REKLAAMWEEK TOOHEE ooo oooo oooco uan Zondag 20 lot uriidag 26 dezer ooo So O O CO bij Joseph MELIS-GERBER OOO O O 00 000 eooo OOOOQ Politiek Ovepzieht AU JOLI PIED goede en schoone SCHOENEN in REKLAAM 00 In 't Binnenland STADSNIEUWS. BERICHT. Bixschoote. Bedanking. De Her A'lphQhSi Be ene, Burgemeester, bedankt hiermede, uit ganscher harte, de geheele bevolking voor de algemeene deelneming en den blijk vau genegenheid gegeven ter gelegenheid van het afsterven en de uitvaart van zijne duurbare dochter Martha Brugga. Verdronken. Woens dag namiddag heeft men het lijk van den genaamde L. C 55-jaar oud, muziek kunstenaar, uit den steenput van zijne woning, Gentpoortstraat, opgehaald. Oostv!eieren. - Ongeval. - Woensdagmorgen, te 1014 ure, was Ge rard Aernout, oud 26 jaren en wonende te Elverdinghe, aan het werk op het ge hucht Elzendamme toen een zware telefoonstaak, bij het rechten, de handen Woes en. Brand. Ma; morgen rond 4 uur brandde eeo woond bouwvallige woning af a der werke s ontschoot en op zijn rechter- <c '^e 'PPe 11 Boesinghe. Vreugde 'wu. Zaterdag laatst verspreidi rap de mare dat Weledele Heer <j bault de Boesinghe door dep lyOni Burgemeester van Boesinghe w; noemd. De klokken gingen aan 't en in eenen oogwenk wapperden^ gen aan de gevels van de huizin plaats was de bevlagging algtmee Roger, zoon van den afgestorven meester, is in den bloei der jaren hoogere studies zullen hem goyd kom n om ons Boesinghe zoo 't b te besturen. Sinds den oorlog heel veel gedaan, doch er blijft 00 veel te doen. Mr Roger is welge] en de inwoners van Boesinghe ver ten Van hem een goed bestuur Moorse©!?. N od'0' tiger al. Een smartelijk ongeluk heeft zich Zater dag morgen voorgedaan te Moorseele Landbouwer Gust af Delputte, 83-jaar, woonachtig wijk Overheule ging rond 10 ure op den zolder om zijn duiven te be stellen, toen bij mis rapte en uit de zol deropening neerstuikte. St-Kruis. Botsirg. Een auto botste tegen het gespan van eene land bouwster van Moerkerk e. De vrouw werd uit het rijtuig geworpen en erg gekwetst. Het paard sloeg op hol en het rijtuig was erg beschadigd Swevegharn. Erg Ongeval Leon Delaere, reed per ve!o en werd door een auto aangereden en medegesleurd. Hij is gekwetst aan hoofd en beenen. Zijn toestand is onrustwekken. Zooals andere jaren, bied ik eene allerschoonste keus van CHRYSANTEN \onr ALLERHE1U VALL A.EY8-BUTI1V, Het Bloemveld POPERINGHE. Henri Wensma - Gi BL 2. 20-10-1929. N' 42 «Bg.DE POPERINGHENAAR SS» GÖOCU 27, Gasthuisstraat, Poperinghe voor Heeren Damen en Kinderen aan buitengewone brijzen Komt zien naar de uitstalling. vroom gebed ten Hemel «Ons toekome tiw Heer... o Heer dat gansch de aar de U aanbidde... dat Uyv Rijk zich uit- strekke van zee tot zee... opdat er welhaast maar één schaapstal en één herder meer weze. Weze dien dag een dag van algemeene Missie-Com munie tot ontferming over tallooze zielen wier grootste ongeluk het is onwetend te zijn van Gods goedheid ey liefde. De missiedag moet ook zijn een dag van Missiepropagandahij moet in ons missievuur opwekken en levendig fVtaken. .Daarom is het dat Zijne Hei ligheid voorschrijft dat er dien dag over de missies onder alle missen ge predikt worde om aan de geloovigen vooral het Werk der Voortplanting des Geloofs te leer en kennen opdat alle christenen er van zouden lid wor den. De omhaling van dien dag wordt ook besteed aan dit missiewerk. Wij vertrouwen., zoo schrijven de Bisschoppen van Belgie, dat deze dag de christelijke liefdadigheid zal aan vuren en aldus overvloedige zegenin gen zal nederroepen zoo over ons katholiek vaderland als over de arme heidenen voor wie Onze Missionarissen zich opofferen. Iedereen viere dus dezen missiedag mede vooral door een vurigj gebed voor de Missies en óók door een milde gift elk naar vermogen om in den stoffeliiken nood der missionaris sen te voorzien. Honderdvoudig wordt U dat gebed en die gift, vergoed. 1 VERGEET NIET Zondag een bezoek te brengen aan de TENTOONSTELLING VAN 't NAAIWERK VOOR DE MISSIES Klooster der Zusters Benedict incn. Ingang kosteloos. Open vanaf 9 uur. IliEfliniUIBUIIlHIBBaBBSaBI Vlaamsche hutsepot. Wanneer de uitslag der verkiezingen van Mei laatst gekend was, wanneer het klaar bleek dat geheel het Vlaam sche land zich uitsprak tot den eisch de Vlaamsche kwestie te zien oplossen, o dan kwamen de meest' uiteenloopen- de beloften uit alle hoeken van het land. Het duurde echter niet lang of het had den schijn dat men de Vlaamsche kwestie had willen doodzwijgen Al leen het Algemeen Christen Werkers- verhond scheen den stier bij de hoorns te vatten en kwam af met een uitge werkt voorstel. De Regeering tikte noch mikte. Thans komt er leven in de bron werij. De Vlaamsche Nationalisten kwa mén hijeen en werkten aart een wets voorstel dat het Federalisme tot grondslag heeft. Spoor-, Buurtspoor wegen. Nationale Bank, alles, zou out dubbeld worden. Voor alle Ministeries 't zelfde. Ook Liberalen en Socialisten kwa men hijeen. De oplossing welke de Liberalen voorhouden, voor zooveel reeds uit lekte, voldoet in geen deelen het Vlaamsche 'Volk, vooral niet wat de Deutsche Hoogeschool betreft. De Socialisten zijn het tamelijk eens over decentralisatie. F,n de Katholieken? Die ook zijn aan het vergaderen. De Vlaamsche Katholieken hebben hunne eischen uit eengezet. Nu komen de Walen aan de beurt. Het valt echter te vreezen dat Waalsche Katholieken zullen beïn vloed zijn door de stugge houding der Liberalen. Wij hopen echter dat de Waalsche Katholieken met de Vlamin gen eene overeenkomst zullen kunnen sluiten. De Waalsche Liberalen en de Waalsche Socialisten zijn wel kunnen overeenkomen, waarom zouden de Waalsche Katholieken dat niet kun nen. De Katholieke partij heeft hierin eene groote rol te vervullen. Na al hetgeen de Katholieke Walen van hun Vlaamsche collegas hebben gehoord, kunnen zij niet meer zeggen dat zij de eischen van de Vlamingen niet kennen. Deze week zullen de Katholieke Wa len zeggen wat zij willen. Mocht ge heel de Kath. partij het eens zijn om Vlaanderen voldoening te geven. En zoo laat Minister Jaspar alle partijen maar roeren in den ketel. Hij staat te wachten en te zien wat voor een hutsepot men aan het bereiden is. Minister Jaspar heeft stellig beloofd dat met 1930 de Vlaamsche' kwestie volledig zou opgelost zijn. Maar de Vlamingen hebben nog niet heelenraal vergeten wat er zooal gefoefeld ge weest is rond het Amnestie-vraagstuk om in de belofte, zelfs.van een Kersten Minister, niet al te veel trouw te stel len. Om de verwarring rond het Vlaam sche vraagstukvolledig te hebben lot)- jPJjöi er reeds geruchten rond van re- geeringscrisis. Proefbalonnekens be treffende de mogelijke samenstelling van een drieledige regeering worden reeds opgelaten. Al dat politiek gemikmak laat ech ter de Vlamingen onverschillig. Een dingen staat vast, namelijk als de ploeg Jaspar, de Vlaamsche kwestie kan oplossen, dat zij het doe. Kan zij dit niet dan mag de huidige regeerings- comhinatie gerust verdwijnen. Liet spook van een regeeringscrisis, waar van zelfs deze regeering reeds ruim misbruik gemaakt heeft, kan ons niet afschrikken. De oplossing van het Vlaamsche vraagstuk is wel een re geeringscrisis waard, als dit de eenige uitweg is. En wat de feesten van 1930 betref fen, volgaarne zal Vlaanderen zich aansluiten bij de verklaring in den Provincieraad van Brabant deze week afgelegd door M. Laureyns, namens de Christen Democraten. De Vlaamsche bevolking zal niet te vinden zijn voor een medevieren aan de jubelfeesten van 1930, indien voor dien tijd geen rechtherstel is ge schied. Een fransche spreuk zegt dat een man die verwittigd is, er twee waard is,'Het woord' is aan de wetgeving. De supertaks. De Ministers hebben een eerste maal gedachten gewisseld over de hervorming van het belastingstelsel en de wijzigingen te brengen aan de su pertaks. Vaste beslissingen werden nog niet getroffen. Er zal verandering komen, dat is zeker, maar het zal niet gemakkelijk vallen iets doeltreffends in de plaats te stellen. De Ministers hebben den vasten 'wil om wat beters te vinden. Als die zaak in de Kamer te berde zal komen dreigt er daarrond een ge weldige strijd te zullen worden ge voerd. Tusscheu. de aanvallers en ver dedigers van de supertaks zal een lan ge en ingewikkelde loopgravenoorlog gevoerd worden. Aan voorstellen tot wijziging en volledige afschaffing van de supertaks zal het niet ontbreken. Minister Jaspar heeft te Antwerpen gezegdWij zullen er voor zorgen aan ons fiscaal regiem zulkdanige wij zigingen te brengen, die meer eerbied zullen aan den dag leggen voor het fa miliegeheim en meer veilig'heid ook. Zoo gewijzigd moet de supertaks behouden blijven, want liet is redelijk dat iemand die waarlijk overvloed heeft er een zeker deel van afsta ten bate van het gemeenebest. GUI DO. Zondagrust. Alle Apotheken open tot den middag; heden Zondag nafciiddag alleen M. VANDEPLAS. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn, Mi graine, Rhumatiek en aan Griep willen lij den, wij hebben hun nochtans genoeg de MONOPOEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, en A. Kestelyn, Gasthuisstraat, Poperinghe, de doos6 fr. PENSIOENEN. De personen geboren in de maand October, moeten heden Zondag mor gen naar 't Volkshuis, Yperstraat, van af 9 tot 11 uur, komen met hunne pen- sioenkaart of om hunne storting te doen. Pensioenaanw agen. De ouder lingen die nu in de maand October 65 jaar oud worden, mogen Woensdag aanstaande, 's namiddags te 2 uur, hunne aanvraag doen bij den Heer Ontvanger der Belastingen, op 't Stadhuis. Gelukwensch D,e Poperinghe- aar» biedt aan Eerw. Heer Vejffiamtnë, rincipaal aan 't College, zij tr éérbiedig- ste gelukwenschen ter gelegenheid zijner benoeming als Opziener der Colleges. De vijt-en twintig jaar, hiér ter stede door hem aan onderwijs en opvoeding ge wijd hebben hem de algemeene achting verworven. Zijneooschatbareverdiensten worden door eenieder ten hoogste gewar- deerd ,.e.n zijn gebeurlijk heengaan zal door eenieder betreurd worden..' 1 VERBOND DER CHRISTENE VROUWEN BELANGRIJK NIEUWS. Zeer Eerw. Heer Deken heeft benoemd tot Proost van fiet Verb, der Gbristene Vrouwen, in vervangi g van E H. Sobry pastor te Zillebeke, den Eerw. Heer Geiraert, onderpastor op St Jans paro chie ter stede. In naam van AL DE LEDEN wen- sc ïen w j hem welkom en verhopen van hem hulp en steun en raad in alle gelegen heid. Onze eerste Winterfeest zal plaatsheb ben den 2n Zondag van November, elk een houde dus dien dag rij om de be- angrijke en aangename vergadering bij te wonen. Zondag aanstaande, alle inlichtingen zullen kenbaar gemaakt worden, mtn vergete dus niet de gazet te lezen 'en in tusschen al de leden zullen propaganda maken bij vriendinnen en kennissen. Men aanvaard nieuwe leden. Het Bestuur. Op Maandag 28 October, te 6 uur, in dezelfde zaal MISSIEVOORDRACHT met lichtbeelden over Indië door E, P. THOMAS, Carmeliet. Ingang kosteloos. Er zal eene omhaling gedaan worden ten voordeele van Zuster Elisabeth der Drieeenheid der Zusters van Liefde van Gent (Juf vrouw LAURA BILLIAU VAN PO PERINGHE), die op 26e October aan staande vertrekt naar Lahore, Punjab, Engelsch Indië. Iedereen zegge 't voort. De Missiekrans. Wie zijn kind bemint, spaart... de FOR- TIOR niet! omdat hij weet dat kinderen die met Kindermeel FORTIOR grootgebracht worden te verkennen zijn buiten alle andere omdat zij er zoo frisch en gezond uitzien. Alle apothekers, vele vroedvrouwen en de beste kruidenierswinkels zullen U de Fortior bezorgen aan 6,75 fr. de doos. Te verkrijgen bij J. DE PUYDT- SCHMIDT allerschoonste keus van Paternosters en allerhande nieuwig heden van geschenken voor Eere- Communie en alle andere feesten. Veranderingen van alle oude Juweelen in allerlaatste nieuwe modellen. Dronkaards. Maandag namid dag rond 2 uur werd René D..., voren- aan de Veurnestraat, door de politie opge raapt en tot ontnuchtering opgesloten. Pj-oces is tegen hem opgemaakt. Zelfden namiddag, rond 3 uur, viel Henri C... uit zijn hondenkar op de markt en kwetste zich erg aan hit gezicht. Hij gerocht toch weer op zijn hondenkar en de beestjes voerden hem naar huis. Verstoppingwerend. -De Roode Pillen van L. Dupuis, Jumet, genezen de ergste verstopping en herstellen de regelmatige werking der darmen. De doos6 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Het stadsbestuur van Poperinghe brengt het publiek ter kennis dat van he den af eene GEDIPLOMEERDE vroed vrouw, met jaren ondervinding, ten dien ste is der bevolking en der omliggende gemeenten. Adres Madame Cl. Delem, Katholieke Kring, Bertenplaats, 5, Poperinghe. Huis Em. LEEUWERCK, 38, Gast huisstraat (nevens Fotowinkel) PO PERINGHE. Fabrikant van Ju weelen in Goud, Platina, Zilver en Diamant. Goede Uurwerken met 5 jaar waarborg. Schoone keus van Brillen. Alle herstellingen. BERICHT. - MARKTDAG. Daar Allerh©l!igen dit jaar op een Vrijdag valt, zal onze wekelijksche Marktdag die week plaats hebben den Donderdag. Jubelfeest. In O. L. Vrbuw Gasthuis wordt op Maandag 21 October, plechtiglijk het gouden Jubelfeest gevierd van 5o jaar kloosterleven der Eerw. Zus ter Maiie-Antoinette (Barbara Dejonghe) en Eerw. Zuster Marie-Victoire (Julie Egels-. Vijftig jaar lang een opofferend leven bij kranken en zielen 't staat in gulden letters opgeschreven. Wij wenschen hartelijk geluk aan de jubelvierende verdienstelijke Zusters en gansch het Gemeenschap. Eene waarheid is het, dat er maarieen middel is om uw hoofdpijn of zenuwkoorts te genezen. Neemt de ALGAOPOEDERS der vorige apotheek Jdbotte van Yper. Het-zijn de beste 1 De halve doos 3,25 fr.groote doos 6 fr. In POPERINGHE te bekomen bij Vande- plas, apotheker. In YPER bij Hautekier en Van Robaeys. Naar de oplossin'* van het Wo ningvraagstuk. V. O. S. geeft als tombola-prijs een nieuw Woonhuis, waarde 60.000 fr. Koopt loten der V. O. S.-tombola 25o.ooo fr. Prijzen. Electriciteit Bericht van stroomonderb- eking. Zondag 20 Oktober, zal de levering van electrischen stroom geschorst worden van 7<3o u. 's voormiddags tot 3.3o u. 's na middags. De Regenmantel BELGICA en de Trench-Coat met zijne uitneem- bare, ondoordringbare gedeposeerde voering MONDIAL zijn enkel ver krijgbaar «IN DEN NEGER» bij Fel. Blanckaert - Verleene, meester kleermaker, Gasthuisstraat, 39, Pop. Pectoral Dupuis. 't Is de beste reme die bij het begin van een kwaadaardige val ling of griepzij doet spoedig den brand in de ademhalingsorganen verdwijnen. De doos6 fr. bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe. Dameski eederen. Het Huis GEROER, 5, Schaalstraat, soldeert, enkel gedurende eenige dagen, overgroo- te keus van Wintermantels en Klaadfes aan buitengewone lage prij zen Komt zien cn oordeelt, het is zon der verplichting. Zie de reklaam in de reklaamrubriek. Volkshuis Poperinghe Bibliotheek-Davidsfonds Onvoorziene orr standigbeden waren de oorzaak dat de Bibliotheek Donderdag laatst niet kon openen diezelfde omstan digheid laat niet toe Zondag toekomende te openen maar van at Donderdag 24 Oc tober zal de Bibliotheek weerom toegan kelijk zijn. De Bibliothecaris. Jonkheid luistert naar de raadgevingen van ouderenhet beste micftlel om te ver kloeken is altijd den ouden, goedgekenden THEO^ROMA. Te Poperinghe bij alle Apothekers. Yper. Vrijdag pamiddag was er eene dqchter van IR jaren een winkel der Boterstraat binnengegaan en vroeg voor; iemand die tegenvvoordig het huis niet verlaten kan, verschillige kledingstuk ken ter Waarde van 500 fr. Ze zegde ech ter na keus dadelijk weder te keeren. Doch daar het meisje zich wachten liet ging de heer van het huis op inlichtingen en vernam aldaar dat zij heelematl onbe kend was en zij hoegenaamd geen op dracht gekregen had om dit of dat te gaan fcoopen, zoodat men hier met een dievegge te doen had. Laat ons hopen dat de opzoekingen welke gedaan wor den tot goeden uitslag zullen leiden er. dat ze weldra de bedriegster zuil n weten te vatler Zaterdag avond heeft men in de Kerk van Belle's Godshuis een kostelij ken vrouwenring gevonden Niettegen staande de gewenschte ruchtbaarheid er aan gegeven werd, werd de ring nog niet teruggehaald. Beter nog dan vroeger werd de ok- taaf van O. L. Vrouw van den Rozen krans in de St Jacobskerk gevLrd Tel ken avond mocht de predikant E. P. Aerts, Dominikaan zich verheugen in eene grootere deelname en niet te ver wonderen ook, want zelden kregen wij hier zoo 'n talentvollen redenaar te hoo ren. Ook de jaarlijksche processie was buitengewoon goed gevolgd De aanstelling van Z. E. H. Deken Vermaut zal plaats hebben vandaag en eene week, dus op 27 October. - Bij Koninklijk besluit van 11 Octo ber 1929 is mijnheer Gustaaf Weyland, rechter van de politierechtbank te Brus sel, benoemd tot officier in de Kroonorde Wij wenschen onzen welbekenden stads genoot uit der herten proficiat. —5 De WAARBORG eener PELS vindt ge niet alleen in de goede faam eener firma maar voor al in de vakkennis der verkoopers, en de doelmatige mo derne inrichting hunner werkhuizen. FL. VANDEVOORDE Boterstraat, Yper. (Lid van 't Belg. Synd. der Pelsfabrikanten) Expert - - Fourreur Voert rechtstreeks de uitheemsche vellen in. Bewerkt ze in eigen werk- ïuizen; levert de grootste waarborg. De Kamer van inbeschuldiging stelling heeft den genaamden P.us-Frans Vandemaele, daglooner alhier wonende thans aangehouden, «erzonden voor het assisenhof van West-Vlaanderen onder beschuldiging van moord, gepleegd op Cyriel Vandoornete Yper d.*n 14 Augus tus 1929. Zondag gaven de V. O. S. hun eerste tooneelavond van het jaar. Er werd opgevoerd Baas Ganzerdonck naar de roman van Conscience door J Poot. Tot tweemaal toe was de zaal proppensvol ea de spelers hebben een welverdiend ap plaus mogen in ontvangst nemen, 't Was verdiend ook Dezen keer speelde Nuyt- ten wondergoed. E. H. Vanjeveghe, onderpastoor op Sint Niklaas, werd in dezelfde hoe danigheid benaamd te Boesinghe. In de vier jarin welke hij overbracht had hij de genegenheid van al de parochianen weten te winnen en de m nnen van over de sta tie zijn niet weinig spijrig hem te zien vertrekken. Wij wenschen hem alle geluk en danken hem uit der harten Naar men zegt zqu de Staat den nog overblijvenden grond van hét gewe zen Krijgshospitaal,' in de Statiestraat willen voorbehouden voor het oprichten van een nieuwe telefooncentrale, d e op gansch moderne wijze, dus met automa tische toestellen zal ingericht worden Zooveel te beter maar eerst zien Op 28 dezer komt het Vlaamsche Volkstooneel in het Vlaamsch Huis op voeren, het reeds zoo gunstig gekende stuk Halewijn VLAMERTINGHE. Gemeente krediet van Belgie. Alle verrichtin gen. Zékefste geldplaatsingen. Recht- streeksche agentJer. Dehaeck. Vereermerkt. Bij Koninklijk Be sluit van 1 October, werd het Burgerlijk Kruis van 1' klas toegekend aan Meester Florimond Dequeckerrustend hoofdon derwijzer alhier, voor diensten bewezen aan 't onderwijs. Pertelijk proficiat en beste wenschen van geluk. Sterjgeval. Te Ge t. in 't ge sticht der zusters van liefde, zeer god- vrucht'g, Mevrouw Lucie F ulsteke, We van den gewezen Burgemeester A lois Vermterseh Korten tijd na den dood van haar echtgenoot had zij het dorp verlaten waar zij algemeen geacht was en waar de herinnering aan hare rechtschapenheid en mildheid nog steeds in zegening blijft. Zij ruste in de Vrede des Heeren. C... was sedert eenige dagen mis troostig. Alle slag I en Buikb; Toestellen Misgroeiïr Kromme E en Stompt Kunstarmen Beenen. Ela kousen v. Adf CH. INGHELS (Zoon) - Begijnengrac (tram 1 of 3) GENT. - Let wel op ac Crombaka, Landbouw dracht Op Zondag 20. October uren namiddag door L. Proot. land Ingenieur, over scheikundige stoffen. Aanvaard inmiddels, Mijuheer verzekering onzer hoogachtirg. re-T~*rTgr-.: Doch jamrfier.Op de vreugde de spoedig droefheid. Onze Eern Heer Kapelaan is heengegaan, M Bisschop den werker kennende, hem op een grooter veld geplaatst, zien we met tranend oog den ben priester vertrekken. Hoe spijtig moest hij zich onderwerpen. Hij echter dat hij met zich meeneemt de bare genegenheid van zijn volk en c weleer onze kapelaan Annoo', rijt denken nooit zal verloren gaan. Boerinvegilde. Heden Zo na de H. Familie, algemeene vet ring voor de leden der boerengt 't Klooster. Dagorde: Voordracht, ders op de hoeve gewonnen» en zan Het GOUD en DIAMANT, HORLO GEN, enz. verkocht bij VAN LEDE Boterstraat. YPER. is altijd van eerste hoedanigheid en aan gematigde prijzen. Vermakingen en verwisselin gen. Ter gelegenheid van de Eere- Communie, wendt uw rechtstreeks naar het oud gekend Huis J. DE PUYDT-SCHMIDT, waar gij zult vindenAllerhande nieuwe modellen Juweelen, enkel in Platine, Goud en Zilver, versierd met Diamantstëenen van eerste kwaliteit. Aankoop van Goud en Zilver aan den hoogste prijs. voet nedersloeg, met het ongelukkig ge volgdot al de teenen verpletterd werden. Dadelijk werd hij naar het hospitaal van Vperen overgebracht om er eene heelkun dige bewerking te ondergaan. Aolbeke. Messteken Zekere Robert Pauw, 2S-jiar werd door een medeminnaar afgewacht en erg afge- takkeld. Hij bekwam niet min dan zes messteken. Zijn toestand alhoewel zeer erg is niet wanhopend. Moeskmen, Autobotsing. Voor de wonirg van Dr Devos stond 's avonds een auto de taxivoerder Van- neste botste erop. zoodat zijn taxi het on derste boven geslingerd werd Vanneste zelf werd met zulk geweld op de straat - steenen geworpen, dat hij de schedel ge broken wérd. Zijn toestand is uiterst erg. CROMBEKE. d. Mijnheer CYRIEL DëCAE, Gemeente-Ontvanger. Agent der FONDSENBANK, gelast zich met alle plaatsingen van gelden aan de voordeeligste voorwaarden. Kasbons op 3 en 6 maand, op 1 jaar Spaarkas 5% bruto. Obligatiën op 5 jaar 6% netto. BANK BEURS UITWISSELING van Fransch Geld De ongelukkige bleef op den slag dood. De auto is zinder omzien weggereden. Wervick. Dieren. Bij den goudsmid Hugo Vbben dieven gepoogd in te breken, doch werden door hff beige "Woensdag morgen was heel de wijk van 't Zaal liof in rep en roer ter ge legenheid van de wijding der nieuwe spin nerij van de gebroeders Leclcrcq E H. Pastoer van St Pieters bijgestaan door den E. II onderpastoor werd er op gewacht door de eigenaars, den Heer Sobry,burgemeester, den adxokaat heer Butaye, den heer Mahieu en het perso neel der fabriek. Om 1 ure ving de li thurgi«che plechtigheid aan cn de aange boden bloemengarve werd bij het gedenk- teeken onzer gesneuvelde soldaten neder- gelegd. Het fe-stmaal daaropvolgend, werd opgediend in het gasthof De Sul tan en de Burgmeester hield daar den gewenschten toast. Dj beste stemming heerschte van het begin tot het einde e de genoodieden verlieten het buis met de beste vooruitzichten voor de toekomst rinkel verjaagd Het huis was sedert 1 October meer bewoond en behoorde toe aa landbouwer Coppernolle die be; was er stalling van te maken. Oo onbekend. Er bestaat verzekering VSnch**m. Tram tegen K,v Vrijdag avond rond 8 ure, aan be hucht Het Zwart Peerd te Vin botsteden tram op den Kamion, t hoorende aan M. Dehaeck-Moutt< Veurne. De schok was zoo gewelè) de twee assen van het voertuig gebr waren. Fen paard werd ee1 poot af den en moest ter pla ts afgemaakt den. Het andere ging rp hol en de leider was deerlijk geword aan heth Proces-verbaal is opgemaakt. GHELUVELT. De N. V. FC SENBANK .is alhier vertegemvoor door Mijnheer ALOIS BEYLS, meente-Secrefaris, die zich kosti ter beschikking houdt der belang benden. Kasbons op 3 en 6 maand, op 1 Spaarkas 5% bruto. Obligatiën op 5 jaar 6% netto. BANK BEURS UITWISSELING van Fransch I Verhuring van Köstumea Stijl - Fantaisie - Modern Vakkundige bediening - Billigè pr Voskenslaan, 148. Tel. 14 Langemarck. Ldnd: avon ischocl. Crisis! Crisis! 0 en in alles wat landbouw aat btlangt Zoo plot^s onverwachts, alhoewel onvoorziens, zijn we o ergoten me nijpende landbouwcrisis. Hoe die ren? Ontloopec? Hoe die crisis doorworstelen?. Hoe? Met ut penen!... verstandelijk te wapenei landbouwavondschool alhier ing< reikt u een helpende hand. Jongel weest geen droomers... maar wei Weest mannen! Mannen met durf., nen met moed mannen met wiiski Volgt dan de lessen u aangeboden e Maandag, Woensdr g en Vrijdag var re week van 6 tot 8 u 's avonds en beginnen van af 20 Oct. aanstaam

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 2