FONDSENBANK XV enz», GKwntön in Frasnrl Een Klaasavond onder de Pannen Driegend B-richt Sint Niklaasfeest Fijne Kluchtspelers ZiIV8ren Muntstukken Politiek Overzicht. Vertrek van Missionnarissen naar Congo 25f JAAR. - Nr 48. Notarieel-, Annoncen- en Nieuwsblad voor Poperinghe en Omstreken. Kom, zei ze... we zullen eens Voor al uwe Plaatsingen, Geld- en Beursverrichtingen, wendt U ii volle vertrouwen tot de ZONDAG 25 NOVEMBER 1928 30 CENTIEMEN. Abonnementsprijs per Jaar In Stads 14 fr. In 't Land: 16 fr. (per post) Frankrijk: 28 fr. Congo: 28 fr. Andere landen 34 fr. TARIEF: Kleine Berichten: 1 fr. per reek; minimumprijs per inlassching3 fr. POPEBniEBBlUS Postabomienten in Belgie die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hun bedient, en niet aan ons. Telefoon Nr 9. Uitgever: SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Postcheck Nr 15.570. Wie inlichtingen begeert over aankondi gingen, wordt verzocht een postzegel voor antwoord bij zijn schrijven te voegen. Alle annoncen zijn vooraf te betalen en moeten tegen den Donderdag noen ingezonden worden Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. TARIEF: Notarieele Verkoopingen: 90 cent. per gewone regel. Annoncen: Prijzen op aanvraag. Regen valt miezelfijn over de stad, terwijl de wind, scherp en met ge weld, komt aangeblazen. Een weer, om thuis behagel ijk in,een hoekje, bij de stoof te zitten... Maar ondanks het gure van den tijd is er beweging en drukte in de stra ten... Goudvlammend hangt het licht in de uitstalkasten van de groote maga zijnen, waarvoor een kijkgrage me nigte te lonken staat. Daar ligt toch zooveel schoons tentoongesteld. Maar geen wonder ook morgen is 't immers Sinter Klaas... feest bij uitstek voor de kinderkens. En rijk en arm is op de baan, om voor de lieve kleinen, die van nacht van den goeden heilige en zijn zwarte knecht zullen droomen... veel mooie dingen naar huis te bren gen... Kijkdaar rijdt nog een prachtauto door de straat... De chauffeur heeft al de moeite van de wereld om zich een doortocht te banen. In de auto zitten een heer en een dame. Voor hen ligt een heele stapel speelgoed, suikerwerk en spe culatie... Die dame is niemand anders dan barones van Diependaele. Ze is sedert een paar jaren weduwe. De heer, die haar vergezelt, is haar broeder Octaaf, pas uit het verre Oos ten teruggekeerd. Ze zijn druk-op in gesprek... De jonge barones heeft hem zoo even verteld, wat er een paar dagen geleden, in haar kasteel is gebeurd. Ze heeft een jonge kamermeid weg gejaagd. Die jonge kamermeid had gestolen. Hadt ge dan geen inlichtingen genomen, alvorens die kamermeid aan te nemen? vroeg mijnheer Octaaf. Zeker wel. Het meisje was me zelfs door den pastoor van de paro chie aanbevolen... Hoe lang was ze bij u in dienst?... Nog maar drie dagen. Nooit ben ik iets kwijt geraakt... nooit. Den der den dag kom ik per auto van Antwer pen naar huis... 's Avonds op mijn ka mer, zie ik mijn juweelen na... en wat bemerk ik?... De verdwijning van een kostbaren ring... een ring van platina met een robijn van 't zuiverste water versierd... Een juweel, dat duizenden en duizenden heeft gekost... En zou dat meisje?... Die Hortense Deps? Wie an ders... Die oude, trouwe Marie, die meer dan dertig jaren bij de familie in dienst is, heeft dat zeker niet gedaan... Buiten Marie en Hortense is er nie mand in mijn slaapkamer geweest... Ja, clan is die verdwijning wel een raadsel... In 't geheel niet. Die ring is ge stolen. Ge begrijpt dus, waarom ik dat meisje geen oogenblik meer in 't kas teel heb geduld... En... is er bij de politie een aan klacht ingediend?... Natuurlijk... En is 't meisje aangehouden? Neen. Ze heeft geloochend... al les geloochend... en wijl men den ring niet in haar bezit heeft gevonden... varen er geen bewijzen... Een speur- agent heeft al de juweelwinkels van de stad afgeloopen... maar ook zonder resultaat. Doch dat verwondert mij niet... Die Hortense zal wel met iemand in betrekking zijn, die dien ring in 't buitenland zal aan den man brengen... Hoe oud is dat meisje?... Zeventien jaar... Zusters, luister eens... Als dat meisje door den eerwaarden heer pas toor is aanbevolen en nog maar zeven tien jaar is... dan geloof ik wel te mo gen besluiten, dat zij den ring niet heeft gestolen... De barones haalde de schouders op... Ge kent dat volksken niet, sprak ze... Tegenwoordig wordt er zooveel gedaan, om wat mooie kleeren, om te kunnen profiteeren van 't leven... En daarbij, nu de feesten van Sint Ni klaas, Kerstmis en Nieuwjaar in aan tocht zijn. komt het geld goed te pas... O! ik wil niet besluiten, dat zij wist, dat die ring meer dan dertig duizend frank heeft gekost... Misschien dacht ze dat het iets was van enkele hon derden franken... Maar 't feit blijft toch waar... Ik hen bestolen... De auto reed het park binnen. Even later hadden de bedienden het speelgoed, suikerwerk en speculatie koeken in de eetzaal neergelegd... Het geleek daar nu wel op een heele bazar: doozen met soldaten... doozen met ijzeren boudjes, staven en rader- kens... doozen met poppen... aller hande speelgoed dat veel... heel veel geld had gekost... Doozen ook, met keurig suikerwerk en marsepein: alles van 't fijnste... En dan nog de specu latiemannen... groote, heel groote koeken... Daar is genoeg om een heele school meê tevreden te stellen, lachte nonkel Octaaf... Ja, Pierre en Marthe zullen in allegeval niets te kort hebben, ant woordde de moeder... terwijl ze met een van vreugde stralend oog. naar al dat heerlijks zag, dat 's anderen daags als een blijde verrassing, voor de beddekens van haar kinderen zou staan even naar boven gaan kijken... Het tweetal gingen den trap op... en weldra waren ze aan de vertrekken waar de kinderen sliepen... Zie eens, zei de jonge moeder, terwijl haar oogen schitterden van trotsch... zou men niet zeggen: twee engeltjes... Behoedzaam ging ze tot aan de bed dekens en drukte beurtelings een zoen op 't voorhoofd van Pierre en Marthe. Wat zullen ze jubelen, morgen vroegStellig droomen ze nu van Sin ter Klaas... In de eetzaal stond de tafel gedekt. De barones gebruikte utut haar broer het avöfidmaal... Kan ik even over uw auto be schikken? vroeg Octaaf... Gaat ge nog uit? Ja, ik wilde in de Club wel eenige vrienden ontmoeten... Ik zal aan den chauffer bevel ge ven, met de auto voor te komen. -Dank u... Ze spraken nu nog over allerhande zaken, maar telkens toch herhaalde de gelukkige moederwat zullen de kin derkens morgen blijde zijn. Even later reed mijnheer Octaaf, in de auto van zijn zuster terug de stad in. De familie Deps woonde in een ach terbuurt. Vader Deps zat reeds maan den en maanden sufferig en dwaas in een versleten zetel... De man leed aan een zenuwziekte. Dat was zóó gekoo- men. Metser van stiel, werkte hij meê aan den opbouw van een heel hoog huis. Maar op een goeden morgen stuikte het gevaarte in. Drie werk lieden werden zwaar gekwetst. Hij, Deps, bekwam, wonder boven wonder, geen letsel. Zoo scheen het althans. Maar enkele weken later begon hij te suffen... Soms kreeg hij een crisis en ging dan als een waanzinnige te werk. Dat er door die werkloosheid van den vader, armoede in het huisgezin kwam, behoeft geen betoog. Nu had men wel aan moeder Deps gezegd, een proces tegen den aannemer in te span nen... Maar procedeeren kost veel geld. En bovendien, wat zou dat hier uithalen? De aannemer was failliet verklaard. Neen, met lameteeren en zuchten was er hier niets te verdie nen. Moedig stak vrouw Deps de han den uit de mouwen. Ze zou de straat opgaan en leuren met het een en 't an der nu eens met groenten, dan met fruit, dan weer met Paascheieren en zoo meer. Hoop doet leven, was haar spreekwoord en 't zal wel eens beter gaan, als Plortense een plaats heeft. Nu had Hortense een plaats gekre gen, een goede plaats, waarvoor mijn heer pastoor had gezorgd. Buiten Hortense had moeder Deps nog vier kinderen in leven... Fientje, dat nu dertien jaar was, Polleken en Eonsken, een tweeling van zeven jaar, en Sido- nieken, een paar jaar jonger. Terwijl Hortense nu in dienst was en moeder met haar handwagen langs de huizen ging of aan de hoeken van de straten, op de koopers stond te wachten, zorgde Fientje, zoo goed en zoo kwaad het ging, voor de huishou- ding. Nu, met het oog op het Sint Ni- klaasfeest, had vrouw Deps allerhande chocoladen en suikeren dingen ge kocht O! niet voor haar kinderen... maar otn er meê rond te venten. Moest ze alles kunnen verkoopen... ja... dan... wie weet, zou er misschien wat oversteken om voor Polleken en Eonsken en Sidonieken, iets, door Sin ter Klaas te laten brengen... Niet veel... Een houten geweerken van en kele stuivers... een treintje van een half franksken... een poppeken, dat al niet veel meer zou kosten... Daarbij enkele speculatiemannekensEen rijkdom... een weelde... voor die arme kinderkens, die toch zoo weinig wa ren gewend... En moeder Deps reed met haar stoot wagentje door de stad... Niks noodig, madam?... Goei waar en goedkoop... zoo prees ze de dingen aan, die op haar karreken la gen uitgestald... Maar de handel vlotte niet... En als ze 's avonds afgebeuld en moe, naar haar zolderkamertjes onder de pannen terugkeerde... had ze schier niets verkocht... 't Weinige dat ze verdiend had, was nauwelijks toerei kend om er wat eten meê te koopen... Toen op 'n avond, terwijl ze aan de hallen stond, was Sidonieken haar ko men opzoeken en Sidonieken had door haar snikken heen gezegd: Hortense is thuis... Weggejaagd uit haren dienst... Weggejaagd?... schrok moeder Deps en 't was meteen of haar knieën inet lamheid werden geslagen... Dadelijk was ze naar de achterbuurt teruggegaan... Daar boven, onder de pannen had ze Hortense gevonden. Moeder! ik heb niet gestolen... ik heb niet gestolen. Moeder kende Hortense. Moeder wist welke lessen haar dochter thuis had ontvangen. Eerlijk zijn boven al les. En moeder hoorde wel aan Hor- tense's woorden, dat haar kind niet schuldig was... niet schuldig kon zijn... Toen was de politie gekomen. 't Geval had heel wat opschudding meêgebracht in de anders zoo stille woning... Had ook heel wat opspraak verwekt, in de drukke achterbuurt. Hortense werd niet aangehouden... maar de tongen gingen hun gang Dwaas kijkend of 't hem niet aan ging, zat vader Deps in zijn versleten zetel. Niks noodig, madame... Goei waar en goedkoop Nu op den vooravond van Sinter Klaas, staat de vrouw weer met-haar handwagentje in de stad... Maar slechter dan ooit gaat de ne gotie... Wie koopt er nu, bij zoo'n weer iets aan 'n handenwagentje?... Al dat goed is door dén regen niet aan te pakken... En met tranen in de oogen denkt moeder Deps aan haar kinderkens, die morgen een triestige Sinter Klaas zul len beleven. Ochwat een hartzeer en ellende... Niets voor die kleinen, die toch ook naar wat speelgoed en wat lekkers hunkeren en daar toch ook recht op hebben... zoo goed als de kinderen van de rijken... of van mensehen die 't doen kunnen... Bim Bim Bim!... Acht maal slaat de klok 't Gewoel op de straten vermindert... Nu moet ze aan geen verkoop meer denken... Als ze straks de huur van 't karreken zal hebben betaald, zal er haar nog nauwelijks genoeg overschieten, om morgen wat brood en vet te koopen. Het noodzakelijke... Triestig Sint Ni- klaasfeest, voor haar kinderkens... Triestig Sint Niklaas feest ook voor haar... Immers dat geval van Horten se spookt haar gedurig voor den geest... Als 't nu eens waar moest zijn... Volgens de politie kon het niet anders of... TutTutTuttuttert een auto... Te laat! Ze wou de straat oversteken, maar de zware wagen is reeds tegen haar karreken gebotst en alles wat er opligt rolt nu over de slij- kerige straat... Ook dat nog Een agent is er dadelijk bij om een proces-verbaal op te maken... Maar de heer in de auto heeft blijk baar haast... Bij den schok is zijn voet uitgescho ven en heeft de mat, in de auto, wat terzijde geduwd. En wat ziet hij daar liggen Een ring, een platinaring met een fonkelstecn... Vlug duwt hij de vrouw, voor de geleden schade een bankbriefje in de hand. - Terug naar huis! klinkt het kort bevel. De jonge barones was bezig met het Sinter Klaasgoed gereed te zetten, toen Octaaf haastig binnen kwam. Zonder iets te zeggen stak hij den ring omhoog... Mijn ring! riep zijn zuster uit... Bij welken juwelier hebt gij hem ge vonden. Bij geen juwelier. In uw auto. Zijn blik was streng en zijn woor den klonken hard, met een bitter ver wijt. En nu dadelijk naar die men- schen, ging hij voort, op een toon, die geen tegenspraak dulde... Het moet daar ook een Sint Xiklaasfeest zijn van vreugd en blijdschap... Veel hebt ge goed te maken. 't Gaf natuurlijk weer een heel op zien, toen die prachtauto zoo laat op den avond, in de achterbuurt, voor een krotwoning stilhield... Mijnheer Octaaf herkende dadelijk in moeder Deps de vrouw van het handwagentje... Hij maakte het doel van zijn bezoek bekend. God zij dankriep de moeder uit, terwijl ze dankbaar eén blik wierp naar het schilderij van een Ons Lieve Vrouwken, daar ergers tegen den muur. Mevrouw de barones bood haar ver ontschuldiging aan. Hortense zou te rugkomen... en voortaan, moeder Deps mocht er zeker van wezen, zóu de armoede uit haar kamertje onder -de pannen geweerd blijven. Maar die 't meest opkeken dat waren Polleken, Eonsken en Sidonieken, toen ze 's an derendaags bij hun ontwaken, een weelde van speelgoed en suikerdingeri zagen, zooals ze nooit hadden durven droomen... Ook moeder Deps, Hortense en Fientje waren niet vergeten... en 't leek wel of vader Deps, die dien dag, aan een lekkere sigaar zat te trekken, minder sufferig keek... Het was, na veel geleden leed, een heerlijke Klaasdag... onder de pannen. Jacobus De Mindere. Wij maken onze abonnenten op merkzaam dat het postbeheer binnen enkele dagen een Kwijtschrift zal aan bieden van 16 frank voor het abonne ment 1929 op De Poperinghenaar De postbode komt maar een enkele maal. Gelief dus het geld gereed te leggen en uw huisgenooten te verwit tigen. Bij afwezigheid gelief naderhand te betalen in de post of aan den postbode. die begeeren ons blad voort te ont vangen in 1929, worden vriendelijk verzocht ons het bedrag vóór Nieuw jaar op te sturen, 't zij per interna tionaal postmandaat, 't zij in een fransch briefje van 20 fr. - Bij inzen ding duidelijk adres aangeven a. u. b. Nog 14 dagen scheiden ons van het groote kinderfeest: vreugdedag voor velen treurige dag voor velen ook. Ouders die 'U herinnert de stralende oogjes uwer jubelende kleuters hij het zien van al het schoone dat St Ni klaas de groote heilige, hun bracht, denkt ook eens aan de min bedeelden en laat ons toe er eenige te helpen. We kregen reeds veel vragen om eenige hulp van groote gezinnen die oprecht in nood zijn. Giften kregen we nog maar weinig. Ttiat ónze oproep U treffe; zendt ons kléedjes, baaitjes, sjarpen en ook spèelgoed en sneukelingen. Stort een kleine som op onzen Postcheck Nr 15\570 én we zullen het goed gebrui ken. En a. u. b. doe liet seffens, opdat we alles goed en op tijds kunnen verdee- len. Een goed werk verarmt niet en noodwendigen helpen brengt voldoe ning en geluk bij. jpid alle misverstand te vermijden zij 't vol- gehde medegedeeld deze «"St Niklaas werking» gaat niet uit van den Bond der Kroostrijke Gezinnen, enkel gezinnen met veel kleine kinderen en waar slechts één gekhvinner is kunnen in aanmerking komen. «De Poperinghenaar» In zijn weekbladje over een paar weken geeft de heer Missiaén, de roo- de volksman het af op de communisten en- eindigt zijn schrijven met het zin netje«Verfoeilijke werkersverdee- lers, dus schurken zijn het)». In Zweden, bij een vroegere kiezing, behaalde de familie der klassenstrij- ders haast de volstrekste meerderheid. Onze Belgische socialisten waren zoo verheugd, dat ze hier zelfs de feest- vlag uitstaken. Over kort moesten nieuwe kiezin gen plaats hebben. De anti-revolutio nairen vormden blok en de klassen- strijdersfamilie liepen een onverwach te nederlaag op. Onze roode kameraden waren dit maal nijdig kwaad. De nederlaag is te wijten aan het verraad der burgerspartijen schrij ven zij. Ge moet weten dat een verstand houding van burgers tegen revolutie, door hen verraad wordt geheeten. Doch Le Peuple deed nog beter. «Hoe spijtig toch, schreef dit rood orgaan er moesten slechts 11 zetels gewonnen worden 0111 de meerderheid te hebben, of liever maar 7, want de 4 communistische gekozenen behoo- ren toch ook bij ons Dus volgens M. Missiaén zijn de communisten schurken, maar volgens de groote bazen van 't socialisme Ee Peuple is immers het voor naamste, het toonaangevend sociali stisch blad hooren de communisten tot hunne partij if. Missiaén weet dat zijn volk hier geen fransche socialistische bladen leest, hij mag dus gerust hier zijn le zers bedriegen niet 't verkeerde te vertellen van wat ze te Brussel schrij ven. Ik ben kooper van van Frankrijk en andere landen aan de volgende prijzen: 5,00 fr. stuk 13.00 fr. 2,00 fr. 4.50 fr. 1,00 fr. 220 fr. 0,50 fr. 1,05 fr. M. KESTELOOT-BOUCHARD, Wissel, rechtover de Statie, KOMEN. 1BI Verkiezing in Antwerpen. Zooals wij gemeld hebben heeft M. Kreglinger, de liberale Volksvertegen woordiger van Antwerpen die komt te overlijden geen opvolger. De openstaande zetel komt de Eibe ralen toe. Katholieken en Socialisten zouden geneigd zijn geen kandidaten te stellen. Moest er maar één kandi daat zijn, in dit geval een Liberaal, dan zou er geen verkiezing moeten plaats hebben. Het is toch de moeite niet weerd om 150 duizend kiezers op te roepen en het land en de politieke partijen heel wat onkosten op te leg gen, om te doen voorzien in een zetel voor enkel vier maanden. Doch de kleinere groepen gaan daar niet mede akkoord. Door hunne schuld zal er toch verkiezing plaats hebben in Ant werpen. Men staat nu voor deze moeilijkheid dat de Socialisten in 1925 het grootste getal stemmen (64.921) bekomen hebben, dan volgden de Katholie ken met 57.144 en op den derde rang kwamen de Liberalen met 29 813 stemmen, zoodat zij niet de minste kans hebben van hunnen zetel te ver overen, van het oogenblik dat er poli tieke strijd is. De mindere groepen be haalden in 1925 het volgende getal Te Antwerpen, op bovendek van s/s Elisabethville, bij het inschepen voor Congo (23 October 1928) der Missiezusters van O. E. V. ten Bunderen, te Moorslede. Van rechts naar links. -OnderE. H. Verhelst, algemeen bestuureder der Kloosters van Moorslede; Zuster M. Backmans. uit Moorslede; Zuster Eudoxie in 't wit - (Alice Brouckmans van Luik)De E. Algemeene Overste van Moorslede; Zuster Martialis in 't wit (Martha Adriaen van Vlamertinghe)Moeder Adriaen en dochterje. BovenE. Paters Reany, Vanhaeren en Kroon, van Mill-Hill, der Missie van Basauknsu (Congo). stemmen Front 12.257Middenstand 4.046; Communisten 930; Couillier 379 en 's Heeren 57. Op Woensdag 21 November moeten de kandidaten voorgesteld zijn. In ge val er meer dan één is zal de verkie zing in het arrondissement Antwerpen plaats hebben op Zondag 9 December. De Katholieke macht. Onze tegenstrevers zijn bewust van de katholieke macht. Zij vreezen ze en worden erg zenuwachtig Bo vendien zijn zij woedend omdat hunne politieke berekeningen, waardoor zij hoopten op tweedracht ondèr de ka tholieken, dank hun onderduimsch ge stook, als zeepbellen uiteenspatten. De socialisten donderen en tieren op de .Christen democraten, die zij dag-in, dag-uit schelden voor verraders, ver kochten aan de kapitalisten enkel omdat de Christen democraten zich niet willen losrukken van het gros van het katholieke leger en de rooden een neus zetten. De liberalen zijn razend en steken zelfs de socialisten den loef af Zij hebben alle deftigheid afgelegd en hun vroegere fanatieke woede hernomen. Zij schreven des tijds van reuk van versch koemest»; nu schrijven zij, met liberale verachting over cleri- calen en vinden het te deftig nog katholiek te schrijven. De blauwe logemannen huilen onder de zweep van de katholieke macht en tieren van een clericaal monsteroffen sief. Goed zoo. Er is klare wijn geschon ken. De woede der tegenstrevers is het beste getuigschrift voor de katholieke macht.' Dit zal nog bijzonder blijken met de aanstaande verkiezingen. Naar de oplossing? De Kamer hervat de behandeling van het amnestievraagstuk. Alle voor teekens zijn er naar dat een regee- ringscrisis zal kunnen vermeden wor den en dat de regeeringspartijen ac- coord zullen geraken. Er is spraak dat de veroordeelden tot minder dan tien jaar straf hunne eerherstelling zouden kunnen aanvragen. Het Gerecht, of liever een tribunaal bestaande uit drie Ylaamsche eere-magistraten, zou er over uitspraak doen. Het ware toch niet meer dan rede lijk dat dezen die nu hunne straf vol ledig uitgedaan hebben, ook eenig voordeel zouden mogen genieten van de amnestie. De pachtwet. Na de amnestie zal de pachtwet be sproken worden. Deze wet heeft al eene geheele geschiedenis achter zich. Het is meer dan tijd dat ook daarin eene oplossing zou komen. Een groep Katholieke Kamerleden heeft een amendement ingediend betreffende de vergoeding, die aan den uittredenden pachter zou te betalen vallen.Het komt hierop neer dat de intredende pachter met de uittredende een onderling accoord moeten maken over het be drag der vergoeding aan den uittre denden pachter te betalen. Een forfai taire overeenkomst zal mogen afge sloten worden voor het te waarde ma ken van braakliggende gronden of van gronden die zich in slechten staat be vinden. Het is zeker dat de vooropzeg van twee jaar, zootvel van den kant van den pachter als van den verhuur der. zal ingebracht worden Wat den pachtduur betreft de strijd tusschen de aanhangers van de negen- jaarpacht en deze van de driejaarpacht is nog niet uitgestreden. Men denkt evenwel eene oplossing te vinden die de twee partijen, eigenaar en huurder, zal tevreden stellen. Laat ons hopen dat ook die kwestie, die nu reeds het voorwerp van zoovele IH Hoofdzetel: GENT, Kalanderberg Maat.Zetel: BRUSSEL,84,Wetstr. BijbankenKortrijk, 4, Lange Steenstraat YPER, Groote Markt, 9, tel. 304 en 334. (Verhuring van Brandkoffers) Antwerpen, St Martensstraat, 2. Bijkantoren: Brugge, Iseghem, Komen, POPERINGHE, Yperstraat, 5, tel. 62. (Verhuring van Brandkoffers), Thielt, Waak ten, Wervik, Westnieuwkerke. Hulpkantoren in al de bijzonderste gemeenten van West-Vlaanderen Alveringhem: G. Vandeweghe, Gem. Sekr. Beveren a/Yzer: O. Desmytter, Gem. Bed. BoesingheEug. Coulier, Handelaar. Bixschote C. Hondeghem, Plaats BrielenJ. David, Gemeente Sekretaris CrombekeC. Decae, Gemeente Ontvanger Dickebusch Mevr. G. Deconinck. DranoutreHubert Thibaut, Gemeente-Sekr. ElverdingheJ. Bultheel, Meetkundige GheluveltA. Beyls, Gemeente Sekretaris Ghyverinchove L. Stekelorum, Gem.-Sekr. HoïlebekeA. Breyne, Gem. Sekretaris Houthem-VeurneJ. Verdoolaege, G.-Ont- KemmelRené Joye, Handelaar Locre Hub. Thibaut, Gem.-Sekr., Dranoutre LooV. Camerlynck, Gemeente Ontvanger Meessen: L. Lemaire, Westnieuwkerke MoorsledeJos. Vancoillie, Handelaar NoordschooteMichel Butaye, Plaats Passchendaele Mevr. Noliet. PloegsteertL. Lemaire, Westnieuwkerk* PollinchoveH. Anseeuw, Gem. Bediend* ProvenE. Delava, Rentenier Reninghe: A. Wullepit, Gem. Ontvanger ReninghelstFl. Camerlynck, Gem. Sekr. RousbruggeClaeysoone Aimé, Gem.-Ont. StaveleMevr. P. Franchoo. WaestenP. Parmentier, Yperstraat Westoutre-' A Declercq, Plaats WestvleterenM. Vanlicrde, Beheerder WoestenP. Bamelis, Schepen WulverghemL. Heughebaert, Gem. Sekr. WulveringhemJul. Ceulenaere, Gem. Ont, WytschaeteG. Alleman. ZonnebekeLucien Debal, Gem. Sekretarll Merckem M. Odiel Rogge, Kouterstraat. Moeres: Marcel Melis, Gemeentesekretaris Zichtrekeningen 3% bruto. 15 daagsche rekeningen 4,50% Spaarboekjes 5% bruto Zicht. Kasbons rente op voorhand betaalbaar. Op naam of aan drager 3 maand 4,00% vrij van lasten. 6 4,50% 1 jaar 5,00% Obligatién op 5 jaar op naam of aan drager 6% vrij van lasten. Rente betaalbaar bij zesmaandelijksche koepons. Wissels - Beursorders - Uitbetaling van alle Belgische en Vreemde Ko«» pons - Vernieuwing en Terugbetaling van alle Obligatién - Titels, enz. Alle Beurs- en Bankverrichtingen aan de voordeeligste voorwaarden. ZEKERHEID. VOLSTREKTE GEHEIMHOUDING.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 1