Vandevoorde BI. 5, - 25-8-1929. N' 34. rouwen hokje Boterstraat, YPER Lar dbouwers, Negenvoudige Gouden Bruiloften in De Panne. a ste Peiirn 1 urgers, N eringdoenersi BrOHluerii Masschelein DE POPERINGHENAAR C H T E r\f DE RECHTE WEG. Als er ooit een net Om u te vangen is gezet, Zoo wil geen kromme wegen gaan Maar houd' gestaag de rechte baan, Die beer zat in een kooi. Nu was er een FEESTDAGEN DER WEEK. AUGUST! - KOORNMAAND. Die zal u leiden uit den nood, Al is 't wantrouwen nog zoo groot, Zal vreugde geven op het lest. De rechte weg is 't allerbest. gBBfiBBBBBassaBBBBBBBBBBBBBBBBB briefkens van 50 frank, die in den om-, BOER TERF was naar de eksposi- loó.p zijn gebracht. 'zie gekomen met een mand kiekens EN TE OESDORP werd de kermis van zijn vrouw Zenobie. En bij de in beroering door de volgende gebeur- prijsuitreiking zond Terf een telegram 2S z H Ludovicus H Gregorius bis r - naar huis, alzooZenobie eerste prijs 26 M H. ZephSus, p. e"m H. Samuël, pr. van de kiekens. En Zenobie antwoord- 27 I) H. Jos. Calasanctius. H. Coesarius, bis. e sito, sito: Roer Terf, eerste prijs 28 W H. Augustin bel. en kerkl. H. Hermes. van de ezels. Wel besteed, 2egt Maren- ta; die boer had moeten schrijven: 31 z H. Raymundus Nonnatus. H. Isabella. tenis. Daar stond op de foor een soort 1 cirk en in die cirk was een beer te zien. HET MANNEKE UIT MAAN kind te kort bij dien beer gekomen en die beer had met zijn beerenmanieren het kind een veeg gegeven met zijn klauw, 't Was wel niet erg, maar 't kind bloedde toch aan de hand. De wonde werd door een dokter verzorgd en daarmee scheen de zaak afgeloopen. Maar jawel. Een uurtje later kwam het kind terug naar de foor en ging recht naar het kot van den beer. En pifpoef paf Drie schoten keer op keer En meneer De Beer Die was niet meer. 't Kind had de revolver van zijn va der genomen en daarmee de beer naar t de eeuwigheid geholpen. En Maren- ta besluit Die historie met den beer Bewijst alweer Daar zijn geen kinderen meer. DE MAAND AUGUSTUS blaast al meer en meer heur adem uit en we staan voor September. September is een maand fn'èt een r entte liefhebbers van mosselen lachen reeds. Immers daar wordt beweerd dat mossels 't bes te zijn in de maanden met een r in zooals van September tot en met April. Of 't waar is weet ik niet. In alle geval, als ge mosselen wilt gereed maken, zet ze dan eerst in wat water en giet er een scheut azijn in. 't Schijnt dat ze hun vergift uitspuwen als er vergiftige bijzijn. Nu ik toch bezig ben met raad te geven wil ik hier ook een raad geven aan mijn alderliefste Lezeressen die gaarne een schoon kop- peken hebben. Weet ge waar ge uw koppeken meê moet wasschen Met tomatten. Ge perst een paar tomatten uit en met dat sap wascht ge uw ha ren. Later spoelt ge ze met warm wa ter af. 't Sap van de tomatten is vettig en heeft al de eigenschappen van de zeep maar werkt niet bijtend. Ik heb dat lest hooren vertellen. Of t waar is weet ik niet. Ge kunt het algelijk ne keer probeeren. Maar als 't niet lukt moet ge niet kwaad zijn op 't Manneken uit de Maan. WAT ER ook naar de maan is, dat is het dorp Auvray, ergens in de Wa lenstreek. In dat dorp wonen 130 men- schen. Met de leste verkiezing wilde er zich niemand op de lijst stellen. Ze zaten daar zonder burgemeester, zon der schepenen, zonder gemeenteraads leden. En nu heeft men dat dorp met een ander vereenigd. Marenta zegt dat die menschen van Auvray verstandige menschen zijn. In veel andere gemeen ten van 't land staan de inwoners met de kiezing als kat en hond tegenover mekaar... Die van Auvray hebben ge peisd -fcalBajfrr Politiek is voor de zotten Daaraan vegen wij ons botten. 't Dorpke dat 't minste inwoners heeft is Zoetenaye. De gemeente die de kleinste oppervlakte heeft is Edin gen of Enghienzoo iets van 25 hect aren. De grootste gemeente is Gheel met een oppervlakte van omtrent 13 duizend hectaren. EN DIT heb ik dees week gelezen in een Antwerpsche gazetOpenbare verkooping van 7 schoone luizen. Zou dat niet móeten zijn: openbare ver kooping van 7 schoone huizen? vraagt Marenta. Misschien wel maar aan gezien er in Antwerpen een Dieren tuin is. heeft er misschien wel iemand een collectie luizen te koop. Daar ge beuren immers zulke rare dingen in de wereld. ALZOO HEBBEN ze te Coxyde ver leden week het monument ingehuldigd van de gesneuvelden. Tien jaar na den oorlog, 't Zou stillekens aan tijd worden. GENERAAL. VON SEC ITT, een Duitsche generaal die den oorlog heeft meegemaakt heeft een boek geschre ven en gezegd dat wie 't rapste is. den Zenobie gij hebt den eersten prijs met uw kiekens... Allee! Marenta als 't zoo nauw steekt. EN DE SJAMPETTER van Krib beldonk was met zijn zeuntje Lowietje 11e keer naar Brussel gegaan en ze waren in een museum te recht geko men. En daar stonden daar twee doodskoppeneen groote doodskop en VA V. KJ VI O A V V |7 pv.il V-VII 1 VC V. V. VI KJ V VI IV V IJ O 1 1 een kleine doodskop. Vader, zei het Plaatsen en hem met verwittigen. Veel hooren Zonder zich te storen; Veel verdragen Zonder luid te klagen Dit is de beste medecijn Om gelukkig hier te zijn. 't Is de waarheid, zegt Marenta die met een gezicht loopt van zeven ellen voor een frank. Ge moet weten dat Marenta zich ferm heeft laten foppen. Daar is een rondleurder aan de deur geweest en die heeft een stuk stof ver kocht aan Marenta, voor een kleed van ons Rozemarijntje en daar zit nu <le mot in. Niet in Rozemarijntje maar in dat stuk stof. En 't is bovendien nog stof dat zoo rot is, dat ge er met erwten kunt doorschieten. Die rond leurders kunnen zoo goed klappen en ze weten hun marchandies zoo goed aan te prijzenklaagt Marenta. Ja klagen, klagen, Zoo gaat het gewis, Als het kalfken Verdronken is. Daar zijn natuurlijk rondleurders die goei waar en goei marchandies verkoopen. Maar daar zijn er ook an deren en daarom zeggen we tot onze Lezers en alderliefste Lezeressen Op passen is de boodschap. JOHANNES TRETOOR van Has selt doet de boodschappen voor zijn stadsgenooten. Hij doet die boodschap pen naar Tongeren en St Truiden. Daarvoor heeft Johannes een otowa- gen gekocht en daarop heeft hij laten schilderen Johannes Tretoor, Besteler. Nu was Johannes zeer verwonderd toen hij op een morgen door een kop pel studenten hoorde roependief 1 dief! Johannes die wist dat hij niets op zijn kerfstok had en nooit zijn vin gers naar een andermans goed hac uitgestoken sprong uit zijn wagen en zei: als ge dat nog eens zegt laat ik proces-verbaal opmaken. Dief! dief! riepen de studenten weer. Een agent kwam er bij te pas en Johannes en de studenten en de agent trokken naar den buro. Daar zat een gewichtige commissaris, gewichtig te wachten op de gewichtige dingen die zouden ge beuren. En Johannes zei dat die snot ters hem voor dief hadden uitgeschol den en dat hij nooit een centje hac gepakt. Waarom scheldt ge dien man voor dief uit vroeg de commissaris streng aan de studenten. Wel! mijn heer de commissaris, antwoordde een van de jongens, heel simpelomdat Johannes op zijn wagen schrijft: be steler. Een besteler is iemand die steelt en hij die steelt is een dief. De com missaris keek door 't venster en nu zag hij ook dat er besteler in jrlaats van besteller op den wagen stond Tretoor, zei de commissaris, ge moet nog naar school gaan, man. Zoolang gij besteler in plaats van besteller schrijft, hebben die kornuiten gelijk. En Tretoor heeft er natuurlijk een 1 bijgevoegd. EN OP DE LIJST van de studenten te Leuven is nu de naam bijgevoegd van een keizerszoon. 't Is Otto van Habsburg, zoon van dien ongelukki- gen Keizer Karei, die maar enkele jydÉgetiden oorlog zal winnen. Allee maanden op den troon heeft gezeten ldat is een ie waarschuwing. Ik en toen is gestorven. Hij was ^ehiTw cl j nieen(:ie pertang, manneken, zegt Ma- met Zita, een prinses van k weet nietig gr nooif -n oork)g meer preaes waar, maai een maal mensen' j komen. Och vrouw, luister ne doch helaas zonder centen. Zita bleet keer zitten met 7 kinderen en wist niet meer van welk hout pijlen maken. De koning van Spanje heeft haar nu een villa gegeven, waardat ze gratis voor nietmendal mag leven, 't Is dus heur zoon Otto die nu in Leuven komt stu- deeren. mannekenvan wie is die groote doodskop. Van Napoleon, zei de sjatn- petter. En die kleine doodskop, vroeg het ventje. Ook van Napoleon, toen hij nog een klein manneken was, zei de vader. HIER NOG ZOO IETSWel, Marie, wat hebt ge daar een schoone mantel aan. Die heb ik gewonnen met meê te doen in een konkoer van 't langste te dansen. En hoe lang hebt ge gedanst? Tien uren. Hewel, Marie, ik moet daar voor geen tien uren dansen. Neen, wat doet ge dan. Ik speel tien minuten op tegen mijn man. DE HEILIGE CHRTSTOFFEL i»+>V- Te veel praten in del.uurt. de patroon tegen de ongelukken met aBMaeanMaflsaaMBi» Oorzaken van onweersvlagen. 1. - Vaders kousen en linnen slecht wasschen en niet op tijd vermaken. 2. - Zijn werktuig en papieren ver- 3. - De maaltijden zorgeloos berei den en nalatig opdienen. 4. - Te veel nuttelooze uitgaven doen. 5. - De kleine kinderen een groot deel van den dag slordig en half ge kleed laten spelen. 6. - Nalaten de groote bij tijds naar school te sturen. 7. - De woonkamer of het bureel van vader niet zuiver houden tegen dat hij 's avonds 't huis komt. 8. - Hem onvriendelijk onthalen als hij huiswaarts keert. de ötomobiels. Waarom Niet weten. De man heeft in zijn tijd zeker nooit in een otomobiel gereden. In alle geval als er ergens met de relikwie van de H. Christoffel gezegend wordt zijn er ronderden en honderden otorijders met bun wagen daar. Marenta en ik hebben dat lest gezien te Londerzeel. We waren daar ook met ons voituur- ken... Maar 't was met 'n kindervoi- tuurken. En toen zei Marenta: Daar gebeuren met de oto's veel malheuren en 't is dus met recht en reden dat er een schutspatroon wordt gezocht maar in veel huwelijken gebeuren er ook veel malheuren is er daar dan geen patroon voor? Toch wel Marenta. Ja, en wie dan. De heilige Zebedeus. IN BRUSSEL GEVEN ze nu een film die klapt, 't Is eens aardig om dat te zienmaar ik peis dat het nieuws er rap van af zal zijn. MIJN VADER werkt ook meê aan de sprekende film, zei Sjarlotteken heel fier. Ja... en welke rol heeft hij? Hij staat aan de deur en roept de men schen binnen. DIT HISTORIEKEN doet me den ken aan 't geen Marieken vertelde. Marieken had kennis gemaakt met een fierefluiter en die fierefluiter vroeg aan Marieken wat haar vader deed. En Marieken zei: mijn papa is zaagmeel- fabrikant. 't Meisken durfde niet zeg gen dat haar vader een gewone hout zager was. EN IN I JONG AR IE is 't uitgeko men dat een zekere Bella Kuis niet minder dan dertien vrouwen naar de eeuwigheid heeft geholpen. Men heeft de lijken van die dertien vrouwen in ijzeren kisten gevonden, begraven in zijn kelder. Ze zijn nu op zoek naar dien Bella Kuis. Zedeles: jonge meis jes en weduwen opgepast voor annon- cen die ge in sommige gazetten ziet staan en waarbij men vraagt te trou wen. Als ge goesting heb te trouwen en ge vindt geen man, schrijf dan maar naar 't Manneken uit de Maan. Ik ken verschillende treffelijke en brave jon gens. En als 't ooit tot een huwelijk komt dan verzoekt ge Marenta op de bruiloft en natuurlijk ook... Het Manneken uit de Maan. 10. - Gedurig klagen over de gebre ken der kinderen in plaats van ze zelve tót beternis te brengen. Huisvrouwen, wilt ge vrede in het gezin behouden, geeft dan eens acht op deze kleinigheden. Appelgelei: De vruchten in vier snij den, is er wormsteek, die natuurlijk verwijderen zoo niet, de vierdeelen noch schillen noch uithalen, oversopt met water, laten malsch koken. Op een stramijn gieten. Het doorgeloopen sap met zelfde gewichte suiker laten ko ken tot het opstijft, zoo noodig schui men. In potten gieten, dekken, enz. Bij zoete appelen voege men citroen sap. Vele menschen gelijken op slechte tandenhoe holler ze zijn, hoe meer ze zich doen gelden. Zooals we verleden week meldden hebben de inwoners van De Panne op Zondag 11 dezer met veel luister en op vriendschappelijke manier de Gou den Bruiloft gevierd van negen huis gezinnen, onder dewelke acht vis- schershuisgezinnen, getooid met hun IBBflBBBBflBBBBBflBBBBBflBBBBBBBBBIBBBflBBBBBElBBBIfiaBflBBSBBBBBilBH« DUIVENVLUCHTEN eigenaardige beste visscherkleedij. In de kerk werd een plechtig Te Deum gezongen, waarna ontvangst op het Stadhuis, 's Namiddags werd aan de oudjes een serenade gebracht sa men met de gejonde geschenken. We hopen dat Die keizerlijken student Te Leuven altijd Zijn lessen kent. In menig huisgezin Bij man en vrouw Komt twist en tweedracht Al te gauw. En als *t daar al ne keer oorlog is, hoe zou 't dan mogelijk zijn dat er tus- schen de landen geen oorlog meer zou komen? Ze zitten immers mekaar te beloeren als kat en hond. LAAT ONS AEGOUW van wat an- 1.000.000 FR. TE WINNEN door het koopen van loten der Verwoeste Gewesten. betaalbaar door kleine stortingen vanai 9 fr. 50 per maand. Vanaf de eerste storting neemt gij deel aan al de trekkingen. Bij geval van uittrek king van uw lot, zal de gansche premie u toebehooren. Ieder jaar zijn er 32 Trekkingen, 233 loter worden uitgetrokken voor een totaal van 21.500.000 FRANKEN De volgende trekkingen zullen plaats heb ben op 1 Sept. 1 lot van 250.000 f-, 1 lot van 100.000 fr 3 loten van 50.000 fr. op 10 Sept. 1 lot van 500.000 fr. 2 loten van 100.000 fr op 20 Sept. 1 lot van 500.000 fr. 1 lot van 100.000 fr 3 loten van 50.000 fr. op 10 Oct. 1 lot van 250.000 fr. 2 loten van 100.000 fr. op 15 Oct. 1 lot van 1 millioen op 20 Oct. 2 loten van 100.000 fr. 3 loten van 50.000 fr. 15 loten van 10.000 fr. Voor alle inlichtingen wendt U tot de UNION CENTRALE de la BOURSE Naaml. Maat., Beursstraat, BRUSSEL. Of bij Juffr. Simone Lansens, Post, Vlamertinghe IBBBflBBBBBBBBBBBBBHBBBBBBBSB Op 't postkantoor. Madame uw brief weegt te zwaar, ge moet er nog eenen postzegel bij plakken... Nog eenen!... maar dan gaat hij nog zwaarder wegen. Arbeid behoedt ons tegen drie doo- delijke vijanden: verveling, gebrek en ziekte: IBBBBBBBflBaflBBBBBBBBBflBBBSflBBB TECHNISCHE SCHOOL Vakschoolstraat, AALST De Verbroedering Poperinghe. BRETEUIL, Donderdag 15 Oogst 1929. 436 Duiven los om 7 u. 15. Aankomst le Duif9 u. 23 m. 40 sec., snelheid 1077 m. 55 aankomst laatste Duif9 u. 33 m. 52 sec., snelheid 999 m. 40. 112 prijzen. De 60 eerste: 1. Schaballie M.; 2. Giliioen E.3. Lenoir J.; 4. Vanbruwaene G.5. Prin- sie A.6. Clabau H.; 7. Labaere M.; 8. Pin ceel M.9. Staelens A.10. Labaere M.; 11. Devcrs J.; 12. Bouteez G.13. Desender J.; 14. Dumelie M. 15. Batheu J.; 16. Clabau M.; 17. Vandoorne W.18. Intervuyst D.19. Houwen G.20. Dewachter G.21. Intervuyst I).22. Lava A.23. Dehaene T.24. Vander- marliere 'M.25. Vanbrabant M.; 26. Labaere M.; 27. Verschaeve N.28. Lequien J.; 29. Durieux A.30. Vanbrabant M.31. id.; 32. Legrand C.33. Top W.34. Wullejtit P.; 35. Dewancker J.36. Dehaene T.37. Roffiaen J.; 38. Handtpoorter H.39. Lietaert N.40. Zijde M.41. Dupont G.42 Schaballie M.; 43. Vandevoorde C.44. Vermeulen J.; 45. id.; 46. Dupont D.47. Pinceel M.; 48. Van devoorde C.49. Lenoir O.50. Denut G. 51. Vermeulen J.52. D'amour C.53. Loncke J.54. Lava A.55. Hannebouw M.56. Van devoorde C.57. Derynck C.58. Schaballie M.59. id.; 60. Lava A. Serie van 6 duiven, 32 fr.Vandevoorde C. Serie van 5 duiven, 25 fr.Zijde M. Serie van 4 duiven, 20 fr.Vermeulen J. en Denut G. Serie van 3 duiven, 15 fr.La baere M. en Lava A. Serie van 2 duiven, 10 fr.Vanbrabant M„ Dehaene T., Dewan cker J., Dumelie M., Pinceel M., Roffiaen J., Intervuyst D., Durieux A„ Vanbruwaene G., Verhaeghe J., (Pot) en Debyser M. Leergangen in Schrijnwerkerij, Modelmakerij M subelmakerij, Smederij, Draaierij Mekaniek, Electriek, Spin- en Weefkunde Dagschool, 4 studiejaren Normaalleergangen (Zondag) van 9 tot 12 u. Avondleergangen ftaen J. -Serie van 2 duiven, 9 fr.Dekoker J. Serie van 2 duiven, 8 fr.Pinceel M., Debyser M., Dupont G., Dumelie \L en.De rynck C. DOURDAN van Zondag 21 Juli 1929. OORDEELT. Yper De Zon 356 duiven los om 5,40, snelh. ll' duif 1215,68 m. 65 jongen 5,40, 1187,00 m. Iseghem De oude Vrijheid 116 duiven 5,45, 1254,00 m. 30 jaarling. 5,45, 1254,00 m. Wevelghem Union 113 duiven 5,30, 1239,00 m. 33 jaarling. 5,30, 1230,00 m. Wevelghem «Recht voor allen»: 67 duiven 5,42, Roeselaere Latekomers 216 duiven 5,30, Kortrijk «Onze belangen»: 314 duiven 5,23, 67 jaarling. 5,23, Union Mouscronnoise 163 duiven 6,05, Poperinghe Verbroedering 205 duiven 5,28, 1266,00 m. 1240,00 m. 1193,00 m. 1189,00m. 1273,00 in. 1567,00 m. 2' duif 1198,30 m. Kampioenschap 1929. 1. Kampioen: Lamond Julien, met 9 prij zen 2. KampioenDerynck Cam., met 8 prijzen en 253 j>.3. Kampioen Lava Adrieh, met 8 prijzen en 377 p. De lijsten hangen ter inzage in het lokaal Devos. STUDENTENKRONIEK. 'ders klappen want ik krijg er kie- kenvel van, als ik aan de miserie van kens met lonkende oogen naar dien dJe oorlogsdagen denk, ze n Marenta. keizerszoon zien, zegt Marenta. j pROEESSOR FORBESi een sterre- 0P DINSDAG 27 OOGST AANSTAANDE kijker in Transvaal, heeft een nieuwe TE brugge sterre met een steert ontdekt. Vroeger rRnftTcrHF p ah er» AT jaren dachten de menschen dat er bKOU 1 bLHt r A U S L> A 6 groote rampen gingen gebeuren als er opgericht door het Jeugdverhond voor Ka- een ster met de steert door de lucht tholieke Aktie (J.V.K.A.) afdeeling Studenten van het bisdom Brugge. Nu zullen er veel Eeuvensche meis- De meiskens van Leuven 't Is wijd en breed gekend, Die zien er toch zoo gaarne Een opgeruimd student. Daarvoor moet ge niet naar Leuven zwierde. Den dag van vandaag zijn de gaan. zegt Marenta weer. Opgeruimde menschen wat slimmer geworden, studenten brengen overal de hoofden EN DOKTER ANSEEMO uit Span- en hartekens van de meiskens op hol. Je heeft een middel gevonden om de Misschien denkt Marenta nog terug lamheid te genezeen. Als 't maar waar aan den tijd toen zij in de volle fleur iswant I was en 't Manneken uit de Maan DAGWIJZER 's Voormiddags: te 9 u. Bestuursvergadering. te 10 y2 u.Hoogmis in de O. L. Vrouwkerk met Kanselrede door Nederlands gevierden t-, predikant E. P. Molkertboer O. P. Daarna De dokters ze vinden van alles uit... optocht naar de Basiliek van het II. Bloed; Maar ik zeg het hier zonder dralen, zegen met de relikwie door Z. E. H. Kan. Het best dat ze vonden, dit is mijn be- Cruysberghs. [sluit, 's Namiddags: De menschen zeer duur doen betalen. te u Optocht: West-Vlaanderens Studentenjeugd huldigt Paus Koning Pi 1 TS NU 50 JAAR GELEDEN dat us XI. Daarna Feestvergadering in de de electrische lamp werd uitgevondengroote zall der stadshallen. alsook de klapmachien. Maar ik zeg Dien dag moeten de West-Vlaamsche Stu- dat het klapmachien veel ouder is. den,ten vrijmaken om te Brugge hun hulde i te komen brengen aan onzen roemrijke re- V aut had Eva zulk een goed klapma- geerencien paUs. chien niet gehad, dan zou die onnoo- lja^ En ge moet oppassen, beste Lezers zele snul van een Adam niet zoo rap fen alderliefste Lezeressen dat ge ulder hebben geluisterd en dan was al die VULPENNEN niet laat foppen met de valsche bank- miserie niet in de wereld gekomen, i bij Sansen-Vanneste. Studeerde vele zaken In 't Grieksch en in 't Latijn En maakte vele liedjes Van harte- en minnepijn. Helaasdie goeie tijd is reeds lang naar de knoppen. Knoppen rijmt met foppen. Woensdag 14 Oogst, werden de eerste di ploma's toegekend an Ingenieur-Technicker in onze Hoogere Technische School aan de volgende studenten M. Van den Heyden Paul, Hofstade, met voldoening; M. Lemaire Jozef, Aalst, met onderscheiding; M. Ver havert Frans, Denderleeuw, met onderschei ding; M. Guns Roger, Aalst, met de grootste onderscheiding en met gelukwenschen van den keurraad. Maakten deel uit van den keurraad Hee ren Leeraars aan de Hoogeschool van Gent, vreemde Ingenieurs, de fleer Directeur-Ge neraal P. Vlaeminck, afgevaardigde der Re geering en M. E. Famelaer, Provinciaal In specteur voor het Beroepsonderwijs, afge gevaardigde der Provincie. I)it diploma is officieel erkend. Dezelfde keurraad heeft ook de overgangs examen afgenomen. Ook die examens zijn schitterend geslaagd. 1" Jaar: M. 66off F^eopold, Thourout, met voldoening; \L Roelandt Hypp., Aalst, met voldoening; if. Bomon Pieter, Aalst, met voldoening; M. EecVhout Octaaf, Wichelen, met de grootste onderscheiding en met toe juiching van de jury. 2° Jaar: M. De Schepper .Maurits, Saffe- laere, met onderscheiding; M. Vinck Edward, Herdersem, met groote onderscheiding. IGBBBHBSBBaSESilSSSBSBeRBSBBBaQB DE VARKENSKWEEK IN BELGIE. De varkenskweek bereikte in ons land op 31 December 1928 een totaal van 1 miljoen 139.131 stuks, met meer clan 9.000 stuks de opbrengst van liet vorige jaar overtreffende. Er valt op te merken dat op eenige maanden tijds er overgroote veranderingen komen in de varkensvooftbrengst. In Oost-Vlaanderen vindt men de meeste varkens286.382 stuksdan Lojnt Braband met 188.550; West- Vlaanderen, met 155.628; Luik, met 125.682; en Luxemburg, met 102.123. In de andere provinciën is de varkens- kweek niet zoo bedrijvig; Antwerpen komt aan den staart met 52.546 stuks. Belgie heeft verleden jaar ingevoerd, 2 miljoen 611.000 kilos versch vleesch van niet vervrozen varkens, voor de som van 26 miljoen 644.000 fr.versch spek 14.200 kilos voor eene som van 156.000 fr. Onze invoer aan levende varkens bedraagt eene som van 8 mil joen 657.000 fr. voor 11.645 stuks. aflBBBBBBBIBBflBBflBBBBBBBBHSBBB 'T WORDT SERIEUS. Te Tongeren en omstreken hebben nog regelmatig Langkampen plaats, met duizenden franken inleggeld. 't Parket heeft last gegeven onge nadig tegen de hanepiets op te tre den. Deze die dierengevechten inrich ten worden gestraft met bak van 8 dagen tot 6 maanden, plus 'n geld boete van 26 tot 5.000 fr. De overtre ding bestaat zoodra er een begin van uitvoering is. De dieren, de inzet, het intredegeld en al het gebruikte ma teriaal worden aangeslagen. 't Is om er twee keeren op te pei- zen... ginder en hier. CLERMONT, 18 Oogst 1929. 295 Duiven los om 6 u. 37 m. Aankomst 1* Duif8 u. 50 m. 38 sec., snelheid 1234 m. 60; aankomst laatste Duif9 u. 1 in. 26 sec., snelheid 1138 m. 55. 76 prijzen. De 60 eerste: 1. Verschaeve N.2. Lenoir J.3. Clabau M.4, Fache M.; 5. Pinceel M.; 6. Devos J.7. Blondeel A.8. Prinsie A.9. Dervnck G.10. Decoker J.; 11. id.; 12. Du melie M.13. D'alleine G.14. Pinceel M, 15. Decoker AL; 16. Vermeesch C.17. Pou seele M: 18. Suffys j.: 19. Dehaene T.,; 20. Logie L.21. Verhaeghe J.; 22. Vandevoorde C.; 23. Roffiaen J.24. Intervuyst D.25. anbrabant M.26. Durieux A.27. Van- h.fiucke J.28. Fache M.; 29. Debyser .M. 30, Lahaye H.31. Desender J.; 32. Dezeure H.; 33. Dupont G.34. Turkery C.35. De- seifder J.; 36. Fache M.37. Vermeulen J.; 38. Vanbruwaene G.39. Desender J.; '40. Amez A.41. Staelens A.42. Vandevoorde C.; 43. Fache M.44. Geldhof C.45. De byser M 46. Dupont G.47. Lenoir O.48. Dupont D.49. Dumelie M.50. Derynck C. 51. Dewachter, G.52. Intervuyst D.53. id. 54. Staelens A.55. Dewachter G.56. Scha ballie M.; 57. Roffiaen J.58. id.; 59. Van brabant M.60. Deèaesteker I. Serie van 5 duiven, 16 fr.Desender J. Serie van 4 duiven, 16 fr.Fache M. Serie van 3 duiven, 12 fr.Intervuyst D. en Rof- m Groote keus van LINOLEUM BALATUM bij SANSEN-VANNESTE, 15, Gasthuisstraat, Poperinghe. B Men belast zich met het plaatsen. (BBBBBEBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBEBI K O R T R I J K. OPENLUCHTTHEATER Op Zondag 8 September, te 3 uur 's na middags zal te Kortrijk door het Vlaamsche Volkstooneel HALEW'IJN, tragische ballade van Antoon Vande Velde, onder regie van den schrijver zelf, worden opgevoerd in het Openluchttheater der Abdijkaai. Er staan groote verwachtingen op dat jongste werk van den schrijver van Tijl dat ook in den vreemde bewondering afdwong. Wat niet zoo dikwijls gebeurt zal ditmaal verwezen lijkt wordende auteur Anton Vande Velde zal zelf zijn laatste werk regisseeren en ont wierp eveneens de kostumes. Er zal iets te zien en te hooren vallen in het Openlucht theater, op 8 September. Alle tooneelliqf- hebbers uit Kortrijk en omliggende dus daar heen I tl ei" Stï*e©Ik wa - Goede Waar [SKlRSXfg de Beste Reklaam g! Voor uw bier wendt u tot de zij alleen kan u, zelfs gedurende de warmste dagen, aangename en heldere bieren bestellen, zij is daarin gelukt dank aan het gebruik van beste gra nen en fijnste hop en ook dank aan hare moderne installatie die nu een ijs- machien en verkoelde kelders bevat. MAS-CAR het fijnste speciaal GERSTEN het beste blond STERK het smakelijkste bruin Als voorheen kunt gij in de Brouwe rij Masschelein een aangenaam bier verkrijgen aan zeer genadigen prijs.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 5