Snuif Jules De Puydt-Schmidt én oerDond der Katholieke Kringen trllllft CYTER CHAMPAGNE Adresveranderingen Gouwdag van he! Davidsfonds In 't Binnenland A. KESTELIJN Landbouwers en Neringdoeners, J:RUM"r3 eppÈRHf Ghr. Middenstandsbond Onze Lezers in Belgie die hun blad ontvangen per Postabonne ment moeten bij verandering van adres hun nieuw adres aangeven aan het Postbureel dat hun altijd bediende, en niet aan ons. POPERINGHE. Groëiiteiiteelt Verbond der Kath. Gemeenteraadsleden I^asselienclaele. Stadsnieuws. APOTHEEK - DROGERIJ is overgebracht, zelfdestraat Gasthuissiraat, 16, POPERINGHE. Leening der Verwoeste Gewesten 5 t. h. 1922. Serie 102.557 Nr 12 vint het lot van 250.000 fr. Serie 53.907 Nrs 15 en 16 winnen een lot van 100.000 fr. De Textielstaking in Noord=Frankrijk Maurice Ds-aedt-Meera- seman, Statie, Poperinghe, heeft de eer het publiek bekend te maken dat bij hem te verkrijgen zijn alle slag van KOLEN. Ook te koop een volledige ijzeren oven op steen, zoo goed als nieuw. Yper. De vergadering der brie- vendragers welke Zonda< namiddag in het Zweerd plaats had, mag welgelukt heeten. De Voorzitter ver welkomde den spreker, Heer Dewin- ne van Brussel die gedurende een uur en half sprak over de aangelegenhe den van het brievendragersambt. Zoo over de achturenwet, de pen sioenen, de postcollis, enz. Dat zijne rede insloeg, bewees het luidruchtig applaus van de vele makk=rs en van de stad en van het omliggende die naar den flinken redenaar waren ko men luisteren. Ook dankte de voor zitter hem uit ganscher hart en wen- schte hem hier in 't korte weder te mogen ontvangen, 't Was ook het verlangen van allen. Rousbrugge>Haringhe.— Gei- tenbond. Zondag laatst nadden wij de wintervergadering van den Geiten- bond. M. Van Hevel was de spreker en gaf een zeer nuttige voordracht daar er echter niet veel volk was om te luisteren, verbood despreker aan de aanwezigen iets voort te vertellen van wat ze vernomen hadden ik ook zal dus uit de school niet klappen. Doch 't ware nuttig 't een en 't ander te weten over den bond en de in richting. Poelcapelle. De Fondsen- bank heeft alhier als vertegenwoordi ger harer instelling benoemd M. J. Dehaene, Gemeentesekretaris, die alle Merckem. Memoriaal inhuldi ging. Zondag 11. hebben de oud militairen van het roemriik ige Linie regiment een Memoriaal ingehuldigd aan hunne Dooden van den grooten oorlog. Inhuldiging te Passshsn- dael®. Zaterdag i3 October, om 12 uur, wordt in de kerk van Pas- schendaele een glasschildering ont huld, tot herinnering aan de helden feiten van de Engelsche 66e Divisie bij het offensief in Vlaanderen in 1917. De minister van Landsverdediging wordt bij de plechtigheid vertegen woordigd door generaal Herremerre, kommandant in de provincie West- Vlaanderen. Boesinghe. Landbouwalma nak. Deleden der plaatselijke Boer en Boerinnegilde of geitenbond die een landbouwalmanak 1929 begeeren, moeten hem aanvragen aan den schrij ver der Boerengilde M. Vandendorpe vóór Zondag 28 October. Zuidschocta V. O. S. en Dickebusch. De Trommelaar Santy. Zondag nanoen trokken de vele vrienden en kennissen van Da niel Basculewaarts op om hem geluk te wenschen met de reize welke hij van Luik naar Yper te voet aflegde. Zij zouden niet lang moeten wachten. I De man kwam af op het gestalde uur. j De aanhoudende trommelslagen kon- 1 digden zijne komst aan. Daar was hij i Frisch en hink trok hij aldoor de rij toegest -oomde toeschouwers regel- Merk O. O. C. sp, Langemarck. Landbouw- sthool. Evenals verleden jaar zal er dezen winter eene reeks landbouw- Itssen gegeven worden voor al deee- ren die zich laten inschrijven. De herlingen van verleden jaar zullen net voldoening vernemen dat Mr. M. Demonie wederom hun lesgever wil zjjn. De lessen beginnen op 22n Octo- HaBlebeke. Jong maar eerlijk Kemmtl, Boerengilde. Zon dag 14 October, om 11 uur, Verga dering. Op het dagorde komen eenige punten van belang. Al de leden moe ten er aan houden hunne vergadering bij te wonen. Yfcsesten. Feest. Od Zondag 21 Cbtober 1928 zal alhier de plechti ge cjrerhandiging plaats hebben der eereeekens aan de oud-gedienden van ^eopold I, 't zij Druant Henri, de Goiien Palmen der Kroonorde en Henri, de Herinneringsmeda- n 1870-71. Vfamertinghe. Bamiskermis. De kermis op Zondag laatst, we k met goed weder begunstigd was, heelt veel volk aangelokt en is nogal tame lijk rustig afgeloopen. DE BROUWERIJ MASSCHELIIII, Yperstraai, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis dit zij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren aan 65 cent. de liter, 90 fr. d© ten van 140 liters 45 Sr. de halv» ten van 70 liters. Hetzslfde bruin bier kan in da stad te huis besteld worden aan Sr. den Isak van 12 fiesscfc.au. Bemint dus yw profijt en proeft eens, Vreeselijke ramp te Praag TexiSoonst elllng Op heden Zondag 14 October wordt eens plaatselijke tentoonstelling ge houden voor land- en tuinbouwpro ducten, alsmede voor hoenders, ko nijnen en duiven. Het Verbond van Kleinve ebon dep verleent zijne mede werking, zoomede het Provinciaal Verbond. 1000 frank prijzen zijn voor zien. Een meeting-prijskamp wordt inge richt voor jonge hoenders. De groentenfabriek A. B., van Houthulst, neemt eveneens deel aan de tentoonstelling prijzen zullen ver leend worden aan de leden die dit jaar meegewerkt hebben voor de conserven. De gilden van St-Jan-ter-Biezen en Watou zullen in 't bijzonder deelne men met uitgelezen eieren, ten einde den weg te banen om in de toekomst betere en meer opbrengende waar naar onze eiermijn te Brugge te sturen. Wij doen dan ook een warmen op roep tot al de liefhebbers van de streek om een bezoek te brengen aan deze tentoonstelling, die ongetwijfeld voor eenieder hoogst belangwekkend zal zijn. De tweede lijst van personen die begeeren erwten te kweeken moet den i5 November gesloten worden; de liefhebbers gelieven hen dus te haasten. Hoe meer kweekers, des te zeker der komt de fabriek in onze streek. Voor deze die het op tijds aanvra gen zal er voor erwtentrekkers ge zorgd worden. van het Arrondissement Yper. Eene algemeene vergadering is vastge steld op Zondag 14 October aanstaande, om 2 1/2 uur in het Christen Volkshuis St Jacobstraat Yper. Een vreemde spre ker zal er handelen over De Gemeenten en het Onderwijs Alle leden op post, en ieder brenge min stens één nieuw lid mede. De 55e zittijd van het Verbond der Ka- holieke Vereenigingen en Kringen, wordt len 20 en 21 October te Brugge gehouden. Zondag 21 October, na de H. Mis van uur, in de H. Bloed kapel, zullen er jp de algemeene vergadering spreken de heer Van Hoestenberghe, burgemeester van Brugge, Standaert, volksvertegen woordiger, de heeren staatsministers Ren- kin en Berryer, de heer minister Baels, de heer volksvertegenwoordiger Rubbens, voorzitter der Kath. Unie en waarschijn lijk de heer minister van financiën, baron Houtart. Op het banket zullen spreken minister Jaspar, graaf de Brocqueville, heer staats minister Segers, staatsminister Vande Vyvere, heer Dautricourt, enz. Zondag 14 October wordt de jaar- Jijksche gouwdag gehouden. Te 10 u. Hoogmis en gelegenheidssermoen. Te 11 uur Vergadering van het Gouw- bestuur en van de Afgevaardigden van ieder afjeeling wordt minstens een afgevaardigde verwacht. Te 1 uur Gezamentlijk Noenmaal. Te i5 uur Algemeene Vergadering met Voordracht over Pater Lievens door Z. E. P. Declippele. Te 17 v« uur Opvoering van Guido van Dampierre Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag namiddag alleen M. KESTELYN. Trekking van 10 October. De andere nummers van deze se ries, alsook al de nummers van serie 73.515 zijn uitbetaalbaar met 300 fr. Uitgezonderd te Halluin en in de l agere Leievallei is de textiel-staking <>veral geëindigd. Maandagavond be- s oten de afgevaardigden van het ceri- raal stakingskomiteit, gezien de vol- 1 dige mislukking van de beweging te Tourecing, het werk in deze stad te I ernemen. De beweging is ook volle- ;g geëindigd te Arraentières en te Houplines. Te Rijssel en omliggende in haast geen stakers meer. De poli- Ce eenheden welke in de diverse cen tra werden verspreid hebben gedeel- t 'lijk weer haar kazernes betrokken. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhumatiek en aan Griep willen lijden. Wij hebben hun noch tans genoeg de MONO POEDERS aan bevolen. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Pope- ringhe, de doos 6 fr. Het Timmermansgenootschap der stad, laat aan het geacht publiek we ten, dat de daguren aan denzelfden prijs gebracht worden als voor de metsers't is te zeggen 3 fr. per uur voor de volkomen gasten en 3 fr. 60 per uur aan de bazen. Begin vanaf Maandag 8 October. Het Bestuur. Opgepast.Voor de derde maal in enkele dagen werd in Poperinghe een valsch bankbriefje van 100 frank ter betaling aangeboden en aangesl?.- gen in de Post. Galatdrijvend. De Roode Pil len van L. Dupuis, Jumet, ve. jagen de gal opgehoopt in de maag, die zij reinigen en weer gezond maken. De doos 4,5o fr. de halve doos 3,5o fr. bij H. Notredame, Gr. Markt. Poperinghe. Autodienst. Wij hebben de eer kenbaar te maken, dat vanaf i5 Octo ber a.s. een geregelde dienst naar Tourcoing zal gedaan worden met nieuw Autobus van 5o personen. De personen die de reis willen mede maken gelieven hun raam te komen aangeven Zaterdag i3 October bij Alois Verwaerde, Velomaker, Yper- straat, 46, Poperinghe cf bij Dmiel De- speghel, Paardenmarkt, Poperinghe. Aanhouding. Soenen Marie van Westroosebeke werd deze week alhier aangehouden voor eene veroor deeling tot gevang, opgeloopen in ig25, nog uit te boeten. Pectoral Dupuis. De griep, die begmt met rillingen, is een algemeen ongemak. Zij wijkt voor de weldoende uitwerking ian den Pectoral Dupuis. De doos :V,5o fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. ZOMERTRAAN is onmisbaar voor hinders en jonge lieden om te verkloe ken en sterk uit te groeien. In de apotheek Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Opgelet: de naam j Zomertraan staat op de flesch ge-1 drukt. 1 Schoenmakers. Heden Zondag van 6 tot 7 uur stipt, vergadering bij Adolphe Damour. - Eene waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoofdpijn of zenuwkoorts te genezen. Neemt de Algaopoeders dm-vorige apotheek Libotte van Yper. Het zijn de beste De halve doos 3;?5 fr., gr. doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vande- plas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaeys. - De openbare verkooping der eigendommen van wijlen Juf. Vanden Bulclce, Averd met belangstelling ge volgd. Hier eenige cijfers: Koopen 1 en 4het groot huis en hof 32 a. 30 ca. niet openbaar overgegaan. Koopen 2 en 5woonhuis enz. 3 a. 2 ca. klein huis gebruikt door Juf. Vanden Bulckeverkocht 59.400 fr. aan heer Jules Deschodt. Koopen 3 en 6: woonhuisj enz 5 a. 78 ca. gebruikt door M. Kemp, ver kocht 60.000 fr., aan Heer Aug De- zuttere. Koopen 4 en 7woonhuis enz. 3 a. 34 ca., gebruikt door Juf. Dupont; verkocht 60.000 fr., aan Mevr. Ach. Rouseré-Sohier. Koopen 8, 9 10 en 11: woonhuis ge bruikt door M. Julien Van Hoet. 5 a. 98 ca. en 3 a. 75 ca. bouwgrond aan M. Amédé Deriddere aan 80.000 fr. Koopen 12 tot 16: 11 a. 77 ca bouw grond, Peperstraat, 30 000 fr. Koopen 17, 19 en 20: lusthuis met bouwgrond, Peperstraat, 15 000 fr. Koop 18: bouwgrond, Peperstraat, 5.100 fr. Koopen 21 en 227 a. 14 ca. moes tuin, 24.100 fr. Koopen 23 en 32: lusthuis en grond, 21 a. 51 ca., 66.000 fr. Koop 33woonhuis enz. 2 a. 75 ca. gebruikt door M. Jos. Lebbe; 60.500 fr. aan M. C. Florequin. Koop 34: magazijn, Hondstraat; 3.000 fr. Naar we vernemen heeft «de Stad» het groot huis en hof (koopen 1 en 4) gekocht voor 230.000 fr. Deze ge bouwen zouden ingericht worden voor Vredegerecht, Teekenschool en de Stad zou dan niet bouwen in de Vla mingstraat. Hoever dit waar is zullen we weldra weten. Op heden Zondag, te 6 ujir 's avonds zal Z. E. Pater Urbaan in de feestzaal van het College (ingang Bollingstraat) een voordracht houden over de Capucynorde, ter gelegen heid van dees vierhonderdjarig be staan. De derde-ordelingen alsmede de leden van het Davidsfonds zijn er vriendelijk toe uitgenoodigd. Ook mogen wij van nu af reeds aankondi gen dat wij dezen winter verscheidene deugddoende avonden door het Da vidsfonds zullen geschonken worden. Gegeerde sprekers zullen er het woord voeren. Wij hopei dat dit niet weinig er toe helpen zal om het getal der Davidsfonders steeds meer en meer te doen klimmen. HUIS V' T VERTROUWEN GESTICHT IN 1890 FABRIKANT-GOUDSMID 6, Gasthuisstraat, 6, recht over het Gasthuis POPERINGHE. De Pendentifs, Oorringen en Rin gen in Diamant en Goud, die verkocht i worden bij VAN LEDE, C,OUD-! SMID, Boterstraat (nevens De Pup-' pen»), YPER, zijn altijd van eerste' kwaliteit en in goud 18 karaat. Zondag gaat de Rozenkranspro cessie, de laatste van het jaar, uit. Lijk vroeger zullen de Yperlingen er aan houden deze mede te maken. 1. Dat de Boerenbond, bij wien onze Geitenbond aangesloten is, een cadeau gedaan heeft van een prachti- gen jongen bok van 18 maanden oud, die reeds te Dixmude een eersten prijs behaald heeft en dat de boeren dien bok een geheel jaar zullen onder houden om geen zeer te doen aan onzen jongen bond. Dat die bok te Isidoor Wullus staat bij den Molen wal en de prijs voor den dienst voor de gesyndikeerde geiten 7 fr. is en voor de niet gesyndikeerde 10 fr. 2. Dat de lammers voortkomende van prijsgeiten, uit den bond niet mogen weggaan, zonder toelating van 't Bestuur. 3. Dat om lid te zijn van den geiten- bond, er jaarlijks moet per geit van tot 10 fr. gestort worden, elk vol gens beliefte, en dat de vergoeding voor eene sterfte tien maal meerder zal zijn dan de gestorte premie bij voorbeeld iemand stort 5 fr. en zal in geval van ongeluk cp zijn dier 5xioof5ofr. trekken; iemand stort to fr., zal dus 10x10 of 100 fr. trek ken. Verder gaan wij niet, omdat vel en vleesch van een verloren geit aan den eigenaar blijft en dat de Boeren bond ook nog eene toelage verleent voor ieder verlies. 4. Om ingeschreven te zijn als lid moet uw dier goedgekeurd en aan- veerd zijn door een wijkmeester. Dat dier moet belammerd zijn of gelam merd hebben. Men spreke ook den wijkmeester over ieder geval van ziekte, s'erfte of afmaking. Zoo zal de Bond groeien en bloeien met den goên wil van de leden die er een punt van eer zullen van maken hunne kostelijke beestjes goed te ver zorgen en in goede verlichte en ver luchte en in droge stallen te zetten. Ieder werke mee tot verbetering en veredeling van de koe van den werk man. Het Bestuur. Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT, PLA- TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, Plas- tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER voor DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de Re gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone en speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. en Dit Memoriaal opgericht door de Namensche al deeling Ceux du Frontstaat in de nabijheid der kerk. Na eene plechtige Mis opgedragen ter nagedachtenis der Militairen van het ige, gestorven voor 't Vaderland, werd aan het Monument eene bloe menhulde gebracht. Na verscheidene gelegenheidsaanspraken, waarin de roemrijke daden van het regiment aangehaald werden, werd het Memo riaal de gemeente geschonken. Wel edele Heer Senatoren Burgemeester de Coninck de Merckem aanvaardde het in naam der gemeente. Het muziek van het 3e Linieregi ment van Oostende luisterde de grootsche plechtigheid op. Het i3e Linie van Namen had eene afvaardi ging gezonden met aan 't hoofd Kolo nel Dansard. Te Yper wordt den voornamen personen, die de plechtigheid bijwo nen, een lunch aangeboden. Den Os om 7 ure 's avonds. Dagorde. 11 Novemberfeest. Het Bestuur doet eenen bijzonde ren oproep tot alle leden om eene tal rijke opkomst. Ver zekerde geldplaatsing. Waar plaatst men best ziin spaarcenten of het g< ld dat beschikbaar is? In de Spaar- en Leenkassen aangesloten bij den Belgischen Boerenbond van Leuven. Wie mag er daar zijn geld dragen Iedereen. Aan welken intrest Op zicht t.t.z. dat men er altijd aan kan aan 4.20 fr. Op termijn, t.w. voor 2 jaar vast 5.75 fr. Op termijn, t.w. voor 5 jaar vast 6.26 fr. Electric. Naar het schijnt zal de Provincie er tusschen komen en dan de Gemeénten verplichten. Mocht het waar zijn voor Boesinghe. B. V. O. S. Heden Zondag alge meene vergadering om 6 ure bij Isi dore Vanheecke. Allen op post. recht de Meenenpoort uit over de Groot Markt naarSportwereldin RiCkem. verliest den moed j Statiestraat. Daar zou hij denwel- net wanneer de hennen, waaraan gij komgroet der vrienden in ontvangst zooveel zorgen nebt besteed, ziexnemenj daar ook zou de eerewijn zijn. Alle ziekten voortkomende van geschonken zijn. Het oponthoud net slecht verpluimen worden genezenduurde niet lang want de man wilde door het 1 oeier ISi 4 «.00 merk de 'zjjn woord houden en om 5uur Manekop. Snot worut genezen door triomfantelijke intrede doen. Al LEON VANDEVENNE van Jonckershove, die te Woumen, op Zondag 30 September de jonge Laura Eylle vermoordde. verhandelingen zal doen aan de voor- deeligste voorwaarden, volstrekste bierenmeisjes of al wie het aanbelangt MARVOL. Te bekomen bij de apothekers No- ttedame en Kestelyn te Poperinghe, en ftioeok, Van Robaeys en Weokesser te ïper, en in alle Apotheken. Honderd uren cursus Voor de zekerheid en grootste geheimhou ding. Woensdag morgen vond de scho lier, Albert De Ceuninck, Briqueho- ven, op straat een briefje van 5o fr. Zonder dralen bracht hij het geld aan z'jn Meester, die de noodige op zoekingen begon. Twee uur later was de eigenaar gekend en hij kreeg de som terug. De jongen kreeg een belooning en werd als voorbeeld geluk gewenscht door Meester en leerlingen Boerinnengilde. Vandaag, 14 October, te 3 uur, vergadering van de Boerinnengilde. Mevrouw Facke zal spreken over Hoenderkweek Mevrouwen, komt allen goed op, 't is aangenaam en leerrijk Ziekenbond. Op Zondag 14 October, om 3 1/2 uur, zal Eerweerdeu Heer Soquet van Yper, nog eens de ^ieA' zaken van den Ziekenbond komen uiteendoen. Voor den oorlog was de Jaar Kemmelsche Gemeenzaamheid of Ziekenbond in bloeienden toestand. Dat zou moeten hernemen. De eerst ingeschrevenen zullen van bijzondere - 7 voordeelen genieten.'t Is te hopen datdo9I' M de Kemmelnaars hun eigen belang1 85ï°' °P e ^orst zullen ter herte nemen, naar die Ver gadering komen en inschrijven in den Ziekenbond. Avondfeest Reis naar Lour des en Omstreken. 't Zal er zeker span nen dien Zondag 21 October. Prach-' tipe reis Al het schoonste en aan- doenlijkste van Lourdes en beroemde omstreken. Eene feest voor oogen en ooren een tweehonderdtal mooie lichtbeelden met klaren uitleg De vertooning bevat twee deelen en zal om 5 uur stipt beginnen en rond 8 1/2 uur eindigen. Kaarten zijn te bekomen bij de EE. HH. Pastor en Onderpastor, in de Scholen en ook op Zondag avond bij den ingang der Zaal. z(l door eene regentes, aangewezen d>or de B. B. eene reeks lessen gege- v<n worden over verscheidene nuttige onderwerpen. Naderhand zal het pro gamma hier medegedeeld worden. 1— A utobus. Binnen enkele dagen bgint C. Lermyte dagelijks het ver vier te doen van Langemarck naar Tmrcoing om alzoo aan 't werkvolk vn hier gelegenheid te geven ginder iijde fabrieken werk te vinden. Konijnenhond. Maandag laatst ■w*rd door Meester Hoorelbeke van Htndzaeme hier eene konijnenhond iigezet ten einde den kweek van ras- knijnen te bevorderen en den ver kop der vellen aan de Centrale te Bussel mogelijk te maken. Nieuwe leien die zich willen aangeven kunnen alhinlichtingen winnen bij Leon Ma- richtl. de oudjes, alhoewel in de 80 zijn nog kloek en welvarend, daafiij er echt fier over onzen Eersten Koilng gediend te hebben zonder de minte opmerking of straf. Gjd gave dat^ ze nog lang het eere- Koning Albert mochten laten prLen. - V. O. S. en B. V. O. S. Van- dae: Zondag 14 Oktober, algemeene vefadering voor alle leden en eere- leqn, 'bij Kamiel Boudry, herberg zijne over de Kruisstraat ging bij voort naar zijne gemeente, gevolgd door menige bewonderaars. Het hoeft niet gezegd dat gansch de gemeente Dickebusch dien dag volop in feest was esk aan volk ontbrak het er niet en het was een dag van goede nering voor de gemeente. Dank aan de schoenen van het huis Marquette, heeft Santy de 25o Km. lange baan, ten einde*gebracht zonder eenige hindernis of ongemak aan de voeten. De schoenen zijn zichtbaar aan de uitstalling van voornoemd huis, Dixmudestraat, 1, alsook den trommel welke men kan bezichtigen aan de uitstalling van het huis Berat, Tempel straat. De Heer Santy heeft dan ook bet genoegen al degenen te bedanken, die bijgedragen hebben tot het verkoopen der kaarten en het welgelukken der ontvangst te Yper en Dickebusch. Een Reninghelstnaar had zi n rij wiel laten staan aan de deur eener herberg en wanneer hij buitenkwam was ziin rijwiel verdwenen. De danszalen hadden nogal bezoe kers en de concerten door 't muziek van Vlamertinghe, veel toehoorders. De kinders vonden gemakkelijk gele genheid hunne nickeltjes te verteeren aan kramen, peerde- en slingermolen en de goochelaar Jonckheere die zijne vertooningen gaf in de herberg De Engel heeft veel bijval gehad. Er heerschte nogal luidruchtigheid bij sommige kermisvierders die in den laten avond al zingen of schreeuwen naar huis trokken en zelfs waren er die hunne leute hadden met te bui- schen op de deur van sommige wonin gen om dan weg le loopen als droeve jongens Te Maldeghem werd een knaapje van 8 jaar door een auto gevat en doodgereden. Een oude vrouw van 73 jaar werd op de Beursplaats te Brussel door een tram verrast en vermorzeld. Een wisselagent te Brussel heeft zich in ziin bureel een kogel door het hoofd gejaagd. De dood was oogen- blikkelijk. Te Elsene brak een hevige brand uit op het verdiep boven een groote autogarage. De pompiers konden den brand beperken. Te Brussrl leunde een vrouw door het venster van het eerste ver diep. Zii verloor het evenwicht en viel dood op de steenen. Een spoorwerker te Hove, vafier van zes kinderen, werd door den expres verrast en doodgereden. MEENEN. Erge brand. In de mekanieke schrijnwerkerij van de ge broeders Synaeve, te Meenen. is Don derdag avond een erge brand uitge broken. De pompiers die spoedig ter plaats snelden, konden het vuur niet over meesteren en moesten zich bepalen met de aanpalende gebouwen tegen de vlammen te beschutten. De zagerij werd gansch vernield. De schade beloopt 200.000 fr. De oorzaak van den brand kon niet worden vastgesteld. MOESKROEN Man vermorzeld. Dinsdag namiddag heeft zich te Moeskroen in de Meenenstraat een verkeersongeluk voorgedaan. M. Art. Declercq, wonende Paradijsstraat te Reckem, wilde per velo den autoca mion der firma Beyens, van Moes kroen, voorbijsteken en glibberde uit, rolde onder de wielen van den camion en wertl het hoofd vermorzeld. De on gelukkige werd dood opgenomen en naar het burgerlijk gasthuis overge bracht. BRUGGE. Vreeselijk drama. Luciaan Bonheure, metaalbewerker, die met zijn ouders woont, was om streeks 10 ure, in dronken toestand thuis gekomen. Spoedig kreeg hij twist met zijne moeder, Valentine Verbrugghe, 53 jaar oud. In Aoede ontstoken wierp de dronken zoon zijne moeder buiten het huis. De arme vrouw kwam op'de straatsteenen te recht en bleef er bewusteloos liggen. Eenige gebaren, die op het gerucht buiten gekomen waren, droegen de vrouw terug in het huis, waar zij en kele oogenblikken nadien overleed. De ontaarde zoon werd onmiddellijk aan gehouden. :EBBE35ESÜSBSËd2BHBB!!SBH!IB9BBSIII Beste Engelsche PEPERMINT fProst ent® vX v. Neusverstopp. Hoofdpijn Kortademing Zenuw ver zwakk. enz enz. Te verkrijgen enkel in de Beste Winkels Vraagt het doosje met het haantje. gSaBKHBBSiaaSSBBBEEBBflBBSBBBflBl voor Poperinghe en Omliggende. FISCALE DIENST. Inlichtingen te bekomen in den Katholieken Kring te Poperinghe. HEDEN ZONDAG te 11 uur. MAANDAG a. s., te 17 uur. DONDERDAG a. s. te 0 uur. VRIJDAG a. s. te 12 uur. Te WATTU bij M. Hilaire Duverlie, den Dinsdag te 19 11. RECHTSKUNDIGE DIENST - Zitting eiken Vrijdag morgen. Rond drie uur van den namiddag deed zich in het centrum der stad en nabij de Denisstatie, een geweldig gekt aak voor, welk heel de stad door werd gehoord en de bewoners met ontzetting sloeg. Een groot gebouw, dat op die plaats wordt opgericht voor rekening van een firma van modeartikelen, was, terwijl de arbe.- ders volop aan den arbeid/waren, to taal ingestort. Ineen oogenblik was het gebouw tot een hoop puin gev d- len. Van de ruim tachtig arueiders, welke er werkten, werden er een veertigtal onder de steenblokken en allerhande materiaal bedolven. De opruimirgswerken gaan lang zaam vooruit en men den, t dat zij drie tot vier dagen zullen in beslag nemen. De deskundigen vr orzien cat de zijmuren van het aanpalend ge bouw zullen instortenock heeft men dit huis doen ontruimen. Twee-en-dertig gekwet t< n werden reeds in de gasthuizen opgenomen. Woensdag morpen was het nog steeds onmogelijk het juiste aantal slachtoffers vast te stellen. Sommige bladen gewagen van 60 dooden. In het Gasthuiswerden reeds i3 lijken aangebracht Men meldt dat de bouwmeester zou zelfmoord ge pleegd hebben. Beerhouwerspapier ter drukk. dezer.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2