FONDSËNBANKK v. De Parlementaire Verkiezingen Zilveren Muntstukken Politiek Overzicht. 25 JAAR. N' 50. Notarieel-, Annoncen- en Nieuwsblad voor Poperinghe en Omstreken. KORTRIJK. BEGIJNHOF, door Jules BOUDRY. Voor al uwe Plaatsingen, Geld- en Beursverrichtingen, wendt U ii volle vertrouwen tot de -4 ZONDAG 9 DECEMBER 1928. 30 CENTIEMEN. Abonnementsprijs per Jaar: In Stad: 14 fr. In 't Land: 1$ fr. (per post) Frankrijk: 28 fr. Congo: 28 fr. Andere landen 34 fr. TARIEF: Kleine Berichten: 1 fr. per reek; minimumprijs per inJassching: 3 fr. DE POPEBIHGHENMB Postabonnenten in Belgie die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hun bedient, en niet aan ons. Telefoon Nr 9. Uitgever SANSEN-VANNESTE, Poperinghe, Postcheck Nr 15.570. Wie inlichtingen begeert over aankondi gingen, wordt verzocht een postzegel voor antwoord bij zijn schrijven te voegen. Alle annoncen zijn vooraf te betalen en moeten tegen den Donderdag noen ingezonden worden Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. TARIEF: Notarieels Verkoopingen: 96 cent. per gewone regeL Annoncen: Prijzen op aanvraag. Toekomend jaar, in de maand Mei, worden over 't geheele land de parle mentaire verkiezingen gehouden Twee groote gedachten zullen en dienen ook deze stemmingen te be- heerschen de noodzakelijkheid en het deug delijke der verstandhouding onder de katholieke standsgroepen, en de vaste overtuiging dat de Ka tholieke Partij, zelfs met het enkel voudig stemrecht op 21 jaar. zoowel in de kamer als in den Senaat, de meerderheid kan herwinnen. De Katholieke Standenpartij. Door haar standengroepeering is de Katholieke Partij de ware weerspie geling van het maatschappelijk leven. Werklieden, boeren, middenstanders, opvoeders, dragers van verantwoorde lijkheid. geleerden, vullen elkander aan, kunnen de een zonder de ander niet vooruit en dus dienen zij malkaar ten beste te verstaan. Ongetwijfeld is dit de geschiktste methode, niet alleen om in vrede veel voort te brengen, maar ook om naar rechtvaardigheid iedereen zijn redelijk paart te verstrekken. En .vanneer die verstandhouding berust op de katholieke princiepen, zal ze tevens van alle leden der samen leving het breedste bezit van de ver standelijke, zedelijke en godsdienstige weldaden fel bevorderen. Zoo hoog en zoo breed kunnen de anti-katholieke partijen niet kijken, omdat ze klassenvechters zijn dus zeer schadelijk aan het algemeen wel zijn. De afgrijselijke volksellende on der de toepassing der strevingen van de liberale economie heeft zulks be wezen, en waar het socialisme toe gepast wordt zijn de toestanden zoo mogelijk nog erger. Wij zullen niet beweren dat de stan- denpolitiek als een dogma moet ge huldigd worden, maar in de huidige verhoudingen waarin de standen zich zelfstandig organiseerden is ze kloek en gezond en kan ze ook op de gebie den van de politiek en de omgeving, zeer rijke vruchten opleveren. In de jongst verlootten maanden hebben de Katholieken tegenover het brutaal of fensief der socialisten, een zegevie rend eenheidsfront gevormd en de openbare meening zou zeker niet be grijpen moesten zij in het samenstel len hunner lijsten de verstandhouding niet zoeken te bereiken. Met afzon derlijke lijsten zou men dus maar mo gen opkomen om opportuniteitsrede- nen. Kunnen de Katholieken door hun verstandhouding, bij het kiezerskorps •den vasten indruk verwekken dat zij in staat zijn ten bate van alle beroeps klassen alleen het land te besturen, zeker is het dat we een herwinnen eener Katholieke meerderheid. 't vooruitzicht mogen stellen Met in onbetwistbare cijfers kan zulks wor den aangetoond. Als vertrekpunt nemen wij de uit slagen der verkiezingen voor de Ka mer in 1919, ons bij de drie sterkste partijen beperkende. Deze gaven Katholieken, 648.778 stemmen, 73 zetels, of 40,5% der stemmen en 41% der zetels; Socialisten, 645.124 stemmen, 70 zetels, 40% van de stemmen. 40% van de zetels Liberalen, 310.876 stemmen, 34 zetels, 19,5%' van de stemmen, 19% van de zetels. In het arrondissement Gent-Eekloé mieken de katholieken van 1919 tot ■den 16 September 1928, een vooruit gang van 10,7% der stemmen. Inderdaad I 48,2% in 1919. 52,1% den 1l Maart 1928. 58,9% den 16 Sept. 1928. Natuurlijk was de laatste verkiezing begunstigd door dat al de partijen niet in het strijdperk stonden, maar kun nen de katholieken in al de arrondis sementen van het land, naar het voor beeld van Gent-Kekloo, hun stemmen- tal van 1919 met een kleine 10% in d'hoogte drijven, ze naderen de 50% van de stemmen, wat hun zeker de helft of meer dan de helft van de ze tels verzekert. Onvervulde socialistische beloften. Alhoewel bet werkende volk het niet licht kan vergeten, dient in den kiesstrijd de volle aandacht herves- tigd te worden, op de niet gehouden socialistische beloften in de algemeene verkiezingen van 1925. Ze zouden de levensduurte doen dalen, maar 't was radikaal het omge keerde Ze hadden reeds een socialistisch wetsontwerp neergelegd ter aanpas sing van de ouderdomspensioenen doch zij vergaten het boven te halen. En als er voor de oude menschen ten slotte toch wat verbetering werd he komen, dan is het slechts geweest on der den druk der krachtige werking van de christen democraten. Een wetsontwerp hadden ze klaar over de maatschappelijke ver zekeringen en ook dit is ergens in een stof doos blijven steken, zoodat elkeen de oplossing van kristen democrati sche zijde verwachtende is. Het is onontbeerlijk schreven de socialisten in hun beloftenvloed, «dat er gedurende vier tot vijf jaren, honderd duizend woningen gebouwd worden in Ilelgie en onder den socialistischen minister van arbeid, werden zelfs de bouwpremies afge schaft. Opzichtens den militairen dienst tijd beloofden de socialisten zes maanden en gewestelijke indeeling», doch het wetsontwerp door de socia listen neergelegd duwde de jongens van af hun veertiende jaar in het mi- li i air g'edoe. - Nog om vele andere redenen staan de socialisten op den zwarten wan- trouwenboek bij het werkvolk. Zoo het afdanken van duizenden spoor wegwerkers niettegenstaande de be lofte dat niemand zou verontrust wor den, het afschaffen van den familie- toeslag, enz. Nu weer zijn de socialisten bezig een programma aaneen te naaien, zoo als blijkt uit de groote politieke rede van gezel E. Anseele in een socia listisch arrondissementscongres te Gent voorgehouden. Daarin wordt gehandeld over va- canties, arbeidstoezicht, pensioenen, verzekeringen en belastingen doch dat alles is voortaan in socialistischen mond zonder waarde. Het verleden heeft ze voor de toekomst gecondam- neerd. Schoolstrijd. Op een ander deel der rede van ge zel E. Anseele dient echter van de gansche bevolking de voorname aan dacht gevestigd te worden, op het deel waar hij verklaarde wel tegen het kapitalisme maar niet tegen den gods dienst te zijn. De waarheid zal juist het omgekeerde wezenniet tegen het kapitalisme maar tegen den gods dienst Het onderwijs der kinderen staat toch wel in het nauwste verband met den godsdienst en wie het christelijke onderwijs bekampt, vecht ook tegen den godsdienst. Er worden genoeg subsidiën gegeven aan de katholieke scholen verklaarde «gezel E. Anseele», dan als hij wel weet dat in vele liberaal- socialistisch bestuurde steden en ge meenten, nog schreeuwend onrecht tegen de volkskinderen der vrije scho len wordt gepleegd. En dat volstaat gezel E. Anseele ig niet. Hij stuwt effenop naar schoolstrijd, zoo ongeveer gelijk door de ongelukswet van 1879. Overweeg maar wat we dienaan gaande uit zijn groote politieke re de door Vooruit vernamen Moraliteit. Artikel 4 der school. Nu moet de vader die wenscht dat zijn kind geen gods dienstig onderwijs ontvangt een verklaring doen van ongodsdiens tigheid en dit kan gevaarlijk zijn voor het brood van werklieden, be dienden en kleine burgers. Dit wijzigen aldus: dat de vader die godsdienstig onderwijs wil, het schriftelijk zal vragen. H; Natuurlijk zou het niet gevaarlijk zijn voor de broodwinning van werk lieden, bedienden en kleine burgers, als ze een verklaring van godsdiens tigheid zouden moeten doen, want liberalen en socialisten zouden het niet durven bestaan dienaangaande iemand te treffen Maar hier wéér is de geschiedenis de groote en onomstootbare getuige. Onder de wet van 1879 waarin het ook bepaald was dat de kinderen op aan vraag de godsdienstlessen mochten volgen werd elkeen die maar eenigs- zins van de regeering of van de anti katholieke besturen afhing,, op straf van broodroof onder gewetensdwang gesteld. «Gezel E. Anseele weet zeer goed dat de overgroote meerderheid der Belgische bevolking voor zijn kinde ren een christelijk onderwijs verlangt, en zijn voorstel moet noodzakelijk strekken tot ontchristening van de school. Diep zijn wij er van overtuigd dat vele werklieden die tot hiertoe nog voor de socialisten stemden, hierin een aanslag zullen zien op hun convic tie in zake onderwijs. Ook zullen zij voortaan aan onze zijde willen staan, niet alleen om het heropenen van een gruwelijken schoolstrijd te verijdelen, maar ook om mede te werken aan een weldoende en rechtvaardige gelijkheid op het gebied van het onderwijs en de opvoeding der kinderen van werklie den, bedienden, hoeren en midden standers. MM Ik ben kooper van van Frankrijk en andere landen aan de volgende prijzen: 5,00 fr. stuk c 13,00 fr, 2,00 fr. 4.50 fr, 1,00 fr. 2,20 fr 0,50 fr. 1,05 fr M. KESTELOOT-BOUCHARD, Wissel, rechtover de Statie, KOMEN Na den slag. Het gewichtige vraagstuk der Am-* nestie, waarvoor ons land in den laat- sten tijd gestaan heeft, is dus uit dé voeten. Door de stemming ter Kamer uitgebracht, die zeker in den Senaat ongewijzigd zal bekrachtigd wordeitjj heeft de amnestiekwestie een oplos sing gekregen. Dat het de oplossing niet is die verwacht werd, dat het dè oplossing niet is die volledig vrede en rust zou brengen in het land, dat het de oplossing niet is die best den recht* veerdigheidszin van het land zou la^f'V zien, dat is zeer te betreuren. En da) is de schuld der Liberalen. Van het begin af werd er van Vlaamsche zijde getracht naar eene nationale oplossing, eene oplossing die ingegeven zou worden huiten klein zielige partijbelangen. Hoor de stugge Houding der Libera len is geheel ue amnestie op een ellen dig politiek gejacher uitgeloopen In tie weken die op het Kamerverlof volgden ging het immers pin de vraag; Moet er regeeringscrisis zijn of niet. Regeeringscrisis, dat was iets naar den zin der Socialisten en laat het ons maar zeggen ook naar het gedacht der Vlaamsche Nationalisten. De Katho lieken echter, en de Vlamingen nog meest van al, hebben ingezien dat het geen gewenscht oogenhlik was voor een regeeringscrisis met eene moge lijke kamerontbinding en nieuwe ver kiezingen. De Vlamingen, nogeens ter wille van de rust in het land, hebben het hoofd in den schoot gelegd en zich aangesloten hij het voorstel der Re geering. Al geeft het geen voldoening het behelst toch zekere maatregelen waarover wij ons mogen verheugen. De Liberalen hebben in deze zaak eene ellendige rol gespeeld. Zij hebben Minister Jaspar gedwongen zijn woord, dat hij voor het verlof plechtig gegeven had, te verbreken. Zij hebben het Belgische parlementarisme eens te meer aangesteld op zijn smalst, met de meerderheid te beletten zich vrij te uiten over eene nationale kwes tie. Zij hebben uit kiesbelang het na tionaal belang slecht gediend. Zij heb ben eens te meer het vertrouwen ge schokt tusschen twee regeeringsgrpe- pen die nochtans menig belangrijk vraagstuk, in de eerst komende dagen, samen moeten oplossen. Wat de Socialisten betreft, wij heb ben veel beters van hen verwacht. Wij kunnen niet gelooven dat de. Vlaam sche Socialisten zich zullen beroemen over de houding van hun partij. Deze was erbarmelijk verdeeld, wanneer er over dit Vlaamsch punt moest uit spraak gedaan worden. Aan hen komt het in alle geval niet toe de Katholie ke Vlamingen eenig verwijt toe te sturen. Dat de Vlaamsche Nationalisten het eens waren om meer te vragen dat spreekt als een boek. Maar dat zij niet in getal zijn om iets te verkrijgen dat weet oo.k toch iedereen. En een vogel in de hand is veel meer dan tien in de lucht. Dat de Katholieke Vlamingen zich met al hunne krachten ingespan nen hebben om zooveel te verkrijgen als zij maar konden, dat weten de Vlaamsche Nationalisten ook, al zol en zij het misschien niet openlijk wil len bekennen. Wie doet wat hij kan, is een eerlijk man. Dit Vlaamsch spreekwoord blijft waarheid. De slag is geslegen. De houding van de commissie, die enkele gevallen moet onderzoeken met het oog op de ineerherstelling, zal uitwijzen of er werkelijk iets meer werd bereikt dan wat er uit den tekst zelf van de wet te voorschijn treedt. Krasse uitlatingen. De Waalsche Separatist M. Bran- quart sprak te St Gilles. Hij zegde: Belgie is een uitvinding van de Brusseleers van het volk dat ons altijd in den rug schiet En het slot dat iedereen verwachtte was Moest het Waalsche volk inzien dat het niets meer is en dat het geen rechten meer bezit in een ver- vlaamscht Belgie. dan zou het zich naar het Zuiden, naar zijne natuurlijke moeder keeren... (Leve Frankrijk! roeot als vervoerd de menigte uit) De Liberale «Indèpendance Beige», die verslag over die vergadering uit bracht, vond geen woord van afkeur ring voor deze krasse uitlating Oorlogsabris. In onze Vlaamsche frontstreek zijn er nog 4 tot 5 duizend oorlogsabris Ten einde over te gaan tot de afdoen de afbraak dier abris is er tusschen den Staat en de Maatschappij voor Betonwerken een kontrakt afgesloten geworden dat tot die afbreuk besluit en dat overigens rekening houdt met de wenschen door de Federatie voor Geteisterden uitgebracht. Jamais. Nooit. Er was spraak van het nemen van amnestie-maatregelen, 't Was over een paar jaar. De liberal Heer Hymans stak zijn fermen krop uit en sprak plechtig het vervaarlijk groote woord uitJamais Hoe fijne vos M. Hymans ook zijn Iets uit het werk van onzen stads genoot Heer Jules Boudry, kunst- en sieraadschilder te Poperinghe. leer meester van teekenen en schilder kunst in de beroepschool onzer Stad. Teder Poperinghenaar kent Heer Jules Boudry en menig medeburger die zijn talent waardeert, heeft reeds van zijn schilderijen in zijn huis han gen. Heer J. Boudry is liefhebber van alle kunst maar teekenen en schilderen ligt hem naast aan 't hart. Hij deelt het ten ander van geen vreemde, zegt het spreekwoord; zijn vader, heer Ca- mille Boudry, werd hier ter stede ook altijd gekend als een kunstig sieraad schilder en zijn oom heer Aloise Bou dry, is in de kunstmiddens van Ant werpen als tableau-schilder heel gun stig gekend en kort geleden zelf ver schenen eenige zijner schilderijen in de flinke vlaamsche illustratie Ons Volk Ontwaakt In den loop van den zomer deed Heer Jules Boudry met zijn leerlingen een studiereis naar 't Begijnhof van Kortrijk en werd er zoo getroffen, door de schoonheid en de dichterlijk heid dier stille rustplaats, dat hij er terugkeerde om zijn liefhebberij te beoefenen. We geven hier afdruk van een paar zijner aquarellen en tevens de beoor deeling van een kunstkenner over het geleverde werk Jules BOUDRY. Geen vermaar- de naam in dé kunstwereld'k weet zelfs niet of die ooit op 'n salonpro- gramma prijkte,, maar "t werd me gegund 'n zestal aquarellen van hem te bewonderen, en 'k moet het be- kennener zijn er hij die effenaf prachtig zijn. De mystieke stilte van Kortrijk's Begijnhof, dat zooveel kunstenaars reeds aanlokte en voor menigeen den toetsteen van hun succes was. weet Boudry hier fijn te eerbiedi genhoe stemmig z'n klëurenscha- keering, hoe natuurlijk z'n ensem- bles. Boudry doet niet aan modernisme hij heeft z'n eigen trant, hij streeft naar eenvoud en natuurlijkheid en 't zijn juist deze hoedanigheden, hier zoo eenvoudig weergegeven, die van die zichtjes echte kunstbrokjes ma- ken. gaat voort weg, laat 't pu bliek eens uw kunst waardeeren... en voor wanneer uw salon V. Een kijkje in den werkwinkel van den Heer Jules Boudry, is een aange naam en leerrijk tijdverdrijf; men is er altijd welkom en immer is er iets nieuws te zien. We wenschen heer Jules Boudry goede kans op den ingeslagen weg Welaan. Heer Boudry. op den ingeslagen IHB1I moge, hoe geslepen als diplomaat hij ook gekend weze, toch kende hii de kracht niet van dat enkel woord Ja mais Thans is dezelfde heer Hymans onze Minister van Buitenlandsche Zaken. Charts heeft het Ministerië Jaspar. waarvan Hymans deel uitmaakt, zelf amnestie-maatregelen voorgelegd en M. Hymans heeft in een fiinken duw zijn Jamais van over twee jaar... ingeslikt. Dat is diplomatie. De Eiberalen wilden van geen toe gevingen weten en samen met Minis ter Janson en de Liberaal M. Devèze heeft M. Hymans hen gesmeekt toch een klein beetje toegevend te zijn voor de amnestie, want er hingen Liberale Ministersfraks met een draadje aan het amnestievoorstel. M. Hymans zelf dook in ëen der zakken van zijn minis terfrak zorgvuldig het beruchte woordje Jamaisdat hij vroeger zoo plechtig en zoo krachtvol uitge sproken had. Nu weet Minister Hymans hoe ge vaarlijk het is zijn mond te wijd open te zetten. Nu zal hij tweemaal denken vooraleer te zeggenBeekje, 'k en zal van uw water niet drinken!...» want men kan nooit weten. Belgische Missionarissen. Dinsdag laatst is alweer een flinke, groep jonge Jezuïeten vertrokken naar de Missie Bengalen in EngeTsch Indië. In den loop van dit iaar heeft Belgische Provincie van de e.zuie- ten-Orde niet minder dan 27 nieuwe missionarissen uitgezonden naar Indië en Congo. De Missie van Indië telt thans 281 Belgische Jezuieten, waarvan 178 Priesters, 82 Scholastieken en 21 Broeders. De Missie van Kwango (Belgische Congo) telt 86 Jezuieten waarvan 56 Priesters, 13 Scholastieken en 17 Broeders. Op 1 Januari zal de Vlaam sche Bisschop Mgr. Yanhee, eerste Apostolische Vicaris van Kwango, naar Congo vertrekken. Moge God het werk van deze-kloeke' apostelen zegenen. Moge Hij ook al dezen die ze helpen met hunne gebe den en met hunne giften, rijkelijk be- loonen. Het Liberaal programma. In de tridépendance Beige wordt een schets gegeven van het liberaal programma. Geen woord is er in te vinden over de Vlaamsche kwestie. Wat zitten de liberalen met de Vla mingen in? Maar wat zitten de Vla mingen ook met <le liberalen in 1 In gansch West-Ylaanderen zijn er nog twee liberale Volksvertegenwoor digers, in Oust-Vlaanderen nog drie, in Antwerpen ook en in Limburg geen meer. Wat zouden de liberalen zich dan nog de Vlaamsche Kwestie moeten aantrekken. Het kwaad straft zichzelf. De socialisten boeren achteruit Een massa menschen, die verblind werden door den rooden blut, hebben hun oogen opengetrokken en laten zich niet meer vangen. Anderen, ontgoo cheld, voelen dat de socialisten juist niets meer kunnen dan een ander neen, het nog slechter doenen iti eigen rangen wordt er tusschen de rooden ruzie gemaakt dat de stukken in 't ronde vliegen. En de Volksgazet zucht: Er was een tijd, dat elkeen meen de dat men maar hij de socialisten te -gaan had om geholpen te worden». Wel. dat kwam omdat nu juist de socialisten over huis en dak schreeuw den dat zij, en zij alleen, alles wisten, alles konden in orde brengen. G'heht daar bijv. den kiesstrijd van 1925. Het duur leven: De socialisten zou den dat wel klaarspinnen. De belastinganWeeral de socialis ten zouden ze verminderen. PerekwatieNogeens, dé socialis ten zouden zorgen voor allesowtrtref- fende loonen. WoningnoodKom, kom; weeral zouden de socialisten met een hand- omdraaike deze zaak van dé haan hel pen. Pensioen: Vooruit, dé socialisten zouden wel zorgen voor 10.fr aan Jan en alleman. En de beloften gingen nen gang 't Was maar een kwestie- vair stem metjes winnen. Doch schoone liedjes durem niet lang. De socialisten hebben: van a-li hunnen bluf niet veel eer gehaald. Nu keeren de menschen hun den rug toe-. Nu meenen de menschen en zulks terecht dat zij aan het verkeerd adres zijn om geholpen te worden door de socialisten. 't Is altijd hetzelfde: het kwaad straft zichzelf. Vrouwen in de Politiek. Men weet dat net eenige vrouwe lijk parlementair lid in ons land. Me- Senaat enkel door socialistische leden naatslid van Brussel. Thans melden de bladen dat de So cialisten van Brussel ook op liunne lijst voor de Kamer eene vrouw heb ben, Mevrouw Claire Baril. De Katholieken ieveren voor het Vrouwenstem recht. Dat is geheel goed, maar is het wel ernstig als zij geen gebruik maken van het thans bestaande recht van verkiesbaarheid? Zullen de Katholieken dan waarlijk dulden dat de vrouwen Yn Kamer en vrouw Spaak is, het socialistisch Se- vertegenwoordigd zijn? 't Ware waar achtig niet wel. Moesten er wat meer vrouwen zete len in Kamer en Senaat, het valt te denken dat het er niet slechter zou om gaan. Men beweert zelfs dat er wat min «mannenwetten» zouden ge stemd zijn. De vrouwen hebben er alle belang hij te zorgen dat er min op «kanonnenvleesch» aangestuurd wor de. De mannen spreken veel te veel Hoofdzetel:; GENT*Kalanderberg Maat.Zetel: BRUSSEL,84,Wetstr. Bijbanken Kortrijk, 4, Lange Steenstraat YPER, Groote Markt, 9, tel. 304 en 334. (Verhuring van Brandkoffers) Antwerpen, St Martensstraat, 2. Bijkantoren: Brugge, Iseghem, Komen, POPERINGHE, Yperstraat, 5, tel. 62. (Verhuring van Brandkofïers), Thielt, Waaa- ten, Wervik, W'estnieuwkerke. HuApkantosen in al de bijzonderste gemeenten van West-Vlaanderen: Alver.inghemG. Yandeweghe, Geru. Sekr. Bevereu a/Yzer: O. Desmytter, Gem. Bed. BoesingheEuk. Coulier, Handelaar. BixseboteC. ttondeghejm, Plaats BrielaoJ. D.avid, Gemeente Sekretaris CrouabekeCl Decae, Gemeente Ontvanger Diejkebusch Mevr. G„ Deconiack. DranoutreHubert Thibaut, Gemeente-Sekr. EJverdingheJ. BuJtheel, Meetkundige Gheluvelt: A. Beyls, Gemeente Sekretaris GhyverinchoveL. Stekelorum, Gem.-Sekr. HollebekeA. Breyne, Gem. Sekretaris KemmelRené Joye, Handelaar MoorsledeJos. Vancöillie, Handelaar NoordschooteMichel Butaye, Plaats PasschendaeleMevr. Noliet. Ploegsteert: L. Lemaire, Westnieuwker!» PollinchoveH. Anseeuw, Gem. Bediend* ProvenE. Delava, Rentenier ReningheA. Wullepit, Gem. Ontvanger ReninghelstFl. Camerlynck, Gem. Sekr. Rousbrugge Claeysoone Aimé, Gem.-Ont. Stavele: Mevr. P. Franchoo. WaestenP. Parmentier, Yperstraat Westoutre-; A Declercq, Plaats WestvleterenM. Vanlierde, Beheerder LocreHub. Thibaut, Gem.-Sekr., Dranoutre WulverghemL. Heughebaert, Gem. Sefcf LooV. Camerlynck, Gemeente Ontvanger MeessenL. Lemaire, Westnieuwkerke Merekem: Od. Rohbe. Kouterstraat. Moeres: Marcel Melis, Gemeentesekretaris Zichtrekeningen 3% bruto. WulveringhemJul. Ceulenaere, Gem. Oni WytschaeteG. Alleman. ZonnebekeLucien Debal, Gem. Sekretaril 15 daagsche rekeningen 4,50% Spaarboekjes 5% bruto Zicht. Kasbons rente op voorhand betaalbaar. Op naam of aan drager 3 maand 4,00%: vrij van lasten. 6 4,50% 1 jaar 5,00% Obligatien op 5 jaar op naam of aan drager 6% vrij van lasten. Rente betaalbaar bij zesmaandelijksche koepons. Wissels - Beursorders - Uitbetaling van alle Belgische en Vreemde Ko»* pons - Vernieuwing en Terugbetaling van alle Obligatien - Titels, enz. Alle Beurs- en Bankverrichtingen aan de voordeeligste voorwaarden. ZEKERHEID. VOLSTREKTE GEHEIMHOUDING.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1928 | | pagina 1