VfftSCHHEUJik OlTPLBfflilB If POPEMBSEE 21 JUUT REISBUREAU ERN.CLAES Notarieel-, Annoncen- en Nieuwsblad voor Poperinghe en Omstreken. PÜPERINGHE-ADINKERKE Politiek Overzicht g ZONDAG 21 JULI 1929. WEEKBLAD: 39 CENTIEMEN. «a^iiaBMBaaiBaiiaiMae»«.«WIWUWIWIIww<i2Se JAAR. N' 29. Abonnementsprijs per jaar la Staét U fr. la '6 Le*4» 18 Sr. (t-f-T pOJt) Fraai-rijk' SS Sr. CSS fr A»4er® la.£.è*K S4 fr, TARIEF» IWsc5»tas3 1 fr. per reek; minimumprijs per inlassching4 fr. Postabonnenten in Belgis die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hun bedient, en niet aan ons. Telefoon Nr 9. Uitgever SANSEN-VANNESTE, Poperinghe Postcheck Nr 15.576., Wie inlichtingen begeert over aankondi gingen, wordt verzocht een postzegel voor antwoord bij zijn schrijven te voegen. /vlle aar.oncen djg vooraf te betaka en moeten tegen d<ui 0 ondci-tSag nom» ingezonden word®» xJetne bericht»» tegen den Virtjdag moss. TARIEF» Notarieel* V«r hooping®»* V® cent. ,ter gewone reg®i Aasoncen Prijzen op aanvra&K Boven alle andere maanden, is Juli elk jaar de maand der nationale fees ten. Op 4 Juli is het de nationale feest dag van de Vereenigde Staten van Amerika. Op 11 Juli, de verjaring van den Slag der Gulden Sporen, dat is de dag der Vlamingen. Op 14 Juli ziju de Franschen in feest en eindelijk op 21 Juli viert Belgie het nationaal feest der Onafhankelijkheid. Over honderd jaar was Belgie met Holland vereenigd. Samen bezaten zij alles wat, stoffelijk gesproken,., weu- schelijk was om het schoonste en ge lukkigste land van Europa te vormen. Koning Willem, van Holland, verstond zijne zending niet. Hij behandelde de Belgen niet als gelijken met de Hol landers, doch als ondergeschikten. Daarbij er kwamen moeilijkheden tus- schen de Hollanders en de Belgen, waarvan de taalkwestie en de gods dienstkwestie wel van de bijzonderste waren. De Belgen mieken revolutie. Tijdens de Septemberdagen van 1830 werden de Hollanders uit Brussel verjaagd. Een Voorloopig Bewind werd gevormd en de onafhankelijkheid van Belgie werd uitgeroepen. Later koos het Na tionaal Congres Prins Leopold van Saksen Coburg tot eerste Koning van Belgie. Op 21 Juli 1831 kwam deze Prins toe uit Engeland in De Panne, deed de reis langs Oostende, Brugge, Gent naar Brussel en legde aldaar den eed af van trouw aan Belgie. Het is deze heuglijke gebeurtenis die Be'gie elk jaar herdenkt op 21 Juli. Het is nu omtrent honderd jaar dat Belgie alleen bestaat als klein Konink rijk midden de groote en machtige landen van Europa. Belgie heeft het groot geluk gehad onder het bestuur te mogen staan van drie bekwame Koningen. Leopold I, de voorzichtige, Leopold II, de wijze en Koning Albert, de dappere. Het Belgische Volk heeft altijd een groe ten eerbied en een rechtzinnige gene genheid getoond aan zijn Vorstenhuis. In zijn honderjarig bestaan heeft Belgie een tijdperk gekend van rust en welstand. In de laatste jaren werd Belgie medegesleept in dien gruwe- ■fijkeir oorlog. Maar het kart in tiie- mands gedacht komen daarvan de schuld te leggen op Belgie zelf. Belgie is steeds in den loop der geschiedenis het slagveld van Europa geweest Dit is grootelijks toe te wijden aan zijne ligging. Als geen ander land d?.t door den oorlog geteisterd werd is Belgie, schooner dan vroeger, uit zijne puinen verrezen. Wat moed, werkzaamheid en spaarzaamheid betreft, mag de Belg tot voorbeeld aan vele volkeren 'gesteld worden. En toch gaat alles niet op zijn best in Belgie. Als alle andere landen, die een parlementair stelsel hebben, kent het de verdeeling onder de politieke partijen. Maar dat is niet erg. Al'een in verkiezingstijd komt dit bij de be volking tot uiting. Eene ergere, veel ergere kwaal schuilt in Belgie. Rogier, een der mannen die iti 1830 Belgie hielp stichten, wilde eene poli tiek voeren van eenmaking van Belgie. Hij wilde de staatkundige eenmaking bewerken door de eenmaking van taal onder alle Belgen. En die politiek is mislukt, ten volle mislukt. Door een zonderling samentreffen loopt eene taalgrens om zeggens midden door •ons land. Ten Noorden ervan spreekt men Vlaamsch en ten Zuiden Fransch. Rogier wilde nu, ten gevolge van den haat die hij had tegen de Hollanders, •de Vlaamsche of Nederlandsche taal uit Belgie verwijderen. Maar een volk zijne taal ontnemen, dat kon Rogier niet en dat kon zijne jammerlijke politiek, die sinds jaren door Belgie gevoerd werd, ook niet. Als ons land vanwege sommige Bel gen de genegenheid niet heeft waarop het mag aanspraak maken, dan is het niet om het land zelf, ook niet om den vorm zijner regeering, ook niet uit vijandelijkheid jegens het Vorstenhuis, maar wel om reden van de eenheids- politiek van Rogier die steeds voort gezet werd. Door die politiek werd de Vlaming als mindere behandeld in zijn eigen land, waar hij de meerderheid vormt. 'Onze Vlaamsche taal werd als assche- poester in den hoek verdrongen. Het bestuur van het land, de posten van eer en gezag, geheel de leiding van het land kwam in de handen der Fransch- sprekenden. En de VlarffSugen zij waren, lieten gaan. Toen kwam er t ejjjbnwerking De taalstrijd kwam op, de blauwvoeterij later en'eindelijk de Vlaamschgezind- heid. Goedsmoeds, en meer nog kwaadsmoeds, werden door Belgie eenige toegevingen gedaan op taalge bied. De toestand is niet meer als over 50 jaar. Maar met de kruimels die van de tafel vallen, daarmede zijn de Vla mingen van heden niet meer tevreden Zij eischen thans hun recht, hun volle recht, juist als broer Waal, noch min noch meer. Nu dat Belgie op het punt staat zijn honderjarig bestaan als vrije natie te vieren, nu zou Belgie willen dat al -'■zijne kinders kunnen medevieren. Bat goedzakkig als 3t eerst maar be kan nog zijn, op voorwaarde dat alle kinders als kinders behandeld worden en niet als verschoppelingen. Nu belooft Belgie, bij monde van Minister Jaspar, dat tegen 1030 de Vlamingen voldoening zullen krijgen. Belgie heeft nog de kans veel kwaads te herstellen en veel harten tot zich te trekken. Dat Belgie zich haaste eer het te laat is. Mocht 1930 voor alle Belgen, zoo Vlaming als Waal, een jubeljaar we zen Korte Gasthuisstraat, 21, Antwerpen. TEL. 58689. Rome, Vacantiereizen. Vertrek 3 Augustus, 15 dagen; 17 Augustus, 11 dagen; 1 Septemebr, 18 dagen. Lourdes en de Pyreneen. Vertrek 3, 16 en 31 Juli. Parijs. Vertrek 13 Juli en 10 Augus tus. Zwitserland. Vertrek 20 Juli en 10 Augustus. Route des Alpes. Vertrek 20 Juli en 3 Augustus. Luxemburg in autocar. Vertrek 1 en 24 Augustus. IIIHIKHHIHB1UBHI9BIIIIB1 TREEMLINIE Thans is het vast besloten de spoor lijn Poperinghe-Adinkerke te verdub belen. De onteigening, zelfs de ge- dwongene, der noodige gronden wordt doorgedreven. Tot klaar bewijs hier van, mag, bij vonnis der rechtbank van Yper, op 3 Juli 1929 geveld, het per ceel land te Poperinghe A nr 460j/2, groot 72 a. 50, rechterlijk onteigend worden. Te dien gevolge kan er dus geen twijfel ter verwezentlijking van dit ontwerp bestaan. Wie herinnert zich niet in De Po- peringhenaar van 6 Mei 1928, de in lassching gelezen te hebben, waarbij de H. Minister aan een Kamerlid te kennen gaf dat de baan Poperinghe- Adinkerke niet zal rechtgemaakt roch verdubbeld worden. Dat komediespel werd, ontmaskerd, want 8 dagen later, bevatte hetzelfde weekblad eene te- rechtwijziging, waarbij het Staatsblad op bladzijde 1958, volgens Koninklijk besluit, het volgende reeds had over gedrukt Het is van algemeen nut, het behoud en rechtmaken der baan Poperinghe-Adinkerke en aanleggen van het dubbel spoor op die baan». Later werd er vermeld in zelfde week bladdie dubbele lijn zal er komen, want de Ministers verdwijnen en het K. B. blijft bestaan. Pas een jaar geleden, de plans zijn opgemaakt en de onteigening is volop in uitvoering. Men bekreunt zich geenszins met de vermoedelijke onkosten noch met het opbrengstvermogen. Het wachtwoord isLegt aan Over een achttal jaren, was er ern stig kwestie, die lijn uit te breken, om dat de opbrengst ervan de uitbatings- kosten niet kon dekken. Die enkele spoorlijn kan heden gemakkelijk een dubbel vervoer aanveerden, zonder eenig bezwaar. In weerwil wordt ze verdubbeld en op voorhand is men ver zekerd dat niet één wagon koopwaren te meer aldaar zal vervoerd wórden, omdat die lijn verdubbeld wordt, zoo zoodat ze ongetwijfeld geenen rooden duit zal noch kan opbrengen en nog- thans men aarzelt geen enkel oogen- blik om die te verdubbelen. -- Welk verschil van handelwijze om de- ver lenging der enkele spoorlijn, van Zwijnenbak naar Poperinghe te bekomen. Ingenieurs en Opzieners komen ter plaats en maken verslagen op nopens dien aanleg en het mogelijk vervoer. Maar dat is niet ernstig ge meend; het heeft slechts den schijn van kommer en bezorgdheidhet dient alleenlijk om de vreedzame bevolking te bedaren en ze te paaien mét be goochelingen en woorden om dat ont werp voor goed te verwijzen. Allen vragen hier den aanleg dezer lijn van 14 Km., omdat ze van groot nut is, doch ze wordt niet aangelegd. Niemand vraagt de verdubbeling der lijn van 34 Km., omdat ze van geen nut is, doch ze wordt aangelegd. Alleenlijk door de verbinding per spoor van Zwijnenbak met Pope ringhe, zouden al de wagons waren, komende van 't binnenland en bestemd voor deze stad, den weg der nieuwe lijn volgen en vice versa, uit reden dat de vervoerkosten voor eiken wagon ongeveer 5 fr. min zouden bedragen; daardoor zou reeds een druk verkeer heerschen, zonder rekening te houden van het aangroeiend vervoer van nij verheidsvruchten en allerhande waren langs de nieuwe spoorlijn, welke voor geene andere zou moeten wijken, ter wijl de verdubbelde naar Adinkerke niets kan noch zal opbrengen. Om die dwaze uitvoeringswerken te willen doen doordrijven, spijts alle klare tegenbewijzen, moet er daar een ander doel onder schuilen. Doch zelfs in dat geval, is het geen reden om de enkele lijn niet met Poperinghe te doen verbinden. Zullen er misschien tijdsomstandigheden in het diep ver schiet aanbreken, die de 4 lijnen van uit Frankrijk 2 uit Hazebrouck en 2 uit Duinkerke al Adinkerke en zeer druk vervoer zouden moeten kun nen veroorzaken? Zelfs in zulk geval, hoe wilt ge dat dat het aanhoudend gerij van opgepropte wagons op die 4 lijnen, den no.pd.igen aflos naar het binnenland kunnen geven door de dub bele lijn van Poperinghe, dan zou de nieuwe spoorlijn Poperinghe-Zwij- nenbak dienen ter ontlasting en alzoo zouden er minstens 3 lijnen zijn voor den noodigen aflos ten ware men dan ook de nieuw aangelegde lijn verdub- bele1 Doch, binst dat.langdurig tijdperk, zqu deze enkele spoorlijn goed op brengend zijn, terwijl de verdubbelde jaan geen cent zou opbrengen. Leest en oordeelt, hoe de bevolking der zuidstreek behandeld wordt... In zulke voorwaarden, meent ge dat deze streek die aanstaande eeuwen feest kan meevieren! EENE WONDERBARE UITVINDING Het konijnenfokken wordt van dag tot dag meer toegepast. Eene nieuwe uitvinding gaat nog veel bijdragen tot eene grootere voort- brengst van vleesch- en pelskonijnen, name lijk het krachtvoeder «LAPPA» bestraald met Ultra-Violetstralen. LAPPAis een nieuw pr.odukt van Dokter-veearts Domicent, de uitvinder van Lapinex ten rechte de redder der konijnen genoemd. LAPPA wakkert den groei der konij nen aan, die door zijn gebruik minstens 2 maanden vroeger hunnen vollen was berei ken. LAPPA laat het voedsterkonijn Toe een grooter getal jongen op te kweeken zon der zich uit te putten. «LAPPA» bevordert het uitschieten der haren en levert eene beter gevulde pels van grootere handel- waarde. Meer voortbrengst met minder uitgave, dit bekomt men met Lappa12 fr. de groote doos (5 centimen per dag). In alle apotheken, drogisten, graanwinkels. Voortverkoopers overal gevraagd. Voor de voorwaarden zich wenden tot de Laborato ria van Dokter-veearts Domicent, Curegbem- straat, 35, Brussel. IBEBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBSBHBn West - Vlaanderen. Verledene week kwam de W'est- Vlaamsche Provincieraad in openbare vergadering bijeen, ten einde over te gaan tot de aanstelling van het Bureel en van de Bestendige Afvaardiging. Vooraf werd het woord gevoerd d_ooj leden der oppositie, die de hou ding hunner ónflerschéiffetTe partirna- der toelichttende socialisten en libe ralen lieten uitschijnen dat zij vlakaf zouden positie nemen tegen de katho lieke meerderheid in naam der Vlaam sche Nationalisten deelde adv. Thiers (Thielt) medé, dat deze de voorstellen der meerderheid zouden steunen in ge val die voorstellen vereenigbaar zijn met hunne grondbeginselen. De libe raal Gillon (Kortrijk) sprak hooghar tig in het Fransch. Ziehier hoe het Bureel samengesteld werd: de. heer Mayeur (Kortrijk), voorzitter; de heer Desmit (Staden), ondervoorzitterde heeren Ronse (Oostende) en de Gheldere (Heyst), secretarissen de heeren Dupont (Ghistel) en Goetgebeur (Oostende), bijgevoegde secretarissen; de heeren Dautricourt (Brugge) en Vercruysse (Sweveghem), onderscheidelijk le en 2e quaestor. Tot leden der Bestendige Afvaardi ging werden gekozende heeren Ber- nolet (Brugge) met 41 stemmen d'Ar- tois (Kortrijk) met 43 stemmen: Lom- mez (Yper), 42 en Cornille (Veurne), 42 stemmen. Daarbij komen nog de heeren J. Van den Berghe, met 43 en Olivier met 42 stemmen. Men Weet dat het getal katholieke provincieraadsleden de twee gekozene dier katholieke scheurlijsten, de H.H. Schramme (Brugge) en Labens (Kort rijk) inbegrepen 43 bedraagt. Dinsdag laatst werden de provin ciale senators aangeduid. Bij de verkiezing telde men 77 stem men. Er waren 8 witte en ongeldige brieven, dus 69 geldig uitgebrachte stemmen. De katholieken behaalden met 41 stemmen 3 zetels en de socia listen met 17 stemmen 1 zetel. De Vlaamsche Nationalisten konden met hun elf stemmen geen aanspraak ma ken op vertegenwoordiging. De katholieke gekozene provinciale senators zijn de heeren Van Coiilie, Depontieu en Eammertijn. De socia listische gekozene is de heer Martens. Vlaamsche kunst aan het Hof. In den loop der vorigen Winter had het Vlaamsch Volkstooneel een op voering gegeven in Patria te Brussel, bijgewoond door LI. M. de Koningim Getroffen door het kunstwerk dat het Vlaamsche Volkstooneel leverde, had Hare Majesteit het verlangen uit gedrukt nader kennis te maken me! de Vlaamsche kunstwereld. Het Vlaam sche Volkstooneel werd verzocht een voorstelling te geven op het theater van het Paleis te Laeken. De keuze viel op De Geschiedenis van een Sol daat Die voorstelling moest door gaan op 11 Mei, doch tengevolge van de ongesteldheid van de Koningin werd de uitvoering verschoven tot deze week. Een gansche schaar Vlaamsche kunstenaars en hooggeplaatste'! vulde het theater. H.H. M.M. dé Koning en de Koningin alsook Prins Leopold en Prinses Astrid namen plaats in de koninklijke loge. Voor het Vlaamsche Volkstooneel was het een zegedag. De schitterende voorstelling werd warm toegejuicht. Na afloop der vertooning onderhiel den H.H. M.M. de Koning en de Ko ningin, Prins Leopold en Prinses Astrid zich nog geruimen tijd vriende lijk met de genoodigden. Dat de Vlaamsche taal zoo voor naam en overvloedig weerklonk onder de gewelven van de koninklijke zalen is een verblijdend teeken van de evo lutie der Vlaamsche beweging. Sinds eenigen tijd is het opmerkelijk d:.i het Koninklijk Hof geen gelegen- hv laat ontsnappen om in contact te komen met dé Vlaathsche kunstenaars. Dit gebeurde eerst te Kortrijk, waai de Koning de kunstwerkstede Decoene ging bezoeken, waar LI ij Streuvels, Servaas, Saverysenz. aantrof. Daarna werd te Gent door Prins Karei de nieuwe academie voor tooneel ge opend. Nu te Brussel zelf, waar voor de eerste maal Vlaamsche kunstenaars waren -genoodigd ten paleize. De be- teekenis van deze gestezal nie mand ontgaan. De Nederlandsche taal. Toen Minister Rogier, 100 jaar ge leden onze taal wilde smachten en de eenheid van ons land wilde bewerken door eenheid van taal, de Fransche, dacht hij dat dit zóu voltrokken wor den in eene eeuw. 't Is echter verkeerd uitgevallen. Het Vlaamsch viert thans een schoone triomf. Over 100 jaar werd de Nederland sche taal gesproken door 6 300 000 menschen en nu door 15 millioen, zoo wel in Europa als in Zuid-Afrika, Ame rika en Nederlandsch-Indië. Het Ne- derlandsch is de derde taal der Ger- maansche talen. Zij komt na het En- gelsch en het Duitsch en staat aan de spits van al de talen van de wereld voor haar wetenschappelijkheid. Het grootste getal boeken der wetenschap die den grooten Nobelprijs verwierven werden in het Nederlandsch geschre ven. Deze gegeven komen uit eene be langwekkende studie over den vooruit gang der talen en verschenen in het Zwitsersch blad, de Nieuwe Zuricher Zeitung 't Is meteen een bericht voor de hoorende dooven en de ziende blinden. Gezonde taal van een Waalsch blad. De Courrier de Huy geeft hoven de handteekening van den H. Scheen- maeckers de volgende beschouwingen over den Vlaamsche strijd Een Waal voelt zich gevleid wan neer hij reizende in de Vlaamsche pro vincies door de menschen verstaan wordt in zijn taal. Is het niet bedroe vend voor een Vlaming die in Wallonië reist dat hij in zijn taal door zijn Waalsche medeburgers niet begrepen wordt? En is het dan nog niet veel erger dat een Waming wanneer hij voor den rechter, den ontvanger der belastingen of om hef even welk ver tegenwoordiger van de administratie verschijpèn moet, zijn taal niet gebrui ken kan omdat hij anders niet zou ver staan worden. De Vlaamsche taal is nog steeds in Vlaanderen de asschepoetster, de taal die men gebruikt wanneer men tot de knechten of de meiden het woord richt. Laat ons zulks eerlijk bekennen en ook onze schuld erkennen. En laat ons tezelfdertijd broederlijk het groote en breede gebaar doen.dat van ons ver wacht wordt. Alle.twistzieke discussie moet ophouden. De kwestie moet wor den opgelost. Een wettekst in drie re gels volstaat namelijk: 1. De Hoogeschool. van Gent w.ecdk volledig vervlaainscht. 2. Al degenen die een. openbaar ajwht willen bekleeden moeten, bei.de- talen kennen. Wie kan zich er. tegen; verzetten:? Alleen degenen die met vooringeno menheid handelen, ene van wiie kan ge zegd worden dat hun. pretentie om de Fransche kuituur in; Vlaanderen te waarborgen enkel schijnheiligheid is. Maar de Vlamingen weten dat de school in alle gratiën de school van het leven is en dat 'zij al te dikwijls in Viannderen in strijd is met het fami lieleven. Zoo de kinderen heel goed bemer ken dat zij Vlaamsche ouders hebben, de ouders van hunnen kant bemerken niet altijd dat hun kinderen Vlamingen zijn. Het is das onontbeerlijk dat in Vlaanderen Vlaamsch zou gesproken worden op school, in dé kerk, aan de hoogeschool, op het gerecht, in de ad ministraties. Het Vlaamsch moet irs Vlaanderen dezelfde plaats innemen als het Fransch in Wallonië, ten spijt van hen die zooals ik geen Vlaamsch kennen. Zonder aarzelen dus wend ik mij tot mijn Waalsche broeders en zeg ik dat ik aan de zijde sta van hen die de ver- vlaamsching van Gent vragen. Studiebeurzen Bond der Kroostrijke Gezinnen. Zooals hekend, worden door het Studiefonds van den Bond der Kroost rijke Gezinnen in Belgie, leeningen toegestaan en studiebeurzen verleend. Deze leeningen en beurzen worden voorbehouden voor de gezinnen met ten minste vier kinderen. (Zie vervolg 2" blad). TWEE DOODEN. De Plaats der ramp. 1. Afr'ak van den hangaar waar de ontploffing plaats greep. 25 Meters van daar, waar de persoon staat aangeduid bo ven Nr 2, werd Dewulf getroffen en zijn afgeslagen heen lag nog 5 treffers verder (Nr 3). Nr 4 duidt de plaats aan waar het moordend stuk door de haag vloog. 5 - Liet gat door den muur in het huis op 10 meters van daar. De hangaar na de ontploffing. Zondag namiddag, om 2,20 uur, had hier weer een rampzalige ontploffing plaats, te \vijten aan onvoorzichtig heid, en die het leven gekost heeft aan twee personen. Volle tien jaar na het eindigen van den ooclog, vallen dus nog slachtoffers en zijn er in onze streek nog van die' moordtuigen tc vinden waarmede menschenlevens worden te niet gedaan. DE RAMP. In de Komstraat, op den hoek van den wegel onr naar het Footbalplein te gaan, woont Maurice Clabau. ophoo- per van ijzer en afval. Nevens zijne woning is een afdak aangebracht voor paard en kar en ook dienende als ver zamelplaats. Zondag namiddag was hij bezig in dit afdak, toen al met eens een schrik kelijke knal de omgeving deed beven. Vreeselijk gewond en bloedend lag het slachtoffer ten gronde. De knal werd over gansch de stad en omgeving gehoord en talrijke nieuwsgierigen snelden naar de on heilplaats. EEN TWEEDE SLACHTOFFER. De ontploffing joeg een stuk van den obus. dat wel 50 centimeters lang en rorrd de 15 centimeters breed was, al door het afdak, de haag, de straat over,, waar een voorbijganger getrof fen werd op 25 meters afstand en neer geveld. Het stuk ijzer vloog nog ver der door de haag in een aardappelveld; Deze voorbijganger, René Dewulf, 69' jaar oud, was erg toegetakeld;. Ter. hoogte van den buik was een heen af gestegen dat wel nog 5 meters, v-erdk»- vloog. DE HULP. Het eerste slachtoffer Clallam was! erg aan been, buik en aangezicht ge kwetst en bloedde vreeselijk. Na. bet H. Oliesel, ter plaats toegediend! door de Eerw. Pater Capucien. die de octaaf predikte in St Jams, kerk. werd hij naar het gasthuis overgebracht waar de ge- neesheeren Dewulf era Devos zijn been moesten afzetten', fn zijn aangezicht was hij ook erg toegetakeld en zou waarschijnlijk het gezicht verloren hebben. Later in dêsrarvood kon hij nog zijne biecht spreken err is 's anderendaags morgen rond' 6 T/i uur overleden. Het tweceufe slachtoffer, René De wulf, wassnog slechter gesteld: vree selijk bloedend werd hij in de beurt binnengedhegera. Hij kwam niet meer tot bezinning en herhaalde steeds Waar: moet ik loopen en Laat mij liggen;»;.De E. Heer Onderpastor Debever. diende hem het H. Oliesel toe. Een Ek uur na de ramp was de man bezTOökjEen. Het lijk werd naar het gasthuis overgebracht. René Dewulf. BIJZONDERHEDEN. René Dewulf wandelde, met zijn zoon die uit Rijssel naar Poperinghe- Ommegang gekomen was, naar zijn stukje land. De zoon zag zijn vader, langs zijne zijde weggemaaid en werd BBBBBBBBBKMBBBBBBBBBBSBBliaBaKK BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBlBBBBBi Voor uwe Geldpla&tsing;?» wendt U in volle vertrouwen tot de Fondsenbank Bijbalk: YPER, Groote Markt, 9. Tel. 304-334. Filiaal der Groep: Handelsbank Fondsenbank Noordstar. Kapitaal-Concentraties: 300 MILLIOEN. -«o»- Brussel, Gent, Antwerpen, Kortrijk, Brugge, Oostende, Thielt, :-: Iseghem, Lichtervelde, Poperinghe, Wervik, Komen, Yper. Agentschappen in al de bijzonderste Gemeenten van West-Vlaanderen Voorwaarden voor de Zicht- en Termijnrekeningen: Zicht: alle dagen beschikbaar 3 Veeriiendaagsche Rekening4.50 Spaarkas Zicht 5 Kasbons aan toonder op 3 maanden (vooraf betaalb.) 4 netto 6 maanden 4.50 netto 1 jaar 5 netto H H U H" OBLIGATIEN op 5 JAAR aan drager 6 NETTO. Rente betaalbaar met zesrtiaar.delijksche Koepons. BEURS BANK WISSEL.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 1