De Wilde Ruiter Zitting van den Gemeenteraad GEDACHTE rv L.ROMAN T door A. HANS. °P' iiiuiuuimiiiHHiiimui iiiiiiiiHiiininininiHin BEURSWAARDEN. N. B. Vooraleer aan deze inschrijving te «■■■■■■■■iHiiiiiiiBiMMiian ■HiiimiiiiiiiiniiiiiniiHi Lui en lekker en veel te mengen Zijn drie dingen die niet deugen. Het leven van den mensch hier op .aarde is een onophoudelijk 'strijden tusschen vreugd en smert. Zorg is de intrest van moeilijkheden •die nog moeten komen. «lUIIIHIinillHIHIUIHIII Zegt nu wat ge wilt mijn menschen, Haar we zouden toch wel wenschen Dat de wind Zeer gezwind V ilde keeren naar het Zuiden Om de Lente in te luiden. Zoetjes aan, Manneken, zegt Ma- xentavolgens de geleerde boeken be gint de Lente eerst op 21 Maart, dus nog een dag of tien pasjensie. Zeer wel, Marenta. En de zieke menschen zullen ook nog wat pasjensie moeten hebben. Naar 't schijnt heeft die ver- duivelsche griep er veel-naar 't kerk hof gesleept. In Engeland is 't bijzon der triestig geweest, veel vrouwen zijn er daar gestorven. Wel vier maal meer vrouwen dan mannen. Gelukkig een troost dat er toch nog altijd veel meer vrouwen op de wereld zijn dan man nen! Ge moet niet benauwd zijn, beste lezers, dat ge ongetrouwd zult sterven. Meiskeris zijn er met de hoop Te koop. En ze hebben met een half woord ver- staan, Als gij met hen wilt naar 't altaar gaan SISSE VAN KROL en zijn wijf Katriene zouden op beeweg gaan naar Sint Job want Katriene had zweeren gehad en ze hadden beloofd te gaan met erwten in huider schoenen, uit penetentie. Althans Katriene had het alzoo voorgesteld. Maar als ze nu bij Sint Job aankwamen kon Katriene niet meer voort. Het bloed stond in heur schoenen lijk haar voeten haar zeer deden van die erwten. En gij, vroeg ze aan Sissehedde gij geen zeer voeten Bah. neen 'k, zei Sisse. Hedde gij toch ook erwten in ouw schoenen. Bah ja, zei Sisse... maar 'k heb de erwten eerst laten koken. En koken Rijmt met spoken. En 't spookt er tusschen Belgie en Holland. Marenta zegt Manneken wat is er eigenlijk gebeurd? Ah! Ma renta voor zooveel ik er van weet heb ben ze ergens een papierken gevonden waarop stond dat Belgie en Engeland en Frankrijk een verbond hadden aan gegaan om in geval van nood, Hol land binnen te trekken. Dus weer ne keer, oorlog? roept Marenta uit. Wel neen. schaap... 't papier is verduldig en daar worden zooveel leugens ge schreven. Ja maar, Manneken, mijn grootvader zei altijdwaar rook is, is vuuren dat is een spreuk van Uvlerispiegel en spreuken zeggen dik wijls de waarheid. Laat ons hopen, Marenta. dat het dezen keer geen waarheid is. EN DITTE IS OOK WAAR. Ma dame Doriae van Brussel had een ta pijt gekocht voor op den vloer te leg gen. Dat tapijt kwam uit een openbare verkooping en 't was een Oostersch tapijt, 't is te zeggen een tapijt dat in Turkeye of nog verder gemaakt is. Madame Doriae had twee kinderen. En, zooals kinderen doen, die kropen over dat tapijt en hadden misschien een stuk sjokolat of een boterham in de hand. In alle gevaldie twee kinde ren zijn ziek geworden. Maar ze heb ben een ziekte gekregen waar dat ge hier bijna nooit of nooit van hoort spreken de melaatschheid.En daar is geen zalf voor gewassen. Nu zijn die kindjes van huider moeder weggeno men. naar een gesticht gevoerd, waar dat er niemand als de ziekediensters en de doktoors bij mogen. En de moe- Mengelwerk v."De Poperinghenaar,, 33 1 Al stond Robert nu terzijde, toch ving hij die woorden op en werd hij gewaar hoe het wantrouwen dadelijk veld won. bfij ghig voor Fransisca staan en sprak verontwaardigd Ge vertelt leugens Magda heeft u van de bende willen verwijderen. En nu beloont ge ze met uw gemeenen laster Fransisca lachte spottend. Maak u niet kwaad, mijnheer, spotte ze. Ge ziet die Magda gaarne... Er was bij de bende ook zoo een... Gij onnoozelaar, peinst ge, dat ze tot een ander ook de schoone woorden niet zei, die ze voor u hadMannen kunnen toch dom zijn... Wacht eens tot alles uit komt... met uw Magda! Ze zulllen hier in de streek nog raar op zien Gretig luisterde het volk. Menschen gaat heenbeva! Ro bert. Dit gespuis vraagt niet beter dan te mogen kwetsen. Boertjes, ge moogt de waarheid niet hoorentreiterde Fransisca. Houd Uw Magda in 't oog. De nieuwsgierigen werden door de gendarmen achteruit gedreven. Eindelijk kwam de kar. De gevan- der mag: heur kinderen nooit meer zien. De melaatschheid is een afschu welijke ziekteterwijl ge leeft, rot het vleesch weg. Triestig, zoo iets, niet waar, menschen. 't Is met recht en re den dat we lezenvan pest, honger snood en oorlog, verlos ons Heer OM ONS TE VERLOSSEN uit de miserie van den duren tijd, zou het toch zoo plezierig zijn als 't Manneken uit de Maan ne keer een miljoentje kon trek ken met de loting van de Verwoeste Gewesten. Maar helaas Geloof me vrij 't Geluk gaat steeds Mijn neus voorbij. En ik lieg niet zulle, als ik dat schrijf want Marenta gaat juist voor mij door, om ons Lowieken uit zijn wiegs- ken te nemen. En Marenta zegt: Man neke! 't geluk is betrekkelijk. Daar zijn menschen die in een klein huize ken wonendie alle dagen maar een stuksken spek eten en hard moeten werken om er te komen. En die men schen zijn gelukkig. Daar zijn er an deren die wonen in huizen als palei zen zoo groot... die hebben geld in overvloed... die eten en drinken van 't fijnste dat er bestaat: ze rijden per oto en zooal meer en ze zijn niet ge lukkig. Als Marenta lief zoo spreekt Beste vrienden dan Bemerk ik pas voor goed wat dat Een sterke vrouw is voor een man. Intusschen zijn er reeds nief patat- ters te verkrijgen te Brussel. Ik heb ze gezien in den winkel van de gezusters Vranckx en ze kosten 5,60 per kilo; niet de gezusters Vrancks maar de pa- tatters. Een struiksken selder kost 12 fr.een pijltje porij staat nu 3 fr. Dat de soep maar dunnekens is, kunt ge wel peinzen. Maar alleenu met het goeie weer dat de Lente zal brengen Zal alles herbloeien En groeien Na luttel tijd Tot ons profijt. En weet ge wat ook groeit? De na gels van mijn teenen; lacht Marenta. Ochzwijg nu ne keer. Ik zeg dat de zucht naar pracht en praal bij de jonk heid te fel groeit en dat er daardoor veel aan hun ongeluk geraken. Mejuf- fer Clemens was slapen gegaan en 's anderendaags stond ze niet op. Ze had vergift ingenomen. Op haar tafel lag een briefje. Ze bekende dat ze meer dan 10 duizend frank uit de kas van haar patroon had gestolen om. schoon gekleed te kunnen gaan. Nu vreesde ze dat haar patroon alles zou merken. Dus liever dan De schande groot De akelige zelfmoord De dood Triestig! Triestig! En Marenta heeft weer het juiste woord gevonden en ze zegt: Manneken; 't zijn niet die schoone kleeren, die het verderf zijn geweest van dat meisken maar de plezierenwant schoone kleeren trekt ge niet aan om op zolder te gaan zit ten, maar wel om er m.eê te pralen in café's, in restaurants, in theaters en vooral in dancings... en daar heeft dat meisje haar verderf gevonden. En Ma renta kan gelijk hebben en ze heeft ze ker gelijk als ze zegt Daarom moet ge zorgen Dat ge kinders kweekt, Waarin dat karakter En ook wilskracht steekt. Daarom moet ge zorgen Dat ge 't voorbeeld geeft, Dat ge als Kristen Vlaming Altijd strijdt en leeft. BOERKEN SLOT zat te Brussel in een spijshuis toen de garcon of bedien de hem een servet bracht. Bedankt, zei 't boerkenik heb een zakdoek meê, dus heb ik den uwen niet noodig. WAT WE PRECIES ook niet noodig hebben dat zijn nieuwe dansen. De dansmeesters van verschillende groo- te steden zijn gepasseerde week sa mengekomen en voor 't volgend sei zoen zullen er de volgende nieuwe dansen op 't programma staande vliegdans of Huri! Ivurien de Woe- woeDe Woe-woe wordt gedanst op handen en voeten. Die dansmeesters hebben dan een banket gehouden en zijn dan een krans gaan neerleggen op 't graf van den onbekenden soldaat... En die sukkelaaar zal voorzeker bij zich zeiven hebben gedacht. genen klommen er op. En door gen darmen omringd reden ze heen. Spot tend wuifde Fransisca nog naar Ro bert. Dat moet een doortrapte deerne zijn, mompelde van Maere. Hij had een onbehaaglijk gevoel... Wat was dan het mysterieuse om Magda? Kende zij bendeleden en ging ze met hen om... En was zij het die den Wilden Ruiter inlichtte? Neen, neen Woest verwierp Robert die gedach te. Maar de twijfel liet hem niet los. -- Wat gaat het me ten slotte aan bromde hij. Verliefd op Magda? Maar heb ik geen harde lessen genoeg gehad met Jacqueline? Ik wou, dat ik in En geland gebleven was... Magda nu een vriend bij de roovers ook En de Wilde Ruiter! En Raoul!... Met hem stond ze hier te minnekoozen. Dat heb ik toch zelf gezienWat bekommer ik er me omWat kan mij Magda sche len Maar zijn gedachten bleven rond haar wentelen. En dien nacht sliep Robert onrustig, 's Morgens bleef hij lang liggen. 't Was tien uur toen hij beneden kwam. Dadelijk diende Ida het ontbijt O, jonker, de gendarmen zijn om Magda Posteels geweest, zei ze. Wat! kreet van Maere... Is Mag da gevangen? Ja, jonker... Ze is tusschen de paarden meegedaan... Ik kwam van den winkel en zag ze. Hoe laat Ochdansmeesters Genoeg gezwanst... Ik heb aan den Yzer M'n leste polka gedanst! EN BAKKER TROG van Kruide- laere is den bak ingedanst. Wat had die vent gedaan? Vraagt Marenta. Hewel, hij had meer dan 200 kilo sneeuw met zijn meel vermengd en zoo 't brood aan zijn kalanten ver kocht. Serieus gebeurd zulle. ZAN DERKEN Poef vloog den bak in om dat hij straatschandaal had gemaakt en te veel had gedronken. Hij stond nu voor meneer den Zjuze. Waarom drinkt ge toch zoo, vroeg de Zjuze. Omdat ik ongelukkig ben, zei Zander. En waarom zijt ge ongelukkig? Om dat ik zooveel drink... En nu wat andersik heb zoo af en toe reeds een briefken gekregen waar in het een of 't ander Jverd gevraagd. Gaarne geef ik daarop antwoord, gra tis voor niet. Ge zult toch moeten be kennen dat het Mannenken een goeie snul is. Hier zijn de antwoorden: PI-IA RAIL DE, te L. Ik kan u on mogelijk zeggen welke heilige er aan geroepen wordt tegen de duivenmel- kerij. Als uw echtgenoot den ganschen dag op zijn duivenkot zit, is dat tries tig voor u. Maar duivekens zijn zachte beestjes... en gij zijt misschien geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. BERTH AA, te M. Ge vraagt mijn portret. Wat zou Marenta dan zeggen. Binnen een paar maand, ben ik vijf en twintig jaar getrouwd en Marenta ook. Dan moogt ge mij een kistje siga ren zenden. De drukker zal dan mis schien mijn portret in de gazet zetten. JAN S., te P. Een extra goei remedie om te zweeten. Neem melk, doe die koken met anijszaad en suiker. Dat is veel beter dan warme wijn. Alloo. be terschap! en de groeten aan madame. FLIP K, student, te S. 'k Geloof dat gij een slag van den molen weg hebt. Studeer, jongen, studeer... H. M. V., te L. Schrijf daarvoor naar het Ministerie van Nijverheid, Lam- bermontstraat, 2, Brussel. MA RIEKEN B„ te K. Bedankt m'n braaf kind. Marenta zal u ne keer per soonlijk schrijven. Wie dus van onze raadgevingen wil profiteeren behoeft maar simpel een briefken te schrijven. WIE DAT KLAAR en duidelijk schreven, dat .waren de Egyptenaren, die meer dan 2000 jaar geleden leefden. In dien tijd bestond er nog geen almanak van Snoeck, dus waren er ook nog geen leugens in 't land. Hewel, men heeft inu pampieren gevonden, 't is te zeggen perkamenten daarop staat het proces van een echtscheiding geschreven. En ,dat begint alzooik heb u als echtge noot verlaten. Ik zal niet meer met u medegaan en gij zult mij niet meer uw man mogen noemen. Ga weg, voordat ik u buiten zet of met een stok een rammeling geef. Ja, ja... niets nieuws onder de zon. Duizenden jaren geleden bestond de echtscheiding... met dit verschil dat ze toen in 't zoete verging en dat er nu seffens een revolverken bij te pas komt. BUIKS was ook ge trouwd en zijn vrouw was alles behal ve gemakkelijk. Op een middag komt Biriks weer naar huis als de soep koud op tafel staat. Ge kunt nooit op tijd zijn, zei madame tot heuren vent... zelfs op den dag van ons trouwen moest ge te laat komenin de kerk. Helaas ja... zuchtte Buiks... maar nog niet laat genoeg. IN FRANKRIJK be seffen ze laat genoeg, waar ze naar toe gaan, als er niet meer geboortens worden geboekt. Nu gaan ze daar aan de moeders van zes kinderen een de coratie geven. Spijtig dat ons Marenta daar. niet woont die kreeg zeker en vast twee decoraties. MIEL PATOEF had zijn wederhelft ook een decoratie gegeven, zoodat ze er een blauw oog van had gekregen en nu was Miel weer aan 't kijven met zijn wijf in 't straatje. Daar kwam een agent aan gestapt en die zei zijde niet be schaamd mekaar op straat zoo alles te verwijten, deftige menschen doen dat thuis. Ieder huisken Heeft zijn kruisken. Dat ondervond Karei van Heerlen ook. Die Karei was een rentenierken van rond de zeventig. Een maand of vier geleden trouwde hij met een poe leken van twintig. Ja, maar, liefde koopt ge niet met gfeld gelijk koeken. En als ge dan toch absoluut liefde met 't Was negen uur omtrent... Ze weende zoo. Waarom hebt ge me niet gewekt? O, had ik het geweten. Maar van Maere begreep, dat hij zich moest beheerschen. Er was veel volk op gang, ver volgde Ida. En het volk jouwde Magda uit. De notaris liep bij de gendarmen. Mijnheer Cam pens Waarom Ze zeggen dat hij vanmorgen al vroeg om de gendarmen naar leper is gegaan. Die fielt, bromde Robert. Robert scheen geen eetlust te heb ben. Hij maakte haastig gedaan met 't ontbijt en beval zijn paard te zade len. Ida kwam melden dat de notaris den jonker wenschte te spreken. Wat wil die zaag nu weer! mom pelde Robert. De notaris wachtte in de voorkamer, van Maere begroette hem koel. Weet ge al dat Magda Posteels aangehouden is? vroeg de notaris. Ik hoor het zoo juist... Het is op uw verzoek gebeurd? Ja... Jonker, ik begrijp u niet. En als ik nu wat eigenmachtig gehan deld heb, is het uit eerbied voor uw edele ouders. Daar begrijp ik niets van Gister avond hebben gevangen roovers hier Magda Posteels van me- deplichtgheid beschuldigd. De 'Fran- sche gendarmen verstonden geen Vlaamsch. Maar er waren menschen rond. Ivo het nieuws vloog gister avond geld wilt koopen, dan krijgt ge koeken die zout smaken. Dat ondervond Karei van Heerlen. Zijn wijf en haar moeder hebben den ouwen sukkelaar simplies- ter aan een ketting vastgelegd en zijn dan samen op schok gegaan, met de centen van den rentenier. Familiele den zijn er bij te pas gekomen en heb ben die ketting losgemaakt. Maar die huwelijksketting, ziede, die kunnen ze toch niet losmaken. Allee! Die ouwe pee Zal nu wel denken Hoe was ik zoo zot Zoo dwaas en zoo bot Mijn hart met mijn centen weg te schenken Soort bij soortzegt Marenta en ze beziet me zoo vriendelijk met haar hemelsblauwe oogen, dat ik er waar achtig verliefd op wordt als in de eer ste dagen vair ons vrijagie. HEI,AAS die tijd is rap voorbij. Maar daar ge beuren* toch rare dingeneen zeker Hallo te Brussel heeft zich verhangen omdat zijn vrouw was gestorven en een Temple, een paar huizen verder, heeft zich verhangen omdat hij te veel afzag met zijn wdjf. Als morgen de zotten Langs de straten loopen, Als morgen de zotten Hun zottigheid verkoopen Denkt dan dithet is mijn wensch Het voorbeeld te geven als een chris- [tenmensch. 't Manneken uit de Maan. EERE-COMMUNIE Groote keus van alle slag van kerk boeken, paternosters in titre, zilver, metal. Nuttige geschenken. Ge dachtenissen. Spijskaarten. Trouwe bediening, bij Sansen-Vanneste, Gasthuisstr. Pop. STAD POPERINGHE. op Zaterdag 2 Maart om 6 uur 's avonds. VERSLAG Te 6 uur 15 m. begint de vergadering. In de zaal 3 toehoorders. Afwezig de H. H. Taly, Brutsaert, Verbe- ke, Carpentier. Het verslag der vorige zitting wordt afge lezen èn goedgekeurd. De Heer Burgemeester staat recht hierin gevolgd door al de aanwezigen. Hij brengt een ontroerde hulde aan de nagedachtenis van Mijnheer Camille Dupont, gewezen ge meenteraadslid en schepen der stad. Hij roemt in hem zijnen opofïeringsgeest, zijne dienstvaardigheid en trouwe vriendschap. Hij biedt tevens zijne gevoelens van deelneming aan in de rouw gedompelde familie. M. Lefebvre namens de minderheid sluit hem aan bij deze hulde en deelneming. 1" Punt. Goedkeuring der Aanbesteding uitgegeven door de Commissie van Openba ren Onderstand voor het oprichten eener ziekenzaal in het Gasthuis. De Raad keurt het voorstel van aanbeste ding goed. r-2" Punt. Verkoop aan Bijzonderen door de Commissie van Openbaren Onderstand van Gronden, gelegen te Poperinghe, bij de Statie van Abeele, en beslist tot het bouwen tan vier Woonhuizen. j Er zijn vier aanvragen, door werklieden gedaan, tot aankoop van grond tot bouwen van een eigen huis. Een grond van 6 m. breed, een van 7 m. breed en twee van 10 m. breed; alle vier op 40 m. diepte. De aangebo den prijs is 15 fr. de vkm. Goedgekeurd. 3° Punt. Verkoop door de Commissie van Openbaren Onderstand van een Perceel ken grond te Poperinghe, Sektie C. Dit perceelken grond van 15 aren behoo- rend bij de hofstede van M. Jules Vandrom- me wordt verkocht mits toestemming en ver langen van den tegenwoordigen pachter, aan een aanpaler M. Jerome Leuwers. De koop som werd berekend aan 20.000 fr. het gemet. Goedgekeurd. 4"" Punt. Begrooting der Kerkfabriek van St Bertinus voor 1929. De begrooting sluit in Ontvangsten en in Uitgaven met de som van 96.721,80. fr. Goedgekeurd. 5" Punt. Mededeelingen. De Heer Burgemeester stelt voor in een naaste vergadering op de dagorde te brengen, het veranderen van de naam der Meesen straat in Maurice Dewulfstraat. Hij spreekt den lof uit van M. Maurice Dewulf, leerling en medewerker van Kardinaal Mercier, schrandere geleerde, overal befaamd om zijn diepgrondige werken, thans professor aan de katholiek hoogeschool van Leuven. Deze straatbenaming zou eene hulde zijn aan dezen hooggeprezen inboorling der stad. De raad stemt daarmede volkomen in. De Heer Burgemeester biedt zijn dank aan de maatschappij Poperinghe Vooruit om de flinke omhaling, Zondag laatst gedaan, ten voordeele der noodlijdenden van de stad. De zitting is afgeloopen te 6 uur 45 min. door het dorp. Ik vernam het ook. En ik vind dat gij de goedheid te ver dreeft door die betichting voor de Franschen te verzwijgen. I'k achtte het mijn plicht vanmorgen vroeg naar leper te rijden en de overheid in te lichten. Gendarmen reden dadelijk mee. Men wil nu de bende uitroeien. Met moeilijk ingehouden woede had Robert geluisterd. Hij handelt zoo uit haat tegen een meisje welks schoonheid en zwier in 't kleeden, zijn dochter en vrouw benijden, dacht Robert. En hij vroeg nu Notaris, gij hebt eerbied voor het oude, niet waar? Ja, natuurlijk! Dus beschouwt ge mij als heer van dit gebied. Zeker. Dan hebt ge u mijn recht aange matigd. Ik moest beslissen over al dan niet aanhouding. Maar ik zei u al, dat ik de vrijheid nam, uit eerbied voor de nagedachte nis voor uw ouders. De menschen be weren dat gij niets wildet doen tegen Magda omdat gij ze bemint... En in derdaad... ze durft brutaal hier komen. Dat gaat mij aan, notaris... Mijn vader was streng, maar rechtvaardig. En die zou niet een meisje laten aan houden op betichting van gemeene roovers. Hij had andere bewijzen ge- eischt. O, die zijn er! Hoe kwam Magda aan het geld om zich zoo rijk te klee den! Ze was ook altijd op gang. Genoeg, genoeg... Aan al die Nuttige inlichtingen. UITBETALING VAN COUPONS. Coupons betaalbaar gesteld in de maand Februari 1929, volgens de of- ficieele beurkoerslijst. 1-2-29: Intern. Transp. en Ind. nr 28, 11,70 fr. netto. Colonial Rubber, ka]>. nr 30, 17,44 fr. netto. Colonial Rubber, fond nr 30, 13,16 fr. netto. Et. Amér. Gratry, div. nr 28, 700,00 fr. netto. Et. Amér. Gratry, kap. nr 30, 30,00 fr. netto. Eclair. Bassin de Mons, nr 47, 40,00 fr. netto. Ciments de Cronfestu, kap. nr 29, 23,40 fr. net to. Ciments de Cronfestu, fond nr 29, 29,25 fr. netto. - Sofina, kap. nr 30, 225,50 fr. netto. Sofina 1/50° kap. nr 30, 4,51 fr. netto. Sofina, fond. nr 30, 280,62 fr. netto. 1 Exploi tations Electr., fr. nr 17, 15,94 Fr. fr., belasting 6%. Ch. F. Nord Milan, bev. nr 71, 10,00 liren, belasting 6 7-2-29: t laz de Lisbonne, ord. nr. 33, 10,00 escudos belasting 6 Gaz de Lisbonne, bev. 6 nr 7, 2,17 escu dos, belasting 6°/o.18-2-29: Maï- dan-Pek, nr 25, 75,25 fr. netto. 25-2-29: Lacourt, kap. nr 7, 26,00 fr. netto. Lacourt, p.s. nr 29, 20,00 fr. netto. Lacourt, fond. nr 29 45,00 fr. netto. INSCHRIJVINGEN. Simpa, Soc .pour 1'Importation de Produits AfricainsVan den 4 tot den 7 Maart/tegen 750 fr. per kapitaalaan deel. Aan iedere groep van 20 toege kende kap. aand. wordt één oprichters- aandeel,zonder nominale waarde, toe- RaJuWie Nationale de Petroles Van den 25 Februari tot 9 Maart, te- gén 625 fr. per kap. aand. A. Iedere groep van 5 toegekende kap. aand. A. zal één div. aandeel ontvangen. Brazilian Traction: Van den 1 Maart tot 2 April, 1 nieuw gewoon aandeel voor 7 oude tegen 40 dollars, bij afle vering van coupon nr 47 der oude aan- deelen. De inschrijvingsprijs kan be taald worden als volgt10 dol. bij de inschrijving; 10 dol. den 1 Juni 1929; 10 dol. 3 September 1929; 10 dol. 2 De cember 1929, onder aftrek van 0,70 dol. voor interest is 9,30 dol. voor deze laatste storting. Op den vervaldag der drie eerste stortingen, kan men ook geheel de verschuldigde som betalen. Waarde van het inschrijvingsrecht omtrent 141,25 fr. Mestre Blatgé Gesloten den 5 Maart, 1 nieuw aandeel voor 4 cou pons- nr 22. Tegen 250 Fr. fr. Inschrij vingsrecht omtrent 5 Fr. fr. Banque Commerciale de France Gesloten den 7 Maart, 1 nieuw aandeel voor 3 coupons nr 7, tegen 650 Fr. fr. Waarde van het recht omtrent 60 Fr. frank. Gaz pour la France et l'Etranger: Gesloten den 9 Maart, 1 nieuw aandeel voor 10 coupons nr 78, tegen 1.350 Fr. frank. Recht omtrent 135 Fr. fr. Banque de l'Union Parisienne: Ge sloten den 12 Maart, 1 nieuw aandeel voor 3 coupons nr 51, tegen 1.000 Fr. frank. Recht 560 Fr. fr. «o» Coupans betaalbaar den 1 en den 5 Maart. 1-3-29. Parts de Réserve nr 24, 312,00 fr. netto. Banque d'Anvers nr 146, titels nrs 1 tot 123.333, 97,50; titels 160.001 tot 200.000, 48,75. Brazilian Traction nr 46, 0,50 Can. Dollar, 6% belasting. Banque Nationale nr 107, 52,50 fr. netto. Barcelona Traction ord- nr 4, 0,50 Can. Dollar, 6 belasting. Barcelona Traction priv. nr 18, 1,00 Can. Dol lar, 6'% belasting. Ténérifïe kap. nr 29, 3,90 fr. netto. Eclairage du Centre 3,60 nr 41, 4,69 fr. netto. Gaz Calatytique, priv. nr 5/ 23,40 fr. netto. Lukolela, kap. nr 5, titels nrs 1 tot 6.000, 49,80. 5-3-29. La Lotffsiane nr 47, 46,80. INSCHRIJVINGEN. Verreries de Gilly. Van den 4 tot den 13 Maart. 3 nieuwe kapitaalaandeelen voor 2 oude, tegen 550 frank per nieuw kap.-aan- deel'.. Orfèvrerie Wiskeman. Van den 5 tot den 14 Maart. 16.666 kapitaalaandeelen van '500' frank tegen 700 frank per aandeel, te betalen als volgt300 frank bij de inschrij ving, 400 frank den 20 Maart. Remorquage a Hélice. Van den 1 tot den 15 Maart. 1 niéuw aarrdeel voor 2 oude, tegen 290 frank per aandeel. Sofina. Van den 11 Maart tot den |5 April. 1 en G gewoon aandeel per 1 gewoon oud aandeel. 3 50' gewoon aandeel per 2 50° gewoon aandeel. Tegen 8.350 frank per gewoon aandeel of 167 frank per 50° gewoon aandeel. RniHIHMBinilllllllllIHHI kletspraat doe ik niet mee... Herinnert ge u nog hoe de zoon van Huige u be schuldigde -Zoo 'n schelm... En gij gelooft wel een roovers- meid... O, ik hecht geen belang aan Huige's woorden... Maar ik rijd nu ook naar leper 0111 de F'ransche over heid duidelijk te maken dat er geen andere beschuldiging tegen Magda Posteels is dan die van een roovers- deerne. De notaris werd nu rood van toorn. Dat zult ge niet doenriep hij uit. Jawel Ge zoudt u verlagen. Er wordt nu al zoo over 11 gebabbeld. Dan kunnen de kletsmakers het nog meer doen 1' Denk aan ttw afkomst... Juist die verplicht me tot recht vaardigheid... Gij hebt het recht niet gediend, maar toegegeven aan haat Herinner wat u overkwam met de Lamoens! We zullen niet verder spreken, notaris. Ik heb haast. Dus moet ik heen gaanEn ik kan 11 niet tot rede brengen. Gij zijt onredelijk geweest. Ik ben een man van ondervinding. En ik van gevóélen... Toe houd me niet langer op. Toornig vertrok de notaris. Dat hij met zijn dochter naar de maan looptbromde Robert. Even later reed bij heen. Eerst begaf hij zich naar de hut van den bezembin der. Posteels kwam buiten, Hij had ge- kunnen deelnemen, moeten de aandeelhou ders hunne oude aande.elen ter verwisseling indienen. 1 Kapitaalaandeel ontvangt: 1° 500 fr. 2° 1 gewoon aandeel; 3° 1 inschrijvingsbon. Een 50" Kapitaalaandeel ontvangt1" 10 fr.2° 1 vijftigste gewoon aandeel; 3° 1 in schrijvingsbon. Een tiende Oprichtersaandeel ontvangt: 1 gewoon aan deel 33 vijftigsten 4- 1 bon voor één achtste van een vijftigste 4- 1 in schrijvingsbon. Air Liquide. Inschrijving gesloten den 22 Maart. 1 nieuw aandeel O. voor 3 coupons nr 30, tegen 350 Fr. fr. Recht 275 tot 290 Fr. fr. Le Métal Déployé. Inschrijving gesloten den 30 Maart. 1 nieuw aandeel per oud aandeel, coupons 26-27-28-29 en 30, tegen 110 Fr. fr. Recht 1550 tot 1600 Fr. fr. NOG EEN NIEUWE MISSIE-CONGREGATIE, De Zusters van O. L. Vróuw van Bijstand te Kortrijk reeds bekend voor hun vlaamsch onderwijs in hun ge waardeerde Gestichten: O. L, Vrouw van Bijstand en O. L. Vrouw van Vlaanderen, hebben nog een nieuwen last o]t zich genomen. Gehoor gevende aan de roepstem van Zijn Heiligheid den Paus, den Missie Paus, hebben Ze de toelating gevraagd en bekomen zich ook aan missiewerk te mogen wijden. In de eerste maanden zal dan een- eerste karavaan van een zeven tal Zusters vertrekken naar het verre en mooie Ceylan, om er vooral, nu bijzon der, 't verplegen der zieken, de Eerw. Paters Oblaten van Maria (Waere- ghem) in hun Apostolaat te helpen. Edelmoedige zielen, snelt die ijve rige missionaressen ter hulp! Chris- tene Vlamingen helpt Ze door uw gebeden, uw belangstelling, uw stoffe- lijken steun. Giften mogen gestort op postcheckrekening Nr 139.593: hoe gering ook, zullen ze met dank aan vaard.. worden. BERICHT AAN DE LANBOUWERS. 1. De schatting der draineeringen die nog het voorwerp niet uitgemaakt hebben van een kontrakt, moet gedaan zijn vóór de zaaiïngen van de Lente, of uitgesteld tot na den oogst. Ten einde die schattingen te verme nigvuldigen, de H. H. Landbouwers worden verzocht aan den Landbouw- dienst gevestigd in de Kazerne, de per- ceelen (sectie, nummer en gemeenten) waarvoor zij delvingen gedaan hebben die toelaten het bewijs en de belang rijkheid der draineeringen vast te stel len, dringend te laten kennen. De schatters zullen onverwijld hunne schattingen opmaken. 2. Voor de kontrakten die nog niet bekrachtigd zijn. De Hoofdstaats- kominissaris zal de tweede snede doen uitbetalen, na verrechtvaardiging in gebracht door den landbouwer, die zal willen het nummer van het kontrakt aanduiden en zich wenden tot den Dienst van Landherstel. Yper, den 28 Februari 1929. De Hoofdstaatskommissaris, (Get.) Esquelin, BBfiBBBIBHIIBSESiBBSBSUHBESaSSflBBBBI PRIJSKAMPEN VOOR HENGSTENVEULENS Deze prijskampen zullen plaats heb ben als volgt Voor de le omschrijving te Brugge, op Dinsdag 19 Maart 1929, 0111 10 S u. voormiddag, ter Burgplaats. Voor de 2e omschrijving te Thou- rout, op Woensdag 20 Maart 1929, om 10 ure voormiddag, ter Burgplaats. Voor de 3° omschrijving te Ghistel, op Dinsdag 26 Maart 1929, om 11 u. voormiddag;, op de Groote Markt. Voor de 4e omschrijving te Veurne, op Woensdag 27 Maart 1929, om 10 ure voormiddag, op de Kaats spelplaats. Voor de 5e omschrijving te Kortrijk, «op Donderdag 28 Maart 1929, om 11 u. voormiddag, langs de Vandenpeere- boomtaan. Voor de (f omschrijving te Yperen, op Donderdag 21 Maart 1929, om 10 3/4 ure voormiddag, op de Groote Markt. In elke dezer omschrijvingshoofd- pfaatsen het tezelfdertijde eene bijge voegde hengstenkeuring plaats. BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI BIJ ONS TE VERKRIJGEN: De Hoevemeid, rom. v. Snoeck 5 fr. Provinciale wegwijzer voor W.-Vlaanderen, 11. uitg. 10,50 fr. Goedheid jegens de dieren. 1 fr. BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBI weend. Er waren roode vlekken om zijn oogen. Wat is er nu gebeurd? vroeg van Maere. O, jonker... de Franschen hebben Magda meegeleid... Ze beweren, dat ze van de bende is, zoo 'n schandelijke leugen Blomme verscheen nu ook. Hij was zoo ver hersteld, dat hij al rond dren telde. Jonker, ge hebt mijn leven ge red... O, red ook die engel... Ze heeft me zoo goed verpleegd... Vrouw Posteels schreide daar bin nen nog. Mocht ik spreken! riep Posteels uit. Wat spreken? vroeg van Maere. Ik kan niet zeggen. Ja maar, als gij nu ook al geheim zinnig doet, wat kan ik uitvoeren romde van Maere. Wat weet ge! Posteels schudde 't hoofd. Ik zal zien hoe alles verloopt, her nam hij. Nu moet ik zwijgen! Waar is de Wilde Ruiter? vroeg van Maere. Hij zou nog beter kunnen helpen dan ik. 'k Weet niet waar hij zit. Ik zie aan uw gezicht dat ge liegt... Wat is me dat hier voor een geheime boelIk kan gelooven dat de menschen kletsen... Posteels wees openhartig Ik mag niet zeggen -Dan kan ik Magda niet helpen. Ik wil niet als een onnoozelaar voor de .overheden te leper staan. ('t Vervolgt.)

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 5