VOOR DE FAMIÜIE De Gevangenen Verlossen REISBUREAU FRN.CLAES Politiek Overzicht De 6' Jdacdelsfoop te Yper» VREESEUJKÊ MIJNRAMP 11 LIMBURG Notarieel-, Annoncen- en Nieuwsblad voor Poperinghe en Omstreken. Telefoon N' 9. Uitgever SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Postcheck Nr 15.576. FEESTDAGEN DER WEEK. APRIL - GRASMAAND. CDelkepijhotep Verkiezingen. Het vrouwenstemrecht verworpen. Overwinning der Fascisten. Duivenringen. Laatste wensch van Maarschalk Foch. Het Parlementair werk. Stand van het huis Jos. Derynck-Battheu, 31, Vandepeerebooniplaats, Yper. Deze uitstalling van Mercerie, bonnèterie en lingerie door ge noemde firma in 't groot verkocht werd druk bezocht en bewonderd om zijne groote keus schoone artikelen. Warm aanbevolen aan winkeliers5* voortverkoopers die steeds de laatste nieuwigheden hegeerenze zullen die daar vinden. Mijngasontploffing te Waterschei. 28 Dooden, waaronder Vaders van 5 en 6 kinderen. Abonnementsprijs per Jaar: Ia StaJ: 14 h. Ia 't La»«Si IS Ir. ('ft post) Frankrijki 11# ftr. CU1{U! SS fp. Awltr* landen #4 fp. TARIEFi Klats» Berichte». I ft. per reek; minnnumprijs per hilasschingS f*. pqpeburheh&ab Postaconnenten in Belgie die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hun bedient, en niet aan on*. Wie inlichtingen begeert over aankondi gingen, wordt verzocht een postzegel voor antwoord bij zijn schrijven te voegen. Alle annoncen zij* vooraf te betalen en moeten tegen der Donderdag nots ingezonden wordee Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. TARIEFi Notarieel* Varkoopingost SA cent. per gewone regel, I Annoncens Prijzen op aanvr*»« 7 Z Quasimodo. Gel. Hermanus Jozef, bel. 8 M H. Perpetuus. H. Badenius. II. Alericus 9 D H. Waldetrudis, wed. 10 W H. Mechtildis, maagd. H. Macarius, b. 11 D H. Leo de Groote, p. H. Izaak, kluiz. 12 V H. H. Julius, paus. H. Erkembode, bis. 13 Z H. Hermenigildis, mart. H. Ida. ■BaaneSBBaBgaRBIBElSB&eBSBBBBBBB In onze dagen van uitbundige praal en genotzucht doen zich de slechte ge volgen hiervan dagelijks gevoelen. De wereld gaat mank aan levensernst, vooral in zedelijk opzicht. De vrije ze denleer heeft nooit meer onheilen ge sticht als ten huidige dagen; het is niet noodig groote menschenkenner te we zen of buiten onze grenzen te gaan om dit vast te stellen. Die vrije zedenleer waarvan wij op den buiten altijd goed gespaard bleven heeft thans neiging er zich stilaan ingang te verschaften. In de steden zien wij alle dagen schokkende en gruwelijke dramas ge beuren. Slaat dagbladen open en ge zult in groote opschriften misdaden vervuld zien die U het kippenvleesch doen krijgen. Er zijn zooveel verschei denheden in dit soort dramas als er soorten echtbreuken in het huwelijk voorkomen, maar in den grond ko men zij op hetzelfde neer. Hier wordt een vrouw verlaten door haar echtgenoot; ginder is het de vrouw die als een wellustig tortel duifje haar kooitje uitwipt, roekoe- loert. flirteert om ter meest, haar gezworen getrouwheid aan haar wet tigen man onder de voeten trappend. Vroeg of laat wordt een dramatisch einde gesteld aan al die trouwlooshe den en meerdere familiën worden niet zelden in den rouw en in de schande gedompeld. Geen dag gaat er voorbij zonder dat zich zulke gevallen voor doen. Vrije zedenleer? Hoeveel huisgezinnen zijn er door hare rampzalige gevolgen niet ten onder gegaan. Hoeveel harten heeft ze gebroken, hoeveel wezens verwoest Kon men zich indenken al het leed en verdriet die voortspruiten uit derge lijke losbandigheden. Te meer, hoeveel gevallen worden niet afgéspéëld waarvan niets in de dagbladen verschijnt, of niet eindigen met een drama, maar daarvoor de be drogene echtgenooten niet minder groote zedelijke folteringen onder staan. Vrij zijn leven uitleven! Zich niet aan banden leggen, gesmeed door eng- geestige begrippen. Zoo beweren de voorstanders der vrije zedenleer. Zij beseffen niet, die ongelukkigen dat ze juist de minst vrije zijn, die zich laten voortstuwen door hun eigen driften, en dat juist zij het sterkst gebonden liggen, die zich niet weten te beheer- schen. Wié met het volk in aanraking komt, zou ziende blind zijn, en hoo- rende doof, om dat niet uit de lessen te trekken die voortvloeien uit het wangedrag in zedelijk opzicht, van de plichtige echtgenooten. Maar er zijn geen erger dooven als die niet hooren willen. Nu voor dat soort van men- schen spreken we niet, we zouden on nuttig onzen tijd verspillen. Wie niet leeft volgens de wetten van God en de H. Kerk, en er een eigen stelsel op nahoudt, te zeggen die de vrije zedenleer toepast, stuurt aan, be werkt zijn eigen ondergang. Geen twijfel dan. de dag zal onvermijdelijk komen dat hij wanhopig en gebroken zal neerzitten op de puinen van eigen levensgeluk. Nooit bestonden er zooveel verlei dingen, komende van huiten uit, en nooit was de jeugd meer blootgesteld aan allerhande gevaren. Om er maar een paar te noemen: 't ontbreken van alle familieleven, de onzedige kleederdracht, de wulpsche dansen. De kroostrijke gezinnen zijn uit de mode geraakt. Ouders met vele kin deren worden stilaan als een zeld zaamheid aanzien, omdat de jonge echtgenooten zich geene opofferingen meer kujjnen opleggen. Weihoe! hoe kunnen ouders, die 't getal kinderen vrijwillig hebben be perkt voor dat paar gewilde kinde ren offers brengen zooals de ouders der kroostrijke gezinnen dat doen Hoe zullen de ouders met een klein ge zin, thuis blijven en hunne kleinen te vredenheid en vreugde leeren vinden in den huiselijken haard? Zien we zekere moeders niet met een kind op den arm, en een in de kin- dervoituur de herbergen, ja, zelfs de dancings afgaan? Is daar de plaats der kinderen en der moeders? En wat zullen zij daar lee ren M oeders die hiervan eene ge woonte maken keuren we ten stellig ste af en zij 'zullen het zich later be klagen. De kinderen die de echtste handen zijn in het huwelijk, moeten van hunne prilste jeugd door de ouders met goede voorbeelden voorgegaan worden, wil men iets goeds van hen verwachtende zijn. Ouders die het goed meenen met hun kroost zullen zich wel wachten een steen des aanstoots te worden voor hunne kinderen. Hoe kinderen sterken door het voor beeld der ouders, wanneer deze zelf de eerste begrippen der christelijke zedenleer hebben over boord gegooid De stevigste waarborg voor ons ge luk en het geluk dergene die ons door God werden toevertrouwd, is, te leven volgens de christelijke levensopvat ting. Die wordt echter niet geleerd! aan de jeugd in de plaatsen van plezier van verdacht allooi. Dat de ouders toch zorgvuldig wa ken op hun eigen levenswandel en die hunner kroost om in de latere jaren gelukkige dagen te slijten. In de lee ring van Christus vindt men de onver basterde vreugde die hier heneden niet ophoudt, maar voortduurt ten eeuwi gen leven. 9£HS!l3BBSgSHfllHSSgBBBS£S3!gS££BSI Ten einde in eens en voor goed 1. De leugenaars en lasteraars die van tijd tot tijd hun venijn tegen de melkerij uitstorten op hun plaats te stellen 2. -Het lichtgeloovig publiek dat zich door die lasteraars laat bedriegen op de hoogte te stellen van de echte waarheid verklaren wij: 1. - Dat er geene wet bestaat noch ooit bestaan heeft die aan gelijk welke melkerij voorrecht zou toestaan haar boter te vervalschen. 2. - Dat alle daartoe aangestelde agenten der openbare macht het recht hebben, en op klacht der koopers, den plicht hebben, onze waar te onderzoe ken op gebied van vervalsching, even als zij mogen en moeten doen met de boter van den eenvoudigsten boer op de markt. 3. - Dat om het even welke kooper de ontleding van onze boter mag doen uitvoeren. 4. - Dat al de boter gemaakt en uit geleverd door onze samenwerkende melkerij, sedert haar bestaan, altijd vrij is geweest van vervalsching, en in het vervolg door ons altijd zuiver en onvervalscht zal uitgeleverd worden. En om onze verklaring te staven heioven wij eene premie van TIEN DUIZEND FRANK betaalbaar aan gelijk wie, die kan bewijzen dat wij ooit op hoegenaamd welke manier ver- valschte boter, gemaakt of uitgeleverd hebben, of in het vervolg zouden ma ken of uitleveren. De Bestuurder der S. V. Melkerij St Bertinus Poperinghe. Onder dezen titel verschijnt in De Schelde van 29 Maart 11. een artikel geteekend Aug. Borms. Schrijver tracht de gemoederen op te winden tegen de Regeering en zegt onder ander hoe ongelooflijk het ook moge schijnen, op dit oogenblik houden de Belgische machthebbers te ,eu- ven nog altijd de Vlamingen ge- kerkerd, die wegens oorlogsfeiten (wij doen dat uitkomen) twintig jaar kregen... En eindigend zegt schrijver: «Mocht Brussel zich nu eens laten vermurwen en ter gelegenheid van dit Paaschfeest mild zijn jegens dezen die reeds zoolang hebben ge- leden in den kerker en in de eerste plaats jegens de verongelijkten onder hen. Dr Borms weet dat met zoo te schrijven hij veel lezers al zijn kant krijgtWie zou er geen medelijden hebben met soldaten die sedert den wapenstilstand opgesloten zitten voor een wanhoopsdaad onbedacht bedre ven? En welke Vlaming zou daarbij niet verontweerdigd zijn als hij ver neemt dat de Walen losgelaten zijn en de Vlamingen opgesloten blijven? En nochtans Dr Borms weet dat hij geen waarheid spreekt waar hij schrijft van nog opgeslotenen voor oorlogsfeiten en de verongelijkten on der hen. Hij verdraait de waarheid uit kiespolitiek. Immers op 6 Nov. 1928 verklaarde M. Janson, minister van Justitie, het volgende in de Kamer Er is geen één militair, wil wel verstaan, geen één militair meer in de gevangenissen, die er opgesloten is wegens oorlogsfei- ten. Er zitten er nog juist 18 ge- vangen... Ze zijn opgesloten voor moord, diefstal met inbraak per gewapende bendeverkrachting (op een meisje van 10 jaar) erge feiten met een knechtje van 5 jaar. Verschillige van die 18 werden reeds tot tweemaal toe vrijgelaten, maar werden weer aangehouden voor nieuwe misdrijven en dus weer tot gevang veroordeeld... En Dr Borms weet dat, maar D' Borms als goede Nationalist moet het volk tegen de Regeering, ook tegen de Katholieken opwinden, en alle middelen schijnen daarvoor goed. Aan onze Lezers te oordeelen of zulks eerlijk is en te besluiten hoe ver al die aandoenlijke betrouwd worden! brieven mogen Korte Gasthuisstraat, 21, Antwerpen. TEL. 58689. Bedevaart van het Aartsbisdom Mechelen. naar ROME. VAN 3 tot 14 MEI. Wegwijzer: Brussel, Bazel, Milaan, Florentie, Sicnne, Rome, Napels, Vierwoudstedenmeer, Luzern, Brussel. Prijzen 2" klas trein en le klas hotels, 3010 Belg. fr. 2e klas trein en 2" klas hotels, 2810 Belg. fr. 3" klas trein en 2" klas hotels, 2510 Belg. fr. 3" klas trein en 3" klas hotels, 2250 Belg. fr. VRAAGT PROSPECTUS. Op 26 Mei zullen in ons land de ver kiezingen plaats hebben voor Kamer en voor Senaat. Veertien dagen daar na zal er verkiezing zijn voor de leden van den Provincieraad. Niet alleen in Belgie, maar ook nog in andere landen, als Engeland en Ita- ië, zullen er dit jaar op einde verkie zingen plaats hebben. Men is er reeds volop aan het voorbereiden der ver kiezingen. Elk land heeft daarbij zijn eigen manier van doen. Vooral gaat het er koortsachtig aan toe. Soms zelfs staat de kiesbarometer op storm of op tempeest. Gelukkig de kiesomschrij vingen, waar men den kiesstrijd houdt boven persoonlijke aanvallen en ver dachtmakingen en enkel de verdedi ging van principieele kwesties op het oog houdt. Is de uitval der verkiezingen in ons land van groot belang, dit belang strekt zich bij ons toch niet verder dan onze grenzen, dan onze eigene huishouding. Plet is geheel anders met de groote landen, vooral met Engeland. De rol welke de groote Europeesche landen spelen in deze wereld is zoo groot, dat de nival der verkiezingen aldaar nood zakelijk invloed uitoefent op de be trekking met de andere volkeren. Zoo komt het dat de uitslag dier verkiezin gen van tel is op internationaal gebied en ook voor wat betreft de wereld vrede. D'eze week kwam de kwestie van het vrouwenstemrecht voor de pro vincie wederom op het tapijt. M. Carton de Wiart vroeg in de Ka mer, namens de Katholieken, dat de lijsten van de gemeenteverkiezingen zonden mogen gebruikt worden voor de provincieverkiezingen. Daar de vrouwen reeds stemmen voor de Ge meente zouden zij daardoor ook stem mers geworden zijn voor de Provincie. Zooals te voorzien was, werd dit voorstel verworpen door Liberalen en Socialisten tegen de Katholieken. Deze bespreking en stemming had voor gevolg dat de Socialisten weer htm woordbreuk vernieuwden. In 1921 hebben 29 socialistische Kamerleden beloofd voor het vrouwenstemrecht voor de provinciekiezittgen van 1925 te stemmen. "VVi j hebben maar één woordheeft M. Vandervelde toen gezegd. Maar kort vóór de kiezing van 1925 hebben de Socialisten hun woord ingeslikt en ze hebben dat woord in 1929 nog niet terug gevonden. Men moet ook weten dat de Socia listen de kwestie van het vrouwen stemrecht als punt op hun kiespro- gramma laten staan. Dat is maar kies- parade. De Socialisten zijn benauwd dat de vrouwen tegen hen zouden stemmen. Zij vertrouwen de vrouw wel als ge- ozene, maar niet als kiezeres. Het is een flauwe uitvlucht, onwaar dig voor een groote partij. De Liberalen zijn daarin beter. Zij verklaren vlakaf dat de vrouwen nog onbekwaam zijn om voor de Provincie te stemmen. In de politieke liberale associaties mogen de vrouwen echter meedoen in de poll, om de liberale kan didaten te helpen voorstellen. De libe rale politiekers achten de vrouwen daartoe niet onbekwaam. Of mag men misschien daarvoor niet rap zijn? Het vrouwenstem recht voor de pro vincie zal enkel zijn oplossing krijgen wanneer, bij omvorming der regee ring, het vraagstuk met de noodige krachtdadigheid zal gesteld worden en er een regeeringsvraagstuk van ge maakt wordt. Tien jaar geleden stichtte Missolini in Italië de eerste ïmscio der Strij ders De stormtroepen uit den oorlog dienden als voorbeeld. Een 150 man traden tot de fascio toe, makkers van Mussolini uit den strijd toen hij streed voor Italie's deelneming aan den oor log. De meesten waren ex-socialisten en syndicalisten en bijna allen oud strijders. Het eerste fascistisch pro gramma was tamelijk verward en had een nationalistisch, demagogisch, re- publikeinsch tintje. De fascisten tra den zeer bedrijvig op*en hoe feller ze tegen de communistische en sociali stische geweldenarijen streden, hoe grooter hun aanhang' werd. Het fas cisme kreeg voet in de Kamer en ten slotte leidde de opmarsch naar Rome tot een eerste gemengd ministerie Mussolini en tot het huidige zuiver uit gesproken fascistisch regiem. Dat was 3 >4 jaar na de oprichting van de eer ste fascio. Na 6 l/2 jaar is het tot nieuwe ver kiezingen gekomen. Zondag heeft het Fascisme in Italië eene volledige zegepraal Sehaald. Italië heeft een geheel bijzondere wetgeving. Het brengt in Europa het eerste standenparlement. De georganiseerde standen en vak- vereenigingen hebben een duizendtal kandidaten aangeduid. De Raad van het Fascisme heeft er daaruit een 400 geheel zorgvuldig uitgekozen en ge zegd tot het kiezerskorpsZie, dat zijn hu onze mannen. Stemt met ja of neen of gij ze wilt of niet On- t¥getrs'prekelijlc betëëkènt zooiets een Ieelijke streep voor de vrijheid van de kiezers. De uitslag was echter niet zonder beteekenis. Op de 9.650.750 kiezers -deze wa ren vrij te gaan stemmen of niet - zijn er 8.650.740 ter stembus getrok ken. Het stond hun volkomen vrij, in een geheime stemming, tegen de lijs ten van den Raad *te stemmen en nldus hunne veroordeeling over 't regiem uit te spreken. Welnu 8.506.576 kiezers hebben in volle vrijheid Ja gestemd en zoo hun goedkeuring aan de lijsten ge schonken. Slechts 136.198 kiezers spra ken er zich tegen uit. Mussolini heeft alle reden om tevre den te zijn. Hij kan wijzen op een overweldigende, nergens anders ge kende meerderheid. De cijfers zeggen op een onweerlegbare wijze, dat het land achter hem staat. Dit feit zal wel grootelijks hierdoor te verklaren zijn: het Fascisme heeft op een zeker oogenblik Italië gered uit een anarchie, waaraan het ten onder moest gaan. liet is totnutoe een zegen gebleken voor het land. De volksstemming heeft plaats ge had in een echt fascistische roes. Zon der kijf heeft de verzoening van den Staat met den Pauselijken Stoel een nieuwe en algemeene geestdrift voor Mussolini en de zijnen gewekt. De Dttce heeft er ook voor gezorgd, dat de verkiezingen samenvielen met den tienden verjaardag van het Fascisme. In alle geval, voor 't oogenblik ster ker dan ooit, wordt in Italië de fas cistische proefneming voortgezet en wij zien de splijtzwammen nog niet, welke het regiem met uiteenspatting bedreigen. 'Italië blijft in de pólitfeke constel latie van Europa een proefveld, waar op alle oogen gericht blijven. Hierna het antwoord van den Minis ter van Financiën op eenige parlemen taire vragen Bij toepassing van het konkl. besluit van 6 Juli 1927, werd de prijs van den ring met het jaartal 1929 vastgesteld op fr. 1,25. Deze prijs begrijpt al de kosten voor uitvoering van de wetten inzake duivensport, de teruggave van verloren duiven, het nazien van de lijst der duivenhokken en het toekennen van premien voor de verdelging van roofvogels inbegrepen. De duivenlief- hebbers maatschappijen mogen dezen prijs niet verhoogen. zooals te Char leroi gebeurde. De Nationale Duiven- bond is trouwens van zins aan de ge westelijke groepeeringen toelagen te verleenen, zoodra de modaliteiten van toekenning voor goed zullen vastge steld zijn. De taxe van 1 frank per ring, inge voerd hij de wet van 28 Augustus 1921, valt niet op het houden van reisduiven, noch op het bezit van een duivenhok zij is eene forfaitaire belasting op de weddingen, aangegaan op de duiven vluchten. Ik meen dat het ongepast is die taxe af te schaffen, die trouwens zeer ge ring blijkt, als men bedenkt dat zij vastgesteld werd voor de inzinking van den frank. Het Fransche weekblad «Gringoire» vertelt wat volgt Maarschalk Foch stierf op Woens dag 20 Maart, te 17 u. 45. Tot het laat ste oogenblik toe bleef hij bij zijn volle verstand. Met het hoofd wenkte hij een zijner kleinzonen naar zich toe en sprak dan in een laatsten snik: Mijn zoon, mijn laatste wensch is dat ge nooit getuige zoudt zijn van een nieu wen oorlog Wie zou zulks met den overleden Maarschalk niet wenschen. Op 16 April zal de Kamer dus hare werkzaamheden hervatten. Na de groote krachtinspanning der Kamer, om zooveel mogelijk de wets ontwerpen uit eten weg te ruimen, blijft er niet veef meer over. Welke voorname kwesties zijn er nog aan de dagorde te brengen Eerst hebben wij de herziening op de wet op de werkongevallenToe kennen eener 13® maand voor de Staatsgepensioeneerden Aanvullend pensioen voor de mijnwerkers; Wij ziging der statuten van de Sabena. De Kamer kan er natuurlijk nog deze of gene kwestie, die zij voor het einde van den zittijd wenscht opgelost te zien, bijvoegen. Men denkt dat de Kamer, in alle ge val, den Donderdag 25 April zal uiteen gaan. GUIDO,- van Witten Donderdag tot 2° Paaschdag gehouden, genoot veel bijval zoo als ander jaren. Hieronder een paar kijkjes. De Opening Donderdag namiddag. Aanspraak van M. Hector Vermeulen, Voorzitter. ff n1 HÊCTOR Tl HMCRHR '«CTOR ■IisMm Een der eerste standenGrafzerken, marmeren schouwen, alle werken in marmer en blauw steen der gunstig gekende firma Hector Timmerman, Meenensteenweg, 21, Yper. Zeker is zulk eene uitstalling een groote aantrek voor de stad Yper en een beste reklaam voor de huizen die zich de moeite geven er deel aan te nemen. «o»- Het Limburgsch mijnengebied komt in rouw gedompeld te worden door een ontzettende ramp, welke een groot ge tal slachtoffers heeft geëischt en een aantal gezinnen is komen uiteenruk ken. De ramp heeft zich Zaterdagavond, omstreeks 9 uur voorgedaan in de ko lenmijn André Diunont, te Waterschei bij Genck. Toen de- tweede dagploeg, die zich op 700 m.. diepte bevond naar boven wilde gaan. deed' er zich plots een ver schrikkelijke ontploffing van titijngas voor. Langs alle kanten sloegen vlammen °P- Een v-reeseltjk tooneel speelde zich af. De verschrikte mijnwerkers vlucht ten en zoehten midden de angstkreten en onder een algemeene verwarring een uitweg. Bovengronds was het bericht der ontploffing en den op haar volgenden brand spoedig gekend. Het vreeseliike nieuws deed ras de ronde in dorpen der omgeving en het werd een geloop naar de plaats des onheils van de vrouwen en kinderen der mijnwerkers. Het was een droevig schouwspel in den laten avond, ter plaats waar het ongeluk zich voordeed. Moeders, vrouwen en kinderen lie pen als razenden onder elkander, be angstigd om het lot van een zoon, een echtgenoot, een vader. De reddingswerken werden seffens begonnen, en ploegen daalden onder het geleide der beschikbare ingenieurs in de mijn af. Het duurde verscheidene uren, voor men de plaats, waar gich (Je ontploffing voordeed en waar zich de slachtoffers bevonden, kon hereiken. En toen kwam het vreeselijk niéuw... voor die in angst verkeerende vrouwen en kinderen. Het eene na het andere, werden de afschuwelijke verminkte lijken naar hoven gebracht. Den heeien nacht, tot Zondagoch tend, 10 ure, werden reeds 23 slacht offers naar boven gebracht. Het blijft echter niet bij die 23 doo den. Latere berichten meldden dat ook nog een 24e lijk werd bovengebracht en dat nog een vrij aanzienlijk aantal mijnwerkers vermist zijn. Om de tallooze lijken voorloopig een behoorlijke plaats te geven heeft men te Hasselt en andere plaatsen alle be schikbare doodkisten aangekocht. Het hoeft hier niet eens gezegd, dat deze ramp een buitengewoon groote ontroering in de Limburgsche mijn streek heeft teweegebracht. ïn de omgeving der mijn speelden er zich bij het bekend maken der treurige lijst verschrikkelijke tooneelen af. En nog staan moeders en huisvrou wen te lieven om het lot van haar zoon of echtgenoot die... vermist is en mo gelijks ook, reeds door de zeis des doods is weggemaaid. De overheid heeft er dan ook heel wat takt en krachtdadigheid aan den dag te leggen om de orde te handha ven onder de opgewonden en in angst verkeerende families der vermisten. Bij die vreeselijk© ramp deeh de gansche Belgische bevolking in den zwaren rouw van die beproefde fami liën. IJat opge Lezers een vurig gebed

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 1