Feest en de Katholieke Turnershengen BESTE OOGSTEN CONFECTIES In 't Binnenland Kalksalpeter B.A.S.F.I5,5' Fonds derMeestbegaafden. Aanv/agen Bericht. J. DEVOS-VANISSACKER. VLUG en VROOM,, STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken Elverdinghe. V. O. S. Zon dag a.s. 10 Maartwordt in't Vlaamsch Huis, te 11 u. voormiddag, een alge- meene vergadering gehouden waarop alle Oud-Strijders uitgencodigd wor- den. Aeltre. Onlangs zegde mij een Apotheker Van al de remedicn tegen de ziekten der kiekens, verkoop ik het liefst deze van Apotheker Ver- mandere, merk de Hanekop, omdat ik bij ondervinding weet dat hét de beste zijn. j Westvleteren. Boerenbond. - Vandaag Zondag ion dezer belangrij ke vergadering te 6 uur bij Camiel Meeuw, met büzondere voordracht door den heer A. Vallpaeys over den snoei der fruitboomen.j Wou men. Benoeming. De Heer Maurice Vande Gravele, oor- logsinvalied werd bij Koninklijk Be sluit benoemd tot Gemeente-secreta ris, in vervanging van den Heer Karei Van Lerberghe, ontslaggever. Ploegsteart. Doodelijk onge luk. De 52-jarige karrevoerder, Nestor Boutom, is Dinsdag namid dag verpletterd geweest tusschen het wiel van de auto Crepelle. Langs de hartstreek was de ongelukkige de Wevelghem. Man doodgereden. Maandag morgen had op de groo- Yper. Verledene week vie. TT E. Z. Francisca, uit het Klooster der Rousbrugge. Voordracht. Oostende. Pijnlijk ongeval. In 't St'aatsweezenhuis, Nieuwpoort- sche steenweg, is het zesjarig knaapje Abel Desmedt levend verbrand. Zijn Vlamertlnghe. Kroostrijke Gezinnen.Op Zondag 10 Maart 1929, om 3 1/2 ure, in 't lokaal De H. Ea- miliealgemeene vergadering voor de leden van den Bond van Kroost rijke Gezinnen. Üostroosebeke. Branden. De groote vlasschuur Seynaeve is to taal door brand vernield. De schade is berekend op 200.000 fr. Kortrijk. Verdronken. Zon dag werd het lijk ^pgevischt van Langemarck. St-jfansgilde. Je drang onder de tooneelh'efhehbers om Timmermans Sterre te zien is waarlijk groot. Vanaf Dinsdag waren geene kaarten meer te bekomen voor de vertconing van Zondag 10 Maart. Om aan alle liefhebbers toe te laten Bixschote. Landbouwschool.-— Met het einde van den tweejarigen leergang werden de examens afgelegd op 25 Februari voor het schriftelijk gedeelte en op 27 Februari voor dé m.ondëlinge pi oef. 22 Der beste leer lingen boden zich aan en allen zonder uitzondering slaagden. St Jan-ter-Biezen. Een ver gadering wordt belegd in het lokaal van V. O. S - B. V. O. S. bij D. Mil- leville op Zondag 10 Maart, om 3 1/2 ure, waar al de Oud-Strijders zonder onderscheid uitgenoodigd zi n. Allo makkers, ditmaal gaat het nogmaals voor ons recht, alsook voor ons aller stoffelijk belang, namelijk hetdoorha- en van de Dienstrente in de Wetge vende Kamers. Verslaggever, heer Sap verwacht Zijne uiteenzetting over koloniale po litiek heeft grooten indruk gemaakt Het betoog van M. Sap muntte uit door bezadigdheid en kalme objecti viteit. Geen aanvallende toon. Geen critiek omwille van de critiek zelf Geen persoonlijke aanvallen, noch te gen den Minister van Koloniën, noch te'gen de ambtenaren, noch tegen de financiers. Alleen heeft M. Sap er op gewezen dat het onvermijdelijk is dat zooals het regiem nu is, de belangen van de privaat-vennootschappen al te dikwijls de bovenhand hebben op de belangen van den Staat. Wat er van zijn critiek overblijft is reeds voldoen de om êene strengere controol van de zijde van het Parlement te wettigen zooals M. Sap het aangevraagd heeft. Tot nu toe heeft' het departement van Koloniën gehandeld alsóf niemand zijn neus te steken had in de adminis tratie van Kongo. Men schuwde de op sporingen van parlementsleden. Welnu dit zou niet mogen zijn.Hét Parlement moet het recht hebben alle zaken be treffende Kongo te kennen. En dat is beter ook voor den Minister van Ko loniën. die alzoo doende zich gedekt zou voelen door het Parlement. Dit waren nagenoeg de hoofdlijnen van het betoog van den heer Sap. Na M. Sap sprak M. Brutsaert, onze Volks vertegenwoordiger. Hij heeft eene studiereis in Kongo gemaakt en deelde in de Kamer den uitslag mede zijner bevindingen, voor al op gebied van gezondheid en de be strijding der malaria. Totnogtoe werden geen genoegza me voorzorgsmaatregelen genomen ter bestrijding dezer ziekte. M. Brut saert stelde voor dat men overal kini- nabooinen zou planten en in afwach ting dat deze hoornen tot vollen was dom gekomen zijn, moet men de zwar te kinderen kinina geven onder vorm van lekkernij. M. Brutsaert sprak dan ook over de ingewikkelde kwestie van de aanwer ving der arbeiderskrachten en de ver gunningen. Hij drong aan op een ver dere uitbreiding der landbouwexploi tatie en den veeteelt, ten einde de zwarten en de blanken versch vleesch te kunnen verschaffen, wat in Kongo een der grootste behoeften is. Verdiende hulde. verdacht te maken. En dan zullen de Socialisten met het onnoozelste ge zicht der wereld komen verklaren dat zij tegen den godsdienst niet zijn en dat godsdienst bij hen privaatzaak is. Die schijnheiligen! GUIDO. De gebreveteerde Trench-Coat met de uitneembare Mondial en de ondoor dringbare Regenmantel Belgica zijn enkel te verkrijgen c IN DEN NE GER bij F. BLANCKAERT-VER- LEENE, Meester-kleermaker. Ingevolge artikel 20 van het Ko ninklijk Besluit van 26 Juni 1927, moeten de aanvragen, om door het Fonds der Meestbegaafden geholpen te worden, voor i5 Maart aanstaande toegezonden worden aan het Pro vinciaal B; stuur, vierde afdeclTg Brugge. De aanvragen, na den gestelden datum ingediend, zullen zonder gevolg blnven Groote keus. Genadig prijzen. voor Damen en Kinderen. De wijding van het orgel in St Jozefskerk (E. P. Carmelieten) had Zondag plaats. De Z. E. P. Pro vinciaal zat de plechtigheid voer. Het St Romboutskoor van Mtchelen is te j dier gelegenheid opgetreden, des [morgens met de vierstemmige mis van de Monte en 's namiddags onder j (het lof met een aantal motetten van tooneellitteratuur, heeft het bestuur beslisteen DERDE OPVOERING te geven op Zondag 17 Maart, te 3 1/2 uur stipt. Voor de vertooning van Maandag, 11 Maart te 6 uur, zijn nog kaarten te bekomen. Aanvragen bij M. Muyssen, dorpplaa's. B. W. Voor de vertooningen van ion en 1711, gordijn te 3 j/2 uur zeer rechtzinnig zeggen dat wij tot nu, hier in onze stad, rog nooit zulke prestatie bugewoond hebben. Het was effen af prachtig? Ook het orge. recital van Flor. Peeters heeft de moeiliiksten voldaan. Die naam valt te onthouden, want die zal het ver bnitengewone schoonheid. Laat ons;stipt, om de vreemde liefh'.bb-rs toe te laten te vertrekken met treins, trams en autobus. St Jans' Kruisstraat, Poperinghe,1 (rechtover St Janskerk). Sedert lang weten wij dat «Vlug en Vroom» prachtige feestavonden kan op touw zetten, doch dit jaar voor waar, was het iets bijzonder, een extra. In eene mooi versierde zaal, met open tot den middag: heden Zondag kranig trompet censchalmei werden de namiddag alleen M. V ANDEPIAS. Daar zijn er nog die aan Hooiu- pijn Migraine, Rumathiek en aan Griep willen lijden. Wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POE JERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Mperinghe, de doos 6 fr. Te verkrijgen bij J. DE PUYDT- SCHMIDT allerschoonste keus van Paternosters en allerhande nieuwig heden van geschenken voor Eere- Communie en alle andere feesten. Veranderingen van alle oude Juweelen in allerlaatste nieuwe modellen. talrijke eereleden en bezoekers op een welkomgrcet onthaald. De kleinste bengels in hun veelkleu rig pakje waagden het maar aan stonds, tot in de sneeuwbergen, om aan de sneeuwgodin een onverwacht bezoek te brengen en haar in haar domein met hunne bevallige dansjes en hun zoetvooizende stemmetjes te verrukken. De toestellen hadden op het feest programma eene ruime plaats gevon den enkele en dubbele baarwelk pracht- en krachtwerk werd daarop PLECHTIGE EERECOMMUNIE. Colliers, Oorringen, Bracelets, Monters en Kettingen, Alles in goud 18 Karaat, aan de goedkoopste prijzen. Paternosters in zilver van af i5 bij LEÖË 6, Botersiraat, YPER. fr Zaterdag avond was het meer dan kern is op de Oude Kleeren- markt Om zich een weinig te ver warmen hielden dverbruikers van eene herberg er aan wat op malkaar te dorschen. En als het stof er genoeg uitgeklopt was, en dat hunne armen vielen van den zwaren arbeid, hiel den ze op. Wie een aangenamen avond be leven wil, moet met half Vasten naar verricht, en wat al krachtinspanning het avondfeest van St Maartenskring. en methode zijn er wel noodig om Men zal er opvoeren Een slechte Kindersterfte. Eene vermin dering der sterfte onder de kleine kinderen is zonder twijfel te danken aan het feit dat meest alle jonge moe ders nu hunne kinderen voeden met het Kindermeel FORTIORDit voortreffelijk produkt, bereid onder toezicht en volgens voorschrift van Dr Depoorter moet gij eens voor uw zich in het uitvoeren van zulke oefenin gen te volmaken. Wapenspel! Ja wapenspel. Dat was voor de middelbare voorbehouden. Naar het strijdperk werden zij door een keurig trom en trompettenkorps meesterlijk onder het waakzaam oog van een reuzen tambour-majoor op geleid. De oefening zelf in haar vlug. heid, lenigheid, stiptheid en met maat vooral op de bevordering van j^ind probeeren ieder apotheker vele uitgevoerd mag zeker als een model- vroedvrouwen 'en de beste kruide- oefening aangestipt zijn. Eveneens de uiers zullen het U afleveren aa,n steun oefeningen waarvoor zóóveel 5,75 fr de doos geduld tot aanleeren noodig is, om - Vijftigste Verjaardag. - Don- f.a° de tufrneLr,s de vtolle maat Jan derdag a's. 14 Maart, wordt in Sint hchaamontwikkehng te verschaffen. Janskerk de verjaardag gevierd Doch gauw de ladders op, de ruimte van het Groot Mirakel van 0 L. Vrouw1? e,n m een.' twe®' dne' ware" keu" van Sint-Jan. Te dier gelegenheid levendemenschentronen wordt een plechtig triduum gevierd|ho°S °Pf,^ dat begint op Maandag avond te 6 Yi uur. Al de sermoenen worden gepredikt door E. Pater Tillo. Als men gezond is, is men geluk kig en aan pijnen denkt men niet. De socialistische bladen, en vooral blaadjes, doen hun best om M. Hey- man, de christene Minister van Arbeid, met zooveel smaad mogelijk te over laden. Het komt er op aan de werklie den afkeerig te maken van M. Heyman en ze doen vergeten al het goede dat Minister Heyman in den korten tijd van zijn ministerschap reeds verricht heeft. Gewézen Minister Destrée, sociali stische hoofdman heeft echter den moed gehad, over Minister Heyman de waarheid te zeggen in eene taal die erg afsteekt bij bet gehuil der socia listische schrijvelaars. M. Destrée zegde van M. Heyman: M. Heyman is een braaf man, een waar democraat en hij begeert goed te doen. Hij is een open geest, alhoewel nederig, die rekening houdt met cle ar gumenten van dezen die zijn gedacht niet deelen.Geheel kenschetsend zegde M. Destrée dat hij M. Hevmaii Avel als Minister zou willen behouden, zoo M. Destrée den heer Jaspar als eerste Minister zou moeten opvolgen. M. Destrée weet geheel wel dat hij dit niet zal moeten doen, maar wilde daardoor zijn achting en zijn vertrou wen in M. Heyman betuigen. Dertiende maand. Gezien het prachtig gedrag van het personeel van het Spoor gedurende het ruw weder heeft de Minister van Spoorwegen besloten de tweede helft der dertiende maand vanaf 15 Maart uit te betalen. Vermindering van taksen. De Ministerraad heeft het Ontwerp Koninklijk besluit goedgekeurd hou dende de afscaffing van de verbruik- taks op de volgende productenbrood, aardappelen, fruit en verscbe groen ten, eieren, melk, boter, kaas, siroop, margarine, reuzel, ossenvet, bevrozen vleesch, doode en levende konijnen en gevogeltje, de reisduiven uitgesloten. De taks op het kolenvervoer ivordt van 2 op 1 t. h. teruggebracht, dit in ruil van de verhooging van de vervoer- tarieven op het spoor. Wolven in schapenwacht. Om wel te toonen dat zij niet tegen den Godsdienst zijn achten de Socialis ten het gepast onze muren te beklad- i met prenten waarop onze hoog- achte Aartbisschop van Mechelen, Mgr Van Roey, in een valsch daglicht geplaatst wordt. Het vat kan maar ge ven wat het inhoudt. Het is tnaar al te wel gekend hoezeer onze Kerk voogd de vriend der werklieden is, om niet te zien waar de Socialisten met hunne leugenachtige campagne naar toe willen. Maar de christen werklie den zullen zich aan die fopperij niet laten vangen. Men weet hoezeer de vrijmaking van Z. H. den Paus de wereld door met vreugde.en blijdschap gevierd ge weest is. Die eer, aan den Plaatsver vanger van Christus bewezen, is echter niet naar de goesting der Socialisten. In het socialistisch blad De Volks gazet alsook in de socialisPsche Peuple komen spotprenten op Z.H. den Paus. Die socialistische bladen De acrobaten, dat zijn de Hectors, de Hercules van de groep tweemaal gedurende een twintigtal minuten telkens, hebben ze de toeschouwers geboeid door hun vermoeiend lastig werk dat niettegenstaande met alle Maar weest toch voorzichtig en ver lenigheid en zwier werd uitgevoerd. i ,-1 r* 4- 1.t r 4-1 «-vi /-»y-1 vi4- n fi y-i n r\ i I V-I I betaler en een goede knecht blijspel in twee bedrijven en Een gelukkig ongeluk blijspel in een bedrijf. Om tot het feest toegelaten te worden, moet men voorzien zijn van eene kaart door den E. H. Bestuurder toe gezonden. De ingang is kosteloos doch de kaart dient medegebracht. Eene omhaling zzl gedaan worden ten voordeele der Congregatie, een allerschoonste werk. Het feest begint om 6 ure stipt, deur open Lange Meersch om 5y» ure. Om 9 ure zal het feest eindigen. VLAMERTINGHE. GEMEEN TEKREDIET VAN BELGIE, de ze kerste plaatsingen vrij van taksen. Rechtstreeksche agentJ. DEHAECK OosSvl sterer». Boerengilde. Dezen namiddag te 3 uur komt de gevierde Kolonel der jonge boeren van heel het Vlaamrche land, uit Leuven naar onze gildevergadering. De lang verwachte stichting van Jeugdafdeeling waarop de jongeren brad staan, zal Eerw. Heer Engelen komen verwezentlijken. Onnoodig te zeggen dat alle jonge ren daar zullen op tegenwoordig zijn om met hunnen aanvoerder, die zich geen moeite ontziet, nader kennis te maken. Ook alle gildeleden die eenigszings weg kunnen zullen den erw. Heer Engelen de eer aandoen van op de vergadering aanwezig te zijn, en te hooren, door zijn welspre- <end woord, wat er tbans voor de eugd moet gedaan worden en gedaan wordt. Alle leden van gilden uit na burige gemeenten zijn van zelf harte- ijk welkom. HET GEMEENTEKREDIET van BELGIE De inwoners van Poperinghe dieren willende in bedwang houden struikelde en gerocht eronder met het ongelukkig gevolg, toen hij uit zijnen n- teligen to< stand kon gered worden dat zijnen ai m gebroken en schouder ontwricht waren. Pectoral Dupuis. Al die om zijne gezondheid bekommerd is, ge bruikt ze om met goed gevolg te be strijden Hoest valling, ontsteking der luchtpijptakken, griep, influenza, asth ma, benauwdheid, heeschheid keelpijn. De doos4,50 f r. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe 0 Dagorde: 1. Inlichtingen ovef de betooging voor dienstrente. 2. Sche ringen te nemen voor de reis naar Brussel. 3. Mededeelingen. Makkers, laat ons eendrachtig sa- menwerken, voor ons recht en voor dit onzer vrouw en kinderen. Het Bestuur. Te bekomen bij de Apothekers: Notredame en Kestelyn te Poperinghe en Snoeck, Van Robaeya en Weckea- ser te Yper en in alle Apotheker. Zooals gewoonte is' iedereen wel kom. n; 1 Tcoueel. De vertooningenhad- den biival. Goed gewerkt, jongens Prcficiat Weinig vólk toch den maandag, misschien wel door het slecht weder, ook door onverschillig, heid Dank aan de muziekmaatschap- KOOPT GEEN JUWEELEN vooraleer de uitstallingen bezichtigd te hebben In den Gouden Ring bij M. VANDERMARLIERE-DEPUYD M. Vandermarliere-Depuydt, 24, Mee- nenstraat, Yper, waar Gij altijd de schoonste keus zult vinden, de laatste nieuwigheden en aan de goedkoopste prijzen. Alles gewaarborgd. inwoners van Poperinghe en omliggende, die begeeren hunne kas bons te vernieuwen of plaatsingen te doen bij het Gemeentekrediet, worden vriendelijk verzocht zich daartoe te wenden tot, M. A. CROUSEL, Wisselagent, 14, Schaalstraat, POPERINGHE, eenige agent voor Poperinghe van het Ste^Cecüïa van^T beteren Gemeentekrediet van Belgie. Ref mgdnk Nq. pens het ongeval in de school der Pa ters knnnen wij enkel mededeelen dat de toestand van Gerard Barbier, het kleine slachtofferj zoo voldoende mo gelijk is, niettegenstaanda de ergheid der wonden. Deze genezen stilaan en de gezondheid van het kind is zeer goed. Belangrijke Voordracht voer Hoen derkweekers en Landbouwers t De welgekende voordrachtgever M. A. VERVAEKE, zal Zondag aanstaande Onze beste gelukwenschen Boerengilde. Zondag 10 Maart te 5 uur 's avonds, in het Hof van Commerce voordracht door E. B. Gabriel over Handelsgroenten- Zondag 10 Maart, om 5 ure in de j teelt Zeer belangrijk vooral voor feestzaal van het Vlaamsch Huis, zal onze kleingebruikers. liest uwen moed niet, als de pijn u aantast. Herinnert u dat hoofdpijn en koorts veroozaakt door griep of rheu- matiek, kan verdwijnen met ALCAO POEDER. De halve doos3,25 fr., groot e doos 6 fr. In Poperinghe te bekomen bij iritgevoerd^ Kteur^n^ch^j^erde Örclelingen van L. V. van Iborstkas ingedrukt en is in het'gast- Vandepias, Apotheker. In Ype' bijmet bn0 mtge^oera- Kleur en LcatLr-1-- .......luie o,n Hautekier en Van Robaeyat. Een salut voor die groep, en voor I hun chef a.u.b. Doch het glanspunt, de clou van I deze feestavonden was heel zeker de [Ballet pantemine «Nachtfeest in Spanje door de volwassen turners Huis Ern. LEEUWERCK, 38, Gast huisstraat (nevens Fotowinkel) PO PERINGHE. Fabrikant van Ju- weelen in Goud, Platina, Zilver en Diamant. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg. Schoone keus Brillen. Alle herstellingen. van spel waren voor deze voorstelling ten beste gelukt. Ruim drie uur duurde telkens het [feest, en met een paar reuzen pyra- miden en een plechtigen groet aan de vlag werden de overvoldane toeschou wers een goeden nacht en tot weer [ziens gewenscht Beste gelukwenschen aan den Turnmeester, Heer Missiaen die met Davidsfonds. De aangekondig- de zoo offervaardige als bedreven de spreker, door ziekte belet, kon voorturners, dit feest voorbereid heb- Donderdag avond niet optreden, ben. E. Hser Van Rie heeft hem vervan- De Heer Missiaen mag ervan ver gen en gesproken over de hedendaag- zekerd zijn dat de toeschouwers zijne sche zeer belangrijke Roomsche turnkunde naar volle waarde hebben kwestie». Met zijn bekend talent ge schat en dat hij bij ziin eerste op heeft hij zaaklijk en boeiend dit inge- Deden hun volle sympathie heeft we wikkeld vraagstuk behandeld tot ge- ten te winnen. Onder zijne leiding noegen van de vrij talrijke aanwezi- gaat «Vlug en Vroom» hooger op, om gen. nieuwe lauweren te plukken de naam De Roode Pillen van L- Dupuis. lVan Hf?r Missia®nb als ervaren Jumet, verdrijven uit de maag de gal Iturnleider.bmnen en buiten onze pro- en de slijmen, die de spijsvertering vlccie reeds beken d,ls daar borg voor en de goede vereenzelving van de voe de tooneelmaatschappii van Roesse- laere, «De Moedertaal», opvoeren het blijspel Nobele Hendrik Prij zen der plaatsen 2,5o fr. voor de leden V. O. S. en B. V. O. S. 1 fr. Het jaarlijksche retret voor de dingstoffen belemmeren. Zij brengen de slechtste magen weer in orde De doos4,50 fr.de halve doos 3.501 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Carmelus Berg, begint Maandag huis aan de bekomen wonden bezwe 11 Maart, 's Morgens te 7 1/4 uur ro-jken. zenkrans te 7V» uur sermoen; te Brugge. Wanhoop. Wcens- 8 uur gebed en stilzwijgen te 8 1/4 u. I dagmorgen heeft zekere Dermul, zegen met 't Allerheiligste. Zondag handelaar in touwen en koorden, wo- 17 Maart, te 7 Vi uur mis met zang jnende in de Roodestraat, te Brugge, aanspraak na het evangeliealge meene communie na de onderrichting; Te Deum na het driejaarhjksch ka-| pittel te 11 1/4 uur op tragische wijze een einde gesteld aan zijn leven. Lanes de Coupurerei, namelijk nabij het Sas, is de wanho pige in het water gesprongen. Een Op Zondag 17 en Maandag uur later werd zijn lijk opgevischt. r8 Maart zal Puinentroost in de Wulveringhem. Smartelijk feestzaal van het Vlaamsch Huis op-\ ongeluk. Zaterdag namiddag speel voeren het zoo gunstig gekende blij- de het tweejarig kind van Remi Wac- apel «De Dorpspoeët», bli'spel in kenier, landbouwer, wrik Molen- Jrie bedriiven door Ballings. Gordijn hoek met zijn negenjarig broerken óm 8 uur. Plaatsen 6, 3,5o, 2,5o fr. op de hcfplaa'.s. Opeens liep het meis- I je over het deksel van den beerput, EERE-COMMUNIE dat omsloeg, het kindje mi êslepende. Groote keus van Juweelen, pater- Op het geschreeuw van den jongen nosters, geschenken, enz., in zilver en kwamen de ouders toegeloopen.Voor- 10 Maart, om 8.3o ure voormiddag, ter herberg Den Engel bij M Jules De Mu3rs, rechtover de kerk, te West vleteren, eene zeer belangrijke voor dracht geven. Het zal er gaan over Kiekenkweek, zorgen en voeding. Hoe moet gij kie kens ookweeken met een minimum verlies Wat moet gij doen om ziekte te vermijden Hoe moet gü ze voeden om veel eieren te rapen Dit alles zult gij daar vernemen. Alle vragen zullen door den voor drachtgever, na de vergadering, gratis beantwoord worden. Allen op uw post dus in uw eigen belang. Ingang vrij. BERICPIT. fixe en genadigste prijzen in het Huis AUGUSTE BONTE, Stuersstraat, 25 Yper. MODEM Groote keus MODEL HOEDEN voor Eere-Communie, Damen en Kin- ders, in het aloud gekend Huis WYL- LEMAN Esther en Dochters, Noord- straat, 38, Poperinghe. Het Bestuur van «Vlug en Vroom» dankt hartelijk al diegenen die tot het welgelukken van dit feest, het hunne hebben b'igebracht, het heeft hun be> reidwilligheid en ofïervaardigheic hoog geschat. Besten dank. aleer men erin gelukt had, het meisje boven te halen, had de dood reeds haar werk gedaan. Grenzeloos is de droefheid der ouders. Dokter LANGBEEN Silvère, heeft de eer het publiek van Poperinghe en Omstreken te laten weten dat hij ge vestigd is te Poperinghe, Bruggestr. Nr 16, alwaar hij zal ontvangen vana:: 4 Maart aanstaande: Blceke en blauwe jonge dochters, I j Voor Heelkunde en Vrouwen' probeert eens THEOBBOMA, gij zult ziek ten, alle werkdagen van 8^2 tot blozen, gij zult verkloeken gelooft de 110 ondervinding. Te Poperinghe bij alle Apothekers. Vlaamsch Kruis. Donderdag aanstaande 14 Maart, om 8 uur 's avonds in de Kath. Kring, zal de uitgestelde voordracht plaats hebben V2 uur. 2. - Voor Kinder- en Huidziekten, den Woensdag en Vrijdag van 2 tot 4 uur. dooi Heer Dokter De Mayer uitlLamotjes, zoo ongelukkig in het Gent over Tuberculosis Heel belangrijk en nuttig voor iedereen en die door lichtbeelden zal voorgesteld worden. Toegang vrij en kosteloos. weten zeker niet dat het katholiek ge-dracht door Eerw. Heer Allossery, bestendige sekretaris der Chr. Mid- denstandswerken van West-Vlaan- voel geen caricaturen of prentprmten duldt van Z. H. den Paus. Verder schijnt de internationale soci alistische pers het er op aan te leggen de oplossing der Romeinsche kwestie te doen doorgaan als een koopje waardoor het Pausdom zijn lot met het fascisme verbindt. De Socialisten leveren daardoor het bewijs ofwel dat ze van de geschiede nis der Kerk niets kennen, en dan zou den ze beter zwijgen, ofwel dat het er haar alleen om te doen is het Pausdom waschhuis dat zij den linker schouder brak. Zij is 83 jaren oud en de eenig- ste overgeblevene Zuster, die bij de uitdrijving uit hunne oude school, door de libereralen onzaliger memorie tegenwoordig was. 't Was zij die te dien tijde het eten klaar miek, de fa meuze frikadellen, die hun naam ge leend hebben aan de meisjesstads school. Wij wenschen ze volkomene en spoedige genezing 77Zaterdag is onder grooten toe- kr. Middenstand.. Heden Zon- i00p van volk te Kortrijk begraven, dag algemeene vergadering met voor- Heer Baldewyn Rodenbach, in den Cl 4 I I |A I Al V 14 «- TT« 1 M A 1 I r 4-1 rt ««V T ouderdom van 67 ;aar. Menige jaren hij bier in onze stad bestuurder Nitrieke stikstof en kalk. deren. Ter gelegenheid van de Eere- Communie, wendt uw rechtstreeks naar het oud gekend Huis J. DE PUYDT-SCHMiDT, waar gij zult vindenAllerhande nieuwe modellen is geweest van den nationalen bank en door zijne dienstvaardigheid en aan genamen omgang, telde hij er vele vrienden. Zondag laatst werden wij door een schoon weder begunstigd en onze kattejeest heefc er veel biigewonnen. Dadelijk na den middag brachten de Juweelen, enkel in Platine, Goud en Zilver, versierd met Diamantsteenen treinen ons de gewenschte bezoeken van eerste kwaliteit. Aankoop van toe en tot in den avond krioelde Eet Goud en Zilver aan den hoogste prijs, op de markt van 'tvolk. Op Zondag 10 Maart om 5 1/2 uur zal Volkvertegenwoordiger Dr Brutsaert I te baan te Wevelghem een smartelijk van Poperinghe hier in de musiekzaal\ongeiuk plaats. De genaamde Claus een voordracht geven met lichtbeel- kwam per auto van Yper. Te Wevel- den over den Congo; Eerw. H. De- ghem bleek de motordefect en was visschere, Onderpastoor te Watou Claus verplicht zich op den zijweg zal zijn welwillende medewerking te stellen. Twee voetgangers kwamen verleenen en den lanteern en zichten daar juist voorbij. Een auto die in besturen. Dat deze voordracht zal I volle snelheid voorbij vloog vatte een nuttig en aangenaam zijn is zeker, en Ljer voorbijgangers, die op den slag al wie Mr. Brutsaert kent met zijn gedood werd keurig en boeiend woord zal verlan- Men kon het nummer der autoplaat gen om hem te hooren. Tot deze ver- niet opnemen. Nochtans kon Claus gadering worden uitgenoodigd de eene nauwkeurige beschrijving geven leden van den Boerenbond van Rous-j van de auto. Een streng onderzoek is brugge-Haringhe en hunne vrouwen of dochters, alsook al de leden met hunne vrouwen van de gilden die met den Boerenbond aangesloten zijn: de leden van 't veesindikaat, van Hoppebond, van Hoederbond eni,, Geitenbond. Die een plaatsje wil h,add1en,^rAevat door te hebben kome niet te laat ingesteld Een prachtige Tom bala zal onder de aanwezige leden plaats hebben. dicht bij de kachel te komen. In de chicoreifabriek Viaene ont stond ook brand, de schade is gering. V. O. S. Op heden Zondag vrouw Vanmarcke, 74 jaar, wonende 10 Maart te g 1/2 uur, Algemeene Ver- *e Walle. gadering in ons lokaal Het Pavil- Wervick. Brand. Maandag joen Dagorde: 1. Bespreking over avond, is er brand uitgeborsten in iet wetsvoorstel, Dienstrente, 2. Be- een vlaschuur op deMote. In weinige slissing en inechrijving voor de deel- oogenblikl n- as de schuur door het namen aan de grootsche Vossenbe- vuur ingenomen en gansch het ge- tooging te Brussel, op Zondag 24j bouw met al het erin opgestapelde GEMEENTEKREDIET VAN BELGIE. Ten einde alle verwarringen te ver mijden tusschen Kasbons of waarden van het Gemeentekrediet van Belgie, en Kasbons van andere Bankinriehtin- gen, verzoekt het Gemeentekrediet- zijne kliënten zich te wenden,voor het-> geen aankoop of vernieuwing van Kas bons van het Gemeentekrediet aan gaat, tot de plaatselijke aangestelde Agenten van het Gemeentekrediet, welke rechtstreeks met deze Maat schappij bedoelde geldplaatsingen ver richten. Vlaart 1929. Niemand mag dezen keer ontbre ken. Het Bestuur. [vlas werd de prooi der vlammen Proven. Pijnlijk ongeval. Grootelijks proficiat aan onze wak kere boerenzonen van Bixschote en omliggende die noch afstand noch- koud winterweder hebben ontzien om regelmatig en zohder onderbreken de lessen te kunnen volgen, overtuigd" dat zij er zich in de studie der land bouwwetenschap opvoeren konden tot knappe boeren, tot moderne vak mannen, onze streek tot eere en on zen landbouw tot bate. De feestelijkheid der priïsuitdeeling en overhandigen der diploma's is vast gesteld op Zondag, 7 April, ter gele genheid van de maandelijksche verga dering der Boerengilde. Daarvoor wordt er eene grootsche betooging gehouden te Brussel, op 24' Maart, waar al de Oud-Strijders schouder aan schouder zouden moe ten in 't gelid staan. In deze vergade ring zal er uitleg gegeven worden Woensdag laatst was Jules Decaeste- over de Dienstrente, alsook o\ er de ker, werkman bij Camiel Clarebout,'schikkingen genomen om zoogoed landbouwer alhier, op gang met ge-[koop mogelijk naar Brussel te reizen. span en paarden, toen opeens dezeAllov makkers, hand in hand ge-/ laatste bij den uitgang der Molendreef werkt tot het veroveren van ons recht geweldig verschrokken, door het dat de welstellenden de minderen bij- scherp gefluit van den voorbijrijden- staan om de reis voor hun mogelijk té t: den tram van 4 ure en wilden op hol maken. Makkers, dezen keer geen' te genieten van die echte Vlaamsche jgaan. De geleider Decaesteker, de verontschuldiging

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 2