MISSIEVOORDRACHT 9e veriovitg van Prinses mane-jose f flüüERHHIUIGEN MISSIETEN TOONSTELLING Allerzielen Politiek Overzicht Notsrieei-, Annoncen- en Nieuwsblad voor Poperinghe en Omstreken. N' 43. WEEKBLAD: 30 CENTIEMEN ZONDAG 27 OCTOBER 1927 Abonnementsprijs per Jaar: Jn Stad: 14 fr. Jn 't Land: 16 fr. (per post) Frankrijk: 28 fr. Congo: 28 fr. i Andere landen34 fr. TARIEF Kleine Berichten: 1 fr. per reek minimumprijs per inlassching: 4 fr. Telefoon Nr 9. Uitgever SANSEN-VANNESTE, Poperinghe. Postcheck Nr 15.570. Postrabonnerrten in Belgie die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hun bedient, en niet aan on». Wie inlichtingen begeert over aankondi gingen, wordt verzocht een postzegel voor antwoord bij zijn schrijven te voegen. Alle annoncen zijn vooraf te betalen en moeten tegen den Donderdag neen ingezonden worden Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. TARIEF Notarieele Verkoopingen: 90 cent. per gewone regel. Annoncen: Prijzen op aanvraag. Een zaligen Hoogdag van Allerhei ligen wenschen wij al onze Lezers. Allerheiligen is een feest van blijde herinnering aan al die goede christe nen, die ons in de eeuwigheid zijn Voorafgegaan en die wij verhopen in eeuwige vreugde te ontmoeten, als- wanneer onze beurt zal komen om uit Gods handen den onvergankeliiken loon te ontvangen. De Kerk hier op aarde is ook wel eene vergadering van heiligen ge noemd, maar 't is eene vergadering van strijdende heiligen en onder den strijd, .zelf bij dezen, die het best rnee- nen, is er al eens misverstand en al eens wrijving en tegenstelling van gedachten en strekkingen, die den vrede, naar welken allen trachten, toch immer bedenkelijk maakt. Zelf de ge- lukkigsten hebben nog veel last en kommer, want ieder vreugde, hier be neden. heeft haar schaduwzijde en de volmaaktheid van toestanden is nooit door iemand te bereiken. Doch wat verdeelde en soms tegen strijdige christene broeders tocb in eendrachtige christene liefde kan sa menbrengen, wat de hevigheid van den strijd kan temperen, 't is de gemeen zame hand, die hen allen verbindt met de aflijvige geslachten, die hen daar boven met dezelfde liefde verwachten, om daar weldra met hen samen te jubelen in onverdroten vreugde rond den troon van hunner minzamen Ko ning, Jesus, en van hunne liefdevolle moeder Maria. Daar strijdt men niet meer, men zegepraaltmen drinkt er met volle teugen 't genot der goddelijke liefde, daar heeft men zulken overvloed, dat men verlangend nedèrziet naar de aar de, om van dat overstroomend geluk mede te deelen aan die strijdende broeders die weifelend zoeken door den strijd vrede en rust te bereiken. Terwijl vrede en geluk hier op aarde als eene schim is, die gedurig verder vliedt, naarmate men ze achterna loopt, is volkomen vrede en geluk daar de onbetwistbare werkelijkheid. Doch ja 't is waar, de geest van afgunst, van nijd, van hoogmoed en eerzucht, even als de geest van wufpschheid. van genotzucht en heb zucht, die hier de menschen gedurig tegen zichzelf en tegen anderen in den strijd jagen, en den vrede storen, kun nen in den hemel niet binnen. Daar hebben ze niets meer te verrichten door de heiligen zijn ze voor altijd overwonnen. Hoe moeten thans aan de heiligen al ons menschelijk gedoe klein toe schijnen, hoe onbelangrijk komen hun die twisten voor van christene men schen onder elkander over het beoor- deelen van eenen toestand, over we- derzijdsche schuld en onschuld, over onderlinge rechten en plichten. In den hemel kennen ze maar eene gedragslijn meer, een middel tot over eenkomst en die is de onbegrensde liefde. Geve God dat door de voorspraak van alle heiligen ons een sprankel van de liefde medegedeeld worde, omdat hier op aarde de heiligen van de strij dende Kerk eenigszins mogen genie ten van de vreugde en den vrede der zegenpralende heiligen. ZICHT OP DE TENTOONSTELLING. De tentoonstelling van naaiwerk be stemd voor de missies werd Zondag laatst druk bezocht. De ruime feestzaal die de Zusters Benedictijnen welwil lend ter beschikking gesteld hadden van den Missiekrans was zeer smaak vol versierd en daarom weze hier ter loops een woord van dank gestuurd aan degenen die bloemen of planten ertoe leenden of die de zaal hielpen opschikken. De eerste indruk bij het intreden in de tentoonstelling waswat is ér dit jaar veel en schoon gewerkt voor de missie, lien heele wand van de zaal was Eene stem uit het vagevuur. Ontfermt, ontfermt u mijner, gij Ten minste, die mijn vrienden zijt, Daar reeds de hand des Heeren mij Getroffen heeft. Ik lijd, ik lijd! De vlammen van het vagevuur, De nacht, de dikke duisternis Vergunnen mij noch rust noch duur In 't rijk der smart en droefenis. 'k Verscheen voor Jezus' rechterstoel; Slechts om een kleine zonde viel Ik in dees diepen jam'renpoel, Tot reiniging van mijne ziel. Gij kunt mij helpen door gebed, Door goede werken God gewijd, Communie's waar de Heer op let Barmhartigheid, zie hoe ik lijd. Op aard' hield ons een echte hand Zoo nauw gestrengeld aan elkaar, Ik was uw vriend, uw bloedverwant, Ik knielde naast u voor 't altaar. Ik was uw moeder, 'k was uw kind, Ik deelde uw vreugde en uw verdriet, Ik heb u steeds zoo teer bemind Barmhartigheid, vergeet mij niet' Om 't luttel kwaad voor u begaan. Voor U! verduur ik smart en pijn Door 't Brood des Levens voortaan Mijne arme ziel gen- i. Op 't treurig Aller, ,ji z Ben ik, nog krachtvol n gezond, Met u op 't doodenveld geweest, Nu ligt mijn rif in dezen grond. Het leven gaat zoo snel voorhij, Voor u naakt ook de stervenstijd. Ontfermt, ontfermt u mijner, gij Ten minste, die mijn vrienden zijt. gedekt met kleedjes die, vervar waarheid voorstellen. Zoo komen ze stilaan over tot den Katholieken gods dienst vooral de eenvoudige arme landslieden. Voor 20 jaar hadden de Laters enkel 3 missieposten, nu telt men er honderde dorpen elk met een goed getal christenen. De Zusters van Liefde zijn er ver deeld over 4 missiepostenLahore (1897) Mooltaii (1899) Dalhou- sie (1901) Khushpur (1904). Daar houden zij zich vooral bezig met het onderwijs, hebben er kostscholen en externaten voor Indische meisjes, dan ook lagere scholen, weeshuizen, mid delbaar beroepsonderwijs, sanatori urn, armen-apotheken, enz., zoo dat zij er zich door allerhande liefdewer ken verdienstelijk maken niet zonder veel last want het klimaat is er zeer warm. Doch graag wordt allen last ge dregen want 't is voor 't heil der on sterfelijke zielen. igd uit allerlei overschotjes, voor het grootste deel het werk zijn van ééne juffrouw-ijveraarster. Wat de zaal een eigenaardig uitzicht ;'af, was het kleine altaar met het noo- dige misgörief, staande onder eene tent tusschen de sober maar schoon gepinte beelden van het I. Hart van Jesus en der Lieve Vrouw. Ook de neger in volle priesterornaat trok aller aandacht. Groot en lof ver dient de albe waarmede hij gekleed was, en die met voorbeeldig geduld naar fonkelnieuw, kunstig en zinrijk model .geborduurd was. Een processiehemel met Congolee- sche opschriften, eene prachtige koor kap insgelijks voor Congo bestemd, en eene gansche verzameling kleurrijke processievlaggen hadden veel beziens. Overigens was er zooveel voor de mis sie bijeengebracht dat het onmogelijk is in zoo 'n kort verslag alles te be spreken en 't gebeurt wel eens dat wat meest moeite en tijd kost nog het minst opgemerkt wordt, maar dat staat toch geboekt hij Onzen lieer. Belangwekkend was nog de stand der drie Pauselijke Missiewerken, met zijne verzorgde statistieken, tabellen en velerlei propagandamateriaal in ,-erschillende talen. Proficiat, ijverige werkbietjes, en werkt maar duchtig voor den grooten missiekorf. Alle GIFTEN voor den Missiekrans kunnen overhandigd worden aan E. H. Lowie op 't College, aan de geestelij ken of mis si ei j veraar sters onzer stad. Vergeet ook niet alle OUD PAPIER te verzamelen. Dank in naam der zen delingen. BIJ HET AFREIZEN EENER MISSIEZUSTER. Op 26 dezer scheept te Venezie in voor Indie onze stadsgenoote Zuster Elisabeth der H, Drieeenheid der Zus ters van Liefde van Gent, in de wereld Laura Billiau. Ze trad in het klooster den 2 Juni 1924 en sprak hare eeuwige geloften uit den 8 December 1928. Ein de 1927 deed ze aanvraag om naar de missies te mogen vertrekken. Het verre Indie namelijk de Punjab zal nu haar arbeidsveld worden. I)e zusters van Liefde zijn er werkzaam sedert 1897. Als missieveld is de Punjab toe vertrouwd aan de Capucienenorde De bevolking bestaat uit Muzelmannen en Hindoes, daartusschen eenige duizen den Kristenen. Doch daar is ook, God dank, eene kentering op gang. Velen zijn er heden overtuigd dat noch Hin doeisme, noch Mahomedanisme de BB8BBBBB!SflB3BBISlBflESflBBBBflBBfiBBBBBB!SISBfll33B2iSi; IBBKBBBHBBBBBBBfl Advokaat Tschoffen, de leider der EERWEERDE ZUSTER ELISABETH (Juffrouw Laura Billiau.) We wenschen dus goed heil aan Zuster Elisabeth. Ginder in 't verre Indie zal ze zeker welkom zijn want daar ook ziet men verlangend uit naar kloeke handen die de missionaris hel pen zullen om de gouden schoven van een rijken zielenoogst binnen te halen. Doch we mogen onze duurbare stadsgenoote niet alleen laten ver trekken. Het mag niet blijven bij be wondering voor een der besten on zer Zusters Onze gebeden zullen haar vergezellen. We moeten nog meer doen en haar ook den steun van onze milde gift nazenden. Komt allen naar de op Maandag 28 dezer, te 6 uur, in het Klooster der Benedictinen. Ingang kosteloos. 'Er zal eene omhaling voor Zuster Elisabeth worden gedaan. Komt luisteren naar de leerrijke voordracht over Indie waar zoovele onzer broeders en zusters hun leven ten offer brengen voor de bekeering der heidenen. Dat prachtige land met zijn eigenaardige beschaving is niet genoeg gekend. Heerlijke lichtbeelden zullen u al den pracht van dat land vertoonen. Iedereen is welkom. De Missiekrans. loos. sociale verzekeringen, zorg voor de kroostrijke gezinnen in zake huis vesting. Wat de Vlaamsche kwestie betreft, in den laatsten tijd kwamen er verblij dende teekens in de regeringskringen, zoals de vervlaamsching der Nijver heidsschool te Gent, het benoemen van den lieer Meeuwissen, door de Vlaam sche lijst voorgesteld, tot Rector der Hoogeschodl te Gent, de intrede in de regeering van mannen als Tschoffen en Van Caeneghem. Wij wenschen van harte dat Minis ter Jaspar er moge in gelukken de Vlaamsché kwestie op bevredigende wij-re bp te lossen. Maar hoe hij dat zal klaarspinnen met vijf Liberale Mi nisters in zijne regeering, dat blijft nog het groote raadsel. Het nieuwe Ministerie Jaspar. De Regeering zal voortaan dus be staan uit twaalf in plaats van uit tien leden, zeven katholieken en vijf libe ralen. Het zijn: M. Henri Jaspar, eerste Minister, katholiek. M. Graaf Karei de Brocqueville, Na tionale Verdediging, katholiek. M. Paul Hymans, Buitenlandsche Zaken, liberaal. M. Baron Houtart, Geldwezen, ka tholiek. M. Paul-Emiel Janson, Rechtswe zen, liberaal. M. Hendrik Heyman, Nijverheid, Arbeid en Maatschappelijke Voorzorg, katholiek. M. Baels, Binnenlandsche Zaken, Volksgezondheid en Landbouw, ka tholiek. M. Maurice Lippens, Spoorwegen Zeewezen en Luchtvaart, liberaal. M. Pieter Forthomme, Post, Tele graaf en Telefoon, liberaal. M. Vauthier, Kunsten en Weten schappen, liberaal. M. Van Caeneghem, Openbare Wer ken. katholiek. M. Paul Tschoffen, Koloniën, ka tholiek. De gecoöpteerde Senators. De Senaat moet nog de gecoöpteer de Senators aanduiden. De Socialisten en de Liberalen hebben reeds hunne kandidaten aangeduid. De Katholieken zijn reeds bijeengekomen, maar geene beslissing werd genomen. Lr valt ëene plaats open bij de Ka tholieken, namelijk door het wegtrek ken van M. Esser. Het is mogelijk dat dat de Katholieken een gecoöpteerde Senator meer zouden krijgen dan vroeger. Voor die 2 plaatsen zijn er njet min dan 22 kandidaten. Velen zijn geroe pen, maar weinigen zullen uitverkoren zijn De Christen Democraten zouden gaarne M. Duchatel, die als Kamerlid niet herkozen werd, doen passeeren. Heel veel Katholieken zouden ook gaarne de fout herstellen welke tegen over Kan. Broeckx begaan geweest is tijdens de verkiezing der provinciale Senators. Als men weet dat onder de 22 kan didaten er veel hoogstaande Katholie ken zijn, dat zegt reeds hoe lastig de keus moet zijn. Onderhandelingen. De Nationale Bond der Kroostrijke Gezinnen heeft onderhandeld met de Ministers Heyman en Houtart. Deze bond, welke eene zeer vooruit strevende familiepolitiek voorhoudt, iets wat iedereen gaarne ziet, heeft van de Ministers belangrijke beloften losgekregen. Met de verwisseling van Voorzitter, Staatsminister Vande Vyvere is nu Voorzitter in plaats van Staatsminis ter Levie, is de bond als 't ware voort varender geworden. M. Vande Vyvere is een man van grooten invloed en hij wil eere doen aan zijne taak. De re geering zal met hem af te rekenen hebben. Dat hebben de onderhandelin gen met hoogergenoemde Ministers reeds bewezen. De vernieuwde Regeering. Minster Jaspar heeft dus zijn regeeringsploeg vernieuwd. Minister CarnOy heeft zijn leeraarsambt ver kozen boven het ministerschap en is teruggekeerd naar de Katholieke Hoo- geschool van Leuven. De Katholieke Vlamingen, vooral deze van Brussel, zijn spijtig om het heengaan van Mi nister Carnoy. Tijdens zijn kort beheer heeft hij de openbare gezondheid lief derijk gediend en meer dan een daad heeft hij gesteld om de wet op het taalgebruik te doen naleven. De 3 nieuwe Ministers zijn de hee ren Tschoffen en Van Caeneghem. ka tholieken en M. Forthomme, liberaal. Als ingenieur heeft M. Van Caene ghem reeds naam verworven. Het zal de rechte man op dé rechte plaats zijn in het Ministerie van Openbare Wer ken, waar groote werken hem thans wachten. Hij is daarbij een Christen Democraat (lie de Vlaamsche kwestie eene oplossing wil geven. christen democratie in 't Luiksche, is als oud-minister een gekend figuur. Llij is Waal doch kan het Vlaamsche volk best begrijpen, dat heeft hij vroe ger reeds bewezen. Er kwam een katholieke Minister meer dan vroeger, de Liberalen moes ten ook één meer hebben, zoogezegd om de verhouding te behouden tus schen Katholieken en Liberalen. M. Forthomme, gewezen minister van landverdediging, is thans minister van Post, Telegraaf en Telefoon. Als Voorzitter der liberale groep, die eene oplossing zocht voor het Vlaamsche vraagstuk, valt er niet te veel goeds van hem te verwachten. De vernieuwde regeering wijst op een versterking van de Vlaamsche en democratische elementen. M. Heyman, M. Van Caeneghem en M. Tschoffen zijn drie uitgesproken christen demo cratische ministers. In democratisch opzicht staan mach tige ingrijpende hervormingen aan de dagordede pensioenen, familie- Ter oorzaak van ALLERHEILIGEN verzoeken wij beleefd alle MEDE- DEELINGEN en AANKONDIGIN GEN zoo spoedig mogelijk toe te zenden. Alle berichten moeten ons tegen WOENSDAG AVOND toeko men. Minister Vande Vyvere. In eene vergadering van het Katho liek Arrondissementsverbond te Roe- selare .heeft Minister Vande Vyvere gehandeld over de Vlaamsche kwestie. Hij 7.egde onder meer: Wij mogen U zeggen dat wij allen zullen woord houden en dat voor ons geen offer te zwaar zal zijn om een oplossing te bewerken in den zin van de motie die dor het Algemeen Chris telijk Werkersverbond werd gestemd. Ik denk dat wij een oplossing nabij zijn, de omstandigheden zijn buiten gewoon gunstig, niet alleen voor de Vlaamsche beweging, maar ook voor de sociale. Alle teekenen van den tijd wijzen er op, dat het oogenblik uiterst gunstig is. Door de Katholieke kamergroep werd de eentaligheid van Vlaanderen en de Bestuurlijke aanpassing, met algemeene eensgezindheid aanveerd. De rechten der minderheid moeten ge ëerbiedigd maar geen collectief recht. Hij hoopt dat in de Kamers eene gunstige meerderheid te vinden is voor bevredigende oplossing. Wij houden meer aan een rechtvaar dige oplossing van het Vlaamsche vraagstuk, dan aan onze Ministers, hoe hoe lief ze ook zijn, omdat er van de oplossing te veel afhangt. Wanverhouding. De nieuwe regeering is er verre van de trouwe weergave te zijn van het kiezerskorps, vooral niet van het Vlaamsche. Katholieken en Liberalen hebben nagenoeg elk de helft der ministerze tels. De Katholieke partij 78 Kamer leden en 70 of 71 Senatoren. Zij heeft 7 Ministers. De Liberale partij beschikt over 25 Kamerleden en 22 Senatoren en zij heeft 5 Ministerzetels en daarvan wel van de bijzonderste ministeries De parlementaire sterkte der Liberalen is min dan een derde van die der Katho lieken en zij heeft slechts twee minis terzetels min. De Liberalen hebben vijf zetels en zij hebben in het Vlaam sche land één vertegenwoordiger min dan de partij der Vlaamsche Nationa listen, welke zij zoo dikwijls met zoo veel minachting bejegent. Minister Jaspar heeft de Liberalen tijdens de vorige regeeringsvormim te veel toegegeven en zoo is hij ver plicht geweest het ook ditmaal te doen. Als de toegevingen die achter de schermen gedaan zijn aan de Libe ralen zoo groot zijn als deze welke wij werkelijk zien, dan mogen wij alle hoop op de gerechtelijke oplossing der Vlaamsche kwestie door deze regee ring laten varen. Mocht het anders wezen. De ontwapening ter zee. De reis van Mac Donald, Eerste Mi nister van Engeland, naar Amerika is ten einde. In eene gemeenschappelijke verkla ring van Mac Donald en M. Lloover, de Amerikaansche Voorzitter, wordt gezegd dat de besprekingen voorna melijk gelpopen hebben over de En- gefsch-Amerikaansche betrekkingen gezien bij het licht van den toestand, die het verdrag van Kellog geschapen heeft. De beide regeeringen verklaren niet alleen dat een Engelsch-Amerikaan sche oorlog ondenkbaar is, maar ook dat wantrouwen en verdachtmakingen voortaan geen invloed meer mogen uitoefenen op de politiek van hun landen. De gedachtenwisseling over de be perking der vloten, bracht beide lan den zoo dicht tot overeenstemming dat alle hinderpalen van de vorige conferentie thans geheel uit den weg schijnen geruimd te zijn. Frankrijk, Italië en Japan, als on derteekenaars van de vlotcönferencie van Washington in 1922, zijn op de hoogte gesteld van den loop der be sprekingen en het voorstel is gedaan tot een nieuwe conferentie der vijf mogendheden. In de uitnoodiging tot de vlootconferentie van 1930 wordt de hoop uitgedrukt dat men door gemeen schappelijk overleg een programma hoopt te kunnen opstellen, dat de taak van de voorbereidende ontwapenings commissie van dei) Volkenbond za kunnen verlichten. Vlaanderen en Congo. Theoretisch staan onze beide lands talen op den zelfden voet in Congo Wetten en ordonnantiën moeten in het Fransch en in het Vlaamsch bekenc naakt worden. De rechtbanken moeten zich bedienen van de taal van den beschuldigde. Eenieder mag zich in het Fransch of in het Vlaamsch tot de administratie wenden. Onze taal is zoowel als het Fransch, de officieele taal van Congo. Maar feitelijk is daar niets van. Het is onbetwistbaar dat het Fransch de bestuurstaal, is en dat het Vlaamsch doodeenvoudig verloochent wordt. De officieele wereld in Congo doet alsof onze taal niet bestond en schuwt ze als de pest. De Vlaamsche volksgemeenschap die zooveel offers brengt om den stof felijken en vooral den zooveel meer ondankharen zedelijken opgang van de negers te bewerkstelligen, wordt hierdoor schromelijk benadeeld en ge krenkt. Zoolang de wetgever van het moe derland het Fransch de eenige he stuurtaal van Congo laat, zal onze ko lonie vreemd en zelfs vijandig staan tegenover ons, want de taal van het centraal gezag oefent een enormen langzaam maar diep in werkenden in vloed op het land uit. Het edelmoedig Vlaanderen heeft dit aan Congo niet verdiend. De Vlamingen te Luik. In dezen laatsten tijd werd er nog al wat geschermd met de rechten van de franschsprekenden in Vlaanderen Dat deze die daarvoor ieveren dan ten minste de eerlijkheid hadden ook te spreken van de rechten onzer 300 dui zend Vlamingen in Wallonië. Maar PRINSES MARIE-JOSÉ Toekomstige Koningin van Italië PRINS UMBERTO Kroonprins van Italië Donderdag 24 October werd de ver loving onzer Prinses Marie-José met den Kroonprins van Italië, officieel be kend gemaakt. De Kroonprins met zijn gevolg is Woensdag te Brussel aangekomen en op liet kasteel te Laeken werd een familieontbijt gehouden. Donderdag na de officieele bekend making, heeft de Kroonprins bloemen nedergelegd op het graf van den On bekenden Soldaat. Een galadiner ge geven te Brussel, waarna ontvangst der hooge geestelijke, burgerlijke en militaire overheden. Vrijdag op de Italiaansche ambas sade ontbijt de Koninklijke Familie aangeboden door den Kroonprins. 's Namiddags ontvangst op het Stadhuis. IBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB neen. Wijl de franschsprekenden in Vlaanderen doorgaans begoederden en geleerden zijn, onze Vlamingen in Wallonië zijn maar werkers, meestal dutsen. Naar wie zou, redelijk gesproken, de meeste hulp en bescherming moe ten gaan Onze Vlamingen vinden in Wallonië niet de minste zorg. Dit bewijst eens te meer een onderzoek te Luik gedaan. Daar zijn 16 duizend personen die de twee talen spreken en 4 duizend alleen het Vlaamsch. Welnu, van de 3 vrederechters in Luik is er geen enkel het Vlaamsch machtig. Noch op het stadhuis, noch in de staties is geen enkele aanduiding in het Vlaamsch te vinden. Noch in de officieele scholen noch in het vrij katholiek onderwijs is er niet eene klas voor de Vlamingen te vin den. De Vlamingen worden misprezen en veracht. Zij zijn beschaamd en vree zen uitgelachen te worden of hunne klienteel te verliezen als zij zich Vlaamsch toonen. Wat nog erger is, het blijkt dat de Waalsche geestelijkheid in het alge meen de Vlamingen te weinig genegen is. Buiten de kerk der Redemptoristen is er maar ééne kerk waar er 's Zon dags eene korte Vlaamsche onder richting gegeven wordt. Nooit hebben de Vlamingen van Luik kunnen ver krijgen dat de gewone aankondigin gen van feesten of Quatertemperda gen in de twee talen zouden gegeven worden. Is er eene missie in de paro chiën, nooit een Vlaamsch sermoen voor de duizenden Vlaamsche paro chianen van Luik.

De Poperinghenaar (1904-1944) | 1929 | | pagina 1