., d. v. Henri en Maria De Byser. Hennekein Antoinette, huishoud ster, 51 j., echtg. v. Sinaeve Oscar. Butin Celine, landb., 66 j., wed. v. Eugène Lebleu. Titeca Sylvie, huis houdster, 50 echtg. v. Cyrille Be- kaert. Huwelijk. Druart Victorin, z. b. met Aelbroucq Felicie, winkelierster. PASSCHENDAELE, m. Oogst 1928. Geboorten. Oosterlinck Roger, z. v. Maurice en Chombaere Maria. Cruyt Alice, d. v. Henri en Peene Zoé. Deneire Michel, z. v. Albéric en Versavel Sophia. Pattyn Jeanne, d. v. Leo en Dierick Martha. Goe- maere Godelieve, d. v. Achiel en Ver hoest Margareta. Overlijden. Clinckemaillie Poli- dore, schilder, ongeh 74 j. Huwelijk. Tanghe Michel v. Rou- selare en Viaene Alida v. Passchen- daele. WATOU, maand Augustus 1928, Geboorten. Haelewyn Jeanne, d. v. Jules en Romanie Pinceel.,Van- hee Robert, z. v. Bruno en Gabriel De smet. -- Gadeyne Juliefi, z. v. Victor en Hélène Vermeersch. - Declerck Beatrice, d. v. Oiner en Maria Wullus. Gadeyne Antoinette, d. v. Camille en Zulma Mostrey. Overlijdens.Depuvdt Justin, 77 j., ongeh. Pinson René, 69 j., wed. v. Jul"ie* Beauprez. Demaeght Julia, 47 j., echtg. v. Jéróme Buseyne. De- vos Achille, 62 j wed.v. Zélie Dequidt. RENINGHE, m. Juli en Aug. 1928. Segers Daniël, z. v. Maurice en Vandendriessche Augusta. I.ema- hieu Maria, d. v. Henri en Verfaillie Elisa. Vandenbroucke Jeanne, d. v. Alphons en Bustraen Palma. Doom Gilberta, d. v. Gaston en Feryn Agnes. Vanhee Roger, z. v. Achiel en Hauspie Maria. Overlijdens. Van Egroo Remi, 60 j., echtg. v. Decroos Renilde. De- turck Emiel, 22 j., ongeh. Vanhau- we Charles, 81 j. wed. v. Laridon Ma- rie-Louise. Vanholme Amandus, 80 j., wed. v. Willems Sophie. Van Eeckhoutte Felix, 96 j., wed. v. Feys Barbara. - Poissonnier Petrus, 80 j., echtg. v. Bamelis Emma. Gheeraert Sophia, 70 j., echtg. v. Merlevede Isi- door. De Cuyper Godelieve (Zuster Lutgardis) 24 j., Klooster der Annun- tiaten. Huwelijken. Verschaeve Julius, landb. en Lyphout Margareta, z. b. Logier Modest, wed. v. Elisa Wullepit, landb. te Snaeskerke en Wullepit Alixe, landb. te Reninghe. schen die alles weghaalden, dan be drogen van parochianen en een zoon die niet deugt... En mijn vrouw te rap doodIk moet nu weer een partij land verkoopen. Ja, daarvoor kom ik, sprak de notaris, dadelijk zakelijk. Pier, de zoon, trad binnen. Als 'er een notaris in huis is, ben ik er ook, zei hij brutaal. En ik heb meer van de wereld gezien dan Boe- ge - Aan alle Oud-Frontsoldaten Het komiteitder Bedevaarten werkt aan een aokumentaire film o\er'tfront- leven, waarin ook gesproken wordt over de vervolging der Vlamingen aan het front, enz. Alles zal in de brste voorwaarden worden teruggestuurd. Vcoi U heeft het slechts een persoonlijk belang, zorg er echter voor dat het gansch Vlaanderen ten goede kcme. Het is zeer dringend, stuur het nog heden op naar het Sekretariaat Drinkt CYTER CHAMPAGNE Msrk ES. O. C- 1928-1929. S. K. Thourout Poperinghe 14 Okt. 1928 De Panne Excelsior C. V. V. Ste Kruis Iseghem Middelkerke 21 Okt. 1928 Heule Nieuwpoort S. K. Thourout Poperinghe Excelsior C. 18 Nov. 1928 De Panne Ghistel Nieuwpoort V. V. Ste Kruis Iseghem 25 Nov. 1928 Poperinghe S. S. Thourout Heu'e Middelkerke Excelsior C. 2 Deo. 1928 De Panne Ghistel Nieuwpoort Heule V. V. Ste Kruis 9 Drc. 1928 Iseghem Middelkerke Poperinghe S. K. Thourout Excelsior C. 16 Dec 1928 De Panne Ghistel Nieuwpe ort Heule S. K. Thourout 23 Deo. 1928 Excelsior C. V. V. S e Kruis Iseehem Middelkerke Poperinghe - Nieuwpoort - Ghistel - Heule - S. K. Thourout - Poperinghe - De Panne - Ghistel - V. V. Ste Kruis - Iseghem - Middelkerke - S. K. Thourout - Heule Excelsior C. Poperinghe - Middelkerke - De Panne Ghistel - Nieuwroort -V. V. Ste Kruis Iseghem - Middelkerke - Poperinghe S. K. Thourout Excelsior C. Iseghem De Panne Ghistel Nieuwpoort - Heule - V. V. Ste Kruis V. V. Ste Kruis Iseghem Middelkerke Poperinghe Excelsior C. - De Panne Ghistel Nieuwpoort Heule S. K. Thourout GROOTE KEUS VAN Passer-, K'eur. en Pennendoozen Schrijf- en Teekenalaam. Servietten Porte-Musiques VULPENNEN smge. Was dat maar nooit waar weëst, riep zijn vader nit. 'k Heb er allészins veel mee ge leerd. Robert was voor het raam gaan staan en keek naar buiten. Hij vond het onaangenaam in zulk een atmos feer zaken te moeten doen. En ook hinderde hem 't gevoel hier partij te komen trekken van iemahds ongeluk. Raoul van Weilbeké stond nog aan dc schuur. Een dee'rhe kwam bij hem. En hij begon met haar te stoeien, tot hf] haar in zijn armen had eri ze kliste. Het meisje liep het Jppe. Ditdpofieel Stóóttë :Robert Was turis 'im zei, dat'hij van geen enkelen ftvijnhqer lessen te, ófiWajigën had'. 'j Dé notaris •moest, uiet denkeu voor één appeken een ei scUoott land te hér njaclitlèétï.-ÖiT.-teërS .mètriuit arfnaê. ruige wslSoZtól) bloot te leggen, beweerde hij. Met wien moet ik onderhande len? vroeg de heer Campens. Met den vader of met den zoon? Met vader, antwoordde Pier. Dat meen ik .ook. Maar ik blijf er bij. Ge ziet dus in mij een sport van aftruggèlaar... Zaken -zijn zaken en ieder, zoo wel een notaris als een boer, zoekt het voordeel van zijn zak. En geld zijni! geen paardevijgen, mijnheer Campens. Bah, wat een uitdrukking Ja, ja, ge hebt ook wel gezorgd, uw assignaten tegen zilver en goud in te wisselen. Ik heb me niets te verwijten... O, neen, heel Vlaanderen loopt vol patriertten. Tjeppen Lcrozer heeft mij eens staan uitschelden vqor Fran schen verrader, maar 1111 zit hij bij de bende van Bakelandt en besteelt de goedé, brave Belgen... Ik kóm hier niet om met u te re detwisten. Robert zag, hoe de minnarij t,us- ischen Raoul, en de deerne, voortduurde •en wétide 'zich van hét raam' af. Hij hoorde fdch öqk de woordcihyiéseling en vroeg, aj&ij- dén nötaris 'n^Wnlêrf we heengdan d 5 11 VAN NU TOT NIEUWJAAR ontvangt gij wekelijks DE POPERINGHENAAR,, ari|(i aR^pjQ jk 1/» 5 frank zendt in postzegels. MAAN uft- 7ft I Geboorten. Leuridan Paula, d. v. Camiel en Leuridan Maria. Dezeure Paula, d. v. Camiel en Polley Bertha. Wie kan ons goede fotos bezorgen, post kaarten of andere dokumenten over De Houthakkers De bosschen der Ome De strafkampen van A uvours De gevangenissen van Fresnes Or leans- Tours Cezemberer z. en al wat in verband sta? t met de Vlaamsche beweging aan het front. Cl. Ds Landtshecr, Wilfordkaai, Temsche. Provincie WfcSTA/LPANDEREN. Heen III6 AFDEELING Serie A. Terug 30 Dec, 1929 De Panne V. V. Ste Kruis Iseghem Middelkerke Excelsior C. 7 Okt. 1928 Ghistcl Nieuwpooit Heule 6 Jan. 1929 13 Jan. 1929 20 Jan 1929 27 Jan. 1929 3 Febr. 1929 10 Febr 1929 17 Febr. 1929 24 Febr. 1929 alle merken van ZEEPDOOZEN &1KAMMEN V. SANSEN-VANNESTE Gasthuisstraat, iS, Poperinghe Maar weinig manieren, beweerde de heer Camperts, dat getuigt uw op treden nu weer. Cr Vérvolct I in' I III m'd u

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 5