LANOBOUWNIEUWS Jules De Puydt-Sehmiclt Dokter* W. Vanden Bassehe Zitting van den Gemeenteraad ïii 't Binnenland FORTE BRUNE Landbouwers en Neringdoeners, ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■Hl Verbond der Christene Vrouwen. Yper. Val. De briefdrager Alfons Baekeland kwam Vrijdag het jostbureel te verlaten en was het dein straatje ingeslagen dat uitgeeft op de Rijsselstraat, toen hij uitgleed en zoo ongelukkig viel dat hij zijn schouderblad brak. Hij werd naar het gasthuis gedragen om er verzorgd te zijn. De toebereidselen voor de Handelsfoor Westvleteren. 'n Winters Moyaert, gewezen secretaris der Ge- moet men wel zijn leghennen gade-meente. slaan alle plagen staan gereed om uwe kudde aan te vallen. Behoed ze met dagelijks een weinig Poeier N° 4200, merk de Hanekop toe te Vlamertinghe. Vlaamsche Wacht. Op heden Zondag 3 Fe bruari te 6u., Algemeene Vergadering Haringhe. Jaarlijksche Negen, daagsche Plechtigheid van 9 tot 17 Fe bruari, ter eere van de H. Apolloniï, Maagd en Martelares, bijzondere pa trones tegen de tandpijn en de hoofd pijn. Rijsselstraat, ^9, YPER GEWEZEN INTERN DER GENTSCHE HOSPITALEN. RAADPLEGING Alle dagen 8-10 en 2-3 Ook Dinsdag, Donderdag 6-8. groote paardenprijskamp te YPER Op Asschen Woensdag 13 Februari 1929 le Prijskamp: Hengsteveulens van I jaar. 2° Prijskamp Hengsten van 2 jaar. 3( PrijskampMerriën van I jaar. 4e PrijskampMeniën van 2 jaar. 5 Prijskamp Merriën van 3 jaar. 6e Prijskamp: Merriën v.4j en daarboven. Het Bestuur. r-~ Wulveringhem. Erge val. Vrijdag gleed Eugenie Debreus, vrouw Hannau August op de sneeuw uit, met het ongelukkig' gevolg dat haar been gebroken was. Woumen. Naar deAssisen. Het hof van Beroep van Gent heeft Leon Van de Verre, 2i jaar, voor de Aösisen van Brugge verzonden, voor 'moord op Laura Buyle, den 23 Sep tember 1928 gepleegd. Poelcapelle. Schuttersgilde. Maandag laatst heeft de St Sebas- tiaangilde hare jaarlijksche feestver- gadering gehouden. Westvleteren. Missie. Hier hebben we dus nu Zaterdag 2 Febr. 's avonds, tot Dinsdag 12 Februari inbegrepen de schoone dagen der H. Zending. Twee flinke predikanten komen ze prediken en door vurige gebeden voorbereid moet ze welge lukken. In ieder huisgezin der paro chie, tot van de verste hoeken, zal men eraan houden trouw op te komen vooral naar de sermoenen van 's avonds te 6 1/2 uur. Oostende. Man vermorzeld. De werkman L. Lams, 3o jaar oud, wonende te Zandvoorde, keerde per Crombeke.— V.O.S. Volgens loflijke gewoonte heeft, van wege de oudstrijders, de H. Mis voor onze gesneuvelde makkers plaats, op Bla- sius-Dinsdag om 9 uur. Hollebeke. Schutter snieuws.— Vandaag, Zondag 3 Februari, schie- ting in de overdekte zaal De Kroon bij Cyr. Verfailiie. Bixschote. Bericht aan de Oudstrijders. Op Zondag 7 Fe bruari, om 2 ure namiddag, Alge meene Vergadering voor de V.O.S.sen bij makker Sylvère Ooghe. Niet een V.O.S. mag ontbreken. Sta vele. Boerinnengilde Sinle Godelieve Heden Zondag, 3 Fe bruari, na de Vespers, houdt de bloeiende Sinte Godelievegilde van Stavelehare tweede vergadering van dees jaar. Als voordrachtgever zal optreden de gunstig gekende spreker Heer Dequecker, die zal handelen over kweek en voeding van jong vee eene uiterst belangrijke voordracht dus voor onze neerstige en vooruit ziende vrouwen en dochters uit den boerenstand. Ook twijfelen wij er geenszins aan of iedereen zal er aan houden deze leerrijke voordracht bij te wonen. Bij het nuttige zal ook het aangename niet vergeten worden zang en declamatie zullen de verga- derirg oprecht gezellig maken. St Juliaan. Inhu'diging. Zooals we verleden week aankondig den, heeft heden Zondag om 2 uur de plechtige inhuldiging plaats van den Kortrijk. Smartelijk ongeluk. Deerlijk. Erg ongeval. Een doove ouderling van 70 jaar, werd door een auto aangereden en levens gevaarlijk gekwetst. West-Roosebeke.— Kroostrijk Gezinnen. Op de algemeene verga- Mering van Zondag jl.gaf M. De- meester van Roeselare een klare uit eenzetting over de inrichting van den Bond en de reeds bekomene en nog te bekomen voordeelen. De schrijver M. Deplarcke sprak over de rechten en de plichten der K. G. in de macht ligt de overwinning. Twintig nieuwe leden lieten zich inschrijven en de DE BROUWERIJ MASSCHELFIN, Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis dit rij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren aan 6S cant. tie liter, ©0 fr» da ton van 140 liters. 4S fr. dft halve ton van 70 liters. Hetzzlfde bruin bier kan in de stad te huis besteld worden aan 8 Jr. don feük van 12 flesschen. Bemint du$ uw profijt en proeft mm. voerd. Voor de eerste rangplaatsen werd. in onze munt omgezet, 106 frank betaald. Het publiek bracht eene eindelooze ovatie uit op de Vlamingen en deze stilde slechts wanneer er werd mede gedeeld dat het Vlaamsche Volkstoo neel nog dit seizoen naar Dusseldori: zou terugkeefen. Wij herhalen wat wij vroeger reeds het werk van het Vlaamsche Volkstooneel doet meer voor interna tionale verstandhouding dan vele di plomaten, al zullen er misschien we orakelmannen gevonden worden die daar het bewijs zullen in vinden dat nu zeker «Boches» zijn. GUIDO. zegden, «le Vlamingen De laatste uitvinding is Calnitro Ig waarin vereenigd zijn nitrieke, ammo- niakale stikstof en zuiver kalk. Van heden af is deze meststof beschik baar. CALNITRO IG bevat 20 l/> stikstof, waarvan 10 j4 nitrieke 10 14 ammoniakale daarbij35 kilos zuivere kalk die gratis gegeven wordt. Calnitro Ig, dank zijne samenstelling 1) is eene waarborg voor goede oog sten, en kan op alle gronden zoowel in de Lente als in den Herfst gebruikt worden 2) vermindert grootelijks den last van het uitstrooien der meststoffen. Calnitro Ig is de ideale Meststof ver krijgbaar bij alle meststoffenhande- laars. STAD YPER. GROOTE KARNAVALSTOET OP ZONDAG 10 FEBRUARI 1929 Met de welwillende medehulp van het Stadsbestuur -en der Bevolking van de Stad. 6.000 frank premiën worden aan de deelnemende troepen toegekend. Voor alle verdere inlichtingen zich wenden tot het Bestuur: lokaal «Ho tel du Nord», Statiestraat, 63. Yper. STAD POPERINGHE. ep Vrijdag 25 Januari om 6 uur 's avonds. KORT VERSLAG. De heer Secretaris leest het verslag der vorige zitting dat goedgekeurd wordt. Afwezig: de heeren Desmytter, Vancayseele en Verbeke. ie Punt. Aankoop door de stad aan het Koning Albert-Fonds der barak, dienend als woonhuis bij de tusschengemeentelijke school van Abeele. De barak moet afgebroken worden, en de Onderwijzer kan nog niet ver huizen daar zijn nieuw huis nog niet gereed is. De Stad zal de barak koopen waarin de Onderwijzer tegen woordig woont en deze is akkoord deze later af te koopen aankostenden prijs. Goedgekeurd. 2e Punt. Aankoop door de stad van onroerend goed, noodig tot het verbreeden der Rekhofstraat. Er is kwestie van onteigening van grond toebehoorende aan M. Devloo. Akkoord werd gemaakt met M. Devloo hem iooo fr. te betalen voor de grondwerken zijner weide en de te onteigenen grond te betalen aan i5 fr. de vierkante meter. Goedge keurd. 3e Punt. Verkoop door de Com missie van Openbaren Onderstand aan de samenwerkende maatschappij «De Goedkoope Woning in Verwoest Vlaanderen» van gronden, beschikt tot het oprichten van goedkoope wo ningen. 4e Punt. Verkoop door de Com missie van Openbaren Onderstand aan voornoemde maatschappij en voor zelfde doeleinds, van de be schadigde gebouwen Sektie D 691 en 692 met de oorlogsschadevergoeding er aan klevende. Er is spraken van grond in de Meessenstraat waar vroeger de ba rakken der Middelbare school stond, en twee perceelen bij de tramstatie. Daarop zullen door de genoemde Maatschappij 10 huizen gebouwd worden voor werklieden of bedien den. Goedgekeurd. 5e Punt. Mededeelingen. Metdegaz werd nieuw kontrackt gemaakt voor het branden der lan taarns in stad en dat voordeelig is voor de stad. Voortaan moet niet meer opgerekend worden hoeveel lanteerns er dagelijks branden; er is akkoord aan een zekere som per jaar en dat vermijdt veel werk. Overstrooming Dendermonde. De Heer Burgemeester stelt voor een feest te geven, te zien wat dit op brengt, wel 3-4000 fr. meent hij »n dan eene toelage erbij te storten van stad. MBruisaert stelt voor seffens 2000 fr. te stemmen en dan toch feest te geven. Dit wordt goedgekeurd. M. Lefebvre vraagt dat de zaak van den Ziekenbond zou vereffend worden dat de boter op de markt den Vrij dag zou gewogen worden, dat hij gevallen kent van personen die hun gewicht niet kregen dat men zou verbieden per velo door de achterwegen te rijden. Het noodige zal gedaan worden. M. V andoor en zegt dat de onge vraagde werken voor electriciteit heel in 't korte zullen uitgevoerd worden. De zitting wordt om 7 1/4 uur ge heven. STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag: heden Zondag namiddag alleen M. NOTREDAME. Daar zijn er nog die aan Hoofd pijn Migraine, Rumathiek en aan Griep willen lijden. Wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POE DERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Popreinghe, de doos 6 fr. Katholieke Kring. Zondag laatst kregen we een puik Concert gegeven door het muziek. De moei lijkste stukken zooals Faust en De Boerenkrijg werden meesterlflk uitge- voerd onder de fiinke leiding van M. Neirinckx. Juffrouw Dath, pianiste, uit Brus sel, veropenbaarde ons een kunste nares van eerste gehalte. Met veel talent en levendig gevoel heeft zij de moeilijkste stukken vertolkt en met brio uitgevoerd. Eene welverdiende ovatie viel de kunstenares Juffrouw Dath ten deele. Zondag en volgende dagen (Vas tenavond) wordt voor de Eereleden en Familie een Tooneelfeest gegeven, telkens te 6 uur. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik met 21 Fe bruari, een CONFECTIE-WINKEL zal openen voor Damen en Kinderen. Door mijne goede keus en genadige prijzen verhoop ik eenieders vertrou wen te winnen. J. Devos-Van Isacker, St Jans' Kruisstraat, Poperinghe, (rechtover St Janskerk). Bloedzuiverend. De Roode Pil len van L.DupuisJumet, samengesteld uit plantensappen, ontlasten het bloed van alle onzuiverheden. De doos4,50 fr.de halve doos 3.50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Licht ongeval. De autobus van Fl. Dumortier, Dinsdag avond F dig terugkeerende van Rousbrugge, gleed van de bevrozene baan bij de Lan ding en schokte den dijk in. De auto werd Woensdag uitgehaald, zender veel schade. Dooi. Ten gevolge van den dooi zijn eenige stukken steen uit den voorgevel van den Stadsschouwburg gevallen op gevaar af van ongevallen te veroorzaken. Een stuk van i5 kilos viel Woensdag namiddag af. Voor zorgmaatregelen zijn spoedig ver- eischt. Een waarheid is het, dat er maar een middel is om uw hoofdpijn of ze nuwkoorts te genezen. Neemt de AL- GAOPOEDERS der vorige Apotheek Libotte van Yper. Het zijn de beste De halve doos3,25 fr., groote doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. In Yper bij Hautekier en Van Robaeyau Goede Vriend, hebt gij hooren spreken van de THE0BRQMA? Ja, niet waar: de gehetle stad door spreekt men van dit wonderbaar volks middel om te verkloeken, om ons rood en gezond bloed te geven de THEO* BR0MA verkloekt zoo rap zenuwen; hij kost maar 10 frank en dit is voor veertien dagen goed. Beproef eens vriend, gij zult er u zoo goed mede bevinden, geloof de ondervinding. Te Poperinghe bij alle Apothekers. Gevaarlijk spel. In de Brugge- straat werden Zondag met sneeuw ballen twee groote ruiten uitgewor pen in de vroegere woning van M. Stevens-Pattou. B. V. O. S. De leden mogen heden Zondag, tusschen 10 en 12 uur, hun lidkaart komen afhalen in 't Vlaamsch Huis. Sint Jans-Kerk Missiedag. Zondag 3 Februari zal voor de Sint Jars parochie een liefdadigheidsdag zijn ten voordeele van het H. Land en van het vervolgde Armenië. Onder de H. Missen zal een toespraak gehouden worden door een P. Minderbroeder over de H. Plaatsen en over het ge martelde christen volk van Armenië, gevolgd van een omhaling ten voor deele van die diep-beproefde Missie Vandaag 3 Februari, om 3 uur, en morgen baandag, om 6 uur, groot Tooneelfeest, onze leden aangebo den. Men zal opvoeren «De trekking der Verwoeste Gewesten* blijspel en de «Heilige Ceciliadrama. Heden Zondag van 10 tot 12 uur zal er nog zitdag gehouden worden in de voorkamer van het Volkshuis om het jaargeld te ontvangen en de feest- kaarten af te leveren. De leden die belet waren zullen zich willen spoeden, het jaargeld te komen betalen of iemand te zenden met hunne lidkaart. Men aanvaard nieuwe leden. Geen kinders zullen aanvaard wor den. Men zal de mgangskaart ver-| eischen. Het Bestuur. Wie zal er ons kindeken douwen, En doet het zijn moederke niet? Zoo doet Hullebroeck ons zingen, maar hij kende dan voorzeker nog het Kindermeel FORTIOR niet Want de kinders die met FORTIOR ge voed worden zijn steeds frisch en ge zond en moeten niet gedouwd worden. Moedersgebruik de FORTIOR voor de voeding uwer kinderen, gij zult er U beide goed mede bevinden. Het Kindermeel FORTIORis te verkrijgen bij de apothekers, vroed vrouwen en vele kruidenierswinkels aan 5,75 fr. de doos. De gebreveteerde Trench-Coat met de uitneembare Mondial en de ondoor dringbare Regenmantel Belgica zijn enkel te verkrijgen IN DEN NE GERbij F. BLANCKAERT-VER- LEENE, Meester-kleermaker. WATOU. Bericht. Ik heb de eer het geacht Publiek van Watou en Omliggende kenbaar te maken, dat ik mij kon; te stellen, als schoenmaker, in het oud gekend huis EMIEL DE- LANGHE. Ik hoop door mijn verzorgd wérk de goede faam van het huis te behou den en de gunst der klanten voort te genieten. Hector Ingelaere. Ik breng het geëerd publiek ter ken nis dat ik vanaf 15 Februari, den stiel van MODISTE zal uitoefenen bij mijn ouders. Ik zal altijd voorzien zijn van een groote keus Fantaisie- en Rouwhoeden, nieuwigheden voor alle plechtighedenEerecommunie, Huwe lijken, Rouw. Alle herstellingen worden aanveerd. Laura PARENT, Bergenstr, 50, Rousbrugge. Zaterdag nacht huilde het nood sein over de ingeslapen stad. Er was xrand uitgeborsten in de suikerijfa- xriek, gelegen langs den Dickebusch steenweg. In allerhaast waren vader en zoon Schmidt ter plaats geloopen en hadden seffens de hulppomp in gang gesteld. Zoo konnen zij het vuur tegenhouden doch niet dempen. Midderwijl waren de pompiers aan-' gekomen en in korten tijd was dei ?rand overmeesterd. De schade door uitverkocht en Feys-Callewaert's GULDENBIER EN EXTRA iet vuur en het water veroorzaakt is tamelijk groot, doch gelukkiglijk door de verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. De wijding van het orgel van St Niklaais kerk werd Zondag voor de hoogmisgedaan door Z.E.H. Kan. Lamiroy, pastoor-deken der stad. De schola van de Lamotjes ter dier ge legenheid uitgenoodigd zong de mis van Vandurme. Zooals naar gewoonte was alles in de puntjes verzorgd. De orgelauditie, gegeven door meester Vanhoutte, laureaat van het Lem- mensgesticht, was effenaf prachtig. De firma Joris van Ronse, die het orgel leverde, haalt er eere af. Sedert eenigen tijd van hier komt er 's Zondags namiddag nog al veel jong goed van den buiten naar de de stad om te dansen en zoo gebeurt het dat er bijna geen Zondagen voor bijgaan, zonder dat er getwist en ge vochten wordt. Zondag laatst was het nogmaals te doen, eerst op de markt en daarna in de St Jacobsstraat. Niet min dan zes processen werden er opgemaakt. Konden die jonge ge weldmakers eens goed genepen wor den, 't zou hun zoo 'n deugd doen. Vooraf wisten we dat de ethno- logische voordracht welke Z. E. P. Theotimus ons geven zou, onder aller oogpunten zou voldoen en toch wer den we in ons voordeel bedrogen, daar we gevoelden uit welke zorg hij zijn volk had leeren kennen om dan ook de beste methoden aan te passen tot bekeering zijner lievelingen. Dat hij best gelukte getuigen de uitsla- een welke zijne onverpoosde werking en deze zijner medebroeders ginder teweegbracht. Want op koiten tijd werden daar tien duizend heidenen tot het ware geloof bekeerd. Ook oogstte de spreker goed verdienden applaur. De wijding en inhuldiging van het nieuw orgel in de kerk der Paters ongeschoeide Karmelieten zal plaats hebben op Zondag 3 Maart. Te dier gelegenheid komt het kinder en so listen mannenkoor uit het Sint Rom- boutskoor van Mechelen de mis en het lof zingen in echt Palestiniaansch muziek. Meester Flor. Peeters, or gelist der Metropolitaansche kerk en leeraar van het Lemmensgesticht te Mechelen zal er een orgelauditie geven. Deze eenig mooie gebeurtenis en zullen de muziekliefhebbers van Yperen en omliggende niet mogen la ten voorb jgaan. De Katholieke Vlaamsche meis jes hebben Zondag voor eene stamp volle zaal het welbekende Amnestie- spel «Piaske» voorgedragen. En zoo goed, zoo voornaam werd er ge speeld, dat het volk in voile vervoe ring opging. Geen wonder ook, want ver zal men moeten gaan om zoo 'n flink gedrilde groep tegen te komen. Op Zondag 10 Februari te 4 uur zeer stipt zal het jaarlijksch liefdadig heidsfeest, ten voordeele der armen in de feestzaal van het Bisschoppelijk College doorgaan. De jongens en meisjes van Hooglede gedrild door E. H. Blondeel, hoofdaalmoezenier der Vlamingen in Vrankrijk, zullen het succesvolle stuk voordragen, De tuimelaar van O L. Vrouw Gezien den overgrooten bijval welke het stuk in verschillige steden en ge meenten weggedragen heeft, zal er hier ook geen volk te kort zijn Op 12 Februari, zal in de feest zaal van 't Vlaamsch Huis, te 8 uur, een voordracht met lichtbeelden ge geven worden door den H. Apothe ker Depoorter uit Iseghem, o ver de overstroomde gewesten in Vlaande ren. De vergadering is belegd door de afdeeling van het Vlaamsch Kruis van Yperen. Te hopen is het dat veel volk die voordracht bijwonen zal. ff Gaat er immers voor een goed werk. Met den dooi waren de straten Woensdag, waar er niet groot ver keer bestaat, nog niet heelemaal ont daan van sneeuw. Zoo gebeurde het dat Camiel, de welbekende ontvanger van de nationale bank, bij het naar huis gaan uitgleed en zoo ongelukkig viel dat hij zijn rechterarm brak. De lessen van Boekhouden ge geven door het toedoen van den Mid denstand beginnen op Dinsdag 5 Fe bruari die van Engelsche taal op 7 Februari. Wij wakkeren de jonge heeren en juffrouwen aan die schoone gelegenheid niet ie laten verloren gaan. Zij ondervinden van langs om meer hoe noodig het is. Op Zondag 3 Februari, te 2 u. 3o in ff Christen Volkshuis, algemeene vergadering voor de Kroostrijke Ge zinnen. Feestredenaar H. Hil. De- praetere, voorzitter van het provin ciaal woningsfonds. Donderdag avond kwam het Vlaamsche Volkstooneel in de feest zaal van het Vlaamsch Huis een feest avond geven. Men voerde op Leon- tientje Onnoodig, hier nog te ge wagen van bijval of dies anders. De triomfantelijke rondreis in Vrankrijk en Duitschiand zegt reeds genoeg. Ook bij de locatie was heel de zaal op een half uur tiids. HUIS V' I VERTROUWEN GESTICHT IN 1890 FABRIKANT-GOUDSMID 6, Gasthuisstraat, 6, recht over het Gasthuis POPERINGHE. voor Geen plaatsje bleef onbezet, ff Ging er geweldig op toe. Men wilde binnen kost wat kost. Deze verj'aringsfoor sukses te zijn. Zij zal Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT PI a TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, Plag. tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de R®. gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone en speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen en zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. wij onze innige dienen. Als behoedmiddel is een snuifje per hen voldoende. Te bekomen bij de Apothekers: Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Weckes- ser te Yper en in alle Apotheker. Aan allen bieden gelukwenschen. Orde der diensten Op Zondag 10 Februari, missen ten 7.3o en 10 ure. Vespers en Lof ten 2 ure. Op Maandag 11 Februari (H. Apol- voor de leden der VI. Wacht in het Ionia Maandag), missen tengeniou. belooft een waar gepaard gaan met eene tentoonstefling door de burgerlijke en militaire Vliegdienst op touw gezet. De deelnemers laten zich talrijk in schrijven en het is te vreezen dat de late- komers of de twijfelaars zich zullen moe ten vergenoegen met het overschot, 't is te zeggen de minst begunstigde plaatsen. Het Komiteit raadt de deelnemers aan, op behoorlijke wijze de waarde hunner tentoongestelde goederen aan te geven daar alles, volgens de aangifte der ten- toonstellers, tegen brand zal verzekerd worden gelijk vorige jaren, zal een dienst van bewakers, zoowel bij dage als bij nachte, ingericht worden, om een ma ximum van zekerheid aan te bieden. Er zullen den Zondag en den Maandag van Paschen, Koncerten gegeven worden op de Kiosk der Groote Markt door ver scheidene vreemde muzieken, wiens deel neming van nu af verzekerd is. Op tijd en stond komen wij hierop terug om alle inlichtingen daarover te geven. De reklaam-afhche zal binnen enkele dagen verschijnen en zal voorzeker veel bijdragen tot het welgelukken der foor en een talrijk bezoek van vreemdelingen uitlokken. LANDBOUWCOMICE KEMMEL-YPER STRALEN Telefoon 404. ten io uur voormiddag -«o»- 6 Prijzen. 5 Prijzen. 6 Prijzen. 5 Prijzen. 4 Prijzen. 7 Prijzen. De prijzen zijn dit jaar merkelijk verhoogd. Geen twijfel dus of de paardenprijskamp van 1929 zal al de voorgaande overtreffen. Beste geldplaatsingen worden gedaan bij SWr Dequeker, Bix- schote. lokaal Het Hoekske Dagorde: Toespraak Toestand der kas Overzicht der werking in 1928 Inschrijving voor 1929. Herkiezing bestuur. V. O. S. Op heden Zondag 3 Februari te g i/2 u. Algemeene Ver gadering voor de leden. Iedereen moet er zijn, zelfs diege nen die reeds ingeschreven zijn voor 1929. Hunne lidkaart mede bren gen a. u. b. Dagorde Verdere inschrijving voor 1929 Frontrente Vrijlating van Dr Borms. Het Bestuur. Om 8 ure werd eene plechtige mis gezongen en daarna met het muziek aan ff hoofd, bezocht men eenige leden-herbergiers, waar een deuntje gespeeld, een partijtje gekaart en een glas geledigd werd. Om 1 ure, wel verzorgd en lekker noenmaal, waar aan een honderdtal deelnamen. Een paar keurzangers lieten uit hun repe- torium de schoonste liedjes hooren. Waarlijk ff was wel Emerie en Hector! In den namiddag werden nog eenige leden bezocht en zoo met den avond eindigde de welvervulde dag in vreugde en broederlijkheid. Zoo moet het zijn en blijven Eere aan de Heeren inrichters, die niet alleen bewijzen geven van Scherpschutters aan de pers maar die ook telken ja re den oppervogel schieten om het inrichten en doen lukken van hun feest. De muziekanten verdienen ook een bloemtje en den besten dank. Pectoral Dupuis. ff Is de beste remedie bij het begin van een kwaad aardige valling of griepzij doet spoe dig den brand in de ademhalingsor ganen verdwijnen. De doos: 4,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe ZuidsctlOOte. Pensioengilde. Heden Zondag 3 Februari, zitdag bij Is. VanEecke, van8y, totg1/» uur. Boerengilde. Heden Zondag 3 Februari, algemeene vergadering in ons lokaal cm 6 1 2 uur. De Goddelijke Meester roept ons en het zijn dagen van Zaligheid De andere wekedagen misse ten 8 ure. Ten blijke van erkentelijke dank baarheid en trouw moeten wij er aan houden tegenwoordig te zijn. Na de mis, vergadering en inschrij ving voor 1929 bij H. Dewagemaeker. Namens 't Bestuur Oppervogel, 5o fr.zijdvogels, 25 fr. kallen, i5 fr.3o vogels aan 10 fr. Inleg 12 fr.xo fr. terug. Schutters, warm of koud, jong of oud, recht of mank, gezond of krank, schiet vrij en vrank den Top Bravo, ff is vijftig frank 1 Worden bijzonder uitgenoodigd, de Oudstrijders die den ouderdom bereikt hebben om de Frontstrepen- rente te bekomen. Dus, allen op uw post op gestelde uur. Het Bestuur. ÜBCelaere. Kristen Werkers- verbond. Heden Zondag, 3 Fe bruari, groote feestvergadering in de Patronagezaal om 4% uur 's avonds. Onze vrienden, tooneelspelers uit Wevelghem, zullen ons vereasten met zang- en tooneelstukken. Wie verle den jaar deze mannen gehoord heeft zal niet nalaten te komen. Prijs der plaatsen 3 en 2 fr. Kaarten te beko men bij Casier Guido. Allen dus op hunnen post. flets huiswaarts, te 7 u. 's avonds. Hij.z. E. H. J. Debaene, als pastor. De werd op den Oudenburgschensteen weg door den autobus gevat, de borst ingedrukt en verscheidene ribben ge broken. De ongelukkige bleef op slag dood. In de loodwit fabriek werd de werk man M. Vanblond metden voorschoot gevat in het raderwerk der machine. Hij werd het been schier afgerukt. ElvondinyhGa jElcyctccl^c^ts - Werd vereerd voor bewezen diensten ve.r&adering sloot met een prachtige met het Burgerkruis van ie klas, den pnjsloting. Heer Jules Deconynck Schepen met de medaille van ie klas, de Heeren Jules Laurens, Schepen en Richard bewoners wedijveren om dit ten beste te vieren. Stoet met wagens en aller hande groepen waarvan vorming om 2 uur. Davidsfonds. Woensdag avond hadden we een leerrijke voordracht, door E. H. Onderpastoor Versteele, f1

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 2