De Wilde Huiler Zilveren Muntstukken Vrouwenhoekje HET MEEST. Verkeer-Ongelukken GËDACu T i% Er zijn drij dingen waaraan eene goede vrouwe moet gelijken, en toch niet mag gelijken: 1. - Zij moet gelijk zijn aan eene schelpslekke, die altijd in haar huis blijft, maar zij mag niet gelijk deze slek, alles op haren rug dragen wat zij bezit. 2. - Zij moet gelijk zijn aan de weer galm die nooit spreekt tenzij als men hemondervraagt, maar zij mag niet gelijk de weergalm altijd zoeken het laatste woord te hebben. 3. - Zij moet gelijk het uurwerk of de klok van den toren, altijd juist en nauwkeurig zijn, maar zij mag niet, gelijk die klok, zooveel gerucht ma ken, dat zij van elkeen gehoord wordt Zoekt en vindt mij zulke vrouw! Geen rijker kroon, Dan eigen schoon, Zei nonkel Toon en hij zat met zijn kletskop in de kerk. Ja, menschen... de kerk, dat is me weer iets geweest met de Paaschda- gen. Geen enkele winkel In Parijs of Berlijn Geleek op die dagen Zulk een modenmagazijn. EN ONZE LIEVE HEER zal zeker wel ne keer tot Sint Pieter hebben ge- zeidze vereeren mij met de lippen, maar hun hart is ver van mij. Hoe vindt ge mij vroeg de meester aan Steve Slamoor. Hewel, zei Steve dat zal ik u in twee woorden spekelen schoon van verre en verre van schoon. SCHOON liekens duren niet lang, 't is daarom dat het Manneke uit de Maan zijn liekens altijd zoo kort mogelijk maakt. Maar Zacharie Van Godsheim heeft ook ondervonden dat schoon lie kens niet lang duren. Hij zou na Pa- schen gaan trouwen, maar liet zijn vingers hangen in de kas van zijn pa troon hij werd geknipt en zette het op een loopen. Maar hij liep precies niet ver, want daar kwam een oto aange vlogen en hij vloog er onder. Resul taat gebroken armen, gebroken bee- nen, gebroken ribben. Het trouwen is natuurlijk naar de knoppen. Allee... zoo heeft ieder kwaad nog zijn goed. Maar nu ziet Marenta Mij met een koppel oogen aan Zoodat het Manneken moet zeggen Wat heb ik nu alweer misdaan. En Marenta zegt: primo, ten eerste, het trouwen is geen kwaad primo, ten tweede: ieder kwaad heeft niet zijn goed't kan soms gebeuren, dat er uit het kwaad iets goeds voorkomt, maar men mag nooit het kwaad doen om het goed te bereiken, zoo min als men mag liegen om achter de waarheid te komen. Marenta potverdorie Ik zeg het tot uw glorie Alsdat gij beter dan uw vent Uwen catechismus kent. ADVOKATEN kennen er iets van om de menschen te scheren. Zekere Gauriac moest een erfenis trekken, maar hij moest procedeer en en nog procedeeren en op slot van rekening heeft hij zoolang geprocedeerd dat de advokaat met de centen is gaan strij ken. Te Kuttelooreghem hadden de pastoor en de advokaat die daar woon de nogal ne keer woorden met mekaar. Op een Zondagmorgen ging de pastoor naar de kerk en hij kwam den advo kaat tegen: wel! wel! mijnheer pas toor, gaat ge reeds zoo vroeg uw schapen weiden? Ja, antwoordde de pastoor, ik moet zorgen dat ze door u niet geschoren worden. DE DOOD scheert alle dagen meer en meer men schen weg met de oto's. Te Brussel .zijn er verleden week wel vijf, zes kin deren omver gereden. Die zijn er van gestorven. Ja, ja, 't is waar De oto's zijn een groot gevaar. ■BBBBBBBBBBBBBBBBBBBflBHSBBBflfll Mengelwerk v. "De Poperinghenaar,, 36 ROMAN door A. HANS. zekere onrust kwam dan bij Robert op. Zou de ruiter Magda tot vrouw nemen? Hij had zooveel voor haar over. Zij wist zeker wie hij was. Ze hadden blijkbaar veel samen ge werkt. Maar wat kan het mij feitelijk schelen, 6f de ruiter Magda huwt, mompelde Robert. Ik behoef er niet jaloersch over te zijn. De heer van den Maerburg kan toch niet een bezembin dersdochter tot vrouw nemen... Tut, tut, ik moet voorzichtig zijn. Ik heb inzake verloving een harde les gehad. En toch blééf die onrust en 's nachts droomde van Maere van Magda. De Begrafenis. Den volgenden morgen was de Wil de Ruiter vroeg op en lang lag hij ge knield te bidden bij de lijkbaar van Raoul van Heilbeke. Robert stoorde hem niet. Hij nam de laatste maatregelen voor de begra fenis. Straks zou Raoul uitgedragen worden. De metselaar van het dorp kwam naar het kasteel. Jonker, de grafkelder is klaar, zei hij. EN TE SINT-JOOST-TEN-OGDE heeft er een man een vrouw naar de andere wereld geholpen en dan zich zelf een kogel in 't harte gejaagd. Daar was daar liefdeverdriet of zoo iets in 't spel. Onnoozele menschen zegt Ma renta. En ik voe ger bij: de beste re medie om van liefdeverdriet te gene zen dat is trouwen, GIJ HEBT 100 DUIZEND frank schuld en ge wilt met mijn dochter trouwenzei de rijke Jeps tot mijnheer Dinges. Als ge mij honderdduizend frank zonder trouwen wilt geven 't is mij ook goed, zei Din ges. VLIEGEN IS GOED, maar goed vliegen is nog beter. Die twee Span jaarden zijn zonder hun broeksken nat te maken over de zee in eenen trek naar Amerika gevlog-en. Ze bleven meer dan 33 uren in de lucht. Allee dat is goed gevlogen. Maar de twee mannekens uit Antwerpen, Vandevel- de en Aerden die van Belgie naar Con go wilden vlie'gen zijn in Spanje hals over kop naar beneden getuimeld. Ze hebben presiesement hun nek niet ge broken, maar 't scheelde toch niet veel. Alleewie gaat het nu eens ris- keeren naar Congo te vliegen Die dat spelleken goed uitvoert is vast en ze ker hier in 't land zoo beroemd als 't Manneken Pis van Brussel. DAAR* is te Brussel nu een groot luiwelijks- buro opgerichtalle jonge meiskens en weduwen mogen er hun foto naar toe zenden om een vent te krijgen en die wordt dan in een kasken gehangen, niet de vent maar de foto. Dus meiskens in de korte rokken Zoo zal men nu de mannen lokken. Marenta zegt dat er van die huwe lijken die zoo langs een buro of een gazet moeten gebeuren maar weinig- goeds terecht komt. En daarin kan Marenta alweer gelijk hebben. EN HIER ZIJN eenige dingen, die het al tijd goed is te weteneen mol kan het geen dag zonder voedsel uithouden terwijl een spin verscheidene maanden lang kan leven. Allee! ge kunt het ne keer probeeren en als ik lieg laat ge 't mij maar weten. De hond is het eenig dier dat men in alle aardstreken van de wereld vindt. Dus de vlooien ooklacht Marenta, want alle honden hebben vlooien. Vandaar het spreek woord: wie bij een hond slaapt, krijgt van zijn vlooien. Als ge vlooien hebt, móet ge krabben, vandaar het spreek woord 't Staat geschreven En gedrukt, Ge moet krabben Waar het jukt. MARIA GELDHOF van Antwerpen had pilsel aan haar neus, daar stónd een zweerken op en ze krabde dat zweerken af. Daar ontstond bloedver giftiging. De doktóors hebben nog haastig dat meisken haar neus afgezet, maar 't heeft niemendal uitgehaald. Bloedvergiftiging en na 24 uur was 't lieve kind de eeuwigheid in. Zedeles: Krab nooit een puistjen af, En laat het stillenkens staan Want anders naar het graf Zoudt gij ras kunnen gaan. Daar gaan duizend Congoleesche meiskens naar Belgie komen om hier als meid te dienen. Ik wil zoo'n zwarte mamzei niet in mijn kot, zegt Marenta. ALS GE 'T GOED NAREKENT ver dient een meid tegenwoordig te Brus sel zooveel als een onderwijzeres op den buiten. Huur drie honderd frank, daarbij kost en inwoon en dikwijls veel drinkgeld. ZANDER TOPS, verdiende naar zijn goesting niet genoeg op den buro bij zijn baas en hij sprak van ver trekken. Hewelzei de haas, zeg me wat ge moet verdienen. De baas hield aan Zander want Zander werkte goed. En toen zei Zanderlaten we een kon- trakt maken voor.6 jaar: het eerste jaar geeft ge me 2 fr. Twee frank? vroeg de haas... twee frank. Ja, zei Zander... twee frank voor een gansch jaar. Maar 't tweede jaar? vroeg de baas? Het vierkant, zei Zander, dat is 2X2. Dus vier frank? vroeg de baas weer, die zijn ooren niet kon gelooven. Ja, zei Zander en zoo voort: alle jaren het vierkant, gedurende zes jaren. Aangenomen, riep de baas uit. De baas betaalde het eerste jaar 2 fr. Het volgende jaar 2X2 of 4 fr. Het derde jaar 4X4 of 16 fr. En de baas lachte in zijn vuist en dacht nu ben ik toch goedkoop gediend. Maar Zander dachtwie best lacht, 't lest lacht. Het vierde jaar kreeg Zander 16X16 De grafkelder? hernam van Mae re verbaasd.. Ja, de Wilde Ruiter heeft me gis ter namiddag dat werk laten komman deeren door Posteels, de bezembinder. Hij, zoo... Ik heb er met mijn twee zoons den heelen nacht aan gewerkt. Robert vermoedde dat de man om betaling kwam. Wist hij dan dat de Wilde Ruiter hier vertoefde. Maar de dorpeling vervolgde: Ik moest het hier komen zeggen als de kelder gereed was. Wel, ik zal u betalen. Neen, dat is al gebeurd. Posteels bracht het geld mee... Mijn boodschap is geëindigd. En de metser ging weer heen. Zonderlinge kerel, die ruiter, mompelde Robert. Hij bewijst Raoul veel eer. Hij moet veel eerbied voor zijn g-eslacht hebben. Wat later verscheen weer een be zoeker het was notaris Campens Ro bert ontving hem met tegenzin. Maar hij wilde toch hoffelijk zijn. Jonker van Maere, sprak de no taris', ik heb ernstig- nieuws vernomen. Magda Posteels is gevlucht. Zoo! Wel, ik ben er blij om, ant woordde Robert. Maar ik herhaal, dat het ernstig nieuws is. Goed nieuws.., Jonker, zijt gij daarin gemoeid? Ik vraag het u, als vriend van uw edele, zalige ouders. -Neen, ik ben er niet in gemoeid, of 256 fr. Op die vier jaar had die arme Zander dus maar getrokken 24-4+16 +256 of 278 fr. Maar nu kwam 't vijfde jaar en Zan der kreeg weer het vierkant van 256 of 256X256 of 65 duizend 536 fr. Toen krabde de baas in zijn haren. Maar 't zesde jaar begon en volgens het kontrakt moest Zander nu trekken 65.536X65.536. Hoeveel dat is, moet ge zelf maar eens uitrekenen, maar ik peis dat er geen enkele baas is in gansch het land, die zulk een bedrag zou kunnen betalen. MIJNHEER Van Ham had eens veel geld betaald voor een koppel valsche tanden. Maar 's avonds kwam hij thuis met een stuksken in zijn kraag en hij ging sla pen zonder die valsche tanden uit zijn mond te nemen, 't Moet zijn dat hij leelijk droomde, want hij maakte op eens een groot gebaar. De helft van zijn bedde die nevens hem dodokens deed werd wakker en riep: wat is er Theophiel. Maar Theophiel antwoord de niet meer. Hij had zijn tanden inge slikt en dat spel was in zijn keel blij ven steken. En zoo te midden van de nacht Is die sukkelaar versmacht. Ja, ja, de malheuren rusten niet. MIJNHEER BOEM zat te lezen in een schoon boek over de natuur en opeens zei mijnheer Boem: als ik zulk een boek lees dan zie ik pas hoe klein en nietig ik ben. Weet ge dat nu eerst, vroeg zijn vrouw... omdat te weten heb ik geen boek moeten lezen. Allee! 't kon daar ook beter gaan in den hu welijken staat, zegt Marenta. En na Paschen is de tijd Alweer gekomen, dat zoovelen In 't huwelijk gaan Hun liefde deelen. Ja, ja, dat zevende sacramentje is een aardig sacramentje. Ik wensch in alle geval aan de trouwlustige Leze ressen en Lezers van «DE POPERIN GHENAAR», veel geluk en voorspoed in den huwelijken staat. HOELANG KKNDET gij uw vrouw reeds voor uw huwelijk? vroeg Van Zwim aan zijn vriend Pol. Ik meende dat ik haar kende, antwoordde Pol, maar ik onder vind dat ik haar nu eerst alle dagen leer kennen. En hier nog zoo iets: Dus denkt ge, Eons, dat de mannen hun vrouw af en toe een rammeling geven? Zeker Jules. Hebt gij de uwe nog nooit afgetroefd? Neen, zei Jules. Dan is ze zeker zoo zacht als een lam? Toch niet... maar zoo sterk als een peerd. DE PRINS van Wales heeft al zijn koerspeerden verkocht. Dat is uit spaarzaamheid, schrijven de gazetten. Maar ik zeg dat daar iets anders ach ter steekt. Ge moet weten dat de prins van Wales alle weken zeker eens van zijn peerd te tuimelde en telkens ris keerde zijn nek te breken en toen heeft hij het wijs besluit genomen zijn peerden maar weg te doen. PIERKEN TREKVOGEL was op school en als ik zeg school bedoel ik kollege. Als Pierken door de professor ondervraagd werd dan zei Pierken al tijd Achdat is te zien en Pierken wist op alle vragen twee antwoorden precies lijk Marenta. Nu gebeurde 't dat de Bisschop ne keer dat kollege kwam bezoeken en als ze hem zegden dat er daar zoo nen fijnen student was, zei Monseigneur laat hem ne keer voor de pinnen komen. En Pierken kwam bij Monseigneur en toen vroeg Mon seigneur hewelmanneken, gij die op alles weet te zeggenach. dat is te zien... zeg mij ne keer, mag men doo- pen met soep? Ach, dat is te. zien, mon seigneur de Bisschop, zei Pierken, met de soep van Monseigneur niet, maar met de soep van studenten wel. En dat ge aan Pierken den dag van vaandaag moest vragen, zijn de meiskens in 't Vlaamsche land Vlaamschgezind dan zou Pierken zeggen Achda 's te zien 't Is mij een spel Veel meiskens niet Veel meiskens wel. Bij hen die ons blad geregeld lezen Moet ge niet vreezen Die blijven later ook als vrouw Den Vlaamschen strijd getrouw. MIJNHEER Elie Hadig, een Ame- rikaansche jood had jaren lang ge werkt om fortuin te maken en nu was hij een van de rijkste mannen van Amerika geworden. Hij had een zoon, die dus alles moest erven. Die zoon heeft zich nu tot den katholieken gods dienst bekeerd en gaat het klooster in. maar ik verheug me over haar bevrij ding. De notaris schudde 't hoofd en her nam. - Ik heb redens om te denken dat ge toch in die ontvluchting betrokken zijt Ge hebt het recht niet aan mijn woord te twijfelen, notaris. 't Is maar, dat gij in vreeselijke ongelegenheid zoudt kunnen geraken. O, dan zal ik daar de gevolgen van dragen De notaris maakte een ongeduldig gebaar. Ge hebt u tegen mij laten ophit sen riep hij toen uit. Niemand zou mij tegen u kunnen ophitsen, hernam Robert. Ik ben een zelfstandig man. Dat hebt ge nu al genoeg ondervonden. Ge vergeet de vriendschap die tusschen uw hooggeachten vader en mij bestond. Maar die geeft u geen recht een soort voogdij over mij uit te oefenen, of me te bewegen door uw hersens te denken. En laat ons niet langer twis ten. Er is een doode in huis. Een doodeDie moest nooit op het kasteel Maerburg gelegen hebben Een lichtmis, een verrader als Raoul van Heilbeke. Plots stond de. Wilde Ruiter voor den notaris. Het is laf iemand te beleedigen die voor zijn zonden hard geboet heeft, sprak hij verontwaardigd. En aan ti komt dat allerminst toe, u, die vader- Hij heeft volgens de H. Schrift: het beste deel verkozen. En hier voor 't slot een liedje voor de V.O.Ssen: HEISA! DE V.O.SSEN VIEREN Heisa de V.O.Ssen vieren De V.O.Ssen vieren feest Toe meidekens aan 't zwieren Aan 't zwieren om ter meest. Trekt aan uw beste rokjes Legt krullen in uw lokjes En zingt met mij Het hartje blij De V.O.Ssen zijn er bij. Heisa de V.O.Ssen vieren Met leutig spel en dans Volop de wimpels zwieren Aan huis en torentrans. 't Is feest van onze maatjes De dappere soldaatjes Dus zingt met mij Het hartje blij De V.O.Ssen zijn er bij. Heisade V.O.Ssen vieren En vlaamsch dat is hun feest. Hoe franskiljons ook tieren Een V.O.S. is niet bevreesd. Hij werd in 't leven wijzer Daar ginder aan den Ijzer. Dus zingt met mij Het hartje blij De V.O.Ssen zijn er bij. Heisa de V.O.Ssen vieren Hun feest gelijk 't hun past... Toe meidekens aan 't zwieren Pak rap een V.O.Sken vast. En danst er meê in 't ronde Denkt: kussen is geen zonde. Dus zingt met mij Het hartje blij De V.O.Ssen zijn er bij. Daarmee is 't Manneken uitgepraat. Alle Lezereskens en alle Lezers, als naar gewoonte een plezierigen Zon dag, ook namens Marenta. En als ge ne keer passeert, kom dan maar ne keer koffie drinken bij Marenta en 't Manneke uit de Maan. IBBBHBBBBBflBBflflflBBBEBEflBBBBPBS GROOTE KEUS VAN Koperen Spreuken Dagbladrekkens - Pêles-Mêles PIJPENREKKENS en alle grootten van P ortretkader s. BBBBSSBGBBBBBBBEBfBBBflBBBSBBBI BEURSWAARDEN. Nuttige inlichtingen. INSCHRIJVINGEN. P.C.B. (La Pharmancie de Belgique). Inschrijving met voorkeursrecht, 1 nieuw aandeel z.n.w. voor 2 oude, tegen 115 frank, van den 29 Maart tot den 10 April. 1929. Compagnie du Congo pour le Commerce et L'lndustrie. Inschrijving met voorkeurs recht, 1) 2 nieuwe preferente aandeelen van 500 frank voor 1 oud pref. aandeel, tegen 500 frank per stuk 2) 1 nieuw gewoon aan deel z.n.w. voor 3 oude, tegen 1.575 frank, van den 2 tot den 17 April 1929. Crédit Foncier d'Extrême Orient. -In schrijving met voorkeursrecht, 4 nieuwe ge wone aandeelen van 250 fr. voor 1 oud ge woon aandeel, tegen 275 frank, algeheel te betalen bij inschrijving. Ook vrije inschrij ving, tegen 275 frank. 50 frank bij inschrij ving en 225 frank bij verdeeling. Deze in schrijving is open van den 2 tot den 19 April 1929. Siprolane. Inschrijving met voorkeurs recht, 1 nieuw gewoon aandeel voor 5 oude stukken, (kapitaalaandeelen of oprichteraan- deelen), tegen 125 frank, van den 2 tot den 5 April 1929. Banque de Baris et des Payes-Bas. In schrijving met voorkeursrecht, 1 nieuw aan deel voor 2 oude, tegen 1.250 fr. (fransch geld) van den 3 tot den 23 April 1929. Er is ook vrije inschrijving op de aandeelen welke gebeurlijk zullen overblijven. De betaling der 1.250 frank zal geschieden als volgt: Voor de inschrijvingen met voorkeursrecht: 500 frank bij de inschrijving, 750 frank van den 21 tot den 25 Mei 1929; Voor de vrije inschrijvin gen: 125 frank bij de inschrijving, 1.125 frank hij de verdeeling van den 21 tot 25 Mei 1929. O» Vervroegde aflevering der winstaandeelen. KILO-MOTO. Van den 1 April tot den 30 Juni 1929 wor den de winstaandeelen Kilo-Moto afgeleverd aan al de houders van obligaties Kilo-Moto, die zulks aanvragen. De interestcoupon. nr 7 (1-10-29), de divi dendcoupons nrs 3 en 4 en de speciale scrip moeten in één stuk afgeknipt worden, om af te leveren samenmet de obligatie zelf, interestcoupon nr 8 en volgende aangehecht. Tegen betaling van 5 frank voor de kosten, zal men per ingediende obligatie het volgende ontvangen 1. - 14.25 fr. netto voor coupon nr 7 van den 1-10-29. 2. - Eén nieuw winstaandeel Kilo-Moto met coupon 3 en volgende aangehecht. 3. - De oude obligatie die na stempeling teruggeschonken wordt, met de interestcou pons nr 8 en volgende aangehecht. landsliefde huichelt. Wat durft ge zeggen snauwde de heer Campens... Huichelen. Ja, huichelen, dat hebt ge altijd gedaan. Op den nood van ons volk hebt ge u verrijkt... brave menschen door de slechte tijden getroffen, hebt ge geruineerd. Eerst leendet ge hun geld op woekerrente wetend dat ze niet zouden kunnen betalen. En dan ont- naamt ge die ongeluk bigen hun hofje en akkertje. Leugens, leugens Niets dan waarheid. Om gunsten te bekomen hebt ge Eransche oversten gevleid en gefleemd Ja, Raoul van Heilbeke heeft misdaan... ik weet het nog beter dan gij. Hij viel als slacht offer van onzen tijd; die alles losmaak te. Maar hij had berouw en hij heeft zwaar geboet. O, gij verdedigt hem, dat begrijp ik! Ga naar uw bezeimbindersdochter, naar die landloopster, in plaats van een eerbaar man te belasteren. Magda Posteels staat hooger dan uw dochter, notaris, beweerde de rui ter, zij heeft zich over niets te scha men. Maar gij hebt uw dochter moeten terughalen uit Rij«el, waarheen ze een Fransch luitenant gevolgd was. De heer Campens balde de vuisten. Ik zal u doen vervolgensiste hij. Magda Posteels kende dat avon tuur van uw dochter. Ze heeft haar en den luitenant samen gezien. Ze zweeg. Toch haattet gij baar daarom en hebt ge ze als lid der bende helpen aankla gen, haar doen duwen op die roovers- BETAALBARE COUPONS. BRUSSEL. Den 27 Maart 1929: Banque de Crédit Commercial, fr. 46.80, coupon 2 (titels nrs 1 tot 80.000), fr. 23.40, coupon 2 (titels nrs 80.001 tot 120.000). Carrières de Porphyre de Quenast, fr. 125 netto, coupon 7. Comptoir du Centre, oude, 31.20 netto, coupon 31; nieuwe, 15.60, cou pon 31. Den 28 Maart 1929: Charbonnages de Wérister, fr. 390 netto, coupon 40. Den 2 April 1929: Kessales Concorde Réunis, fr. 292.50 net., coupon 39. Matières Premières pour la Chapellerie, fr. 450 bruto, coupon 35. Can non Brand, kap. fr. 15.21 net., coupon 25. Cannon Brand, ord., fr. 109.20, coupon 25. Soie de Tubize, 1/10' pref., fr. j 1.31 net., coupon 29. Soie de Tubize, pref., s. B, fr. 12.87 net., speciale coupon. -Soie de Tubize, pref., s. B, fr. 28.86 net., coupon 1. Soie de Tubize, ord., fr. 9.36 net., coupon 29. Tresse et Lacets Torley, fr. 250 net., coupon 29. Tramways Bruxellois, fr. 58.50 net., coupon 4. Tramways Bruxellois, div., fr. 163.80 net., coupon 54. Métallurgique de Prayon, fr. 78 net., coupon 3. Patience Beaujonc, fr. 101.40 net., coupon 69. Tramways Pié- montais, 3 A, fr. 16.45 net., coupon 8. Tramways Piémontais, 5 C, fr. 25 net., coupon 8. Tramways Piémontais, pret fr. 16.92 net., coupon 32. Tramways Piémon tais, ord., fr. 16.92 net., coupon 32. Finance et Industrie, fr. 31.20 net., coupon 10. - Cbarbonnages Grande Bacnure, fr. 90 net coupon 30. Atel. La Louvière Bouvy, cap., fr. 14.625 net., coupon 9. Atel. La Louvière Bouw, fond., fr. 7.313 net., coupon 9. Ci- menteries et Briqueteries Bonne-Espérance, fr. 100 net., coupon 18. La Zibeline, fr. 78 net., coupon 9. La Lainière, a Verviers, oud aandeel, fr. 145 net., coupon 11 a2500. La Lainière, a Verviers, nieuw aandeel, fr. 72.50 net., coupon 1 2501 a 25500. -- In dustries Chimiques a Wilsele, pref., fr. 105.30 liet., coupon 30. Industries Chimiques a Wilsele, ord., fr. 85.80 net., coupon 30. In dustries Chimiques a Wilsele, js„ fr. 66.30 net., coupon 30. Tournay a Jurbize, varia ble, div., fr. 53 net., 2° semester 1928, cou pon 45. Tournay a Jurbize, variable, js., fr. 325 net., coupon 22. Ans a Oreye, fr. 15 et., coupon 30. Fonderies et Poëleries de Tamines, kap., fr. 15.60 net., coupon 28. Fonderies et Poëleries de Tamines, oprich tersaandeel, fr. 19.50 net., coupon 28. Braïla, 4 /2 fr. 10.125, coupons 34 tot 37 in begrepen fr. 9.90, coupons 38 tot 43 inbegre penfr. 9.765, coupons 44 tot 50 inbegrepen. Etablissements Bellet, fr. 109.20 liet., cou pon 1. Carrières de Porphyres Cosyns, fr. 39 liet. coupon 9. Linière Saint-Sauveur, pref., fr. 25.35 net., coupon 14. Maireux a Bas-Bois, fr. 15.60 net., coupon 45. Coton- nière Nouvelle-Orléans, kap., fr. 19.50 net., voorschot 1928, coupon 47. Charbonnages Nord de Gilly, fr. 702 net., coupon 58. La Herseautoise, fr. 39 net., coupon 1. Ateliers Mécaniques aux Hayettes, fr. 35.10 liet., cou pon 9. Sonacros, fr. 33.15 net., coupon 10. ANTWERPEN. Den 27 Maart 1929: Bank voor het Arrondissement Antwerpen, kap., fr. 71.50 net., coupon 9, volledig afbe taalde kapitaalaandeelen, 43.50 fr. netto te gen kwijtschrift, div. fr. 73 netto, coupon 9. Den 28 Maart 1929 Banque pour le Commerce et l'lndustrie, coupon 6, fr. 39 netto. Cannon Brand, coupon 25. kap., fr. 15.21 netto, ord. 109.20 fr. netto. Liebig, pref., coupon 57, (6.% be lasting). Den 2 April 1929: La Sambre, coupon 15, fr. 66.30 netto. Sambre et Meuse, reeks A, coupon 8, fr. 46.80 netto. SBaflBBBBBBHBBBBBBHBBBBBBBBflBBI Ik ben kooper van van Frankrijk en andere landen aan de volgende prijzen 5,00 fr. stuk 13,00 fr. 2,00 fr. 4,50 fr. 1,00 fr. 2,20 fr. 0,50 fr. 1,05 fr. M. KESTELOOT-BOUCHARD, Wissel, rechtover de Statie, KOMEN. Men begeeft zich ten huize. IBBBBBBBBBBSSSSBBBSBBBSiBBBBSEB GASONTPLOFFING TE LONDEN. Drie personen werden gekwetst door eene gasontploffing die een deel van een huis eener Londensche wijk vernielde. De andere huizen der straat waarin de onploffing plaats greep werden hevig geschokt. BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBfll BRAND IN EEN KERK TE NAPELS In de Santa Maria la Kuava, een ven de vele kerken van Napels, in de via Emanua'a Filiberto di Savoia heeft een brand gewoed, waardoor een van de zijka pellen ernstig beschadigd is. Eenige kostbare schilderijen moeten daarbij verloren zijn gegaan IBBBBBBBEBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB BOSCHBRANDEN. In den omtrek van Chatelleraut (Frank rijk) zijn 800 hectaren bosch door brand vernield. Dicht bij Bertrix (Aarlen) werden 30 hectaren bosch verbrand. karNu zal ik de waarheid zeggen daar gij gekomen zijt om een doode te beleedigen. Magda Posteels moest in de ge vangenis te Brugge zitten! En dan is haar plaats op 't schavot Zoo zoudt gij het in uw haat wen- schen... Zwijg over de roovers. Ze zijn misdadigers, maar velen hebben nooit anders dan kwaad gezien. Gij hebt eveneens geroofd, met sluwe begeer lijkheid, onder een mom van liefdadig heid. De wet kan u niet straffen, maar God, die het verborgene ziet, zal u oor- deelen. van Maere luisterde verbaasd toe. O, welk een tijd beleefde hij dan tochWat was er allemaal in Vlaande ren gebeurd De notaris wendde zich tot Robert en vroeg: Laat gij mij hoonen Wie kaatst, moet den bal ver wachten. Gij zijt begonnen met te be leedigen... Ge gelooft den laster van dien onbekenden konkelaar, een vent, die zich niet durft ontmaskeren, die ver momd rond zwerft... Heb geduld, sprak de ruiter, ge zult weten wie ik ben. De Wilde Ruiter heeft bij mij al tijd den indruk gewekt van oprecht heid, beweerde Robert. Dus is het waar waarvan hij mij durft betichten. Ik mag den ruiter niet van leugen beschuldigen. Uw vader zal u vervloeken van Van welk der blonde kopjes, Zoo lief, schoon wel eens stout, Van welk der blonde kopjes Mama het meeste houdt Vraag 't vogeltje wiens nestje Ginds wiegelt op den wind Welk kleintje uit het nestje Zijn haite 't mees', bemint. De zonne die de bloempjes Penseelt in beemd on gaard, Op welk der kleine bloempjes Zij 't liefst van allen staart... Eén van het vijftal kleinjes 'Lijkt sprekend op Mtma Eén ander in zijn trekjes Heeft ietw: t van Papa Eén is het schoo-st van 't nestje, Eén munt er uit door eet st Eén is het jongst van 't restje, Ma houdt van elk het meest. Hartkwaal. .Uw hart is niet in orde, zei de dokter, het is waarschijn lijk Angina pectoris Ge hebt gelijk, dokter, zuchtte de jongeling. 4e sfc Appels als Voedingsmiddel. Zon der vrees van zich te bedriegen mag men zeggen dat, bij uitzondering der graangewassen, geene vrucht een zoo goed voedsel aanbiedt dan de appel. Niet alleen is het aangenaam van smaak maar is- ook zeer voedzaam. De appel bevat zooveel voedingsstof als dé aardappel. De appel is niet alleen voedzaam, hij bevat ook aangename en heilzame zuurstoffen welke gunstig op het gestel werken. Die zich met appelen voedt, zal steeds bevrijd zijn van slechte spijsverteeringen, van keel1 en halskwalen, de appel bezit verster kende hoedanigheden en bevat meer phosfoor dan elk ander gewas. Ook' is hij een uitnemende spijs voor hert die meer met den géést dan met het lichaam arbeiden, of voor die, aan wie- het lichamelijk werk onmogelijk is. Hij voedt het hersengestel, prikkelt den lever. De appel versterkt en ver- verscht den geest gelijk het lichaam, 't Is het wezenlijk fruit van het huis houden. De appel wanneer hij goed verzorgd is, be waard men gansch het jaar. IBBBBBBBBBBBBBBBflflBBBBGliflBBflBK Met de Paaschdagen zette al wie kon uit, en velos en motos, autos en vliegmachienen konneii het met moeite halen om al de reizigers te vervoeren. Wie de dagbladen van Dinsdag en Woensdag naging, heeft bestatigd dat op die dagen honderden verkeers-on- gelukken langs de baan vorenvielen. Veel ongelukken meest allen mo gen wé zeggen zijn te wijten aan: 1° onvoorzichtigheid der voetgangers of voerders van peerdengerij en 2° aan te groote snelheid en verstrooidheid der autovoerders. Doe eens een reisje per auto in onze streek bij de vleet zult ge velorüders tegemoet komen die op verkeerde kant rijdeneen voerman van stiel zal ge woonlijk het midden van den weg hou den en voor niemand geen plaats ma ken als een landbouwer met zware wracht op gang is, zal hij u ook ver plichten met de auto verkeerd voren te steken. Dan hebt ge veel onbezonnen auto rijders die denken dat ze in een auto- drom zijn en overal doorvliegen aan 80-100 per uur. Maandag voornoen rond 11 +2 kwam een auto uit de Gasthuisstraat de markt opgereden in schrikkelijk^ vaart. Voor veel jonge velorenners zijn de straten hun entrainementpiste Maandag rond 5 uur namiddag, kwam een auto uit de Gasthuisstraat en erachter een jongen per velo al wat hij steken kon. Bij het Gasthuis laat bij los en neemt in dolle vlucht nog de linkerkant der straat juist toen een tweede auto, van de markt komen de, opkwam. Deze reed gelukkiglijk heel traag en kon den velorijder ont gaan die een paar nieters verder tegen de hooge voetpadsteenen botste en ten gronde vloog. En zoo ziet ge honderden feitjes, als ge met de dagen van groot verkeer öp de baan zijt. Dat elk z n kant houdeoverdreven snelheid vermijde; voetgangers op den zijweg en kleine kinderen niet al leen laten, en er zouden veel rampen vermeden worden BBBESBBBBflflBBBBBBBBflBBBBBBBBBBB uit zijn graf! schreeuwde de notaris en woedend liep hij heen. Verontschuldig me, dat ik eigen lijk misbruik maakte van uw gastvrij heid, zei de ruiter tot Robert. Maar toen die kerel Raoul zoo hoonde en dan ook Magda, kon ik me niet be- heerschen. Ook Magda... Die belijdenis deect Robert pijn... De ruiter zou Magda wel tot vrouw nemen, als rustiger tij den aanbraken... Weer dat gevoel van jaloezie, al maakte van Ma -; *zich wijs, dat hij niet aan een verbiidrenis met de doch ter van een bezembinder denken wilde. Dus is de notaris een woekeraar? vroeg Robert. Erger nog. Een dief... Ik noem dat stelen. 't Is waar... Och, de man maakte op mij al den indruk onoprecht te zijn. En hij is vreéselijk hoogmoedig, vervolgde de ruiter. Zijn hartewensch was nu, zijn dochter als uw vrouw op den Maerburg te zien. - Maar dat zal nooit gebeuren. De oude priester bevestigde wat la ter de beschuldigingen tegen den heer Campens. 't Was tjjd voor de begrafenis... Posteels, de bezembinder, en zijn vrouw, de boer, op wiens hoeve Raoul gestorven was, en nog eenige men schen van den boschkant kwamen naar het kasteel. Ze droegen hun Zondag- sche kleeren, vaal en versleten, want ze hadden al veel jaren moeten dienen. ('t Vervolgt.),

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 5