HIJ KOMT! In 't Binnenland A. KESTELIJN BB0EHTEH IEERH0F0IERE1 m net waar sayeite WiiueRSii Landbouwers en Neringdoeners, Gsmesnte WYTSCHAETE ENKEL VOOR EENIQE DAGEN. Zaterdag 27 October 1927. APOTHEEK - DROGERIJ Wilt Ge tot Nieuwjaar we kelijks ons blad ten uwen huize met de post besteld worden, zend ons seffens in postzegels de som van Fr. GROENTEN HOENDERS KONIJNEN Maurice Derasdt-Meers- seman, Statie, Poperinghe, heeft de eer het publiek bekend te maken dat bij hem te verkrijgen zijn alle slag van KOLEN. Ook te koop een volledige ijzeren oven op steen, zoo goed als nieuw. Huis Em. LEEWEROK, 38, Verbond der Christene Vrouwen. HoEIebeke. Boerinnengilde. 't Was Zondag 'n welgclakte en en thousiaste vergadering. Mevrouw Facke gaf'n goed bestudeerde voor dracht over Hoenderteelt Zij ver kreeg ware aandacht en veel bijval. E. H. Pastoor dankte de sp-eekster en de leden vcor hun talriik opkomen. Dan volgde een kostelooze tombola met prachtige prijzen. Eer.ige Damen en Juffrouwen vergastten ons op 'n mooi Vlaamsch lied Mevrouw Geo Devisscher sprak nog over een en ander punt, wenschte de leden veel en nog meer en sloot de zitting. der winst zouden opstrijken, berekend volgens de waarde en hun materiaal. Dit voorstel zal zeer waarschijnlijk binnen eenigen tijd in den Ministeraad ter sprake gebracht worden Er is ook nog spraak van het oprichten van een departement van het Verkeer, dat zoo wel de spoorwegen als de waterwe gen, de steenwegen, de buurtspoorwe gen, tramwegen, de autobusonderne- rningen en het luchtverkeer zou om vatten. Nieuwe leening. De Nationale Maatschappij voor goedkoope woningen wordt gemach tigd een tweede leening uit te schrij ven tot een nominaal bedrag van 300 millioen frank met het oog op de ver wezenlijking van haar doeleinde. De vaders van het Activisme. Wie dat zijn, zegt M. Huysmans in de Volksgazet De vaders van het activisme zijn de franskiljons van Vlaanderen met hun helpers en handlangers. De vaders van het activisme zijn de hoogere ambtenaars der ministeries die de wetten niet willen toepassen en eiken dag bewust sabotage plegen. De vaders van het activisme zijn juist diegenen die het meest over het activisme klagen. Voor de grens- en seizoenarbeiders. De Belgische werklieden welke naar Frankrijk gaan werken, hetzij als grensbewoners, hetzij als seizoenar beiders worden meermaals aan de grens lastig gevallen door zekere for maliteiten welke zij te vervullen heb ben. Die plagerijen veroorzaken dik wijls een verlies van tijd en geld en van daar is het gekomen tot gewettig de klachten vanwege de belangheb bende. Thans werd een akkoord getroffen tusschen Belgie en Frankrijk en dat reeds door de Kamer is goedgekeurd. Aanstaande week zal het aan den Senaat voorgelegd worden en men verhoopt dat deze het ook zal goed keuren gezien het met ongeduld ver wacht wordt. Dit akkoord heeft voor doel de for maliteiten te regelen en te vereenvou digen, die opgelegd zijn aan dezen die door hun werk genoodzaakt zijn dik wijls heen en terug de grens over te trekken. Het zal aan de betrokken Belgische werklieden het merkelijk voordeel aanbieden ze te ontslaan van alle pleegvormen, mits overlegging van de drie~ volgende in het akkoord uitdruk kelijk vermelde stukken: 1. Een identiteitskaart, kosteloos af geleverd door den Burgemeester hun ner gemeente in Belgie. 2. Een getuigschrift van goed ge drag en goede zeden, geteekend door den Politiecommissaris hunner woon plaats in Belgie. 3. Een getuigschrift van het hoofd van de inrichting die hen in dienst neemt of die zich verbindt hen in dienst te nemen in Frankrijk gevi seerd door het bevoegde Fransche «Office public de placement». Elke Belgische werkman, houder wV -- x grensverkeer gedurende twee jaar en wordt gedurende dezen termijn vrij gesteld van alle vreemdelingentaxe in Frankrijk. Dit geldt ook voor de seizoenarbei ders, maar deze moeten bij het betre den en verlaten van Frankrijk hunne kaart laten viseeren door den daartoe bevoegden Franschen Commissaris. Hoe kleingeestig. De liberalen van Antwerpen weten waarlijk niet meer waar den stok ge vonden om Burgemeester Van Cau- welaert te slaan.. M. Van Cauwelaert is voor enkele weken met verlof naar Spanje. De liberale Matinverwijt M. Van Cauwelaert dat hij ingescheept is aan boord van een Duitsch schip van de Deutsche Ost Afrika Linie Welnu in hetzelfde nummer van de Matin verscheen een aankondiging waarin melding werd gemaakt van diezelfde Deutsche Ost Afrika Linie. Waarvan het liberale blad echter niet spreekt is dat de liberale Senator Weyler na den oorlog zijn verlof te Wiesbaden in Duitschland doorbracht en dat de liberale heer Lippens, die als Minister van Spoorwegen voor onze badplaatsen een propaganda moet ma ken, dit jaar zijn vakantie sleet te Baden-Baden in Duitschland. De Senaat. Op Dinsdag 16 October vergaderde de Senaat opnieuw. Men is begonnen aan de bespreking van de wetsontwerpen tot wijziging van de wet op de militie, de werving en de,dienstverplichtingen en op het taalgebruik bij het leger. M. Du Bus de Warnaffe heeft het verslag opgemaakt dat aan den Senaat voorgelegd is geweest. In de Senaat commissie werd dit verslag goedge keurd met 10 stemmen tegen 8 en 1 onthouding. De Socialisten hebben bij het ver slag een nota van de minderheid ge voegd, hetwelk uitblinkt door zijn vaagheid en zijn onduidelijkheid. Vlaamsch in het Gerecht. Sommigen meenen dat wij in liet Gerecht als Vlamingen geen wenschen meer te vervullen, geen eischen meer te stellen hebben. Zij die zulks meenen, weten zij dat op de 42 Voorzitters en raadsheeren aan het Hof van Beroep te Brussel er ternauwernood 10 in staat zijn een burgerlijk arrest in zuiver Vlaamsch op te stellen? Weten zij dat op de 15 leden van het Parket-Generaal te Brussel nau welijks 3 een behoorlijk requisitorium in 't Vlaamsch kunnen uitspreken? Weten zij dat de 32 raadsheeren van het Hof van Beroep en de 12 leden van het Parket-Generaal, over de geldelij ke belangen, over de vrijheid en het leven der aan hun rechtsmacht onder worpen Vlamingen beschikken zonder, althans op voldoende wijze, de taal hunner Vlaamsche onderhoorigen machtig te zijn? Het is hooge tijd dat aan die treu rige toestand een einde worde gestebi In geen geval kan worden geduld dat bij de aanstaande benoemingen in 's lands hoogere magistratuur, het recht der Vlamingen, om in eigen taal door Vlaamsch-kundige magistraten te worden gevonnist, andermaal wor de miskend. Vergoedingen wegens oorlogsschade. Men verwacht tegen het einde van het jaar de afdoening der nog hangen de zaken van oorlogsschade, wat be treft de schade aan goederen. De zaken, betreffende schade aan personen, zullen nog de rechtbanken het volgende jaar bezig houden. De uitbetaling der intresten, ver schuldigd aan degenen, die het voor deel hadden van vonnissen bij over eenkomst, is begonnen. Per maand worden 15.000 dossiers afgedaan. Er zijn er ongeveer 600.000 dossiers en voor ongeveer 200 millioen intresten moet er betaald worden. De uitbetaling zal, denkt men drie en half jaar duren. Vlaamsch Financieel Verbond. De Vlamingen toonen van langs om meer dat zij zich op alle gebied ernstig willen organiseeren. Thans is uit den schoot van het Vlaamsch Economisch Verbond een nieuwe groepeering ont staan, het Vlaamsch Financieel Ver bond. Het vormt de laatste schakel van den ketting waaraan de zedelijke en economische zelfstandigheid van Vlaanderen vastligt De inrichting staat buiten alle politiek. 7ij is Vlaamsch en Financieel, maar meer niet. De onmiddelijke werking van V. F. V, bevat vier elementen. Prmoet tot stand gebracht eene kapitalen-beurs, buiten de Beurs. Er moet gezorgd worden voor het stichten en uitbrei den eener Vlaamsche Financieele Pers, welke ten dienste moet staan der bankiers, financiers en ook van het publiek, met een modern ingerichte reklame. Men moet tevens bekomen een praktisch en degelijk groot Vlaamsch Consortium en er moet ge streefd worden naar den steun der wisselagenten als groepeering en deze der notarissen en spaarkassen voor het uitbreiden en verstevigen van de Vlaamsche ni:j verheids a a n d <JS1 e n De draagkracht van het Verbond in de naaste toekomst gaat echter veel verder.Het stelt zich ook eene open bare werking voor. Het autoverkeer en het daaraan verbonden problema der wegenis, de handelsvloot, de colo- nie, de drijfkracht, de verstandelijke ontwikkeling van het volk en de Vlaamsche Wetenschappelijke labora toria vormen zooveel punten welke het V. F, V. dient te onderzoeken en te steunen. Dit programma is zwaar Maar als men weet dat het Verbond aan het hoofd al de beste krachten heeft die Vlaanderen op economisch gebied reeds telt en dat het in zijne werking mag steunen op ons kerngezonde Vlaamsche Volk, dan mag men wel verwachten dat het V. F. V. dit prach- .-««««-tv 1J1VI lYIdVilIL CII IlICt vrucht zal weten door te voeren. Vlaanderen kan er maar wel bij varen, 't Is hetgeen wij wenschen. Electrificatie der buurtspoorwegen Er wordt veel gesproken van de electrificatie der buurtspoorwegen. Ziehier wat er daarover in gang is of weldra zal begonnen worden in West- Vlaanderen. In princiep wil de Nationale Maat schappij van Buurtspoorwegen de gansche Belgische kust eenerzijds met Frankrijk en anderzijds met Neder land verbinden. Rond Paschen van 't volgend jaar zal zulks langs den Nederlandschen kant een voldongen feit zijn De verbinding met de fransche grens levert integendeel een zeer ern stige moeilijkheid op. Voor het laatste eindje spoor, op het gebied van De Panne, slechts drie tot vier kilometer lang, zou men tót grondonteigening moeten overgaan. Tot Nieuwpoort-Baden is de elec- trische drijfkracht reeds toegepast. Het volgend jaar zal ze tot De Panne uitgebreid zijffc*- Met de electrieke trams zal men dus, behalve het brokje van De Panne tot de fransche grens de geheele Belgische kust kunnen doorloopen. In Zuid-West-Vlaand eren zal men de electrificatie der trams doordrijven op de lijnen Kortrijk-Meenen-Moes- croen, eerst van Kortrijk tot Meenen en Deerlijk, ook tusschen Meenen- Moescroen waar er verbinding is met Toerkonje (Frankrijk). Dit is noodig voor het aanvoeren en terugbrengen der 15 duizend werklie den, die uit deze streken in de fransche fabrieken gaan arbeiden. Voor West-Vlaanderen komt één electri'ek-werkhuis te Diksmude tot stand. Het vergt eene uitgave van 900 duizend frank. GUIDO ESBBBEBESBHSEBSEBBfiBSSBBSBflBBI Openbaren Onderstandscommissie. e-» Wel, de vermaarde komt naar Poperinghe met een troep ARTISTENen gedresseerde PEERDEN van eersten rang en zijne vermaarde CLOWNS waaronder de gekende TON- NY S0SMAN. De vertooningen telkens om 71/2 uur. Eerste Opvoering Het Bestuur DE MUYNCK Gebroeders. SisdsïïJsusws. Zcndagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag (namiddag alleen M. NOTREDAME. is overgebracht, zelfde straat Gasthuiss'raa», 16, POPERINGHE. Een goede raad. Indien gij van hoofd-, schelehoofdpijn, zenuwlijden- razende tandpijn of rheumatiek aan- j getast zijt en dat tot hiertoe niet een s avonds geneesmiHdel u ervan heelt kunnen ontslagen, neemt zonder aarzelen de MONO POEDERS en ge zult spoedig en volkomen genezen zijn. Te koop bij H. Notredame, Gr. Markt, en A. Kesielyn, Gasthuisstraat, Pope ringhe, de doos 6 fr. IBB8 STAD POPERINGHE. Plasts van secretaris open. Wedde 8oofr. 's jaars. Examen af te leggen. Aanvraag en, gebeurlijk, getuig schriften, toe te sturen aan den Heer Voorzitter d zer Commissie voor in November toekomende. I» 3 B83BB3SBBBBBBBBBBS99BH8SS9BSBB9 BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBMBBBBBBI ZOMERTRAAN verijzert de borst en geneest bronchieten en slechte val lingen overgebleven van den winter. In de apotheek Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Opgelet: de naam Zomertraan staat op de fiesch ge drukt. TENTOONSTELLING VAN De Tentoonstelling verleden week, in 't Volkshuis, gehouden door den Landenaarsbond, is best gelukt 011 werd met veel belangstelling dooreen talrijk publiek bezocht. Niettegen staande het slecht jaar werden zeer mooie vruchten tentoongesteld. De stand der Groentenfabriek van Hout hulst genoot veel bijval. Hier volgt den uitslag van den prijskamp Hoveniers -Groenten kweekers. Kooien ie pr. Batheu Julien 3e pr. Orbie Alfons en Merlevede Julien. Knol- en Wortelgewassen i. Orbie A.2. Merlevede J. 3. Batheu J. Bladgewassen i. Merlevede J. 3. Orbie A. en Batheu J. MeloeneniOrbie A. ;2. Merle ede. Tomaten i. Orbie A. ;2. Merlevede. Verzameling groenten i. Merlevede J. 2. Orbie A. 3. Batheu J. Liefhebbers-Groentenkweekers. Knol- en Wortelgewassen i. Morisse Henri2. D'Hondt Emiel 3. De- keirsgieter Emielen BamelisMedard. Koelen i. Deschrijver Emiel. Bladge vassen i. D'Hondt Em. 2. Morisse H. 3. Dekeirsgieter Em. Groenten in 't algemeen 1. D'Hondt E. en Moiisse H. 2. Beauprez Kar.; 3. Dekeirsgieter Em. 4. Jacobs Ach. Eervolle melding Hennin Atnand Lazeure Camille Bamelis Medard Devolder Henri; Goudenhoofd René. Tomaten 1. Beauprez K. 2. De keirsgieter Em. Zaden 1. Beauprez K. Aardappels Eervolle melding Gas ton De maegbt. Mppeis 1. Heauprez K. Peeren 1. Beauprez K. 3. Graef- schepe Camille. Fruit in 't algemeen 1. Beauprez K. 2. Dekeirsgieter Em. Kaestecker Emiel, Wafou ie prijs park Leghorn 1x2 enkele Leghorn ie pr. park orpington ie pr. enkele orpinton 2e pr, Wyandotte 2e pr. Mille Fleur 2e pr. konijnen Angora en 3e pr. Chinchilla. Ackaert Cyrille, Watou 3e pr. park Leghorn 3x2x2x4 pr. enkele Leg horn melding konijn Blauwe van Beveren ie pr. Witte van Dender- monde;ie pr. plus melding v. Duiven. Duverlie Hilaire, Watou 25 pr. Leg horn iepr. plus melding Witte van Weenen. Clays René, Crombekeiex2e pr.voor eenden Caki Cambell. Seys Joseph. Watou: 2e pr. Plymouth; 2e pr. Red. Isl. ie pr. voor park eenden van Rouaan 3e pr. v. konij nen, Blauwe van Beveren en ie pr. Alarcas. Gr yson Jeiemie, Watou 3e pr. enkele Koekoc. Bhondt Enrel, Watou ie pr. enkele Leghorn. Delaye Jerome, Poperinghe Melding park konijnen, Witte van Dender monde en iex3e pr. voor enkele Witte van Dendermonde. Verhaeohe Julien Poperinghe 2e pr enkele Blauwe van Beveren ie pr Vlaamsche Reus melding en 3e pr Angora iex3e pr. Witte v. Weenen Spotbeen Arthur, Poperinghe ie pr en melding Angora. Deneucker Lievin, Locre iex3e pr Argenté de Champagne. Jacob Achiel, Rcninghels! ie pr Witte van Weenen. Dumon Camiel, Westvleteren 2e pr Witte van Weenen. Priem Maurits, Poperinghe 2ex3e pr. plus melding v. Witte v. Weenen. Hosdey Cyriel, Poperinghe 3e pr plus melding Witte van Weenen ie pr. vcor Rus. Merlevede Julien, Poperinghe: ie pr. Witte van Weenen. Top Camiel, Poperinghe ie pr. plus melding Witte van Dendermonde. Beauprez Karei, Poperinghe Melding Witte van Dendermonde. Noisier Gustaaf, Poperinghe 2e pr. Witte van Dendermonde. Adriaen Fernand, Poperinghe 3e pr. Havana ie pr. Duiven. Bataiile Nestor. Poperinghe ie pr. Rus 2e pr. Chinchilla 2e pr. Gris Perles de Hal 3e pr. Noire et Feu. Quaghebeur Nestor, Poperinghe 1, 1, 1, 1, 1, 1, 2, 2, 2 en 2 pr. plus melding voor Duiven. EBBlSilIBBBIBlBBBSBiBllBllllBBa Beenhouwerspapier ter drukk. dezer. PENSIOENEN. De personen geboren in de maand October moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot 11 uur, komen met hunne pensioenkaart of om hunne storting I te doen. Waar verkoopt men alle schoone juweelen, enkel in plantine, goud, 18 karaat, en zilver met zuivere dia- mantsteenen van eerste kwaliteit In het oud gekend huis bij J. DE- PU YDT-SCHMIDT, fabrikant-goud smid, 6, Gasthuisstraat(rechtover het Gasthuis), POPERINGHE. De menschen klagen van dit en dat en men zou zeggen dat ze genoe gen er in vinden. Doch het is zoo nutteloos te klagen over zware hoofd pijn of zenuwkoorts, Alpaopoeder zal u aanstonds genezen. Onschadelijk voor de maag De halve doos 3,25 fr., gr. doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vande- pias, Apotheker. In Yper bij Hautokier en Van Robaeys. Het Timmer mansgenootschap der stad, laat aan het geacht publiek we ten, dat de daguren aan denzelfden prijs gebracht worden als voor de metsers't is te zeggen 3 fr. per uur voor de volkomen gasten en 3 fr. 63 per uur aan de bazen. Begin vanaf Maandag 8 October. Het Bestuur. Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, ge bruikt ze om met goed gevolg te be strijden Hoest, valling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza «thma. benauwdheid, heeschheid keelpijn. De doos 4,5o fr. bij H. Notredame Groote Markt, Poperinghe. Chr. Middenstand. Zondag 28 Oktober te 3 uur namiddag, in den Katholieken Kring, Poperinghe, be langrijke voordracht over: Forfaitaire Taxatie van het Inkomen, door den gunstig gekenden spreker, Heer Evarest Vuylsteke uit Kortrijk. Verbetering. Sedert enkele dagen is onze spoorwegstatie met de electriciteit verlicht wat een mooie verbetering is. Gasthuisstraat (nevens F"otowinkel) POPERINGHE. Fabrieant van Juwesfen in Goud, Platina, Zilver en Diamanten. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg. Schoonste keus van Brillen. Alle herstel'ingen. Slijmafdrijvend. De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, verwij deren de slijmen welke in de maag de spijsvertering belemmeren. De doos 4,5o fr. de halve doos 3,5o fr. bij H. Notredame, Gr. Markt Poperinghe. Goed nieuws voor onze Leden Onze eerste Winterfeest zal plaats hebben den eersten Zondag van No vember. Wij zullen iets puiks te hooren en te zien krijgenDen Eerw. Heer Bonte, pastor op St Pieters te Yper, den welgekenden, leerzamen, boeien- den, geestigen spreker komt ons ge ven een Voordracht met Lichtbeelden 1) Leven en Bedevaarten der Maagd Maria 2) Mondiale bedevaartplaatsen: Roc- Amadour, Assisen, Lorette, Sa- lette, enz. 3) ApotheoseLourdes. De beschrijving doet reeds hunke ren naar al dat schoone, dat ware en goede. Al de Leden worden ver wacht, voorzien van hunne lidkaart Ingang kosteloos. Men zal beginnen om 41/» uur stipt en om op gestelden dag de feest te kunnen geven zal men ditmaal defeest- vergadering houden in de bovenzaal van de Jongelingscongregatie, Boesche- pestraat. Allen opgelet en elk zegge het voort aan Vriendinnen en Ken nissen. Het Bestuur. De voordracht gaat over De Fakirs, Indische boetelingen wordt opge luisterd met lichtbeelden en genoot heel veel bijval in andere Davids- fondsvereenigingen. Davidsfonsers, allsn naar de Ka tholieke Kring op Donderdag 25n dezer de voordracht begint te 6 uur. Het Bestuur. Over een twintigtal jaren kende men geen remediëi tegen de ziekten der kiekens. Nu worden allen gene den door Apotheker Vermandere's Remediën, merk de Hanek&p. Te bekomen bij de apothekersNo tredame en Kestelyn te Poperinghe, en Snoeok, Van Robaeys en Weckasser te Yper, en in alle Apotheken. Diette. Woensdag werd besta- tigd in St Bertenskerk dat de offer blok van h t H. Kruis opengebroken en geledigd werd. Vooraleer dat gij uw aankoop of verandering doet van Juweelen, wend u rechtstreeks tot den fabrikantJ. DEPUYDT-SCHMIDT 6, Gast huisstraat, POPERINGHE (recht over het Gasthuis). - Davidsfonds. Donderdag 25 October 1928 beginnen wij onze ge wone wintervergaderingen. Op die vergadering treedt op Eerw. Pater Dumoulin, S. J., die velen hebben eeren kennen en waardeeren binst de Missieweek van Oogst laatstleden. YPER. Gelijk op andere jaren, maar dezen keer begunstigd door een heerlijk weder heeft de Rozenkrans processie haren gewonen omgang ge daan te midden der bevlagde straten e.Q van het eerbiedig volk. -Na hunnen terugkeer van de in huldigingsfeesten van Passchendaele werd den oud-officieren hier in het hotel Skindies een lunch aangeboden. Onder de genoodigden betonden zich M. Sobry, burgemeester der stad. Aan den eeretafel bemerkte men onder meer Lady Lawrence en Mad. Male- olm vrouwen der twee engelsche ge neraals. Heildronken werden ingesteld door sir Lawrence en generaal Herre meva aan de belgische en engelsche vorsten. Luitenant-kolonel Duthoy hield eene rede in naam der bevolking van Passchendaele. Na de vergadering werd eene kroon nedergelegd aan de zegeboog van wege het 66e van het graafschap Lancashire. -'s Avonds in de feestzaal van het College hadden we een voordracht door E. P. Verbauwe, Capucijn over de Capucijnorde ter gelegenheid van het vierhonderdjarig bestaan. Daar die feesten ook toegankelijk zijn voor de Davidsfondsérs, waren er tamelijk wel in de zaal te zien. Na den welkom- groet door E. P. Constantinus uitge sproken kwam de gegeerde spreker aan het woord. Hij had het eersten over de Capucijnenorde in het alge meen, daarna over hezelfde in 't bij zonder sedert 1528. Klaar en duidelijk klonk zijn woord door de zaal en ziin doel: namelijk den H. Franciscus en zijn orde meer en meer te doen be minnen, heeft hij ten volle bereikt. - Naaf we verders vernamen zal er in 't korte een tweede voordracht ge houden worden over de naam van Yper, door M. Jules Cornillie, rustend höófd der school. Voor h t veranderen van nude Juweelen wendt U bij VAN LEDE, GOLDSMID, Bot rstraat, 6, YPER. Alles is er gewaarborgd. Tusschen Maandag en Dinsdag nacht kreeg Arthur Delporte, schoen maker, wonende Zonnebeke steenweg, te Wytschaete en schrijver van den bloeienden Ziekeubond dezer gemeen te, was ook gekomen om nuttige en aanmoedigende wenken te geven. E. H. Socquet is een meester in zijn vakhij spreekt met overtuiging en bezit die kostelijke gave de zaken klaar uiteen te doen en aan iedereens- verstand te brengen. Reeds zijn 17 huisgezinnen in ge schreven en genieten bijzondere voor deden. Mocht de Ziekenbond groeien en bloeien Avondfeest. Wij vernemen dat 550 Kemmelnaars de reis naar Lour des en omstreken zullen meemaken. Zij zullen het niet beklagen De deuren open ten 4j/> Begin 0111 5 u. stipt. Allen moeten zorge dra gen voor hutme kaart, en deze afgeven bij het tweede deel der reis. WESTVLETEREN. Op Zondag 21 Oc tober, tweede vergadering voor de leden der Boerinnengilde om 2% u. zeer stipt, geen Westvleterensche uur! Voor de «leden» wilt zeggen dat ook degenen die alsdan lid willen worden ook heel wel zullen gekomen zijn. Wat er daar in die vergadering zal ge daan worden? Wie er al spreken? Ditmaal komt Jufvr. Leuridan spreken over... Ziet, die het willen weten en hooren komen maar af en die zoo lang niet kunnen wachten en te voorings daar willen kunnen over klap pen vragen het aan eene of andere van de Boerinnengilde en vragen terzelvertijde wat er moet gedaan worden om lid te zijn van den Bond. alsmede om eens een nummer te zien van De Boerin die regelmatig aan al de leden besteld wordt... dan zullen zij zelf kunnen oordeelen welke schoone en nuttige boekskes de leden ontvangen. 't Moet niet altijd de mans zijn die verga deren, de vrouwen mogen dit toch ook wel een keer of vier op een heel jaar doen, zeker? Zij kunnen zij ook iets. Ahvie de prachtige tentoonstelling die met de verleden kermis hier gehouden werd, bezocht heeft, kon oordeelen van de handwerken die uitge stald waren, benevens de zoo prachtige bloe men van den heer Abel Valleys van Poperin ghe, dat vrouwenhanden van jongs af. reeds heerlijk werk kunnen voortbrengen, 't Was wel dank aan de Eerw. Zusters der St Jo- zefsschool dat die prachtstukken konnen uit gevoerd worden maar 't waren toch de han den der schoolkinderen die ze verveerdigd hadden. Geen deinzen en aarzelen, noch bui ten kijken meer, maar seffens naar buiten gaan en regelrecht naar het lokaal St Jozefs- school op de plaatsde boerinnen van het Veureinde «Veurlinde» worden ook ver wacht. BECELAERE. Davidsfonds. Vlaamsche Vrienden, Met genoegen deelen wij u mede, dat in onze gemeente eene afdeeling van het Da vidsfonds tot stand komt. Het bestuur is als volgt samengesteld Eere-Voorzitter Eerw. h. Kindt, pastoor; Voorzitter: M. Jules De Wulf; Schrijver: Abel Maerten, schoolhoofd. Het Davidsfond is eene vereeniging die openstaat voor alle katholieke Vlamingen van goeden wil, tot welke schakeering van vlaamschgezindheid zij ook behooren, omdat ze aan den ingang alle politieke bedoeling móeten aan kant zetten, en in den schoot zelf, in liefde tot Vlaanderen en ons volk, slechts moeten, slechts mogen werken aan kultureele ontwikkeling. De eerste vergadering, waarop wij alle weldenkende Vlamingen uitnoodigen, heeft plaats Zondag 21 October, te 4 uur, in de Feestzaal, herberg Het Peerdbij Joris Vandelannoote. Als spreker, M. SMEESTERS, Y irzitter Davidsfonds Kortrijk. Onderwerp: Het Davidsfonds in wezen en werking. Wij zijn ervan overtuigd dat wij met het inrichten dezer belangrijke afdeeling een stap vooruit zetten op den weg der verzoe- het Bezoek van dieven 7ii robberden' nin® en der sainenhoorigheid tusschen alle liet Dezoek van üieven. zij roDuertien katholieke Vlamingen onzer gemee: Het hem eenige hennen en wat konijnen, bestuur rekent op aller medewerking ons Bij het weggaan gingen ze Kalfvaart- volk ten bate. waarts, zoo toch waren hunne voet- i WOESTEN. Feest. De gemeente stappen gericht. Denkelijk hebben ze j-e],- onder hare bevolking twee oud-ge- de kiekens afgemaakt bij het huis van dienden van Leopold I, nameliik Henri M. Souvage, want daar zijn pluimen Druant en Henri Suffys, beiden ruim gevonden geweest. Een onderzoek g0 OU(j en te wier eere hier Zondag om werd ingesteld. ellicht hoopt men de u een eerebetoon zal ingericht worden, luiaards te vinden. j_jet js onder die huldeplechtigheid dat S aan den eerstgenoemde het bijzonder eere- De eerste b.aderen die vallen zijnteeken van de Gouden Palmen der Kroon- ue voorbode van dea \v inter,orde zaj uitgereikt worden en aan dert t is voor U, Mevrouwen, het oogen- tweede de Herinneringsmedalie van den blikte denken op uwe kleederen en veldtocht van 1870-71. Mantels. j Over uwe aankoopen zult erïi steeds; BIEREN LOtTHIRB U113836,, ten volle tevreden zijn met U te wen den tot het huis a p» 17, Groote Markt, 17 YPER dat gekend is, voor gelijke hoedanig heid, beterkoop te zijn dan elders Diefte. Een leurder van Itali- aanschen oorsprong en hier wonende was bij Deplancke te Meenen binnen gegaan om zijne waren aan te bieden. Daar de vrouw niets van doen had ging zij naar de keuken om haar werk te verrichten. Toen hij weg was be- statigde zij dat eene som van vier hon derd frank verdwenen was. Zij wist dat deze den autobus Meenen-Yper genomen had en zij verwittigde da delijk de gendarmerie. Aan cle Bascule werd bet heerschap afgewacht, gevat en opgeleid door de gendarmen van Yper die reeds van het feit ingelicht waren. De leurder loochende de diefte begaan te hebben en had ook bet geld op zak niet. De vreemdeling werd naar Kortrijk overgebracht. Maandag 22 October, te 6 uur, is er zitting van den Gemeenteraad KEMMEL. Solo-Slim. Zondag laatst werd door den baas van Den Zoeten Inval ne solo-slim gespeeld met acht pijkens door een vierden van 't aas en vijf koekens van aas, heer, vrouw, vijf en vier. De medespelers wtwren A. Devoghelaere, J. Blanckaert en G. Klincker. Ziekenbond. De vergadering van Zondag moeten wij welgelukt heetdn. De heeren Descamps en Mal- lisse, oud-bestuurleden hadden er aan gehouden in de herinrichting van den Ziekenbond tegenwoordig te zijn.. De heer Rondelez, Gemeente-Sekretaris zijn de beste Roesingha. Pijnlijk ongeluk Zondag voormiddag was Vrouw Gotelaere op Pilckem aan de huize- lijke bezigheden en had de kleine Mar cel aan Grootvaders zorgovergelaten. De kleinen was er zot vin. De oude man hield het kindje, pas een jaar en half oud, op de knien. Al met eens voor men het zag, greep het kind naar de soepkom en trok die om. De ko kende soep liep de kleine over het hoofd en in de ooren. Het viel door 't verschot van Vaders knien. Jammer lijk verbrand werd het kind in zijn wiegske gelegd en de geneesheer ge roepen. Niettegenstaande de beste zorgen is de kleine Marcel Dinsdag avond overleden. Boerinnegilde. Heden Zondag na de vergadering der H. Familie voor de Vrouwen, is er vergadering voor de Bo.'iiauegilde in 't Klooster- Dagorde i. Voordracht door Mr. Cornells over Standi fierheid 2. Betaling lidge'd. Nog veel gebibbel en gebabbel en de wijfjes vlogen naar hun nestje, met 'n nieuwe pinte goed bloed DE BROUWERIJ MASSUHELHN, Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis d it zij van heden af een allerbeste brain bier kan leveren aan ©6 c@nt, d© iitsr, ©6 fr. «g@ ton van 140 liters 46 fr. da haSw® ton van 70 liters. Het?jlfde brain bier kan in da stad te huis besteld worden aan fr. bak van 12 Sesschen, Bemint dus uw profijt en proef! aer,s.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 2