De Wilde Ruiter GEDACHTEN G. GEZELLE. winMiiiiiiiiiuiiiiiimiii Er zoo zijn er velen, die naar Nico- demus mogen kijken en met hem het Jerimiaslied mogen herhalen. Dat gaat zoo ggggg*I WMIMMMMaMBBBBK SSggjggB Vreest God. maar, vrienden, Weest nooit vreesachtig: Zijt kinderlijk Nooit kinderachtig! ©enkt aleer gij doende zijt, En doende denkt dan nog. 'n Stelt uw hert om wien dat.'t zij Te gelde, noch te pande. Oremus Zei Nieodetnus, 't Is maar veeg Mijn portemenee is leeg! Feesten kost geld En als 't feesten is gedaan Zijn de centen Naar de maan! 't Schijnt dat er in Brussel nooit of nimmer Nieuwjaar is gevierd lijk nu... In alle geval, de bazen van de stami nees wrijven in huider handen. AR THUR FALLOT spekelde in zijn han den en gaf zijn vrouw een pandoering. Dat was 't begin van 't einde. Arthur ging naar links en zijn vrouw ging naar rechts. Ze hadden mekaar vroe ger pertang geerne gezien, maar nu was er ruzie gekomen. Ge moet weten Arthur had lange vingers en hij had ieverans de okkasie gezien voor zijn vrouw een schoone pelsmantel te pik ken. Maar schoon gekleede vrouwen O, mannen wil de les Toch altijd goed onthouwen Hebben dubbel succes. Zoo ook de vrouw van Arthur. En Arthur werd kwaad omdat zijn vrouw te veel te pronken liep. Vandaar de pandoering. Jalouzie is een leelijke kwaal, zegt Marenta. Maar nu Arthur van zijn vrouw was weggeloopen had hij zijn identiteitskaart vervalscht en in plaats van gehuwd, daar ongehuwd van gemaakt. Dat is nu ook uitgeko men en nu zit Arthur achter slot en grendelprimo ten eerste voor het stelen van een pelsmantel, primo, ten tweede voor het vervalschen van zijn identiteitskaart en zijn madame heeft een proces omdat zij gestolen goed heeft aangenomen. Eerlijk duurt het langst Mijn vrinden! Diefte zal zijn straf r Eens vinden. DJEPPE HAD precies niet gestolen maar toch veel schuld gemaakt Alzoo moest hij aan den koster van Lulle- kensheim wel duizend frank geven. En de koster was al tien keeren ko men vragen: wanneer krijg ik mijn geld. En Djeppe zei altijd: 't spijt me, maar ik kan u dees week niet betalen. Dat hebt ge mij gepasseerde week ook gezeid, zei de koster. Ge ziet dat ik mijn woord houd, antwoordde Djeppe, dus moogt ge confiencie hebben. Met zulke confiencie, zijt ge vet, zegt Ma renta. MARGARINE wordt ook ge maakt van vet. Daar is een gazet die schreef dat margarine gemaakt wordt met slecht vet, met vet van zieke bees ten en zoo meer. Maar een doktoor antwoordde in een andere gazet dat het klinkbare leugens zijn en marga rine gemaakt wordt van goed vet. ge mengd met boter en melk. En hij voegt er bijnu dat de boter zoo duur is als onder den oorlog bewijst men een slechten dienst aan de menschen met te zeggen dat margarine een slecht voedsel is. Niet iedereen kan boter koopen En geeren of niet geeren Men is altijd blij wat margarine Op het brood te kunnen smeeren. Wist ge 't, alderliefste Lezeres en 1IHIIIIIIHIIIIIHUHIIIIIII Mengelwerk v."De Poperinghenaar,, 25 ROMAN door A. HANS. Robert stelde Ida aan Jacqueline voor, die dan met de meid naar de "keuken ging. 's Avonds zaten Robert, Jacqueline en Raoul samen aan 't souper, van Heilbeke sprak weing. Hij scheen ver legen. Hij vroeg dan bij den zieke te mo gen wakën. Blomme sliep weer rustig. van Maere keek nu of alles goed gesloten en verzekerd was. Maar hij vreesde de roovers niet meer. Den volgenden dag keerde de heer Lamoens terug. Jacqueline toonde g'roote blijdschap. Haar vader had echter weinig nieuws, zei hij tot van Maere. Ik heb inlichtingen genomen, ver telde hij. De jonge man, die hier ziek ligt, is een nietwaard, die gedurig met de Franschen geheuld heeft en zijn streek verliet uit vrees voor wraak van de burgers. Zijn ouders zijn uit schaamte ergens naar Zeeland gaan wonen. Ik heb ze dus niet kunnen in lichten over den toestand van hun zoon. 't Zijn treurige tijden. Inderdaad, erkende van Maere en hij dacht aan al hetgeen hij hier in zija eigen gewest vernam. beste Lezer dat meer dan de helft van de koeien die in ons land worden ge slacht aan de tering lijden.. Maar dat kan geen kwaad zulle, want die mi croben zitten maar hoofdzakelijk in de ingewanden. Maar wat gevaarlijk is, dat is ongekookt varkensvleesch te eten. In 't varkensvleesch zitten trichinen. Wat zijn dat voor dingen, vraagt Marenta. Wel, schaap lief. tri chinen dat zijn microben en als ge nu rauw vleesch, varkensvleesch eet waar die microben in aanwezig zijn dan zetten die micftben zich in 't men- schenvleesch vast en als ge dan sterke kadee zijt, eten die microben u op. Daarom is 't vooral voor kinderen gevaarlijk rauw varkensvleesch te eten. Zoo toch zeggen de doktoren Mogelijk voor groot en klein Die dees wijzen raad wil hooren Kan die raad ook nuttig zijn. Een nuttige uitvinding is die van dokter Dorsch, een Oosterijker. Die heeft een masjientje uitgevonden om portretten te trekken en dat masjien tje is niet grooter dan een kleinen vingerhoed. En waarvoor dient dat masjientje? vraagt Marenta weer. Wel, daarmee fotografeert hij de maag van menschen die anders ge opereerd moesten worden. Ze moeten dat masjientje inslikken... Later komt het weer uit de maag*'t is al eender langs welken kant en het binnenste van de maag is gefotografeerd. Dui zenden menschen zijn alzoo reeds aan een operatie ontsnapt. Zoo heeft men nu ook toestellen waarmee men in de blaas kijkt. De wetenschap gaat hard vooruit Met reuzen schreden groot... Maar ondanks al die wijsheid blijft De meester toch de dood. IN AMERIKA liggen de ziekenhui zen vol met grieplijders en Pietje de dood heeft een fameuze kalandizie. IN SUMATRA is 't ook geen lolleken. Daar sukkelen ze met de pokken. En 't ergste van alles is dat er geen pok stof voorhanden is om de menschen in te enten. Onze prins Polle en zijn madame voyazjeeren aan die kanten. Die kunnen geen kwaad, zegt Maren ta, ze hebben huider doktoor meê op reis. MADAME Demoor van Elsene ging op reis naar Parijs. Voor haar zat er een meneer in den trein en die meneer scheen een leelijke valling te hebben want hij hoeste nog erger dan een peerd dat peper gesnuifd heeft. Al met ne keer nam die meneer een klein fleschje en hij goot er enkele druppel tjes van op zijn zakdoek... Madame Demoor herinnert zich niet meer wat er toen gebeurd is maar als de trein te Parijs aankwam waren de juweelen uit haar sakosje verdwenen en daar zaten er zoo maar voor een half mil- joentje in. Die rare meneer was na tuurlijk de gaten uit. Allee! zoo iets zal Marenta niet overkomen... 'k Kan 't gelooven, zegt ze... Al mijn juwee len zijn nog geen 500 duizend waard. Toch wel Marenta Ik zeg het vrank en stout... Uw beste juweel Dat is uw hart van goud. DAVID DEK REM ER had in zijn hart iets gevoeld voor de dochter van boer Vonk. Maar boer Vonk wees David Dekremer het gat van den tim merman. Weet ge wat de afgescheepte minnaar toen deed om zich te wreken Hij kocht naalden en smeet die in de pulpkuil. 's Anderendaags moest boer Vonk vier koeien afmaken... Wat kon den die arme beesten daar nu aan doen dat die David werd afgescheept? 't Gebeurde te Leksmond, in Holland. DAAR REIST een Hollander door 't land met allerhande mislukte bees ten. Alzoo heeft hij meêeen kalf met twee koppeneen kat met twee staar ten; een geit met een hondenkop en een kalkoen met vier pooten. De men schen staan daar op te zien en te ga pen. Domme menschen, zegt Marenta. Spijtig dat hij geen ezel meê heeft met twee pooten, ge zoudt ze nog feller zien loopen om te gaan zien, pertang Ezels op twee pooten Die ziet ge met hoopen. Dat is niet op u, zulle, alderliefste Lezeressen en beste Lezers. Maar ezels dat zijn zij die het wapen steu nen waarmee het vlaamsche volk wordt bekamptde franskiljonsche pers. De heer Lamoens was zeer ingeno men met de verloving.Van Jacqueline en van Maere. Raoul van Heilbeke hield zich op een afstand. ,Iiij scheen beschaamd over zijn aanwezigheid. En den tweeden dag na Lamoens terugkomst, zei van Heilbeke tot Ro bert Nu zal ik maar vertrekken, ge hebt gezelschap. Ik hoor hier niet. Maar van Maere kon hem toch doen besluiten op het kasteel te blijven Hij zag echter dat mijnheer La moens zeer koel was jegens van Heil beke. Ja. Lamoens zal het vorig leven van Raoul kennen, dacht van Maere. En ik begrijp zijn afkeer. Maar ik moet den vriend uit mijn jeugd op den goeden weg houden. Ida, de nieuw meid, voldeed zeer. Ze schreed stil en bescheiden door het huis en werkte goed. Ze vroeg nooit uit te gaan en als ze een boodschap naar het dorp moest doen, keerde ze vlug terug. Robert was overtuigd dat ze niets aan den notaris vertelde, van Maere wilde jegens dezen nog omzich tiger zijn. nu Ida zoo ongunstig over zijn verleden gesproken had. Eenige dagen verliepen. Op een avond keerde van Maere uit leper terug. Het was donker en wild weer. De wind loeide door de boomen. bij den Maerburg. Zoo kwam het waar schijnlijk. dat twee personen, die ge heimzinnig bij de poort stonden, den jonker niet bemerkten. Robert kreeg achterdocht. Stil steeg Beste Lezers, Lezeressen Denkt er om ten allen tijd Dat ge Vlaming zijt. Steunt uw pers, de vlaamsche bladen Als besluit Geeft geen centen uit Aan de franskiljonsche bladen Die uw recht verraden. EN HIER zijn we weer met een liedeken dat op een avondfeest kan te pas komen. Man en vrouw komen op met een bussel parapluis. Ze zin gen beurtelings een regel 'k Ben Karelken de leurder En ik ben zijn Katrien Ge hebt ons vroeger jaren Al meer dan eens gezien. We doen nog 't zelfde stieltje En 't gaat Göd dank nog goed Want nooit heeft het geregend Lijk 't tegenwoordig doet. Refrein: We maken pa- We maken ra- Paraplutjes net en fijn Om, als het regent Van boven zegent Ge dan niet nat, nat, nat zoudt zijn. Ge hoort de boerkens zuchten Het land ligt veel te nat. 't Kan zoo niet blijven duren Klagen die uit de stad. Maar 't zal niet rap verbetren Want uit den regenhoek Zal nog veel water vallen Zegt d' Almanak van Snoeck. Zoo gij. niet nat wilt worden Hebben wij iets voor u. Koopt dan voor enkle franken Een goeie paraplu. Al giet het ook bij stroomeu Het kan verdraaid geen kwaad Wanneer ge, met zoo eentje Tien uren loopt op straat. De mode tegenwoordig Dat is mij een gesmoes. De jufïerkens die dragen Nu allen een... Tom Pouce Maar als het dapper regent Och Heer! dan zijn ze nat En staan ze daar te druipen Lijk een verzopen kat. Veel beter is 't te koopen Zoo een van dit model... 1 Die kan verdraaid nog dienen Bij 't jeugdig minnespel. Als koppeltjes gaan wand'len Elkaar hun lipjes biên... Staan zij dan goed verscholen En niemand kan het zien. Biscouplet. Is er somtijds een vrouwken Dat klop krijgt van haar man, En ondanks bedsermonen De zaak niet winnen kan... Dan is dit een remedie En daarom zeg ik u Wilt gij een streling geven Gebruik een paraplu. Manneken, zegt Marenta, ge moet de vrouwen precies tegen huider man niet opjagen, alhoewel ik beken, gaat ze voort, dat menig man een streeling met een paraplu verdient. Ja, menschen, eens lachen 't Is allemaal goed en wel, Maar ginder in de Walen Daar was 't een triestig spel. Te Comblain au Pont is er een oto met veertien man in te water geraakt. Bijna allegaar huisvaders. De oto is door een afsluiting gereden en zoo r^cht de üurtbe in. Door den regen en de gesmolten sneeuw in Frankrijk stond het water zeer hoog, zoodat de oto wel twee meter onder het peil kwam te liggen. En niemand kon er uit. De menschen zijn daar gestorven als muizen in een muizenval die ge in een kuip water verdrinkt, 't Gebeurde 's avonds... 't was helle donker... Hulp! Hulp! klonke het tweemaal toen niets meer dan het geklots van het water. En de dood die kwam En de dood die nam In luttel tijd Er veertien meê naar de eeuwigheid EN T DERTIGSTE DEEL van 't uiefjaar is ook reeds naar de eeu wigheid. Marenta trok me dezen nacht bij mijn slippen zeggendeManneken zou dat waar zijn dat die worst-ekster in Parijs zegt. Wie? vroeg ik. Die worst-ekster! herhaalde Marenta. Die zei dat er dit jaar twee gekroonde hoofden in Europa zullen sterven dat er revolutie zal komen in een land dat er een groote stad half zal op branden en dat onze frank op zijn effen zal komen. Nu begrijp ik wat Marenta met die worst-ekster be doeltwaarzegster. wil Marenta zeg gen maar ik heb haar gezegd dat ze mij voor zulk een onnoozelheid niet moet wakker maken. RUZIE 1/ Ze toonen een groote ouderwetsche paraplu. hij van zijn paard en bond dit aan aan een boom. Hij sloop dan nader. Zouden daar weer handlangers van Bakelandt zijn Maar toen schrok Robert meer dan hij van de spionnen der rooversbende zou gedaan hebben. Hij herkende Raoul van Heilbeke en Magda Posteels. Ze fluisterden. Robert kon hen niet verstaan. Maar 't gesprek scheen geëindigd. Raoul en Magda gaven elkaar een kus - en het meisje vertrok. Robert moest zich beheerschen om haar niet toe te snauwen. Flij liet ze ongestoord gaan. van Heilbeke stapte over de brug. van Maere haalde zijn paard en op het plein haalde hij Raoul in. Duurt de lichtzinnigheid dan toch voort? vroeg Robert nijdig. van Pleilbeke keerde zich ontsteld om. Wat is er? vroeg hij. Ik vraag of de lichtzinnigheid voort duurt. Te Boesinge met de hoevedochter en hier met de meid van den bezembinder. Ze kwam zeggen dat het roóvers- meisje weer verdwenen is... die Fran- sica Ameye. Ze had u willen spreken... Een ruwe kerel doolde rond de hut van Posteels en Franscica is met hem meegegaan. Och, ik geloof van al die verha len niets meerEn Magda kwam niet voor mij. maar voor u Ze had u willen spreken... En daarom kuste ze u van Maere, beschuldig haar niet. MAKEN gebeurt om verschillende redenen maar René Vierschuit en Taaf Pokers, twee goei vrienden, kre gen ruzie om een meisken. De messen kwamen er bij te pas en nu ligt een van de jongens in 't hospitaal en zit de andere in den bak. En 't meisken is waarschijnlijk met nummer drie op schok. Twee honden vochten Om een been Een derde kwam en Liep er meê heen Och ja, om de liefde worden er wat zotte toeren verricht. De liefde is een aardig ding En 't is reeds meer gebleken Dat men daarvoor, helaashelaas Doet allerzotste streken. Ge leeft gerust, maar zekren dag Ontmoet ge een lieve deerne Pardoef, daar klinkt een stem in f't hart! Schoon kind, ik zie 11 geerne. En nu begint 't minnespel Dat gij niet kunt ontvluchten Ge zit als een die tandpijn heeft Te klagen en te zuchten. Bij haar alleenzoo zucht ge stil Kan ik nog vreugde vinden. En als een uil, die 't daglicht schuwt Ontvlucht ge uw beste vrinden. Dat duurt totdat ge 't maagdelijn Uw vrouwken lief moogt noemen... Maar dan gaat 't met de liefde vaak Als met de schoonste bloemen. s» Die pronken maar een luttel tijd Met hunne schoone koppen... De liefde! jongens: opgepast Laat niet te gauw u... foppen. Het Manneken uit de Maan. BBBflBflflflBBBflBBflflBflBflBBBflflBBflBI WIJZIGING IN DE TOEPASSING DER WEELDETAKS. Hierna volgen de veranderingen welke gebracht rverden in de toepas sing der weeldetaks, wanneer het gaat om voorwerpen waarvoor de taks dient toegepast te worden bij den ver koop aan den gebruiker. De taks wordt vanaf 1 Januari 1929 op al de nagemelde voorwerpen op 6 t. h. gebracht. TAFEL A 1. STOFFEERING EN VERSIERING VAN GEBOUWEN. A. Stoffeersel. 1. Biljarten en toebehoorten 2. Kachels en haarden waarvan de prijs 1.000 fr. overschreidt Voor het vaststellen van het mini- munm van 1.000 fr. en voor de bereke ning der taxe, raag er geen abstractie gemaakt worden van de met het voor werp verkochte schoorsteenplaten en gegotene vloerplaten. 3. Stoelen of zetels van allen aard waarvan de prijs 65 fr. overtreft. Zijn uitgesloten de nachtstoelen voor kinders en zieken. 4. Andere rieten meubels, in hout, steen of rottingriet. Zijn uitgezonderd, zelfs wanneer hunne paneelen in triplex van gemeen hout zijn (beuk, berk, els en populier), de ruwe geverniste of geschilderde meubels in massief populierhout, on gepolijst noch verlakt, noch gebeeld houwd, noch versierd in relief of uit gehold. 5. Meubels in alle andere stoffen, ter uitsluiting van brandkasten en spiegels alsmede de voorwerpen belast als versieringsartikelen onder rubriek XV van tafel B (taxe aan de bron) Zijn vrijgesteld o.a. de ijzeren bed den waarvan de prijs de 500 fr. niet overtreft, ressort inbegrepen. 6. Brandkasten al dan niet in een gebouw vastgemaakt. 7. a) Badkuipen, badverwarmers en waschtafels, bij aldien de prijs 700 fr. per voorwerp overschrijdt. De waschtafels ten geheele of ten deele in hout vervaardigd en de toilet tafels in allerhande stoffen blijven ge rangschikt onder bovenstaande Nrs 4 en 5 b) Zit en voetbaden, waschbekkens, tubs en stortbadaparaten, bijaldien de prijs 375 fr. per voorwerp overschrijdt. Voor het vaststellen van hoogerge- haalde minima van 750 en 375 fr., mag er geen abstractie gemaakt worden van de met het voorwerp verkochte Ze is edel en treffelijk... Nu met den Wilden Ruiter, dan met u en op anderen zeker met een rooverZe kan fijn huichelen. Ge beoordeelt baar verkeerd... Heeft ze u niet gekust? En is het treffelijk bij avond met u te staan koekeloeren! En ik zou in haar eer baarheid moeten gelooven. van Maere leidde zijn paard naar den stal. Hij was boos op van Heil beke. Of jaloersch Bah, jaloerschmompelde hij. Van een sluns! Ze leidt me bij den neus... Ze laat telkens door den Wil den Ruiter zeggen dat ze treffelijk is. Maar ik heb verduiveld toch oogen in mijn kop. Ze kent de bende. En zeker speelt ze dubbel spel. Mee doen met de roovers en dan den Wilden Ruiter inlichten. Maar ze deugt niet. En ik zou jaloersch moeten zijn. als ze den verloopen Raoul vaif Heilbeke kust Onnoozel. Ja, ge zijt jaloersch. beweerde een inwendige stem. Ik ben met Jacqueline verloofd, sprak Robert, als verdedigde hij zich tegen die stem. Te haastig klonk het in zijn ge moed. Ge spreekt Jacqueline Lamoens van liefde en denkt aan Magda Pos teels... De familie Posteels kan naar den duivelloopen. En toch was er wrok over de ont dekking en het geval van Raoul en de bezembindersdocht. Robert verzorgde zijn paard. Hij bleef nog eenige tijd in den stal. Plij —g—1——a—na—amiiiwim ui verkochte toebehoorten (kraamverk, kleppen, zeven, gordijnen van stort badapparaten enz.) noch van de aan het voorwerp gehechte garnituren. B. Versiering van Gebouwen. De weeldetaks is ook toepasselijk op de kosten van plaatsing en bijkom stige leveringen. LNatuurlijk of kunstmatig mar mer, gepolijst klein graniet, gebezigd bij den opbouwglasmozaik, marmer mozaik, ceramiek mozaik en gepolijste granitos. 2. Kunstsmederij werk en kunst- slotmakerswerk, bronzen voor ge bouwen en uitstallingen, ingelijfd in den opbouw. 3. - Optooien binnenschrijmwerk van woningen, bureelen en handelsge bouwen. 2. OUDHEDEN,ZELDZAAMHEDEN EN VERZAMELINGSVOORWERPEN. 3. WAPENS. 4. SCHOEISEL. 1. Schoeisel waarvan de maat niet Nr 34 overschrijdt, boven de 125 fr. 2. Schoeisel waarvan de maat Nr 34 overschrijdt, boven de 225 fr. 3. Pantoffels, muilen en soortge lijke binnenschoeisel, boven de 100 fr. 4. Getten en beenstukken, boven de 150 fr. Zijn uit deze rubriek gesloten de orthopedische schoeisels. 5. PELTERIJEN EN ALLE HERSTELLING BETREFFENDE DEZE VOORWERPEN. 6. KLEEDIJ. 1. Jachtkleederen, dames-kleede- ren 2. Livreien en uniformen van dienstboden bij particulieren 3. Hofkleedij en plechtgewaden 4. Mans-completkostumen of overjassen waarvan de prijs over schrijdt a) Voor kinderkostuum of overjas (maat beneden 32) 300 fr. b) Voor jongenskostuum of overjas (maat beneden 43)500 fr. c) Voor manskostuum (habijt, smo king, jas, jacquet, veston) of overjas 1.100 fr.; 5. Afzonderlijke stukken waar van de prijs overschrijdt Voor broek: 300 fr. Voor ondervest100 fr. De ondervesten en breiwerken uit gesloten Voor veston, jacquet, enz.700 fr. 6. Vrouwkostumen waarvan de prijs overschrijdt a) Voor meisjes (maat beneden 40) 450 fr. b) Voor dames: 1.250 fr. 7. Vrouwenmantels waarvan de prijs overschrijdt: a) Voor meisjes: 450 fr. b) Voor dames: 1.250 fr. 8. Afzonderlijke stukken waarvan de prijs overschrijdt: Voor kleedrok 750 fr. Voor bovenlijf 500 fr. 9. Huiskleederen waarvan de prijs overschrijdt Voor kamerkleedij en peignoirs voor vrouwen250 fr. Voor kamerkleedij voor mans250 frank Voor pyjama's'230 fr. 10. Vrouwenhoeden, inbegrepen die voor meisjes, waarvan de prijs 250 fr. overschrijdt. 7. HORLOGEMAKERSWERK. 1. Zakuurwerken en armbanduur werken, waarvan de prijs, daarin ge beurlijk begrepen de prijs van den armband 250 fr. overschrijdt; 2. Pendules, garnituur-pendules, wanduurwerken of horloges, ter uit sluiting van horloges voor gebouwen en van scheepschronometers en elec- trische horloges bijzonder gemaakt voor industrieele uur of sein inrichtin gen, bijaldien de prijs de 500 fr. over schrijdt. Ten opzichte van de garnituur-pen dules, dient men rekening te houden van den prijs van het volledig garni tuur voor het vaststellen van het mi nimum van 500 fr. 3. Wekkers waarvan de prijs de 90 fr. overschrijdt. Vervolgt). had gejaagd moeten zijn naar zijn beminde, naar haar gezelschap in de warme-gezellige kamer, nu hij door het ontstuitnig weer had gereden. Toch talmde hij, peinzend aan Magda. En hij had ze wel na kunnen ri'den, om ze rekenschap te vragen. Nu met welk recht Ze kan doen, wat ze wilde. En ze is mij belangstelling niet waard, bromde van Maere. Ha, die Fransica is weg. Een roover is ze ko men halen, 't Is al een gekonkel rond die hut. Eindelijk begaf Robert zich in huis. Ida, de meid, stond in de vestibule. Jonker, ik moest van mijnheer van Heilbeke zeggen dat hij vertrok ken is en niet meer zal weerkeeren, sprak ze. 't Is goed. Robert liep naar boven. Bah, Raoul kan in die hut logee- ren, zei hij. De Wilde Ruiter wou hem daar weg hebben en kwam vragen dat ik hem hier zou nemen. Twee hanen voor een hen? Een gemeene boel gin der. En ik ben dwaas er me druk om te maken. Jacqueline wacht al op mij. Robert stak eèn kaars aan. Hij ver kleedde zich. Hij was toch niet ge haast om naar beneden te gaan En met een gevoel van schuld besefte hij weer al reeds, wat gebeurd was. dat zijn vereering voor Jacqueline ver koelde. Nu reeds... Neen. neen! redeneerde hij tegen beter weten in. Ik ben alleen in een vervelende stemming, 't Is zulk een BURGERSTAND VAN YPER, v. 27 Dec. 1928 tot 3 Januari 1929. Geboorten. Landerwijn Marcel, Beluik straat. Van der Mersch Monique, Gustaaf de Steurstr. Bories Hubert, Veemarkt. Ingels Noëlla, Bruggestw. Breban Ludo- vic, Maarschalk Frerichlaan. Gruwez Guy, Boterstr. Deprost Yvan, Gr. Markt. Overlijdens. Notebaert Sidonia, 70 j., z. b., ongeil., Neerstr. - Vandendriessche Maria, 79 j., z. b., wed. Debeil Polidore, Mee- nënstw. Labaere Henri 75 j., gepetision- neerde, wed. De Kindt Emerence, Eigen- heerdstraat. Huwelijken. Bruyneél Frangois, met serdiender en Scheerlinck Julia, fabriewerk- ster. Bartier Heliodorus, steenkapper en Glaeys Alexia, fabriekwerkster. Cappe- laere Alidore, werkman te Elverdinghe en Gouwy Martha, dienstmeid te Yper. Du- four Alberic, kuiper te Leke en Dewilde Celesta, dienstmeid te Yper. RENINGHE, m. November en December. Geboorten. Vermote Roger, z. v. Florent en Emma Houspie. Vandevelde Georges, z. v. Alidor en Irma Mazereel. Cleppe Armand, z. v. Maurice en Maria Landuyt. Vandeputte Julien, z. v. Odiel en Alida Carlier. Overlijdens. Devos Florentia, 70 j., wed. v. Roose Julius. Desmadryl Charles, 75 j., ongeh. Deconinck Zenobie, 76 j., echtg. v. Vanholme Chales. Vlaminek Nathalie, 76 j., wed. v. Ligneel Franciscus. Huwelijk. Delancker Cyrillus v. Nieu- cappelle en Vanbeveren Magdalena v. Re- ninghe. ALVERINGHEM, maand December 1928. Geboorten. Pauwels Godfried, z. v. Ju lien en Coutereel Julia. Dutoo Elisabeth, d. v. Remi en Christiaen Magdalena. Van- de walle Guy, z. v. Gustave en Alderweireld Augusta. Sterfgevallen. Dekieu Theophile, land bouwer en gemeenteraadslid, 57 j., echtg. v. Decock Valerie. Vanbeveren Gery, 19 d. Vanpeperstraete Leopold, 78 j., rentenier, wed. v. Senave Amelie. Degans Mathilde, 78 j., z. b., wed. v. Vandermeeren Justin. Vannoorenberghe Henri, 78 j., landbouwer, echtg. v. Coopman Louise. Huwelijken. Vanbeveren Jerome, wer ker te Pollinchove en Coutereel Rachel, werkster te Alveringhem. Laleman Mar cel, werker te Veurne en Straetburgh Ga- brielle, dienstmeid te Alveringhem. Jaar 1928. Geboorten, 30. Sterfgeval len, 37. Huwelijken, 27. WULVERINGHEM, jaar 1928. Geboorten. Hoflack Gerard, z. v. René en De Voghel Maria. Anseel Daniel, z. v. Henri en Lootvoet Rachel. Huyghe Mag dalena, d. v. Leon en Devloo Irma. Vande velde Jozef, z. v. Agathon en Demolder Estella. Baelden Germaine, d. v. Camille en Debaek Maria. Vandewalle Maria, d. v. René en Louwagie Zulma. De Ruyck Suzanne, d. v. Edgard en Desnijder Maria. Roger en André Deceuninck, zoons v. Camille en Soen Emma. Roger Cappelae- re, z. v. Camille en Vanperstraete Alice. Roger Alderweireldt, z. v. Remi en Vanden- becken Maria. Jozef Maryn, z. v. Lucien en Rousseeuw Julia. Joseph Missinne. z. v. Cvriel en Vercruysse Elisabeth. Maurice Gesquiere, z. v. Julie en Cleenewerck Mar- garite. Marie Vandicke, d. v. Cyriel en Spegelaere Magdalena. Sterfgevallen. Maria Jansseune, 4 m., d. v. Julien en Lydie Blanckaert. Ludovica De wulf, 77 j., wed. v. Rousseeuw Isidorus. Hoflack Gerard, 1 in., z. v. René en De Vo ghel Maria. Vandromme Simonne, 2 j., d. v. Georges en Wallaert Marie-Louise. Deceuninck André, 20 d., z. v. Camille en Soen Emma. Vandromme Lucia, 69 j., echtg. v. Decat Jerome. Deceuninck Ro ger, 1 m., z. v. Camille en Soen Emma. Nouwynck Romania, 56 j., echtg. v. Alder weireldt Laurent. Delva Amelia, 72 j., wed. v. Denecker Alexander. Vandycke Maurice, 16 j., z. v. Henri en Denijs Romanie. Bruynooghe Henri, 70 j., echtg. v. Feys Pharailde. Huwelijken. Alderweireldt Cyriel, werk man en Carlier Maria, dienstmeid. De- grave Camillus, dienstknecht te Vinchem en Vantilcke Yvonne, dienstmeid te Wulverin- gliëm. Coene Fdorent, landbouwer te Sta- vele en Yanremoortel Louisa, wed. v. De Jonghe Prosper, landbouwster te Wulverin- ghem. Degroote Camiel, landbouwer te Wulpen en Deeren Maria, landbouwster te Wulveringhem. Ollevier Miehei, werkman en Hackx Maria, dienstmeid. N1EUWCAPPELLE, jaar 1928. Geboorten. Irène Vermeulen. André Delancker. Aline Bulcke. Maurice De- meyer. Maria Zoete. Lucien Dolfen. Julien Lemahieu. André Bulcke. Made leine Delanote. Georges Verghote. Overlijdens. Pelagie Commeyne, 74 j.p wed. v. Petrus Boudrez. Alois Demortier, 85 j., wed. v. Henrica Ghynnebeire, echtg. v. Stephanie Decock. Norbert Feryn, 78 j., wed. v. Marie Lootvoet, echtg. v. Louise Lootvoet. - Giltebert Ellewaut, lj. Ste phanie Decock, 67 j., wed. v. Alois Demortiër. Silvie Provoost, 41 j.. wed. v. Leon Deco ninck, huisv. v. Emile Blancke. Leo Ma- hieu, 20 j„ Louis Denian, 80 j., echtg. v. Eugeie Depoorter. Huwelijken.Remi Dutoo met Madeleine Christiaen. Emile Blancke met V'ictorine Matten. LOO, maand December 1928. Geboorte. Dupont Helène, d. v. André en Maria Boudry. Sterfgeval. Dewilde Maria. 19 j., ongeh., z. b„ d. v. Henri en Augusta Duraon (overl. te St Michiels). IBHIIIllBIHBHlBBIBliaiflllll ellendige tijd. Er komt geen orde De Franschen handelen niet. De roovers blijven ongestraft, het bestuur is ver ward. De menschen zijn geprikkeld. En dan die zieke in huis, die maar be wusteloos ligt. Ik ben te vroeg uit Engeland teruggekeerd. En gij zijt hier verloofd! spotte weer de inwendige stem. Er werd op de deur gekklopt. Binnen zei Robert, meenend La moens te zullen zien. Tot zijn verbazing trad Jacqueline binnen. Zoo vrijpostig was ze nog nooit geweest. Ze bloosde wat, maar glimlachte tevens. Ik hoorde, dat ge terug waart, en, daar ik u even moet spreken, ben ik hier gekomen, zei ze. Robert gaf haar een kus. O, dat is heel goed, zei hij. En wat hebt ge op het hart, lieve? 't Is over de nieuwe meid... Ze bevalt me niet. En ge waart eerst zoo tevreden over Ida Ja, maar nu merk ik, dat ze me naloopt en me bespiedt. Robert dacht aan de opdracht van den notaris. Doch Ida had hem op recht bekend, wat de heer Dampens van haar wilde. En van Maere kon nu niet gelooven, dat Ida een valsche rol speelde. Maar, Jacqueline, vergist ge u niet? vroeg hij. Neen, neen... Ze is me altijd op de hielen. Waarom zou ze dat doen? ('t Vervolgt-Ï 1

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 5