BAAQSELP3IJSKAIYIP De Wilde Ruiter H£T MANNEKE UIT DE MAAN ZONDAG 28 OCTOBER 1928. BURGERSTAND VAN Op Reis. GEDACH 'r E IV Wat vrouwen weten, blijft gesloten gelijk water... in een zeeft gegoten. Een vriendelijk vrouwengelaat maakt den huiskring vroolijk. Slechts zij die veel verloren hebben, weten hoe onontbeerlijk de hoop is. Het nestjen schuilt op 't dak En 't wiegjen schuilt er onder; En beiden door Gods oog bewaakt. Is dat geen lieflijk wonder? Alderliefste Lezeressen En mijn Lezers allegaar... 't Manneke uit de Mane staat nu Voor u... als een... bedelaar. 'k Bedel... maar niet voor mijn eigen 'k Bedel, want daar zijn helaas... Arme kindjes, voor wie anders 't Is een droeve Sinter Klaas. Hebt ge een stuiverken te missen Kleer- of speelgoed zendt 't te gaar Tot genot dier arme kleinen Naar De Poperinghenaar Sinter Klaas zal 't daar dan halen Als hij op tournee zal gaan... En uw harte zal u zeggen Flink is 't, wat gij hebt gedaan. Alleealderliefste Lezeressen en brave Lezers al te gaar... tast ne keer in uwe portemenee... In de Heilige Schriftuur staat: Hebt ge veel, .geeft rijkelijk hebt ge weinig, wees zoo goed van dat weinige op een milde manier mede te deelen. Óp voorhand bedankt. Ook namens Marenta. NAMENS DE verschillende bonden eli sosjeteiten van Brussel, zijn er op 11 November op 't graf van den Onbekenden Soldaat voor duizenden en duizenden franken kransen en bloe men neergelegd hebbendat geld kon beter worden besteed. En Marenta zegt. 't zou beter zijn Werd er van tijd tot tijd Een mis gelezen tot Zijn zielezaligheid. Daar kan Marenta nu ook meer ge lijk in hebben... HEBBEN IS HEB BEN' en krijgen is de kunst, zegt het spreekwoord. Met te speculeeren dochten er velen seffens veel geld te hebben, maar 't is anders uitgevallen. De Beurs is zoo ziek als 'n kieken dat 't snot heeft en daar zijn er machtig veel die leelijk hun pluimen hebben verloren met de speculatie. Die ban kier Mabille uit de Walen heeft er alzoo millioenen ingestoken. Maar 't ergste van al is dat er bij die mil boenen veel geld was van zijne kalan ten. Die bankier was ook een eerste amateur van de duiven. Hij had er zoo maar rond de twee honderd. Ze zijn nu verkocht geworden... maar daardoor zijn zijn kalanten niet gered Ja, ja speculeeren Dat zal er velen leeren. En aan de speculatie Zeggen velen ook eilacie Speculatie en speculatie is twee, roept Marenta uit en ze bijt in een speculatiemanneken. Denkt er om, he, alderliefste Lezeressen en brave, goeie Lezers dat ge voor een speculatieman neken voor de arme kinders moet zorgen. FORD, ge weet wel, de man van de otomobielekens heeft voor eenen schoonen weg gezorgd. Ge moet weten. Ford heeft een schoon kasteel. Maar voor dat kasteel liep een weg en daarover vlogen alle' dagen duizenden 'Otomobiels voorbij en 's nachts ook. En Ford vond dat niet naar zijn goes ting. En weet ge wat hij deed Hij kocht al het land dat voor zijn kasteel lag en liet een anderen weg leggen, ver van zijn kasteel en die nieuwe weg kostte hem zoo iets van rond de 10 miljoen frank. Toen die weg klaar was heeft hij dien nieuwen weg aan den Staat kado gegeven... En nu kan Ford in zijn kasteel gerust leven en 's nachts gerust slapen, zonder door IIHIIBUBIIIIIIIBIIIBIIIBIHI Mengelwerk v."De Poperinghenaar,, 17 ROMAN f door A. HANS. Hij ging in de ziekenkamer. La moens deelde hem mee dat de dokter er geweest was en den toestand van den patient onveranderd had bevon den. Dus toch niet verergerd? Dat zei hij niet... Maar ik zag wel, dat hij den toestand bedenkelijk oordeelt. Ik zou moeten een middel vinden om zijn familie te waarschuwen.. Heist-aan-Zee is wel een heel eind van hier, maar toch gemakkelijk te berei ken. Op een dag rijd ik er heen, her nam Robert. Zoudt gij die lange reis onderne men Waarom nietDie jonge man heeft ouders, die over kunnen komen 't Is een daad van barmhartigheid. ff Is waar... Ik zal er eens over denken, doch moet gauw beslissen... Wel, mijnheer Lamoens, vervolgde Robert, ik heb een gezellig uitstapje gehad met uw dochter. Dat verheugt me. En de lucht' zal haar goed gedaan hebben. We waren onderwege natuur lijk nog al aan t praten. En ik heb 't getoeter te maakt. Rijk zij zegt Marenta sen te stoppen Maan, zegt ze, gat in uw kous ta, ze ik: 't is mijn kous dan g...t. worden wakker ge il is toch gemakkelijk, die lievig is mijn kou- MANNEKEN uit de ge hebt weer met een geloopen. OchMaren- beter met een gat in met een kous in mijn Foei! roept Marenta luid... Manneken uit de Maan Ge zijt een guit. IN AMERIKA MAKEN ze tegen woordig kousen van papier. Ze zijn warm en duren veel langer, 't Kan waar zijn. WIE GEEFT ER EEN PAAR kousen voor het Sint Niklaas- feest van de arme kinderen. De kin- derkens zullen warme voetjes hebben en wie ze geeft zal warm hebben aan zijn hart. ALS WANNES kou had aan zijn hart nam hij een goei pint. Maar Wan nes nam zooveel pinten en druppels dat hij stom-zat langs de baan neer viel. Nu hadden ze Wannes daar weer gevonden. Ze hadden hem thuisge bracht en daar was geen teeken van léven meer in te zien, niet meer dan in een dooie puit. en de geburen kwamen en de schrijnwerker kwam en die zou oor Wannes een doodskist maken. Maar toen 't zoover was dat ze Wan nes daar zouden inleggen, werd hij wakker. En toen hij zag wat er gaan de was. zei hij't ben nog niet dood. Zwijg, zei zijn wijf... daar zijn er hier wel twintig menschen geweest die ge zien hebben dat gij dood waart, zoudt gij 't misschien beter willen weten dan zij Intusschen maait de dood Klein en groot Met de oto's in het land Te allen kant. TE DOORNBOSCH kwam er een doop uit de kerk... Zooals naar ge woonte werden er eenige herbergen aezocht. Bij 't naar huis keeren kwam er een oto afgereden. Roef: peter, meter, vroedvrouw en doopeling er onder... De peter dood. De meter en de vroedvrouw zwaar gekwetst. Maar t doopelingsken, wonder boven won der, niemendalle. Dat komt, zeg ik, omdat het kindeken zoo goed was in- gebusseld. Neen, zegt Marenta dat comt omdat dat kindeken zijn engel bewaarder daarvoor gezorgd heeft... En ze voegt er bij't is misschien waar, wat er in 't liedeken staat. In welk liedeken, Marenta? En Marenta met haar lief steinmeken zingt: Is 't kind gekocht, dan komt de peter Hij heeft zijn beste kleeren aan, Om met de vroedvrouw en de meter En met het kind ten doop te gaan De peter moet daarop trakteeren En het gebeurt ik ben niet mis - Dat 's avonds bij 't huiswaarts keeren Het kindje alleen nog... nuchter is. Ja, Marenta en dat was misschien hier ook het geval. IN PARIS daar vallen dè huizen zoo maar in als kaar tenhuizen. 't Ergste is dat er dooden blijven. In New-York bouwen ze een nieuwen wolkenkrabber die 154 meter hoog is en 52 verdiepingen telt. 'k zou daar niet gaarne onder de pannen wo nen. DE EIFELTOREN te Parijs ig nog eens zoo hoog. Drie honderd me ters. Naar 't schijnt gaan ze hem af breken. Bericht aan de opkoopers van oud-ijzer. DE PAARDEN hebben ijzers aan hun hoeven. Te Mortsel reed er een bierwagen over den ijzer weg als het hoefijzer van een der paarden tusschen de spoorstaven bleef stekken. Juist kwam de bloktrein Ant- werpen-Brussel daar aangesnord De biervoerder had nog juist den tijd van zijn wagen te springen. De paarden werden tot kip-kap gereden en-de wa gen versplinterd als een solferstek doosken. Ze hebben 't vleesch in man den weggedragen. Op 't oogenblik zijn er misschien reeds peerdensossieskens van gemaakt. EEN SOCIALISTI SCHE spreker had veel reclame ge maakt over een voordracht die hij ging houden. Hij sprak alzoo over Be bel, Marx, Rosa Luxemburg... en tel kens zei hijBebel gaan we hier zet ten Marx gaan we daar zetten... Maar riep hij uit: we hebben hier in 't land Vandervelde... en waar gaan we dien zetten. Hier! riep een toehoorder uit zet hem maar op mijn plaats... want ik trek er uit! WE MOGEN EEN ZEDELES TREKKEN uit het feit dat BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBEI Jacqueline en u uitgenoodigd den Winter op den Maerburg door te brengen. 't Is buitengewoon vriendelijk van u... Wel, er is van mijn egoisme bij, ik beken het oprecht. Waart gij beiden heen, dan zou het huis voor mij erg doodsch zijn. We kunnen het zoo goed met elkaar vinden. Robert wilde nog meer zeggen maar Loden kwam hem melden dat notaris Campens dqn jonker wenschte te spre ken. Het gelaat van Robert verduisterde. O, stoor u niet aan mij, zei de heer Lamoens. Wel ik zal het kort maken met den notaris. Deze zat in de kille huiskamer van den jonker zelf. Goeden dag, groette de notaris. Robert gaf hem de hand. 't Is hier koud, sprak hij, zoo zon der vuur, maar ik ben den heelen voor middag uit geweest. En ik middag maal in de kamer van den heer La moens. Ondeugend vervolgde hij Daar is vuur, doch ge wilt met die menschen liever niet in aanraking komen... Neen, liever niet... Hóud u dan gedekt, notaris... Eerlijk gezegd, kom ik u juist over dien Lamoens spreken, deelde de heer Campens mee. Ik ben de vriend van uw hoogeachte ouders geweest en heb voor het geslacht van Maere den grootsten eerbied. En ge zult dus be- zelfs liberale gazetten beginnen te la- menteeren dat de geboorten van jaar tot jaar verminderen. Maar diezelfde gazetten hebben jaren en jaren zekere atmoncekens geplaatst die precies niet in 't voordeel waren om 't geboortecij fer te doen klimmen. Nu komen ze tot de conclusie dat als het vlaamsche land met de geboorten gaat doen zoo als het walenland... het met Belgie amen en uit is. Want als de Vlaamsche streek Niet meer meedoet met de kweek, Is ff met Belgie gedaan... Is ons land naar de maan. In alle geval dit is zeker: ons land is ziek. VAN POPPEL WAS OOK ziek. 'k Zal u genezen, zei de doktoor Pil. Kent gij mijn ziekte goed? vroeg Van Peppel. Dat zou ik gelooven, zei de doktoor... ik zit er al vijf jaar mee. NU IN 'T NAJAAR zitten er veel menschen met 't flerecijn. Marenta krijgt af en toe ook steeksels in heu- ren grooten teen. Maar ze heeft in een oud boeksken een goei remedie gevon den en aangezien 't Manneken uit de Maan altijd bereid is om zijn alder liefste Lezeressen en lieve Lezers te helpen, geeft hij hier de remedie gratis voor niet. Neem haverstrooi en Jaat dat koken in waarachtig en natuurlijk water, zooals regenwater, fonteinwa ter, putwater, enz. Eens dat dat strooi goed heeft gekookt, neemt Marenta daarin een bad met heel haren kubie- ken omvang. Dan roef, het bed in en zweeten. Gij allen die gevoelt de pijn Van 't hatelijke flerecijn Doet lijk Marenta En ge danst een polka. POLKA RIJMT MET ETNA en die Etna begint weer van haren neus te maken. Marenta vraagt wie dat is die Etna. Ze peist dat het een kwaai ma dame is. Maar Marenta toch, die Etna is een vuurspuwende berg in Italië Nu spuwt ze weer vuur en vlam en de menschen die er twee, drie uur van af wonen moeten ff op een loopen zetten. 't Is maar goed Ik zeg het in een klein gedicht Dat die Etna In Italië ligt. ZE WILLEN NOG ALTIJD DAT ff maske van onzen Keuning, Prinses Marizjqzee met nen zeune van den Italjaanschen keuning zal gaan trou wen. Als ff ulder plezier doet, mij ook en 'k heb er niemendalle op tegen DE PROFESSOR HAD ER iets op tegen dat Janus, een van zijn studenten, als hij moest antwoorden, altijd zegde men moet onderscheidenff Was een der wat de prafessor hem, vroegaltijd klonk hetmen moet onderscheiden. Nu kwam de bisschop, ne keer naar ff college om te dineeren en ze hadden ff geval van Janus aan den bisschop verteld. Ik wil die rare vogel wel eens zien, zei de bisschop en Janus moest voor de pinnen komen. Hewel, mijn vriend, vroeg de bisschop, ff schijnt dat gij altijd onderscheid maakt, ik u eens iets vragenmag men doo- pen met soep? Men moet onderschei den, Monseigneur, antwoordde janus, met de soep van de studenten wel... maar met de soep van Monseigneur niet... DE SOEP VAN cle ministers was gepasseerde week ook bijna kan- gebrand. Daar werd gezeid De ministers trekken er van onder. Maar de ministers bleven aan En dat is precies geen wonder. Goed betaald als ze zijn is dat geen slecht postje en daar is nog geen mi nister van werken gestorven. MAAR WIE BIJNA gestorven is van de da nige rammeling die ze van heuren al- derliefsten aanstaanden echtgenoot gekregen heeft, dat is Treze Schamoei van een straatje tegen de Hoogstraat te Brussel. Treze ging dansen en Tre ze mocht van Zotte Kadul niet met Lange Tist dansen. En Treze danste begorie toch met Lange Tist. Lappe daar kreeg Treze klappen... maar Lange Tist was ook ne rappe en die zei: Zotte Kadul wat zijn dat voor grappen? Toen kwamen de messen voor de pinnen. Maar juist als de vechters elkaar vastpakten kwam van een twee, drie circulei de politie bin nen de twee vechters gingen naar den buro en Trezeken naar ff hospitaal. BEBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBl grijpen, hoe zeer het me bedroeft als er oneerbaar over u gesproken wordt. En dat gebeurt reeds. En neem me niet kwalijk, maar ge geeft er aan leiding toe... - Ik riep Robert uit. Onbewust natuurlijk! Ge ver moedt het zelfs niet, dat weet ik wel. Maar door met jufvrouw Lamoens uit te rijden, door haar op uw kasteel te behouden, brengt ge de tongen in be weging. Jufvrouw Lamoens is hier toch onder de hoede van haar vader. Wij bieden u gastvrijheid aan, jonker Robert. In uw woning is ook een jonge dame en als ik ten uwent verblijf, kan nen de menschen weer kletsen. Wij staan natuurlijk hoog boven alle verdenking. Jufvrouw Lamoens gedraagt zich zonderling. Ze reed dik wijls alleen te paard uit. Waarheen? Het is niet mijn taak dat te onderzoe ken... Maar wat de menschen vertel len... Genoeg, notarisIk mag juf vrouw Lamoens niet laten lasteren. En voorts stoor ik me niet aan het ge klets van de menschen. Ik ben hier in mijn eigen woning en ik blijf er En mijnheer Lamoens en zijn dochter ge nieten er gastvrijheid en hun beschei denheid en Avellevendheid is van dien aard, dat ik hen uitgenoodigd heb den ganschen winter te blijven. De heer Gampens kon een beweging van schrik niet verbergen. Meent ge dat? stamelde hij. Natuurlijk! Dat komt er nu van, met jaloersch ta- zijn, zegt Marenta. Jaloerschheid is een rare plaag Wie daaraan lijdt mijn vrinden, Die zal veel zorgen en verdriet Op zijne wegen vinden. Want lacht madam op haar gebuur Haar man vindt dat dan wonder De duivel der jaloerschheid zegt Pas op, daar zit wat onder. Of zegt mijnheer soms vriendelijk Salut tot Blond Marieken, Dan grolt madamdie rekel loert Vast weer op een jong... kieken Jaloerschheid is een droeve plaag Venijn voor hart en zinnen... Ze doodt dag in, ze doodt dag uit De vrede in vele huisgezinnen Zou ff niet waar zijn alderliefste Lezeres en vriend Lezer. IN 'T HUIS GEZIN van Jef Patjek was ff ook nog al ne keer oremus... want Jef hield van plakken in de stamenee en dan als ïij naar huis kwam) in de late uurkens moest hij ff bezeuren. Nu was er bij Jef ingebroken geweest, maar de dief was bij ff vluchten gepakt. Jef ging naar den buromeneer de commis saris, zei hij, zou ik dien dief eens rao- en spreken, die van den nacht bij mij reeft ingebroken? Ik zou eens willen looren hoe die kerel is binnengeraakt, zonder mijn vrouw te wekken, dat probeer ik nu reeds 30 jaar en ff is me niet gelukt. Daarmee is ff voor vandaag gedaan En wensch ik u voor morgen Een Zondag met veel leute en Een Zondag zonder zorgen. Het Manneken uit de Maan. VRAAG 1. Ik ben een vocht en doe de zon ver- [bleeken, Snijdt d'eerste letter af en plaats mij [in den haard1 En neemt ge iw)>g iets weg, een enkel [ietterteeken, Ge vindt mij boven uwen baard. Smoor- moor oor. VRAAG 2 (vierkant). Mijtii eerste is een beetje klein. Mijn tweede is een naam. Mijn: derde kan een vrouwke zijn, vierde een vensteraam- mier i r m a e m m a raam VRAAG 3u Waarom regent het nooit twe-e da gen achtereen Omdat er een nacht tusschen komt. VRAAG 4. Het eet zijn vleesch en ff zuigt" zijn Met een wiep wiep wulleke, [bloed, En vet vet snulleke. Een kaars o,f lamp. VRAAG 5. Mijn eerste groeit in ff woud, ff Wordt meer dan honderd jaren oud, Mijn tweede rond nen groenselhof In mijn geheel is hollandsche hof. Den Haag. Er kwamen ons 54 goede oplossingen toe. Hebben goed geraden Uit Poperinghe Joris Vermeulen, Gerard Ghesquiere, Julienne Dezeure, Judith Du- flou, Albert Degruyter, Lievin Beun, Geor ges Caisier, Henri Maerten, Angele Mon- carey, Maria Moncarey, Jan Dejaegher. Yper: Gaston Vermote. CrombekeI.ucie Pacco. NoordschoteJoseph Vcrmeire. Isenberghe: Remi Leplat. KemmelMartha Bekaert, Richard Baf- cop, Albert Hossey, Benoit Mylle. OostvleterenAndré Dejonckeere, Maria Desmadryl, Adrienne Ollevier, Martha Sam- pers, Germaine Declercq. WoestenO. Vanacker, Gerard Vanacker Roger Vanacker, Aehille Vanacker, Gaston Vanacker. WatouDaniel Merlevede. MeenenSimotine I,oridan. Neer-Waasten: Maria Allaeys. ProvenAlbert Hossey, Cyrille Hossey, Louis Hossey, André Folcque. RousbruggeE. Corneillie. Westvleteren Georges Plaetevoet. BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBfll Maar waar zijn uw zinnen? Die zitten helder in mijn hoofd. U zoo in opspraak brengen, gij, die een landheer kunt zijn... Voor het landheerschap voel ik niets, notaris. En er is geen reden tot opspraak... Kletsen de menschen toch, wel dat ze hun gang gaan. Ik zal er me niets van aantrekken. Jonker, ik heb veel ondervinding, ik ben in den herfst van ff leven... En ik denk aan uw vader... O, mijn vader kon hij nog spre ken, zou me volkomen gelijk geven. Toe, laat er ons nu over zwijgen en niet boos zijn op elkaar. Boos? Ha, neen. ff Is oprechte belangstelling. Onze opvattingen verschillen wel wat... Dat kan niet anders in een tijd als dezen... Denk in elk geval over mijn woorden na, sprak de notaris. En ik heb vernomen dat bier een gewonde ligt. Robert deelde ff een en ff ander mee. De heer Campens luisterde echter maar vaag en nam dan afscheid, van Maere merkte wel, dat hij verstoord was. Hoffelijk echter leidde hij hem tot aan de poort. En dan moest Robert lachen. Jalouzie, mompelde hij... Ik zou Zela Campens moeten opvrijen, maar ik voel er geen lust toe... De notaris moet maar op een afstandje blijven. Jonker, zei de heer Lamoens, ik heb nagedacht over hetgeen gij ge zegd hebt van Blomme's familie... O, dat ze ingelicht moet worden. BrielenRobert Dewilde, Mauriee Caulier. Poelcapelle-H. Nuvttens.. Mons-en-BaroéulM. Depr-ey. Reninghelst: Jozef Hennebel,. Antoon Hennebel, M. Logie. WestoutrePaula Declercq. Woumen Richard Vandamme,. Marie Slembrouck. MoorsledeGerard Questroy. IsenbergheGermaine Surgeon. GheluweAlfons Vanrobaeys. Houthem-VeurneEmile Bocuwe. Dickebusch Diana Dumortier. DranouterIda Truwant. Onder de 54 goede oplossers hebben- wij- vijf boeken verlot, die bij ons kunnen afge haald worden. Klara van den Bareelwachter, gewonnen door Antoon Hennebel, Reninghelst. 2. Lea van den Molengewonnen door Germaine Declercq, Oostvleteren. 3. De Opgeeischten, gewonnen door Ri chard Baf cop, Kemmel. 4. Filips van Artevelde, gewonnen door Remi Leplat, Isenberghe. 5. De Vlaamsche Boschkerel, gewonnen den Julienne Dezeure, Poperinghe. BEBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI RENINGHELST, m. Septemb. en Oct. 1928. Geboorten. Carbon Ivonne, d. v. Arsène en Vansteejaudt Febronie. Deconinck Ra- chelle, d. v. Hilaire en Spenninck Valerie. Bafcop Herman, z. v. Arthur en Devos Lucie. Senechal Irena, d. v. Marcel en Coevoet Maria. Reynaert Rosa, d. v. Emile en De- wulf Latira. -Xon?k*e Rayinbnde* d. v! Rërriï en Vanmeeren Florentina. Overlijdens.Pinet Lucie, 67 j., wed. v. Jules CJaerhout. Messelier Eugenie, 63 j., echtg. v. Exnïle Delannoy. Liefooghe Na thalie, 88 j. Oda Paul, 7 m., z. v. Evarist en Cappoen Bertha. Huwelijken. Verhaeghe Julien en Dou- chy Alice. Descamps Jozef v. Westoutre en Desonier Marie v. Reninghelst. Cleene- werek Camiel en Lonchaert Irma. ZONNEBEKE, maand October 1928. Geboorten. Saelen Roger, z. v. Camiel en Flament Marie. Buyse Jean, z. v. Remi en Ctoinbez Alida. Brouck Audréa, d. v. Henri en Delcroix Marie. Dobbelaere Ro- main, z_ v. Sylveer en Vermeulen Hélène. Leenknegt Denise, d. v. Gaston en Homey Maria. Bouten Joseph, z. v. Marcel en Degry.se Martha. - Dochy Raphaël, z. v. Leon en Vandevivere Bertha. Roelens Esther,, d. v. Georges en Pleysie Magdalena. Cómj-n Ives, z. v. Daniel en Jonnaert Anna. Overlijdens. Detiorme Emiel, 67 j., echtg. w Landayt Emilie. Bouten Joseph, 2 d., z. v. Marcel en Degryse Martha. - Vanbier- vliét- Annaïse, 43 j., d. v. Charles en Delbec- que Urbanie. Huwelijken. -Doolaeghe Omer, fabriekw. met Benorme Magdalena, z. b. -Santy Emile, werkman met Santy Euphrasie, huis houdster. Lapere Celeste, fabriekw. met Cl'aerebout Ida, z. b. Lemahieu Michel, fabriekw. met Bataillie Magdalena, fabriekw. WYTSCHAETE, maand October 1928. Geboorten. Roelens Maria, d. v. Leo- pold en Magdalena Vanloot. Vandeeaveye Marguerite, d. v. Emeri en Coralia Calle waert. Verhulle Solange, d. v. Charles en Bertha Delannoy. Delbecque Maria, d. v. Henri en Anna Desmarets. Dobbelaere Aurelia, d. v. Aloise en Alice Hellem. Overlijdens. Van Belle Philogeen, land- werker, 43 j., echtg. v. Marie Ferla. Sohier Desiré, z. b. 75 j., wed. v. Elödie Bartier. Huwelijken. Coppin Ernest, z. b., van Meessen met Lucia Dethoor, z. b. van Wyt schaete. -Lecluse Loais, landbouwer v. IIouthem (C) met Adèle Behaeget, z. b. van Wytschaete, Bruneel René, koopman v. Wytschaete met Ivontta D'Hondt, z. b. van Wytschaete, Chirouter Albert, landbou wer van West-Niemvkerke met Georgette Six, z. b. van Wytschaete. Joseph Antoine, werktuigkundige v. Kemmel met Maria Car- doen, z. b. v. Wytschaete. VLAMERTINGHE, m. October 1928. Geboorten. Deraedt Camiel, z. v. Cyril- lus en Mathildis Demarey. Cailtiau Laura d. v. Camillus en Zulma Maricou. Crom- bez Gabrielle, d. v. Henricus en Felicitas Doize. Overlijdens. Flou Plenri, 83 j., kostgan ger, echtg. v. Adelaide Cannaert. Carlier EmiHaan, 64 j., landwerker, wed. v. Maria Duthoo. Huwelijken. Roger Vandenbroucke, autovoerder te Becelaere en Juliana De- jonghe, z. b. Jei'ome Lapere, landbouwer en Emilie Dejonghe, z. b. Georges Van Raes, beenhouwersgast te Ledeghem en Cla ra Ghesquiere, werkster. Pierre Smets ijzerwegwerkman te Leuven en Maria Turck, dienstmeid. Henricus Logie, landbouwer te Westoutre en Rachel Ghesquiere, landb. WATOU, maand October 1928. Geboorten. Steverlynck Georgette, d. v Camille en Madeleine Depoorter. Lieven Robert, z. b. Oscar en Maria D'Ooghe. Deroo Maria, d. v. Camille en Emma Bal dtryck. Devynck Clara, d. v. Maurice en Anna Verlie. Dequidt Maria, d. v. Matp. rice en Suzanne Bonden, Overlijdens. Vangheluwe August, 79 j., echtg. v. Marie Cruvwenaere. Duflou Eli- sa, 51 j., echtg. v. Aehille Olivier. France Maria, 6 j., d. v. Cyrille en Margareta Lanoo. Wagemaker Marinus, 74., echtg. v. Marie Boidin. Huwelijken. Cappelle Remi, werkman te Steenvoorde en Ruckebusch Maria, naaister te Watou. Lebbe Gerard, landbouwer te Poperinghe en Antlieunes Gabrielle, land bouwster te Watou. Lebbe Alphonse, landbouwer te Poperinghe en Antlieunes An- gèle, landbouwster te Watou. Ostyn Hec tor, landbouwer ..en Vanneste Julienne, naais ter. Alderweiroldt Louis, landbouwer te Westvleteren en Plancke Elise, wed. Aehille Outtfer, landbouwster te Watou. Lebbe Maurice, schilder te Knocke en Dujgrdin Irene, z. b. te Watou. Versavel Valere, beenbouwer te Godewaersvelde en Pover Alice, werkster te Watou. RENINGHE, m. September en October 1928. Geboorten. Merlevede Roger, z. v. Gas ton en Martha Verriele. Simoen Maria, d. v. Gaston en Clementia Debeir. Dam man Odïla, d..v\ Valere en Martha Verstraete. Overlijdens, Verriele Martha, landbouw ster, 28- j.. echtg v. Gaston Merlevede. De smet I.lfflisius, landbouwer, 80 j., wed, v. No- tredame Marie-Louise. Huwelijken. Gallens Henricus, landbou wer en- Vandenabeele Magdalena, landbouw ster. D'olpben- Emeric, schilder te Woesten en Allaeys Maria, z. b. te Reninghe. Ilaghebeart Robert, schrijnwerker en Huy- ghe Gabrielle, kleermaakster. PASSCHENDAELE, maand October 1928. Geboorten. Ledoux Albert, z. v. Camiel en Vanlerberghe Alida. Leroy Joel, z. v. Remi' en: Soete- Martha. Overlijden. Doolaeghe Pelagie, 86 j., wed. v. Heveraedt Karei. Huwelijken. Ollivier Remi v. Elsene en Defache Maria.. Dekorring Henri en Ty- vaert Irena. Loo, maand October 1928. Bffiffgevalïeii.Veria iTEe Juliana, 89 j., 1). Cborman Arthur, 39 j., z. b. echtg. v. Mollet Augusta, overleden te 'Brugge. ROUSBRUGGE, v. 1 Sept. tot 30 Oct. 1928. Geboorten. Bouthez Denise. Neudt Roger. Morluii Ferixand. Sterfgevallen. Beghein Augusta, 53 j., echtg. v. Vanbeeelaere Hector. Desmicht Remi, 38 j., echtg. v. Platteeuw Helene. Vanneste Eugenie,. 74 j., wed. v. Masselis Alphonse. Huwelijken. Lefever Alidor v. Poperin ghe met Top Ida v. Rousbrugge. Vanden- berghe Macaire v. Watou en Parret Maria v. Rousbrugge. Coevoet Camille met D'Hondt Georgette. WOUMEN, m. September-October 1928. Geboorten. Georges Debuschgraeve. z.v. Juliaan en Irma Besender. Michael Glorie, z. v, René en Elisa Victoor. Andréas Ver- brugghe, z. v. Oscar en Madeleine Deleu. Rogerius Depoorter, z. v. Cyriel en Hortense Vanstaen. Machteld Maertens, d. v. Geor ges- en Godelieve Depoorter. Paulus De- v.os, z. v. Juliaan en Maria Valleys. Sterfgevallen. Isidor Vanstechelman, 76> j., wed. v. Barbara Van Ryckeghem en Romanie Delanoye. Désiré Deleu, 75 j., echtg. v. Lucie Alleman. Huwelijken. Marcel Deroo en Alice De raedt. Aimé Coutteau en Maria Raes. André Callewaert v. Coolscamp en Maria Verhulst. Remi Deroo én Clara Van- tbuyueLéon Debceuf en Léonie Arickx. Evarist Depuvdt v. Leke en Alice Timper- mau. Raoul Verraes v. Dendermonde en Alice Baes. BECELAERE, m. October 1928. Geboorten. Woestyn Michel, z. v. Léon en Clara Vanneste. Vansteelant Jacque line, d. v. Léon en Martha Hoornaert. Wostyn André, z. v. Remi en Verfaillie Mar tha. - Vanlerberghe Antoinette, z. v. Jules en Bintein Julia. Buysse Gilbert, z. v. Marcel en Nuytten Adrienne. Bintein Da niel, z. v. Cyriel en Ameye Angela. - Debèuf Marie, d.v. Remi en Vandenabeele Godelieve. Sterfgevallen. Beernaert Octavië, 87 j., wed. v. Desmet Eduard. Debusschere Euphrasie, 74 j., echtg. v. Decottenye, Théo- phile. Vanlerberghe Antoinette, 6 d., d. v. Jules en Bentin Julia. Delobel Jules, 65 j., Gemeenteontvanger. Huwelijken. Demyttenaere Germain met Soenen Zoë. Verbeke Prosper met Breyne Marguerite. Vanrobaeys Alois met Lar- nout Anna. ALVERINGHEM m. October 1928. Geboorten. Lingier Henri, z. v. Refté en Faict Madeleine. Tonneau Jeannette, d. v. Joseph en Bouden Alice. Lootén Roger, z. v. Aehille en Boudenoodt Elza, Sterfgevallen. -Verbeke, 86 j., kostgan ger. Dumon Sophie, 85 j., kostgangster, wed. v. Vandenbroucke Hubertus en Desiere Augustin. Caulier Franciscus, 52 j., wer ker, wed. v. Goussey Clemence. Sinaeve August, 78 j., kostganger, wed. v. Vandrorn- me Sophie. Devloo Placide, 75 j., rente nier, echtg. v. Lelieur Maria. Huwelijk. Selschotter Louis, drukker en Vandenbussche Hilda, z. b. flBBaBSBSBEESBHHBHEHHHMg KlUSf* PATTOU De Nationale Klak Gasthuisstraat, 4 POPERINGHE. <31:* IBBBBBBBBBBBQBBHBBBBBBBBHaaBI Ja, ik zal er heen rijden, ff Is mijn plicht. Ik zal gaan, hernam de heer La moens. Gijriep Robert verbaasd uit. Wel ja. Ik kan tegelijk ginder eenige zaken vereffenen. Ik moet er toch eens zijn. Maar is dit niet om mij de reis te besparen?' Neen, neenIk heb waarlijk ff een en ander in mijn vroegere woon plaats te doen, verzekerde je heer La moens. En ik ga liever nu dan in den vollen winter. Jacqueline kan zoo lang te leper gaan logeeren. Maar dat is niet noodig, hernam Robert haastig. Uw dochter blijft rus tig hier. Als gij het goed vindt Dat spreekt van zelf... Dan vertrek ik morgenochtend. Maar ziet ge waarlijk niet tegen de reis op? Neen, neen... Ik rijd te paard. En zoo ver is het niet. Ik zal eerst de fa milie opzoeken en in kettnis stellen van het gebeurde, en ik hoop den der den dag terug te keeren. Eigenlijk voelde Robert zich ver licht dat hij den tocht niet moest ma ken. 's Nachts waakte Robert zelf bij den gewonde, wiens toestand nog niet ver anderde... van Maere las en sluimerde -wat bij het vuur in den haard. Hif was blij, toen de dag aanbrak. Loden kwam zijn meester vervan gen. Robert nam dan rust, maar ge- Fabriek van mans- en kinderklakker, Groote keus van Hoeden in Feuter, Wol, Taupe en Zijde in de bijzonderste merken. j Bijzonderheid van Hoedjes in feuter en molescine voor meisjes en jongens Berets - Berets Alpins - Rouwbanden Bijzondere keus van BBBRBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBi bood den knecht hem te wekken voor de heer Lamoens vertrok. Te negen uur klopte Loden. En hij trad de slaapkamer binnen. Mijnheer Lamoens is gereed voor de reis eri jtlkt is ook de dokter geko men, sprak hij. Robert zei dat hij dadelijk beneden zou zijn. De geneesheer zat bij den kranke. En toen Robert verscheen, sprak de dokter ILen verbetering. Krijgt ge hoop? vroeg van Maere. Ja... Alle gevaar is wel nog niet geweken, maar ik denk, dat hij mor gen tot bezinning zal komen. Het is nog een zware verdoovitig waaruit hij langzaam ontwaken zal. Robert deelde mee, waarom La moens op reis ging. Laat de familie maar komen, her nam de dokter. Als de patient ge neest, heeft hij in elk geval nog een lange verpleging noodig. Maar mijn heer Lamoens kan wat geruststellen der nieuws meedeelen. Ik kom in den namiddag nog eens terug. De geneesheer vertrok. En Robert' begaf zich naar de achterkamers Mijnheer Lamoens had juist ont beten... Een klein valies stond inge pakt. En na den morgengroet, begon Ro bert over het nieuws van den dokter. Wel, ik ben gelukkig de familie hoop te zullen mogen geven, zei Jac queline's vader. Ik zal ze wel gauw vinden. (ff Vervolgt).

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 5