Jules De Puydt-Sehmidt BESTE OOGSTEN Bond der Kroostiijke Gezinnen fe Pcperinghe. In 't van wege het Stadsbestuur Kalksalpeter B. A. S. F. 15, Landbouwers en Neringdoeners, LIJST DER PRIJSWINNERS. Watou Demaegt Gaston Derbille Emiel; Deheegher Jules; Busson Camille Dauchy FlorentBusson Leon. WestouterCaron Elie Liefooghe Richard Sohier Jerome- Locre: Vandemaele Jerome; Kel- lens Raymond. Honderd franken belooning aan deze die den persoon kan aanwijzen die openbare pompen beschadigt twee in de Boeschepestraat en een in de Casselstraat. DAVIDSFONDS -Afdeeling Poperinge Yper. Vrijdag morgen, zonder dat er iemand zich van verwachtte, lagen de politieagenten op leer om de melkverkoopers naar 't politiebu- reel te leiden, ten ei..de aldaar over te gaan, tot het onderzoeken van hunne te koop gestelde waar. En 't mag gezegd ter eere van onze boer tjes, slechts een werd er bevonden wiens melkconscientiezoo zuiver was al 't gat van eene vischmande. 5% St- Jan-ter-Bfezen. V. O.s. en B. V.O.S. We doen een war men oprcep tot de vergadering die zal gehouden worden heden Zondag om 3y* uur, bij Makker Milleville (In de Zon). Vlamartinghe. Vlaamsche Wacht. Voordracht met Lichtbeel den. De Vlaamsche Wacht richt op Zondag 24 Februari een Voor drachtavond in met Lichtbeelden, in de zaal der H. Familie. Westvlete ren. H. Zending. - Van 2 tot 12 Februari werd er te West vleteren eene missie gepredikt door de Zeer eerw. Paters Van Sevecant en Marent, Redemptoristen. Wij za gen tot onze groote tevredenheid, den tempel iederen morgen en avond tot in de uiterste hoeken bezet, over tuigd als men was, de groote genade, die God zijn volk schenkt, door eene H. Zending. Wat werd er door de ge wijde redenaars op aangedrongen een goed gebruik te maken van de veel vuldige, zoo mogelijk van de dage- lijksche H. Communie, om ons te overtuigen dat wij daar alleen ziele- vreugde en standvastigheid in de deugd zullen vinden. DE BROUWERIJ MASSCHELHN, Yperstraat, 87, Poperinghe, brengt U ter kennis dit zij van heden af een allerbeste bruin bier kan leveren sas 65 c«nt. de liter, 90 fr. de ton van 140 liter» 45 fr. de halve ton van 70 liters. Heff ;!fde bruin bier kan in de stad te huis besteld worden asa 8 fr. den bak van 12 flesschen. Bemint dus uw profijt en proeft eens. Ue Bond der Kroostrijke Gezjnnen- van Poperinghe hield verléden Zondag?"3V Fe bruari. zijn jaarlijksebe plechtige vergade- rinït. Ijeze etui bijgewqond cjoor een ov'er- groote niénigfe vaders en moeders van der gelijke gezinnen, toegestroomd uit al de hoe ken van het wijduitgestrekte. Poperingsche grondgebied en ook uit de omliggende ge meenten. De Voorzitter, Notaris Van Eecke, opéride de vergadering en kondigde eerst aan dat het nu besloten was dat een Samenwerkende Bouwmaatschappij- aangesloten bij de Na tionale Maatschappij voor Goedkoope Wo ningen 20 goedkoope woningen zou bouwen, de eene langs de Korte lieninghelststraat en de andere langs den steenweg naar Vlamer- tinghe. Daarna hield hij een aanspraak waar in hij vooral de edele rol deed uitschuinen die de Kroostrijke Gezinnen vervullen en de onschatbare diensten die zij aan de maat schappij bewijzen. Hij wees ook op de vree selijke gevolgen van het dalen van het ge boortecijfer en op het ontzettend nadeel dat de bevolking aan de Staten berokkent, zooals blijkt uit de voorbeelden die hij aanhaalde uit de oudere en nieuwere geschiedenis. Hij vestigde nog de aandacht zijner toehoorders op al het wee en de teleurstelling die de overtreding der natuurwet zoo dikwijls mede brengt cn eindigde met al de aanwezigen aan te wakkeren om voorts te streven en te strij den tot verwezenlijking van dit verheven ideaal dat bestaat in de verovering van al te lang miskende rechten dier eerbiedwaardige Kroostrijke Gezinnen die de gezondste cel len zijn van het maatschappelijk geheel en de oninneembare vesting der maatschappe lijke orde. De Voorzitter verleende daarna het woord aan den ijverigen propagandist M. Athiel Decock, Schoolbestuurder te Iseghem, Schrij ver van ons Provinciaal Comiteit, die aan den Bond te Poperinghe den groet bracht van de 17.000 leden van het Provinciaal Ver bond der Kroostrijke Gezinnen van West- Vlaanderen en die tevens hulde bracht aan het Bestuur van den Plaatselijken Bond van Poperinghe om dezes flinke werking en om het voornemen de beweging over gansch het gewest uit te breiden. Spreker drukte op de noodzakelijkheid onzer vereeniging om de rechten te veroveren waarmede de verdien sten der Kroostrijke Gezinnen dienen ver goed. 't Zijn immers de Kroostrijke Gezinnen die het reuzenaandeel dragen van den mili tairen dienstplicht en van de belastingen op het verbruik. Zonder talrijke bevolking zou de diensttijd verlengd worden in plaats van naar ieders weusch op zijn minimum verkort te worden. Zonder het talrijk ver bruik zouden 's lands inkomsten verminderen of de belastingen 1zoo zwaar door onze Nationale Schuld van 45 milliard zouden nog moeten verhoogd worden. Dit ware een ramp voor onze nijverheid, onzen handel en onzen eigendom. Zonder de Kroostrijke Ge zinnen zou de waarborg van levende werk kracht het noodige menschenmateriaal verdwijnen. Onze economische toestand ware erdoor ontredderd en ons buitenlandsch cre- diet met afbraak bedreigd! De Kroostrijke Gezinnen zijn dus de verdienstelijkste noch tans zij staan geplaatst in een toestand van onevenwicht, zoodat hun economische toe standen in menig geval hachelijk zijn. Daar om etschen zij verlichting van de Regeering door afslag op de belastingen en meer ont slaging van dienstplicht. Zij treden op voor het algemeen invoeren der gezinstoelage. Het familiëloon, immers, is alleen in staat de nooden te lenigen en te beletten dat on dervoeding, de ongezonde krotten, dat onge schooldheid onzer werkers en werksters nog langer een hinderpaal zijn of althans een gevaar voor de gezondheid en voor den eco nomische» en verstandelijken opbloei van ons Vjaamsche volk, dat zoo sterk, zoo werklustig en zoo kunstminnend is. Het Kroostrijk Ge zin is verongelijkt in zijn politieke rechten, daar 400.000 gezinnen, waar meer Belgen samen zijn dan in de 800.000 andere gezinnen, tengevolge van het huidige kiesstelsel noch hun zedelijke nocht hun economische belan gen behoorlijk kunnen verdedigen. Spreker zegt dat de familiëstem een heilig recht is waarvoor cje groote gezinnen dienen te ijve ren. Met een kort overzicht der bekomen uitslagen in zake belastingen, verlichting van lgerdienst, afslag op de spoorwegen, oprich ting van het Woningenfonds en met een krachtige» oproep ter vereeniging en tot uitbreiding der beweging eindigde de rede naar deze indrukwekkende toespraak. De vergadering werd gesloten door een prachtige loting. Talrijke schoone prijzen, door milde gevers geschonken, werden door de gelukkige winnaars met groot genoegen ontvangen. DE KOÜDEGOLF OVER EUROPA. Zou het ïu Seberië zoo koud zijn Zondag nacht stond de thermometer tot 13° gezakt, te Oostende nog een graad lager en in de Ardennen tot 18°. Toch heeft men, zoo verklaart het Weerkundig Instituut te Ukkel, nog grooter koude gekend- 20° on der vriespunt. Dit is zelfs nog zoo lang niet geleden, te weten in 1911 en in 1917. Die koudegolf komt uit Rusland, na tuurlijk, en is voor het oogenblik de warmere luchtstrooming uit het Wes ten de baas. Deze strooming geraakt niet verder dan tot Ierland, waar men voor het oogenblik de zegeningen ge niet van een temperatuur van 10°. Zoolang nu de koudegolf uit Rus land niet teruggedrongen is blijven we zitten met den feilen vorst. Het is geen plezierig verschiet en maar een schrale troost, dat het elders in Europa nog veel kouder is. Voor de schaverdijnders zijn het natuurlijk heerlijke dagen, maar wat al kou zal er in menig huisgezin niet geleden worden De winter wil den grooten mond snoeren aan dezen, die altijd voor de pinnen komen met het deuntjedat er geene Winters meer zijn gelijk toen zij klein waren Zelfs eerste comnmniecanten fluiten dat vooisken na. Thans .hebben zij ecnen Winter vast, die aan de ribben blijft plakken en nog vele jaren zal besproken worden en herinnerd. Overigens, op den vreemde doet hij nog akeliger, en uit andere landen ko men nog veel erger berichten-toe Men leze maar de gazetten, daaruit zal klaar blijken dat wij hier nog als kiekenvleesch worden behandeld en de koude elders veel leelijker doet. Maar hier is het al erg genoeg, om eene aanzetting tot broederliefde en weldadagheid te billijken. De lage temperatuu brengt niet enkel winter sport mede, maar nog plichten tegen over de minbedeelde. De strenge kou de geeft reeds aanleiding tot werk- schaarschheid. Men ga toch niet denken, dat de boogere daglppnen den arbeider bui ten het bereik hebben geplaatst van nood en tekortkoming. Vooreerst, de levensvoorwaarden zijn medeverhoogd met de winst en zoo aanzienlijk was heg 4>e,spaarde PoperingheDecrois Jean Cardoen Edmond Papegay Nestor; Cieen- werek AlbertDeschrijver Emiel Desmet CyrielCiabau Alidor Roo baert Adolf; Meersseman Maurice; Turkery Alcïs; Hennin Reré; Ghy selinck Oscar; Vermote René Devos Maurice Noppe Emeric Suffis Pie ter; Bossaert Jerome Decorte Ent.; Birat Georges; Lozie Jules; Ques- troy Marcel; Pannekoucke Arthur Carpenlter Reré; Mahieu Jerome; Lebbe HenriLebbe Maurice Mes- siaen Julien Hauspie Séraghin We Georges Hauspie; Fiey Jules; Pety Emiel; Cornette CyrilleDecreus Fé:ixDeroo RobertDegruyter Maurice; Devos Amand Lermytte EmielQuaghebeur Arthur (Cout- hof) Vanhoucke Arthur Ghesquiere HenriVansevenant AchielBoudry AlionsVerbiese AdollBuseyne Maurice; Deraeve Hector; Verdonck Camille Pareyn Th? ophielStorme EmielHuyghe MauricePieters Charles. ReninghelstVercruysse Emiel Plarcke ConstantRecour Emiel. Oostvletsren Deroo Camille. WestvleterenHuyghe August. Rousbrugge-HaringheKerckhofTl-. Woesten Raeckelboom Aimé. StavelsButaye Emiel. Crombeke Busschaert R< r Lijst der winkels die afslag verlee- nen aan de leden van den Bond der Kroostrijke Gezinnen, op vertoon der lidkaart. Apothekerijen 5 tot i o Hoeden en Klakken: H. Orbie J /o- Schoenen Berat Georges Inge- laere Alfons Lamey Camiel5 Kleerstoffen Blanckaert Felicien Rouseré Allons 5% DrukwerkenDanneels Nestor Sansen-Vanneste5 Yzerwerk Gouwy Julien 5 Dokter Van Walleghem. Winkelier Vlaeminck Emiel, Lo cre. Autoverhuurder: Vlaeminck Emiel, Locre. De winkeliers, (van Poperinghe en omliggende gemeenten) die begeeren afslag te verleenen aan de leden van den Bond der Kroostrijke Gezinnen, worden beleefd verzocht hun naam aan te geven aan de bestuursleden van den bond. De leden die nog in het bezit niet zijn van hunne lidkaart 1929 worden beleefd verzocht, om verdere onkos ten te vermijden, die zoo haast moge lijk af te halen b:j H. Notredame, Apotheker, Groote Markt, Pope ringhe. De Secretaris, De Voorzitter, H. Notredame. Not. Van Eecke. deel niet, dat het nu reeds den aan zienlijken dorstappel daarstelt, die de uitzonderlijke kosten kan bestrijden, door het groot offensief van de koude teweeggebracht. Daarbij, hoelang reeds werd den werkman gelegenheid gege.ven, het sparen aan te leeren? Vroeger won hij maar het hoogst noodzakelijke. Als hij een deel kinde ren de kost te geven had, kon hij zon der hulp niet over de baan. Thans is, uit dit oogpunt, wel een zekere verbe tering ingetreden, maar in gevallen gelijk er zich thans een voordoet, is de tusschenkomst onontbeerlijk. Men geve dus met bescheidenheid en uit volle hart, ieder naar zijne mid delen. Het is niet altijd met geld, dat best naastenliefde wordt betuigd, het is zelfs niet steeds met groote opofferin gen. Indien al de onbenuttigde kleeding- stukken, waarin de mot reeds huist of binnenkort toch een kwartier zal betrekken, te pas werden gebracht, zouden vele misdeelden, die nu aan kleerennood lijden, geholpen zijn. Zij zouden veel minder last hebben van den wind en zijne scherpe naalden, die een mensch zoo weinig ontzien, dat zij dwars door zijn karkas vliegen. Wie meer kan geven, zie eens rond, neme inlichtingen... kolen, dekking, voeding ontbreken in meer plaatsen dan men soms wel denkt. Er wordt nog armoede en gebrek geleden Gij die van God heter werd bedeeld, gij die helpen kunt en helpen moet doet uw plicht! Dat God het 11 loone 1 STADSNIEUWS.' Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag- heden 7cndag namiddag alleen M. KESTELYN. Daar zijn er nog die aan Hoofd pijn Migraine, Rumathiek en aan Griep willen lijden. Wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POE DERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Popreinghe, de doos 6 fr. PENSIOENEN. De personen geboren in de maand Februari moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot II uur, komen met hunne pensioenkaart of om hunne storting ce doen. VT. B. Op Vrijdag 22 Fe- bruiri aanstaande, te 7 uur 's avonds in one lokaal Vlaamsen Huis, Prach tige voordracht met lichtbeelden over Spanjedoor den bekenden schrijver Jef Simons. Ingang vrij en kosteloos. Worden bijzonderlijk uitgenoodigd de leden van V. T. B Davidsfonds. Katho lieke Kring, V. O. S. en B. V. O. S. BEBICHT Voor onze Moeders. Het is nog zoodanig lang niet geleden dat alles hier op de streek van Amerika moest komenAmerikaansch spek, Amerikaansche bloem, tot zelfs Ame rikaansch kindermeel. Aan de prijs van 35 fr. voor een dollar kwam dit wat duur zoodanig dat tegenwoordig de meeste moeders hunne kinderen voeden met het Kindermeel FOR- TIOR Zij bekomen er allemaal de oeste uitslag mede en hunne kinderen zijn frisch en gezond zooals met geen enkele andere voeding het geval is. Het Kindermeel FÓRTIOR is te verkrijgen bij alle apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruide nierswinkels aan 5,75 fr. de doos. Door geneesheeren, specialisten en door vele vroedvrouwen is de «FORTIOR» warm aanbevolen. Vlaamsch Kruis. De voor dracht door Dokter De Mayer over «Tuberculosis», gesteldop Donder dag aanstaande 2in dezer, wordt we gens het gure weder uitgesteld tot ater. De gebreveteerde Trench-Coat met de uitneembare Mondial en de ondoor dringbare Regenmantel Belgica zijn enkel te verkrijgen c IN DEN NE GER bij F. BLANCKAERT-VER- LEENE, Meester-kleermaker. Koude. De winter heerscht weer in \olle strengheid. In langen tijd beleefden wij geen zulke koude meer i5 tot 17 en men zegt zelf tot o graden koude 't is erg. Gelukkig aan wie niets ontbreektDat dezen dan aan den arme en noodlijdende denken en hem welwillend ter hulp (Omen. De scholen worden heel onregelmatig bijgewoond de treinen en dus ook de brieven ondergaan veel veraentering veel werk ligt stil zelfs in sommige werkhuizen het auto verkeer is heel lastig. Mochten die gure dagen spcelig heenvliegen. Als men gezond is, is men geluk kig en aan pijnen denkt men niet. Maar weest toch voorzichtig en ver liest uwen moed niet, als de pijn u aantast. Herinnert u dat hoofdpijn en koorts veroozaakt door griep of rheu- matiek, kan verdwijnen met ALCAO- POEDER. De halve doos3,25 fr., groote doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij Vandeplas, Apotheker. In Ype' bij Hautekier en Van Robaey*. Op Maandag 18 Februari, te 6 uur in de Katholieke Kring, houden wij onze derde wintervergadering. De Heer Dr H. Brutsaert, Volkverte genwoordiger, zal optreden met als onderwerp Het Arbeidersvraag stuk in Congo». Lichtbeelden zullen de voordracht opluisteren. De volgende voordracht zal waar schijnlijk zijn over de Koolmijnen in Limburg, en als 't kan zu len wij nog vóór Paschen de Noordkaapfilm van de N. V. «De Standaard» afrollen voor onze leden. Bemerk als 't kan. Het Bestuur. Dokter LANGBEEN Silvère, heeft de eer het publiek van Poperinghe en Omstreken te laten weten dat hij ge vestigd is te Poperinghe, Bruggestr., Nr 16, alwaar hij zal ontvangen vanaf 4 Maart aanstaande 1. - Voor Heelkunde en Vrouwen ziekten, alle werkdagen van 8 )Z tot 10 ]/2 uur. 2. - Voor Kinder- en Huidziekten, den Woensdag en Vrijdag van 2 tot 14 uur. j De sneeuw heeft alles toegedekt. De vogeltjes zijn van voedsel verstoken.] Inde Carnavalstoeten van Yper Werp ze eenige kruimelkens, het zijn en Hazebrouck, Zondag en Maandag ook schepseltjes van den Heer. j laatst, behaalde de Poperingsche ver Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken dat ik met 21 Fe bruari, een CONFECTIE-WINKEL zal openen voor Damen en Kinderen. Door mijne goede keus en genadige prijzen verhoop ik eenieders vertrou wen te winnen. J. Devos-Van Isacker, St Jans' Kruisstraat, Poperinghe, (rechtover St Janskerk). W-4 4' -1 kleede groep Sneeuwvlokjes veel bijval en verwierf te Yper een 2? en te Hazebrouck ten ie prijs. Proficiat. Naar we vernemen heeft de Carna valstoet dit jaar te Poperinghe plaats op Donderdag O. H. Hemelvaart, 9 Mei. Slijmafdrijvend. De Roodc Pil- e len van L. Dupuis, Jumet, verwijderen - de slijmen welke in de maag de spijs vertering belemmeren De doos: 4,50 fr,de halve doos 3.50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. O ÉW Katholieke Kring. De winter feesten werden bekroond met een prachtig tooneelfeest op de drie Vas- tenavonddagen. Het gure weder had den toeloop wat getemperd, maar de toeschouwers werden voor de getrot seerde koude, ruimschoots vergoed door het aangenaam en voldoende verzet, docr de tooneelspelers aange boden. 1 Vrijdagmarkt. Het gure we der heeft onze wekelijksche markt schier totaal verhinderd. Bijna geen bezoekers. Weinig boter en eieren enkel een drietal kraampjes met koopwaar. Wijze raad. Is men kloek en wel gespierd, dan is men waarlijk mensch. Is men zwak en krachteloos, dan is men op aarde van geenen tel. Krachtelooze, afgematte, ontze nuwde personen, bleeke jonge doch ters, beproeft eens den goeden THE0- BR0MA. Te Poperinghe bij alle Apothekers. Onderscheidingen. Maandag had te Yper de prijsuitdeeling plaats aan de Leerlingen der Stedelijke muziekschool. Een kunstig feest werd te dezer gelegenheid op touw gezet, en het uitgevoerde programma be wees dat de professoren der school hun vak meester ziin. In de uitslagen vinden we volgende onzer stadsgenooten Noten leer, hoogere klas, 2e stu diejaar: ie Prijs. Couttenier Paul. Klas voor Harmonie 2e Mel ding, Couttenier Paul- Cello ie Prijs Vandenbroucke Charles. Viool: 2e Prijs met groote onder scheiding, Couttenier Paul. Klavier 2e Prijs met onderschei ding, Couttenier Joseph, Duponsel'e Germaine. Aan allen onze beste gelukwenschen. Pectoral Dupuis. De besmet tende kiemen van de griep die soms erge verwikkelingen veroorzaken, kunnen niet leven noch zich ontwik kelen in de bederfwerende balsems van deze voortreffelijke remedie. De doos4,50 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe De minister van openbare wer ken heelt aan de begrooting van bui tengewone ontvangsten en uitgavin voor 1929 eene wijziging voorgesteld, waarbij eene som van 6 millioen ge vraagd wordt voor de hermaking der bruggen van den V2art van Yper r aar den Yzer. Toen wij Zondag morgen bene den kwamen (door de dik bevroren vensters v; n den slaapkamer konden wij niets zien) beslatigden wij dat alles wit lag en als van zelfs vielen van onze lippen deze woorden r Ko ning Carnaval is down. Ook hoe ver der de dag vorderde, hoe sterker het in ons hoofd geprent stond dat de Carnavalstoet, die zoo schoon ziin moest, niet uitgaan zou. Na den mid dag hoorden wij opeens trompetten- geschal. Wij gingen tot aan de deur zien... de stoet was daar Zij waren van verre en bij gekomen en zouden nu toch maar in stoet rondgaan. Wat waren zij geestigzij zongen en dansten met hunne gepijnigde voeten dat het een aard had en de toeschou wers die veel talrijker waren dan we ooit gedacht hadden, jubelden het uit van de pret. De stoet was lang en niet een straatje zou men overschrik- kelen en 't sneeuwde rogthans aan houdend voort. Dat miek niet, nu waren ze aan den gang. De muzieken brachten het hunne b'j om de voetjes te doen trippelen en zij trippelden maar altiid voort. De leden van den jury hadden het ook vrij lastig om de premien toe te kennen en na lange beraadslaging bekwam Tamboer j£nssens met zijn gevolg den eersten prijs. De Ypersche Schotten kaapten den tweeden samen met de Sneeuw vlokjes van Poperinghe. Tot laat in den avond en laat het ons maar zeggen tot in de kleine uur tjes deunden de straten van het ge- gichel der late fuifers, wien met bock overspoelde magen wel oorzaak wer den van de strooien beenen en de montbeerlijke blauwe plekken, 't Was nu eenmaf carnaval geweest Wie naar den «Tuimelaar van O.L.V.» zou gaan zien, in de feestzaal van het College, opgevoerd door de jongentjes en meisjes van Hooglede, ten voordeele van de armen onder steund door St Vincentius genoot schap, moest zich van stond aan in de noodige stemming trachten te stellen, daar all.n zoo eenvoudig kinderlijk naiief is en speelt. En dan mag hij maar immer voort zitten genieten van alles wat hij daar te hooren en te zien krijgt. Want genot zal hij er aan be leven en veel. O die l eve reizangen, die menigvuldige keurige tafereeltjes, dat ingetogen spel, het legendarische, van dat middeneeuwsche stuk, alles met de stemmende muziek helpt er toe om den indruk, de gemoedstem ming zooveel sterker te maken. Want 't moet gezegd alwie de zaal verlaat na aandachtig toegeschouwd en ge luisterd te hebben moet overvoldaan zijn om hetgeen h'j zag en bijzonder om hetgeen hij hoorde, namentlijk nu de verzekering te hebben, laten voor eeuwig gelukkig te zijn, mits hier op aarde te doen wat men kan en dat met eene goede meening God en Maria ter eere. Het stuk immers dat niet eens den schijn heeft van prediken doet het op eene moeilijke te evena ren wijze en de gewenschte indruk dringt door, tot diep in het hart. En VERTROUWEN FABRIKANT-GOUDSMID t, Gasthuisstraat, 6, recht over het Gasthuis POPERINGHE. Allergrootste keus van JUWEELEN in BRILLANT, DIAMANT, PI,A- TINE, GOUD 18 karaat, en ZILVER. Mans-ketens, Vrouw-ketens, Barretten, Oorringen, Armbanden, Plas. tronspellen, Ringen, Man-monters en Vrouw-monters, met en zon der armbanden. Groote keus van Tafelgerief en GESCHENKEN in ZILVER voor DOOP, EERE-COMMUNIE en HUWELIJKSFEESTEN. Depothouder van de echte monters Roskopf-patent en van de Re- gulateurs en Wekkers merk De Ster de beste der wereld. Schoone keus van Barometers, Brillen en Neusnijpers met gewone en speciale glazen. INKOOP van alle oude juweelen aan de hoogste waarde. 1 Alle juweelen zijn in het huis gemaakt, aan de genadigste prijzen en zijn verkocht direkt van den fabrikant aan den Kalant. VERMAKING en HERSTELLING van alle oude juweelen. daarom moet E. H. Blondeel geluk zij aan vele werklieden verschaft, gewenscht worden omdat hij door het Tot die vergadering worden uitge- opvoeren van zijn spel, zoovelen ge- noodigd, niet alleen de leden van het lukkig maakt Het gezicht der vele! Werk van den Kleinen Akker of Ho- beteuteraen, die in de overbezette veniersgilde, maar ook deze van den zaal geen plaatsen meer bemachtigen Boerenbond, alsook al de andere per- konden, zal denkelijk opklaren, wan- sonen die land gebruiken. ledereenis neer ze weten zullen dat, de kruistoch-jdus welkom. tertjes van Hooglede weder naar] Ditmaal moet de zaal te klein we- Yperen zullen komen om hun geluk- zen er is geld te verdienen, kigmakende spel ten tweeden maal West-Roosebeke. Versterkt op_ te voeren, iiR de feestzaal van uwe hennen tegen de koude gee'aren 't College, op 24 Februari om 4 ure. De goede en kunstminnende zielen de de wintermaanden door het tóe. dienen van het Poeier N° 4200, moeten dien dag vrij houden. Zij merk de Hanekop. Het bevordert zullen er dubbel deugd aan beleven. Op Zondag 17 Februari om 3 u. is er vergadering voor de V.O.S. en B.V.O.S. in het lokaal. 1. Uiteenzetting door een lid van 't hoofdbestuur over het programma V.O.S. 2. Bespreking over de dienstrente. Wetsvoorstel V.O.S. Indienen der aanvragen. 3. Verhooging pensioen voor de ouders der gesneuvelden. Gezien de belangrijkheid der ver gadering hopen wij wel dat vele leden zullen aanwezig zijn. De voordracht door Heer De- poortere, apotheker te Iseghem, over de overstroomde gewesten ging Dins dag door in de feestzaal van het Vlaamsch Huis. Veel volk, groote be langstelling om de mooie voordracht door lichtbeelden opgeluisterd, en rijke opbrengst. De omhaling in de stad wordt voortgezet en gaat goed. Nitrieke stikstof en kalk. Op 't dagorde staan belangrijke puntenBestuursverkiezing, front stree prente, burgerskleederen in den vreemde achtergelaten, kastoestand alsook eene schoone prijstrekking onder de leden die aanwezig ziin. Nieuwe leden kunnen hun laten in schrijven. Het Bestuur. HUIS VAN VERTROUWEN. André THEVELIN-VANDROMME, (rechtover de kerk) VLAMERTINGHE Schoone keus van Juweelen in Platina, Goud, Zilver, Diamant, Beste Uurwer ken, Regulateurs en Wekkers, merk De Ster - Spoedige herstellingen. Groote keus van Regenschermen. De welgekende letterkundige heer Jozef Simons komt zijn prachtige voordracht geven over Spanje en de Stierengevechten. Talrijke mooie platen zullen de voordracht opluisteren. Wie zal die schoone kans willen missen Leden der Vlaamsche Wacht, op de eereplaats Niemand ontbreke. De leden der Vlaamsche Wacht hebben kosteloozen toegang. het leggen. Te bekomen bij de Apothekers: Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeys en Weckei- ser te Yper en in alle Apotheker. Bericht. Ik ondergeteekende J. Vercruysse-Parmentier, wonende te Rousselaere, Ooststraat, 52, ver klaar bij deze, de fourrure terug ge vonden te hebben, waarover, bij de verdwijning de verdenking gevallen was op Mijnheer Alois Van Peteghem van West-Roosebeke die geheri on schuldig was. I. VERCRUYSSE. Kaarting. Om reden der sneeuwwegen, is de reuzenkaarting van Zondag uitgesteld tot den eersten Zondag van Maart. Doodgevrozen. De ongemeene koude heeft hier ook een slachtoffer geëischt. Dinsdag morgen vond men den ouderling P. J. Willaert, doodge vrozen in zijn barakke, waar hij alleen huizenierde. Hij lag bii ziin doode stoof, met de poke in de hand. Dit droevig geval brengt twee feiten naar voren woningnood en gebrek aan een heropgebouwd oudemanhris. Mochten de eigenaars nu aange spoord worden, om de woningen spoedig te herbouwen. Mocht de Staat mineischend ziin, wegens de luxe bij het heroptrekken van het ouderlingengesticht op de gemeente. BERICHT. GEMEENTEKREDIET VAN BELGIE. Ten einde alle verwarringen te ver mijden tusschen Kasbons of waarden van het Gemeentekrediet van Beigie, en Kasbons van andere Bankinrichtin- gen, verzoekt het Gemeentekrediet zijne kliënten zich te wenden,voor het geen aankoop of vernieuwing van Kas bons van het Gemeentekrediet aan gaat, tot de plaatselijke aangestelde Agenten van het Gemeentekrediet, welke rechtstreeks met deze Maat schappij bedoelde geldplaatsingen ver richten. De H. Communie is alles in het christene leven, grondsteen en top- I punt, zij is het waar geheim van al de [wonderheden des geloofs, der zelfver- Kaarten bij M. Jozel Van hlslande loccheningen,derzelf0pcffering welke en in 't Paviljoen. qe katholieke godsdienst dagelijks in VLAMERTINGHE. - Groenselteelt.de wereld verwekt, zonder dat de Het Provinciaal Bestuur van West- Vlaanderen heeft op 2tch genomen de groententeelt in onze streken beter te doen kennen en de landgebruikers tot dit winstgevend vak meer aan te wak keren. Te dien einde zal Eerw. Broeder Gabriel, daartoe aangesteld, op Zon dag 24 Februari, ten 4 ure namiddag, in St Joris, bij Gaston Barroo, eene klare voordracht komen geven. Die hem reeds gehoord hebben, weten hoe aangenaam en meèslepend hij de zaak kan voor oogen leggen, hoe hij het groot belang dezer nieuwe teelt voor onze streek kan doen uit- wereld er hare aandacht op vestigt, zoodanig dat deze er aan gewoon ge worden is. Zij is het vuur waaraan de Apostelen hunne onbaatzuchtigheid, de martelaren hunne standvastigheid, de belijders hunne edelmoedigheid en de maagden hunne zuiverheid komen ontleenen. Mogen deze dagen van zaligheid honderdvoudige vrachten afwerpen is onze wensch. Boerinnen gilde HTheresia van 't Kind Jesus Op ZoncHg 17 Fe bruari, vergadering in 't gewoon lo kaal der Zustersschool St Jozef; cp de plaats, onmiddellijk na het lot, waaronder Passiesermoen. De voor dracht loopt dezen keer over verple- schijnen en iedereen overtuigen dat de zaak niet uit 't oog mag verloren ging van wonden. Daar zal bijgevolg worden, gezien de groote winsten die veel nuttigs te vernemen zi'n. Sok zij medebrengten de geldwinning die belooft het nog eens een gezellig ver-

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 2